A svi se nadamo da će nam rukometaši doneti više radosti nego u poslednjih godinu-dve.
rukomet.4 rades,
> Kakva bruka u Londonu... Da, stvarno smo idijoti.
rukomet.5 junior,
rukomet.6 rades,
> A sta je bilo u Londonu? Rukometna reprezentacija Jugoslavije vracena je sa londonskog aerodroma - zbog neispravnih tranzitnih viza. Prvo je avion u polasku iz Beograda kasnio 1,5 h, tako da su nasi stigli samo pola sata pre poletanja aviona na koji su trebali da presednu. Pocelo je ubedjivanje za sluzbenikom da je u pitanju rukometna reprezentacija, Evropsko prvenstvo, itd., na sta se on pravdao da ce nas (ukoliko nas ne vrati on) vratiti na sledecoj stanici na proputovanju, a njega da ce kazniti sa 2000 $. Kad su ga nasi nekako ubedili - avion je vec poleteo. Tako su nasi morali da se vrate za Beograd, pri cemu je sav prtljag ostao u Londonu - tako da igraci nisu imali ni patike za trening. Medjutim situacija je nekako spasena - Savezna vlada je obezbe- zbedila avion kojim su nasi sinoc otputovali na Island. Inace, u pitanju je avion Boing 737 - isti onaj koji je odveo nasu delegaciju na mirovne pregovore u Dejton.
rukomet.7 rades,
Posle svih problema na putu, Island - Jugoslavija 21:24
rukomet.8 madamov,
> Inace, u pitanju je avion Boing 737 - isti onaj koji je odveo nasu > delegaciju na mirovne pregovore u Dejton. U Dejton su išli Boeingom 727.
rukomet.9 mango,
CZ:Ademar 30:35 (prvi susret 20:42). Sve u svemu nije mnogo;) Nacionalna katastrofa i sramota! :)
rukomet.10 poulos,
Dakle, u finalu play-offa naše lige naći će se ekipe Crvene Zvezde i Železničara. :) Zvezda je dobila Lovćen sa 2:1, dok su Nišlije, na opštu radost, deklasirale Partizan. ;) No, možda uzmete koju titulu sledeće godine. :)
rukomet.11 poulos,
U prvoj utakmici finala play-offa, Crvena Zvezda je u Nišu, pred 6000 gledalaca pobedila domaći Železničar sa 29:25. Na poluvreme je Zvezda otišla sa 4-5 golova prednosti, koje je stekla u finišu prvog dela. Odlična, jednostavna igra u napadu i dobra odbrana (pri čemu je posebna pažnja bila usmerena ka reprezentativnom beku domaćih, Lapčeviću) doneli su rezultat. Početak drugog poluvremena je bio sličan toj igri i Zvezda je lagano održavala prednost. No, u jednom trenutku, crveno - beli ostaju sa dva igrača manje, što koriste protivnici i za 2 minuta prave seriju od 3:0. I pored velikog pritiska sa tribina, posle time-outa, Zvezda se vraća u utakmicu, i sve do samog kraja, diktira tempo i povećava razliku. U tom poslednjem delu, Petrić je pokazao da je igrač za velike utakmice (naravno, uz sjajnog Puljezevića), kada je sa 2-3 sjajna gola rešio utakmicu. P.S. Ajd' da ne šaram po navijačima. :) Po okončanju uspešnog bojkota, navijači Crvene Zvezde su se vratili na utakmice rukometnog kluba i u velikom broju su prisustvovali prvoj finalnoj utakmici. Pesma severa nije prestajala tokom cele utakmice, pa je najavljivani "pakao" Čaira izostao. :)
rukomet.12 poulos,
C.Zvezda - Železničar 34:30 Ovom pobedom je Crvena Zvezda po treći put uzastopno osvojila titulu šampiona. Meč je odigran pred prepunim gledalištem na Banjici, tj. nekih 2500 ljudi. Igralo se veoma lepo i efikasno, a navijanje nije prestajalo od prvog do poslednjeg minuta. Ovaj tim, koji je imao mnogo problema ove sezone, imao često nekoliko povređenih igrača, uspeo je ipak da osvoji ovu titulu, koja mu omogućava učešće u Ligi Šamipona sledeće godine. :)