predlozi.1nenad,
Ova tema je namenjena vašim predlozima o tome kako bi se
sistem mogao usavršiti, predlozima za uvođenje nekih novih
servisa, opcija ili komandi. Ukratko - ako imate ideju kako bi
Sezam mogao da izgleda bolje, ostavite je ovde da mogu i drugi da
daju mišljenje o tome, pa ako je ideja dobra da pokušamo da je
realizujemo. :)
predlozi.2jovap,
-> #1, nenad'Re: EXPRESS MAIL & POSLEDNJI UGASENI BROJ
===========================================
<> Ukratko - ako imate ideju kako bi Sezam mogao da izgleda bolje,
- Sta bi sa mnogoborjnim predlozima da se uvede EXPRESS MAIL ili
slicno ?
- Neko vreme nisam pratio temu, pa ne znam. A bas me zanima.
- Bilo bi mi interesantno da znam koji je poslednji broj u nekoj temi.
Mozda bi pored uvodne poruke (br 1) mogao da dajes i zavrsnu. Ili
mozda to vec postoji samo meni nije stigla.
predlozi.3evlad,
-> #1, nenad=- servisa, opcija ili komandi. Ukratko - ako imate ideju kako bi
=- Sezam mogao da izgleda bolje, ostavite je ovde da mogu i drugi da
1) _makemail
2) suvlasnik grupe
(pogledaj prethodni tom za detalje)
=- daju mišljenje o tome, pa ako je ideja dobra da pokušamo da je
=- realizujemo. :)
Mogli bi da okačite vašu to-do listu čisto reda radi, da pomognete ljudima
oko uplaćivanja narednog perioda ;)
predlozi.4slaki,
Fajlovi na Sezamu postaju sve duži i duži, a veze
sve gore i gore, tako da ni jednu dužu arhivu ne mogu
da skinem bez oštećenja koje Pkzipfix ne može da
popravi. Zbog toga sam često prinuđen, da po nekoliko
puta skidam arhivu od npr. 1 MB, zbog oštećenog fajla
od 100 K.
Bilo bi veoma korisno kada bi arhiva mogla da se
raspakuje u Pad-u i iz nje izdvoji i DL-uje samo fajl
koji je prilikom prethodnog DL-a oštećen.
Nama, koji zovemo iz unutrašnjosti bi to poprilično
smanjilo telefonske račune.
predlozi.5jvujnic,
-> #2, jovap> - Sta bi sa mnogoborjnim predlozima da se uvede EXPRESS MAIL ili
> slicno ?
Od toga ništa, mada, nevidim da ima potrebe, jer se mail (valjda) šalje svakih
10-20 minuta. Za taj 'express' mail bi jedino bio odgovarajući stalan link ka
Internetu, a za to će mo pričekati.
BTW, koliko treba da čekamo na taj stalan link? Dokle se stiglo sa tim?
predlozi.6johnnya,
Da li Sezam može posle zapisivanja exec-a, da napiše neki izveštaj o
tome, tipa: Exec uspešno izvršen.
Ne bi bilo loše zbog skript jezika (Waitfor "Exec uspešno" Put "...")
predlozi.7dzakic,
-> #6, johnnya> Ne bi bilo loše zbog skript jezika (Waitfor "Exec uspešno" Put "...")
Ako je već skript u pitanju, problem bi se rešio tako što ćeš u
autoexecu napraviti proceduru koja nakon exec izvršava "echo
Exec uspešno izvršen".
predlozi.8mpavlo,
-> #4, slaki> Bilo bi veoma korisno kada bi arhiva mogla da se
> raspakuje u Pad-u i iz nje izdvoji i DL-uje samo fajl
> koji je prilikom prethodnog DL-a oštećen.
To je na starom Sezamu i moglo - postojajo je lokalni "disk" - A: Šteta što
toga više nema. Ili da su bar veze bolje, ili da bar može V42 ...
predlozi.9nenad,
-> #6, johnnya> Da li Sezam može posle zapisivanja exec-a, da napiše neki izveštaj o
> tome, tipa: Exec uspešno izvršen.
Ne može, tj. moglo bi ali od toga nema velike koristi. Exec
predstavlja samo redirekciju ulaza - umesto da unosiš komande i
tekst poruka sa tastature, one se unose iz fajla koji si poslao.
Sezam ne zna šta si ti stavio u exec i ne vrši nikakvu kontrolu
uspešnosti izvršavanja svake pojedinačne komande koju si zadao -
upravo zato da bi obezbedio potpunu transparentnost i da se iz
exec-a sve može uraditi, uključujući i chat. :) On samo pokuša da
izvrši ono što se u tom fajlu nalazilo, zato se komanda i zove
'execute'.
Ono što bi sezam mogao da ispiše možeš i ti sam da središ tako
što ćeš da napraviš proceduru u sezam-autoexec-u koja bi glasila
otprilike:
:egz
exec
echo Gotov exec!
i da nju pozivaš kada hoćeš da šalješ exec. U svom kom. programu
onda čekaš string "Gotov exec!", ali imaj u vidu da to ne
garantuje da je sve iz exec-a urađeno kako treba već samo da je
Sezam završio sa svojim pokušajem da ga izvrši.
predlozi.10supers,
-> #5, jvujnic>> Od toga ništa, mada, nevidim da ima potrebe, jer se mail (valjda)
>> šalje svakih 10-20 minuta. Za taj 'express' mail bi jedino bio
>> odgovarajući stalan link ka Internetu, a za to će mo pričekati.
Express mail na koji on misli je ideja da se poneki nod izdvoji
iz serije 648-422 i na njemu trajanje sesije ograniči na par minuta,
a sve za potrebe hitne razmene pošte.
predlozi.11mpavlo,
Može li IGNORE komanda da se proširi pa da sem filtriranja poruka ignorisanog
korisnika filtrira i poruke koje su odgovor ignorisanom.
predlozi.12junior,
-> #11, mpavlo> Može li IGNORE komanda da se proširi pa da sem filtriranja
> poruka ignorisanog korisnika filtrira i poruke koje su odgovor
> ignorisanom.
Divan predlog.
Da li je moguće?
predlozi.13mpavlo,
Može li IGNORE komanda da se proširi pa da sem filtriranja poruka ignorisanog
korisnika filtrira i poruke koje su odgovor ignorisanom.
predlozi.14bboss,
A sad malo iluzije u surovoj stvarnosti:
Da bi neki BBS bio moj omiljeni, mislim da mora da
da predstavlja Informacioni centar, tj. da poseduje
veliki broj fenomenalno azuriranih informacija (ne
od par sati ili dana, nego Minuta!).
Te informacije koje Vas (upravu) ne bi puno kostale
su npr.: izvestaj o Vremenu (azurni koji necemu i sluzi),
Vazni telefoni, Bioskopski i Pozorisni repertoar, Crni
kurs dinara (koji necemu i sluzi..),TV program, Dnevni
horoskop, Info. o saobracaju, Kratke najvaznije vesti
dana (ala BK) i sl.
Ne bi lose bilo, kad vec nemate internet za clanove,
da uplatite svom coveku inter. pa da skida zanimljivosti
i kaci ih na sistem. E da, tako bi to moglo i trebalo
da bude! Sta da se radi kad su oni koji su RADILI na
ovom sistemu, otisli? Treba raditi da bi nesto vredelo!
Takodje, mislim da naredbe ovog sistema idu u pravcu
sto tezeg koriscenja (razni svicevi koje treba pamtiti,
umesto CREAD, koriscenje DIR /s XXXXXX- umesto fajla
NOVE.TXT i sl.).
Moj predlog je dakle, da za gore navedene sitnice,
zaposlite coveka (svi ti poslovi se mogu raditi i od kuce,
modemom!) i da napravite sis. koji ce koristiti svojim
clanovima, a samim tim i Vama (vise ljudi= vise para).
Od velikih HD-ova sa gomilom shareware-a malo ko moze
da ima koristi?! Ali, informacija vredi.
Verovatno je ovo za rubriku "Puste zelje" jer se tome
protive sledece stavke:
Cinjenica da je Sezam drzavna firma.
Sistem u kome radimo, koji ne podrazumeva neophodnost
rada da bi se zaradilo.
Licna nezainteresovanost zaposlenih.
Neznanje i sl.
predlozi.15slaki,
-> #8, mpavlo> To je na starom Sezamu i moglo - postojajo je lokalni "disk" - A: Šteta što
> toga više nema. Ili da su bar veze bolje, ili da bar može V42 ...
V.42 bis može na nodu 13, a niko da nađe za shodno i da nam kaže
zašto na ostalim nodovima moramo da se kačimo sa AT\N2.
predlozi.16luckyluciano,
-> #14, bboss¸¸> Da bi neki BBS bio moj omiljeni, mislim da mora da
¸¸> da predstavlja Informacioni centar, tj. da poseduje
¸¸> Te informacije koje Vas (upravu) ne bi puno kostale
¸¸> su npr.: izvestaj o Vremenu (azurni koji necemu i sluzi),
¸¸> Vazni telefoni, Bioskopski i Pozorisni repertoar, Crni
¸¸> kurs dinara (koji necemu i sluzi..),TV program, Dnevni
¸¸> horoskop, Info. o saobracaju, Kratke najvaznije vesti
¸¸> dana (ala BK) i sl.
U potpunosti se slazem, a vi ljudovi sto uredjujete sve ovo,
potrudite se da ovaj predlog postane susta realnost.
Lucky Luciano
predlozi.17jvujnic,
-> #11, mpavlo> Može li IGNORE komanda da se proširi pa da sem filtriranja poruka
> ignorisanog korisnika filtrira i poruke koje su odgovor ignorisanom.
Što bi to radio?
predlozi.18johnnya,
-> #7, dzakic >> autoexecu napraviti proceduru koja nakon exec izvršava "echo
>> Exec uspešno izvršen".
I da li znaš šta se onda dešava ? Ta echo komanda i ako je stavljena
_posle_ execute naredbe, ispiše se pre one liste uspešno sprovedenih
komandi execa.
Ajde već, kada postoji switch /q (rekli ste da se radi samo o prostoj
redirekcij, a ipak postoji opcija da poruke ne lete preko ekrana)
moglo bi da se doda i ono "Exec uspeš...."
predlozi.19cnenad,
-> #14, bboss-> Takodje, mislim da naredbe ovog sistema idu u pravcu
-> sto tezeg koriscenja (razni svicevi koje treba pamtiti,
-> umesto CREAD, koriscenje DIR /s XXXXXX- umesto fajla
-> NOVE.TXT i sl.).
Istina je da svi novi korisnici imaju problema sa "jezikom" SEZAM-a ali
da bi se nešto dobilo ipak treba uložiti malo truda i pročitati uputstvo
barem za najosnovnije stvari. Tako se vrlo lako shvati da nema potrebe
za komandom CREAD, koja mislim i ne postoji ovde. I vrapci znaju da
definisana procedura SEZAM skuplja sve nove poruke.
U ROOT-u NET-ove particije koju vidiš se nalazi i fajl ALLFILES.ZIP
a i raspakovana varijanta.
-> Licna nezainteresovanost zaposlenih.
Možda.
-> Neznanje i sl.
Netačno.
predlozi.20nenad,
-> #11, mpavlo> Može li IGNORE komanda da se proširi pa da sem filtriranja poruka
> ignorisanog korisnika filtrira i poruke koje su odgovor ignorisanom.
Za sada ne. Ipak, postoje, koliko ja znam, bar dva programa koja
to mogu da odrade off-line, tj. da "predprocesiraju" TEXTPAD
datoteku. Njih su svojevremeno napravili zeljkoj i vitez.koja.
Verujem da će više o njima moći da ti kažu oni sami, ja ih nisam
koristio. :)
predlozi.21mmtosic,
-> #15, slaki> > To je na starom Sezamu i moglo - postojajo je lokalni "disk" - A:
> > Šteta što toga više nema. Ili da su bar veze bolje, ili da bar
> > može V42 ...
>
> V.42 bis može na nodu 13, a niko da nađe za shodno i da nam kaže
> zašto na ostalim nodovima moramo da se kačimo sa AT\N2.
Ne znam o čemu se radi. Možda sam nešto propustio. :) Ja skoro
uvek na svim nodovima (izuzeci su ispod 5%) dobijam poruku:
``Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS''
pa mi je zato teško da poverujem da je problem do nodova u BIGZ-u.
Mislim da je odlučujući faktor vezan za `usklađenost' između centrala
pa onda za same centrale. Da to ilustrujem navešću moj slučaj.
Nalazim se na Mirijevu. Telefon mi je vezan za staru centralu na
Karaburmi koja ima brojeve koji počinju sa 78. Kad je SezamPro radio
samo na brojevima koji počinju sa 322 veza mi je bila očajna.
Najčešće 4-5 minuta na 2400 bps sa cps-om ispod 200. Kad su počeli da
rade i na brojevima koji počinju sa 163 veza je savršena, uvek na
14400 bps (a možda i bolja, ali ja nemam `jači' modem). No,
interesantno je to da su loše veze sa nekim centralama popravljene
tako što su našli čoveka koji ima pristup centralama. To ih je
koštalo malo, čini mi se, oko 500 DEM. Izvinjavam se što nisam sasvim
informisan, jer me taj problem nije interesovao. Naime, za oko 2
meseca, mi iz Mirijeva, treba da dobijemo novu Alkatel centralu koju
smo platili pre 10-15 godina. Šta će onda biti, videću. :)
predlozi.22mmtosic,
-> #17, jvujnic> > Može li IGNORE komanda da se proširi pa da sem filtriranja poruka
> > ignorisanog korisnika filtrira i poruke koje su odgovor ignorisanom.
>
> Što bi to radio?
Pa zbog potpuno valjano i dosledno prečišćenih poruka. I parčići
citirani u odgovorima neignorisanih na poruke ignosisanih mogu da
nerviraju. :)
predlozi.23supers,
-> #14, bboss>> Te informacije koje Vas (upravu) ne bi puno kostale
>> su npr.: izvestaj o Vremenu (azurni koji necemu i sluzi),
Najveća je šteta što na Sezamu postoje neki servisi, mada ne sasvim
ažurni, kao što su vreme i kurs dinara, ali ih većina korisnika uopšte
ne čita. Razlog je to što nemam ni vremena ni koncentracije da se svaki
put kad pozovem Sezam setim da otkucam sh weather i sh exchange.
Da li se Zak i Nenad sećaju naredbi display header & footer iz starog
softvera? Mislim da im je već objašnjeno i čemu služi makemail na
SezamuPro. Kad ćete da uvedete nešto tako? Mislim da je to lakše izvesti
nego podršku QWK i HTML formatu što ste već uradili.
predlozi.24ztasic,
-> #12, junior
│ Divan predlog.
│ Da li je moguće?
└───────────────────────────────────────
A šta ćete onda sa porukama koje su odgovor odgovora poruci
ignorisanog? :)
Ili biste da se i one ne vide?
predlozi.25space.ace,
-> #15, slaki>> V.42 bis može na nodu 13, a niko da nađe za shodno i da nam kaže
>> zašto na ostalim nodovima moramo da se kačimo sa AT\N2.
Pa još kažu - sve su to isti modemi...
predlozi.26jovap,
-> #16, luckyluciano<> U potpunosti se slazem, a vi ljudovi sto uredjujete sve ovo,
potrudite se da ovaj predlog postane susta realnost.
- Tako je!!!!
predlozi.27junior,
-> #24, ztasic> A šta ćete onda sa porukama koje su odgovor odgovora poruci
> ignorisanog? :)
> Ili biste da se i one ne vide?
Već je bilo govora o tome, da se napravi naredba kojom će se
moći skinuti ceo lanac diskusije - znači od prve poruke koja
je stigla pa svi odgovori koji su stigli na nju, te odgovori
na njih itd.
U tom slučaju, lako bi bilo ugraditi ignore ako je lanac počeo
od pogrešne osobe :)
predlozi.28johnnya,
Da li je moguće uvesti da Sezam on-line izbaci lanac diskusije, kao
što to radi SDW (pritiskom na taster /)
1 nenad
2 cnenad (1)
3 dzakic (File : xxxx.xxx)
Dakle da se doda jedan switch read naredbi...
predlozi.29nenad,
-> #15, slaki> V.42 bis može na nodu 13, a niko da nađe za shodno i da nam kaže
> zašto na ostalim nodovima moramo da se kačimo sa AT\N2.
Već je rečeno, ali da ponovim još jednom - modemi na svim javnim
nodovima su isti, podešeni na isti način i imaju iste init
stringove. Na žalost, pošta na kojoj je Sezam je relativno (50-ak
godina ;) stara pa je svašta moguće. :(
predlozi.30evlad,
-> #23, supers=- Da li se Zak i Nenad sećaju naredbi display header & footer iz starog
=- softvera? Mislim da im je već objašnjeno i čemu služi makemail na
Neće je biti jer sam taj predlog ja prvi pokrenuo, s obzirom da
sam prvi na top listi _favourite sysop user_ odgovor znaš i sam ...
predlozi.31slaki,
-> #21, mmtosic> Ne znam o čemu se radi. Možda sam nešto propustio. :) Ja skoro
> uvek na svim nodovima (izuzeci su ispod 5%) dobijam poruku:
>
> ``Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS''
Poznato je da "narodni modemi" ( CL, UMC i sl. ) ne mogu sa
Sezamovim modemima da uspostave V.42 bis vezu. Izuzetak
je nod 13. Kad god sam ga direktno zvao imao sam V.42 bis.
U svim ostalim slučajevima moram prije zvanja otkucati jedno
AT\N2.
Pošto se na već pomenuti nod niko ne žali, pitam se zašto
se na isti način ne podese i modemi na ostalim nodovima, pa
da svi možemo da koristimo protokol V.42 bis.
predlozi.32evlad,
*********************************************************************
*
** **
** ** SREĆNU NOVU 1997. GODINU
****** ******
** ** svim članovima SEZAM(NET)A
** * **
** **
** ** želi vam
** * * ** porodica Erdelji
* * * * * *
** ** \//
** ** ===========
** ** /=========/ |
** ** | | | |
** ** |_____|___| |
* ** ** * \// | | | |
* * * *** * * * =========== | | |
*** /=========/ | | | |
*** |____|____| |========/
********* | | | |
===========/
*********************************************************************
ps. uvedite vote za najlepšu novogodišnju čestitku :)
našem _nervoznom_ sysop-u želim da u novoj godini popije malo
domaćeg rasola, radi trežnjenja :) ( i hlađenja :) )
predlozi.33evlad,
-> #30, evladpredlažem malo _dobre volje_ i u to ime za srećnu novu godinu
svim sezamovcima poklanjam mdave-ov hit song:
===============================
2.339 SEZAM.8:pitanja
mdave, 16.12.94. 12:02, 1169 chr
---------------------------------------------------------
Subject: Faca
DAJ MI, BOŽE, DA POSTANEM FACA
O meni misle ljudi da sam Šeret pravi,
al' meni sad drugo vrzma se po glavi.
Nekada sam bio sreŠan i spokojan,
čitao sam samo erotiku čistu,
sada čitam samo "RaŔunare"
smuči mi se kada pomislim na istu.
Donela me majka prelepog na svet,
oči su mi upale, jezik mi palaca,
od lepote ne znam kuda da pobegnem
ispunjavam preduslove da postanem faca.
Nervni sistem dobro radi, za varenje i on,
hipofiza dobro luči, a bogme i karion.
Pametan sam mnogo, vidi se to odmah,
IQ mi je super, svi to dobro znaju,
zato meni uvek, kad god sam u društvu,
ukrštene reči da popunim daju.
Ali šta mi sve to sada vredi,
kada jedna stvar u nesvest me baca,
svakog dana ja se molim Bogu :
"Daj mi, Bože, da postanem faca.
Tu su i podaci da se učlanim u društvo,
majka mi Ivona, otac mi je Raca,
kum mi je Kum.Djole, čika Čika Neša,
daj mi Bože samo da postanem faca.
Ako ti se čini da nisam za te stvari,
ako možda misliš da sam mnogo mator,
ako stvarno misliš da tup sam načisto,
daj mi bar da budem file moderator."
----------------------------------------------- 2.339 ---
predlozi.34mpavlo,
-> #17, jvujnic>> Može li IGNORE komanda da se proširi pa da sem filtriranja poruka
>> ignorisanog korisnika filtrira i poruke koje su odgovor ignorisanom.
> Što bi to radio?
Zato što ignore gubi smisao kada u replikama drugih korisnika (koji nisu dali
ignore ignorisanom) možeš naći gomilu citata (koji idu na početku poruke)
ignorisanog. Mislim da ispravka software-a ne bi trebala da bude suviše
komplikovana. Taj "pametni" ignore bi pored filtriranja poruka ignorisanog
trebao da ignoriše i poruke koje su direktan odgovor ignorisanom.
predlozi.35mpavlo,
-> #20, nenad>> Može li IGNORE komanda da se proširi pa da sem filtriranja poruka
>> ignorisanog korisnika filtrira i poruke koje su odgovor ignorisanom.
> Za sada ne. Ipak, postoje, koliko ja znam, bar dva programa koja
> to mogu da odrade off-line, tj. da "predprocesiraju" TEXTPAD
> datoteku. Njih su svojevremeno napravili zeljkoj i vitez.koja.
Nadam se da razlog za nemogućnost uvodjenja takvog ignore-a nije puka lenjost.
S druge strane, problem koji sam naveo je stvarno moguće otkloniti
predprocesiranjem off-line, ali sistem postaje neozbiljan: imamo SDW za koji
mora da se predprocesira textpad radi unosa datoteka a ima i sve manje veze sa
komandama Sezam Net-a, imamo SOR koji takodje mora prethodno da se obradjuje,
malim željama se ne izlazi u susret (možda jeste u pitanju komfor ali pomalo i
smeta). Nadam se poboljšanjima u Novoj godini.
predlozi.36mpavlo,
-> #23, supers> softvera? Mislim da im je već objašnjeno i čemu služi makemail na
Izvinjavam se, nisam bio na času ;) - čemu služi makemail (imam neke
pretpostavke ali nisam siguran)?
predlozi.37supers,
-> #36, mpavlo>>> softvera? Mislim da im je već objašnjeno i čemu služi makemail na
>>
>> Izvinjavam se, nisam bio na času ;) - čemu služi makemail (imam
>> neke pretpostavke ali nisam siguran)?
Rešenje sa SezamProa za ubacivanje informacija u OLR.
Tamo se ispis svake naredbe može preusmeriti u fajl željenog imena:
R:\> stat > info
A zatim se od sadržaja tog fajla može formirati fiktivna privatna poruka:
R:\> makemail info
Korisnik će u OLR-u imati poruku od fiktivnog korisnika _makemail.
Ovako nešto fali Sezamnetu da bismo mogli da vreme, kurs i slične usluge
pratimo iz OLR-a.
Jedina mana ovakvog rešenja na Prou su ogromni brojevi privatnih poruka,
koji se nikada ne resetuju. Trenutno su preko 200000, ali je dovoljno
kucati poslednjih 5 cifara ;>
predlozi.38bboss,
-> #31, slaki>> Ne znam o cemu se radi. Mozda sam nesto propustio. :) Ja skoro
>> uvek na svim nodovima (izuzeci su ispod 5%) dobijam poruku:
>>
>> ``Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS''
>
> Poznato je da "narodni modemi" ( CL, UMC i sl. ) ne mogu sa
> Sezamovim modemima da uspostave V.42 bis vezu. Izuzetak
> je nod 13. Kad god sam ga direktno zvao imao sam V.42 bis.
> U svim ostalim slucajevima moram prije zvanja otkucati jedno
> AT\N2.
> Posto se na vec pomenuti nod niko ne zali, pitam se zasto
> se na isti nacin ne podese i modemi na ostalim nodovima, pa
> da svi mozemo da koristimo protokol V.42 bis.
Ljudi, svakako bi trebali da obratite paznju na ovo,
i da budete mnogo odgovorniji u NG (konkurencija je
prava stvar!).
predlozi.39mmtosic,
-> #31, slaki>> ``Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS''
>
> Poznato je da "narodni modemi" ( CL, UMC i sl. ) ne mogu sa
> Sezamovim modemima da uspostave V.42 bis vezu.
Ovaj moj je baš `narodni' UMC. Kupljen pre dve godine. Na _at i3_ on
se odaziva kao ``at-1414PC/1R 29/08/1994 V4.23''. :)
predlozi.40dragosh,
-> #15, slakicit>> V.42 bis može na nodu 13, a niko da nađe za shodno i da nam kaže
cit>> zašto na ostalim nodovima moramo da se kačimo sa AT\N2.
To mi nije jasno. Ja se redovno kačim na v42bis;)). Do centrale
(čisto sumnjam-moja je jaaako matora) ili do modema(umc1414v)?
predlozi.41banga,
-> #18, johnnya> I da li znaš šta se onda dešava ? Ta echo komanda i ako je
> stavljena _posle_ execute naredbe, ispiše se pre one liste
> uspešno sprovedenih komandi execa.
Nisi dobro razumeo. Echo ili Rem komanda treba da ide kao zadnja u exec
proceduri :)
To se u skriptu za TM relativno lako dodaje na kraj.
Na taj način, ako u skriptu, kontrolišeš izvršavanje exec-a (napr. da
automatski pošalješ fajlu uz poruku), možeš da znaš kad je exec izvršen.
predlozi.42kostja,
-> #31, slaki=> Poznato je da "narodni modemi" ( CL, UMC i sl. ) ne mogu sa
=> Sezamovim modemima da uspostave V.42 bis vezu. Izuzetak
=> je nod 13. Kad god sam ga direktno zvao imao sam V.42 bis.
Ajde, da jos jedared kazem... svaki put na svakome nodu sa
UMC 1442PC modemom 14400 & V42bis.
predlozi.43mpavlo,
-> #37, supers> Rešenje sa SezamProa za ubacivanje informacija u OLR.
> Tamo se ispis svake naredbe može preusmeriti u fajl željenog imena:
To je ekvivalent NEWS-u iz SDW-a. Meni on savršeno radi. Mada bi za neki drugi
OLR to trebalo podržati i na ovom sistemu.
predlozi.44nenad,
-> #35, mpavlo> Nadam se da razlog za nemogućnost uvodjenja takvog ignore-a nije puka
> lenjost.
Nije, naravno.
> malim željama se ne izlazi u susret (možda jeste u pitanju komfor ali
> pomalo i smeta).
Ono što tebi može izgledati kao mala želja nekome može izgledati
kao višenedeljni posao reorganizacije kompletnog konferencijskog
podsistema, uz sve rizike koje jedan takav poduhvat nosi. Nadam
se da ne misliš da se ovde radi o tome da mi imamo prekidače koje
je dovoljno prebaciti sa OFF na ON da bi neka želja bila
"ispunjena". Nije loše naravno da ta opcija postoji, ali osim što
usložnjava komande (manji problem) ona bi značajno usporila i
prikupljanje poruka. Zbog toga je ta funkcija ostavljena za
off-line čitač koji ionako mora da pogleda na čiju je poruku
aktuelna odgovor pa nema značajnih gubitaka u performansama.
predlozi.45johnnya,
-> #41, banga >> Nisi dobro razumeo. Echo ili Rem komanda treba da ide kao zadnja u exec
>> proceduri :)
Ma jesam :) dzakic je rekao da sam upravu sa tom echo naredbom...
Obećao je da će dodati switch za exec, koji će po završetku exec-a
da izbaci nešto tipa "Exec gotov..."
>> To se u skriptu za TM relativno lako dodaje na kraj.
Pretpostavljam: 1. if exist "exec." ... open,append....
Ako te ne mrzi, napiši tih par linija skripta koji to
"relativno lako dodaje na kraj" :)
predlozi.46sqweaky,
Bilo bi dobro da se uvede svich /b za sve komande.
Sluzio bi da izvede jedan beep nakon sto komanda bude izvrsena
(isto kao kod page-a).
Ovo bi bilo vrlo korisno za komande koje se dugo izvravaju (dir /s/n,
co find/a , itd.).
predlozi.47evlad,
tv program ?
==============================
Poruka od tvinfo
Tema: Obaveštenje o TV programu
(74185.2) Pet 03/01/1997 22:31, 1493 chr
---------------------------------------------------------------------
Poštovani korisniče,
Obaveštavamo Vas da od 1.11.1996 radi Sezamov TV servis, i da je
potpuno besplatan. Želimo ovde da Vas podrobnije obavestimo o načino
korišćenja. TV program se šalje u obliku maila, i to u dve verzije. Vrlo
je tačan, jer je napravljen kao skup TV programa iz više dnevnih novina.
Postoji ceo program za sve beogradske stanice, Novi Sad, NS Plus i
Priština, sa opisima filmova (oko 10 dnevno) i kratki gde se nalaze samo
filmovi, serije, sport i zanimljive emisije. Obim celog programa je oko
10kb, a kratkog oko 2kb. Program se šalje dan ranije i to oko 17h, a u
petak se šalje program za subotu, nedelju i ponedeljak. Moguće je primati
oba programa, a i samo ceo ili samo kratak program.
U koliko otputujete, ne morate da brinete da će vam se nagomilati mail.
Korisnici Sezama će u svakom trenutku imati samo poslednja tri TV programa
u sandučetu (za dan pre, za tekući dan i za dan sutra), a korisnici
ostalih sistema treba samo da pošalju mail, i isporučivanje će privremeno
biti obustavljeno.
U koliko ima zainteresovanih možemo da šaljemo i programe lokalnih
televizijskih stanica širom Srbije, a i Crne Gore.
Ukoliko ste zainteresovani potrebno je samo da pošaljete mail na
adresu:
tvinfo@sezampro.yu
Probajte, svideće vam se. Ukoliko želite da prestanete da primate neki
program, ili sve, dovoljno je isto tako samo da pošaljete mail na gore
navedenu adresu.
Pozdrav Srđan Simić
-------------------------------------------------------- 74185.2 --
predlozi.48nenad,
-> #46, sqweaky> Sluzio bi da izvede jedan beep nakon sto komanda bude izvrsena
> (isto kao kod page-a).
> Ovo bi bilo vrlo korisno za komande koje se dugo izvravaju (dir /s/n,
> co find/a , itd.).
Nešto slično možeš da postigneš sledećom varijantom u autoexec-u:
:beep
%&
page sqwe Dotojo! ;)
i da te "dugoizvršavajuće" komande startuješ sa, npr.:
beep dir /s/n
Da se dodaje svič uz svaku komandu zbog par komandi koje se dugo
izvršavaju i ne izgleda kao dobro rešenje. Em što se ne
izvršavaju BAŠ toliko dugo (osim možda find, mada i on traži
interakciju sa korisnikom), em što se radi na tome da se
izvršavaju kraće i brže. :)
predlozi.49mpavlo,
-> #44, nenad> prikupljanje poruka. Zbog toga je ta funkcija ostavljena za
> off-line čitač koji ionako mora da pogleda na čiju je poruku
> aktuelna odgovor pa nema značajnih gubitaka u performansama.
Slažem se - ali KAD' ĆE TAJ OFF LINE READER???
predlozi.50banga,
-> #45, johnnya> Ako te ne mrzi, napiši tih par linija skripta koji to
> "relativno lako dodaje na kraj" :)
Mrzi me. Evo ti skript za TM, koji koristim za NET i PRO, već duže vreme.
I ako koristiš neki drugi Com program, mislim da je skript za TM
prilično razumljiv, sam po sebi (mada ima zaguljenih caka :)
Treba podesiti neke parametre, mislim da je valjda jasno iz samog
uvodnog dela skripta, ako hoćeš da ga koristiš "as is" za TM.
Nisam ga prosledio u conf, jer ga nisam dovršio, a ne verujem i da hoću.
Jedini problem je kod unošenja pogrešnog imena file za UL.
Skript se tu zaglupi. Pokušavao sam da nadjem, relativno prosto rešenje,
nisam uspeo, zato ga i nisam poslao u conf, ali meni vrši posao :)
Ko voli nek izvoli
netpro.zippredlozi.51dr.grba,
-> #47, evlad>> tv program ?
Pa imaš ga na Prou, zar bi hteo i ovde da ga imaš? (:
predlozi.52epson,
-> #50, banga
│ Mrzi me. Evo ti skript za TM, koji koristim za NET i PRO, već duže vreme.
└─────────────────────────────────────────────────
Nešto neradi ?!? tj. uloguje se na NET ali neće da nastavi, a na PRO-u
se i ne uloguje ? BTW Gde še podešava Upload dir u skriptu ?
predlozi.53evlad,
-> #51, dr.grba=- Pa imaš ga na Prou, zar bi hteo i ovde da ga imaš? (:
Ne, brate moj po tastauri ;), nego sam samo preneo informaciju,
da se i sa drugih sistema (sezamNET u ovom slučaju) mogu pretplatiti
na taj besplatan servis (slično kao vesti B92). Unapred se izvinjavam,
ako sam nekog povredio ovim svojim nastupom.
predlozi.54nenad,
-> #51, dr.grba> Pa imaš ga na Prou, zar bi hteo i ovde da ga imaš? (:
Koliko sam ja shvatio u pitanju je servis koji je dostupan svima
sa e-mail adresom, sa Pro-a se samo distribuira?
predlozi.55calex,
-> #53, evlad> da se i sa drugih sistema (sezamNET u ovom slučaju) mogu pretplatiti
> na taj besplatan servis (slično kao vesti B92). Unapred se izvinjavam,
Vrlo zanimljivo sklopljena rečenica. ;) Zato me je sinoć sestrić
i pitao kako se to pretplaćuje na nešto što je besplatno. ;))
predlozi.56banga,
-> #52, epson> Nešto neradi ?!? tj. uloguje se na NET ali neće da nastavi, a
> na PRO-u se i ne uloguje ? BTW Gde še podešava Upload dir u
> skriptu ?
Pa moraš malo da podesiš envajroment varijabile :)
Upload dir se podešava u TM, u skriptu je znači default iz TM-a.
Ja koristim short poruke i na NET i PRO, na PRO engleski. To je default,
ako hoćeš odmah da proradi, ako ne, moraš da izmeniš poruke koje javlja
PRO (NET)
Sve se da podesiti u prvih 86 redova netok4.scr
predlozi.57supers,
-> #54, nenad>> Koliko sam ja shvatio u pitanju je servis koji je dostupan svima
>> sa e-mail adresom, sa Pro-a se samo distribuira?
U planu je bilo da bude dostupan svima sa e-mail adresom,
ali ako sam dobro razumeo to će se tek razmatrati...
Proveriću na SezamProu da li na TV program mogu da se pretplate
korisnici SezamNeta.
predlozi.58epson,
-> #56, banga
x│ PRO (NET)
│
│ Sve se da podesiti u prvih 86 redova netok4.scr
└─────────────────────────────────────────────────
Ps sve sam podesio i opet neće, probaću još jednom iz početka .
predlozi.59mmtosic,
-> #53, evlad> Unapred se izvinjavam,
> ako sam nekog povredio ovim svojim nastupom.
Baviš se delatnošću koja je sumnjiva. :> Pomažeš i korisnicima sa
SezamNet-a da imaju ono što imaju oni na SezamPro-u. A to se ne
očekuje od nekoga za koga se `dobro zna' da je neprijatelj ovoga
sistema. Pomaganjem se bave tzv. prijatelji sistema, samo što se taj
njihov učinak ne vidi. ;) I kad već radiš nešto što se u sliku o tebi
ne uklapa, to je, naravno, ne samo sumnjivo, nego je i nedopustivo.
To ti, dakle, neće proći. Ima ovde budnih. E, ako si se nadao da ćeš
se provući - neće moći. Vrati se ti bolje svojoj `subverzivnoj'
delatnosti, dok je vreme. :(
Što se tiče reči `nastup' to menjaj. U `istup', `istovar' ili nešto
slično. Oni nastupaju, a ti se, jelte, razlikuješ. Kao i ja. :>
predlozi.60calex,
-> #57, supers> U planu je bilo da bude dostupan svima sa e-mail adresom,
> ali ako sam dobro razumeo to će se tek razmatrati...
Deluje mi da može, bar po ovome:
█ Korisnici Sezama će u svakom trenutku imati samo poslednja tri TV
█ programa u sandučetu (za dan pre, za tekući dan i za dan sutra), a
█ korisnici ostalih sistema treba samo da pošalju mail, i isporučivanje
predlozi.61bboss,
-> #40, dragosh> cit>> V.42 bis moze na nodu 13, a niko da nade za shodno i da nam kaze
> cit>> zasto na ostalim nodovima moramo da se kacimo sa AT\N2.
>
> To mi nije jasno. Ja se redovno kacim na v42bis;)). Do centrale
> (cisto sumnjam-moja je jaaako matora) ili do modema(umc1414v)?
Eh, ja sam imao UM 1414v i kacio se uvek sa v42 bis,
ali kako sam presao na CL moze samo \n2 tj v32 bis!
Nesto ne odgovara CL modemima ili ne znam da ga podesim?!
predlozi.62sall,
-> #55, calex=->> Vrlo zanimljivo sklopljena recenica. ;) Zato me je sinoc
=->> sestric i pitao kako se to pretplacuje na nesto sto je
=->> besplatno. ;))
Verovatno se uplati pretplata ;)
predlozi.63cnenad,
-> #54, nenad-> Koliko sam ja shvatio u pitanju je servis koji je dostupan svima
-> sa e-mail adresom, sa Pro-a se samo distribuira?
Ispravno si shvatio, mada ima i onih koji ne shvataju :(
>>> Toša je moj idol :) <<<
predlozi.64calex,
-> #59, mmtosic> očekuje od nekoga za koga se `dobro zna' da je neprijatelj ovoga
> sistema. Pomaganjem se bave tzv. prijatelji sistema, samo što se taj
Zar evlad nije dokazani neprijatelj PRO-a? ;>
predlozi.65banga,
-> #58, epson> Ps sve sam podesio i opet neće, probaću još jednom iz početka .
Bad luck :)
predlozi.66evlad,
-> #64, calex=-> očekuje od nekoga za koga se `dobro zna' da je neprijatelj ovoga
=-> sistema. Pomaganjem se bave tzv. prijatelji sistema, samo što se taj
=-
=- Zar evlad nije dokazani neprijatelj PRO-a? ;>
ima li paranoji kraja ?
evlad je (l)user oba sistema ... kao stažista od 10.04.94.
imao sam prilike da u kontinuitetu pratim situaciju.
nakon raspada SEZAM-a, bilo je puno _prljavih igara_ jedino je
bio problem dobiti pravu informaciju (RTS - CNN). Tada je
došlo do _polarizacije_ korisnika (zato i ne postoji dragišin
period, jer je tada prljavština bila najviše dignuta na površinu)
voda se opet uzburkala samo se nameće pitanje šta dalje ?
privatzacija sezamNET-a ili gašenje. očigledno treće nema ;)
komentar za danas:
jedino su poznate narodne: 'pacovi beže s broda koji tone' i
'kapetan ostaje na brodu do kraja'.
ko razume - shvatiće
dodatak:
o tome da li sam prijatelj ili neprijatelj sistema, ovde nije mesto a
ni vreme da _javno_ raspravljamo, i nemoj da me teraš da publikujem
nešto što ti neće prijati a ni služiti na čast. Ipak te još uvek smatram
za prijatelja i ličnog poznanika. Važi i za ostale koji me prosvećuju
po konferencijama i mail-u, takođe molim sve korisnike koji su grbi
slali mailove zbog kojih je doživeo neprijatnosti i sa pitenjem šta se
s ovim čovekom događa, da mi se jave na mail, može i na pro, tamo mi
bar ne kontrolišu mail ...
predlozi.67djcorto,
-> #66, evlad> doslo do _polarizacije_ korisnika (zato i ne postoji dragisin
> period, jer je tada prljavstina bila najvise dignuta na
> povrsinu)
Stare konferencije su vracene na Pro, cini mi se da tamo ima
svega DO prelazne vladavine Dragise i ekipe. A ljudi ovde cuvaju
i to.
Dakle, za one koji vole da kopaju, materijala ima.
Ono sto ne valja u celom poslu je _polarizacija_ korisnika, ili,
srpski receno, podela na Nas i Njih s tim sto smo svi pomalo i
Nasi i Njihovi - a slozicemo se da bas i nije o glavu s nekim se
svadjati na nivou _moj tata je jaci od tvog tate_ sto se ovde
obicno radi, zbog odnosa prema ovom ili onom sistemu i zbog
stabilnosti veze i slicnih egzistencijalnih pitanja bez cijeg
trenutnog resavanja se nikako ne moze ziveti. Pogotovo to nije
dobro izmedju ljudi koji se znaju i saradjuju i izvan i iznad
Sezama (mnozina).
Mesto za lajanje i trazenje prava je danas negde u nekoj setnji,
a ovde se presipa iz supljeg u prazno, i stvaraju teorije
zavera, klanovi i klubovi, ekipe, spijuni, placenici, Bog zna sta
jos. Citajte Umberta Eka, pa razmislite. Sve sto zelite, moze se
nepobitno dokazati. I obrnuto.
Malo dobre volje nikada nikome nije skodilo.
predlozi.68lexus,
-> #67, djcorto=> Malo dobre volje nikada nikome nije skodilo.
I Valari behu dobre volje, no Morgot je nikada nije
prihvatio... ;)
predlozi.69junior,
-> #66, evlad> tamo mi bar ne kontrolišu mail ...
Malo manje paranoje, moliću ... ;)
predlozi.70djcorto,
-> #68, lexus> I Valari behu dobre volje, no Morgot je nikada nije
> prihvatio... ;)
Hm, da ... mada, nisi morao da potezes Tolkina, pogledaj kroz
prozor.
Mislim da shvatas sta sam hteo da kazem.
predlozi.71evlad,
-> #67, djcorto=- Stare konferencije su vracene na Pro, cini mi se da tamo ima
=- svega DO prelazne vladavine Dragise i ekipe. A ljudi ovde cuvaju
=- i to. +++++++++
ako je neko vladao, to je bio Vladan.
javna tajna je kako je i zašto Dragiša _sklonjen_ ...
predlozi.72evlad,
-> #69, junior=-> tamo mi bar ne kontrolišu mail ...
=-
=- Malo manje paranoje, moliću ... ;)
ne, samo malo više PGP-a ;))
predlozi.73robot,
Hi,
Imam dva predloga u vezi prenosa pada.
1. Da se pored poruke Spremni za download, doda "Prekid posle
prenosa"
2. Da se posle prenosa pada i izbora opcije za ostajanje na sistemu
posle poruke Prenos uspe{an doda opcija Brisanje pada (D/n)
Uvek se zeznem pa nastavim na stari pad na dodajem nove poruke, tako
da neke poruke prenesem i po nekoliko puta.
Pozdrav, Robot - Dimitrije
predlozi.74junior,
-> #73, robot> 1. Da se pored poruke Spremni za download, doda "Prekid posle
> prenosa"
napiši auto edit, a potom dodaj sledeću proceduru u autoexec:
:sez
..sezam
..log
Ili jednostavno dodaj ..log na kraj prethodne (sezam) komande.
> 2. Da se posle prenosa pada i izbora opcije za ostajanje na
> sistemu posle poruke Prenos uspe{an doda opcija Brisanje pada
> (D/n)
Takođe u autoexecu:
:dl
..pad dow *.*
..pad cl
predlozi.75n.ceh,
-> #74, junior > 1. Da se pored poruke Spremni za download, doda "Prekid posle
> prenosa"
Ju> napisi auto edit, a potom dodaj sledecu proceduru u autoexec:
Ju> :sez
Ju> ..sezam
Ju> ..log
Umesto ..log trebalo bi ..log /y inace bi 'visilo' ono 'prekid rada, d/n'
> 2. Da se posle prenosa pada i izbora opcije za ostajanje na
> sistemu posle poruke Prenos uspe{an doda opcija Brisanje pada
> (D/n)
Ju> Takode u autoexecu:
Ju> :dl
Ju> ..pad dow *.*
Ju> ..pad cl
Bolje je ..pad dow textpad*.* /d ili ..pad dow net*.qwk /b /d
/d govori sezamu da obrise pad posle USPESNOG prenosa, a
/b mu govori da ne pakuje fajlove (zgodno za qwk, jer je vec zapakovan)
Ceh.
predlozi.76firus,
-> #75, n.ceh N.> Bolje je ..pad dow textpad*.* /d ili ..pad dow net*.qwk /b /d
N.> /d govori sezamu da obrise pad posle USPESNOG prenosa, a
N.> /b mu govori da ne pakuje fajlove (zgodno za qwk, jer je vec
N.> zapakovan)
Vidi se da sam ti ja pravio autoexec. :))
Svič b je batch prenos, a da ne pakuje fajlove potpuno si u pravu.
Nego jedno pitaje. Zar ti nisam stavio ..pad do /b /d ?
Ono net*.qwk ti ne treba.
Empire (ex. micotakis)
predlozi.77djcorto,
-> #71, evlad> javna tajna je kako je i zasto Dragisa _sklonjen_ ...
Zasto?
predlozi.79ppecanac,
-> #73, robot(R) Uvek se zeznem pa nastavim na stari pad na dodajem nove
(R) poruke, tako da neke poruke prenesem i po nekoliko puta.
Kako ti to uspeva ??
Koristis li naredbu 'sezam' ? :)
predlozi.80jvujnic,
-> #79, ppecanacw> Kako ti to uspeva ??
Uspeva mu tako što nearhivira pad, već ga prenosi kao običan tekst (textpad),
pa, kad ga prenese, sezam mu slučajno ne obriše datoteku, pa sledeći put kad
skuplja poruke, novi textpad se nastavlja na stari, itd...
Rešenje je ili obrisati textpad nakon prenosa, ili arhivirati textpad, ili
(najpraktičnije rešenje) koristiti naredbu sezam u okviru sistemskog
autoexeca. ;)
predlozi.81n.ceh,
-> #76, firus
Fi> Nego jedno pitaje. Zar ti nisam stavio ..pad do /b /d ?
Fi> Ono net*.qwk ti ne treba.
Nije tacno!!!!!
Sta ako imam nesto u pad-u sto nije qwk, i ne zelim da ga prenosim u
isto vreme sa postom? Sta ako hocu da prenesem samo postu za nekih 50
sekundi, a da ostavim fajl od 1mb za kasnije? A? O tome nisi razmisljao!?!?
Sramota! Ajde sad u cosak, i stidi se 10 minuta!!!
Ceh.
predlozi.82evlad,
-> #77, djcorto=-> javna tajna je kako je i zasto Dragisa _sklonjen_ ...
=-
=- Zasto?
pitaj _prvu ruku_ gremlina, bliže ti je ;)
predlozi.86mango,
-> #74, junior> napisi auto edit, a potom dodaj sledecu proceduru u autoexec:
>
> :sez
> ..sezam
> ..log
Pa, ovo i nije bas pametno resenje. Sta ako ga neko page-uje u toku
izvrsenja instrukcije ..sezam?
predlozi.87junior,
-> #86, mango> Pa, ovo i nije bas pametno resenje. Sta ako ga neko page-uje u
> toku izvrsenja instrukcije ..sezam?
Pa sezam će ga pitati Kraj rada (Da/Ne). Jednostavno ;)
predlozi.88jvujnic,
-> #81, n.ceh> Sta ako imam nesto u pad-u sto nije qwk, i ne zelim da ga prenosim u
> isto vreme sa postom? Sta ako hocu da prenesem samo postu za nekih 50
Sezam o tome već duže vreme nevodi računa. I meni je u autoexec-u upisan
wildcard net*.zip, pa opet ništa. Prenose se mi svi fajlovi iz pada. :(
predlozi.89vlad,
-> #50, banga> Nisam ga prosledio u conf, jer ga nisam dovršio, a ne verujem i da
> hoću. Jedini problem je kod unošenja pogrešnog imena file za UL.
Meni radi sasvim dobro vec dugo. Nije savrsen, ali je daleko bolji od svega
sto sam do sada koristio.
predlozi.90n.ceh,
-> #88, jvujnic Jv> Sezam o tome vec duze vreme nevodi racuna. I meni je u autoexec-u
Jv> upisan wildcard net*.zip, pa opet nista. Prenose se mi svi fajlovi iz
Jv> pada. :(
Ne bih znao. Ja sam napravio proceduricu onako, i savrseno dobro radi.
Skine samo ono sto je naznaceno...
Ceh.
predlozi.91luckyluciano,
-> #80, jvujnic¸¸> Uspeva mu tako sto nearhivira pad, vec ga prenosi kao obican
¸¸> tekst (textpad), pa, kad ga prenese, sezam mu slucajno ne
¸¸> obrise datoteku, pa sledeci put kad skuplja poruke, novi
¸¸> textpad se nastavlja na stari, itd...
Meni se vala nikad ovo nije desilo, nema kod mene 'slucajno nije
obrisao'. :))
Lucky Luciano
predlozi.92firus,
-> #88, jvujnic Jv> Sezam o tome već duže vreme nevodi računa. I meni je u autoexec-u
Jv> upisan wildcard net*.zip, pa opet ništa. Prenose se mi svi fajlovi iz
Jv> pada. :(
Baci tu proceduru da je overimo. Imaš negde grešku.
Empire (ex. micotakis)
predlozi.93jvujnic,
-> #92, firus> Baci tu proceduru da je overimo. Imaš negde grešku.
Evo je:
:sezam
..echo -- Šaljem novopristiglu poštu i novosti u PAD --
..who /c Čitam poštu :) page off
..page off
..echo
..novosti
..mail read >
..group read >
..conf close
..conf read >
..seen
..pad arc
..echo -- Downloadujem novopristiglu poštu ------------
..pad dir
..who/c Prenosim poštu :) page off
..pad dow net*.* /b <d;
..page on
..who/c :)
..echo
---------------
Pa gde je greška? :)
predlozi.94epson,
-> #93, jvujnic
│ ..pad arc
└─────────────────────────────────────────────────
^^^^^^^^^^
..pad arc textpad <d;
predlozi.95n.ceh,
-> #93, jvujnic Jv> Evo je:
...
Jv> ..pad arc
ovde ^^^^^^^^^ treba proveriti da li je u padu samo textpad ili...
...
Jv> ..pad dow net*.* /b <d;
eto je... ^ treba /d
...
Mozda ce ovo pomoci?
Ceh.
predlozi.96banga,
-> #89, vlad>> hoću. Jedini problem je kod unošenja pogrešnog imena file za
>> UL.
> Meni radi sasvim dobro vec dugo. Nije savrsen, ali je daleko
> bolji od svega sto sam do sada koristio.
Ja sam samo malo doterao tvoj skript, ali nemam vremena da ga ispeglam
do kraja :)
predlozi.97firus,
-> #93, jvujnicPazi, kao prvo i osnovno, ja sam protiv toga da se u padu drži još
nešto osim onog što trenutno skidaš. Držati fajl u padu duže vremena
mi se ni malo ne sviđa, a ima i takvih. Naravno ako im sezam ne ubije
fajl pre toga.
Jv> ..pad arc
Evo ti glupost. Pakuješ SVE ŠTO SE NALAZI U PAD-u. Onda ti se u tvom
net*.* nalazi sve što je bilo u padu. Ako hoćeš samo text pad onda
ti treba
..pad arc textpad
Ako hoćeš da poslušaš prijteljski savet uradi sledeće.
Izbaci ovo sa ..pad arc.
Jv> ..pad dow net*.* /b <d;
A ovo promeni. Stavi samo
..pad do (d;
Ovo spakuje sve što se nalazi u padu i onda to skine. Odnosno isto što
si i do sada radio. Ali ako ti je već bitno da skidaš samo texpad, eno
ti gore rešenja.
Da se ja pitam ja bi uradio sledeće.
..pad do /d (d;
Ovo i obriše pad posle uspešnog prenosa.
Ali ja skidam qwk. :)
Empire (ex. micotakis)
predlozi.98firus,
-> #95, n.ceh Jv> ..pad dow net*.* /b <d;
N.> eto je... ^ treba /d
NIJE. Ne treba. Čovek je stavio da mu auotamtski odgovori sa da, kad
ga Sezam pita da li je spreman za prenos. To tvoje d briše pad
posle uspešnog prenosa.
Empire (ex. micotakis)
predlozi.99nenad,
-> #93, jvujnic> ..pad dow net*.* /b <d;
> Pa gde je greška? :)
Greška je u ovom /b, on podrazumeva da se _svi_ fajlovi prenose i
to u batch režimu. Pošto ima veći prioritet automatski "otpada"
tvoj džoker. Videćemo da rešimo to nekako.
predlozi.100vlad,
-> #96, banga> Ja sam samo malo doterao tvoj skript, ali nemam vremena da ga
> ispeglam do kraja :)
Cuj, malo B). Ne treba biti preskroman B).
predlozi.101jvujnic,
-> #97, firus> Pazi, kao prvo i osnovno, ja sam protiv toga da se u padu drži još
> nešto osim onog što trenutno skidaš. Držati fajl u padu duže vremena
Ne držim ja u padu ništa bespotrebno, nego samo, ako sam poslao jedan exec on
je neke fajlove prebacio u pad (slike iz forum:devojke;) ), pa sam posle toga
izvršio skupljanje poruka, i eto ti višak fajlova u padu. :)
> Jv> ..pad arc
> Evo ti glupost. Pakuješ SVE ŠTO SE NALAZI U PAD-u. Onda ti se u tvom
> net*.* nalazi sve što je bilo u padu. Ako hoćeš samo text pad onda
Ne. PAD ARC pakuje samo textpad datoteku, dakle ne dira druge fajlove.
> Da se ja pitam ja bi uradio sledeće.
> ..pad do /d (d;
Ne, gubio bih vreme na arhiviranju celog pada, a to mi se nesviđa, mada ću ovo
/d sigurno ubaciti jer mi upravo to treba. :)
BTW, nenad je već rekao da je problem nastao zbog sledeće moje linije:
..pad dow net*.* /b <d;
i zbog sviča /b, jer se mešaju neki prioriteti.
A, da, meni se ovo moje rešenje sa /b strašno sviđa i zato ću ga ostaviti. :)
predlozi.102skorpion,
-> #57, supers
> U planu je bilo da bude dostupan svima sa e-mail adresom,
> ali ako sam dobro razumeo to ce se tek razmatrati...
> Provericu na SezamProu da li na TV program mogu da se pretplate
> korisnici SezamNeta.
Nema potrebe za proverom. Stize i na ovu adresu. :)
predlozi.103firus,
-> #101, jvujnic Jv> Ne. PAD ARC pakuje samo textpad datoteku, dakle ne dira druge fajlove.
Moguće. Nikad mi nije trebalo, pa i nisam siguran. Ja sam mislio da
mora da se stavi i textpad.
Empire (ex. micotakis)
predlozi.104n.ceh,
-> #98, firus Jv> ..pad dow net*.* /b <d;
N.> eto je... ^ treba /d
Fi> NIJE. Ne treba. Covek je stavio da mu auotamtski odgovori sa da, kad
Fi> ga Sezam pita da li je spreman za prenos. To tvoje d brise pad
Fi> posle uspesnog prenosa.
Treba. Mislim da je rekao da hoce da mu se ovrise pad, a to mu nije polazilo
za rukom.
Ceh.