CET

22 Nov 1992 - 01 Nov 1997

Topics

  1. borland (257)
  2. microsoft (122)
  3. razno (255)

Messages - microsoft

microsoft.1 garderp,
Ova tema će biti otvorena i za čitanje i za pisanje, jer su nam jako bitna mišljenja potencijalnog tržišta. Kasnije se možda otvore neke read only teme za predstavljanje hot vesti. Uskoro ćete upoznati i ostale moje saradnike koji će uređivati ovu konferenciju
microsoft.2 adzem,
Pre dve godine sam nabavio Windowse iz Slovenije (Medija-Ljubljana), jer tada nije bilo dilera u Beogradu. Zanima me mogu li dobiti upgrade kod vas.
microsoft.3 nesaburbon, -> #2, adzem
Upgrade je moguc. Potrebno je dostaviti prvu disketu i izvrsiti uplatu (cena zavisi od toga da li je Windows verzija USA i EU.
microsoft.5 bjevdjic,
Da li posedujete AUTO CAD 12 i kolika je njegova cena ! ------------------------------------------------------- Pozdrav od BJEVDJIC-a ! -----------------------
microsoft.6 vsasa,
Da li prodajete MS C++ 7.0 i MS Macro Assembler 6.0? Koja je cena i koji je rok isporuke? Mail Vsasa, POZDRAV!!!
microsoft.7 cet.nesa, -> #5, bjevdjic
Za AutoCAD najbolje se obrati OSI.
microsoft.8 nesaburbon,
DANAS, 06.01.1993. PREZENTACIJMMA PAKETA : Word 2.0 for Windows Pocetak : 12.00 Mesto : Kneza Milosa 7/a III sprat Dodjite !!!!!
microsoft.9 jtitov, -> #8, nesaburbon
> DANAS, 06.01.1993. > Dodjite !!!!! E pa ..bi ga!!! Mogao si bar DAN ranije to da kazes! %$^$^&*&&^
microsoft.10 dsoskic, -> #8, nesaburbon
> DANAS, 06.01.1993. > PREZENTACIJMMA PAKETA : > Word 2.0 for Windows > Pocetak : 12.00 > Mesto : Kneza Milosa 7/a III sprat > Dodjite !!!!! Aj kad budeš najavljivao neku drugu prezentaciju uradi to malo ranije, makar dan ranije. SUTRA, ........
microsoft.11 nboskovic, -> #8, nesaburbon
*> DANAS, 06.01.1993. A zar niste mogli da najavite prezentaciju makar dan unapred, a ne isti dan. (c) klap nikola
microsoft.12 mnikolic, -> #8, nesaburbon
> DANAS, 06.01.1993. > > PREZENTACIJMMA PAKETA : A jel' može ovakva informacija da ide bar 3-5 dana pre događaja? Pozdrav, m.
microsoft.13 boravuk,
Evo nakon dugog vremena da se i ja oglasim.Izvinjavam se za ovo kasnjenje,ali je nekih tehnickih problema. Prvo da vam kazem da ce prezentacije biti svake dve nedelje u Domu inzinjera i tehnicara Srbije ul.Kneza Milosa 7a na trecem spratu u velikoj sali od 12-15h(nasa je greska sto vas o tome nismo obavestili na vreme pa je doslo do ljutnje pojedinih ljudi sa sezama). Ali od danas ce (ja se nadam i verujem) da sve dobro funkcionise i da o svim nasim poduhvatima ikoracima biti na vreme obavesteni. Sledeca prezentacija ce biti Excel 4.0 for windows 20 januara u sali gornopomenutoj. 2 februara ce biti prezentacija paketa Corel Draw 3.0 na ostom mestu i u isto vreme. A sada da vas obavestim o necem novom kod nas u firmi misoft -otvoren je Hot line za podrsku Microsoftovim softerima preko koga utorkom od 15-17 sati na telefon 343-043 mozete da dobijete sve potrebne informacije i odgovore na brojna pitanja -Poceo je i da izlazi i bilten za popularizaciju proizvoda firme Microsofta i Windows okruzenja(bilten 1 je izasao u decembru , a sada i bilten 2 za januar).U biltenu 2 mozete da nadjete profesionalne savete , novosti itd. U nadi da cemo u buducnosti dobro i uspesno saradjivati pozdravlja vas borBora
microsoft.14 nikolas, -> #8, nesaburbon
> DANAS, 06.01.1993. > PREZENTACIJMMA PAKETA : > Word 2.0 for Windows > Pocetak : 12.00 > Mesto : Kneza Milosa 7/a III sprat > Dodjite !!!!! Svaka čast! Najavljujete prezentaciju pet sati pre njenog početka... Budite ljubazni, sledeći put bar 24 sata ranije. (Stvarno sam želeo da idem na tu prezentaciju, ali kako? Vremeplovom?) Hajde, molim vas!
microsoft.15 wizard, -> #13, boravuk
>> -Poceo je i da izlazi i bilten za popularizaciju proizvoda firme >> Microsofta i Windows okruzenja(bilten 1 je izasao u decembru , a sada i >> bilten 2 za januar).U biltenu 2 mozete da nadjete profesionalne savete , >> novosti itd. Kako se može doći do tih biltena?
microsoft.16 darone, -> #13, boravuk
>> -Poceo je i da izlazi i bilten za popularizaciju >> proizvoda firme Microsofta i Windows >> okruzenja Kako da se dođe do ovog Biltena? darone
microsoft.17 boravuk,
Bilten je besplatan, najednostavnije je doci u firmu po bilten (Skadarska 45),a moze i drugcije tj ostavite mi u mailu vasu adresu pa cu ja da vam posaljem postom biltene. U biltenu broj 1 sadrzaj je sledeci Uvod: Otvorite MS prozor! Profesionalni saveti: Kako komunicirati sa drugim PC-em bez napustanja Windowsa Novosti... Programski jezici: Visual Basic za MS DOS U biltenu broj 2 Uvod:Pozor! Otvorite MS prozor! Profesionalni saveti: Operativni sistem: MS Windows 3.1 Napredne tehnike: MS Excel 4.0 Novosti... Fax softer: Fax , Modem i prenos glasovnih puruka Multimedija Corel Draw 3.0 MS Cinemania Zaboravio sam da kazem da se bilten zove MS Prozor Prosli put sam napravio jednu malu gresku,u vezi prezentacije Corel Draw 3.0 tj rekao sam da je prezentacija 02.02 ,a ona je u stvari 03.02 (prezentacije su uvek sredom) I jos jedno PREZENTACIJA EXCEL 4.0 JE 20.JANUARA U KLUBU INZINJERA I TEHNICARA SRBIJE UL KNEZA MILOSA 7a 3 SPRAT VELIKA SALA OD 12-15h bora
microsoft.18 boravuk,
Da podsetim prezentacija Excel for Windows je 20.januara. Da biste se bolje pripremili za prezentaciju pocinjem da saljem demo Excel 4.0 (malo ce da potraje tj danima ali ja mislim da cu stici do 20.januara) Za one koji su ostavili poruku u mailu(u vezi biltena jedna dobra vest , bilteni su krenuli prema odredisnom mestuKKKKKKKKKKKKH puno sve na sezamu pozdravlja BORA excel.arj
microsoft.19 boravuk,
Evo nastavljam PREZENTACIJA EXCEL FOR WINDOWS 20.januara excel.a01
microsoft.20 boravuk,
Evo stizu polako i ostali fajlovi bora excel.a02
microsoft.21 boravuk,
polako ali sigurno stizu i ostali fajlovi bora excel.a03
microsoft.22 boravuk,
EVO OPET DOLAZI EXCEL DEMO bora excel.a04
microsoft.23 boravuk,
NOVI DELOVI BORA excel.a05
microsoft.24 wizard, -> #20, boravuk
>> Evo stizu polako i ostali fajlovi Trebalo je na početku reći koliko delova ukupno ima, da neko ne krene da skida pa da tek kod 97-og odustane. ;) Samo savetujem. :)
microsoft.25 boravuk,
Fajlova ima dosta ali demo je veoma dobar Nema vise od 25,ima manje(22) pozdrav Bora excel.a06
microsoft.26 boravuk,
Idemo dalje sa fajlovima BORA excel.a07
microsoft.27 wizard, -> #25, boravuk
>> Fajlova ima dosta ali demo je veoma dobar Ne sumnjam, čitao sam onaj vic o Gejtsu. :) >> Nema vise od 25,ima manje(22) Slobodno je moglo da ide po 100K, oni na 300bps se i onako ne upuštaju u velike download-e. :)
microsoft.28 snemcev, -> #23, boravuk
A đe me nađe, te su ti sve arhive duge 49400 bajtova i ni bit više?!?
microsoft.29 boravuk,
Bilo bi od obostrane koristi kada bi nam pisali da li vam se svida bilten ili ne. Da nam napisete sta biste voleli da citate u biltenu, sta nije u redu itd. To bi dobrinulo da bilten bude svaki put sve bolji i bolji na vase i nase zadovoljstvo Sto se tice demo excela od danas cu da saljem vece fajlove(dva stara su upakovana u jedan danas je excel.a08 i excel.a09 upakovan u excel89.arj Bora excel89.arj
microsoft.30 boravuk,
Javljajte se i recite nam da li vam se dopadaju prezentacije Zeleli bi da cujemo od onih koji su bili na prezentacijama kako im se dopalo i da li imaju neke sugestije itd. Sta biste voleli da vam prezentiramo od paketa Sledeci fajl je excel101.arj (excel.a10 i excel.a11) Bora excel101.arj
microsoft.31 d.petrovic, -> #28, snemcev
Ă> A đe me nađe, te su ti sve arhive duge 49400 bajtova i ni bit Ă> više?!? arj a -jm -v49400 excel ;)
microsoft.32 boravuk,
Excel123.arj(excel.a12 i excel.a12) bora excel123.arj
microsoft.33 boravuk,
Excel145.arj (excel.a14 i excel.a15) Bora excel145.arj
microsoft.34 boravuk,
U poruci 2.32 ima greska treba da stoji excel.a12 i excel.a13 Bora
microsoft.35 boravuk,
excel167.arj (excel.a16 i excel.a17) Bora excel167.arj
microsoft.36 boravuk,
exc.arj excel.a18 i excel.a19) bora
microsoft.37 boravuk,
excel189.arj (excel.a18 i excel.a19 ) bora excel189.arj
microsoft.38 boravuk,
EXCEL201.ARJ (EXCEL.A20 I EXCEL.A21) B O R A excel201.arj
microsoft.39 boravuk,
I SADA DUGO OCEKIVANI TRENUTAK M HH KKPOSLEDNJI FAJL DEMO ZA EXCEL 4.O UZMITE I OVAJ FAJL I KOMPLETIRAJTE JOS JEDNOM VAS SVE POZIVAM DA DODJETE NA PREZENTACIJU PAKETA EXCEL 4.0 FOR WINDOWS U DOMU INZINJERA I TEHNICARA SRBIJE ULICA KNEZA MILOSA 7A U SREDU NA SVETOG JOVANA OD 12-15 CASOVA I UZIVAJTE SA NAMA BICE NAM DRAGO DA BUDETE NASI GOSTI SVE POZDRAVLJA I OCEKUJE VAS BORA excel.a22
microsoft.40 isekulovic, -> #31, d.petrovic
>> arj a -jm -v49400 excel ;) U principu ne bi trebalo da bude tako, jer taj broj predstavlja maksimalnu velicinu arhive, a realna je obično neznatno manja. Pre mislim da je rađeno arj a -v50k excel, a da je onda Murphy umešao svoje prste.
microsoft.41 vitez.koja, -> #39, boravuk
#=> HH KKPOSLEDNJI #=> FAJL #=> #=> DEMO ZA EXCEL 4.O Ne zamerite na nekonstruktivnoj poruci :) Zanima me koliko ljudi je skinulo ovaj demo ? Ima li takvih ?
microsoft.42 snemcev, -> #31, d.petrovic
>> arj a -jm -v49400 excel ;) Način mi je jasan (long live ARJ), ali ne i svrha. Zar iko koristi 300 bps?!?
microsoft.43 snemcev, -> #29, boravuk
>> Sto se tice demo excela od danas cu da saljem >> vece fajlove(dva stara su upakovana u jedan >> danas je excel.a08 i excel.a09 upakovan u excel89.arj E, da si malo više zakomplikovao sa ovim pakovanjem, skinuo bih demo, al' ovako... ;>
microsoft.44 spantic, -> #41, vitez.koja
> Ne zamerite na nekonstruktivnoj poruci :) Zanima me koliko > ljudi je skinulo ovaj demo ? Ima li takvih ? Evo ja sam skinuo. Zanimalo me da vidim demo u akciji :) I mogu ti reći da nisam razočaran.
microsoft.45 bcetina,
Hi, bio sam prezentaciji Exela 4.0. Moram da kažem da nisam zadovoljan. Bilo je suvoparno,i ne drži pažnju. Bila su 2 izlaganja, skoro identična nešto kao toga ima toliko da ne može ni da se priča, samo da naslutimo koliko je Moćan paket... Mene je uspavalo pa sam posle 2 sata morao da odem.:( Molim vas menjajte šemu, pokažite uživo na primerima, živ progam, to je ono što će da dopre do čoveka, da se zapamti kao utisak. Mislim da su akademski referati prevazidjeni. Ovo sve najdobronamernije, vrlo pozdravljam celu akciju, uz najbolje želje evo i par predloga-pitanja. - Ostvarite nekako ličan kontakt, bar jasno kažite kako se zovete ali da se to i zapamti, a ne da se promrmlja pa opet niko ne zna. - Nabavite već taj kolor grafoskop, sala je puna. - Da li bi mogli da prikažete film sa promocije WINDOWS FOR GROUPS piše u Računarima da je TV prenosilala... Pozdrav, Bane.
microsoft.46 valeksa, -> #39, boravuk
# # DA DODJETE NA PREZENTACIJU PAKETA # EXCEL 4.0 FOR WINDOWS # # U DOMU INZINJERA I TEHNICARA SRBIJE ULICA KNEZA MILOSA 7A # # U SREDU NA SVETOG JOVANA OD 12-15 CASOVA I UZIVAJTE SA NAMA # # BICE NAM DRAGO DA BUDETE NASI GOSTI # # SVE POZDRAVLJA I OCEKUJE VAS # BORA Hi, evo da iznesem utiske sa prezentacije. Paket je mocan koliko je moglo da se nasluti, ali bre brate 2 puta ste pricali stvar koju ste dali kao propagandni materijal. Otaljavanje posla. Od 2,5 h koliko je trajala prezentacija bilo je korisno oko 30 min, i to zadnjih. Barem bi mogli da postujete tudje vreme. Primedba je dobronamerna da bi podigli nivo buducih prezentacija firme koja to i zasluzuje. Puno pozdrava. Vladan P.S. i ubuduce cu dolaziti na prezentacije. Dajem jedan glas za 'avansirani' EXCEL 4.0. Veliki plus za Windows casopise. TAKO TREBA !!
microsoft.47 zsiz, -> #45, bcetina
# Hi, bio sam prezentaciji Exela 4.0. Moram da kažem da nisam zadovoljan. #Bilo je suvoparno,i ne drži pažnju. Bila su 2 izlaganja, skoro identična Nemojte me pogrešno shvatiti. Predavač Predrag Kucinović je stvarno dobar predavač koji dosta zna (C, UNIX itd) ali zar nebi bilo bolje da prezentacije programa drže ljudi koji žive od rada sa tim paketima? Kada takav čovek iznese svoja iskustva i u nedoteranom obliku, donese par konkretnih radova, mnogo više ljudi bi sa prezentacije otišli sa odlukom da kupi te pakete. Pozdrav. zsiz
microsoft.48 wizard, -> #47, zsiz
>> ali zar nebi bilo bolje da prezentacije programa drže >> ljudi koji žive od rada sa tim paketima? Sigurno bi bili. Sa prezentacije Quattro Pro prošle nedelje mi je ostao loš utisak. Još kada je onaj promoter rekao da on inače koristi Excel... :)
microsoft.49 nesaburbon, -> #45, bcetina
>> odem.:( Molim vas menjajte semu, pokazite uzivo na >> primerima, ziv progam, to je ono sto ce da dopre do >> coveka, da se zapamti kao utisak. Mislim da su akademski >> referati prevazidjeni. Ovo sve najdobronamernije, vrlo >> pozdravljam celu akciju, uz najbolje zelje evo i par >> predloga-pitanja. Hvala na konstruktivnim predlozima, ja sam i shvatio ovu tvoju kritiku kao dobronamernu. Znas, nije bas lako organizovati prezentacije iz nedelje u nedelju i jos se baviti svakodnevnim poslom prodaje (i to prodaje kada DEM od 09.00 do 12.00 h skoci 5-10 %). Svi se mi jos uvek uigravamo, nadam se ipak da cemo ici nekom uzlaznom putanjom. I jos, nije bilo bas sretno odabrano da Excel ide u nedelji posle QP f/Win (ipak su to dva slicna-srodna paketa). Inace, hvala ti na stalnom prisustvu i podrsci. Raspitacu se za Win for Workgroups, to bi bilo lepo videti. Pozdrav i vidimo se u sredu ! NESABURBON
microsoft.50 todorp, -> #49, nesaburbon
> I jos, nije bilo bas sretno odabrano da Excel ide u nedelji posle QP f/Win > (ipak su to dva slicna-srodna paketa). Bas je dobro jer onda mozes da uporedis oba paketa dok su ti utisci jos koliko toliko svezi. Pozdrav od Todora.
microsoft.51 didldi, -> #50, todorp
ali zato oni nikad ne bi prodali oba!!!!!
microsoft.52 bcetina, -> #48, wizard
>> Sigurno bi bili. Sa prezentacije Quattro Pro prošle nedelje mi je ostao >> loš utisak. Još kada je onaj promoter rekao da on inače koristi Excel... Ne slažem se, čovek je profesionalac i ima da predstavlja crnog djavola ako mu se kaže. Ono što je važno, je kako to on radi. A meni je to sa Quattro Pro bilo sasvim OK. Nije neophodno da on to zna u sitna crevca (nije to kurs). Meni se nije dopala prezentacija EXELA. Prezentacija ne sme da liči na prodavanje polovnog auta. Nema tu ubeddjivanja po sistemu KUPI, KUPI. Ono što treba je da me informišete i ostavite utisak. Ne računajte da će narod da pohrli pravo sa prezentacije u kupovinu. Kad kupovina dodje na red razmišljaću o onim paketima koji su ostavili utisak. Osim toga, treba da se promeni svest o kupovini originalnog softvera. To tek sada ima smisla kad ste vi u Skadarliji, imate Hot-Line, konferenciju na Sezamu i obučen kadar, to je nešto a ne ono pre, kupiš softver a ako nešto zapne, izvolte u Kaliforniji; :)
microsoft.53 wizard, -> #52, bcetina
>> Ono što je važno, je kako to on radi. A meni je to sa >> Quattro Pro bilo sasvim OK. Nije neophodno da on to zna u sitna crevca >> (nije to kurs). Mora da zna dosta o programu koji želi da proda da bi umeo da odgovori na pitanja. Ja sam bio doveo na prezentaciju 2 čoveka čije bi firme bile zainteresovane za kupovinu QPRO 4 Win. Više nisu.
microsoft.54 jtitov, -> #53, wizard
> Ja sam bio doveo na prezentaciju 2 coveka cije bi firme > bile zainteresovane za kupovinu QPRO 4 Win. Vise nisu. Nisam bio na prezentaciji, ali ako je to sto ti kazes istina, onda je 'predavac' moron. Izvoli dovedi tu dvojicu kod mene kuci pa cu im ja pokazati moci Qpro4Win (mog ljubimca). Jeli, Borland, jel vam trebaju saradnici, ali koji znaju sta nude ;).
microsoft.55 wizard, -> #54, jtitov
>> Nisam bio na prezentaciji, ali ako je to sto ti kazes istina, onda je >> 'predavac' moron. Pa, ja ga baš i ne bi nazivao moronom, ali očigledno nije dovoljno poznavao program koji je predstavljao. :(
microsoft.57 garderp, -> #54, jtitov
> Nisam bio na prezentaciji, ali ako je to sto ti kazes > istina, onda je 'predavac' moron. Izvoli dovedi tu dvojicu > kod mene kuci pa cu im ja pokazati moci Qpro4Win (mog > ljubimca). Jeli, Borland, jel vam trebaju saradnici, ali > koji znaju sta nude ;). Pa Juriju, nisam znao da imas tako lose misljenje o meni. Naime, taj "moron" predavac kako se ti slikovito izrazavas sam bio JA. Kad sam bio kod vas na Stomatoloskom fakultetu i kad sam vama predstavio paket, niste imali tako visokokvalifikujuce atribute upucene mojem poznavanjem Quattro Pro-a for Windows. Cak sam navodis da ti je taj paket ljubimac.
microsoft.58 jtitov, -> #57, garderp
> Pa Juriju, nisam znao da imas tako lose misljenje o meni. Nemam, ali po porukama sam shvatio da PREDAVAC ne zna ono o cemu prica. Nazalost za neznanje nemam milosti ni prema prijateljima ni prema zemljacima. Za QPro ti svaka cast (mada nisi znao kako se grafikon rotira 'u prostoru' - veliki minus, jer mozda bas to odlucuje o kupovini). To sam vrlo brzo 'provalio' tako da i dalje stoji interesovanje fax-a za nabavku softvera. S obzirom da jedna RJ fakulteta zapocinje veeeliku akciju, trebace i Windows i QPro i jos neke stvari. Znam od koga ce se to kupovati, nema da brines. To sto soooooro ide nije moja krivica. Opremu koju smo platili pre godinu i po JOS nismo komplet dobili. Sta da ti kazem... :((( Mozes da se ljutis koliko god hoces, ali za prezentacije treba biti spreman. Upravo dobih od CET-a gomilu biltena, cenovnika itd. Znam da je to tvoja zasluga i VELIKO TI HVALA.
microsoft.59 boravuk,
Zbog tehnickih problema odlase se prezentacija Corel Draw 3.0 Veoma mi je drago da je neko skinuo demo Excel (zbog raznih primedaba na moje slanje fajlova ) Da li hocete jos neki demo (recite mi i koliko dusinu fajlova da ne bi posle bilo raznih komentara na dusinu fajlova 3.03.1993 je prezentacija Excel 4.0 II deo Napredne Tehnike , Kvantitativne i staticke metode od 12-15 casova na istom mestu ko do sada Kneza Milosa 7a Puno sve pozdravlja i zeli uspesno sledecu nedelju kako na poslovnom planu tako i na drugim poljima Vukovic Bora Ous is Hier Vir Jou! Sto bi rekli Buri
microsoft.60 didldi, -> #59, boravuk
a moze li da ne bude demo :))))))))
microsoft.61 skoprivica, -> #59, boravuk
│ 3.03.1993 je prezentacija Excel 4.0 II deo Napredne Tehnike , U martu tek, ili je 3 februara ?
microsoft.62 boravuk,
Da treba da stoji 03.02.1993 god. Moze da nebude demo , ali cena za ne demo programe je poznata vidimo se u sredu na starom mestu bilten broj je u broj 3 je dat na stapanje i ocekujemo ga da bude kod nas krajem sedmice OUS IS HIER VIR JOU! BORA
microsoft.63 didldi,
Ajd' posaljite cenovnik
microsoft.64 spantic, -> #59, boravuk
> Da li hocete jos neki demo (recite mi i koliko dusinu > fajlova da ne bi posle bilo raznih komentara na dusinu > fajlova Zašto da ne? Meni je uvek zanimljivo. Mislim da bi 100K bilo optimalno.
microsoft.65 spale, -> #59, boravuk
██ Zbog tehnickih problema odlase se prezentacija Corel Draw 3.0 A jel' se zna, otprilike, kada će biti? Nikola
microsoft.66 boravuk,
POLAKO SE SIRIMO. EVO NAS U PETAK I SUBOTU U NISU DA PREZENTIRAMO PAKETE. KO JE TOG DANA U NISU BICE NAM DRAGO DA NAS POSETI I DA SE UPOZNAMO! SIGURNO SE PITATE GDE I KAKO EVO ODGOVORA : BICEMO NA ELEKTRONSKOM FAKULTETU U NISU, IMA CEMO STAND U AOLIK AULI FAKULTETA GDE MOZETE DA NAS POTRAZITE.U SUBOTU PRE PODNE IMAMO U AMFITEATRU PREZENTACIJE PAKETA. DONECEMO DOSTA PROPAGADNOG MATERIJALA, STRANIH KNJIGA, SOFTERA I DA NE OTKRIVAM BAS SVE. BOLJE DOCITE I SAMI SA UVERITE STA SVE MOZETE KOD NAS DA NABAVITE. CEKAMO VAS BORA
microsoft.67 boravuk,
IZASAO JE I TRECI BILTEN MS PROZOR U OVOM BROJU: OPERATIVNI SISTEMI: -MS WINDOWS 3.1 NAPREDNE TEHNIKE: -SCENARIO MANAGER MS EXCEL 4.0 -KREIRANJE POSEBNOG FAJLA ZA FONT SYMBOL U WORDU 2.0 NOVOSTI I PUNO TOGA PUNO POZDRAVA BORA
microsoft.68 didldi, -> #66, boravuk
da li ce biti nesto tako slicno i u BG-u?
microsoft.69 peacock, -> #67, boravuk
#### IZASAO JE I TRECI BILTEN MS PROZOR Dajte to ovde kao fajl za one koji ne mogu stalno da dolaze do vas.
microsoft.70 kenza, -> #67, boravuk
[;> IZASAO JE I TRECI BILTEN MS PROZOR Jel mozes da mi ga posaljes?Hvala ;)
microsoft.71 pedjak, -> #66, boravuk
> POLAKO SE SIRIMO. EVO NAS U PETAK I SUBOTU U NISU DA PREZENTIRAMO > PAKETE. A da li ćete dolaziti i u druge gradove i koje ?
microsoft.72 pedjak, -> #67, boravuk
> IZASAO JE I TRECI BILTEN MS PROZOR Kako da dođem do njega, pošto nisam i Bgda ? pedja
microsoft.73 spantic, -> #67, boravuk
> IZASAO JE I TRECI BILTEN MS PROZOR Ovo je već pitano, ali... Koja je veličina arhiviranih fajlova za bilten? Pretpostavljam da bi mnogima trebalo a vama smanjilo troškove ako bi ste ih kačili ovde. U svakom slučaju mene zanima.
microsoft.74 bbaja, -> #67, boravuk
>|| IZASAO JE I TRECI BILTEN MS PROZOR Da li ponovo treba da se prijavimo da bi ga dobili na kucne adrese?
microsoft.75 nesaburbon, -> #72, pedjak
>> Kako da dodem do njega, posto nisam i Bgda ? Samo ostavi adresu BORIVUKU u mail-u, pa dobijas i MS PROZOR i ENTERLAND br. 3. P.S. Ako se neko prijavio za biltene, a nije ih dobio, molio bih ga da se ponovo oglasi preko mail-a Bori ili meni. NESABURBON
microsoft.76 nesaburbon, -> #74, bbaja
>> Da li ponovo treba da se prijavimo da bi ga dobili na >> kucne adrese? Pa, bilo bi korisno i najsigurnije (sve dok jednom ne udjes u bazu).
microsoft.77 boravuk,
Excel 4.0 for Windows II deo Napredne tehnike kvantitavne metode i statisticke prezentacija na istom mestu i u isto vreme(12-15 casova) 17 februar 1993 god Dodjite Bora
microsoft.78 didldi, -> #77, boravuk
kako vi ljudi najavljujete te prezentacije? svega dan-2 (sad je mali izuzetak - cak 4 :) ) popravljate se :))))))))
microsoft.79 rooster, -> #78, didldi
Inace ovo je napisao marko sa didldija
microsoft.80 boravuk, -> #78, didldi
Da si pratio do sada sve je bilo super i na vreme ste uvek bili obavesteni nismo ovo ranije zato sto smo bili u nisu(ili je mozda trebalo nositi modem i odatle se javljati) Mi planiramo mesecne prezentacije a ne godisnje. I gledamo anketne listice koje delimo na prezentacijama zasta su ljudi zainteresovani i na osnovu toga neki put odrecujemo prezentacije.
microsoft.81 peacock, -> #67, boravuk
>**< IZASAO JE I TRECI BILTEN MS PROZOR Dobio sam, zahvaljujem. RAZOCARAN SAM ! Koliko je ENTER LAND (valjda se tako zove) dobro napisan, MS PROZOR je katastrofa. Dzaba urednici(a)ma doktorske titule kad je tekst suvoparan, nejasan, akademski, stilski uzasan... Ja ovo dobronamerno, za dobro svih.
microsoft.82 boravuk,
A sada da najavim kao i uvek do sada na vreme sledecu prezentaciju Works 2.0 u Domu inzinjera i tehnicara Srbije 3.marta od 12-15 casova na trecem spratu u velikoj sali
microsoft.83 boravuk,
evo dosao i red na microsoftovu prezentaciju FoxPro 2.0 for dos od 12-15 u domu inzinjera i tehnicara Srbije na trecem spratu 31.marta.1993 tekuce godine
microsoft.84 adzem, -> #83, boravuk
> FoxPro 2.0 for dos od 12-15 u domu inzinjera i tehnicara Srbije Kakve su šanse da se prezentacije pomere u popodnevne termine? Ne može baš svako da istrči sa posla u 12 sati. :(
microsoft.85 ganta, -> #83, boravuk
Valjda ver 2.5 ???
microsoft.86 bcetina, -> #83, boravuk
Ko drži prezentaciju Fox-a? Predstavi predavača, da znamo šta nas čeka. Inače vraćam kasetu o Objectima u sredu (odlična je), ko je sledeći može i tamo da je preuzme.
microsoft.87 kale, -> #83, boravuk
>> ... FoxPro 2.0 for dos ... Postoji li Foxpro za Unix/Xenix?
microsoft.88 cet.nesa, -> #84, adzem
O promeni termina ozbiljno razmisljamo, zamisao je da pocetak bude u 14.00. Sta mislite o tome ? FoxPro za Unix se ocekuje vrlo skoro (vec mesecima ga najavljuju, cek se u reklamama daju ekrani)HKKKKKKKKKKKK.
microsoft.89 cet.nesa,
Eto, prosla je i prezentacija FoxPro-a 2.0. Mogu samo da najavim neke sledece MS prezentacije kao na primer : Windows for Workgroups, MS Access i Visual Basic 2.0 f/Win, programcici koji ce vas sigurno privuci. U svakom slucaju, kroz desetak dana prezentaciju drze ponovo M. & M. Nikolic.
microsoft.90 bcetina, -> #88, cet.nesa
>> O promeni termina ozbiljno razmisljamo, zamisao je da pocetak bude u >> 14.00. Sta mislite o tome ? Ovo nikako. Ni vrit ni mimo. Možda 17,18 sati. Ide lepo vreme, najbolje 18h pa do 20h, posle pićence i trač...
microsoft.91 adzem, -> #88, cet.nesa
> O promeni termina ozbiljno razmisljamo, zamisao je da pocetak bude u > 14.00. Sta mislite o tome ? Nije baš velika razlika. Uz razumevanje šefa mogu jednom do dva puta da šturnem ranije sa posla. Ako je moguće najbolje je posle radnog vremena (16 časova).
microsoft.92 cet.nesa,
Fasten your SITIbelts ! Naime, u daljini nam se blize svetla jos jedne Microsoft srede : 14.04.93., u 12.00 (+ 10 min.) odrzace se prezentacija paketa : Windows for Workgroups ************************************** Ako dodjete videcete kako rade nekoliko Windows-based racunara u mrezi. Stvar je stvarno nova i predstavlja korak blize Windows NT oper. sistemu. Predavaci ovoga puta bice M. & M. Nikolic koje mozete da cujete povodom ove prezentacije i na RKSH-u, u petak izmedju 10.15 i 12.00 na radiju Studio B.
microsoft.93 cet.nesa,
E, sad najavljujem jednu stvarno zanimljivu prezentaciju, a to je : ************************ VISUAL BASIC 2.0 for Windows ************************* Mesto, vreme, sprat isti (28.04.-K.M.7.III-12.00), ali predavac novi. Zove se Slobodan Brkic. Visual Basic je program od koga Microsoft dosta ocekuje, jednostavan, ali mocan (u ovom slucaju to nije fraza). Dovoljno je osnovno poznavanje obicnog Basic-a i malo maste i Windows program je vec gotov. U verziji 2.0 dodate su neke mogucnosti iz Prof Edition verzije 1.0, tako da se sada za male pare dobija strasan paket. Bice dosta primera (tako je obecao predavac), ujedno ce Vam ispricati i najnovije vesti o ostalim MS programima (covek je inace novinar, pise za Svet kompjutera i Vreme-dodatak Vreme racunara). Znaci, jos jednom, 28.04., Kneza Milosa 7,III u 12.00 casova. Dobijate i novi MS Prozor (bilten). CET.NESA
microsoft.94 isekulovic, -> #93, cet.nesa
Koliko obično traju prezentacije?
microsoft.95 vstan, -> #94, isekulovic
>Koliko obicno traju prezentacije? Nisam prozvan, al da ne bi cekao - traju oko dva sata.
microsoft.96 isekulovic, -> #95, vstan
>> Nisam prozvan, al da ne bi cekao - traju oko dva sata. Hvala, taman da stignem u školu.
microsoft.98 nesaburbon,
MISOFT, Skadarska 45 - tel. 011/343-043 ovlasceni distributer programa firme MICROSOFT REGISTRACIJA KORISNIKA U JUGOSLAVIJI (YU LICENCA) Cene su date u bodovima. Vrednost boda ekvivalentna je vrednosti DEM na slobodnom trzistu (sticovani kurs). Placanje se vrsi u dinarskoj protivvrednosti. - Word 2.0 for Windows 1.045 - WinWord Speller 190 - Excel 4.0 for Windows 1.045 - Powerpoint 3.0 for Windows 1.045 - Project 3.0 for Windows 1.545 - Works 2.0 for Windows 485 - Publisher 1.0 for Windows 485 - Win Office 3.0 1.990 - Word 5.5 990 - Works 2.0 340 - Works 2.0 EAST EUROPE Vers. 395 - AlphabetPlus 265 - Foxbase Plus 386 790 - FoxPRO 2.5 for Windows 1.390 - FoxPro 2.5 1.390 - FoxPro Distribution Kit 1.290 - FoxGraph 890 - MS-DOS 6.0 Upgrade 200 - MS Windows 3.1 EE 370 - MS Windows 3.1 EE Upgrades : sa Euro Windows 3.0 230 US WIndows 3.0 i ostali 270 Euro Windows 3.1 90 US WIndows 3.1 i ostali 125 - Win for Workgroups Starter Kit 1.990 - Windows for Workgr. User Kit 990 - W4W Starter Kit - Add On 1.290 - W4W User Kit - Add On 690 - Windows for Workgroups 590 - W4W Add On 290 - W4W Add On 5 Pack 1.190 - W4W Connect DOS 190 - Windows Productivity Pack 195 - Windows SDK 3.1 890 - Windows DDK 3.1 1.095 - Windows Debugging Version 490 - Win Developers Notes 110 - Test for Windows 1.0 890 - Visual Basic 2.0 490 Prof. Toolkit for VB 690 - Visual Basic 2.0 Prof. 1.090 - Visual C ++ Standard 490 - Visual C ++ Professional 1.090 - QuickBASIC Compiler 4.5 285 - Quick C Compiler 2.5 285 - Quick C & Quick Assembler 470 - Quick C for Windows Tools 390 - MS Access f/Windows 890 - Macro Assembler 6.0 390 - Basic Prof. Develop. Sys. 7.1 1.095 - C /C++ Prof. Dev. Sys. 7.0 1.070 - Cobol PDS 4.5 1.990 - Fortran 5.1 990 - LAN Manager Serv. & 10 Us. 2.1 4.900 - LAN Manager 10 Users Ext. 2.1 2.490 - LAN Manager Unlim. Us. Exten. 12.900 - Multimedia Develop. Kit for Win. 1.090
microsoft.99 nesaburbon,
Dosao je red i na Microsoft-ovu bazu po Windows-ima : ACCESS 1.0 Prezentacija ovog programskog paketa bice u sredu 09.06.93, u Kneza Milosa 7/III, sa pocetkom u 12.00 h. Predavac ce, ovoga puta, biti Vladimir Tomasevic. Preporuke : drzao je kurseve iz ACCESS-a, radi u Energodati. Prezentacija je besplatna kao i najnoviji bilten "MS Prozor". Spremite pitanja, a ako vam se dopadnu performanse programa mozete ga odmah i kupiti (890 DEM). NESABURBON
microsoft.100 jmilovic,
Da li imate knjige za MS COBOL 4.5.
microsoft.101 jmilovic,
Da li imate knjige za MS COBOL 4.5.
microsoft.102 nesaburbon, -> #101, jmilovic
Za sada nemamo, inace izasla je vec i verzija 5.0. Za 2-3 nedelje imacemo prospekt, kao i sam paket.
microsoft.103 nesaburbon,
Sledece srede, tj. 23.06.93. bice prezentacija : MS-DOS-a 6.0 Vreme : 12.00, Kneza Milosa 7/III. Predavaci : M.&M. Nikolic.