borland.1prvul,
Ovo je prva poruka u ovoj temi, a već dva dana je aktivna.
Hoće li se neko javiti da preuzme "odgovornost" za ovu conf
i kaže čemu služi, mada već imam izvesne pretpostavke
borland.2garderp,
Evo i prve poruke novopečenog moderatora, to jest mene. Zbog tehničkih razloga
konferencija je bila prazna, no sada obaveštavam cenjenu publiku da ću ja,
zajedno sa mojim kolegama uređivati ovu konferenciju koliko je to u našoj moći.
žesto sam na Sezamu primećivao pitanja tipa, gde ima da se nabavi ta i ta
knjiga, koliko košta i tako dalje. žesto je ulogu besplatnog propagatora
preuzimao bulaja. Sada kada poželite da saznate gde može da se nabavi određena
knjiga i pod kojim uslovima, prvo pođite od ove konferencije. Takođe se nadam
da će početi da Vas grize savest što koristite piratizovan softver ;), jer tu
Vam mogu potpuno pomoći, samo se obratite Cet-u, možda se baš u njemu nalazi
proizvod čija vam je dokumentacija bila neophodna i shvatili ste da je
jeftinije kupiti originalan softver, nego juriti fotokopije.
borland.3iboris,
Možete li nam dati neke informacije o onome što imate kod sebe (mada dosta
nas zna čime se bavite i šta prodajete).
Konkretno, interesuje me cena Borland C++ 3.0
borland.4jtitov,
Da li imate i posto je QPRO for WIN. Takodje ako je odgovor DA, da li
mozete da uprilicite jednu demonstraciju moci tog spreadsheet-a. Pitanje je
upucenjo zvanicno od strane rukovodioca kompjuterskog centra Stomatoloskog
fakulteta.
borland.5robert,
Ajd kad već kukate da se niko ne javlja ;) ja ću da vas pitam, čisto da ne
izibredujete ovde... Mogao bi za početak jedan cenovnih Borland-ovih
kompajlera i šta već još ne prodajete od njih.
borland.6bulaja,
-> #2, garderp│Cesto sam na Sezamu primecivao pitanja tipa, gde ima da se nabavi
│ta i ta knjiga, koliko kosta i tako dalje. Cesto je ulogu besplatnog
│propagatora preuzimao bulaja.
└───
Hocete li mozda da me placate od sada? :) Da posaljem broj ziro racuna
da ti se nadje pri ruci? :)
Ajmo sad ozbiljno - posto je upgrade sa Borland C++ 2.0 na verziju 3.0
ili 3.1 (sa i bez AF) i sta se dobija novo od knjiga uz upgrade?
borland.7markma,
-> #2, garderp> Vam mogu potpuno pomoći, samo se obratite Cet-u, možda se
> baš u njemu nalazi proizvod čija vam je dokumentacija bila
> neophodna i shvatili ste da je
Kad smo već kod toga mogli bi da bacite spisak i cenovnik Softvera
koji imate kod sebe.
borland.8mstanic,
Baš mi je drago sto ste otvorili ovu konferenciju.
Evo konkretnog pitanja.
Pre dve-tri nedelje sam kupio Borland C++ 3.0 kod
CET-a i hteo bih da ga registrujem.
Prvo, da li je to izvodljivo u uslovima sankcija.
Drugo, kako da popunim regostracioni listić i gde je
zapisan serijski broj.
Molim, ako vam nije teško, da date neke informacije
o mogućnosti dogradnje (valjda sam dobro preveo
upgrade) na verziju 3.1 .
borland.9nesaburbon,
-> #5, robertZdravo, zovem se Nenad (NESABURBON), radim u CET-u na prodaji softvera.
S obzirom da sam kratko na Sezam-u , mozda ce biti malo problema kod slanja
cenovnika softvera, ali nadam se da ce dospeti na prave ekrane ).
sofsajam.zipborland.10garderp,
-> #3, iboris> Možete li nam dati neke informacije o onome što imate kod
> sebe (mada dosta nas zna čime se bavite i šta prodajete).
Cena Borland C++ 3.0 je 890 DEM i može da se dobije odmah
po uplati
borland.11garderp,
-> #4, jtitov
Odgovor je DA, da imamo QPRO for Windows i može se odmah dobiti, a cena
mu je 590 DEM. Što se tiče reprezentacije, predložite vreme i mesto
i nema nikakvih problema. Uvek smo spremni da pokažemo našim kupcima ono
što nudimo.
borland.12funky,
Zdravo CET. Možda se i sećate, skoro sam kupio kod vas Turbo Pascal for win.
al još nisam poslao registracioni list. Može li se to sada uraditi poštom,
i da li ima ikakvog smisla? Da li imate TP for win v1.1 ? Jel moguć Upgrade?
--Na kupljeni softver nemam primedbi (osim što nisam mogao da biram format
). ×ŢFń
borland.13garderp,
-> #12, funky
VEOMA VAčNO OBAVEŠTENJE ZA UPGRADE I REGISTRACIONE LISTIĆE
Što se tiče upgrade za bilo koji kupljeni paket tu nema nikakvh
problema. Dovoljno je samo priložiti prvu disketu sa serijskim brojem
i uz izvesnu materijalnu naknadu dobijate upgrade bez problema.
Što se tiče registracije, to je već malo teže. Sve registracione
kartice se čuvaju u CET-u do prolaska blokade ili do neke drastične
promene koje će uticati da se te kartice pošalju u inostranstvo.
borland.14garderp,
-> #6, bulaja
Bulajo, upgrade možeš da dobiješ bez problema.
Cene upgrade će doći za koji dan. Zbog drastičnog skoka
marke neke stvari se moraju usaglašavati.
Kada kupiš paket sa Applications Framework-om dobiješ
Turbo Vision knjigu na jedno 550 strana i OWL knjigu na
jedno 350 strana. Knjige su odlične, iz njih se da stvar
naučiti.
borland.15garderp,
-> #7, markma
Kompletan cenovnik softvera, domaćih i stranih knjiga će doći vrlo
skoro u ASCII obliku.
borland.16peacock,
-> #9, nesaburbon>**< Zdravo, zovem se Nenad (NESABURBON), radim u CET-u na
>**< prodaji softvera.
Jel' Mijatovic?
Brat po burbonu iz KG koji te cesto zivka.
P.S. Kada ce moj Paradox?
borland.17mjova,
pitanjce za paradox engine, ima li knjiga i pošto?
zanima me i paket, ali ako baš mora, u principu mi
je potrebna literatura ;)
borland.18garderp,
-> #17, mjovaPa mjovo, to što ti treba samo knjiga znači da program imaš u obliku piratske
kopije što osoblje CET-a (a to sam evo i ja) baš mnogo i ne VOLI. Što se tiče
knjige samo za Paradox Engine, tako nešto Cet nema, a sumnjam da takvo što
postoji u svetu, jer je korišćenje paradox engine-a toliko jednostavno da su
knjige (2) koje se dobiju uz paket više nego dovoljne. Pošto se već interesuješ
za PXENGINE, znaj da će verzija 2.0 da evoluira u 3.0 i da će vrlo skoro biti
available u Cet-u. Već su neki ljudi to naručili. Radi se o objektnoj verziji.
Dakle sve je potrpano u objekte i čeka da ti zaroniš u taj divni svet baza
podataka.
borland.19nesaburbon,
-> #16, peacockMr. Peacock, eto sad komuniciramo i ovako.
Uskoro cu na put po upgrade-s . Trebalo bi da dostavis
tvoje dve prve diskete sa instalacionim brojem (za oba
programa), nadam se da cu moci i ovako da ih dobijem
pa da te diskete posaljem kasnije .
Drago mi je da slazes po pitanju Burbona.
borland.20adzem,
U konferenciji PC.PROG.pascal se pominjao Turbo Pascal 7.0.
Imate li kakvih informacija o tome ?
borland.21nesaburbon,
-> #20, adzemNajnovije informacije o Borlandovim i Microsoft paketima
bice objavljene u ovoj konferenciji najverovatnije vikenda
12.-14. XII . Za sada ne znam da li se pojavio TP 7.0.
Pocela je distribucija PDX Engina 3.0 i Borland verzija Brief editora.
Ako iko planira Upgrade za neki od Borlandovih paketa, najbolje bi bilo da
se javi sledece nedelje (u toku ona tri dana sto je od nje ostalo) za dogovor.
Upgrade bi dobio u roku od 2 nedelje.
Otprilike bi isto trebalo da vazi i za Microsoft stranu, samo sto je za
odredjene stvari potrebno sacekati malo vise.
borland.22nesaburbon,
Uskoro novosti, utility programi, rasprave i teme sa drugih
BBS-ova koji su posveceni Borlandu i Microsoftu.
Naruceno 50 svezih Sybexovih knjiga koje ce se pojaviti u knjizari Ceta
za 15-20 dana.
borland.23mstanic,
-> #13, garderp>> Što se tiče registracije, to je već malo teže. Sve
>> registracione kartice se čuvaju u CET-u do prolaska
>> blokade ili do neke drastične
A gde se nalazi serijski broj ?????????
borland.24bojanp,
Gledam ovaj vaš cenovnik i moram priznati da sam malo zbunjen.
Kako je moguće da TP 6.0 Professional košta više ngo TP 6.0 +
TD 2.0? Koliko mi je poznato ova dva paketa čine TP 6.0 Prof. te
bi stoga on trebao biti jeftiniji od zbira. Međutim po cenvniku je
taj zbir manji od cene TP 6.0 Prof. tj. 330+390 = 720 < 890.
> - Turbo Pascal 6.0 ........... 330
> - Turbo Pascal 6.0 Prof. ...... 890
> - Turbo Debugger & Tools 2.0... 390
Da li je u pitanju greška ili ...?
Drugo, da li je u Runtime biblioteku TP 6.0 uključen i source code
za Turbo Vision ili ne?
I treće, da li se znaju okvirne cene za sledeće upgadeove:
TP 6.0 Prof. -> TP 7.0
TP 6.0 Prof. -> BP 7.0
Da li se u okviru BP 7.0 sadrži i odgovarajući Turbo Debugger & Tools
(znači assembler, debugger i profiler)?
Pozdrav, Bojan
borland.25dejanr,
-> #24, bojanp>> Da li se u okviru BP 7.0 sadrži i odgovarajući Turbo Debugger & Tools
>> (znači assembler, debugger i profiler)?
Da! I stari Turbo Debugger i neki novi Windows integrisani. Tako bar
piše u Borlandovim najavama, ali beta verzija koju sam ja dobio ima
samo Turbo Debugger.
borland.26garderp,
-> #23, mstanic
Na prvoj disketi ili na kutiji ili još negde
borland.28zkrstic,
Eh, da postavim jedno pitanjce :)
Imam, BC++ 2.0 kupljen preko onih slovenaca, kako li se
zvahu :) Naravno, bejah dobrano lenj te ga nikada nisam registrovao :)
Da li se može preko Vas registrovati i dobiti upgrade, za pare
naravno :)) ?
borland.29dnikolic,
Da li ste dobili Paradox Engine?
dn
borland.30peacock,
-> #22, nesaburbon>**< Uskoro novosti, utility programi, rasprave i teme sa
>**< drugih BBS-ova koji su posveceni Borlandu i Microsoftu.
Jel' to znaci da cete preseliti Marand BBS na Sezam? Daj Boze!
borland.31bulaja,
Pokusali smo pre izvesnog vremena da se nakacimo na Borlandov BBS u USA
(ima lep spisak datoteka koje se tamo mogu naci, poslacu ga sutra), tamo
su trazili registracioni broj nekog od Borlandovih paketa koje imamo,
ali nisu hteli da prihvate broj mog BC++ 2.0 :(. Ajde lepo ih zamolite
:) da me puste.
borland.32cet.nesa,
-> #28, zkrsticNaravno da je moguca registracija preko nas, kao i nabavka Upgrade-a.
Za registarciju donesi reg. karticu (popunjenu), a z aUpg. potrebna
je disketa sa serijskim brojem.
P.S. Svrati do nas imamo jednu sjajnu knjigu P. Nortona i P. Yaoa
o programiranju pod Win sa BC ++ 3.0. Pozdrav !
borland.33bulaja,
Hey CET, kada cete okaciti cenovnik upgrade-a? :)
borland.36cet.nesa,
Cenovnik Upgrade-a bice od sutra 08.00 (15.12.). Doneo sam neke delove
sa Borlandovog BBS-a, uz ovu poruku saljem jedan delic, ostalo ako se
pokaze interesantnim. Takodje, dobio sam i najnoviji Borland Language
Express (10 komada), koga interesuje nek pozuri, ili ce morati do
fotokopirnice )).
borland.37cet.nesa,
-> #33, bulajaBulaja, zdravo.
Evo, konacno sam napravio i cenovnik Upgrade verzija. Ako nesto fali,
ili ako neko ima neki program koji nema veze sa programom na koji zeli
da predje, takodje moze da se raspita o takvom Upgrade-u preko SEZAMA.
borlupg.arjborland.38cet.nesa,
-> #36, cet.nesaSledi datoteka sa Borlandovog BBS (nije preneta uz proslu poruku).
borlbbs.arjborland.39bulaja,
-> #37, cet.nesaThanks, evo cenovnika upgrade-a u text obliku da se ostali ne muce da
prenose file :).
CENOVNIK ZA BORLAND UPGRADES
(potrebno je vratiti prvu disketu - sa ser. brojem)
Turbo Pascal Win Upgr. ................. 190 DEM
TP Prof. -> Borland Pascal w/Objects 7.0 530 DEM
Turbo Pascal 7.0 Upgr. ................. 270 DEM
BC ++ 2.0, BC ++ 3.0 -> BC ++/AFX 3.1 ... 790 DEM
BC ++/AFX 3.0 -> BC ++/AFX 3.1 ......... 230 DEM
BC ++/AFX 2.0 -> BC ++/AFX 3.1 ......... 750 DEM
BC ++ 3.0 -> BC ++ 3.1 ................. 230 DEM
BC ++ 2.0 -> BC ++ 3.1 ................. 490 DEM
Turbo C ++ 3.0 Upgr. ................... 190 DEM
Turbo C ++ 3.1 f/Win Upgr. ............. 230 DEM
Obj Vision 2.1 Upgr. ................... 230 DEM
dBASE IV 1.5 Upgr. ................... 490 DEM
PDX 4.0 Upgr. ................... 790 DEM
PDX Engine Upgr. ................... 380 DEM
PDX Engine -> PDX Engine & Database Frmw. 650 DEM
QPRO 4.0 Upgr. ................... 390 DEM
QPRO 4.0 -> QPRO f/Win ............... 490 DEM
SPECIJALNO :
PARADOX 4.0 Academic (ne radi u mrezi, uputstva za PAL
su u obliku ON LINE Help-a) CENA : 490 DEM
TC ++ 3.0 f/Win ............... CENA : 260 DEM
borland.40cet.nesa,
U cetvrtak, 24.12. odrzace se prezentacija paketa Borland C ++ 3.1 &
Application Frameworks, u Klubu Inzinjera i Tehnicara u Kneza Milosa.
Ulaz slobodan. Dodjite !
P.S. Prezentaciju drzi nas moderator.
borland.41jtitov,
-> #40, cet.nesa> Application Frameworks, u Klubu Inzinjera i Tehnicara u
> Kneza Milosa.
Gde tacno (sprat/soba) i u koliko sati (dan je duuug)
> Ulaz slobodan. Dodjite !
Nego sta!
borland.42bulaja,
-> #40, cet.nesa│U cetvrtak, 24.12. odrzace se prezentacija paketa Borland C ++ 3.1 &
│Application Frameworks, u Klubu Inzinjera i Tehnicara u Kneza Milosa.
└───
Time?
borland.43mjova,
-> #40, cet.nesa> U cetvrtak, 24.12. odrzace se prezentacija paketa Borland
sati?
borland.44garderp,
Evo vrlo interesantnog programa. Koliko vam je puta potrebno bilo da saznate
gde se nalazi neka autobuska stanica ili neki bioskop ili neka (ne daj boze
bolnica). Program koji skidate je doduse delo slovenackih programera i sve to
omogucuje da se vidi za Ljubljanu, a radjen je u Borland C++ plus Applications
Frameworku. Pa sad vi vidite sta Slovenci znaju.
mesto.arjborland.45cet.nesa,
Prezentacija BC++ 3.1 & APX pocinje u 12.00, sprat III, velika sala.
Dom SITS je u Kneza Milosa 7a.
borland.46feniks,
-> #44, garderpA gde je *.a01 ? ;)
borland.47garderp,
Evo drugog dela programa MOje Mesto
mesto.a01borland.48garderp,
Evo i treceg vrlo kratkog dela
mesto.a02borland.49vitez.koja,
-> #44, garderp#=> Evo vrlo interesantnog programa. Koliko vam je puta
#=> potrebno bilo da saznate gde se nalazi neka autobuska
#=> stanica ili neki bioskop ili neka (ne daj boze bolnica).
#=> Program koji skidate je doduse delo slovenackih
#=> programera i sve to omogucuje da se vidi za Ljubljanu, a
#=> radjen je u Borland C++ plus Applications
Prosle godine na nekakvoj prezentaciji programa u Matematickoj Gmnaziji
prikazan je program koji radi to isto, samo za Beograd... Program radi u
grafickom modu, sa misem i sl.z. i izgleda veoma prilagodljivo i
fleksibilno...
borland.50kareem,
online na poruku od Viteze.Koje
I napisan je u Turbo pacalu 6.0 tako da od njegovog izvornog koda neko moze
imati i koristi (citaj moze nesto procitati ).
Nego da vas nesto pitam >
jestel preduzimali nesto sa mat gim u cilju da je nagovorite
da kupi bar jedan originalan paket.
borland.51peca.st,
-> #50, kareem> jestel preduzimali nesto sa mat gim u cilju da je nagovorite
> da kupi bar jedan originalan paket.
Mozda bih ja mogao da odgovorim jer idem u mat gim ali o kakvom originalnom
paketu je rec?
borland.52ssokorac,
-> #51, peca.st ─┼┤ Mozda bih ja mogao da odgovorim jer idem u mat gim ali o kakvom
─┼┤ originalnom paketu je rec?
Javi se prvul-u da te ubaci u mg2 :). Inače, i kareem ide u mg :). Kao i
svako ko drži do sebe ;).
borland.53kareem,
>>> Mozda bih ja mogao da odgovorim jer idem u mat gim ali o kakvom
>>> originalnom paketu je rec?
O bilo kojem.Sem nekih kopija o tc neznam ni sam koja ver nema nicega
Kad bi nekako uspjeli da ih nagovorite da kupe XP 7.0 (X in ['B','T'])
bili bi carevi.
P.S. imaju love. sad su bile dvije emisije o skoli i pred obije
nas je gospodin direktor Milan Raspopovic ucio kako da kukamo da nam dadu
sto vise love za skolu.
>> Javi se prvul-u da te ubaci u mg2 :). Inace, i kareem ide u mg :). Kao i
>>svako ko drzi do sebe ;).
Tacno tako. Mi idem u matematicku gimnaziju vec 5 godina :)
borland.54peca.st,
-> #52, ssokorac> Javi se prvul-u da te ubaci u mg2 :). Inače, i kareem ide u mg
> :). Kao i svako ko drži do sebe ;).
Naravno. Inace ispricali smo se u chatu a i u skoli cemo!
P e C a
borland.55cet.nesa,
-> #53, kareemU pravu si Math.g. bi stvarno trebalo da ima neke stvari oridzinale!
Evo, sa nase strane bi mogli da spustimo cene nekih paketa, pogotovo
ako bi se uzimalo vise od jednog.
Sad pred N.G. i raspust je pravo vreme da nagovorite nekog tamo da nam se
obrati :).
Vidimo se i razradjujemo strategiju na Pedjinoj prezentaciji, cetvrtak 12 h.
borland.56garderp,
Da li bi neko hteo da kaže malo više o tom programu koji se vrteo
po Mat. gimnaziji.
Zanima me kolika je baza podataka koja ide uz njega, kakva joj je struktura
itd. Prvenstveno me zanima da li je plan Beograda rešen bitmapirano
ili vektorski.
Od svega me zanima da li može taj program da se dobije na recenziju.
Ko je autor. Da li je autor na Sezamu. Ako nije, zašto nije?
borland.57peca.st,
-> #53, kareem> Tacno tako. Mi idem u matematicku gimnaziju vec 5 godina :)
ti je nikad neces ni zavrsiti!
P e C a
P.S. Mogao bi malo jasnije da pises svoje poruke, mada te razumem, jer ne
koristis SOR pa moras da brzas. ;)))))) :>>>>>> :)))))))
borland.58bojanp,
-> #39, bulajaVrlo je lepo što CET kao zastupnik Borlanda omogućava upgrade.
Međutim kada se malo pogleda u cenovnik ... moram priznati da sam
vrlo razočaran. Cene su stvarno astronomske. Evo samo jednog
primera:
> TP Prof. -> Borland Pascal w/Objects 7.0 530 DEM
Tih 530 DEM je otprilike 350 USD što je cena paketa u Americi a ne
upgradea. Evo i obrnuto, upgrade je u Americi 150 USD što je 225
DEM. Dakle, razlika je 305 DEM! Intersuje me kako je moguće da je
tolika razlika između upgradea u Americi i ovde? Sve u svemu imam
utisak da ste stvarno preterali s cenom.
Uzgred, sve ovo me podseća na početke prodaje hardwarea kod nas
kad su se cene isto tako formirale. Valjda je to dečija bolest,
koju i prodaja sofewarea mora da preleži. Nadam, se da će to biti
brzo.
Pozdrav, Bojan
borland.59peca.st,
-> #55, cet.nesa> U pravu si Math.g. bi stvarno trebalo da ima neke stvari
> oridzinale! Evo, sa nase strane bi mogli da spustimo cene nekih
> paketa, pogotovo ako bi se uzimalo vise od jednog.
>
> Sad pred N.G. i raspust je pravo vreme da nagovorite nekog tamo
> da nam se obrati :).
>
> Vidimo se i razradjujemo strategiju na Pedjinoj prezentaciji,
> cetvrtak 12 h.
> U pravu si Math.g. bi stvarno trebalo da ima neke stvari
> oridzinale! Evo, sa nase strane bi mogli da spustimo cene nekih
> paketa, pogotovo ako bi se uzimalo vise od jednog.
>
> Sad pred N.G. i raspust je pravo vreme da nagovorite nekog tamo
> da nam se obrati :).
>
> Vidimo se i razradjujemo strategiju na Pedjinoj prezentaciji,
> cetvrtak 12 h.
Pitali smo naseg prof-a informatike o mogucnosti pokretanja BBS Mat gim i on
nam je rekao da bi trebalo naci neku firmu koja bi jeftinije sa nekim popustom
prodala opremu ili cak neku firmu koja bi poklonila opremu uz naravno odredjeni
marketing. Dakle, ako CET ima na umu unapredjivanje razvoja mladih talenata
(bljak, fuj :))))), mogli bi da dostave neku takvu ponudu direktoru Mat gim.
A sta misite?
P e C a
borland.60zkrstic,
-> #53, kareem> nas je gospodin direktor Milan Raspopovic ucio kako da kukamo da nam
> dadu sto vise love za skolu.
Da, kukao mi je da su im plate... jezivo male, za to mu trebaju
pare, bole njega i za tebe i za BC++ i za mene i za sve :(
Zkr
PS. Nisam nikada išao u MG, bogu hvala ;>
borland.61stojke,
-> #44, garderp Jel za ovaj program potreban VGA ?
borland.62skoprivica,
-> #47, garderp│ Evo drugog dela programa MOje Mesto
Ajde sledeci put kada nam budete ovako nesto lepo slali podelite
u datoteko od po 140-150k, lakse je za prenos (a i za 1200), a sto
se tice toga sta sve Slovenci znaju, cini mi se da su u Mat. Gim.
prosle godine par ljudi iz IV god. napravili slican prg. za Beograd
i sa onim: "Ja sam ovde a ocu tamo, koji mi je najkraci put...", sve
sa point & click, tako sam cuo, nisam video uzivo, i sve to za
maturski rad iz programiranja...
Aje... CTEBO.
borland.63kareem,
>ti je nikad neces ni zavrsiti!
ocu za 2 godine
>P.S. Mogao bi malo jasnije da pises svoje poruke, mada te razumem, jer ne
> koristis SOR pa moras da brzas. ;)))))) :>>>>>> :)))))))
citaj forum muka mi sad opet da pisem
inace online pisanje koristim samo kad stvarno imam samo jedan red
sto se tice ostalog sve je to asci apload onoga sto vec uradim u tpu
ili ak je online vec za dva reda mi se isplati alt-x, turbo ,telix o, pgup
>> U pravu si Math.g. bi stvarno trebalo da ima neke stvari
>> oridzinale! Evo, sa nase strane bi mogli da spustimo cene nekih
>> paketa, pogotovo ako bi se uzimalo vise od jednog.
>>
>> Sad pred N.G. i raspust je pravo vreme da nagovorite nekog tamo
>> da nam se obrati :).
>>
>> Vidimo se i razradjujemo strategiju na Pedjinoj prezentaciji,
>>cetvrtak 12 h.
>>
>>U pravu si Math.g. bi stvarno trebalo da ima neke stvari
>>oridzinale! Evo, sa nase strane bi mogli da spustimo cene nekih
>>paketa, pogotovo ako bi se uzimalo vise od jednog.
>>
>>Sad pred N.G. i raspust je pravo vreme da nagovorite nekog tamo
>>da nam se obrati :).
>>
>>Vidimo se i razradjujemo strategiju na Pedjinoj prezentaciji,
>>cetvrtak 12 h.
Jel ovo primjer kako se koristi sor? :))))))))))
fala lijepa kod mene se ovo nemoze desiti.
sory zz nisi ti kriv.
>>pare, bole njega i za tebe i za BC++ i za mene i za sve :(
Ko je pominjo BC (bljak ce) i to jos ++ ja sam htio nesto
vise virtovski i vise turbo
>> se tice toga sta sve Slovenci znaju, cini mi se da su u Mat. Gim.
>> prosle godine par ljudi iz IV god. napravili slican prg. za Beograd
>> i sa onim: "Ja sam ovde a ocu tamo, koji mi je najkraci put...", sve
>> sa point & click, tako sam cuo, nisam video uzivo, i sve to za
>> maturski rad iz programiranja...
>>
Ja cuo, vidio,bio beta tester,Ak vam nije daleko za cekat
naci cu vam autore al tek posle raspusta.Inace stvar je odlicna,nije bas sve
sa misonjom al im je pretraga ko bog(jes jedno vrijeme za najkraci put izmedju
dva mjesta obavezno birala neke petlje al fala bogu opravili.)
borland.64ilazarevic,
-> #59, peca.st> A sta misite?
Ja mislim da sledeći put kvotiraš text samo jednom :)
borland.65bearboy,
-> #52, ssokorac║ Javi se prvul-u da te ubaci u mg2 :). Inače, i kareem ide u mg :). Kao i
║ svako ko drži do sebe ;).
Nemoj da se vređaš ;)
borland.66zkrstic,
-> #63, kareem> Jel ovo primjer kako se koristi sor? :))))))))))
> fala lijepa kod mene se ovo nemoze desiti.
Jok, ko tebe se non stop dešava da drugima repliciraš tudje poruke.
Na stranu što nemaš pojma šta kome repliciraš...
> sory zz nisi ti kriv.
Bogu hvala, već sam se uplašio, reko, niste valjda... ;>
Zkr
PS. A sad "for real" :) Zanima me, da li je moguće kod Vas u CET-u kupovati
knjige preko računa, obzirom da nema teorije da knjigu od 15-20 DEM-ova
platim u kešu uz sadašnje propise?
Ukoliko je moguće, deder ako pravite rezervacije za knjigicu "Mastering
Corel 3.0" da i mene pribeležite :) Ako može i odma da se plati, a Vi me
vičite preko mejla :)
borland.67garderp,
Da li bi neko hteo da kaže malo više o tom programu koji se vrteo
po Mat. gimnaziji.
Zanima me kolika je baza podataka koja ide uz njega, kakva joj je struktura
itd. Prvenstveno me zanima da li je plan Beograda rešen bitmapirano
ili vektorski.
Od svega me zanima da li može taj program da se dobije na recenziju.
Ko je autor. Da li je autor na Sezamu. Ako nije, zašto nije?
borland.68ilazarevic,
-> #63, kareem> citaj forum muka mi sad opet da pisem
> inace online pisanje koristim samo kad stvarno imam samo jedan red
> sto se tice ostalog sve je to asci apload onoga sto vec uradim u tpu
> ili ak je online vec za dva reda mi se isplati alt-x, turbo ,telix o,
> pgup
Ja ne bih da budem kalif umesto kalifa ali ovo je ipak CET konferencija,
a sem toga i komercijalna konferencija. Ima ljudi koji očekuju korisne
informacije, a ne tvoje zezanje...
PS. Modulatore, nemoj da brišeš dok se ne pročita, posle slobodno...
borland.69peacock,
Ovih dana sam bio na MARAND BBS-u na kome ima gomila
korisnih stvari, pocevsi od patcheva za kompletnu Borland
ponudu, preko Q&A fajlova do mnostva primera. Da li
postoji mogucnost da to pokupite odande i stavite nam na
raspolaganje po temama odnosno programskim paketima
obzirom da su u pitanju MEGABAJTI korisnih stvari.
993861... je, brate, mnogo skupo da se skida.
Drugo, zasto su vam cene upgradea tako paprene. Sto marona
manje od novog paketa nije fer prema registrovanim
korisnicima, a i losa propaganda za vas.
borland.70nikolas,
čeleo bih da rezervišem jedan primerak knjige Mastering CorelDRAW 3.0.
Pozdrav,
Nikola Stojšin
P.S.: Ako ovo nije dovoljno, javite šta, gde, kada i kako.
borland.71nesaburbon,
>> Tih 530 DEM je otprilike 350 USD sto je cena paketa u
>> Americi a ne upgradea. Evo i obrnuto, upgrade je u
>> Americi 150 USD sto je 225 DEM. Dakle, razlika je 305
>> DEM! Intersuje me kako je moguce da je tolika razlika
>> izmedu upgradea u Americi i ovde? Sve u svemu imam utisak
>> da ste stvarno preterali s cenom.
Pa, vidi cena za Upgrade je u ovom slucaj stvarno visoka,
ali mislim da je to najmanje nasa krivica. Kolicina novca
koju treba za ovakav Upgrade istresti iz ionako praznih dzepova
je direktna posledica nase nabavne cene + troskova oko
transporta, snalazenja i uopste rada u ovakvim uslovima +
neke nase zarade.
Upgrade je, ustvari, kompletan paket, i kao sto je rekao Dejan R.
dosta se razlikuje od TProfa 6.0.
Inace, Bojane, mozda, mozda ce brze nego sto se nadamo biti
nekih nizih cena i jos nekih lepih vesti iz Borlanda
(Ceta).
Pozdrav !
P.S. Konacno mogu da koristim SOR pa ce biti malo iscrpnijih odgovora.
borland.72nesaburbon,
-> #66, zkrstic>> PS. A sad "for real" :) Zanima me, da li je moguce kod
>> Vas u CET-u kupovati knjige preko racuna, obzirom da nema
>> teorije da knjigu od 15-20 DEM-ova platim u kesu uz
>> sadasnje propise? Ukoliko je moguce, deder ako pravite
>> rezervacije za knjigicu "Mastering Corel 3.0" da i mene
>> pribelezite :) Ako moze i odma da se plati, a Vi me
>> vicite preko mejla :)
Zorane, nema frke za kupovinu preko racuna (kurs je slican onom
koji drze i ostale firme koje se bave slicnim poslom).
Eto, i tebe cu imati u vidu kada stigne Corel, nadam se da ce
to biti vrlo skoro i da ce cena biti OK :).
Pozdrav !
borland.73nesaburbon,
>>
>> PS. Modulatore, nemoj da brises dok se ne procita, posle
>> slobodno...
Ej, bre, Pedja, otkad si preso' na Modulu ?
borland.74nesaburbon,
-> #69, peacock>> Ovih dana sam bio na MARAND BBS-u na kome ima gomila
>> korisnih stvari, pocevsi od patcheva za kompletnu Borland
>> ponudu, preko Q&A fajlova do mnostva primera. Da li
>> postoji mogucnost da to pokupite odande i stavite nam na
>> raspolaganje po temama odnosno programskim paketima
>> obzirom da su u pitanju MEGABAJTI korisnih stvari.
>> 993861... je, brate, mnogo skupo da se skida.
>> Drugo, zasto su vam cene upgradea tako paprene. Sto
>> marona manje od novog paketa nije fer prema registrovanim
>> korisnicima, a i losa propaganda za vas.
Sa MARANDOM je vec sve dogovoreno, spremice mi sve to sto si i
ti pomenuo.
Sto se tice Upgrade-a, tu si u pravu, ali sta je - tu je. To su cene
za sada, u trenutku kada se ne moze bas previse paketa uneti u zemlju,
i kada cariniku ne mozes bas objasniti kako si od dva ista paketa
jedan platio duplo manje od drugog (Upgrade i obican paket).
Ali, nadam se da ce uskoro nesto moci da se uradi sa tim cenama.
Znas, u poslednjoj posiljci mi je stigao Upgrade na praznu flasu
"Four Rouses" . Pa gde bas za Novu Godinu ?
Pozdrav, Nesa !
borland.75bojanp,
-> #71, nesaburbon>>> Tih 530 DEM je otprilike 350 USD sto je cena paketa u
>>> Americi a ne upgradea. Evo i obrnuto, upgrade je u
>>> Americi 150 USD sto je 225 DEM. Dakle, razlika je 305
>>> DEM! Intersuje me kako je moguce da je tolika razlika
>>> izmedu upgradea u Americi i ovde? Sve u svemu imam utisak
>>> da ste stvarno preterali s cenom.
>
> Pa, vidi cena za Upgrade je u ovom slucaj stvarno visoka,
> ali mislim da je to najmanje nasa krivica. Kolicina novca
> koju treba za ovakav Upgrade istresti iz ionako praznih dzepova
> je direktna posledica nase nabavne cene + troskova oko
> transporta, snalazenja i uopste rada u ovakvim uslovima +
> neke nase zarade.
Shvatam da nije lako u ovakvim uslovima obezbediti komunikaciju i
nabavku bilo čega iz inostranstva. Poznato mi je da se usluge
transporta papreno naplaćuju i da sve to krajnji kupac mora da
plati. S druge strane nisam uopšte pominjao kupovnu moć i
standarad, koji je na žalost tragičan, jednostavno sam samo
uporedi cene kod CET-a i one preko bare. Nije mi namera bila da
kritikujem CET zato što cene nije prilagodio našem standardu. To
smatram nemogućim i to ni ne očekujem, već samo da pokuša da tu
cenu što je više moguće dovede na nivo cena koje za iste program
važe i preko bare. Kolliko ste to u mogućnosti da uradite ja to
zaista ne znam, ali imam utisak da bi te cene mogle ipak biti malo
niže.
> Upgrade je, ustvari, kompletan paket, i kao sto je rekao Dejan R.
> dosta se razlikuje od TProfa 6.0.
S tim se u potpunosti slažem, ali je činjenica da taj isti upgrade
u Americi košta 150 USD (255 DEM)!
> Inace, Bojane, mozda, mozda ce brze nego sto se nadamo biti
> nekih nizih cena i jos nekih lepih vesti iz Borlanda
> (Ceta).
Bilo bi mi vrlo drago da se to desi, jer u ovakvoj situaciji
jednostavno nemam računicu da taj paket (a i druge platim toliko).
(Da li neko ima?) Ukoliko zaista snizite cenu očekujte me s
disketom i narudžbinom za upgrade (a možda i za još po nešto).
Pozdrav, Bojan
borland.76nesaburbon,
-> #29, dnikolic>> Da li ste dobili Paradox Engine?
Dobili smo paket koji se zove Paradox Engine 3.0 &
Database Framework. Njegov kraci opis dace Garderp na
ovim magnetnim stranicama, a u Racunarima D.Popovic cim
stupimo u kontakt s njim preko Jove R.
Cena bi trebalo da bude kao PDX Engine x 2.
borland.77ilazarevic,
-> #73, nesaburbon> Ej, bre, Pedja, otkad si preso' na Modulu ?
Modulator je čovek kojem je mnogo jednostavnije obratiti se nego
moderatoru, zato što ja lakše izgovaram L nego R ;) Što se module tiče,
ja jok znam, nijesam Peđa :) Ako je gazda prešao na modulu, zvaću ga
Modulator sa velikim M...
borland.78zkrstic,
-> #72, nesaburbon> Zorane, nema frke za kupovinu preko racuna (kurs je slican onom
> koji drze i ostale firme koje se bave slicnim poslom).
>
> Eto, i tebe cu imati u vidu kada stigne Corel, nadam se da ce
> to biti vrlo skoro i da ce cena biti OK :).
Dogovoreno! Samo mi javni u mejl da stiže da bi se dogovorili
oko profakture.
Hvala unapred :)
Btw, nisam Zoran nego čeljko, iako mi u glasačkom listiću piše
čeljka ;)))
Zkr O[:)
borland.79jtitov,
-> #78, zkrstic> Btw, nisam Zoran nego Zeljko, iako mi u glasackom listicu
> pise Zeljka ;)))
:)))))) Pa s obzirom na kosu... :)))))
borland.80garderp,
Prošle nedelje je u Domu Inženjera i Tehničara u Kneza Miloša održana
prezentacija Borland C++ & Applications Frameworka 3.1
SoftLand koji je podgranak firme CET koji je u stvari pravi
zastpunik Borlanda, (cet je samo diler) ima nameru da održi
kontinuitet u prezentacijama. Ovim putem nas obavestite
šta biste želeli da vidite
borland.81garderp,
-> #58, bojanp
Kad smo već ovako prozvani da imamo visoke cene, evo da odgovorimo.
Uopšte se ne slažem da su prodavci hardvera kod nas prešli dečje bolesti.
Razlike u cenama u Americi i kod nas su i dalje ogromne. Stvar je još
žalosnija što naši dileri robu nabavljaju sa Dalekog Istoka gde su
cene još niže nego u Americi, tako da njihova profitna stopa daleko
nadmašuuje i najambciozne ozbiljne svetske kriterijume.
Što se tiče softvera, to se još uvek ne proizvodi na Dalekom Istoku
(barem ne u tolikom obimu), tako da su svi prinuđeni da softver kupuju
u Zapadnim Zemljama. Osim toga postoje destimulativne mere države
kada je softver u pitanju (carine) koje su strožije nego za hardver.
BTW. skoro sam pročitao jedan članak u DataBasedAdvisoru o tome da
sve veći broj Evropljana kupuje softver direktno u Americi i da
ne želi da kupuju od sopstvenih proizvođača iz Evrope zbog visoke cene.
I u drugim zemljama postoje državne globe koje se kreću izmešu
15% i 30% i Evropljanima se i pored plaćenih globa plus pakovanje
plus poštarina više isplati da kupuju u Americi.
Jugoslavija je još uvek u Evropi (geografski)
borland.82garderp,
-> #77, ilazarevic
Što se tiče Paradox Engine-a 3.0, sa zadovoljstvom ću reći nešto o njemu.
DejanR je rekao da veliki broj YU programera živi od Clippera, ali da
li to treba tako i da ostane? Ja predlažem da NE ostane.
Šta je to što nudi Paradox.
1.) Paradox radi sa formatom tabela .DB, a ne DBF
2.) Format DB je kompaktniji i (samim tim brži) od DBF-a
3.) Ko je ikada gledao MEMO polja u dbf-u sigurno je bio više
nego zaprepašćen. Ogromna količina nepotrebnih informacija
stoji uz glavne podatke
4.) Paradox nudi alternativu BLOB. To su njegova memo polja koja
nemaju balast koji je simptomatičan za DBF
5.) Mogućnost primarnog (ultra brzog indeksiranja po vise polja)
6.) MOgućnost sekundarnog indeksiranja
7.) Funkcije za kriptovanje tabela.
8.) Funkcije za zaključavanje slogova ili tabela
9.) Rad u mreži po PARADOX 3.5 i PARADOX 4.0 standardu
10.) Sve je to biblioteka funkcija u najboljem proceduralnom jeziku na
svetu: C-u.
Što se tiče Paradox Engine-a i Database Framework-a to je paket
koji ima Paradox Engine plus Crystal Reports.
1.) Sve tačke od 1-10 su uvedene u objekte i imate mogućnost rada
u objektnom programiranju C++-u.
2.) Crystal Reports je aplikacija pod Windowsima (da u svetu se skoro
sve radi pod Windowsima) koja je generator izvestaja na ekranu i
na papiru. To je u stvari svojevrstan tekst procesor koji ima
mogućnost formatiranja strane na klasičan način plus umetanje
polja iz neke tabele iz DB-a ili DBF-a, BTRIEVE-a, veza sa
Object Vision-om. A ni to nije sve. Postoji dinamička veza sa
windows aplikacijom jer Crystal Reports može da bude DLL glavnom
programu i može se zvati samo da ispiše izveštaje na ekran ili
na papir. To je ono što se u svetu zove RAD (Rapid Application
Development)
borland.83garderp,
Da kucnem u drvo, nadam se da neću morati da radim u moduli.
Tako da za sada ostajem MODERATOR a ne MODULATOR ili nešto još gore:
na primer CLIPERATOR
borland.84nboskovic,
-> #81, garderp*> žalosnija što naši dileri robu nabavljaju sa Dalekog
*> Istoka gde su cene još niže nego u Americi, tako da
*> njihova profitna stopa daleko nadmašuuje i najambciozne
*> ozbiljne svetske kriterijume.
Treba uzeti u obzir sve probleme koji su trenutno aktuelni
kao i način transporta i uvoza robe u zemlju. Ali moraš
priznati da cene ipak padaju polako i kod nas. da nema ove
blokade cene bi, verovatno, išle još niže.
Druga stavka je ta da Ameri ne plaćaju astronomske carine
na robu kad je uvoze, a bilo bi logičnije da imaju veću
carinu od nas, s obzirom da proizvode kompjutere pa treba
da zaštite svoje proizvođače. Ali ajde da ne idemo čak do
Amerike, daj da skoknemo do Nemačke gde smo se sa cenama
približili, ako nismo trenutno i isti, zemlji koja nam je
do skoro bila sinonim za nabavku kompjuterske opreme.
Za softver nije tako skup transport kao za kompjutersku
opremu.
(c) klap
nikola
borland.85skoprivica,
-> #56, garderp│ Da li bi neko hteo da kaze malo vise o tom programu koji se vrteo
│ po Mat. gimnaziji.
Pa program se nije bas vrteo, samo je prikazan kao maturski rad
par ucenika iz programiranja.
│ Ko je autor. Da li je autor na Sezamu. Ako nije, zasto nije?
Pitaj MHRKICa preko mejla, on im je generacija, a verovatno je
i sam ucestvovao u izradi (preko mejla, posto mi se cini da ne
prati konferencije bas redovno).
Aje... CTEBO.
borland.86bulaja,
-> #82, garderp│2.) Format DB je kompaktniji i (samim tim brzi) od DBF-a
└───
To sto je kompaktniji ne mora uopste da znaci i da je brzi :).
Imas li mozda rezultate nekih uporednih brzinskih testova za Clipper i
Paradox Engine?
borland.87wizard,
-> #86, bulaja>> Imas li mozda rezultate nekih uporednih brzinskih testova za Clipper i
>> Paradox Engine?
Ako je brži od Fox-a, brži je i od Clipper-a. ;)
borland.88jtitov,
-> #82, garderp> Sto se tice Paradox Engine-a 3.0, sa zadovoljstvom cu reci
> nesto o njemu.
Nemoj samo da kazes nego i POKAZI. Tj. eto ti predlog za sledecu
prezentaciju. ALI jos efektnije bi bilo postaviti dve masine jednu pored
druge i na jednoj 'vrteti' Paradox, a na drugoj FoxPro. 'Gledaoci' bi mogli
tako na licu mesta da se uvere u prednosti i mane i jednog i drugog paketa.
Mene, na pr., neces ubediti da je Paradox bolji SAMO prezentacijom
Paradox-a. Potrebno je da 'ukrste bajtove', pa cu sam izvuci zakljucak.
borland.89cubro,
-> #88, jtitov
Moram da Ti odgovorim u vezi Paradox Engine-a i FoxPro. Kod FoxPro
je jaka strana u metodu indexiranja, kod PE (Paradox Engine) i
uopste kod Paradox file formata u njegovoj kompaktnosti i VORP
tehnologije indexiranja. PE se koristi ili TP 5.5 i 6.0, C++,
ili Windows. Samo zamisli kakve su mogucnosti ovih jezika sam
za sebe, pa kad se to spoji sa Paradox file formatom, brzina je
nezamisliva. Primera radi u Americi su uporedili pretrazivanje
od 2000 i 2.000.000 sloga u PDX ff, i kod drugog je bio sporiji
samo tri puta. Mislim da su razlike bile akademske. Inace ja
sam nedavno kupio Paradox 4.0, Paradox Engine 2.0 :((, i
Paradox Runtime Library 4.0. Nije da me nije kostalo, ali brzina
je ITEKAKO uocljiva. Ako te jos nesto interesuje slobodno mi
se javi.
PS. I ostali svet, naravno ! Robert
borland.90bulaja,
-> #89, cubro│Kod FoxPro je jaka strana u metodu indexiranja, kod PE (Paradox Engine)
│i uopste kod Paradox file formata u njegovoj kompaktnosti i VORP
│tehnologije indexiranja.
└───
A u cemu se ogleda kompaktnost tog file formata? DBF nije nista
specijalno, klasicni slogovi fixne duzine, tako da bi bitna razlika
mogla da bude jedimo ako PDX koristi slogove promenljive duzine, sto
za vecinu primena (kada se vec uneseni slogovi ne menjaju cesto) moze
biti dosta zgodnije.
borland.91cubro,
-> #90, bulaja> A u cemu se ogleda kompaktnost tog file formata? DBF nije nista
> specijalno, klasicni slogovi fixne duzine, tako da bi bitna
> razlika mogla da bude jedimo ako PDX koristi slogove
> promenljive duzine, sto za vecinu primena (kada se vec uneseni
> slogovi ne menjaju cesto) moze biti dosta zgodnije.
Primera radi: Osnovna sredstva radim paralelno u DBF i PDF ff.
MATICNA je datoteka OS 2406 sloga duzine 542 chr/rec.
Duzina Pretrazivanje sa filtrom
MATICNA.DBF => 1,305,334 kB 32 sec
MATICNA.DB => 824,320 kB 7 sec (!) - Ovo ni ja nisam probao do
sada, Ti si me naveo da
napravim ovakav test.
Nisam ni sanjao da je tako brz. Bogami neznam kako su PDX format
napravili, ali je strahovito brz.
I samo jos nesto. Necu da se prepucavam koji je ff bolji ili
goriji, jer je i DBF odlican ali u nekakvim granicama. Ja je koristim
svakog dana na poslu, korisnici jos uvek nisu zalili na sporost,
ruku na srce, i zadovoljni su brzinom. Verovatno jedan prosecan
korisnik ne bi ni primetio razliku. I samo da primetim da je
FoxPro odlican ako se koristi za ono sto najbolje zna,i isto
vazi i za PARADOX.
Pozdrav,
Robert
borland.92garderp,
-> #86, bulaja> To sto je kompaktniji ne mora uopste da znaci i da je brzi
> :).
Evo primera DBF-u treba za datum 8 bajtova, a DB-u samo četiri
DBF nema numerička polja, a DB ima
Šta ćeš više?
Disk radi na milisekundama, memorija i procesor na nanosekundama
borland.93darone,
-> #92, garderp>> Disk radi na milisekundama, memorija i procesor
>> na nanosekundama
Joj kad ti dođe ndragan... :))
Vreme pristupa podacima sa hard diska se meri
milisekundama (ndragane, hoćem ordenje! ili bar
paketlu, ako može... :)))
darone
borland.94bulaja,
-> #91, cubro│ Duzina Pretrazivanje sa filtrom
│MATICNA.DBF => 1,305,334 kB 32 sec
│MATICNA.DB => 824,320 kB 7 sec
└───
Wow! Hvala na informacijama, pretpostavljam da si ovo merenje radio u
Paradox 4.0, nisi naveo sta si koristio za DBF, al' valjda je Clipper
5.01? Interesuje me da li neko ima benchmark radjen sa BC++ i Paradox
Engine 2.0 (3.0)? Nemam vremena ovih dana, inace bih uzeo sam da merim
:).
borland.95d.petrovic,
Možda vas ovo interesuje...
comp_001.arjborland.98nesaburbon,
Da me ne bi vise kritikovali kako kasnim sa najavama prezentacija zelim da
Vas pozovem na sledece dve Borland-Softland-Cet prezentacije. Kao i
prezentacije "konkurencije" odrzavaju se sredom, pocinju "at High Noon" , u
Domu Saveza Inzenjera i Tehnicara, Kneza Milosa 7a/III. Ulaz, najnoviji
bilten "Enterland" , prospekti, su besplatni.
******* QUATTRO PRO for Windows 13.01. - sreda *************
******* PARADOX ENGINE & DATABASE FRAMEWORK 3.0 27.01. - sreda ********
P. S. Da ne bi bilo zabune, svake srede su prezentacije, jedne srede je
Borland-prezentacija, druge Microsoft. Za Borland zaduzen je Garderp, a
za Microsoft, DR. Mirjana i Miroslav Nikolic. Pedja je na hot-line-u pone-
deljkom od 15-17.00, M & M utorkom, u isto vreme (tel. 343-043).
borland.99garderp,
Eto, sada kada znate kakve se sve prezentacije održavaju, kada znate
da izlazi bilten za popularizaciju Borlandovih proizvoda "EnterLand"
kada postoji Hot-Line (ponedeljak 15-17 h), kada postoji komercijalna
konferencija na Sezamu, recite šta vas zanima, šta ste sve hteli
da saznate o Borlandu, a niste smeli da pitate.
Do sada je izašlo dva broja EnterLand-a, i evo šta je bilo u njima
1. Broj: Borland C++ 3.1 plus Applications Framework
2. Broj: Object Vision 2.1, Paradox Engine plus Database Framework 3.0
Priča o metodologijama CASE i RAD
Neke sitnice iz DDE, DLL protokola Windowsa 3.1
3. Broj: Napišite šta biste želeli da pročitate!!
borland.100bulaja,
-> #99, garderp│Do sada je izaslo dva broja EnterLand-a, i evo sta je bilo u njima
│1. Broj: Borland C++ 3.1 plus Applications Framework
│2. Broj: Object Vision 2.1, Paradox Engine plus Database Framework 3.0
└───
Rekoste li da se EnterLand moze slobodno dobiti? Ako jos ima neki
primerak ova dva broja, ocekujte me sutra :).
borland.101pedjak,
-> #95, d.petrovic> Možda vas ovo interesuje...
A šta je u fajlu ? Budi ljubazan pa nam reci.
borland.102radislav,
Da li ima literature na našem jeziku za Paradox.Imam Pdox 3.5;koliko bi me
..
koštalo zadovoljstvo nabavke Upgrade za PDX 4.0 i PDX Engine i RunTime
za ovu verziju Pdox 3.5 koju imam?
Adresa i cena ? HVALA !
RADISLAV
borland.103ssasa,
-> #92, garderp**> DBF nema numerička polja, a DB ima
************************
Odakle ti samo to da DBF nema numerička polja?!?!
borland.104nboskovic,
-> #99, garderp*> 3. Broj: Napišite šta biste želeli da pročitate!!
QPro4win?
(c) klap
nikola
borland.105vasic,
-> #103, ssasa> Odakle ti samo to da DBF nema numerička polja?!?!
Kako se uzme. Jeste da imaš polja u koja možeš da upisuješ brojeve, ali
ako mene pitaš, zapis " 3702482" je običan tekst. Bilo bi to još i OK
kad bi Clipper računao sa BCD brojevima, ali nee... gde bi on. :)