komentari.314nlazic,
-> #312, orlic>> Od 2-5 oktobra ulaz 10DM, ili kartica iz PC Press-a...
A najbolje ulaznica iz Računara...
komentari.315vitez.koja,
-> #313, supers#=> Hm, šta mislite vredi li prošetati se do tamo? Odnosno, da li će
#=> proveravati je li donosilac ulaznice pravno ili fizičko lice? ;>
Ma samo je pitanje gde li će se proveravati ta ulaznica, na ulazu
u halu ili na ulazu na sajam? ;)
sk
komentari.316orlic,
-> #308, valex
Va> Bite '96, prvi medunarodni sajam kompjutera, komunikacije i
Va> radiodifuzije, 02-05 oktobra na Beogradskom sajmu. Ulaz je dopusten
Va> samo punoletnim licima i to na poziv - nesto ulaznica je poslato
:(( Kolike su sanse da se provuku (ozbiljni) maloletnici? :)
komentari.317supers,
-> #315, vitez.koja>># => Hm, šta mislite vredi li prošetati se do tamo? Odnosno, da li
>># će => proveravati je li donosilac ulaznice pravno ili fizičko
>> lice? ;>
>>
>> Ma samo je pitanje gde li će se proveravati ta ulaznica, na ulazu
>> u halu ili na ulazu na sajam? ;)
Budi siguran da će na ulazu u halu kontrolu vršiti gorile/majmuni.
Pretenduju da naprave prvi međunarodni računarski sajam u Beogradu
koji će zaista da služi za sklapanje poslova, a ne za kupovinu na komad.
Zato je i striktno zabranjen pristup klinčadiji.
E sad, samo me interesuje da li će bez reči da me puste sa ulaznicom,
ili će da traže dokumenta, ili će da konstantuju da nemam ni akt-tašnu
ni sako pa da me ljubazno zamole za 10DEM...
komentari.318biber,
-> #314, nlazic>> A najbolje ulaznica iz Računara...
Ima i u dnevnim novinama...
Kako je krenulo, još će da plaćaju da dođemo... :>
komentari.319nenad,
-> #318, biber> Ima i u dnevnim novinama...
> Kako je krenulo, još će da plaćaju da dođemo... :>
Bogami, ako je izašlo u dnevnim novinama onda će da plaćaju da ne
odemo... :)
Ali da su ovim kartama i sličnim forma uspeli da zainteresuju
raju - uspeli su. :)
komentari.320kostja,
-> #319, nenad=> Ali da su ovim kartama i slicnim forma uspeli da zainteresuju
=> raju - uspeli su. :)
Pa, sad na doticnoj kartici pise da ce da bidne i Cray...
komentari.321mikis,
-> #320, kostja+> Pa, sad na doticnoj kartici pise da ce da bidne i Cray...
Što da ne, bilo ga je i na prošlom sajmu (tehnike) - ne sećam se čiji
štand, odmah levo na ulazu u halu 1 ;) (mada nisam siguran da je to baš "onaj"
Krej)
Uzgred, "onaj" Cray je bankrotirao, pa ih je otkupio Silicon Graphics,
a onda prodao jedan deo Sun-u. Sun je dobio deo kompanije koji je pravio
"komercijalne" (poslovne) mini/super računare, koji su koristili Solaris kao
operativni sistem, a SGI
je zadržao najveće superračunare.
komentari.322bjevtic,
E ljudi, a sta konkretno tamo ima da se vidi?
komentari.323hercog,
-> #322, bjevtic** E ljudi, a sta konkretno tamo ima da se vidi?
Bogumi niš. Bejah danas i moglo bi se reći blaga katastrofa...
Sale
p.s. potpuniji izveštaj u toku dana...
komentari.324hercog,
-> #308, valex** Bite '96, prvi međunarodni sajam kompjutera, komunikacije i
** radiodifuzije, 02-05 oktobra na Beogradskom sajmu. Ulaz je dopušten samo
Elem skraćeni izveštaj sa istog.... Mesto održavanja hala 14 beogra-
dskog sajma. Prvo vas na ulazu dočekaju dva tipa koja vas bukvalno
jure sa formularima za registraciju, kada to popunite čeka vas zamo-
rno čekanje u redu ispred štanda za registraciju. Napravili ljudi
tri štanda: jedan za one bez karata i sa besplatnim kartama, jedan
za VIP (very importan person ;) ), novinare i najavljene posetioce
i jedan za prodaju kataloga isl. Na štandu dobijete na papiru odšta-
mpano ime i prezime i naziv firme koju zastupate i futrolu za isti
papir, koja blago podseća na one plastične vrećice na odelima, sa
zihernadlom za kačenje. Štandovi su većinom kao pljeskavidžarnice
po kvalitetu izrade (oni klasični sajamski). Od računarskih firmi
primećeni Digit koji je predstavljao upotrebu računara u telefonskim
centralama, Rudi Čajavec sa nekim glasovnim sistemom za SPP (po prvim
utiscima blagi očaj) i Informatika. Od telekomunikacija par firmi ko-
je su nudile mobilne telefone. Sve ostalo je vezano za građevinars-
tvo. Philips iako najavljen se nije pojavio na sajmu. Sve u svemu
ništa posebno, čak se može reći tužno. Ništa zanimljivo za videti,
dosta toga već viđeno. Na jednom štandu ljudi izneli neke velike
kese kao reklamni materijal što je posetiočka populacija uspela da
pokupi za čitavih 5 sekundi, na blago zaprepašćenje ljudi sa štanda.
Skoro da su se pobili oko kesa, a sve nazovi fina gospoda u odelima.
E dokle smo pali. Ako hoćete da idete da vidite to zbog računara ili
telekomunikacija, ne bih vam preporučio, bilo bi to čisto gubljenje
vremena.
Sale
komentari.325bjevtic,
-> #324, hercogMa kad bi ovi nasi popravili bar tele-komunikacije da bar mozemo
komotno da radimo sa modemima....
komentari.326giovanni,
-> #322, bjevticĘ? E ljudi, a sta konkretno tamo ima da se vidi?
Lepe devojke. :)
komentari.327spantic,
-> #324, hercog> centralama, Rudi Čajavec sa nekim glasovnim sistemom za SPP (po prvim
> utiscima blagi očaj) i Informatika. Od telekomunikacija par firmi ko-
Dobar dokaz paušalnih procena, a ne bih se iznenadio sve zato
što GUI nije Windows ;)
Sistem Rudi Čajaveca radi i odlično je (i jeftino kad se poredi
sa još nekim rešenjima) rešenje problema glasovnih automata. Sa
SPPom (ako to predstavlja blagopočivšu Službu za platni promet)
to nema nikakve veze.
komentari.328hercog,
-> #326, giovanni** Lepe devojke. :)
Pa i toga baš nije bilo u nekim količinama ;)
Sale
komentari.329hercog,
-> #327, spantic** Dobar dokaz paušalnih procena, a ne bih se iznenadio sve zato
** što GUI nije Windows ;)
Ne bih rekao da je zbog toga ;) Ono što sam letimično video
delovalo je ne baš pretarano dobro...
** sa još nekim rešenjima) rešenje problema glasovnih automata. Sa
** SPPom (ako to predstavlja blagopočivšu Službu za platni promet)
Kada sam ja bio pričali su o SPPu i načinu dobijanja stanja
na žiro računu firme preko tog svog sistema i to glasom.
Sale
komentari.331orlic,
-> #322, bjevtic
Bj> E ljudi, a sta konkretno tamo ima da se vidi?
Eh, sad bi vec mogli da se daju neki utisci 'na sta to lici' :)
Tj. da li je vasar kao majski ili to stvaro li ci na nesto ozbiljno :)
komentari.332vitez.koja,
-> #326, giovanni#=> Lepe devojke. :)
?!
Nemoj paušalno da ocenjuješ ;) Ako govorimo o _lepim_ (ne 'može da
prođe') devojkama, video sam jednu.
Najgori sajam do sada ;)
komentari.333hercog,
-> #331, orlic** Tj. da li je vasar kao majski ili to stvaro li ci na nesto ozbiljno :)
Trebalo je da ima prizvuk ozbiljnog, ali od računara i telekomunika-
cija si mogao da vidiš tek na vr' kašičice :)
Sale
komentari.334nukite,
BITE '96 proso, a ja nisam bio tamo... :( JEDVA CEKAM SLEDECI
SAJAM TEHNIKE!!!
komentari.335dr.grba,
-> #334, nukite>> BITE '96 proso, a ja nisam bio tamo... :( JEDVA CEKAM SLEDECI
>> SAJAM TEHNIKE!!!
Nisi propustio ništa osim gužve na ulazu. A sledeći sajam elektronike
i informatike se održava u Novom sadu, od 15. do 19. oktobra.
komentari.336giovanni,
-> #328, hercogĘ? Pa i toga baš nije bilo u nekim količinama ;)
Srazmerno veličini sajma. ;) Ali ih je bilo. :)
komentari.337giovanni,
-> #332, vitez.kojaĘ? Nemoj paušalno da ocenjuješ ;) Ako govorimo o _lepim_ (ne 'može da
Ipak ima bar dve. ;) Ali, rekao sam u odgovoru na hercogovu poruku da ih
ima srazmerno veličini sajma. :)
komentari.338nukite,
-> #336, giovanniPa dobro... Mozda odem, ali ko ce do Novog Sada... Jedino ako bude
vikend i ako budem mogo s' kola! :))
komentari.339orlic,
-> #338, nukite
Nu> Pa dobro... Mozda odem, ali ko ce do Novog Sada... Jedino ako bude
Nu> vikend i ako budem mogo s' kola! :))
Kako je tamo bilo prethodnih godina? Razmisljam se da skoknem...
komentari.340vduke,
-> #334, nukite> BITE '96 proso, a ja nisam bio tamo... :( JEDVA CEKAM SLEDECI
> SAJAM TEHNIKE!!!
Aki nisi punoletan nije bilo sanse da udjes na BITE '96, ja sam probao
da idem sa drugom posto sam imao dve karte (jednu je moj cale dobio
postom, a druga je iz pc-a)... Ali malo sutra, docekao nas je cuvar sa
lepim pitanjem: "Koliko imas ti godina?" i naravno treba ti i licna
karta za sve to... Ali posto i onako znam o cemu je sajam bio, da ti
odmah kazem: sklapanje poslova izmedju firmi...
komentari.342nukite,
-> #340, vdukePa, jedva cekam sajam tehnike! :))
komentari.343kizoni,
malo je mrsav bio poslednji koliko se meni cini?
komentari.344goxi,
Kada ce u Beogradu biti sajam tehnike?
komentari.345zeljkoj,
-> #344, goxi> Kada ce u Beogradu biti sajam tehnike?
U maju. :)
komentari.346schef,
Koliko je ulaznica za sajam automobila?
komentari.347zeljkoj,
-> #346, schef> Koliko je ulaznica za sajam automobila?
10 dinara.
komentari.348mirkomi,
-> #347, zeljkoj>> Koliko je ulaznica za sajam automobila?
> 10 dinara.
A kakva je situacija sa redarima. (Koliko ih je, moze li se uci
bez karte?)
komentari.349jexy,
-> #348, mirkomi;; A kakva je situacija sa redarima. (Koliko ih je, moze li se uci
;; bez karte?)
Ja ulazim besplatno na sajam otkad znam ze sebe ;). Imas bar 10 mesta gde
je kapija pocepana tako da se ladno moze proci. A da ne pominjem da sa
druge strane nema nikakve ograde tako da se moze stici na sajam ako sidjes malo
ranije i zaobidjes sa druge strane. Jes da ima malo vise da se pesaci ali ako
bas
hoces za dz. :)
BTW, redara :) ima samo na ulazu i NIGDE vise tako da je prolaz potpuno
slobodan !
komentari.350zeljkoj,
-> #348, mirkomi> A kakva je situacija sa redarima. (Koliko ih je, moze li se uci
> bez karte?)
Ne znam, nisam probao. :)
komentari.351dbambi,
-> #346, schef=>
=> Koliko je ulaznica za sajam automobila?
Kroz ogradu - džabe :)
Bambi
komentari.352ddamir,
-> #346, schef=> Koliko je ulaznica za sajam automobila ?
Po glavi 10 dinara, po kolima 20 dinara.
Situacija sa redarima je sledeca : Dvoje ljudi u kolima ulazi bez
problema i za 20 dinara ali naravno bez karte (biti diskretan u
ponudi jer postoji kontrolor iz redara na kolskom ulazu koji snima
sve)
komentari.353schef,
-> #347, zeljkoj][> Koliko je ulaznica za sajam automobila?
][ 10 dinara.
A dokle traje? :)
komentari.354zeljkoj,
-> #353, schef> A dokle traje? :)
Ne znam. :))
komentari.355schef,
-> #354, zeljkoj][> A dokle traje? :)
][ Ne znam. :))
Pa proveri, pa nam javi. ;)
komentari.356mileusna,
-> #353, schef>> A dokle traje? :)
Do 6. aprila.
komentari.357orlic,
Zna li neko da li se i koje 'propratne' manifestacije desavaju uz Sajam
tehnike.
Naime, ako je opet prostor bezobrzno skup, firme ce samostalno praviti
prezentacije. Interesujeme sta je na programu. :)
komentari.358zodiac,
Dakle, danas je otvoren Sajam tehnike.
Prvo sto upada u oci (barem meni) je gomila sarlatana
sa Windows 97 Memphis CD-ovima, koje prodaju po ceni
ostalih naslova - 70 din. Ipak, ima i novina. Pojavili
su se novi Samsung monitori (stand Pin Soft-a iz Novog
Sada), imaju malo drugacije komande spreda i drugacije
dizajniran on-screen display, ali su u principu isti kao
i monitori GLi serije (mislim na tehnicku specifikaciju).
Na sve strane se mogu videti HP uredjaji, pomena je vredan
HP 6L (isto sto i 5L, samo nosi brzi procesor, pa stampa
6 str/min). Izasao je i novi model monitora Sony - 17 SE,
definitivno vredi videti (stand MD & Profy). Izasao je i
onaj HP-ov dugo najavljivani palmtop racunar koji nosi
modifikovanu varijantu Win95 CE (mislim da je model 1000
ili 3000, nebitno). Takodje, bilo je pravo zadovoljstvo
primetiti da sve vise domacih proizvodjaca nudi konfiguracije
sa Pentium II Klamath procesorima. Ovog puta su zaista
vanredno brzo odreagovali. Indikativno je, ipak, da niko nije
i izlozio takvu konfiguraciju - svi se pravdaju da je tek
prvi dan, pa se jos nisu pripremili (moze zvucati neobicno,
ali ja sam ziveo u ubedjenju da se za sajam priprema _pre_, a
ne _u toku_ sajma. Za one koji se zanimaju za mreze - General
Ekonomik je pripremio dosta prezentacija i propagandnih
materijala za nove 3COM i D-Link uredjaje, dok je samih
uredjaja bilo nedopustivo malo. Nesto od ovoga se da videti i
na standu Microsys-a. Sto se brand-name racunara tice, u prvom
planu su HP i Unisys; prvih je bilo na svakom koraku, a
Unisys... well, pogledajte i sami ono cudo od servera i sve ce
vam biti jasno. Compaq mozete videti na standovima Microsys-a i
Dialog-a, ali nema niceg novog - sve modeli od prosle godine :(.
Konacno sam imao prilike i da vidim cistokrvne Gateway racunare,
na standu Duga Computers-a, koji su se vrlo ozbiljno pripremili
i pored Gateway racunara pokazali i jedan zid Philips monitora,
kao i HP servere i radne stanice. Jedina zamerka je sto se nigde
nije mogla naci _bilo kakva_ dokumentacija o novim Philips
monitorima (ako izuzmemo sturu pozdravnu dokumentaciju MD &
Profy-ja), bez obzira sto je bilo dosta izlagaca koji su uporno
deklamovali da su bas oni generalni zastupnici. Naravno, takvi
ovde jos ne postoje, svi imaju samo dilerski status. Imtel je
prikazao Packard Bell program, kome, cini se, fali malo
agresivnija marketinska podrska. OnLine je pokazao novi HP ScanJet
5P, ali uz vrlo siromasnu dokumentaciju, pa nisam mogao doznati
kakve prednosti on ima u odnosu na stari model - dalo se samo
primetiti da je restilizovan. Najinteresantnija stvar ce se, po
svoj prilici, desiti danas na standu BS Procesora - demonstracija
najnovije Epson-ove piezo tehnologije, primenjene na stampace,
naravno. To ce, ujedno, biti i _svetska premijera_, prva za koju
sam ikada cuo na domacim sajmovima tehnike. Na standu malo poznate
firme Trad mozete videti kako funkcionise video-konferencija. Sto
se software-a tice, njega je malo kao i dosad, ali svakako treba
posetiti stand AB Soft-a, koji je na mene ostavio definitivno
najjaci utisak - mozete pogledati njihovu upecatljivu Web
stranicu, prisustvovati demonstraciji specijalizovanog software-a
koji ova firma izradjuje i dobiti lepo dizajniran katalog programa
sa referenc listom na kraju. Ukratko, ljudi znaju kako da
prezentuju ono sto rade. Veliko iznenadjenje je izostanak Sage sa
ovog sajma - nista od novih Sun servera, barem ne ove godine :(.
Literature je bilo dosta - svakako treba pogledati standove CET-a
i Mikroknjige. Od stvari koje nisu vezane za racunare, definitivno
su me fascinirale dve firme - Gorenje, sa svojim svemirski
dizajniranim friziderima i ves-masinama (samo par koraka dalje se
nalazi i stand Sloboda Cacak, za slucaj da hocete odmah da padnete
u tesku depresiju) i stand Nacionala, na kome se nalazila naprava
zvana Magic Ball, kugla sa tekucim slovima koja rotiraju po
staklenoj sferi boje dima. Ovo je, na zalost, preskupo, ali svakako
vredi pogledati, izgleda zaista fenomenalno. Nakon svega, treba
presabrati utiske i otici do standa Racunara, gde cete zateci
usamljenu Maki sa kojom se mozete upustiti u jedan live-chat, kako
nam ne bi, ne daj Boze ni slucajno & pu-pu-pu-daleko bilo, umrla
od dosade :). Zelim vam svima prijatan boravak na sajmu.
komentari.359zvjezdan,
-> #357, orlicne znam
komentari.361the.edge,
Vratih se malopre sa sajma i mislim da bi, ako mozete, trebali da odete, jer
ono sto je pohvalno jeste da se tamo nalazi kompjuterska tehnika dostojna
zapadnoj. Mozete naci svasta, video sam i videotelefon, a sokirao sam se bio
kada sam ugledao Alpha Server dzinovskih dimenzija i neverovatnih
karakteristika. Takodje sam se zacudio kada sam video ploter (ako se tako
zove?) koji je stampao neku "metarsku" sliku, neverovatnih boja, neverovatne
kristalnosti slike, ali bogami i neverovatne cene - 12.000DM.
Posebno treba istaci i osobe zenskog pola za standovima. Svaka cast! ;)
Hmm, jedan dogadjaj me je razocarao, tj. ostao upecatljiv. Kada smo ja
i moj drug prisli jednom standu (ne znam tacno koji, ali nije ni vazno) i
posli da uzmemo prospekte i reklame te firme, zaustavila nas neka zena i
pitala nas odakle smo?! Mi se zacudili, mozda reko neka anketa za nagradnu
igru (posto je bilo nagradnih igara), kad poenta svega toga je bila da smo
trebali da PITAMO da bi uzeli katalog/prospekt? Ja sam odmah ostavio taj
@%!#@^ prospekt i otisao sa tog standa, jer reko mozda treba nesto i da
platimo za njihovu reklamu. Mislim, to je stvarno tuzno, prolazeci oko
drugih standova bukvalno nismo mogli da prodjemo, a da nam simpaticne
devojcice ;) ne daju neke prospekte/bedzeve/reklame. Ta zena ocigledno hoce
da joj niko ne dodje na stand (a stvarno, tada je bio polu-prazan) cim
ima takvu odbojnost i cim nema osecaj za poslovanje/reklamu.
To je ostavilo jadan utisak, jer nisam verovao da se takvi ljudi zaposljavaju
i da takvi ljudi rade za standovima, ali opet bilo je super.
E da, jos jedna mana je bila sto su na jednom standu kod kojih su se
prikazivali ogromni TV setovi sa ravnim ekranom, bila trestala dragana
mirkovic i neki njen spot. Ta vrsta zvuka (posto nije muzika) mi nije za
takvo mesto. Takodje (mada smo na to svi navikli) bilo je jako toplo i
zagusljivo.
Dakle, vredi otici i videti tehnologiju.....a i devojcice ;)
AcCeSS DeNiED
komentari.362mileusna,
Dakle, na sajmu ničeg posebnog. Treba otići, videti, ali
mi se čini da nema ničeg preterano zanimljivog. Danas je
najveća gužva bila na štandu pixela gde se birala najlepša
dama na sajmu. :) Na štandu Računara Maki loče viski na radnom
mestu, ;) čak je počelo i da se lumpuje, pa je neko u pravom
kafanskom maniru razbio staklo na štandu. :)
Inače, očekivao sam i štand SezamaPRO i PC Press-a, ali ih
nisam našao..? Vredi otići i zbog literature koju i CET i
Mikro Knjiga nude sa popustom od 10-30%.
Takođe, novost je da Mikro Knjiga pokreće Jugoslovensko
izdanje časopisa Internet World. Naslov sve govori, ostaje
nam samo da sačekamo...
komentari.363dr.grba,
-> #362, mileusna>> mestu, ;) čak je počelo i da se lumpuje, pa je neko u pravom
>> kafanskom maniru razbio staklo na štandu. :)
Zar OPET? (((:
komentari.364orlic,
-> #358, zodiac
Zo> Dakle, danas je otvoren Sajam tehnike.
Zo> Prvo sto upada u oci (barem meni) je gomila sarlatana
Zo> sa Windows 97 Memphis CD-ovima, koje prodaju po ceni
Zo> ostalih naslova - 70 din. Ipak, ima i novina. Pojavili
Da, na sajmu je najvise CD-ova...
Zo> Na sve strane se mogu videti HP uredjaji, pomena je vredan
Zo> HP 6L (isto sto i 5L, samo nosi brzi procesor, pa stampa
Zo> 6 str/min). Izasao je i novi model monitora Sony - 17 SE,
Zo> definitivno vredi videti (stand MD & Profy).
Kad smo kod monitora, moram priznati da su mi se dopali Philipsovi 10x
monitori. Odlicni su. I da, DTK je preplavio trziste monitorima sto se na
sajmu jasno da videti.
Izasao je i
Zo> onaj HP-ov dugo najavljivani palmtop racunar koji nosi
Zo> modifikovanu varijantu Win95 CE (mislim da je model 1000
Zo> ili 3000, nebitno).
I cena mu je oko 1500DM. Cini mi se suvise.
Takodje, bilo je pravo zadovoljstvo
Zo> primetiti da sve vise domacih proizvodjaca nudi konfiguracije
Zo> sa Pentium II Klamath procesorima. Ovog puta su zaista
Zo> vanredno brzo odreagovali. Indikativno je, ipak, da niko nije
Zo> i izlozio takvu konfiguraciju - svi se pravdaju da je tek
Zo> prvi dan, pa se jos nisu pripremili (moze zvucati neobicno,
Zo> ali ja sam ziveo u ubedjenju da se za sajam priprema _pre_, a
Zo> ne _u toku_ sajma.
Nisam ih primetio nesto NI u ponudama. Jako je malo novih tehnologija.
Nisam video ni jednog Mac-a, Od SGI-ja su tamo samo stari Indy-ji, od Onyx
i O2 nista... A ni hala nije skroz popunjena...
Zo> uredjaja bilo nedopustivo malo. Nesto od ovoga se da videti i
Zo> na standu Microsys-a. Sto se brand-name racunara tice, u prvom
Zo> planu su HP i Unisys; prvih je bilo na svakom koraku, a
Zo> Unisys...
IBM Aliancies (tako li se pise?) su predstavili IBM-ove racunare, 2
racunara su vrtela OS/2 4, ostali su bili pod Microsoftovim operativnim
sistemima.
Zo> Konacno sam imao prilike i da vidim cistokrvne Gateway racunare,
Zo> na standu Duga Computers-a, koji su se vrlo ozbiljno pripremili
Zo> i pored Gateway racunara pokazali i jedan zid Philips monitora,
Zo> kao i HP servere i radne stanice.
Interesantno je i to da iako je Gateway otkupio Amigu, od Amige ni traga,
niko nista ne zna...
Zo> primetiti da je restilizovan. Najinteresantnija stvar ce se, po
Zo> svoj prilici, desiti danas na standu BS Procesora - demonstracija
Zo> najnovije Epson-ove piezo tehnologije, primenjene na stampace,
Zo> naravno. To ce, ujedno, biti i _svetska premijera_, prva za koju
Zo> sam ikada cuo na domacim sajmovima tehnike.
I moram priznati da model 1520 sa 1440dpi daje fenomenalne slike.
Zo> prezentuju ono sto rade. Veliko iznenadjenje je izostanak Sage sa
Zo> ovog sajma - nista od novih Sun servera, barem ne ove godine :(.
Nadam se da ce oni napraviti neku odvojenu prezentaciju. Zna li neko nesto
o tome?
Sutra opet na sajam, a bogami i u petak, a bogami i u Hajat, a bogami i na
sve ostalo... Utisci ce biti preneti... ;)
komentari.365obren,
-> #363, dr.grba> >> mestu, ;) čak je počelo i da se lumpuje, pa je neko u pravom
> >> kafanskom maniru razbio staklo na štandu. :)
>
> Zar OPET? (((:
Nisam ja ovog puta, majke mi! :) A da prelazi u tradiciju - prelazi ;)
Usput, informacija za ETF-ovce koji možda ne znaju: na sajam se može
ući besplatno sa indeksom (thanx to SUETF).
komentari.366nenad,
-> #363, dr.grba> >> mestu, ;) čak je počelo i da se lumpuje, pa je neko u pravom
> >> kafanskom maniru razbio staklo na štandu. :)
>
> Zar OPET? (((:
S obzirom da znam ko je tog dana _opet_ bio na sajmu, nije mi
teško ni da pretpostavim ko je razbio staklo. ;)
komentari.367ripper,
-> #358, zodiac> sa Windows 97 Memphis CD-ovima, koje prodaju po ceni
Je l' to beta verzija Memphisa ili u stvari običan OSR2? Vredi li kupovati?
komentari.368ripper,
-> #366, nenad> S obzirom da znam ko je tog dana _opet_ bio na sajmu, nije mi
> tesko ni da pretpostavim ko je razbio staklo. ;)
Ko? :)
komentari.369alec,
-> #368, ripper>> S obzirom da znam ko je tog dana _opet_ bio na sajmu, nije mi
>> tesko ni da pretpostavim ko je razbio staklo. ;)
>
> Ko? :)
Ko zna - zna ;)
komentari.370morkin,
Gde je predstavništvo "Gorenja" u Beogradu? Video sam ih na sajmu, ali je to
bilo pre nego što se pokvarila veš mašina.
komentari.371vasam,
-> #370, morkin> Gde je predstavnistvo "Gorenja" u Beogradu? Video sam ih na sajmu, ali je to
> bilo pre nego sto se pokvarila ves masina.
Da li to znaci da se pokvarila prvi put od 1991. god?
Predstavnistvo im je /bilo/ na uglu Juznog bl. i Maksima Gorkog
komentari.372giovanni,
-> #370, morkinĘ? Gde je predstavništvo "Gorenja" u Beogradu? Video sam ih na sajmu, ali je
Ę? to bilo pre nego što se pokvarila veš mašina.
Na sajmu mi je jedna od devojaka dala vizit kartu. Evo šta piše na njoj
(mislim, vizit karti ;))
GORETRADE d.o.o. Beograd
Uzun Mirkova 3/ IV
Tel. (381-11) 453886, 453998
Fax (381-11) 458764
Nešto mi je spominjala da su to brojevi iz Južnog bulevara ali je sada
predstavništvo u Uzun Mirkovoj a brojevi telefona su prebačeni na ovu novu
lokaciju.
komentari.373dejank,
Jel bio neko ovih dana na sajmu na Festivalu Piva? Vredi videti, a
i probati jer je pivo 1 din.
komentari.374mango,
-> #373, dejank> Jel bio neko ovih dana na sajmu na Festivalu Piva? Vredi videti, a
> i probati jer je pivo 1 din.
Dokad traje i koja se sve piva prodaju?
komentari.375dejank,
-> #347, zeljkoj>Dokad traje i koja se sve piva prodaju?
Ne znam tacno do kad traje, a sto se piva tice prodaju se samo
domaca (nema cak ni Niksickog). Kod BIP-a ima i crno!
komentari.376pvlada,
Da li neko može da mi kaže kada je sajam automobila ?
Pozdrav Vlada
komentari.377obren,
-> #376, pvlada> Da li neko može da mi kaže kada je sajam automobila ?
Prva nedelja marta (okvirno).
komentari.378pvlada,
-> #377, obren> Prva nedelja marta (okvirno).
Baš sam danas saznao, sajam je 27. marta.
Pozdrav Vlada
komentari.379dorian,
Zna li neko raspored
"SAJAMSKIH POSTAVA" za naredne mesece?
Hvala
pozdrav Boban
komentari.380obren,
Jel bio ko na sajmu tehnike? Ima li računara ili su isključivo veš
mašine i ostali usisivači?
komentari.381miskop,
-> #380, obren>> Jel bio ko na sajmu tehnike? Ima li računara ili su isključivo veš
>> mašine i ostali usisivači?
Evo, ja sam bio danas i upravu si, samo veš mašine, šporeti,
klima uređaji i ostalo. Naravno, ja sam sa ortakom krenuo od
hale 14, jer su tu prethodnih godina bili kompjuteri, ali čim
smo ušli imali smo šta i da vidimo... Ni traga od računara...
I od ostalih posetilaca se moglo primetiti čuđenje "gde su BRE
kompjuteri". Informacija koju smo dobili je da su računare "odvo-
jili" i da će poseban sajam posvećen njima biti u septembru.
Barem smo se nagledali "lepih devojčica u minićima"... ;)
komentari.382rdejan,
-> #381, miskop>> Barem smo se nagledali "lepih devojčica u minićima"... ;)
To su, bre, bili usisivači... ;)
Pozdrav, Dejan
komentari.383the.edge,
-> #381, miskopCek cek cek, jel to istina da nema kompjutera????
U Mikro-u pise da se stand mikro knjige nalazi tamo od 11-16 maja, to znaci
da ih ima na sajmu?
What the @#%!%!@%!@$!@$???
AcCeSS DeNiED
komentari.384miskop,
-> #383, the.edge>> U Mikro-u pise da se stand mikro knjige nalazi tamo od 11-16 maja, to
>> znaci da ih ima na sajmu?
Jeste, oni su tu, a odmah pored njih je i CET(na štandu
je glavna ona riba koja se pojavljivala nekoliko puta u
emisiji "polarotor" ;), ali to je i sve što je u vezi sa
računarima.
komentari.385qpele,
Zna li neko kada je tacno sajam piva?
komentari.386ljubisha,
Nemoj neko da se prevari da baci 15 dinara za "sAjAm"! :(( Jednom
rečju, sramota. :((
komentari.387dr.grba,
-> #386, ljubisha>> Nemoj neko da se prevari da baci 15 dinara za "sAjAm"! :(( Jednom
>> rečju, sramota. :((
Vidimo se na pravom Sajmu informatike u Novom Sadu, od 3. do 7. novembra.
Na sajmu, da ponovim: ne na vašaru.
komentari.388black.adder,
E, bre.Kakvo sranje na sajmu.Platish 15 dinara za jednu halu, a mogo
si ladno da u]esh na izlaz..Shte vishe reci.. SRAMOTA!!!!
komentari.389dr.grba,
Zvanični sajt Sedmog međunarodnog sajma informatike, telekomunikacija
i elektronike (Novosadski sajam, Novi Sad, 3 - 7. novembar 1998.) se
nalazi na Web adresi
http://www.fairinfo.plus.co.yu
(na srpskom i engleskom jeziku)
Pripreme za sajam su u završnoj fazi - neke firme su se odlučile za
učešće tek u pet do dvanaest, pa im nije ostalo mesto u hali 1 (:
(gde je ko po halama - potražite na sajtu)
Osim izlaganja robe i usluga, odvijaće se mnoštvo dešavanja: prateća
manifestacija InForma, stručni kursevi, konferencije... U halama se
postavlja intranet na gigabitnoj mreži: prilika da vidite najnovije
tehnologije na delu.
Jednom rečju: ovog časa postoji samo jedna komparativna prednost
beogradskog sajma u odnosu na novosadski: ukusnije pljeskavice (:
komentari.390rades,
Kada se odrzava sajam knjiga?
komentari.391sherloc,
-> #390, rades>> Kada se odrzava sajam knjiga?
Kolko ja znam trebalo bi krajem oktobra. Ne znam tacnije.
komentari.392l.savic,
Vrijedi li ići na sajam u Novom Sadu?
komentari.393ultra.boy,
-> #392, l.savic
Bio sam danas na sajmu u Novom Sadu.
Dve hale PUNE racunara. Super je bilo.
Kao neka u Beogradu u dobra stara vremena, kao npr. '96 godine.
komentari.394obren,
Odgovor na FORUM.18:srbija.1019, dbambi
komentari.395rades,
Jel zna neko kada se odrzava razmena zimske opreme (Expo zim)?
komentari.396dbambi,
-> #394, obren=> Odgovor na FORUM.18:srbija.1019, dbambi
Volim i ja tebe :)
Bambi
komentari.397fox.,
Evo odgovora za Radesa
1998 1999 2000
Expo-zim Nov 26-29 Nov 25-28 Nov 30-03 Dec
komentari.398obren,
-> #396, dbambi> => Odgovor na FORUM.18:srbija.1019, dbambi
>
> Volim i ja tebe :)
:)
Da pojasnim: hteo sam da generišem onaj heder "Odgovor na..." kada sam
slao odgovor u Forum, pa sam izabrao bilo koju konferenciju (Sajam) i
eto, ostade u listi za EXEC :)
komentari.399rades,
-> #397, fox.
> Evo odgovora za Radesa
> (...)
> Expo-zim Nov 26-29
Hvala.
komentari.400fox.,
E ja se izvinjavam sto sam pustio dezinformaciju. Pre neki dan sam
odgovorio na ono kad se dorzava expo zim. Informaciju sam uzeo sa
neke reklame za sajam. Jutros sam na vestima cuo da se expo zim
odrzava kolko se secam od 3 do 5 Decembra. Kome verovati RTS-u ili
Planu Plus gde sam nasao reklamu.
Izvinjenje svima koji su procitali poruku.
P.S.
Proverite datum, pa ako saznate javite mi i ja bih isao.
komentari.401rotten,
Momci, kad je sajam piva :). To bese negde u maju.
komentari.402qpele,
-> #401, rotten> Momci, kad je sajam piva :). To bese negde u maju.
U junu.
komentari.403stex,
-> #402, qpele>> Momci, kad je sajam piva :). To bese negde u maju.
>U junu.
Kod nas u Zr-u svake godine krajem avgusta Dani Piva.
Strpite se jos par meseci pa dodjite :)
Stex
komentari.404argos,
cuo sam da se sprema neki CD koji ce obuhvatati sajam automobila... slike,
kratki filmovi itd...-> zanima me dal' je to istina i gde ce moci da se kupi...
Svaka informacija dobrodoshla...:)
unapred hvala...
bye
komentari.405bilder,
Mango here:
Otvoren sajam automobila. 'Ocemo da idemo? O:))
komentari.406file,
-> #405, bilder}} Otvoren sajam automobila. 'Ocemo da idemo? O:))
Ja ne mogu , moram da spremam neki ispit.
komentari.407sani.,
-> #400, fox.}} E ja se izvinjavam sto sam pustio dezinformaciju.
CEkaj polako. Kako to sad ,izvinjavas se a pustio si informaciju?
Mogo je neko da se zezne zbog tebe. Nedo bog da sam ja otisao
a da si me ti zajebo. Svasta bi bilo.
A taman sam bio razmisljao da odem. Leba mi..
}} Izvinjenje svima koji su procitali poruku.
To ti je kao da si digao stambeno naselje u vazduh , i posle
se izvinis svima koji su tu ziveli. Posmrtno naravno.
Molio bih te da ubuduce budes pazljiviji. Da ne bi doslo
do jos nekog nesporazuma.
A i moderator je odgovoran sto nije na vreme reagovao na tvoju
poruku (kao sto ce verovatno reagovati na ovu moju;).
NEmoj da se ponovi..
komentari.408gdown,
-> #407, sani.Posle skoro godinu dana, odgovaras, coveku na poruku :))
Pa to mozes samo ti. ;)
komentari.409sani.,
-> #408, gdown}} Posle skoro godinu dana, odgovaras, coveku na poruku :))
A taman je mislio da ce da se provuche ;)
komentari.410smars,
-> #409, sani.E sani bas si vrag! :))
komentari.411the.edge,
Da li sajam vredi posetiti?
AcCeSS DeNiED
komentari.412argos,
Zna li neko tacan datum kada pocinje sajam knjiga, i koliko dana traje ?
komentari.413gligo,
-> #412, argos> Zna li neko tacan datum kada pocinje sajam knjiga, i koliko
> dana traje ?
Pocinje 19. oktobra.
komentari.414dorian,
Sajam knjiga: od 19 do 25 oktobra
komentari.415sani.,
-> #412, argos}} Zna li neko tacan datum kada pocinje sajam knjiga, i koliko dana
}} traje ?
Pa od 19 do 24. ovog meseca.
komentari.416argos,
-> #415, sani.Ajde ? ;) 'fala sani :) ....
Poz.
Bane ( Ivanin brat)
;)