SAJAM

13 May 1991 - 21 Oct 1999

Topics

  1. sajam (54)
  2. komentari (416)

Messages - komentari

komentari.314 nlazic, -> #312, orlic
>> Od 2-5 oktobra ulaz 10DM, ili kartica iz PC Press-a... A najbolje ulaznica iz Računara...
komentari.315 vitez.koja, -> #313, supers
#=> Hm, šta mislite vredi li prošetati se do tamo? Odnosno, da li će #=> proveravati je li donosilac ulaznice pravno ili fizičko lice? ;> Ma samo je pitanje gde li će se proveravati ta ulaznica, na ulazu u halu ili na ulazu na sajam? ;) sk
komentari.316 orlic, -> #308, valex
Va> Bite '96, prvi medunarodni sajam kompjutera, komunikacije i Va> radiodifuzije, 02-05 oktobra na Beogradskom sajmu. Ulaz je dopusten Va> samo punoletnim licima i to na poziv - nesto ulaznica je poslato :(( Kolike su sanse da se provuku (ozbiljni) maloletnici? :)
komentari.317 supers, -> #315, vitez.koja
>># => Hm, šta mislite vredi li prošetati se do tamo? Odnosno, da li >># će => proveravati je li donosilac ulaznice pravno ili fizičko >> lice? ;> >> >> Ma samo je pitanje gde li će se proveravati ta ulaznica, na ulazu >> u halu ili na ulazu na sajam? ;) Budi siguran da će na ulazu u halu kontrolu vršiti gorile/majmuni. Pretenduju da naprave prvi međunarodni računarski sajam u Beogradu koji će zaista da služi za sklapanje poslova, a ne za kupovinu na komad. Zato je i striktno zabranjen pristup klinčadiji. E sad, samo me interesuje da li će bez reči da me puste sa ulaznicom, ili će da traže dokumenta, ili će da konstantuju da nemam ni akt-tašnu ni sako pa da me ljubazno zamole za 10DEM...
komentari.318 biber, -> #314, nlazic
>> A najbolje ulaznica iz Računara... Ima i u dnevnim novinama... Kako je krenulo, još će da plaćaju da dođemo... :>
komentari.319 nenad, -> #318, biber
> Ima i u dnevnim novinama... > Kako je krenulo, još će da plaćaju da dođemo... :> Bogami, ako je izašlo u dnevnim novinama onda će da plaćaju da ne odemo... :) Ali da su ovim kartama i sličnim forma uspeli da zainteresuju raju - uspeli su. :)
komentari.320 kostja, -> #319, nenad
=> Ali da su ovim kartama i slicnim forma uspeli da zainteresuju => raju - uspeli su. :) Pa, sad na doticnoj kartici pise da ce da bidne i Cray...
komentari.321 mikis, -> #320, kostja
+> Pa, sad na doticnoj kartici pise da ce da bidne i Cray... Što da ne, bilo ga je i na prošlom sajmu (tehnike) - ne sećam se čiji štand, odmah levo na ulazu u halu 1 ;) (mada nisam siguran da je to baš "onaj" Krej) Uzgred, "onaj" Cray je bankrotirao, pa ih je otkupio Silicon Graphics, a onda prodao jedan deo Sun-u. Sun je dobio deo kompanije koji je pravio "komercijalne" (poslovne) mini/super računare, koji su koristili Solaris kao operativni sistem, a SGI je zadržao najveće superračunare.
komentari.322 bjevtic,
E ljudi, a sta konkretno tamo ima da se vidi?
komentari.323 hercog, -> #322, bjevtic
** E ljudi, a sta konkretno tamo ima da se vidi? Bogumi niš. Bejah danas i moglo bi se reći blaga katastrofa... Sale p.s. potpuniji izveštaj u toku dana...
komentari.324 hercog, -> #308, valex
** Bite '96, prvi međunarodni sajam kompjutera, komunikacije i ** radiodifuzije, 02-05 oktobra na Beogradskom sajmu. Ulaz je dopušten samo Elem skraćeni izveštaj sa istog.... Mesto održavanja hala 14 beogra- dskog sajma. Prvo vas na ulazu dočekaju dva tipa koja vas bukvalno jure sa formularima za registraciju, kada to popunite čeka vas zamo- rno čekanje u redu ispred štanda za registraciju. Napravili ljudi tri štanda: jedan za one bez karata i sa besplatnim kartama, jedan za VIP (very importan person ;) ), novinare i najavljene posetioce i jedan za prodaju kataloga isl. Na štandu dobijete na papiru odšta- mpano ime i prezime i naziv firme koju zastupate i futrolu za isti papir, koja blago podseća na one plastične vrećice na odelima, sa zihernadlom za kačenje. Štandovi su većinom kao pljeskavidžarnice po kvalitetu izrade (oni klasični sajamski). Od računarskih firmi primećeni Digit koji je predstavljao upotrebu računara u telefonskim centralama, Rudi Čajavec sa nekim glasovnim sistemom za SPP (po prvim utiscima blagi očaj) i Informatika. Od telekomunikacija par firmi ko- je su nudile mobilne telefone. Sve ostalo je vezano za građevinars- tvo. Philips iako najavljen se nije pojavio na sajmu. Sve u svemu ništa posebno, čak se može reći tužno. Ništa zanimljivo za videti, dosta toga već viđeno. Na jednom štandu ljudi izneli neke velike kese kao reklamni materijal što je posetiočka populacija uspela da pokupi za čitavih 5 sekundi, na blago zaprepašćenje ljudi sa štanda. Skoro da su se pobili oko kesa, a sve nazovi fina gospoda u odelima. E dokle smo pali. Ako hoćete da idete da vidite to zbog računara ili telekomunikacija, ne bih vam preporučio, bilo bi to čisto gubljenje vremena. Sale
komentari.325 bjevtic, -> #324, hercog
Ma kad bi ovi nasi popravili bar tele-komunikacije da bar mozemo komotno da radimo sa modemima....
komentari.326 giovanni, -> #322, bjevtic
Ę? E ljudi, a sta konkretno tamo ima da se vidi? Lepe devojke. :)
komentari.327 spantic, -> #324, hercog
> centralama, Rudi Čajavec sa nekim glasovnim sistemom za SPP (po prvim > utiscima blagi očaj) i Informatika. Od telekomunikacija par firmi ko- Dobar dokaz paušalnih procena, a ne bih se iznenadio sve zato što GUI nije Windows ;) Sistem Rudi Čajaveca radi i odlično je (i jeftino kad se poredi sa još nekim rešenjima) rešenje problema glasovnih automata. Sa SPPom (ako to predstavlja blagopočivšu Službu za platni promet) to nema nikakve veze.
komentari.328 hercog, -> #326, giovanni
** Lepe devojke. :) Pa i toga baš nije bilo u nekim količinama ;) Sale
komentari.329 hercog, -> #327, spantic
** Dobar dokaz paušalnih procena, a ne bih se iznenadio sve zato ** što GUI nije Windows ;) Ne bih rekao da je zbog toga ;) Ono što sam letimično video delovalo je ne baš pretarano dobro... ** sa još nekim rešenjima) rešenje problema glasovnih automata. Sa ** SPPom (ako to predstavlja blagopočivšu Službu za platni promet) Kada sam ja bio pričali su o SPPu i načinu dobijanja stanja na žiro računu firme preko tog svog sistema i to glasom. Sale
komentari.331 orlic, -> #322, bjevtic
Bj> E ljudi, a sta konkretno tamo ima da se vidi? Eh, sad bi vec mogli da se daju neki utisci 'na sta to lici' :) Tj. da li je vasar kao majski ili to stvaro li ci na nesto ozbiljno :)
komentari.332 vitez.koja, -> #326, giovanni
#=> Lepe devojke. :) ?! Nemoj paušalno da ocenjuješ ;) Ako govorimo o _lepim_ (ne 'može da prođe') devojkama, video sam jednu. Najgori sajam do sada ;)
komentari.333 hercog, -> #331, orlic
** Tj. da li je vasar kao majski ili to stvaro li ci na nesto ozbiljno :) Trebalo je da ima prizvuk ozbiljnog, ali od računara i telekomunika- cija si mogao da vidiš tek na vr' kašičice :) Sale
komentari.334 nukite,
BITE '96 proso, a ja nisam bio tamo... :( JEDVA CEKAM SLEDECI SAJAM TEHNIKE!!!
komentari.335 dr.grba, -> #334, nukite
>> BITE '96 proso, a ja nisam bio tamo... :( JEDVA CEKAM SLEDECI >> SAJAM TEHNIKE!!! Nisi propustio ništa osim gužve na ulazu. A sledeći sajam elektronike i informatike se održava u Novom sadu, od 15. do 19. oktobra.
komentari.336 giovanni, -> #328, hercog
Ę? Pa i toga baš nije bilo u nekim količinama ;) Srazmerno veličini sajma. ;) Ali ih je bilo. :)
komentari.337 giovanni, -> #332, vitez.koja
Ę? Nemoj paušalno da ocenjuješ ;) Ako govorimo o _lepim_ (ne 'može da Ipak ima bar dve. ;) Ali, rekao sam u odgovoru na hercogovu poruku da ih ima srazmerno veličini sajma. :)
komentari.338 nukite, -> #336, giovanni
Pa dobro... Mozda odem, ali ko ce do Novog Sada... Jedino ako bude vikend i ako budem mogo s' kola! :))
komentari.339 orlic, -> #338, nukite
Nu> Pa dobro... Mozda odem, ali ko ce do Novog Sada... Jedino ako bude Nu> vikend i ako budem mogo s' kola! :)) Kako je tamo bilo prethodnih godina? Razmisljam se da skoknem...
komentari.340 vduke, -> #334, nukite
> BITE '96 proso, a ja nisam bio tamo... :( JEDVA CEKAM SLEDECI > SAJAM TEHNIKE!!! Aki nisi punoletan nije bilo sanse da udjes na BITE '96, ja sam probao da idem sa drugom posto sam imao dve karte (jednu je moj cale dobio postom, a druga je iz pc-a)... Ali malo sutra, docekao nas je cuvar sa lepim pitanjem: "Koliko imas ti godina?" i naravno treba ti i licna karta za sve to... Ali posto i onako znam o cemu je sajam bio, da ti odmah kazem: sklapanje poslova izmedju firmi...
komentari.342 nukite, -> #340, vduke
Pa, jedva cekam sajam tehnike! :))
komentari.343 kizoni,
malo je mrsav bio poslednji koliko se meni cini?
komentari.344 goxi,
Kada ce u Beogradu biti sajam tehnike?
komentari.345 zeljkoj, -> #344, goxi
> Kada ce u Beogradu biti sajam tehnike? U maju. :)
komentari.346 schef,
Koliko je ulaznica za sajam automobila?
komentari.347 zeljkoj, -> #346, schef
> Koliko je ulaznica za sajam automobila? 10 dinara.
komentari.348 mirkomi, -> #347, zeljkoj
>> Koliko je ulaznica za sajam automobila? > 10 dinara. A kakva je situacija sa redarima. (Koliko ih je, moze li se uci bez karte?)
komentari.349 jexy, -> #348, mirkomi
;; A kakva je situacija sa redarima. (Koliko ih je, moze li se uci ;; bez karte?) Ja ulazim besplatno na sajam otkad znam ze sebe ;). Imas bar 10 mesta gde je kapija pocepana tako da se ladno moze proci. A da ne pominjem da sa druge strane nema nikakve ograde tako da se moze stici na sajam ako sidjes malo ranije i zaobidjes sa druge strane. Jes da ima malo vise da se pesaci ali ako bas hoces za dz. :) BTW, redara :) ima samo na ulazu i NIGDE vise tako da je prolaz potpuno slobodan !
komentari.350 zeljkoj, -> #348, mirkomi
> A kakva je situacija sa redarima. (Koliko ih je, moze li se uci > bez karte?) Ne znam, nisam probao. :)
komentari.351 dbambi, -> #346, schef
=> => Koliko je ulaznica za sajam automobila? Kroz ogradu - džabe :) Bambi
komentari.352 ddamir, -> #346, schef
=> Koliko je ulaznica za sajam automobila ? Po glavi 10 dinara, po kolima 20 dinara. Situacija sa redarima je sledeca : Dvoje ljudi u kolima ulazi bez problema i za 20 dinara ali naravno bez karte (biti diskretan u ponudi jer postoji kontrolor iz redara na kolskom ulazu koji snima sve)
komentari.353 schef, -> #347, zeljkoj
][> Koliko je ulaznica za sajam automobila? ][ 10 dinara. A dokle traje? :)
komentari.354 zeljkoj, -> #353, schef
> A dokle traje? :) Ne znam. :))
komentari.355 schef, -> #354, zeljkoj
][> A dokle traje? :) ][ Ne znam. :)) Pa proveri, pa nam javi. ;)
komentari.356 mileusna, -> #353, schef
>> A dokle traje? :) Do 6. aprila.
komentari.357 orlic,
Zna li neko da li se i koje 'propratne' manifestacije desavaju uz Sajam tehnike. Naime, ako je opet prostor bezobrzno skup, firme ce samostalno praviti prezentacije. Interesujeme sta je na programu. :)
komentari.358 zodiac,
Dakle, danas je otvoren Sajam tehnike. Prvo sto upada u oci (barem meni) je gomila sarlatana sa Windows 97 Memphis CD-ovima, koje prodaju po ceni ostalih naslova - 70 din. Ipak, ima i novina. Pojavili su se novi Samsung monitori (stand Pin Soft-a iz Novog Sada), imaju malo drugacije komande spreda i drugacije dizajniran on-screen display, ali su u principu isti kao i monitori GLi serije (mislim na tehnicku specifikaciju). Na sve strane se mogu videti HP uredjaji, pomena je vredan HP 6L (isto sto i 5L, samo nosi brzi procesor, pa stampa 6 str/min). Izasao je i novi model monitora Sony - 17 SE, definitivno vredi videti (stand MD & Profy). Izasao je i onaj HP-ov dugo najavljivani palmtop racunar koji nosi modifikovanu varijantu Win95 CE (mislim da je model 1000 ili 3000, nebitno). Takodje, bilo je pravo zadovoljstvo primetiti da sve vise domacih proizvodjaca nudi konfiguracije sa Pentium II Klamath procesorima. Ovog puta su zaista vanredno brzo odreagovali. Indikativno je, ipak, da niko nije i izlozio takvu konfiguraciju - svi se pravdaju da je tek prvi dan, pa se jos nisu pripremili (moze zvucati neobicno, ali ja sam ziveo u ubedjenju da se za sajam priprema _pre_, a ne _u toku_ sajma. Za one koji se zanimaju za mreze - General Ekonomik je pripremio dosta prezentacija i propagandnih materijala za nove 3COM i D-Link uredjaje, dok je samih uredjaja bilo nedopustivo malo. Nesto od ovoga se da videti i na standu Microsys-a. Sto se brand-name racunara tice, u prvom planu su HP i Unisys; prvih je bilo na svakom koraku, a Unisys... well, pogledajte i sami ono cudo od servera i sve ce vam biti jasno. Compaq mozete videti na standovima Microsys-a i Dialog-a, ali nema niceg novog - sve modeli od prosle godine :(. Konacno sam imao prilike i da vidim cistokrvne Gateway racunare, na standu Duga Computers-a, koji su se vrlo ozbiljno pripremili i pored Gateway racunara pokazali i jedan zid Philips monitora, kao i HP servere i radne stanice. Jedina zamerka je sto se nigde nije mogla naci _bilo kakva_ dokumentacija o novim Philips monitorima (ako izuzmemo sturu pozdravnu dokumentaciju MD & Profy-ja), bez obzira sto je bilo dosta izlagaca koji su uporno deklamovali da su bas oni generalni zastupnici. Naravno, takvi ovde jos ne postoje, svi imaju samo dilerski status. Imtel je prikazao Packard Bell program, kome, cini se, fali malo agresivnija marketinska podrska. OnLine je pokazao novi HP ScanJet 5P, ali uz vrlo siromasnu dokumentaciju, pa nisam mogao doznati kakve prednosti on ima u odnosu na stari model - dalo se samo primetiti da je restilizovan. Najinteresantnija stvar ce se, po svoj prilici, desiti danas na standu BS Procesora - demonstracija najnovije Epson-ove piezo tehnologije, primenjene na stampace, naravno. To ce, ujedno, biti i _svetska premijera_, prva za koju sam ikada cuo na domacim sajmovima tehnike. Na standu malo poznate firme Trad mozete videti kako funkcionise video-konferencija. Sto se software-a tice, njega je malo kao i dosad, ali svakako treba posetiti stand AB Soft-a, koji je na mene ostavio definitivno najjaci utisak - mozete pogledati njihovu upecatljivu Web stranicu, prisustvovati demonstraciji specijalizovanog software-a koji ova firma izradjuje i dobiti lepo dizajniran katalog programa sa referenc listom na kraju. Ukratko, ljudi znaju kako da prezentuju ono sto rade. Veliko iznenadjenje je izostanak Sage sa ovog sajma - nista od novih Sun servera, barem ne ove godine :(. Literature je bilo dosta - svakako treba pogledati standove CET-a i Mikroknjige. Od stvari koje nisu vezane za racunare, definitivno su me fascinirale dve firme - Gorenje, sa svojim svemirski dizajniranim friziderima i ves-masinama (samo par koraka dalje se nalazi i stand Sloboda Cacak, za slucaj da hocete odmah da padnete u tesku depresiju) i stand Nacionala, na kome se nalazila naprava zvana Magic Ball, kugla sa tekucim slovima koja rotiraju po staklenoj sferi boje dima. Ovo je, na zalost, preskupo, ali svakako vredi pogledati, izgleda zaista fenomenalno. Nakon svega, treba presabrati utiske i otici do standa Racunara, gde cete zateci usamljenu Maki sa kojom se mozete upustiti u jedan live-chat, kako nam ne bi, ne daj Boze ni slucajno & pu-pu-pu-daleko bilo, umrla od dosade :). Zelim vam svima prijatan boravak na sajmu.
komentari.359 zvjezdan, -> #357, orlic
ne znam
komentari.361 the.edge,
Vratih se malopre sa sajma i mislim da bi, ako mozete, trebali da odete, jer ono sto je pohvalno jeste da se tamo nalazi kompjuterska tehnika dostojna zapadnoj. Mozete naci svasta, video sam i videotelefon, a sokirao sam se bio kada sam ugledao Alpha Server dzinovskih dimenzija i neverovatnih karakteristika. Takodje sam se zacudio kada sam video ploter (ako se tako zove?) koji je stampao neku "metarsku" sliku, neverovatnih boja, neverovatne kristalnosti slike, ali bogami i neverovatne cene - 12.000DM. Posebno treba istaci i osobe zenskog pola za standovima. Svaka cast! ;) Hmm, jedan dogadjaj me je razocarao, tj. ostao upecatljiv. Kada smo ja i moj drug prisli jednom standu (ne znam tacno koji, ali nije ni vazno) i posli da uzmemo prospekte i reklame te firme, zaustavila nas neka zena i pitala nas odakle smo?! Mi se zacudili, mozda reko neka anketa za nagradnu igru (posto je bilo nagradnih igara), kad poenta svega toga je bila da smo trebali da PITAMO da bi uzeli katalog/prospekt? Ja sam odmah ostavio taj @%!#@^ prospekt i otisao sa tog standa, jer reko mozda treba nesto i da platimo za njihovu reklamu. Mislim, to je stvarno tuzno, prolazeci oko drugih standova bukvalno nismo mogli da prodjemo, a da nam simpaticne devojcice ;) ne daju neke prospekte/bedzeve/reklame. Ta zena ocigledno hoce da joj niko ne dodje na stand (a stvarno, tada je bio polu-prazan) cim ima takvu odbojnost i cim nema osecaj za poslovanje/reklamu. To je ostavilo jadan utisak, jer nisam verovao da se takvi ljudi zaposljavaju i da takvi ljudi rade za standovima, ali opet bilo je super. E da, jos jedna mana je bila sto su na jednom standu kod kojih su se prikazivali ogromni TV setovi sa ravnim ekranom, bila trestala dragana mirkovic i neki njen spot. Ta vrsta zvuka (posto nije muzika) mi nije za takvo mesto. Takodje (mada smo na to svi navikli) bilo je jako toplo i zagusljivo. Dakle, vredi otici i videti tehnologiju.....a i devojcice ;) AcCeSS DeNiED
komentari.362 mileusna,
Dakle, na sajmu ničeg posebnog. Treba otići, videti, ali mi se čini da nema ničeg preterano zanimljivog. Danas je najveća gužva bila na štandu pixela gde se birala najlepša dama na sajmu. :) Na štandu Računara Maki loče viski na radnom mestu, ;) čak je počelo i da se lumpuje, pa je neko u pravom kafanskom maniru razbio staklo na štandu. :) Inače, očekivao sam i štand SezamaPRO i PC Press-a, ali ih nisam našao..? Vredi otići i zbog literature koju i CET i Mikro Knjiga nude sa popustom od 10-30%. Takođe, novost je da Mikro Knjiga pokreće Jugoslovensko izdanje časopisa Internet World. Naslov sve govori, ostaje nam samo da sačekamo...
komentari.363 dr.grba, -> #362, mileusna
>> mestu, ;) čak je počelo i da se lumpuje, pa je neko u pravom >> kafanskom maniru razbio staklo na štandu. :) Zar OPET? (((:
komentari.364 orlic, -> #358, zodiac
Zo> Dakle, danas je otvoren Sajam tehnike. Zo> Prvo sto upada u oci (barem meni) je gomila sarlatana Zo> sa Windows 97 Memphis CD-ovima, koje prodaju po ceni Zo> ostalih naslova - 70 din. Ipak, ima i novina. Pojavili Da, na sajmu je najvise CD-ova... Zo> Na sve strane se mogu videti HP uredjaji, pomena je vredan Zo> HP 6L (isto sto i 5L, samo nosi brzi procesor, pa stampa Zo> 6 str/min). Izasao je i novi model monitora Sony - 17 SE, Zo> definitivno vredi videti (stand MD & Profy). Kad smo kod monitora, moram priznati da su mi se dopali Philipsovi 10x monitori. Odlicni su. I da, DTK je preplavio trziste monitorima sto se na sajmu jasno da videti. Izasao je i Zo> onaj HP-ov dugo najavljivani palmtop racunar koji nosi Zo> modifikovanu varijantu Win95 CE (mislim da je model 1000 Zo> ili 3000, nebitno). I cena mu je oko 1500DM. Cini mi se suvise. Takodje, bilo je pravo zadovoljstvo Zo> primetiti da sve vise domacih proizvodjaca nudi konfiguracije Zo> sa Pentium II Klamath procesorima. Ovog puta su zaista Zo> vanredno brzo odreagovali. Indikativno je, ipak, da niko nije Zo> i izlozio takvu konfiguraciju - svi se pravdaju da je tek Zo> prvi dan, pa se jos nisu pripremili (moze zvucati neobicno, Zo> ali ja sam ziveo u ubedjenju da se za sajam priprema _pre_, a Zo> ne _u toku_ sajma. Nisam ih primetio nesto NI u ponudama. Jako je malo novih tehnologija. Nisam video ni jednog Mac-a, Od SGI-ja su tamo samo stari Indy-ji, od Onyx i O2 nista... A ni hala nije skroz popunjena... Zo> uredjaja bilo nedopustivo malo. Nesto od ovoga se da videti i Zo> na standu Microsys-a. Sto se brand-name racunara tice, u prvom Zo> planu su HP i Unisys; prvih je bilo na svakom koraku, a Zo> Unisys... IBM Aliancies (tako li se pise?) su predstavili IBM-ove racunare, 2 racunara su vrtela OS/2 4, ostali su bili pod Microsoftovim operativnim sistemima. Zo> Konacno sam imao prilike i da vidim cistokrvne Gateway racunare, Zo> na standu Duga Computers-a, koji su se vrlo ozbiljno pripremili Zo> i pored Gateway racunara pokazali i jedan zid Philips monitora, Zo> kao i HP servere i radne stanice. Interesantno je i to da iako je Gateway otkupio Amigu, od Amige ni traga, niko nista ne zna... Zo> primetiti da je restilizovan. Najinteresantnija stvar ce se, po Zo> svoj prilici, desiti danas na standu BS Procesora - demonstracija Zo> najnovije Epson-ove piezo tehnologije, primenjene na stampace, Zo> naravno. To ce, ujedno, biti i _svetska premijera_, prva za koju Zo> sam ikada cuo na domacim sajmovima tehnike. I moram priznati da model 1520 sa 1440dpi daje fenomenalne slike. Zo> prezentuju ono sto rade. Veliko iznenadjenje je izostanak Sage sa Zo> ovog sajma - nista od novih Sun servera, barem ne ove godine :(. Nadam se da ce oni napraviti neku odvojenu prezentaciju. Zna li neko nesto o tome? Sutra opet na sajam, a bogami i u petak, a bogami i u Hajat, a bogami i na sve ostalo... Utisci ce biti preneti... ;)
komentari.365 obren, -> #363, dr.grba
> >> mestu, ;) čak je počelo i da se lumpuje, pa je neko u pravom > >> kafanskom maniru razbio staklo na štandu. :) > > Zar OPET? (((: Nisam ja ovog puta, majke mi! :) A da prelazi u tradiciju - prelazi ;) Usput, informacija za ETF-ovce koji možda ne znaju: na sajam se može ući besplatno sa indeksom (thanx to SUETF).
komentari.366 nenad, -> #363, dr.grba
> >> mestu, ;) čak je počelo i da se lumpuje, pa je neko u pravom > >> kafanskom maniru razbio staklo na štandu. :) > > Zar OPET? (((: S obzirom da znam ko je tog dana _opet_ bio na sajmu, nije mi teško ni da pretpostavim ko je razbio staklo. ;)
komentari.367 ripper, -> #358, zodiac
> sa Windows 97 Memphis CD-ovima, koje prodaju po ceni Je l' to beta verzija Memphisa ili u stvari običan OSR2? Vredi li kupovati?
komentari.368 ripper, -> #366, nenad
> S obzirom da znam ko je tog dana _opet_ bio na sajmu, nije mi > tesko ni da pretpostavim ko je razbio staklo. ;) Ko? :)
komentari.369 alec, -> #368, ripper
>> S obzirom da znam ko je tog dana _opet_ bio na sajmu, nije mi >> tesko ni da pretpostavim ko je razbio staklo. ;) > > Ko? :) Ko zna - zna ;)
komentari.370 morkin,
Gde je predstavništvo "Gorenja" u Beogradu? Video sam ih na sajmu, ali je to bilo pre nego što se pokvarila veš mašina.
komentari.371 vasam, -> #370, morkin
> Gde je predstavnistvo "Gorenja" u Beogradu? Video sam ih na sajmu, ali je to > bilo pre nego sto se pokvarila ves masina. Da li to znaci da se pokvarila prvi put od 1991. god? Predstavnistvo im je /bilo/ na uglu Juznog bl. i Maksima Gorkog
komentari.372 giovanni, -> #370, morkin
Ę? Gde je predstavništvo "Gorenja" u Beogradu? Video sam ih na sajmu, ali je Ę? to bilo pre nego što se pokvarila veš mašina. Na sajmu mi je jedna od devojaka dala vizit kartu. Evo šta piše na njoj (mislim, vizit karti ;)) GORETRADE d.o.o. Beograd Uzun Mirkova 3/ IV Tel. (381-11) 453886, 453998 Fax (381-11) 458764 Nešto mi je spominjala da su to brojevi iz Južnog bulevara ali je sada predstavništvo u Uzun Mirkovoj a brojevi telefona su prebačeni na ovu novu lokaciju.
komentari.373 dejank,
Jel bio neko ovih dana na sajmu na Festivalu Piva? Vredi videti, a i probati jer je pivo 1 din.
komentari.374 mango, -> #373, dejank
> Jel bio neko ovih dana na sajmu na Festivalu Piva? Vredi videti, a > i probati jer je pivo 1 din. Dokad traje i koja se sve piva prodaju?
komentari.375 dejank, -> #347, zeljkoj
>Dokad traje i koja se sve piva prodaju? Ne znam tacno do kad traje, a sto se piva tice prodaju se samo domaca (nema cak ni Niksickog). Kod BIP-a ima i crno!
komentari.376 pvlada,
Da li neko može da mi kaže kada je sajam automobila ? Pozdrav Vlada
komentari.377 obren, -> #376, pvlada
> Da li neko može da mi kaže kada je sajam automobila ? Prva nedelja marta (okvirno).
komentari.378 pvlada, -> #377, obren
> Prva nedelja marta (okvirno). Baš sam danas saznao, sajam je 27. marta. Pozdrav Vlada
komentari.379 dorian,
Zna li neko raspored "SAJAMSKIH POSTAVA" za naredne mesece? Hvala pozdrav Boban
komentari.380 obren,
Jel bio ko na sajmu tehnike? Ima li računara ili su isključivo veš mašine i ostali usisivači?
komentari.381 miskop, -> #380, obren
>> Jel bio ko na sajmu tehnike? Ima li računara ili su isključivo veš >> mašine i ostali usisivači? Evo, ja sam bio danas i upravu si, samo veš mašine, šporeti, klima uređaji i ostalo. Naravno, ja sam sa ortakom krenuo od hale 14, jer su tu prethodnih godina bili kompjuteri, ali čim smo ušli imali smo šta i da vidimo... Ni traga od računara... I od ostalih posetilaca se moglo primetiti čuđenje "gde su BRE kompjuteri". Informacija koju smo dobili je da su računare "odvo- jili" i da će poseban sajam posvećen njima biti u septembru. Barem smo se nagledali "lepih devojčica u minićima"... ;)
komentari.382 rdejan, -> #381, miskop
>> Barem smo se nagledali "lepih devojčica u minićima"... ;) To su, bre, bili usisivači... ;) Pozdrav, Dejan
komentari.383 the.edge, -> #381, miskop
Cek cek cek, jel to istina da nema kompjutera???? U Mikro-u pise da se stand mikro knjige nalazi tamo od 11-16 maja, to znaci da ih ima na sajmu? What the @#%!%!@%!@$!@$??? AcCeSS DeNiED
komentari.384 miskop, -> #383, the.edge
>> U Mikro-u pise da se stand mikro knjige nalazi tamo od 11-16 maja, to >> znaci da ih ima na sajmu? Jeste, oni su tu, a odmah pored njih je i CET(na štandu je glavna ona riba koja se pojavljivala nekoliko puta u emisiji "polarotor" ;), ali to je i sve što je u vezi sa računarima.
komentari.385 qpele,
Zna li neko kada je tacno sajam piva?
komentari.386 ljubisha,
Nemoj neko da se prevari da baci 15 dinara za "sAjAm"! :(( Jednom rečju, sramota. :((
komentari.387 dr.grba, -> #386, ljubisha
>> Nemoj neko da se prevari da baci 15 dinara za "sAjAm"! :(( Jednom >> rečju, sramota. :(( Vidimo se na pravom Sajmu informatike u Novom Sadu, od 3. do 7. novembra. Na sajmu, da ponovim: ne na vašaru.
komentari.388 black.adder,
E, bre.Kakvo sranje na sajmu.Platish 15 dinara za jednu halu, a mogo si ladno da u]esh na izlaz..Shte vishe reci.. SRAMOTA!!!!
komentari.389 dr.grba,
Zvanični sajt Sedmog međunarodnog sajma informatike, telekomunikacija i elektronike (Novosadski sajam, Novi Sad, 3 - 7. novembar 1998.) se nalazi na Web adresi http://www.fairinfo.plus.co.yu (na srpskom i engleskom jeziku) Pripreme za sajam su u završnoj fazi - neke firme su se odlučile za učešće tek u pet do dvanaest, pa im nije ostalo mesto u hali 1 (: (gde je ko po halama - potražite na sajtu) Osim izlaganja robe i usluga, odvijaće se mnoštvo dešavanja: prateća manifestacija InForma, stručni kursevi, konferencije... U halama se postavlja intranet na gigabitnoj mreži: prilika da vidite najnovije tehnologije na delu. Jednom rečju: ovog časa postoji samo jedna komparativna prednost beogradskog sajma u odnosu na novosadski: ukusnije pljeskavice (:
komentari.390 rades,
Kada se odrzava sajam knjiga?
komentari.391 sherloc, -> #390, rades
>> Kada se odrzava sajam knjiga? Kolko ja znam trebalo bi krajem oktobra. Ne znam tacnije.
komentari.392 l.savic,
Vrijedi li ići na sajam u Novom Sadu?
komentari.393 ultra.boy, -> #392, l.savic
Bio sam danas na sajmu u Novom Sadu. Dve hale PUNE racunara. Super je bilo. Kao neka u Beogradu u dobra stara vremena, kao npr. '96 godine.
komentari.394 obren,
Odgovor na FORUM.18:srbija.1019, dbambi
komentari.395 rades,
Jel zna neko kada se odrzava razmena zimske opreme (Expo zim)?
komentari.396 dbambi, -> #394, obren
=> Odgovor na FORUM.18:srbija.1019, dbambi Volim i ja tebe :) Bambi
komentari.397 fox.,
Evo odgovora za Radesa 1998 1999 2000 Expo-zim Nov 26-29 Nov 25-28 Nov 30-03 Dec
komentari.398 obren, -> #396, dbambi
> => Odgovor na FORUM.18:srbija.1019, dbambi > > Volim i ja tebe :) :) Da pojasnim: hteo sam da generišem onaj heder "Odgovor na..." kada sam slao odgovor u Forum, pa sam izabrao bilo koju konferenciju (Sajam) i eto, ostade u listi za EXEC :)
komentari.399 rades, -> #397, fox.
> Evo odgovora za Radesa > (...) > Expo-zim Nov 26-29 Hvala.
komentari.400 fox.,
E ja se izvinjavam sto sam pustio dezinformaciju. Pre neki dan sam odgovorio na ono kad se dorzava expo zim. Informaciju sam uzeo sa neke reklame za sajam. Jutros sam na vestima cuo da se expo zim odrzava kolko se secam od 3 do 5 Decembra. Kome verovati RTS-u ili Planu Plus gde sam nasao reklamu. Izvinjenje svima koji su procitali poruku. P.S. Proverite datum, pa ako saznate javite mi i ja bih isao.
komentari.401 rotten,
Momci, kad je sajam piva :). To bese negde u maju.
komentari.402 qpele, -> #401, rotten
> Momci, kad je sajam piva :). To bese negde u maju. U junu.
komentari.403 stex, -> #402, qpele
>> Momci, kad je sajam piva :). To bese negde u maju. >U junu. Kod nas u Zr-u svake godine krajem avgusta Dani Piva. Strpite se jos par meseci pa dodjite :) Stex
komentari.404 argos,
cuo sam da se sprema neki CD koji ce obuhvatati sajam automobila... slike, kratki filmovi itd...-> zanima me dal' je to istina i gde ce moci da se kupi... Svaka informacija dobrodoshla...:) unapred hvala... bye
komentari.405 bilder,
Mango here: Otvoren sajam automobila. 'Ocemo da idemo? O:))
komentari.406 file, -> #405, bilder
}} Otvoren sajam automobila. 'Ocemo da idemo? O:)) Ja ne mogu , moram da spremam neki ispit.
komentari.407 sani., -> #400, fox.
}} E ja se izvinjavam sto sam pustio dezinformaciju. CEkaj polako. Kako to sad ,izvinjavas se a pustio si informaciju? Mogo je neko da se zezne zbog tebe. Nedo bog da sam ja otisao a da si me ti zajebo. Svasta bi bilo. A taman sam bio razmisljao da odem. Leba mi.. }} Izvinjenje svima koji su procitali poruku. To ti je kao da si digao stambeno naselje u vazduh , i posle se izvinis svima koji su tu ziveli. Posmrtno naravno. Molio bih te da ubuduce budes pazljiviji. Da ne bi doslo do jos nekog nesporazuma. A i moderator je odgovoran sto nije na vreme reagovao na tvoju poruku (kao sto ce verovatno reagovati na ovu moju;). NEmoj da se ponovi..
komentari.408 gdown, -> #407, sani.
Posle skoro godinu dana, odgovaras, coveku na poruku :)) Pa to mozes samo ti. ;)
komentari.409 sani., -> #408, gdown
}} Posle skoro godinu dana, odgovaras, coveku na poruku :)) A taman je mislio da ce da se provuche ;)
komentari.410 smars, -> #409, sani.
E sani bas si vrag! :))
komentari.411 the.edge,
Da li sajam vredi posetiti? AcCeSS DeNiED
komentari.412 argos,
Zna li neko tacan datum kada pocinje sajam knjiga, i koliko dana traje ?
komentari.413 gligo, -> #412, argos
> Zna li neko tacan datum kada pocinje sajam knjiga, i koliko > dana traje ? Pocinje 19. oktobra.
komentari.414 dorian,
Sajam knjiga: od 19 do 25 oktobra
komentari.415 sani., -> #412, argos
}} Zna li neko tacan datum kada pocinje sajam knjiga, i koliko dana }} traje ? Pa od 19 do 24. ovog meseca.
komentari.416 argos, -> #415, sani.
Ajde ? ;) 'fala sani :) .... Poz. Bane ( Ivanin brat) ;)