komentari.208cdragan,
-> #203, racunari
> PS Dana kaze da mora da se napise i utisak: dakle,
> sekretarica je bila na nivou poverenog joj zadatka.
He, to je bilo juče ... ali danas je novi dan i nova iskušenja
... a da ne spominjem da je danas
PETAK 13. ;)
jedini u ovoj godini ... so, danice obrati pažnju i poveZi računa ;)
komentari.209dr.grba,
I, neka na kraju ostane zabeleženo da sam na ovogodišnjem Sajmu tehnike
najzad sreo mnogo ljudi koji su dosad za mene bili samo potpisnici nekih
poruka ili u ređem slučaju glasovi iz telefonske slušalice.
12. maj 1994. godine je za mene bio dan Sezamovaca, od kojih su mi neki
postali dragi prijatelji.
aleksandra.m i novim (aha, pa da!), peacock (najzad), dikla (poneću šunku
drugi put), janko (tj. Jaša; kasetu donosim uskoro, na sledeći Sajam), fancy
(Ziggy, šteta što si morao da ideš), madamov (ipak smo se ponovo videli),
snemcev (ovaj user mi zvuči poznato), rpausic (iznenada!), darone (gde
pobeže?), ognjen (tihi čovek), mdave (ispričaj kako si ušao na Sajam), zcvele
(da, znam, bio si u gužvi), gremlin (kako te je 'ča Pera pustio da šetaš po
hali?), dvesic (hvala na kafi)...
I na kraju, last but not least, sekretarica Danica, koja je najzad uspela da
se uveri da ja nisam loš momak (čuj ovo - momak (((: ). Ali, ipak je odlučila
da ne da 15 minuta bonusa za chat tog popodneva (((:
Svi vi ostali koje sam zaboravio da navedem ili ste uvređeni što vam se nisam
javio da dolazim (cNenad), neka izvinu - niti sam planirao toliku gužvu, niti
sebe smatram sajamskim eksponatom. Daj Bože, biće još prilike da me pozovete
na kafu.
komentari.210gremlin,
-> #200, racunari>> I mene je Dana pustila......
Ijaooo Dano, a trebalo nam je 15 minuta da zavežemo mrcinu... ;)
Alex
komentari.211gremlin,
-> #207, slazic>> p.s. glasanjem (jednoglasnim) su za najbolje proglašene štandulje sa
>> gremlinovog štanda... bravo grem :)
>>
>> koliko ti je grem platio za ovu izjavu:)
Štandulja, komada 1, 57 kila žive vage ;)
Alex
komentari.212slazic,
-> #211, gremlin>%%>> koliko ti je grem platio za ovu izjavu:)
>%%
>%% Štandulja, komada 1, 57 kila žive vage ;)
zar nisu bile dve:)) od po 57 kg:))
komentari.213gremlin,
-> #212, slazic>>> %%>> koliko ti je grem platio za ovu izjavu:)
>>> %%
>>> %% Štandulja, komada 1, 57 kila žive vage ;)
>>
>> zar nisu bile dve:)) od po 57 kg:))
Bile su četiri na kraju, ali neću valjda sve da dam bosoglavom bratu
:)
Alex
komentari.214list,
Ne verujem da igde u svetu ima dosadnijeg i beznačajnijeg
sajma tehnike (što se računara tiče).
P.S. Žao mi je što program "Korktor" nije agresivnije reklamiran.
Mislim da mu je cena korektna (?), a i potencijalno tržište veliko.
komentari.215mdave,
-> #214, listSubject: Re: Sajam '95
> Ne verujem da igde u svetu ima dosadnijeg i beznačajnijeg
> sajma tehnike (što se računara tiče).
Jes' vala slab Sajam ove godine. :(
Nego, napisah poruku iz drugog razloga. :) Otvorih ja tako Sajam
konferenciju, skidoh nove poruke i počeh da čitam. Pročitah par poruka
(npr vitez.koja) i pomislih kako se potpuno slažem. I onda videh
grbinu poruku koju je poslao sa Sajma. ???!!! Ali grba dolazi u petak
???!! I onda ukapirah da sam se načitao poruka od prošle godine. :))
komentari.216aleck,
-> #214, list>> Ne verujem da igde u svetu ima dosadnijeg i beznačajnijeg
>> sajma tehnike (što se računara tiče).
A što?Nije tako strašno,mada sve zavisi od tvojih interesovanja.Malopre
sam se vratio sa sajma i prvi utisak je da je sajam bolji nego prošle godine i
to dosta
bolji.Najviše sam se vrzmao oko Saginog i OTC-ovog štanda.SAGA je postavila
mrežu
u kojoj rade OS/2 WARP,Sun Solaris,Solaris86,Windows for Workgroups i Windows
NT.Strava živa.Sve radi odlično.Baš sam se zezao tamo malo sa Autocad-om u Sun
verziji.Stvar radi izvanredno,sve je povezano preko UUCP-a.
Igrao sam se desetak minuta i sa Photoshop-om kod OTC-a.Mašina je P90 sa
64MB
RAM-a,#9 Imagine128;ala to piči.Refresh ekrana u 1280x1024x16.7M je
trenutan(ali
bukvalno trenutan).Kuku i lele!A na ovo sam dodao i Jao! kad sam čuo cenu od
nekih
8-9000 DM.Eh,što nisam Rockfeler...
Da ne davim,na sajmu ima interesantnih stvari i vredi otići.
p.s.Preporučujem posetu štandu Telefonije i obraćanje pažnje na dugu crnu
kosu...
Le prrrr ;>>>>>
komentari.217spantic,
-> #216, aleck> p.s.Preporučujem posetu štandu Telefonije i obraćanje pažnje na dugu crnu
> kosu...
Ako je reč o ženskoj personi, samo da kažem da Telefonija godinama
iznajmljuje manekenke kao hostese :)
Inače, najveći problem je što je Sajam slabo organizovan. Juče sam
pratio novinare iz Medisa-Informe, Makedonija i niti je bilo Sajamskog
vodiča (da se razumemo, bilo ga je za Sajam Građevinarstva), a mnogi
nisu ni završili sa pripremom štandova.
A da nema mnogo toga da se vidi nije ni čudo, nema zastupnika
stranih firmi koji otvoreno nastupaju.
komentari.218majstor,
Moje misljenje je da je prosle godine sajam bio bolji, sada ima dosta firmi
za koje sam prvi put cuo ( nemam nista protiv toga, ako su OK i treba da se
probijaju ), a nema nekih firmi koje sam ocekivao. Sva roba je manje-vise
vidjena osim masina sa Warp-om i mreza koje objedinjuju razne sisteme ( Saga )
ali po meni prava poslastica su one bombonice od PowerPC-a, oko kojih sam
balavio ceo dan i jedna ( ?! ) Mac Quadra. E, i to treba da se vidi.
komentari.219majstor,
-> #218, majstor
Ah, da, umalo zaboravih da spomenem i pohvalim :>> manekenke koje po nasoj
dobroj tradiciji dominirale svojim izgledom, ali vrlo retko se moglo cuti
od njih : " Dobar dan, izvolite ".
komentari.220aleck,
-> #217, spantic>> Ako je reč o ženskoj personi, samo da kažem da Telefonija godinama
>> iznajmljuje manekenke kao hostese :)
Samo da kažem da se dotična osoba zove Ana. ;>>>
komentari.221slom,
Sajam slican proslogodisnjem, nista spektakularno.
Ono sto bih ja izdvojio su:
Imtel Dual Pentium (2 x Pentium 90) masina pod SCO ODT 3.0.
Pod X-windowsima 20-tak procesa rotiraju i vrte razne figure dok mi
pratimo iskoriscenje, opterecenje svakog od procesora (kolko sam
zapazio onaj prvi je uvek iskorisceniji od onog drugog). Steta sto
kolege iz Imtela nisu donele i identicnu masinu sa jednoprocesorskom
plocom i identicnim softverom, pa da uporedimo stvari.
Vredelo je videti DEC Alfu, Sun radne stanice, Mekintose, i naravno
devojke na standovima. Ostalo pada u zaborav.
komentari.223.obj,
We're back!!!
Sajam je bio stvarno glup i ništa spekatakularno nisam video. Ribe
uglavnom ispod standarda, osim kod OTC-a, gde 17-inčni monitor radi u
640x480. Saga nema prospekte, General Data (valjda se firma tako zove)
RISC procesori su brži, spretniji i jeftiniji od Alphe i Pentiuma. I
pored toga, vredelo je otići. Postalo je zanimljivo tek kad smo otišli
sa sajma.
dHe & mDi & oBj & r5g & pRo
komentari.224moca,
-> #223, .obj>> Sajam je bio stvarno glup i ništa spekatakularno nisam video. Ribe
>> uglavnom ispod standarda, osim kod OTC-a, gde 17-inčni monitor radi u
Auu, gde me nađe :) jes da s_godinama kriterijumi opadaju, pa se postavlja
pitanje moje objektivnosti, ali ribe su fenooomeenaalne :].
komentari.225rkramer,
-> #223, .obj640x480. Saga nema prospekte, General Data (valjda se firma tako
zove)RISC procesori su brži, spretniji i jeftiniji od Alphe i
Pentiuma.
Jel' to znaci da je Alpha prestigla samu sebe? :)
...il' su mene roditelji pogresno ucili da je Alpha RISC...
komentari.226ognjen,
-> #219, majstor)-> dobroj tradiciji dominirale svojim izgledom, ali vrlo retko
)-> se moglo cuti od njih : " Dobar dan, izvolite ".
Stvar ukusa. Meni se to napadno 'Izvolite?' ni malo ne sviđa.
U prevodu to ti je 'Ako ti nešto treba konkretno pitaj, ako si
došao samo da gledaš, gledaj negde drugde' samo malo kraće
rečeno.
Ne znam gde mi je promaklo, ali šetajući kroz halu 14. nigde
nisam video sezamov štand? (Na BIGZovom su se prodavali razni
časopisi, ali nigde ne videh računar koji bi mogao da bude sezam
'terminal')
komentari.227.obj,
-> #225, rkramer>> zove) RISC procesori su brži, spretniji i jeftiniji od Alphe i
>> Pentiuma.
>
> Jel' to znaci da je Alpha prestigla samu sebe? :)
>
> ...il' su mene roditelji pogresno ucili da je Alpha RISC...
Molio bih te da mi lagano pojasniš šta si mislio, pošto nisam baš 100% siguran
da sam te potpuno i do kraja razumeo. Izvanredno me zanima šta ti podrazumevaš
pod pojmom RISC i kakve to veze ima sa mojim komentarom, kao i kakve veze ima
tvoja duhovita opaska o roditeljima sa bilo čime na ovome tužnom svetu?
Unapred zahvalan,
Obrad
komentari.228supers,
-> #226, ognjen>> Ne znam gde mi je promaklo, ali šetajući kroz halu 14. nigde
>> nisam video sezamov štand? (Na BIGZovom su se prodavali razni
>> časopisi, ali nigde ne videh računar koji bi mogao da bude sezam
>> 'terminal')
Sa desne strane pri kraju, gledano od ulaza. Dakle, zajedno sa Računarima.
Jeste da je štand bio zatrpan Dugama, Sex-clubovima i ponekim Računarima,
ali je bilo i čitav komada jedan ;> računara za kojim je jedna devojka,
kada sam ja bio tamo, nespretno pokušavala da učestvuje u chatu ali je
kucala toliko sporo da bi se promenila tema dok bi kompletirala rečenicu
(a najveći je problem bio što nije mogla da zapamti da se mora pritisnuti
Enter).
Ne znam kad si ti bio, možda tada još nisu doneli računar?
komentari.229neno,
Kad pocinje sajam?
komentari.230oper,
-> #229, neno>> Kad pocinje sajam?
Sajam tehnike:
1996: 6-11 maj
1997: 5-10 maj
1998: 4-9 maj
:)
komentari.231dj.vlada,
-> #230, operD:\> Sajam tehnike:
D:\>
D:\> 1996: 6-11 maj
D:\> 1997: 5-10 maj
D:\> 1998: 4-9 maj
KAKO? Prosle godine nije poceo u maju??? ako pricamo o istom sajmu??
komentari.233calex,
-> #231, dj.vlada<!> KAKO? Prosle godine nije poceo u maju??? ako pricamo o istom sajmu??
Koliko se sećam, prošle godine je bio od 8. do 13. maja.
komentari.234dj.vlada,
-> #230, operD:\> Sajam tehnike:
D:\>
D:\> 1996: 6-11 maj
D:\> 1997: 5-10 maj
D:\> 1998: 4-9 maj
KAKO? Prosle godine nije poceo u maju??? ako pricamo o istom sajmu??
komentari.235obren,
Na sajmu ništa posebno atraktivno... Nekoliko megalomanskih štandova
na kojima se nije moglo videti Bog zna šta novo. Softver se prodavao
samo na par mesta, a sve ostale (nekompjuterske) hale su bile tužne za
videti...
Od zanimljivosti, izdvojio bih IBM-ov ThinkPad 755CDV (nisam verovao
da LCD ekran može da bude tako kvalitetan!), Virtual Reality kaciga
na kojoj su igarli Doom i Descent i Samsungov štand na kome su mnogi
isprobavali svoje pevačko umeće (hint: Karaoke).
Bilo je i nekih štandova za koje ne znam kojoj firmi pripadaju, niti
čime se bave ali su "nabavili" ;) takve hostese da su ljudi bez obzira
na sve dosta zastajkivali i kao gledali neke glupe proizvode... ;)
Na štandu "Računara" i SezamNet-a je na momente bila tolika gužva da
su se ljudi propinjali na prste da vide šta se dešava. Jedan računar
je bio non-stop na vezi sa Sezamom pa su mnogi hteli da čataju. U
jednom momentu je bila tolika navala da staklo na kome je stajala
tastatura nije izdržalo pa je uz veliki prasak puklo! Na sreću, nije
bilo neke veće štete, a i krivac se izvukao bez ikakvih posledica O:)
komentari.236crncic,
Kratak komentar za one koji nisu bili...
Ništa naročito niste propustili, ali ipak pogledajte.
Što se tiče štandulja, "Saga" vodi u svakom slučaju,
a treba obratiti pažnju i na crnu anketarku kod Pixela.
Telefonija se ove godine nije baš pokazala, mada ipak... ;)
Kod Micro Anime uzmite Verbatim gumene bombone :) i obavezno
pogledajte fenomenalni HP ploter od dvadeset hiljada, da -
baš toga ;)
Na štandu Računara danas (Utorak) oko 12 sati nije bilo gužve,
neki tip je sedeo za računarom i očigledno prevrtao po Sezamu,
nisam mogao da ga prepoznam :)
komentari.237nenad,
-> #235, obren> U jednom momentu je bila tolika navala da staklo na kome je stajala
> tastatura nije izdržalo pa je uz veliki prasak puklo!
Osim ovoga zapažen je bio i momenat kada je neko iz chata pitao pošto je
ulaznica, neko sa user-a sajam odgovorio "10 dinara, a preko pruge 100%
jeftinije", a Dusko che nato, misleći da je u pitanju neko od ljudi koji
rade za štandom: "Što ti je moć navike, idu preko ograde i kada
imaju propusnice". ;)
komentari.238banek,
Koja je cena ulaznice na sajam tehnike?
komentari.239dr.grba,
-> #236, crncic>> Na štandu Računara danas (Utorak) oko 12 sati nije bilo gužve,
>> neki tip je sedeo za računarom i očigledno prevrtao po Sezamu,
>> nisam mogao da ga prepoznam :)
To ti je Mr. FM (:
komentari.240dr.grba,
>> nas. Na sajmu je pristuno preko 1000 izlagača iz zemlje i sveta. Njegov
>> značaj je utoliko veći pošto je to prva izložba nakon ukidanja sankcija,
>> pa se ponovo očekuje značajnije prisustvo stranih izlagača, a naročito
>> velikih svetskih softverskih i hardverskih kompanija.
Stisli su se k'o mlada. Izgledaju kao pingvini pre skoka u vodu: svi
dođu do obale, stoje i čekaju da neko skoči prvi. Prolazi previše
vremena, onda se jedan nehotice oklizne i pljusne, a onda svi k'o
jedan navale preko njega.
Izgleda da se traži prvi pingvin.
komentari.241hercog,
-> #238, banek> Koja je cena ulaznice na sajam tehnike?
10 dinara...
Sale
komentari.242spantic,
-> #236, crncic> Telefonija se ove godine nije baš pokazala, mada ipak... ;)
Teška greška! Ne zbog Interneta već zbog opreme koju je ovaj
put pokazala.
komentari.243crncic,
-> #242, spantic>> > Telefonija se ove godine nije baš pokazala, mada ipak... ;)
>>
>> Teška greška! Ne zbog Interneta već zbog opreme koju je ovaj
>> put pokazala.
Pusti Internet, ja sam mislio na njihove štandulje, prošle godine
su bile za pohvalu.
komentari.244nenad,
-> #238, banek> Koja je cena ulaznice na sajam tehnike?
Ulaznica je 10 dinara.
Moji prvi utisci su da ovo još uvek nije sajam kakav bi trebao da
bude. Ako ste primetili kako izgledaju reklame naših većih firmi
u poslednjim brojevima Računara (najčešće ime firme i ispod
njega spisak komanija čijeg su se zastupništva/dilerstva
dograbili) - e takav utisak ostavlja i ceo sajam. Dakle - ništa
konkretno. Nijedna od svetskih kompanija ne nastupa pod svojim
imenom (osim donekle IBM-a), već su prisutne samo preko
zastupnika.
Ono što hoću da kažem jeste da sve ovo liči više na sajam
trgovaca i preprodavaca (reselera), nego na pravi sajam računara
i računarske tehnologije gde su prisutne firme - proizvođači.
Što se naših firmi tiče, tu je se sa svojim programom i ove
godine Pupin, ima verovatno i drugih originalnih projekata ali
samo kao dodatna ponuda ili na skromnijim štandovima. Naravno,
mislim samo na deo sajma koji se odnosi na računare.
Kad se ode, šta po meni ne treba zaobići: IBM sa svojim
thinkpad-ovima (na galeriji su, valjda se to tako zove) - na
žalost nema modela 760 (onaj sa 12.5" aktivnim displejom) već
samo 755, ali ni on nije za bacanje, a tu je i onaj sub-notebook
sa rasklapjućom tastaturom. Druga zanimljivost je da su prema
rečima ljudi iz novosadskog Sprint-a već prvog dana planule majce
sa natpisom Windows 95 i Start dugmetom. :) Može se videti i novi
Alpha server, mada nije ništa specijalno... Ni Silicon Graphics
nema neku spektakularnu prezentaciju. Izloženi su i Sony
wide-screen TV-ovi, između ostalih i jedan 100Hz model. Na
njihovom štandu je i nova Sony igračka konzola za koju kažu da će
pokopati Segu i ostale slične. I naravno, štand Računara i Sezama
gde se uvek može popričati sa prisutnim kolegama i koji je većini
služio kao "baza". :)
Na ostalim mestima se manje-više može videti po nekoliko računara
sa Windows screen-saver-om, ponekom igrom ili Web prezentacijom.
Okolo su poređane kutije disketa, mouse-padovi i kutije
originalnih softverskih paketa.
Sve u svemu čini mi se da nije potpuno nezanimljivo, mada treba
da bude mnogo mnogo bolje. Ipak smo tek pre nekoliko meseci
izašli iz izolacije, to se dosta jasno vidi na sajmu.
komentari.245dr.grba,
-> #244, nenad>> sa rasklapjućom tastaturom. Druga zanimljivost je da su prema
>> rečima ljudi iz novosadskog Sprint-a već prvog dana planule majce
>> sa natpisom Windows 95 i Start dugmetom. :)
Ali na svoju sopstvenu sramotu nisu u stanju da kažu za koliko novca
prodaju originalni softver koji, navodno, nude.
komentari.246supers,
-> #244, nenad>> sa rasklapjućom tastaturom. Druga zanimljivost je da su prema
>> rečima ljudi iz novosadskog Sprint-a već prvog dana planule majce
>> sa natpisom Windows 95 i Start dugmetom. :) Može se videti i novi
Svašta, šta ljudi kupuju...
Mada, ne izgleda kao da su planule, danas sam ih video ko pleve.
>> Na ostalim mestima se manje-više može videti po nekoliko računara
>> sa Windows screen-saver-om, ponekom igrom ili Web prezentacijom.
Prošle godine na 75% manjih računara se vrtela neka multimedijalna
CD-ROM enciklopedija. Ove godine na 75% kompjutera je bila WWW
prezentacija firme izlagača. Po meni, lavovski napredak ka ozbiljnosti.
komentari.247crncic,
-> #239, dr.grba>> >> nisam mogao da ga prepoznam :)
>>
>> To ti je Mr. FM (:
On ? Ne liči mi na nekog ko troši pivo ;)
komentari.248neno,
-> #243, crncic===> Pusti Internet, ja sam mislio na njihove štandulje, prošle godine
===> su bile za pohvalu.
A, ona crna visoka ?
komentari.249ilazarevic,
-> #246, supers> CD-ROM enciklopedija. Ove godine na 75% kompjutera je bila WWW
> prezentacija firme izlagača. Po meni, lavovski napredak ka
> ozbiljnosti.
Prezentacija "Računara" nije imala pola fajlova.
komentari.250sljubisic,
-> #244, nenad
>Ono sto hocu da kazem jeste da sve ovo lici vise na sajam
>trgovaca i preprodavaca (reselera), nego na pravi sajam racunara
>i racunarske tehnologije gde su prisutne firme - proizvodaci.
Sto bi donekle i bilo ok, pod uslovom da barem imaju adekvatno obuceno
osoblje koje moze da odgovori na neko iole komplikovanije pitanje od
'posto vam je ovo' ;) Doduse, svi su bili predusetljivi, i odmah su tra-
zili vizit kartu, da bi me ('kao' ;) kontaktirali sa konkretnijim tehni-
ckim informacijama nakon Sajma, te cekam da vidim koliko ce njih zaista
i ispuniti obecanje.
Dosta prodavaca ima nagradne igre - za koje se najcesce i ne zna sta su
glavne nagrade, al' je bitno da je uslov ispuniti kupon sa adresom i uba-
citi u kutiju :) Lepo je barem znati da je neko resio da napravi bazu po-
tencijalnih musterija :)
>Okolo su poredane kutije disketa, mouse-padovi i kutije
>originalnih softverskih paketa.
Kad smo vec kod disketa, videh dosta BASF-ovog prodajnog programa, kako
po pitanju pomenutih disketa, tako i medije za rezanje CD-ova.
Izgleda da se ovaj gigant polako vraca i to na velika vrata.
>Sve u svemu cini mi se da nije potpuno nezanimljivo, mada treba
>da bude mnogo mnogo bolje. Ipak smo tek pre nekoliko meseci
>izasli iz izolacije, to se dosta jasno vidi na sajmu.
Mislim da bi moto ovog sajma tehnike mogao da bude:
'Ja sam i eksluzivni i generalni i jedini pravi... ' ;))
Naravno, radi se o zastupstvu stranih firmi, i bitki ovdasnjih koja ce
pre prigrabiti sto vise njih. Na sve strane uglacane i uramljene mesingane
plocice i diplome, svako se kune da je njegova firma pravi zastupnik...
Imam tri vizit karte, tri razlicite firme, gde mi se svaki od vlasnika
kleo da je on 'eksluzivni' a da su ostali 'reseleri' jednog poznatog pro-
izvodjaca mrezne opreme. Komedija :) Samo cekam da se pojavi i neka cetvrta
sa sve oglasom na deset strana kako demantuje prethodne tri... :)
No, ipak smo tek pre nekoliko meseci izasli iz izolacije...
komentari.251mpedja,
-> #244, nenad>> sa natpisom Windows 95 i Start dugmetom. :) Moze se videti i novi
>> Alpha server, mada nije nista specijalno... Ni Silicon Graphics
Nije nista specijalno ? Jesi li ti normalan ?
Jedan od najbrzih racunara kod nas a ti kazes da to nije nista !
Aj ti kupi takav sa 4 procesora(mugucih 14) na 350MHz
i memorijom od 14 GB rama ! Evo su podaci:
AlphaServer 8400 5/350
----------------------
* do 12 procesora na 350 MHz Alpha 21164
* 14 GB RAM
* Transakcija u sekundi
11.456 - 30.300 (Tpc-C)
* Preko 10 TB (slovima: TERABAJTA) skladistenja podataka
* I/O transfer
1.2 - 2.6 GB/sec
Da li si promenio misljenje ?
komentari.252spantic,
-> #249, ilazarevic>> CD-ROM enciklopedija. Ove godine na 75% kompjutera je bila WWW
>> prezentacija firme izlagača. Po meni, lavovski napredak ka
>> ozbiljnosti.
>
> Prezentacija "Računara" nije imala pola fajlova.
Ne baš, reč je o tome da sam ja (pošto sam je ja radio) greškom
postavio verziju koja ide na WWW Računara, a trebala je da ide
samo verzija sa Indeksom tekstova, koji su kao što se i moglo
videti bili prisutni.
Punu prezentaciju ćete moći pogledati na
http://fon.fon.bg.ac.yu/racunari
Izvinjavam se što niste videli celu, greška je isključivo moja,
bio sam veoma zauzet tokom sajma.
Nadam de da će vam se nova prezentacija Računara dopasti. Inače,
za sada je najveća prezentacija na YU internetu koliko je poznato.
komentari.253rvranic,
-> #235, obren> na kojima se nije moglo videti Bog zna šta novo. Softver se
> prodavao samo na par mesta, a sve ostale (nekompjuterske) hale
Što se tiče softvera (domaćeg) ipak bi se reklo da ga je bilo više nego
prethodne godine.
komentari.254jegor,
-> #251, mpedja> Nije nista specijalno ? Jesi li ti normalan ?
> AlphaServer 8400 5/350
I šta si konkretno >video< od svega toga osim škatulje
za koju ne možeš čak ni biti siguran da nije prazna ;)
komentari.255baster,
Dakle nisam bas siguran da je ovde pravo mesto za kukanje, ali:
na štandu računara uplatio sam 20 din )ya sledeća 2 meseca
pretplate, u četvrtak još. Pošto mi je tamo na računaru gospodin
zadužen za pretplatu ukucao podatke ... rekao je OK uplaćeno.
Danas je subota (2 dana je prošlo) a još uvek zlazi poruka
prilikom logovanja tipa: Preostalo vam je još 5-dana pretplate.
Imam uplatnicu, ali zar nemate kopiju uplatnice i zašto dakle
to nije ispalo bezbolno kao što je pretpostavljam i zamišljeno
da bude (kad već dodješ i uplatiš baš tamo gde treba...)
Username :BASTER
Pozdrav redakciji :)
PS:
Bilo bi sjajno kada bi računari zaista izlazili u elektronskom
formatu. Mišljenja sam da to nebi smanjilo prodaju papirnatog
izdanja, jer prelistavanje i pregledavanje je jedno, a normalno
čitanje ipak nešto drugo... Konačno ni kapacitet diska nije
beskonačan...
Još jednom Bye :)
komentari.256nenad,
-> #250, sljubisic> Mislim da bi moto ovog sajma tehnike mogao da bude:
> 'Ja sam i eksluzivni i generalni i jedini pravi... ' ;))
Koliko ja mogu da zaključim ni jedan nije to. Da sam ja zastupnik
Microsoft-a ili HP-a pobacao bih sve vizit karte i napravio 1000
komada one na kojoj piše samo ime Microsoft-a ili HP-a, i ne bih
na sajmu na štand nigde stavljao "Mala krsna kompjutersi" već
samo što većim slovima Microsoft ili HP. Ne znam zaista stvarne
podatke, razlikuju se i politike raznih firmi, ali nikako mi se
ne čini verovatnim da velike firme samo nakon 2 meseca odrede
svoje zastupnike u nekoj zemlji, i to tako neozbiljne...
komentari.257nenad,
-> #251, mpedja> Da li si promenio misljenje ?
Nisam. :) Lepo sam rekao "može se videti, mada nije ništa
specijalno". Za taj spisak karakteristika mi ne treba sajam, to
mogu da pročitam i u novinama. Ono što sam očekivao na sajmu
jeste da vidim tu snagu na delu...
komentari.258deksi,
-> #255, basterDa znas samo da sam i ja uplatio i to za pola godine i da mi je danas izbacio
da mi pretplata istice za jedan dan! :(
Ocigledno su nasi prijatelji iz sezamneta vrlo predusretljivi kada treba da
uzmu lovu , a kada treba da opravdaju to uzimanje, e onda akademski kasne.
Usput jeste li videli domacicu standa na EI-PUPIN standu?
komentari.259crncic,
-> #239, dr.grba>> To ti je Mr. FM (:
Nije taj, od osobe bez telefona saznah da je FM malo stariji i
krupniji čovek od ovog :)
komentari.260crncic,
-> #251, mpedja>> Jedan od najbrzih racunara kod nas a ti kazes da to nije nista !
>> AlphaServer 8400 5/350
>> Da li si promenio misljenje ?
Vidim iz poruke da nije, a nisam ni ja baš ;)
Bio sam i na prezentaciji u Hajatu, toliko je bilo zanimljivo
da čak nisam ni zapamtio model, ali to je valjda taj, mega maxi
tower od 600 kila. Sve je to novo, jako, brzo ali ne toliko korisno
i ambiciozno koliko se ovde priča. Jako nezanimljiva i monotona
prezentacija, da mi nije bilo kolega zaspao bih još pre prve pauze ;)
komentari.261mpedja,
-> #249, ilazarevic>> Prezentacija "Racunara" nije imala pola fajlova.
Tebi je ono prezentacija ?
komentari.262mpedja,
-> #250, sljubisic>> Kad smo vec kod disketa, videh dosta BASF-ovog prodajnog programa, kako
>> po pitanju pomenutih disketa, tako i medije za rezanje CD-ova.
>> Izgleda da se ovaj gigant polako vraca i to na velika vrata.
A kada je on to otisao ?
komentari.263mpedja,
-> #254, jegor>> I sta si konkretno >video< od svega toga osim skatulje
>> za koju ne mozes cak ni biti siguran da nije prazna ;)
Cale mi je bio na prezentaciji u HYATT-u i imalo je mnogo toga da
se vidi.
komentari.264mpedja,
-> #257, nenad>> Nisam. :) Lepo sam rekao "moze se videti, mada nije nista
>> specijalno". Za taj spisak karakteristika mi ne treba sajam, to
>> mogu da procitam i u novinama. Ono sto sam ocekivao na sajmu
>> jeste da vidim tu snagu na delu...
Ukoliko nisi video sa leve strane je bio monitor koji je bio
prikljucen za ALPHU. Bila je uspostavljena veza sa oracle-ovim
serverom tako da je imalo i da se proba.
P.S. Nemojte da neki pomisle da imam 30 godina posto se ovako
interesujem.
komentari.265madamov,
-> #244, nenad
> Ulaznica je 10 dinara.
A 0 dinara na PRESS karticu. B)
> Nijedna od svetskih kompanija ne nastupa pod svojim
> imenom (osim donekle IBM-a), već su prisutne samo preko
> zastupnika.
Jeste bar jedna, Linotype Hell (kod njih na štandu mi radi sestra). Još nemaju
zastupnika, odlučuju se upravo ovih dana, ima više kandidata.
komentari.266snemcev,
-> #236, crncic>> Na štandu Računara danas (Utorak) oko 12 sati nije bilo gužve,
>> neki tip je sedeo za računarom i očigledno prevrtao po Sezamu,
>> nisam mogao da ga prepoznam :)
U sredu je tu paradirao izvesni gospodin sa mobilnim telefonom i veoma,
VEOMA kratkom frizurom. Nisam mogao da ga prepoznam. :)
Uzgred, na štandu je bio i računar nakačen na Sezam na kome je izvesni
mladi gospodin (ne onaj iz prvog pasusa :) chantrao sa ostalima na vezi.
Kada je primetio da još neko osim njega gleda u monitor, odmah je
demonstrirao velike mogućnosti naredbe cls. Žalosno. Pretpostavljam da
je taj računar bio tu radi demonstriranja mogućnosti SezamNET-a, a ako
ovako budete nastavili da ih demonstrirate... :(
Na prethodnim sajmovima na štandu Računara je bilo mnogo zanimljivije.
Ove godine štand Računara je bio kao štand trećerazredne firme tipa
"prijo moja kako ćemo, prijatelju lako ćemo" uređen metodom štapa i
kanapa sa dve hostese koje su jedna drugoj bile mnogo interesantnije od
posetilaca. Tužno. :( Iskreno se nadam se da iduće godine neće biti tako.
komentari.267snemcev,
-> #254, jegor>>> AlphaServer 8400 5/350
>>
>> I šta si konkretno >video< od svega toga osim škatulje
>> za koju ne možeš čak ni biti siguran da nije prazna ;)
Izvinjavam se što upadam, ali šta bi po tebi bila adekvatna prezentacija
jedne takve aždaje od računara? Svi računari na Sajmu nakačeni na
AlphaServer, a on samo prede i pita "jel treba još?"?
komentari.268snemcev,
-> #257, nenad>> Ono što sam očekivao na sajmu jeste da vidim tu snagu na delu...
I tebi isto pitanje kao i jegoru: kako bi ti demonstrirao TOLIKU snagu,
a da sve to bude i praktično izvodljivo u našim uslovima, a ne samo
teoretski.
komentari.269sljubisic,
-> #262, mpedja
Re: BASF
>>> Izgleda da se ovaj gigant polako vraca i to na velika vrata.
>A kada je on to otisao ?
Za vreme trajanja sankcija, poput mnogih drugih.
komentari.270mikis,
-> #267, snemcev+> Izvinjavam se što upadam, ali šta bi po tebi bila adekvatna prezentacija
+> jedne takve aždaje od računara? Svi računari na Sajmu nakačeni na
+> AlphaServer, a on samo prede i pita "jel treba još?"?
Pa, mogli su da stave neki softver za 3D animaciju, pa da vidimo
rendering u realnom vremenu ;) Ili, Alpha WebServeri koju su uglavnom stajali
isključeni...
Kod Sage sam bar mogao da probam PhotoShop, Ilustrator, Netscape na
UltraSparcu :)
komentari.275mpedja,
-> #269, sljubisic>> Za vreme trajanja sankcija, poput mnogih drugih.
Ako cemo tako onda su svi otisli...:))))
komentari.276dr.grba,
-> #256, nenad>> Koliko ja mogu da zaključim ni jedan nije to. Da sam ja zastupnik
>> Microsoft-a ili HP-a pobacao bih sve vizit karte i napravio 1000
>> komada one na kojoj piše samo ime Microsoft-a ili HP-a...
Ovo bi smeo da uradiš SAMO uz eksplicitnu saglasnost firmi čiji
logo stavljaš na vizit kartu. Doduše, možeš to da uradiš i
samoinicijativno, ali onda može da se desi preispitivanje tvog
ponašanja od strane inkriminisane firme...
komentari.277imangovski,
-> #253, rvranic>> na kojima se nije moglo videti Bog zna sta novo. Softver se
>> prodavao samo na par mesta, a sve ostale (nekompjuterske) hale
>
> Sto se tice softvera (domaceg) ipak bi se reklo da ga je bilo vise nego
> prethodne godine.
A kakva je situacija sa hardverom (domacim;) ?
komentari.278ilazarevic,
-> #265, madamov> A 0 dinara na PRESS karticu. B)
Nula dinara je i preko pruge ;)
komentari.279valex,
-> #266, snemcev>> Uzgred, na štandu je bio i računar nakačen na Sezam na kome je
>> izvesni mladi gospodin (ne onaj iz prvog pasusa :) chantrao sa
>> ostalima na vezi. Kada je primetio da još neko osim njega
>> gleda u monitor, odmah je demonstrirao velike mogućnosti
>> naredbe cls. Žalosno. Pretpostavljam da je taj računar bio tu
>> radi demonstriranja mogućnosti SezamNET-a, a ako ovako budete
>> nastavili da ih demonstrirate... :(
Računaru koji je služio za povezivanje sa SezamNet-om mogao je
pristupiti bilo ko od korisnika. Po čemu si zaključio da je mladi
gospodin bio neko od zvaničnih lica sa štanda?
komentari.280calex,
-> #247, crncic<!>>> To ti je Mr. FM (:
<!> On ? Ne liči mi na nekog ko troši pivo ;)
Zašto si ubeđen da FM troši pivo? ;)
komentari.281calex,
-> #251, mpedja<!>* 14 GB RAM
<!>* Preko 10 TB (slovima: TERABAJTA) skladistenja podataka
Ovo ima ili može da ima? Pored sebe imam neke makine koje _mogu_
da imaju čini mi se 16 GB rama i >2 PB diskova. ;) Onda lepo izračunaš
koliko je to u nekim papirnatim jedinicama ... :(
komentari.282calex,
-> #259, crncic<!> Nije taj, od osobe bez telefona saznah da je FM malo stariji i
<!> krupniji čovek od ovog :)
Osoba bez telefona je počela da razmišlja o sigurnosti svog
hardvera pa je krenula sa zalivanjem. ;))
komentari.283calex,
-> #266, snemcev<!> Uzgred, na štandu je bio i računar nakačen na Sezam na kome je izvesni
<!> mladi gospodin (ne onaj iz prvog pasusa :) chantrao sa ostalima na
<!> vezi. Kada je primetio da još neko osim njega gleda u monitor, odmah je
<!> demonstrirao velike mogućnosti naredbe cls. Žalosno. Pretpostavljam da
Na štandu je računar bio na raspolaganju svima pa nije baš jasno
ko je taj o kome govoriš. Iz nekih delovi tvojih rečenica izvlačim
zaključak da to nisam bio, recimo, ja. ;))
komentari.284mpedja,
-> #281, calex>> Ovo ima ili moze da ima? Pored sebe imam neke makine koje _mogu_
>> da imaju cini mi se 16 GB rama i >2 PB diskova. ;) Onda lepo izracunas
>> koliko je to u nekim papirnatim jedinicama ... :(
Ovo _ima_ a moze jos vise. Uostalom aj ti napisi konfiguraciji
te masine koju imas pored sebe i objasni kako je tako dobro cuvas
od ociju javnosti. Navedi koji je procesor pogotovo. Da nije jaci
od ovih ? :)))
P.S. 2 PB - 2 Piko bajta :>>>>> 2*10^-12
komentari.285zeljkoj,
-> #284, mpedja> P.S. 2 PB - 2 Piko bajta :>>>>> 2*10^-12
Nije pB nego PB.
komentari.286mpavlo,
-> #284, mpedja> P.S. 2 PB - 2 Piko bajta :>>>>> 2*10^-12
Prefiks P, po zvanicnim vazecim SI normama znaci "peta", tj faktor 10^15
(deset na petnaesti).
komentari.287nenad,
-> #266, snemcev> Kada je primetio da još neko osim njega gleda u monitor, odmah je
> demonstrirao velike mogućnosti naredbe cls. Žalosno.
Ne mora da znači da je onaj koji je bio za tastaturom bio neko sa
štanda Sezama, bilo je dozvoljeno svima da koriste sistem. :)
Verovatno je neko chat-ovao o nečemu što je smatrao da nije za
svačije oči. Definitivno nije odabrao pravo mesto za to ;).
> Pretpostavljam da
> je taj računar bio tu radi demonstriranja mogućnosti SezamNET-a, a ako
> ovako budete nastavili da ih demonstrirate... :(
Pa i jeste, koliko sam ja mogao da primetim (dok sam bio tamo)
svakome ko se interesovao bi mogućnosti bile demonstrirane od
strane pristunih (i ljudi sa štanda i sezamovaca koji bi se tu
zatekli).
komentari.288nenad,
-> #268, snemcev> I tebi isto pitanje kao i jegoru: kako bi ti demonstrirao TOLIKU snagu,
Pobogu ljudi šta je vama. :) Pa nema tog računara na svetu za
koji se ne može smisliti problem koji ovaj ne bi morao da rešava
bar 5 minuta. Ili neka bude i 5 sekundi. Pored su mogli da stave
Pentium-a na 166 koji bi isti problem rešavao 5 sati i to je
sasvim pristojna demonstracija pomoću štapa i kanapa.
komentari.289mpedja,
-> #288, nenad>> Pobogu ljudi sta je vama. :) Pa nema tog racunara na svetu za
>> koji se ne moze smisliti problem koji ovaj ne bi morao da resava
>> bar 5 minuta. Ili neka bude i 5 sekundi. Pored su mogli da stave
>> Pentium-a na 166 koji bi isti problem resavao 5 sati i to je
>> sasvim pristojna demonstracija pomocu stapa i kanapa.
TAKO JE. Svetski je priznato da je Alpha Turbo Laser najbrzi kompjuter
u SVETU danas. Ne mozete vi na ceo svet.
komentari.290jegor,
-> #267, snemcev> Izvinjavam se što upadam, ali šta bi po tebi bila adekvatna prezentacija
Kad već "upadaš" da ne ostaneš bez odgovora. :)
Prvo, kupci tako moćne mašine su oni što dođu prvi dan (na otvaranje),
slika ih televizija, malo se prenemažu i odu dalje. Kad je već tako,
nema preteranog smisla ni pokazivati onaj sanduk gomili koja prolazi
pored, i s' pravom se pita: "čemu ovo služi, a uz to i ne radi" :)
Oni odozgore su već imali prezentaciju u Hajatu.
Drugo, zaista mi ne pada na pamet kojom mukom bih mučio to čudovište,
a da to adekvatno pokaže njegove mogućnosti, a uz to i da prezentacija
bude kol'ko tol'ko originalna. Kad bolje razmislim, to i nije moj posao
nego onih koji Alphu i izlažu (kad već u Digitu ne mogu da smisle šta
će, siguran sam da Digital ima šta da pokaže).
Sve u svemu, ovako je izgledalo kao da je jedino važno pokazati ono
što drugi nemaju. A forma? Ma ko te pita!
Toliko ;)
komentari.291calex,
-> #284, mpedja<!> Ovo _ima_ a moze jos vise. Uostalom aj ti napisi konfiguraciji
<!> te masine koju imas pored sebe i objasni kako je tako dobro cuvas
K'o što napisah, ovo _može_ ali nema. :(( To je neki PowerPC, ne
znam ni da li je u pitanju jedno ili višeprocesorski sistem. Ovde se
nalazi privremeno. :(((
BTW, koliku cenu ima ta Alpha? Koliko je 14 GB RAM i 10 TB diskova
u DEM? ;)
komentari.292babbage,
-> #268, snemcev>=>> I tebi isto pitanje kao i jegoru: kako bi ti demonstrirao TOLIKU
>=>> snagu, a da sve to bude i praktično izvodljivo u našim uslovima, a ne
>=>> samo teoretski.
Nemoj mi samo reći da je neki problem napisati programče koje
će i mnogo jaču mašinu zaposliti na par sati. Startuješ neku
real-time animaciju sa rejtrejsingom npr. i pustiš pored toga
jedan Pentium koji će to da vuče 50x sporije i dao si sasvim
dobar pokazatelj brzine.
Babbage
komentari.293mpedja,
-> #291, calex>> K'o sto napisah, ovo _moze_ ali nema. :(( To je neki PowerPC, ne
>> znam ni da li je u pitanju jedno ili viseprocesorski sistem. Ovde se
>> nalazi privremeno. :(((
>> BTW, koliku cenu ima ta Alpha? Koliko je 14 GB RAM i 10 TB diskova
>> u DEM? ;)
1. Ma covece ima 4 64-bitna ALPHA procesora na 350 MHz (taj sto mi imamo)
i opet nema brzeg kompjutera kod nas !!!
2. Ma nemas ti para za to kao ni svi mi (uh al bi bila dobra za 3DS MAX)
komentari.294babbage,
-> #284, mpedja>=>>>> da imaju cini mi se 16 GB rama i >2 PB diskova. ;) Onda lepo
>=>>>> izracunas koliko je to u nekim papirnatim jedinicama ... :(
>=>> Ovo _ima_ a moze jos vise. Uostalom aj ti napisi konfiguraciji
>=>> te masine koju imas pored sebe i objasni kako je tako dobro cuvas
Ovo definitivno _nema_. Mašina na sajmu je imala 4 Alfe na 350Mhz,
128MB RAM i 10G hard diskova ako je verovati čiletu koji je stajao
pored. To šta ona _može_ da ima je potpuno drugo pitanje.
Kao drugo, nemoj ni da precenjuješ cenu niti da podcenjuješ ovdašnje
mogućnosti - ja znam za tri arhitektonska studija kod nas koji imaju
mašine adkvetne po ceni, ako ne i po sirovoj snazi...
Babbage
komentari.295mikis,
-> #293, mpedja+> 1. Ma covece ima 4 64-bitna ALPHA procesora na 350 MHz (taj sto mi imamo)
I šta, mi bi sad trebalo da budemo zbog toga impresionirani? Da je
neko stavio prazno kućište Cray-a na štand, i pored njega napisao
"64-voro procesorski Cray CS6400", da li bi bio jednako impresioniran?
+> i opet nema brzeg kompjutera kod nas !!!
Kako možeš biti siguran u to? Prvo, sam Digit reklamira AlphaServere
sa do 12 procesora, a drugo, EI Sigraph prodaje SGI Power Challenge sa
do 36 procesora...
komentari.296crncic,
-> #295, mikis>> a drugo, EI Sigraph prodaje SGI Power Challenge sa do 36 procesora...
Zamisli, kakav li je to skot sa 36 procesora... Ne, nemogu da zamislim
taj rendering O:)
komentari.297mpedja,
-> #296, crncic>>>> a drugo, EI Sigraph prodaje SGI Power Challenge sa do 36 procesora...
>>
>> Zamisli, kakav li je to skot sa 36 procesora... Ne, nemogu da zamislim
>> taj rendering O:)
Uffffffffff... njam,njam
Nasao sam svoju masinu snova !
komentari.298calex,
-> #296, crncic<!>>> a drugo, EI Sigraph prodaje SGI Power Challenge sa do 36 procesora...
<!> Zamisli, kakav li je to skot sa 36 procesora... Ne, nemogu da zamislim
<!> taj rendering O:)
Ne, ne možeš da ga zamisliš. :>> Ako si nekad gledao kako to rade
silikonci, onda je rendering ipak jedna sitnica. Pa još podeljeno na
36 komata. :)))
komentari.299snemcev,
-> #279, valex>> Po čemu si zaključio da je mladi gospodin bio neko od zvaničnih lica
>> sa štanda?
Pročitaj još jednom orginalnu poruku. Nigde nisam rekao da je mladi
gospodin zvanično lice sa štanda. Uostalom, zar je bitno ko je u
pitanju?
komentari.300snemcev,
-> #283, calex>> Na štandu je računar bio na raspolaganju svima pa nije baš jasno
>> ko je taj o kome govoriš.
Nije bitno o kome se radi. Namera je (ako grešim, ispravite me) bila da
se postavljanjem računara na štand i omogućavanjem pristupa istom
zainteresuju potencijalni novi korisnici za SezamNET i to na veoma
efektan način -- tako što bi posmatrali aktivne korisnike kako koriste
sistem. Demonstracijom kakvu sam opisao u prethodnoj poruci se postiže
upravo suprotno.
>> Iz nekih delovi tvojih rečenica izvlačim zaključak da to nisam bio,
>> recimo, ja. ;))
Ne, nisi bio, recimo, ti. :)
komentari.301snemcev,
-> #287, nenad>> Verovatno je neko chat-ovao o nečemu što je smatrao da nije za
>> svačije oči. Definitivno nije odabrao pravo mesto za to ;).
Možda se nisam dobro "odrazio" :) u pitanju je običan chat sa još
nekoliko korisnika koji su bili tada na vezi.
komentari.302snemcev,
-> #292, babbage>> Startuješ neku real-time animaciju sa rejtrejsingom npr. i pustiš
>> pored toga jedan Pentium koji će to da vuče 50x sporije i dao si
>> sasvim dobar pokazatelj brzine.
Da, al' oni nemaju Pentiume... :)
OK, što sam tražio, to sam i dobio. Tip koji je objašnjavao mogućnosti
AlphaServera ni jednom rečju nije pomenuo takvu primenu, pa sam je
apriori odbacio. Kad sad razmislim o tome, posipam se pepelom... :)
komentari.303valex,
-> #299, snemcev>> Pročitaj još jednom orginalnu poruku. Nigde nisam rekao da je
>> mladi gospodin zvanično lice sa štanda. Uostalom, zar je bitno
>> ko je u pitanju?
Pročitao sam je ponovo, i to veoma pažljivo. Verovatno si imao nešto
drugo na umu, ali to nisi objasnio na način na koji bi mi ostali
razumeli - stoga preporučujem i tebi da još jednom pogledaš ceo lanac
diskusije.
komentari.304dr.grba,
-> #303, valex>> Pročitao sam je ponovo, i to veoma pažljivo. Verovatno si imao nešto
>> drugo na umu, ali to nisi objasnio na način na koji bi mi ostali
>> razumeli - stoga preporučujem i tebi da još jednom pogledaš ceo lanac
>> diskusije.
Ništa neobično - postoje ljudi čije pamćenje je selektivno. Takvi
obično ne čuvaju ceo lanac diskusije, već samo ono što im omogućuje
da talasaju.
Slobo, ne vređaj se na ovu opasku, ako možeš.
komentari.305lena,
Mojoj prijateljici su danas doneli na kucu racunar
IBM 486SX2/50Mhz sa IBM color monitorom na POKLON!
jer je broj njene ulaznice sa 40.medjunarodnog sajma
tehnike izvucen iz bubnja! Ona se seca da je na ulazu popunila
neki upitnik...i
dosao lepo covek iz IBM,kuci i rekao:"Potpisite,ovo je vase".! :))
komentari?
komentari.306dr.grba,
-> #305, lena>> IBM 486SX2/50Mhz sa IBM color monitorom na POKLON!
>> ...
>> komentari?
Mora da je došlo do nekog poremećaja i prodora iz paralelnog svemira.
komentari.307nukite,
E, ja sam cuo da ce uskoro biti opet neki sajam kompjutera (ali ne i
tehnike :) ), ali ne znam kada. Ako neko zna nesto o tome neka
salje na mail!
cya
komentari.308valex,
-> #307, nukite>> E, ja sam cuo da ce uskoro biti opet neki sajam kompjutera
>> (ali ne i tehnike :) ), ali ne znam kada. Ako neko zna nesto o
>> tome neka salje na mail!
Bite '96, prvi međunarodni sajam kompjutera, komunikacije i
radiodifuzije, 02-05 oktobra na Beogradskom sajmu. Ulaz je dopušten samo
punoletnim licima i to na poziv - nešto ulaznica je poslato poštom, a
svaki čitalac "Računara" dobija na poklon jednu.
Učestvuju Alcatel, ICL, Newbridge Networks, Kenwood, Eicon
Technology, Digital, Cray, Unisys, Digit, Oracle, Ascom, Informatika,
Ericsson, Philips, Krone Rittal i SHL.
komentari.309crncic,
-> #308, valex>> punoletnim licima i to na poziv - nešto ulaznica je poslato poštom, a
>> svaki čitalac "Računara" dobija na poklon jednu.
Btw, ko poziva ta lica ? Drugo pitanje se odnosi na poklon-ulaznicu,
ona će biti u paketu sa R121 ?
komentari.310supers,
-> #308, valex>> radiodifuzije, 02-05 oktobra na Beogradskom sajmu. Ulaz je dopušten
>> samo punoletnim licima i to na poziv - nešto ulaznica je poslato
>> poštom, a svaki čitalac "Računara" dobija na poklon jednu.
Ulaz je moguć i bez ulaznice, ali uz simboličnu cenu od 10 DEM ;)
Bar tako piše na ulaznici...
komentari.311giovanni,
-> #308, valexĘ? radiodifuzije, 02-05 oktobra na Beogradskom sajmu. Ulaz je dopušten samo
Ę? punoletnim licima i to na poziv - nešto ulaznica je poslato poštom, a
Ę? svaki čitalac "Računara" dobija na poklon jednu.
Na ulaznici koju sam dobio uz jedan konkurentski časopis čije ime neću
sada pominjati zbog neplaćene reklame ;) (a svi znamo koji je to list :))
piše da je "cena ulaza bez ulaznice 10 DEM". Inače, piše još i ogromnim
slovima "SAMO TRGOVINA" :) te još neke zanimljive informacije. Jedino što
ne piše je da li važi za više ulaza (pretpostavljam da je tako) ili je za
jednokratnu upotrebu.
komentari.312orlic,
-> #307, nukiteBilo se nesto pricalo, ne znam o cemu...
Nu> E, ja sam cuo da ce uskoro biti opet neki sajam kompjutera (ali ne i
Nu> tehnike :) ), ali ne znam kada. Ako neko zna nesto o tome neka
Nu> salje na mail!
Od 2-5 oktobra ulaz 10DM, ili kartica iz PC Press-a... Inace pise samo za
punoletne @#$#$@#
Orlic@sezam.co.yu
Orlic@setnet.co.yu
komentari.313supers,
-> #311, giovanni>> piše da je "cena ulaza bez ulaznice 10 DEM". Inače, piše još i
>> ogromnim slovima "SAMO TRGOVINA" :) te još neke zanimljive
>> informacije.
Hm, šta mislite vredi li prošetati se do tamo? Odnosno, da li će
proveravati je li donosilac ulaznice pravno ili fizičko lice? ;>