CET

22 Nov 1992 - 01 Nov 1997

Topics

  1. borland (257)
  2. microsoft (122)
  3. razno (255)

Messages - borland

borland.207 corto, -> #198, dejanr
>  DTP je jedna zanimljiva primena racunara koja je "propala" >  (tj. postala neisplativa) samo zbog gluposti i bezobrazluka >  (blago receno) onih koji su se njime bavili. U jednom trenutku >  je posao bio vrlo isplativ, a onda je krenulo - nade se neko >  sa pozajmljenim laserom ko POJMA NEMA o prelomu teksta, cuje >  da to neko radi za 5 maraka po strani i kaze ajd ja cu za Nije tako samo u DTP-u, svuda je tako. U svakoj oblasti se nadje neko ko kaze "Ma, daaaaa, mogu ja to...." i napravi sranje. A onaj koji placa je dovoljno zblanut cinjenicom da je to radjeno na konpjukteru, i pojma blagog nema kako to treba da izgleda, i eto.. Danas je, na zalost, malo onih koji placaju kvalitet i znanje, vazno je da se posao odradi. Kako? Ma, ko te pita, svako je uzeo neki procenat i sjajno:(((( U ovim uslovima je isplatiti opremu NEMOGUCE (radim CAD) a o softveru da ne govorimo. Treba da smo srecni ako ima posla. Zasto? Tako treba, kazu oni koji imaju para. :>> dJOLE PS Ko vidi politicku konotaciju, video je jer je zeleo, nije bilo namere, zaista
borland.208 dejanr, -> #207, corto
>> Nije tako samo u DTP-u, svuda je tako. U svakoj oblasti se nadje neko ko >> kaze "Ma, daaaaa, mogu ja to...." i napravi sranje. Možda, ali je DTP ipak specifičan jer naručilac tu kilavo prelomljenu knjigu štampa, ona ode u prodaju i proda se, bolje ili gore, to ne zavisi od toga koliko je atraktivno prelomljena. Ljudi su kod nas navikli da ih bude baš briga kakva je knjiga, na kakvom je papiru, koliko ima grešaka itd, samo nek je jeftina. Dakle, izdavač u osnovi dobro prolazi (koliko danas izdavači mogu dobro da prolaze ;) i sa kilavim prevodom. Ima oblasti u kojima je drugačije. Recimo, kada se radi o softveru kojim se neki posao vodi - i tu ima totalnih amatera koji nešto sklepaju ili čak ukradu i prodaju budzašto. Međutim, takvi ne naprave preveliku štetu, jer čovek koji svaki dan koristi neki program počne ubrzo da "ludi" što mu se sistem stalno ruši, što su ispisi loši i pogrešni, što za svaku operaciju mora da izda po 10 komandi, što ako se pokvari 50-ta strana spiska mora ponovo da štampa čitav spisak... U takvom stanju je sjajna mušterija za kupovinu dobrog i skupog programa. Zato se cene programa manje-više drže (naravno, uvek treba uzeti u obzir besparicu itd), dok je DTP postao totalno neisplativ.
borland.209 nesaburbon, -> #201, dejanr
>> Isto ce biti i sa softverom, nerazumno je da ovde, uz >> ovakve plate, treba da platimo program po ceni par puta >> vecoj od americke. Ako ne moze da bude manja, mogla bi da >> bude otprilike tolika, pa bi MNOGO vise ljudi i firmi >> kupovalo softver. Drago mi je sto se diskutuje bas o ovom bitnom problemu : cenama softvera. Cene su stvarno visoke, a jos kada se uporede sa platama i realnim kupovnim mogucnostima firmi ... Ali, u celom svetu cene programskih paketa (zbog konkurencije) padaju, pa ce tako i nase cene vrlo skoro biti znatno nize. Novi cenovnici bice okaceni na Sezamu vec u ponedeljak, ali zbog nekih paketa koji su zaostali, a koje smo mi nabavili po visim cenama prava snizenja pocinju u septembru. Vec sada su, inace, cene nekih paketa spustene za 100 DEM, ACCESS je na pr. 550 DEM, itd. Uzmimo na pr. samo Borland Office. Za 990 DEM dobija se : - WordPerfect 5.2 for Windows, - Quattro Pro for Windows i - Paradox for Windows I mi bi voleli da se originalni softver vise prodaje, normalno ne samo zbog vece zarade, nego zbog svega onog sto bi to donelo (klubovi korisnika odredenih paketa, mnogo vise dobrih programa - bez literature koristi se samo 20 - 30% potencijala programa, biblioteka originalnih knjiga ranijih verzija programskih paketa koje bi mogle da se iznajme i da ne nabrajam dalje). U svakom slucaju cene ce biti nize i garantujem vam da ako ovog leta ne odete na more za te pare cete moci da kupite pristojan programski paket. Nesaburbon
borland.210 nesaburbon, -> #203, funky
>> Sve mi se vise cini da ce ova konferencija doziveti >> sudbinu IMTEL conf. I to iz istih razloga :(( A ne, ova konferencija ostaje do daljnjeg, sasvim smo zadovoljni brojem ljudi koji je prati, ali ne i kolicinom i kvalitetom informacija koje vam mi pruzamo. Trudicemo se da bude bolje, vase je samo da je pratite. Neasburbon
borland.211 nesaburbon, -> #202, asterix
>> Ja ipak mislim da se poslovna politika (bar trenutna) >> CET-a izuzetno dobro uklapa u ovo okruzenje, gde svako >> gleda da udari sto vise po usima koga god moze. To >> svakako ne prija! Reci sam kako bi se osecao, da se >> nadjes Eto, tako ti je to u zivotu, ljudi nisu zadovoljni cak ni kada im besplatno dajes kasetu da pogledaju. I ne samo to, svake nedelje od decembra do juna bile su besplatne prezentacije najnovijih programskih paketa Borlanda i Microsofta i razdeljeno je 400 puta po 12 biltena "MS Prozor" i "Enterland". Da li si bio bar na jednoj prezentaciji ? Sigurno da nisi, jer verovatno ne bi tako govorio ? Pozdrav, Nesaburbon
borland.212 ganta, -> #207, corto
> U ovim uslovima je isplatiti opremu NEMOGUCE (radim CAD) a o softveru da > ne govorimo. Treba da smo srecni ako ima posla. Zasto? Tako treba, kazu Pošto sam i ja jedan od onih koji se bavi 'propalim' poslom, kada su počele da padaju cene, razmišljao sam: "radi tržište, moram i ja da oborim cene". Ali kad sam video ŠTA se to nudi za 3 puta manje cene, zaključio sam da ja jednostavno ne mogu toliko da oborim kvalitet tj. cene jer *ne umem* da radim tako loše. Cene su strašno pale i o nekoj amortizaciji mašina, a da ne govorimo o razvoju i prelasku na nove tehnologije, nema ni govora. U mom slučaju radi se o poslednjim ostacima strpljenja pred odlazak pred neku od ambasada :( Uostalom, većina mojih prijatelja i porodice je već otišla. G.
borland.213 bstevan, -> #194, cnenad
>>> Kako uspevate da poslujete u ovakvoj situaciji kad su plate kod >>> nas 30 DM a i manje A tek prodaja aplikacija 1000 DM i više a s....e od aplikacije. Eto zanam ljude koji kupuju kao kučni računar 486 DX, 50 MHz + color monitor + color kartica + laser štampač. Pitam ja tako šta radi sa tim računarom: Odgovor: "Sin igra video igrice, a i ja neki put sednem sa njim" E' sad vidi Nenade gde mi živimo, a ja se mucim na 286 na 12 MHz a u firmi na 386 sa 20 MHz. Ponudim ja njega da ga pametnije iskoristi, pa znaš ono ajde da mu napravim Telef. imenik za 50 DM, pa kao Utroš. elek. ener. i tako dalje za neku sitnu lovu (mislim za njega). A njegov odgovor, znaš bolje mi je da za tu lovu kupim sinu 10 igara.E vidiš zato nam je tako napredno računarstvo, inf- ormatika, nauka itd., kad je uglavnom dostupna takvim degenericima kojima je ovaj sistem omogucio da imaju lovu, a neznaju gde ce sa njom pa kupuju računar zbog prestiža. Kad kažem prestiža imao sam više primera to da vidim. Isto tako u firmama - ode direktor u neku firmu vidi kupili računar, ajde kupice i on za svoju firmu a nema ko da mu radi na računaru kad stigne. Pa da vidiš onda frke (mislim na one pametnije koji žele da iskoriste njegove mogucnosti, a oni sirovi ga i ne pale). Eto Nenade to je neko moje iskustvo (onom užem krugu koji znaju šta je računar izvinjenje na ovom tekstu). Ali pošto je njih još za sada malo, nece biti problema. Nadam se da mogu samo ovo potvrditi. pozdrav, BSTEVAN
borland.214 dr.grba, -> #205, michelle
>> A kad odemo preko, možda nam se posreći, pa ostanemo tamo :). Pa da, samo nas čekaju, pa da im svane (:
borland.215 dr.grba, -> #209, nesaburbon
>> Uzmimo na pr. samo Borland Office. Za 990 DEM dobija se : >> >> - WordPerfect 5.2 for Windows, >> - Quattro Pro for Windows i >> - Paradox for Windows Biće da mi je promaklo : da li je ovo cena kod vas?
borland.216 asterix, -> #211, nesaburbon
> nedelje od decembra do juna bile su besplatne prezentacije najnovijih > programskih paketa Borlanda i Microsofta i razdeljeno je 400 puta po > 12 biltena "MS Prozor" i "Enterland". Da li si bio bar na jednoj > prezentaciji ? Sigurno da nisi, jer verovatno ne bi tako govorio ? ^^^^^^^^^^^^^^^ Da sigruno nisam. Da li je i poslovna politika koju vodiš osnovana na tako razložnom i deduktivnog zaključivanju i rasudjivanju? Jer ako jeste onda bi morao da počneš ozbiljnije i time da se baviš ! Dakle prijatelju, na tvoju žalost, grdno se varaš! Bio sam na dve i to je bilo sasvim dovoljno. Prva je bila BC++ 3.1, koja je bila sasvim pris- tojna. Bio sam čak i zadovoljan. Druga je bila Visual Basic 2.0 koja nije bila tragična, bila je KATASTROFALNA ! Oba puta sa čak popunio i upitnike, mada nakon nekog razmišljanja ne znam ni sam zašto. Koja je korist od toga ? Dobio sam i vaše čuvene biltene kojima iskreno vidim samo jednu namenu, a ona nije čitanje... Više bi se nekako mogli upotrebiti za brisanje... I šta sad ? Da ne misliš možda da treba da ti dolazimo na loše prezentacije (Da i prezentacija C++ je bila loše organizovana, srećom momak koji je držao predavanje je znao o čemu govori, pa je sve ličilo bar na nešto, mislim da se zvao Pedja) i da ti se klanjamo što ih nam organizuješ ? Ah da, čak sam ostavio i ime i adresu u nadi da će neko nešto stvarno učiniti povodom pozajmljivanja, sad već isto tako čuvene, video trake. Obećanje tom prilikom je bilo naravno: 'Da zvaćemo vas kad kaseta bude slobodna, ne brinite!' Dakle i to spada u CET-ovu poslovnu politiku. I sad nemoj da pogrešno ovo rastu- mačiš. Nisam nimalo povredjen što sad ja nisam uspeo da vidim kasetu. Iskreno rečeno, iznenadio bih se da ste me pozvali. Ogorčen, čak sam i besan zbog cene koju mrtvi hladni iznosite u svom cenovniku uz objašnjenje da ako neko stvarno želi da je vidi, da se mi ostali ne brinemo, da će taj neko imati novaca i da je plati!!! Pa ne stvarno, gde vi živite ?! I uostalom u ne tako davnoj poruci je izneto jedno mišljene jednog od ljudi koji vas podržavaju i koji imaju drugačije mišljenje, povodom cene i same kasete, pa ti sad vidi ... I na kraju, ne pada mi napamet da kupim bilo šta od vas! I čak ću radije da donesem softverski paket iz inostranstva, ili da ga naručim, nego da ga kupim od vas! E sad, to što tebe zbog toga boli k***c, to je žalosno, a i istovremeno dokaz vaše politike i sposobnosti da vodite posao koji imate, kao i posledica istančanog osećaja za kontakt sa kupcima i tržištem. Da su stvari kao što nisu, na šalost šta danas jeste, trebalo bi da te brine ovo što sam ti napisao...
borland.217 nesaburbon, -> #216, asterix
>> Dakle prijatelju, na tvoju zalost, grdno se varas! Bio >> sam na dve i to je bilo sasvim dovoljno. Prva je bila >> BC++ 3.1, koja je bila sasvim pris- Dobro, ovde ti neopravdane brisem, a za ostale izostanke bice ti opravdane samo one prezentacije koje stvarno nisu dobro ispale. Licno sam zadovoljan samo sa oko 30% odrzanih prezentacija, ali mislim da je na bar jos 30% vredelo doci i mozda postaviti neko pitanje ili uzeti prospekte i biltene. >> I sta sad ? Da ne mislis mozda da treba da ti dolazimo na >> lose prezentacije (Da i prezentacija C++ je bila lose >> organizovana, srecom momak koji je drzao predavanje je >> znao o cemu govori, pa je sve licilo bar na nesto, mislim >> da se zvao Pedja) i da ti se klanjamo sto ih nam >> organizujes ? Mozes to da shvatis kao kad odes u bioskop, tresnes lovu za kartu, a film bude los. Pa dobro, ipak neces odustati od odlazaka u bioskop, mozda sledeci film bude dobar. >> Ah da, cak sam ostavio i ime i adresu u nadi da ce neko >> nesto stvarno uciniti povodom pozajmljivanja, sad vec >> isto tako cuvene, video trake. Obecanje tom prilikom je >> bilo naravno: 'Da zvacemo vas kad kaseta bude slobodna, >> ne brinite!' Sto se kasete tice , razlog zasto ne zovemo ljude koji su ostavili svoje adrese je taj sto mi nije vratio kasetu poslednji koji ju je pogledao. Moja greska, poceo sam da je dajem na rec i tako je kaseta isparila. >> I na kraju, ne pada mi napamet da kupim bilo sta od vas! >> I cak cu radije da donesem softverski paket iz >> inostranstva, ili da ga narucim, nego da ga kupim od vas! >> E sad, to sto tebe zbog toga boli k***c, to je zalosno, a >> i istovremeno >> dokaz vase politike i sposobnosti da vodite posao koji >> imate, kao i posledica Znas, u jednome sigurno nisi u pravu. I ti i ja smo na istoj strani, i recimo da se borimo za istu stvar. Ni ja sebi ne mogu da kupujem softverske pakete koje bih zeleo, a toliko lepih stvari prolazi kroz nasu radnju. Mislis da sam srecan zbog toga. Tebi je ipak lakse jer vidis nas kao krivce. Ako ikad budes mogao i hteo, ipak se obrati prvo nama za kupovinu softvera. Iskreni pozdrav, Nesaburbon
borland.218 nesaburbon, -> #215, dr.grba
>> Bice da mi je promaklo : da li je ovo cena kod vas? Da, to je i nasa cena. Najpovoljnija cena dosada jos od vremena Marandove legalizacije pirata. Nesaburbon
borland.219 corto, -> #210, nesaburbon
>  brojem ljudi koji je prati, ali ne i kolicinom i kvalitetom >  informacija koje vam mi pruzamo. Trudicemo se da bude bolje, >  vase je samo da je pratite. E, ubo si u centar. Ja odrah prste i tastaturu pitajuci o Reflex-u 2 a ti ni mukajet. Ima li kakav demo, kod vas u CETu ili igde? dJOLE
borland.220 corto, -> #218, nesaburbon
>  Marandove legalizacije pirata. Kada ce CETova legalizacija pirata?
borland.221 corto, -> #212, ganta
>  3 puta manje cene, zakljucio sam da ja jednostavno ne mogu >  toliko da oborim kvalitet tj. cene jer *ne umem* da radim tako Znam kako ti je. Ja kazem, na primer, coveku da je minuta animacije po zelji 1500 DEM, a on tresne sa stolice. Kaze, "pa znate li Vi kolike su plate?" Kao da to jedno s drugim ima veze! U stvari ima, plate narodnih (?!?) poslanika... >  U mom slucaju radi se o poslednjim ostacima strpljenja >  pred odlazak pred neku od ambasada :( Uostalom, vecina mojih >  prijatelja i porodice je vec otisla. Neki zlobnik koji radi isto sto i ti bi rekao : "Super, manja konkurencija!" A ja kazem : "Ajao, ode jos jedan koji zna i ostavi majmune koji ne znaju da uzimaju ono malo para sto jos ima." Sto rekose muzicari : Koliko nas jos ima? ubih se kucajuci zareze dJOLE
borland.222 asterix, -> #217, nesaburbon
> Dobro, ovde ti neopravdane brisem, a za ostale izostanke bice > ti opravdane samo one prezentacije koje stvarno nisu dobro ispale. E hvala ti, sad mi je znatno lakše. > Mozes to da shvatis kao kad odes u bioskop, tresnes lovu za kartu, > a film bude los. Pa dobro, ipak neces odustati od odlazaka u > bioskop, mozda sledeci film bude dobar. Da, ali onda posle lošeg filma distributer i vlasnik bioskopa ne mašu džigericom pred posetiocima 'objašnjavajući' im kako su im oni omogućili tu 'divnu' predstavu. > Sto se kasete tice , razlog zasto ne zovemo ljude koji su ostavili > svoje adrese je taj sto mi nije vratio kasetu poslednji koji ju je > pogledao. Moja greska, poceo sam da je dajem na rec i tako je kaseta > isparila. a ovo je citat tvoje prethodne poruke u vezi istog pitanja kasete > Eto, tako ti je to u zivotu, ljudi nisu zadovoljni cak ni kada > im besplatno dajes kasetu da pogledaju. I ne samo to, svake Nekako si lako prevideo činjenicu da je ista nestala, ali si za- to bio ažuran da budeš ciničan :( !
borland.223 drpr, -> #221, corto
-> Znam kako ti je. Ja kazem, na primer, coveku da je minuta -> animacije po zelji 1500 DEM, a on tresne sa stolice. Kaze, -> "pa znate li Vi kolike su plate?" Kao da to jedno s drugim -> ima veze! U stvari ima, plate narodnih (?!?) poslanika... Ne znam koliko ću ti pomoći ali imam ja jednog ortaka koji prodaje cvikere na bulevaru (nije reprezentativno ali...) i tako cvikeri po 15 dem i prođe čovek i pita jel pošto su on mu odgovori. žovek preblede i reče :"Znaš li ti da ja mogu za te pare da živim 15 dana?!" Ovaj ga blaženo pogleda i reče "čiveti sa mora a ovo je luksuz to se ne mora!" Znači neka bledi ako hoće dobru animaciju ima da pljune, uradiće mu neko i za 200Dem po minuti a onda kad krenu ljudi da se smeju za reklamu pući će i sledeću put će znati šta radi, valjda ,uf danas se više ništa ne zna :( cope
borland.224 nesaburbon, -> #219, corto
>> E, ubo si u centar. Ja odrah prste i tastaturu pitajuci o >> Reflex-u 2 a ti ni mukajet. Ima li kakav demo, kod vas u >> CETu ili igde? Za sada nemam nista o Reflex-u. Potrudicu se da demo ili neki prospekt za ver. 2.0 nabavim sto pre. Stay tuned ! Nesaburbon
borland.225 nesaburbon, -> #220, corto
>> Kada ce CETova legalizacija pirata? Od septembra. Nesto ce morati da se uradi da se originalni softver priblizi onima koji to stvarno zele i znaju da koriste. Uzmimo, na primer, principe objektnog programiranja. Koji god novi paket covek pogleda naleti na njih : Visual Basic, Access, PDX f/Win, cak su i radne tabele pocele da se grade od objekata (?). To navodim samo kao primer, a ne kao neku moju filozofiju, jer su prosla i ova godina stvarno promenile nacin koriscenja programskih paketa. Kako da te nove tendencije dopru do mladih ljudi i kod nas ? Dali smo mali doprinos sponzorisuci ovogodisnje takmicenje srednjih skola u Informatici i tom prilikom sam video sve te klince sa koliko entuzijazma rade zadatke (za neke od zadataka mi je trebalo bar 15 min. da ukapiram o cemu se tu radi). Koliko bi im znacila bar po jedna original kutija na stolu, uz racunar ! Piratskim kopijama se, ipak, samo mistifikuju novi programski paketi. Nesaburbon
borland.226 nesaburbon, -> #222, asterix
>> Da, ali onda posle loseg filma distributer i vlasnik >> bioskopa ne masu dzigericom pred posetiocima >> 'objasnjavajuci' im kako su im oni omogucili tu 'divnu' >> predstavu. Kako ne masu ? Pa toliko filmova se reklamiralo Oskarima i Palmama i nekim glavnim glumcima, a bili su (subjektivno) dosadni i prazni (poslednji Lynch, Wenders...). Mada, ne kazem, mozda su se reziseru, producentu, glumcima i jos po nekom dopali. >> Nekako si lako prevideo cinjenicu da je ista nestala, ali >> si zato bio azuran da budes cinican :( ! Kaseta je stvarno nestala. Vise razocaran nego cincan. Nesaburbon
borland.227 dr.grba, -> #218, nesaburbon
>> Da, to je i nasa cena. Najpovoljnija cena dosada jos od vremena >> Marandove legalizacije pirata. Na ovu ponudu mogu samo da huknem i kažem 'E, gde ja ovo živim'... Garant bih izdejstvovao kupovinu kada bi klima u firmi bila bolja... ):
borland.228 dr.grba, -> #219, corto
>> E, ubo si u centar. Ja odrah prste i tastaturu pitajuci o Reflex-u >> 2 a ti ni mukajet. Ima li kakav demo, kod vas u CETu ili igde? I uopšte, kakva je praksa imanja/distribucije/preporuke demo programa raznih paketa? Onomad se pojavio Excel demo, ako se ne varam iz vašeg izvora...
borland.229 corto, -> #223, drpr
>  hoce dobru animaciju ima da pljune, uradice mu neko i za >  200Dem po minuti a onda kad krenu ljudi da se smeju za reklamu >  puci ce i sledecu put ce znati sta radi, valjda ,uf danas se >  vise nista Naravno da se ne zna, jer tako treba! No, da ne skrecemo s teme, poenta je, po mome, sledeca: svi imamo sve programe i ceprkamo po njima. Mali broj ljudi koje znam ima dokumentaciju ili ima pristup istoj. Program se bez dokumentacija ZAISTA koristi max 50%. Naravno, mislim na monstrume tipa Quattro, AutoCAD, Corel itsl. Profi upotreba podrazumeva profi cenu. Amaterska stap-i-kanap upotreba podrazumeva sitne cene. U ovim uslovima, kada je vazno imati ista, a ne ono sto nam zaista treba, padanje cena je neminovnost. Mada ne radim s Borlandovim paketima, ono malo sto sam imao prilike me je uverilo da su ozbiljni. NAdam se da ce i CET biti dostojan statusa koji ima u odnosu na Borland i Misrosoft. Ovo je dobro mesto da se na miru i prijatelski isvadjamo, i kazemo nesiburbonu i ono sto mozda ne bismo u razgovoru, a on bi to trebaloda shvati kao korisnicku povratnu informaciju, jednu jaaako korisnu stvar za bilo koju ozbiljnu firmu. Apropo, ima li sta novog za Reflex2? dJOLE
borland.230 nesaburbon, -> #229, corto
>> NAdam se da ce i CET biti dostojan statusa koji ima u >> odnosu na Borland i Misrosoft. Ovo je dobro mesto da se >> na miru i prijateljski isvadjamo, i kazemo nesiburbonu i >> ono sto mozda ne bismo u razgovoru, a on bi to trebalo da >> shvati kao korisnicku povratnu informaciju, jednu jaaako >> korisnu stvar. Tako ja to i shvatam, da kritike na Sezam-u ipak dolaze od ljudi koji bi starno zeleli da kupe originalni paket, samo da su cene cene nize ili bar nas standard visi i da im je iskreno krivo kada shvate da svoje znanje ne mogu da toliko unovce da takav novac ponovo uloze u znanje (lic. softver). Uostalom, (potencijalni) kupac je uvek u pravu. Sto se Reflex-a tice, za sada jos uvek nista. Nesaburbon
borland.231 jtitov, -> #217, nesaburbon
>i recimo da se borimo za istu stvar. Ni ja sebi ne mogu da kupujem >softverske pakete koje bih zeleo, a toliko lepih stvari prolazi kroz >nasu radnju. Mislis da sam srecan zbog toga. Tebi je ipak lakse jer Nije moguce da vam nikada nije palo na pamet da bar nesto iskopirate za svoju dusu??????? Prosto ne mogu da verujem???? To bi bilo isto kao kada pcelar ne bi probao svoj med; ili poslasticar svoje kolace; ili mesar strpnuo malo lepih kobasica. Ali ako ste BAS toliko posteni, onda nesto nije bas u redu sa vama. Bez ljutis. Da ja radim u vasoj radnjici bar bi nesto iskopirao za svoju dusu. Dobro, programi su zapakovani, itd. ali sigurno moze da se postigne neki dogovor sa musterijom da se napravi kopija koja se ne bi dalje sirila.
borland.232 corto, -> #231, jtitov
>  kopija koja se ne bi dalje sirila. Daaa, to je moguce isto kao i perpetuum mobile...nemoj da se pravis naivniji nego sto si, a i svi mi :>>> dJOLE
borland.233 dr.grba, -> #231, jtitov
>> nesto iskopirao za svoju dusu. Dobro, programi su zapakovani, itd. >> ali sigurno moze da se postigne neki dogovor sa musterijom da se >> napravi kopija koja se ne bi dalje sirila. Šta ima da se dogovaraju sa mušterijom? Valjda mogu da otvore po primerak paketa radi prezentacije?
borland.234 corto, -> #231, jtitov
>  kopija koja se ne bi dalje sirila. Daaa, to je moguce isto kao i perpetuum mobile...nemoj da se pravis naivniji nego sto si, a i svi mi :>>> dJOLE
borland.235 jtitov, -> #234, corto
>> kopija koja se ne bi dalje sirila. >Daaa, to je moguce isto kao i perpetuum mobile...nemoj da se pravis >naivniji nego sto si, a i svi mi :>>> E pa vidis, kod mene vaze druga pravila; ako mi doticna osoba kaze 'ovo je samo za tebe' to tako i bude. I ne postoji razlog zasto bih nekome 'pozajmio' softver ako sam dao rec da necu da sirim. Cak ni najboljem drugu...
borland.236 vstan, -> #235, jtitov
>E pa vidis, kod mene vaze druga pravila; ako mi doticna osoba kaze >'ovo je samo za tebe' to tako i bude. I ne postoji razlog zasto bih >nekome 'pozajmio' softver ako sam dao rec da necu da sirim. Cak ni Daaa. Situacija mi poznata. Znaci ima nas.
borland.237 corto, -> #235, jtitov
>  >  E pa vidis, kod mene vaze druga pravila; ako mi doticna osoba >  kaze 'ovo je samo za tebe' to tako i bude. I ne postoji razlog >  zasto bih nekome 'pozajmio' softver ako sam dao rec da necu da >  sirim. Najzad da neko i ovo kaze! Umalo da otkucam SPS parolu (ne mogu da se nateram, a ovde bi isla 100%) dJOLE
borland.238 djelovic, -> #217, nesaburbon
> Sto se kasete tice , razlog zasto ne zovemo ljude koji su ostavili > svoje adrese je taj sto mi nije vratio kasetu poslednji koji ju je > pogledao. Moja greska, poceo sam da je dajem na rec i tako je kaseta > isparila. Kaseta je kod mene - vi me niste zvali, a i ja sam skroz na nju zaboravio... :( Doneću ti je u ponedeljak.
borland.239 nesaburbon,
Pozdrav svima, Evo, posle krace pauze nastavlja se i nasa konferencija. Nadam se da ce biti vise razloga da je citate i pratite i da cemo uspeti da vas na vreme obavestavamo i o novim paketima i o ostalim stvarima koje prodajemo. Za koji dan stizu nam nova verzija Visual Basica-a, Visual C++, eventualno Access 1.1, a u oktobru i najavljene nove verzije svih hitova Borlanda i Microsofta. Nastavljaju se i prezentacije (kojih ste se sigurno zazeleli). O njima ce te biti blagovremeno obavesteni. Za pocetak, ko radi u Borland Pascalu i ima verziju 7.0, moze, uz najavu, da dodje kod nas i presnimi dodatak na 7.01. Potrebno je da donese dve 3.5" diskete. NESABURBON
borland.240 skerl, -> #239, nesaburbon
│ Za pocetak, ko radi u Borland Pascalu i ima verziju 7.0, moze, │ uz najavu, da dodje kod nas i presnimi dodatak na 7.01. Potrebno │ je da donese dve 3.5" diskete. └──── Dva pitanjca: 1. u cemu se sastoji razlika tj sta su to ispravili 2. da li ova ponuda vazi samo za registrovane kupce :) Pozdrav, Skerl.
borland.241 nesaburbon, -> #240, skerl
Ispravljeni su uglavnom svi bagovi iz ver. 7.00 (ne pitaj koji). Ponuda vazi za sve (cak i za jednog dana registrovane kupce). NESABURBON
borland.243 dekiper,
Evo novih (osetno nižih) cena u CET-u... Pozdrav, Deki BORLAND - ObjectVision 2.1 250 - ObjectVision Pro 2.1 370 - Paradox 4.0 480 - Paradox 4.5 520 - Paradox Runtime 190 - Paradox SE 130 - Paradox LAN Pack (1 usr) 195 - Paradox SQL Link InterBase 535 - Paradox SQLL DEC Rdb/VMS 535 - Paradox SQL Link Novell 535 - Paradox SQL Link Oracle 535 - PDX Eng. 3.0 & Database Framw. 560 - NOVO ! Paradox for Windows 4.5 450 - NOVO ! Paradox f/Win Workgr. ed. 570 - dBASE IV 2.0 (DOS) 390 - dBASE IV Compiler 570 - dBASE IV LAN Pack (DOS/1 us) 280 - dBASE IV LAN Pack (10 us.) 2.790 - Quattro Pro 5.0 (prom.) 170 - Quattro Pro 5.0 f/Win 180 - Quattro Pro f/Win 5.0 Workgr. Ed. 240 - Quatro Pro LAN (1 usr.) 330 - Sidekick 2.0 130 - Borland C++ & App.Fram. 3.1 560 - Borland C ++ 3.1 390 - Turbo C ++ for Windows 3.1 Visualiz. 190 - Turbo C ++ 3.0 190 - Turbo Pascal f/Win 1.5 250 - Turbo Pascal 7.0 250 - Borland Pascal w/Objects 7.0 490 - Protogen 2.1 End User 100 - Brief 3.1 DOS & OS/2 150 - The World of ObjectWindows for C ++ 230 - The World C ++ 230 - The World of Objectvision 130 - Learn Paradox 4.0 today 140 MICROSOFT - Word 6.0 for Windows 850 - Excel 4.0 for Windows 850 - Powerpoint 3.0 for Windows 850 - Project 3.0 for Windows 1.190 - Works 4.0 for Windows 340 - Publisher 2.0 for Windows 340 - Win Office 3.0 (Word+Excel+Powp+Mail) 1.290 - Win Office Pro (Office + Access) 1.630 - Word 6.0 780 - Works 3.0 250 - Works 2.0 EAST EUROPE Vers. 250 - AlphabetPlus 265 - Foxbase Plus 386 690 - FoxPRO 2.5 for Windows 790 - FoxPro 2.5 850 - FoxPro Distribution Kit 850 - FoxGraph 490 - MS-DOS 6.0 Upgrade 180 - MS Windows 3.1 EE 240 - Windows NT 850 - Windows NT Upgrade 650 - Windows NT Advanced Server 2.590 - Win for Workgroups Starter Kit 1.490 - Windows for Workgr. User Kit 750 - W4W Starter Kit - Add On 970 - W4W User Kit - Add On 490 - Windows for Workgroups 450 - W4W Add On 180 - W4W Add On 5 Pack 490 - W4W Connect DOS 140 - Windows Productivity Pack 195 - Windows SDK 3.1 (CD) 620 - Windows DDK 3.1 (CD) 860 - Test for Windows 1.0 790 - Visual Basic 3.0 f/Win 350 Prof. Toolkit for VB 590 - Visual Basic 3.0 Prof. f/Win 850 - Visual C ++ Standard 350 - Visual C ++ Professional 850 - Quick C Compiler 2.5 170 - Quick C & Quick Assembler 470 - MS Access f/Windows 790 - Macro Assembler 6.1 350 - Basic Prof. Develop. Sys. 7.1 850 - C /C++ Prof. Dev. Sys. 7.0 850 - Cobol 1.890 - Fortran 5.1 760 - LAN Manager Serv. & 10 Us. 2.1 3.590 - LAN Manager 10 Users Ext. 2.1 1.990 - LAN Manager Unlim. Us. Exten. 9.900 - Multimedia Develop. Kit for Win. 1.090 OSTALI Baze Podataka - Clarion Prof. Developer 3.0 1.790 - CA Clipper 5.2 1.690 - Nantucket Tools III 1.590 - Superbase 4 f/Windows 1.490 - Superbase 4 Develop. Edt. 2.890 - Raima Database Manager 1.090 Pomocni programi - 386 Max 6.0 290 - Check-it 365 - Deskview 386 6.02 565 - Deskview/X 590 - Hi Jaak 2.1 570 - Hi Jaak 1.0 for Windows 590 - Norton Utilities 7.0 390 - Norton Commander 4.0 195 - Netroom 310 - Norton Desktop f/Win 2.2 390 - PC Tools 8.0 470 - PC Tools for Windows 470 - QEMM 7 330 - QRAM 230 - Spinrite 3.1 330 - Stacker 3.1 370 - Super PC Kwik Power Pak 3.1 320 Poslovna Grafika - Harvard Graphics 3.0 1.290 - Harvard Graphics f/Win 1.290 - Statgraphics 2.365 - Statgraphics 386 3.300 Tekst Procesori - Chi Writer 1.190 - Professional Write 2.2 610 - WordPerfect 6.0 for DOS 990 - WordPerfect 5.2 f/Windows 970 - Wordstar 7.0 980 - Wordstar f/Windows 990 Komunikacije - Procomm Plus 2.01 290 - Procomm Plus 1.0 f/Win 390 - LapLink Pro V 490 - WinFax PRO 3.0 350 Desktop Publishing - Adobe Photoshop 2.5 f/Win 1.790 - Adobe Illustrator 4.0 f/Win 1.490 - Corel Draw 4.0 & CD-ROM 1.290 - Harvard Draw 1.0 990 - Micrografx Designer 4.0 1.590 - Pagemaker 5.0 f/Win 1.790 - Pizzas Plus 360 - Toolbook f/Windows 1.290 - Ventura Gold for Dos 1.790 - Ventura Pub 4.1 Windows 1.790 Programski jezici - Watcom C/C ++ 9.5 1.790 - CodeBASE 5.0 990 - Symantec C/C ++ 6.0 Profess. 1.090 CAD Programi - DesignCAD Profess. Series 2.090 - DesignCAD 3D 1.090 - DesignCAD 6.0 2D 850 - MathCAD 4.0 f/Win 1.390 - MathCAD 2.5 . 1.150 - VinylCAD 1.690 - AutoCAD R12 5.990 - AutoCAD & AME 6.990 - AutoCAD f/Win 5.790 - 3D Studio 2.0 6.890 - Animator Pro 1.890 - Easy View 490 LOTUS - 1-2-3 3.4 Std. 990 - Lotus 1-2-3 4.0 f /Win 990 - Improv f/Win 2.1 1.490 - Symphony 2.2 Std. 790 - Smart Suite 1.790 - Ami Pro 3.0 1.090 - Freelance 2.0 f/Win 1.090 - Magellan 350 NOVELL - Novell Netware 2.2-5 Us. 1.550 - Novell Netw. 2.2 - 10 Us 3.490 - Novell Netw. 2.2 - 50 Us 6.990 - Novell Netw. 2.2 -100 Us 10.450 - Novell Netw. 3.11- 5 Us . 1.890 - Novell Netw. 3.11- 10 Us. 4.390 - Novell Netw. 3.11- 20 Us 5.690 - Novell Netw. 3.11-100 Us 12.090 - Novell Netw. 3.11-250 Us 21.700 LANTASTIC - Lant. AE-2 Ether.Star.Kit f/DOS 1.990 - Lant. AE-2 Ethr.St.K. f/Win ISA 1.990 - Lantastic AE-3 St. Kit 4.1 ISA 2.190 Xenix-Unix Programi - SCO Foxbase+ 386 2.590 - SCO Foxbase+ 386 RTime - Xenix 1.290 - Microfocus Cobol - Xenix 6.900 - RM Cobol 85 for Unix 6.750 - RM Fortran for Xenix 2.400 - SCO C ++ f/Unix 2.990 - Norton Utilities f/Unix 890 - SCO Unix 386 Develop. System 2.590 - SCO Unix 386 Operating Sys. (16 us) 2.690 - SCO Unix 386 Oper. System (unlim.) 3.790 - SCO TCP/IP Runtime Sys. Multi. 1.390 - SCO TCP/IP Dev. Sys.3.2 V4.2 990 - SCO NFS 1.2.1 1.590 - SCO Xenix 386 Dev. Sys 2.490 - SCO Xenix 386 Oper. Sys 2.490 - SCO VP/ix 1.2 (3+ users unlimited) 2.090 - SCO IPX/SPX 1.0.2 (unlim.) 1.190 - Corel DRAW! UNIX 2.190 - Open Desktop Pers. System 3.0 2.490 - Open Desktop Devel. System 3.0 3.890 - Open Desktop Server Upgrade 3.0 3.890 - WP for Unix 5 users 3.690 - WP for Unix 10 Users 6.490 - MS Word for Unix Multi 2.790 CREATIVE LABS - Multimedia Upgrade Kit + SoundBlaster Pro + Win 3.1 2.390
borland.244 wizard, -> #243, dekiper
> - Chi Writer 1.190 > - Ami Pro 3.0 1.090 > - Word 6.0 for Windows 850 Da se zna ko kosi a ko vodu nosi! ;)))
borland.245 vstan, -> #244, wizard
>> - Chi Writer 1.190 >> - Ami Pro 3.0 1.090 >> - Word 6.0 for Windows 850 > >Da se zna ko kosi a ko vodu nosi! ;))) Pre ce biti da si pogresno shvatio ;)
borland.246 wizard, -> #245, vstan
> >> - Chi Writer 1.190 > >> - Ami Pro 3.0 1.090 > >> - Word 6.0 for Windows 850 > > > > Da se zna ko kosi a ko vodu nosi! ;))) > > Pre ce biti da si pogresno shvatio ;) ?
borland.247 yowo,
Sasvim je ispravni da je Chi Writer najskuplji tekst procesor! Onaj ko je dovoljno lud, da to koristi, valjda je i dovoljno lud da baci tolike pare.
borland.248 dekiper, -> #244, wizard
Nije do CET-a. ChiWriter je i napolju najskuplji word processor. Zašto je tako, teško je reći. Meni takođe nije logično. Za detaljnije, naravno 343-043.
borland.249 nesaburbon,
Poceli smo sa prodajom punih verzija i Upgrade-a programskog mega-hita Borland C++ 4.0. - Borland C++ 4.0 490 DEM - Upgrade BC++4.0 420 DEM Verovatno vec dosta znate o ovom programu, ali ipak, prepisacu Vam sta pise u reklami u novom Byte-u : What it takes to be the best C++ : - Uncompromising C++ support with templates, exception handling, and Run-time Type information - Customizable multi-pane Professional Editor featuring BRIEF technology - Four easy-to-use visual Experts to assist you in creating and customizing your applications - Fastest 16- and 32-bit C and C++ for Windows and 16-bit DOS compilers - ObjectWindows 2.0-the safest App. Framework with extensive API coverage - Tightly integrated VBX control support for C and C++, including Drag and Drop - Integrated GUI Debugger with Smart Breakpionts and Object Inspectors Navalite, sto se kasnije javite program duze cekate. NESABURBON
borland.250 nesaburbon,
Poceli smo da primamo uplate za Upgrade i pune pakete Paradox-a 4.5 za DOS i Win. Ko je zinteresovan nek' se javi. O utiscima o PDX f/Win Workgr. Edt. kroz 15 dana.
borland.251 nesaburbon,
Dobili smo prospekt za jedan veoma ambiciozan paket firme Borland : ** PARADOX 4.5 Development Edition for Windows ** Sta je sve dodato ? Napisacu vam na engleskom jer paket nismo jos dobili pa da ne bi bilo neke zabune ... " Tools include the SQL Tools source code to integrate pre-built code into applications for common client/server funcionality, such as remote updates and other management routines. Or select from enormous library of pre-built ObjectPAL routines from the Developer's Toolkit. With Borland SQL Link, connect the power of Paradox to SQL database servers such as Oracle or Microsoft SQL Server. Also included is the Resource Workshop, which allows you to quickly create Windows resources. etc......" Koga interesuje vise neka navrati u CET. NESABURBON