devojke.103dragisha,
-> #73, princess-> necu ja!
Sreća!!
-> necu fancy (nasi stavovi se dijametralno razlikuju)
Pa čuj.. da su mu stavovi slični tvojima, sa onakvim političkim
stavovima bio bi najveći ******* na Sezamu. Ovako, ima šanse za njega:)).
-> imam predlog za idealnog moderatora:
-> veca !!!!
KoModerator, za nebljutava pitanja. Za 'bljutava', nek to ipak bude
fancy:). Treba ipak neko s mu*ima:) da može da se odupre 'moralistima'.
--
[Sometimes the light's all shinin' on me...]
devojke.104dragisha,
-> #76, fancy-> Gde su bljuvotine, tu sam i ja..:)
-> Dakle, kandidujem se..;>
-> NoRMaLno.
Optimalno podržavam kandidaturu! Evo i prilog..
(bljut, nije za princeze..)
--
[Never take a beer to a job interview.]
dolcet3a.gifdevojke.105markom,
-> #96, fancy█*█ Govori u svoje ime..;)
Pa sigurno nisam govorio u sestrino ;))
devojke.106m.hristodulo,
-> #76, fancy>> 'Ajde narode, vicite, trazite, HOCETE LI SEX ILI
>> NECETE..?!
Hocemo, hocemo... I Fancy-ja za moderatora.
Fan-cy! Fan-cy! :-)
devojke.107veca,
-> #85, jevta>> Zbiljski, ta konferencija bi trebala. Moj glas je za, fancy bi
>> umesto moderatora bio supervisor conferencije, da se razlikuje od
>> ostalih moderatora :))
I moj glas za! Slažem se sa idejom supervizora, jer ovakvoj
konferenciji nije potreban moderator ;) pre će biti animator ;))
devojke.108veca,
-> #93, maksa>> Zvuči šašavo - Hoćemo 'SEX' da bi rasteretili 'devojke'. ;)))
Pa sad, ovo može da ima dve strane ;) Obzirom da je devojaka
manje... ;)
devojke.109veca,
-> #97, fancy>> Ma devojke su OUT..;) NET SEX je IN..:)))
Fancy :) kako misliš da TO izvedeš bez devojaka? ;) Sam svoj
majstor? ;))
devojke.110mikis,
-> #76, fancy+> 'Ajde narode, vicite, trazite, HOCETE LI SEX ILI NECETE..?!
Ocemo, ocemo... :)) Samo, ja sam za to da se otvori tema Sex u
jednoj novoj konferenciji, u kojoj bi bile i teme kao sto su alkohol,
duvacki instrumenti ;)) i ostale stvari koje cine zivot lepsim :)
devojke.111mikis,
-> #78, ljubisha+> Sortirane su tematski
+> i ima stvarno uzasnih stvari. Ovaj, htedoh da kazem NoRMaLnih. :) Imam par
+> primera.
Pa ako vec saljete nesto, bar saljite AbNoRMaLne stvari, a ne ove
_bljuvotine_ ;) koje svi imamo na diskovima ;))
devojke.112markom,
-> #106, m.hristodulo█*█ Hocemo, hocemo... I Fancy-ja za moderatora.
█*█ Fan-cy! Fan-cy! :-)
Ma sve je to OK, ali i ako se otvori konferencija (tema), kao moderator će biti
stavljena veca, ili tako neko, a to nije ono što bi mi svi želeli, jer nam tre-
ba u najmanju ruku bolestan čovek :))) Jedini takav je izbačen 30 decembra.
devojke.113novim,
-> #112, markom" ba u najmanju ruku bolestan čovek :))) Jedini takav je izbačen
" 30 decembra.
:))) Citat iz novog Uputstva (str. 65):
"Primer: .ignore piroman - ingnorište ono što korisnik piroman
kaže u chat-u."
I tako - pravo iz čata ode u legendu! :))
devojke.114domana,
-> #95, ljubisha~~~ 24 GIGABYTES
Ueee, 24 Giga!!! :) Huuu...
Pyc
devojke.115veca,
-> #103, dragisha>> fancy:). Treba ipak neko s mu*ima:) da može da se odupre
>> 'moralistima'.
Moralistima ili primitivcima? Prvo, ne znam čemu bi se moralisalo
u takvoj conf?
Ako mogu da dam predlog (ne tebi, nego upravi :) ) da, ako se
otvori, konferencija ima sličan status kao i vicevi, dakle da se
potpiše pristup sa NoRMaLno :) i da se omogući opcija
anonimnosti, kako bi se izbegle primitivne provokacije korisnika,
maročito korisnica ;)
devojke.116fancy,
-> #103, dragishaŮŢ> Pa čuj.. da su mu stavovi slični tvojima, sa onakvim političkim
ŮŢ> stavovima bio bi najveći ******* na Sezamu. Ovako, ima šanse za njega:)).
E, poginuću da saznam šta se krije iza onih 7 zvezdica gore,
you, ex-bosnian, you..;)) !
Hvala na iskazanom poverenju, mada cenim da ne sFataš važnost
princezinog komoderisanja.
Naime, postoje teme (mi to već utvrdili, tek da se zna :) u
kojima meni zaista nema mesta, a moje skromno mišljenje je da
je ona pravi čovek (žena, !čovek..;)) za to.
Uostalom, za SEX je potrebno dvoje..;)) (najmanje..! :))))
--
[stay cool, this is not yet another dragisha's tag]
devojke.117fancy,
-> #105, markomŮŢ> Pa sigurno nisam govorio u sestrino ;))
Sedi, pet.
I pošalji sestru na roditeljski..:)
devojke.118fancy,
-> #107, vecaŮŢ> konferenciji nije potreban moderator ;) pre će biti animator ;))
Samo da se od istog ne traži da _animira_ po kućama..;)
devojke.119fancy,
-> #109, vecaŮŢ> Fancy :) kako misliš da TO izvedeš bez devojaka? ;) Sam svoj
ŮŢ> majstor? ;))
Ma mislio sam, NoRMaLno, na temu "devojke" i na conf "SEX" (kako
to gordo zvuči :) E sad, što se devojaka tiče, i ne vidim da imam
njihovu podršku.
Ribe, gde ste..?
( \/ )
devojke.120fancy,
-> #115, vecaŮŢ> Ako mogu da dam predlog (ne tebi, nego upravi :) ) da, ako se
ŮŢ> otvori, konferencija ima sličan status kao i vicevi, dakle da se
ŮŢ> potpiše pristup sa NoRMaLno :) i da se omogući opcija
ŮŢ> anonimnosti, kako bi se izbegle primitivne provokacije korisnika,
Te sam stvari upravo hteo da predložim, i ideje se razrađuju sa
kopredsednicom, tj. komoderatorkom, a u slučaju da se sve ovo
ozbiljno shvati, ima da izložimo svoj koncept.
*
Za sada nema reakcija od zvaničnika.
*
Apsolutno je potrebno da se conf. NE NAĐE u spisku default tema,
a ko želi da pristupi, ima da naglasi posebno.
*
Još predloga..?
devojke.121ljubisha,
-> #115, veca>Ako mogu da dam predlog (ne tebi, nego upravi :) ) da, ako se
>otvori, konferencija ima sličan status kao i vicevi, dakle da se
>potpiše pristup sa NoRMaLno :) i da se omogući opcija
>anonimnosti, kako bi se izbegle primitivne provokacije korisnika,
>maročito korisnica ;)
Misliš "onemogući"? Inače, lako može da se desi da neki ludak upadne
u konf i počne da vređa prisutne. A tu nema koristi od Ignor-a.
devojke.122dragisha,
-> #115, veca-> >> fancy:). Treba ipak neko s mu*ima:) da može da se odupre
-> >> 'moralistima'.
->
-> Moralistima ili primitivcima? Prvo, ne znam čemu bi se moralisalo
-> u takvoj conf?
Primitivcima, NaRaVNo.
--
[Diplomacy: the Vaseline of political intercourse.]
devojke.123dragisha,
-> #116, fancy-> ŮŢ> Pa čuj.. da su mu stavovi slični tvojima, sa onakvim političkim
-> ŮŢ> stavovima bio bi najveći ******* na Sezamu. Ovako, ima šanse za
-> njega:)).
-> E, poginuću da saznam šta se krije iza onih 7 zvezdica gore,
Crko!:))
-> you, ex-bosnian, you..;)) !
me, re-bosnian, me............. :)))
-> Uostalom, za SEX je potrebno dvoje..;)) (najmanje..! :))))
Optimalno podržavam:)), samo me zeza ova mašina pa ne mogu da zakačim
.GIF podrške:)).
--
[....But I'm feeling much better now!]
devojke.124niklaus,
-> #82, jovca.car(:> /* Jeste da bi nam brzo dosadilo ali
(:> /* zamisli sezamov disk pun pornografije. :)
(:>
(:> Šta bi mu falilo? :)
Ukinuli bi nam temu? (:
(: Sean :)
devojke.125asterix,
-> #120, fancy> Još predloga..?
Da. Hoćemo:
O
(.|.)
( )
( * )
\|/
devojke.126index,
-> #121, ljubisha[]> i da se omogući opcija anonimnosti,
[]
[] Misliš "onemogući"? Inače, lako može da se desi da neki ludak
[] upadne u konf i počne da vređa prisutne. A tu nema koristi od
[] Ignor-a.
Zato je tu moderator... Ima moć i da obriše takve poruke,
a i da vidi ko je to poslao (valjda).
Ako se ne omogući anonimnost, konferencija će biti jako
dosadna.
Nenad
devojke.127kale,
-> #115, veca
>> Moralistima ili primitivcima? Prvo, ne znam čemu bi se moralisalo
>> u takvoj conf?
Što se tiče 'moralista', i ja sam protiv njih. Moral međutim treba da
postoji i u sexu, kao i u bilo kojoj drugoj ljudskoj aktivnosti. Ja bih mnogo
pre nazvao primitivcem (primitivkom) nekoga ko se nemoralno sexa nego nekog ko
to radi sa odgovarajućim moralom, tj. poštovanjem svih učesnika.
Za moja shvatanja morala nije uopšte važno da li je spreda, straga, ili
oralno, da li je bračno, vanbračno ili mešovito, heteroseksualno ili
homoseksualno. Namerno ne upoznati partnera sa nekom svojom zaraznom bolesti
(od gripa do side), raditi nešto partneru protiv njegove volje, sexati se zbog
nekih motiva asexualne prirode,... eee, to su nemoralne stvari u sexu. Ne
vidim razlog da se i o ovim stvarima ne govori.
Pozdrav, Kale
devojke.128jovca.car,
-> #124, niklaus/* Ukinuli bi nam temu? (:
Samo neka probaju. ;) Slali bi u druge teme.
civ:skola? pc.hard:razno? :))
devojke.129markom,
-> #113, novim█*█ I tako - pravo iz čata ode u legendu! :))
Slava mu :)))
devojke.130fancy,
-> #127, kaleŮŢ> Za moja shvatanja morala nije uopšte važno da li je spreda, straga, ili
ŮŢ> oralno, da li je bračno, vanbračno ili mešovito, heteroseksualno ili
ŮŢ> homoseksualno.
Ti si čovek koji će oživeti conf SEX kad zapadne u krizu..:)) !
Da, slažem se i sa onim što si napisao pre i posle ovoga.
*
Da li je živeti sa nekim koga ne možeš da vidiš u krevetu moralno..?
Gde je granica obzira..?
Gde prestaje razumevanje a počinje pakao?
*
nemoralni, bezobzirni Fan
--
[dragisha's not home right now, but I can entertain you...]
devojke.131index,
-> #122, dragisha[][ Diplomacy: the Vaseline of political intercourse.]
Random, a? ;)
Nenad
devojke.132paki,
-> #106, m.hristodulo> Hocemo, hocemo... I Fancy-ja za moderatora.
Hoćemo, nego šta! Samo napred!
[Ovde dođu mažoretkinje s neobaveznom koreografijom]
devojke.133bulaja,
-> #102, index│** Uz poruku 'p0012.gif' (159271 bytes)
└───
Prebačeno u SEX direktorijum. Hvala na prilogu.
O:>
devojke.134corto,
-> #84, fancy> Ma to cemo u novoj conf..:)
Podrzavam.
devojke.135markom,
-> #117, fancy█*█ I pošalji sestru na roditeljski..:)
Hmmm, možda u klub ... O:)
devojke.136markom,
-> #118, fancy█*█ Samo da se od istog ne traži da _animira_ po kućama..;)
Šta bi ti falilo ? :))
devojke.137veca,
-> #127, kale>> nekih motiva asexualne prirode,... eee, to su nemoralne stvari u
>> sexu. Ne vidim razlog da se i o ovim stvarima ne govori.
Eto, lepo si sažeo ono što sam mislila, a iz tih razloga sam i
predložila da autor ima mogućnost da bude anoniman čisto da bi
izbegao situaciju da mu se prikače neki epiteti i provokacije
ukoliko bi poželeo da iznese neka svoja iskustva, loša ili dobra,
svejedno (za loša bi se eventualno, neki više kačili).
devojke.138veca,
-> #118, fancy>> Samo da se od istog ne traži da _animira_ po kućama..;)
Pa ni moderator ne moderiše po kućama :) sem ponekad ;)) Šta
znaš, možda ti uleti i neka dobra 'animacija' ;)
devojke.139veca,
-> #119, fancy>> to gordo zvuči :) E sad, što se devojaka tiče, i ne vidim da imam
>> njihovu podršku.
Pazi majku mu, ja sam tolike godine živela u ubeđenju da sam
žensko :)
>> Ribe, gde ste..?
U akvarijumu ;)
devojke.140vujos,
-> #125, asterix¨> O
¨> (.|.)
¨> ( )
¨> ( * )
¨> \|/
Kratke joj nešto noge ;)
devojke.141fancy,
-> #139, vecaŮŢ>>> to gordo zvuči :) E sad, što se devojaka tiče, i ne vidim da imam
ŮŢ>>> njihovu podršku.
ŮŢ> Pazi majku mu, ja sam tolike godine živela u ubeđenju da sam
ŮŢ> žensko :)
Da, ti si DEVOJKA, ne DEVOJKE..:((
^^^^^^^
(ili su te možda delegirale..:)) ?
devojke.142princess,
ok...gde je ta conf: sex ili tema :(
zasto se uprava ne izjasnjava.....u stvari dejanr se vec izjasnio :(( sa svojim
pogledima iz 19 v. n. e. :(
ccc...
treba nam jos glasova...!!
devojke.143markom,
-> #133, bulaja█*█ Prebačeno u SEX direktorijum. Hvala na prilogu.
AAAAAA? Nije valjda?? Ma, neee, pališ :))
devojke.144fancy,
-> #142, princessŮŢ> treba nam jos glasova...!!
ŠTA JE..? ŠTA STE SE UĆUTALI..?
BORITE SE ZA SEX..!
KOJA SE GALAMA DIGLA ZA TW, DOK O SEXU TEK PONEKO STIDLJIVO
KAčE "može, što da ne..." :(((((
Što reče princess... ccc..;((
--
[Trade Wars..? No thanx, I'd rather take a good old NoRMaL fuck..!]
devojke.145spantic,
-> #142, princess> treba nam jos glasova...!!
Ja dajem punu podršku princess po ovoj temi :) Dajte nam
konferenciju!
-> Sagita for people!
devojke.147asterix,
-> #144, fancy> KOJA SE GALAMA DIGLA ZA TW, DOK O SEXU TEK PONEKO STIDLJIVO
> KAčE "može, što da ne..." :(((((
Ma dobro bre, otvoriće se konferencija SEX ... [you know this part ;)]
devojke.148index,
-> #110, mikis[] Ocemo, ocemo... :)) Samo, ja sam za to da se otvori tema
[] Sex u jednoj novoj konferenciji, u kojoj bi bile i teme kao
[] sto su alkohol, duvacki instrumenti ;)) i ostale stvari koje
[] cine zivot lepsim :)
To! :)
Sex bi trebalo u toj konferenciji da dobije nekoliko tema.
Nenad
devojke.149shootman,
-> #144, fancy
>> KOJA SE GALAMA DIGLA ZA TW, DOK O SEXU TEK PONEKO STIDLJIVO
>> KAčE "može, što da ne..." :(((((
NoRMaLno, birokratiju SeZaMa obaveštavam da ovom svojom porukom u
potpunosti izražavam podršku otvaranju nove konferencije SEX:
Ali ... poznajući sastav aktivnog "pisačkog" dela SZM populacije,
odgovorno tvrdim da u najboljem slučaju možemo skupiti 10-tak usera
koji su zainteresovani da o sexu govore slobodno, bez predrasuda i iz
ličnog iskustva.
>> ŠTA JE..? ŠTA STE SE UĆUTALI..?
>> BORITE SE ZA SEX..!
Fancy, što bi rekli ovi iz marketinga : promašio si ciljnu grupu ;(
Teško da ćeš naći nekoga ovde ko je više zainteresovan za sex nego za
npr. novu verziju civ4win.
--
[Sorry darling for interuption .... Technical reasons]
devojke.150mpaunovic,
Ja sam za temu sex ako se u njoj moze
nesto normalno diskutovati ali sam do sada stekao
utisak da ne moze. Jedan jedini covek koji je tu
probao nesto racionalno i argumentovano da kaze,
na osnovu sprovedenih anketa u svetu itd, samo je
ismejan. Tako da se bojim da bi se ta tema svela
na neku vrstu "lupetanja", pa bi predlozio da se
otvori u konferenciji CHAT kao najneobaveznijem
mestu sezama.
Sto se tice erotskih (da ne kazem porno)
gifova, tifova, animacija i ostalog, nekako nisam
uspeo da vidim u cemu je draz toga. Sta ce mi da
trosim vreme da prenesem neki porno gif i da mi on
uzima mesto na disku, kad moze za par dinara da se
kupi sex klub ili pan erotika, pa eto jos mnogo vise
porno slika u vecoj rezoluciji:) A za animacije ist
stvar, sto da trosim megabajte i megabajte skupo
placenog diska na neku animaciju u uglu ekrana i
crno-belu ili u slaboj rezoluciji, kad moze da se
uzme video kaseta na kojoj je tri sata jebacine, na
citavom ekranu, u koloru i sinemaskopu i jos uz
dahtanje:)
Ne kazem, mora da ima covek i neki
porno gif da pokaze nekome, ali jedan-dva su
sasvim dosta, za vise bolje uzeti pornic:)
devojke.151ljubisha,
-> #150, mpaunovic>uzme video kaseta na kojoj je tri sata jebacine, na
>citavom ekranu, u koloru i sinemaskopu i jos uz
>dahtanje:)
Pa dobro. Mogu ja da šaljem i semplove ako te to baš toliko intere-
suje. :) Pa ih onda vrtiš u pozadini dok čitaš poruke iz teme SEX.
devojke.152maksa,
-> #148, index>> To! :)
>> Sex bi trebalo u toj konferenciji da dobije nekoliko tema.
Možda da se otvori conf. POROCI ;) sa temama blud.razvrat,
high, alco, pervert ... ?
devojke.153maksa,
-> #150, mpaunovic>> uzme video kaseta na kojoj je tri sata jebacine, na
>> citavom ekranu, u koloru i sinemaskopu i jos uz
>> dahtanje:)
Ništa ... jedino da se strpiš dok zaživi multimedija,
onda kupiš Soundblaster, pa imaš i dahtanje na n kanala.
devojke.154fancy,
-> #147, asterixŮŢ> Ma dobro bre, otvoriće se konferencija SEX ... [you know this part ;)]
I know...
...not. ;)
devojke.155fancy,
-> #150, mpaunovicŮŢ> Sto se tice erotskih (da ne kazem porno)
ŮŢ> gifova, tifova, animacija i ostalog, nekako nisam
ŮŢ> uspeo da vidim u cemu je draz toga. Sta ce mi da
ŮŢ> trosim vreme da prenesem neki porno gif i da mi on
ŮŢ> uzima mesto na disku, kad moze za par dinara da se
ŮŢ> kupi sex klub ili pan erotika, pa eto jos mnogo vise
ŮŢ> porno slika u vecoj rezoluciji:)
Ima mnogo više u SEX-u nego što su GIF-ovi i porno animacije.
Didaktički momenat po mnogim pitanjima se ne sme zanemariti takođe,
a teme su uvek neiscrpne...
devojke.156markom,
-> #142, princess█*█ treba nam jos glasova...!!
Evo i mene da se pridružim :))
devojke.157domana,
-> #144, fancy~~~ KOJA SE GALAMA DIGLA ZA TW, DOK O SEXU TEK PONEKO STIDLJIVO
~~~ KAZE "moze, sto da ne..." :(((((
DA DA TW!!! a SEX moze da priceka!
U jebote, al sam ja NeNoRmAlaN! ;)
Pyc
devojke.158markom,
-> #152, maksa█*█ Možda da se otvori conf. POROCI ;) sa temama blud.razvrat,
█*█ high, alco, pervert ... ?
Sve je to OK, ali nigde dejrana da se izjasni o tome ... :(((
devojke.159m.hristodulo,
-> #113, novim>> I tako - pravo iz cata ode u legendu! :))
Stvarno je bio majstor, ko onaj Harold iz
vecerasnjeg filma.
--
Piiiroomaaaneeee, vraatiii seeeeee (peva se) :-)
devojke.160m.hristodulo,
-> #142, princess>> zasto se uprava ne izjasnjava.....u stvari dejanr
>> se vec izjasnio :(( sa svojim pogledima iz 19 v.
>> n. e. :(
Koliko se secam, Dejan je prenosio neke SEX
konferencije sa hrvatskog adrianeta, a i ima uvek
onaj e-mail primer sa sabrinom, ;-)
Zasto da se stvarno ne otvori SEX (a bilo je
jos dobrih predloga: children, poroci... a ni TW ne
bi bio na odmet, :-) ) konferencija, da probamo, pa
ako ne bude valjalo da zatvaramo...
--
Nista to ne boli.
devojke.161haevorn,
-> #114, domana// ~~~ 24 GIGABYTES
//
// Ueee, 24 Giga!!! :) Huuu...
Hoh, samo 200 dana dvadesetčetvoročasovnog DL-a... sitnica ;)
devojke.162haevorn,
-> #120, fancy// Apsolutno je potrebno da se conf. NE NAĐE u spisku default tema,
// a ko želi da pristupi, ima da naglasi posebno.
Izvod iz pravila luksemburškog ComNeta:
All X-rated files available are password protected and will not be
made accessible for download to users below the age of 18 years.
Users above the age of 18 will receive a password only by special request.
Access to the X-rated files conferences is closely monitored at all times.
devojke.163asterix,
-> #149, shootman> npr. novu verziju civ4win.
koliko mesta zauzima, memory requirements ? ;)
devojke.164asterix,
-> #150, mpaunovic> trosim vreme da prenesem neki porno gif i da mi on
> uzima mesto na disku, kad moze za par dinara da se
> kupi sex klub ili pan erotika, pa eto jos mnogo vise
Ma jok samo se ti drži svoje lepe kratke margine, sex-cluba za par dinara
i video kluba u komu iznajmljuješ porniće.
A bogami čuvaj i svoje skupoceno plaćene MB na disku. Doduše ono sa vriš-
tanjem što su ti predložili vredi razmatranja.
devojke.165stefan,
-> #142, princess> treba nam jos glasova...!!
Vote for Sex! :))
ps. a baš bi bilo zanimljivo, recimo naprave se teme "sadisti" i
"mazohisti" i onda neko od onih prvih ostavi poruku "aj' nam ostavljajte
duple exece u temu, pliiiiz" a drugi odgovaraju "nećemo!" ;)) Doduše, ovo
može i bez seksa al' sa njim je lepše ;)
devojke.166veca,
-> #144, fancy>> KOJA SE GALAMA DIGLA ZA TW, DOK O SEXU TEK PONEKO STIDLJIVO
>> KAčE "može, što da ne..." :(((((
Simptomatično.
devojke.167dcolak,
-> #144, fancy│ ŠTA JE..? ŠTA STE SE UĆUTALI..?
│ BORITE SE ZA SEX..!
FIGHT THE POWER! ┌───┐
│.. │ ┌───┐ čivimo u metropoli,
WE WANT SEX, WE WANT SEX! │...│ │...│ želimo slobodu,
│ . │┌─┤...│ HOĆEMO SEX CONF! :>
WE WANT SEX CONFERENCE! │. .││ │...│
┌┴─┐ └┘ │ ..│
FIGHT THE POWER! ┌┘ .│
└─ │
│ Sledge DAMMIR!
devojke.168dejanr,
-> #160, m.hristodulo>> Zasto da se stvarno ne otvori SEX (a bilo je
>> jos dobrih predloga: children, poroci... a ni TW ne
>> bi bio na odmet, :-) ) konferencija, da probamo, pa
>> ako ne bude valjalo da zatvaramo...
Na Sezamu se tako ne radi. Procedura za otvaranje konferencije je:
- kontinuirani priliv poruka na neku temu kroz duži vremenski interval
- otvori se nova tema za "to"
- tema prepuna poruka, i to u dužem vremenskom intervalu. Zanimljive
diskusije u toj temi.
- otvara se konferencija.
Ukratko, konferencije se ne otvaraju "na obrazložen predlog", nego kada
se uoči realno interesovanje korisnika, "materijalizovano" kroz poruke.
Dakle, ako ta tema zanima korisnike, neka raspravljaju o njoj na "srodnim"
mestima (recimo, ovde :), pa ako bude kvalitetne diskusije...
devojke.169cnenad,
-> #162, haevornŁŁŁ Izvod iz pravila luksemburškog ComNeta:
I ti predlažeš da se to primeni i ovde ?
Pa nije ovo Luksem(f)burg(er) ;))
devojke.170ljubisha,
-> #161, haevorn>// ~~~ 24 GIGABYTES
>>// Ueee, 24 Giga!!! :) Huuu...
>>>Hoh, samo 200 dana dvadesetčetvoročasovnog DL-a... sitnica ;)
Ej, stani malo! Gde se izgubila ona tačka između dva i četiri? Ili
sam stvarno napisao 24GIGA? :))) To bi bilo stvarno mnogo čak i da ja
vodim taj BBS. 2.4 Giga je tačna brojka.
devojke.171zizic,
-> #165, stefan> ps. a baš bi bilo zanimljivo, recimo naprave se teme "sadisti"
> i "mazohisti" i onda neko od onih prvih ostavi poruku "aj' nam
> ostavljajte duple exece u temu, pliiiiz" a drugi odgovaraju
> "nećemo!" ;))
dobar fazon, samo da nije ipak obratno ?? ;))
devojke.172robert,
-> #168, dejanr>> Na Sezamu se tako ne radi. Procedura za otvaranje konferencije je:
>>
>>- kontinuirani priliv poruka na neku temu kroz duži vremenski interval
>>- otvori se nova tema za "to"
>>- tema prepuna poruka, i to u dužem vremenskom intervalu. Zanimljive
>> diskusije u toj temi.
>>- otvara se konferencija.
Hm... znam da je princip Sezama da se ne prave izuzeci od
postavljenih pravila ali moram da obrazložim malo to što bi ipak bilo
dobro napraviti konf. SEX i bez ispunjenja onih pravila. Naime, dok je
radio Hobbiton (nadam se da se Dragiša neće ljutiti što spominjem
Hobbiton) imao je i konf. Erotica sa raznim temama i način rada te
konferencije me je oduševio. Oni koji su imali prilike da se
uključuju, mogu takođe da iznesu utiske. Elem, da se vratim na moju
priču. Princip je bio da su po difoltu sve poruke anonimne sa fiksnim
vremenom slanja a da svako može da izabere sebi neki pseudonim koji se
razlikuje od uobičajenog username-a. Tako se obezbeđuje da ljudi mogu
da pišu bez blama i opasnosti da ih neko posle napada u chatu ili
klubu ili u nekoj drugoj konf. Naravno, svako mora da pazi na stil
pisanja koji se i dalje prepoznaje i na quote znak itd... Sviđa mi se
i ideja da se potpisuje pristupnica konferenciji (isto kao za Viceve)
i još bi moglo da se uvede da se članovima Sezama koji su mlađi od 18
godina automatski ne dozvoljava pristup konferenciji. Mislim, meni
lično apsolutno ne smeta ako neki klinac ili klinka skida GIF-ove sa
analnim, S&M i sličnim sadržajem ali mislim da treba uzeti u obzir
legalne momente tih stvari. Možda čak i sada rad i sadržaj ove
konferencije nije baš 100% legalan. Valjda ima u zakonu nešto kao:
"ko maloletnom licu pribavi ili omogući pristup materijalima
pogrnografskog i sl. sadržaja se kažnjava .. trt-mrt". Treba pogledati
u zakon.
E, Dejane, ti razmisli o ovome još malo ali mislim da bi SEX konf.
trebalo odmah otvoriti i raditi po ZAKONU!
Još nešto. Ljudi bi verovatno mnogo više pisali ako bi im se
zagarantovao anonimitet. Ovako se možda i snebivaju pa ne smeju da
pišu.
E da, na kraju: JA SAM 100% ZA OTVARANJE KONFERENCIJE SEX ili kako
će se već zvati!!!!!!
devojke.173fancy,
-> #168, dejanrŮŢ>- kontinuirani priliv poruka na neku temu kroz duži vremenski interval
ŮŢ>- tema prepuna poruka, i to u dužem vremenskom intervalu. Zanimljive
ŮŢ> diskusije u toj temi.
Princip je u redu i sasvim je legitiman.
Apsolutno se slažem.
Optimalno podržavam.
ALI,
To može da važi u onim (većinskim) slučajevima kad se nešto novo
pojavi, ili kad dovoljno naraste potreba za nečim, zbog srećnog sklopa
objektivnih okolnosti (tehnološki napredak, kosmičko zračenje, itt..)
SEX je nešto što je oduvek tu ;), među nama ;)), i kao takav je stalan
predmet interesovanja (pa čak i kod većinom tehnički nastrojenih ljudi
kao što su, recimo, na Sezamu ;) te je nedostatak istog hroničan, čak
se može reći da se navikavamo da živimo bez istog..;(
Neko je jednom rekao da principi služe da bi se kršili...
p.s. /private/ ...a neko je to zaboravio da quotira..O;>
devojke.174fancy,
-> #172, robertŮŢ> Hm... znam da je princip Sezama da se ne prave izuzeci od
ŮŢ> postavljenih pravila ali moram da obrazložim malo to što bi ipak bilo
ŮŢ> dobro napraviti konf. SEX i bez ispunjenja onih pravila.
ŮŢ> ...
Robi dječače, svaka ti je na mestu.
devojke.175index,
-> #168, dejanr[] Ukratko, konferencije se ne otvaraju "na obrazložen predlog",
[] nego kada se uoči realno interesovanje korisnika,
[] "materijalizovano" kroz poruke. Dakle, ako ta tema zanima
[] korisnike, neka raspravljaju o njoj na "srodnim" mestima
[] (recimo, ovde :), pa ako bude kvalitetne diskusije...
To je OK postupak, ali neki put treba praviti kreativne
izuzetke i skratiti postupak.
Sex je već ispunio te uslove za formiranje teme. U kojoj
konferenciji bi trebalo da se otvori? Poseban je problem to što
bi sex trebalo da ima više tema jer ima ljudi koji o nekim
specifičnim oblastima ne žele da čitaju, a neke druge ih zanimaju.
U kojoj temi bi trebalo da se piše o 'porocima' ?
Nije mi jasno kako se može utvrditi kvalitet diskusije
o nekim temama koje su čisto subjektivne.
Otvaranje konferencije u kojoj bi se pisalo o običnim
životnim temama (kao što su sex, poroci, razni vidovi uživanja...)
bi znatno rasteretilo ostale konferencije od 'šuma' i diskusija
na pogrešnom mestu.
To bi bilo u interesu Sezama.
Prednosti koje donosi takvo rešenje su i sledeće:
- pristupanje takvoj konferenciji bi bilo moguće samo uz potpisivanje
izjave da se pristupa na svoju odgovornost.
- poruke bi mogle da budu i anonimne (kao u VICEVIma).
- Sezam bi bio atraktivniji za nove članove.
- Stvorila bi se osnova da se napravi i CHILDREN konferencija i to
tako da jedan korisnik može pristupati samo jednoj od ovih
konferencija (tako da bi one bile u stvari poluotvorene), a
to bi dalje vodilo rasterećivanju postojećih konferencija od
'šuma'.
Možda sam ja preveliki optimista, ali smatram da bi sve
to bilo u interesu Sezama i njegovih korisnika.
Nenad
devojke.176princess,
-> #168, dejanra zasto se kvalitet ne bi determinisao otvaranjem conf i to bas zbog onih tema
koje sam ti predlozila!
ne bih ja rekla da je tu u pitanju odredjena procedura (zasto sve mora da bude
tako formalno ?!...vec da se TEBI to ne dopada :( (ali zasto?)..)
devojke.177veca,
-> #146, asterix>> Have you eevr been mistaken for a women ? ;)
Jok! :) Pisala sam već o tome ;)
devojke.178veca,
-> #168, dejanr>> mestima (recimo, ovde :), pa ako bude kvalitetne diskusije...
Teško će biti kvalitetne diskusije dokle god se gleda autor
poruke, pa tek onda šta je u njoj, a niko neće da se zaleće i da
bude meta nečijeg ismevanja, pogotovo ako je neki problem u
pitanju. Ili će svi samo da se hvale i viću NoRMaLno ;))
devojke.179niklaus,
-> #142, princess(:> treba nam jos glasova...!!
Imate moj glas - do kraja; do ya(bip). (;
devojke.180darone,
-> #150, mpaunovic>> uspeo da vidim u cemu je draz toga. Sta ce mi da
>> trosim vreme da prenesem neki porno gif i da mi on
>> uzima mesto na disku, kad moze za par dinara da se
>> kupi sex klub ili pan erotika, pa eto jos mnogo vise
Ovo već malo zalazi u mentalitet i psihu, kao i ophođenje prema računarima;
jako je mali broj ljudi koji će dati određen iznos za (recimo) Pan Erotiku na
_kiosku_ (dakle veoma javno se izjasniti da čita takve novine). Na sistemima
se, sa druge strane, ljudi uglavnom ne poznaju, i nema problema da budeš
onakav kakav nisi van tastature... Pogotovo što, najverovatnije, niko neće ni
znati da si baš ti preneo taj gif.
Drugo, postoji toliko mašina za igranje, pa nikada nećeš videti sekretaricu
kako se maja po Kalemegdanu ili Banjici, ali zato na poslu ubija Tetris...
Dalje, sam računar obično ne zamišljamo kao predmet koji komunicira sa čovekom
(zašto su izmislili GUI?), ali vizuelizacija do mogućnosti prepoznavanja slika
mnogo znači... Jer ti tada _vizuelno i emocionalno_ komuniciraš sa računarom.
Kod korisnika koji su praktično vezani (bilo iz kog razloga) za svoj računar
mora postojati želja za obostranom komunikacijom, osim one "radi ono što ti
kažem da radiš", neka bude i "oh, da, gospodaru" <- ovo se da primetiti po
autoexecovima i promptovima ;) Ili, još bolje, "e, evo ti pi*ka da se ložiš"
(odnosno ono drugo za onaj drugi pol ;)
Kad sam već zapenio po ovom, da li si se možda zapitao zašto ljudi rezmenjuju
i non-porn gifove, kada mogu da kupe isto to za par dinara ili sl? Zašto
razmenjuju modove? Ono što je je u umetnosti najvažnije - uzdizanje čoveka na
jedan viši nivo (mislim na korisnika), i kod računara je.
devojke.181darone,
-> #164, asterix>> Ma jok samo se ti drži svoje lepe kratke margine, sex-cluba za par dinara
>> i video kluba u komu iznajmljuješ porniće.
Oh, slobodoumče! ;)
devojke.182dejanr,
-> #175, index>> To je OK postupak, ali neki put treba praviti kreativne
>> izuzetke i skratiti postupak.
Možda si u pravu. Ali, primetio sam da je svako (i slovima SVAKO) odstupanje
od pomenute procedure dalo loše rezultate, tj. temu koja je tavorila,
tavorila i najzad se ugasila. A korisnici su je baš žestoko tražili. Da
pomenem samo 'radio', 'tv', 'fotografiju' (dobro, ta još postoji ali nije
nešto preterano aktivna), 'eng', 'samogradnje'...
devojke.183jovca.car,
-> #168, dejanr/* - kontinuirani priliv poruka na neku temu kroz duži vremenski interval
/* - otvori se nova tema za "to"
/* - tema prepuna poruka, i to u dužem vremenskom intervalu. Zanimljive
/* diskusije u toj temi.
Sam si to tražio. ;)
Ljudi, ne posustajte!!!
Ako budemo uporni, možda kroz 4-6 meseci i dobijemo tu conf. ;(
Ako kroz nedelju dana ne usliše naše zahteve, da svi stavimo ovo u autoexec:
co
jo forum
reply devojke
Oćemo SEX! Oćemo SEX! Oćemo SEX! Oćemo SEX! Oćemo SEX! Oćemo SEX! Oćemo SEX!
(ovde dođe ^Z)
exit
Da vidimo koliko će izdržati ;>>>
P.S. I want YOU for CONF SEX Army!
devojke.184ljubisha,
-> #182, dejanr>Možda si u pravu. Ali, primetio sam da je svako (i slovima SVAKO) odstupanje
>od pomenute procedure dalo loše rezultate, tj. temu koja je tavorila,
>tavorila i najzad se ugasila. A korisnici su je baš žestoko tražili. Da
>pomenem samo 'radio', 'tv', 'fotografiju' (dobro, ta još postoji ali nije
>nešto preterano aktivna), 'eng', 'samogradnje'...
Hm, ali šta je zajednička stvar kojom se bave svi ti ljudi koji su
tražili te teme? Pa, SEX, NoRMaLno! :) Zato mislim da nije zgoreg poku-
šati. I naravno da bude otvorena pod uslovima koji su već pomenuti. A i
nije valjda toliki problem ako se tema na kraju i ugasi? žega se boji-
te?
devojke.185fancy,
-> #182, dejanrŮŢ> pomenem samo 'radio', 'tv', 'fotografiju' (dobro, ta još postoji ali nije
ŮŢ> nešto preterano aktivna), 'eng', 'samogradnje'...
Eto... ljudi se zajebali. I tako opet dolazimo do SEX-a..:))
^^^^^^^^
devojke.186fancy,
-> #176, princessŮŢ> ne bih ja rekla da je tu u pitanju odredjena procedura (zasto sve mora da
ŮŢ> bude tako formalno ?!...vec da se TEBI to ne dopada :( (ali zasto?)..)
žekaj princess... imam ideju.
A kad bismo tražili da DejanR moderiše temu..?
Misliš da bi odbio..? Lisac je to..O:>>
devojke.187fancy,
-> #178, vecaŮŢ> pitanju. Ili će svi samo da se hvale i viću NoRMaLno ;))
Hvaliti se..?
žime..?
*
Ma hajde, SEX je tako blesava stvar da će uvek biti više smešnih
dogodovština nego lovačkih priča..:) Pitanje je samo kako ko na
to gleda, uzevši u obzir i da je sujeta čudo jedno...:>
--
[dan kada su bojt asterix i fancy od španskog zida napravili zid plača..;)) ]
devojke.188markom,
-> #159, m.hristodulo█*█ Stvarno je bio majstor, ko onaj Harold iz
█*█ vecerasnjeg filma.
Ako ništa drugo, barem nikad nije bilo dosadno sa njim u četu :)))
devojke.189markom,
-> #157, domana█*█ U jebote, al sam ja NeNoRmAlaN! ;)
Jock, ti su LuD :))
devojke.190markom,
-> #172, robert█*█ i još bi moglo da se uvede da se članovima Sezama koji su mlađi od 18
█*█ godina automatski ne dozvoljava pristup konferenciji. Mislim, meni
Zanimljivo.
█*█ konferencije nije baš 100% legalan. Valjda ima u zakonu nešto kao:
█*█ "ko maloletnom licu pribavi ili omogući pristup materijalima
█*█ pogrnografskog i sl. sadržaja se kažnjava .. trt-mrt". Treba pogledati
█*█ u zakon.
Onda bi trebalo pohapsiti celu Politiku, Borbu, Štampu, Palmu, 3K, itd ...
devojke.191markom,
-> #175, index█*█ Možda sam ja preveliki optimista, ali smatram da bi sve
█*█ to bilo u interesu Sezama i njegovih korisnika.
Očigledno ne bi, a zašto, to zna samo dejanr ...
devojke.192princess,
-> #191, markom..zato sto ne mogu regaseka da zovem u afriku i da mu se zalim sto nece da nam
otvore conf: sex
..zz je duh na sezamu
a dejanr cool.....:(e fenomenalan sastav uprave...
devojke.193mikis,
-> #152, maksa+> Mozda da se otvori conf. POROCI ;) sa temama blud.razvrat,
+> high, alco, pervert ... ?
To! Upravo to! :)
Naime, trebalo bi da u konferenciji bude stvari koje nisu direktno
vezane za sex (alko, narko.. :). Za pocetak, dajte da se izborimo bar
za temu sex (da ne trujemo ovu temu :))
devojke.194mikis,
-> #162, haevorn+> Izvod iz pravila luksemburskog ComNeta:
Jes da zagadjujem temu, ali pogledajmo sta rade Ameri kao
'najdemokratskija' drzava na svetu ;) :
THE SYSOP'S INFORMER
SOURCE: --BAY AREA BUREAU--
on feb 3, 1994, agents of the u.s. post office, accompanied by san
jose police officers, raided the home of milpitas, ca, couple robert alan
thomas and his wife, carleen. the couple operated the amateur action bbs.
they were arrested after agents took into custody "thousands of videos, 57
video dubbing machines and assorted computers, parts, equipment, software
and diskettes."
the amateur action bbs, was an adult oriented bbs which made
available to members, .gifS of an adult nature.
but, there are hundreds of bbs'S making available adult .gifS to the
public, why then, did the amateur action bbs get busted? the answer is that
the u.s. post office, in connection with the fbi, and local authorities have
just developed an undercover sting operation to bust and raid the homes and
offices of any bbs in the 50 states of the u.s. which carries gifS that
depict men or women having sex. the amateur action bbs was the first of
hundreds that are being investigated by agents online, posing as citizens,
and then gathering the neccessary information needed to make the bust if
adult gifS are made available.
this type of computer raiding has gone from elite files (commercial
software, illegally copied and made available) to adult gifS.
the feds do not care if it is you in the picture or your girlfriend,
etc. if he/she is having sex, or touching themselves in a sexual way, and
this material is available as a gifS for adults (confirmed adults), then you
will be arrested if caught.
going back to the bust of the amateur bbs, when defense attorneys
asked the judge if this could be considered some form of entrapment,
assistant u.s. district attorney carlos singh reportedly stated, "it doesn't
matter. the couple received the stuff, we'll prosecute them."
in related news, the electronic frontier foundation has released the
following statement as a warning to sysops offering adult materials:
"senator jesse helms (r-nc) has requested that the fbi become more
involved in the fight to stop adult images from being distributed on
electronic bulletin boards and the internet.
senator helms stated on the senate floor that additional funding has
now been allocated to give the fbi other law enforcement agencies a greater
ability to computer bulletin boards and the internet, two of the largest
sources of illegal pornography."
it is not surprising to know that already, the internet has had an
emergency alert from the federal rescue team, concerning a virus (trojan
horse) which was just placed on their system, by an unknown source.
"mike godwin, working with the electronic frontier foundation, has
issued a warning to bulletin board systems in all 50 states that federal
prosecutions will more than quintuple in 1994, with as many as 100% of
investigations leading to arrests likely.
"the eff has issued a warning to sysops that the following files,
which depict any of the following acts, are illegal in all 50 states and can
subject the sysop to prosecution, regardless of whether the sysop knows about
the files or not:
"-- depiction of actual sex acts in progress
"-- depiction of an erect penis"
the eff added that the law does not apply to sexually-oriented
messages or stories, just to gifS, fliS, (pictures).
---------
P.S. Zato pazite sta saljete, mozda se i nase vlasti popismane ;))
devojke.195mikis,
-> #167, dcolak+> WE WANT SEX, WE WANT SEX!
"Seks, na eks, to je prava poslastica..." :)))
devojke.196mikis,
-> #168, dejanr+> Dakle, ako ta tema zanima korisnike, neka raspravljaju o njoj na "srodnim"
+> mestima (recimo, ovde :), pa ako bude kvalitetne diskusije...
Daj, otvorite nam bar temu sex. Ako za to nema interesovanja,
onda... :))
devojke.197robert,
-> #190, markom>> Onda bi trebalo pohapsiti celu Politiku, Borbu, Štampu, Palmu, 3K, itd
Ja rekoh da meni lično ne smeta... donekle i pozdravljam učešće
mlađih članova Sezama u ovakvoj konferenciji. Međutim, razlog zbog kog
sam ovo napomenuo je da ipak treba poštovati neke zakone i da uprava
Sezama treba da proveri kakvi su zakoni u ovoj oblasti ako hoće da
ostane sistem koji se pridržava zakona i pravila. Ako se poštuje zakon
o Copyright-u zašto se ne bi poštovao zakon o pornografiji?
devojke.198darone,
-> #172, robert>> E da, na kraju: JA SAM 100% ZA OTVARANJE KONFERENCIJE SEX ili kako
>> će se već zvati!!!!!!
Što, toga nema na Novom Zelandu pa da se iživiš? :))
devojke.199nemanja.,
-> #159, m.hristodulo#>> I tako - pravo iz cata ode u legendu! :))
#
# Stvarno je bio majstor, ko onaj Harold iz
# vecerasnjeg filma.
Onaj tip sto je tuco babu od 80 godina? Bljak!
:)
devojke.200mikis,
-> #172, robert+> Princip je bio da su po difoltu sve poruke anonimne sa fiksnim
+> vremenom slanja a da svako moze da izabere sebi neki pseudonim koji se
+> razlikuje od uobicajenog username-a.
E, ovo mi se narocito svidja :) Mada, bice dobro ako dobijemo i temu
:((
devojke.201mikis,
-> #182, dejanr+> A korisnici su je bas zestoko trazili. Da
+> pomenem samo 'radio', 'tv', 'fotografiju' (dobro, ta jos postoji ali nije
+> nesto preterano aktivna), 'eng', 'samogradnje'...
Pa, ako nema inetesovanja za Sex, onda j*bi ga... (ups, opet s*x ;))
devojke.202dikla,
-> #135, markom> █*█ I posalji sestru na roditeljski..:)
>
> Hmmm, mozda u klub ... O:)
Toliko je zahtevna ...;)
devojke.203dikla,
-> #109, veca>>> Ma devojke su OUT..;) NET SEX je IN..:)))
>
> Fancy :) kako mislis da TO izvedes bez devojaka? ;) Sam svoj
> majstor? ;))
Pricate o rukama ?