telemate.111gonzo,
-> #110, superhik-+*> Kako da setujem TeleMate da mi svaki put kada ga
-+*> startujem ,otvori log!?
Pa valda postoji opcija za to, nešta poput 'auto log-on..' ?
Pritisni F6 u dial meniju i izaberi za svaki bbs koji log da se uključuje
i na sledećoj strani setup-a izaberi to 'auto log..'.
telemate.112gari,
-> #110, superhik=-> Kako da setujem TeleMate da mi svaki put kada ga
=-> startujem ,otvori log!?
Ne znam da li je bilo, al' eto ga opet:
1. U OPTIONS->GENERAL ukljuci USAGE LOG.
2. U PHONE ENTRY DIALOG (Secon page) kod svakog
BBS-broja ukljuci AUTO LOG.
To bi trebalo da "odradi" posao, ali uz mali nedostatak:
Nemas AUTO LOG kod MANUAL DIAL... :(
telemate.114superhik,
-> #112, gari=:> Ne znam da li je bilo, al' eto ga opet:
=:>
=:> 1. U OPTIONS->GENERAL ukljuci USAGE LOG.
A zašta služi LOG HEADING! ili sl.!?
telemate.115gari,
-> #114, superhik=-> =:> Ne znam da li je bilo, al' eto ga opet:
=-> =:>
=-> =:> 1. U OPTIONS->GENERAL ukljuci USAGE LOG.
=->
=-> A zasta sluzi LOG HEADING! ili sl.!?
=== iz TELEMATE.DOC =======================================
Logging Sessions [Alt L]
This function will record the incoming text into a
disk file. If the 'Log Filter' option is enabled, all
control codes will be filtered out. If the 'Log Heading'
option is turned on, a brief message is inserted to the
log file indicating the date and time the log is open.
Log files usually use the extension .LOG. Pressing
[Alt L] again closes the log file.
===========================================================
Ako imas jos pitanja, uzmi pa citaj
TELEMATE.DOC iz direktorijuma x:\TM
telemate.116gremlin,
-> #114, superhik>> A zašta služi LOG HEADING! ili sl.!?
Pri svakom otvaranju log-a upisuje tekuće vreme.
telemate.117jevta,
Topla voda ? Backscroll se može pozivati umesto alt-b sa
ctrl-strelica na gore, što je čini mi se lakše do'vatiti...
telemate.118ppekovic,
-> #117, jevta>> Topla voda ? Backscroll se može pozivati umesto alt-b sa
>> ctrl-strelica na gore, što je čini mi se lakše do'vatiti...
Najlakše je do'vatiti peticu na numeričkom delu tastature. :)
Paya
P.S. Naravno, to piše u uputstvu.
telemate.119superhik,
-> #118, ppekovic=:> Najlakše je do'vatiti peticu na numeričkom delu tastature. :)
E da kad smo kod toga zašto teleMate neće da primi "/" iznad
numeričke tastature ? takođe ne prihvata ni "*" ni "-" ??
telemate.120rcolic,
Da li neko ima adlib drajver za telemejt? Ja imam SB i hteo sam odavno da
iskoristim mogucnost ROLALARMA ali nemam pomenuti drv. Ako ga neko ima,
neka ga baci ovamo umoljavam ga. S druge strane, uspeo sam nesto drugo,
a to je da sam startovao neku vrstu VOC-play-a svaki put kada bi doslo do
alarma. Ali to ima par nedostataka, kao sto su: nema vremenskog
ogranicenja (svira dok ga ti ne prekines/ne dodje do kraja fajla) i sve
sto se na ekranu eventualno pojavi ode u nepovrat dok on izvrsava alarm.
Pomagajte...
telemate.121bubble,
-> #120, rcolic:>> Da li neko ima adlib drajver za telemejt? Ja imam SB i hteo sam
:>> odavno da iskoristim mogucnost ROLALARMA ali nemam pomenuti drv.
:>> Ako ga neko ima,
Bilo je negde u ovoj konferenciji :) trazi malo
telemate.122dpetrov,
Da li neko zna kako da se prilikom senda EXEC-a na sezam u dijalogu Telemate-a
pojavi
na pritisak PgUp EXEC.
telemate.124fancy,
-> #122, dpetrovŮŢ> Da li neko zna kako da se prilikom senda EXEC-a na sezam u dijalogu
ŮŢ> Telemate-a pojavi na pritisak PgUp EXEC.
Ako praviš macro (a ja sam se susreo sa takvim problemom kad sam pravio
macro za slanje execa) onda uglavi i jedan pritisak na taster "DEL" pre
nego se ispiše EXEC (execute).
Scan code za del je: `5300, tako da bi ceo makro izgledao ovako:
s10="^-..exec/b^M`49E0z`5300^MEXECUTE^M" (na shift/F10)
telemate.125ognjen,
-> #119, superhik)-> E da kad smo kod toga zasto teleMate nece da primi "/" iznad
)-> numericke tastature ? takode ne prihvata ni "*" ni "-" ??
Promuvaj se malo po Macro meniju. Mislim da je opcija KeyPad,
tu ces podesiti sta zelis.
telemate.126dpetrov,
-> #124, fancyYou> Ako praviš macro (a ja sam se susreo sa takvim problemom kad sam pravio
You> macro za slanje execa) onda uglavi i jedan pritisak na taster "DEL" pre
You> nego se ispiše EXEC (execute).
You> Scan code za del je: `5300, tako da bi ceo makro izgledao ovako:
You> s10="^-..exec/b^M`49E0z`5300^MEXECUTE^M" (na shift/F10)
Thank you Fancy, ovo zaista radi ...
telemate.127ppekovic,
-> #119, superhik>> E da kad smo kod toga zašto teleMate neće da primi "/" iznad
>> numeričke tastature ? takođe ne prihvata ni "*" ni "-" ??
Problem nije u Telemate-u nego u drajveru za tastaturu ili
nečem trećem.
Paya
telemate.128ppekovic,
-> #120, rcolic>> Da li neko ima adlib drajver za telemejt? Ja imam SB i hteo sam odavno da
>> iskoristim mogucnost ROLALARMA ali nemam pomenuti drv. Ako ga neko ima,
Telemate poziva batch program tmalarm.bat sa parametrima koje
možeš naći u Telemate dokumentaciji ili u dodatku iz Računara 103.
Iz tmalarm.bat-a možeš da zoveš proizvoljan program koji će ti
odsvirati melodiju na tvojoj muzičkoj kartici.
Paya
telemate.129superhik,
-> #127, ppekovic=:> Problem nije u Telemate-u nego u drajveru za tastaturu
=:> ili nečem trećem.
U telixu ista stvar radi !?
telemate.130uobradovic,
-> #127, ppekovic::>>> E da kad smo kod toga zašto teleMate neće da primi "/"
::>>> iznad numeričke tastature ? takođe ne prihvata ni "*" ni
::> "-" ??
::> Problem nije u Telemate-u nego u drajveru za tastaturu
::> ili nečem trećem.
Ni kod mene to ne radi.
Uroš
telemate.131inferno,
kako se u tm-u namesta autodownload externim protokolom..
unapred hvala,
infenro
telemate.132ppekovic,
-> #131, inferno>> kako se u tm-u namesta autodownload externim protokolom..
Options/External protocol. U polju Auto-Download Sequence
upiši niz znakova kojim počinje prenos za taj transfer protokol.
Zmodem recimo počinje sa ^XB000. Ne zaboravi samo da isključiš
auto-download jer će onda krenuti interni zmodem.
Paya
telemate.133.marko.,
Desava mi se sledeci problem u TM-u:
Ako sam u fajl transveru i tokom istog aktiviram "backscroll", pa
pritisnem "Scroll lock" da bi se zadrzao na istom mestu, tastatura se
poremeti, naime sva slova koja otkucam su velika, "Caps lock" ne reaguje,
itd.Jedino sto resava problem je resetovanje, pa mi nije jasno da li je ovo
do TM-a ili do neceg drugog.
Molio bih nekog ko je upucen da mi odgovori.Desava li se ovo jos nekom?
telemate.134uobradovic,
-> #133, .marko.
Šta da radim,nešto čudno mi se dešava u TMu:
Dok radim DownLoad uključim tm-ov editor i čitam neki text.
Kad počne alarm da mi pišti(da je uspešno završio DL),ja
pritisnem ESC kad ono BLOKIRA MI RAžUNAR.Jer ovo neki viruščić
ili nešto treće.
Pomozite.Ovo mi se nikad nije dešavalo.
Uroš
telemate.135fancy,
-> #134, uobradovicŮŢ> Dok radim DownLoad uključim tm-ov editor i čitam neki text.
ŮŢ> Kad počne alarm da mi pišti(da je uspešno završio DL),ja
ŮŢ> pritisnem ESC kad ono BLOKIRA MI RAžUNAR.Jer ovo neki viruščić
A da ti nemaš neki malo šugavije napravljen skriptić u kome se
pojavljuje recimo Waitfor "nešto" 10 (pa zatim izvršavanje nekog
file transfera)..? ^^ (10, ili manje...)
telemate.136vstan,
-> #134, uobradovic> Sta da radim,nesto cudno mi se desava u TMu: .......
> pritisnem ESC kad ono BLOKIRA MI RACUNAR.Jer ovo neki viruscic
Da nije "registrovan" TM ?
telemate.137superhik,
-> #135, fancy=:> A da ti nemaš neki malo šugavije napravljen skriptić u kome
=:> se pojavljuje recimo Waitfor "nešto" 10 (pa zatim izvršavanje
=:> nekog
E da kad si to rekao jel to važi za ovo:
Waitfor "nešto" 20
i on čeka 20 sec.(?) na to ako se ne pojavi nastavlja
sa izvršavanjem drugog dela scripta!?
telemate.138dikla,
-> #134, uobradovic> Dok radim DownLoad uključim tm-ov editor i citam neki text.
> Kad počne alarm da mi pistišti je uspešno završio DL),ja
A da probaš da čitaš text iz viewera !
Bar ja tako radim ....
telemate.139niklaus,
Podsetite me kako se konfiguriše maska za Download direktorijume, u slučaju
da postoji više direktorijuma za DL u zavisnosti od tipa fajla.
čelim nešto tipa:
D:/BBS/NEWDL/PAD(PAD*.ZIP);D:/BBS/PIC(*.GIF,*.PCX)
(: Sean :)
ps Nadam se da je moj "pseudozapis" dovoljno jasan. (:
telemate.140bubble,
evo mali domaci za vas... ;)
Tj. treba da napravim script file koji bi cekao da se
korisnik uloguje a onda pokretao .bat file, ali da pri
pokretanju tog .bat file-a da jedan od argumenata bude i
brzina kojoj me modem konektovao, tj. da mogu npr. da u .bat
fileu da stavim max-b%3, a on da umesto onog %3 stavi brzinu
:) (znam da taj argument salje za externe protokole, pa je to
mozda i standardno i za pokretanje fajlova "dos" komandom u
script fajlu :)
Nadam se da je neko razumeo sta sam hteo da kazem :)
telemate.141uobradovic,
-> #135, fancy::> A da ti nemaš neki malo šugavije napravljen skriptić u kome
::> se pojavljuje recimo Waitfor "nešto" 10 (pa zatim izvršavanje
::> nekog file transfera)..? ^^ (10, ili manje...)
Nažalost script mi neradi,opet mi se nešto čudno dešava.
Uključim script (Terminal/Script) kad ono .... nešto u
smislu Ovo nije greška do Qemm-a nego......
Kad učitam emm386 opet isto sranje.Kad napišem TMS iz dosa
opet isto.
What's the problem ?
Uroš
telemate.142ppekovic,
-> #139, niklaus>> Podsetite me kako se konfiguriše maska za Download direktorijume, u slučaju
>> da postoji više direktorijuma za DL u zavisnosti od tipa fajla.
>>
>> čelim nešto tipa:
>> D:/BBS/NEWDL/PAD(PAD*.ZIP);D:/BBS/PIC(*.GIF,*.PCX)
D:/BBS/DEFAULT;D:/BBS/NEWDL/PAD/(PAD*.ZIP);D:/BBS/PIC/(*.GIF,*.PCX)
Dakle, pad*.zip ide u newdl, *.gif i *.pcx u pic a ostatak u
default
Paya
telemate.143fancy,
-> #137, superhikŮŢ> E da kad si to rekao jel to važi za ovo:
ŮŢ> Waitfor "nešto" 20
ŮŢ> i on čeka 20 sec.(?) na to ako se ne pojavi nastavlja
ŮŢ> sa izvršavanjem drugog dela scripta!?
Da... bitan je waitfor - nekad ume da iznenadi. (ako se ne upotrebi
pravilno)
telemate.144fancy,
-> #141, uobradovicŮŢ> Uključim script (Terminal/Script) kad ono .... nešto u
ŮŢ> smislu Ovo nije greška do Qemm-a nego......
ŮŢ> Kad učitam emm386 opet isto sranje.Kad napišem TMS iz dosa
ŮŢ> opet isto.
ŮŢ> What's the problem ?
Iz DOS-a pišeš SCR, a ne TMS. (prevodiš ga sa TMS)
One poruke ipak upućuju da ti nešto generalnije nije u redu. (neki
TSR..? - jesi li probao da digneš sa "praznim" autoexec-om i configom -
samo mem manager..?)
telemate.145dobrad,
Da li je prilikom prelaska sa Telemate verzije 2.1 na 4.12
osum naredbe UPGRADE TM.CFG potrebno uraditi još nešto?
Meni posle ovoga i ulaska u verziju 4.12 modem nikako ne
može da se inicijalizuje, pa ni od zvanja nema ništa.
telemate.146uobradovic,
-> #136, vstan::> Da nije "registrovan" TM ?
Registrovan je.
telemate.147mdrazic,
-> #142, ppekovic>>> čelim nešto tipa:
>>> D:/BBS/NEWDL/PAD(PAD*.ZIP);D:/BBS/PIC(*.GIF,*.PCX)
>
> D:/BBS/DEFAULT;D:/BBS/NEWDL/PAD/(PAD*.ZIP);D:/BBS/PIC/(*.GIF,*.PCX)
>
> Dakle, pad*.zip ide u newdl, *.gif i *.pcx u pic a ostatak u
> default
Jesi li probao ili samo na osnovu logike daješ čoveku savet. Ja sam
probao slično (da pad*.zip ide u poseban direktorijum), ali nije išlo
bez obzira na položaj u listi direktorijuma. Ako je nekome uspelo,
molim da javi. Izgleda da se prepoznaju samo goli nastavci fajlova,
a ne i kombinacije ispred.
Milan
telemate.148batman,
-> #147, mdrazicB-)>>> čelim nešto tipa:
B-)>>> D:/BBS/NEWDL/PAD(PAD*.ZIP);D:/BBS/PIC(*.GIF,*.PCX)
B-)> D:/BBS/DEFAULT;D:/BBS/NEWDL/PAD/(PAD*.ZIP);D:/BBS/PIC/(*.GIF,*.PCX
B-)> Dakle, pad*.zip ide u newdl, *.gif i *.pcx u pic a ostatak u
B-)> default
B-) Jesi li probao ili samo na osnovu logike daješ čoveku savet. Ja
B-) sam probao slično (da pad*.zip ide u poseban direktorijum), ali
B-) nije išlo bez obzira na položaj u listi direktorijuma. Ako je
B-) nekome uspelo, molim da javi. Izgleda da se prepoznaju samo goli
B-) nastavci fajlova, a ne i kombinacije ispred.
Meni je to u ovom obliku: D:\DOW\;D:\DOW\PAD\(PAD*.ARJ) i radi. Ako je tačno
to što piše gore mislim da bi trebalo da znak '/' promenite znakom '\'
Ništa ne garantujem ali k meni radi.
Brat Bat
telemate.149superhik,
-> #143, fancy
=:> Da... bitan je waitfor - nekad ume da iznenadi. (ako se ne
=:> upotrebi pravilno)
Probao sam Waitfor "nešto" 20
i javlja grešku!???
telemate.150uobradovic,
-> #144, fancy::> Iz DOS-a pišeš SCR, a ne TMS. (prevodiš ga sa TMS)
::> One poruke ipak upućuju da ti nešto generalnije nije u redu.
::> (neki TSR..? - jesi li probao da digneš sa "praznim"
::> autoexec-om i configom - samo mem manager..?)
Ne.
telemate.151cubra,
PITANJE:
Da li je moguća sledeća stvar: Iz WINDOWS-a pozovem Telemate, i pustim
ga da naziva SEZAM. Onda hoću da se vratim u WINDOWS-e i da radim ne-
što drugo dok mučenik ne dobije vezu. Sada to nikako ne mogu da ostva-
rim, jer kad svičujem na WINDOWS, Telemate dovrši tekuće biranje i
neće da bira broj ponovo. Zamrzne se tu, i tek kada na trenutak pono-
vo uđem u TM, on krene dalje. Isto se dešava i za down-loadom.
Da li postoji rešenje?
Denis.
telemate.152ppekovic,
-> #147, mdrazic>> Jesi li probao ili samo na osnovu logike daješ čoveku savet. Ja sam
>> probao slično (da pad*.zip ide u poseban direktorijum), ali nije išlo
>> bez obzira na položaj u listi direktorijuma. Ako je nekome uspelo,
>> molim da javi. Izgleda da se prepoznaju samo goli nastavci fajlova,
>> a ne i kombinacije ispred.
Koristim ovu mogućnost već izvesno vreme i sve radi baš onako
kako sam opisao. Dakle:
c:\comm\data\;c;\comm\data\pad\(pad*.zip)
PAD-ovi idu u pad dir dok ostali idu u data dir.
Paya
telemate.153ppekovic,
-> #145, dobrad>> Meni posle ovoga i ulaska u verziju 4.12 modem nikako ne
>> može da se inicijalizuje, pa ni od zvanja nema ništa.
Pokreni tminst i proveri kompletnu konfiguraciju.
Paya
telemate.154piksi,
hi.
imam problema sa kombinacijom MX5 i TM4.12
kada ukljucim MX5, onda ne mogu nista da DL.
drugi problem:
kada DL sa obicnim ZMODEM protokolom (iz TM), povremeno mi se desava
da zaredi sa greskama (sigurno nije do veze, jer mi se desava i sa DURLAN
BBS-om, koji mi je maltene u komsiluku).
hvala unapred.
telemate.155fancy,
-> #150, uobradovicŮŢ> Ne.
probaj.
telemate.156fancy,
-> #147, mdrazicŮŢ>> D:/BBS/DEFAULT;D:/BBS/NEWDL/PAD/(PAD*.ZIP);D:/BBS/PIC/(*.GIF,*.PCX)
ŮŢ> Jesi li probao ili samo na osnovu logike daješ čoveku savet. Ja sam
ŮŢ> probao slično (da pad*.zip ide u poseban direktorijum), ali nije išlo
Paja je UNIXovac, tako da treba uzeti sa rezervom slešove..;)
telemate.157fancy,
-> #151, cubraŮŢ> rim, jer kad svičujem na WINDOWS, Telemate dovrši tekuće biranje i
ŮŢ> neće da bira broj ponovo. Zamrzne se tu, i tek kada na trenutak pono-
Uzmi Telemate 4.12
A ako ga imaš, probaj da uzmeš TM.PIF od nekog kome radi.
Npr. od mene..;)
telemate.158dejanr,
-> #154, piksi>> imam problema sa kombinacijom MX5 i TM4.12
>> kada ukljucim MX5, onda ne mogu nista da DL.
Da li možda koristiš neki eksterni protokol za download? Ako je recimo
DSZ, on se koliko znam "ne slaže" sa MTE-om.
telemate.159vlajel,
-> #156, fancy
> D:/BBS/DEFAULT;D:/BBS/NEWDL/PAD/(PAD*.ZIP);D:/BBS/PIC/(*.GIF,*.P
> Paja je UNIXovac, tako da treba uzeti sa rezervom slešove..;)
Baš čudno,kad sam sa normalnim sleševima probao nije htelo,a sa
ovim naopakim radi;)
telemate.160vstan,
-> #151, cubra> nece da bira broj ponovo. Zamrzne se tu, i tek kada na trenutak
> ponovo udem u TM, on krene dalje. Isto se desava i za down-loadom.
> Da li postoji resenje?
Da ne koristis 4.11 ? Predji na 4.12.
telemate.161mdrazic,
-> #148, batman> B-) Jesi li probao ili samo na osnovu logike daješ čoveku savet. Ja
> B-) sam probao slično (da pad*.zip ide u poseban direktorijum), ali
> B-) nije išlo bez obzira na položaj u listi direktorijuma. Ako je
> Meni je to u ovom obliku: D:ĐDOWĐ;D:ĐDOWĐPADĐ(PAD*.ARJ) i radi. Ako je
> tačno to što piše gore mislim da bi trebalo da znak '/' promenite znakom
> 'Đ' Ništa ne garantujem ali k meni radi.
1. meni je arhiver za Sezam ZIP i sa njim mi ne radi.
2. kod mene nema '/', samo 'Đ'. Možda u tom grmu leži zec?
3. please proverite još jednom
Milan
telemate.162fancy,
-> #161, mdrazicŮŢ> 2. kod mene nema '/', samo 'Đ'. Možda u tom grmu leži zec?
Auuu, ovo je gadno i neizlečivo...
*
Moraće da se seče..;))
telemate.163gremlin,
-> #151, cubra>> rim, jer kad svičujem na WINDOWS, Telemate dovrši tekuće biranje i
>> neće da bira broj ponovo. Zamrzne se tu, i tek kada na trenutak pono-
>> vo uđem u TM, on krene dalje. Isto se dešava i za down-loadom.
Povećaj "background" u .PIF fajlu.
telemate.164dejanr,
-> #151, cubra>> Da li je moguća sledeća stvar: Iz WINDOWS-a pozovem Telemate, i pustim
>> ga da naziva SEZAM. Onda hoću da se vratim u WINDOWS-e i da radim ne-
>> što drugo dok mučenik ne dobije vezu. Sada to nikako ne mogu da ostva-
>> rim, jer kad svičujem na WINDOWS, Telemate dovrši tekuće biranje i
>> neće da bira broj ponovo.
Zvuči kao da ili koristiš neku stariju verziju Telemate-a (znale su da
prave takve probleme) ili nešto nije u redu sa PIF fajlom. Proveri
(u PIF editoru) da li je setovan da radi u pozadini.
telemate.165superhik,
-> #151, cubra=:> Da li postoji rešenje?
Koliko imaš RAM-a!?
telemate.166superhik,
Kako bi trebala da izgledaju preve linije scripta
pa da on sam počne da zove BBS koji je prvi na listi
(Dial) ?
telemate.167vlador,
-> #151, cubra> Da li je moguća sledeća stvar: Iz WINDOWS-a pozovem Telemate, i pustim
> Da li postoji rešenje?
Da li si 100% siguran da startuješ .pif fajl? Ako jesi, onda proveri
Background opciju u Pif Editoru.
telemate.168oki.,
-> #151, cubra>> Da li postoji rešenje?
>>
Da. Podesi PIF fajl za Telemate. Nije ti podeseno da ti Telemate radi
u BACKGROUND modu. Evo ti saljem PIF koji ja koristim.
tm.piftelemate.169piksi,
-> #158, dejanrNe koristim nijedan eksterni protokol. Imam GSZ, ali nikako ne mogu da ga
nateram daproradi, pa koristim interne TM protokole :((((((((((((
i jos jedan problem sam primetio: ponekad mi se Ű_│ĆM┘ATx3s0=0s7=80l1m2
sorry.
ponekad mi se zablokira veza sa sezamom i to traje i po 5 minuta. problem sam
'resio' tako sto izadjem iz tm-a i ponovo udjem. kako da eliminisem to
blokiranje.
p.s. to mi se nedesava sa drdugim bbs-ovima. sa oreskom imam samo problema pri
downloadu zmodemom - uopste ne mogu da skinem nista Z-om. X-om skinem, ali pri
kraju prenosa pukne veza :(((
toliko od mene.
│
telemate.170dvesic,
-> #166, superhik>> Kako bi trebala da izgledaju preve linije scripta
>> pa da on sam pocne da zove BBS koji je prvi na listi
>> (Dial) ?
DIAL "1"
telemate.171cubra,
-> #157, fancyĐŠč█ Uzmi Telemate 4.12
ĐŠč█ A ako ga imaš, probaj da uzmeš TM.PIF od nekog kome radi.
ĐŠč█ Npr. od mene..;)
Hvala. Sredio sam sada i sve lepo radi.
telemate.172ppekovic,
-> #151, cubra>> Da li je moguća sledeća stvar: Iz WINDOWS-a pozovem Telemate, i pustim
>> ga da naziva SEZAM. Onda hoću da se vratim u WINDOWS-e i da radim ne-
>> što drugo dok mučenik ne dobije vezu. Sada to nikako ne mogu da ostva-
>> rim, jer kad svičujem na WINDOWS, Telemate dovrši tekuće biranje i
>> neće da bira broj ponovo. Zamrzne se tu, i tek kada na trenutak pono-
>> vo uđem u TM, on krene dalje. Isto se dešava i za down-loadom.
Uđi u PIF editor i edituj telemate.pif. Setuj Background
opciju.
Paya
telemate.173cubra,
-> #165, superhikĐŠč█ =:> Da li postoji rešenje?
ĐŠč█
ĐŠč█ Koliko imaš RAM-a!?
8 Mega. Ali problem je bio u PIF-u.
Cubra
telemate.174ppekovic,
-> #154, piksi>> imam problema sa kombinacijom MX5 i TM4.12
>> kada ukljucim MX5, onda ne mogu nista da DL.
Ne možeš da koristiš eksterne protokole kada koristiš MX5.
Paya
telemate.175vcalic,
-> #174, ppekovic>> Ne možeš da koristiš eksterne protokole kada koristiš MX5.
žini mi se da može da se koristi onaj Fossil DSZ koji postoji negde u
Sezamovom dir-u.
Vlada
telemate.176spantic,
Da li je još nekome počeo da se glavi Telemate 4.12 pod Windows-ima,
a i iz DOSa kada se pomeri miš?
telemate.177maksa,
-> #176, spantic>> Da li je još nekome počeo da se glavi Telemate 4.12 pod
>> Windows-ima, a i iz DOSa kada se pomeri miš?
Ne, da kucnem u drvo.
telemate.178ppekovic,
-> #176, spantic>> Da li je još nekome počeo da se glavi Telemate 4.12 pod Windows-ima,
>> a i iz DOSa kada se pomeri miš?
Da li imaš "registrovanu" verziju Telemate-a? Da li si probao
sa drugim drajvrom za miša? Da li ti je COM na kome ti je miš
ispravno podešen tj. da li se ne "sudara" sa nečim drugim?
Paya
telemate.179spantic,
-> #178, ppekovic> Da li imaš "registrovanu" verziju Telemate-a? Da li si probao
> sa drugim drajvrom za miša? Da li ti je COM na kome ti je miš
> ispravno podešen tj. da li se ne "sudara" sa nečim drugim?
Nije registrovana. COM je u redu podešen. Izgleda da je u pitanju
gremlin koji kaže da ne razumeš SHW koncept. Za sada opet sve radi.
telemate.180cubra,
Telemate je počeo da me dribla na sledeći način:
(A možda i pendžeri)
Kada radim iz DOS-a, sve je u redu.
Kada ga startujem iz Windows-a, radi čudno. Ako izlistam konfiguraciju
sa AT&V, dosta karaktera proguta, i ubaci neke nove redove.
Kada probam sa ALT-TAB da pređem u WINDOWS-e, oni mi ispišu
WINOLDAP caused General Protection Fault in USER.EXE
i ne može da uđe u WINDOWS-e sve dok ne izađem iz TM-a.
Ostale DOS-aplikacije rade u WIN dobro. I TM je radio dobro 15-tak
dana, a onda su počele ove veštice...
Da li neko ima rešenije?
žubra
telemate.181ppekovic,
-> #180, cubra>> Telemate je počeo da me dribla na sledeći način:
>> (A možda i pendžeri)
Instalirao sam Telemate na mnogo računara pod Windows-om i
nikada nisam imao problema kada sam sve radio po propisu. Dakle,
koristiš telemate.pif iz samog Telemate-a. Naravno, treba i
osnovne opcije Telemate-a podesiti kako valja, a pre svega EGA/VGA
RAM zatim osnovne komunikacione parametre a pre svega Flow
kontrolu što kod tebe može biti problem.
Paya
telemate.182denis,
Imam jedan problem. Kad nakon koriscenja modema normalno izadjem iz programa
i posle me neko pozove telefonom, modem pocne da pisti. Inace koristim interni
Dynalink 2400 modem i Telemate (sa Sezama). Ovo se ne desava jedino kad
ski resetujem komp. ( ne pomaze ctrl,alt,del ). Verovatno postoji neko elegant-
nije resenje od toga.Ako neko zna kako da resim ovaj problem...
( kupi bolji modem, jel da :))
telemate.183bubble,
-> #182, denis:>> Imam jedan problem. Kad nakon koriscenja modema normalno izadjem
:>> iz programa i posle me neko pozove telefonom, modem pocne da
:>> pisti. Inace koristim interĚi
Mozda imas u init string-u ATS0=1, ako je tako onda to promeni
u ATS0=0 :). mozda i pritiskaz alt-a u toku rada, onda samo treba da
ukucas ats0=0 pre izlaska iz tm-a i neces imati problema :)
telemate.184ikordic,
RE: Novajlija :)
Nedavno sam si instalirao Telemate 4.12, za sada kako-tako radi ali verni
Telix i dalje čuči u rezervi :) Opšti utisak je da je TM za ljude koji
jednom instaliraju softver i hardver podreban za modemiranje, sve lepo
podese kako treba i rade. Telix mi je sa druge strane praktičniji, jer se
lakše prilagođava čestim promenama konfiguracija, raznim modemima,
menjanjima parametara pri komunikaciji itd. Možda je u pitanju i stvar
navike ...
Elem, imam par pitanja za iskusne:
* Kako da u njegovom editoru otkucam kontrolne kodove (npr. Ctrl-D)?
* Kako da koristim VGAMax sa njime? Kada lupim Ctrl-Alt-0, odjednom
poblentavi. Doduše, sve radi ali se ništa ne ispisuje, kako ulaz sa
modema, tako i meniji.
* Kako da dodelim makro kombinaciji Alt-A? Koliko sam video, može samo
funkcijskim tasterima?
* Da li neregistrovana verzija, osim onog bljeskanja "UNREGISTERED",
pravi neka dodatna veselja?
telemate.185calex,
-> #184, ikordic<!> RE: Novajlija :)
<!> Nedavno sam si instalirao Telemate 4.12, za sada kako-tako radi ali
Isti slučaj, rekoh da probam i ovo, toliko je hvaljen.
Da dodam jedno pitanje, kako da ubedim TM da uradi hang-up?
Kod telixa nije bilo problema, sa istim stringom me TM uopšte ne
konstatuje, prekine vezu kad njemu padne na pamet <s10 odbroji pa
tek onda prekida> ili kad ugasim modem. :((
String ovako izgleda: Modem Hangup String ččč+++čččATH0žM
telemate.186ppekovic,
-> #184, ikordic>> * Kako da koristim VGAMax sa njime? Kada lupim Ctrl-Alt-0, odjednom
>> poblentavi. Doduše, sve radi ali se ništa ne ispisuje, kako ulaz sa
>> modema, tako i meniji.
Postavi u tminst programu video type na default. Takođe,
podesi korektno i video RAM opciju.
>> * Kako da dodelim makro kombinaciji Alt-A? Koliko sam video, može samo
>> funkcijskim tasterima?
Dobro si primetio. Mogu se redefinisati samo funkcijski
tasteri. Ctrl kombinacije se koriste u komunikaciji dok su Alt
kombinacije rezervisane za funkcije Telemate-a.
>> * Da li neregistrovana verzija, osim onog bljeskanja "UNREGISTERED",
>> pravi neka dodatna veselja?
Nakon izlaska iz Telemate-a ispiše poruku u stilu: ako se
slažete sa shareware konceptom pritisnite $ i to je sve. Ako ti je
dosadna UNREGISTERED poruka možeš skinuti celu statusnu liniju iz
Options/General menija ili hot-key kombinacijom Alt-- (Alt-Minus).
Drugo rešenje koje sam imao prilike da vidim je da ako koristiš
4dos staviš u 4dos.ini: BrightBG=Yes čime umesto blink-a dobijaš
highlight pozadinu.
Paya
telemate.187ppekovic,
-> #185, calex>> String ovako izgleda: Modem Hangup String ččč+++čččATH0žM
Dodaj ispred i jedno ^# (drop DTR).
Paya
telemate.188dejanr,
-> #184, ikordic>> * Da li neregistrovana verzija, osim onog bljeskanja "UNREGISTERED",
>> pravi neka dodatna veselja?
Itekako! Posle nekog vremena počne da te ispituje da li si dobro shvatio
shareware koncept...
telemate.189andrejt,
-> #184, ikordic__> * Kako da koristim VGAMax sa njime? Kada lupim Ctrl-Alt-0, odjednom
__> poblentavi. Doduse, sve radi ali se nista ne ispisuje, kako ulaz sa
__> modema, tako i meniji.
Sta je VGAMax - cemu sluzi - gde se moze nabaviti ?
__> * Kako da dodelim makro kombinaciji Alt-A? Koliko sam video, moze
__> samo funkcijskim tasterima?
Alt-A je auto answer, ne mozes da dodelis nikako sem da promenis auto
answer string - options - communication.
__> * Da li neregistrovana verzija, osim onog bljeskanja "UNREGISTERED",
__> pravi neka dodatna veselja?
Ne. Bar nije kod mene.( A ako ti i to smeta postoji negde neki prg
za registraciju.)
telemate.190ognjen,
-> #184, ikordic)-> * Kako da u njegovom editoru otkucam kontrolne kodove (npr.
)-> Ctrl-D)?
Tesko. :(
)-> * Kako da koristim VGAMax sa njime?
Udji u setup i zameni interapte... Mozda sam lupio, ali mi
smrdi kao taj problem.
)-> * Kako da dodelim makro kombinaciji Alt-A? Koliko sam video,
)-> moze samo funkcijskim tasterima?
Da. Alt+[] su vec definisani.
)-> * Da li neregistrovana verzija, osim onog bljeskanja
)-> "UNREGISTERED", pravi neka dodatna veselja?
DA, ogram podsetnik pri izlasku iz programa da si 'zaboravio'
da ga registrujes. :) Use tm412reg.zip.
telemate.191calex,
-> #187, ppekovic<!> Dodaj ispred i jedno ž# (drop DTR).
Bilo i to, sada sam ga opet dodao ali ne vredi. Kao da ga nešto
sprečava da pređe u komandni mod. Kada se izlogujem sa sezama, ne
prekine vezu nego sačeka da iscuri s10 koji sam malo povećao. Ako za
vreme biranja broja dobijem lošu vezu <recimo na baud 300> pa pokušam
da prekinem, nikako ne uspeva već moram da gasim modem <sreća što je
eksterni>. U init stringu imam samo par stvari koje ne mogu da mu se
upišu u profil i sa istom konfiguracijom <init, hang-up string> sve
lepo funkcioniše u telixu.
telemate.192bubble,
-> #184, ikordic:>> * Kako da koristim VGAMax sa njime? Kada lupim Ctrl-Alt-0,
:>> odjednom
:>> poblentavi. Doduše, sve radi ali se ništa ne ispisuje, kako
:>> ulaz sa
:>> modema, tako i meniji.
To se i meni desava, mada sa foggy-jem. Probaj da pokrenes
VGAMAX pre pokretanja TM-a.
:>> * Kako da dodelim makro kombinaciji Alt-A? Koliko sam video,
:>> može samo
:>> funkcijskim tasterima?
Izgleda da ne moze... Ali n bi ni moglo, jer su sve alt-slovo
komande vec dodeljene komandama TM-a (alt-a je za prebacivaje u
answer mod :) ). Nema ni potrebe... ;)
:>> * Da li neregistrovana verzija, osim onog bljeskanja
:>> "UNREGISTERED",
:>> pravi neka dodatna veselja?
"registrovana" verzija nema, pa verovatno ni registrovana nema
:). A da, na kraju ti ne pise ono pritisni $ ako razumes SW koncept
(tako nesto)
telemate.193vlad,
-> #185, calex> String ovako izgleda: Modem Hangup String ččč+++čččATH0žM
Ovo deluje sasvim ok, i kod mene je isto. Ako ti je isti hangup
string bio i ranije moralo bi da radi i sada. Proveri da ti
slucajno nije promenjen "escape code character" (registar S2
treba da bude 43) ili "escape code guard time" (registar S12, kod
mene je default 50 - pola sekunde).
telemate.194niklaus,
-> #175, vcalic(:> žini mi se da može da se koristi onaj Fossil DSZ koji postoji
(:> negde u Sezamovom dir-u.
žini ti se?
- Sa kolikom dozom sigurnosti?
Ipak je 'Omen Technologies' ZModem dovoljno bolji da me zanima da li je
to sigurno moguće. Stoga molim za detalje.
(: Sean :)
telemate.195vcalic,
-> #194, niklaus>> žini ti se?
>> - Sa kolikom dozom sigurnosti?
>> Ipak je 'Omen Technologies' ZModem dovoljno bolji da me zanima da li je
>> to sigurno moguće. Stoga molim za detalje.
Ne znam, trenutno imam hardverski MNP pa se nisam time bavio. A što se
tiče Fossil DSZ on i jeste proizvod Omen Technologies!!!
Vlada
telemate.196d.petrovic,
-> #184, ikordic> * Kako da u njegovom editoru otkucam kontrolne kodove (npr.
> * Ctrl-D)?
Da dopunim paju...
Alt - =
i isto to da izađeš iz komandnog režima
=> ne možeš remote da startuješ wp ;))))
telemate.197dcolak,
-> #192, bubble│ To se i meni desava, mada sa foggy-jem. Probaj da pokrenes
│ VGAMAX pre pokretanja TM-a.
So, po n-ti put ;)
Da bi vam radili svi ti programi za redizajniranje fontova stavite da
je Video Memory 0 a u TM.INI ili .CFG ne sećam se naziva komentarišite
(ili obrišite) liniju u kojoj piše broj redova na ekranu.
Sledge DAMMIR!
telemate.198piter,
-> #187, ppekovic>>>> String ovako izgleda: Modem Hangup String ccc+++cccATH0CM
>> Dodaj ispred i jedno ^# (drop DTR).
Ako doda drop DTR onda je ono posle bespotrebno, SVI modemi sa kojima sam
radio kada im se obori DTR (tako ih podesim) odmah spustaju slusalicu i
prelaze u komandni mod.
telemate.199calex,
-> #198, piter<!> Ako doda drop DTR onda je ono posle bespotrebno, SVI modemi sa kojima
<!> sam radio kada im se obori DTR (tako ih podesim) odmah spustaju
<!> slusalicu i prelaze u komandni mod.
'ajde već jednom da i ja ubedim modem da iz diala ili ako je na
vezi pređe u komandni mod. :((( Pitanje za dejRana, kako da pređem u
komandni mod dok sam u sezamu? +++? To je izgleda ono što ne prolazi
pa TM neće da izvrši hang-up.
telemate.200pedjak,
-> #199, calex> 'ajde već jednom da i ja ubedim modem da iz diala ili ako je na
> vezi pređe u komandni mod. :((( Pitanje za dejRana, kako da pređem u
> komandni mod dok sam u sezamu? +++? To je izgleda ono što ne prolazi
> pa TM neće da izvrši hang-up.
'Ajde ti sad proveri koja ti je vrednost u registru S2 ( Escape
Code Character ). Po difoltu bi trebalo da bude 43 ('+'), ako nije
onda stavi ATS2=43 i sve bi trebalo da proradi.
telemate.201calex,
-> #200, pedjak<!> 'Ajde ti sad proveri koja ti je vrednost u registru S2 ( Escape
<!> Code Character ). Po difoltu bi trebalo da bude 43 ('+'), ako nije
Kod mene S2 spada u registre koji ne mogu da se upisuju u non
volatile memoriju pa se prema tome sa svakim uključivanjem modema taj
registar vraća na 43 <+>. Nisam ga ubacio bilo u init bilo u neki od
prefiksa ili sufiksa. S druge strane, ista konfiguracija u telixu
radi kako bi trebalo. :(
telemate.202ikordic,
RE: Novajlija
Da ne bi opterećivao resurse sistema tonom mail-a, ovim putem zahvaljujem
svima na ukazanoj pomoći po pitanju uspešnog lansiranja TeleMate-a, kao i na
brojnim konkretnim prilozima u vidu zakrpa O:)
White River Software bi bio ponosan na ovakav tech-support :)
telemate.203mladenp,
-> #194, niklaus> Ipak je 'Omen Technologies' ZModem dovoljno bolji da me
> zanima da li je to sigurno moguće. Stoga molim za detalje.
Fossil DSZ je proizvod iste firme. Probao sam ga pre neki dan
sa TM-om i XM5 i radio je odlično.
telemate.204ikordic,
-> #201, calexRE: Hang-up
=> prefiksa ili sufiksa. S druge strane, ista konfiguracija u telixu
=> radi kako bi trebalo. :(
'Ajde da budemo glupi & postavimo takvo pitanje - imaš li &D2 usnimljeno?
telemate.205niklaus,
-> #195, vcalic(:>>> Ipak je 'Omen Technologies' ZModem dovoljno bolji da me
(:>>> zanima da li je to sigurno moguće. Stoga molim za detalje.
(:>
(:> Ne znam, trenutno imam hardverski MNP pa se nisam time bavio.
(:> A što se tiče Fossil DSZ on i jeste proizvod Omen
(:> Technologies!!!
Dakle moraću sam da istražujem. ): (:
(: Sean :)
ps Inače 'Omen Technologies ZModem' služi da napravi razliku u odnosu na
Telemate-ov (interni) ZModem. (;
telemate.206dikla,
-> #172, ppekovic> Uđi u PIF editor i edituj telemate.pif. Setuj Background
> opciju.
Koji je put do PIF editora, važi li to i za TM 4.11 ?
telemate.207ppekovic,
-> #206, dikla>> Koji je put do PIF editora, važi li to i za TM 4.11 ?
PIF editor je u Main/PIF editor. I uz TM 4.11, kao i uz ranije
TM-ove je stizao Telemate.PIF.
Paya
telemate.211vlad,
-> #208, nbulatovic> onom pauzom i 'press $ when you understand...'
Press DEM when you understand Sezam concept. B)
telemate.213ikordic,
RE: Win i ZModem
žemu konkretno služi prekidač /W TeleMate-a? U dokumentaciji se pominje samo
da ga treba staviti ako se program pokreće pod Windows-ima, a maknuti ga ako
se računar zablentavi. Ne primećujem nikakvu razliku, sa ili bez ovog
prekidača. Jedino mi se čini da se pod Windows-ima TM samo malo sporije
pokreće. O čem se tu radi?
Takođe mi strašno mi smeta što kod TM-ovog ugrađenog Zmodem-a nemam
mogućnost prekida prenosa. Ko je radio sa GSZ-om, zna da pomenuti ima opciju
"Finish" (Alt-F) nakon koje se GSZ i pošiljalac dogovore o prekidu prenosa.
Ako kod TM-a prekinem prenos (Esc, pa Yes) on samo batali prijem datoteke, a
pošiljalac i dalje nastavlja sa slanjem. Onda moram da lupam Ctrl-C/X
naizmenično dok ovaj ne ukapira da je prenos prekinut. Ima li ovome leka?
telemate.214demil,
-> #186, ppekovicDE>> Nakon izlaska iz Telemate-a ispiše poruku u stilu: ako se
DE>> slažete sa shareware konceptom pritisnite $ i to je sve. Ako ti je
To nije sve... Ako se takav Telemate i dalje koristi počinje da zaglavljuje
transfer files i to najčešće pred sam kraj prenosa (ustvari potpuno blokira
računar), tako je i meni smetao svojevremeno sve dok ga nisam registrovao :) )
Demil
telemate.215vcalic,
-> #213, ikordic>> Ako kod TM-a prekinem prenos (Esc, pa Yes) on samo batali prijem datoteke,
>> a pošiljalac i dalje nastavlja sa slanjem. Onda moram da lupam Ctrl-C/X
>> naizmenično dok ovaj ne ukapira da je prenos prekinut. Ima li ovome leka?
Meni sa Sezamom funkcioniše sledeći fazon: nakon što prvi put prekineš
telemate-ov zmodem i Sezamov DSZ nastavi da šalje fajl, startuješ ponovo
Telemate-ov Zmodem download. Obično vrlo brzo ukapira, napiše File Transfer
Completed, a sa Sezam primeti grešku. Doduše, ovo ne radi ako je aktivan MNP5
!?!?
Vlada
telemate.216jovca.car,
-> #213, ikordic/* pošiljalac i dalje nastavlja sa slanjem. Onda moram da lupam Ctrl-C/X
/* naizmenično dok ovaj ne ukapira da je prenos prekinut. Ima li ovome leka?
Lupi opet PgDn.