telemate.1brole,
Kako namestiti AutoDownload sa eksternim ZMODEM protokolom u
TeleMateu? U uputstvu sam našao AutoDL string, uneo ga u odgovarajuće
polje, sve sredio, ali ne radi... U uputstvu piše da u
Optins/Protocol treba ISKLJUCITI Zmodem autodownload, ali onda se
protokol ne pokreće. Kada je ista opcija čekirana onda se eksterni
protokol pokrene, ali se izgleda u isto vreme pokrene i interni, tako
da ne olazi do prijema podataka. Kada izadjem iz eksternog, interni
zmodem je već na ekranu i počinje transfer. Ima li pomoći ? :(
telemate.2boccaccio,
-> #1, broleYOU> TeleMateu? U uputstvu sam našao AutoDL string, uneo ga u
YOU> odgovarajuće polje, sve sredio, ali ne radi... U uputstvu piše
YOU> da u Optins/Protocol treba ISKLJUCITI Zmodem autodownload, ali
YOU> onda se protokol ne pokreće. Kada je ista opcija čekirana onda
YOU> se eksterni
Kod mene stoji sledeće :
**^XB00
U Options/Protocol/Zmodem isključi Auto-Download.
Pozdrav,
Boris
telemate.3andrejt,
Comp mi stalno zaglavljuje kad pokusam da izadjem iz
Telemate-a, jel' ima neko da zna kako da se to spreci ?
Inace TM mi savrseno normalno radi u svakom drugom
pogledu.
telemate.4dejanr,
-> #3, andrejt>> Comp mi stalno zaglavljuje kad pokusam da izadjem iz
>> Telemate-a, jel' ima neko da zna kako da se to spreci ?
žudna pojava. Proveri da li ti je COMMAND.COM na dobrom mestu (na koje
pokazuje COMSPEC promenljiva, otkucaj SET iz DOS-a). Ako je to ok, onda
probaj ponovo da instaliraš "čist" Telemate.
telemate.5andrejt,
-> #4, dejanr__>Cudna pojava. Proveri da li ti je COMMAND.COM na dobrom mestu (na koje
__>pokazuje COMSPEC promenljiva, otkucaj SET iz DOS-a). Ako je to ok, onda
__>probaj ponovo da instaliras "cist" Telemate.
Command.com je na dobrom mestu.Ali pre nego sto instaliram ponovo TM
(sto znaci ponovno DL-ovanje odavde) da dodam da zaglavi samo kad koristim
EMM386 inace radi dobro bez njega(t.j. ne zaglavljuje comp po izlasku).
I jos da dodam (mozda nema veze) da sam TM registrovao nekim programom
za registraciju (neki patch koji od neregistrovanog napravi registrovani).
telemate.6vstan,
-> #5, andrejt> I jos da dodam (mozda nema veze) da sam TM registrovao nekim
> programom za registraciju (neki patch koji od neregistrovanog
> napravi registrovani).
Mozda ipak ima veze. Raznih patch-ova ima. Desavalo se.
telemate.7rjovic,
-> #6, vstan██ Mozda ipak ima veze. Raznih patch-ova ima. Desavalo se.
Definitivno je to. Ukoliko si koristio onaj regtm kome daš ime a on ti izbaci
broj za registraciju, a pri tome nisi patchovao sam tm.exe stvar zaglavljuje
zbog toga.
Pozdrav,
Relja
telemate.8make.me,
-> #7, rjovic- Definitivno je to. Ukoliko si koristio onaj regtm kome das ime
- a on ti izbaci broj za registraciju, a pri tome nisi patchovao
- sam tm.exe stvar zaglavljuje zbog toga.
-
- Pozdrav,
- Relja
Fajl za registraciju sadrzi regtm.exe i tm.ovl koji se iskopira
preko starog tm.ovl fajla.Meni tako radi bez problema vec dugo.
Napomenuto je da se u fajlu tm.ovl ne prepravlja 4.11 na 4.12 .
Vlada
telemate.12zamahajev,
Ima li neko iskustva sa TM 4.12? Naime interesuje me da li neregistrovanim
korisnicima pravi neke probleme tokom rada. Ja sada koristim TM 3.01. Znam da
se neke verzije pravile određene probleme. Da li vredi preći na ovu verziju.
telemate.13corto,
Da pitamo i ovde : da li je neko imao problema u saradnji TMa 4.11 i
Longshine modema ?
telemate.14vstan,
-> #12, zamahajev> Ima li neko iskustva sa TM 4.12? Naime interesuje me da li
> neregistrovanim korisnicima pravi neke probleme tokom rada. Ja
> sada koristim TM 3.01. Znam da se neke verzije pravile odredene
> probleme. Da li vredi preci na ovu verziju.
Prelazi! Instalirah ga cim se pojavio i nema nikakvih problema.
Doduse neznam sta podrazumevas pod probleme neregistrovanih korisnika ?
Mozda ono "press $" po izlasku iz programa, cisto da te podsete ;)
telemate.16vvelisavljev,
-> #2, boccaccio> ** ^XB00
>
> U Options/Protocol/Zmodem isključi Auto-Download.
Bome, ovo ni kod mene neće da radi. Pokušao sam da instaliram GSZ.
telemate.17boccaccio,
-> #16, vvelisavljevYOU->> ** ^XB00
YOU->>
YOU->> U Options/Protocol/Zmodem isključi Auto-Download.
YOU->
YOU-> Bome, ovo ni kod mene neće da radi. Pokušao sam da
YOU->instaliram GSZ.
Ako si odvojio ** i ^XB00 onda verovatno neće, nisam probao. Treba da
stoji: **^XB00 Kod mene radi već godinu dana.
Pozdrav,
Boris
telemate.19vpudar,
Da li iko od vas ima objašnjenje za ovaj "fenomen":
Zovem FON ručno (ATD0112372393), i sve je u redu, spoji se posle
30-tak sekundi. Zatim zovem automatski, preko Dial prozora u
Telemate-u i veza nikako da se uspostavi - kada se kerijeri
"uhvate" (posle početnog promašivanja 14400/12000/9600...), pišti
unedogled... (sve do TIMEOUT-a) - nikako da se dogovore :((
Kao da je u pitanju neka minimalna vremenska razlika... Šta bi
Telemate mogao dodatno da šalje u Dial-u, u čemu je razlika?
Dial prefiksi i sve ostale stvari u Options su ok.
Evo profile-a:
B0 E1 L1 M1 Q0 V1 X1 Y0 &C1 &D2 &G0 &J0 &L0 &P0 &Q0 &R0 &S0 &X0
\A3 \C1 \E0 \G0 \J0 \K5 \N3 \Q3 \T000 \V1 \X0 %A013 %B2 %C1 -M1
S00:000 S01:000 S02:043 S03:013 S04:010 S05:008 S06:002 S07:090
S08:002 S09:006 S10:014 S12:050 S14:AAH S16:00H S18:000 S21:30H
S22:45H S23:17H S25:005 S26:001 S27:00H
Imaju 14400 (ili 9600?) modem, a moja centrala je prastara klepetuša,
i tako... Da ne moram da zovem pulsno, sigurno bi sve bilo u redu. Ovo
je jedini broj/BBS koji mi zadaje opisane probleme. Možda zato što je
10-cifren?
Da ne zaboravim, imam LongShine 2400 (interni).
telemate.20frant,
-> #13, corto> Da pitamo i ovde : da li je neko imao problema u saradnji TMa 4.11 i
> Longshine modema ?
Koristim Telemate 4.12, nema problema u saradnji. Za detalje vidi
moj odgovor na poruku KOMUNIKACIJE.7:protokoli 7.25 zurzul.
Frant
telemate.21calex,
-> #19, vpudar<!> Zovem FON ručno (ATD0112372393), i sve je u redu, spoji se posle
<!> 30-tak sekundi. Zatim zovem automatski, preko Dial prozora u
<!> Telemate-u i veza nikako da se uspostavi - kada se kerijeri
<!> "uhvate" (posle početnog promašivanja 14400/12000/9600...), pišti
<!> unedogled... (sve do TIMEOUT-a) - nikako da se dogovore :((
Kako su ti podešeni parametri u OptionĐCommunication ?
Jesu li isti parametri kao u Dial-u za FON ? Ovo se, uglavnom,
odnosi na baud rate. Meni se to dešava kada zovem neki dalji
BBS <uglavnom preko, sa Nemačkom i Italijom uglavnom prihvati i
14400>. Ako ti dođe do 9600 pa tu stane, znači Carrier je nekako
uspostavljen ali veza nije baš dobra i posle 1.4 sekunde <S10>
puca. Probaj sa manjom brzinom.
telemate.22kriss,
Da li neko može da mi kaže šta i gde da podesim da bi mi alt-H
prekinulo vezu? Modem je Viva 2400 bez MNP-a (hardverskog), ako može
da pomogne ...
telemate.23vlajel,
-> #22, kriss> Da li neko može da mi kaže šta i gde da podesim da bi mi
> alt-H prekinulo vezu? Modem je Viva 2400 bez MNP-a
> (hardverskog), ako može
U options-communication tamo gde pise modem hangup
string trebalo bi da pise ž#ččč+++čččATH0žMč
telemate.24dejanr,
-> #22, kriss>> Da li neko može da mi kaže šta i gde da podesim da bi mi alt-H
>> prekinulo vezu?
Verovatno nije problem u prekidu veze, nego ti modem iz nekog razloga
neće da pređe u komandni mod. Pogledaj negde pod hangup string,
verovatno ćeš videti nešto kao ~~~+++~~~ATH0^M. Probaj da dodaš neku
tildicu napred, ili da ubaciš po tildicu između pluseva itd.
Proveri i registar S12, escape tone guard time. Mada je na našim ViVa
modemima default vrednost (1) bila prihvatljiva.
telemate.25mmitrovic,
Imam jedan problem sa MX5 fosil drajverom. Instaliram ga u memoriju
i startujem TM, postavim da veza ide preko fosila umesto modema i
kad treba da krene biranje TM se blokira. Why?
Drugo, kako da namestim telemate da mi resetuje časovnik kad se dobije
veza, a da stane kad se veza prekine. Ovako mi stalno ide od 0:0 i ne
staje dok se ne isključi telemate. Takav mi nije od neke koristi.
telemate.26inferno,
-> #25, mmitrovicŮ│ ˙ Imam jedan problem sa MX5 fosil drajverom. Instaliram ga u
Ů│ ˙ memoriju i startujem TM, postavim da veza ide preko fosila
Ů│ ˙ umesto modema i kad treba da krene biranje TM se blokira.
Kako "preko fosila"?? Valjda preko BIOSa??
telemate.27zurzul,
-> #25, mmitrovic##> Drugo, kako da namestim telemate da mi resetuje casovnik kad
##> se dobije veza, a da stane kad se veza prekine. Ovako mi
##> stalno ide od 0:0 i ne
Nista bez telix-a ,kazem ja!
telemate.28vlajel,
-> #25, mmitrovic>
> Imam jedan problem sa MX5 fosil drajverom. Instaliram ga u
> memoriju i startujem TM, postavim da veza ide preko fosila
> umesto modema i kad treba da krene biranje TM se blokira.
> Why?
Proveri posle učitavanja mx5,u opcijama-terminal mora da bude fossil ako se
zadrzao na poziciji modem prebaci i sve
ima bude ok,dakle za one brojeve za koje hoćes da koristis
mx5 postavi fossil i snimi sa f2 a na ostalim ostavi modem,
tako imaš mogućnost da TM sam bira način konektovanja.
>
> Drugo, kako da namestim telemate da mi resetuje časovnik
> kad se dobije veza, a da stane kad se veza prekine. Ovako
> mi stalno ide od 0:0 i ne staje dok se ne isključi
> telemate. Takav mi nije od neke koristi.
Za ovo nisam siguran,može biti u init stringu nešto,ili ga
zeza neki tsr.Javi rezultate.
telemate.29ognjen,
-> #27, zurzul)-> Nista bez telix-a ,kazem ja!
Slusaj, ako bas nemas nista da kazes, onda cuti. Dobro, ni ova
poruka nije bas prepametna, :) ali u odnosu na tvoju... ;)
telemate.30zeljkoj,
-> #27, zurzul> Nista bez telix-a ,kazem ja!
Ništa bez Procomma ;> i to onog za Windows.
telemate.31severian,
-> #28, vlajel>> Imam jedan problem sa MX5 fosil drajverom. Instaliram ga u
>> memoriju i startujem TM, postavim da veza ide preko fosila
>> umesto modema i kad treba da krene biranje TM se blokira.
>> Why?
>
> Proveri posle učitavanja mx5,u opcijama-terminal mora da bude
> fossil ako se zadrzao na poziciji modem prebaci i sve
> ima bude ok,dakle za one brojeve za koje hoćes da koristis
Greška... Postavi da veza ide preko BIOSa i radiće sve
savršeno. Ovo je informacija iz prve ruke, tj. i ja sam imao
isti problem i rešio ga na gore pomenuti način. BTW, koristeći
MX5 moraš da znaš da neizbežno pada CPS (sa Sezamom meni jedva
dogura do 218).
telemate.32mikis,
-> #28, vlajel+> ima bude ok,dakle za one brojeve za koje hoćes da koristis
+> mx5 postavi fossil i snimi sa f2 a na ostalim ostavi modem,
Fossil ili BIOS? U onom FAQ u modemima (sa Sezama) kaže se da u
Options/Terminal treba postaviti na Fossil a u phone dir-u za brojeve sa
MNP-om na BIOS? Ko ovde greši? :)
telemate.33flojd,
Hi narode.
Imam mali problem,naime u telemateu (4.11) sat radi punom parom od trenutka
startovanja programa,iako nisam na vezi.Kako ovaj problem da resim ? Da li je u
pitanju init string ili ... ???
Ma se Flojd .
BBS GOLIAT - najveci BBS na Balkanu :) download free,no limits !
011-613-840 * 21-09 * evry fuckin'day.
:))
Pozdrav
Cu
telemate.34ppekovic,
-> #33, flojd>> Imam mali problem,naime u telemateu (4.11) sat radi punom parom od trenutka
>> startovanja programa,iako nisam na vezi.Kako ovaj problem da resim ? Da li
je
>> u pitanju init string ili ... ???
AT&C1&D2
Paya
telemate.35pexon,
Potrebna mi je pomoć oko pisanja scripta za TM koji bi otvarao
log fajl čije ime bi zavisilo od tekućeg datuma. Pošto sam navikao
da u Telixu imam log fajl npr. 24-12-94 i sve za taj dan se loguje
u njega, a nisam baš najvičniji pisanju scriptova.
Ako neko ima sličan script neću mu ništa ;)
poz,
▄▄▄ pex ▄▄▄
telemate.37deva,
-> #35, pexontema...> Potrebna mi je pomoć oko pisanja scripta za TM koji bi
.......> log fajl čije ime bi zavisilo od tekućeg datuma. Pošt
;--------------------------------------------------------------
; Generisanje imena log-a
;--------------------------------------------------------------
#include "toolbox3.scr" ; zbog ConvertDate proc.
; - dodati na početak
LogFile = "c:\tm\log\" ; ili Tvoj dir
Date Today0 ; default oblik datuma MM-DD-YY
ConvertDate 0,Today0,1,Today ; konverzija u DD-MM-YY
SubStr Today,1,2,DayS ; da li je datum < 10.
Atoi DayS, Day
If Day<10
StrDel Today,1,1 ;ako jeste otkini prvi karakter
EndIf
Concat LogFile,Today ; trenutno c:\tm\log\02-09-94
Concat LogFile,".log" ; dodaje ".log" (može i bez)
LogOn LogFile ; otvara log
;--------------------------------------------------------------
Ja inače više volim da imam sve u jednom logu. Javi ima li
problema.
Pozdrav Deva
telemate.38pexon,
-> #37, deva ű ; Generisanje imena log-a
Hvala :)
Radi kao satić :) i srce mi je na mestu :)
poz,
▄▄▄ pex ▄▄▄
telemate.39bole,
HI!
Imam dva pitanja:)
1
Kako da iz scripta menjam terminal? recimo ocu da mi script uradi to i to i
onda da promeni terminal u ansi ?
2)
Imam tm 4.12 i terminal vt102 ne radi dobro (na ubbg-u nece da brise sa
BackSPace) a mora! :) na 3.01 radi ali ovde nece!
Ajde,
Hvala!
Pozdrav,
Bole!
telemate.40dejanr,
-> #39, bole>> Imam tm 4.12 i terminal vt102 ne radi dobro (na ubbg-u nece da brise sa
>> BackSPace) a mora! :) na 3.01 radi ali ovde nece!
Moraćeš da izedituješ mapiranje tih tastera, mislim da je to u macro meniju.
Pogledaj šta piše kod Del pa to prepiši na backspace.
Razlog je što na "pravim" VT102 terminalima na tasteru koji briše prethodno
slovo zaista piše Delete, a taster Backspace (bar na VAX-u) pomera kurzor
na početak reda. Verovatno je to iz nekih istorijskih razloga, ali svakako
ne odgovara PC tastaturama, pa se mora editovati.
telemate.41kcurcic,
-> #39, bole
> Kako da iz scripta menjam terminal? recimo ocu da mi script
> uradi to i to i
Set Terminal n, gde je n:
0 - TTY
1 - ANSI
2 - VT52
3 - VT102
4 - AVATAR
5 - PRISM
> Imam tm 4.12 i terminal vt102 ne radi dobro (na ubbg-u nece da
> brise sa BackSPace) a mora! :) na 3.01 radi ali ovde nece!
Za ovo bi trebalo da izaberes 'Load pad' opciju ('Macro' meni) pa da
ucitas VT102DEL.PAD ili iz script-a LOADPAD "VT102DEL.PAD". Trebalo bi
da postoji takav fajl. Ako ga nemas, javi se.
Kosta
telemate.42kcurcic,
-> #41, kcurcic
> Za ovo bi trebalo da izaberes 'Load pad' opciju ('Macro' meni)
Da ispravim samog sebe: opcija je zapravo 'Load keypad'. Kad
smo kod TM scripta, uz ovo bi trebalo da bude prikacen Norton Guide
za Telemate Script. Mozda nekome bude i od koristi ;)
Kosta
tmscript.ziptelemate.43ognjen,
-> #39, bole)-> Imam tm 4.12 i terminal vt102 ne radi dobro (na ubbg-u nece
)-> da brise sa BackSPace) a mora! :) na 3.01 radi ali ovde nece!
E, da bih ukapirao tvoje poruke, treba da ih procitam bar 3
puta, ali valjda sam shvatio... Dakle, probaj da u Macro /
Keypad, zamenis ^H sa (ako se ne vidi nista, znaci sezam nije
progutao radi se o 'kucici', ascii 127).
Ako to isto hoces iz skripta, izmeni kao sto sam rekao, pa
onda onda snimi taj keypad (Save Keypad (idi! :)), kao recimo
'BOLE.PAD', i ucitaj ga iz skripta sa LOADPAD "BOLE.PAD".
telemate.46superhik,
Ajde neka neko baci kako izgleda script za logovanje (user,pass)
zato što kadgod se ulogujem sa learn script izleću mi kuke i kvake
)))))))))):
nadam se da sam bio razumljiv
telemate.47ognjen,
-> #46, superhik)-> Ajde neka neko baci kako izgleda script za logovanje
)-> (user,pass) zato sto kadgod se ulogujem sa learn script
)-> izlecu mi kuke i kvake
Mogao si da preradis jedan od vec datih. U svakom slucaju, evo
ti najprostiji:
---------------------------------------------
SET AutoStop,On
Waitfor 0
Waitfor "Username:" ; Sacekaj da te pita kako se zoves
Put "SuperHik ^&^M" ; Reci mu, i daj mu sifru
---------------------------------------------
Obrati paznju da ti sifra bude upisana u dial listu. U
suprotnom, umsto ^& stavi tvoju sifru. (Jel ti i dalje sifra
no1234 ?)
telemate.48frant,
-> #46, superhik> Ajde neka neko baci kako izgleda script za logovanje (user,pass)
> zato što kadgod se ulogujem sa learn script izleću mi kuke i kvake
; Logon file for SEZAM
SET AutoStop,on
WAITFOR 0
WAITFOR "Username:"
PUT "superhik ","^&"
STOP
U prozoru 'Dial' sigurno imaš SEZAM kao jedan od BBS-ova, pa mu
postavi naziv script-a i password koji koristiš. Tako ćeš moći
kasnije da menjaš password na SEZAM-u, a da script ne mora da se
menja, jer u njemu stoji '^&', što automatski umeće password naveden
u podacima za SEZAM.
Ako si na lošoj centrali, modem ti ne prepoznaje BUSY signal ili
iz nekog drugog razloga SEZAM zoveš telefonom, pa kad ga dobiješ
prelaziš na modem, možeš da koristiš ovakav script:
; Logon file for SEZAM (Manual dialing)
PUT "~ATM0H1O"
WAITFOR "Username:",20
IF NOT FOUND
PUT
ELSE
PUT "superhik ","tvoj_pass"
LOGON "SEZAM.LOG"
REPEAT
UNTIL NOT CONNECTED
LOGOFF
ENDIF
STOP
LOGON i LOGOFF služe za otvaranje i zatvaranje Log-fajla za
SEZAM (može da se izbaci ako je nepotrebno). Ovaj script je pogodno
dodeliti nekom funkcijskom tasteru (npr F-12: kucaš <Alt+M>, <Alt+M>,
<F>, pa tamo pored F-12 otkucaš ^\naziv_skripta.SCR). Skript je u
Telemate-ovom direktorijumu. Koristi se ovako: pokrenut je Telemate,
ako stoji 'Dial' prozor, ukini ga sa <Esc>. Možeš slobodno da
aktiviraš Screen Saver sa <Alt+`>. Zoveš SEZAM telefonom (i pritisneš
'Redial' taster nekih 200-500 puta dok ga ne dobiješ ;> ). Kad čuješ
CARRIER, pritisneš F-12, sačekaš 3-4 sekunde, pa spustiš telefonsku
slušalicu.
Frant
telemate.49superhik,
-> #47, ognjen=:> suprotnom, umsto ^& stavi tvoju sifru. (Jel ti i dalje
=:> sifra no1234 ?)
--------
:))))) ova ti je dobra! ;) pass mi nikad nije ni izgledao slično ;)
a ti si kao neki haker!? ;\< ;)
telemate.50superhik,
-> #48, frant=:>
=:> SET AutoStop,on
=:> WAITFOR 0
=:>
=:> WAITFOR "Username:"
Sve razumem!
=:> PUT "superhik ","^&"
=:>
=:> STOP
Šta će mu stop!?
telemate.51mmiki,
Kako da instaliram host u TM-u.
Host sam instalirao ali kad me neko drugi pozove
posle uspostavljanja veze (CONECT 2400...) vide se samo
one kukice i sl.
Koristim TM 4.11 a host.scr iz 4.12.
telemate.52svemic,
Kako da postavim najbolju konfiguraciju za Telemate 4.12 sto
se tice MNP-a.Imam Longshine 2400 MNP5,V.42bis protokol.Kako
da dobijem najvecu brzinu i najbolji prenos,jer me ponekad
zezaju protokoli kao sto su Zmodem i Ymodem-G.
Unapred Hvala i pozdrav !!!
telemate.53superhik,
-> #52, svemic=:> se tice MNP-a.Imam Longshine 2400 MNP5,V.42bis protokol.Kako
---------
Da li si siguran da imaš ovaj 'protokol'!?
Ja imam long-a sve isto ali bez v.42bis (a da ti nemaš fax-modem?)
telemate.54zurzul,
-> #52, svemic##> se tice MNP-a.Imam Longshine 2400 MNP5,V.42bis protokol.Kako
Koji ti je to Longhine? Koji model?
Ja imam fax/modem Longshine LCS-8891B pa opet nemam V42bis!
Vladimir
telemate.55djanjusevic,
Kako da mi u Telemate-u podatke o spajanju (CONNECTED 2400/REL etc..)prikaze na
Terminal skrinu,a ne u Dial skrinu?
telemate.56superhik,
-> #55, djanjusevic=:> Kako da mi u Telemate-u podatke o spajanju (CONNECTED
=:> 2400/REL etc..)prikaze na Terminal skrinu,a ne u Dial skrinu?
Ovo i mene zanima!
telemate.57rcolic,
-> #56, superhik> =:> 2400/REL etc..)prikaze na Terminal skrinu,a ne u Dial skrinu?
>
> Ovo i mene zanima!
To moze da se postigne sledecim postupkom: kada se veza uspostavi i telemate
odsvira (ako je ukljucena opcija) alarm, pritisne se enter jedanput odnosno
dvaput dok se na statusnoj liniji dial ekrana ne pojavi BREAK. Zatim se jednim
escape-om vrati terminal skrin i eto - pisace CONNECT itd. Ovo sam provalio tek
pre izvesnog vremena iako telemate koristim vec duze vreme.. U prvi momenat
ucinilo mi se da sam prekinuo vezu i taman sam hteo da secem vene (dobio sam
sezam oko 11:30 :) ) kad se setih da pritisnem esc .. i - to je to...
Pozdrav, Rcolic!
telemate.58rcolic,
-> #57, rcolicZaboravio sam da kazem da enter treba lupiti pre nego li se pojavi prozorcic sa
porukom o spajanju... pozdrav, Rc..
telemate.59superhik,
-> #57, rcolic=:> sezam oko 11:30 :) ) kad se setih da pritisnem esc .. i - to
=:> je to...
Radi!
txanks...
telemate.60rkramer,
-> #55, djanjusevicC:\> Kako da mi u Telemate-u podatke o spajanju (CONNECTED
C:\> 2400/REL etc..)prikaze na Terminal skrinu,a ne u Dial skrinu?
A da probaš da uključiš backscroll? Meni se podaci o spajanju
pojavljuju u backscrollu :)
Pozdrav,
RKRAMER
telemate.61ognjen,
-> #49, superhik)-> :))))) ova ti je dobra! ;) pass mi nikad nije ni izgledao
)-> slicno ;)
Ne, pomislio sam mozda ce neko ipak da proba da pogodi tu
sifru. :) Cisto da zadovolji radoznalost... :)
)-> a ti si kao neki haker!? ;)
Axa, znas kako hakerski citam bratovu postu. ;)
telemate.62jevta,
Skoro je neko imao sličan problem...
Sat u TM-u mi se startuje sa startovanjem programa, umesto sa dobijanjem veze.
Kako to da rešim ???
telemate.63dejanr,
-> #62, jevta>> Sat u TM-u mi se startuje sa startovanjem programa, umesto sa dobijanjem
>> veze. Kako to da rešim ???
Jesi li probao AT&C1 pa onda AT&W?
telemate.64jevta,
-> #63, dejanr>> Jesi li probao AT&C1 pa onda AT&W?
Sad jesam :) To je to. Hvala!
telemate.65superhik,
Zanima me kako da napravim script koji bi se ulogovao na sezam,
poslao exec i skinuo poruke !?
telemate.66mikis,
Zašto mi ne rade kursorski tasteri u Telemate-u? Sve je OK dok se šeta
po menijima, ali ni na jednnom BBS-u ne funkcionišu. Pretpostavljam da nešto
treba promeniti u Macro/Keypad, ali ne znam tačno šta treba upisati :(
Pliz, ne terajte me da kopam po dokumentaciji ili starim porukama, ne
pitam ovo zbog sebe O:)
telemate.67jasicp,
-> #65, superhik> Zanima me kako da napravim script koji bi se ulogovao na sezam,
> poslao exec i skinuo poruke !?
Jednostavno. Editorom.
Salim se, evo jedne verzije dole:
------------------------------------------
; ------------------------------------------------------------------------
; log on script file for SEZAM
; ------------------------------------------------------------------------
name = "JASICP **************" ; put your name here
oldfile = "c:\modem\tm\upload\zaslanje\exec"
newfile = "c:\modem\tm\upload\zaslanje\execdone"
digest = "c:\sor\reply\novexec"
; ------------------------------------------------------------------------
set autostop,on ; stop script if carrier is lost
waitfor 0 ; waiting time
; ------------------------------------------------------------------------
logon "c:\dokument\modem\log\sezam.log"
waitfor "Username:"
put name
; ------------------------------------------------------------------------
set alarmsound,0
set alarmtime,1
; ------------------------------------------------------------------------
waitfor "R:\>"
put "conf join novosti"
delay 10
waitfor "R:\>"
put "conf read digest &"
delay 10
waitfor "R:\>"
put "conf resign (d;)"
delay 10
; ------------------------------------------------------------------------
waitfor "R:\>"
fileexist oldfile,postoji
if postoji
alarm "TELEMATE : SENDING EXEC FILE..."
put "exec /b (d;)"
delay 10
send "z",oldfile
if success
alarm "TELEMATE : EXEC FILE SENT SUCCESSFULLY."
rename oldfile,newfile
else
set alarmsound,2
set alarmtime,3
alarm "TELEMATE : EXEC FILE TRANSFER ABORTED."
set alarmsound,0
set alarmtime,1
endif
else
alarm "TELEMATE : NO EXEC FILE FOR TRANSFER."
endif
if postoji
whenidle 3,"147896321"
waitfor "147896321"
whenidle 0,""
endif
alarm "TELEMATE : COLLECTING NEW MESSAGESS..."
put
waitfor "R:\>"
put "conf join"
waitfor "R:\>"
delay 10
put "conf cread &"
waitfor "R:\>"
delay 10
put "mail read &"
waitfor "R:\>"
delay 10
put "group read &"
delay 10
waitfor "R:\>"
open digest
if not success
alarm "TELEMATE : NO NEWS DIGEST FILE..."
else
put "CONF JOIN NOVOSTI"
while success
read line
put line
waitfor "R:\>"
endwhile
put "CONF RESIGN (d;)"
close
delete digest
endif
put
waitfor "R:\>"
delay 10
put "pad dir"
waitfor "R:\>"
delay 10
query zautodownload,auto
set zautodownload,off
put "pad download (d;)"
delay 20
receive "z"
set zautodownload,auto
if success
alarm "TELEMATE : DOWNLOAD SUCCESSFULL ."
put "seen &"
else
set alarmsound,2
set alarmtime,3
alarm "TELEMATE : DOWNLOAD UNSUCCESSFULL !"
endif
set alarmtime,3
set alarmsound,3
delay 10
put "dir /a /n"
stop
telemate.68zurzul,
-> #67, jasicp##> Jednostavno. Editorom.
Da! Veoma jednostavno!
Vladimir
P.S. I ja se salim! ;))
telemate.69zurzul,
-> #67, jasicp##> Jednostavno. Editorom.
Da! Veoma jednostavno!
Nije li jednostavnije da se upotrijebi opcija LEARN SCRIPT?
Vladimir
telemate.70gonzo,
-> #66, mikis-+*> Zašto mi ne rade kursorski tasteri u Telemate-u? Sve je OK
-+*> dok se šeta po menijima, ali ni na jednnom BBS-u ne
-+*> funkcionišu. Pretpostavljam da nešto treba promeniti u
Potrebno je da bbs koji zoveš to omogućava.Probaj sa MRSystems-om,
ako imaš brži modem (bar 9600).
telemate.71gonzo,
-> #67, jasicp-+*> Salim se, evo jedne verzije dole:
A zar nebi bilo bolje da sve to (većinu toga) staviš u sezamov autoexec?
Kod mene je dovoljno otkucati _all_ i on mi prikupi mail,group i conf
poruke u pad i onda ih skida. Nekada mi ih je trpao u pad, ali da ih
potom ne download-uje.Ipak, ovako je mnogo bolje.
telemate.72ognjen,
-> #66, mikis)-> Zasto mi ne rade kursorski tasteri u Telemate-u? Sve je OK
)-> dok se seta po menijima, ali ni na jednnom BBS-u ne
)-> funkcionisu.
Probaj da ucitas ANSI.PAD .
telemate.73crncic,
-> #69, zurzul >> Nije li jednostavnije da se upotrijebi opcija LEARN SCRIPT?
Pa jednostavnije je... A i nije. I njega moraš posle ručno da doradjuješ.
telemate.74superhik,
-> #67, jasicp=:> oldfile = "c:\modem\tm\upload\zaslanje\exec"
=:> newfile = "c:\modem\tm\upload\zaslanje\execdone"
=:> digest = "c:\sor\reply\novexec"
Šta će mi ova tri reda!?
=:> waitfor "R:\>"
=:> put "conf read digest &"
=:> delay 10
A ako neću digest onda ovo izostavim!
=:> put "CONF JOIN NOVOSTI"
=:> while success
=:> read line
=:> put line
=:> waitfor "R:\>"
Pa zar ovo nije uključeno u conf cread&
=:> put "dir /a /n"
=:> stop
A gde je ovde izlazak sa sistema!??
telemate.75superhik,
-> #69, zurzul=:> Nije li jednostavnije da se upotrijebi opcija LEARN SCRIPT?
Meni se modem uvek spetlja sa njom! :((( šalje neke kuke! (:
telemate.76pyc.guy,
-> #74, superhik~~~ Sta ce mi ova tri reda!?
~~~ A ako necu digest onda ovo izostavim!
~~~ Pa zar ovo nije ukljuceno u conf cread&
~~~ A gde je ovde izlazak sa sistema!??
Pa dobro, boga mu, nije on to za tebe specijalno
pisao!! :)
Pyc
telemate.77gonzo,
-> #74, superhik-+*> A gde je ovde izlazak sa sistema!??
Pa verovatno to ti treba da staviš.
Ili pak on računa da je već prošlo pola sata od tada. :)
telemate.78superhik,
-> #71, gonzo=:> A zar nebi bilo bolje da sve to (većinu toga) staviš u
=:> sezamov autoexec? Kod mene je dovoljno otkucati _all_ i on mi
=:> prikupi mail,group i conf poruke u pad i onda ih skida.
=:> Nekada mi ih je trpao u pad, ali da ih potom ne
=:> download-uje.Ipak, ovako je mnogo bolje.
Znači moglo bi ovo :
waitfor "R:\>"
put all
waitfor "R:\>"
put logout (d;)
???????
telemate.79meda,
Ima li za TM 4.12 neki HOST script?
telemate.80bubble,
-> #79, meda:>> Ima li za TM 4.12 neki HOST script?
Ima, napravi poddirektorijum host, i iz njega pokreni
samootpakujuci program HOST.EXE. Onda iskopiraj njegove .scr fajlove
i TM-ov dir, pa pokreni sa alt-s pa izaberi prvo onaj setup script,
pa kad sa njim zavrsis automatski se ucitava sam host, i ubuduce
pokreces host script osim ako neces opet da menjas neke opcije.
Same nazive fajlova sam zaboravio, ali valjda ces se snaci :)
telemate.81zurzul,
-> #78, superhik##> waitfor "R:\>"
##> put all
##> waitfor "R:\>"
##> put logout (d;)
Nisi se ulogovao!
Nisi poslao exec! ;)
telemate.82bole,
-> #78, superhik>> waitfor "R:\>"
>> put logout (d;)
Aha samo mora, put "logout (d;);
H
caoS!
telemate.83superhik,
-> #81, zurzul=:>##> waitfor "R:\>"
=:>##> put all
=:>##> waitfor "R:\>"
=:>##> put logout (d;)
=:>
=:> Nisi se ulogovao!
=:> Nisi poslao exec! ;)
žini mi se da je logično da ovo ide na kraj prethodnog scripta!
telemate.85superhik,
Da li može neko da mi kaže kako se
simulira (u scriptu) PAGEup
i kako da izvedem da mi računar sam kuca:
pageup,z,exec^M,
Txanks!
telemate.86meda,
-> #80, bubble>> Ima, napravi poddirektorijum host, i iz njega pokreni
>> samootpakujuci program HOST.EXE. Onda iskopiraj njegove .scr
>> fajlove
Hvala na brzom odgovoru. Nisam ni video da postoji fajl HOST.EXE.
telemate.87superhik,
E ljudi sad sam totalno zbunjen
kada se ulogujem na sez i počne mi
izvršavanje scripta kada pošaljem exec poruka se ne vidi?!????
ali ipak postoji na sistemu
?
zna li neko odgovor evo kako izgleda
> R:\>exec /B (d;)zexec
> Protokol RMZmodem.
B010000012f4ced
> Ő
> Prenos uspešan.
> R:\>..SOR 2.30 EXEC Z065E720
> R:\>CONF JOIN SEZAM.7
> R:\>CONF REPLY 11.1096
> Poruka na temu razno:
> Poruka pod brojem 11.1102.
> R:\>exec /B (d;)zexec
> Protokol RMZmodem.
B010000012f4ced
> Ő
> Prenos uspešan.
> R:\>..SOR 2.30 EXEC Z065E720
> R:\>CONF JOIN SEZAM.7
> R:\>CONF REPLY 11.1096
> Poruka na temu razno:
> Poruka pod brojem 11.1102.
E sad šta da stavim da mi se pgup samo startuje!?
telemate.88ognjen,
-> #85, superhik)-> pageup,z,exec^M,
SEND,Z,"EXEC"
telemate.89ognjen,
-> #86, meda)-> Hvala na brzom odgovoru. Nisam ni video da postoji fajl
)-> HOST.EXE.
I sto je najlepse, meniji su postavljeni u fajlove, tako da se
prostim editovanjem istih mozes dobiti prelepe (kao i odvratne,
naravno) menije.
telemate.90superhik,
-> #87, superhik=:> > R:\>exec /B (d;)zexec
=:> > Protokol RMZmodem.
=:> B010000012f4ced
=:> > Ő
=:> > Prenos uspešan.
=:> > R:\>..SOR 2.30 EXEC Z065E720
=:> > R:\>CONF JOIN SEZAM.7
=:> > R:\>CONF REPLY 11.1096
=:> > Poruka na temu razno:
=:> > Poruka pod brojem 11.1102.
Pošto sam ovu poruku pisao online izvinjavam se na dupliranju
rečenica!
telemate.91gonzo,
-> #87, superhik-+*> E ljudi sad sam totalno zbunjen kada se ulogujem na sez
-+*> i počne mi izvršavanje scripta kada pošaljem exec poruka se ne
-+*> vidi?!???? ali ipak postoji na sistemu
-+*> zna li neko odgovor evo kako izgleda
-+*> > R:\>exec /B (d;)zexec
^^
Probaj da ukloniš to /B :)
-+*> E sad šta da stavim da mi se pgup samo startuje!?
Pa valjda SEND, Z, C:\SOR\EXEC ili SENDFILE, Z, "C:\SOR\EXEC".
telemate.92crncic,
-> #91, gonzo >> -+*> > R:\>exec /B (d;)zexec
>> **
>> Probaj da ukloniš to /B :)
Na_protiv, baš ga ostavi ! Mnogo je bre gadno bez njega...
telemate.93gonzo,
-> #92, crncic-+*> >> -+*> > R:\>exec /B (d;)zexec
-+*> >> Probaj da ukloniš to /B :)
-+*> Na_protiv, baš ga ostavi ! Mnogo je bre gadno bez njega...
Zašto gadno? /B se stavlja kada nećeš da ti Sezam ispisuje poruke
koje šalješ.A on se i onako čudio zašto mu ih Sezam 'NE ISPISUJE'.
telemate.94crncic,
-> #93, gonzo >> Zašto gadno? /B se stavlja kada nećeš da ti Sezam ispisuje poruke
>> koje šalješ.A on se i onako čudio zašto mu ih Sezam 'NE ISPISUJE'.
Meni lično više odgovara sa /B, zašto da mi Sezam ispisuje poruke ?
telemate.95gonzo,
-> #94, crncic-+*> >> Zašto gadno? /B se stavlja kada nećeš da ti Sezam
-+*> >> ispisuje poruke koje šalješ.A on se i onako čudio zašto
-+*> >> mu ih Sezam 'NE ISPISUJE'.
-+*> Meni lično više odgovara sa /B, zašto da mi Sezam ispisuje
-+*> poruke ?
Pa dobro, tebi, ali on je pitao zašto mu ih Sezam ne ispisuje.
telemate.96bole,
-> #88, ognjen>> SEND,Z,"EXEC"
A zar nije bolje da stavis autodownload:)
cu!
telemate.97bubble,
-> #96, bole:>> A zar nije bolje da stavis autodownload:)
Pa prica se o uploadu a ne o download-u :)
telemate.98superhik,
-> #96, bole=:>>> SEND,Z,"EXEC"
=:> A zar nije bolje da stavis autodownload:)
Ovde je reč o uploadu ! ;)
ako postoji takva opcija (autoupload)
onda super
telemate.99jasicp,
-> #74, superhik> =:> waitfor "R:\>"
> =:> put "conf read digest &"
> =:> delay 10
Cita novitete iz digesta ( razne vesti ).
> =:> put "CONF JOIN NOVOSTI"
> =:> while success
> =:> read line
> =:> put line
> =:> waitfor "R:\>"
Izvinjavam se nisam napisao. Taj deo cita textualnu dateku koju pravi
jedan moj program ( derivat onog poslatog na Sezam ) koji sluzi za
odabiranje poruka koje se zele preneti kuci.
> A gde je ovde izlazak sa sistema!??
I nema ga :). Koristio sam dati script samo za povremene testove, pa
sam izlazio uvek rucno. Dodaj samo ovo:
put "log"
put "d"
telemate.100jasicp,
-> #69, zurzul> Nije li jednostavnije da se upotrijebi opcija LEARN SCRIPT?
Ovo ti pruza punu kontrolu nad radom. learn script ipak ne.
telemate.101jasicp,
-> #78, superhik> =:> A zar nebi bilo bolje da sve to (vecinu toga) stavis u
> =:> sezamov autoexec? Kod mene je dovoljno otkucati _all_ i on mi
Naravno da moze, sto i treba ako vam je veza hronically losa. Ovako ja
volim da radim jer imam potpunu kontrolu nad procesom, i lako mogu da
modifikujem sve.
> Znaci moglo bi ovo :
> waitfor "R:\>"
> put all
> waitfor "R:\>"
> put logout (d;)
Moras staviti navodnike : put "all" i put "logout (d;)"
telemate.102dens,
-> #98, superhik>> ako postoji takva opcija (autoupload)
>> onda super
Na neki način postoji. Trigeruješ slanje na string koji je sličan
onom za autoDL sa mo što ima B01 u sebi a ne B00 ...
telemate.103gonzo,
-> #96, bole-+*> A zar nije bolje da stavis autodownload:)
Koliko sam shvatio, govorilo se o upload-u exec file-a.
Send znači slati, u ovom slučaju exec, a autodownload
nema nikakve veze sa uploadom.
telemate.104piter,
-> #102, dens>>>> ako postoji takva opcija (autoupload) onda super
>> Na neki nacin postoji. Trigerujes slanje na string koji je
>> slican onom za autoDL sa mo sto ima B01 u sebi a ne B00 ...
Evo deo procedure koja to radi na PCPLUS-u, nije tesko prepraviti za TM... :)
AGAIN:
WAITFOR "**^XB" 1
IF WAITFOR
WAITFOR "01" 1
IF WAITFOR
DOS "ZMODEMU.BAT -u UPLOAD\EXEC"
ALARM 1
ELSE
DOS "ZMODEMD.BAT"
ALARM 1
ENDIF
ENDIF
IF NOT CONNECTED
LOG CLOSE
EXIT
ENDIF
GOTO AGAIN
telemate.105mmiki,
Postoji li mogucnost da se skript sam pozove broj BBS-a?
telemate.106kcurcic,
-> #105, mmiki
> Postoji li mogucnost da se skript sam pozove broj BBS-a?
Hm... Ko sad tu koga poziva ? ;) No, mislim da je ovo to
sto si trazio:
DIAL <lista>
gde je <lista> nesto oblika "3,4,5" (3,4,5 - brojevi entry-ja u dial listi)
Vezano za to postoji jos i SET DialList,<lista> - odredjujes listu brojeva
koji se pozivaju a samo pozivanje se realizuje sa DIAL (bez parametara),
zatim SET DialAttempt=0...999 za broj poziva (0 je zvanje dok se ne
uspostavi veza),SET DialPause za pauzu izmedju zvanja i SET DialTime za
vreme koje se program cekati nakon sto zavrsi sa zvanjem a pre nego sto
pokusa ponovo (ili prekine). Parametri ovih set-ova su isti kao kod DialAttempt
a vreme je u sekundama.
Kosta
telemate.107meda,
-> #105, mmiki>> Postoji li mogucnost da se skript sam pozove broj BBS-a?
A koji telekomunikacioni program koristis? Ja ne zovem pomocu
skripta, vec pomocu batch fajla, a skript se ukljuci posle
dobijanja veze. Radio sam to sa TM4.12 i PcPlus (DOS).
Ako koristis TM4.12, postoji opcija da kreiras fajl .fon (npr
sezam.fon), u koji ces na prvo mesto staviti Sezam (i podesiti
parametre) i script koji ti vazi za Sezam. TM startujes sa TM
/d/=sezam.fon.
telemate.109ppekovic,
-> #107, meda>> Ako koristis TM4.12, postoji opcija da kreiras fajl .fon (npr
>> sezam.fon), u koji ces na prvo mesto staviti Sezam (i podesiti
>> parametre) i script koji ti vazi za Sezam. TM startujes sa TM
>> /d/=sezam.fon.
Ovo je štap i kanap sistem. U okviru default imenika tm.fon
može da kreira stavku Sezam gde god hoće. U okviru setovanja
postoji polje script u kome treba upisati ime skripta koji se
automatski startuje po uspostavljanju veze sa Sezamom.
Parametar /d za automatsko biranje broja po startovanju
Telemate-a bira broj/brojeve iz default dial liste. U dial listi
se može naći jedan ili više bilo kojih sistema iz imenika. Ako
hoćeš da po default-u to bude Sezam, pozovi Sezam i snimi dial
listu sa Save ili [F2] iz Dial prozora.
Sam skript za kompletnu sesiju sa Sezamom, kao i sve ovo, samo
malo opširnije, možeš naći u novim Računarima
Paya
telemate.110superhik,
Kako da setujem TeleMate da mi svaki put kada ga
startujem ,otvori log!?