telix.108vlador,
-> #106, jkpbvk> Odgovor je takav kakvo je i pitanje, ako ti se ne svidja mozes da me mrzis
> ili jos bolje da mi das ignore sto ti ja preporucujem.
Ih, nemoj da si na_kraj srca. :) Nije mi jasno zašto nisi citirao deo u
kome kažem "NHF", već si odmah moju prethodnu kritiku povezao sa nečim
iz prošlosti.
Što se tiče ignorea, od mene ga nema niko, niti će ga imati (u doglednoj
budućnosti). I nikoga ne mrzim. Mogu samo da ga manje ili više simpatišem.
:)
Ono što sam hteo da kažem prethodnom porukom je to da bežanje od problema
ne rešava isti.
'Ajde sad lepo da zakopamo ratne sekire. Haugh?
---
■ VLADOR ■ Roberte, magarce, zasto zavrces taj sraf u svesku???
telix.109jkpbvk,
-> #107, kenza+| Ako nece on, ja cu :> Good bye !
Nemoj bre, vrati se !!
Toliko si me zabrinuo da necu moci da spavam par dana.
telix.110jkpbvk,
-> #108, vlador+| Ono sto sam hteo da kazem prethodnom porukom je to da bezanje od problema
+| ne resava isti.
Pa cekaj, ja nikada ne bih postavio takvo pitanje,
Napisao bi celu konfiguraciju koju imam , objasnio bih zbog cega dizem
sistem sa sistemske diskete i napisao bi autoexec i config.sys
Ja sam njega samo pitao zbog cega dize sistem sa diskete jer dosada nisam
video da neko to radi.
+| 'Ajde sad lepo da zakopamo ratne sekire. Haugh?
Pa ti ih stalno otkopavas, pratis me u stopu, progonis me :))
telix.111jmilovic,
-> #91, jkpbvk> A sto dizes sistem sa sistemske diskete ?
> Ajde da igras neku igru koja zahteva memoriju ali za zvanje
> BBS-ova ...
Racunar se podize sa diskete zbog automatskog zvanja BBS SEZAM i
TANJUG pomocu digitalne timer uticnice koju svako jutro u 6:00
ukljuci racunar, tako da kad dodjem na posao imam uradjen download
poste i konferencija sa sezama i servisa sa tanjuga.
telix.112jmilovic,
-> #93, ikordic> Pa, ocigledno se ne podizu neki programi potrebni za normalan
> rad. Mozda drajver za disk/kontroler? Kako je toliki disk
> upisan i kako particioniran? Koristis li eksterni ZModem? ZA
> GSZ ti treba DSZPORT=n u AUTOEXEC.BAT.
Evo kako izgleda AUTOEXEC na disketi:
@ECHO OFF
SET DSZLOG=D:\TELIX\TELIX.USE
SET TELIX=D:\TELIX
PATH C:\DOS;C:;D:\TELIX;
break on
PROMPT $P$G
D:
CD TELIX
CD\TELIX
TELIX SSEZAM
TELIX STANJUG
I CONFIG.SYS
DEVICE=C:\DOS\HIMEM.SYS
DEVICE=C:\DOS\EMM386.EXE RAM HIGHSCAN
DEVICE=C:\DOS\SETVER.EXE
DEVICE=C:\DOS\ANSI.SYS
DEVICE=C:\GMOUSE.SYS
FILES=50,0
BUFFERS=50
DOS = HIGH
DOS = UMB
Disk je podeljen na dve particije od 700 MB ( C disk ) i na 300 MB
( D disk )
U setapu je ukljucen LBA mode , i upisani su sledeci podaci.
TYPE CYL HD WP LZ SEC SIZE ( MB )
47 2100 16 65535 2100 63 1034
Problem je postojao i sa IDE diskom SEAGATE 3660A od 528 MB.
Koristim TELIX-ov interni zmodem protokol.
Dok sam radio sa AT-386 i diskom ESDI od 330 MB ovakvih problema
nije bilo.
telix.113violator,
-> #96, fancy:>> Telix4win je sladak, ali ništa zbog čega bi čovek odustao od
:>> TM, čak i u win.
Ma TM je najbolji kom. program za windows-e :)))))
telix.114violator,
-> #100, msavkovic:>> Kako u Telix-u (322) da ukljucim log za svaki BBS automatski?
Pređi na TM ;)))))
telix.115mileusna,
-> #90, dsisic>> Sta je pisac hteo da kaze???
Ma fali par tačaka i zareza i sve će biti jasno. Pisac baš i nije pismen ;)
telix.116floyd,
-> #88, jmilovic-> Kada pocne download se izvrsi u roku jedne ili dve sekunde
-> ali file nema na disku po zavrsenom prenosu.
Verovatno nije, ali ipak proveri jednu trivijalnost: na koliko ti
je deklarisana FILES u CONFIG.SYS? Ako na sistemskoj disketi ni nema
CONFIG.SYS datoteke, onda je jasna stvar...
PS Izvini zbog kašnjenja...
telix.117szeman,
-> #99, panter>> Pisac je teo da kaze da neumes da citas
žuj Miško, poslao si nekoliko (i bukvalno) praznih poruka, pa ne bi bilo
loše da malo promisliš pre nego udariš S.
Takodje, pokušaj da skineš SOR, pročitaš (i protumačiš) uputstvo, pa onda
napravi jednu malu "zmijicu" od poruka (tzv. rasprava) i time nam pomogneš da
se lakše snadjemo...
Puno sreće...
telix.118szeman,
Da postavim jedno pitanjce za poznavaoce telixa. Daklem, na koji
način narediti telix-u da ne filtrira ANSI sekvence pri zapisivanju u LOG ?
Verovatno ima načina da se ovo spreči, mada ja nisam našao, pa bih bio
zahvalan na odgovoru. U pitanju je verzija 3.15.
Pozdrav, Saša
P.S. Ovo što imam je najnužnije potrebno za rad, tako da banalne odgovore
tipa "Pročitaj .DOC" zaboravite...
telix.119floyd,
-> #112, jmilovic-> FILES=50,0
DOS 5.0 za ovakvu deklaraciju ostavlja FILES=3, ili koliko već beše
(prijavljuje neispravan argument, pa postavi podrazumevanu vrednost). Probaj
da staviš FILES=50 (bez onog ",0").
telix.120dcolak,
-> #111, jmilovic│ Racunar se podize sa diskete zbog automatskog zvanja BBS SEZAM i
│ TANJUG pomocu digitalne timer uticnice koju svako jutro u 6:00
│ ukljuci racunar, tako da kad dodjem na posao imam uradjen download
│ poste i konferencija sa sezama i servisa sa tanjuga.
Zašto to ne radiš uz pomoć HardDiska pobogu?!
Sledge DAMMIR!
telix.121violator,
-> #115, mileusna:>> Ma fali par tačaka i zareza i sve će biti jasno. Pisac baš i
:>> nije pismen ;)
Kao ni njegova sestra... :))
telix.122vlador,
-> #110, jkpbvk> Pa cekaj, ja nikada ne bih postavio takvo pitanje,
Možda je čovek bio u žurbi. :) A koliko vidim, dao je (valjan) razlog za
dizanje sa diskete.
> Pa ti ih stalno otkopavas, pratis me u stopu, progonis me :))
Nemo' da si paranoik. Šala mala... :) Do sada sam 2 puta udario reply na
tvoju poruku. U jednoj sam ti (delimično) odgovorio na tvoje pitanje i
usput pitao za objašnjenje tvog postupka (pa ga nisam dobio, ali nema
veze, više to pitanje nisam potezao:), a druga je na par puta Ctrl-O.
Nego, da ne davimo masu okolo... haugh? :)
---
■ VLADOR ■ Samo jos ovo da optimizujem i moze da nestane st.........
telix.124jkpbvk,
-> #122, vlador+| Mozda je covek bio u zurbi. :) A koliko vidim, dao je (valjan) razlog za
+| dizanje sa diskete.
Pa sve to moze i sa harda da uradi.