razno.442darth.vader,
-> #440, swix>> -=> CD WIZZARD 4.12 32-bita
>> Vidim da je u vezi CD-ROM-a i tome slicno ali.... :)
Pa ukratko: Mnooogo dobar CD Player za WIN...
razno.443swix,
-> #441, ranx-=>> p.s. 11,5 x 15 cm
-=>
-=> Gde nađe ovu dimenziju?
12x12 je prednja strana a 15x12 zadnja.
razno.444inferno,
-> #427, miskopŮ│ ˙ --> Postoji li program za pravljenje omota za CD?
Ů│ ˙
Ů│ ˙ windows\misc\*.*
Ů│ ˙ ------------------
Ů│ ˙ jwlinr13.zip 532k - JewlLinr v1.3: pravljenje omota za CD, 32-bit
------
Ne vrši posao. 32. :(
Ima li nešto 16bitno?
razno.445inferno,
-> #439, n.cehŮ│ ˙ Poveži modeme kablom koristeći line (wall) utičnice. U kom programu
Ů│ ˙ kucaj ATD na jednom i ATA na drugom računaru, i eto...
Ů│ ˙ Ako hoćeš da se igraš, moraš da izabereš ALREADZ CONNECTED, ili
Ů│ ˙ CURRENT CONNECTION, ili nešto tome slično, ako postoji.
Ů│ ˙ Ako ne postoji, probaj da u polje za telefon ubaciš samo jedan
Ů│ ˙ broj, ili ništa, ili... igraj se malo, istražuj...
Ono što mi u suštini treba jeste da prebacim s vremena na
vreme neki tekst fajl sa laptopa na drugi kompjuter. znači
standardni upload download bi trebalo da funkcioniše..
ATA i ATD ne funkcionišu. Vidim ja da mi se smeši paralelni
kabl. ;)
razno.446inferno,
-> #441, ranxŮ│ ˙> p.s. 11,5 x 15 cm
Ů│ ˙
Ů│ ˙ Gde nađe ovu dimenziju?
Odokativni lenjir. :)
razno.447jevta,
Netterm 4.10. 32 bita, telnet client.
nt3420i.exerazno.448jevta,
Mirc verzija 5.0 32 bita. Internet Reley Chat.
mirc50t.exerazno.449jevta,
Far 1.20b. Dosolika 32-bitna aplikacija, klon NC-a, ali podržava LFN,
vredi probati....
far20b.exerazno.450tntota,
Ne znam da li ovo spada ovde ali evo:
Da li ima negde program za centriranje slike u DOS-u ??
Imam SCITECH Display Doctor ali on je za Windows.
Thanks ahead :)
razno.451calex,
- novo -
windows\disk\*.*
------------------
wibt3033.zip 246k WinImage Pro 3.00.001 beta 2: kopiranje disketa (32-bit)
WinImage Professionnal 3.00.001 beta 2
contain some new funcions (Wizzard, HTML
export) and the
Self-Extractor 0.80 beta 2 for WinImage 3.0
This is a pre-release of a tools for create
Win32 Self-Extractor .EXE floppy image,
using the WinImage 3.0 technology.
It'll be integrated in WinImage 3.0 prof.
razno.452tdejan,
Ne znam da li sam potrefio temu,ali u frci sam!
Treba mi Logitechov driver za misa za DOS.Kupio sam Easy Mouse,
koji radi sa dva dugmeta, a ako hoću da koristim i ono treće
dugme moram da imam Logitechov driver.Tako piše na kutiji.Nema
više onog prekidača za 2 ili 3 dugmeta.
Hvala unapred !
razno.453apostol,
WSpecEm: Spectrum Emulator for Win 95/NT
Ceo Spectrum u jednom prozoru... podržava sve snapshot formate. Ne
podržava 128 i Sound Blaster, al' biće i toga u sledećoj verziji,
kako kaže autor.
Obavezno skinuti ko voli...
JoTzoqA
w32_spec.ziprazno.454apostol,
-> #453, apostol
Zaboravih da naglasim, emulator je freeware.
razno.455milosh.zorica,
Dali neko ima emulator "AMIGA" računara koji može da simulira amigu
1200,emulator mi je potreban u verziji za PC?
P.S. Dali ispravno radi ili ne nema veze bitno je da aplikacije pod
njim rade koliko toliko fer.
razno.456chill,
Hitno mi treba bilo kakav patch za QPV 1.7c...
~~~~~~~~~~~~~~~~~
Postoje dve stvari koje me užasno nerviraju:
- Posle mesec dana neregistrovane upotrebe, program
traži ponovnu instalaciju! Agggghhhh!! :(
- Dok je neregistrovan, moraš da pritisneš spacebar
svaki put kad ulaziš/izlaziš iz programa! :(((
Ako neko okači taj fajl, neka mi javi na mail pošto
imam resign na ovu konferenciju, hvala unapred...
razno.458apostol,
Evo još jednog emulatora:
Win64: Commodore 64 emulator for Windows 95
Prednost: radi, mada malo sjebava grafiku
Nedostaci: nema zvuka
JoTzoqA
P.S. Spectrum je bolji od Commodorea.
win64.ziprazno.459swix,
-> #452, tdejan Ne beše li EasyMouse Genius ??????
ALi nije ni bitno evo ti ga jedan, jest malo stariji ali ipak, LMOUSE.COM :)
Pozdrav!
razno.460milosh.zorica,
Dali bih neko bio ljubazan da pošalje emulator AMIGA-e za DOS ili
Windows 3.11?
razno.461ppecanac,
Ne znam da li ga ima u dir-u, ali evo ga i ovde - CONFIG 8.31
V8.30 * fixed: missing detection of some S3 VGAs
clockdetection on Pentium PRO
* chipsetdetails on VIA 580 Apollo and Intel Natoma
* detects Matrox Mystique VGA
* allows powersaving on Cyrix 6x86 by activating Suspend-on-HLT pin
(reg. version)
V8.31 * detects Pentium with MMX technology
* detects some Pentium with VRT (voltage reduction technology)
* detects Intel Klamath cpu
* now detects Cyrix 6x86 with enabled CPUID command
* fixed: wrong disksize on very large harddisks
conf831e.ziprazno.462nenad,
-> #455, milosh.zorica> Dali neko ima emulator "AMIGA" računara koji može da simulira amigu
> 1200,emulator mi je potreban u verziji za PC?
Postoji UAE, ali ne znam koje Amige emulira. Mislim da postoji
neka verzija u dir-u, ali svi kažu da je prespora i da je ima
smisla pokretati samo na nekoj jakoj Unix radnoj stanici.
razno.463swix,
-> #460, milosh.zorica-=> Dali bih neko bio ljubazan da pošalje emulator AMIGA-e za DOS ili
-=> Windows 3.11?
Svi bi bili vrlo ljubazni da ti ga pošalju kad bi tako nešto postojalo.
tj. postojalo je tako nešto ali je samo prikazivalo sliku ruke sa disketom,
što je prva stvar što prikaže Amiga, ali ništa više.
razno.464vstan,
-> #461, ppecanac> Ne znam da li ga ima u dir-u, ali evo ga i ovde - CONFIG 8.31
Zahvaljujemo na prilogu :)
Prebačeno u dir:
dosĐtestĐ*.*
------------------
conf831e.zip 266k PC-Config v8.31e: prikaz hardware sistemskih informacija
razno.465apostol,
-> #460, milosh.zorica-=> Dali bih neko bio ljubazan da pošalje emulator AMIGA-e za DOS ili
-=> Windows 3.11?
Okačen je pre nekog vremena UAE. Pretraži konferenciju. Ono što ti
treba uz UAE je Amigin ROM (fajl KICK.ROM), koji se ne isporučuje uz
program jer nije besplatan. ALi poslaću ti ga na mail :)
JoTzoqA
razno.466nenad,
-> #463, swix> tj. postojalo je tako nešto ali je samo prikazivalo sliku ruke sa
> disketom, što je prva stvar što prikaže Amiga, ali ništa više.
To jeste postojalo ali postoji i pravi emulator UAE - Universal
Amiga Emulator. Poreklo mu je sa Unix-a, radi pod X-Windows-om,
postoje i portovi za PC ali bez neke prave radne stanice je
prilično neupotrebljiv. Možda na nekoj double-Pentium Pro mašini.
razno.467swix,
-> #465, apostol-=> -=> Dali bih neko bio ljubazan da pošalje emulator AMIGA-e za DOS ili
-=> -=> Windows 3.11?
-=>
-=> Okačen je pre nekog vremena UAE. Pretraži konferenciju. Ono što ti
-=> treba uz UAE je Amigin ROM (fajl KICK.ROM), koji se ne isporučuje uz
-=> program jer nije besplatan. ALi poslaću ti ga na mail :)
-=>
-=> JoTzoqA
Ajde i meni. Ako bi bio toliko ljubazan pa da mi okacis i sam UAE :)))))
Nadji pliz jer ja nemam veliku bazu a da trazim bi bilo previse sporo jer
neznam ni orijentaciono datum, konferenciju itd.
Ajde pliiiiiz! :)
razno.468milosh.zorica,
-> #465, apostoldali možda znaš u kojoj temi se nalazi poruka uz koju je prikačen
universal amiga emulator?
razno.469gmatic,
-> #465, apostol==> -=> Dali bih neko bio ljubazan da posalje emulator AMIGA-e
==> za DOS ili -=> Windows 3.11?
==>
==> Okacen je pre nekog vremena UAE. Pretrazi konferenciju. Ono
==> sto ti treba uz UAE je Amigin ROM (fajl KICK.ROM), koji se ne
==> isporucuje uz program jer nije besplatan. ALi poslacu ti ga
==> na mail :)
Posto ima dosta zainteresovanih za ovaj fajl(i ja sam jedan od
njih) sto ga ne okacis u konfi?
Ako nemozes onda mi molim te posalji mail-om.
razno.470calex,
Ovo se pojavljuje često kao nekada Shez. :)
- novo -
dos\text\*.*
------------------
view130.zip 95k View v13.0: pregled WordPerfect/MSWord/Ami/HTML tekstova
VIEW 13.0 - the file viewer for DOS. Read,
convert and print Wordperfect, Word, Word for
Windows, Ami Pro, Wordstar, Write, Notepad,
HTML, XYWRITE, MS Publisher, UNIX, RTF, ASCII
and ANSI files. Full text search. Several
print functions. Use in DOS or e-mail shell.
NOT CRIPPLED. Customizable. Special mode for
visually-impaired users.
new130.docrazno.471apostol,
Evo kick.roma za UAE. Ova verzija je 3.1, nisam siguran, ali mislim da
je čak napravljena baš za UAE. Pored svega, KICK.ROM fajlovi se mogu
naći na internetu na svakom sajtu koji se bavi emulatorima, jedino u
okviru UAE-ovog readmea piše da kick ne sme da se distribuira.
Ajde pa skidajte. Nadam se da ne kršim neka autorska prava...
JoTzoqA
kick31.rarrazno.472nenad,
-> #470, calex> Ovo se pojavljuje često kao nekada Shez. :)
> view130.zip 95k View v13.0: pregled WordPerfect/MSWord/Ami/HTML
> tekstova
Javi ti kad bude ubacio podršku za Word Pro fajlove, tada će
postati interesantan. :)
razno.473miskop,
Evo saljem Amiga emulator(za Win), inace skinut sa Interneta.
Kod mene nesto nece da radi(W95), cim pokrenem
EXE fajl, pojavi se klasican prozorcic da je
program puk'o i da moram da ga shutdown...(mozda fali
onaj kick.rom)
Probajte, pa javite da li nekom radi.
Evo i adresa na kojima se mogu naci emulatori:
http://www.schokola.de/~stepan/uae/
http://tinos.pucrs.br/~ggoedert/dosuae.html
http://rio.studby.uio.no/~pettersc/fellow/fellow.html
uae06814.ziprazno.474djanjusevic,
Standardne verzije UN*X AMIGA EMULATOR-a (68k/68020) 0.6.8c
duae068c.rarrazno.475djanjusevic,
Optimizovane verzije UN*X AMIGA EMULATOR-a (za igre odnosno WB aplikacije)
Verzija 0.6.8c
euae068c.rarrazno.476djanjusevic,
Win95/NT verzija UAE-a 0.6.8 v. 14. Potreban i DirectX.
w32uae14.rarrazno.477jvujnic,
-> #476, djanjusevicPotreban i DirectX.
U kom se dir-u nalazi DirectX?
razno.478swix,
Ajde ljudi malo se dogovorite šta od svega ovog meni treba.
I šta radi.
Ne želim baš skidam sve što se tih emulatora tiče, već ono, samo ono, što mi
treba.
Dakle ne trebaj mi šesnaest hiljada verzija, već jedna ali vredna :)
razno.479milosh.zorica,
Jeli neko zna kako se startuje uae koji parametri u komandnoj
liniji?
P.S. Imam sledeću konfiguraciju=
PC 486 DX4 NA 133MHz
8MB RAM
HARD DISK IBM DALA 3540 OD 540MB OD TOGA SLOBODNIH OKO 45MB
SOUND BLASTER PRO KOMPATIBILAC ESS1868 ČIP
CD-ROM MITSUMI FX 400 4X
OS=WINDOWS 3.11 I DOS 6.2
GRAFIČKA KARTA=CIRUSS LOGIC GD 5434 SA 1MB VRAM-A
Da ne zaboravim radi se o uae emulatoru amige verzija za win.
razno.480apostol,
Ajde kad smo navalili sa emulatorima:
PaCifiST - Atari ST emulator for DOS
Kao i za UAE, potreban mu je Atarijev TOS strpan u fajl... ne dobija
se uz program već se dobija PRG fajl za atari koji iz samog atarija
"izvadi" taj rom u fajl koji će se kasnije koristiti za emulator
(kakva rečenica!).
Ako neko ima atari neka učini uslugu...
JoTzoqA
pcst042.ziprazno.481apostol,
-> #480, apostol
Zaboravih da napomenem... ovaj emulator:
- je freeware
- čita atarijeve diskete u A drajvu
- štampa iz emulatora preko LPT1 porta
JoTzoqA
razno.482apostol,
Na temu UAE...
zna li ko kako se prave famozni DF1.ADF .. DF4.ADF fajlovi za UAE od
običnih Amiginih LHA arhiva koje se mogu naći na internetu?
Jednostavno svaki sajt koji sadrži Amigine igre i programe ima ih u
običnom LHA formatu, a emulator zahteva disk imidže, ADF fajlove.
JoTzoqA
razno.483stameni,
-> #480, apostol>> Ako neko ima atari neka učini uslugu...
Takođe sam zainteresovan...
razno.484ranx,
-> #480, apostol> Ako neko ima atari neka učini uslugu...
Pokušaću.
razno.485epson,
-> #482, apostol
│ zna li ko kako se prave famozni DF1.ADF .. DF4.ADF fajlovi za UAE od
│ običnih Amiginih LHA arhiva koje se mogu naći na internetu?
└─────────────────────────────────────────────────
Tako što Amigin drajv spojiš na PCom i onda programom koji je u arhivi
(čini mi se za Basic) napravi 'imidž' diskete . Ako neko ima Amigu zna
šta mu je činiti ;)
razno.486petarg,
Evo ga TOS.ROM sa mog Atari 1040ST.
tos.ziprazno.487petarg,
-> #486, petargP.S. u pitanju je verzija 1.00.
razno.488djanjusevic,
-> #485, epson
>> │ zna li ko kako se prave famozni DF1.ADF .. DF4.ADF fajlovi za UAE od
>> │ obicnih Amiginih LHA arhiva koje se mogu naci na internetu?
>> └─────────────────────────────────────────────────
>>
>> Tako sto Amigin drajv spojis na PCom i onda programom koji je u
>> arhivi (cini mi se za Basic) napravi 'imidz' diskete . Ako neko ima
>> Amigu zna sta mu je ciniti ;)
Nece moci u ovom zivotu. Kod PC-ja nije problem flopi drajv vec kontroler.
Znaci seme poput citanja amiga disketa na PC ne dolaze u obzir (osim da se
nabavi specijalan PC kontroler). Jedini nacin za sada je da se skine cela
amigina disketa preko utilitia transdisk koji, koji dolazi u paketu sa UAE-om,
pa da se fajl prebaci ili serijskim kablom ( tome sluzi taj program napravljen
u Qbasicu ) ili da se presnimi direktno na PC diskete (amiga za razliku od
PC-a nema velikih problema oko citanja disketa drugih operativnih sistema)
Sto se tice LHA arhiva ja koristim sledeci postupak ako vec moram da kopiram
sadrzaj arhive u ADF fajlove ( najcesce kopiram direktno na hardfile ) :
Stavim LHA arhivu u dir. koji sam definisao u uae.cfg (-M odnosno -m opcija
UAE dodeljuje neko ime direktorijumu koji se navede, tako da je taj dir.
vidljiv pod emulatorom), kreiram prazni ADF fajl sa makedisk.exe, pokrenem
emulator, "ubacim" prazni ADF fajl u drajv i onda amiginim lha-om raspakujem
arhivu na disketu (u ovom slucaju ADF fajl).
Sve ovo lepo pise u readme fajlovima, ali nekoga ocigledno mrzi da cita :))
razno.489orlic,
-> #480, apostol
Ap> [** Uz poruku 'PCST042.ZIP' (149133 bytes)]
razno.491orlic,
Ajde ljudi saljite sta je sve potrebno da startujem onaj UAE...
Sta trebam sve da nabavim?
razno.492swix,
-> #488, djanjusevic-=> UAE dodeljuje neko ime direktorijumu koji se navede, tako da je taj dir.
-=> vidljiv pod emulatorom), kreiram prazni ADF fajl sa makedisk.exe,
-=> pokrenem emulator, "ubacim" prazni ADF fajl u drajv i onda amiginim
-=> lha-om raspakujem arhivu na disketu (u ovom slucaju ADF fajl).
-=> Sve ovo lepo pise u readme fajlovima, ali nekoga ocigledno mrzi da cita
Huh .............
E, ajde neka mi neko lepo objasni kako da startujem igru sa Amige na UAE.
Ako nemože da se jednostavno ubaci u FDD amigina disketa, kako onda?
I neka bude što jasnije. Nisu svi imali Amige u ovom životu.
Nemam ni transdisk.exe ni makedisk.exe ni ....disk.exe, već sam u arhivi
dobio samo UAE.EXE
razno.493kostja,
-> #483, stameni=>>> Ako neko ima atari neka ucini uslugu...
=>
=> Takode sam zainteresovan...
Da je prijavim i ja... ostale mi neke disketle
from time of Atari STE :)
razno.494djanjusevic,
-> #492, swix
>> I neka bude sto jasnije. Nisu svi imali Amige u ovom zivotu.
>>
>> Nemam ni transdisk.exe ni makedisk.exe ni ....disk.exe, vec sam u
>> arhivi dobio samo UAE.EXE
Objasnjeno ti je u prosloj poruci, a da bi imao transdisk i makedisk moras
da skines duae068c.rar .
razno.495apostol,
Ajde neka neko okači gotove ADF fajlove za UAE.
JoTzoqA
razno.496ranx,
-> #484, ranx> Pokušaću.
Poslato u conf Atari - preuzmite TOS odande.
razno.497epson,
-> #488, djanjusevic
│ sadrzaj arhive u ADF fajlove ( najcesce kopiram direktno na hardfile ) :
│ Stavim LHA arhivu u dir. koji sam definisao u uae.cfg (-M odnosno -m opcija
│ UAE dodeljuje neko ime direktorijumu koji se navede, tako da je taj dir.
│ vidljiv pod emulatorom), kreiram prazni ADF fajl sa makedisk.exe, pokrenem
└─────────────────────────────────────────────────
Sve bi to bilo lepo ali meni emulator neće dalje od početne slike
(animacije) sa disketom koja se ubacuje u drajv .
razno.498vdjole,
-> #493, kostjaEvo engleski 1.04
eng140.ziprazno.499swix,
-> #494, djanjusevic-=> Objasnjeno ti je u prosloj poruci, a da bi imao transdisk i makedisk
-=> moras da skines duae068c.rar .
Ajde neka ga neko još jednom pošalje ili mi kaže uz koju beše poruku zakačen.
Nemam bazu poruka (tj. više nemam :) tako da nemogu da pogledam.
razno.500kostja,
-> #497, epson=> Sve bi to bilo lepo ali meni emulator nece dalje od pocetne slike
=> (animacije) sa disketom koja se ubacuje u drajv .
Jesi li skinuo fajl uz poruku 9.471?
Ako jesi, onda kako pokreces emulator?
Trebalo bi: UAE -m VOL:d:\dir
sto bi reklo da d:\dir proglasi za Amigin disk VOL.
Normalno, i emulator i kick treba da budu u tom dir-u.
Da skratim tuznu pricu... procitaj readme.txt
razno.501kostja,
-> #498, vdjole=> Evo engleski 1.04
Fala... jos malo pa ce mi krenu suze na oci
(od srece i nostalgije).
razno.503vdjole,
-> #501, kostja>>jos malo pa ce mi krenu suze na oci
Moram još da probam u ponedeljak na poslu, ali biće možda i 2.06 da se
načisto rasplačeš :)
razno.504dselic,
-> #495, apostol> Ajde neka neko okači gotove ADF fajlove za UAE.
Podržavam. :)
razno.505nenad,
-> #495, apostol> Ajde neka neko okači gotove ADF fajlove za UAE.
Ako sam ja dobro otpratio radnju dešavanja, to bi trebalo da budu
igre za Amigu? Plašim se da bi se time prekršio kopirajt
proizvođača tih igara.
Čak šta više, prilično sam siguran da se i slanjem ovih ROM-ova
krši kopirajt.
Predlažem da dalje aktivnosti _ovog_ tipa oko evaluacije Amiga i
Atari emulatora prebacite u neku grupu, a da se ono što je slato
i što krši zakone - pobriše.
razno.506orlic,
-> #491, orlic
Or> Ajde ljudi saljite sta je sve potrebno da startujem onaj UAE...
Or> Sta trebam sve da nabavim?
Ok, imam kickstart 3.0, workbench 3, neke igrice... I radi... ;)
Moze li mi neko objasniti postupak pravljenja ADF fajlova na Amigi1200 sa
HD-om? Imam sve sto je potrebno, ali uputstva koja sam nasao nisu nesto
prosvetljujuca...
razno.507orlic,
-> #494, djanjusevic
>> I neka bude sto jasnije. Nisu svi imali Amige u ovom zivotu.
>>
>> Nemam ni transdisk.exe ni makedisk.exe ni ....disk.exe, vec sam u
>> arhivi dobio samo UAE.EXE
Dj> Objasnjeno ti je u prosloj poruci, a da bi imao transdisk i makedisk
Dj> moras da skines duae068c.rar .
Ja sam sa int-a skino tri kile programa za UAE :) ali ostaje mi jos da
savladam postupak pravljenja ADF-a...
Mogli bi oni koji imaju ADF-ove da pocnu da salju iste ;)
razno.508swix,
-> #499, swix|-> -=> Objasnjeno ti je u prosloj poruci, a da bi imao transdisk i makedisk
|-> -=> moras da skines duae068c.rar .
|->
|-> Ajde neka ga neko još jednom pošalje ili mi kaže uz koju beše poruku
|-> zakačen.
|-> Nemam bazu poruka (tj. više nemam :) tako da nemogu da pogledam.
Evo opet ja pitam.
Uz koju je poruku okačen?
Ajde tražio sam nisam našo.
Ajde ljudi pomagajte, breeee :)
razno.509swix,
-> #506, orlic|-> Ok, imam kickstart 3.0, workbench 3, neke igrice... I radi... ;)
Gde imaš igrice?
Na disketama ?
Za WB isto pitanje.
razno.510swix,
-> #505, nenad|-> Predlažem da dalje aktivnosti _ovog_ tipa oko evaluacije Amiga i
|-> Atari emulatora prebacite u neku grupu, a da se ono što je slato
|-> i što krši zakone - pobriše.
Kako to bre da nam ne tupiš da UOPŠTE ne kršimo ničija autorska prava
(kopirajt) ?
;)
Ovako nas ti u tome i podržavaš, ali si "oprezan" pa si nas poslao u grupu
gde nisi više nadležan i takođe, odgovornost nije tvoja.
razno.511kostja,
-> #503, vdjole=> Moram jos da probam u ponedeljak na poslu, ali bice mozda i 2.06 da se
=> nacisto rasplaces :)
Nema problema, spremio sam porodicno pakovanje
(100 kom.) "Paloma" maramica :)
Usput, nisam imao vremena da nesto specijalno
gledam, kako se startuje emulator da se oma
stigne u klasican TOS?
PS. Moracu na poslu da lepo iscitam readme fajl.
razno.512kostja,
-> #505, nenad=> Predlazem da dalje aktivnosti _ovog_ tipa oko evaluacije Amiga i
=> Atari emulatora prebacite u neku grupu, a da se ono sto je slato
=> i sto krsi zakone - pobrise.
Cekni samo malce da se snadjemo, pa ce se osnuje neka
grupa (npr Emulatori) i svi budu srecni i zadovoljni
a zakon ispostovan.
razno.513nenad,
-> #510, swix> Kako to bre da nam ne tupiš da UOPŠTE ne kršimo ničija autorska prava
> (kopirajt) ?
>
> ;)
>
> Ovako nas ti u tome i podržavaš, ali si "oprezan" pa si nas poslao u
> grupu gde nisi više nadležan i takođe, odgovornost nije tvoja.
Kao prvo, ja ne tupim.
Kao drugo, ja nisam rekao da kršite autorska prava, samo se
plašim da do toga može doći i da ne bi neko imao obavezu da
stalno izigrava policajca predložio sam da sve aktivnosti tipa
_razmene_ i slično obavljate u privatnoj režiji.
U suprotnom bismo morali da pretpostavimo da je svaka igra i
program koji je ovde poslat - piratovan, jer većina to fakat
jeste, a mi načina da to utvrdimo ili stalno svakog dana
utvrđujemo "on regular basis" nemamo.
Grupa je idealna za takve aktivnosti jer možete ono što je dobro,
probrano, legalno i zanimljivo širem krugu članova da ostavite u
konferenciji, na raspolaganje svima. A ono ostalo što tamo budete
radili, to je zaista vaša privatna stvar.
razno.515swix,
-> #512, kostja|-> Cekni samo malce da se snadjemo, pa ce se osnuje neka
|-> grupa (npr Emulatori) i svi budu srecni i zadovoljni
|-> a zakon ispostovan.
Sad mu ti nenade reci da zakon nece biti ispostovan, jer ce se u grupi, ipak,
krsiti "kopirajti".
Ajde molim te....
razno.516ranx,
-> #511, kostja> Usput, nisam imao vremena da nesto specijalno
> gledam, kako se startuje emulator da se oma
> stigne u klasican TOS?
Ima sve u readme.doc fajlu.
razno.517nenad,
-> #515, swix> Sad mu ti nenade reci da zakon nece biti ispostovan, jer ce se u grupi,
> ipak, krsiti "kopirajti".
>
> Ajde molim te....
Pošto vidim da me prozivaš, a nije mi jasno šta želiš da mi
kažeš, molio bih te da mi se za sve nejasnoće koje imaš obratiš
privatnom porukom u mail, a da ovu i druge konferencije prestaneš
da koristiš za ćaskanje, privatne razgovore, komentare koji su
van konteksta teme o kojoj se razgovara i sl.
razno.518kostja,
-> #508, swix=> Uz koju je poruku okacen?
Poruka 9.474
razno.519kostja,
-> #515, swix=> Sad mu ti nenade reci da zakon nece biti ispostovan, jer ce se u grupi,
=> ipak, krsiti "kopirajti".
=>
=> Ajde molim te....
Ako nisi shvatio.... Nenad-u je to bilo jasno
jos kad je dao taj predlog.
razno.520vdjole,
-> #511, kostjaEvo još nešto lepo za probati uz PaCifiST...
i206.ziprazno.521swix,
-> #519, kostja|-> Ako nisi shvatio.... Nenad-u je to bilo jasno
|-> jos kad je dao taj predlog.
Ma razumeo sam a i "detaljnije" sam to pojasnio nenadu (ako je razumeo :)
U toj poruci fale smajliji ;)
razno.522jevta,
Wincommander 3.02, 32 bita... Ne znam šta je novo i sl.
wc302.ziprazno.523payce,
-> #522, jevta[-] Wincommander 3.02, 32 bita... Ne znam sta je novo i sl.
A postoji li update sa 3.01 na 3.02?
razno.524jevta,
-> #523, payce
> A postoji li update sa 3.01 na 3.02?
Nisam ga video, no ne znači da nema...
razno.525zmdjokic,
Sea, DOS program za brz pregled slika i koverziju, prilicno brz. Ako je fajl
moderator zainteresovan... pa da izvrsimo UL :)
Pozdrav, Djole
sea.rarrazno.526calex,
-> #522, jevta> Wincommander 3.02, 32 bita... Ne znam šta je novo i sl.
Malo si mi olakšao posao. Ima dosta novog, bar prema history.txt
a između ostalog je ubačena slovenačka podrška. Ko ima vremena, može da
je iskoristi i ponešto prevede. ;)
- novo -
windows\util\*.*
------------------
wc32v302.zip 846k Win Commander v3.02: 32-bit file manager za WinNT/Win95
Windows Commander is a file manager replacement for Windows.
This is the 32 bit version for Windows 95 and Windows NT. A 16 bit
version is also available as wc16v302.zip. Windows Commander handles
archives like subdirectories. It supports ZIP/ARJ/LHA/RAR/UC2/TAR/GZ
archives, and has an internal ZIP-compatible packer. The search
function allows searches for files inside archives, even for text.
A command line helps starting programs with parameters, and a fully
configurable button bar allows launching of programs and internal
commands. The built-in viewer can show files of any size in text,
hex, and binary format. The 32 bit version supports Drag&Drop from
and to explorer/desktop, delete to the recycle bin, and explorer
style context menus/property sheets.
razno.527kostja,
-> #520, vdjole=> Evo jos nesto lepo za probati uz PaCifiST...
YES! Brate, prijatelju...
razno.528kostja,
-> #516, ranx=>> gledam, kako se startuje emulator da se oma
=>> stigne u klasican TOS?
=>
=> Ima sve u readme.doc fajlu.
Lepo sam rekao... ima da ga procitam i lepo
vidim da stvar resava jedno yes u ini fajlu,
ili jedno g od go.
Nego kako da si dobavimo programcice for ST?
razno.529ranx,
-> #528, kostja> Nego kako da si dobavimo programcice for ST?
Imam ja na disketama.
razno.530ranx,
-> #529, ranx>> Nego kako da si dobavimo programcice for ST?
>
> Imam ja na disketama.
A pogledajte i konferenciju Atari...
razno.533vdjole,
-> #527, kostja> PaCifiST & TOS 2.06
Možda neko od onih koji bi probali Atari emulator ne zna, a detalj nije
baš odmah uočljiv: TOS2.06 podržava postavljanje ikona aplikacija i
fajlova direktno na desktop; izbor ikona je u fajlu DESKICON.RSC koji
treba da bude u direktorijumu koji emulator vidi kao koreni direktorijum
but drajva (C:). Takođe je podržano startovanje aplikacija dovlačenjem
fajlova na ikonu aplikacije ili na naziv aplikacije u prozoru.
Moguće je kucanje svih karaktera kao <Alt>+<broj na num.kipedu>.
Izgleda da uz TOS2.06 ne radi "New Folder" iz menija; uz starije TOS-ove
to je OK (ali neke druge stvari nisu). U konf. Atari (emulatori) je bila
kraća diskusija o ovom emulatoru. Dosta stvari još ne radi kako treba.
razno.534jvujnic,
-> #530, ranx> A pogledajte i konferenciju Atari...
A i dir Atari...
razno.535swix,
-> #530, ranx|-> A pogledajte i konferenciju Atari...
Bi li neko bio ljubazan pa takve stvari iz Atari-a prebacio ovde. :)
Isto bi voleo i za Amigu :)
razno.536vdjole,
-> #535, swix> Bi li neko bio ljubazan pa takve stvari iz Atari-a prebacio ovde. :)
>
> Isto bi voleo i za Amigu :)
Hm, stvarno, gde razgovarati o takvim ukrštenim temama koje se tiču sasvim
različitih računara?
razno.537djcorto,
-> #453, apostol> Obavezno skinuti ko voli...
Joooj, dje me nadje :)))) Odusevljenje :)))))
Ima li negde i nekih igara? Moracu da oduvam prasinu sa par disketa :)))
razno.538djcorto,
-> #458, apostol> P.S. Spectrum je bolji od Commodorea.
Uvek bio ... ;)
razno.539vdjole,
Ovde su bili Spectrum emulator, Mac emulator, Atari emulator, Amiga
emulator... očigledno ima interesovanja (i nostalgije)... da li bi
moderatori mogli da se dogovore i otvore (pod)direktorijum EMULATORI
i malo pročešljaju poruke i direktorijume i sve te datoteke stave
na jedno mesto?
razno.540dr.grba,
ACDSee 2.0, nova verzija Viewera za mnoge formate slika.
Dodat je thumbnail, podrška animiranim GIF slikama, konverzija
formata, program je i dalje brz k'o zmija... rečju, radi posao
odlično, mnogo mi se dopada i redovno ga koristim (:
acdc3220.exerazno.541nenad,
-> #536, vdjole> Hm, stvarno, gde razgovarati o takvim ukrštenim temama koje se tiču
> sasvim različitih računara?
Koga zanima Atari logično je da informacije potraži u toj
konferenciji. :) Atari je Atari, bio on emuliran ili pravi. :)
razno.542markok,
-> #539, vdjole===> moderatori mogli da se dogovore i otvore (pod)direktorijum
===> EMULATORI i malo procesljaju poruke i direktorijume i sve te
===> datoteke stave
Slazem se sa ovim posto bih i ja voleo da vidim opet
neke igre sa ATARI-ja :)
razno.543guta,
------------
WinZip 6.3
------------
Dakle, najnovija verzija popularnog arhivera.
Iako je beta, vrlo je stabilan.
wzbeta32.exerazno.544guta,
-----------------
ZipFolders 2.03
-----------------
Novi ZipFolders. Šta reći više pohvalno o njemu... :)
zif95-20.exerazno.545guta,
K/oS X-Setup 2.0 for Win95/NT.
------------------------------
K/oS X-Setup 2.0 for Win95/NT. With X-Setup your are
able to control most of the hidden features of Windows.
For example: *Activate "Drag Full Windows" and "Font
Smooting" without installing Plus! *Activate "Always
unload DLLs" *Don't start CDs with AUTOSTART.INF
*Edit your Logoff-pictures *Clear the Font-cache,
Icon-cache... Supporting more than 55 functions,
X-Setup is one of the most complete "Hackers"
available. K/oS X-Setup is Freeware.
xset20.ziprazno.548guta,
Closer 1.1
----------
What is CLOSER:
A small program that adds 7 icons (buttons): Minimize all, Maximize
all, Close all WINDOWS, and Shutdown...allowing 1-click rapid
start up or shut down of all your running programs (and the computer).
Instant telnet, MSDOS prompt launcher and explorer tree view are also
optionally displayed at the "click" of a button.
closer11.ziprazno.549guta,
Nail
----
Ovo je programče kojim možete bilo koji prozor "zakucati" na ekran,
tj. postaviti ga da bude uvek ispred svih ostalih otvorenih prozora
(Stay on top atribut).
nail.zip