razno.1adzem,
Odgovor na PC.UTIL.3:10.493 - superhik
> Da li neko ima elektronsku mapu Beograda !???
Šta treba da sadrži ta mapa i u kom obliku (raster/vektor)?
Posedujem neke varijante karte Beograda, sa različitim nivoom
detalja i u raznim formatima. Razmera 1:20000. Pogodne za
CAD i GIS.
Mail me.
razno.2supers,
-> #1, adzem>> Posedujem neke varijante karte Beograda, sa različitim nivoom
>> detalja i u raznim formatima. Razmera 1:20000. Pogodne za
>> CAD i GIS.
>>
>> Mail me.
Ako si spreman, podeli to sa prisutnima ovde, ima još zainteresovanih :)
Ako može neki opštenarodni format (GIF, JPG, PCX).
razno.3bulaja,
**** new file ****
MSDOS - R:\DISKUTIL
----------------------
tdsk22sr zip 54352 TDSK v2.2: RAM disk promenljive veličine (ASM source)
1 file(s) 53 kb
-----------------------------------------------
TDSK 2.2 (C) 1992-1995 Ciriaco Garcia de Celis
-----------------------------------------------
Resizeable RAM Disk, with EMS/XMS/Conventional
memory support. It takes only 432-608 bytes of
memory ... and 100% freeware!. Source code!!.
-----------------------------------------------
razno.4kanki,
Non stop mi Dos Navigator 1.35 traži neki 'key', ako neko ima neću
mu ništa, bez zezanja :)
razno.5dejja,
Ima li neko uopšte u YU ove CD-ROM-ove:
GIFs GALORE
Thousands (5000+) of full color GIF images in dozens of categories. Viewers
provides for MSDOS, Macintosh, Amiga, Unix. Categories: abstract, art,
aviation, birds, boats, buildings, cars, cartoon, cats, clip art, dogs,
fantasy, fish, flowers, food, fractals, frogs, frogs, hunks,insects, logos,
mammals, maps, military, misc, movie, nature, people, places, raytrace,
reptiles,sci-fi, space, sports, Star Trek, Star Wars, swimsiut, technology,
test, things, trains, TV, Vietnam.
GIF GALAXY
Thousands of high quality, high resolution GIFs,...
GIFs GALERY
Aa..? :)
razno.7apostol,
Korisnicima DOS Navigatora:
Da li vam DN usred programa svira posmrtni marš ukoliko ste sami
ubacili DN.KEY sa proizvoljnim sadržajem? Ja sam mislio da je
u pitanju virus; nije - ovo se javlja samo u DN-u.
razno.8cnenad,
-> #7, apostol=> Da li vam DN usred programa svira posmrtni marš ukoliko ste sami
=> ubacili DN.KEY sa proizvoljnim sadržajem? Ja sam mislio da je
Si' nov'de ;) ?
ŠAraJ malo ;)
razno.9dikla,
-> #7, apostol> Da li vam DN usred programa svira posmrtni marš ukoliko ste sami
> ubacili DN.KEY sa proizvoljnim sadržajem? Ja sam mislio da je
> u pitanju virus; nije - ovo se javlja samo u DN-u.
Kojoj verziji ?
razno.10cnenad,
-> #7, apostol=> Da li vam DN usred programa svira posmrtni marš ukoliko ste sami
=> ubacili DN.KEY sa proizvoljnim sadržajem? Ja sam mislio da je
Si' nov'de ;) ?
ŠAraJ malo ;)
razno.11basrak,
Eeej! Ima li neko Stacker 4.0 pa još sa dokumentacijom ;)
Ajd' da ponovim problem ovde:
> Imam jedan problemčić sa Stacker-om v4.0.
> U poslednjih nedelju-dve, kad pokrenem njegov sdefrag ispiše
> nešto ovako:
>
> Error Number 177:
> Stacker Optimizer is not compatibile with the current Stacker
> driver.
>
> i izbaci me napolje. Naravno, sve je bilo u redu do pre
> nedelju-dve, a ja nisam ništa menjao... svesno ;).
> Help.
Još jednom: HELP!
razno.12mcule,
Ima li neko ovo registrovano, ili peč za registraciju?
MSDOS - R:\UTILITY
----------------------
scrlit18 zip 42466 ScrollIt v1.8, screen scrollback buffer utility
razno.13peacock,
-> #11, basrak####> Stacker Optimizer is not compatibile with the current
####> Stacker driver.
Barem ti lepo kaže šta mu fali, za razliku od većine softvera.
Blago meni, udri ponovnu instalaciju preko postojeće i ne bi
trebalo da bude nikakvih problema. Vidi i onaj upgrade što se
motao po Sezamu, neće mu škoditi.
razno.14kanki,
Ima li kakvih programa za mašinstvo, proračuni elisa, trupova...
razno.15apostol,
Pošto živim na Miljakovcu i čekam telefonski izlas i po 3 do 5 sati (!)
da bih nekog zvao (preko dana), postoji li program koji ne napravio neko
ko ima sličan problem - da modem prepozna signal "tu-tuuuuu" i tek onda
vrti broj?
žekanje signala uvek traje različito, tako da atdp,,,,,,,nnnnnn ne pali.
razno.16ikordic,
-> #15, apostolRE: Dial tone
=> ko ima sličan problem - da modem prepozna signal "tu-tuuuuu" i tek onda
=> vrti broj?
Kaži prvo ath1 pa čekaj signal, kad ga dobiješ biraj broj.
razno.17knight,
-> #15, apostolatdwp (odnosno atdwt ako imaš ono ;)
razno.18peri,
Postoji li programčić koji bi dao pregled svih direktorija
sa njihovim datotekama?
"Izlaz" može i na ekran, datoteku ili štampač - svejedno.
Poz.
sloba
razno.19zeljkoj,
-> #15, apostol> Pošto živim na Miljakovcu i čekam telefonski izlas i po 3 do 5
> sati (!) da bih nekog zvao (preko dana), postoji li program
> koji ne napravio neko ko ima sličan problem - da modem prepozna
> signal "tu-tuuuuu" i tek onda vrti broj?
Pa možeš da staviš ATX4 ako ti modem prepoznaje dial tone, ali verovatno ne
prepoznaje. :)
razno.20zeljkoj,
-> #18, peri> Postoji li programčić koji bi dao pregled svih direktorija
> sa njihovim datotekama?
> "Izlaz" može i na ekran, datoteku ili štampač - svejedno.
> Poz.
> sloba
DIR /S na ekran
DIR /S > fajl u fajl
DIR /S > PRN: na štampač
razno.21dr.grba,
-> #18, peri>> Postoji li programčić koji bi dao pregled svih direktorija
>> sa njihovim datotekama?
>> "Izlaz" može i na ekran, datoteku ili štampač - svejedno.
dir /s>datoteka.lst (:
Šalu na stranu, NCD ima neke od takvih opcija.
razno.22peri,
-> #20, zeljkoj>> Postoji li programčić koji bi dao pregled svih direktorija
>> sa njihovim datotekama?
>> "Izlaz" može i na ekran, datoteku ili štampač - svejedno.
>> Poz.
>> sloba
>
> DIR /S na ekran
> DIR /S > fajl u fajl
> DIR /S > PRN: na štampač
>
A, čovek misli da poznaje bar DIR naredbu. :)
Thanks.
razno.23basrak,
-> #13, peacock>####> Stacker Optimizer is not compatibile with the current
>####> Stacker driver.
> Blago meni, udri ponovnu instalaciju preko postojeće
Da, problem je volšebno nestao nakon ponovne instalacije ;)
Šta bi, nemam pojma...
> Vidi i onaj upgrade što se
> motao po Sezamu, neće mu škoditi.
Nego, jel' taj upgrade na sez-u samo za win4wg 3.11 kako piše ili je to i
onaj update što ga spominje qemm-ov najnoviji patch sa kojim valjda
značajno smanjuje potpis u memoriji (ili tako nešto...)?
razno.24evlad,
-> #18, peri<> Postoji li programčić koji bi dao pregled svih direktorija
<> sa njihovim datotekama?
Naravno ;>
dir \ /s (_izlaz_ na ekran)
dir \ /s > ime.ext (_izlaz_ u datoteku)
dir \ /s > prn (_izlaz_ na štampač)
razno.25pedjak,
-> #18, peri> Postoji li programčić koji bi dao pregled svih direktorija
> sa njihovim datotekama?
cd Đ
dir /s
razno.26maksa,
-> #18, peri>> Postoji li programčić koji bi dao pregled svih direktorija
>> sa njihovim datotekama?
>> "Izlaz" može i na ekran, datoteku ili štampač - svejedno.
Ako zanemariš DOS-ov dir, postoji daag310.zip (Disk At Glance) u
Sezamovom UTILITY dir-u. Daje statistiku zauzeća diska po fajlovima/
/dir-ovima/particijama ...
razno.27dikla,
-> #20, zeljkoj> DIR /S na ekran
A može i...
DIR /S/W na ekran
ume da bude preglednije a i više ih stane na ekran..:)
razno.28dvesic,
žovek se bavi prevodilaštvom i intezivno koristi više jezika :
nemački, francuski, engleski, našu ćirilicu ... pa mu je tastatura
postala pretesna i pored Mapper-a. Ozbiljno razmišlja o nabavci
profesionalne tastaure sa (mnogo) više tastera.
Pitanje : postoje li takve tastature ? Da li su kompatibilne
(hardverski) sa ovim današnjim ? A softverski ? (tj. dolaze li
drajveri uz njih za Win i Dos). Ima li ih ko ?
Hvala za bilo kakvu informaciju.
razno.29peacock,
-> #23, basrak#### Nego, jel' taj upgrade na sez-u samo za win4wg 3.11 kako piše
#### ili je to i onaj update što ga spominje qemm-ov najnoviji
#### patch sa kojim valjda
To je taj. Skuni, pročitaj uputstvo i vozi :)
razno.30msavkovic,
-> #25, pedjak┌┌┌ > Postoji li programcic koji bi dao pregled svih direktorija
┌┌┌ > sa njihovim datotekama?
┌┌┌
┌┌┌ cd D
┌┌┌ dir /s
Uf, al je programcic :) Uzmi SST sa opcijom -a i >blabla.txt i
iznenadices se.
razno.31kanki,
Moze li da neko baci odje ili u mail sta Quark ubaci u WIN.INI kad
se instalira...
razno.32dkic,
Da li neko ima IOMEGA BACKUP program za DITO strimer od 420MB i to
verziju na ENGLESKOM jeziku (DOS & WINDOWS). Isti sam skoro nabavio
ali je softver na francuskom pa sad mučim muku :(((((.
Ako neko ima ili zna gde mogu da se nađu ovi programi molio bih da mi
se javne na mail ili na tel.693-944.
PS (I sva druga rešenja, npr. u vidu nekog drugog softvera koji bi mogao
da reši problem, su dobro došla)
Pozdrav,
Dusko
razno.33pavlovicz,
-> #32, dkic
ALOOOOOOOOOOOOOOOOO !
Ima li živih u redakciji ( Moderatora da i ne pominjem ).
P.S.
Dr.Coho izvinjavam se za svaku misao prilikom čitanja tvojih
antologijskih oglasa.
razno.34apostol,
Ima li ko drajver za HP4L na ENGLESKOM? (Ja sam dobio uz njega na nemačkom
i ne razumem ni reč).
razno.35dvesic,
Re: S3 Trio32 extended text modovi
Posedujem :) PCI verziju Phoenix S3 TRIO32 video kartice.
Uz nju sam dobo 4 diskete drajvera (2 OS/2, 1 Win & DOS, 1 NT)
ali na žalost, ni jedan utility za korišćenje extended
tekst modova (132x43 i slično). U uputstvu se pominje neki
VBEDIT, od koga nema ni traga.
Ima li pomoći ?
(UniVesa nije za to :)
Pozdrav,
Dejan.
razno.36mcule,
Da li neko ima program koji iscrtava auto-puteve kroz Evropu?
razno.37cnenad,
-> #36, mcule=> Da li neko ima program koji iscrtava auto-puteve kroz Evropu?
Xe, kako bih voleo da imam ovaj program. Šta bih im napravio od njihovih
auto-strada, tako bi im se lepo osvetio za sve... ;) :>>>>
razno.38severian,
-> #36, mcule>
> Da li neko ima program koji iscrtava auto-puteve kroz Evropu?
Program postoji i zove se Europe (auto karta Evrope).
razno.39oberon,
-> #36, mcule > Da li neko ima program koji iscrtava auto-puteve kroz
> Evropu?
Ako mislis na AutoRoute Xpress, mozda ga imam ja.
razno.40zurzul,
-> #36, mcule##> Da li neko ima program koji iscrtava auto-puteve kroz Evropu?
AutoRoute
razno.41zurzul,
-> #36, mcule##> Da li neko ima program koji iscrtava auto-puteve kroz Evropu?
AutoRoute
razno.42wiztheweasle,
▄▄─▄▄ ▄▄─▄▄ ▄ ▄ ▄▄─▄▄ ▄▄─▄ ▄▄─▄▄ ▄▄─▄▄ ▄▄ ▄
██ ██■ ██─██ ██■ ██ ██■ ██─█▄ ▀▀─██
██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██
▀█▄██ ▀█▄██ ▀█ ██ ▀█▄██ ██ ▀█▄██ ▀█ ██ ▀█▄██
1St SYSoP: ▄▄─▄▄ ▄▄─▄ ▄▄─▄ ▄▄─▄▄ ▄▄─▄▄
oGNJA ██ ▄▄ ██■██ ▀▀ ██ ██■ ▀▀─▄▄
2ND SYSoP: ██ █ ██ ██ ██ ██ ██ ██
HUStLER ▀█▄██ ▀█ ██ ██ ▀█▄██ ▀█▄██
CoSYSoP:
SiLViJA THiZ PHiLE CoMEZ to YoU FRoM CeMeTeRy GaTeS
BEStBoY: BULLEtiN BoARD SYStEM
PiSHtA
FAtBoY: CALL oUR BoARD!!! +381(0)11/141-752
PiRoMAN 1.5gb MegS EvErY niGHt!
FREE ACCESS 2 ALL
WoRK TImE : 22:oo - o7:oo
ASCii&ANSi GRAPHiCS BY
▄▄ ▄▄ ▄▄ ▄▄ ▄▄─▄▄ ▄▄─▄▄ ▄▄ ▄▄─▄▄ ▄▄─▄▄
██─██ ██ ██ ▀▀─▄▄ ▀▀ ██ ██ ██■ ██ █▀
██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██─█▄
██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ██ ▄▄ ██ ██
▀▀ ▀▀ ▀▀─▀▀ ▀▀─▀▀ ▀▀ ▀▀─▀▀ ▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀▀
razno.43mikis,
-> #42, wiztheweasle+> THiZ PHiLE CoMEZ to YoU FRoM CeMeTeRy GaTeS
+> BULLEtiN BoARD SYStEM
+>
+> 1.5gb MegS EvErY niGHt!
^^^^^^^^^^
Wow, koliko je to softvera!!! 1.5 mega-giga bita... Gde li sve to
stane?!? ;>>
razno.44inforts,
Pozdrav SEZAMovcima.
Kratko pitanje: Kako da pročitam disketu 5.25", DD pisanu pod
operativnim sistemom CP/M-86 (ako se neko još seća toga).
Izvinjavam se ako je tema bila pokretana ranije, nov sam. Pokušao
sam pomoću programa UNIFORM V1.01, iz daleke 1990-91, ali ni jedan od
ponuđenih formata (preko šezdeset) "ne pije vodu". Unapred se
zahvaljujem.
Zoran Bujandrić, RTS Novi
Sad
razno.45zeljkoj,
-> #44, inforts> Kratko pitanje: Kako da pročitam disketu 5.25", DD pisanu pod
> operativnim sistemom CP/M-86 (ako se neko još seća toga).
Pogledaj u PC.OS:razno (ovoj ili predhodnoj). Tamo smo dosta diskutovali
o CP/M-u, a okačio sam i program 22DSK koji čita mnoooogo CP/M formata,
a omogućava i definisanje formata kojih nema u bazi.
razno.46drakce,
-> #44, inforts
>> Kratko pitanje: Kako da pročitam disketu 5.25", DD pisanu pod
>> operativnim sistemom CP/M-86 (ako se neko još seća toga).
Uzmi sa Sezama: PC.OS.5/9.11 -> 22dsk139.zip
22DISK is a set of programs to copy, format, display and manipulate
diskettes written on CP/M systems. Over 100 definitions are provided
with the unregistered version; some 320 are provided with the registered
product.
razno.47aspasic,
Hi :)
Treba mi pomoć. Da li može i kako može kod ZKEY-a da se definiše
koji tasteri će se menjati u upper i lower, a koji ne, kada se
uključi CAPS LOCK (kao recimo kod VKEY-a)? Ovo mi treba jer VKEY
nema uninstall opciju koja mi je potrebna. Hvala.
Seventh Son Of The Seventh Son
razno.48dvesic,
-> #47, aspasic> Treba mi pomoć. Da li može i kako može kod ZKEY-a da se
> definiše koji tasteri će se menjati u upper i lower, a koji ne,
> kada se uključi CAPS LOCK (kao recimo kod VKEY-a)? Ovo mi treba
> jer VKEY nema uninstall opciju koja mi je potrebna. Hvala.
Zkey 1.0 ? Može, samo mi uputstvo nije tu. Mislim da se to radi,
kroz treću tablicu; pročitaj sam u uputstvu.
razno.49petjo,
Interesuje me da li je neko probao ovaj Netscape koji je uploadovan
na Sezam skoro..Interesuje me inace kako to funkcionise jer navodno
sam video da na ETF-u ima par WWW prezentacija koje se mogu pogledati
sa Netscape-om (da bi se videle i slike !). Skinuo sam odavde i
doticni Twinsock koji valjda odradjuje tu nesto...ali nikako da mi
proradi na kraju...Mislim pozovem ETF iz Twin-a kazem Connect
startujem Netscape i nista... kaze Unable to create Socket Connection
i nista ne mogu da dobijem...
Da li neko uopste radi sa doticnim??
Hvala
razno.50supers,
-> #47, aspasic>>> Treba mi pomoć. Da li može i kako može kod ZKEY-a da se
>>> definiše koji tasteri će se menjati u upper i lower, a koji ne,
>>> kada se uključi CAPS LOCK (kao recimo kod VKEY-a)? Ovo mi treba
>>> jer VKEY nema uninstall opciju koja mi je potrebna. Hvala.
Edituj malo kbd fajl. U drugoj "tabeli", koja počinje nakon drugog znaka >>
prvih 10 definicija slova treba da se odnosi na YU slova i kod njih ZKEY
reaguje na Caps Lock. Neophodno je da prvih 5 budu mala, a drugih
pet velika YU slova, i to istim rasporedom.
Prilažem kbd fajl za CP852 raspored za YU tastature.
razno.51spantic,
-> #49, petjo> Interesuje me da li je neko probao ovaj Netscape koji je uploadovan
> na Sezam skoro..Interesuje me inace kako to funkcionise jer navodno
Pročitaj članak o Twin Socketu iz julsko-avgustovskih Računara.
razno.52babbage,
-> #49, petjo
>=>> startujem Netscape i nista... kaze Unable to create Socket
>=>> Connection i nista ne mogu da dobijem...
Prvo moraš da na kompjuteru koga si pozvao (mora biti Unix kompjuter!)
da pokreneš tshost (imaš ga uz twinsock, ali neki sistemi kod nas,
recimo Osmeh ili Galeb, ga već imaju instaliran), pa teko onda možeš
da se konektuješ.
>=>> Da li neko uopste radi sa doticnim??
E, to je već druga stvar - lepo je da se pogleda, i da se vide
domaće WWW prezentacije, ali je presporo za moju ukus. Ja se
ponekad konektujem preko njega čisto radi promene, ali to nije
za ove brzine modema (+naše veze).
Babbage
razno.53supers,
-> #50, supers>> Prilažem kbd fajl za CP852 raspored za YU tastature.
I ne zakačih ga... Evo ga sad, ako nekome zatreba...
cp852.kbdrazno.54severian,
-> #49, petjo> proradi na kraju...Mislim pozovem ETF iz Twin-a kazem Connect
> startujem Netscape i nista... kaze Unable to create Socket Connection
> i nista ne mogu da dobijem...
> Da li neko uopste radi sa doticnim??
Da li si iskompajlirao unix deo Twinsock-a? Ako nisi, uradi to, pa
pre nego aktiviraš connect na remote sistemu staruj tshost.
razno.55petjo,
-> #54, severian>>> proradi na kraju...Mislim pozovem ETF iz Twin-a kazem Connect
>>> startujem Netscape i nista... kaze Unable to create Socket Connection
>>> i nista ne mogu da dobijem...
>>> Da li neko uopste radi sa doticnim??
>>
>> Da li si iskompajlirao unix deo Twinsock-a? Ako nisi, uradi to, pa
>> pre nego aktiviras connect na remote sistemu staruj tshost.
Pazi...ja imam nalog na buef31 i navodno postoji doticno
obavestenje koje kaze kao...ako oces da vidis prezentaciju ETFa ili
da ti napravis svoje otkucaj pa npr. lynx "http://zmaj/....."
i sad eto mene tamo.. i kaze sad sve o ETF-u ali je sve u text-u
(jer zovem iz Procomma 4 win) a kao ako oces i slike i ostalo
mozes da koristic Netscape ili Mosaic. I sad ja to skino odavde
sve kad ono ne znam sta sa tim...Inace buef31 nije pod Unix-om
...Sta raditi????
Hvala.
razno.56spantic,
-> #52, babbage> E, to je već druga stvar - lepo je da se pogleda, i da se vide
> domaće WWW prezentacije, ali je presporo za moju ukus. Ja se
> ponekad konektujem preko njega čisto radi promene, ali to nije
> za ove brzine modema (+naše veze).
Xm, pošto većina domaćih prezentacija ipak nema ogromne
slike, Twin sasvim lepo radi na 14400. Ja sam čak preživljavao
i na 2400, ali to nikom ne bih preporučio.
razno.57supers,
-> #55, petjo>> mozes da koristic Netscape ili Mosaic. I sad ja to skino odavde
>> sve kad ono ne znam sta sa tim...Inace buef31 nije pod Unix-om
To znači da moraš da se prebaciš na mašinu koja jeste pod Unixom.
Otkucaš, na primer, telnet galeb ili telnet osmeh. Potom na toj
Unix mašini pokreneš program tshost i Twin se konektuje.
A kako da ukrotiš Netscape, već ti je opsiano u prethodnim porukama.
razno.58mminovic,
-> #52, babbage> recimo Osmeh ili Galeb, ga vec imaju instaliran), pa teko onda
> mozes da se konektujes.
Da li bi neko mogao da mi objasni sta je sve potrebno da
bih izveo ovo(znaci koji softver treba da nabavim i sta
tacno da uradim da bi se ovako konektovao)?
Unapred hvala.
Pozdrav,Mindza.
razno.59aleck,
-> #55, petjo>&> Pazi...ja imam nalog na buef31 i navodno postoji doticno
Zaboravi na to...sa VMS twinsock ne radi,nego sačekaj da se Vecxo
vrati sa Zlatibora i onda traži nalog na Galebu.
Pozdrav,|<*>| Aleck |<*>|
razno.60dvesic,
-> #58, mminovic>> Da li bi neko mogao da mi objasni sta je sve potrebno da
>> bih izveo ovo(znaci koji softver treba da nabavim i sta
>> tacno da uradim da bi se ovako konektovao)?
Od softvera ti treba :
NETSCAPE, n16e12n.exe
1660999 Sezam Proba, poruka 6.184
TWINSOCKET, twnsck14.zip
159269 UBBG::PUBLIC:[000000.MSDOS.WINDOWS.WINSOCK]
Raspakuj twnsck14 (sa -d opcijom) i iz direktorijuma SRC sledece fajlove
prebaci na tvoj user na osmehu :
build.sh
commands.c
getentry.c
mem.c
packet.c
packet.h
pterm.c
term.c
tshost.c
twinsock.h
tx.h
wserror.h
(možeš i da ih zipuješ, da uštediš neki minut).
smesti ih u neki poddirektorijum (da ne prave gužvu) i pokreni
kompajliranje sa
sh build.sh (trebalo bi da prođe bez problema).
posle mozes sve obrisati sem tshost fajla koji je napravljen.
======
Dodaj TwinSock.Exe u neku od Win grupa a WinSock.Dll prebaci u
system poddirektorijum.
Instaliraj NetScape (standardno pokreni Setup iz Win-a)
Promeni u NetScape.Ini, sekcija [Main] liniju Home PAge u:
Home Page=http://www.etf.bg.ac.yu/
Sada ti sesija izgleda ovako :
- Pokreni TwinSock i odaberi dial. Biraj dok ne dobiješ.
- Uloguj se na tvoj nalog na osmehu.
- Startuj tshost na osmehu. Ako je sve prošlo dobro, TwinSock
će se minimizovati.
- Startuj NetScape i sačekaj dok ne dobiješ Home page ETF-a.
Dalje ćeš se snaći :))
razno.61supers,
-> #60, dvesic>> TWINSOCKET, twnsck14.zip
>> 159269 UBBG::PUBLIC:[000000.MSDOS.WINDOWS.WINSOCK]
Ovoga ima i na Sezamu.
>> Raspakuj twnsck14 (sa -d opcijom) i iz direktorijuma SRC sledece
>> fajlove prebaci na tvoj user na osmehu :
>> smesti ih u neki poddirektorijum (da ne prave gužvu) i pokreni
>> kompajliranje sa
>> sh build.sh (trebalo bi da prođe bez problema).
Ovaj korak, sa prebacivanjem dotičnih fajlova na osmeh slobodno
preskoči. Naime, tshost već postoji na osmehu iskompajliran i ti treba
samo da ga pokreneš. SRC direktorijum kod sebe obriši. Dakle, postupi po
ostatku dvesicevog uputstva i ne bi trebalo da imaš problema :)
razno.62spantic,
-> #58, mminovic> Da li bi neko mogao da mi objasni sta je sve potrebno da
> bih izveo ovo(znaci koji softver treba da nabavim i sta
> tacno da uradim da bi se ovako konektovao)?
Najjednostavnije ti je da nabaviš letnji (jul/avgust)
broj Računara gde je detaljno prikazan program Twin
Socket i aplikacije koje rade preko njega.
razno.63vujos,
Na koji način pod DOSom da dodelim nekom karakteru kombinaciju tastera:
<Ctrl><Alt>+<neko slovo> ?
razno.64dikla,
-> #63, vujos> Na koji način pod DOSom da dodelim nekom karakteru kombinaciju
> tastera: <Ctrl><Alt>+<neko slovo> ?
Možda ti ovo može pomoći.....
MSDOS - R:ĐUTILITY
----------------------
putkey zip 7196 Simulacija pritisaka na tastere (vpudar)
razno.65vujos,
-> #64, dikla¨>> tastera: <Ctrl><Alt>+<neko slovo> ?
¨>Možda ti ovo može pomoći.....
¨>
¨>MSDOS - R:ĐUTILITY
Hvala :)
razno.66pele,
°─řÚřÚřŇ─■˛ű▀Ú]´kPotreban drajver za HP SCANJET 3C za MAC.
Unapred hvala.
pele.
razno.67zbajco,
Za one koji koriste AutoCat disk kataloger, a još se nisu dosetili,
kako da sa što manje kucanja dobiju opise datoteka skinutih sa Sezama
(ne važi za konferencije).
Komandom DIR /a /s & dobijate potrebne (i malo nepotrebne) opise.
Dobijenu datoteku iz pada (TEXTPAD) prenesite i uradite APPEND u datoteku
imekatalogaD.dbf. Potrebno je još uraditi REINDEX ovako dobijene datoteke.
Nepotrebni opisi se mogu obrisati,ali ne smetaju.
Datoteka imekatalogaD.dbf ima polja: imedat(12) i opisdat(50),
a TEXTPAD : imedat(12), dužinadat(7+2razmaka) i opisdat(do kraja), tako
da možete dužinudat izbaciti ili ostaviti (biće u opisu).
razno.68haevorn,
-> #60, dvesic da li mogu da se igram sa Netscapeom, tj. WWWom na opisani
nacin, na UBBG racnaru i ako ne, sta je potrebno da moze?
razno.69zeljkoj,
-> #68, haevorn> da li mogu da se igram sa Netscapeom, tj. WWWom na opisani
> nacin, na UBBG racnaru i ako ne, sta je potrebno da moze?
Treba ti neka mašina koja radi pod Unixom. UBBG je pod VMS-om.
razno.70haevorn,
-> #69, zeljkoj// treba ti neka masna kojia radi pod Unixom. UBBG je pod VMS-om
Ma znam, samo pitam ima li iakkve sanse da vidim pravi WWW preko
UBBG-a? :)
razno.71babbage,
-> #70, haevorn
>=>> Ma znam, samo pitam ima li iakkve sanse da vidim pravi WWW preko
>=>> UBBG-a? :)
Beri je nešto pričao o 16 novih linija sa 28800 modemima,
i novom Cisco ruteru koji će omogućiti pun SLIP/PPP, a
šta je bilo još se ne zna.
Babbage
razno.72max.headroom,
-> #66, pele> °─řÚřÚřŇ─■˛ű▀ÚĆ´kPotreban drajver za HP SCANJET 3C za MAC.
> Unapred hvala.
Kad to pomenu, imam i sam problema sa ScanJet-om 3C, ali za PC. Elem,
i pored originalnih drajvera, softvera & svega ostalog, po startovanju
istih iz CONFIG.SYS-a dobijam poruku u stilu "uređaj nije pronađen",
iako Windows program o SCSI lancu daje podatke da je HP uređaj prisutan.
Windows, takođe, ne nalazi ScanJet-a (po pokretanju softvera za skeniranje).
Gde se krije problem?
(Da, imam 16MB memorije, to nije problem. Skener je nov-novcijat.)
razno.73calex,
ŮŢYUCP v2.01, by Heechee of the Ancients, 1995
ŮŢ
ŮŢSTA TREBA OCEKIVATI U v3.0?
ŮŢ
ŮŢ- cirilicna slova i cirilicni kodni raspored
Da li se nešto radi po ovom pitanju? Bilo je nekih predloženih
amandmana pa samo da podsetim.
razno.74stanic,
Postoji li utility koji ce .DDI da raspakuje na disk, a ne na flopi.
Imam gomilu .DDI fileova na CD-u a ko ce sve to na diskete pa na disk
Hitno mi je.
razno.75vstan,
-> #74, stanic> Postoji li utility koji ce .DDI da raspakuje na disk, a ne na
> flopi. Imam gomilu .DDI fileova na CD-u a ko ce sve to na
Ddiview.
PC.UTIL.3:
3.203 ->202 disk.soft calex 16.04.Ned 20:02 ddiview.exe
3.209 ->203 disk.soft vlad 17.04.Pon 01:35 ddiview.exe
razno.76vitez.koja,
-> #74, stanic#=> Postoji li utility koji ce .DDI da raspakuje na disk, a
#=> ne na flopi. Imam gomilu .DDI fileova na CD-u a ko ce
#=> sve to na diskete pa na disk Hitno mi je.
:)
ddiview.ziprazno.77valex,
-> #72, max.headroom>> i pored originalnih drajvera, softvera & svega ostalog, po
>> startovanju istih iz CONFIG.SYS-a dobijam poruku u stilu
>> "uređaj nije pronađen",
Gde je priključen skener - na svoju karticu ili kontroler? Ako je
drugi slučaj u pitanju, drajveri verovatno proveravaju karticu i ne
nalaze skener, tako da se javlja pomenuta poruka.
razno.78stanic,
-> #76, vitez.kojaZahvaljujem.
razno.79max.headroom,
-> #77, valex> Gde je priključen skener - na svoju karticu ili kontroler? Ako je
Na svoju nesretnu karticu (tj. onu koja se dobija uz skener). Pokušao
sam i bez nje - opet truba. U setapu postoji opcija kojom definišeš
(ne)postojanje originalne HP-ove kartice.
razno.80.sima,
-> #74, stanic║║ Postoji li utility koji ce .DDI da raspakuje na disk, a ne na
║║ flopi. Imam gomilu .DDI fileova na CD-u a ko ce sve to na diskete
║║ pa na disk Hitno mi je.
Vidim da su poslali ddiview, ali ja lično mislim da je ovaj bolji.
Jedno upozorenje. Neke ddi nije lepo raspakovao tj. određene fajle je
preskočio. (ni ddiview nije uspeo :)
dide.ziprazno.81cnenad,
-> #80, .sima=> Jedno upozorenje. Neke ddi nije lepo raspakovao tj. određene fajle je
=> preskočio. (ni ddiview nije uspeo :)
Da su u pitanju bili fajlovi sigurno bi ih raspakovao ;) sa fajlama se malo
teže snalazi ;)
razno.82crncic,
-> #79, max.headroom >> Na svoju nesretnu karticu (tj. onu koja se dobija uz skener). Pokušao
>> sam i bez nje - opet truba. U setapu postoji opcija kojom definišeš
Pokušao si i bez nje, znači kačio si skener na SCSI kontroler preko
onog _s prsta_ debelog SCSI kabla ? Ni onda neće ?
Ja sam DescScan naterao da radi tek kad sad instalirao Adaptec EZ
podršku za skener, skener (IIcx) je inače nakačen na SCSI kontroler.
Radi i sa svojom karticom, ali sam primetio da je ovako brže.
razno.83cnenad,
E pa stvarno ovi što prave DN nisu čisti ili to namerno rade. Verzija 1.40
i opet bagovi, ali stalno neki bagovi. Recimo DN pokrene sopstveni Screen
saver i onda kad vratite ekran pola redova počne da treperi, pola izgubi
svoj sadržaj... :(((((
razno.84pips,
JEL IMA NEKO ISKUSTVA SA RAR-om ???
PLEASE SEND MAIL TO ME
p.s
stvar je hitna jel ima neki backup disk-a u rar-ovima (solid)
pa nesto zeza pri raspakivanju HVALA
HVALA
razno.85miks,
Evo jedan koristan za BBS sysope ////
enter10.arjrazno.86.bata.,
Jel
a neko driver za misa, koji se zove cini mi se Squeeqy, a specijalan je
zbog toga sto pointer skace na sledecu logicnu komandu. Opis je bio u BUG-u
od pre neki mesec.
razno.87inferno,
Posto nema odgovarajuce teme, moram ovde..
Imam problem sa OS/2 Warp-om. Instalacija je prosla glatko da bolje
ne moze, ali kad je trebao prvi put da se podigne sa diska on je
stao na logo ekranu i ne mrda. Stalno trepce lampica za hard, i
imam utisak da nesto radi ali nikako da udje u Warp.
Dajte ljudi pomagajte. Vi koji imate OS/2... koliko treba da se
digne sistem?
razno.88ivanr,
-> #87, inferno
1) Prilikom butovanja će se u gornjem levom uglu pojaviti
bela kockica + natpis OS/2. Tad pritisni ALT-F2 i od
sada će se uvek videti šta OS2 prilikom butovanja radi...
Ako proces predugo traje (a obično duže traje prilikom
prvog startovanja) i ne možeš da istrpiš više onda
pređi na korak 2. Informacija u donjem redu bi trebalo
da te uputi na problem ako isti postoji.
2) Prilikom butovanja pritisni ALT-F1 i...
2a) Pritiskom na C ideš u komandni mod, full screen
OS2 sesiju i imaš TEDIT kojim možeš da edituješ
CONFIG.SYS
2b) Umesto u komandni mod možeš i u Maintenance
Desktop koji je znatno komotniji. Kad malo
razmislim ovo je i moja preporuka. Korak 2a
izvrši samo ako ovaj ne radi.
3) Ako ništa od ovog ne uspe žali se ponovo.....
razno.89mamba,
Drajveri za stajlusa.Podrzani su sledeci modeli:
- Color
- Color II
- Color IIs
- PRO
- PRO XL
- 800+
- 820
U arhivi se nalaze i drajveri za WP,WinWord (DOS) i jos par DOS programa.
epson.ziprazno.90kzoran,
-> #87, inferno> Imam problem sa OS/2 Warp-om. Instalacija je prosla glatko da bolje
> ne moze, ali kad je trebao prvi put da se podigne sa diska on je
> stao na logo ekranu i ne mrda. Stalno trepce lampica za hard, i
Daj neki podatak o hardveru, verziji Warp-a koju si instalirao, i pojasni
malo kako to stalno trepće lampica za HD, a ne mrda sa logo-a.
razno.91inferno,
-> #90, kzoranŮ│ ˙ Daj neki podatak o hardveru, verziji Warp-a koju si instalirao, i
Ů│ ˙ pojasni malo kako to stalno trepće lampica za HD, a ne mrda sa logo-a.
10x, resio sam stvar. :)
razno.92inferno,
-> #88, ivanrŮ│ ˙ 1) Prilikom butovanja će se u gornjem levom uglu pojaviti
Ů│ ˙ bela kockica + natpis OS/2. Tad pritisni ALT-F2 i od
Ů│ ˙ sada će se uvek videti šta OS2 prilikom butovanja radi...
Ů│ ˙
Ů│ ˙ 2) Prilikom butovanja pritisni ALT-F1 i...
Ů│ ˙
Ů│ ˙ 2a) Pritiskom na C ideš u komandni mod, full screen
Ů│ ˙ OS2 sesiju i imaš TEDIT kojim možeš da edituješ
Ů│ ˙ CONFIG.SYS
Zahvaljujem problem je resen editovanjem CONFIG.SYS-a.
Nisam znao za Alt-F1 i Alt-F2.
Inace, ako nekog zanima problem je bio u drajverima za Sound
Blaster koji nisu podesili DMA i High DMA na istu vrednost
kao sto je to kod mene slucaj.
Inace Warp je cisto savrsenstvo. Mada, imam jos nekih
problema, a najvazniji od njih je podrska za CP-852 koju ne
znam kako da napravim, posto OS/2 ne koristi True Type
fontove. Kako su drugi resili slucaj?
razno.93sarpop,
Help! Zna li neko ovde (ma znam da zna samo nece da kaze :)) koliko
prostora na disku zauzima npr. 1 minut zive slike u MPEG kompresiji
( u kom standardu, koja rezolucija...)?
Malo je hitno pa... Hvala unapred.
razno.94zormi,
-> #93, sarpop* Help! Zna li neko ovde (ma znam da zna samo nece da kaze :)) koliko
* prostora na disku zauzima npr. 1 minut zive slike u MPEG kompresiji
Na CD staje oko 1 sat MPEG filma.
razno.95dvesic,
-> #92, inferno> Inace Warp je cisto savrsenstvo. Mada, imam jos nekih
> problema, a najvazniji od njih je podrska za CP-852 koju ne
> znam kako da napravim, posto OS/2 ne koristi True Type
> fontove. Kako su drugi resili slucaj?
Gde da dodaš podršku ? Ako misliš na nivou DOS/OS2 programa, stavi
Country Yugoslavia i tastaturu isto i gotovo. Svuda ćeš imati naša
slova, i u karakter i kod Type1 fontova.
Za CP1250 pod Win je druga priča.
razno.96kzoran,
-> #92, inferno> Inace Warp je cisto savrsenstvo. Mada, imam jos nekih
> problema, a najvazniji od njih je podrska za CP-852 koju ne
> znam kako da napravim, posto OS/2 ne koristi True Type
> fontove. Kako su drugi resili slucaj?
Verovatno misliš na CP-852 u win sesijama - tu ćeš stvari morati da rešiš
fixanjem windows-a i fontovima iz CEE, ili nekim drugim fontovima po ovom
rasporedu. U DOS-u i OS/2, CP-852 je poptuno podržana.
Ovo sam i sam nedavno uradio, pa ako te interesuje spremljen paket fajlova
iz 3.1 CEE kojima treba pregaziti one standardne, emajliraj.
razno.97inferno,
-> #95, dvesicŮ│ ˙ Gde da dodaš podršku ? Ako misliš na nivou DOS/OS2 programa, stavi
Ů│ ˙ Country Yugoslavia i tastaturu isto i gotovo. Svuda ćeš imati naša
Ů│ ˙ slova, i u karakter i kod Type1 fontova.
I? Kako otkucati ŠĐČĆŽ na ekranu? :)
Još važnija stvar.. kako se vraća na USA tastaturu i ekran?
razno.98dvesic,
-> #97, inferno> I? Kako otkucati ŠĐČĆŽ na ekranu? :)
> Još važnija stvar.. kako se vraća na USA tastaturu i ekran?
Pa valjda sa keyb YU pa onda kucaš. (ovo iz neke OS/2 sesije)
Vraćaš se sa KEYB USA ( takođe )
Pri YU tastaturi bitni karakteri (\|{}[]@) su na :
QWBNFGV redom, sa pritisnutim desnim ALT tasterom. Još nešto ? :)
razno.99space.ace,
-> #92, inferno\\* problema, a najvazniji od njih je podrska za CP-852 koju ne
\\* znam kako da napravim, posto OS/2 ne koristi True Type
\\* fontove. Kako su drugi resili slucaj?
Selective install, Language sekcija i Keyboard sekcija.
Može i iz Keyboard utility-a :)
Try, man!
razno.100inferno,
-> #98, dvesicŮ│ ˙ QWBNFGV redom, sa pritisnutim desnim ALT tasterom. Još nešto ? :)
Ništa osim problema sa Win programima. :(
Zahvaljujem.
razno.101dvesic,
-> #100, inferno Re: YU slova pod WinOS2
> Ništa osim problema sa Win programima. :(
Kakvih problema ? Primeni standardnu bateriju programa (GDIFIX & MAPPER)
i rešen problem.