tools.1calex,
Ponekad mi DN prijavi sledeću grešku:
fatal error occured
exception 0CBh at adress 0D94:4799
i posle toga ispadne iz programa. Obično je u pitanju copy ili move
sa dosta poddirova. Kakva je to greška, pošto sam sada našao i jedan
program koji je DN klon ali dosta često prijavljuje nešto slično, tj
exception 0CBh at adress 2B6F:14EC? Da l' je greška u njima ili bih
možda morao da pogledam makinu? :)
tools.2calex,
-9.363, PC.UTIL.3-
<!>>>> Da li je moguće diskdupe-om neki .ddi fajl raspakovati na hard
<!>>>> disk?
<!> Ili DDIDECOD. Radi i iz komandne linije brzo i lako.
Na ovo me odavno upozoravaju i tek sam malopre probao. Ovaj
DDIDECOD (ili DIDE, kako se češće pojavljuje) NE RADI DOBRO. :((
Ako ima poddirova u .ddi, ume da ih dobro zabrlja. Malo sam probao
i čini mi se da root ne dira ali u _svakom_ poddiru poremeti po
koji fajl, uglavnom ih skrati. Ostali slični programi su odradili
kako treba.
tools.3vlad,
-> #2, calex> DDIDECOD (ili DIDE, kako se češće pojavljuje) NE RADI DOBRO. :((
> Ako ima poddirova u .ddi, ume da ih dobro zabrlja. Malo sam probao
Vrlo vazno zapazanje, tim pre sto se retko kopiraju diskete na
kojima ima subdirektorijuma. Mislim da ovaj DDIVIEW koji imam ne
pravi te probleme, a moze i da raspakuje fajlove iz .ddi.
tools.4bulaja,
-> #2, calex│Ovaj DDIDECOD (ili DIDE, kako se češće pojavljuje) NE RADI DOBRO. :((
│...
│Ostali slični programi su odradili kako treba.
└───
Jel to znači da postoji neki drugi (normalniji) program za raspakivanje
.DDI? Ako postoji, gde se može naći? :)
tools.5ppekovic,
-> #4, bulaja>> Jel to znači da postoji neki drugi (normalniji) program za
>> raspakivanje .DDI? Ako postoji, gde se može naći? :)
Uz poruku je ddidecode verzija 2.0 sa kojom sam raspakovao
megabajte i megabajte DDI fajlova bez ijednog problema.
Paya
ddidecod.ziptools.6spantic,
-> #5, ppekovic> Uz poruku je ddidecode verzija 2.0 sa kojom sam raspakovao
> megabajte i megabajte DDI fajlova bez ijednog problema.
Imali neko možda i alat za IMG?
tools.7calex,
-> #3, vlad<!> Vrlo vazno zapazanje, tim pre sto se retko kopiraju diskete na
<!> kojima ima subdirektorijuma. Mislim da ovaj DDIVIEW koji imam ne
Upravo tako, uglavnom se prave kopije instalacionih disketa
koje uglavnom nemaju neki poddir. Kada sam probav'o ovo, DDIVIEW
je odradio posao bez greške.
tools.8calex,
-> #4, bulaja<!> Jel to znači da postoji neki drugi (normalniji) program za raspakivanje
<!> .DDI? Ako postoji, gde se može naći? :)
Ja sam koristio ovoga dok me nije uverio da ne valja. :((((
Drugi je pomenut u prethodnim porukama a zove se DDIVIEW, okruženje
je ala NC, malo je nedorađen ali završava posao.
Skoro sam našao Win program koji može da čita .ddi fajlove i
da se, koristeći Win pridruživanja, pogledaju fajlovi koje sadrži.
Sam program, zove se WinImage, pravi .ima koje, opet, može da čita
hd-copy. :))
WinImage can read the images of a lot of disk copy utilities:
Wimage (in FdFormat utility) from C.H. Hochstätter, CopyVit from
Sébastien Chatard, DrDos 6 and OS/2 2.x diskimage utilities, DCF
(Disk Copy Fast) from Chang Ping Lee, DF (Disk Image File Utility)
from Mark Vitt, Super-DiskCopy from Super Software, SabDu from S.A.
Berman, Disk-RW from K. Hartnegg, DiskDupe from Micro System Design,
internal disk Microsoft and Lotus image utilities and the MFMT sample
Windows NT application that comes with Windows NT SDK.
tools.9calex,
-> #5, ppekovic<!> Uz poruku je ddidecode verzija 2.0 sa kojom sam raspakovao
<!> megabajte i megabajte DDI fajlova bez ijednog problema.
Jok, taj i ja koristim. Možda je nešto kod mene neispravno, ali
se baš tako dešava. Napravio sam par poddirektorijuma na disketi i na
njih iskopirao nekoliko fajlova. Onda napravio .ddi i raspakovao na
disk. Fajlovi u rootu su ok, a u svakom poddiru je bar po jedan bio
skraćen. To isto sa DDIVIEW ili WinImage je ok raspakovano. žak sam
nekoliko puta pravio .ddi i raspakovao i _uvek_ je pravio potpuno
_istu_ grešku. :((
BTW, DiskDupe pravi onoliki imidž koliko je prostora na disketi
_bilo_ korišćeno, svejedno da li je obrisano ili ne. :(( Znači ako je
na disketi bilo 1 MB pa obrisano, .ddi će da bude toliki, iako sad na
njoj ima samo par kila programa. :(( Jedino prethodno uraditi jedan
format /u diskete. :)
tools.10calex,
-> #6, spantic<!> Imali neko možda i alat za IMG?
I to se odavno ovde pojavljivalo pod imenom img2ddi i do sada
mi nije omanulo. Ne znam za neki drugi. :)
tools.11vlad,
-> #9, calex> BTW, DiskDupe pravi onoliki imidž koliko je prostora na disketi
> _bilo_ korišćeno, svejedno da li je obrisano ili ne. :(( Znači ako
> je na disketi bilo 1 MB pa obrisano, .ddi će da bude toliki, iako
> sad na njoj ima samo par kila programa. :(( Jedino prethodno uraditi
> jedan format /u diskete. :)
Naravno. Neki programi znaju da budu zasticeni i tako sto stizu na
instalacionim disketama na kojima namerno ima bad blokova. Pri
instalaciji proveri da li je odredjeni blok obelezen kao BAD, pa
ako nije zna da je disketa kopirana. Iz tog razloga diskdupetu
uvek kazem da kopira celu disketu. Posle taj .ddi mogu i da
zipujem ako mi je zao prostora koji zauzima.
tools.12vitez.koja,
-> #3, vlad#=> Mislim da ovaj DDIVIEW koji imam ne
#=> pravi te probleme, a moze i da raspakuje fajlove iz .ddi.
Meni onaj ddiview što si slao puca čim pritisnem backspace, javi
valjda neki error i u dos pravo...
sk
tools.13calex,
-> #11, vlad<!> Naravno. Neki programi znaju da budu zasticeni i tako sto stizu na
<!> instalacionim disketama na kojima namerno ima bad blokova. Pri
<!> instalaciji proveri da li je odredjeni blok obelezen kao BAD, pa
Zar još ima takvih?? Mada, nije ni ta zaštita jednostavna kako
si napisao. Uradiš diskcopy i prošao si zaštitu? Još uvek imam
original diskete za Lotus 3.1 sa kojih je urađena jedna instalacija
(dozvoljava tri) i koji ne prihvata nikakvo kopiranje. Koliko sam
video, baš te oštećene blokove koristi za upis podataka o izvršenim
instalacijama.
Koliko znam, ni oni više ne stavljaju zaštitu te vrste.
<!> uvek kazem da kopira celu disketu. Posle taj .ddi mogu i da
<!> zipujem ako mi je zao prostora koji zauzima.
Možeš da zipuješ onoliko koliko bi se zipovalo i pre brisanja
toga što je bilo na njoj. Jedino ako se radi neki undelete samo što
je to poslednje što bi mi palo na pamet. :)
tools.14spantic,
-> #10, calex> I to se odavno ovde pojavljivalo pod imenom img2ddi i do sada
> mi nije omanulo. Ne znam za neki drugi. :)
Nda, ali reč je o beta verziji, koja ponekad omane, pogotovo
sa proizvodom HD-COPY 2.0.
tools.15omega,
Definitivno ne postoji nacin da se testira ispravnost .DDI.
Izbegavati ih u sirokom luku.
tools.16vstan,
-> #6, spantic> Imali neko mozda i alat za IMG?
PC.UTIL.3:
3.213 disk.soft 17.04.Pon 13:03 img2ddi.exe
tools.17calex,
-> #14, spantic<!> Nda, ali reč je o beta verziji, koja ponekad omane, pogotovo
<!> sa proizvodom HD-COPY 2.0.
Pa sad, meni ne liči na betu no na običan hakeraj. :))) Koliko
sam video, on prvo prebaci u .ddi pa onda to raspakuje, ali bez one
greške sa subdirovima. :) Do sada nisam primetio da je omanulo, baš
sa HD-COPY 2.0. Ionako ne znam za neki drugi način. :(((
tools.18calex,
-> #15, omega<!> Definitivno ne postoji nacin da se testira ispravnost .DDI.
<!> Izbegavati ih u sirokom luku.
Izgleda da je to slučaj i sa ostalim sličnim. :(( Verovatno
zato što je to _obična_ fizička kopija diskete. Uzmi neki .img pa
malo edituj po njemu. Posle ga raspakuj bilo na disketu bilo na
disk. Sve će da prođe ok ali će neki fajl da bude promenjen, bolje
rečeno uništen. Isto kao da si upakovao neispravan fajl.
tools.19msavkovic,
-> #13, calex┌┌┌ si napisao. Uradis diskcopy i prosao si zastitu? Jos uvek imam
┌┌┌ original diskete za Lotus 3.1 sa kojih je uradena jedna
┌┌┌ instalacija (dozvoljava tri) i koji ne prihvata nikakvo kopiranje.
┌┌┌ Koliko sam video, bas te ostecene blokove koristi za upis podataka
┌┌┌ o izvrsenim instalacijama.
Posotji par programcica koji kopiraju disketu i prave bad blockove,
tj bukvalno prekopiraju disketu.
tools.20mdave,
Subject: IMG
Pa ljudi, ima li konačno nešto što otpakiva IMG kako treba, ja
radio sa img2ddi, pa nekad hoće nekad neće, nekad prijavi grešku, a
nekad instalacija ne uspe. :(
tools.21vlad,
-> #13, calex> Možeš da zipuješ onoliko koliko bi se zipovalo i pre brisanja
> toga što je bilo na njoj. Jedino ako se radi neki undelete samo što
Zanimljivo, to mi se nije javilo B). Znaci sve diskete treba
formatirati sa format /u ili ih pobrisati sa KILL od vkostic-a.
tools.22kriss,
-> #9, calex˙˙ _bilo_ korišćeno, svejedno da li je obrisano ili ne. :(( Znači
˙˙ ako je na disketi bilo 1 MB pa obrisano, .ddi će da bude
˙˙ toliki, iako sad na njoj ima samo par kila programa. :((
Pa tako i treba da radi, to je ustvari slika diskete. Možda neko želi
da posle uradi undelete, ili da brlja po sektorima, ili to koriste
neke zaštite, ili su u lost klasterima neke tajne, ;) ili ... U svakom
slučaju, normalno i _pravilno_ ponašanje.
tools.23atech,
-> #13, calex> <!> Naravno. Neki programi znaju da budu zasticeni i tako sto
> stizu na <!> instalacionim disketama na kojima namerno ima bad
> blokova. Pri <!> instalaciji proveri da li je odredjeni blok
> obelezen kao BAD, pa
>
> Zar jos ima takvih?? Mada, nije ni ta zastita jednostavna kako
> si napisao. Uradis diskcopy i prosao si zastitu? Jos uvek imam
> original diskete za Lotus 3.1 sa kojih je uradena jedna
> instalacija (dozvoljava tri) i koji ne prihvata nikakvo
> kopiranje. Koliko sam video, bas te ostecene blokove koristi za
> upis podataka o izvrsenim instalacijama.
Sa DiskCopy se moze iskopirati veoma mali broj disketa
zasticenih od kopiranja. Drugim recima, ako moze da se kopira sa
diskcopy moze se reci da ta disketa i nije zasticena od kopiranja.
Pored pomenute metode sa bad sektorima postoji i metoda sa
formatiranjem sektora sa vecom duzinom od standardne. Ovaj sektor
obicno zauzima deo nekog veoma vaznog programa bez koga je nemoguce
izvrsiti instalaciju. I jedna i druga metoda su nemocne pred
programima za kopiranje disketa (bez obzira na korisceni format)
koji su razvijeni jos pre nekoliko godina.
Pre par dana imao sam prilike da testiram zastitu instalacionih
disketa kod kojih je primenjena druga metoda (u kombinaciji sa jos
nekim trikovima). Program je francuske proizvodnje a zastita je
americka (radila je jedna firma koja se veoma cesto oglasava u
PCM-u).
> Koliko znam, ni oni vise ne stavljaju zastitu te vrste.
Veci deo firmi je odustao od ovog nacina zastite (zastite od
kopiranja instalacionih disketa) posebno firme koje se bave
proizvodnjom visokotiraznog softvera. Tezi se tome da se kupcu
omoguci neograniceni backup instalacionih disketa a za zastitu se
koriste druge metode. Firme koje i dalje insistiraju na ovom tipu
zastite su firme koje rade obicno usko specijalizovani softver (koji
je u vecini slucajeva veoma skup)
tools.24calex,
-> #19, msavkovic<!> Posotji par programcica koji kopiraju disketu i prave bad blockove,
<!> tj bukvalno prekopiraju disketu.
Probao sam nekoliko takvih i ništa. Diskete još uvek čekaju na
neki koji će to da odradi, čisto zbog probe.
tools.25calex,
-> #20, mdave<!> Pa ljudi, ima li konačno nešto što otpakiva IMG kako treba, ja
<!> radio sa img2ddi, pa nekad hoće nekad neće, nekad prijavi grešku, a
<!> nekad instalacija ne uspe. :(
HD-COPY? ;> Ne verujem da je neki problem napraviti programče
koje bi to moglo da odradi pa ako neko ko se bavi programiranjem ima
malko vremena .....
Opet, nijednom mi img2ddi nije pogrešio. :)))
tools.26calex,
-> #21, vlad<!> Zanimljivo, to mi se nije javilo B). Znaci sve diskete treba
<!> formatirati sa format /u ili ih pobrisati sa KILL od vkostic-a.
Pa ako ti baš mnogo odstupa .ddi od veličine diskete, nije za
zanemarivanje.
tools.27calex,
-> #22, kriss<!> Pa tako i treba da radi, to je ustvari slika diskete. Možda neko želi
<!> slučaju, normalno i _pravilno_ ponašanje.
Ne mislim da je baš tako. Svi ovi programi imaju opciju kojom
se bira da li se kopiraju podaci (diskdupe: _track range data_ a
hd-copy: fat selection on) ili cela disketa (track range all, fat
selection off). Ovom drugom opcijom može da se iskopira kompletan
sadržaj ili da se koristi za kopiranje drugih formata (unix, atari).
tools.28omega,
-> #24, calexŢ Probao sam nekoliko takvih i nista. Diskete jos uvek cekaju na
Ţ neki koji ce to da odradi, cisto zbog probe.
Probaj CopyIIPC.
tools.29calex,
-> #28, omega<!> Probaj CopyIIPC.
Verzije koje imam rade samo sa double density disketama. Nisam
baš u toku sa proizvodima CPS-a, da l' ima i novijih verzija?
tools.30omega,
-> #29, calexRe: CopyIIPC
ŢVerzije koje imam rade samo sa double density disketama.
Verzija 6 radi sa high density disketama.
tools.31basrak,
Koji program za kopiranje disketa se preporučuje, a glede sigurnosti,
brzine, extended formata...?
tools.32maksa,
-> #31, basrak>> Koji program za kopiranje disketa se preporučuje, a glede
>> sigurnosti, brzine, extended formata...?
HD-COPY.
tools.33vlad,
-> #32, maksa> HD-COPY.
Moze li se njemu iz komandne linije narediti da kopira u fajl?
Nesto kao HD-COPY B: c:ĐtempĐ1234.img. Nervira me njegov user
interface, a osim toga mi smeta sto ne brenuje "swap floppy
drives" iz BIOS-a pa mi 3.5" proglasava za B:.
tools.35mazi,
-> #18, calex<O> Izgleda da je to slučaj i sa ostalim sličnim. :(( Verovatno
<O> zato što je to _obična_ fizička kopija diskete. Uzmi neki .img pa
<O> malo edituj po njemu. Posle ga raspakuj bilo na disketu bilo na
<O> disk. Sve će da prođe ok ali će neki fajl da bude promenjen, bolje
<O> rečeno uništen. Isto kao da si upakovao neispravan fajl.
Nije, kad je u pitanju IMG. On je RLE komprimiran i ne koristi sektore
na kojima nisu podaci. Ako brljaš po njemu, velika je verovatnoća
da fajl neće hteti da se vrati na disketu, prijaviće gresku.
Ivan.
tools.36mazi,
-> #20, mdave<O> Pa ljudi, ima li konačno nešto što otpakiva IMG kako treba, ja
<O> radio sa img2ddi, pa nekad hoće nekad neće, nekad prijavi grešku, a
<O> nekad instalacija ne uspe. :(
Hmm, ajd malo ću doraditi program, za sad sam ubacio da raspakuje i DDI
fajlove i da ispisuje šta radi.
Kod stare verzije je verovatno problem u tome što si imao nešto u
direktorijumu gde si raspakivao pa kad je program naošao na fajl sa
istim imenom, on ti je napisao 'Somethings wrong' zato što me je
mrzelo da radim kontrolu grešaka pa sam sve usmeravao na jednu poruku.
Inače, algoritam za 'raspakivanje' radi savršeno, testirao sam sa svim
mogućim i nemogućim.
Inače DIDE i DDIVIEW greše na istom mestu, što je i za očekivati, jer
ih je pravio isti čovek (ili grupa), tj. kad imate poddirektorijum, i
u njemu još jedan, a sem njega ništa, tj možda još poddirektorijuma, ali
ne i fajlova, tj. poddirektorijum u kome je još nekoliko podirektorijuma
i ni jedan fajl, oba gore navedena uopšte neće raspakovati ono što je
u tim poddirektorijumima, neće ih čak ni kreirati.
E, sad, to što mislite da DDIVIEW radi ok, e to je zato što on i ne
ispiše direktorijume koje ne raspakuje!?!. Vrlo jednostavno.
E, sad ako ste zainteresovani za program, javite. Neću za džabe da se
zezam jer mi i ovakav kakav je radi posao.
A inače, program je bio (BIO) neka vrsta komercijalnog (:)) softvera,
uradio sam ga za sebe za neke CD-e sa IMG fajlovima, jer glupavi
HD-COPY (ranija verzija) nije hteo da fajlove trpa nadiskete direktno
sa CD-a, jer je glupan (ko razume, shvatiće) od programera stavio da
se fajl koji se ni u kom slučaju neće menjati otvara u Read-Write modu
umesto samo Read, i tu je bio Catch 22
E, posle neki ljudi videli kod mene kako to radi, teli to da imadu, ja
preko njih otplatio svoj trud, i tako je sada program Public Domain.
Ivan.
tools.37vlad,
-> #36, mazi> E, sad ako ste zainteresovani za program, javite. Neću za džabe da
> se zezam jer mi i ovakav kakav je radi posao.
Kako da nismo! Samo guraj, imas svu podrsku.
tools.38calex,
-> #35, mazi<!> Nije, kad je u pitanju IMG. On je RLE komprimiran i ne koristi sektore
<!> na kojima nisu podaci. Ako brljaš po njemu, velika je verovatnoća
<!> da fajl neće hteti da se vrati na disketu, prijaviće gresku.
Kamo sreće da je baš tako. :(( Imao sam neke nepouzdane SIMove
i baš sam tada kopirao dosta. Kad sam ukapirao, imao sam veliki broj
arhiva sa lošim CRC ali sam bar znao da ne valjaju i IMG-ove koji su
_delovali_ OK ali diskete pravljene od njih nisu radile svoj posao.
tools.39sjocic,
-> #37, vlad├> > E, sad ako ste zainteresovani za program, javite. Neću za džabe da
├> > se zezam jer mi i ovakav kakav je radi posao.
├>
├> Kako da nismo! Samo guraj, imas svu podrsku.
I s' moje strane, samo napred! :)
tools.40majkl,
-> #20, mdave
> Pa ljudi, ima li konačno nešto što otpakiva IMG kako treba, ja
> radio sa img2ddi, pa nekad hoće nekad neće, nekad prijavi grešku,
> a nekad instalacija ne uspe. :(
Svojevremeno sam napravio programe koji čitaju (ili samo listaju
sadržaj) IMG i DDI fajl direktno na disk. Kako se većina programa
može instalirati i sa diska ovim sam izbegavao kreiranje
instalacionih disketa (zgodno kad stigne prepun CD). Programi rade
samo za formate 1.2 i 1.44, pisani su u pascalu (ako treba mogu
da pronadjem i sors). Programi čitaju jedan sektor, pa ga upisuju
u odgovarajuću datoteku što je sporo ako se IMG/DDI nalazi na
drajvu na koji se raspakuje (uvek raspakujem ili sa cd-a ili iz ram
diska).
IMG fajl sa kojim sam radio dobijen je programom DOSIMAGE (X0.3
Barry A. Scott) koji može da kreira fajl i restaurira disketu.
Sam DDI fajl je nešto duži od IMG i cela ta razlika se nalazi na
početku. Kada se to preskoči struktura je ista: redja se sektor po
sektor sa diskete.
Nadam se da ovo može da pomogne.
rimgddi.ziptools.41dikla,
Za one koji koriste kalkulator iz Dos Navigatora 1.35 !
Kolegi iz ofisa je pre neki dan trebala računica tipa :
6ž5*2
na čega je kalkulator izbacio neku nebulozu koja bila ne_tačna,
nakon otkucane sintakse :
(6ž5)*2
sve je bilo ok, veliki propust DN-ovog kalkilatora....:(
Ranije verziju (1.31) nisam probao !
Sory na YUSCII, ono ž je stepenovanje....:)
tools.42soul,
Screen saver za DN.
dstars.ziptools.43vujacic,
Može li u NC-u 5.0 da se odabere jedan screen saver, i da mi samo
njega prikazuje.
Ljubiša.
tools.44apostol,
-> #43, vujacic>> jedan screen saver, i da mi samo
>> njega prikazuje.
Ne može. NC5 ima bag, i sam bira screen saver (tj. opcija RANDOM je blokirana).
tools.45dkic,
Da li neko ima IOMEGA BACKUP program za DITO strimer od 420MB i to
verziju na ENGLESKOM jeziku (DOS & WINDOWS). Isti sam skoro nabavio
ali je softver na francuskom pa sad mučim muku :(((((.
Ako neko ima ili zna gde mogu da se nađu ovi programi molio bih da mi
se javne na mail ili na tel.693-944.
PS (I sva druga rešenja, npr. u vidu nekog drugog softvera koji bi mogao
da reši problem, su dobro došla)
Pozdrav,
Dusko
tools.46vstan,
-> #44, apostol> Ne moze. NC5 ima bag, i sam bira screen saver (tj. opcija
> RANDOM je blokirana).
Jel' se pojavila neka "novija" verzija kod nas ?
tools.47vujacic,
-> #44, apostol** Ne može. NC5 ima bag, i sam bira screen saver (tj. opcija RANDOM je
** blokirana).
Hvala.
tools.48dikla,
-> #45, dkic> Da li neko ima IOMEGA BACKUP program za DITO strimer od 420MB i to
> verziju na ENGLESKOM jeziku (DOS & WINDOWS). Isti sam skoro nabavio
Ti očigledno ne odustaješ...:(
tools.49kriss,
Dosadili su vam bagovi Lotus Organizer-a? Borlandov SideKick za Win
zauzima previše? Ne znate šta ćete sa gomilom "važnih" papirića? U tom
slučaju prava stvar za vas je
O R G A N I Z A T O R I N F O R M A C I J A
*********************************************
for Windows
Sredite sve vaše poruke i beleške na potpuno nov način, organizujte
poslove kako vama odgovara, slobodno iz glave izbacite sve rođendane,
godišnjice, važne datume.
Program radi pod Windows-om, na disku zauzima svega 800k (ako
instalirate i primer koji ide uz program onda nešto više), i u
potpunosti je delo domaćih programera! Proverite da li zaostajemo za
svetom!
Odvojite 1MB na disku i nećete pogrešiti. Jer Organizator Informacija
vam donosi:
* Sjajan ROKOVNIK, koji vam omogućava ...
... upis neograničenog broja obaveza u toku jednog dana,
alarm sa nekoliko različitih melodija, ponavljanje poruka
(dnevno, nedeljno, mesečno, godišnje), postavljanje početnog i
krajnjeg vremena vaših obaveza, startovanje nekog programa u
zadato vreme ...
* Izuzetno preglednu organizaciju POSLOVA ...
... sa mogućnošću dnevnog i mesečnog pregleda, mogućnošću
dodele prioriteta nekom poslu ili projektu, mogućnošću
obnavljanja ili nastavljanja završenog posla ...
* Preglednu listu GODIŠNJICA ...
... sa dosta iznenađenja. Pronađite ih sami ...
* Odličan godišnji PLANER ...
... pa će vam 365 dana biti kao na dlanu ...
* Više tipva ADRESARA ...
... poslovni, privatni, adresar firmi, saradnika, važnih
telefona, nezavisni, zavisni, beli, žuti - kakav god vam
odgovara! Uz program dobijate samo adresar prijatelja i
saradnika, a ostale ćete pronaći u meniju "opcije" pod
"pravljenje adresara" ...
* Pravljenje IZVEŠTAJA ...
... na par klikova :) mišem. Zadajte font, odaberite šta
želite da vam program izdvoji, uključite štampač (ovo će vam
biti najteži deo posla), i izveštaj će biti pred vama ...
Opisane mogućnosti su samo deo programa. Nismo spomenuli mogućnost
pozivanja eksternih programa koje sami možete definisati, biranje
telefonskog broja modemom, i poslasticu koja je ujedno i najjače
oružje Organizatora Informacija:
* POVEZIVANJE
Upišite nešto u rokovnik i u adresar, i kliknite na ikonu
spajalice koja se nalazi u gornjem delu ekrana. Kada se pojavi
rotirajući znak pitanja, kliknite na poruku u adresaru i na
osobu iz imenika i veza će biti uspostavljena. Zatim se
vratite u rokovnik i kliknite na simbol spajalice pored
poruke, ili uđite u adresar i kliknite na simbol spajalice
pored imena ... Mogućnost povezivanja je neograničena, što
znači da ne zavisi ni od elemenata Organizatora, ni od broja
veza. Jednu poruku možete povezati sa svim telefonima, ili
jedan telefon sa svim porukama, možete ukrštati poslove sa
godišnjicama (!), a naravno i sa telefonima (i porukama).
Ukratko rečeno - sve sa svim.
HELP na srpskom je dostupan u svakom trenutku, veoma je detaljan i
pokriva sve probleme koji se mogu javiti u toku rada. Ako ne volite da
tražite i pretražujete, već vam je pomoć potrebna samo za prozor u
kome se trenutno nalazite, kliknite na ikonu sa znakom pitanja ...
Dosta opcija i sitnica nismo spomenuli - ostavljamo ih vama na
pronalaženje. Sve što treba da uradite je razgledanje ekrana; verujemo
da čak ni one "egzotične" neće biti nikakav problem. Za početak,
krenite od ADRESARA ...
Program podržava rad više korisnika, pa svako svoje podatke može
zaštiti lozinkom, što ga čini idealnim za rad u višekorisničkim
sredinama.
Fajl uz poruku je DEMO verzija koja je potpuno funkcionalna, a jedina
dva ograničenja su broj poruka koji možete upisati (puna verzija
programa nema nikakvih ograničenja), kao i nemogućnost prijavljivanja
novog korisnika (možete raditi samo sa korisnikom "primer").
U komercijalnoj verziji očekujte i deo "notes", predviđen za
smeštanje većih tekstova, koje opet po potrebi možete povezati sa
nekom osobom, projektom, podatkom u rokovniku ...
Skinite, probajte, napišite kako vam se sviđa. Sva pitanja, predloge,
zamerke mi slobodno možete ostaviti ili u konferenciji, ili u mail-u.
DEMO verziju možete slobodno kopirati ali isključivo kao originalnu
distribucionu arhivu.
orginf.ziptools.50vlad,
-> #49, kriss> for Windows
3.11 ili 95?
tools.51kriss,
-> #50, vlad˙˙> for Windows
˙˙
˙˙ 3.11 ili 95?
3.11
tools.52.sima,
-> #51, kriss║║ 3.11
A jel može i na 3.1.
tools.53djorzor,
-> #49, kriss> O R G A N I Z A T O R I N F O R M A C I J A
> *********************************************
> for Windows
Dobar početak :)))
Imam malo primedbi (one važe i za većinu inostranih
programa tipa Schedule+ i Lotus Organizer)
1. Ne mogu se podešavati ekranski fontovi (bar ja nisam uspeo
da ih isteram)
2. Izveštaji su dosta skromni. Nedostaju izveštaji tipa:
"Šta je sve važno danas", tj. oni koji sadrže, recimo,
rokovnik, poslove i godišnjice za neki dan, kao i podatke
o vezama. Sa takvim izveštajem korisnik ne mora da ceo dan
nosi notebook sa sobom ;> ako ga ima.
3. Planer je dosta nepregledan, ili bar ja nisam shvatio logiku
(od planiranja inače živim :)))
4. No oslanja se na WIN 95 (za printer daje stare dijalog
boksove itd.)
Inače, uz ove izmene daleko šije proizvode
komercijalnog zapada.
Pozdrav,
tools.54kriss,
-> #52, .sima˙˙ A jel može i na 3.1.
Može.
tools.55dr.grba,
-> #49, kriss>> Skinite, probajte, napišite kako vam se sviđa. Sva pitanja, predloge,
>> zamerke mi slobodno možete ostaviti ili u konferenciji, ili u mail-u.
Jesi l' ga stavio... tamo prekoputa...
tools.56kriss,
-> #55, dr.grba˙˙ Jesi l' ga stavio... tamo prekoputa...
Nisam, čekam da ga Bulaja stavi u dir, a onda i tamo. Ne mogu više da
prenosim 600K na 2400. :(
tools.57kriss,
-> #53, djorzor˙˙ 1. Ne mogu se podešavati ekranski fontovi (bar ja nisam uspeo
˙˙ da ih isteram)
I ja mislim da ne mogu, ali ću ipak pitati autora programa.
˙˙ 2. Izveštaji su dosta skromni. Nedostaju izveštaji tipa:
˙˙ "Šta je sve važno danas", tj. oni koji sadrže, recimo,
˙˙ rokovnik, poslove i godišnjice za neki dan, kao i podatke
˙˙ o vezama. Sa takvim izveštajem korisnik ne mora da ceo dan
˙˙ nosi notebook sa sobom ;> ako ga ima.
Sve što vidiš je "verzija 1.0". :) Vladimir je napravio nešto sa čim
može da se radi (i to prilično uspešno!), a svi predlozi mu se
prosleđuju, tako da se nadam da će biti realizovani u sledećoj
verziji.
˙˙ 3. Planer je dosta nepregledan, ili bar ja nisam shvatio
˙˙ logiku (od planiranja inače živim :)))
Planer je bazično grafički prikaz - tu ti je godina, tu su i poslovi,
'ajd pronađi rupu rupu u vremenu a da to nije godišnji odmor. :)) Ja
se u planeru lepo snalazim, tj. odgovara mi baš onakav kakav je. :)
Verovatno stvar navike (ja sa druge strane u početku nisam mogao da se
snađem u godišnjicama, ali posle 10-ak startovanja i to je leglo). :)
˙˙ 4. No oslanja se na WIN 95 (za printer daje stare dijalog
˙˙ boksove itd.)
Za W95 bi trebalo prekompajlirati sors i pretvoriti ga u 32 bita.
Videću šta po tom pitanju mogu da uradim.
tools.58vbacko,
Treba mi program sa kojim cu preko modema nda tudjem kompijuteru da radim kao
na svom, sto znaci da ako kucam NCD (Norton Tree) to znaci da mi se na ekranu
pojavi drvo sa tog kompijutera... Ovo mi treba da bih daljinski odrzavao
softver koji sam prodao ljudima van mesta u kom zivim. Dali postoji bilo kakvo
resenje na tu temu ?
VBACKO-unapred hvala !
tools.59dvesic,
-> #58, vbacko
>> pojavi drvo sa tog kompijutera... Ovo mi treba da bih
>> daljinski odrzavao softver koji sam prodao ljudima van mesta u
>> kom zivim. Dali postoji bilo kakvo resenje na tu temu ?
Naravno. ShareWare program se zove TeleReplica i lepo radi posao.
Ja lično preferiram PC AnyWhere for DOS 5.0. Izuzetno otporan na
lošu vezu, može skoro sve :) Jedna disketa, nije shareware :)
Neki se kunu i u CloseUp (tekuća verzija 6.0) ali ga nisam
intezivno koristio.
tools.60dikla,
-> #58, vbacko> Treba mi program sa kojim cu preko modema nda tudjem kompijuteru da
> radim kao na svom, sto znaci da ako kucam NCD (Norton Tree) to znaci
> da mi se na ekranu pojavi drvo sa tog kompijutera... Ovo mi treba da
> bih daljinski odrzavao
Probaj PC Anywhere 5.0, kažu da je taj najbolji za remote !
tools.61vbacko,
Treba mi program kojim bih mogao da snimam igre za AMIGU na PC-konfiguraciji sa
CD-romom. Znaci da imam urezan CD sa amiga igrama i da sa njega snimam na flopi
disk u amiga formatu, a da ne moram da kupujem AMIGU. Dali postoji nesto takvo
s'obzirom da za PC-a postoji program za snimanje na MACINTOSH racunare.
VBACKO
tools.62kzoran,
-> #60, dikla> Probaj PC Anywhere 5.0, kažu da je taj najbolji za remote !
Provereno najbolji!
tools.63vlad,
-> #58, vbacko> Treba mi program sa kojim cu preko modema nda tudjem kompijuteru da
> radim kao na svom, sto znaci da ako kucam NCD (Norton Tree) to znaci
Ako ti treba samo u DOS tekstualnom okruzenju, TeleReplica
savrseno radi posao (imas je u dir-u). Za teranje grafike i
Windows-a ti treba Norton PCAnywhere (komercijalan program) i sto
brzi modem (14400 je tek prihvatljivo). I jedan i drugi program
omogucavaju da radis sa remote racunarom sve sto ti padne an
pamet izuzev cupanja kabla iz zida. B)
tools.64dr.grba,
-> #58, vbacko>> pojavi drvo sa tog kompijutera... Ovo mi treba da bih daljinski odrzavao
>> softver koji sam prodao ljudima van mesta u kom zivim. Dali postoji bilo
>> kakvo resenje na tu temu ?
Rešenja ima dosta. U DOS okvirima imam malecko iskustvo sa PC Anywhere 5.0
i njega ti preporučujem. Jedina "mana" programa je potreba za originalnom
dokumentacijom, jer je program u setup fazi pomalo kriptičan.
No, kad ti program stvarno treba, onda vidiš da i nije tako skup.
tools.65dikla,
ĐĐŠč║ The DOS Navigator: What's new? ║čččŠŠŠŠŠŠŠĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐ
Š■Ć Important note
Š+Ć New feature
Š-Ć Bug fix
Š*Ć Bug fix and/or improvement
Version 1.38 Beta (1 August '95 ) - difference between version 1.37 Beta
─────────────────────────────────────────────────────────────────────────
wn138b.ziptools.66calex,
-> #65, dikla<!> Version 1.38 Beta (1 August '95 ) - difference between version 1.37
Kako se pokazuje ovo? Koliko sam video, ima dosta izmena. Oni
bagovi iz 1.35 su sređeni. Ima li novih?
Ovo je, izgleda, prvi DN u kome dn.doc nije na ruskom. :) To mi
je pomoglo da se ne zaletim sa primedbama vezanim za nešto što nije
htelo da radi kako treba. :(((
Kad si već poslao ovaj wn138, mogao si da dodaš i par detalja
iz doca. Na primer, jednu često ponovljenu rečenicu:
The note: All operations with the descriptions of files are
accessible only to the REGISTERED users.
Ili si mogao da ubaciš kraj dokumenta, gde je to malo bolje
opisano.
Features which are available only to the REGISTERED users ▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Sve ovo je postojalo i ranije ali sam ja imao pošteno O:>>>
registrovan dn132 i nisam primećivao. Daklem, ima l' koja dobra
duša koja zna na koju adresu da platim registraciju? ;)
tools.67wizard,
-> #66, calex> Sve ovo je postojalo i ranije ali sam ja imao pošteno O:>>>
> registrovan dn132 i nisam primećivao. Daklem, ima l' koja dobra
> duša koja zna na koju adresu da platim registraciju? ;)
Nisu ti javili da su se preselili?! Podseti me na brzom da ti
pošaljem njihovu novu adresu... ;)
tools.68jppttica,
da li neko zna gde mogu da nabavim PCTOOLS V.6
instalacione diskete?.
tools.69dikla,
-> #67, wizard> Nisu ti javili da su se preselili?! Podseti me na brzom da ti
> pošaljem njihovu novu adresu... ;)
Ako je adresa nešto poput dn.key i mene bi to interesovalo...;)
tools.70calex,
-> #69, dikla<!>> Nisu ti javili da su se preselili?! Podseti me na brzom da ti
<!> Ako je adresa nešto poput dn.key i mene bi to interesovalo...;)
Ma džabe se ti interesuješ, nije ni meni rekao. :(
tools.71jppttica,
da se ponovim :)
da li neko zna gde mogu da nadjem pctools v.6
instalacioni.
tools.72sbrk,
DOS NAVIGATOR
Može li neko da mi kaže koja je najnovija registrovana verzija DN-a.
Podrazumeva se da radi bez bagova tipa iskopirane nule i sl.
Ja sam još uvek na 1.31
tools.73calex,
-> #72, sbrk<!> Može li neko da mi kaže koja je najnovija registrovana verzija DN-a.
<!> Podrazumeva se da radi bez bagova tipa iskopirane nule i sl.
Pa posle 1.33 (iskopirane nule) nije više bilo registrovanja. :(
Ja sam na 1.32, radi ok.
tools.74dikla,
-> #72, sbrk> Može li neko da mi kaže koja je najnovija registrovana verzija DN-a.
> Podrazumeva se da radi bez bagova tipa iskopirane nule i sl.
1.35 !
btw. Pojavila se i 1.38 ali je još u beta obliku....
tools.75calex,
-> #74, dikla<!> 1.35 !
Registrovan 1.35? A greške su i dalje prisutne? :(
tools.76dikla,
-> #75, calex> Registrovan 1.35? A greške su i dalje prisutne? :(
Da, ima već par nedelja kako sam ga kupio al' ne stigoh da ga
malo maltretiram i vidim jel su ispravili one bagove...;)
tools.77calex,
-> #76, dikla<!> Da, ima već par nedelja kako sam ga kupio al' ne stigoh da ga
<!> malo maltretiram i vidim jel su ispravili one bagove...;)
Pa daj adresu na brzi, da ga kupim pa da ga ja maltretiram. Ima
li da se kupi registracija i za 1.38 (ili 1.40)?
tools.78pips,
JEL IMA NEKO ISKUSTVA SA RAR-om ???
PLEASE SEND MAIL TO ME
p.s
stvar je hitna jel ima neki backup disk-a u rar-ovima (solid)
pa nesto zeza pri raspakivanju HVALA
HVALA
tools.79burazer,
Ima li neko program koji pretvara COM u EXE fajlove (COM2EXE). Cini
mi se da sam ga ranije imaa, ali sada ne mogu da ga nadjem.
Burazer
tools.80szdravko,
Molio bih nekog da mi odgovori gde u Beogradu mogu da nabavim Take
Command (registrovan). Hvala unapred
tools.81crncic,
Zna li neko kako mogu da krekujem Imagine FX10 paket za 3DS ?
Navodno to radi neki sikey, ali meni nikako nije uspelo... :(
tools.83fancy,
Konacno, evo nove verzije programa FIXWIN95 koja ce srediti
sve vase probleme sa fontovima u Win95, kao i u WFWG 3.11.
Autor je gospodin Nikola Krstic iz instituta "Vinca"
fixwin95.arjtools.84balsa,
-> #83, fancy:: Konacno, evo nove verzije programa FIXWIN95 koja ce srediti
:: sve vase probleme sa fontovima u Win95, kao i u WFWG 3.11.
:: Autor je gospodin Nikola Krstic iz instituta "Vinca"
A šta tačno radi? Naime, odradio sam GDI.FIX za 3.11 i to je
obavilo (?) posao, jedino što nemam naša slova u sistemskim
fontovima. Šta bih dobio ovim novim programom? (Radi se o Win 95, naravno.)
tools.85kcurcic,
-> #84, balsa> A šta tačno radi? Naime, odradio sam GDI.FIX za 3.11 i to je
> obavilo (?) posao, jedino što nemam naša slova u sistemskim
> fontovima. Šta bih dobio ovim novim programom? (Radi se o Win 95, naravno.)
Kad smo već tu, da li je moguće (i kako ) dobiti naša slova
u sistemskim fontovima (3.11 CEE) ? Postoji li neko drugo rešenje sem
font-editora ?
tools.86vsmrti,
U vreme Dragišinog softvera bilo je diskusije o raznim
shellovima za rad pod DOS-om; po pravilu svi su imali komandnu
liniju (to je bitno za dalju priču). Kod mene je instaliran DOS
6.2, sa dodatim 4DOS-om 5.5 (nije update na 5.51 sa onim
patchevima koje sam viđao negde po Sezamovim direktorijumima) --
da imate predstavu o tome kako to kod mene izgleda.
Kad kucam MEM po bootovanju sistema, dobijam, između ostalih, i
poruku o tome koliki mi je najveći slobodan deo u UMB-u (Largest
free upper memory block <neki_broj>K; pretposlednji red). Onda
pokrenem Volcov Commander 4.00 (konkretno, na taj shell mišljah u
prethodnom pasusu), "nešto" (neutvrđeno za sada šta) radim u
komandnoj liniji, i na regularan način izađem iz VC-a. Zatim kucam
MEM, računar izbaci sve one podatke, i svi su manje-više (uglavnom
više :) u redu, sem "Largest free upper memory block", koji
pokazuje izrazito manju količinu memorije nego što je prikazivao
pre seanse sa VC-om.
Interesuje me da li bi neko mogao da mi razjasni ovu misteriju.
Generalno gledano, koliko je pouzdan, a koliko važan taj podatak
koji generiše ova komanda (ako je važno, brisnuću VC-a ;). Da to
nije neki bug u VC-u? Kakva su iskustva ostalih ljudi?
Hvala na odgovoru i unapred i unazad i od sredine prema
krajevima i... :).
tools.87oldtimer,
-> #85, kcurcic> Kad smo već tu, da li je moguće (i kako ) dobiti naša slova
> u sistemskim fontovima (3.11 CEE) ? Postoji li neko drugo rešenje sem
> font-editora ?
U instalaciji postoje potrebni fontovi. Npr. umesto sserif.fon dolazi
sserifee.fon (ne drži me za reč u vezi tačnih imena ali lako ih je
prepoznati /ee/ ). Ostaje da se ručno raspakuju (expand.exe), ubace
u system dir a u win.ini promene imena fontova koje treba zameniti
EE verzijom.
tools.88burazer,
Molim Vas, ako neko ima program koji pretvara COM u EXE
da mi posalje. Unapred hvala !!!
tools.89fancy,
-> #88, burazerŮŢ> Molim Vas, ako neko ima program koji pretvara COM u EXE
ŮŢ> da mi posalje. Unapred hvala !!!
ren?
tools.91burazer,
-> #89, fancyOk rename ali, "To nije to, to nije to, ..."
tools.92meding,
RE: DOS i CP1250
Već dugo koristim kombinaciju VKEY+VGAYU i bio sam veoma zadovoljan,
sve dok sam koristio CUSTOM2 kodni raspored.
Problem je nastao kada sam prešao na CP1250.
Naime, ne mogu sa tastature (pritiskanjem samo jednog tastera) da
dobijem slovo đ (malo dj), već moram da koristim ALT 240, kada se
dotično slovo i pojavi.
Probao sam i sa ZKEY i sve je isto.
Kada sam pogledao ASCII snimljenu tastaturu iz VKEY-a, sve mi je
izgledalo u redu za sve tastere, pa i za taj sa scan kodom 27.
Da li ja negde grešim, ili...
Peđa
tools.93dvesic,
-> #86, vsmrti> više :) u redu, sem "Largest free upper memory block", koji
> pokazuje izrazito manju količinu memorije nego što je prikazivao
> pre seanse sa VC-om.
Izgleda da VC "troši" memoriju i neregularno je oslobodi, ili između dva
upotrebljena i oslobođena bloka ostavi rep ( kopiju enviromenta možda)
koji drastično smanjuje veličinu najvećeg slobodnog bloka.
tools.94sjocic,
Da li postoji Recnik (program) Nemacki -> Srpski ???
Vidjao sam Englesko <-> Srpski recnik, ali da li ima negde da
se nadje i za Nemacki ?
Za prvu pomoc bi dobar bio i Nemacki -> Engleski recnik.
Unapred Hvala.
tools.96inferno,
-> #92, medingŮ│ ˙ Već dugo koristim kombinaciju VKEY+VGAYU i bio sam veoma zadovoljan,
Ů│ ˙ sve dok sam koristio CUSTOM2 kodni raspored.
Ů│ ˙ Problem je nastao kada sam prešao na CP1250.
Jedan čovek je ovde napravio program koji rešava SVE
probleme sa YU slovima pod dosom - YUCP.
Tu je spojena i podržka za ekran i tastaturu (možeš da
prilagodiš tastere svojim navikama) i imaš u isto vreme sve
moguće kodne rasporede.
tools.97iznogud,
-> #92, meding:: Naime, ne mogu sa tastature (pritiskanjem samo jednog tastera) da
:: dobijem slovo đ (malo dj), već moram da koristim ALT 240, kada se
:: dotično slovo i pojavi.
:: Probao sam i sa ZKEY i sve je isto.
Da, taj problem sam i ja imao sa ZKEY-om. Na sreću, kod mene VKEY radi
odlično.
Šteta, ZKEY je za tri koplja bolji od bilo kog sličnog programa za DOS.
Kad (i ako) se autor umori od pikanja po Sezam-softveru, bilo bi lepo
da obrati pažnju na ovaj problem ;)
tools.98vsmrti,
-> #93, dvesic>> > pokazuje izrazito manju količinu memorije nego što je
>> > prikazivao pre seanse sa VC-om.
>>
>> Izgleda da VC "troši" memoriju i neregularno je oslobodi, ili
>> između dva upotrebljena i oslobođena bloka ostavi rep ( kopiju
>> enviromenta možda) koji drastično smanjuje veličinu najvećeg
>> slobodnog bloka.
Tako sam i mislio, ali nisam mogao da poverujem da je toliki
propust (kakvi "propust"... bug!) ostavljen u jednoj, uslovno
rečeno, finalnoj verziji programa.
Koliko je značajna veličina najvećeg slobodnog bloka u UMB-u?
Prilično intenzivno sam koristio VC-a i nisam primećivao da nešto
smeta nekoj aplikaciji. Hm, možda je to (u VC-u) ipak propust?
tools.99vstan,
-> #89, fancy> ren?
Ajooj :(
tools.100dvesic,
-> #98, vsmrti> Koliko je značajna veličina najvećeg slobodnog bloka u UMB-u?
> Prilično intenzivno sam koristio VC-a i nisam primećivao da nešto
> smeta nekoj aplikaciji. Hm, možda je to (u VC-u) ipak propust?
Pa generalno, lepo je imati što veći ;) no nije bitno :)
Šalu na stranu, u trenutku kada startuješ VC, svi programi iz Autoexec-a
koji su mogli, otišli su u UMB; ostali koji koriste UMB će biti uskraćeni
ali njih i onako nije mnogo.
tools.101gossa,
-> #86, vsmrti> pokrenem Volcov Commander 4.00 (konkretno, na taj shell
> misljah u prethodnom pasusu), "nesto" (neutvrdeno za sada
> sta) radim u komandnoj liniji, i na regularan nacin izadem iz
> VC-a. Zatim kucam MEM, racunar izbaci sve one podatke, i svi su
> manje-vise (uglavnom vise :) u redu, sem "Largest free
> upper memory block", koji pokazuje izrazito manju kolicinu
> memorije nego sto je prikazivao pre seanse sa VC-om.
Ja sam imao jednu slicnu situaciju sa DN-135 i mislio da je to BUG .
SCAN i TBAV mi tada nista nisu rekli , ali kada mi je ortak doneo F-PROT 220
F-PROT said INFECTION by QUICKY.
Proveri ...
Proveri da li ti se to desava sa jos nekim programom ..
▄▄▄▄▄▄▄▄▄
Ţ GOSSA Ů
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
tools.102stanic,
-> #97, iznogudNisam pratio diskusiju od početka, ali mi nije jasno
o kakvom problemu(glede Zkey-a i slova đ) je reč. Kod
mene se dobija sasvim normalno(naravno pritiskom
na jedan taster).
tools.103pingvin,
-> #87, oldtimer:: U instalaciji postoje potrebni fontovi. Npr. umesto sserif.fon
:: dolazi sserifee.fon (ne drži me za reč u vezi tačnih imena ali
:: lako ih je prepoznati /ee/ ). Ostaje da se ručno raspakuju
:: (expand.exe), ubace u system dir a u win.ini promene imena fontova
:: koje treba zameniti EE verzijom.
Kako ovo odraditi u Win95 koji nije PEE?
tools.104oldtimer,
-> #103, pingvin> :: U instalaciji postoje potrebni fontovi. Npr. umesto sserif.fon
> :: dolazi sserifee.fon (ne drži me za reč u vezi tačnih imena ali
>
> Kako ovo odraditi u Win95 koji nije PEE?
Samo nekim editorom fontova, ali je mnogo jednostavnije uzeti ih
od nekog ko ima EE verziju.