PCUTIL.4

22 Aug 1995 - 23 Dec 1999

Topics

  1. setup (58)
  2. memory.mgr (62)
  3. disk.soft (338)
  4. disk.cache (14)
  5. arhiveri (350)
  6. virusi (757)
  7. grafika (1123)
  8. tools (902)
  9. razno (1585)
  10. van.conf (24)
  11. zvuk (3150)
  12. unknown (3)

Messages - tools

tools.649 zeljkoj, -> #648, popovics
> Neću preći na BasWiz jer prelazim na Visual Basic (za DOS ili > WINDOWS videćemo). Još jedanput ti se zahvaljujem što si smogao VB za DOS poseduje potpuno ista ograničenja kao i QB, pa je BasWiz opet neophodan. Znači, ako već prelaziš na VB, predji na onaj za Win.
tools.650 darth.vader, -> #645, zeljkoj
>> Timeout di periferica nel modulo EASYBBS2 allcindirizzo 145A:00C8 >> Premere un tasto per tornare al sistema :)))))))))))))))))))))))))))) Italijanski kompajler rulez ;)))) Poslao sam decku Englesku verziju istog, tako da ce od sada biti na poznatom nam jeziku :) See ya, Darth :)
tools.651 vector, -> #643, popovics
> P.S Da li je NEKO uopste skinuo moj program za menjenje rezolucije > u Dos-u? Ako jeste neka mi doturi pouku na mail u kojoj bi trebao > da iznese svoje misljenje o programu... Program ne radi.
tools.652 darth.vader, -> #651, vector
>> > P.S Da li je NEKO uopste skinuo moj program za menjenje rezolucije >> Program ne radi. Ili se pravi da ne radi ;)))
tools.653 calex,
- novo - windows\util\*.* ------------------ far150b.exe 457k FAR v1.50 beta: File and ARchive manager (Win 95/NT) FAR v1.50 beta for Windows 95/NT The File and ARchive manager, text mode ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ - Long file names support - User defined view modes - File descriptions and highlighting - User menu, file associations - FTP client, network browser - Task list and control whatsnew.txt
tools.654 calex,
- novo - dos\text\*.* ------------------ view133a.zip 98k View v13.3a: pregled WordPerfect/MSWord/Ami/HTML tekstova *** VIEW Version 13.3a September 1997 *** Recent history VIEW Version 13.3 ================= Improved viewing of customised help file VIEWHELP.CST, which must be in the root directory of your C drive. There are no longer restrictions on the file size or type - you can edit it and save in any format that VIEW supports. ASCII is recommended, as these files are much smaller than those in native word processor formats. All the normal functions of VIEW are now available when you view this file. Enabled VIEW to incorporate bookmarks you have added as form feeds in saved files. When you read such files, the embedded form feeds are interpreted as bookmarks. This gives you a way to save bookmarks. Added a "quick save" function - Alt-F6 - to allow you to save a file in the same format as the on-screen display. There are no options to save as DOS or UNIX, include line numbers etc. with this function. You are asked to provide a file name; if you just press enter a default name of myfile.sav is used. The saved file is in your c drive root directory. VIEW Version 13.3a ================== Restored F11 (exit with error level 2) function, which somehow got lost along the way.
tools.655 calex,
- novo - dos\text\*.* ------------------ view134.zip 98k View v13.4: pregled WordPerfect/MSWord/Ami/HTML tekstova VIEW Version 13.4 ================= Added decode routine for Word97 files. Note that this may not work for all such files because of their complexity. Minor improvement to Wordperfect 7/8 files. Note that thse may also not dispaly correctly because of their complexity.
tools.656 kenza,
Hi! Jel postoji neki icon editor za W95? Do sad sam koristio Icon Master Editor medjutim on nesto bas i ne radi sa 95-icom... Poz.
tools.657 johnnya,
Koji program mogu da koristim za snimanje (semplovanje) u VOC formatu ? ( treba mi 8-bitni, mono, noncompresed VOC file) Takođe bi bio od pomoći utility WAV->VOC ... Hvala
tools.658 miskop, -> #656, kenza
-> Jel postoji neki icon editor za W95? Do sad sam koristio Icon -> Master Editor medjutim on nesto bas i ne radi sa 95-icom... Ovde je okačen Microangelo v2.1, najmoćniji od svih. Prelistaj poruke od pre jedno 3-4 meseca...
tools.659 kiklop, -> #656, kenza
Probaj Microangelo firme Impact software. Program je rađen za 95-icu i NT i podržava sve što treba a i više. Adresa je http://www.impactsoft.com/. Naravno program je shareware... Ako treba poslaću ga, samo kažite.
tools.660 silence, -> #657, johnnya
> Koji program mogu da koristim za snimanje (semplovanje) u VOC formatu ? > ( treba mi 8-bitni, mono, noncompresed VOC file) > > Takođe bi bio od pomoći utility WAV->VOC ... Sound Forge 4.0 ne može da sempluje direktno u VOC format, ali zato može da konvertuje u i iz njega. Obzirom da je VOC format Creative Labs-ov, moguće da se uz njihove zvučne kartice isporučuje neku utility za direktno semplovanje u taj format...
tools.661 vukov,
Molio bih iskusnije korisnike programa Acrobat Reader za malu pomoć, odn. savet kako da kod štampanja pdf-dokumenta od stotinak stranica najpre odštampam sve neparne, a potom parne stranice? Drugim rečima, kako se na najjednostavniji način može obaviti dvostrano štampanje? Takodje ma interesuje da li je moguće sa jedne pdf-stranice ekspor- tovati tekstualni deo u neku ASCII datoteku? Zahvaljujem na upotrebljivim savetima.
tools.662 kostja, -> #661, vukov
=> odn. savet kako da kod štampanja pdf-dokumenta od stotinak stranica => najpre odštampam sve neparne, a potom parne stranice? Drugim rečima, => kako se na najjednostavniji način može obaviti dvostrano štampanje? Koliko ja znam jedino da ručno ubacuješ papir u štampač. => Takodje ma interesuje da li je moguće sa jedne pdf-stranice ekspor- => tovati tekstualni deo u neku ASCII datoteku? Reader 3.0 = desni klik miša, select all... ali pazi ako ti je tekst u više kolona ima da ga zbrćka.
tools.663 olio, -> #661, vukov
> Zahvaljujem na upotrebljivim savetima. Program WOPR, ima ga za word6. i za Win97. On stampa ono sto ti hoces, a ima ga ovde na Sezamu. Ja ga koristim da vise strana u .DOC formatu stampam na jednoj strani, a ima i bezbroj mogucnosti stampanja(boklet,...) Pozdrav Oliver.
tools.664 spantic, -> #661, vukov
> Molio bih iskusnije korisnike programa Acrobat Reader za malu pomoć, > odn. savet kako da kod štampanja pdf-dokumenta od stotinak stranica > najpre odštampam sve neparne, a potom parne stranice? Drugim rečima, > kako se na najjednostavniji način može obaviti dvostrano štampanje? Nabaviš Ghost Script za Windows 95/NT. On je PS (ali i PDF) pregledač i što je najvažnije može da štampa kako ti drago. Ovde ga možeš naći pod windows\text\*.* ------------------ gs501w32.zip 525k GhostScript v5.01 (pregled PS/EPS/PDF fajlova) gsv22w32.zip 451k GSview v2.2: shell za GhostScript 5.01
tools.665 stameni,
Za pregled nekih PDF dokumenata našao sam da u direktorijumima postoje GhostScript i Adobe Acrobat Reader u nekoliko datoteka. Koji od ovih programa preporučujete da preuzmem? Po šturom opisu uz datoteke zaključujem da je bolji GhostScript, jer nudi pregled i PS i EPS fajlova, a radi iz komandne linije (DOS-a); ako je to tačno, koje datoteke da skinem?
tools.666 ranx, -> #665, stameni
> uz datoteke zaključujem da je bolji GhostScript, jer nudi pregled > i PS i EPS fajlova, a radi iz komandne linije (DOS-a); ako je to Najbolja je kombinacija Adobe Acrobat Distiller+Reader (ili Exchange). Distiller-om konvertuješ PS ili EPS u PDF. Takođe je zanimljiva stvar i program SuperPrint 5.0, PostScript Level 1&2 softverski RIP koji omogućava štampu PS datoteka na običnim štampačima, kao i ripovanje u TIF ili JPG fajl. Koristi se mnogo lakše od GhostScript-a, a čini mi se i da mnogo brže i bolje radi.
tools.667 stameni, -> #666, ranx
>> Najbolja je kombinacija Adobe Acrobat Distiller+Reader (ili Exchange). >> Takođe je zanimljiva stvar i program SuperPrint 5.0, PostScript Level >> 1&2 Šta se od ovog može naći na Sezamu? I još jedno pitanje (ne samo za tebe): dir /s /n mi je pre neki dan prijavio da su stigle nove verzije GhostScripta, a mislim da nije obnarodovano po konferencijama -- je li tako ili sam ja nešto propustio?
tools.668 ranx, -> #667, stameni
> Šta se od ovog može naći na Sezamu? I još jedno pitanje (ne Samo Adobe Acrobat Reader - Distiller je komercijalni proizvod, SuperPrint 5.0 takođe...
tools.669 kostja, -> #667, stameni
=> Šta se od ovog može naći na Sezamu? I još jedno pitanje (ne => samo za tebe): dir /s /n mi je pre neki dan prijavio da su stigle => nove verzije GhostScripta, a mislim da nije obnarodovano po => konferencijama -- je li tako ili sam ja nešto propustio? Jeste, stigla je nova verzija, a ni ja nisam primetio da je bilo u neko obaveštenje. Pored dotičnog na Sezamu se može naći još samo Acrobat Reader 3.0 dok su ostala tri komercijalni programa, pa...
tools.670 stameni, -> #669, kostja
Hvala, kostja, Acrobat Reader će mi verovatno odraditi posao :) Hvala i ranxu na savetima.
tools.671 miskop,
Evo ga jedan simpatičan NC klon. Nije baš kao Windows Commander, ali može da se proba... ---------- Nico's Commander for Windows 95 and Windows NT version 3.04 (c) 1998, Nico Cuppen Nico's Commander is shareware. You may try in for 30 days. ---------- Nico's Commander is a Norton Commander like file manager for Windows 95 and Windows NT. Besides basic file management capabilities it offers several useful additions: * Ten application buttons you can configure to start your favourite applications with a mouse click, and at the same time feed a selected file to the application * Show the current date and time in the title bar of the current application * Built-in zip and unzip function with support for long file names * Try out facility for ZIP files * Search for files and for text strings in files * Compare directories * Compare (text) files * Built-in editor for ASCII files * Explorer like context menus * Reach your desktop icons with one click of the mouse, even when the desktop is cluttered with windows * Print ASCII files one page on a sheet (portrait) or two pages on a sheet (landscape) * Minimize by right clicking on empty space in the main window * Esc key instantly activates your screen saver * A button ExitWin to log off and on, to exit and restart Windows or reboot the machine. nc.zip
tools.672 ranx, -> #668, ranx
> Samo Adobe Acrobat Reader - Distiller je komercijalni proizvod, SuperPrint > 5.0 takođe... Da ne zaboravim: http://adobe.com - Adobe http://www.zeno.com - SuperPrint
tools.673 pvlada,
Potreban mi je neki Screen graber, koji grabuje neki ASCI ekran. Da li to postoji uopšte ? Pozdrav Valda
tools.674 emajsijuen, -> #673, pvlada
│ Potreban mi je neki Screen graber, koji grabuje neki ASCI ekran. │ Da li to postoji uopste ? └─────────────────────────────────────────── Evo saljem program za grebovanje ekrana. Jedini problem je sto ce i .txt ekran da snimi u .pcx fajl... Mozda ti posluzi... Pozdrav, Vlada... neograb.exe
tools.675 saint, -> #674, emajsijuen
Da li postoji neki Graber za DOS i da moze da postoji cak i kada je DOS4GW pusten?
tools.676 calex,
- novo - windows\util\*.* ------------------ far150.zip 458k FAR v1.50: File and ARchive manager (Win 95/NT) FAR v1.50 (release) for Windows 95/NT The File and ARchive manager, text mode ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ - This version is SHAREWARE - NEW! "Process list" plugin - NEW! Interface changes in FTP client - Long file names support - User defined view modes - File descriptions and highlighting - User menu, file associations - FTP client, network browser - Task list and control whatsnew.txt
tools.677 supers, -> #676, calex
>> - This version is SHAREWARE Jel dosadna?
tools.678 pill, -> #675, saint
> Da li postoji neki Graber za DOS > i da moze da postoji cak i kada > je DOS4GW pusten? PCXDUMP - ako dobro podesiš parametre skida uvek. pcxdmp81.zip
tools.679 krsta,
Da li bi neko mogao da mi posalje na mail >KRSTA< program za dos 6.20 pod nazivom CHKDSK.EXE! unapred zahvalan SRDJAN!
tools.681 dbambi,
Ne znam da li sam jedini, ali ne mogu nikako uz pomoć ZKey-a (dzakic) da mapiram kod 240 (đ po CP1250). Kucanje Alt+240 regularno daje đ. Kodovi 239,241 na istom tasteru rade bez problema... Da li postoji rešenje ? Bambi
tools.682 banga, -> #681, dbambi
> Ne znam da li sam jedini, ali ne mogu nikako uz pomoć ZKey-a > (dzakic) da mapiram kod 240 (đ po CP1250). Kucanje Alt+240 > regularno Verzija 2.22 (2.21 ne radi đ :) \dos\yu\zkey222.rar
tools.683 apopovic,
Jedno pitanjce... Zna li neko neki program za centriranje slike na monitoru. Muka mi vise od pomeranja: DOS - Windows95. POZ!
tools.684 saint, -> #683, apopovic
=> Zna li neko neki program za centriranje slike na monitoru. => Muka mi vise od pomeranja: DOS - Windows95. Onaj Schitechov Display Doctor nije los.Imas ga u DIR-u.
tools.685 the.edge,
Zasto oni ruski idioti sto prave Dos Navigator ne izbacuju nove verzije? Kazem idioti, jer im je tehnicka/help podrska NULA! Gori help file nisam video (totalno nedovrsen i bezveze napisan). Site im izgleda kao neka na brzaka uradjena beda - neverovatno koliko nemaju smisla za biznis. ;( Mogu silnu lovu da zarade sa tim... AcCeSS DeNiED
tools.686 pavijan, -> #685, the.edge
> Zasto oni ruski idioti sto prave Dos Navigator ne izbacuju nove verzije? ______________________________ Delim tvoje misljenje ali mislim da ce sledeca verzija posle DN 1.51r beta verzije (o kojoj sam samo cuo) da bude windows aplikacija kao odgovor na Wincommander kome ruku na srce nema mnogo sta da se zameri osim one podrske za slovenacki. Mozda nije losa ideja da im se napise nesto na mail. Pozdrav od pavijana.
tools.687 miskop, -> #686, pavijan
>> Delim tvoje misljenje ali mislim da ce sledeca verzija posle DN 1.51r beta >> verzije (o kojoj sam samo cuo) da bude windows aplikacija kao odgovor na >> Wincommander kome ruku na srce nema mnogo sta da se zameri osim one >> podrske za slovenacki. Što se tiče Win Commander-a, mislim da mu vreme polako ističe. Konce mu mrsi program pod nazivom WinNc(okačen u PCOS/win95). Ja sam uvek tako zamišljao Win Commander, ali evo napokon, ljudi se setili i uradili kako treba. Program potpuno ima sve iste opcije kao i Commander, ali u Shareware verziji nema nekih opcija koje postoje u Commercial verziji. BTW, ima Office 97 look. A što se tiče Commandera i podrške za slovenački, evo kačim uz poruku i podršku za srpski jezik. Fajl treba iskopirati u pod- direktorijum Language Win Commander dir-a i onda ga učitati preko Configuration/Options.../Language/Main menu file i imaćete sve menije na srpskom. wcmd_ser.mnu
tools.688 pavijan, -> #687, miskop
> A sto se tice Commandera i podrske za slovenacki, evo kacim uz > poruku i podrsku za srpski jezik. Fajl treba iskopirati u pod- > direktorijum Language Win Commander dir-a i onda ga ucitati > preko Configuration/Options.../Language/Main menu file i > imacete sve menije na srpskom. ______________________________ Hvala, za trud. Ja sam svojevremeno probao da prepravim slovenacki al' nisam imao zivce da stvar isteram do kraja. Drugo nisi dao komentar na ideju da se pise tvorcima Dos Navigatora sa sugestijama. Pozdrav od pavijana.
tools.689 the.edge, -> #686, pavijan
T?>> Delim tvoje misljenje ali mislim da ce sledeca verzija posle DN 1. T?>> 51r beta verzije (o kojoj sam samo cuo)da bude windows aplikacija kao T?>> odgovor na Za 1.51r nisam cuo i bice mi zao ako bude windows aplikacija. Iako stalno koristim w95, mislim da on jos nije sposoban da obavlja funkcije sa diskom kao DOS i to DN. Ja jednostavno ne mogu da radim (mislim na copy/delete/move/archive/pic view itd, itd.) u windows okruzenju. Sve ove poruke pisem u DNovom editoru i BAS sve sa diskom radim u DN, dakle u full screen dos prozoru. Da ne kazem sto bi bez DNa bio kao osakacen. Zato mi je bas i zhao da takav program propada zbog nesposobnih programera. T?>> Mozda nije losa ideja da im se napise nesto na mail. Pisao sam vec 2-3 puta i ni jednom nisam dobio odgovor ili neku 'oznaku' na siteu. Imas utisak kao da i necitaju... AcCeSS DeNiED
tools.690 apopovic,
Skinuh iz DIR-a SciTech Display Doctor 6.0 pa me interesuje sta ce se desiti posle 21 dan. Ova verzija je trail i ne moze se registrovati (tako kazu), ali ne kuzim da li ce prestati da radi ! Program nije los pa bi ga zadrzao........ KO ZNA? POZ!
tools.691 miskop, -> #688, pavijan
>> Drugo nisi dao komentar na ideju da se pise tvorcima Dos Navigatora sa >> sugestijama. Dos Navigator nikad nisam koristio, tj. oduvek sam koristio NC, (što se DOS-a tiče) tako da nemam komentar na gore pomenuto.
tools.692 the.edge, -> #691, miskop
T?>> Dos Navigator nikad nisam koristio,tj.oduvek sam koristio NC, (sto se T?>> DOS-a tice)tako da nemam komentar na gore pomenuto. Stvar ukusa, ali je cinjenica da je DN mnoooooooooogo flexibilniji i bolji od NCa. Ja sam skoro 2 godine koristio NC, jer me mrzelo da konfigurisem DN, medjutim kad sam to uradio - rad sa DNom je postala uzivancija. AcCeSS DeNiED
tools.693 the.edge, -> #690, apopovic
T?>> Skinuh iz DIR-a SciTech Display Doctor 6.0 pa me interesuje sta ce se T?>> desiti posle 21 dan. Explodirace ti komp. ;) ;) Ako ti treba reg., tj. crack javi se. AcCeSS DeNiED
tools.694 saint, -> #689, the.edge
=> Sve ove poruke pisem u DNovom editoru i BAS sve sa diskom radim u DN, => dakle u full screen dos prozoru. Da ne kazem sto bi bez DNa bio kao => osakacen. Jeste ali kod DosNavigatora i NC-a ipak ne mozes da radis sa dugim imenima fajlova.Dovolnjo bi bilo samo to da isprave u novoj verziji pa da se sve moze raditi pod DN-om.
tools.695 the.edge, -> #694, saint
T?>> Jeste ali kod DosNavigatora i NC-a ipak ne mozes da radis sa dugim T?>> imenima fajlova.Dovolnjo bi bilo samo to da isprave u novoj verziji pa T?>> da se sve moze raditi pod DN-om. Slazem se, ali mi to ne predstavlja neki problem, jer uvek stavljam 8 slova. Mada, ja sam im vec poslao taj predlog (ne znam zasto to vec nisu uveli), ali kao sto rekoh, imam utisak kao da nisu ni procitali mail. ;( AcCeSS DeNiED
tools.696 pavijan, -> #689, the.edge
> sa diskom kao DOS i to DN. Ja jednostavno ne mogu da radim (mislim na > copy/delete/move/archive/pic view itd, itd.) u windows okruzenju. > Sve ove poruke pisem u DNovom editoru i BAS sve sa diskom radim u DN, dakle > u full screen dos prozoru. Da ne kazem sto bi bez DNa bio kao osakacen. > Zato mi je bas i zhao da takav program propada zbog nesposobnih programera. ______________________________ Neznam kako si konfigurisao svoj Dn ali ja koristim za pregled slika u Dos-u Sea1.3 verzija i uputio sam dos da njega poziva za predled slika. Tako da kad u Dn-u naidjem na sliku dovoljno je enterujem i slika se pojavi kroz Sea. Drugo napraio sam licni meni koji se poziva sa F2 u kome mi je pored onog sto Dn nudi difoltno jos i HD-copy, DDI-71, F-prot, i Kill, u raznim rezimima rada tako da mnogo manje gubim vreme za pozivanje istih programa. Inace veliki problem sam imao sa brisanjem iz Dn-a jer W95-ica ne dozvoljava direktan pristup disku tako da nemogu da koristim Trashcan za vracanje obrisanih fajlova, ali sam resio problem tako sto sam podesio da brisanje iz Dn-a ipak moze da radi (a da ne restartuje kompjuter), ali kao trajno. Sad bez Dn-a ne bih bas bio kao osakacen ali onda bi sve moralo peske (skoro sam na jednom racunaru morao da pakujem nesto a decko nema nista osim 95-ice) a sreca je da je imao arj.exe koji poznajem i peske pa u MSDOS promt pa lepo uradim posao inace bih se samo cesao. Mislim da program sigurno nece da propadne bas zbog toga sto moze da se podesava kako ti je volja. Dobra alternativa ako nemas Dn a nemas ni Nc je Volkov Commander koji izgleda kao Nc a dolazi zapakovan na samo 74Kb. Samo treba koristiti stariju verziju jer je nova jos u beta fazi. Ako ti moje iskustvo u konfigurisanju Dn-a nesto pomaze, rado cu te uputiti, sto isto ocekujem i od tebe. Pozdrav od pavijana. P.S. > Pisao sam vec 2-3 puta i ni jednom nisam dobio odgovor ili neku 'oznaku' na > siteu. Imas utisak kao da i necitaju... ______________________________ Mozda je trebalo pokusati da im se pise na srpskom. Sta mislis o ovome?
tools.697 pavijan, -> #691, miskop
> Dos Navigator nikad nisam koristio, tj. oduvek sam koristio NC, > (sto se DOS-a tice) tako da nemam komentar na gore pomenuto. ______________________________ "..Grdno ..ovaj grdno gresis sinko.." Sala na stranu trebao bi da vidis kako to sljaka. To ti je u stvari Dos aplikacija sa Windows karakteristikama. Mozes u isto vreme da prikazes vise prozora u njemu, i mislim da je tata za Dos. Mozda gresim i mozda nisam objektivan ali....kazem treba videti. Pozdrav od pavijana.
tools.698 the.edge, -> #696, pavijan
T?>> Neznam kako si konfigurisao svoj Dn ali ja koristim za pregled slika T?>> u Dos-u Sea1.3 verzija i uputio sam dos da njega poziva za predled T?>> slika.Tako da kad u Dn-u naidjem na sliku dovoljno je enterujem i T?>> slika se pojavi kroz Sea. Sve sam i ja to konfigurisao - i pic view, i sve ahrivere (arj raspakuje sa alt-enter) i menije, itd. 10x anyway. AcCeSS DeNiED
tools.699 saint, -> #695, the.edge
=> Slazem se, ali mi to ne predstavlja neki problem, jer uvek stavljam 8 => slova. Da ali mnogi programi pogotovo oni Shareware imaju duga imena. tako da moras da kucas u promptu da bi ih raspaovao valjano.
tools.700 jujo, -> #685, the.edge
# Zasto oni ruski idioti sto prave Dos Navigator ne izbacuju nove verzije? DN sux...
tools.701 apopovic, -> #693, the.edge
> T?>> Skinuh iz DIR-a SciTech Display Doctor 6.0 pa me interesuje sta ce se > T?>> desiti posle 21 dan. > > Explodirace ti komp. ;) Ma dobro to..a sta cu ja sutra? Zbilja jel crkne display dotore posle 21 den?
tools.702 supers, -> #695, the.edge
>> Slazem se, ali mi to ne predstavlja neki problem, jer uvek stavljam 8 >> slova. Mada, ja sam im vec poslao taj predlog (ne znam zasto to vec nisu >> uveli), ali kao sto rekoh, imam utisak kao da nisu ni procitali mail. ;( Probaj da skineš sa Sezama FAR, to je commander koji radi u text modu a podržava duga imena. Sličan je DN-u, s tim što malo više liči na NC. Znači, imaš sve prednosti Win95 (LFN, brisanje u recycle bin i ostalo) a još uvek imaš i specijalitete na koje te navikao DN kao što je highlight fajlova u raznim bojama...
tools.703 supers, -> #696, pavijan
>> problem sam imao sa brisanjem iz Dn-a jer W95-ica ne dozvoljava >> direktan pristup disku tako da nemogu da koristim Trashcan za vracanje >> obrisanih fajlova, ali sam resio problem tako sto sam podesio da >> brisanje iz Dn-a ipak moze da radi (a da ne restartuje kompjuter), ali >> kao trajno. I za tebe važi isti savet. Pređi na FAR, pa ćeš sve obrisane fajlove moći da povratiš iz recycle bina.
tools.704 the.edge, -> #700, jujo
T?>> DN sux... Pre nego sto izjavis tako nesto, navedi razloge. Jednostavno, ti ovom programu ne mozes da nadjes manu. Los help file, mozda ruzniji interface u odnosu na NC nisu razlog da kazes da je DN los. Ja bolji i flexibilniji shell program nisam video. U DNu bas sve mozes (ukoliko ga pravilno podesis) da uradis za par sec. Zasto bih ja uzimao w95 program za gledanje slika, kada u DNu sa jednim jedinim tasterom mogu da pogledam bilo koju sliku? Na isti nacin mogu da otpakujem bilo koju arhivu, da slusam muziku (XM, S3M, MOD, itd.) ili da startujem neki usluzni program. Ako vec nisi znao da ga podesis, bolje cuti. Ne verujem da bi i jedan covek rekao da je DN los ako ga je pritom pravilno podesio. Da ti nije mozda DN formatirao disk, kao sto ti je notepad unistio FAT?... AcCeSS DeNiED
tools.705 the.edge, -> #701, apopovic
T?>> Zbilja jel crkne display dotore posle 21 den? Tako je... zato nabavis reg. ili crack za trial i sve bude kewl. AcCeSS DeNiED
tools.706 the.edge, -> #702, supers
T?>> Probaj da skines sa Sezama FAR,to je commander koji radi u text modu T?>> a podrzava duga imena.Slican je DN-u,s tim sto malo vise lici na NC. Hvala za predlog, ali ja ostajem na DNu. Ja u ovoj konf. nisam ni hteo da pricam koji je shell bolji, posto to delimicno zavisi i od korisnika, vec sam se samo putao zasto ne izbacuju nove verzije. AcCeSS DeNiED
tools.707 calex,
- novo - windows\util\*.* ------------------ far151.zip 463k FAR v1.51: File and ARchive manager (Win 95/NT) FAR v1.51 for Windows 95/NT Text mode file and archive mmanager ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ - Long file names support - User defined view modes - File descriptions and highlighting - User menu, file associations - FTP client, network browser - Task list and control The FAR File and Archive Manager ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ What's new in the latest version ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ FAR 1.51 1. "Use right Alt as AltGr" option in "Interface settings" dialog. Set it, if you experience problems with using right Alt combinations to enter symbols under Windows 95. Or clear it, if you prefer to use right Alt for quick search. This option has meaning only under Windows 95 and ignored under Windows NT. 2. Shift-Left, Shift-Right, Shift-Home, Shift-End, Ctrl-Shift-Left and Ctrl-Shift-Right can be used in all edit controls to select text. 3. New FAR color palette items: "Dialog selected text input" and "Command line selected text". Previous "Dialog selected text input" item is renamed to "Dialog unchanged text input". 4. Internal editor: a) Ctrl-D deletes block without placing it to clipboard; b) Text format (original, DOS, Unix) option in "Save as" dialog. 5. ShiftInsSearch.reg macro in Addons allows to use Shift-Ins to search text from clipboard in internal viewer. 6. "Firewall" parameter in FTP client configuration. Only one type of firewall is supported: remote_user@remote_host is sent to firewall as user name when connecting to remote_host. 7. SET <variable>=<value> command now processed internally by FAR. 8. BZIP2 archiver support is added. 9. File position saving in viewer and editor now works also for archived files. 10. 'P' modifier (path only) of file name variable in archive support plugin. 11. Plugins API: a) new Compare function; b) new FCTL_SETUSERSCREEN command in Control function. 12. Fixed a few bugs.
tools.708 apopovic, -> #705, the.edge
> T?>> Zbilja jel crkne display dotore posle 21 den? > Tako je... zato nabavis reg. ili crack za trial i sve bude kewl. E a ko ima crack, ako uopste postoji, posto registracija nije moguca u trail-u ?
tools.709 pavijan, -> #703, supers
> I za tebe vazi isti savet. Predi na FAR, pa ces sve obrisane fajlove > moci da povratis iz recycle bina. ______________________________ Pa neznam moracu da vidim na sta lici, ali za sada sam resen da ostanem na Dn-u. Znas ja sam vrsta koja izumire - Dosofil i volim da se muvam po Dos-u. :))) Pozdrav od pavijana.
tools.710 emajsijuen, -> #704, the.edge
│ (ukoliko ga pravilno podesis) da uradis za par sec. Zasto bih ja uzimao │ w95 program za gledanje slika, kada u DNu sa jednim jedinim tasterom mogu │ da pogledam bilo koju sliku? Na isti nacin mogu da otpakujem bilo koju └──────────────────────────────────────── I NC ima opciju Extension file edit..., tako da to tvoje gledanje slika i nije neka prednost. Ne kazem da je DN los, ali meni se vise svidja NC... Pozdrav, Vlada...
tools.711 pavijan, -> #702, supers
> Probaj da skines sa Sezama FAR, to je commander koji radi u text modu ______________________________ Skinuo sam doticni i mogu reci da je u stvari finalizovani Volkov Commander sa odlicno uradjenom podrskom za W95. Pohvalno nema sta. Dobro ga je imati kao alternativu. Inace ovako sam zamisljao odprilike sledecu verziju Dn-a, ali dok se ne pojavi nova verzija ostajem pri sadasnjoj. Far ima buducnost to je bez sumnje ali nema svoj Windows, svoj Terminal, svoj Calculator, svoj Exel, svoj CD, i mogu da nabrajam do sutra komplikovaniji je za konfigurisanje user menu-a. U svakom slucaju hvala za informaciju bila je vredna. Pozdrav od pavijana.
tools.712 supers, -> #711, pavijan
>> Far ima buducnost to je bez sumnje ali nema svoj Windows, svoj Terminal, >> svoj Calculator, svoj Exel, svoj CD, i mogu da nabrajam do sutra FAR je ipak samo jedna dobra alatka za file management, dok je DN program koji radi sve ;) Mislim da je dobro to što FAR nije svemoćan, jer dobar deo ljudi ima svoj omiljeni kalkulator, terminal, CD plejer... Inače, FAR je otvoren za ubacivanje plug-inova, slično kao Winamp. Uz program ide FTP client i još neki pluginovi, a ja imam čak i registry editor plugin.
tools.713 supers, -> #710, emajsijuen
>> I NC ima opciju Extension file edit..., tako da to tvoje gledanje slika >> i nije neka prednost. Ne kazem da je DN los, ali meni se vise svidja NC... Norton Commander je legenda jer je on postavio standarde file managementa. Ipak, svi njegovi klonovi su ga daleko prevazišli po mogućnostima.
tools.714 saint, -> #712, supers
=> Inace, FAR je otvoren za ubacivanje plug-inova, slicno kao Winamp. => Uz program ide FTP client i jos neki pluginovi, a ja imam cak => i registry editor plugin. Aj posalji neke Plug-inove ako ti nije tesko.
tools.715 jujo, -> #704, the.edge
# Ako vec nisi znao da ga podesis, bolje cuti. Ne verujem da bi i jedan # covek rekao da je DN los ako ga je pritom pravilno podesio. # Da ti nije mozda DN formatirao disk, kao sto ti je notepad unistio # FAT?... # AcCeSS DeNiED Ja koristim NC i konfigurisao sam ga da radi ono sto meni treba, a to je da mogu da prevodim C, PAS, ASM programe jednim enterom, ili da editujem iste, da gledam slike, preslusavam WAV-ove,... Jedan od razloga sto ne koristim DN je zato sto se sporo startuje i zato sto sam video par programa koji nisu hteli da rade kad je DN u "pozadini". A mozda i zato sto je previse nabudzen...jednostavno, ima toliko opcija da mi vecina njih uopste netreba.... yooyo:
tools.716 saint, -> #715, jujo
=> Jedan od razloga sto ne koristim DN je zato sto se sporo startuje i => zato sto sam video par programa koji nisu hteli da rade kad je DN u => "pozadini". Koji su to programi? Nisam primetio ni jedan.
tools.717 jujo, -> #716, saint
# => Jedan od razloga sto ne koristim DN je zato sto se sporo startuje i # => zato sto sam video par programa koji nisu hteli da rade kad je DN u # => "pozadini". # # Koji su to programi? Nisam primetio ni jedan. # Pa npr... BC 3.1. Ponekad radi, ali mi npr. puca na alokaciji memorije. U stvari, memorije ima, ali jednostavno masina se smrzne. Sa NC-om nema problema... yooyo:
tools.718 pavijan, -> #717, jujo
> Jedan od razloga sto ne koristim DN je zato sto se sporo startuje i > zato sto sam video par programa koji nisu hteli da rade kad je DN u > "pozadini". _____________________________ > Koji su to programi? Nisam primetio ni jedan. ______________________________ Tacno je da DN zauzima vise memorije od NC-a i da zbog toga oce da pravi probleme kod podizanja nekih Dos aplikacija ali se to resava tako sto se izadje iz DN-a i doticni program se pozove iz komandne linije. Ovo je poznato onima koji su se mucili na slabijim masinama (286,386...) gde ima malo memorije. Interesantno je da sve radi iz Window-ovog Dos-prompta jer sam Window bolje kositi raspolozivu memoriju od Dos-a. Inace klasican primer da DN trazi dovoljno memorije za svoj rad je kada je na u Dos-u ukljucen BF4 na cekanju (Bitware za Dos), i u isto vreme se startuje DN onda se pojavi poruka da nema dovoljno memorije dok se NC lepo podigne i radi. No i posle svega DN ! Pozdrav od pavijana.
tools.719 popovics, -> #715, jujo
▄- editujem iste, da gledam slike, preslusavam WAV-ove,... Ja sam takođe NC-ovac, jer jednostavno ima mnooogo lepši interfejs od DN, mada sam i njega držao na disku do skora, ali sam ga obrisao. Koristim verziju 4.0, ali malo prebudženu, tako da koristi view-er od 5.0, i alate za arhive od 5.0 ( copyright na ovo prebudžavanje je moje :) ). Ali, to nije bitno, mene interesuje da li postoji shareware program za preslušavanje .Wav-ova za Dos, iz komandne linije, il' moram da ga napišem?
tools.720 jujo, -> #719, popovics
# Koristim verziju 4.0, ali malo prebudzenu, tako da koristi view-er od # 5.0, i alate za arhive od 5.0 ( copyright na ovo prebudzavanje je moje # :) ). Ali, to nije bitno, mene interesuje da li postoji shareware # program za preslusavanje .Wav-ova za Dos, iz komandne linije, il' moram # da ga napisem Pa zavisi od kartice.... Ja sam npr. uz Gravis dobio CD sa programima, medju kojima ima i prog za preslusavanje WAV-ova i semplovanje istih. Kada sam kupio OPTI931... nisam dobio nista... cak ni drajvere. Njih sam morao skinuti sa Interneta. Za SB imam neki programcic WPLAY, ali ga nisam testirao jer nemam SB :). Sa OPTI 931 nije hteo da radi, al me zato nije briga jer GUS svira.. yooyo:
tools.721 emajsijuen, -> #720, jujo
│ Za SB imam neki programcic WPLAY, ali ga nisam testirao jer nemam SB :). │ Sa OPTI 931 nije hteo da radi, al me zato nije briga jer GUS svira.. └─────────────────────────────────────────── Imam neko programce za pustanje Wav/Mid/Cmf fajlova za DOS. Nisam video karticu sa kojom ne radi. Ako nekome treba neka vice... :) Pozdrav, Vlada....
tools.722 popovics, -> #721, emajsijuen
▄- │ Za SB imam neki programcic WPLAY, ali ga nisam testirao jer ▄- nemam SB :). │ Sa OPTI 931 nije hteo da radi, al me zato nije ▄- briga jer GUS svira.. ▄- └─────────────────────────────────────────── E, pa na svih 4 instalacionih diskova ( 2xCD, 2xdisketa ) za moju malu SB 16 P'n'P, nema programa po imenu WPLAY, a ni ništa slično :(. Fora je u tome da su oni kad su je napravili imali u vidu da će ona stalno ( odakle im ta luda ideja ) raditi po Win95-om, tako da je i sav softver za nju... ▄- Imam neko programce za pustanje Wav/Mid/Cmf fajlova za DOS. ▄- Nisam video karticu sa kojom ne radi. Ako nekome treba neka ▄- vice... :) Baci ga, ako nije puno teško, a ako jeste, nema veze, napisaću ga sam, k'o da je to neki problem...
tools.723 emajsijuen, -> #722, popovics
│ Baci ga, ako nije puno tesko, a ako jeste, nema veze, napisacu ga sam, │ k'o da je to neki problem... └─────────────────────────────────────────── Napisaces ga sam ? Hmmmmm.... Saljem uz poruku program Play, sa 2 zvucna fajla (cmf+mid). BTW, nemam sve fajlove koje dolaze uz program - obrisao sam neke .doc fajlove... ;) Pozdrav, Vlada... play.arj
tools.724 saint, -> #721, emajsijuen
=> Imam neko programce za pustanje Wav/Mid/Cmf fajlova za DOS. Nisam video => karticu sa kojom ne radi. Ako nekome treba neka vice... :) SAAAAAAAALJIIIIIIIIIIII !!!! Evo viknuo sam :)
tools.725 saint, -> #722, popovics
=> Baci ga, ako nije puno tesko, a ako jeste, nema veze, napisacu ga sam, => k'o da je to neki problem... Aj napisi nece da fali. Ako moze da pusta i MIDI-je,CD-Audio i MP3. Moze?
tools.726 calex,
Izgleda da smo se džabe nadali. :( Konačno se pojavilo nešto novo na Ritlabs sajtu (a da nije TheBat) ali skoro kao da nije. ;) Izašla je verzija 1.50 build 002 ali se sve svodi samo na par sitnica. Ništa od LFN podrške. :( Ipak: - novo - dos\utils\*.* ------------------ dn1502.zip 912k DOS Navigator v1.50 build 2: odličan klon NC-a ░░▒▓║ The DOS Navigator: history since v1.30 ║▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒░░░░░░░░░░░░░░░░ [■] Important note [+] New feature [-] Bug fix [*] Bug fix and/or improvement Version 1.50 Build 002: changes since Build 000 ──────────────────────────────────────────────────────────────────── [-] Fixed a bug with UUEncode, that could corrupt the configuration file. [-] Fixed a bug with adding dummy empty lines to the end of descripytion files.
tools.727 dr.iivan, -> #703, supers
> I za tebe vazi isti savet. Predi na FAR, pa ces sve obrisane fajlove > moci da povratis iz recycle bina. A zar se to ne resava u Recycle Bin-u opcijom da obrisane fajlove kupi i iz DOS-a? Anyway, DN rules i bukvalno ne mogu da zamislim rad sa diskom bez njega, iako slabo koristim mogucnosti user menu-a. Ipak, FAR sam instalirao jos odavno, ali ga nisam koristio. Sad si me podsetio da ga malo pretrazim. Ne svidja mi se to sto vise lici na NC, nego na DN. Suvise sam navikao na neke stvari u DN-u. Drugacija je paleta boja za fajlove u FAR-u, drugaciji editor (citaj: losiji, nema vertikalne i horizontalne linije itd), uopste, manje je flexibilan od DN-a.. Drugaciji mu je raspored fajlova u panelu (iako mu zadam jedan prioritet, on ubaci ispred neke fajlove!), a posebno mi se nije svidelo to sto ne mogu pritiskom na Alt da se prebacim u rezim da mi trazi fajl u dir-u onako kako kucam (kao trazenje poruke u Senioru, po broju - ne znam kako se tacno zove taj rezim). Ne moze se ni sa ESC dobiti screen iza panela, da vidim sta mi je poslednje startovani (a i sire:) fajl u DOS-u radio, a i mala slova u imenima dir-a znaju da zbune.. Ukratko, suvise sam se razmazio DN-om :) Ipak, odusevio sam se listom taskova 95tice u FAR-u :) a i podrzava LFN. Nije los..
tools.728 kenza, -> #703, supers
> I za tebe vazi isti savet. Predi na FAR, pa ces sve obrisane fajlove > moci da povratis iz recycle bina. Ali BigBin? :) Ko nije probao nije svestan šta propušta. Još je i freeware. LM, kupi sve fajlove koji su obrisani u DOSu i trpa ih u Recycle, a uz to - još i ide uz poruku. :) Ne bi bilo loše da stavi u dir. bigbin.zip
tools.729 kenza, -> #728, kenza
Da, zaboravih - treba da se postavi u startup.
tools.730 calex, -> #728, kenza
> Ali BigBin? :) Ko nije probao nije svestan šta propušta. Još je i > freeware. LM, kupi sve fajlove koji su obrisani u DOSu i trpa ih Kod mene se pojavi ikona i onda se cela makina ukopa. :( Da nije možda problem što sam probao pod OSR2? Ako jeste, da potražim(o) neku kompletniju verziju. ;)
tools.731 banga, -> #730, calex
> Kod mene se pojavi ikona i onda se cela makina ukopa. :( Da > nije možda problem što sam probao pod OSR2? Ako jeste, da > potražim(o) neku kompletniju verziju. ;) Nisam dotičnog nikad probao. Ali koliko se sećam negde po konfama čini mi se da se ne vari sa IE4 koji menja ime i filozofiju Recycle Bin, tek da bude zabave. Probaj noviju verziju, ako je to slučaj i ako je ima.
tools.732 supers, -> #727, dr.iivan
>> to sto ne mogu pritiskom na Alt da se prebacim u rezim da mi trazi fajl >> u dir-u onako kako kucam (kao trazenje poruke u Senioru, po broju - ne >> znam kako se tacno zove taj rezim). Ne moze se ni sa ESC dobiti screen >> iza panela, da vidim sta mi je poslednje startovani (a i sire:) fajl Taj režim sa Alt+neko slovo postoji, ne znam u čemu je problem. ESC i druge tastaturne komande postoje kao gotovi makroi, treba da uđeš u FAR-ov folder Macros i jednom za svagda da ih aktiviraš. Paletu boja za fajlove možeš da prilagodiš po svojoj želji.
tools.733 pavijan, -> #728, kenza
> > I za tebe vazi isti savet. Predi na FAR, pa ces sve obrisane fajlove > > moci da povratis iz recycle bina. ______________________________ A gde je registracija za doticni? Pozdrav od pavijana.
tools.734 kenza, -> #730, calex
> Kod mene se pojavi ikona i onda se cela makina ukopa. :( Da nije > mozda problem sto sam probao pod OSR2? Ako jeste, da potrazim(o) neku > kompletniju verziju. ;) Ne, definitivno. Kod mene radi pod OSR2. Gde se pojavi ikona? Da ne koristiš IE?
tools.735 kenza, -> #733, pavijan
> A gde je registracija za doticni? Vide li ti da tamo piše da je Bigbin freeware?
tools.736 morkin, -> #707, calex
> FAR v1.51 for Windows 95/NT Serial?
tools.737 apostol, -> #736, morkin
> Serial? Našao sam ja keymaker na http://astalavista.digital.com, al' sad ne znam gde mi je. JoTzoqA
tools.738 dr.iivan, -> #732, supers
> >> to sto ne mogu pritiskom na Alt da se prebacim u rezim da mi trazi > fajl >> u dir-u onako kako kucam (kao trazenje poruke u Senioru, po > broju - ne >> znam kako se tacno zove taj rezim). Ne moze se ni sa ESC > > Taj rezim sa Alt+neko slovo postoji, ne znam u cemu je problem. Da, provalih nedavno. Stos je drzati Alt i kucati slova. Hvala i za ostale tips.
tools.739 kenza,
Hi, evo malog utility za screen saver. Naime, reč je o programčetu koji se smesti u startup i datle posmatra šta se dešava. Kada naterate pointer u npr. gornji desni ugao ekrana startuje screen saver; dok je pointer u donjem levom uglu, saver se ne startuje. Uglovi su, naravno, konfigurabilni. Freeware. sleeper.zip
tools.740 planck,
Postovane Kolege, Kada bi mi neko poslao KOMPLETAN Norton Commander 5.0 ISKLJUCIVO na mail, bio bih mu zahvalan dok je sveta i veka :). Molim odgovor. Pozdrav, VLADA
tools.741 planck,
Samo da vas obavestim: nemojte vise da saljete Norton Commander 5. Poslat mi je tako da vise potrebe da saljete. Pozdrav, VLADA
tools.742 dvujke,
Da li neko ima ili zna gde se može naći program ya štampu kao u ogledalu (alice ' ali ne ver 1.1 u dir u . 10x
tools.743 the.edge,
Da li postoji na internetu ili sezamu program za kreiranje CD covera? HITNO mi treba!
tools.744 apostol, -> #743, the.edge
>Da li postoji na internetu ili sezamu program za kreiranje CD covera? >HITNO >mi treba! Za to ti je bogom dano da koristiš Corel Draw, a ako hoćeš serijsko štancovanje, onda Jewel Liner, ili kako se već zvaše. JoTzoqA
tools.745 obren, -> #743, the.edge
> postoji na internetu ili sezamu program za kreiranje CD covera? Jel ovo radi posao: windows\misc\*.* ------------------ jwlinr13.zip 532k JewlLinr v1.3: pravljenje omota za CD, 32-bit
tools.746 morkin, -> #743, the.edge
> Da li postoji na internetu ili sezamu program za kreiranje CD > covera? HITNO mi treba! Ima, ali je seljački... Zove se Jewel Liner ili nešto slično. Imaš ga u windows\misc. Ako nađeš bolji, javi.
tools.747 miskop, -> #746, morkin
>> Ima, ali je seljački... Zove se Jewel Liner ili nešto slično. Imaš ga u >> windows\misc. >> Ako nađeš bolji, javi. Evo jednog mnooooooogo boljeg: ------------------------------- cdrLabel v2.0 - 1/9/97 (SHAREWARE) Copyright (c) 1997-8 Earle F. Philhower, III earle@geocities.com -------------------------------------------------------------------------- Introduction -new- cdrLabel is a Windows 95/3.1 tool for creating labels for your CD-Recordable and CD-ROM disks. It is different from all other label utilities in that it can produce nicely formatted catalogs on these labels, allowing you to easily find what files a CD-ROM contains without even opening the case! With version 2.0, both AUDIO and DATA CD labels can be created. Check out ZipLabel if you have a Zip drive and like the kind of labels cdrLabel creates: http://www.geocities.com/CapeCanaveral/6552/ziplabel.html -------------------------------------------------------------------------- What's New -new- Version 2.0: The following new features have been added: * Unlimited "booklet" catalogs! * Audio CD support (Win95 only) * New label formats * Spine now opposable, read your CDs from both sides * Crop marks to make it easier to cut * Customizable borders * Printer setup dialog, can choose non-default printer and get WYSIWYG * Can place label anywhere on printouts * Very small font sizes supported * Up to 7 columns now available * Toolbar updated with more commonly used functions The following bugs and annoyances have been addresses: * Strings now resize when font is changed * Canon BJC-620 driver oddity fixed (rotated text now prints properly) * "Save Before Exit" dialog fixed to appear at proper times * Creates number of copies specified in Print Dialog * File editor won't crash when operating on an empty label * Subdirectory window crashes on empty label fixed * Can read a completely blank disk * Cleaned up popup menus cdrlab20.zip
tools.748 the.edge,
Hvala svima na pomoci oko CD cover-makera! :) AcCeSS DeNiED
tools.749 sdanijel,
Ima li neko registraciju za Win Commander 3.51 ?!? H I T N O !!!!!!!!