tools.649zeljkoj,
-> #648, popovics> Neću preći na BasWiz jer prelazim na Visual Basic (za DOS ili
> WINDOWS videćemo). Još jedanput ti se zahvaljujem što si smogao
VB za DOS poseduje potpuno ista ograničenja kao i QB, pa je BasWiz opet
neophodan. Znači, ako već prelaziš na VB, predji na onaj za Win.
tools.650darth.vader,
-> #645, zeljkoj>> Timeout di periferica nel modulo EASYBBS2 allcindirizzo 145A:00C8
>> Premere un tasto per tornare al sistema
:))))))))))))))))))))))))))))
Italijanski kompajler rulez ;))))
Poslao sam decku Englesku verziju istog, tako da ce od sada biti na
poznatom nam jeziku :)
See ya, Darth :)
tools.651vector,
-> #643, popovics> P.S Da li je NEKO uopste skinuo moj program za menjenje rezolucije
> u Dos-u? Ako jeste neka mi doturi pouku na mail u kojoj bi trebao
> da iznese svoje misljenje o programu...
Program ne radi.
tools.652darth.vader,
-> #651, vector>> > P.S Da li je NEKO uopste skinuo moj program za menjenje rezolucije
>> Program ne radi.
Ili se pravi da ne radi ;)))
tools.653calex,
- novo -
windows\util\*.*
------------------
far150b.exe 457k FAR v1.50 beta: File and ARchive manager (Win 95/NT)
FAR v1.50 beta for Windows 95/NT
The File and ARchive manager, text mode
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
- Long file names support
- User defined view modes
- File descriptions and highlighting
- User menu, file associations
- FTP client, network browser
- Task list and control
whatsnew.txttools.654calex,
- novo -
dos\text\*.*
------------------
view133a.zip 98k View v13.3a: pregled WordPerfect/MSWord/Ami/HTML tekstova
*** VIEW Version 13.3a September 1997 ***
Recent history
VIEW Version 13.3
=================
Improved viewing of customised help file VIEWHELP.CST, which must be in the
root directory of your C drive. There are no longer restrictions on the
file size or type - you can edit it and save in any format that VIEW
supports. ASCII is recommended, as these files are much smaller than those
in native word processor formats. All the normal functions of VIEW are now
available when you view this file.
Enabled VIEW to incorporate bookmarks you have added as form feeds in saved
files. When you read such files, the embedded form feeds are interpreted
as bookmarks. This gives you a way to save bookmarks.
Added a "quick save" function - Alt-F6 - to allow you to save a file in the
same format as the on-screen display. There are no options to save as DOS
or UNIX, include line numbers etc. with this function. You are asked to
provide a file name; if you just press enter a default name of myfile.sav
is used. The saved file is in your c drive root directory.
VIEW Version 13.3a
==================
Restored F11 (exit with error level 2) function, which somehow got lost
along the way.
tools.655calex,
- novo -
dos\text\*.*
------------------
view134.zip 98k View v13.4: pregled WordPerfect/MSWord/Ami/HTML tekstova
VIEW Version 13.4
=================
Added decode routine for Word97 files. Note that this may not work for all
such files because of their complexity.
Minor improvement to Wordperfect 7/8 files. Note that thse may also not
dispaly correctly because of their complexity.
tools.656kenza,
Hi!
Jel postoji neki icon editor za W95? Do sad sam koristio Icon
Master Editor medjutim on nesto bas i ne radi sa 95-icom...
Poz.
tools.657johnnya,
Koji program mogu da koristim za snimanje (semplovanje) u VOC formatu ?
( treba mi 8-bitni, mono, noncompresed VOC file)
Takođe bi bio od pomoći utility WAV->VOC ...
Hvala
tools.658miskop,
-> #656, kenza-> Jel postoji neki icon editor za W95? Do sad sam koristio Icon
-> Master Editor medjutim on nesto bas i ne radi sa 95-icom...
Ovde je okačen Microangelo v2.1, najmoćniji od svih.
Prelistaj poruke od pre jedno 3-4 meseca...
tools.659kiklop,
-> #656, kenzaProbaj Microangelo firme Impact software. Program je rađen za 95-icu
i NT i podržava sve što treba a i više. Adresa je
http://www.impactsoft.com/. Naravno program je shareware...
Ako treba poslaću ga, samo kažite.
tools.660silence,
-> #657, johnnya> Koji program mogu da koristim za snimanje (semplovanje) u VOC formatu ?
> ( treba mi 8-bitni, mono, noncompresed VOC file)
>
> Takođe bi bio od pomoći utility WAV->VOC ...
Sound Forge 4.0 ne može da sempluje direktno u VOC format, ali zato
može da konvertuje u i iz njega.
Obzirom da je VOC format Creative Labs-ov, moguće da se uz njihove
zvučne kartice isporučuje neku utility za direktno semplovanje u taj
format...
tools.661vukov,
Molio bih iskusnije korisnike programa Acrobat Reader za malu pomoć,
odn. savet kako da kod štampanja pdf-dokumenta od stotinak stranica
najpre odštampam sve neparne, a potom parne stranice? Drugim rečima,
kako se na najjednostavniji način može obaviti dvostrano štampanje?
Takodje ma interesuje da li je moguće sa jedne pdf-stranice ekspor-
tovati tekstualni deo u neku ASCII datoteku?
Zahvaljujem na upotrebljivim savetima.
tools.662kostja,
-> #661, vukov=> odn. savet kako da kod štampanja pdf-dokumenta od stotinak stranica
=> najpre odštampam sve neparne, a potom parne stranice? Drugim rečima,
=> kako se na najjednostavniji način može obaviti dvostrano štampanje?
Koliko ja znam jedino da ručno ubacuješ papir u štampač.
=> Takodje ma interesuje da li je moguće sa jedne pdf-stranice ekspor-
=> tovati tekstualni deo u neku ASCII datoteku?
Reader 3.0 = desni klik miša, select all... ali pazi ako
ti je tekst u više kolona ima da ga zbrćka.
tools.663olio,
-> #661, vukov> Zahvaljujem na upotrebljivim savetima.
Program WOPR, ima ga za word6. i za Win97.
On stampa ono sto ti hoces, a ima ga ovde na Sezamu.
Ja ga koristim da vise strana u .DOC formatu
stampam na jednoj strani, a ima i bezbroj mogucnosti
stampanja(boklet,...)
Pozdrav Oliver.
tools.664spantic,
-> #661, vukov> Molio bih iskusnije korisnike programa Acrobat Reader za malu pomoć,
> odn. savet kako da kod štampanja pdf-dokumenta od stotinak stranica
> najpre odštampam sve neparne, a potom parne stranice? Drugim rečima,
> kako se na najjednostavniji način može obaviti dvostrano štampanje?
Nabaviš Ghost Script za Windows 95/NT. On je PS (ali i PDF)
pregledač i što je najvažnije može da štampa kako ti drago.
Ovde ga možeš naći pod
windows\text\*.*
------------------
gs501w32.zip 525k GhostScript v5.01 (pregled PS/EPS/PDF fajlova)
gsv22w32.zip 451k GSview v2.2: shell za GhostScript 5.01
tools.665stameni,
Za pregled nekih PDF dokumenata našao sam da u direktorijumima
postoje GhostScript i Adobe Acrobat Reader u nekoliko datoteka.
Koji od ovih programa preporučujete da preuzmem? Po šturom opisu
uz datoteke zaključujem da je bolji GhostScript, jer nudi pregled
i PS i EPS fajlova, a radi iz komandne linije (DOS-a); ako je to
tačno, koje datoteke da skinem?
tools.666ranx,
-> #665, stameni> uz datoteke zaključujem da je bolji GhostScript, jer nudi pregled
> i PS i EPS fajlova, a radi iz komandne linije (DOS-a); ako je to
Najbolja je kombinacija Adobe Acrobat Distiller+Reader (ili Exchange).
Distiller-om konvertuješ PS ili EPS u PDF.
Takođe je zanimljiva stvar i program SuperPrint 5.0, PostScript Level 1&2
softverski RIP koji omogućava štampu PS datoteka na običnim štampačima, kao i
ripovanje u TIF ili JPG fajl. Koristi se mnogo lakše od GhostScript-a, a čini
mi se i da mnogo brže i bolje radi.
tools.667stameni,
-> #666, ranx>> Najbolja je kombinacija Adobe Acrobat Distiller+Reader (ili Exchange).
>> Takođe je zanimljiva stvar i program SuperPrint 5.0, PostScript Level
>> 1&2
Šta se od ovog može naći na Sezamu? I još jedno pitanje (ne
samo za tebe): dir /s /n mi je pre neki dan prijavio da su stigle
nove verzije GhostScripta, a mislim da nije obnarodovano po
konferencijama -- je li tako ili sam ja nešto propustio?
tools.668ranx,
-> #667, stameni> Šta se od ovog može naći na Sezamu? I još jedno pitanje (ne
Samo Adobe Acrobat Reader - Distiller je komercijalni proizvod, SuperPrint 5.0
takođe...
tools.669kostja,
-> #667, stameni=> Šta se od ovog može naći na Sezamu? I još jedno pitanje (ne
=> samo za tebe): dir /s /n mi je pre neki dan prijavio da su stigle
=> nove verzije GhostScripta, a mislim da nije obnarodovano po
=> konferencijama -- je li tako ili sam ja nešto propustio?
Jeste, stigla je nova verzija, a ni ja nisam primetio
da je bilo u neko obaveštenje.
Pored dotičnog na Sezamu se može naći još samo
Acrobat Reader 3.0 dok su ostala tri komercijalni
programa, pa...
tools.670stameni,
-> #669, kostja Hvala, kostja, Acrobat Reader će mi verovatno odraditi posao :)
Hvala i ranxu na savetima.
tools.671miskop,
Evo ga jedan simpatičan NC klon. Nije baš kao Windows Commander,
ali može da se proba...
----------
Nico's Commander for Windows 95 and Windows NT
version 3.04
(c) 1998, Nico Cuppen
Nico's Commander is shareware. You may try in for 30 days.
----------
Nico's Commander is a Norton Commander like file manager
for Windows 95 and Windows NT. Besides basic file management
capabilities it offers several useful additions:
* Ten application buttons you can configure to start
your favourite applications with a mouse click, and
at the same time feed a selected file to the application
* Show the current date and time in the title bar of
the current application
* Built-in zip and unzip function with support for long file names
* Try out facility for ZIP files
* Search for files and for text strings in files
* Compare directories
* Compare (text) files
* Built-in editor for ASCII files
* Explorer like context menus
* Reach your desktop icons with one click of the mouse,
even when the desktop is cluttered with windows
* Print ASCII files one page on a sheet (portrait)
or two pages on a sheet (landscape)
* Minimize by right clicking on empty space in the main window
* Esc key instantly activates your screen saver
* A button ExitWin to log off and on, to exit and
restart Windows or reboot the machine.
nc.ziptools.672ranx,
-> #668, ranx> Samo Adobe Acrobat Reader - Distiller je komercijalni proizvod, SuperPrint
> 5.0 takođe...
Da ne zaboravim:
http://adobe.com - Adobe
http://www.zeno.com - SuperPrint
tools.673pvlada,
Potreban mi je neki Screen graber, koji grabuje neki ASCI ekran.
Da li to postoji uopšte ?
Pozdrav Valda
tools.674emajsijuen,
-> #673, pvlada│ Potreban mi je neki Screen graber, koji grabuje neki ASCI ekran.
│ Da li to postoji uopste ?
└───────────────────────────────────────────
Evo saljem program za grebovanje ekrana. Jedini problem je sto ce i .txt
ekran da snimi u .pcx fajl... Mozda ti posluzi...
Pozdrav, Vlada...
neograb.exetools.675saint,
-> #674, emajsijuen
Da li postoji neki Graber za DOS
i da moze da postoji cak i kada
je DOS4GW pusten?
tools.676calex,
- novo -
windows\util\*.*
------------------
far150.zip 458k FAR v1.50: File and ARchive manager (Win 95/NT)
FAR v1.50 (release) for Windows 95/NT
The File and ARchive manager, text mode
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
- This version is SHAREWARE
- NEW! "Process list" plugin
- NEW! Interface changes in FTP client
- Long file names support
- User defined view modes
- File descriptions and highlighting
- User menu, file associations
- FTP client, network browser
- Task list and control
whatsnew.txttools.677supers,
-> #676, calex
>> - This version is SHAREWARE
Jel dosadna?
tools.678pill,
-> #675, saint> Da li postoji neki Graber za DOS
> i da moze da postoji cak i kada
> je DOS4GW pusten?
PCXDUMP - ako dobro podesiš parametre skida uvek.
pcxdmp81.ziptools.679krsta,
Da li bi neko mogao da mi posalje na
mail >KRSTA<
program za dos 6.20 pod nazivom CHKDSK.EXE!
unapred zahvalan SRDJAN!
tools.681dbambi,
Ne znam da li sam jedini, ali ne mogu nikako uz pomoć ZKey-a
(dzakic) da mapiram kod 240 (đ po CP1250). Kucanje Alt+240 regularno
daje đ. Kodovi 239,241 na istom tasteru rade bez problema...
Da li postoji rešenje ?
Bambi
tools.682banga,
-> #681, dbambi> Ne znam da li sam jedini, ali ne mogu nikako uz pomoć ZKey-a
> (dzakic) da mapiram kod 240 (đ po CP1250). Kucanje Alt+240
> regularno
Verzija 2.22 (2.21 ne radi đ :)
\dos\yu\zkey222.rar
tools.683apopovic,
Jedno pitanjce...
Zna li neko neki program za centriranje slike na monitoru.
Muka mi vise od pomeranja: DOS - Windows95.
POZ!
tools.684saint,
-> #683, apopovic=> Zna li neko neki program za centriranje slike na monitoru.
=> Muka mi vise od pomeranja: DOS - Windows95.
Onaj Schitechov Display Doctor nije los.Imas ga u DIR-u.
tools.685the.edge,
Zasto oni ruski idioti sto prave Dos Navigator ne izbacuju nove verzije?
Kazem idioti, jer im je tehnicka/help podrska NULA! Gori help file nisam
video (totalno nedovrsen i bezveze napisan).
Site im izgleda kao neka na brzaka uradjena beda - neverovatno koliko nemaju
smisla za biznis. ;(
Mogu silnu lovu da zarade sa tim...
AcCeSS DeNiED
tools.686pavijan,
-> #685, the.edge> Zasto oni ruski idioti sto prave Dos Navigator ne izbacuju nove verzije?
______________________________
Delim tvoje misljenje ali mislim da ce sledeca verzija posle DN 1.51r beta
verzije (o kojoj sam samo cuo) da bude windows aplikacija kao odgovor na
Wincommander kome ruku na srce nema mnogo sta da se zameri osim one podrske
za slovenacki.
Mozda nije losa ideja da im se napise nesto na mail.
Pozdrav od pavijana.
tools.687miskop,
-> #686, pavijan>> Delim tvoje misljenje ali mislim da ce sledeca verzija posle DN 1.51r beta
>> verzije (o kojoj sam samo cuo) da bude windows aplikacija kao odgovor na
>> Wincommander kome ruku na srce nema mnogo sta da se zameri osim one
>> podrske za slovenacki.
Što se tiče Win Commander-a, mislim da mu vreme polako ističe.
Konce mu mrsi program pod nazivom WinNc(okačen u PCOS/win95).
Ja sam uvek tako zamišljao Win Commander, ali evo napokon,
ljudi se setili i uradili kako treba. Program potpuno ima sve
iste opcije kao i Commander, ali u Shareware verziji nema nekih
opcija koje postoje u Commercial verziji. BTW, ima Office 97 look.
A što se tiče Commandera i podrške za slovenački, evo kačim uz
poruku i podršku za srpski jezik. Fajl treba iskopirati u pod-
direktorijum Language Win Commander dir-a i onda ga učitati
preko Configuration/Options.../Language/Main menu file i
imaćete sve menije na srpskom.
wcmd_ser.mnutools.688pavijan,
-> #687, miskop> A sto se tice Commandera i podrske za slovenacki, evo kacim uz
> poruku i podrsku za srpski jezik. Fajl treba iskopirati u pod-
> direktorijum Language Win Commander dir-a i onda ga ucitati
> preko Configuration/Options.../Language/Main menu file i
> imacete sve menije na srpskom.
______________________________
Hvala, za trud. Ja sam svojevremeno probao da prepravim slovenacki al' nisam
imao zivce da stvar isteram do kraja.
Drugo nisi dao komentar na ideju da se pise tvorcima Dos Navigatora sa
sugestijama.
Pozdrav od pavijana.
tools.689the.edge,
-> #686, pavijan
T?>> Delim tvoje misljenje ali mislim da ce sledeca verzija posle DN 1.
T?>> 51r beta verzije (o kojoj sam samo cuo)da bude windows aplikacija kao
T?>> odgovor na
Za 1.51r nisam cuo i bice mi zao ako bude windows aplikacija.
Iako stalno koristim w95, mislim da on jos nije sposoban da obavlja funkcije
sa diskom kao DOS i to DN. Ja jednostavno ne mogu da radim (mislim na
copy/delete/move/archive/pic view itd, itd.) u windows okruzenju.
Sve ove poruke pisem u DNovom editoru i BAS sve sa diskom radim u DN, dakle
u full screen dos prozoru. Da ne kazem sto bi bez DNa bio kao osakacen.
Zato mi je bas i zhao da takav program propada zbog nesposobnih programera.
T?>> Mozda nije losa ideja da im se napise nesto na mail.
Pisao sam vec 2-3 puta i ni jednom nisam dobio odgovor ili neku 'oznaku' na
siteu. Imas utisak kao da i necitaju...
AcCeSS DeNiED
tools.690apopovic,
Skinuh iz DIR-a SciTech Display Doctor 6.0 pa me interesuje sta
ce se desiti posle 21 dan.
Ova verzija je trail i ne moze se registrovati (tako kazu), ali
ne kuzim da li ce prestati da radi !
Program nije los pa bi ga zadrzao........
KO ZNA?
POZ!
tools.691miskop,
-> #688, pavijan>> Drugo nisi dao komentar na ideju da se pise tvorcima Dos Navigatora sa
>> sugestijama.
Dos Navigator nikad nisam koristio, tj. oduvek sam koristio NC,
(što se DOS-a tiče) tako da nemam komentar na gore pomenuto.
tools.692the.edge,
-> #691, miskop
T?>> Dos Navigator nikad nisam koristio,tj.oduvek sam koristio NC, (sto se
T?>> DOS-a tice)tako da nemam komentar na gore pomenuto.
Stvar ukusa, ali je cinjenica da je DN mnoooooooooogo flexibilniji i bolji od
NCa. Ja sam skoro 2 godine koristio NC, jer me mrzelo da konfigurisem DN,
medjutim kad sam to uradio - rad sa DNom je postala uzivancija.
AcCeSS DeNiED
tools.693the.edge,
-> #690, apopovic
T?>> Skinuh iz DIR-a SciTech Display Doctor 6.0 pa me interesuje sta ce se
T?>> desiti posle 21 dan.
Explodirace ti komp. ;)
;)
Ako ti treba reg., tj. crack javi se.
AcCeSS DeNiED
tools.694saint,
-> #689, the.edge=> Sve ove poruke pisem u DNovom editoru i BAS sve sa diskom radim u DN,
=> dakle u full screen dos prozoru. Da ne kazem sto bi bez DNa bio kao
=> osakacen.
Jeste ali kod DosNavigatora i NC-a ipak ne mozes da radis sa dugim
imenima fajlova.Dovolnjo bi bilo samo to da isprave u novoj verziji
pa da se sve moze raditi pod DN-om.
tools.695the.edge,
-> #694, saint
T?>> Jeste ali kod DosNavigatora i NC-a ipak ne mozes da radis sa dugim
T?>> imenima fajlova.Dovolnjo bi bilo samo to da isprave u novoj verziji pa
T?>> da se sve moze raditi pod DN-om.
Slazem se, ali mi to ne predstavlja neki problem, jer uvek stavljam 8 slova.
Mada, ja sam im vec poslao taj predlog (ne znam zasto to vec nisu uveli),
ali kao sto rekoh, imam utisak kao da nisu ni procitali mail. ;(
AcCeSS DeNiED
tools.696pavijan,
-> #689, the.edge
> sa diskom kao DOS i to DN. Ja jednostavno ne mogu da radim (mislim na
> copy/delete/move/archive/pic view itd, itd.) u windows okruzenju.
> Sve ove poruke pisem u DNovom editoru i BAS sve sa diskom radim u DN, dakle
> u full screen dos prozoru. Da ne kazem sto bi bez DNa bio kao osakacen.
> Zato mi je bas i zhao da takav program propada zbog nesposobnih programera.
______________________________
Neznam kako si konfigurisao svoj Dn ali ja koristim za pregled slika u Dos-u
Sea1.3 verzija i uputio sam dos da njega poziva za predled slika. Tako da kad
u Dn-u naidjem na sliku dovoljno je enterujem i slika se pojavi kroz Sea.
Drugo napraio sam licni meni koji se poziva sa F2 u kome mi je pored onog sto
Dn nudi difoltno jos i HD-copy, DDI-71, F-prot, i Kill, u raznim rezimima rada
tako da mnogo manje gubim vreme za pozivanje istih programa. Inace veliki
problem sam imao sa brisanjem iz Dn-a jer W95-ica ne dozvoljava direktan
pristup disku tako da nemogu da koristim Trashcan za vracanje obrisanih
fajlova, ali sam resio problem tako sto sam podesio da brisanje iz Dn-a ipak
moze da radi (a da ne restartuje kompjuter), ali kao trajno.
Sad bez Dn-a ne bih bas bio kao osakacen ali onda bi sve moralo peske (skoro
sam na jednom racunaru morao da pakujem nesto a decko nema nista osim 95-ice)
a sreca je da je imao arj.exe koji poznajem i peske pa u MSDOS promt pa lepo
uradim posao inace bih se samo cesao.
Mislim da program sigurno nece da propadne bas zbog toga sto moze da se
podesava kako ti je volja. Dobra alternativa ako nemas Dn a nemas ni Nc je
Volkov Commander koji izgleda kao Nc a dolazi zapakovan na samo 74Kb. Samo
treba koristiti stariju verziju jer je nova jos u beta fazi.
Ako ti moje iskustvo u konfigurisanju Dn-a nesto pomaze, rado cu te uputiti,
sto isto ocekujem i od tebe.
Pozdrav od pavijana.
P.S.
> Pisao sam vec 2-3 puta i ni jednom nisam dobio odgovor ili neku 'oznaku' na
> siteu. Imas utisak kao da i necitaju...
______________________________
Mozda je trebalo pokusati da im se pise na srpskom. Sta mislis o ovome?
tools.697pavijan,
-> #691, miskop> Dos Navigator nikad nisam koristio, tj. oduvek sam koristio NC,
> (sto se DOS-a tice) tako da nemam komentar na gore pomenuto.
______________________________
"..Grdno ..ovaj grdno gresis sinko.."
Sala na stranu trebao bi da vidis kako to sljaka. To ti je u stvari Dos
aplikacija sa Windows karakteristikama. Mozes u isto vreme da prikazes vise
prozora u njemu, i mislim da je tata za Dos. Mozda gresim i mozda nisam
objektivan ali....kazem treba videti.
Pozdrav od pavijana.
tools.698the.edge,
-> #696, pavijan
T?>> Neznam kako si konfigurisao svoj Dn ali ja koristim za pregled slika
T?>> u Dos-u Sea1.3 verzija i uputio sam dos da njega poziva za predled
T?>> slika.Tako da kad u Dn-u naidjem na sliku dovoljno je enterujem i
T?>> slika se pojavi kroz Sea.
Sve sam i ja to konfigurisao - i pic view, i sve ahrivere (arj raspakuje sa
alt-enter) i menije, itd.
10x anyway.
AcCeSS DeNiED
tools.699saint,
-> #695, the.edge=> Slazem se, ali mi to ne predstavlja neki problem, jer uvek stavljam 8
=> slova.
Da ali mnogi programi pogotovo oni Shareware imaju duga imena.
tako da moras da kucas u promptu da bi ih raspaovao valjano.
tools.700jujo,
-> #685, the.edge# Zasto oni ruski idioti sto prave Dos Navigator ne izbacuju nove verzije?
DN sux...
tools.701apopovic,
-> #693, the.edge> T?>> Skinuh iz DIR-a SciTech Display Doctor 6.0 pa me interesuje sta ce se
> T?>> desiti posle 21 dan.
>
> Explodirace ti komp. ;)
Ma dobro to..a sta cu ja sutra?
Zbilja jel crkne display dotore posle 21 den?
tools.702supers,
-> #695, the.edge
>> Slazem se, ali mi to ne predstavlja neki problem, jer uvek stavljam 8
>> slova. Mada, ja sam im vec poslao taj predlog (ne znam zasto to vec nisu
>> uveli), ali kao sto rekoh, imam utisak kao da nisu ni procitali mail. ;(
Probaj da skineš sa Sezama FAR, to je commander koji radi u text modu
a podržava duga imena. Sličan je DN-u, s tim što malo više liči na NC.
Znači, imaš sve prednosti Win95 (LFN, brisanje u recycle bin i ostalo)
a još uvek imaš i specijalitete na koje te navikao DN kao što je
highlight fajlova u raznim bojama...
tools.703supers,
-> #696, pavijan
>> problem sam imao sa brisanjem iz Dn-a jer W95-ica ne dozvoljava
>> direktan pristup disku tako da nemogu da koristim Trashcan za vracanje
>> obrisanih fajlova, ali sam resio problem tako sto sam podesio da
>> brisanje iz Dn-a ipak moze da radi (a da ne restartuje kompjuter), ali
>> kao trajno.
I za tebe važi isti savet. Pređi na FAR, pa ćeš sve obrisane fajlove
moći da povratiš iz recycle bina.
tools.704the.edge,
-> #700, jujo
T?>> DN sux...
Pre nego sto izjavis tako nesto, navedi razloge.
Jednostavno, ti ovom programu ne mozes da nadjes manu. Los help file, mozda
ruzniji interface u odnosu na NC nisu razlog da kazes da je DN los.
Ja bolji i flexibilniji shell program nisam video. U DNu bas sve mozes
(ukoliko ga pravilno podesis) da uradis za par sec. Zasto bih ja uzimao
w95 program za gledanje slika, kada u DNu sa jednim jedinim tasterom mogu da
pogledam bilo koju sliku? Na isti nacin mogu da otpakujem bilo koju arhivu,
da slusam muziku (XM, S3M, MOD, itd.) ili da startujem neki usluzni program.
Ako vec nisi znao da ga podesis, bolje cuti. Ne verujem da bi i jedan covek
rekao da je DN los ako ga je pritom pravilno podesio.
Da ti nije mozda DN formatirao disk, kao sto ti je notepad unistio FAT?...
AcCeSS DeNiED
tools.705the.edge,
-> #701, apopovic
T?>> Zbilja jel crkne display dotore posle 21 den?
Tako je... zato nabavis reg. ili crack za trial i sve bude kewl.
AcCeSS DeNiED
tools.706the.edge,
-> #702, supers
T?>> Probaj da skines sa Sezama FAR,to je commander koji radi u text modu
T?>> a podrzava duga imena.Slican je DN-u,s tim sto malo vise lici na NC.
Hvala za predlog, ali ja ostajem na DNu.
Ja u ovoj konf. nisam ni hteo da pricam koji je shell bolji, posto to
delimicno zavisi i od korisnika, vec sam se samo putao zasto ne izbacuju nove
verzije.
AcCeSS DeNiED
tools.707calex,
- novo -
windows\util\*.*
------------------
far151.zip 463k FAR v1.51: File and ARchive manager (Win 95/NT)
FAR v1.51 for Windows 95/NT
Text mode file and archive mmanager
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
- Long file names support
- User defined view modes
- File descriptions and highlighting
- User menu, file associations
- FTP client, network browser
- Task list and control
The FAR File and Archive Manager
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
What's new in the latest version
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
FAR 1.51
1. "Use right Alt as AltGr" option in "Interface settings" dialog.
Set it, if you experience problems with using right Alt
combinations to enter symbols under Windows 95.
Or clear it, if you prefer to use right Alt for quick search.
This option has meaning only under Windows 95 and ignored
under Windows NT.
2. Shift-Left, Shift-Right, Shift-Home, Shift-End, Ctrl-Shift-Left
and Ctrl-Shift-Right can be used in all edit controls
to select text.
3. New FAR color palette items: "Dialog selected text input"
and "Command line selected text".
Previous "Dialog selected text input" item is renamed to
"Dialog unchanged text input".
4. Internal editor:
a) Ctrl-D deletes block without placing it to clipboard;
b) Text format (original, DOS, Unix) option in "Save as" dialog.
5. ShiftInsSearch.reg macro in Addons allows to use Shift-Ins
to search text from clipboard in internal viewer.
6. "Firewall" parameter in FTP client configuration.
Only one type of firewall is supported: remote_user@remote_host
is sent to firewall as user name when connecting to remote_host.
7. SET <variable>=<value> command now processed internally by FAR.
8. BZIP2 archiver support is added.
9. File position saving in viewer and editor now works also
for archived files.
10. 'P' modifier (path only) of file name variable in archive support
plugin.
11. Plugins API:
a) new Compare function;
b) new FCTL_SETUSERSCREEN command in Control function.
12. Fixed a few bugs.
tools.708apopovic,
-> #705, the.edge> T?>> Zbilja jel crkne display dotore posle 21 den?
> Tako je... zato nabavis reg. ili crack za trial i sve bude kewl.
E a ko ima crack, ako uopste postoji, posto registracija nije moguca
u trail-u ?
tools.709pavijan,
-> #703, supers> I za tebe vazi isti savet. Predi na FAR, pa ces sve obrisane fajlove
> moci da povratis iz recycle bina.
______________________________
Pa neznam moracu da vidim na sta lici, ali za sada sam resen da ostanem
na Dn-u.
Znas ja sam vrsta koja izumire - Dosofil i volim da se muvam po Dos-u. :)))
Pozdrav od pavijana.
tools.710emajsijuen,
-> #704, the.edge│ (ukoliko ga pravilno podesis) da uradis za par sec. Zasto bih ja uzimao
│ w95 program za gledanje slika, kada u DNu sa jednim jedinim tasterom mogu
│ da pogledam bilo koju sliku? Na isti nacin mogu da otpakujem bilo koju
└────────────────────────────────────────
I NC ima opciju Extension file edit..., tako da to tvoje gledanje slika i
nije neka prednost. Ne kazem da je DN los, ali meni se vise svidja NC...
Pozdrav, Vlada...
tools.711pavijan,
-> #702, supers> Probaj da skines sa Sezama FAR, to je commander koji radi u text modu
______________________________
Skinuo sam doticni i mogu reci da je u stvari finalizovani Volkov Commander
sa odlicno uradjenom podrskom za W95. Pohvalno nema sta. Dobro ga je imati
kao alternativu. Inace ovako sam zamisljao odprilike sledecu verziju Dn-a,
ali dok se ne pojavi nova verzija ostajem pri sadasnjoj.
Far ima buducnost to je bez sumnje ali nema svoj Windows, svoj Terminal, svoj
Calculator, svoj Exel, svoj CD, i mogu da nabrajam do sutra komplikovaniji je
za konfigurisanje user menu-a.
U svakom slucaju hvala za informaciju bila je vredna.
Pozdrav od pavijana.
tools.712supers,
-> #711, pavijan
>> Far ima buducnost to je bez sumnje ali nema svoj Windows, svoj Terminal,
>> svoj Calculator, svoj Exel, svoj CD, i mogu da nabrajam do sutra
FAR je ipak samo jedna dobra alatka za file management, dok je DN
program koji radi sve ;) Mislim da je dobro to što FAR nije svemoćan,
jer dobar deo ljudi ima svoj omiljeni kalkulator, terminal, CD plejer...
Inače, FAR je otvoren za ubacivanje plug-inova, slično kao Winamp.
Uz program ide FTP client i još neki pluginovi, a ja imam čak
i registry editor plugin.
tools.713supers,
-> #710, emajsijuen
>> I NC ima opciju Extension file edit..., tako da to tvoje gledanje slika
>> i nije neka prednost. Ne kazem da je DN los, ali meni se vise svidja NC...
Norton Commander je legenda jer je on postavio standarde file managementa.
Ipak, svi njegovi klonovi su ga daleko prevazišli po mogućnostima.
tools.714saint,
-> #712, supers=> Inace, FAR je otvoren za ubacivanje plug-inova, slicno kao Winamp.
=> Uz program ide FTP client i jos neki pluginovi, a ja imam cak
=> i registry editor plugin.
Aj posalji neke Plug-inove ako ti nije tesko.
tools.715jujo,
-> #704, the.edge# Ako vec nisi znao da ga podesis, bolje cuti. Ne verujem da bi i jedan
# covek rekao da je DN los ako ga je pritom pravilno podesio.
# Da ti nije mozda DN formatirao disk, kao sto ti je notepad unistio
# FAT?...
# AcCeSS DeNiED
Ja koristim NC i konfigurisao sam ga da radi ono sto meni treba, a to
je da mogu da prevodim C, PAS, ASM programe jednim enterom, ili da
editujem iste, da gledam slike, preslusavam WAV-ove,...
Jedan od razloga sto ne koristim DN je zato sto se sporo startuje i zato
sto sam video par programa koji nisu hteli da rade kad je DN u "pozadini".
A mozda i zato sto je previse nabudzen...jednostavno, ima toliko opcija
da mi vecina njih uopste netreba....
yooyo:
tools.716saint,
-> #715, jujo=> Jedan od razloga sto ne koristim DN je zato sto se sporo startuje i
=> zato sto sam video par programa koji nisu hteli da rade kad je DN u
=> "pozadini".
Koji su to programi? Nisam primetio ni jedan.
tools.717jujo,
-> #716, saint# => Jedan od razloga sto ne koristim DN je zato sto se sporo startuje i
# => zato sto sam video par programa koji nisu hteli da rade kad je DN u
# => "pozadini".
#
# Koji su to programi? Nisam primetio ni jedan.
#
Pa npr... BC 3.1. Ponekad radi, ali mi npr. puca na alokaciji memorije.
U stvari, memorije ima, ali jednostavno masina se smrzne. Sa NC-om
nema problema...
yooyo:
tools.718pavijan,
-> #717, jujo> Jedan od razloga sto ne koristim DN je zato sto se sporo startuje i
> zato sto sam video par programa koji nisu hteli da rade kad je DN u
> "pozadini".
_____________________________
> Koji su to programi? Nisam primetio ni jedan.
______________________________
Tacno je da DN zauzima vise memorije od NC-a i da zbog toga oce da pravi
probleme kod podizanja nekih Dos aplikacija ali se to resava tako sto se
izadje iz DN-a i doticni program se pozove iz komandne linije. Ovo je
poznato onima koji su se mucili na slabijim masinama (286,386...) gde ima
malo memorije. Interesantno je da sve radi iz Window-ovog Dos-prompta jer
sam Window bolje kositi raspolozivu memoriju od Dos-a.
Inace klasican primer da DN trazi dovoljno memorije za svoj rad je kada je
na u Dos-u ukljucen BF4 na cekanju (Bitware za Dos), i u isto vreme se
startuje DN onda se pojavi poruka da nema dovoljno memorije dok se NC lepo
podigne i radi.
No i posle svega DN !
Pozdrav od pavijana.
tools.719popovics,
-> #715, jujo
▄- editujem iste, da gledam slike, preslusavam WAV-ove,...
Ja sam takođe NC-ovac, jer jednostavno ima mnooogo lepši interfejs od
DN, mada sam i njega držao na disku do skora, ali sam ga obrisao.
Koristim verziju 4.0, ali malo prebudženu, tako da koristi view-er od
5.0, i alate za arhive od 5.0 ( copyright na ovo prebudžavanje je moje
:) ). Ali, to nije bitno, mene interesuje da li postoji shareware
program za preslušavanje .Wav-ova za Dos, iz komandne linije, il' moram
da ga napišem?
tools.720jujo,
-> #719, popovics# Koristim verziju 4.0, ali malo prebudzenu, tako da koristi view-er od
# 5.0, i alate za arhive od 5.0 ( copyright na ovo prebudzavanje je moje
# :) ). Ali, to nije bitno, mene interesuje da li postoji shareware
# program za preslusavanje .Wav-ova za Dos, iz komandne linije, il' moram
# da ga napisem
Pa zavisi od kartice.... Ja sam npr. uz Gravis dobio CD sa programima,
medju kojima ima i prog za preslusavanje WAV-ova i semplovanje istih.
Kada sam kupio OPTI931... nisam dobio nista... cak ni drajvere. Njih
sam morao skinuti sa Interneta.
Za SB imam neki programcic WPLAY, ali ga nisam testirao jer nemam SB :).
Sa OPTI 931 nije hteo da radi, al me zato nije briga jer GUS svira..
yooyo:
tools.721emajsijuen,
-> #720, jujo│ Za SB imam neki programcic WPLAY, ali ga nisam testirao jer nemam SB :).
│ Sa OPTI 931 nije hteo da radi, al me zato nije briga jer GUS svira..
└───────────────────────────────────────────
Imam neko programce za pustanje Wav/Mid/Cmf fajlova za DOS. Nisam video
karticu sa kojom ne radi. Ako nekome treba neka vice... :)
Pozdrav, Vlada....
tools.722popovics,
-> #721, emajsijuen
▄- │ Za SB imam neki programcic WPLAY, ali ga nisam testirao jer
▄- nemam SB :). │ Sa OPTI 931 nije hteo da radi, al me zato nije
▄- briga jer GUS svira..
▄- └───────────────────────────────────────────
E, pa na svih 4 instalacionih diskova ( 2xCD, 2xdisketa )
za moju malu SB 16 P'n'P, nema programa po imenu WPLAY, a ni ništa slično :(.
Fora je u tome da su oni kad su je napravili imali u vidu da će ona stalno
( odakle im ta luda ideja ) raditi po Win95-om, tako da je i sav softver za
nju...
▄- Imam neko programce za pustanje Wav/Mid/Cmf fajlova za DOS.
▄- Nisam video karticu sa kojom ne radi. Ako nekome treba neka
▄- vice... :)
Baci ga, ako nije puno teško, a ako jeste, nema veze, napisaću ga sam,
k'o da je to neki problem...
tools.723emajsijuen,
-> #722, popovics│ Baci ga, ako nije puno tesko, a ako jeste, nema veze, napisacu ga sam,
│ k'o da je to neki problem...
└───────────────────────────────────────────
Napisaces ga sam ? Hmmmmm....
Saljem uz poruku program Play, sa 2 zvucna fajla (cmf+mid). BTW, nemam sve
fajlove koje dolaze uz program - obrisao sam neke .doc fajlove... ;)
Pozdrav, Vlada...
play.arjtools.724saint,
-> #721, emajsijuen=> Imam neko programce za pustanje Wav/Mid/Cmf fajlova za DOS. Nisam video
=> karticu sa kojom ne radi. Ako nekome treba neka vice... :)
SAAAAAAAALJIIIIIIIIIIII !!!!
Evo viknuo sam :)
tools.725saint,
-> #722, popovics=> Baci ga, ako nije puno tesko, a ako jeste, nema veze, napisacu ga sam,
=> k'o da je to neki problem...
Aj napisi nece da fali.
Ako moze da pusta i MIDI-je,CD-Audio i MP3.
Moze?
tools.726calex,
Izgleda da smo se džabe nadali. :( Konačno se pojavilo nešto novo
na Ritlabs sajtu (a da nije TheBat) ali skoro kao da nije. ;) Izašla je
verzija 1.50 build 002 ali se sve svodi samo na par sitnica. Ništa od
LFN podrške. :( Ipak:
- novo -
dos\utils\*.*
------------------
dn1502.zip 912k DOS Navigator v1.50 build 2: odličan klon NC-a
░░▒▓║ The DOS Navigator: history since v1.30 ║▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒░░░░░░░░░░░░░░░░
[■] Important note
[+] New feature
[-] Bug fix
[*] Bug fix and/or improvement
Version 1.50 Build 002: changes since Build 000
────────────────────────────────────────────────────────────────────
[-] Fixed a bug with UUEncode, that could corrupt the configuration file.
[-] Fixed a bug with adding dummy empty lines to the end of descripytion
files.
tools.727dr.iivan,
-> #703, supers> I za tebe vazi isti savet. Predi na FAR, pa ces sve obrisane fajlove
> moci da povratis iz recycle bina.
A zar se to ne resava u Recycle Bin-u opcijom da obrisane fajlove kupi
i iz DOS-a?
Anyway, DN rules i bukvalno ne mogu da zamislim rad sa diskom bez njega,
iako slabo koristim mogucnosti user menu-a.
Ipak, FAR sam instalirao jos odavno, ali ga nisam koristio. Sad si me
podsetio da ga malo pretrazim. Ne svidja mi se to sto vise lici na NC,
nego na DN. Suvise sam navikao na neke stvari u DN-u. Drugacija je
paleta boja za fajlove u FAR-u, drugaciji editor (citaj: losiji, nema
vertikalne i horizontalne linije itd), uopste, manje je flexibilan od
DN-a.. Drugaciji mu je raspored fajlova u panelu (iako mu zadam jedan
prioritet, on ubaci ispred neke fajlove!), a posebno mi se nije svidelo
to sto ne mogu pritiskom na Alt da se prebacim u rezim da mi trazi fajl
u dir-u onako kako kucam (kao trazenje poruke u Senioru, po broju - ne
znam kako se tacno zove taj rezim). Ne moze se ni sa ESC dobiti screen
iza panela, da vidim sta mi je poslednje startovani (a i sire:) fajl
u DOS-u radio, a i mala slova u imenima dir-a znaju da zbune..
Ukratko, suvise sam se razmazio DN-om :)
Ipak, odusevio sam se listom taskova 95tice u FAR-u :) a i podrzava LFN.
Nije los..
tools.728kenza,
-> #703, supers> I za tebe vazi isti savet. Predi na FAR, pa ces sve obrisane fajlove
> moci da povratis iz recycle bina.
Ali BigBin? :) Ko nije probao nije svestan šta propušta. Još je i
freeware. LM, kupi sve fajlove koji su obrisani u DOSu i trpa ih
u Recycle, a uz to - još i ide uz poruku. :)
Ne bi bilo loše da stavi u dir.
bigbin.ziptools.729kenza,
-> #728, kenzaDa, zaboravih - treba da se postavi u startup.
tools.730calex,
-> #728, kenza> Ali BigBin? :) Ko nije probao nije svestan šta propušta. Još je i
> freeware. LM, kupi sve fajlove koji su obrisani u DOSu i trpa ih
Kod mene se pojavi ikona i onda se cela makina ukopa. :( Da nije
možda problem što sam probao pod OSR2? Ako jeste, da potražim(o) neku
kompletniju verziju. ;)
tools.731banga,
-> #730, calex> Kod mene se pojavi ikona i onda se cela makina ukopa. :( Da
> nije možda problem što sam probao pod OSR2? Ako jeste, da
> potražim(o) neku kompletniju verziju. ;)
Nisam dotičnog nikad probao. Ali koliko se sećam negde po konfama čini
mi se da se ne vari sa IE4 koji menja ime i filozofiju Recycle Bin, tek
da bude zabave.
Probaj noviju verziju, ako je to slučaj i ako je ima.
tools.732supers,
-> #727, dr.iivan
>> to sto ne mogu pritiskom na Alt da se prebacim u rezim da mi trazi fajl
>> u dir-u onako kako kucam (kao trazenje poruke u Senioru, po broju - ne
>> znam kako se tacno zove taj rezim). Ne moze se ni sa ESC dobiti screen
>> iza panela, da vidim sta mi je poslednje startovani (a i sire:) fajl
Taj režim sa Alt+neko slovo postoji, ne znam u čemu je problem.
ESC i druge tastaturne komande postoje kao gotovi makroi, treba da uđeš
u FAR-ov folder Macros i jednom za svagda da ih aktiviraš.
Paletu boja za fajlove možeš da prilagodiš po svojoj želji.
tools.733pavijan,
-> #728, kenza> > I za tebe vazi isti savet. Predi na FAR, pa ces sve obrisane fajlove
> > moci da povratis iz recycle bina.
______________________________
A gde je registracija za doticni?
Pozdrav od pavijana.
tools.734kenza,
-> #730, calex> Kod mene se pojavi ikona i onda se cela makina ukopa. :( Da nije
> mozda problem sto sam probao pod OSR2? Ako jeste, da potrazim(o) neku
> kompletniju verziju. ;)
Ne, definitivno. Kod mene radi pod OSR2. Gde se pojavi ikona? Da
ne koristiš IE?
tools.735kenza,
-> #733, pavijan> A gde je registracija za doticni?
Vide li ti da tamo piše da je Bigbin freeware?
tools.736morkin,
-> #707, calex> FAR v1.51 for Windows 95/NT
Serial?
tools.737apostol,
-> #736, morkin> Serial?
Našao sam ja keymaker na http://astalavista.digital.com, al' sad ne
znam gde mi je.
JoTzoqA
tools.738dr.iivan,
-> #732, supers> >> to sto ne mogu pritiskom na Alt da se prebacim u rezim da mi trazi
> fajl >> u dir-u onako kako kucam (kao trazenje poruke u Senioru, po
> broju - ne >> znam kako se tacno zove taj rezim). Ne moze se ni sa ESC
>
> Taj rezim sa Alt+neko slovo postoji, ne znam u cemu je problem.
Da, provalih nedavno. Stos je drzati Alt i kucati slova. Hvala i za
ostale tips.
tools.739kenza,
Hi,
evo malog utility za screen saver. Naime, reč je o programčetu
koji se smesti u startup i datle posmatra šta se dešava. Kada
naterate pointer u npr. gornji desni ugao ekrana startuje screen
saver; dok je pointer u donjem levom uglu, saver se ne startuje.
Uglovi su, naravno, konfigurabilni. Freeware.
sleeper.ziptools.740planck,
Postovane Kolege,
Kada bi mi neko poslao KOMPLETAN Norton Commander 5.0 ISKLJUCIVO na mail, bio
bih mu zahvalan dok je sveta i veka :). Molim odgovor.
Pozdrav,
VLADA
tools.741planck,
Samo da vas obavestim: nemojte vise da saljete Norton Commander 5. Poslat mi je
tako da vise potrebe da saljete.
Pozdrav,
VLADA
tools.742dvujke,
Da li neko ima ili zna gde se može naći program ya štampu
kao u ogledalu (alice ' ali ne ver 1.1 u dir u .
10x
tools.743the.edge,
Da li postoji na internetu ili sezamu program za kreiranje CD covera? HITNO
mi treba!
tools.744apostol,
-> #743, the.edge>Da li postoji na internetu ili sezamu program za kreiranje CD covera?
>HITNO
>mi treba!
Za to ti je bogom dano da koristiš Corel Draw, a ako hoćeš serijsko
štancovanje, onda Jewel Liner, ili kako se već zvaše.
JoTzoqA
tools.745obren,
-> #743, the.edge> postoji na internetu ili sezamu program za kreiranje CD covera?
Jel ovo radi posao:
windows\misc\*.*
------------------
jwlinr13.zip 532k JewlLinr v1.3: pravljenje omota za CD, 32-bit
tools.746morkin,
-> #743, the.edge> Da li postoji na internetu ili sezamu program za kreiranje CD
> covera? HITNO mi treba!
Ima, ali je seljački... Zove se Jewel Liner ili nešto slično. Imaš ga u
windows\misc.
Ako nađeš bolji, javi.
tools.747miskop,
-> #746, morkin>> Ima, ali je seljački... Zove se Jewel Liner ili nešto slično. Imaš ga u
>> windows\misc.
>> Ako nađeš bolji, javi.
Evo jednog mnooooooogo boljeg:
-------------------------------
cdrLabel v2.0 - 1/9/97 (SHAREWARE)
Copyright (c) 1997-8
Earle F. Philhower, III
earle@geocities.com
--------------------------------------------------------------------------
Introduction -new-
cdrLabel is a Windows 95/3.1 tool for creating labels for your
CD-Recordable and CD-ROM disks. It is different from all other label
utilities in that it can produce nicely formatted catalogs on these
labels, allowing you to easily find what files a CD-ROM contains without
even opening the case! With version 2.0, both AUDIO and DATA CD labels
can be created.
Check out ZipLabel if you have a Zip drive and like the kind of
labels cdrLabel creates:
http://www.geocities.com/CapeCanaveral/6552/ziplabel.html
--------------------------------------------------------------------------
What's New -new-
Version 2.0:
The following new features have been added:
* Unlimited "booklet" catalogs!
* Audio CD support (Win95 only)
* New label formats
* Spine now opposable, read your CDs from both sides
* Crop marks to make it easier to cut
* Customizable borders
* Printer setup dialog, can choose non-default printer and get WYSIWYG
* Can place label anywhere on printouts
* Very small font sizes supported
* Up to 7 columns now available
* Toolbar updated with more commonly used functions
The following bugs and annoyances have been addresses:
* Strings now resize when font is changed
* Canon BJC-620 driver oddity fixed (rotated text now prints properly)
* "Save Before Exit" dialog fixed to appear at proper times
* Creates number of copies specified in Print Dialog
* File editor won't crash when operating on an empty label
* Subdirectory window crashes on empty label fixed
* Can read a completely blank disk
* Cleaned up popup menus
cdrlab20.ziptools.748the.edge,
Hvala svima na pomoci oko CD cover-makera! :)
AcCeSS DeNiED
tools.749sdanijel,
Ima li neko registraciju za Win Commander 3.51 ?!?
H I T N O !!!!!!!!