komentari.106ndragan,
-> #90, bearboy/ ONA: Nema veze ! Snimi sta hoces, al' nemoj na nas hard !!!
/ Zakljucak - :)))))))))))))))
Pre dve godine, za dve sekunde nepažnje, neko nam je okačio jenki dudl "sa
čiste diskete"... bila je čista kad je formatirao negde u prizemlju; dok je
stigao do našeg štanda... a mi mrežu sa tri servera... buuu. Sat ipo
zajebancije i nije baš sve ni proradilo.
Bue_ NDragan
komentari.107pele,
-> #103, bearboy# -=< :))))))))))
# -=< I jel si im snimio nesto? :))
#
# Nisam imao disketa pri ruci... :))
Bar da si im gurno srafciger u flopi disk :))
komentari.108pele,
-> #106, ndragan# Pre dve godine, za dve sekunde nepažnje, neko nam je
# okačio jenki dudl "sa čiste diskete"... bila je čista kad
A sta fali muzici u pozadini ;))
komentari.109bearboy,
-> #106, ndragan-=< / ONA: Nema veze ! Snimi sta hoces, al' nemoj na nas hard !!!
-=< Pre dve godine, za dve sekunde nepaznje, neko nam je okacio jenki dudl
-=< "sa ciste diskete"... bila je cista kad je formatirao negde u prizemlju;
-=< dok je
Stos je u tome sto ja UOPSTE nisam imao disketa pri ruci !
komentari.110bearboy,
-> #107, pele-=<# -=< I jel si im snimio nesto? :))
-=<#
-=<# Nisam imao disketa pri ruci... :))
-=<
-=< Bar da si im gurno srafciger u flopi disk :))
Bio je premali ;) Ma nisam ja takav...
komentari.111bearboy,
-> #108, pele-=<# okacio jenki dudl "sa ciste diskete"... bila je cista kad
-=<
-=< A sta fali muzici u pozadini ;))
A ako stavite i na 286, eto multitaskinga ;)
komentari.112dejanr,
Prvi dan Sajma... štandovi lepo izgledaju, nije malo opreme ali je opšti utisak
da nema baš previše posetilaca zainteresovanih za kupovinu. "Štandulje" na
nivou ispod prošljogodišnjih.
Ako ssokorac (ili neko drugi) bude pravio igru posvećenu ovom Sajmu, predlažem
temu "kako popi što više coca-cole a da se pri tome popije što manje gustog
soka i kokte" :( Uobičajeni tok razgovora je "izvolite, sedite, šta ćete da
popijete... ne, nema coca cola ali ima kokta"... :(
komentari.113kuki,
-> #112, dejanr> popijete... ne, nema coca cola ali ima kokta"... :(
^^^^^
Fuj!
komentari.114dkalaba,
-> #113, kuki*** Fuj!
Nemoj tako, svet ne počinje od tebe :)
Otprilike kada si se ti rodio kod nas se pojavila Coca
a Cockta je bila neprikosnovena...a ja sam bio tvojih
godina... (jel žal za koktom ili nečim drugim ? ;)
Možda se vidimo na sajmu narode...
komentari.115didldi,
-> #113, kuki:>>Fuj!
Tako je - Fuj!
komentari.116ilazarevic,
Ima li šanse da ostane Računara po staroj ceni do sutra, pitam se? :)
komentari.117ilazarevic,
-> #116, ilazarevic> Ima li šanse da ostane Računara po staroj ceni do sutra, pitam se? :)
Ne po staroj, nego po sniženoj :)
komentari.118dejanr,
-> #116, ilazarevic>> Ima li šanse da ostane Računara po staroj ceni do sutra, pitam se? :)
Ne brini ništa, ima toga na lageru dovoljno :) Popust važi do poslednjeg
dana Sajma.
Zaboravih juče da kažem, vidim da se na štandu prodaje i par prethodnih
brojeva, pretpostavljam uz sličan popust.
komentari.119iboris,
Dejane, kako se učestvuje u toj nagradnoj igri koju organizuju računari ?
Da li se ubacuju ulaznice, ili slično, kakve su nagrade, i kada će biti
izvlačenje :)) ?
Pozdrav, Boris
komentari.120dejanr,
-> #119, iboris>> Dejane, kako se učestvuje u toj nagradnoj igri koju organizuju računari ?
Treba kupovati "Računare" (ovaj broj i sledeća tri), iseći kupone (nema
nikakvih pitanja), staviti u koverat i poslati do 25. septembra. Precizan
spisak nagrada imaš na strani 13-15 majskih "Računara" i na propagandnom
listiću koji se deli na štandu, ukupna vrednost nagrada je oko 40,000 dem.
Glavne nagrade su 486/50/local bus/8M RAM/210 M hard/SVGA + DeskJet 500,
zatim još jedač 486DX-50/210 M, garantno pismo za kupovinu opreme u vrednosti
5000 dem kod Imtela, 386DX/40/130 M, pa još jedan 386DX/80 M, razni štampači,
kartice, softverski paketi, kursevi, knjige...
komentari.121princess,
-> #64, zkrsticsajam....mmm...pljeskavice su haos !!!
komentari.122dmiladinovic,
-> #118, dejanr>> Ne brini nista, ima toga na lageru dovoljno :) Popust vazi do poslednjeg
Lep vam popust.
Htedoh da se pretplatim na Sezam jos koju godinicu, a sto jes jes, htedoh
da eventualno pretplatim jos neke drugare na poklon, kad ono mucak.
Ja:Jel moze Sezam na popust.
S: Moze.
Ja:Koliki je popust.
S: 20%
Ja:Koliko vam to dodje.
S: 40DM - 20% = 32DM
Ja:Odlicno, izvolite 100DM
S: Izvinite ali neprimamo marke, znate nemamo da vratimo kusur.
Ja:O.K. jel moze cekom.
S: Moze, ali onda popust ne vazi.
Ja:Pa dobro kako onda.
S: Pa date mi sada oko, cek da vidimo, (frit,frit,kuc,kuc,cangr,zvrlj,zvrrr),
5.XXX.XXX.XXX Din.
Vrlo poucno, sledeci put kada budem isao na sajam, nosim kesu, al' povecu.
Ne za ono sto kupim, vec sa parama u njoj.
komentari.123max.headroom,
Phew! Sajam je nikakav :) Naravno, bilo bi još i dobro da su Intersoftovci
zakupili štand i, kao i prošle godine i po staroj dobroj tradiciji - doveli
dve tri (četiri, pet ;)) devojke "štandulje" da "pokazuju proizvode", itd...
Nema, bre, ni muzike.
U suštini, gomila firmi ne izlaže proizvode iz principa. Stvar je u sledećem:
pre nego je počeo Sajam, zakup kvadratnog metra bio je (valjda) 20 DEM. LJudi
platili, i mislili sve OK, kad ono - stigne sitna knjiga da DOPLATE još 20 DEM
(dakle 40 DEM kvm?!) I sada - pitanje: da li je beton poskupeo?
Mislim, shit. Baš su neke ljude zajebali, i to ne cenom, već neposlovnošću
i drskošću. Glup način da se oteraju izlagači. I stvarno, šteta što nema
više dobrih žurki. Jel Imtel na zatvaranju ponovo pravi "zakusku"? ;>
komentari.124dejanr,
-> #123, max.headroom>> Nema, bre, ni muzike.
Ali zato ima jedan alarmni sistem koji reaguje na lom stakla, a
za demonstraciju imaju lom stakla snimljen na kasetu... Nikad ne
čuh toliko staklo da se lomi :))
komentari.125dekiper,
Uh, ovaj sajam me je blago reći razočarao. Jedino što pada u oko su "štandovi"
Imtela i ComTrada, ali je sve ostalo bez veze (naravno izuzimajući štand
Računara :) ). Jedina lepa stvar su pljeskavice u onim finim testima i popust
na "Računare", a pošto mi je baš danas stiglo pismo za pretplatu, iskoristiću i
popust za Sezam...
komentari.126vitez.koja,
-> #122, dmiladinovic#=> Ja:O.K. jel moze cekom.
#=> S: Moze, ali onda popust ne vazi.
Predjose te dushmani ;))) Danas na standu Sezama pahuljica je tvrdila
da i za cekove vazi popust (drugim recima, da sam imao cek prosao bih sa
popustom). Bas me zanima kada ce sledece puj-pike-ne-vazi obavestenje
oko popustne pretplate na sajmu...
komentari.127ppekovic,
-> #125, dekiper>> Uh, ovaj sajam me je blago reći razočarao. Jedino što pada u oko su
>> "štandovi" Imtela i ComTrada, ali je sve ostalo bez veze (naravno
izuzimajući
>> štand
Izgleda je tebi i max-u jedini kriterijum da li je sajam
dobar ili ne koliko su kratki minići :)
Ako se odlučite da odete na sajam da vidite dobru opremu
imaćete šta da vidite.
Između ostalog, kod SAGA-e SUN server i SparcStation, kod
Digit-a VaxStation, Decstation, X windows-e na delu kako na
pomenutim stanicama tako i na DOS mašini pod windows-ima
(X-windows client za windows-e). Dalje, zanimljiva je i DX/2 66Mhz
local bus sa podnožjem za pentium (tako mi barem rekoše) kod Ada
Computers-a, zatim, već viđena ali i dalje zanimljiva multimedija
kod Imtel-a i Mikronove. Za ljubitelje Unix-a NovKabel je
predstavio SCO Unix 2.0.
U uslovima sankcija, ja sam prijatno iznenađen.
Jedino što me je iznenadilo i začudilo a to je loša ponuda
komunikacione opreme, konkretno modema i fax/modema.
Paya
komentari.128iboris,
Evo trenutno se nalazim na sajmu, odakle se i javljam.
Za uslove u kojima se nalazimo, standovi su puni, i IMA STA DA SE VIDI.
Ostali utisci, od kuce
komentari.129sajam,
Nisam znao da na Sezam moze da se uloguje i pod imenom Sajam... Hi svima!
komentari.130mnikolic,
> U uslovima sankcija, ja sam prijatno iznenađen.
I ja sam prijatno iznenađen jer se mogla očekivati pustoš ili da svi
izlažu iste stvari. Međutim, lepo si naveo da je bilo tu štošta da se
vidi. Ja bih tu dodao kao zanimljivost i onaj SubNotebook nakačen u mrežu
(mislim kod Imtela). Izgleda da su animacije ove godine bile apsolutni
hit, valjda kao najbolji način da se prikaže moć mašine. U tom svetlu, ne
mogu da zaobiđem Gamin kolaž animiranih reklama, stvarno ih rade na
vrhunskom nivou.
m.
komentari.131nboskovic,
-> #127, ppekovic*> (X-windows client za windows-e). Dalje, zanimljiva je i
*> DX/2 66Mhz local bus sa podnožjem za pentium (tako mi
*> barem rekoše) kod Ada Computers-a,
Dobro su ti rekli :) Nije reklama ali je to živa istina.
Kao što ti rekoh, te ploče su stigle u utorak uveče, tako
da su u sredu ujutro sklopljene i odmah izložene, kako
DX/2 66 tako i DX na 50. DX/2 66 stoji otvorena namerno da
bi posetioci mogli da vide iznutra kako to izgleda.
(c) klap
nikola
komentari.132skerl,
-> #131, nboskovic│*> (X-windows client za windows-e). Dalje, zanimljiva je i
│*> DX/2 66Mhz local bus sa podnozjem za pentium (tako mi
│*> barem rekose) kod Ada Computers-a,
│
│ Dobro su ti rekli :) Nije reklama ali je to ziva istina.
│ Kao sto ti rekoh, te ploce su stigle u utorak uvece, tako
│ da su u sredu ujutro sklopljene i odmah izlozene, kako
│ DX/2 66 tako i DX na 50. DX/2 66 stoji otvorena namerno da
│ bi posetioci mogli da vide iznutra kako to izgleda.
└────
Bio, video i najkrace receno: WOW!
Vredi videti, ako nista drugo :)
Pozdrav,
Skerl.
komentari.133ratman,
-> #127, ppekovic
>> Izgleda je tebi i max-u jedini kriterijum da li je sajam
>> dobar ili ne koliko su kratki minici :)
Pa ni minici nisu uopste losi ove sezone, a ni ono u njima.... :)
komentari.134zormi,
-> #125, dekiper* Uh, ovaj sajam me je blago reći razočarao.
Slažem se. Očigledno je prodaja računara (kao i sve druge uostalom) u
teškoj recesiji. Mnogi odustaju od trgovine računarima zbog malih profitnih
margina a skupih obrtnih sredstava, cene su ma koliko ih spuštali previsoke
za naše tržište... itd. Uz to, zakup prostora i izrada štandova su bezobrazno
skupi sa vrlo neizvesnim efektom na osiromašeno tržište.
Medjutim, ono što je mene uplašilo (jer od toga živim) je veliki nedostatak
robe i opreme. Sankcije su izgleda dohvatile i računare. Čujem da preko
granice ni ptica ne može da preleti. Računara će verovatno biti, ali će
im cena zbog teške nabavke delova rasti i rasti...
komentari.135viktor,
Zdravo,
Sajam ipak nije razoravajući koliko su neki pisali. Ima dosta toga da se vidi,
ako se želi. IMTEL, DIGIT, BS-PROCESSOR, GAMMA, COM-TRAD, ADACOM ... (raspored
je slučajan, izvinjavam se onima koje propustih, uživao sam u mnogim stvarima,
CHERRY tastaturama na mnogim mestima i slično ... ). Štand SEZAM-a je lep i
prigodno skroman, neće biti razloga za poviku na trošak od naše pretplate :).
Sve u svemu, mogo vrednije nego što je 150.000 (jeste, bila je to porodična
poseta :) ).
Pozdrav.
komentari.136viktor,
-> #132, skerlZdravo,
Ali processor ne da se greje ... ;) Aljoša (moj stariji sin., mlađeg nisam smeo
da vodim ... ;) ) je približio ruku i osetio da je toplo i pitao se, iskreno,
koliko će to da radi kada se ovako greje ;) The answer my friend is ... No, ne
bih ga oterao, tu ploču, od ispod moga stola ;) ... Ima ta processor opravdanje
za to grejanje, pa radio je u Windows-ima i još u GWS4WIN ... ;)
Pozdrav.
komentari.137vitez.koja,
-> #133, ratman#=> Pa ni minici nisu uopste losi ove sezone, a ni ono u
#=> njima.... :)
ComTrad ima najveci i najkvalitetniji izbor :)
komentari.138ficus,
-> #122, dmiladinovic:) Vrlo poucno, sledeci put kada budem isao na sajam, nosim kesu, al' povecu.
:) Ne za ono sto kupim, vec sa parama u njoj.
Sledeci put kad budes isao na sajam trebace ti kamion da dovezes pare
za ulaznicu :(
komentari.139ficus,
-> #127, ppekovic:) Izmedu ostalog, kod SAGA-e SUN server i SparcStation, kod
:) Digit-a VaxStation, Decstation, X windows-e na delu kako na
:) pomenutim stanicama tako i na DOS masini pod windows-ima
:) (X-windows client za windows-e). Dalje, zanimljiva je i DX/2 66Mhz
Da a tek kad ti kazu cenu svega toga :((((((((
komentari.140nboskovic,
-> #136, viktor*> Ali processor ne da se greje ... ;) Aljoša (moj stariji
*> sin., mlađeg nisam smeo
Normalno da se greje kad je kućište otvoreno, tako da je
narušeno strujanje vazduha preko procesora kako bi trebalo :)
(c) klap
nikola
komentari.141ppekovic,
Casopis Racunari priprema prikaz zbivanja na Beogradskom sajmu tehnike. Svi
koji su bili, videli su da je izlozeno mnogo opreme uprkos teskim uslovima
poslovanja. Ponuda je bila raznovrsna i pokrivala je razlicita polja
interesovanja. Da bi oni koji nisu bili na sajmu stekli bolji uvid sta se
tamo desavalo, te da bi citaocima lista sto vernije preneli atmosferu, zamolio
bih one koji su bili na sajmu da iznesu svoje utiske kao i da kazu sta ih je to
posebno zainteresovalo.
Paya
komentari.142dejanr,
-> #140, nboskovic>> Normalno da se greje kad je kućište otvoreno, tako da je
>> narušeno strujanje vazduha preko procesora kako bi trebalo :)
Hm, hm, da ne bude posle ono "zašto Škotlanđanin neće da kupi
frižider (osim zato što je skup)?" "Zato što ne veruje da se
sijalica ugasi kad zatvori vrata" ;))
komentari.143viktor,
-> #140, nboskovic> *> Ali processor ne da se greje ... ;) Aljoša (moj stariji
> *> sin., mlađeg nisam smeo
>
> Normalno da se greje kad je kućište otvoreno, tako da je
> narušeno strujanje vazduha preko procesora kako bi trebalo :)
>
> (c) klap
> nikola
>
Zdravo,
E, upravo si reko ono što sam se i ja odvažio i rekao momku na štandu ali on mi
je rekao da je to nevažno. Ja sam mu predložio da se stavi pleksiglas koji bi
omogućio da se sve vidi ali bi obezbedio protok vazduha no on me je samo
prebacio na druge teme ;) Eto, nisam znači ja bio u krivu ;)
Pozdrav.
komentari.144nboskovic,
-> #143, viktor*> E, upravo si reko ono što sam se i ja odvažio i rekao
*> momku na štandu ali on mi je rekao da je to nevažno. Ja
*> sam mu predložio da se stavi pleksiglas koji bi omogućio
*> da se sve vidi ali bi obezbedio protok vazduha no on me
*> je samo prebacio na druge teme ;) Eto, nisam znači ja bio
*> u krivu ;)
To si rekao meni, ali nema veze :)) Cilj je bio da se vidi
mašina iznutra, a procesor je sve to svojski izdržao :) Ipak
nije bio baš preterano opterećen tako da i nije bila neka
velika frka oko svega toga :) Uzgred, nismo ni stigli tako
nešto da napravimo, jer nam je roba stigla u utorak uveče
a u sredu smo je sklopili i odmah izložili.
(c) klap
nikola
komentari.145viktor,
-> #144, nboskovicZdravo,
Nema problema, milo mi je da smo se upoznali ... ;) Žao mi je što se ne
predstavih pa da pričamo ... ;) Ali lepo je što si hteo da mi prodaš onu _VESA_
local bus karticu i ostalo ... još da mi Dača da pare pa da have business ...
;)
Pozdrav.
komentari.146ivanna,
-> #141, ppekovic> bih one koji su bili na sajmu da iznesu svoje utiske kao i da
> kazu sta ih je to posebno zainteresovalo.
Na sajmu sam trazila filter za monitor. Prodavacice u 'minicima'
su bile jako ljubazene, al' bi me najcesce posle mojih pitanja
zbunjeno pogledale i prosledile nekom 'koljezi' ;). Koliko sam
ja uspela da vidim, ponudjene su bile tri varijante: plasticni,
stakleni (obicni) i 'optical glass' flt. Svako je hvalio svoje ;)
tako da oni koji prodaju obicne staklene nikad nisu culi za
'opt.gl.', a oni koji ih prodaju su pricali kako su oni 2 puta
bolji od obicnih (to je bio odgovor na pitanje 'koliko, u procentima,
zadrzavaju vise zracenja' ;). Isti flt. je na razlicitim mestima
mogao da se nadje za 40 do 80DM.
Najzabavniji mi je bio 'reklamni materijal' firme TehNicom
(program za zastitu ;). :))
komentari.147dveselinovic,
-> #141, ppekovic Tuga i jad koliko opreme NEMA u odnosu na broj izlagača. Mnogima
je ono na štandu bio celi, celcati lager, a samo su poneki imali robe
i kod kuće, tj. u firmi.
Broj krađa je ove godine veći nego ikada ranije; na sajmovima su
uvek nestajali miševi, a bogami i pokoja tastatura, ali ove godine su
nestajali i notebook-ovi.
Jedino što je ove godine bilo bolje nego ranije je druženje ljudi
na sajmu (učesnika).
Ono što je ove godine bile daleko gore nego prošle jeste tzv.
"muzika", odnosno sonični tornado koji je poticao sa štandova IMTEL-a
(malo manje nego prošle), SAGE (više nego prošle) i COMTRAD-a (daleko
više nego prošle). Mislim da je COMTRAD ove godine, blago rečeno,
preterao svaku granicu, pa je uprava sajma popila (koliko znam) čak
tri prijave i jedan zahtev za obeštećenjem.
Srećom, Zoran Andrić i Ilija Ambo (Zoki & Ikica, MIKRONOVA, Novi
Sad) NISU probavali efekte onog Yamaha pojačavača od 1 kW.
Predlažem novi slogan za COMTRAD - umesto "The art of computer
making" (???) da bude "The art of noise making".
Pozdrav,
DVV
komentari.148wizard,
-> #146, ivanna> Na sajmu sam trazila filter za monitor. Prodavacice u 'minicima'
> su bile jako ljubazene, al' bi me najcesce posle mojih pitanja
> zbunjeno pogledale i prosledile nekom 'koljezi' ;).
Pa znaš kako se kaže: kratka suknja - kratka pamet, duga suknja... dug
jezik? ;)))
komentari.149dejanr,
-> #147, dveselinovic>> Broj krađa je ove godine veći nego ikada ranije; na sajmovima su
>> uvek nestajali miševi, a bogami i pokoja tastatura, ali ove godine su
>> nestajali i notebook-ovi.
I video plejeri :((((
Ne znam da li je to i ranije bila tradicija, ali sada je gotovo svaka
firma noću držala na štandu noćnog čuvara... Bez naročitog efekta,
izgleda da što se sačuva noću to neko drpi danju, i to vrlo vešto :(
komentari.150ilazarevic,
-> #130, mnikolic> I ja sam prijatno iznenađen jer se mogla očekivati pustoš ili da svi
> izlažu iste stvari. Međutim, lepo si naveo da je bilo tu štošta da se
Slažem se u načelu :) Međutim, mislim da je trebalo da bude više izlagača.
Nije valjda da sve one firme koje se reklamiraju po novinama nemaju ni para
za štand ni robe da izlože?
komentari.151ilazarevic,
-> #141, ppekovic> bih one koji su bili na sajmu da iznesu svoje utiske kao i da kazu sta ih
> je to posebno zainteresovalo.
Mada sam već izneo malo utisaka, evo još, da ne propadne članak :)
Dakle, supervisor na Mikronovinoj mreži je bio prijateljski raspoložen i
nasmejan kad god sam svratio do njega (što za uzrok verovatno ima viski koji
je naručio minut ranije). Nije ozbiljno shvatio da i ja hoću viski, pa mi
nije ni naručio (što je mene malo naljutilo :) ComTrad je imao neke lude
zvučnike i pojačalo. Svi ste čuli koliko je bila glasna muzika, a kada sam
zavirio pod sto imao sam šta da vidim - volume skala je bila na 1! Šta bi se
desilo da je majstor slučajno odvrnuo do trojke...
Ona ploča sa P5 podnožjem je takođe bila veoma interesantna, kao i razni
n-to inčni monitori (n>=17). Igrice... ah, doživljaj je bio samo Wolfenstein
3D sa Soundblasterom :) Ostalo je već viđeno. Bilo mi je žao što klinci sa
manje od 10 godina rabe kompjutere svojim lupanjem po tastaturi, a još im ne
idu ni gluposti kao što je Strif fajter II (tako glupa igra da je pišem samo
na srpskom :)
To bi bio utisak, valjda će pomoći.
komentari.152vitez.koja,
-> #150, ilazarevic#=> Slažem se u načelu :) Međutim, mislim da je trebalo da
#=> bude više izlagača. Nije valjda da sve one firme koje se
#=> reklamiraju po novinama nemaju ni para za štand ni robe
#=> da izlože?
Bilo je, ako se secas, i dva-tri zabita standa sa po jednim racunarom i
4-5 dokonih ljudi sto piju kafu pored njega, i uglas vicu "imamo SVE"
kad samo zines nesto da ih pitas ;)
komentari.153peca.st,
-> #149, dejanr!-> izgleda da što se sačuva noću to neko
!-> drpi danju, i to vrlo vešto :(
Ma za krađu na sajmu je bilo potrebno imati smelosti
i nemati savesti. Uz to, potrebno je imati i brze noge.
Jednostavnim protrčavanjem moglo se pokupiti što šta.
Meni smelosti i brzine nije nedostajalo, al sam imao
previše savesti. O;)
Peđa.
komentari.154dmiladinovic,
-> #146, ivanna>> Na sajmu sam trazila filter za monitor. Prodavacice u 'minicima'
Ehhhh, da.
I Ja sam trazio isto. Prosto neverovatno, na sajmu al' ama bas svi do
jednog nude krs filtere. Rekoh krs, da ne bih rekao nesto nepristojnije.
Posto imam zaobljen monitor, treba mi Fortuna like filter. Kad sam
doticne dame sa kratkom pamecu pitao za isti, dobijao sam ponajcesce
odgovor da je 'Fortuna' u Dobracinoj...
Apropo svega, na sajmu sam mogao da kupim gotovo sve, od inteligentnih
CACHE kontrolera, preko raznoraznih MULTI VGA, do 486-ica raznoraznih
konfiguracija, ali Fortuna like filter ne nadjoh ni pod razno.
Najvise me je zacudilo kad sam od poznanika u Peri-Hardu saznao da, ne
samo da ih nemaju, nego da ih skoro uopste ni ne ocekuju.
Tuzno. :(
komentari.155dmiladinovic,
-> #147, dveselinovic>> Srecom, Zoran Andric i Ilija Ambo (Zoki & Ikica, MIKRONOVA, Novi
>> Sad) NISU probavali efekte onog Yamaha pojacavaca od 1 kW.
Eh, gde su ona zlatna vremena kad su stanoviti ljudi iz jednog
ogranka Lole probali svojih ruku delo, tj. pojacalce od takodje
kilovat. Nije poznato zasto je posle toga uprava sajma zahtevala
od Lole neke nadoplate za neke razbijene prozore...
Sto se tice buke, ovaj sajam je bio nepodnosljiv. Ipak mislim da je
najgori bio neki manijak koji je neprekidno pustao svoje alarme u
promet. Bese preko puta Info-D-a.
Cudno, a bas su njima maznuli notebook.
Mogu samo da zalim one koji su kupili doticne alarme...
komentari.156dejanr,
-> #155, dmiladinovic>> Sto se tice buke, ovaj sajam je bio nepodnosljiv. Ipak mislim da je
>> najgori bio neki manijak koji je neprekidno pustao svoje alarme u
>> promet. Bese preko puta Info-D-a.
Čovek ima alarm koji reaguje, uz ostalo, na zvuk loma stakla. Da bi to
demonstrirao snimio je taj zvuk na traku i onda ko god poželi da vidi...
meni se stalno činilo da se sva stakla na hali lomi :(
Inače, alarmi kao alarmi bili su sasvim solidni i ne previše skupi,
a izbor je bio popriličan.
komentari.157dveselinovic,
-> #150, ilazarevic Po mome iskustvu, a istraživao sam tržište sa svojom ekipom
nekoliko dana pred sajam, najveći deo onih koji se oglašavaju nemaju
robe, odnosno imaju manjkave lagere. Imaju sve, ali nemaju recimo VGA
karti, ili I/O karti, pa ne mogu da sastave mašinu.
Drugi opet uopšte nisu imali robe, pa je ono izloženo na sajmu
zapravo bio celi njihov lager.
Treći nisu izašli jer su smatrali da nemaju šta novo da ponude, a
bilo ih je koji su smatrali da sajam nije vredan izlaženja. Par ljudi
mi je reklo da ne vide smisao izlaženja na sajam kada im ionako dobro
ide.
Ko zna, možda je i bolje što nije bilo velike gužve; zamislite da
je bilo još 20-50% izlagača više, koja bi to tek onda buka bila. Na
žalost, veliki broj ljudi je tamo poistovetio sajam sa vašarom; možda
će sledeće godine neko da cepa muziku uživo, sa sve baletom i lelekom
u "folk" stilu.
Pozdrav,
DVV
komentari.158m.hristodulo,
-> #141, ppekovic>> zamolio bih one koji su bili na sajmu da iznesu
>> svoje utiske kao i da kazu sta ih je to posebno
>> zainteresovalo.
Sajam ko sajam... S obzirom da je stanje takvo, kakvo
je, sajam je bio odličan. Štandulja je, ove godine, bilo manje,
a i bile su, nekako, nezainteresovane... :( Ali, zato je bilo
lepih štandova, kao Imtel-ov, ili ComTrad-ov. Nije bilo
InterSofta - izgleda da su prešli na neki unosniji biznis.
Video sam na nekom štandu, jedan ViVa tower-look modem,
divnog dizajna, i standardnih karaktreristika (2400 MNP5). Jel
na Sezamu imaju takve? Znači, da su i kvalitetni, a nisu ni
skupi - 300 DEM... Kupiću jednog, za mladjeg brata... :)
komentari.159vstan,
-> #158, m.hristodulo> Video sam na nekom standu, jedan ViVa tower-look modem,
>divnog dizajna, i standardnih karaktreristika (2400 MNP5). Jel
>na Sezamu imaju takve? Znaci, da su i kvalitetni, a nisu ni
Video i ja taj plasticni (?) kiceraj. Veliko razocarenje.
Ma kako da radi ne bi ga uzeo ni pod razno.
komentari.160darone,
-> #155, dmiladinovic>> Sto se tice buke, ovaj sajam je bio
>> nepodnosljiv. Ipak mislim da je najgori bio neki
>> manijak koji je neprekidno pustao svoje alarme u
>> promet. Bese preko puta Info-D-a.
Da, stvarno je bilo nepodnošljivo. Šest dana
slušati alarm, ubistvo. Moram da priznam da sam se
navikao ;)
>> Cudno, a bas su njima maznuli notebook.
Nisu njima, već Globalu (otkud njima računar? ;)
Inače, mojoj firmi su drmnuli faks ;))
darone
komentari.161dejanr,
-> #158, m.hristodulo>> Video sam na nekom štandu, jedan ViVa tower-look modem,
>> divnog dizajna, i standardnih karaktreristika (2400 MNP5). Jel
>> na Sezamu imaju takve?
Da, na 10 od 17 nodova koji imaju modeme. Na pet preostalih su
discovery, na tanjug nodu ne znam tačno koji je modem (tu je modem
nebitan jer je iznajmljena linija pa je veza savršena) a na sysop
nodu kako kad i kako koji, tu manje-više testiramo modeme ostalih
tipova.
>> Znači, da su i kvalitetni, a nisu ni skupi - 300 DEM...
Eh, u srećna vremena kada sam kupovao ViVa 2400 MNP modem koštao me
je oko 120 dolara ili tako nešto... al' tada nije bilo sankcija.
>> Kupiću jednog, za mladjeg brata... :)
Preporučujem. Izuzetni modemi. Na Sezamu godinama rade, po čitav dan
i to (kuc, kuc ;) savršeno.
komentari.162dmiladinovic,
-> #156, dejanr>> Inace, alarmi kao alarmi bili su sasvim solidni i ne previse skupi,
>> a izbor je bio poprilican.
Zar nije malo indikativno to sto je na nepuna 3 metra nestao jedan od
najjacih notebook-ova na sajmu. :(
komentari.163mnikolic,
-> #157, dveselinovic>ć e sledeće godine neko da cepa muziku uživo, sa sve baletom i lelekom
> u "folk" stilu.
Što se muzike uživo tiče, bilo je toga i na ovom sajmu! Trebalo je samo
svratiti na štand jednog privatnika koji je prodavao sanitarnu opremu (ne
znam koja hala beše). Čovek je lepo unajmio gudački kvartet te su četiri
mlade dame u okruženju slavina, kada i lavaboa svirale ozbiljnu muziku
stvarajući uzvišeno sanitarnu atmosferu. To je trebalo videti i čuti!
Pozdrav, m.
komentari.164dmiladinovic,
-> #160, darone>> Nisu njima, vec Globalu (otkud njima racunar? ;)
Pa njima nisu, al' Info D-u od prekoputa jesu.
komentari.165spantic,
-> #161, dejanr> Eh, u srećna vremena kada sam kupovao ViVa 2400 MNP modem
> koštao me je oko 120 dolara ili tako nešto... al' tada
> nije bilo sankcija.
Osim ako nisi kupio posle naše nabavke u grupi :) koštao te je 175 $
tax free :) naravno za standardnu eksternu ViVu 24M.
Bolji modem nisam imao prilike da vidim. Tako se dobro pokazao da je
moj novi modem svakako ViVa, doduše na 11400 :) Samo da stigne.
komentari.166spantic,
-> #159, vstan> Video i ja taj plasticni (?) kiceraj. Veliko razocarenje.
> Ma kako da radi ne bi ga uzeo ni pod razno.
Kičeraj? ViVa je jedan od najbolje dizajniranih modela. Koliko sam
pročitao u svom prospektu i neke nagrade je dobio. A što se efikasnosti
tiče, ne znam za bolji na našim linijama, a probao sam i video svašta.
Ne kažem da neće biti, ali meni je ViVa ostavila samo najbolje utiske,
a nije baš bila ni preskupa. Doduše, kupio sam je u SAD.
komentari.167darone,
-> #163, mnikolic>> znam koja hala beše). Čovek je lepo unajmio
>> gudački kvartet te su četiri mlade dame u
>> okruženju slavina, kada i lavaboa svirale
>> ozbiljnu muziku stvarajući uzvišeno sanitarnu
>> atmosferu. To je trebalo videti i čuti!
Kada smo već kod teatralnih nastupa, Tehnikom je
a) unajmio majmunicu Zoricu da jedan dan sedi na
štandu i plaši se buke i posetilaca;
b) zadnji dan sve svoje štadulje i štandovane ;)
obukao u srpsku nošnju, i to samo na par sati :))
darone
komentari.168darone,
-> #164, dmiladinovic>> >> Nisu njima, vec Globalu (otkud njima racunar?
>> >> ;)
>>
>> Pa njima nisu, al' Info D-u od prekoputa jesu.
Odakle ti ovo? Ja sam radio na tom štandu, čudo
jedno da nismo primetili ;) Doduše, moguće je da je
nestao u subotu, ja sam tada malo više švrljao po
sajmu nego bio na štandu, ali ipak bi nešto čuo.
darone
komentari.169vstan,
-> #166, spantic> Kiceraj? ViVa je jedan od najbolje dizajniranih modela. Koliko sam
Tezak kiceraj.
komentari.170vitez.koja,
-> #167, darone#=> b) zadnji dan sve svoje štadulje i štandovane ;)
#=> obukao u srpsku nošnju, i to samo na par sati :))
Sto su nosili nar. nosnje ;) ni po jada, nego su jeli onako domaciniski
odrezan lebac (debljina >5cm:)), sir u mladi luk ispred standa...
komentari.171dveselinovic,
-> #169, vstan > Tezak kiceraj.
Potpuno se slažem. Istina, modem je dobar, ali dizajn - fuj!
Pozdrav,
DVV
P.S. Da to nije Mini-Mikro-Tower?
komentari.172spantic,
-> #169, vstan>> Kiceraj? ViVa je jedan od najbolje dizajniranih modela.
> Koliko sam
>
> Tezak kiceraj.
Baš bih voleo da čujem šta je po tebi primer dobrog dizajna za modem? I zašto
je pak ViVa "težak kičeraj" po tebi?
komentari.173dejanr,
-> #172, spantic>> > > Kiceraj? ViVa je jedan od najbolje dizajniranih modela.
>> > Tezak kiceraj.
>>
>> Baš bih voleo da čujem šta je po tebi primer dobrog dizajna za modem?
>> I zašto je pak ViVa "težak kičeraj" po tebi?
ViVa je prvi takav modem koji sam video, i kada sam ga video iznenadio me
je u pozitivnom smislu, naravno pre svega dizajnom jer još nisam znao kako
radi. Ovim neću da kažem da je dizajn neko svetsko čudo, ali mi se ipak
više sviđa od drugih "kutijastih" eksternih modema. Međutim, možda se čoveku
takav dizajn ne sviđa, i što se toga tiče to je uglavnom pitanje ukusa,
tako da je o tome jako teško diskutovati. Međutim, bio lep ili ružan, ViVa
mnogo lepo i pouzdano radi a to mi je uvek bilo najvažnije.
Malo je proizvoda kompjuterske industrije koje bih mogao nekome da preporučim
bez ikakvih rezervi i bez pomisli da bi moglo da ispadne da nisam u pravu.
ViVa modemi su, posle onoga što su "preživeli" na Sezamu, svakako takvi
proizvodi!
komentari.174vstan,
-> #172, spantic>> Tezak kiceraj.
>
> Bas bih voleo da cujem sta je po tebi primer dobrog dizajna za modem? I zasto
Npr. kuciste u obliku venecijanske gondole. Naravno, podrazumeva se
kombinacija crno-zlatno. Sve to na postolju - imitacija mermer iz karare ;)
komentari.175ilazarevic,
-> #167, darone> b) zadnji dan sve svoje štadulje i štandovane ;)
> obukao u srpsku nošnju, i to samo na par sati :))
Ovo sam video :)) Bože, nisam znao da li da se smejem ili da plačem...
Zamislite štand koji prodaje kompjutere preplavljen gedžovanima i seljankama
svih kalibara ;(
komentari.176m.hristodulo,
-> #173, dejanr>> Malo je proizvoda kompjuterske industrije koje bih mogao
>> nekome da preporučim bez ikakvih rezervi i bez pomisli da bi
>> moglo da ispadne da nisam u pravu. ViVa modemi su, posle
>> onoga što su "preživeli" na Sezamu, svakako takvi proizvodi!
Hvala Dejane. Idem odmah u radnju da ga kupim, mnogo je
sladak, a i dobar po svemu sudeći. Uz mini-tower kućište
računara, svakako se slaže i micro-tower kućište modema. Još da
bude pored jedna lepa devojka, i eto naslovnice sledećih
Računara... "Šta ona radi kad je sama? Naravno, zove Sezam!"
komentari.177spantic,
-> #174, vstan> Npr. kuciste u obliku venecijanske gondole. Naravno,
> podrazumeva se kombinacija crno-zlatno. Sve to na postolju
> - imitacija mermer iz karare ;)
Doduše moje nema zlato ( ko zna za onaj od 14400 :) ali za mermer :)
komentari.178dmiladinovic,
-> #172, spantic>> Bas bih voleo da cujem sta je po tebi primer dobrog dizajna za modem? I
>> zasto je pak ViVa "tezak kiceraj" po tebi?
Interna ViVa ?
komentari.179darone,
-> #176, m.hristodulo>> "Šta ona radi kad je sama? Naravno, zove Sezam!"
A propoS sličice sa ovim tekstom ispod: devojka u
rukama ima telefonsku slušalicu. E, pa sad, šta
zaključiti? Jednostavno, devojka pišti na sve
strane ;)
darone
komentari.180dsoskic,
> DEM predviđena je posebna tarifa:
> DEM Meseci
> 10 4
> 20 8
> 30 11 << ?
> 40 15 << ?
> 50 19 << ?
> 100 40 << ??
Ovde mi se čini da ima neke nelogničnosti, da objasnim,
ukoliko nisam u krivu ;):
1. Ako pretplati neko 3 x po 4 meseca dobija 12 meseci za 30 dem
a ne 11 meseci koliko se nudi?
2. Ako pretplati neko 4 x po 4 meseca dobija 16 meseci za 40 dem
a ne 15 meseci koliko se nudi?
3. Ako pretplati neko 5 x po 4 meseca dobija 20 meseci za 50 dem
a ne 19 meseci koliko se nudi?
Znači: Sezamovci pretplaćujte se više puta po 4 ili 8 meseci,
više vam se isplati. Nemojte na 11, 15 ili 19 jer
gubite po mesec dana, btw nemojte ni na 40 meseci
jer nemate nikakav popust u odnosu na 4 meseca.
p.s. živo me zanima ko je i zašto ovakav biser smislio ;)
komentari.181funky,
-> #180, dsoskicAlal vera. Ovo samo danko moze da primeti :)))
komentari.182dejanr,
-> #180, dsoskic>> Znači: Sezamovci pretplaćujte se više puta po 4 ili 8 meseci,
>> više vam se isplati. Nemojte na 11, 15 ili 19 jer
>> gubite po mesec dana, btw nemojte ni na 40 meseci
>> jer nemate nikakav popust u odnosu na 4 meseca.
Problem je verovatno nastao usled zaokrugljivanja, ali sad šta je tu
je :) Ako neko hoće više puta po četiri meseca, neka ponese više puta
po 10 maraka :))
komentari.183dikla,
Jel bio vec neko od sezamovaca na toj izlozbi, sajmu (?)...
Vredi li potezati toliki put iz N.Sada....:)
komentari.184snemcev,
-> #182, dejanr>> je :) Ako neko hoće više puta po četiri meseca, neka ponese više puta
>> po 10 maraka :))
A vi ne vraćate kusur? ;)))
komentari.185dsoskic,
-> #182, dejanr> je :) Ako neko hoće više puta po četiri meseca, neka ponese više puta
> po 10 maraka :))
:)), znači tu leži zec, treba vam sića, pa onda pravac Kalenić :),
konverzija za krupnije novčanice 90sitno=100krupno :)
komentari.186aspasic,
-> #183, dikla### Jel bio vec neko od sezamovaca na toj izlozbi, sajmu (?)...
### Vredi li potezati toliki put iz N.Sada....:)
Pa ako te zanimaju COMPAQ SYSTEMPRO/XL mašine, onda COMPAQ SYSTEMPRO/LT
i COMPAQ PROSIGNIA mašine, plus činjenica da rade pod tri različite
mreže (Progress, Novell, Unix) i ako još znaš da su sve tri mreže opet
pod jednom jedinstvenom mrežom, onda......u stvari, odluči sam :)
ASp
P.S. Ja bih sigurno došao da sam na tvom mestu :)
komentari.187madamov,
-> #182, dejanr
> Ako neko hoće više puta po četiri meseca, neka ponese više puta po 10
> maraka :))
S obzirom na povećanu tražnju sitnih apoena omiljene nam valute onaj
cenovnik, u tom slučaju, ima logike. B)
komentari.188dikla,
-> #187, madamov> S obzirom na povecanu traznju sitnih apoena omiljene nam valute onaj
> cenovnik, u tom slucaju, ima logike. B)
Setili se kako doci do sice... :)
komentari.189dikla,
-> #186, aspasic> P.S. Ja bih sigurno dosao da sam na tvom mestu :)
Thanx na informaciji ...
Ma i nisam bas neki ljubitelj mreza... :)
komentari.190vvelisavljev,
-> #183, dikla> Vredi li potezati toliki put iz N.Sada....:)
Pa biće od 27. sajam i u NS. (?) Pa će tamo verovatno biti i svega
ovoga, bar se nadam.
komentari.192snemcev,
>> - Privatna firma "Novum" iz Kikinde - za programski paket za kompjutere,
Ima li neko detaljniju informaciju o ovoj firmi?
komentari.193rogi.phantom,
-> #50, mkiric????? !!!!!! ???????
pitam se ???
komentari.195dsoskic,
-> #193, rogi.phantom> ????? !!!!!! ???????
> pitam se ???
i ja isto, al čemu replika na poruku poslatu 14.05.92 ;)
komentari.196vstan,
Sajam - najslabiji do sada sto se tice racunara.
Simpaticnih devojcica jos tu i tamo ima.
Ko uspe od silne buke da udje na stand Comtrad-a
dobija badge ;)
E da, svudaprisutan je ZZ :)
To bi bilo sve.
p.s. jubilarni racunari su 3.5din
komentari.197vitez.koja,
-> #196, vstan#=> Sajam - najslabiji do sada sto se tice racunara.
U 'računarskoj' hali (još pre neku godinu punu sa sve galerijama) puno veelikih
praznjikavih štandova, nekoliko zgodnih devojaka(*), jako malo neobičnih i
dosad neviđenih stvari. Zanimljivo je videti DEC AlphaPC i Windows NT uživo.
U sred hale su dva ogromna štanda, jedan (Global) uopšte ne izlaže računare!
Telefoni i faksovi i ta gamad, a štand zauzima 1/8 hale. Ogroman je i neki sav
zelekasti štand (Ei Bull?) sav zastrt tepisima i sa četri masivne garniture za
sedenje. Ako me pamćenje služi u pitanju su trosedi (!!).
Vrhunac su, međutim, izloženi semafori na jednom kraju hale...
Sve u svemu, sajam ne vredi tri dinara. Međutim, ipak treba otići i videti, pa
valja naći modalitete i kompromisna rešenja ;) U ostalim halama popunjenost je
uobičajena, u 'računarskoj' ima puno vešto i manje vešto zamaskiranog praznog
prostora. Srećom, većina firmi je odustala od Sound Blastera, makar na sajmu,
tako da je atmosfera nešto humanija nego prošle godine.
(*) Štandulje u 'kompjuterskoj' hali, zapravo, nisu bile ništa posebno.
Čast izuzecima (ComTrad ljudi imaju ukusa;), bilo je i boljih godina.
Međutim!, ženska stvorenja na štandovima van hale 14 su kao iz noćne
more izašla ;) Onoliko ružnih žena (slabo da ima mlađa od 25) na jednom
mestu - ne može to svako ;) Zato devojke u 'kompjuterskoj' hali deluju
kao melem za oči :)
PS. Ono gore je napisano posle prvog dana sajma, evo malo i posle drugog.
Drugog dana sve izgleda pomalo organizovanije, ali opšti utisak je isti.
Najbolji vic su, međutim, takozvane 'Tesline pločice' koje fokusiraju kosmičku
energiju u svakog ko je spreman da ih kupi. Pločice su boje su ljubičaste,
sedme boje spektra. Za čudo, ne prodaje ih Mulja Regulus... Obavezno idite do
štanda gde se prodaju ovi pandani Čumakovim čudotvornim sličicama, da se malo
razgalite ;) Nalazi se na kraju hale suprotnom od ulaza.
komentari.198racunari,
Dana me pustila da kazem da je ovde lepo (((:
dr.grba
komentari.199racunari,
-> #198, racunariDana me pustila da kazem da je najlepsa :)))
mdave
komentari.200racunari,
I mene je Dana pustila......
komentari.201racunari,
-> #200, racunaridikla
komentari.202racunari,
Dana me je opet pustila da*(&OJGLKJNO CARRIER
komentari.203racunari,
U skladu sa Odlukom o raspolaganju gotovim novcem... uf, nije to to...
Da se ne zaboravi: ovde (sa Danicom) bejasmo peacock, dikla, ognjan, mdave,
dr.grba, novim, alexandra.m, darone, gremlin... valjda smo svi ovde :)
snemcev
PS Dana kaze da mora da se napise i utisak: dakle, sekretarica je bila na nivou
poverenog joj zadatka.
komentari.204racunari,
Ako neko obrise poruku broj 2.203 to je bila Danica.
komentari.205racunari,
Da ostane zabelezeno: Danica spasla nekoliko zivota sa par vrlo osvezavajucih
casa vode.
snemcev
komentari.206darone,
Eto, bio i ja danas na Sajmu... pored toga što sam upoznao dr.grbu & co. :) i
sreo par ljudi, ništa zanimljivo nisam video. Najveće razočarenje je štand
Comtrada, koji je prošle godine bio sjajan (mada bučan), a ove je zatvoren ko
da je zatvor. Ribe su O-Č-A-J! Saga je zanimljiva, Game ove godine nije bilo,
a Pixel je zamenio njene projekcije, od kojih se diže kosa na glavi (stvarno
su sjajne animacije).
Cvele (Jugodata) je u samom uglu, pa sam ga jedva pronašao, do gremlina (na
štandu OTCa) se dolazi samo uz objašnjenje gde je, štand Računara je skoro
prazan... Hit hale je svakako štand Honeywella, na kojem nema ničega, ili
Šumadije, sa hostesom u obliku babe (!), ili Teslina purpurna ploča (najbolja
fora): prilazimo štandu sa pločom, smejemo se...
- Izvinite, čemu služi Teslina purpurna ploča?
- Pa, ona radi na principu antene, napravljena je od istog materijala kao i
antena...
- (prekidam je) Od čega to?
- Pa, od aluminijuma, valjda... I skuplja kosmička zračenja, koje odašilja u
vaše telo... samo je stavite na mesto koje vas boli (stavlja pločicu na
nadlanicu), i ona vas leči...
- Pošto je?
- 20 dinara.
- Buahahahahah :))))
- Pa eto...
- A jel imate u drugoj boji?
- ZBUNJ ;))))
Naravno, ako imate šuljeve, nabijte si antenu u dupe, i nećete imati više
problema... Po gradu se priča da je najbolja Loga 3 ;)))
p.s. glasanjem (jednoglasnim) su za najbolje proglašene štandulje sa
gremlinovog štanda... bravo grem :)
p.p.s. teško razočaranje... :(((
komentari.207slazic,
-> #206, daronep.s. glasanjem (jednoglasnim) su za najbolje proglašene štandulje sa
gremlinovog štanda... bravo grem :)
koliko ti je grem platio za ovu izjavu:)