SAJAM

13 May 1991 - 21 Oct 1999

Topics

  1. sajam (54)
  2. komentari (416)

Messages - komentari

komentari.106 ndragan, -> #90, bearboy
/ ONA: Nema veze ! Snimi sta hoces, al' nemoj na nas hard !!! / Zakljucak - :))))))))))))))) Pre dve godine, za dve sekunde nepažnje, neko nam je okačio jenki dudl "sa čiste diskete"... bila je čista kad je formatirao negde u prizemlju; dok je stigao do našeg štanda... a mi mrežu sa tri servera... buuu. Sat ipo zajebancije i nije baš sve ni proradilo. Bue_ NDragan
komentari.107 pele, -> #103, bearboy
# -=< :)))))))))) # -=< I jel si im snimio nesto? :)) # # Nisam imao disketa pri ruci... :)) Bar da si im gurno srafciger u flopi disk :))
komentari.108 pele, -> #106, ndragan
# Pre dve godine, za dve sekunde nepažnje, neko nam je # okačio jenki dudl "sa čiste diskete"... bila je čista kad A sta fali muzici u pozadini ;))
komentari.109 bearboy, -> #106, ndragan
-=< / ONA: Nema veze ! Snimi sta hoces, al' nemoj na nas hard !!! -=< Pre dve godine, za dve sekunde nepaznje, neko nam je okacio jenki dudl -=< "sa ciste diskete"... bila je cista kad je formatirao negde u prizemlju; -=< dok je Stos je u tome sto ja UOPSTE nisam imao disketa pri ruci !
komentari.110 bearboy, -> #107, pele
-=<# -=< I jel si im snimio nesto? :)) -=<# -=<# Nisam imao disketa pri ruci... :)) -=< -=< Bar da si im gurno srafciger u flopi disk :)) Bio je premali ;) Ma nisam ja takav...
komentari.111 bearboy, -> #108, pele
-=<# okacio jenki dudl "sa ciste diskete"... bila je cista kad -=< -=< A sta fali muzici u pozadini ;)) A ako stavite i na 286, eto multitaskinga ;)
komentari.112 dejanr,
Prvi dan Sajma... štandovi lepo izgledaju, nije malo opreme ali je opšti utisak da nema baš previše posetilaca zainteresovanih za kupovinu. "Štandulje" na nivou ispod prošljogodišnjih. Ako ssokorac (ili neko drugi) bude pravio igru posvećenu ovom Sajmu, predlažem temu "kako popi što više coca-cole a da se pri tome popije što manje gustog soka i kokte" :( Uobičajeni tok razgovora je "izvolite, sedite, šta ćete da popijete... ne, nema coca cola ali ima kokta"... :(
komentari.113 kuki, -> #112, dejanr
> popijete... ne, nema coca cola ali ima kokta"... :( ^^^^^ Fuj!
komentari.114 dkalaba, -> #113, kuki
*** Fuj! Nemoj tako, svet ne počinje od tebe :) Otprilike kada si se ti rodio kod nas se pojavila Coca a Cockta je bila neprikosnovena...a ja sam bio tvojih godina... (jel žal za koktom ili nečim drugim ? ;) Možda se vidimo na sajmu narode...
komentari.115 didldi, -> #113, kuki
:>>Fuj! Tako je - Fuj!
komentari.116 ilazarevic,
Ima li šanse da ostane Računara po staroj ceni do sutra, pitam se? :)
komentari.117 ilazarevic, -> #116, ilazarevic
> Ima li šanse da ostane Računara po staroj ceni do sutra, pitam se? :) Ne po staroj, nego po sniženoj :)
komentari.118 dejanr, -> #116, ilazarevic
>> Ima li šanse da ostane Računara po staroj ceni do sutra, pitam se? :) Ne brini ništa, ima toga na lageru dovoljno :) Popust važi do poslednjeg dana Sajma. Zaboravih juče da kažem, vidim da se na štandu prodaje i par prethodnih brojeva, pretpostavljam uz sličan popust.
komentari.119 iboris,
Dejane, kako se učestvuje u toj nagradnoj igri koju organizuju računari ? Da li se ubacuju ulaznice, ili slično, kakve su nagrade, i kada će biti izvlačenje :)) ? Pozdrav, Boris
komentari.120 dejanr, -> #119, iboris
>> Dejane, kako se učestvuje u toj nagradnoj igri koju organizuju računari ? Treba kupovati "Računare" (ovaj broj i sledeća tri), iseći kupone (nema nikakvih pitanja), staviti u koverat i poslati do 25. septembra. Precizan spisak nagrada imaš na strani 13-15 majskih "Računara" i na propagandnom listiću koji se deli na štandu, ukupna vrednost nagrada je oko 40,000 dem. Glavne nagrade su 486/50/local bus/8M RAM/210 M hard/SVGA + DeskJet 500, zatim još jedač 486DX-50/210 M, garantno pismo za kupovinu opreme u vrednosti 5000 dem kod Imtela, 386DX/40/130 M, pa još jedan 386DX/80 M, razni štampači, kartice, softverski paketi, kursevi, knjige...
komentari.121 princess, -> #64, zkrstic
sajam....mmm...pljeskavice su haos !!!
komentari.122 dmiladinovic, -> #118, dejanr
>> Ne brini nista, ima toga na lageru dovoljno :) Popust vazi do poslednjeg Lep vam popust. Htedoh da se pretplatim na Sezam jos koju godinicu, a sto jes jes, htedoh da eventualno pretplatim jos neke drugare na poklon, kad ono mucak. Ja:Jel moze Sezam na popust. S: Moze. Ja:Koliki je popust. S: 20% Ja:Koliko vam to dodje. S: 40DM - 20% = 32DM Ja:Odlicno, izvolite 100DM S: Izvinite ali neprimamo marke, znate nemamo da vratimo kusur. Ja:O.K. jel moze cekom. S: Moze, ali onda popust ne vazi. Ja:Pa dobro kako onda. S: Pa date mi sada oko, cek da vidimo, (frit,frit,kuc,kuc,cangr,zvrlj,zvrrr), 5.XXX.XXX.XXX Din. Vrlo poucno, sledeci put kada budem isao na sajam, nosim kesu, al' povecu. Ne za ono sto kupim, vec sa parama u njoj.
komentari.123 max.headroom,
Phew! Sajam je nikakav :) Naravno, bilo bi još i dobro da su Intersoftovci zakupili štand i, kao i prošle godine i po staroj dobroj tradiciji - doveli dve tri (četiri, pet ;)) devojke "štandulje" da "pokazuju proizvode", itd... Nema, bre, ni muzike. U suštini, gomila firmi ne izlaže proizvode iz principa. Stvar je u sledećem: pre nego je počeo Sajam, zakup kvadratnog metra bio je (valjda) 20 DEM. LJudi platili, i mislili sve OK, kad ono - stigne sitna knjiga da DOPLATE još 20 DEM (dakle 40 DEM kvm?!) I sada - pitanje: da li je beton poskupeo? Mislim, shit. Baš su neke ljude zajebali, i to ne cenom, već neposlovnošću i drskošću. Glup način da se oteraju izlagači. I stvarno, šteta što nema više dobrih žurki. Jel Imtel na zatvaranju ponovo pravi "zakusku"? ;>
komentari.124 dejanr, -> #123, max.headroom
>> Nema, bre, ni muzike. Ali zato ima jedan alarmni sistem koji reaguje na lom stakla, a za demonstraciju imaju lom stakla snimljen na kasetu... Nikad ne čuh toliko staklo da se lomi :))
komentari.125 dekiper,
Uh, ovaj sajam me je blago reći razočarao. Jedino što pada u oko su "štandovi" Imtela i ComTrada, ali je sve ostalo bez veze (naravno izuzimajući štand Računara :) ). Jedina lepa stvar su pljeskavice u onim finim testima i popust na "Računare", a pošto mi je baš danas stiglo pismo za pretplatu, iskoristiću i popust za Sezam...
komentari.126 vitez.koja, -> #122, dmiladinovic
#=> Ja:O.K. jel moze cekom. #=> S: Moze, ali onda popust ne vazi. Predjose te dushmani ;))) Danas na standu Sezama pahuljica je tvrdila da i za cekove vazi popust (drugim recima, da sam imao cek prosao bih sa popustom). Bas me zanima kada ce sledece puj-pike-ne-vazi obavestenje oko popustne pretplate na sajmu...
komentari.127 ppekovic, -> #125, dekiper
>> Uh, ovaj sajam me je blago reći razočarao. Jedino što pada u oko su >> "štandovi" Imtela i ComTrada, ali je sve ostalo bez veze (naravno izuzimajući >> štand Izgleda je tebi i max-u jedini kriterijum da li je sajam dobar ili ne koliko su kratki minići :) Ako se odlučite da odete na sajam da vidite dobru opremu imaćete šta da vidite. Između ostalog, kod SAGA-e SUN server i SparcStation, kod Digit-a VaxStation, Decstation, X windows-e na delu kako na pomenutim stanicama tako i na DOS mašini pod windows-ima (X-windows client za windows-e). Dalje, zanimljiva je i DX/2 66Mhz local bus sa podnožjem za pentium (tako mi barem rekoše) kod Ada Computers-a, zatim, već viđena ali i dalje zanimljiva multimedija kod Imtel-a i Mikronove. Za ljubitelje Unix-a NovKabel je predstavio SCO Unix 2.0. U uslovima sankcija, ja sam prijatno iznenađen. Jedino što me je iznenadilo i začudilo a to je loša ponuda komunikacione opreme, konkretno modema i fax/modema. Paya
komentari.128 iboris,
Evo trenutno se nalazim na sajmu, odakle se i javljam. Za uslove u kojima se nalazimo, standovi su puni, i IMA STA DA SE VIDI. Ostali utisci, od kuce
komentari.129 sajam,
Nisam znao da na Sezam moze da se uloguje i pod imenom Sajam... Hi svima!
komentari.130 mnikolic,
> U uslovima sankcija, ja sam prijatno iznenađen. I ja sam prijatno iznenađen jer se mogla očekivati pustoš ili da svi izlažu iste stvari. Međutim, lepo si naveo da je bilo tu štošta da se vidi. Ja bih tu dodao kao zanimljivost i onaj SubNotebook nakačen u mrežu (mislim kod Imtela). Izgleda da su animacije ove godine bile apsolutni hit, valjda kao najbolji način da se prikaže moć mašine. U tom svetlu, ne mogu da zaobiđem Gamin kolaž animiranih reklama, stvarno ih rade na vrhunskom nivou. m.
komentari.131 nboskovic, -> #127, ppekovic
*> (X-windows client za windows-e). Dalje, zanimljiva je i *> DX/2 66Mhz local bus sa podnožjem za pentium (tako mi *> barem rekoše) kod Ada Computers-a, Dobro su ti rekli :) Nije reklama ali je to živa istina. Kao što ti rekoh, te ploče su stigle u utorak uveče, tako da su u sredu ujutro sklopljene i odmah izložene, kako DX/2 66 tako i DX na 50. DX/2 66 stoji otvorena namerno da bi posetioci mogli da vide iznutra kako to izgleda. (c) klap nikola
komentari.132 skerl, -> #131, nboskovic
│*> (X-windows client za windows-e). Dalje, zanimljiva je i │*> DX/2 66Mhz local bus sa podnozjem za pentium (tako mi │*> barem rekose) kod Ada Computers-a, │ │ Dobro su ti rekli :) Nije reklama ali je to ziva istina. │ Kao sto ti rekoh, te ploce su stigle u utorak uvece, tako │ da su u sredu ujutro sklopljene i odmah izlozene, kako │ DX/2 66 tako i DX na 50. DX/2 66 stoji otvorena namerno da │ bi posetioci mogli da vide iznutra kako to izgleda. └──── Bio, video i najkrace receno: WOW! Vredi videti, ako nista drugo :) Pozdrav, Skerl.
komentari.133 ratman, -> #127, ppekovic
>> Izgleda je tebi i max-u jedini kriterijum da li je sajam >> dobar ili ne koliko su kratki minici :) Pa ni minici nisu uopste losi ove sezone, a ni ono u njima.... :)
komentari.134 zormi, -> #125, dekiper
* Uh, ovaj sajam me je blago reći razočarao. Slažem se. Očigledno je prodaja računara (kao i sve druge uostalom) u teškoj recesiji. Mnogi odustaju od trgovine računarima zbog malih profitnih margina a skupih obrtnih sredstava, cene su ma koliko ih spuštali previsoke za naše tržište... itd. Uz to, zakup prostora i izrada štandova su bezobrazno skupi sa vrlo neizvesnim efektom na osiromašeno tržište. Medjutim, ono što je mene uplašilo (jer od toga živim) je veliki nedostatak robe i opreme. Sankcije su izgleda dohvatile i računare. Čujem da preko granice ni ptica ne može da preleti. Računara će verovatno biti, ali će im cena zbog teške nabavke delova rasti i rasti...
komentari.135 viktor,
Zdravo, Sajam ipak nije razoravajući koliko su neki pisali. Ima dosta toga da se vidi, ako se želi. IMTEL, DIGIT, BS-PROCESSOR, GAMMA, COM-TRAD, ADACOM ... (raspored je slučajan, izvinjavam se onima koje propustih, uživao sam u mnogim stvarima, CHERRY tastaturama na mnogim mestima i slično ... ). Štand SEZAM-a je lep i prigodno skroman, neće biti razloga za poviku na trošak od naše pretplate :). Sve u svemu, mogo vrednije nego što je 150.000 (jeste, bila je to porodična poseta :) ). Pozdrav.
komentari.136 viktor, -> #132, skerl
Zdravo, Ali processor ne da se greje ... ;) Aljoša (moj stariji sin., mlađeg nisam smeo da vodim ... ;) ) je približio ruku i osetio da je toplo i pitao se, iskreno, koliko će to da radi kada se ovako greje ;) The answer my friend is ... No, ne bih ga oterao, tu ploču, od ispod moga stola ;) ... Ima ta processor opravdanje za to grejanje, pa radio je u Windows-ima i još u GWS4WIN ... ;) Pozdrav.
komentari.137 vitez.koja, -> #133, ratman
#=> Pa ni minici nisu uopste losi ove sezone, a ni ono u #=> njima.... :) ComTrad ima najveci i najkvalitetniji izbor :)
komentari.138 ficus, -> #122, dmiladinovic
:) Vrlo poucno, sledeci put kada budem isao na sajam, nosim kesu, al' povecu. :) Ne za ono sto kupim, vec sa parama u njoj. Sledeci put kad budes isao na sajam trebace ti kamion da dovezes pare za ulaznicu :(
komentari.139 ficus, -> #127, ppekovic
:) Izmedu ostalog, kod SAGA-e SUN server i SparcStation, kod :) Digit-a VaxStation, Decstation, X windows-e na delu kako na :) pomenutim stanicama tako i na DOS masini pod windows-ima :) (X-windows client za windows-e). Dalje, zanimljiva je i DX/2 66Mhz Da a tek kad ti kazu cenu svega toga :((((((((
komentari.140 nboskovic, -> #136, viktor
*> Ali processor ne da se greje ... ;) Aljoša (moj stariji *> sin., mlađeg nisam smeo Normalno da se greje kad je kućište otvoreno, tako da je narušeno strujanje vazduha preko procesora kako bi trebalo :) (c) klap nikola
komentari.141 ppekovic,
Casopis Racunari priprema prikaz zbivanja na Beogradskom sajmu tehnike. Svi koji su bili, videli su da je izlozeno mnogo opreme uprkos teskim uslovima poslovanja. Ponuda je bila raznovrsna i pokrivala je razlicita polja interesovanja. Da bi oni koji nisu bili na sajmu stekli bolji uvid sta se tamo desavalo, te da bi citaocima lista sto vernije preneli atmosferu, zamolio bih one koji su bili na sajmu da iznesu svoje utiske kao i da kazu sta ih je to posebno zainteresovalo. Paya
komentari.142 dejanr, -> #140, nboskovic
>> Normalno da se greje kad je kućište otvoreno, tako da je >> narušeno strujanje vazduha preko procesora kako bi trebalo :) Hm, hm, da ne bude posle ono "zašto Škotlanđanin neće da kupi frižider (osim zato što je skup)?" "Zato što ne veruje da se sijalica ugasi kad zatvori vrata" ;))
komentari.143 viktor, -> #140, nboskovic
> *> Ali processor ne da se greje ... ;) Aljoša (moj stariji > *> sin., mlađeg nisam smeo > > Normalno da se greje kad je kućište otvoreno, tako da je > narušeno strujanje vazduha preko procesora kako bi trebalo :) > > (c) klap > nikola > Zdravo, E, upravo si reko ono što sam se i ja odvažio i rekao momku na štandu ali on mi je rekao da je to nevažno. Ja sam mu predložio da se stavi pleksiglas koji bi omogućio da se sve vidi ali bi obezbedio protok vazduha no on me je samo prebacio na druge teme ;) Eto, nisam znači ja bio u krivu ;) Pozdrav.
komentari.144 nboskovic, -> #143, viktor
*> E, upravo si reko ono što sam se i ja odvažio i rekao *> momku na štandu ali on mi je rekao da je to nevažno. Ja *> sam mu predložio da se stavi pleksiglas koji bi omogućio *> da se sve vidi ali bi obezbedio protok vazduha no on me *> je samo prebacio na druge teme ;) Eto, nisam znači ja bio *> u krivu ;) To si rekao meni, ali nema veze :)) Cilj je bio da se vidi mašina iznutra, a procesor je sve to svojski izdržao :) Ipak nije bio baš preterano opterećen tako da i nije bila neka velika frka oko svega toga :) Uzgred, nismo ni stigli tako nešto da napravimo, jer nam je roba stigla u utorak uveče a u sredu smo je sklopili i odmah izložili. (c) klap nikola
komentari.145 viktor, -> #144, nboskovic
Zdravo, Nema problema, milo mi je da smo se upoznali ... ;) Žao mi je što se ne predstavih pa da pričamo ... ;) Ali lepo je što si hteo da mi prodaš onu _VESA_ local bus karticu i ostalo ... još da mi Dača da pare pa da have business ... ;) Pozdrav.
komentari.146 ivanna, -> #141, ppekovic
> bih one koji su bili na sajmu da iznesu svoje utiske kao i da > kazu sta ih je to posebno zainteresovalo. Na sajmu sam trazila filter za monitor. Prodavacice u 'minicima' su bile jako ljubazene, al' bi me najcesce posle mojih pitanja zbunjeno pogledale i prosledile nekom 'koljezi' ;). Koliko sam ja uspela da vidim, ponudjene su bile tri varijante: plasticni, stakleni (obicni) i 'optical glass' flt. Svako je hvalio svoje ;) tako da oni koji prodaju obicne staklene nikad nisu culi za 'opt.gl.', a oni koji ih prodaju su pricali kako su oni 2 puta bolji od obicnih (to je bio odgovor na pitanje 'koliko, u procentima, zadrzavaju vise zracenja' ;). Isti flt. je na razlicitim mestima mogao da se nadje za 40 do 80DM. Najzabavniji mi je bio 'reklamni materijal' firme TehNicom (program za zastitu ;). :))
komentari.147 dveselinovic, -> #141, ppekovic
Tuga i jad koliko opreme NEMA u odnosu na broj izlagača. Mnogima je ono na štandu bio celi, celcati lager, a samo su poneki imali robe i kod kuće, tj. u firmi. Broj krađa je ove godine veći nego ikada ranije; na sajmovima su uvek nestajali miševi, a bogami i pokoja tastatura, ali ove godine su nestajali i notebook-ovi. Jedino što je ove godine bilo bolje nego ranije je druženje ljudi na sajmu (učesnika). Ono što je ove godine bile daleko gore nego prošle jeste tzv. "muzika", odnosno sonični tornado koji je poticao sa štandova IMTEL-a (malo manje nego prošle), SAGE (više nego prošle) i COMTRAD-a (daleko više nego prošle). Mislim da je COMTRAD ove godine, blago rečeno, preterao svaku granicu, pa je uprava sajma popila (koliko znam) čak tri prijave i jedan zahtev za obeštećenjem. Srećom, Zoran Andrić i Ilija Ambo (Zoki & Ikica, MIKRONOVA, Novi Sad) NISU probavali efekte onog Yamaha pojačavača od 1 kW. Predlažem novi slogan za COMTRAD - umesto "The art of computer making" (???) da bude "The art of noise making". Pozdrav, DVV
komentari.148 wizard, -> #146, ivanna
> Na sajmu sam trazila filter za monitor. Prodavacice u 'minicima' > su bile jako ljubazene, al' bi me najcesce posle mojih pitanja > zbunjeno pogledale i prosledile nekom 'koljezi' ;). Pa znaš kako se kaže: kratka suknja - kratka pamet, duga suknja... dug jezik? ;)))
komentari.149 dejanr, -> #147, dveselinovic
>> Broj krađa je ove godine veći nego ikada ranije; na sajmovima su >> uvek nestajali miševi, a bogami i pokoja tastatura, ali ove godine su >> nestajali i notebook-ovi. I video plejeri :(((( Ne znam da li je to i ranije bila tradicija, ali sada je gotovo svaka firma noću držala na štandu noćnog čuvara... Bez naročitog efekta, izgleda da što se sačuva noću to neko drpi danju, i to vrlo vešto :(
komentari.150 ilazarevic, -> #130, mnikolic
> I ja sam prijatno iznenađen jer se mogla očekivati pustoš ili da svi > izlažu iste stvari. Međutim, lepo si naveo da je bilo tu štošta da se Slažem se u načelu :) Međutim, mislim da je trebalo da bude više izlagača. Nije valjda da sve one firme koje se reklamiraju po novinama nemaju ni para za štand ni robe da izlože?
komentari.151 ilazarevic, -> #141, ppekovic
> bih one koji su bili na sajmu da iznesu svoje utiske kao i da kazu sta ih > je to posebno zainteresovalo. Mada sam već izneo malo utisaka, evo još, da ne propadne članak :) Dakle, supervisor na Mikronovinoj mreži je bio prijateljski raspoložen i nasmejan kad god sam svratio do njega (što za uzrok verovatno ima viski koji je naručio minut ranije). Nije ozbiljno shvatio da i ja hoću viski, pa mi nije ni naručio (što je mene malo naljutilo :) ComTrad je imao neke lude zvučnike i pojačalo. Svi ste čuli koliko je bila glasna muzika, a kada sam zavirio pod sto imao sam šta da vidim - volume skala je bila na 1! Šta bi se desilo da je majstor slučajno odvrnuo do trojke... Ona ploča sa P5 podnožjem je takođe bila veoma interesantna, kao i razni n-to inčni monitori (n>=17). Igrice... ah, doživljaj je bio samo Wolfenstein 3D sa Soundblasterom :) Ostalo je već viđeno. Bilo mi je žao što klinci sa manje od 10 godina rabe kompjutere svojim lupanjem po tastaturi, a još im ne idu ni gluposti kao što je Strif fajter II (tako glupa igra da je pišem samo na srpskom :) To bi bio utisak, valjda će pomoći.
komentari.152 vitez.koja, -> #150, ilazarevic
#=> Slažem se u načelu :) Međutim, mislim da je trebalo da #=> bude više izlagača. Nije valjda da sve one firme koje se #=> reklamiraju po novinama nemaju ni para za štand ni robe #=> da izlože? Bilo je, ako se secas, i dva-tri zabita standa sa po jednim racunarom i 4-5 dokonih ljudi sto piju kafu pored njega, i uglas vicu "imamo SVE" kad samo zines nesto da ih pitas ;)
komentari.153 peca.st, -> #149, dejanr
!-> izgleda da što se sačuva noću to neko !-> drpi danju, i to vrlo vešto :( Ma za krađu na sajmu je bilo potrebno imati smelosti i nemati savesti. Uz to, potrebno je imati i brze noge. Jednostavnim protrčavanjem moglo se pokupiti što šta. Meni smelosti i brzine nije nedostajalo, al sam imao previše savesti. O;) Peđa.
komentari.154 dmiladinovic, -> #146, ivanna
>> Na sajmu sam trazila filter za monitor. Prodavacice u 'minicima' Ehhhh, da. I Ja sam trazio isto. Prosto neverovatno, na sajmu al' ama bas svi do jednog nude krs filtere. Rekoh krs, da ne bih rekao nesto nepristojnije. Posto imam zaobljen monitor, treba mi Fortuna like filter. Kad sam doticne dame sa kratkom pamecu pitao za isti, dobijao sam ponajcesce odgovor da je 'Fortuna' u Dobracinoj... Apropo svega, na sajmu sam mogao da kupim gotovo sve, od inteligentnih CACHE kontrolera, preko raznoraznih MULTI VGA, do 486-ica raznoraznih konfiguracija, ali Fortuna like filter ne nadjoh ni pod razno. Najvise me je zacudilo kad sam od poznanika u Peri-Hardu saznao da, ne samo da ih nemaju, nego da ih skoro uopste ni ne ocekuju. Tuzno. :(
komentari.155 dmiladinovic, -> #147, dveselinovic
>> Srecom, Zoran Andric i Ilija Ambo (Zoki & Ikica, MIKRONOVA, Novi >> Sad) NISU probavali efekte onog Yamaha pojacavaca od 1 kW. Eh, gde su ona zlatna vremena kad su stanoviti ljudi iz jednog ogranka Lole probali svojih ruku delo, tj. pojacalce od takodje kilovat. Nije poznato zasto je posle toga uprava sajma zahtevala od Lole neke nadoplate za neke razbijene prozore... Sto se tice buke, ovaj sajam je bio nepodnosljiv. Ipak mislim da je najgori bio neki manijak koji je neprekidno pustao svoje alarme u promet. Bese preko puta Info-D-a. Cudno, a bas su njima maznuli notebook. Mogu samo da zalim one koji su kupili doticne alarme...
komentari.156 dejanr, -> #155, dmiladinovic
>> Sto se tice buke, ovaj sajam je bio nepodnosljiv. Ipak mislim da je >> najgori bio neki manijak koji je neprekidno pustao svoje alarme u >> promet. Bese preko puta Info-D-a. Čovek ima alarm koji reaguje, uz ostalo, na zvuk loma stakla. Da bi to demonstrirao snimio je taj zvuk na traku i onda ko god poželi da vidi... meni se stalno činilo da se sva stakla na hali lomi :( Inače, alarmi kao alarmi bili su sasvim solidni i ne previše skupi, a izbor je bio popriličan.
komentari.157 dveselinovic, -> #150, ilazarevic
Po mome iskustvu, a istraživao sam tržište sa svojom ekipom nekoliko dana pred sajam, najveći deo onih koji se oglašavaju nemaju robe, odnosno imaju manjkave lagere. Imaju sve, ali nemaju recimo VGA karti, ili I/O karti, pa ne mogu da sastave mašinu. Drugi opet uopšte nisu imali robe, pa je ono izloženo na sajmu zapravo bio celi njihov lager. Treći nisu izašli jer su smatrali da nemaju šta novo da ponude, a bilo ih je koji su smatrali da sajam nije vredan izlaženja. Par ljudi mi je reklo da ne vide smisao izlaženja na sajam kada im ionako dobro ide. Ko zna, možda je i bolje što nije bilo velike gužve; zamislite da je bilo još 20-50% izlagača više, koja bi to tek onda buka bila. Na žalost, veliki broj ljudi je tamo poistovetio sajam sa vašarom; možda će sledeće godine neko da cepa muziku uživo, sa sve baletom i lelekom u "folk" stilu. Pozdrav, DVV
komentari.158 m.hristodulo, -> #141, ppekovic
>> zamolio bih one koji su bili na sajmu da iznesu >> svoje utiske kao i da kazu sta ih je to posebno >> zainteresovalo. Sajam ko sajam... S obzirom da je stanje takvo, kakvo je, sajam je bio odličan. Štandulja je, ove godine, bilo manje, a i bile su, nekako, nezainteresovane... :( Ali, zato je bilo lepih štandova, kao Imtel-ov, ili ComTrad-ov. Nije bilo InterSofta - izgleda da su prešli na neki unosniji biznis. Video sam na nekom štandu, jedan ViVa tower-look modem, divnog dizajna, i standardnih karaktreristika (2400 MNP5). Jel na Sezamu imaju takve? Znači, da su i kvalitetni, a nisu ni skupi - 300 DEM... Kupiću jednog, za mladjeg brata... :)
komentari.159 vstan, -> #158, m.hristodulo
> Video sam na nekom standu, jedan ViVa tower-look modem, >divnog dizajna, i standardnih karaktreristika (2400 MNP5). Jel >na Sezamu imaju takve? Znaci, da su i kvalitetni, a nisu ni Video i ja taj plasticni (?) kiceraj. Veliko razocarenje. Ma kako da radi ne bi ga uzeo ni pod razno.
komentari.160 darone, -> #155, dmiladinovic
>> Sto se tice buke, ovaj sajam je bio >> nepodnosljiv. Ipak mislim da je najgori bio neki >> manijak koji je neprekidno pustao svoje alarme u >> promet. Bese preko puta Info-D-a. Da, stvarno je bilo nepodnošljivo. Šest dana slušati alarm, ubistvo. Moram da priznam da sam se navikao ;) >> Cudno, a bas su njima maznuli notebook. Nisu njima, već Globalu (otkud njima računar? ;) Inače, mojoj firmi su drmnuli faks ;)) darone
komentari.161 dejanr, -> #158, m.hristodulo
>> Video sam na nekom štandu, jedan ViVa tower-look modem, >> divnog dizajna, i standardnih karaktreristika (2400 MNP5). Jel >> na Sezamu imaju takve? Da, na 10 od 17 nodova koji imaju modeme. Na pet preostalih su discovery, na tanjug nodu ne znam tačno koji je modem (tu je modem nebitan jer je iznajmljena linija pa je veza savršena) a na sysop nodu kako kad i kako koji, tu manje-više testiramo modeme ostalih tipova. >> Znači, da su i kvalitetni, a nisu ni skupi - 300 DEM... Eh, u srećna vremena kada sam kupovao ViVa 2400 MNP modem koštao me je oko 120 dolara ili tako nešto... al' tada nije bilo sankcija. >> Kupiću jednog, za mladjeg brata... :) Preporučujem. Izuzetni modemi. Na Sezamu godinama rade, po čitav dan i to (kuc, kuc ;) savršeno.
komentari.162 dmiladinovic, -> #156, dejanr
>> Inace, alarmi kao alarmi bili su sasvim solidni i ne previse skupi, >> a izbor je bio poprilican. Zar nije malo indikativno to sto je na nepuna 3 metra nestao jedan od najjacih notebook-ova na sajmu. :(
komentari.163 mnikolic, -> #157, dveselinovic
>ć e sledeće godine neko da cepa muziku uživo, sa sve baletom i lelekom > u "folk" stilu. Što se muzike uživo tiče, bilo je toga i na ovom sajmu! Trebalo je samo svratiti na štand jednog privatnika koji je prodavao sanitarnu opremu (ne znam koja hala beše). Čovek je lepo unajmio gudački kvartet te su četiri mlade dame u okruženju slavina, kada i lavaboa svirale ozbiljnu muziku stvarajući uzvišeno sanitarnu atmosferu. To je trebalo videti i čuti! Pozdrav, m.
komentari.164 dmiladinovic, -> #160, darone
>> Nisu njima, vec Globalu (otkud njima racunar? ;) Pa njima nisu, al' Info D-u od prekoputa jesu.
komentari.165 spantic, -> #161, dejanr
> Eh, u srećna vremena kada sam kupovao ViVa 2400 MNP modem > koštao me je oko 120 dolara ili tako nešto... al' tada > nije bilo sankcija. Osim ako nisi kupio posle naše nabavke u grupi :) koštao te je 175 $ tax free :) naravno za standardnu eksternu ViVu 24M. Bolji modem nisam imao prilike da vidim. Tako se dobro pokazao da je moj novi modem svakako ViVa, doduše na 11400 :) Samo da stigne.
komentari.166 spantic, -> #159, vstan
> Video i ja taj plasticni (?) kiceraj. Veliko razocarenje. > Ma kako da radi ne bi ga uzeo ni pod razno. Kičeraj? ViVa je jedan od najbolje dizajniranih modela. Koliko sam pročitao u svom prospektu i neke nagrade je dobio. A što se efikasnosti tiče, ne znam za bolji na našim linijama, a probao sam i video svašta. Ne kažem da neće biti, ali meni je ViVa ostavila samo najbolje utiske, a nije baš bila ni preskupa. Doduše, kupio sam je u SAD.
komentari.167 darone, -> #163, mnikolic
>> znam koja hala beše). Čovek je lepo unajmio >> gudački kvartet te su četiri mlade dame u >> okruženju slavina, kada i lavaboa svirale >> ozbiljnu muziku stvarajući uzvišeno sanitarnu >> atmosferu. To je trebalo videti i čuti! Kada smo već kod teatralnih nastupa, Tehnikom je a) unajmio majmunicu Zoricu da jedan dan sedi na štandu i plaši se buke i posetilaca; b) zadnji dan sve svoje štadulje i štandovane ;) obukao u srpsku nošnju, i to samo na par sati :)) darone
komentari.168 darone, -> #164, dmiladinovic
>> >> Nisu njima, vec Globalu (otkud njima racunar? >> >> ;) >> >> Pa njima nisu, al' Info D-u od prekoputa jesu. Odakle ti ovo? Ja sam radio na tom štandu, čudo jedno da nismo primetili ;) Doduše, moguće je da je nestao u subotu, ja sam tada malo više švrljao po sajmu nego bio na štandu, ali ipak bi nešto čuo. darone
komentari.169 vstan, -> #166, spantic
> Kiceraj? ViVa je jedan od najbolje dizajniranih modela. Koliko sam Tezak kiceraj.
komentari.170 vitez.koja, -> #167, darone
#=> b) zadnji dan sve svoje štadulje i štandovane ;) #=> obukao u srpsku nošnju, i to samo na par sati :)) Sto su nosili nar. nosnje ;) ni po jada, nego su jeli onako domaciniski odrezan lebac (debljina >5cm:)), sir u mladi luk ispred standa...
komentari.171 dveselinovic, -> #169, vstan
> Tezak kiceraj. Potpuno se slažem. Istina, modem je dobar, ali dizajn - fuj! Pozdrav, DVV P.S. Da to nije Mini-Mikro-Tower?
komentari.172 spantic, -> #169, vstan
>> Kiceraj? ViVa je jedan od najbolje dizajniranih modela. > Koliko sam > > Tezak kiceraj. Baš bih voleo da čujem šta je po tebi primer dobrog dizajna za modem? I zašto je pak ViVa "težak kičeraj" po tebi?
komentari.173 dejanr, -> #172, spantic
>> > > Kiceraj? ViVa je jedan od najbolje dizajniranih modela. >> > Tezak kiceraj. >> >> Baš bih voleo da čujem šta je po tebi primer dobrog dizajna za modem? >> I zašto je pak ViVa "težak kičeraj" po tebi? ViVa je prvi takav modem koji sam video, i kada sam ga video iznenadio me je u pozitivnom smislu, naravno pre svega dizajnom jer još nisam znao kako radi. Ovim neću da kažem da je dizajn neko svetsko čudo, ali mi se ipak više sviđa od drugih "kutijastih" eksternih modema. Međutim, možda se čoveku takav dizajn ne sviđa, i što se toga tiče to je uglavnom pitanje ukusa, tako da je o tome jako teško diskutovati. Međutim, bio lep ili ružan, ViVa mnogo lepo i pouzdano radi a to mi je uvek bilo najvažnije. Malo je proizvoda kompjuterske industrije koje bih mogao nekome da preporučim bez ikakvih rezervi i bez pomisli da bi moglo da ispadne da nisam u pravu. ViVa modemi su, posle onoga što su "preživeli" na Sezamu, svakako takvi proizvodi!
komentari.174 vstan, -> #172, spantic
>> Tezak kiceraj. > > Bas bih voleo da cujem sta je po tebi primer dobrog dizajna za modem? I zasto Npr. kuciste u obliku venecijanske gondole. Naravno, podrazumeva se kombinacija crno-zlatno. Sve to na postolju - imitacija mermer iz karare ;)
komentari.175 ilazarevic, -> #167, darone
> b) zadnji dan sve svoje štadulje i štandovane ;) > obukao u srpsku nošnju, i to samo na par sati :)) Ovo sam video :)) Bože, nisam znao da li da se smejem ili da plačem... Zamislite štand koji prodaje kompjutere preplavljen gedžovanima i seljankama svih kalibara ;(
komentari.176 m.hristodulo, -> #173, dejanr
>> Malo je proizvoda kompjuterske industrije koje bih mogao >> nekome da preporučim bez ikakvih rezervi i bez pomisli da bi >> moglo da ispadne da nisam u pravu. ViVa modemi su, posle >> onoga što su "preživeli" na Sezamu, svakako takvi proizvodi! Hvala Dejane. Idem odmah u radnju da ga kupim, mnogo je sladak, a i dobar po svemu sudeći. Uz mini-tower kućište računara, svakako se slaže i micro-tower kućište modema. Još da bude pored jedna lepa devojka, i eto naslovnice sledećih Računara... "Šta ona radi kad je sama? Naravno, zove Sezam!"
komentari.177 spantic, -> #174, vstan
> Npr. kuciste u obliku venecijanske gondole. Naravno, > podrazumeva se kombinacija crno-zlatno. Sve to na postolju > - imitacija mermer iz karare ;) Doduše moje nema zlato ( ko zna za onaj od 14400 :) ali za mermer :)
komentari.178 dmiladinovic, -> #172, spantic
>> Bas bih voleo da cujem sta je po tebi primer dobrog dizajna za modem? I >> zasto je pak ViVa "tezak kiceraj" po tebi? Interna ViVa ?
komentari.179 darone, -> #176, m.hristodulo
>> "Šta ona radi kad je sama? Naravno, zove Sezam!" A propoS sličice sa ovim tekstom ispod: devojka u rukama ima telefonsku slušalicu. E, pa sad, šta zaključiti? Jednostavno, devojka pišti na sve strane ;) darone
komentari.180 dsoskic,
> DEM predviđena je posebna tarifa: > DEM Meseci > 10 4 > 20 8 > 30 11 << ? > 40 15 << ? > 50 19 << ? > 100 40 << ?? Ovde mi se čini da ima neke nelogničnosti, da objasnim, ukoliko nisam u krivu ;): 1. Ako pretplati neko 3 x po 4 meseca dobija 12 meseci za 30 dem a ne 11 meseci koliko se nudi? 2. Ako pretplati neko 4 x po 4 meseca dobija 16 meseci za 40 dem a ne 15 meseci koliko se nudi? 3. Ako pretplati neko 5 x po 4 meseca dobija 20 meseci za 50 dem a ne 19 meseci koliko se nudi? Znači: Sezamovci pretplaćujte se više puta po 4 ili 8 meseci, više vam se isplati. Nemojte na 11, 15 ili 19 jer gubite po mesec dana, btw nemojte ni na 40 meseci jer nemate nikakav popust u odnosu na 4 meseca. p.s. živo me zanima ko je i zašto ovakav biser smislio ;)
komentari.181 funky, -> #180, dsoskic
Alal vera. Ovo samo danko moze da primeti :)))
komentari.182 dejanr, -> #180, dsoskic
>> Znači: Sezamovci pretplaćujte se više puta po 4 ili 8 meseci, >> više vam se isplati. Nemojte na 11, 15 ili 19 jer >> gubite po mesec dana, btw nemojte ni na 40 meseci >> jer nemate nikakav popust u odnosu na 4 meseca. Problem je verovatno nastao usled zaokrugljivanja, ali sad šta je tu je :) Ako neko hoće više puta po četiri meseca, neka ponese više puta po 10 maraka :))
komentari.183 dikla,
Jel bio vec neko od sezamovaca na toj izlozbi, sajmu (?)... Vredi li potezati toliki put iz N.Sada....:)
komentari.184 snemcev, -> #182, dejanr
>> je :) Ako neko hoće više puta po četiri meseca, neka ponese više puta >> po 10 maraka :)) A vi ne vraćate kusur? ;)))
komentari.185 dsoskic, -> #182, dejanr
> je :) Ako neko hoće više puta po četiri meseca, neka ponese više puta > po 10 maraka :)) :)), znači tu leži zec, treba vam sića, pa onda pravac Kalenić :), konverzija za krupnije novčanice 90sitno=100krupno :)
komentari.186 aspasic, -> #183, dikla
### Jel bio vec neko od sezamovaca na toj izlozbi, sajmu (?)... ### Vredi li potezati toliki put iz N.Sada....:) Pa ako te zanimaju COMPAQ SYSTEMPRO/XL mašine, onda COMPAQ SYSTEMPRO/LT i COMPAQ PROSIGNIA mašine, plus činjenica da rade pod tri različite mreže (Progress, Novell, Unix) i ako još znaš da su sve tri mreže opet pod jednom jedinstvenom mrežom, onda......u stvari, odluči sam :) ASp P.S. Ja bih sigurno došao da sam na tvom mestu :)
komentari.187 madamov, -> #182, dejanr
> Ako neko hoće više puta po četiri meseca, neka ponese više puta po 10 > maraka :)) S obzirom na povećanu tražnju sitnih apoena omiljene nam valute onaj cenovnik, u tom slučaju, ima logike. B)
komentari.188 dikla, -> #187, madamov
> S obzirom na povecanu traznju sitnih apoena omiljene nam valute onaj > cenovnik, u tom slucaju, ima logike. B) Setili se kako doci do sice... :)
komentari.189 dikla, -> #186, aspasic
> P.S. Ja bih sigurno dosao da sam na tvom mestu :) Thanx na informaciji ... Ma i nisam bas neki ljubitelj mreza... :)
komentari.190 vvelisavljev, -> #183, dikla
> Vredi li potezati toliki put iz N.Sada....:) Pa biće od 27. sajam i u NS. (?) Pa će tamo verovatno biti i svega ovoga, bar se nadam.
komentari.192 snemcev,
>> - Privatna firma "Novum" iz Kikinde - za programski paket za kompjutere, Ima li neko detaljniju informaciju o ovoj firmi?
komentari.193 rogi.phantom, -> #50, mkiric
????? !!!!!! ??????? pitam se ???
komentari.195 dsoskic, -> #193, rogi.phantom
> ????? !!!!!! ??????? > pitam se ??? i ja isto, al čemu replika na poruku poslatu 14.05.92 ;)
komentari.196 vstan,
Sajam - najslabiji do sada sto se tice racunara. Simpaticnih devojcica jos tu i tamo ima. Ko uspe od silne buke da udje na stand Comtrad-a dobija badge ;) E da, svudaprisutan je ZZ :) To bi bilo sve. p.s. jubilarni racunari su 3.5din
komentari.197 vitez.koja, -> #196, vstan
#=> Sajam - najslabiji do sada sto se tice racunara. U 'računarskoj' hali (još pre neku godinu punu sa sve galerijama) puno veelikih praznjikavih štandova, nekoliko zgodnih devojaka(*), jako malo neobičnih i dosad neviđenih stvari. Zanimljivo je videti DEC AlphaPC i Windows NT uživo. U sred hale su dva ogromna štanda, jedan (Global) uopšte ne izlaže računare! Telefoni i faksovi i ta gamad, a štand zauzima 1/8 hale. Ogroman je i neki sav zelekasti štand (Ei Bull?) sav zastrt tepisima i sa četri masivne garniture za sedenje. Ako me pamćenje služi u pitanju su trosedi (!!). Vrhunac su, međutim, izloženi semafori na jednom kraju hale... Sve u svemu, sajam ne vredi tri dinara. Međutim, ipak treba otići i videti, pa valja naći modalitete i kompromisna rešenja ;) U ostalim halama popunjenost je uobičajena, u 'računarskoj' ima puno vešto i manje vešto zamaskiranog praznog prostora. Srećom, većina firmi je odustala od Sound Blastera, makar na sajmu, tako da je atmosfera nešto humanija nego prošle godine. (*) Štandulje u 'kompjuterskoj' hali, zapravo, nisu bile ništa posebno. Čast izuzecima (ComTrad ljudi imaju ukusa;), bilo je i boljih godina. Međutim!, ženska stvorenja na štandovima van hale 14 su kao iz noćne more izašla ;) Onoliko ružnih žena (slabo da ima mlađa od 25) na jednom mestu - ne može to svako ;) Zato devojke u 'kompjuterskoj' hali deluju kao melem za oči :) PS. Ono gore je napisano posle prvog dana sajma, evo malo i posle drugog. Drugog dana sve izgleda pomalo organizovanije, ali opšti utisak je isti. Najbolji vic su, međutim, takozvane 'Tesline pločice' koje fokusiraju kosmičku energiju u svakog ko je spreman da ih kupi. Pločice su boje su ljubičaste, sedme boje spektra. Za čudo, ne prodaje ih Mulja Regulus... Obavezno idite do štanda gde se prodaju ovi pandani Čumakovim čudotvornim sličicama, da se malo razgalite ;) Nalazi se na kraju hale suprotnom od ulaza.
komentari.198 racunari,
Dana me pustila da kazem da je ovde lepo (((: dr.grba
komentari.199 racunari, -> #198, racunari
Dana me pustila da kazem da je najlepsa :))) mdave
komentari.200 racunari,
I mene je Dana pustila......
komentari.201 racunari, -> #200, racunari
dikla
komentari.202 racunari,
Dana me je opet pustila da*(&OJGLKJNO CARRIER
komentari.203 racunari,
U skladu sa Odlukom o raspolaganju gotovim novcem... uf, nije to to... Da se ne zaboravi: ovde (sa Danicom) bejasmo peacock, dikla, ognjan, mdave, dr.grba, novim, alexandra.m, darone, gremlin... valjda smo svi ovde :) snemcev PS Dana kaze da mora da se napise i utisak: dakle, sekretarica je bila na nivou poverenog joj zadatka.
komentari.204 racunari,
Ako neko obrise poruku broj 2.203 to je bila Danica.
komentari.205 racunari,
Da ostane zabelezeno: Danica spasla nekoliko zivota sa par vrlo osvezavajucih casa vode. snemcev
komentari.206 darone,
Eto, bio i ja danas na Sajmu... pored toga što sam upoznao dr.grbu & co. :) i sreo par ljudi, ništa zanimljivo nisam video. Najveće razočarenje je štand Comtrada, koji je prošle godine bio sjajan (mada bučan), a ove je zatvoren ko da je zatvor. Ribe su O-Č-A-J! Saga je zanimljiva, Game ove godine nije bilo, a Pixel je zamenio njene projekcije, od kojih se diže kosa na glavi (stvarno su sjajne animacije). Cvele (Jugodata) je u samom uglu, pa sam ga jedva pronašao, do gremlina (na štandu OTCa) se dolazi samo uz objašnjenje gde je, štand Računara je skoro prazan... Hit hale je svakako štand Honeywella, na kojem nema ničega, ili Šumadije, sa hostesom u obliku babe (!), ili Teslina purpurna ploča (najbolja fora): prilazimo štandu sa pločom, smejemo se... - Izvinite, čemu služi Teslina purpurna ploča? - Pa, ona radi na principu antene, napravljena je od istog materijala kao i antena... - (prekidam je) Od čega to? - Pa, od aluminijuma, valjda... I skuplja kosmička zračenja, koje odašilja u vaše telo... samo je stavite na mesto koje vas boli (stavlja pločicu na nadlanicu), i ona vas leči... - Pošto je? - 20 dinara. - Buahahahahah :)))) - Pa eto... - A jel imate u drugoj boji? - ZBUNJ ;)))) Naravno, ako imate šuljeve, nabijte si antenu u dupe, i nećete imati više problema... Po gradu se priča da je najbolja Loga 3 ;))) p.s. glasanjem (jednoglasnim) su za najbolje proglašene štandulje sa gremlinovog štanda... bravo grem :) p.p.s. teško razočaranje... :(((
komentari.207 slazic, -> #206, darone
p.s. glasanjem (jednoglasnim) su za najbolje proglašene štandulje sa gremlinovog štanda... bravo grem :) koliko ti je grem platio za ovu izjavu:)