devojke.1622wizard,
-> #1554, racunari> > Od tada ga one (sekretarice) posebno maze i paze... ;)
>
> .....i zovu ga Djole. ;)
Još da napišeš da mu čistiš kljun i perje, pa da pređemo na neku drugu
temu... ;)
devojke.1623wizard,
-> #1561, ljubisha> Voajerizam je devijantno ponašanje ali neškodljivo po okolinu (sem
> možda mentalno). I ti silovanje podvodiš pod istu kategorinu tj.neško-
> dljivih i povrh svega kažeš da to nije ništa nenormalno i neprirodno
Ne znam odakle si zaključio da ih podvodim pod istu kategoriju ili da
tvrdim da je silovanje "neškodljivo". Ono što tvrdim jeste da silovanje
nije "neprirodna" i "nenormalna" pojava, kako se otprilike u onoj
'princess'-inoj poruci tvrdilo (na žalost nije napisala izvor), niti
nešto što se može očekivati od nekih ekscentrika, čudaka i sličnih, već
je to deo svakodnevice, ponašanje koje je duboko usađeno u gene ljudske
vrste, dakle česta pojava koje treba biti svestan.
Taj poriv je, naravno, jači kod muškaraca, ali ni žene nisu bez njega,
doduše u manjoj meri. Ta činjenica, kao i činjenica da muškarci koje bi
žena mogla da siluje najčešće nisu ni vredni silovanja, utiče na to da
je silovanja u obrnutom smeru (žena siluje muškarca) znatno manje, ali
ih ipak ima.
> Znači, šta je tražila to je i dobila? :((
Ne, već su, zavarane pričama o tome kako "ne treba ići mračnim ulicama
noću, kasno jer može svašta da ti se desi", očekivale da u poznatom
i normalnom društvu tako nešto ne bi mogle ni u snu da očekuju. Najčešće
do silovanja i dolazi od strane poznate osobe, a takvi se slučajevi
skoro nikada ni ne prijavljuju.
> Određen procenat???? Na svaki slučaj koji se prijavi ima još deset
> neprijavljenih.
Tu se, otprilike, slažemo. Koliko li samo ima silovanja u braku, i to ne
samo kod nas.
> Slažem se i oko zablude ali si sasvim skrenuo sa daljim zaključkom.
> Opet opravdavaš "silovatelja". Opet kažeš da je stvar u nagonu. Kako
> zamišljaš ovaj svet i društvo da se svi tako ponašaju po nagonu.
Ne razumemo se. Ja nikako ne _opravdavam_ silovanje jer je u pitanju
nagon, ja samo _objašnjavam_ njegov postupak. To što u njemu životinjsko
nadvladava ljudsko treba imati u vidu i prema njemu se odgovarajuće
odnositi. Svako nasilno ponašanje treba sankcionisati, a moja
intervencija je išla i korak dalje tj. bila je usmerena u pravcu
prevencije, jer je bolje biti upoznat sa činjenicama nego robovati
zabludama i tako izložiti sebe opasnosti.
> A i nije ovaj Balkan baš najgori. Ima i gorih primera.
I to je relativno. Sve zavisi od ljudi, običaja... Negde se ponašanje
koje bi u civilizovanom svetu bilo smatrano nasilništvom i očekuje, čak
i podrazumeva u odnosima između muškarca i žene. A da ne govorimo o tome
koliki broj žena voli nasilne tipove.
devojke.1624wizard,
-> #1576, steva> Pa ako je to prirodno & normalno, jel' ti to odobravaš?
Ne odobravam, naravno, ali se ne iznenađujem.
> Mislim, jel bi ti sad neku isilovao?
Sad? Ne, najeo sam se, a i umoran sam. ;))
Šalim se naravno, ali ako već pitaš - nisam nikada došao u iskušenje da
uradim tako nešto. A i zašto bi...
> Smatram da nema goreg poniženja za žensku osobu.
E sad, to već ne znam, o tome bolje njih pitati... Svakako je poniženje
kada te neko primora da radiš bilo šta protiv tvoje volje, ili te
iskoristi za nešto, ali opet - 100 ljudi 100 ćudi, 100 žena... A ima i
ono: "Kad uvidite da je silovanje neizbežno, opustite se i uživajte"...?
A tu su i podsvesni nagoni koji postoje u svakom ženskom biću...
> Adekvatna kazna bi bila
> da naguze tog istog silovatelja i da podvriskuju pri tome.
"""""""""""
Ajde da ga naguze, ali što da podvriskuju?! :)))))))
devojke.1625ognjen,
-> #1534, haralampie)-> Da, ili sta recimo ako je i nevina, a zvalavila se sa tipom
)-> koji ima sid-u a krvare mu desni !? ;>
Ako su njoj zdravi desni nece joj biti nista.
devojke.1626fancy,
-> #1614, dejanrŮŢ>>> > Dragana uzvraća udarac! :)
ŮŢ> Pa to i nije ista slika :)
Aaaa, gledaš, gledaš..;)
.\/.
[ jok ja gledam ]
devojke.1629vitez.koja,
-> #1623, wizard#=> To što u njemu životinjsko nadvladava ljudsko
Da pređemo na termine 'nagonsko' i 'civilizacijsko' ? Mnogo su pogodniji za ovu
temu...
devojke.1630ljubisha,
-> #1608, robert> Hm, ovo je velika dilema. Teško je reći šta tu valja uraditi. Sa
>jedne strane ti je žao što je tvoja devojčica obolela i ti je voliš i
>sve to ali sa druge strane znaš da tu nema budućnosti i da ćeš
>izgubiti dobar deo svog života uludo. Ako je onaj ko se razboli
Veći deo života. A i život.
devojke.1631armitage,
-> #1582, markom..CONF JOIN SEX
..CONF REPLY 9.1582
> Bogu mi, MDave, moraćeš malo više da se potrudiš, evo tebi DOBRE
> konkurencije ... ;);)
Ajde hare potrudi se još malo i napiši muziku za tvoju pesmicu. ;)
-*- Armitage -*-
devojke.1632haralampie,
-> #1580, markom>> *** Konferencija je blizu...:)
>> ... NOT :(
Nije Markom valjda tako lakom,
Pa da vala pokupi torbe i digne ruke od ove naše borbe,
Da sa leđa skinemo one što ne vole erogene zone. ;)
ps1, Konferencija je blizu... Yez! ;)
ps2, Fajt d Povr! ;>
?
devojke.1633maksa,
-> #1618, mylos>> Jel zna neko, KO je i KADA prvi put umro od SIDE ?
U Startu je izlazio feljton koji se zvao Pacijent 0.
Govorio je o prvom zabeleženom slučaju. Beše neki
Amerikanac (čini mi se stjuard).
devojke.1634mdave,
-> #1624, wizard■>> Pa ako je to prirodno & normalno, jel' ti to odobravas?
■>
■> Ne odobravam, naravno, ali se ne iznenadujem.
Da...kad bi ti neko silovao rodjenu sestru, ti bi bio cool. Tu
vec ne mogu nikako da se slozim sa tobom.
Podji uvek prvo od sebe.
■> E sad, to vec ne znam, o tome bolje njih pitati... Svakako je
■> ponizenje kada te neko primora da radis bilo sta protiv tvoje
■> volje, ili te iskoristi za nesto, ali opet - 100 ljudi 100 cudi,
■> 100 zena... A ima i ono: "Kad uvidite da je silovanje neizbezno,
■> opustite se i uzivajte"...?
Pa to toj logici trebalo bi i ljude koji su za vreme rata bili
u logorima pitati "da li vam se svidelo", i to svakog ponaosob
da bi se doslo do nekog zakljucka.
PS. Ne videh nigde smajli u tvojoj poruci...
devojke.1635mdave,
-> #1623, wizard■> Ne znam odakle si zakljucio da ih podvodim pod istu kategoriju ili
■> da tvrdim da je silovanje "neskodljivo". Ono sto tvrdim jeste da
■> silovanje nije "neprirodna" i "nenormalna" pojava, kako se
■> otprilike u onoj 'princess'-inoj poruci tvrdilo (na zalost nije
■> napisala izvor), niti nesto sto se moze ocekivati od nekih
■> ekscentrika, cudaka i slicnih, vec je to deo svakodnevice,
■> ponasanje koje je duboko usadeno u gene ljudske vrste, dakle cesta
■> pojava koje treba biti svestan.
Objasni mi sledece : koliko ja znam ono sto _nije
"neprirodno"_ je valjda _prirodno_. Ono sto _nije
"nenormalno"_ je valjda _normalno_. Znaci, silovanje je
prirodna i normalna pojava, deo svakodnevice. Lepo...
O tome sta je usadjeno u nase gene necu raspravljati. Smatram
da nisam dovoljno kompetentan.
PS. BTW, nisi napisao izvor.
devojke.1636dejanr,
-> #1619, cdragan>> A sad, što poslah baš ovde ?
Pa, valjda zato što si pri kraju šetnje ipak sreo nešto žensko :))
Inače, svaka čast za izveštaj "Jutro nad Beogradom" :) Sa zadovoljstvom
sam ga pročitao
devojke.1637princess,
HEDN: "Raports Anthropological od the Expedition to Torres Straighs"
─────────────────────────────────────────────────────────────────────
Kod MABUI-plemena u vreme tzv. sekularne igre mlade devojke privlace
muskarci: snazni, okretni i istaknuti igraci ili oni koji su za vreme
uspesnog pljacakskog pohoda kao ratni plen doneli glavu svog
neprijatelja! (to ih pali!..)
Kod stanovnika Nove Gvineje, na uscu Vanigele, ako se muskarcu dopadne
devojka, on je ne oslovljava niti joj se priblizava, nego svoju
naklonost izrazava atletskim skokovima i narocitim telesnim stavovima,
prikazivanjem borbe sa zamisljenim neprijateljem. Ako ona uzvraca
njegova osecanja, onda po nekoj devojcici salje "ugauga gauna" -
ljubavni poziv - tj. jedan apeca - orah, u ciju se koru urezu brazde,
koje simbolisu njenu naklonost. Zatim u sumrak, muskarac se prikrada
na sastanak, sedne pored devojke, i zajedno pojedu apeca-orah.
Time je obavljen akt veridbe. Mladic moze da posecuje kucu devojke,
moze u njoj i da spava. Vencanje se obicno obavlja za vreme najveceg
praznika u godini, u vreme "kap-a", za koji se tri meseca vrse
pripreme da bi raspolagali dovoljnim zalihama banana. Na toj
svecanosti devojke igraju i za tu priliku gusto tetoviraju celu
prednju stranu tela, narocito trbuh, jer devojka koja nije
zadovoljavajuce istetovirana, ne moze da zainteresuje muskarce.
Modiljani opisuje igru koja je u obicaju na sundskom ostrvu Nijas.
Za vreme svadbe igra se preko celog dana. Dve-tri zene igraju zajedno,
na izvesnom rastojanju od muskarca, upadljivo isticuci linije grudi i
kukova. Kod te igre najgracioznija kretnja je gipko kruzno izvijanje
kukova, pri cemu se sarong polako prebacuje na grudi i na lice, odakle
ponovo klizi dole.
Na Novim Hebridima zene igraju, vrte se u krugu koji prave muskarci
oko njih. One skacu, pokazuju polne organe i izvode kretnje parenja,
za uzvrat i muskarci izvode kretnje parenja i sve je to praceno drekom
i urlanjem.
Spiks i Marcius opisali su kako u jednom brazilskom plemenu izvode
nocni ples po mesecini, stojeci, drzeci se za ruke, s jedne strane
muskarci a s druge zene i pri tome se sparuju. U jednom drugom plemenu
(Brazil) zabelezeno je da igraju potpuno nagi: jedan red muskaraca,
jedan red zena, pa ponovo muskarci. Uz pevanje izvode razlicite
kretnje kukovima u pocetku sporije, zatim sve brze u taktu, dok se
igra na kraju ne pretvori u pantomimu polnog akta. (hmmm nije lose O;>
aaa evo nesto romanticno, fenomenalno i fantasticno:
O plemenu Gila, u Novom Meksiku, Benkroft pise:
Ako mladic namerava da se ozeni devojkom, prvo mora dobiti dozvolu
roditelja. Posle daje psemu devojci. Tada cesto sedi danima i po
citave sate pred njenim vratima, i svira u instrument slican fruli
(sto se mene tice moze i gitara.....klavir bi bilo teze dovuci). Ako
se na ovo devojka ne odazove..onda nista..propala stvar, u suprotnom
bez obreda odvodi devojku kuci na dalju obradu O;>>....
PS. u nastavku pisem o afrodiziacima...do tada probajte sa: kimom,
biberom, cimetom, celerom, karanfilicem..izbegavajte (!!) hladnu
limunadu i kafu!
devojke.1638alien,
-> #1476, bulaja[] žekaj malo, govorilo se o pravnom osnovu da DM tuži Sezam zato
[] što je njena slika okačena ovde. Pravnog osnova nema zato što
[] ne postoji zakon o zaštiti privatnosti.
Ja nisam o tome govorio. Ako bih ja provalio tvoju
lozinku, pokupio tvoju privatnu poštu i istovario je u javnu
konferenciju, ti se verovatno ne bi bunio jer nema pravnog
osnova?!
[] Što se mene tiče, takvi NEMAJU nikakva prava! Je*eš tzv.
[] demokratiju, treba ih sve proterati u rezervate, rudnike ili
[] napraviti akumulaciono jezero "Rakovica" :). Ovaj grad bi
[] trebalo očistiti od trasha, ali nažalost it's too late -
[] ostaje nam samo da ih mrzimo. O:)
Po meni, u trash pre spadaju ljudi koji vrše diskriminaciju
i ne poštuju tuđa prava, nego prostitutke. Prostitutke rade svoj
posao (ljudi im svesno daju pare) i nikoga ne ugrožavaju, a ljudi
sa stavovima poput tvog su potencijalna pretnja za svakog čoveka.
devojke.1639alien,
-> #1505, zizic[] ZNA da Curt Cobain ima STRAŠNO dobre tekstove (iako je uzgred
[] budi rečeno isti za života izjavio da piše ono što mu prvo
[] padne na pamet (?)) i da je baš šteta za kulturu i umetnost
[] što nije pazio da ne uzme overdoze, ali eto nesrećnik se
[] žrtvovao za istriju umetnosti...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mogao bih da se složim sa dobrim delom tvoje poruke, ali
bih voleo da mi (u mailu) objasniš kakve veze ima ovo podvučeno
(čini mi se da sam samo ja na Sezamu nešto slično napisao) sa
ostatkom poruke, pa čak i sa ostatkom rečenice.
Što se ODiranja tiče... dešava se to često pri prvoj
konzumaciji olova. Gadna droga to olovo ;>.
devojke.1640alien,
-> #1576, steva[]> Dakle, potpuno prirodno i normalno ponašanje. To što je kod
[]> većine ljudi taj nagon potisnut, to je druga priča...
[]
[] Kako bre, ja mislio ti se zajebavaš...
[]
[] Pa ako je to prirodno & normalno, jel' ti to odobravaš?
Po meni, čovek je potpuno u pravu da to nije neprirodno
i nenormalno _seksualno_ ponašanje. Tu je seksualni deo prirodan.
Problem je u nasilnom ponašanju. Podrazumeva se da se nasilje ne
odobrava (bar ga ja ne odobravam).
[] Smatram da nema goreg poniženja za žensku osobu. Adekvatna
[] kazna bi bila da naguze tog istog silovatelja i da podvriskuju
[] pri tome.
Jes' pa da neatraktivni pederi počnu okolo da siluju
ženske ;))).
devojke.1641alien,
-> #1471, mikis[] Dobro, ja _tvrdim_ da je ona slika (dragana.gif) montaža. Da
[] li to znači da niko ne može da me tuži? Da li znači da onda
[] može da ostane na Sezamu?
Da si odmah rekao da je u pitanju montaža, verovatno
ne bi bio obrisan. Dakle, odgovor na tvoje hipotetičko pitanje
je: da.
devojke.1642alien,
-> #1552, pinokio[]> Strane 38-39.
[] HHHMGospodo, baš mi je žao, ali nije moguće (poslovna tajna)
[] dobiti broj telefona iste, a tamo izložene stražnjice. Stoga
[] preporućujem da svaki zainteresovni ostavi svoj broj telefona
[] meni u mail i dokaz o uplati ćipa u visini 1XX N.Din. u
[] zavisnosti od aktivnosti koje se žele spram gore navedene.
OK. Ako je već moguće, kupujem je u trajno vlasništvo
pa makar i za svih 199 dinara ;>.
devojke.1643alien,
-> #1573, .bale.[] 1. solo
[] 2. u.dvoje
[] 3. u.cetvoro
[] 4. u.osmoro
[] 5. sve.u.sesnajst
A ako u je orgijama učestvovalo jedanaest osoba, izveštaj
dostaviti u prvu, drugu i četvrtu temu ;).
devojke.1644alien,
-> #1602, nemanja.[]# Jel' gledao neko film o devojci koja je obolela od side i
[]# decko (ili verenik) je napustio. Da li ga opravdavate ?
[]
[] Ne. Razumem da se plasio da nece i on dobiti sidu ali da je
[] zaista voli bio bi sa njom do kraja.
Nije život film. Sasvim sigurno bih u takvoj situaciji
otišao. Uz pretpostavku da isključujemo samoubistvo kao opciju,
vreme koje bi takav par proveo zajedno bi bilo užasno...
pretvorilo bi se u željno iščekivanje njene smrti i olakšanja
koje bi tako nešto donelo :(. Sad but true.
devojke.1645dcolak,
-> #1618, mylos│ Jel zna neko, KO je i KADA prvi put umro od SIDE ?
*UNKNOWN* Afrikan man.. Ne verujem da je prvi put zaginuo neko iz
'civilizacije'...
Sledge DAMMIR!
devojke.1646mdave,
-> #1643, alien■> A ako u je orgijama ucestvovalo jedanaest osoba, izvestaj
■> dostaviti u prvu, drugu i cetvrtu temu ;).
Rezultate pogledati naredbom SYSMES, ali samo u slucaju da ste
prethodno naveli parametar /o. :)
devojke.1647mdave,
-> #1637, princess■> Kod stanovnika Nove Gvineje, na uscu Vanigele, ako se muskarcu
■> dopadne devojka, on je ne oslovljava niti joj se priblizava, nego
■> svoju naklonost izrazava atletskim skokovima i narocitim telesnim
■> stavovima,
Da....to nam je verovatno zajednicko. Ja uvek prvo pokazem
bojler (*), to mi je _najseksiji_ deo.
■> Za vreme svadbe igra se preko celog dana. Dve-tri zene igraju
■> zajedno, na izvesnom rastojanju od muskarca, upadljivo isticuci
■> linije grudi i kukova. Kod te igre najgracioznija kretnja je gipko
■> kruzno izvijanje kukova, pri cemu se sarong polako prebacuje na
■> grudi i na lice, odakle ponovo klizi dole.
Princezo, pricaj kako se ide tamo...resio sam da se zenim. :)
■> (sto se mene tice moze i gitara.....klavir bi bilo teze dovuci).
Da, da..to je ono sa Arsenom i Jusicem kad su nosili klavir na
100-ti sprat i na kraju Arsen kaze "ma bolji je instrument
usna harmonika". "Sto?" "Pa ima lepsi zvuk." :)
■> PS. u nastavku pisem o afrodiziacima...do tada probajte sa: kimom,
■> biberom, cimetom, celerom, karanfilicem..izbegavajte (!!) hladnu
■> limunadu i kafu!
A u slucaju da je riba-grob, najbolji afrodizijak je onaj od
kog vam se pomuti razum i vid : Gas-beton Vreoci (pivo-votka).
(*) Stomak koga ima i vise nego sto treba.
devojke.1648gremlin,
-> #1480, m.hristodulo>> I tako su se SPantic i Fancy pomirili, i
>> ziveli su dugo u sreci i veselju, ;-))
Jel' palo skidanje gaća i ljubljenje? ;)
Alex
devojke.1649gremlin,
-> #1558, saricl>> BTW mislim da nema tipa koji nije imao neku slicnu situaciju.
Misliš? :(
Alex
devojke.1650gremlin,
-> #1562, princess>> bulajicu sta je sa tobom?!
>> smiri hormone!!
Pa pomozi čoveku, izgleda da ne može sam ;)
Alex
devojke.1651gremlin,
-> #1572, pkaca>> Molim te promeni quotestring :)
>> Isiti je kao moj, a ja sam ga prva "dograbila" :)
Ko prvi devojci, sam u nju upadne ;)
Alex
devojke.1652gremlin,
-> #1584, zizic>>> Svega ovoga ne bi bilo da u RESUM-u pod obavezno stoji i godina
>>> rođenja korisnika.
>>
>> Glasam ZA.
žime bi obezbedio tačnost unetog podatka?
Alex
devojke.1653gremlin,
-> #1613, mdave>> 'Ajde da ispricam kad vec moram: :)
>>
>> Nedelja 13h, pre jedno dve-tri nedelje. Na Pingvinu koji se
Bravo majstore!!! :))
Alex
devojke.1654markom,
-> #1632, haralampie*** Nije Markom valjda tako lakom,
Eh, haralampie, druže, posle ovakve podrške, nastavljam sa
većom presijom ...
Mdave, vidim ja da nisi ti jedini pesnik ovde :))
devojke.1655markom,
-> #1616, mavava*** A bre Dave, to mu dodje ono: Na jednu legneš a sa drugom se pokriješ!
A sa trećom tarlahaš :)
Kakav raj, ako je tu još i četvrta da donosi 'ladno piće :))
Mmmm
devojke.1656markom,
-> #1626, fancy*** Aaaa, gledaš, gledaš..;)
Ne verujem ni da je onaj prvi obrisao sa svog diska, ccc Dejane, a ovamo ne
otvaraš conf sex ...
devojke.1657markom,
-> #1619, cdragan*** -> Do svega ovoga možda ne bi došlo da je otvorena konferencija SEX ;)
Bilo bi šteta da nije, priča je zanimljiva, šteta što ih nema više :( :)
devojke.1658novim,
-> #1637, princess" Na Novim Hebridima zene igraju, vrte se u krugu koji prave muskarci
" oko njih. One skacu, pokazuju polne organe i izvode kretnje parenja,
" za uzvrat i muskarci izvode kretnje parenja i sve je to praceno drekom
" i urlanjem.
Zna neko broj ovog BBS-a? Zvuči poznato... O:>
devojke.1659haralampie,
-> #1630, ljubisha+>> Hm, ovo je velika dilema. Teško je reći šta tu valja uraditi. Sa
+>> jedne strane ti je žao što je tvoja devojčica obolela i ti je voliš i
+>> sve to ali sa druge strane znaš da tu nema budućnosti i da ćeš
+>> izgubiti dobar deo svog života uludo. Ako je onaj ko se razboli
+> Veći deo života. A i život.
To me sve podseća na ono...
U pustinji si, mrtav žedan, a imaš vodu u kolenu! :)
?
devojke.1660mikis,
-> #1618, mylos+> Jel zna neko, KO je i KADA prvi put umro od SIDE ?
žini mi se da se zna ko je doneo sidu u 'civilizovane' krajeve. Tip
je valjda bio neki pilot (ili običan turista; zaboravio sam već, davno
sam to čitao) koji je istu zaradio negde u Africi.
devojke.1661novim,
-> #1654, markom" Mdave, vidim ja da nisi ti jedini pesnik ovde :))
A nas dvojica pišemo - Odu u čast 13-om nodu (može i 15-om). :)
devojke.1663princess,
-> #1648, gremlinti si bas nalozen....
fuj!
devojke.1664srdjan.j,
-> #1619, cdragan==> patrijarhe koji tu treba da održe misu ili su izašli samo u
==> šetnju -----
U pravoslavnim crkvama se ne služi misa!
devojke.1665mihajlo,
Evo jedne HAOS !!!!!!!!! slike jedne devojke .... Nemoj da je neko
nije skinuo ... Ujedno da najavim i jos jednu sliku od koje ce vam se
dici ( :> ) kosa na glavi.
MIH
izabela.gifdevojke.1666fancy,
-> #1661, novimŮŢ> A nas dvojica pišemo - Odu u čast 13-om nodu (može i 15-om). :)
ODE TO 15th NODE
^^^^^^^^^^^^^^^^
$
devojke.1667haralampie,
Za mog imenjaka 'R'...
Pa, imenjače 'R' što gledaš gifove ?,
što ne brojiš bitove i mipsove ?,
Vidim braniš Draganu M.
a voliš textove Dragana C. !
Pa, čoveče zašto se tako kruto držiš,
i zašto nam se već jednom vala ne pridružiš,
da u našoj novoj conf.sex,
razmenjujemo textove a bogami i gifove,
razna iskustva iz oblasti sex-a,
a bogami i sve tajne climax-a !
Da nas konferencija drži obaveštenima,
npr. šta nam valja raditi sa raskalašnim ženama,
ili kako se kretati po erogenim zonama,
ili da li verovati nekim prezervativima ?
A ako misliš da ćemo mi morati odustati,
grdno se varaš jer mi nikad nećemo posustati,
jer Forumi su tvoji previše mali,
da bi mi svi u njih stali,
i zato triput razmisli pre nego što odgovoriš,
jer mi svi uvek idemo na juriš,
a i šta te košta da još jednu konferenciju turiš ?
Imenjače 'R', ne treba mi razgovor,
treba mi pun i iscrpan odgovor ! ;)
?
devojke.1668paki,
-> #1637, princess> Time je obavljen akt veridbe. Mladic moze da posecuje kucu devojke,
> moze u njoj i da spava.
U kući ili...?
devojke.1669paca,
-> #1633, maksa** >> Jel zna neko, KO je i KADA prvi put umro od SIDE ?
**
** U Startu je izlazio feljton koji se zvao Pacijent 0.
** Govorio je o prvom zabelezenom slucaju. Bese neki
** Amerikanac (cini mi se stjuard).
Stjuart iz Air Canade, koji je imao veliki promiskuitet.Umro 1985 valjda
(za godinu nisam siguran).
Aca
devojke.1670mdave,
-> #1661, novim■> A nas dvojica pisemo - Odu u cast 13-om nodu (moze i 15-om). :)
Stize....Muhahahah! :)))
I to onako, sexi naelektrisano... ;)
[ naelektrisan sam 1 V, kad postavljen sam na default ]
devojke.1671mdave,
-> #1655, markom■> *** A bre Dave, to mu dodje ono: Na jednu legnes a sa drugom se
■> pokrijes!
■>
■> A sa trecom tarlahas :)
■>
■> Kakav raj, ako je tu jos i cetvrta da donosi 'ladno pice :))
■> Mmmm
A peta ti cita moje pesme.... :))
devojke.1672ljubisha,
-> #1652, gremlin> žime bi obezbedio tačnost unetog podatka?
Kopijom lične karte, pasoša, krštenice, indexa, školske knjižice,
radne knjižice, zdravstvene knjižice, venčanog lista... :)
Jeste da malo komplikuje stvar ali bi rok od mesec dana nakon pri-
javljivanja bio prihvatljiv.
devojke.1673ljubisha,
-> #1332, mboban>** Uz poruku 'normalno.gif' (281600 bytes)
Baš si me prešao. Imam ovo kao AANDB2. :(
devojke.1674darone,
-> #1618, mylos>> Jel zna neko, KO je i KADA prvi put umro od SIDE ?
E, pade mi danas nešto na pamet. Došli komarci, pa da se zapitamo: da li isti
prenose sidu sledećem kojeg ubodu, pod pretpostavkom da je prethodni imao?
p.s. samo da vas malo naplašim ;)
p.p.s. u Beogradu nema više od 10000 seropozitivnih, dakle skoro smo sigurni
;)
devojke.1675darone,
-> #1589, mavava>> U jednoj knjizi sam proĘitao da je virus SIDE aktivan i punih
>> 10 god. ZnaĘi inkubacija traje 10 god. Pa ko onda da se seti
>> unazad desetak godina gde je bio šta je radio?
Pa, inkubacija može da traje, koliko sam ja obavešten, od par nedelja do par
_desetina_ godina. Praktično, možeš normalno da umreš (od srčke u sred odnosa
;) a da si imao sidu (dakle: ne i bolovao od iste).
U Studentskog poloklinici ima par grafikona od nekog (doduše, ne skorašnjeg)
anketiranja o sidi. Kad sledeći put budem išao po opravdanje ;) prepisaću ga.
Ono što sam zapamtio je da se broj _obolelih_ smanjuje od kada su nam uvedene
sankcije (zvaničan broj je valjda nešto preko 200 krajem '93, ranije bio i
preko 300).
devojke.1676darone,
-> #1596, mdave>> Jel' gledao neko film o devojci koja je obolela od side i
>> decko (ili verenik) je napustio. Da li ga opravdavate ?
E jebešga. Da li ga ti opravdavaš? Ja da - njegova je stvar šta će da uradi.
Problem je, što se mene tiče, _kako_ će to da uradi, i kako će se ponašati na
dalje.
devojke.1677wizard,
-> #1634, mdave> ■> Ne odobravam, naravno, ali se ne iznenadujem.
>
> Da...kad bi ti neko silovao rodjenu sestru, ti bi bio cool.
Odakle ti ta ideja? Veoma me zanima kako funcioniše mozak koji je iz
onoga što sam ja napisao mogao da izvuče takav zaključak... Možda da
ipak probaš da pročitaš šta sam ja tačno napisao, zaista nema nikakve
svrhe da ovde javno diskutuješ sam sa svojim predubeđenjima i tripovima.
> Podji uvek prvo od sebe.
Zašto da pođem i gde da pođem? O čemu ti uopšte pričaš?!
> Pa to toj logici trebalo bi i ljude koji su za vreme rata bili
> u logorima pitati "da li vam se svidelo", i to svakog ponaosob
> da bi se doslo do nekog zakljucka.
Ovde nije bila reč o tome "da li im se svidelo" već je čovek rekao kako
misli da je _to_ "najveće poniženje" za ženu. Svakom razumnom je jasno
da se _to_, generalno gledano, nikome ne bi "svidelo", ali šta bi bilo
"najveće poniženje" za nekoga, ipak mislim da je bolje da taj neko sam
da kaže.
> PS. Ne videh nigde smajli u tvojoj poruci...
Verovatno zato što ga nigde nije ni bilo... Ne čini li ti se da
razgovaramo o stvarima uz koje baš i ne priliči smeh?
devojke.1678wizard,
-> #1635, mdave> Objasni mi sledece : koliko ja znam ono sto _nije
> "neprirodno"_ je valjda _prirodno_. Ono sto _nije
> "nenormalno"_ je valjda _normalno_.
Recimo da može da se kaže da je tako, iako su ti pojmovi vrlo
relativni...
> Znaci, silovanje je
> prirodna i normalna pojava, deo svakodnevice.
Tu se slažemo.
> Lepo...
A ovde se već ne slažemo. Daleko od toga da je to lepo.
> PS. BTW, nisi napisao izvor.
Izvor.
devojke.1679alien,
-> #1585, astojkovic[] Dragana uzvraća udarac! :)
Šta traži ovako nešto u konferenciji SEX? ;(
devojke.1680edge,
-> #1416, mikisYo! > +> Zato nadješ nevinu pa možeš odma', mada...nikad se ne zna;)
Yo! > Hmmm, a šta ako se 'nevina' koka u venu (ili NoRMaLno, kao ranije
Yo! > pomenuta ;))? A zaražene igle u bolnicama?
Kao što rekoh na kraju rečenice: "mada...nikad se ne zna;)"
devojke.1681edge,
-> #1417, mikisYo! > +> .!. -- Više od reži;)
Yo! > Usvaja se! :)
Nemam ništa protiv. .!.
devojke.1682edge,
-> #1469, ognjenYo! > )-> Uh,dobro je da sam stigao da skinem sliku. ;)
Yo! > Uh, dobro je sto ces da mi posaljes na mail... ;)
mogao bi i meni
devojke.1683mikis,
-> #1641, alien+> Da si odmah rekao da je u pitanju montaža, verovatno
+> ne bi bio obrisan. Dakle, odgovor na tvoje hipotetičko pitanje
+> je: da.
Siguran si u to? Hoćemo li da probamo? ;))
devojke.1684alien,
-> #1674, darone[] p.p.s. u Beogradu nema više od 10000 seropozitivnih, dakle
[] skoro smo sigurni ;)
Pre dve godine je u Trinaestoj kada je organizovano
dobrovoljno davanje krvi (dakle: samo četvrta godina)
četrnaest njih bilo HIV pozitivno.
devojke.1685alien,
-> #1647, mdave[] A u slucaju da je riba-grob, najbolji afrodizijak je onaj od
[] kog vam se pomuti razum i vid : Gas-beton Vreoci (pivo-votka).
""""""""""
Rumunski benzin %).
devojke.1686dejanr,
-> #1684, alien> Pre dve godine je u Trinaestoj kada je organizovano
> dobrovoljno davanje krvi (dakle: samo četvrta godina)
> četrnaest njih bilo HIV pozitivno.
Koliko je ovo pouzdana informacija? Deluje mi malo
neverovatno, doduše ne kažeš koliko je bilo svega učenika, ali
sve i da ih je stotina, 14 deluje užasno mnogo.
Doduše, ako je jedan/jedna u razredu bio pozitivan/a a ostali
to nisu na vreme čuli... :((
devojke.1687majkl,
-> #1572, pkaca> Molim te promeni quotestring :)
> Isiti je kao moj, a ja sam ga prva "dograbila" :)
Prolećna kolekcija (quotestring za svaku priliku):
quote> citat: ### <..> ___> => $$$ ##> ::: /// <><>
quote> citat: ### <..> ___> => $$$ ##> ::: /// <><>
--> TI: Vi: 3.125> Oo. &&& ;,. ??? ?!? ..! -=> -=
--> TI: Vi: 3.125> Oo. &&& ;,. ??? ?!? ..! -=> -=
%.. %.:
%.. %.:
devojke.1688djelovic,
-> #1686, dejanr> Koliko je ovo pouzdana informacija? Deluje mi malo
> neverovatno, doduše ne kažeš koliko je bilo svega učenika, ali
> sve i da ih je stotina, 14 deluje užasno mnogo.
Trebalo bi da je tačna. Ne sećam se detalja, ali se sećam da se oko toga
digla relativno velika frka.
devojke.1689mirche,
-> #1583, superhik> potpisujem :))
> -------superhik------
Pa sad baš. Ovo otvaranje konferencije počinje da liči na čuveni pohod
još čuvenijeg Nikole u predizbornoj kampanji. Ako ništa ne dobijemo bar će
svi da nas znaju. ;)
* Vote for SEX!
devojke.1690mirche,
-> #1675, darone> sankcije (zvaničan broj je valjda nešto preko 200 krajem '93,
> ranije bio i preko 300).
Ispod 7.000 nije, provereno.
devojke.1691mirche,
-> #1656, markom> Ne verujem ni da je onaj prvi obrisao sa svog diska, ccc
> Dejane, a ovamo ne otvaraš conf sex ...
9.1614 -> 9.1626 -> 9.1656 Lukava taktika nema šta. ;) Što ne
obaveštavate da se uključi više nas pa da bude manje upadljivo.
devojke.1692mirche,
-> #1620, wizard> vrlo retko su uspevali sebi da obezbede potomstvo. Sada im je
> lakše.
Pa sad...baš... nema tu pomoći, ni hemija ni mehanika.
devojke.1693maksa,
-> #1674, darone>> E, pade mi danas nešto na pamet. Došli komarci, pa da se
>> zapitamo: da li isti prenose sidu sledećem kojeg ubodu, pod
>> pretpostavkom da je prethodni imao?
Ma nema frke ako imaš kondom. ;)))
devojke.1694mdave,
-> #1677, wizard■> ipak probas da procitas sta sam ja tacno napisao, zaista nema
■> nikakve svrhe da ovde javno diskutujes sam sa svojim predubedenjima
■> i tripovima.
OK. Sad mi je sve jasno...
Dodje to tebi tako sa vremena na vreme u forum:devojke.
[ NoRMaLno ]
devojke.1695mdave,
-> #1676, darone■> E jebesga. Da li ga ti opravdavas? Ja da - njegova je stvar sta ce
■> da uradi.
Rekoh da nisam pametan. A i bolje da nisam u toj dilemi.
devojke.1696mdave,
-> #1678, wizard■>> Znaci, silovanje je
■>> prirodna i normalna pojava, deo svakodnevice.
■>
■> Tu se slazemo.
Ne..bas tu se nikako ne slazemo. Po meni, silovanje ne moze da
bude normalna i prirodna pojava. Posto se u osnovi ne slazemo,
predlazem da prekinemo dalju diskusiju.
PS. Imas li ti rodjenu sestru ???
devojke.1697dcolak,
-> #1660, mikis│ žini mi se da se zna ko je doneo sidu u 'civilizovane' krajeve. Tip
│ je valjda bio neki pilot (ili običan turista; zaboravio sam već, davno
│ sam to čitao) koji je istu zaradio negde u Africi.
devojke.1698vujos,
Evo slikice nase sekretarice :))
Slikana je pod malo ;) cudnim svetlom, ali nazire se ;)
dani.gifdevojke.1699alien,
-> #1683, mikis[] Siguran si u to? Hoćemo li da probamo? ;))
Why not? ;)
devojke.1700alien,
-> #1686, dejanr[] Koliko je ovo pouzdana informacija?
Ne znam da li je informacija zvanično objavljivana,
ali sam je ja čuo od više osoba koje su išle u Trinaestu i
brojka je uvek bila ista.
[] Deluje mi malo neverovatno, doduše ne kažeš koliko je bilo
[] svega učenika, ali sve i da ih je stotina, 14 deluje užasno mnogo.
Ne znam koliko ih je bilo ukupno, ali verujem da ih je
sigurno bilo više od sto. Brojka je posebno užasavajuća ako
se uzme u obzir i to da ih je verovatno i više bilo zaraženo,
ali se to nije moglo detektovati odmah.
[] Doduše, ako je jedan/jedna u razredu bio pozitivan/a a ostali
[] to nisu na vreme čuli... :((
Verovatno je tako nešto i bilo u pitanju. žuo sam da se
radilo o nekoj ekipi u kojoj se neko udarao iglom u venu, a
bilo je i par prometnijih devojaka... Ko bi sa 17-18 godina
uopšte pomislio da neko iz njegovog razreda gaji HIV u organizmu? :(
devojke.1701markom,
-> #1671, mdave*** A peta ti cita moje pesme.... :))
Ahh, to ne, može samo haralampieve ;>>>>>
devojke.1702asterix,
-> #1666, fancy> ODE TO 15th NODE
Ode to the Node...
'THE FIFTEENTH'
$ $ $ $
$ $ $ $
$ $ $
$ $ $ $
$ $ $
devojke.1704mavava,
-> #1693, maksa>> Ma nema frke ako imaš kondom. ;)))
Misliš kondom protiv komarica? Nisam čuo za takav:)
devojke.1705mavava,
-> #1667, haralampie>> a bogami i sve tajne climax-a !
Ne mora za to da se muči, tu je čika Neša:)
>> Imenjače 'R', ne treba mi razgovor,
>> treba mi pun i iscrpan odgovor ! ;)
E, za to ćeš morati da staneš u red. Ja čekam OHO! HO!
čika Neša.
devojke.1706mavava,
-> #1689, mirche>> Pa sad baš. Ovo otvaranje konferencije počinje da liči na
>> čuveni pohod još čuvenijeg Nikole u predizbornoj kampanji. Ako
>> ništa ne dobijemo bar će svi da nas znaju. ;)
Inače, Nikola Šećeroski, (bez V), je moj dobar prijatelj i mislim da
njegova poDrška neće izostati za pravednu borbu. Inače on je nešto mlađi
od mene a uz to veliki borac za pravdu. Svakako će nam pomoći njegovo veliko
iskustvo i dakako "sto kila" dokumentacije.
Danas ću ga pozvati telefonom pa ću ga zamoliti za pomoć. Mislim da
čovek koji je uspeo da "obori četke i metle" može da nam pomogne u otvaranju
sex konferencije.
.69.
čika Neša & Nikola = sex conf. open!
devojke.1707nemanja.,
-> #1618, mylos# Jel zna neko, KO je i KADA prvi put umro od SIDE ?
Koliko mi je poznato prvi slucaj je zabelezen 1965 godine ali se
tada naravvno jos nije znalo da je to bila sida. Cini mi se da
sam citao o tome ali se ne secam.
devojke.1708bojt,
-> #1702, asterix>> 'THE FIFTEENTH'
lepa pesma ama fale durovi i molovi. ;)
devojke.1709alien,
-> #1687, majkl[] Prolećna kolekcija (quotestring za svaku priliku):
.\/. _\|/_ (o.o) (( )) (_o_) O->O+
.\/. _\|/_ (o.o) (( )) (_o_) O->O+
\_!_/ (_/\_) \_()_/ /°!°\ ( \7 )
\_!_/ (_/\_) \_()_/ /°!°\ ( \7 )
Pronađite uljeza ;).
devojke.1710ilazarevic,
-> #1619, cdragan> ──── Jedna sasvim obična jutarnja šetnja ────
Ovo je bilo odlično :)
devojke.1711steva,
-> #1644, alien
> vreme koje bi takav par proveo zajedno bi bilo užasno...
> pretvorilo bi se u željno iščekivanje njene smrti i olakšanja
^^^^^^
E jebi ga i ti ga pretera. Zamisli da tvoja devojka ima sidu...
;)
devojke.1712steva,
-> #1675, darone
> Pa, inkubacija može da traje, koliko sam ja obavešten, od par
> nedelja do par _desetina_ godina. Praktično, možeš normalno da
Šta znači inkubacija? Ne zagineš ti od virusa, nego od propratnih
bolesti. Znači, koliko ti je organizam izdržljiv da podnosi raznorazne
upale pluća, karakteristične rakove, akutne dijareje...
Zavisi od opšteg zdravstvenog stanja organizma. Ako se pridržavaš onoga
što ti lekari savetuju, i dobro ručkaš, važi sledeća tabela:
Godina Očekivana smrt za
------ -----------------
20-30 10 godina
30-40 5 godina
40-50 ispod 5 godina
To naravno ako si potpuno zdrav... žitao sam neku priču o nekom crncu
koji je bio HIV pozitivan, i pucao od zdravlja, nije ni znao da ju je
negde zaradio. Daju mu neku vakcinu na lekarskom pregledu pre nego što
su to otkrili i čovek umre za tri dana.
devojke.1713steva,
-> #1640, alien
> Po meni, čovek je potpuno u pravu da to nije neprirodno
> i nenormalno _seksualno_ ponašanje. Tu je seksualni deo
> prirodan. Problem je u nasilnom ponašanju. Podrazumeva se da se
> nasilje ne odobrava (bar ga ja ne odobravam).
Evo kompletnog sam te citirao da se posle ne buniš. Kako misliš, majke
ti, da odvojiš _silovanje_ od nasilja, kad mu bre u imenu stoji to što
je, elem nasilje. Da nije nasilja, silovanja ne bi ni bilo, žensko ne da
i doviđenja prijatno.
..SOR 2.30 EXEC Z18BF862
CONF JOIN FORUM.11
CONF REPLY 9.1624
Slušaj, čitam ove tvoje poruke o silovanju kao prirodnom i normalnom
ponašanju...
Da ne započinjem neke diskusije o prirodnom i normalnom sex. ponašanju,
to bi nas odvelo u materinu. Evidentno je da je mišljenje o tome šta je
u seksu normalno i prirodno evoluiralo tokom vekova, ali mislim da baš
nije došlo do tog nivoa da se silovanje prihvati kao takvo, dakle
normalno.
Osnovni problem je u tome što je silovanje seksualna personifikacija
nasilja, što se može zaključiti iz samog imena. Prema tome, s
obzirom da se nikom u ovoj diskusiji (bar se nije javio) to ne svidja, a
i zakonski je kažnjivo, moj zdravi seljački razum smatra to za
nenormalno, kao što je nenormalno kad neko nekog ubije.
[wizard nije silovatelj, oladite ljudi :)]
devojke.1714darone,
-> #1687, majkl>> quote> citat: ### <..> ___> => $$$ ##> ::: /// <><>
^^^^
Ovaj je savršen za datu nam temu... predstavlja dve dame u... položaju ;)
p.s. ali nam >< conf :(
devojke.1715darone,
-> #1690, mirche>> > sankcije (zvaničan broj je valjda nešto preko 200 krajem '93,
>> > ranije bio i preko 300).
>>
>> Ispod 7.000 nije, provereno.
_Obolelih_, ne seropozitivnih. Ne verujem da se broj zvanično priznatih
obolelih baš toliko razlikuje od stvarnog. Ako ima više od 1000 obolelih,
onda... ma neću ništa da pričam, možda i nisam u pravu :((
devojke.1716darone,
-> #1693, maksa>> >> E, pade mi danas nešto na pamet. Došli komarci, pa da se
>> >> zapitamo: da li isti prenose sidu sledećem kojeg ubodu, pod
>> >> pretpostavkom da je prethodni imao?
>>
>> Ma nema frke ako imaš kondom. ;)))
Dragi makso,
Ja znam da si se ti poistovetio sa komarcem zbog veličina tvog i njegovog
;)))) ali moram da te obavestim da ćeš teško negde po gradu naći tako male
prezervative.
srdačno, darone
devojke.1717darone,
-> #1712, steva>> > Pa, inkubacija može da traje, koliko sam ja obavešten, od par
>> > nedelja do par _desetina_ godina. Praktično, možeš normalno da
>>
>> Šta znači inkubacija? Ne zagineš ti od virusa, nego od propratnih
>> bolesti. Znači, koliko ti je organizam izdržljiv da podnosi raznorazne
>> upale pluća, karakteristične rakove, akutne dijareje...
Pogrešno! U jednom od Pregleda (prelistavao sam ih, i ispostavilo se da
predmetni nemam, dakle pozajmio sam ga nekom ko nije baš voljan da mi isti
vrati) se nalazio jedan jako dobar tekst, o virusima, sa jednim lepim foto
stripom o retrovirusima (od kojih HIV najverovatnije potiče).
E, sad, verovatno ćete se obradovati da nemam opipljive dokaze o ovom što
pričam, ali nisam ni ja blecav ;) taj foto strip, koji se sastoji od četiri
fotografije imam (toliko mi se dopao da sam otišao u AKC i uzeo još jedan
Pregled, samo zbog tih fotki :)
I šta piše?
"Neki virusi po ulasku u ćeliju nisu zarazni - imaju samo jedan lanac
nukleinske kiseline, potrebna su im dva. Ipak, iz razloga koji su još uvek
zagonetni, ćelija-domaćin smesta i uslužno opravlja virus i tako omogućuje
početak infekcije. I najzad, što predstavlja krajnju granicu gostoprimstva,
ima domaćina koji integrišu virusne gene neposredno u sopstvenu DNA tako da
kasnije, kadgod se replicira ćelija-domaćin, nastaje i kopija virusa. Ta vrsta
virusa poznata je pod imenom retrovirus; AIDS možda potiče od jednog člana
takve porodice."
Ovo, kao i sledeća tri pasusa sam ostavio više informativno, kasnije ide ono
oko čega diskutujemo.
"(...) Virus se kreće preko proteinima načičkanog prostora na površini belog
krvnog zrnca dodirujući šiljati receptor za koji se lepi jedan od njegovih
sopstvenih kvrgavih proteina. Tako se hemijskim putem otvara ćelija koja nije
u stanju da se odbrani.
Pošto se omotač virusa spoji sa ćelijom, unutrašnji kontejner virusa -
proteinska srž - ispušta se u lavirint granula i proteinskih struktura u samoj
ćeliji. Srž koja se ovde dezintegriše kreće se ka jednog rupi u porama jezgra,
Ore nego što uđe u jezgro, srž propušta enzime iz ćelije, koji dejstvuju tako
da se virusna nukleinska kiselina *u obliku nazvanom RNA) pretvara u DNA, isto
onako kao i sopstveni ćelijski geni.
Pošto se uvuče u jezgro, virusna srž ispušta svoj splet DNA koji se spaja sa
ćelijskim DNA. Kao što ćelija prilikom stvaranja proteina postipa po
uputstvima sopstvenih gena, ona se isto tako pridržava i uputstava virusnih
gena, stvarajući proteine za novu srž, opremajući ih novim virusnim RNA. Srž
se tada seli na površinu ćelija, gde se stvaraju proteinski omotači virusa
koji će okruživati srž.
Potpuno sklopljeni, novi virusi na površini ćelije rascvetavaju se u krvotoku,
slobodni da pronađu i napadnu i druge ćelije-domaćine. Za čitav životni
ciklus, od ulaska pa do rascvetavanja, potrebno je nekoliko dana. Međutim,
retrovirus može svoju DNA da spoji sa ćelijskom i ostane neaktivan - čak i
godinama - pre nego što počne da se razmnožava."
Obratiti pažnju na poslednju rečenicu. Gledaj ovako: kada virus napadne čoveka
(počne da se razmnožava), čivekov imuni sistem počinje da se raspada. Kažem
_počinje_ jer nisu sve imunoćelije napadnute istovremeno. Radi se tome da
virusi "čekaju" momenat kada će da počnu da se razmnožavaju - u onom trenutku
kada je organizam dovoljno slab da ga brzo rasture. Iz tog razloga su čak i
najmanje bolesti opasne za seropozitivne - ne samo za obolele (ako se dobro
sećam).
Uglavnom, kada virusi počnu da rade (manje više im je početak sinhronizovan),
imunoćelije jednostavno prestaju da rade; u tim trenucima se čak i prehlade
smatraju ekstremno opasnim... zato se _obolelim_ menja krv (što češće, to
bolje, menjanje krvi kod seropozitivnih nema efekta), koja sadrži imunoćelije,
koje se donekle razmnožavaju, dok ne dođu do virusa.
U tim trenucima (recimo), bakterija X napada CNS. Bakterija (odnosno kolonija)
nije ničim u svom poslu sprečena (jer su imunoćelije jednostavno prestale da
vrše svoj posao). Infekcija se brzo širi, ćelije stradaju, etc... Nastupa
smrt.
Svakako, ovo je ono što ja znam, za bolje obaveštavanje bi preporučio nedavni
(?) feljton u Politici (ona kolumna pored stripova) koji je bolest lepo
opisao.
devojke.1718superhik,
-> #1689, mirche>>>>>>> potpisujem :))
>>>>>>> -------superhik------
>>>>>>
>>>>>> Pa sad baš. Ovo otvaranje konferencije počinje da liči na
>>>>>> čuveni pohod još čuvenijeg Nikole u predizbornoj kampanji.
>>>>>> Ako ništa ne dobijemo bar će svi da nas znaju. ;)
>>>>>>
>>>>>>* Vote for SEX!
Pa mislio sam da je štos što više ljudi javi tj. da se tačno zna ko je ZA
a ko PROTIV.
sorry if i am wrong :(
devojke.1719mavava,
-> #1716, darone>> ;)))) ali moram da te obavestim da ćeš teško negde po gradu
>> naći tako male prezervative.
Pa, teško da će naći u prodaji, mislim "kofekcijski", ali čika Neša
zna servis za prepravku-skraćenje, tamo sam pretplaćen, pa ako ima dosta
interesovanja...da ostavim ovde adresu.
Jedini problem je što tip uzima meru više puta, kaže voli precizno, i
garantuje, jednom rečju stoji ispred posla!
Inače tip u principu nije loš. Voli da gunđa u stilu UH! UH! sinko pa
što ne stade u red kad je bog delio...al' šta je tu je..završićemo već
nekako! Pridrž' der ovaj šubler malo!
.69.
čika Neša
devojke.1720mavava,
-> #1660, mikis>> žini mi se da se zna ko je doneo sidu u 'civilizovane'
>> krajeve. Tip je valjda bio neki pilot (ili običan turista;
>> zaboravio sam već, davno sam to čitao) koji je istu zaradio
>> negde u Africi.
Indikativno je a i čudno da tzv. savremene bolesti za koje nema leka
"dolaze iz Afrke". To je teorija naučnika koja zapravo nije dokazana.
Meni se čini da je virus AIDS plod nekog eksperimenta iz neke od svetskih
laboratorija. Verovatno da je virus neko "slučajno" izneo i ....
Kažu da se AIDS prenosi putem krvi. Kakve veze imaju homosekcualci sa
time.? Zašto je analni snošaj rizičan? Pojedini "stručnjaci" idu toliko daleko
da tvrde da ih je stigla zaslužena kazna.
Zar je protiv prirodna blud od juče? Kako to da se u ranijim vremenima za
takvu bolest nije znalo? U zadnje vreme se naučnici mahom proslavljaju tako
što otkrivaju pojedine bolesti, pa po njima i dobijaju imena. Gde su naučnici
koji pronalaze lek za takve bolesti?
.69.
čika Neša
devojke.1721maksa,
-> #1716, darone
>> Dragi makso,
Dragi darone,
Sve što mogu da kažem je da do sad nije bilo primedbi. ;)
Al' pošto si u suštini fini momak, zaslužuješ konkretan odgovor:
Daklem, komarci i sida ... Prema nekim informacijama, virus
aids-a je vrlo neotporan, tj. van tela živi nekih 30-ak sekundi.
Praktično, to znači da aids možeš da dobiješ samo ako komarac
ubode sidonošu (koja reč ;) a odmah zatim tebe.
devojke.1722dcolak,
-> #1713, steva│ Evo kompletnog sam te citirao da se posle ne buniš. Kako misliš, majke
│ ti, da odvojiš _silovanje_ od nasilja, kad mu bre u imenu stoji to što
│ je, elem nasilje. Da nije nasilja, silovanja ne bi ni bilo, žensko ne da
│ i doviđenja prijatno.
Kad pominješ nasilje, misliš li na fizičko ili psihičko. Vrlo je lako
naterati ribu na "silovanje" i čistom pričom, bez upotrebe pesnice.
Tjah, mo'š je i napiti, isto je... Got it?
Sledge DAMMIR!
devojke.1723dcolak,
-> #1686, dejanr│ Koliko je ovo pouzdana informacija? Deluje mi malo
│ neverovatno, doduše ne kažeš koliko je bilo svega učenika, ali
│ sve i da ih je stotina, 14 deluje užasno mnogo.
100% proverena informacija, sa izvora iste :)
Sledge DAMMIR!
devojke.1724saricl,
-> #1602, nemanja.%%% Ne. Razumem da se plasio da nece i on dobiti sidu ali da je
%%% zaista voli bio bi sa njom do kraja.
A dali bi ti bio sa njom do kraja?
Nezahvalno je iznositi moralne stavove o situacijama
u kojima se nismo našli.
Inace dali bih ja ostao ili ne neznam. Verovatno bih pokušao,
a dokle bi izdržao to je pitanje.
P.S.-Pomenuti film nisam gledao tako da je ovo odgovor na
opisanu hipoteticku situaciju.
devojke.1725saricl,
-> #1572, pkaca|||| Molim te promeni quotestring :)
|||| Isiti je kao moj, a ja sam ga prva "dograbila" :)
Mnogo mi se svideo, ali ako na njega polažeš
patentno pravo:) nema frke, menjam.