FORUM.15

19 Aug 1995 - 02 Dec 1995

Topics

  1. gde.smo (1174)
  2. jugoslavija (12)
  3. ex.yu (2520)
  4. srbija (482)
  5. svet (3)
  6. ljudska.prava (167)
  7. mediji (12)
  8. trac (108)
  9. devojke (296)
  10. iseljenje (63)
  11. vesti (92)
  12. razno (71)

Messages - srbija

srbija.1 nameci,
Odgovor na 4.380 žž> "Stanovništvo Subotice je uznemireno i strepi za svoju žž> sudbinu, naročito posle nemilih događaja u zapadnoj Bačkoj, a žž> moram reći da takvih slučajeva već ima i u našoj sredini. žž> Dopis vlade Republike Srbije od 14. avgusta 1995. godine sa žž> potpisaom A. Milosavljevića, kojim se naređuje popis trenutno žž> nenastanjenih stanova i kuća, unosi nemir i napetost." žžžžžžžžžžžžž žž> žž> Posle vlada priča kako nema nikakve veze sa iseljavanjem žž> Hrvata. Koliko sam shvatio, piše nenastanjeni. Ako je stan nenastanjen, kako onda može iz njega da se istjera Hrvat :>
srbija.2 sav.gacic,
reply Forum 14 > Naravno, obzirom da nema iole pomena vrednu stranku iza sebe, kasnije po > proporcionalnom sistemu nije imao nikakvu šansu. Za Predsednika se, mislim, > kandidovao da bi izašao iz anonimnosti. Na listu za parlament bi ga (da ne kažem) svako stavio (naravno, onda). Ali pošto je reč o egzibicionisti koji se narajca od svakog pogleda u ogledalo, onda i nije mnogo upotrebljiv u realnom živortu. Pozdrav, Bik koji sedi
srbija.3 sav.gacic,
reply Forum 14 4.376 > Ma kakvi. Negde sam čuo zanimljiv primer. Kada bi oni čak uzimali decu da > od njih prave, recimo, sapun. Svi bi samo ćutali, krili svoju decu i > cinkarili tuđu. Nismo daleko od toga Saga o Srbima, Slobodanskom i herojskom narodu... ;;;))) Pozdrav, Bik koji sedi
srbija.4 supers,
CONF JOIN FORUM.14 CONF REPLY 4.389 >> Nisam baš ptpuno siguran u to. Mislim da je situacija malo >> drugačija. Simpatizeri SPO-a su samo tiši nego ikada. Zato ima >> nebrojeno razloga. Nije "mirotvorenje" jedina stvar zbog koje osipaju paljbu na SPO. Druga stvar je velika bliskost SPO-SPS u zadnje vreme. Vuk počinje da liči na kućnog ljuimca socijalista, kao što je nekada bio Šešelj. U dnevnicima izvlače najzgodnije delove njegovih govora kao oružje protiv ostatka opozicije. Upotrebljavaju ga kao dežurnog portarola Slobinog mirotvorstva. Ja se samo pitam da li je Vuk svesno ili nesvesno ušao u tu mašinu. To se dobrom delu biračkog tela ne sviđa. Prema telefonskim anketama, SPO je stranka koja se najubedljivije srozala na lestvici popularnosti u odnosu na prošlu godinu. >> takav mi je posao. žini mi se, da se svi polako priklanjaju >> umerenijim strujama, uz povremeno ekstemne misli tipa: "trebalo je >> naša vojska da krene", kao iz uz osude Miloševićeve politike. Dosta >> dosadašnjih poklo- To je ono najveselije. Svi su za rat, ali samo ako neko drugi ide da gine. I svi bi slali ili izbeglice ili profesionalnu vojsku ili bilo koga, samo ne sebe.
srbija.5 supers, -> #1, nameci
>> žž> nenastanjenih stanova i kuća, unosi nemir i napetost." >> žžžžžžžžžžžžž >> Koliko sam shvatio, piše nenastanjeni. Ako je stan nenastanjen, >> kako onda može iz njega da se istjera Hrvat :> U pravu si, ne može da se istera. Može "samo" da se otme imovina. Nego, pojam "nenastanjen" je u Vojvodini i suviše široko shvaćen. Ode čovek na posao i po povratku ustanovi da u svojoj kući više ne živi, jer je tog prepodneva bila nenastanjena...
srbija.6 fancy, -> #3, sav.gacic
ŮŢ> Saga o Srbima, Slobodanskom i herojskom narodu... ;;;))) Srbi... što bi rekla latinska poslovica: - Insani et confusis in coito. ;)
srbija.7 airton,
neko je pitao da li postoji covek za koga bi glasali na predsednickim izborima. Ja odgovorih - milan st protic pa mi dvoje replicirase.To osta u storoj conf, pa posto me mrzi da je pretrazujem da bi video brojeve poruka odgovaram ovako: (kome je upuceno-znace kada procitaju): > Jeste, zaista je priglup, ali stvarno je vrhunski demagog..:))) > Sa njim je u drustvu uvek bilo zabavno, ali opet, treba sumnjati u > onoga kome se istorija rock'n'roll-a zavrsila sa Jethro Tull..;) > Suvise uskih gledista za nekog kome bi trebalo dati glas. A za koga bi ti? Za nekog sa kim je u drustvu dosadno... Za nekog ko je demagog-pripravnik... Za nekog ko se vise razume u istoriju turbo-folka... Ili postoji neki drugi kriterijum po kome bi tvoj glas pripao.. A to je _____________ _____________________ (ime) (prezime) (upisati odgovor) pozdrav, i za onog drugog: > naravno, milan st protic >> ;))) >> Jes' da ni za tri meseca ne bi uspeo da doveze cisternu nafte da mu je >> poklonis u Temisvaru, al' tako lepo prica o tome kako smo veliki i >> pametni ;))) Pitanje je bilo da li ima nekog za koga bi glasali...Ja svoje rekoh a ti ne, vec komentarises moj odgovor. Kazi svoj pa da vidis moj komentar. Usput znam mnoge koji su u stanju da dovezu tu famoznu cisternu pa ipak ne bi glasao za njih...Ili mislis da su svercersko- driverske sposobnosti najbitnije za prvog coveka drzave? pozdrav,
srbija.8 zqusovac, -> #1, nameci
> Koliko sam shvatio, pise nenastanjeni. Ako je stan nenastanjen, > kako onda moze iz njega da se istjera Hrvat :> 1. Ima li ta vasa pravna 'drzava' jasnu zakonsku definiciju nenastanenosti? Da li to znaci da u nujemu nije iko prespavao 3, 7, 30 ili ne znam koliko dana, ili da prozori nisu otvarani toliko i toliko vremena, ili da je otkazana struja... Ili o definiciji nenastanjenosti odlucuju vasi lokalni banditi ? 2. Vasa pravna 'drzava' kune se u kapitalizam i privatnu svojinu. Sta onda nekoga boli drzavni organ da li u necijem privatnom stanu neko stanuje ili ne ? Svi ste vi podjednako ogrezli, samo ste vi 'liberali' malo mucniji jer ste koliko-toliko pismeni pa pokusavate da gadosti koje radite umotate u fine oblande. poz, zq
srbija.9 nameci, -> #5, supers
žž> žž> U pravu si, ne može da se istera. Može "samo" da se otme žž> imovina. žž> žž> Nego, pojam "nenastanjen" je u Vojvodini i suviše široko žž> shvaćen. Ode čovek na posao i po povratku ustanovi da u žž> svojoj kući više ne živi, jer je tog prepodneva bila žž> nenastanjena... Precizno se izjašnjavaj. Koliko sam shvatio iz prošle poruke, izjava je za nenastanjene stanove. Stan je nastanjen, ako neka porodica živi u njemu.
srbija.10 fancy, -> #4, supers
>*> Nije "mirotvorenje" jedina stvar zbog koje osipaju paljbu na SPO. >*> Druga stvar je velika bliskost SPO-SPS u zadnje vreme. Vuk počinje >*> da liči na kućnog ljuimca socijalista, kao što je nekada bio Šešelj. >*> U dnevnicima izvlače najzgodnije delove njegovih govora kao oružje >*> protiv ostatka opozicije. Upotrebljavaju ga kao dežurnog portarola >*> Slobinog mirotvorstva. >*> Ja se samo pitam da li je Vuk svesno ili nesvesno ušao u tu mašinu. Koliko se ja sećam, a sećanje me za sada dobro služi, Vukovo mirotvorstvo traje malo duže. Ne znam da li se sećaš ko je palio sveće za mir u parku kod predsedništva Srbije u ponoć 31.12.1991? Ko je bio proganjan kao najgori izdajnik srpstva u vreme opšte ratne histerije? Ko je pozivao da se prihvate svi mirovni planovi do sada samo da rat stane? Šta sad on treba da radi? Zar zato što faraon sada viče mir on mora da viče rat? Što se dnevnika tiče, od televizije koju vode najveća đubreta od ljudi, ljudski šljam, kao što su Milorad Vučelić i Igor Milanovć se takve stvari moraju očekivati. Tu za sada nema pomoći. Vuk lepo kaže šta misli, a oni iseku samo ono što im odgovara i on tu apsolutno ništa ne može. Šta tu on može da uradi? Da ćuti, da prestane da daje izjave i održava konferencije za štampu? >*> To je ono najveselije. Svi su za rat, ali samo ako neko drugi ide da >*> gine. I svi bi slali ili izbeglice ili profesionalnu vojsku ili bilo >*> koga, samo ne sebe. Dobro jutro Kolumbo, otkrio si Ameriku! Pa od početka ovaj rat vode ljudi sa tuđom decom. Sem par poštenih budala koje su stvarno išle da ginu za neku ideju svi najveći ratni huškači nisu ni omirisali barut. STAR p.s. (fancy) - ne stvarno, šta očekuješ da uradi čovek koji od početka priča istu priču..?
srbija.11 nameci, -> #8, zqusovac
žž> žž> 1. Ima li ta vasa pravna 'drzava' jasnu zakonsku definiciju žž> nenastanenosti? Da li to znaci da u nujemu nije iko prespavao žž> 3, 7, 30 ili ne znam koliko dana, ili da prozori nisu žž> otvarani toliko i toliko vremena, ili da je otkazana žž> struja... Ili o definiciji nenastanjenosti odlucuju vasi žž> lokalni banditi ? Da li ti zq znaš :) pojam 'privremeno nenastanjeno' i 'nenastanjeno'. Kako se dotični izrazio, stan je nenastanjen, i ako on to nije naglasio nisam ja kriv, već sam dao samo svoj komentar. Usput nisu to moji ni naši lokalni banditi. To su sada vaši lokalni banditi pa vi sa njima ratujte :> žž> žž> 2. Vasa pravna 'drzava' kune se u kapitalizam i privatnu žž> svojinu. Sta onda nekoga boli drzavni organ da li u necijem žž> privatnom stanu neko stanuje ili ne ? Kod nas su isto stigli ljudi iz Krajine, i na nepošten način pokušali su da isele dosta muslimana i Hrvata iz privatnih stanova. Stiglo je naređenje i vojna policija sada štiti te porodice. (Stvarno ih štiti) i otvoren je jedan poseban broj za to. Primjer, jedan je istjerao muslimana iz kuće. Dotični je nazvao taj broj i vojna polocija mu je vratila stan, istjeravši nasilnika. žž> žž> Svi ste vi podjednako ogrezli, samo ste vi 'liberali' malo žž> mucniji jer ste koliko-toliko pismeni pa pokusavate da žž> gadosti koje radite umotate u fine oblande. Ništa ja ne umotavam, niti sam rekao da dozvoljavam to nasilno iseljavanje. Ako sam pogrešno shvatio (tako je pisalo) nisam kriv, jer sam pročitao da piše 'nenastanjeni stanovi'. OK, ako je taj stan privremeno nenastanjen (ljudi na odmoru, poslu itd... kako si ti rekao) To treba da se zaštiti, ali biće tu puno problema, jer ne može policija da stigne na sve strane. Ne kažem da će biti problema u smislu vraćanja lične svojine, već u tome da će se mnogi useliti, pa ćE ih policija istjerati pa tako ponovo itd itd...
srbija.12 supers, -> #10, fancy
>> Ko je bio proganjan kao najgori izdajnik srpstva u vreme opšte >> ratne histerije? Svi su oni bili zahvaćeni euforijom, treba se setiti vremena kada su Vuk, Šešelj i Mirko Jović bili u istoj kompaniji... A tek komična istorija odnosa među kumovima... Dva puta su po dve nedelje bili u slozi & ljubavi... Pa ipak, mislim da sam Vuku ranije već odao priznanje da ga je ta histarija drmala najmanje od svih. >> oni iseku samo ono što im odgovara i on tu apsolutno ništa ne može. >> Šta tu on može da uradi? Da ćuti, da prestane da daje izjave i >> održava konferencije za štampu? Ako je zaista toliko častan i bezgrešan kao što tvrde za njega, zašto ne tuži RTS za bezobzirno isecanje i pogrešno interpretiranje njegovih izjava? Ne sa ciljem da dobije sudski spor, nego da jasno pokaže javnosti da ne želi da učestvuje u igrama. Ali on to nije učinio. On svojim ćutanjem odobrava da služi kao sirovina za propagandu RTS-a, već meecima. Svidelo se i njemu da ga čuju u unutrašnjosti Srbije, da ga primaju državni zvaničnici. Ja ga cenim kao predstavnika liberalne struje, ali on se uhvatio u kolo sa đavolom. >> Šta sad on treba da radi? Zar zato što faraon sada viče mir on mora >> da viče rat? Ne. On samo ne treba da grli i ljubi vlast zato što su im se pozicije približile. Nije dovoljno da se šapatom ogradi od SPS-a u izjavi za studio B, nego da stavi tačku na svoju ulogu pajaca na RTS-u. I da prestane da se konsultuje sa SPS-om, jer se to u narodu vrlo negativno shvata. On mora da odluči da li mu je važnije da se okrene kanabetu ili biračkom telu. Trenutno je okrenut kanabetu, a i seda na kanabe. Ankete pokazuju da je popularnost SPO-a srozana. Vuk je sada smešan kada svoju stranku naziva najjačom opozicionom. Ona to više nije. (najjača sigurno nije, a opoziciona - pod znakom pitanja). >> p.s. (fancy) - ne stvarno, šta očekuješ da uradi čovek koji od >> početka priča istu priču..? Da priča i o režimu istu priču kao 1991.
srbija.13 sretens, -> #4, supers
*-> Nije "mirotvorenje" jedina stvar zbog koje osipaju paljbu na SPO. *-> Druga stvar je velika bliskost SPO-SPS u zadnje vreme. Vuk počinje Ta druga stvar se svodi na prvu. Dakle osim u mirotvorstvu, gde su druge dodirne tačke SPO-a i SPS-a. Molim za konkretan odgovor, inače ćemo preći u demagogiju. *-> To se dobrom delu biračkog tela ne sviđa. Prema telefonskim anketama, *-> SPO je stranka koja se najubedljivije srozala na lestvici popularnosti Znam za mnogo slučajeva kojekakvih anketa iz prošlosti. A pošto se kon- kretno radi o tel. anketi, to samo potvrđuje moju tvrdnju, da su pristalice SPO-a manje bučnije nego ikada. Setimo se ranijih utisaka nedelje, kada je vrvilo od Vukovih pristalica, što je davalo utisak da ih ima 2.000.000 kad na izborima... Ti ljudi su se smirili još pre poslednjih izbora '93, kada se takođe pričalo o stravičnom padu SPO-a, a ujedno i o velikim šansama DSS-a međutim ispostavilo se sasvim obrnuto. Naime, uz sva osipanja koja je pre- trpeo, (to su ipak najznačajniji razlazi na srskoj političkoj sceni), SPO je ipak i malo povećao broj glasača. Ovu zadnju izjavu, uzmite kao moju slo- bodnu procenu da su GSS i ND ipak dobili manje glasova od ranijih članova DEPOS-a. Za mene je Vuk ipak oličenje kulta ličnosti, koji je svoju harizmu, poku- šao da usmeri na pravu stranu. On je pravi srpski nacionalista, od samog početka, mislim da će to, posle svih ovih dešavanja biti vrlo teško osporiti. Meni, međutim ne odgovara (kod SPO-a), preterano insistiranje na monarhiji, kao i suviše šljama koji se konstantno kači uz SPO (moderni četnici, ND itd.). Stoga sam i naklonjen, od samog početka Mićunovićevim demokratama, koji po meni popunjavaju praznine, kojih je SPO pun. Mislim da je neminovnost, u ovakvom vremenu i ovde, postojanje SPO-a kao stranke koja će svojom masom, energijom, i harizmom njenog vođe, uspeti da izgura promenu režima (nadam se). Isto kao što je i neminovnost postojanje "staloženijih" stranaka, koje će u nekom doglednom vremenu posle promene (opet se nadam), početi da radi na krpljenju ostataka ove države. Voleo bih kad bi ta staloženija stranka bila ova koju ja preferiram, mada mi se čini da je to vrlo teško, jer se dosad pokazalo da se otcepljeni sporo & teško vraćaju u politiku. Po mojim skro- mnim procenama, Stranke koje kandiduju za imaginarna mesta naslednika SPO su DS i DSS, možda i zajedno.
srbija.14 kum.djole, -> #12, supers
>> On mora da odluči da li mu je važnije da se okrene kanabetu ili >> biračkom telu. Trenutno je okrenut kanabetu, a i seda na kanabe. U listu "Intervju" od pre par nedelja beše jedan jako zanimljiv intervju i baš je nešto pominjao glede kanabeta.. Inače, možda nije za ovu temu, ali Vuk nije znao da se slon (životinja slon) plaši miša (životinjice miša) dok mu naš predsednik to nije rekao. Posle je proverio i u enciklopediji.
srbija.15 vcalic, -> #12, supers
>> Svi su oni bili zahvaćeni euforijom, treba se setiti vremena kada >> su Vuk, Šešelj i Mirko Jović bili u istoj kompaniji... A tek komična >> istorija odnosa među kumovima... Dva puta su po dve nedelje bili >> u slozi & ljubavi... Pa Mirko Jović je do sada jedini koji je Vuku bio šef ;) A SPO je i nastao u trenutku kad je Vuk rešio da se distancira od agresivnih nacionalista, spajanjem frakcije SNO-a koja je otišla sa Vukom i Šešeljevog Srpskog Slobodarskog Pokreta. Taj SPO sa Šešeljem kao potpredsednikom je trajao do nesrećne predstave Sveti Sava koju su Šešeljevi ljudi prekinuli, a Vuk ih zbog toga ispljuvao. Tada je Šešelj osnovao SžP iz kog je kasnije nastala SRS. Poslednji Vukov nastup sa koliko-toliko nacionalističkih pozicija bio je 9. jula '91 na mitingu na Trgu Republike, koji je zvanično bio antiratni, ali se Vuku tada poslednji put omakla ideja tipa "pokazaćemo mi njima". Nakon toga se ućutao i sledeći put pojavio u septembru te godine na čuvenoj konferenciji za štampu koju je zajednički organizovala opozicija i kada je prvi put žestoko napao vlasti zbog intervencije JNA u Hrvatskoj. Jedini veći istup SPO-a u međuvremenu bio je miting podrške Jeljcinu u vreme puča u SSSR-u. Vlada
srbija.16 dusko, -> #10, fancy
> p.s. (fancy) - ne stvarno, sta ocekujes da uradi covek koji od > pocetka prica istu pricu..? Za pocetak bi mogao da se potrudi da SPO izadje iz koalicije sa SPS-om. Pozdrav, Dusko
srbija.17 dusko, -> #13, sretens
> Ta druga stvar se svodi na prvu. Dakle osim u mirotvorstvu, gde > su druge dodirne tacke SPO-a i SPS-a. Molim za konkretan > odgovor, inace cemo preci u demagogiju. Koalicija sa SPS-om u nekim Beogradskim opstinama. Pozdrav, Dusko
srbija.18 aleck, -> #13, sretens
Jedan moj ortak je trenutno predmet lova vojne policije radi odlaska u vojsku(na vežbu,vojni rok je odslužio).Interesuje ga koji se to rodovi najviše pozivaju,konkretno sa Vračara koga zovu;danima ne spava kući(zvone na vrata u pola sedam ujutro), pa da vidi kako stoje stvari(jel im stvarno toliko potreban:). Elem,zna li neko?
srbija.19 inferno, -> #16, dusko
Ů│ ˙> p.s. (fancy) - ne stvarno, sta ocekujes da uradi covek koji od Ů│ ˙> pocetka prica istu pricu..? Ů│ ˙ Ů│ ˙ Za pocetak bi mogao da se potrudi da SPO izadje iz koalicije sa SPS-om. Ma ti mora da imaš pristup super-tajnim podacima? Kaži ti nama, kako si uočio da je SPO u koaliciji sa SPS?
srbija.20 severian, -> #19, inferno
> > Ma ti mora da imaš pristup super-tajnim podacima? > Kaži ti nama, kako si uočio da je SPO u koaliciji sa SPS? Evo ti samo jedan, najbliži nam, primer. SPO je u neprikrivenoj koaliciji sa SPSom na opštini Stari Grad. Kada je koalicija DSS-DS legalno na skupštini smenila Kažića (SPO) on to ne prihvata. Umesto da poštuje nov politički odnos snaga SPO se obraća SPS vladi i ispošljava uvođenje privremenih mera na opštini. Vlada Kažića postavlja za predsednika opštinskog veća (koje uz njega čine još 2 SPO-ovca i 3 SPS-ovca. Uzgred, SPS politički ne postoji na Starom Gradu). SPO već više od godinu dana podržava SPS u ne ispunjavanju ustavne obaveze raspisivanja izbora na opštini (koji inače moraju biti raspisani najkasnije 6 meseci po uvođenju privremenih mera). Da li ti je ovo dovoljno? Ili misliš da je to sve slučajno, bez Vukovog znanja? Mislim da koaliciju SPO-SPS ne vide još jedino ostrašćeni simpatizeri ovih prvih i očigledne stvari sebi racionalizuju smešnim teorijama o "svom dvorištu" i sličnim glupostima... PS: a šta bi sa tužbama za klevetu "protivu" Vuka i Dane? Odjenom povučene(!) i to od režima koji je 5 godina čuvao tužbu čarka Gavrilovića protiv Šešelja. U ovoj zemlji se ništa ne događa slučajno!
srbija.21 supers, -> #13, sretens
>> Ta druga stvar se svodi na prvu. Dakle osim u mirotvorstvu, gde su >> druge dodirne tačke SPO-a i SPS-a. Molim za konkretan odgovor, >> inače ćemo preći u demagogiju. Pored saradnje između njih na opštinskom nivou, osnovni je problem što im je dodirna tačka RTS. >> kretno radi o tel. anketi, to samo potvrđuje moju tvrdnju, da su >> pristalice SPO-a manje bučnije nego ikada. Setimo se ranijih >> utisaka nedelje, kada je vrvilo od Vukovih pristalica, što je >> davalo utisak da ih ima 2.000.000 kad Istina, mada ja drugačije tumačim taj fenomen Utiska nedelje. Ta emisija je poligon za kanalisanje javnog mnjenja. Prosečan pripadnik prostog opozicionog naroda (tu emisiju ne zove nikakva elita!) usklađuje svoje mišljenje sa mišljenjem većine u toj emisiji, jer inače biva ispljuvan. Karakteristično za utisak nedelje je da su glasovi prvih par gledalaca prilično podeljeni, a zatim se u sve većem nizu ređaju za isti predlog, i pobeda je najčešće ubedljiva. Dakle, silne Vukove pristalice ne samo što ćute, nego su se neki i obrlatili. Prosto biračko telo SPS-a je dresirano da bez pogovora sluša vođu i samo vođu, i ima fobiju od promena. Nasuprot njemu, prosto biračko telo opozicije se povodi za aktuelnim liderima i demagozima i neprestano menja stranu, u zavisnosti od toga ko drži najvatrenije govore.
srbija.22 sav.gacic,
> nam se piše.Po podacima iz 1993. god. u Srbiji ima 7% i rečima SEDAM > posto ljudi sa višom i visokom spremom i negda oko 30 sa srednjom. > NO COMMENT. Ne znam za podatke iz drugih država, ali nije nšto preterano različita, s tim što kod drugih nivo kvalifikacije, obrazovanja i td. nešto znači, a lice sa više škole je u tom smislu poštovanije, dok naša nakaradno shvaćena jednakost za posledicu ima čuvenu: "ko mu j**e mater, šta on tu meni mrsomudi", ZNAM ja taj posao, ništa teže od olovke ne diže... Šta, bre, meni fali, gledaj, bre, jedem, pijem, šume, polja, reke, planine... Logično je što takvi shitheads imaju najviše vremena i entuzijazma da se uključuju u "strukture", u prevodu - "kroje kapu" i vuku za sobom u živa go**na. U zemljama tako nam mrskog sveta nivo obrazovanja ima svoj vrednosni ekvivalent u lovi i/ili statusu, tako da je lice koje se odluči da u sebe i svoje obrazovanje investira ima predstavu šta radi. Ne smatram sebe slepim apologetom i fetišistom svega stranog, ali mi smo decenijama udaljeni od bilo čega normalnog. Da bude najcrnje, čeka nas najstrašniji od svih užasa: UžENJE. Učenje (verovatno i uterivanje u pamet) da se ceni znanje, vrednost, rad... Za moj pojam je to još važnije od formalnog nivoa obrazovanja, to ima jako puno dodira sa domaćim vaspitanjem. Pozdrav, Bik koji sedi
srbija.23 sretens, -> #12, supers
*-> Svi su oni bili zahvaćeni euforijom, treba se setiti vremena kada *-> su Vuk, Šešelj i Mirko Jović bili u istoj kompaniji... A tek komična *-> istorija odnosa među kumovima... Dva puta su po dve nedelje bili *-> u slozi & ljubavi... I tada su njihovi stavovi bili dijametralno različiti. Ko je išao na tadašnje književne večeri, mogao je to vrlo jasno zaključiti. Vuk je, dugo proglašavan za koljača, zbog izjave V.Šešelja kako će po dolasku na vlast sve komunističke kuće biti označene crvenom bojom i kako će se sprovesti odmazda zbog komunističkih zločina iz perioda 1944-1945. *-> Ako je zaista toliko častan i bezgrešan kao što tvrde za njega, *-> zašto ne tuži RTS za bezobzirno isecanje i pogrešno interpretiranje *-> njegovih izjava? Ne sa ciljem da dobije sudski spor, nego da *-> jasno pokaže javnosti da ne želi da učestvuje u igrama. Zato što postoji jak politički lobi u Srbiji koji je za vojno mešanje SRJ na ratištima preko Drine, što je, govorio si čini mi se i sam, vrlo ozbiljna stvar. Zbog toga je i potrebno da i neko van vlasti kaže nešto o posledicama tog mešanja. Takođe, smatram za potrebno da se ukaže na vrlo neodmerene stavove DSS-a i DS-a (o SRS-u neću ni da govorim) povo- dom rata u ex-YU. Apropo doslednosti: glavni razlog V.Koštunice za istupanje iz DS-a, bio je želja da se okrene Šumadiji... Za gospodina Poštenđića mislim da ne treba ni govoriti. Najviše me je porazila iznenadna ljubav & sapatnja prema Radovanu. Zar je moguće da svako, bez obzira na saučešće u sveukupnom zločinu na ovim prostorima, kad postane Slobin protivnik, automatski treba da bude opozicioni miljenik. Ako je tako, onda nek nam je Bog u pomoći!
srbija.24 sretens, -> #17, dusko
*-> Koalicija sa SPS-om u nekim Beogradskim opstinama. Takvih koalicija ima na stotine po Srbiji. Mislim na koalicije sa SPS-om. U takve koalicije ulazi često DS,0 a u nekim opštinama u južnoj Srbiji čak i SRS. Što se Beogradskih opština tiče, postojao je dogovor između opozicionih stra- naka o učešću u većima, kao i o mestu predsednika. Međutim, DS i DSS samo ka- žu : puj, pike ne važi, slože priču o manipulacijama & kriminalu i ajd u pre- uzimanje. Pre Starog Grada desilo se slično na više mesta. Kap koja je prelila čašu bio je Stari Grad.
srbija.25 sretens, -> #21, supers
*-> Istina, mada ja drugačije tumačim taj fenomen Utiska nedelje. *-> Ta emisija je poligon za kanalisanje javnog mnjenja. Prosečan *-> pripadnik prostog opozicionog naroda (tu emisiju ne zove nikakva *-> elita!) usklađuje svoje mišljenje sa mišljenjem većine u toj *-> emisiji, jer inače biva ispljuvan. Karakteristično za utisak nedelje *-> je da su glasovi prvih par gledalaca prilično podeljeni, a zatim se *-> u sve većem nizu ređaju za isti predlog, i pobeda je najčešće ubedljiva. *-> *-> Dakle, silne Vukove pristalice ne samo što ćute, nego su se neki i *-> obrlatili. Prosto biračko telo SPS-a je dresirano da bez pogovora sluša *-> vođu i samo vođu, i ima fobiju od promena. Nasuprot njemu, prosto biračko *-> telo opozicije se povodi za aktuelnim liderima i demagozima i neprestano *-> menja stranu, u zavisnosti od toga ko drži najvatrenije govore. Složio bih se sa svim tvojim viđenjima u vezi sa Utiskom nedelje, kao i sa onim u vezi biračkih raspoloženja, ipak ostaje činjenica da Utisak nedelje nije odražavao prave odnose snaga na političkoj sceni, prosto iz razloga što se javljaju jedni te isti ljudi, pa kad im dosadi javno iskazivanje svog mi- šljenja ili kad im je trenutni stav njihovog političkog Vođe nejasan, prepu- štaju linije nekim drugim ljudima, koji su se upravo uverili da su oni i nji- hov Vođa sve vreme znali šta će se i kako odigrati i da su na to sve vreme ukazivali. Što se tiče SPO-birača, mislim da su oni posle režimskih, najpo- stojaniji. To govore rezultati prethodnih izbora, a za sledeće ćemo videti. Moja skromna procena je između 750.000 i 1.000.000 (ala mi je procena, a ?). Postojanost SPO-ovih birača tumačim jakim kultom ličnosti i harizmom kojom je obavijen Vuk. Posle Slobe svakako, najača harizma je oko Vuka.
srbija.26 fancy, -> #24, sretens
ŮŢ>*-> Koalicija sa SPS-om u nekim Beogradskim opstinama. ŮŢ> Takvih koalicija ima na stotine po Srbiji. Mislim na koalicije sa ŮŢ> SPS-om. U takve koalicije ulazi često DS,0 a u nekim opštinama u južnoj ŮŢ> Srbiji čak i SRS. Što se Beogradskih opština tiče, postojao je dogovor ŮŢ> između opozicionih stra- Ej, nije valjda da se ozbiljno obazireš na komentare gornjeg tipa..? :)))
srbija.27 junior, -> #25, sretens
> stojaniji. To govore rezultati prethodnih izbora, a za sledeće > ćemo videti. Moja skromna procena je između 750.000 i 1.000.000 ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ I bre, pretera ga! :( > (ala mi je procena, a ?). Postojanost SPO-ovih birača tumačim > jakim kultom ličnosti i harizmom kojom je obavijen Vuk. Posle > Slobe svakako, najača harizma je oko Vuka. Mislim da su i Šešelj i Đinđić medijski atraktivniji od Vuka. Samo da dobiju još i vremena kao on... mb.
srbija.28 dusko, -> #19, inferno
> Ma ti mora da imas pristup super-tajnim podacima? > Kazi ti nama, kako si uocio da je SPO u koaliciji sa SPS? Severian ti je dao jedan primer, a drugi moze da bude Savski Venac. Jedina razlika je sto nije bilo nikakve promene vodecih garnitura, nego je odmah posle poslednjih lokalnih izbora umesto da ispostuje dogovor o koaliciji sa DSS i DS, SPO sa SPS usao u otvorenu koaliciju i tako je ostalo do dan danas. Ta njihova koalicija sasvim dobro funcionise, vec su menjali DUP, na Dedinju i Senjaku se uveliko grade vile, a od najave g.Covica o rusenju bespravno podignutih kuca na pomenutim lokacijama ostala je, naravno, samo najava. Pozdrav, Dusko
srbija.29 sretens, -> #26, fancy
*-> Ej, nije valjda da se ozbiljno obazireš na komentare gornjeg tipa..? Šta ćeš, volim da teram do krjaja pa to ti je ! :))
srbija.30 fancy, -> #28, dusko
ŮŢ> Severian ti je dao jedan primer, a drugi moze da bude Savski Venac. ŮŢ> Jedina razlika je sto nije bilo nikakve promene vodecih garnitura, nego ŮŢ> je odmah posle poslednjih lokalnih izbora umesto da ispostuje dogovor o ŮŢ> koaliciji sa DSS i DS, SPO sa SPS usao u otvorenu koaliciju i tako je ŮŢ> ostalo do dan danas. Ta njihova koalicija sasvim dobro funcionise, vec ŮŢ> su menjali DUP, na Dedinju i Senjaku se uveliko grade vile, a od najave ŮŢ> g.Covica o rusenju bespravno podignutih kuca na pomenutim lokacijama ŮŢ> ostala je, naravno, samo najava. Ajde ne lupetaj o stvarima o kojima pojma nemaš. Ja sam odbornik u toj opštini, i ušao sam kao (svojevremeno) član Deposa (konkretno, DSS) Smučilo mi se vrlo brzo kako su isti i DS sabotirali pokušaje SPO da se uspostavi neki dogovor na Savskom Vencu. Rezultat: nas nekoliko iz DSS/DS smo od posle izbora u SPO, i odnos snaga je takav da su SPS i SPO izjednačeni po broju ljudi u opštini, dok su DS + DSS sad mizerno slabi i uglavnom ne rade ništa. Kako očekuješ da funkcioniše opština u kojoj dve stranke imaju otprilike istu snagu..? To je jedan, a dva je da za pomenute stvari možeš slobodno da okriviš one koji su to radili i prethodnih 50 godina... Kad bi samo znao kojim se metodama uceni i opstrukcija služe, odavno bi okrenuo leđa svemu i nestao na 1000 Km odavde... Jebi ga, najlakše je okrenuti se i pobeći, ili stajati sa strane i palamuditi... Ponekad moraš i plivati u vodi sa ajkulama.
srbija.31 inferno, -> #24, sretens
Ů│ ˙ uzimanje. Pre Starog Grada desilo se slično na više mesta. Kap koja je Ů│ ˙ prelila čašu bio je Stari Grad. Stari Grad je mesto koje će poslednje pripasti njima. Ne damo se mi.. :)))
srbija.32 inferno, -> #28, dusko
Ů│ ˙> Ma ti mora da imas pristup super-tajnim podacima? Ů│ ˙> Kazi ti nama, kako si uocio da je SPO u koaliciji sa SPS? Ů│ ˙ Ů│ ˙ Severian ti je dao jedan primer, a drugi moze da bude Savski Venac. Aman. Koalicija između SPS i SPO _ne postoji_. Možda postoji na nekim opštinama (na tom nivou raznorazne stranke prave mini-koalicije), ali je sigurno da ne postoji savez dve gore nabrojane stranke.
srbija.33 dusko, -> #30, fancy
> Ajde ne lupetaj o stvarima o kojima pojma nemas. Jel' ono Ciceron rekao: "Kad ostanes bez argumenata, vredjaj sagovornika"? I ne brini za moju obavestenost. > Rezultat: nas nekoliko iz DSS/DS smo od posle > izbora u SPO, i odnos snaga je takav da su SPS i SPO > izjednaceni po broju ljudi u opstini, dok su DS + DSS sad > mizerno slabi i uglavnom ne rade nista. Kako ocekujes da > funkcionise opstina u kojoj dve stranke imaju otprilike istu > snagu..? I tako je SPO bio "primoran" da zajedno sa SPS imenuje opstinsku administraciju (SPO predsednik opstine, SPS podpredsednik opstine ili predsednik opstineske vlade)... Bas nije bilo drugog resenja? Ili nije bilo jos ljudi koji su hteli da, bez vracanja mandata, napuste stranku ciji je naziv bio pored njihovog imena na glasackom listicu, i da predju u SPO ili SPS? > Kad bi samo znao kojim se metodama uceni i opstrukcija sluze, Cuo sam da su neke ljude iz ove dve "mizerno slabe" stranke, sacekivali momci sa pejdzerima i brzim patikama, ili si mislio na nesto drugo? > odavno bi okrenuo leda svemu i nestao na > 1000 Km odavde... Jebi ga, najlakse je okrenuti se i pobeci, > ili stajati sa strane i palamuditi... Ponekad moras i plivati > u vodi sa ajkulama. Apsolutno. Sto se mene tice ova rasprava bi mogla da se zakljuci, a ono sto sam hteo da kazem o tome ukratko bi moglo da se svede na sledece: - to u kojoj si stranci (bio) i zasto, je tvoja licna stvar. Al' ne vidim zasto izbegavas da pri opisu politicke situacije na S.V. pomenes rec koalicija, pa cak i koalicija na lokalnom nivou. Kako to drugacije nazvati? Meni, u principu, smeta sto mnogi (i pojedinci i stranke) "plivaju" sa SPS-om, a ne samo da to negiraju, vec se i izdaju za opozicionare?! Licno bih najvise voleo da, bar na S.V., SPS-ajkule nastave da plivaju same i to kao opziciona stranka:). Pozdrav, Dusko
srbija.34 dusko, -> #32, inferno
> Aman. Koalicija izmedu SPS i SPO _ne postoji_. Mozda postoji na > nekim opstinama (na tom nivou raznorazne stranke prave > mini-koalicije) ... al' retko koja sa SPS-om. > , ali je sigurno da ne postoji savez dve gore nabrojane stranke. To onda znaci da opstinski odbori stranke rade i mimo "centrale" stranke, sto bas i nije verovatno, pogotovu kad je u pitanju ucesce u organima lokalne uprave. Zbog toga i mislim da, u najblazoj, varijanti postoji precutno odobravanje. Pozdrav, Dusko
srbija.35 sretens, -> #27, junior
*-> I bre, pretera ga! :( Vide'emo. *-> Mislim da su i Šešelj i Đinđić medijski atraktivniji od Vuka. Samo da *-> dobiju još i vremena kao on... I jedan i drugi su svojevremeno imali popriličan medijski prostor na RTS-u. Što se medijske atraktivnosti tiče, rekao bih da o njoj nisam ni govorio, već o harizmi Vođa. Medijski atraktivna je i Ceca Tigrica, ali bi teško prošla kao Vođa političke stranke.
srbija.36 fancy, -> #33, dusko
ŮŢ> I tako je SPO bio "primoran" da zajedno sa SPS imenuje opstinsku ŮŢ> administraciju (SPO predsednik opstine, SPS podpredsednik opstine ŮŢ> ili predsednik opstineske vlade)... Bas nije bilo drugog resenja? Nije bilo... btw, u uslovima izjednačenih snaga, kako bi TI izvršio podelu..? Brojevi su egzaktni i surovi... isključivost je loša karta. * Iz ostatka tvoje poruke cenim da mi nešto imputiraš, pa s obzirom da se dobro poznajemo (i sve što ide uz to...) samo mogu da ti poručim: "Svaka čast..."
srbija.37 supers, -> #30, fancy
>> Kako očekuješ da funkcioniše opština u kojoj dve stranke imaju >> otprilike istu snagu..? To je jedan, a dva je da za pomenute >> stvari možeš slobodno da okriviš one koji su to radili i prethodnih >> 50 godina... Kad bi samo znao kojim se metodama uceni i >> opstrukcija So? Zbog tako perfidnih metoda socijalista vi ste primorani da popuštate? I prihvatite njihove pogubne odluke? Konkretno, nisi odgovorio zašto SPO nije sprečio otimačinu placeva na Dedinju? Nema vas dovoljno da nadglasate SPS? A DS i DSS? Ne verujem da su baš toliko nezainteresovani da ne žele da vas podrže u iglasavanju nekih radikalnijih mera u opštem interesu? Osnovni problem, to je potpuno jasno, je u rivalitetu samih opozicionih stranaka i obostranoj nespremnosti na razgovor između njih i vas. Upravo zbog toga se dešava da SPS u celom Beogradu, iako je u manjini, ima kontrolu. Mogu da razumem vaša neslaganja sa ostatkom opozicije, ali se zapitajte koliko vam služi na čast to da se baš vi u najvećem broju slučajeva hvatate u kolo sa njima. I kako će pučanstvo to da prihvati ;>
srbija.38 supers, -> #25, sretens
>> šljenja ili kad im je trenutni stav njihovog političkog Vođe >> nejasan, prepu- štaju linije nekim drugim ljudima, koji su se >> upravo uverili da su oni i nji- hov Vođa sve vreme znali šta će se >> i kako odigrati i da su na to sve vreme Bojim se da ti uporno insistiraš na tome da ljudi svoje mišljenje ne menjaju, nego su ižu jednom periodu glasni jedni, a u drugom drugi. Mislim da nisi u potpunosti u pravu. Ima jako mnogo ljudi koji su svojevremeno bili totalni pacifisti, svrstani uz Vuka, a sada već pozivaju na vojnu intervenciju i rasturanje Hrvatske. Doduše, karakteristično je da žele da ratuje neko drugi (izbeglice, profesionalna vojska...) a da njima ništa ne bude ;> Pa ipak, oni su sada retorički pobornici ratne opcije, premda preko tuđih leđa. I sigurno nisu oduševljeni Vukovim mirovnim govorima, niti je njegova harizma ostala nepoljuljana.
srbija.39 supers, -> #23, sretens
>>* -> Ako je zaista toliko častan i bezgrešan kao što tvrde za njega, >>* -> zašto ne tuži RTS za bezobzirno isecanje i pogrešno >>* interpretiranje >> Zato što postoji jak politički lobi u Srbiji koji je za vojno >> mešanje SRJ na ratištima preko Drine, što je, govorio si čini mi se >> i sam, vrlo ozbiljna stvar. Zbog toga je i potrebno da i neko van >> vlasti kaže nešto Sve to i dalje nije razlog da neko bude sirovina za izveštaje koje će čitati Spomenka Milošević ;> i žukić.
srbija.40 dusko, -> #36, fancy
> btw, u uslovima izjednacenih snaga, kako bi TI izvrsio > podelu..? Brojevi su egzaktni i surovi... iskljucivost je losa > karta. Jesu brojevi egzaktni (btw. zaboravio sam tacne brojeve odbornika) i surovi, ali stoji da SPO+DS+DSS imaju vecinu, jer bi u suprotnom SPS bio sam u sedlu. Prema tome, u slucaju kada su SPO i SPS medjusobno jednaki po broju odbornika, a isto vazi i za slabije DSS i DS, normalno bi bilo da stranke koje su se na tadasnjim izborima deklarisale kao opozicione (DS, SPO i DSS) preuzmu vlast na opstini. Ako je bilo nesleganja izmedju SPO i DSS+DS sa druge strane ona su sigurno bila manja od neslaganja (programskih, ideoloskih ...) izmedju SPO i SPS. Ako uprkos tome SPO i SPS zajednicki formiraju opstinsku valdu, onda se namecu dva moguca objasnjenja: ili su velike protivrecnosti izmedju SPO i SPS anulirane ustupcima jedne ili obe strane, ili su postigli dogovor, u stilu "jes' da smo mi politicki protivnici, ali posto sa DS i DSS ne moze da se postigne dogovor, 'ajmo mi da imenujemo opstinsku administraciju", koji ne podrazumeva ustupke. Po meni je prvo objasnjenje najblize stanju stvari. > Iz ostatka tvoje poruke cenim da mi nesto imputiras, pa s > obzirom da se dobro poznajemo (i sve sto ide uz to...) samo > mogu da ti porucim: "Svaka cast..." Pre nego sto sam poceo da pisem ovaj reply ponovo sam par puta procitao moju prethodnu poruku i ne mogu da pronadjem nista sto bi ti mogao da protumacis tako kako si protumacio. Ja sam izneo svoje stavove koji se ticu cinjenica koje si ti naveo. Poznanstvo je jedno, a politika drugo, i bar sto se mene tice te dve stvari razdvajam. Ovde u forumu pricamo o politici i svako brani svoja politicka ubedjenja. Nista vise i nista manje od toga. S toga mislim da je tvoje cestitanje neumesno. Pozdrav, Dusko
srbija.41 sretens, -> #34, dusko
*-> To onda znaci da opstinski odbori stranke rade i mimo "centrale" *-> stranke, sto bas i nije verovatno, pogotovu kad je u pitanju *-> ucesce u organima lokalne uprave. Zbog toga i mislim da, u najblazoj, *-> varijanti postoji precutno odobravanje. Ima i primera rada mimo "centrala". Naime, u nekim gradovima se u op- štinskim odborima na različitim stranama, sreću ljudi koji su nekad bili na sličnim funkcijama ali na istoj, tj. jedinoj strani. Ti ljudi nađu za- jednički jezik vrlo brzo i eto ti. Centrala sazna, pa šta onda. Ili će ih isključiti i time izgubiti svoje kakve takve pozicije, ili će prećutati i čekati sledeće izbore da ih menja. Ovoga koliko znam ima u SPO i DS, za SRS i DSS ne znam. Ponavljam još jednom. Slučajeva koalicije sa SPS na opštinskom nivou ima mnogo. SPO, DS i SRS (za DSS ne znam, u stvari oni van Beograda imaju vrlo malo odbornika po opštinama) imaju takve koalicije. Pitanje je zašto? Jedan od odgovora sam već naveo, a drugi je i to što opštine (za Beogra- dske ne znam), imaju vrlo mali uticaj na zbivanja. Prost primer je i sko- rašnji Prostorni Plan Srbije(mislim da se tako zvaše). Niko tu nikoga iz opština ništa pitao nije, već su najači ljudi iz režima, u zavisnosti od svojih lokal-patriotskih sklonosti, vukli svaki na svoju vodenicu. Prilikom ovakvih rasprava, očekujem više obrazloženja i primera, jer se u protivnom ovo počinje da liči na: "Ma Vuk je ludak i ima dugu kosu i bra- du i uopšte mi se ne sviđa!".
srbija.42 sretens, -> #38, supers
*-> Bojim se da ti uporno insistiraš na tome da ljudi svoje mišljenje *-> ne menjaju, nego su ižu jednom periodu glasni jedni, a u drugom drugi. U poruci na koju odgovaraš, propustio sam, priznajem, reći da ima i takvih slučajeva. Poenta je u tome što se moja poruka odnosila na Utisak nedelje. Setimo se samo silnih Beograđanki od 45-60 godina koje su uživale u Vukovim retoričkim sposobnostima, kao i mladih Beograđana iz ranijih perioda koji su iskazivali svoje divljenje Aleksandrom "pravi Srpski nacionalista" Vučićem. Nesporno je da ima i ljudi koji prelazi iz jednog u drugi t(ab)or :>>. I sam sam taj :). Ostajem međutim i dalje u ubeđenju da su Vukovi glasači najposto- janiji. Ako i ima kolebljivih, posle predizbornih mitinga, brzo će se vratiti u t(ab)or (samo su malo virili preko ograde).
srbija.43 sretens, -> #39, supers
*-> Sve to i dalje nije razlog da neko bude sirovina za izveštaje *-> koje će čitati Spomenka Milošević ;> i žukić. Diskutabilno. Ili: ti misliš da nije, ja da jeste i verovatno će tako i ostati.
srbija.44 fancy, -> #37, supers
ŮŢ> odgovorio zašto SPO nije sprečio otimačinu placeva na Dedinju? Kojih..? Ako te nešto konkretno zanima daj konretne podatke pa da pitam ko zna. Lično veze nemam, nisam u toku, znam da su pre oko godinu dana bile zaustavljene neke otimačine u vidu skrivene državne gradnje, ali sve se odigrava u skladu sa postojećim zakonima koji i ne daju puno odrešenih ruku, naročito kod vraćanja placeva/kuća starim vlasnicima. Potrebno je praviti velike sistemske promene u ovom društvu, iz korena čak, jer u postojećem stanju i uz postojeće zakone oni mogu sve... Nije čak dovoljno ni "uzeti opštinsku vlast" kad te "grad" za čas poklopi odozgo :( uzme ti pare, natovari ti poreze, ukine ti budžete, pošalje ti par desetina/stotina (po potrebi) "gladnih radnika", "nezadovoljnih vlasnika parcela", "prvoboraca" i sl. na vrata, i ti vidi šta ćeš sa njima da radiš... ma jezivo i prljavo, sve u svemu. Lično, van svega sam oko godinu dana, i ponekad mi zaista pada na pamet da bi jedna dobra klanica bila rešenje... ŮŢ> Osnovni problem, to je potpuno jasno, je u rivalitetu samih opozicionih ŮŢ> stranaka i obostranoj nespremnosti na razgovor između njih i vas. ŮŢ> Upravo zbog toga se dešava da SPS u celom Beogradu, iako je u manjini, ŮŢ> ima kontrolu. Oni imaju pare, ergo oni imaju sve... kako je to samo organizovan sistem u kome svako igra svoju ulogu - TO je zastrašujuće. ŮŢ> Nema vas dovoljno da nadglasate SPS? A DS i DSS? Ne verujem Ako ti kažem da ne vredi, pretpostavljam da mi nećeš verovati, baš kao što ni ja ne bih verovao kad bi mi neko ovako pričao... Ljudi su lako kvarljiva roba, i oni su svesni toga, i opet oni jedini imaju čime da unesu pometnju u redove opozicije... E, da... kad se samo setim jednog tipa koji je jedno svoje opštinsko izlaganje završio citatom "...dragog nam sugrađanina Duška Radovića.." i kako sam skočio posle toga i svašta mu sasuo u lice... da, neki ljudi koji su pratili (tada baš beše ono ukidanje gradnje "kolinga") su mi kao aplaudirali (možeš misliti šta sam mu rekao...) ali ne mogu da zaboravim face ovih zlikovaca koji su mi se smejali verovatno misleći nešto kao: "Eto, i to možemo, mi koji smo ga sahranili možemo da ga citiramo i predstavljamo kao našega..." :( ma pusti...
srbija.45 fancy, -> #40, dusko
ŮŢ> Poznanstvo je jedno, a politika drugo, i bar sto se mene tice te dve ŮŢ> stvari razdvajam. Ovde u forumu pricamo o politici i svako brani svoja ŮŢ> politicka ubedjenja. Nista vise i nista manje od toga. S toga mislim da ŮŢ> je tvoje cestitanje neumesno. O politici i govorim... Samo očigledno nisi shvatio šta sam hteo da kažem.
srbija.46 dusko, -> #45, fancy
>>> s obzirom da se dobro poznajemo (i sve sto ide uz to...) samo >>> mogu da ti porucim: "Svaka cast..." >>Poznanstvo je jedno, a politika drugo, i bar sto se mene tice te dve >>stvari razdvajam. Ovde u forumu pricamo o politici i svako brani svoja >>politicka ubedjenja. Nista vise i nista manje od toga. S toga mislim da >>je tvoje cestitanje neumesno. > O politici i govorim... > Samo ocigledno nisi shvatio sta sam hteo da kazem. ? Da l' bi bio ljubazan da, u tom slucaju, pojasnis. Pozdrav, Dusko
srbija.47 dusko, -> #41, sretens
> eto ti. Centrala sazna, pa sta onda. Ili ce ih iskljuciti i > time izgubiti svoje kakve takve pozicije, ili ce precutati i > cekati sledece izbore da ih menja. Onda ne moze da se prica kako centrala za to ne zna i da je to stvar OO. Inace, koliko se secam, po statutu vecine stranaka o ulasku u koalicije i ucescu u vlasti odluku donosi Glavni odbor. > takve koalicije. Pitanje je zasto? Jedan od odgovora sam vec > naveo, a drugi je i to sto opstine (za Beogradske ne znam), > imaju vrlo mali uticaj na zbivanja. Nisam mislio na zbivanja u 'visokoj' politici. Radi se o cisto lokalnim stvarima dozvolama za dozidjivanja i nadzidjivanja, stanovima, garazama, lokalima, placevima, ... ili krace $. Sto se toga tice Bg opstine su tu malo inferiornije od onih iz unutrasnjosnsti zbog ingerencija grada. > vukli svaki na svoju vodenicu. Prilikom ovakvih rasprava, > ocekujem vise obrazlozenja i primera, jer se u protivnom ovo Pa, video si dva primera za najatraktivije opstine u gradu. Stari grad (sam centar grada, dosta skupog poslovnog prostora) i S. Venac (Senjak i Dedinje dve najbolje stambene lokacije u gradu) Pozdrav, Dusko
srbija.48 supers, -> #44, fancy
>> Ako te nešto konkretno zanima daj konretne podatke pa da pitam ko >> zna. Lično veze nemam, nisam u toku, znam da su pre oko godinu dana >> bile zaustavljene neke otimačine u vidu skrivene državne gradnje, >> ali sve Dovoljno je proći kroz Užičku. Svaka treća kuća je u izgradnji. Sve je to nasilje nad zakonom zato što prema urbanističkom planu to mesto jednostavno nije za privatnu izgradnju! Užička je jedno ogromno divlje gradilište. Trotoari su izrovani. Doduše, trenutno je gradnja "akcijom" grada potpuno zaustavljena, ali u ulici stoji oko 15 nedovršenih dvospratnica i trospratnica. To su prevelike pare da bi se bilo ko usudio da to sruši. Na kraju će sve to biti na mala vrata legalizovano i privilegovani će da stave šapu na kraj koji je od državnog interesa. Što se otimačine tiče, najpoznatiji je slučaj kućice u Tolstojevoj koja je pripojena vili u Užičkoj naspram nje. Stari vlasnici su još živi ali bez uspeha se preganjaju po sudovima već više godina, suočeni sa neviđenom opstrukcijom. Ne znam tačne brojeve, ali kuća u Užičkoj je poznata po tome što je pre par meseci renovirana i Mirko Marjanović useljen u nju. >> Oni imaju pare, ergo oni imaju sve... kako je to samo organizovan >> sistem u kome svako igra svoju ulogu - TO je zastrašujuće. Ali se SPO ipak igra sa njima, iako su pravila prljava? >> ŮŢ> Nema vas dovoljno da nadglasate SPS? A DS i DSS? Ne verujem >> >> Ako ti kažem da ne vredi, pretpostavljam da mi nećeš verovati, baš >> kao što ni ja ne bih verovao kad bi mi neko ovako pričao... Shvatam. Zbilja bi bilo potpuno beznadežno da se raspravljamo oko toga da li SPO može da se dogovori na lokalnom nivou sa DS/DSS ili ne može. Ali smatram da je nepostojanje tog dogovora jako porazna stvar za obe strane, a pogotovo za SPO koji je, kao posledicu toga, prihvatio saradnju sa SPS-om.
srbija.49 supers, -> #42, sretens
>> sam taj :). Ostajem međutim i dalje u ubeđenju da su Vukovi glasači >> najposto- janiji. Ako i ima kolebljivih, posle predizbornih >> mitinga, brzo će se vratiti u t(ab)or (samo su malo virili preko >> ograde). Slažem se, postoji određena masa ljudi koja bi pre poginula nego što bi glasala za nekog drugog do Vuka :))) Takvu populaciju osim njega, možda, poseduje samo Milošević. O tome su već obavljena neka istraživanja. Tačno, Vuk poseduje određen deo biračkog tela koji mu apsolutno veruje bez zadrške. Ali takav nije bio ceo SPO. Vuk ima dugoročno obezbeđen jedan broj glasova, ali ne dovoljan. Dosta simpatizera SPO koji nisu u tolikoj meri opčinjeni Vukovom harizmom su mu okrenuli leđa nakon nalaženja zajedničkog jezika sa vladajućom partijom. Sve u svemu, SPO je opoziciona partija sa najsigurnijim biračkim jezgrom, ali uz dosta labilnih simpatizera od kojih je veći broj već otišao.
srbija.50 supers, -> #43, sretens
>> Diskutabilno. Ili: ti misliš da nije, ja da jeste i verovatno će >> tako i ostati. Oprostićeš mi, ali ako te interesuje moje iskreno mišljenje - - tvoje objašnjenje da je Vukovo pojavljivanje na RTS-u u funkciji spasavanja naroda od ratnog lobija je smešno. Ratni lobi će učiniti ono što namerava (ako namerava) potpuno nezavisno od toga šta radio Vuk. Minutaža SPO-a sigurno nije tolika da može anulirati ijednu iole ozbiljniju SPS-ovsku kampanju. Vukovo pojavljivanje na RTS-u je isključivo u funkciji Vukove i SPO promocije.
srbija.51 fancy, -> #46, dusko
ŮŢ> Da l' bi bio ljubazan da, u tom slucaju, pojasnis. Da, kad se vidimo... do tada pročitaj još jednom lanac poruka.
srbija.52 fancy, -> #48, supers
ŮŢ> Shvatam. Zbilja bi bilo potpuno beznadežno da se raspravljamo oko ŮŢ> toga da li SPO može da se dogovori na lokalnom nivou sa DS/DSS ili ŮŢ> ne može. Ali smatram da je nepostojanje tog dogovora jako porazna ŮŢ> stvar za obe strane, a pogotovo za SPO koji je, kao posledicu toga, Konkretno... situacija posle izbora: SPS - 12 odbornika SPO - 9 odbornika DS - 8 odbornika DSS - 7 odbornika SKPJ - 1 odbornik U doba pravljenja opštinske vlasti, odmah posle izbora DS nije hteo da učestvuje u pregovorima ukoliko im se ne obeća predsednik opštine, DSS je tražio više od pola značajnih mesta u opštini. Lično sam učestvovao u pregovorima oko toga, i nisam smatrao da je toliko bitna raspodela funkcija. Kao tadašnji predsednik OO DSS na Savskom Vencu bio sam spreman na sve vrsta kompromisa i sa jednima i sa drugima, po cenu mog položaja u stranci (jer mi se mišljenje razlikovalo od zvaničnog stava rukovodstva DSS) ali je sled događaja bio otprilike ovakav: DS hoće predsednika opštine i ostalo ih ne zanima. SPO nudi potpredsedničko mesto DS-u i mesto predsednika izvršnog veća (odbora?) DSS-u, kao i 5 ljudi od 7 bitnih. DSS hoće 4 mesta od pomenutih 7. * Lično nisam imao protiv ni predsednika iz SPO ni iz DS, i MOJ je stav bio da DSS upada bilo kako u dogovor, samo ako se slože DS i SPO. Iako to nije bio zvanični stav DSS, odbornici DSS su bili za to. Jutro uoči konstitutivne sednice dobijamo od Koštunice, lično, u Smiljanićevoj (tadašnje sedište DSS) _naredjenje_ da ne ulazimo ni u kakve dovore sa SPO jer se "ne zna kako će DS glasati" a i "Baš želi da utera Vuka u deal sa komunistima"... Svi dogovori koje smo napravili sa SPO (njima 4, nama 3 mesta) uz džentlmenski dogovor sa DS da će (da, izgleda smešno, ali ja sam verovao tadašnjem predsedniku OO DS, gospodinu Beliću) da glasaju za listu koju DEPOS sastavi pali su u vodu tog trenutka... Tako je SPO uteran u ruke SPS, Koštunica je zadovoljno trljao ruke, DS se pravio lud, mi smo bili besni, i koji mesec kasnije smučilo mi se sve i otišao sam iz stranke. Tada sam bio na položaju potpredsednika Gradskog Odbora... smešno, zar ne..?
srbija.53 sretens, -> #47, dusko
*-> Nisam mislio na zbivanja u 'visokoj' politici. Radi se o cisto lokalnim *-> stvarima dozvolama za dozidjivanja i nadzidjivanja, stanovima, garazama, *-> lokalima, placevima, ... ili krace $. Sto se toga tice Bg opstine su tu *-> malo inferiornije od onih iz unutrasnjosnsti zbog ingerencija grada. Nisam ni ja mislio na "visoku" politiku, već upravo na stvari koje su de- klarativno u nadležnostima opština. I u opštinama u unutašnjosti, čak ni lo- kacije se ne mogu dodeljivati bez nevidljivih, ali vrlo jaki sila...
srbija.54 sretens, -> #50, supers
*-> Oprostićeš mi, ali ako te interesuje moje iskreno mišljenje - *-> - tvoje objašnjenje da je Vukovo pojavljivanje na RTS-u *-> u funkciji spasavanja naroda od ratnog lobija je smešno. *-> Ratni lobi će učiniti ono što namerava (ako namerava) *-> potpuno nezavisno od toga šta radio Vuk. Minutaža SPO-a Oprostiću ti, bez obzira što ne volim komentare tipa smešno i svašta, zato što te smatram ozbiljnim sagovornikom. Pa još kad uzmem u obzir i to, da se po nizu pitanja NE slažemo, eto prilike za rasprave. Što se tiče Vučjeg pojavljivanja, naravno da neće uticati na poteze Šekija, Voje K. i drugih. Ali je vrlo bitno koliko će ljudi stajati iza njih. Glasnogovornici SPS-a, posle svih dešavanja su malo izgubili kredi- bilitet (da ne pominjem one građane kod kojih nikad nisu ni imali isti), kod značajnog broja ljudi. Obraćanja još nekih, pored SPS-a, drže još uvek, većinu ljudi na "nemešajućem" stanovištu. Možda time Vuk čini us- lgu Slobi, ali se u suprotnom može učiniti usluga NATO-u. :((( (You know what I mean? )
srbija.55 sretens, -> #49, supers
*-> Sve u svemu, SPO je opoziciona partija sa najsigurnijim biračkim jezgrom, *-> ali uz dosta labilnih simpatizera od kojih je veći broj već otišao. žžžžž Doterasmo do mesta gde se možemo složiti. Uz malu ogradu od podvučene reči. Treba reći i to da približavanje stavova režima stavovima SPO-a, i obratno (da ne bi oko ovoga polemisali), uteruje u SPO t(ab)or značajan broj, koji se mislim, može porediti sa brojem odbeglih iz SPO t(ab)ora.
srbija.56 junior, -> #52, fancy
> Konkretno... situacija posle izbora: > U doba pravljenja opštinske vlasti, odmah posle izbora DS nije > hteo da Ništa lično, ali pošto si ti zainteresirana strana ovde, tvoja priča je samo 1 viđenje stvari i zato se ne može prihvatiti kao istinita (bar ne potpuno). mb.
srbija.57 supers, -> #52, fancy
>> vodu tog trenutka... Tako je SPO uteran u ruke SPS, Koštunica je >> zadovoljno trljao ruke, DS se pravio lud, mi smo bili besni, i koji >> mesec kasnije smučilo mi se sve i otišao sam iz stranke. Tada sam >> bio na položaju potpredsednika Gradskog Odbora... smešno, zar >> ne..? Tragikomično... Dakle, DS i DSS dobrovoljno ne rade ništa da bi SPO imao prilike da se izblamira u velikom stilu. SPO sad naprasno deli vlast sa SPS-om u najvećem delu centra grada, i uporno podržava odluke SPS-a, pod izgovorom "da bi opštinska vlast funkcionisala". Mogu da zaključim samo jedno. Sve opozicione stranke su saglasne u jednom - da nema leba od borbe sa SPS-om. Zbog toga vode računa da ništa ne učine protiv jačeg protivnika, pa se ili prave da ne postoje (DS & DSS) ili pokušavaju da bar nešto ućare za sebe u toj situaciji (za to je osumnjičen SPO na obe opštine). Naravno, ni jedne ni druge uopšte ne interesuje to što SPS kontroliše i pestonicu. Šta bi tek bilo kad bi opozicija osvojila većinu na gradskom nivou... Verovatno isto kao i kada osvoji većinu na opštinskom nivou, samo mnogo kvarnije...
srbija.58 supers, -> #55, sretens
>> Treba reći i to da približavanje stavova režima stavovima SPO-a, i >> obratno (da ne bi oko ovoga polemisali), uteruje u SPO t(ab)or >> značajan broj, koji se mislim, može porediti sa brojem odbeglih iz >> SPO t(ab)ora. Eh, to je samo računica ljudi iz samog SPO-a (po elanu Vukovih RTS-nastupa, rekao bih i njegova lično ;>) Samo, ja mislim da su se prevarili i da se lakše gubi svoje biračko telo nego što se osvaja SPS-ovo.
srbija.59 supers, -> #54, sretens
>> kod značajnog broja ljudi. Obraćanja još nekih, pored SPS-a, drže >> još uvek, većinu ljudi na "nemešajućem" stanovištu. Možda time Vuk >> čini us- lgu Slobi, ali se u suprotnom može učiniti usluga NATO-u. >> :((( (You know what I mean? ) Ma znam na šta misliš, ali nije to to. Neka drži mitinge po celoj zemlji, kao što druge stranke nastoje. Neka RTS ostavi Dušku Mihajloviću i sličnima. Ko gleda RTS, ili je poslušnik SPS-a, ili je dovoljno sposoban da sam razlučuje stvari, tako da mu zilja ne trebaju Vukovi govori tu kao ispomoć. Nisi naveo argumente za svoju tezu da je Vuk borac protiv kojekakvih ratnih lobija koji nas ugrožavaju... Niti je mirotvornom programu RTS-a potrebno da mu Vuk overava kredibilitet. Može samo da izigra svoj sopstveni. Kojekakvi ratni lobiji u RTS-u nemaju šanse, već su počele čistke (počev od Vladislava Jovanovića) i ako Vuk misli da se protiv njih bori putem kamera RTS-a, onda se takvo ponašanje može nazvati lešinarenjem. Priče o političkim mrtvacima iz SPS-a koji su direktna pretnja "dostojanstvenom miru" su slab izgovor. Neka u boj protiv raznoraznih "ratnih lobista" krene mimo RTS-a, jer ih na njemu sigurno neće naći.
srbija.60 fancy, -> #56, junior
ŮŢ> samo 1 viđenje stvari i zato se ne može prihvatiti kao istinita (bar ne ŮŢ> potpuno). Ma naravno...
srbija.61 fancy, -> #57, supers
ŮŢ> Tragikomično... Dakle, DS i DSS dobrovoljno ne rade ništa da bi SPO ŮŢ> imao prilike da se izblamira u velikom stilu. SPO sad naprasno deli ŮŢ> vlast sa SPS-om u najvećem delu centra grada, i uporno podržava žekaj, govorim samo o Savskom Vencu, i o danima kad se konstituisala vlast na istome. Šta je bilo dalje..? Na prvoj sledećoj sednici SO S.V. promenjeni su ljudi iz SPS-a (njih troje, koji su zauzeli već dogovorena mesta ljudi iz DSS) sa ljudima iz DS/DSS, koliko se sećam. Potpredsednik opštine je ostao Goran Blagojević, SPS. (mogao je da ode i on, ali je bio dogovor da im ostane jedan čovek, jer u stvari oni predstavljaju dobar deo opštine... hej, S.V. je njihovo leglo... na S.V. je Tolstojeva, razni generalštabovi, policija, vojska... pa i Sezam ;) * Pričao sam sa ljudima iz SPO posle prve sednice i preneću ti sad njihove odgovore: Q: "Zašto ste to uradili..?" A: "Danas (tog dana) se morala konstituisati opštinska vlast, a vi ste nas izradili" Q: "Dobro, ali to su komunisti..?" A: "Dobili smo predsednika opštine i većinu u izvršnom odboru, tako da se na prvoj sledećoj sednici sastav izvršnog odbora (veća?) može promeniti... kad se dogovorimo" (doduše, tako je i bilo) ... e, sad... jasna je i još jedna stvar koju sam uočio posle opštinskih izbora 1992. ONI (SPS) su savršeno, ali SAVRŠENO pripremljeni za sve situacije, za svaki mogući ishod. Oni tačno znaju šta im je činiti u svakom trenutku. Oni imaju LJUDE za SVE. Evo, npr. ja... Pobedio sam na izbornom mestu koje je čak daleko od moga doma, na delu opštine koji se zove "Zapadni Vračar" nekog tipa koji je osim što je sekretar opštinskog odbora SPS i čovek koji radi u opštini nekih 20 godina (!). Bio sam iznenađen, u drugom krugu su me bukvalno izvukle babe i dede :) što znači da je raspoloženje naroda postojalo, ali gledam sebe... ja ništa ne znam o opštini, ja ne znam kako to funkcioniše..:(( Taj tip koji je izgubio je dolazio na svaku sednicu S.O. savetovao svoje, itd, itsl... kapiraš, ONI imaju razrađen sistem, i to je poprilično zastrašujuće... Odbornici opozicije su ljudi koji se nikad time nisu bavili, koji su (čast izuzecima, nije da ih nije bilo, ali šta je to prema razrađenoj mašineriji koja funkcioniše godinama..:(( ) tu uleteli iz čistog entuzijazma (više manje) i suočili se sa ozbiljnom igrom... ma da ti ne pričam dalje... Poenta je: ONI imaju PARA da plate sve. Oni imaju sjajne prostorije, oni UVEK mogu da mobilišu ljude za sve (kako..? lepo! plate!) oni imaju nasleđe od nekih 50 godina i metode podrivanja, intriga i svega što ide uz to, su im jako dobro poznate, i jako dobro time barataju. Znaš, ne vredi da ja sad ovde davim (mrzim sebe kad pišem duge poruke ovog tipa...) bolje da sednemo jednom negde i popričamo o tome. * Došao je red i da se pozabavim tvojim citatom :)) Ne, apsolutno nema nevinih u celoj stvari, svako je za sebe gledao da izvuče neke poene, izgubili su svi brukom koja je tada nastala - HEJ! 3 opozicione partije sa apsolutnim odnosom glasova 24:12 u odnosu na SPS nisu uspele da "uzmu opštinu" :) Nešto se popravilo kasnije, i cenim da je Savski Venac još i dobro prošao jer je zaista najmanje skandala bilo na njemu u odnosu na ostale opštine... a i to nije neki reper :( Što se tiče Vračara, bilo bi zanimljivo popričati sa jednom mojom prijateljicom koja je radila u opštini (član DSS) i cenim da bi ona imala reći štošta zanimljivoga, o čemu ja neću ovde i sada jer sam ionako preterao.
srbija.62 supers, -> #61, fancy
>> Šta je bilo dalje..? Na prvoj sledećoj sednici SO S.V. promenjeni >> su ljudi iz SPS-a (njih troje, koji su zauzeli već dogovorena mesta >> ljudi iz DSS) sa ljudima iz DS/DSS, koliko se sećam. Nisam nikad zalazio u zgradu SO dalje od šaltera, tako da zbilja ne znam šta se dešavalo, ali na kraju je ipak SPO završio u koaliciji sa SPS, zar ne? >> jer u stvari oni predstavljaju dobar deo opštine... hej, S.V. je >> njihovo leglo... na S.V. je Tolstojeva, razni generalštabovi, >> policija, vojska... pa i Sezam ;) Ma daj, Savski venac su im sve sama radna mesta, druga bi priča bila kada bi svi i stanovali tu :)))) A Dedinje sa sve Tolstojevom ima veoma malu populaciju, teško da ih je Dedinje proguralo. BTW, iz koje MZ je odbornik SK-PJ? >> cenim da je Savski Venac još i dobro prošao jer je zaista najmanje >> skandala bilo na njemu u odnosu na ostale opštine... a i to nije Mačkov Kamen, Užička, još pola Užičke, Koling, Nadziđivanje u Bulevaru Mira, senjačka šuma, naselje na Senjaku prema bul. Vojvode Putnika, Cvećara...
srbija.63 junior, -> #61, fancy
> ONI (SPS) su savršeno, ali SAVRŠENO pripremljeni za sve > │Oni imaju LJUDE za SVE. Evo, npr. ja... │ └─────────────────────────────────────────┘ Hm, ovo zanimljivo deluje :>>> žik ovo objasni fancy! :) mb.
srbija.64 saricl, -> #1, nameci
!!! Koliko sam shvatio, piše nenastanjeni. Ako je stan nenastanjen, !!! kako onda može iz njega da se istjera Hrvat :> Ovo je tekst koji je objavljen u Subotičkim novinama, a predstavlja pismo gradonačelnika J.Kase upućeno premijeru M. Marjanoviću povodom zahteva da se na teritoriji opštine Subotica izvrši popis PRAZNIH kuća i u njih usele izbeglice, a sve to bez odobrenja vlasnika, što je odlučeno da se neće raditi. Radi se o tome da se nesme dozvoliti nova nacionalizacija imovine jer to bi bilo to. Takođe da dodam da u Subotici trenutno ima preko 2700 izbeglica sa statusom, i sigurno duplo više bez statusa, od ove poslednje ture. Od ranije ih takođe ima preko 3000 što sve skupa čini preko deset hiljada izbeglica. Poređenja radi cela Crna gora ima 700 i rečima sedam stotina izbeglica. (u ovoj poslednjoj turi). Takođe postoje informacije da pojedine izbeglice odbijaju da ih se naseli na Kosovo i traže da dođu u vojvodinu, što je ravno idiotizmu. Došli su ovde na izvolte' pa još i biraju!
srbija.65 saricl, -> #9, nameci
!!! Precizno se izjašnjavaj. Koliko sam shvatio iz prošle poruke, !!! izjava je za nenastanjene stanove. Stan je nastanjen, ako !!! neka porodica živi u njemu. Nema šta da se izjašnjava precizno ili neprecizno, tako nešto nesme se dopustiti i tačka. Prvi koji pokuša da se doseli kod mene protiv moje volje ostaće kraći za glavu.
srbija.66 saricl, -> #4, supers
!!! Ja se samo pitam da li je Vuk svesno ili nesvesno ušao u tu mašinu. !!! SPO je stranka koja se najubedljivije srozala na lestvici popularnosti !!! u odnosu na prošlu godinu. Što reče Vuk u poslednjem Vremenu, ono što je on pričao pre par godina sada priča Sloba. Treba li on sad da izmeni svoju politiku kao što je to uradio Đinđić samo zato da bi se razlikovao od Slobe, ili i dalje treba da gura po svome? Kod nas se ljudi i dalje svrstavaju na one koji su za i one koji su protiv, hteo bih da kažem da me to potseća na vreme kad su se ljudi takođe delili na za i protiv, nema između! Nemislim da je on u mašini, on jednostavno priča ono je pričao pre par godina sa tom razlikom što to sad priča i S.M. pa mu to omogućuje pristup na RTS, a pristup na RTS znači više glasova na nekim budućim izborima.
srbija.67 fancy, -> #62, supers
ŮŢ> Ma daj, Savski venac su im sve sama radna mesta, druga bi priča bila Joj, ne pitaj za onaj deo od autokomande pa do prokopa..:(( To je božji mrak... toga nema ni u Svilajncu..:(( Btw, ne znam da li znaš, ali Arkanova imperija je na S.V. ;( ŮŢ> BTW, iz koje MZ je odbornik SK-PJ? Iz ulice Milovana Milovanovića, dakle prekoputa mene ;))) Rekao bih "kakva bruka" ali tu su vojni stanovi, to je kvart koji obuhvata Milovana Milovanovića parne brojeve, deo Balkanske do Hotela Beograd i Nemanjine na dole prema štajgi, a zatim desno pored bioskopa Partizan ;)) nazad do Milovana Milovanovića. * Zvanično, on je bio "nezavisni" kandidat, ali i sam kaže da je SKPJ. * Zanimljivo je da je sasvim drugačija situacija na mojoj (gde ja živim i glasam) izbornoj jedinici, a to je Milovana Milovanovića neparni deo, sa strane Hotela Astorija, Gavrila Principa do škole Isidora Sekulić i deo Karađorđeve, kao i Mihajla Bogićevića. Tu je prilično ubedljivo dobio odbornik Deposa (DSS) ŮŢ> Mačkov Kamen, Užička, još pola Užičke, Koling, Nadziđivanje u Bulevaru ŮŢ> Mira, senjačka šuma, naselje na Senjaku prema bul. Vojvode Putnika, ŮŢ> Cvećara... Znaš, to sve zvuči, i _ZVUžI_ kad se nabroji zajedno, ali ipak postoje ljudi (ne, hajde ne budimo skroz pakosni, ok..?) kojima su neke stvari rešene, postoje odluke kojima je Koling najuren i sl... Naravno, sredi se nešto, a onda se pobuni nešto drugo... večiti krug.
srbija.68 fancy, -> #63, junior
ŮŢ> Hm, ovo zanimljivo deluje :>>> ŮŢ> žik ovo objasni fancy! :) ma provalio si me...
srbija.69 zqusovac, -> #11, nameci
> CC> 1. Ima li ta vasa pravna 'drzava' jasnu zakonsku definiciju > CC> nenastanenosti? Da li to znaci da u nujemu nije iko prespavao > CC> 3, 7, 30 ili ne znam koliko dana, ili da prozori nisu > CC> otvarani toliko i toliko vremena, ili da je otkazana > CC> struja... Ili o definiciji nenastanjenosti odlucuju vasi > CC> lokalni banditi ? > > Da li ti zq znas :) pojam 'privremeno nenastanjeno' i > 'nenastanjeno'. Kako se doticni izrazio, stan je nenastanjen, Procitaj ti ovo jos jednom, shvatices da mi nisi odgovorio na pitanje. poz, zq
srbija.70 zqusovac, -> #18, aleck
> koji se to rodovi najvise pozivaju,konkretno sa Vracara koga Vojna policija, pontonirci, izvidjaci, inzenjerija, tenkisti, artiljerci 130, 152, 155, VBR-ci, racunaci obuceni za rad na HP, operteri PE sistema, protivavionci, mornari RRF, ronioci. poz, zq
srbija.71 supers, -> #67, fancy
>> Joj, ne pitaj za onaj deo od autokomande pa do prokopa..:(( >> To je božji mrak... toga nema ni u Svilajncu..:(( Auuu... To da...
srbija.72 supers, -> #66, saricl
>> Kod nas se ljudi i dalje svrstavaju na one koji su za i one koji su >> protiv, hteo bih da kažem da me to potseća na vreme kad su se ljudi >> takođe delili na za i protiv, nema između! Surova istina je da je to tako. Upravo zato što se kod nas politika tako doživljava, da nema dobrog opozicionara koji se slaže sa vlastima, lideri koji žele uspeh moraju o tome da vode računa. To ne znači da Vuk mora da napusti mirotvorstvo samo zato što mu se Zloboleon pridružio. Samo bi trebalo da malo pripazi na svoje izjave. Ako čovek koga je režim hapsio kaže za prvog čoveka tog režima da je duhovit & šarmantan, šta da pomisli prosečan sledbenik te stranke koji je i sam kivan na režim? Imam utisak da se Vuk preterano fascinira kanabetima i da mu je milo kad sa bilo kim može da razgovara. To je lepa, pomirljiva osobina, ali u politici se mora malo više držati do sebe. >> godina sa tom razlikom što to sad priča i S.M. pa mu to omogućuje >> pristup na RTS, a pristup na RTS znači više glasova na nekim >> budućim izborima. Ne, sve vreme pričam da nije tako, da se Vuk preračunao. Priča na RTS-u je pucanj u prazno, jer državnu televiziju, osim dresiranih SPS-ovaca i onih koji na sopstvenu odgovornost prate to iako se ne slažu, gledaju još samo u dubljoj unutrašnjosti. A tamo je SPS najjači. Vuk ima prilično slabu minutažu na Studiju B, a Studio B se ipak gleda i van Beograda, sve do dublje provincije. Ankete su, uostalom, s obzirom na pad popularnosti SPO, pokazale da je lakše izgubiti pristalice među opoziciono raspoloženima neko pridobiti SPS-u odano biračko telo.
srbija.73 gerber, -> #65, saricl
YR>*> Prvi koji pokuša da se doseli kod mene protiv moje volje ostaće YR>*> kraći za glavu. Uvek ciljaj u telo. Veći prostor ;>
srbija.74 aleck,
>&> Vojna policija, pontonirci, izvidjaci, inzenjerija, tenkisti, artiljerci >&> 130, 152, 155, VBR-ci, racunaci obuceni za rad na HP, operteri PE >&> sistema, protivavionci, mornari RRF, ronioci. Kuku i lele,bolje da si napisao koga ne pozivaju.:)Thanks u njegovo ime.
srbija.75 mileusna, -> #66, saricl
>> Što reče Vuk u poslednjem Vremenu, ono što je on pričao pre par >> godina sada priča Sloba. Pa vidi se iz aviona kakvu smo politiku imali poslednjih godina ovdI. Šešelj i Vuk nisu menjali svoje stavove, ali se zato Slobodanče šeta od jednog do drugog kako mu odgovara. Eto, 'onaj' čija se slika na mitinzima nosila pored Slobina, sada je dobio sliku na poternici ;)) i zagavio u zatvoru par puta. 'Onaj' koji se uporno zalagao za 'saginjanje' Srbije, za 'izdaju', sada konačno može da dobije 1 min. na dnevniku. Da ne pominjemo tamo nekog Ćosića, koga pregaziše kao da nije ni postojao. A narod blene u šarenu spravu zvanu TV i 'podržava'... Šta je, da je, ali se podržava... Elem, moram priznati da mi je drago zbog ovoga. Ovako će i SPO na sledećim izborima da zaradi koji glas više, kao i SRS u svojoj 'zlatnoj dobi'. :))
srbija.76 mileusna, -> #72, supers
>> Ne, sve vreme pričam da nije tako, da se Vuk preračunao. Priča na >> RTS-u je pucanj u prazno, jer državnu televiziju, osim dresiranih >> SPS-ovaca i onih koji na sopstvenu odgovornost prate to iako se ne >> slažu, gledaju još samo u dubljoj unutrašnjosti. Ne slažem se. Naime, od tih 'dresiranih SPS-ovaca' ima i onih koji vide da tu nešto ne štima, ali se ne usuđuju da zaokruže ništa osim SPS-a. Naime, nemaju hrabrost za promene, misle da bi moglo biti i gore, misle da bi neko mogao prodati Srbiju, itd. itd. Takvi su utehu našli u nekim opozicionim strankama koje su dosta obitavale po RTS-u. Konkretno mislim na SRS, koji je čak i Slobodana podržao kao predsedničkog kandidata, i dobio zapanjujući broj glasova. Sad ne smem ni da pomislim kako bi SRS prošao na izborima. Imali bi oni svoje glasače, to je sigurno, ali u onolikom broju nikad više, osim ako se Slobi opet ne digne na osvajanje. Takvi bi se sad recimo mogli opredeliti za SPO, Novu demokratiju (JUL;) i slične stranke i 'stranke'.
srbija.77 supers, -> #76, mileusna
>> strankama koje su dosta obitavale po RTS-u. Konkretno mislim na >> SRS, koji je čak i Slobodana podržao kao predsedničkog kandidata, i >> dobio zapanjujući broj glasova. Sad ne smem ni da pomislim kako bi >> SRS prošao na izborima. Imali Tvoja teza je da bi i Vuk mogao da ućari od SPS birača kao i Šeki svojevremeno. Bojim se da se nije uvukao dovoljno duboko za tako nešto. Još uvek nije dao apsolutnu podršku Sloboleonu, a na skupštinskim sednicama, koje smo do sada sve uglavnom videli, ta stranka nije glasala dovoljno jednoobrazno sa socijalistima. A jednom kada bi u potpunosti postali sateliti SPS-a, kao Nova Demokratija, izgubili bi veliki deo opoziciono nastrojenih pristalica. Radikali nisu imali toliko ljudi da izgube, kada su se sa socijalistima uhvatili u kolo. Sad je Vuk na najgoroj poziciji ni na nebu ni na zemlji. Podilazi socijalistima, ali umereno. Nedovoljno da svaki drugi ili treći socijalista njemu da glas, kao što je bilo sa radikalima. A dovoljno da mu mnogi opozicionari okrenu leđa.
srbija.78 supers, -> #75, mileusna
>> Elem, moram priznati da mi je drago zbog ovoga. Ovako će i SPO na >> sledećim izborima da zaradi koji glas više, kao i SRS u svojoj >> 'zlatnoj dobi'. :)) Ili manje? Vuk je razapet k'o niko... Ovamo blago kritikuje ponašanje SPS-a po štampi, onamo blago hvali Miloševića "koji je spreman da sasluša..." Suviše je umeren i nekonkretan. Gde je tu demagogija za mase? Najteže se održavaju stranke koje treba da pomire interese više slojeva ljudi (potomke Ravnogoraca, nacionaliste, liberalno orijentisane zagovornike nacionalnog pitanja, građanski orijentisane koji ne priznaju nacionalno pitanje...) Takve stranke se rasipaju, takav slučaj je bio kod Đinđića i Mićunovića. SPO uopšte nije sradao otcepljenjem minornih grupa poput Rakitića, ili razlaza sa Novom Demokratijom. Nego od jednostavnog prelaska članstva u druge jake stranke!
srbija.79 mileusna, -> #77, supers
>> svojevremeno. Bojim se da se nije uvukao dovoljno duboko za tako >> nešto. Još uvek nije dao apsolutnu podršku Sloboleonu, a na >> skupštinskim sednicama, koje smo do sada sve uglavnom videli, ta >> stranka nije glasala dovoljno jednoobrazno sa socijalistima. A >> jednom kada bi u potpunosti postali Helem, ima nešto i u tome što ti pričaš. Ali da ne gledamo u pasulj, doći će izbori pa će onda stvar da se iskristališe. :)
srbija.80 mileusna, -> #78, supers
>> Ili manje? Vuk je razapet k'o niko... Ili manje. But, Šeki ne izgubi svoje 'ratnike' na izborima iako je podržavao totalnu suprotnost - komuniste, plus dobi još neke pride.
srbija.81 fancy, -> #72, supers
ŮŢ> Samo bi trebalo da malo pripazi na svoje izjave. Ako čovek koga je ŮŢ> režim hapsio kaže za prvog čoveka tog režima da je duhovit & šarmantan, Mislim da nema potrebe da ovo već drugi-treći put citiraš, jer pomenuta izjava em nije takva, em je data ironičnim tonom. Kapiram da zvuči kao poslastica za sve one koji ne podnose Draškovića.
srbija.83 supers, -> #81, fancy
>> Kapiram da zvuči kao poslastica za sve one koji ne podnose >> Draškovića. Nemam ja ništa naročito protiv Draškovića, samo tvrdim da nije cvećka, kao što to ni mnogi drugi stranački prvaci ovde to nisu. Samo posmatram kako sam sebe ukopava pogrešnim procenama reakcija javnog mnjenja. Efekat njegove retorike je u poslednje vreme je približno jednak onome kod Dušana Mihajlovića...
srbija.84 vcalic,
Priča se o zatvaranju BK Televizije i o smenjivanju Vučelića. Zna li neko nešto više? Vlada
srbija.85 aleck, -> #84, vcalic
>&> Priča se o zatvaranju BK Televizije i o smenjivanju Vučelića. Zna >&> li neko nešto više? BK Telecom-u je oduzet VHF kanal 12 i vraćen Palmi kojoj je valjda i pripadao ili tako nešto.E sad da li se zatvara nemam pojma.
srbija.86 wizard, -> #31, inferno
> Stari Grad je mesto koje će poslednje pripasti njima. > Ne damo se mi.. :))) A koji si ti od vas, SPS ili SPO?
srbija.87 wizard, -> #12, supers
> Da priča i o režimu istu priču kao 1991. Eh, pa onda on i Dana ne bi bili pozivani na ekskluzivne prijeme na Dedinju, a to ipak, jel da, nije lepo... "za šta su se onda borili"?
srbija.89 inferno, -> #86, wizard
Ů│ ˙ A koji si ti od vas, SPS ili SPO? :))
srbija.90 cdragan,
Oli ja to dobro čuh da je Vučela smenjen ? ;)
srbija.91 supers,
Vlada Srbije se Miloradu Vučeliću zahvalila na saradnji i dala mu nogu. Novi VD je Dragoljub Milanović, urednik informativnog programa, inače poznat kao suprug gospođe Milanović... Šta je, zapravo uzrok ove smene? Nemam u posedu zadnji Telegraf pa nisam u toku. Ako je uzrok diskutabilan, povod je jasan - blamača RTS-a dok su nadirale reke izbeglica. Došlo je dotle da je patrijarh Pavle poručio Vučeliću da pevaljke manje larmaju... Nakon tog ukora odlučeno je da se rasturi Gitarijada, a ostalo će da se odrči "uprkos svemu". Kaču da je proteklih nedelja RTS bio pun raznih posela & ostalih kulturnih hepeninga koji su počinjali lelekanjem nad sudbinom izbeglica, kraćim pljuvanjem po vrhuški RS, a onda sviraj Miško. Vrhunac blama je bila direktiva koja je procurila u javnost, o tome kako svestan i savestan novinar treba da izveštava o izbeglicama. Nije nemoguće da je ovo Vučeli podmetnuto, da bi se kompromitovao do krjaja.
srbija.92 teorist, -> #85, aleck
=> BK Telecom-u je oduzet VHF kanal 12 i vraćen Palmi kojoj je valjda i => pripadao ili tako nešto.E sad da li se zatvara nemam pojma. => Što se tiče tog 12. kanala za teritoriju bg, za sada je samo vrhovni sud doneo odluku da se kanal oduzme od BK TELEKOM, jer ga je kako se ispostavilo republički sud dodelio BK, umesto da to učini savezni organ? TV Palma je konkurisala na legalnom konkursu za taj kanal i verovatno će toj TV stanici biti dodeljen isti. (ovo je otprilike siže podataka iz novina)
srbija.93 junior, -> #84, vcalic
> Priča se o zatvaranju BK Televizije i o smenjivanju Vučelića. > Zna li neko nešto više? Vučelić je off-line, odlukom Vlade Srbije :>> Sada će valjda na Kipar ili već negde u funkciji ambasadora...:( mb.
srbija.94 milan, -> #91, supers
> Vrhunac blama je bila direktiva koja je procurila u javnost, o tome > kako svestan i savestan novinar treba da izveštava o izbeglicama. > Nije nemoguće da je ovo Vučeli podmetnuto, da bi se kompromitovao do > krjaja. Ta direktiva pa i čitava programska koncepcija pripada Milanoviću a ne Vučeli. :))) Vučela nema veza sa programom još od kada je Milanović pre skoro godinu dana imenovan za "Glavnog i odgovornog urednika svih informativnih programa RTS" što je najneverovatnija titula koju sam do sada čuo. Raspitao sam se na Bastilji i kažu da niko do sada nije imao tu titulu. Inače, da je Milanović nosilac te titule saopšteno je na klasičan kremljološki način tako što je TANSRB saopštio da se "iz kraće radne posete Moskvi vratio Dragoljub Milanović glavni....." :))) Nije javljeno da li je u Moskvi i imenovan na to mesto. ;> Vučeli su još lane ostavljene samo pevaljke, PGP i lova što, uostalom, on i "najbolje voli". Pravi udar je usledio pre nedelju dana kada je kompletan direktorski sastav PGP razrešen dužnosti i to je značilo da mu je uzeta i lova. Konačno, stigla ga je Mirina ruka. Verovatno on još dugo ne bi bio najuren (kao i Vlatko Kurir) da se Glavni odbor SPS nije držao onako ćuteći kada je Mihajlo Marković (nenokautirani) napao Faraona. Tišina je bila znak nezadovoljstva i Faraon je morao da pribegne čistc(k?)i, koliko da utera strah u kosti i zavede red. Uočljivo je da se od tog dana eksplicitno hvali _njegova_ a ne, uopšteno, "jugoslovenska" mirnohuškačka politika. Lično mislim da će da najuri jedno 20 ljudi (+- 10%) bez nekog prepoznatljivog pattern-a (jedno 5 neposlušnih a 15 bez veze). Za razliku od Vlatka koji je bio lako zamenljiv Slobinim ličnim dugogodišnjim drugom, Vučela stvara problem ne oko Bastilje (ona će ionako da se rasturi na više podkompanija) nego oko mesta šefa poslaničkog kluba u Glupštini jer mu je sada autoritet pao i valja ga menjati. To istina nije hitno jer Glupštine neće dugo biti (ako se sranje u Bosni nastavi možda sve do duboke zime .>>) ali ipak. Lično secujem na Slobu Jovanovića ali mogao bi i neki novi igrač kao Zoran Vujović koji se poslednjih dana ne skida sa Bastilje a možda će ići i na proverene igrače mada su preopterećeni (Unković, Pankov, Aranđelović). Pl poz M
srbija.95 mileusna, -> #91, supers
>> Vlada Srbije se Miloradu Vučeliću zahvalila na saradnji i dala mu >> nogu. Pretsednik poslaničke grupe i dalje? (set code) BTW, koja legenda odlučuje o puštanju onakvih reklama na program poput čuvenog krezubog čikice koji je obezbedio zamrzivač i onog vrednog atomskog mrava koji je kupio struju unapred za razliku od komšije cvrčka. OnakE bruke nema ni u Bušmaniji. Da neko reklamira struju u XX veku!?! Zaista ne mogu sebi u glavu da ubacim ovako nešto kao normalno i civilizovano, čak i da hoću. Ovo što naša vlast radi sa ovim narodom je zaista sramotno, pa čak i za stoku. :( P.S. Ode struja, ode PTT, odoše takse za izlazak iz zemlje... :((
srbija.96 dejanr, -> #91, supers
>> Vrhunac blama je bila direktiva koja je procurila u javnost, o tome >> kako svestan i savestan novinar treba da izveštava o izbeglicama. >> Nije nemoguće da je ovo Vučeli podmetnuto, da bi se kompromitovao do >> krjaja. Mislim da je ovo samo pola priče - naime, u Telegrafu (ako mu je verovati) piše da se Mihajlo Marković posvađao sa Slobom, i da je upravo kritikovao to što je Milanović sramno izveštavao o izbeglicama. On je bio glavni urednik programa ili tako nešto. I sada Sloba, valjda u inat Markoviću, meće ovoga za direktora.
srbija.97 stigor,
Nasa Borba, 1.9.1995. NOVI SKART DINARI pise: Misa Brkic Mnogo hvaljena direktorka rakovicke fabrike "Rekord" i clanica Avramovicevih radnih grupa Jelena Petkovic podnela je ostavku jer nije u mogucnosti da udovolji strajkackim zahtevima svojih radnika. A oni traze plate iz prethodna dva-tri meseca. Fabrika fakticki ne radi i direktorka je abdicirala posto nema odakle da nabavi novac za isplatu zaostalih zarada. A mozda je i svesna da cak i da ima novac na gomili - tesko da bi ga isplatila razjarenim radnicima. Jer, i jedan jedini dinar isplacene, a nezaradjene plate automatski (spojeni sudovi) izaziva rast inflacije. Firmi slicnih "Rekordu" ima na hiljade po Srbiji i sve one, odnosno njihovi direktori, podelom nezaradjenih plata "zidaju" inflatorni kovitlac. Tu nista ne pomaze (opet) novi apel ministra koordinatora da se cene moraju vratiti. Samo je pitanje - na koji sada nivo i dokle ce, zapravo, ministar davati takve besmislene izjave. U Srbiji, prosecno posmatrano, privreda koristi manje od polovine instaliranih kapaciteta. To je zvanican podatak, a stvarno stanje je mnogo gore. Ako neko koristi (na primer, "Rekord") trecinu svojih sposobnosti, a ima sve troskove kao i ranije, onda je logicno da i to malo sto proizvodi mora skupo da prodaje. I odatle fenomen za koji nas guverner kaze da ne postoji nigde u svetu - da jedan isti proizvod ima dve cene. Radnicima "Rekorda" (i IMR koji takodje strajkuju) tesko je razjasniti uzroke sadasnje besparice i "minusnih salda" na racunima banaka. U svakodnevnom razgovoru jedino se moze naslutiti velika strepnja i pesimisticko predvidjanje da je Avramoviceva izluzija potrosena i da ponovo dolaze teska vremena. Taj strah obicnog sveta tesko da mogu odagnati komicne izjave drzavnih cinovnika kako je sazrelo vreme za drugu fazu Avramovicevog programa. Mozda sad vise i nije vazno zasto je PRVA faza propala. Znalo se unapred da ce ishod biti ovakav i da je citava prica bila zamisljena tako da vladajucim socijalistima produzi zivot za godinu-dve. Zato partija na vlasti tvrdi da je program uspeo. Nebitno je, takodje, kobajagi vazno pitanje o sudbini novcane mase u opticaju: te ima je dva, tri, pet, deset odsto, a onda obicno sledi kao misteriozna dilema - gde se dedose bezmalo dve i po milijarde dinara. Posto socijalisti i biznismeni koji sa njima kolaboriraju pri iznosenju novca iz zemlje ne preferiraju dinare, vec devize, jasno je da domacu valutu u sivim kanalima drze oni koji su na vlasti. Sta ce, recimo, ministru- koordinatoru ta funkcija bez mogucnosti da manipulise dinarima? Za vlast je zato potpuno nevazno pitanje - gde je novac, vec - zasto ga jos vise nema. Apetiti i potrebe stalno rastu, mnogo je rupa koje treba zapusiti, a postojeca novcana masa beznadezno sve nedovoljnija. Besparica se posle haranja po privredi i poslovnim bankama polako preselila u drzavu i Narodnu banku Jugoslavije. Hoce li guverner istrajati na sopstvenoj doslednosti i hoce li odbraniti nacelo da novo stampanje dinara mora imati realno pokrice u novostvorenim vrednostima (novim robama)? Sudeci po objavljenim rezultatima, razloga za stampanje novih dinara nema, jer proizvodni rezultati nisu bas za pohvalu. U tom svetlu, svaki novi dinar odstampan bez pokrica doneo bi novu inflaciju i dalje obarao kurs nacionalne valute prema nemackoj marki. Sve su to stvari poznate i kreatorima ekonomske politike. I pored toga, u utorak je na jednom sastanku (iz dva dela) (prisutni izmedju ostalih guverneri republickih centralnih banaka, srpski ministar finansija, savezni ministar bez portfelja) doneta odluka (koja je samo jedan dan izdrzala da bude "drzavna tajna", a onda je iscurila u javnost) da se za septembar - DOSTAMPA 1,82 milijardi dinara. Od te sume, cuje se, Crnoj Gori namenjeno je 620 miliona, a Srbiji nesto vise od 800 miliona dinara. Kao posebna novost, istice se odluka da pare za ozivljavanje proizvodnje nece ici preko poslovnih banaka nego direktno korisnicima - preduzecima. Na spomenutom sastanku, na primer, vec je izvedena i racunica da ce Elektroprivreda Srbije sa parama koje dobije od NBJ, a uz "pomoc" takozvanih intervalutarnih transakcija (citaj, sticung i crni kurs) dodatno zaraditi oko 250 miliona dinara. Iako na prvi pogled deluje sokantno, jasno je da domaca privreda i drzava ne mogu da funkcionisu bez novog stampanja dinara. I laicima je poznato da ce zagrevanje stamparskih masina u Topcideru izazvati pregrevanje cena i kursa na trzistu. Sve su to vec poznate stvari u ekonomiji, ostaju samo smesni apeli o "vracanju cena na predjasnji nivo", iza kojih se zapravo skrivaju pravi krivci. Iz citave akcije, osmisljene na pomenutom sastanku, paznju zasluzuje jos jedna cinjenica: iz igre ispadaju poslovne banke, a njihovu ulogu preuzima Narodna banka Jugoslavije. Nista crnje od toga. Nije problem u tome sto drzavne poslovne banke ostaju bez posla. One ionako poslednjih meseci nisu imale sta da rade, a ovih dana njihovi direktori jedino sto rade - diluju devize. Sustinski, drzavne banke mogle bi ubuduce da zaposljavaju samo troje radnika - direktora, sekretaricu i cuvara - i da to ne ugrozi njihovo poslovanje. Nikad i nigde centralna monetarna vlast nije pristajala na ulogu obicnog bankarskog saltera. Ako ne valjaju drzavne banke, a evidentno ne valjaju, onda ih treba zatvoriti. Problem je u tome sto one sprovode tudju "poslovnu politiku", a ne trzisnu logiku. Kako onda promeniti, odnosno zatvoriti, onu politiku koja bankama diktira sta da rade? Da bi se izbegao neprijatan odgovor na to pitanje, guverner pristaje da Narodna banka Jugoslavije postane ekspozitura necije polticike (zlo)volje. Tesko je dovesti u vezu najnovije odluke sa ovog sastanka o dostampavanju dinara i najavama novog (fundamentalnog) ekonomskog programa. Zasto proizvoditi novac i rizikovati novu inflaciju i ekonomski haos da bi se taj novac dao posrnuloj i neefikasnoj privredi koja je toliko razocarala guvernera? Umesto bilo kakvog odgovora, mozda se treba posluziti samo naslucivanjem - obezbedjuje li to vladajuca stranka novi predah za sebe, bez obzira kako ce se u tom haosu snaci obican gradjanin? U taj kontekst uklapa se i prica o novoj srpskoj vladi i novom premijeru, kao principu "novi ekonomski program trazi nove ljude". Tako je, uostalom, bilo i u ne tako davnom januaru '94. kada je promovisan Avramovic i njegov program. Da bi danas lucidni Miroljub Labus izrekao antologijsku recenicu koja izvanredno odlsikava, ne samo ovdasnju ekonomsku situaciju, vec i prirodu rezima u Srbiji - "stanje je stabilno lose".
srbija.98 teorist, -> #95, mileusna
=> bruke nema ni u Bušmaniji. Da neko reklamira struju u XX veku!?! Zaista ne HM, možda će struju dati u 'slobodno tržište' nazimu, onako kao 'luxuzna roba' sa 'DE LUX' cenama, a zna se - skupe stvari se moraju reklamirati da bi ih neko uzeo :< Ili će uskoro da osmisle - 'imaš struju - prodaj kuću' ;) => P.S. Ode struja, ode PTT, odoše takse za izlazak iz zemlje... :(( Nemoj da grešiš dušu, PTT je poskupeo sa 0.024 na 0.026 din/imp u domaćem saobraćaju, što i pored višednevnih međugradskih razgovora ne rezultuje ni 1/2 računa koje plaćam EPS-u
srbija.99 basrak, -> #96, dejanr
> piše da se Mihajlo Marković posvađao sa Slobom, i da je upravo > kritikovao to što je Milanović sramno izveštavao o izbeglicama. I sad već čuvena Markovićeva izjava kako mora da gleda NTV da bi čuo najnovije vesti ;) Eee, sramoteee ;))
srbija.100 cetka,
Subj: Smeštaj izbeglica u Surdulici na odeljenje za TBC Napomena: Tekst potiče iz pera mog prijatelja koji radi u pomenutoj bolnici Ovih dana u malom gradiću na jugu Srbije na delu je nezapamćena "humanitarna pomoć" prognanim Srbima iz Krajine. Naime iznemogli stariji ljudi,žene i deca smešteni su u bolnici. Ne bi to bilo čudo smestiti ljude u bolnici, ali radi se ni manje ni više nego o smišljenom genocidnom činu.Iznemogli od puta i strahota rata našli su prihvat od Surduličkih "doktora" u Specijalnoj bolnici za plućne bolesti i TBC u Surdulici. Sve bi ovo proteklo normalno jer radi se o velikoj bolnici sa velikim smeštajnim kapacitetima, ali u svemu ovome prokrada se jedna zločinačka činjenica veoma "stručnog doktora" direktora ove ustanove i člana opštinskog odbora SPS u Surdulici, koji je odlučio ni manje ni više nego da ljude smesti na odeljenje gde se leči tuberkuloza. Pitanje je kako se to dogodilo a to zna samo direktor ove ustanove. Na famoznom trećem odeljenju ove bolnice godinama se leče najteži bolesnici od tuberkuloze. Bilo ih je i ove nedelje, iznenada dolazi naredjenje da se bolesnici premeste na drugo odeljenje a bez ikakve pripreme osim čišćenja metlom i krpom priprema se ceo sprat i smeštaju se iznemogli i iscrpljeni ljudi. O celoj situaciji se pohvalno govori kako je sanatorijum smestio ljude i pokazao krajnju humanost.Procenite sami da li se ovde radi o humanosti ili o krajnjoj zlonameri i neznanju medicine, jednom rečju Mengele nauci. Biće zlo i naopako kada ovi ljudi počnu da oboljevaju kroz nekoliko meseci, a isti će lečiti nove bolesnike jer je "specijalista za tuberkulozu".
srbija.101 misa,
Da li je neko danas gledao emisiju Ekonomalije na BK? Sada je sasvim sigurno da ćemo se vratiti na nivo '93 godine kada su plate bile 10 do 20 nemačkih maraka. Uskoro dinar neće više "vredeti" 1 DEM (nikada i nije). Sada će i zvanično biti oboren kurs, a to vodi novom obaranju.... Znači, mi ćemo i u '96 biti u '93 (bar što se tiče standarda života). Dosadašnje "mere" Dragoslava Avramovića su po meni tada bile samo mera da bi se narod malo smirio i da slučajno nebi izbila neka revolucija ili nešto slično. Jer, što bi svi mi živeli dobro kad samo pojedinci mogu da žive dobro. Oni koji više zarađuju na crno sigurno nisu za stabilan dinar. Po meni, moguća su dva razvoja događaja: 1. Dinar će u početku vredeti 1/3 DEM, da bi se za koji mesec još više obezvredio i na kraju bi za godinu, godinu ipo, opet bilo moguće kupiti 10 DEM za 100000 ili više dinara. 2. Druga mogućnost je da se odredi kurs marke koji nebi bio fiksan već bi se "povećavao" i smanjivao prema potrebi. To znači da bi on u stvari postepeno slabio dok se nebi došlo do istog rezultata: 10:100000 Takva nam rešenja nude naši "stručnjaci" za ekonomiju. Za nešto treće nisam čuo. Naravno, oni su izostavili onaj deo o daljem padu dinara. Oni bi da izvrše "samo jednu" devalvaciju... P.S. ...za sada!
srbija.102 tima,
Telegram podrske S.M.-u, upucen 10.09.19995: " Postovani Predsednice, Medjunarodna zajednica je juce ozvanicila kroz Republiku Srpsku, srpski narod preko Drine kao ravnopravnog partnera u resavanju krize na tlu bivse Bosne i Hercegovine i time definitivno priznala pravednost njegove borbe. Mi studenti Beograda cemo samo u miru imati mogucnosti da svoju mladost i znanje ukljucimo u potencijale duhovne, materijalne i bioloske obnove svoga naroda i svoje zemlje. Cestitamo vam na odvaznosti i na mudrosti i porucujemo da istrajete u vasoj politici mirnog i pravednog resenja jugoslovenske krize. Savez studenata Beograda Generalni sekretar Milutin Djordjevic, sr." :) ili :( ??????