PCHARD.7

16 Oct 1997 - 23 Dec 1999

Topics

  1. novosti (13)
  2. procesori (351)
  3. matične_ploče (393)
  4. monitori (294)
  5. video_kartice (670)
  6. zvučne_kartice (315)
  7. diskovi (417)
  8. cd-rom (357)
  9. diskete (10)
  10. dodaci (43)
  11. laseri (66)
  12. inkjet (135)
  13. matricni (49)
  14. mreze (52)
  15. kvarovi (355)
  16. nabavka (202)
  17. razno (586)

Messages - monitori

monitori.101 silence, -> #100, kum.djole
> Ako ni tad ne radi, možda se o istu i obesim. ;) Pazi samo da te ne drmne struja! ;)
monitori.102 silence, -> #98, zlaya
> Trident Providia 9685 sa 2Mb - standardni refresh rate, kada se računar ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ ... > resetuje, a sa njim i videlo karta dolazi dao snoške. Takođe i sa Expert > Color S3-64V+ 2Mb / 765 čip isto u standardnom refresh modu. Slika je ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ Standardni refresh rate...?? Znači 60 Hz!!? More, poguraj ti to nekim utilitijem (S3 znam da ima 'S3refresh') malo na gore, preko 70! Uostalom, kako si podešavao refresh? Setovanja iz Win95 Display Properties \ Advanced Properties baš ne vrede mnogo (makar kod S3). Još nešto - čuo sam da 1511B ima NA SEBI komandu za promenu refresha. Da li je to trač ili je istina? :) Ako nije trač, dokle kazuje da može da mu ide refresh i kako si zadovoljan tom opcijom (nisi valjda taj treperavi refresh dobio njome)?
monitori.103 senna, -> #102, silence
> Jos nesto - cuo sam da 1511B ima NA SEBI komandu za promenu refresha. A kako ce on nezavisno od kartice da menja taj refresh? Chak i flicke fixer da ima, onda bi verovatno samo mogao da udupli frekvenciju..
monitori.104 silence, -> #95, kum.djole
> Ima li ko dovoljno bujnu maštu ? Nije nikakav savet u vezi tvog problema, ali je bio moj problem i da bih pronašao inače trivijalno rešenje bila mi je potrebna bujna mašta... Nakon 2-3 sata rada leva strana slike počinjala je da lagano treperi, leva ivica slike prestajala je da bude prava i nepokretna. Monitor mi je polovan, a tada je bio kod mene već nekih 5-6 meseci. Rekoh, al' sam dobro pazarioooo... :((( Nekoliko nedelja sam se nervirao oko toga, razmišljajući kako moram da puknem lovu za nov monitor, a uz to da nekom uvalim ovakvu šitinu... Kad me jednom prosvetljenje ne puknu posred čela: stona lampa (arhitektonka) nalazi mi se s leve strane monitora i volim kad mi pravi pozadinsko svetlo - rasterećuje oči. Elem, tada sam držao lampu tako da svetlo tuče u gornju levu stranu i levi bok monitora... i poprilično ih greje... I dan danas mi lampa stoji tu, sa istim zadatkom, samo dvadesetak santima dalje od monitora i nema nikakvih problema. Ima li koga da mu je monitor blizu radijatora, grejalice, šporeta...? ;)
monitori.105 zlaya, -> #102, silence
- > Trident Providia 9685 sa 2Mb - standardni refresh rate, kada - se računar ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ - ... - > resetuje, a sa njim i videlo karta dolazi dao snoške. Takođe - > i sa Expert Color S3-64V+ 2Mb / 765 čip isto u standardnom - refresh modu. Slika je ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ - Standardni refresh rate...?? Znači 60 Hz!!? More, poguraj ti to - nekim utilitijem (S3 znam da ima 'S3refresh') malo na gore, - preko 70! Uostalom, kako si podešavao refresh? Setovanja iz - Win95 Display Properties \ Advanced Properties baš ne vrede - mnogo (makar kod S3). Da reč je o 60Hz 800*600 true color. O čemu se radi - ja kao i svaki drugi slobodan umetnik koristim Win 3.11 na mom kompjuteru za stvari koje mi trebaju (Word 6 / Excel5). Pošto imam jako čudnu prirodu posla, i moj kompjuter se često nalazi po celoj prostoriji (nema veze sa dimenzijama računara), a usput sam oženjen, s njene strane imam jedan vrlo nastran zahtev. Nju ne zanima aktuelna konfiguracija, ni operativni sistem ni munje i gromovi, ona hoće kada sedne za računar da može da ga uključi, uđe u win3.11 u kome rade sva naša slova, startuje Word koji radi, i po potrebi odštampa nešto na štampaču koji radi. Zahtev zvuči jednostavno, ali pošto ja imam 3 različita operativna sistema (planiram još 2) istovremeno na mom računaru, i sa stalnim rasturanjem istog to mi nije nimalo jednostavno. O čemu se radi - na 800*600 itd 60hz pod win 3.11, monitor radi kao stroboskop :(((. Za razliku od toga na Win97 i sve to isto, monitor ima stabilnu sliku. Radi bez problema i sa 85Hz, a sam monitor je pertlovan na 105 Hz. Nezavisno od Refresh Ratea (pod win97 gde slika ne flešuje) monitor nema čistu belu boju na ekranu, već ima nešto poput paukove mreže preko ekrana (nije takva šara, ali ima vrlo jasno i simetrično definisanu mrežicu kao da ima izvor magnetnog polja koji kvari sliku. Sledeći problem je vezan za stabilnost same bele boje (cele slike) - deluje kao razvodnjeno mleko koje se mreška. Ovaj problem može nastati (a bogami i nastaje) usled lošeg RAMDACa na video kartici. Što se tiče rada sa Tridentom, pri prebacivanju modova tiltuje TV koji je 4 metra dalje. To ne radi sa S3 64V+. Sve ovo uglavnom su posledice loše urađenog napajanja na monitoru (najveći problem sa novom konfekcijom). S obzirom na ono koliko para toliko muzike, monitor i ima ok sliku. Ako baš poludim prebudžiću mu napajanje i doraditi video karticu, ali pre ću ga zameniti za neki drugi. Glavni problem je to što mogu da ga dovedem u stanje da tiltuje TV, što mi se nimalo nesviđa. - Još nešto - čuo sam da 1511B ima NA SEBI komandu za promenu - refresha. Da li je to trač ili je istina? :) Ako nije trač, - dokle kazuje da može da mu ide refresh i kako si zadovoljan tom - opcijom (nisi valjda taj treperavi refresh dobio njome)? Monitor koji to radi bi bio jako, jako skup. On na ekran izbacuje samo podatak o trenutnim vrednostima (rezolucija / refresh). Monitor "tvrdi" da ide do 105 Hz. Znači treperavi refersh je vezan isključivo za drivere Win 3.11...
monitori.106 planck,
Postovane Kolege, Jedna molba: ako neko slucajno poseduje WIN95 INF fajl za DAEWOO monitore u kome ima i model DAEWOO 1509B, neka mi samo dostavi ovde ili na mail. Molim odgovor. Pozdrav, VLADA
monitori.107 saint, -> #106, planck
=> kome ima i model DAEWOO 1509B, neka mi samo dostavi ovde ili na mail. => Molim Ako nemas INF za 1509B mozes da koristis INF za 1511B ili 1502B
monitori.108 jjerry,
Da li neko ima (i kakva su) iskustva sa Samsungovim monitorima.Konkretno mislim na 17" Syncmaster monitore.. Pitam zato shto meni menja modove jedno 0.5 sekundi (!) kao nekakvo krckanje. Najgore je recimo kada ruchno (dakle asemblerom) bacam u neki vishi VESA mod,kada se desi i da se ubije,doslovno..Inache,dotichni VESA mod kartica podrzhava, prethodno provereno. Dakle,da li je ovo "bug or feature" odnosno da li da menjam monitor za Philips Brilliance ? Pozdrav..
monitori.109 jujo, -> #108, jjerry
# Da li neko ima (i kakva su) iskustva sa Samsungovim # monitorima.Konkretno mislim na 17" Syncmaster monitore.. # Pitam zato shto meni menja modove jedno 0.5 sekundi (!) # kao nekakvo krckanje. Najgore je recimo kada ruchno (dakle # asemblerom) bacam u neki vishi VESA mod,kada se desi i da # se ubije,doslovno..Inache,dotichni VESA mod kartica podrzhava, # prethodno provereno. Dakle,da li je ovo "bug or feature" # odnosno da li da menjam monitor za Philips Brilliance ? # # Pozdrav.. Hmm, pa on bi trebao da izdrzi NAJMANJE 1024x768. Ako se u tim rezolucijama lomi, onda ga menjaj. Ja imam losa iskustva sa Philips Brilliance monitorima, pogotovu sa 17" verzijom. U pitanju su bila 2 monitora, koji su se koristili u DTP-u. Kartice su bile Chips & Technology shitine. Monitori nisu radili u rezoluciji vecoj od 800x600 (kartica nije podrzavala). Posle otprilike 1.5 godine, jedan je nacisto poplaveo, a drugom se trese slika. Bili su kupljeni od Jugodate. Zanimljivo je jos da neki twirl VGA modovi nisu radili. Npr. igrica DYNABLASTER nije htela da radi. Mislim radila je ali je ekran bio crn. Kad sam nakacio Phillips 14c, slike je bilo. Inace DYNABLASTER koristi neki uvrnuti 256x256 mod. yooyo:
monitori.110 obren, -> #108, jjerry
> Da li neko ima (i kakva su) iskustva sa Samsungovim monitorima.Konkretno > mislim na 17" Syncmaster monitore.. Pitam zato shto meni menja modove > jedno 0.5 sekundi (!) kao nekakvo krckanje. Ja imam SyncMaster 500b, a to što pominješ je normalno ponašanje pri promeni video moda ukoliko se frekvencije osvežavanja slike pre i posle promene razlikuju. Slika prvo na mah nestane, a onda se pojavi uz karakterističan, relativno tih "kvrc" posle pola sekunde. Inače to je odlika svih novijih monitora koje sam imao prilike da vidim u poslednje vreme, a uvodi se valjda kao neka vrsta zaštite elektronike monitora ili šta već. Daewoo, koji sam ranije imao je isto tako gasio sliku ali je radio pravi "fade out" i "fade in" pri promeni video režima što je naravno trajalo i po sekund i po. Samsung je "mila majka" po tom pitanju... :) Onaj drugi problem, sa "ubijanjem" monitora pri nestandardnim rezolucijama je već nešto drugo, ja sa mojim nisam imao problema da se monitor zaglupi i sl. Inače moram da napomenem par detalja vezanih za mog Samsunga: kupio sam SyncMaster 500b nakon što sam se oduševio kvalitetom i oštrinom slike u odnosnu na Daewoo 1511b, ali na prvom primerku je falio jedan jedini piksel (otpala fizički jedna "tačka" fosfora sa emulzije) pa sam ga zamenio posle 4-5 dana bez problema. Ovaj drugi takođe ima fenomelanu sliku, ali evo posle mesec dana korišćenja počela je da mi pulsira crvena komponenta boje, kao da ima neki hladan lem ili tako nešto. Nekoliko sati posle uključivanja se slika stabilizuje, mada i kasnije ume na trenutak da se ugasi crvena pa da se vrati, tako da ću morati ponovo da ga reklamiram :( Najgore je što se to ne dešava svaku put kad ga uključim niti sam uočio neko pravilo, tako da se bojim da ne ispadnem magarac i odnesem ga na reklamaciju, tamo ga uključe a on baš tada radi kao sat... :(
monitori.111 jjerry, -> #109, jujo
Ma on izdrzhava i mnogo vishe,ali je fazon shto ja ruchno nameshtan vesa mod (fjom 4F02) dok recimo,Windowsovi zhongliraju sa VESA modovima bez problema.Mozhda znak "Designed for Win95" ima neke veze s tim :> (mada ja koristim NT..) Bash je skoro jedan ortak kupio Brilliance 17",pitacu ga o iskustvima..
monitori.112 jjerry, -> #110, obren
Nisam znao za to...Ja recimo radim neshto sa VESA grafikom, npr. setujem neki mod,koji provereno radi,i obavezno pocrni,pa kvrcne i setuje novi mod,shto traje oko pola sekunde.Dok npr. odem na mog starog Philipsa 14C i radim isto,a mod se menja lepo,bez zadrzhavanja. Pozdrav..
monitori.113 ranx, -> #110, obren
> Ovaj drugi takođe ima fenomelanu sliku, ali evo posle mesec dana > korišćenja počela je da mi pulsira crvena komponenta boje, kao da Proveri kabl video karta -> monitor.
monitori.114 ranx, -> #112, jjerry
> setuje novi mod,shto traje oko pola sekunde.Dok npr. odem na mog > starog Philipsa 14C i radim isto,a mod se menja lepo,bez zadrzhavanja. To zadržavanje samo štiti monitor, tako da mislim da to uopšte nije mana - naprotiv. Uostalom meni uopšte ne smeta, čak mi pomaže da poneki put treprenem i uradim refreš očiju... :)
monitori.115 silence, -> #82, zormi
> * Dapače, ukoliko moj kalkulator vredan ko pola mog PC-a ne laže, kad > * se69 kHz-a horizontalne frekvencije podeli sa 768 horizontalnih linija > * izrežima 1024x768, dobije se 89 Hz... > > Kalkulator ne laže, ali ne može baš tako da se računa. Treba dodati > nekih 5-10% za "povratak mlaza", prelazak na "novu sliku" i sličan > overhead. Rekao bih da je 80Hz OK, a 85 malo nategnuto... Hmmm, malo kasnim sa replikom, ali tek od skora pojavi mi se na stolu "materijalni dokaz". :) Daewoo 512B, sa 69 kHz horizontalne frekvencije 'ladno u 800x600 radi sa osvežavanjem od 85 Hz. Ništa nategnuto. ;) Zna li se koja je razlika između 512B i 511X, tj. ima li druge razlike sem što X ne može da radi u (apsolutno suvišnom) 1280x1024? Koji je kvalitet slike X-a u poređenju sa B-om, da li je kod X-a jednako loša kao što je bila na 1511X-u, tj. da li je kod 511X išta promenjeno po pitanju kvaliteta u odnosu na 1511X?
monitori.116 zormi, -> #115, silence
* > * Dapače, ukoliko moj kalkulator vredan ko pola mog PC-a ne laže, kad * > * se 69 kHz-a horizontalne frekvencije podeli sa 768 horizontalnih * > * linija iz režima 1024x768, dobije se 89 Hz... * > * > Kalkulator ne laže, ali ne može baš tako da se računa. Treba dodati * > nekih 5-10% za "povratak mlaza", prelazak na "novu sliku" i sličan * > overhead. Rekao bih da je 80Hz OK, a 85 malo nategnuto... * * Hmmm, malo kasnim sa replikom, ali tek od skora pojavi mi se na stolu * "materijalni dokaz". :) * * Daewoo 512B, sa 69 kHz horizontalne frekvencije 'ladno u 800x600 radi * sa osvežavanjem od 85 Hz. Ništa nategnuto. ;) Gore je reč o 1024x768 rezoluciji. Praktično svaki 15" monitor to može u 800x600. Taj možda istera i u 1024x768 ali ništa preko toga.
monitori.117 jjerry, -> #114, ranx
10X,promenio sam mishljenje,znachi necu da ga menjam :)
monitori.118 saint, -> #115, silence
=> Daewoo 512B, sa 69 kHz horizontalne frekvencije 'ladno u 800x600 radi => sa osvezavanjem od 85 Hz. Nista nategnuto. ;) Daewoo 151XB mogu i 1024x768 u 75Hz i to sa odlicnom slikom.
monitori.119 ranx, -> #116, zormi
> Gore je reč o 1024x768 rezoluciji. Praktično svaki 15" monitor to može > u 800x600. Taj možda istera i u 1024x768 ali ništa preko toga. Ima li uopšte potrebe terati 15" na više od 800x600? Meni 17" radi u 1024x768 i slova su velika taman koliko treba. U 1280 je malo previše sitno za moj ukus.
monitori.120 popovics, -> #119, ranx
| Ima li uopšte potrebe terati 15" na više od 800x600? Meni 17" | radi u 1024x768 Ima li smisla posedovati uopšte 15" monitor, ako nećeš da ga teraš preko 800x600?
monitori.121 zormi, -> #119, ranx
* > Gore je reč o 1024x768 rezoluciji. Praktično svaki 15" monitor to može * > u 800x600. Taj možda istera i u 1024x768 ali ništa preko toga. * * Ima li uopšte potrebe terati 15" na više od 800x600? Zavisi od primene. Po standardu je ovo dovoljno, ali većina ide malo više zbog surfa, tabela ili finijih large slova.
monitori.122 isijan, -> #120, popovics
C:\> C:\>Ima li smisla posedovati uopste 15" monitor, ako neces da ga C:\>teras preko 800x600? C:\> Ima.. Take it from me... 800x600 (iako radi do 1600x1200 sa interlaceom 50/100 Hz), GoldStar StudioWorks 56m. Razlika itekako vredna spomena u odnosu na 14" monitore (cak i ove novije)...
monitori.123 miskop, -> #122, isijan
>> Ima.. Take it from me... 800x600 (iako radi do 1600x1200 sa interlaceom >> 50/100 Hz), GoldStar StudioWorks 56m. Razlika itekako vredna spomena u >> odnosu na 14" monitore (cak i ove novije)... Potpuno isti monitor imam i takođe ga teram na 800x600. Što se tiče poređenja sa 14"-nim monitorima (a i sa velikom većinom 15"-nih), mislim da je to i nemoguće, jer 56m je pravo čudo. ;) Mislim da je razlika između 1024x768 i 800x600 mnogo veća, nego što je razlika između 14" i 15", da bi se na 15" teralo 1024x768.
monitori.124 isijan, -> #123, miskop
C:\>15"-nih), mislim da je to i nemoguce, jer 56m je pravo cudo. ;) Zasto su mi istu stvar rekli svi koji su videli 56m kako radi? :))
monitori.125 kenza, -> #120, popovics
> Ima li smisla posedovati uopste 15" monitor, ako neces da ga teras preko > 800x600? Naravno, ako imaš nameru da oslepiš. ;)
monitori.126 ranx, -> #120, popovics
> Ima li smisla posedovati uopšte 15" monitor, ako nećeš da ga teraš preko > 800x600? Naravno. Slika je na 15" veća i mnogo bolja od one na 14", iako se čini da taj jedan inč ne znači mnogo. Ipak, shvatite ovo kao moje lično mišljenje - nisam ja sad nekakav stručnjak za monitore, samo sam kazao šta je meni udobno za rad.
monitori.127 popovics, -> #126, ranx
|> Ima li smisla posedovati uopšte 15" monitor, ako nećeš da ga |> teraš preko 800x600? | Naravno. Slika je na 15" veća i mnogo bolja od one na 14", iako | se čini da taj jedan inč ne znači mnogo. Ipak, shvatite ovo kao Hm, pitanje je da li je to jedan inč... Nijedan 14" monitor nema baš toliko, da li je to slučaj i sa 15"? Ako jeste, onda jeste oko 1 inch, a ako nije to je više. Ovim podrazumevam vidljivu površinu. | moje lično mišljenje - nisam ja sad nekakav stručnjak za | monitore, samo sam kazao šta je meni udobno za rad. Pa, testovi takvih stvari ( monitora, zv. kartica, zvučnika... ) se na tome i zasnivaju...
monitori.128 saint, -> #127, popovics
=> Hm, pitanje je da li je to jedan inc... Nijedan 14" monitor nema bas => toliko, da li je to slucaj i sa 15"? Ako jeste, onda jeste oko 1 inch, Sta lupetas? Nista te nisam razumeo. Svi 15-incni monitori ti imaju vidljivu dijagonalu od maximalno 14. Samo nekoliko modela ima vise. Na primer Daewoo 1511B ima 14.09 inca. Dok 14-incni imaju od 13 inca manje vise. Tako da je razlika cesto manja od 1 inca.
monitori.129 isijan, -> #128, saint
C:\> Sta lupetas? Nista te nisam razumeo. C:\> Svi 15-incni monitori ti imaju vidljivu dijagonalu C:\> od maximalno 14. Samo nekoliko modela ima vise. Wow... Idealan nacin za pocetak poruke. Izgleda da su strucne konferencije na SezamNetu stvarno potpuno zamrle :(. (Pricali mi ljudi, a ja im nisam verovao). Da ne bude samo sum (iako to ovde vise nikome ne smeta), potvrdjujem informaciju - 14" monitori imaju vidljivu dijagonalu od cca 13", a 15" monitori vidljivu dijagonalu od cca 14". Sem razlike u dijagonali, razlika je najcesce i u kvalitetu katodne cevi (smanjuje se razlika sa novim serijama 14" monitora), posto je na 15" monitorima ekran najcesce dosta ravniji od 14" monitora. Zatim frekvencije osvezavanja, i podrzane rezolucije se isto donekle razlikuju (15" najcesce teraju od 1600x1200 sa interlaceom, a 14" noviji do 1280x1024 sa interlaceom)... Naravno u 800x600 zbog toga 15" monitori mogu da istrpe veci refresh rate nego 14" monitori - pa kome dijagonala nije toliko bitna, neka pogleda da li mu i manji refresh odgovara, pa ako mu odgovara - neka uzme recimo novi DTK 14" sa digitalnim komandama, i verovatno nece zazaliti...
monitori.130 saint, -> #129, isijan
=> Wow... Idealan nacin za pocetak poruke. Izgleda da su strucne => konferencije Nemoj da me pogresno shvatis ali jel si procitao njegovu poruku?
monitori.131 popovics, -> #128, saint
| => Hm, pitanje je da li je to jedan inc... Nijedan 14" monitor | nema bas => toliko, da li je to slucaj i sa 15"? Ako jeste, | onda jeste oko 1 inch, | Sta lupetas? Nista te nisam razumeo. Jel pričam Kineski? Ako ne, što nisi pažljivije ČITAO, a ne PRETRČAO moju poruku??? Ali ajde, da se ti sinko ne zamoriš, ponoviću: Da li su 15" monitori veći 1 inch od 14" ili više? Sa obzirom da znamo da su ( skoro ) svi 14" monitori mahom sa vidljivim delom od 13", pitam se da li 15" monitori imaju vidljivo oko 14" ili svih 15". Odatle može da potiče razlika. Ako 15" monitori imaju vidljivo 14" onda je razlika ravno jedan inč, ali ako im je vidljivo <14", onda je to već nešto...
monitori.132 popovics, -> #129, isijan
| bitna, neka pogleda da li mu i manji refresh odgovara, pa ako | mu odgovara - neka uzme recimo novi DTK 14" sa digitalnim | komandama, i verovatno nece zazaliti... Ne da je razlika, nego ne ono NEVIĐENO. Vema jasna slika, digitalne komande, pune boje. RGB paleta odlična. Prosto nemam reči. Gledao sam tri 14" monitora - Tystar, Philips 14C, DTK 14". Između svih je OOOGROMNA RAZLIKA. Najbolji je DTK.
monitori.133 isijan, -> #132, popovics
C:\>komande, pune boje. RGB paleta odlicna. Prosto nemam reci. Gledao C:\>sam tri 14" monitora - Tystar, Philips 14C, DTK 14". Izmedu svih C:\>je OOOGROMNA RAZLIKA. Najbolji je DTK. Istina... DTK je bash briljirao sa 14" modelom :) (mislim na onaj sa digitalnim komandama)
monitori.134 isijan, -> #130, saint
C:\> Nemoj da me pogresno shvatis ali jel si C:\> procitao njegovu poruku? Jesam... Cak i da je poruka nejasna, ne postoji ni jedan razlog da u sred konferencije koja se bavi hardverom odgovaras na takav nacin. U conf. Sport ili Muzika, takvi ispadi mogu da se tolerisu, ovde ne...
monitori.135 jpedja, -> #132, popovics
komande, pune boje. RGB paleta odlicna. Prosto nemam reci. Gledao sam tri 14" monitora - Tystar, Philips 14C, DTK 14". Izmedu svih je .... Sta velis o Samsungovom SyncMaster-u 400b, also digitalne komande, kao i soft-touch prekidac Pozdrav, Pedja...
monitori.136 saint, -> #131, popovics
=> Ako ne, sto nisi pazljivije CITAO, a ne PRETRCAO moju poruku??? Ali => ajde, da se ti sinko ne zamoris, ponovicu: E sacu bas da citam tvojuporuku pet puta da bi shvatio sta si napisao. Sto tako lepo nisi napisao prvi put? Ne bi vise da se raspravljamo oko ovoga. Jel OK?
monitori.137 isijan, -> #136, saint
C:\> E sacu bas da citam tvojuporuku pet C:\> puta da bi shvatio sta si napisao. C:\> Sto tako lepo nisi napisao prvi put? C:\> Ne bi vise da se raspravljamo oko Zar ova konferencija nema moderatora?
monitori.138 popovics, -> #135, jpedja
|> komande, pune boje. RGB paleta odlicna. Prosto nemam reci. |> Gledao sam tri 14" monitora - Tystar, Philips 14C, DTK 14". |> Izmedu svih je .... | Sta velis o Samsungovom SyncMaster-u 400b, also digitalne | komande, kao i soft-touch prekidac Nikad ga nisam video, a kamoli radio na njemu. Ako je bolji od DTK-a ( za koji sam mislio da ima sve što se može poželeti od 14" monitora ), onda svaka čast...
monitori.139 popovics, -> #136, saint
| E sacu bas da citam tvojuporuku pet mojuporuku? :) Kako to da jedino ti nisi shvatio šta hoću da kažem? | ovoga. Jel OK? OK.
monitori.140 jpedja, -> #138, popovics
>Nikad ga nisam video, a kamoli radio na njemu. Ako je bolji od DTK-a To vec neznam,, mada je oduvek bio daleko skuplji od svih 14" , bar od ovih sto se kod nas vrte, i ne racunajuci ove derikoze i lopove, ima manu sto se par sekundi greje, kad se upali, pa mu je slika malo tamnija, inace je potpuno digitalan, ama bas sve, a ima i ono da od slike pravi trapez, romb, to nisam vidjao na nekim drugim recimo 104b Pozdrav, Pedja...
monitori.142 popovics, -> #140, jpedja
| To vec neznam,, mada je oduvek bio daleko skuplji od svih 14" , | bar Što opet ne mora ništa da znači, bar ne kod nas :( | tamnija, inace je potpuno digitalan, ama bas sve, a ima i ono | da od slike pravi trapez, romb, to nisam vidjao na nekim drugim | recimo 104b I DTK ima te fore za pravljenje svačega od slike ( to sam slučajno provalio ), pa sam morao da konsultujem dokumentaciju za vraćenje slike u normalu ( pravougaonik ). Na DTK-u je SVE digitalno, osim kontrasta i osvetljenja.
monitori.143 deyan,
Da se ukljucim u raspravu o dtk monitoru... Imam ovaj digitalni, i stvarno je do j**a, ali ima i on svoje tripove. Kad je ukljucena masina za ves i to na centrifugu, ekran se trese kao da je on masina???? Zasto ne znam...
monitori.144 zlaya, -> #137, isijan
- Zar ova konferencija nema moderatora? Da ova konferencija ima moderatora, i to sam ja. Imam 15" super turbo digitalni monitor marke DAEWOO 1511B, i najrađe bih ga polio benzinom i zapalio, bacio bombu na njega i pregazio tenkom (sve to istovremeno) - koliko je dobar ;<<<<<<<. Konferencije služe za razmenu mišljenja i da sezamovci nađu ljude sličnog interesovanja. S obzirom da se ljudi javljaju i repliciraju u različita vremena, a tu su i stanovite razlike u njihovim shvatanjima vremena i prostora sasvim je normalno da se stvari ponavljaju. Da mogao sam da pobrišem sve poruke koje mi padnu pod ruku, ali nevidim svrhu toga. Ukoliko ti neki korisnik baš smeta jednostavno ga ignoriši. Što se ekrana tiče oni se prave generički sa određenom dijagonalom ekrana. Ima ih svakakvih. Do pre 6 godina Sony je pravio najbolje ekrane na planeti zemlji, ali ga je prestigla Toshiba. Danas je jako teško naći baš dobar ekran (ne računam TFT ekrane). Digitalne kontrole - elektronika, to je sada sve u jednom. Jednostavno imaš ulazno kolo, mikrokontroler i izlazno kolo. Da bi ekran prikazao ravnu sliku mora biti dobro podešen. Ranije se to radilo sa magnetnim trakama i podešavanjem mora potenciometara unutar samog monitora. Danas kompletno štelovanje konvergencije se vrši preko mikrokontrolera (grubo podešavanje i dalje rade magneti). Svaki monitor mora posebno da se podesi, i to se radi sa specijalnim uređajima u fabrici. Nažalost vrlo često se za ofset upisuje generička vrednost, tako da monitori zapravo kod nas dolaze nenaštelovani (isti problem imaju zastavini EFI automobili). Svaki pravi distributer određenih monitora bi morao da ima odgovarajuću spravicu u servisu. VN trafo - refresh - rezolucija, nažalost i dalje su isuviše povezani. Frekvencija oscilatora VN trafoa najčešće je upravo frekvencija osvežavanja ekrana, tako da je to razlog promene osvetljaja pri promeni rezolucije na monitoru. Usled ovog odnosa dolazi i do "škljocanja" pri promeni rezolucije. Voleo bih da je ovaj "napredak" tehnike na polju monitora (digitalne kontrole) bio propraćen i boljom slikom na istima, ali nešto im i ne ide...
monitori.145 isijan, -> #144, zlaya
C:\> Da ova konferencija ima moderatora, i to sam ja. Imam 15" C:\>super turbo digitalni monitor marke DAEWOO 1511B, i najrade bih C:\>ga polio benzinom i zapalio, bacio bombu na njega i pregazio C:\>tenkom (sve to istovremeno) - koliko je dobar ;<<<<<<<. C:\>Konferencije sluze za razmenu misljenja i da sezamovci nadu ljude C:\>slicnog interesovanja. S obzirom da se ljudi javljaju i C:\>repliciraju u razlicita vremena, a tu su i stanovite razlike u C:\>njihovim shvatanjima vremena i prostora sasvim je normalno da se C:\>stvari ponavljaju. Da mogao sam da pobrisem sve poruke koje mi C:\>padnu pod ruku, ali nevidim svrhu toga. Ukoliko ti Aiiiii moderatore, pa sta uradi od svoje poruke? Sve si izmesao :). Da krenem od pocetka. Lepo od tebe sto si popljuvao svoj rodjeni ;) monitor, ali tu fale jos neke informacije - recimo sta ti na njemu smeta. Postoji more ljudi kojima konferencije na Sezamu sluze kao reper sta valja na trzistu, a sta ne valja. Mislim da nije fer prema njima, pustati u opticaj ovakve _teoreme_ (dokaz nije potreban, dosta sto sam ja rekao da je to tako ;)... Treba reci - na ovom monitoru meni se ne svidja to, to i to... OPa ako nekome i takav odgovara - ok, nema problema. Druga stvar - u vezi moje poruke 'Imal' moderatora u avionu?'... Mislim da nisi detaljno pratio lanac poruka (ne bih to bas nazvao diskusijom). Ono sto sam hteo da kazem porukom je da bi moderator trebao da se malo prihvati posla i dovede diskusiju na neki (ne mora to da bude akademski) nivo. U sta su pocele da se pretvaraju konferencije ovde je zaista bolno... :( Uostalom, moderator bi trebao i da zapocinje i vodi diskusije u grupama, a koliko primecujem ova konferencija zvrji prazna... ^ konferencijama I na kraju... Ne zahtevam da se pobrisu poruke korisnika, koje nisu 'na nivou', nego trazim da neko povede racuna da se to ubuduce ne desava. Da ima ikakve diskusije u konferenciji i da moderator nesto radi (NHF) bilo bi dosta jedno kratko upozorenje kao reply na poruku... Ovako se niko ne obazire na to. P.S. Ako treba da nacrtam, povod je bila poruka izvesnog korisnika koja je zapocela jako tolerantno - sa 'Sta ti lupas, ja tebe nista ne razumem...'
monitori.146 miskop, -> #143, deyan
>> Imam ovaj digitalni, i stvarno je do j**a, ali ima i on svoje >> tripove. Kad je ukljucena masina za ves i to na centrifugu, ekran >> se trese kao da je on masina???? >> Zasto ne znam... Nema to veze sa monitorom, već sa tvojim instalacijama... ;)
monitori.147 isijan, -> #143, deyan
>> Imam ovaj digitalni, i stvarno je do j**a, ali ima i on svoje >> tripove. Kad je ukljucena masina za ves i to na centrifugu, ekran >> se trese kao da je on masina???? >> Zasto ne znam... Ili nesto ne valja sa strujnim instalacijama (probaj da zakacis masinu na neki suko koji je na drugom osiguracu), ili nesto ne valja sa masinom, ili je monitor suvise osetljiv na shumove (valjda se to tako zove) u naponu.
monitori.148 ventura, -> #143, deyan
Monitor ti se trese zbog promene struje u el. kolu (tj tvojim instalacijama) i posto masina ima e-motor koji ide na naizmenicnu struju (uzmes OET za prvu godinu) trosi dosta struje i postoje ciklusi kad trosi manje (zbog samoindukcije) i zato ti monitor treperi. Mei se to desava sa podnim grejanjem naime kad se ukljuci monitor mi zatreperi i posle nekoliko sec stane znaci problem je u struji.
monitori.149 zlaya, -> #145, isijan
- Aiiiii moderatore, pa sta uradi od svoje poruke? Sve si izmesao - :). - - Da krenem od pocetka. Lepo od tebe sto si popljuvao svoj - rodjeni ;) monitor, ali tu fale jos neke informacije - recimo - sta ti na njemu smeta. Postoji more ljudi kojima konferencije - na Sezamu sluze kao reper sta valja na trzistu, a sta ne valja. - Mislim da nije fer prema njima, pustati u opticaj ovakve - _teoreme_ (dokaz nije potreban, dosta sto sam ja rekao da je to - tako ;)... Treba reci - na ovom monitoru meni se ne svidja to, - to i to... OPa ako nekome i takav odgovara - ok, nema problema. Da, to je moja privilegija, da ne pratim uopšte diskusije i komentare u konferenciji ;), i hvala što me informišeš šta zapravo treba da radim ovde. Probaj za promenu da pročitaš poruke broj 4.94, 4.98 i 4.105 u ovoj konferenciji, možda ti bude i jasno šta mi se konkretno ne dopada na mom turbo monitoru. Ja ne bežim od mogućnosti da se meni zalomio baš najgori primerak te vrste u svemiru, ali verovatnoća je jako mala. Ako treba vrlo precizno ću ponovo da objasnim (za one u zadnjim klupama) šta tačno ne valja na mom monitoru, a mogu i da objasnim našta treba da obratite pažnju na vašim monitorima, da biste shvatili ušta gledate. - P.S. Ako treba da nacrtam, povod je bila poruka izvesnog - korisnika koja je zapocela jako tolerantno - sa 'Sta ti lupas, - ja tebe nista ne razumem...' Izvesni korisnici imaju i oporije izražavanje od ovog izvesnog korisnika. Svaki korisnik ima neko svoje vaspitanje i način izražavanja, a ja samo moderišem ovu konferenciju. Intervenišem na porukama samo ukoliko ima problema sa druge strane. Ukoliko imaš nekih dobrih ideja (ili bilo ko drugi), pošalji ih na Emajl pa ćemo da razradimo malo bolje ovu konferenciju. Takođe ukoliko imate primedbi pošaljite ih - ne ujedam (barem ne preko modema ;) ). Pretio sam da ću napisati FAQ u kome će biti detaljno skoro sve objašnjeno, ali sam kratak sa vremenom. Biće i to jednog dana, nadam se najesen pa ćemo izbeći beskrajna ponavljanja istih pitanja, do tada FAQ ostaje i dalje samo kao pretnja...
monitori.150 dalek, -> #147, isijan
>>> Imam ovaj digitalni, i stvarno je do j**a, ali ima i on svoje >>> tripove. Kad je ukljucena masina za ves i to na centrifugu, ekran Samo probaj da promeniš fazu. Imao sam sličan problem sa novim monitorom 1427X
monitori.151 isijan, -> #150, dalek
C:\>Samo probaj da promenis fazu. Imao sam slican problem sa novim C:\> monitorom 1427X Ajoj bre... Sto preko moje poruke? Pa zlaya se zalio na vesh masinu, ne ja :))
monitori.152 popovics, -> #151, isijan
§> Ajoj bre... Sto preko moje poruke? Pa zlaya se zalio na vesh §> masinu, ne ja E, zaj*bali ste se :). Usrer Deyan je to napisao :))
monitori.153 isijan, -> #152, popovics
C:\>§> Ajoj bre... Sto preko moje poruke? Pa zlaya se zalio na vesh C:\>§> masinu, ne ja C:\> C:\>E, zaj*bali ste se :). Usrer Deyan je to napisao :)) Moje iskreno izvinjenje zlayi :). Doduse i on se zalio na monitor, tako da nisam mnogo omasio.
monitori.154 jujo,
Da li neko zna pinout Herkules monitora? yooyo:
monitori.155 dtadic, -> #154, jujo
>> Da li neko zna pinout Herkules monitora? pin 1 - GND pin 2 - GND pin 3 - not connected pin 4 - not connected pin 5 - not connected pin 6 - Intensity pin 7 - Video pin 8 - H Sync TTL Positive pin 9 - V Sync TTL Negative
monitori.156 bastion,
Interesuje me kakav je 15" incni monitor Daewoo oznake 1518B (ili 518B -nisam potpuno siguran). Kakav je u odnosu na 1511B i kako izgleda u odnosu na 1511B? Da li je bolje kupiti njega ili 1511B? kakve su mu performanse, max. rezolucija, osvezavanje i sl. Molio bih odgovore sto pre jer je hitno! Unapred hvala.
monitori.157 novakovicn,
Jel zna neko nesto o Daewoo 511x. Kakav je itd? Novak
monitori.158 thug,
E i oko monitora se razmisljam... Predlozite 17" monitor, neki do 350 DM, kvalitetan koliko je to moguce... Ovde u ponudi su najpristupacniji DTK i DAEWOO. Koji je bolji? It's a matter of most urgency! Do groba zahvalan, thug :)
monitori.159 miskop, -> #158, thug
>> Predlozite 17" monitor, neki do 350 DM, 17" za 350 DM ? ;)
monitori.160 alien, -> #157, novakovicn
[] Jel zna neko nesto o Daewoo 511x. Kakav je itd? To je, prema karakteristikama (u današnje vreme) 14-inčni monitor s 15" dijagonalom. Bolje je odlučiti se za neki stvarno dobar 14" monitor i uštedeti 50 do 100 DEM ili dodati pedestak DEM i uzeti makar neki 15" Daewoo sa oznakom B iza broja ili npr. Samtron 5Bi.
monitori.161 thug, -> #159, miskop
soory.... u pitanju je 15" monitor... of kors... c-ya thug:)
monitori.162 ratman,
Imam monitor TOPFLY, star bar 3-4 godine. Kada se upali, slika je najpre OK, zatim se posle nekoliko minuta pojave plavi "duhovi" (na granicama dvaju boja plava je pomerena i malo razmazana). Ovo nestaje za 15-ak minuta kada se monitor ugreje. Sta bi bilo u pitanju, da li je na pomolu skoro riknjavanje? Pozdrav, Dejan.
monitori.163 ultra.boy, -> #162, ratman
Moj ortak ima isto TOPFLY 14". Kupio ga leta '92. I pojavilo mu se to isto sto i tebi. Tako mu sljaka monitor jos od januara '96, sa tim razmazanim bojama i ne crkava jos.
monitori.164 novakovicn,
Jel moze neko nesto da mi kaze o Daewoo 518b monitoru... Kakva su iskustva, duzina vidljive dijagonale itd... Novak
monitori.165 ventura, -> #164, novakovicn
> Jel moze neko nesto da mi kaze o Daewoo 518b monitoru... Kakva su > iskustva, duzina vidljive dijagonale itd... Monitor je za preporuku diagonala monitora je 15" a vidljivi deo je 14" frekvencija osvezavanja mu je u rasponu od 50-120Hz moze da izoblici sliku po nekoliko sema, podesava se putem menija. dimenzije full screen slike su 284mm(H)x212mm(V)
monitori.166 novakovicn,
Koja je razlika izmedju Daewoo 1511b i 518b? Da li sem u dizajnu ima i nekih drugih razlika? Novak
monitori.167 gkosta,
Od jutros mi treperi slika na monitoru (u vidu horizontalnih linija, s vremena na vreme). Zanima me da li neko zna sta bi to trebalo da znaci? Ako je ono sto ja mislim ;( gde su najjeftiniji monitori!? ;(((
monitori.168 alien, -> #166, novakovicn
[] Koja je razlika izmedju Daewoo 1511b i 518b? Da li sem u dizajnu [] ima i nekih drugih razlika? Ne bi trebalo da ima. I 518B i 512B su naslednici tj. zamena za 1511B i vode se kao "to je isto to". S druge strane, uobičajeno je da proizvođač, čak i pod istom oznakom, a naročito pod drugačijom, nešto sitno doradi/poboljaša, ali i učini nešto na pojeftinjenju proizvodnje (što se kompenzuje). Opšte je pravilo: ne postoje dva ista monitora.
monitori.169 alien, -> #167, gkosta
[] Od jutros mi treperi slika na monitoru (u vidu horizontalnih linija, s [] vremena na vreme). [] [] Zanima me da li neko zna sta bi to trebalo da znaci? To bi trebalo da znači da najverovatnije imaš manji kvar na monitoru, koji hitno treba da popraviš da ne bi imao veći kvar na monitoru. Kažem najverovatnije, a da bi eliminisao sumnju, probaj monitor na drugoj mašini (na drugom mestu). U prevodu: ponesi monitor do komšije ili najbližeg prijatelja i vidi da li se isto dešava. [] Ako je ono sto ja mislim ;( gde su najjeftiniji monitori!? ;((( Što najjeftiniji!? Sviđa ti se osećaj treperanja slike na monitoru, pa bi želeo da ga ponoviš? ;)
monitori.170 gkosta, -> #169, alien
> To bi trebalo da znaci da najverovatnije imas manji kvar na > monitoru, koji hitno treba da popravis da ne bi imao veci kvar na > monitoru. Gde predlazes da obavim popravku? > Sto najjeftiniji!? > Svida ti se osecaj treperanja slike na monitoru, pa bi zeleo da >ga ponovis? ;) Ne, ne, neeee... Nisi me dobro razumeo/ja se nisam dobro izrazio (svejedno!). Daleko od toga. Hiljadu puta sam sebi dokazao u zivotu da je sasvim istinito ono "kol'ko para tol'ko i muzike"! Ono sto sam ja pitao je bilo: ko prodaje najjeftinije monitore. Ali ne u smislu najkrdzavije i najbezveznije, nego od SVIH monitora ko ima fine cene. Pozdrav! :)
monitori.171 alien, -> #170, gkosta
[] Gde predlazes da obavim popravku? Nemam neki poseban savet. Najbolje je da probaš sa FIND u konferenciji Mali.Oglasi, a i da ostaviš tamo poruku u kojoj tražiš servisera (ako ti se već nije neko javio na osnovu poruke ovde). Okreni par telefona, pa izaberi ono šta ti odgovara. [] Ono sto sam ja pitao je bilo: ko prodaje najjeftinije monitore. Ali ne [] u smislu najkrdzavije i najbezveznije, nego od SVIH monitora ko ima fine [] cene. Pa... bilo bi malo glupo da sad nas nekolicina krenemo da se javljamo u fazonu "EVO JA, EVO JA!" :))) Opet, pogledaj Male.Oglase, uočićeš nekoliko ljudi koji relativno redovno oglašavaju po nešto i znaj da skoro svako od njih prodaje ili može da nabavi monitore i da se cene i izbor delimično poklapaju, a delimično razlikuju. Ima još par caka: Većina kabaste & skupe komponente kao što su monitori ne drži kod sebe, već ih uzmima po potrebi od dobavljača, pa ih nerado prodaje van konfiguracije. Ako npr. treba da dovlačim određeni monitor, rizik da se tebi taj monitor ne svidi (što nas obojicu dovodi u neprijatnu situaciju) ili da se, nedajbože, pokvari u garantnom roku, pa da moram još duplo da ga teglim, a da me ti mrziš što moraš da čekaš na popravku (što je još neprijatnija situacija), je isuviše veliki da bi se to isplatilo raditi za malu proviziju, a ako odrežem veću proviziju, rizikujem da zaključiš "ovaj je skup" i da me i ne pitaš pošto su druge komponente... Pipav posao i pipava odluka ;). Kod takvih stvari (kada 5% tamo ili 'vamo nije sitna stavka), zgodno je da znaš da ti se isplati ono šta se i prodavcu isplati, a to je da dođeš da pogledaš monitor ili monitore koje ima kod sebe, pa ako ti se svidi - platiš i nosiš, ako ne - nikom ništa. Nemoj da te brine ako je monitor malo stajao ili korišćen (za testiranje na prodavčevom stolu) - time dobijaš realniju sliku šta kupuješ. Važna je garancija. U svakom slučaju, znaj da u Beogradu ne postoji firma kod koje možeš doći i razgledati razne monitore (kao u robnoj kući) i kupiti šta ti odgovara po prihvatljivoj ceni. Nije mi poznato da iko tako nešto nudi čak i po znatno višim cenama. Ne postoji tržište za to, jer čak i kada bi to neko nudio, većina bi došla, razgledala, odlučila se i otišla kod onog koji to prodaje po nižoj ceni ;).
monitori.172 jolicm,
Treba mi informacijama o servisima za Daewoo monitore ... Hitno :)
monitori.173 johnnya,
Da li je normalno da B&W monitor može da izvuče rezoluciju 1024x768 (Windows radi na 65K boja), a da pri tome čisto crvenu i čisto plavu boju prikazuje kao crnu ? Znate ono 'Pasijans' ima sve crne karte... Video sam kod drugara B&W monitor koji pravi razliku...
monitori.174 dr.iivan,
Treba da kupim DOBAR kolor 14" monitor. Koji mi preporučujete?
monitori.175 jpedja, -> #174, dr.iivan
> Treba da kupim DOBAR kolor 14" monitor. > > Koji mi preporucujete? ja imam evo vec skoro godinu dana samsungov syncmaster 400b i mislim da je monitor odlican, dizajn je vrlo gotivan na monitoru je sve digitalno, i komanda za paljenje, jednom recju vrlo je dobar, pre toga sam koristio philps 104b i daewoo. Pozdrav, Pedja...
monitori.176 senna, -> #175, jpedja
>> Treba da kupim DOBAR kolor 14" monitor. >> >> Koji mi preporucujete? > >ja imam evo vec skoro godinu dana samsungov syncmaster 400b >i mislim da je monitor odlican, dizajn je vrlo gotivan >na monitoru je sve digitalno, i komanda za paljenje, Monitor zaista ima najbolju sliku, jedino shto mi smeta na njemu je mnogo ispupchen ekran...
monitori.177 dr.iivan, -> #176, senna
> >> Treba da kupim DOBAR kolor 14" monitor. > >> Koji mi preporucujete? > > > >ja imam evo vec skoro godinu dana samsungov syncmaster 400b > > Monitor zaista ima najbolju sliku, jedino shto mi smeta na njemu je > mnogo ispupchen ekran... Ok, a zna li neko kakav je AcerView 7134eL?
monitori.178 rkramer, -> #176, senna
C:\> C:\> Monitor zaista ima najbolju sliku, jedino shto mi smeta na C:\>njemu je mnogo ispupchen ekran... Da li si ti siguran da pricas o Samsungu 400b? Jedan od 14" monitora sa ravnijim ekranom, ako se ja pitam...
monitori.179 senna, -> #178, rkramer
> Da li si ti siguran da pricas o Samsungu 400b? Jedan od 14" monitora >sa ravnijim ekranom, ako se ja pitam... Ma.. Svi su okrugli.. Mada mi se chini da recimo AXIOM ima ravniji ekran. Mada, sada kad je 15 incha monitor 300 maraka, ne znam ko ziv kupuje 14-ice..
monitori.180 dr.iivan, -> #179, senna
> ekran. Mada, sada kad je 15 incha monitor 300 maraka, ne znam ko ziv > kupuje 14-ice.. Onaj ko nema para? A ako DOBAR 14" monitor košta 270 DM, onda nema teorije da DOBAR 15" košta 300 DM. Ili se možda varam?
monitori.181 senna, -> #180, dr.iivan
> A ako DOBAR 14" monitor kosta 270 DM, onda nema teorije da DOBAR 15" > kosta 300 DM. Ili se mozda varam? Pa.. Taj od 15" za 300 nije sigurno najbolji u klasi, ali je definitivno bolji od bilo koje 14-ice..
monitori.182 pips, -> #177, dr.iivan
> Ok, a zna li neko kakav je AcerView 7134eL? > sasvim ok monitor, rekao bih na oko bolji od 104b nesto kao daewoo a mozda i bolje.
monitori.183 juice, -> #181, senna
@> Pa.. Taj od 15" za 300 nije sigurno najbolji u klasi, ali je @> definitivno bolji od bilo koje 14-ice.. Hoces da kazes da je jedan Samsung 14" gori od nekgo low-class Daewooa 15"? Pa pre cu uzeti za 300DM dobar 14" monitor nego neku budj od 15" jer ipak nemam oci za bacanje. POzdrav!
monitori.184 dule.n, -> #181, senna
> Pa.. Taj od 15" za 300 nije sigurno najbolji u klasi, ali je > definitivno bolji od bilo koje 14-ice.. Argumenti?
monitori.185 senna, -> #183, juice
> Hoces da kazes da je jedan Samsung 14" gori od nekgo low-class >Daewooa > 15"? Pa pre cu uzeti za 300DM dobar 14" monitor nego neku budj od 15" > jer ipak nemam oci za bacanje. Pa ne znam jesi li ti video Daewoo 518X.. A ako jesi, a i dalje tvrdish da je samsung 400b bolji, onda si ochi vec izgubio ;)
monitori.186 senna, -> #184, dule.n
>Argumenti? Doci te pogledati.. ;)
monitori.187 lboki,
>tvrdish da je samsung 400b bolji, onda si ochi vec izgubio ;) ja tvrdim da je AcerView 7134eL mnogo bolji od navedene dvojice ...ako ne mnogo bolji onda barem za nijansu bolji...ovo govorim jer sam (silom prilika) na svom stolu drzao i Philips 104B i Samsung 400b i pola familije Daewoo-a... Acer, poredjenja radi, iako nije tehnicki predvidjen, izvlaci i 1600x1280 sa virgom od 4mb...pa vi vidite (znatizeljniji nek odu na sajt ) :)
monitori.188 alien, -> #181, senna
[] > A ako DOBAR 14" monitor kosta 270 DM, onda nema teorije da DOBAR 15" [] > kosta 300 DM. Ili se mozda varam? [] [] Pa.. Taj od 15" za 300 nije sigurno najbolji u klasi, ali je [] definitivno bolji od bilo koje 14-ice.. Nije baš tako. Ako je npr. ta 15-ica u stvari samo loša 14-ica (po karakteristikama) sa povećanom dijagonalom, onda je dobra 14-ica ipak bolji izbor. No, kako stvari stoje, a i kako monitori najčešće stoje na stolu po više godina, verovatno je najbolje odmah dodati još malo para i kupiti Daewoo 518B za 340 DEM. Od 15-inčnih monitora u toj klasi cena mogu još da preporučim i Samtron 5Bi.
monitori.189 rkramer, -> #187, lboki
C:\>Acer, poredjenja radi, iako nije tehnicki predvidjen, izvlaci i C:\>1600x1280 sa virgom od 4mb...pa vi vidite C:\>(znatizeljniji nek odu na sajt ) :) GoldStar 56m, bez frke izvlaci 1600x1280I...
monitori.190 dule.n, -> #186, senna
> Doci te pogledati.. ;) Jednog lepog dana... :) Jedno pitanje: Da li je svaki auto sa 1500 kubika bolji od svakog sa 1300 kubika? P.S. Svaka sličnost monitora i automobila je slučajna! ;)
monitori.191 senna, -> #188, alien
>[] Pa.. Taj od 15" za 300 nije sigurno najbolji u klasi, ali je >[] definitivno bolji od bilo koje 14-ice.. > > Nije bas tako. Ako je npr. ta 15-ica u stvari samo losa 14-ica >(po karakteristikama) sa povecanom dijagonalom, onda je dobra 14-ica >ipak bolji izbor. Aj josh jednom da ponovim, imash ti loshe 15-ice i za 500 maraka, ali imash solidne i za 300. Konkretno sam mislio na daewoo 518x, koji je mozda losh u 1024x768 (samo 60 Hz), ali je kvalitet slike u odnosu na Samsung 400b definitivno veci.. I druga stvar, ko normalan vozi 1600x1200 na manjem monitoru od 19" ;). Mislim, moze se, al obichno nisam mazohista ;)
monitori.192 juice, -> #191, senna
@> Aj josh jednom da ponovim, imash ti loshe 15-ice i za 500 maraka, ali @> imash solidne i za 300. Konkretno sam mislio na daewoo 518x, koji je @> mozda losh u 1024x768 (samo 60 Hz), ali je kvalitet slike u odnosu na @> Samsung 400b definitivno veci.. CEkaj, pa zar ovde ne vazi staro pravilo koliko para toliko i muzike? Da li je losa 15" od 500DM losija od ove od 300DM ili si mislio na konkretno Samsung? @> I druga stvar, ko normalan vozi 1600x1200 na manjem monitoru od 19" ;). @> Mislim, moze se, al obichno nisam mazohista ;) Ovo je po meni presudna stvar, ali eto, vazno je da se kaze da monitor izvlaci 1600x1200 a pritom se zanemaruje da li je moguce uopste raditi u tolikoj rezoluciji. PozdraV!
monitori.193 ultra.boy,
Da li neko ima iskustva sa SONY MultiScan 15sfII monitorom? Radi se o kupovini dotichnog.
monitori.194 dr.iivan, -> #191, senna
> > Nije bas tako. Ako je npr. ta 15-ica u stvari samo losa 14-ica > >(po karakteristikama) sa povecanom dijagonalom, onda je dobra 14-ica > >ipak bolji izbor. > > imash solidne i za 300. Konkretno sam mislio na daewoo 518x, koji je > mozda losh u 1024x768 (samo 60 Hz), ali je kvalitet slike u odnosu na > Samsung 400b definitivno veci.. Može li kvalitet slike nekog monitora biti dobar ako je taj monitor "loš u 1024x768"? > I druga stvar, ko normalan vozi 1600x1200 na manjem monitoru od 19" ;). > Mislim, moze se, al obichno nisam mazohista ;) Ne radi se o tome ko može više da izvuče, nego čija je slika bolja, koji je zdraviji i koji je, kad se sve sabere i oduzme, bolji. U tom kontekstu, može li svaki 15" monitor biti bolji od svakog 14" i može li 15" monitor od 300 DM biti bolji od 14" od 270 DM?
monitori.196 senna, -> #192, juice
> CEkaj, pa zar ovde ne vazi staro pravilo koliko para toliko i muzike? > Da li je losa 15" od 500DM losija od ove od 300DM ili si mislio na > konkretno Samsung? Znash i sam da nije uvek tako.. Neki monitori mogu da budu skuplji a da ne budu i bolji, da ne pominjem sad razne Philipse 105..
monitori.197 senna, -> #194, dr.iivan
> Moze li kvalitet slike nekog monitora biti dobar ako je taj monitor > "los u 1024x768"? Pa nije uopshte loshiji od dotichnog Samsunga 400b.. Jednostavno ne moze vishe od 60 Hz u 1024x768 i to je to. U svim ostalim rezolucijama je vishe nego dobar. > Ne radi se o tome ko moze vise da izvuce, nego cija je slika bolja, > koji je zdraviji i koji je, kad se sve sabere i oduzme, bolji. E bash to ti pricham, za to malo razlike u ceni dobijesh vecu dijagonalu, bolju sliku, ravniji ekran, bolje uradjene menije sa vishe parametara za podeshavanje, ukratko, jeste da nije kao neke skuplje 15-ice, ali je u direktnoj dilemi Daewoo 518X vs. Samsung 400b, Daewoo po meni definitivno bolji izbor. > U tom kontekstu, moze li svaki 15" monitor biti bolji od svakog 14" > i moze li 15" monitor od 300 DM biti bolji od 14" od 270 DM? A svaki je shirok pojam.. Uhvatiste se toga svaki ko pijan plota ;).. Ono, mogu ja da nadjem shugavu 14-icu i za preko 270, a shto se tiche nekih prebudzenih monitora HO HEJM proizvodjacha, mogu samo da kazem da je krdza i podvala uvek bilo i uvek ce biti, zato sam i dao konkretan primer monitora.
monitori.198 stefan, -> #197, senna
> Pa nije uopshte loshiji od dotichnog Samsunga 400b.. Jednostavno ne >moze vishe od 60 Hz u 1024x768 i to je to. U svim ostalim rezolucijama je >vishe nego dobar. A koliko može 518b?
monitori.199 ranx, -> #191, senna
> I druga stvar, ko normalan vozi 1600x1200 na manjem monitoru od 19" ;). > Mislim, moze se, al obichno nisam mazohista ;) Već se pričalo o ovome, ali ipak: ja vam, gospodo draga, ne bih preporučio više od 1024x768 na 15", a za optimalno smatram 800x600. Sve preko toga je previše sitno i sigurno ćete uhvatiti sebe kako s vremena na vreme nosem dodirujete ekran... Ja na 17" vozim 1280x1024, što je prilično OK, a 1600 je zaista preterano za sve bez 19" (ili čak 21).
monitori.200 mindcrime, -> #198, stefan
> Pa nije uopshte loshiji od dotichnog Samsunga 400b.. Jednostavno ne >moze vishe od 60 Hz u 1024x768 i to je to. U svim ostalim rezolucijama je >vishe nego dobar. St> A koliko moze 518b? Ja ne znam za 518b, ali DTK 570 BA moze 85Hz u 1024x768, a kosta oko 280 DEM.
monitori.201 dr.iivan, -> #197, senna
> > Ne radi se o tome ko moze vise da izvuce, nego cija je slika bolja, > > koji je zdraviji i koji je, kad se sve sabere i oduzme, bolji. > > E bash to ti pricham, za to malo razlike u ceni dobijesh vecu > dijagonalu, bolju sliku, ravniji ekran, bolje uradjene menije sa vishe > parametara za podeshavanje, ukratko, jeste da nije kao neke skuplje > 15-ice, ali je u direktnoj dilemi Daewoo 518X vs. Samsung 400b, Daewoo > po meni definitivno bolji izbor. Prosto ne mogu da verujem da 1 inč košta 30 DM. To do sada nisam video. > > U tom kontekstu, moze li svaki 15" monitor biti bolji od svakog 14" > > i moze li 15" monitor od 300 DM biti bolji od 14" od 270 DM? > > A svaki je shirok pojam.. Uhvatiste se toga svaki ko pijan plota > ;).. Ono, mogu ja da nadjem shugavu 14-icu i za preko 270, a shto se Ne može svaki biti širok pojam. Monitor je monitor. I ne govorim o tome kakav je koji monitor u odnosu na njegovu cenu, već u odnosu na druge monitore. Ti uporno pričaš kako je svaki 15" bolji od svakog 14", a na moju konstataciju da to ne mora biti tako (i da verovatno nije), ti kažeš da možeš da nađeš neku šugavu 14" i za preko 270 DM. (!?)
monitori.202 dr.iivan, -> #198, stefan
> > Pa nije uopshte loshiji od dotichnog Samsunga 400b.. Jednostavno > ne >moze vishe od 60 Hz u 1024x768 i to je to. U svim ostalim > rezolucijama je >vishe nego dobar. > > A koliko može 518b? Pa pričao je o 518x, osim ako to nije isto?