nabavka.1silence,
Odgovor na PCHARD.6:nabavka.727, stameni
> Mislim da sma ih slao u KOMUNIKACIJE.10. Kucaj:
> conf join komunikacije
> conf read $ stameni /a /t
> Pročitaj i odgovore, jer mislim da sam greškom izostavio reč
> "Rockwell" na šta mi je neko skrenuo pažnju...
Nadoh ih u: KOMUNIKACIJE.10:www.274
Sa drajverima koje sam ja dobio sa svojim Rockwellom isao je i iscrpan
DOC fajl sa AT komandama (ATComSet.doc). Evo ga prilažem, možda nekom
bude od koristi.
at-doc.rarnabavka.2dalex,
Da li neko zna gde može da se kupi adapter RS232,
za prebacivanje sa 25 pinskog na 9 pinski port.
Pošto je moguće da sam omašio neki od naziva, ovo mi je potrebno
iz sledećih razloga: drugar ima TV kartu, a za senzor
daljinskog upravljača ulaz je isti kao za miša, pa hoće da
od 25 pinskog porta napravi 9 pinski, kao za miša.
poz!
nabavka.3dejanp,
Hitno potreban DRAJVER za misa za NOTEBOOK PANASONIC, radi se o misu koji
se prikljucuje na PS/2 konektor za misa ili tastaturu.
nabavka.4kostja,
Jel nekome poznato ko se bakće kod nas sa
UMAX-ovim skenerima?
Videh jedan njihov malešni skener (Astra 600)
pa me zanima gde bi mogao da se poraspitam za
isti.
nabavka.5zdravkod,
Gde mogu da nabavim neki CD model sa daljinskim...CREATIVE 12x po
mogucstvu...
Zdravko
nabavka.6the.edge,
Zna li neko gde ima da se kupi Cannonov BJ color stampac? Nisam ga uopste
video u oglasima. :(
AcCeSS DeNiED
nabavka.7nesha,
Zna li neko gde ima onih y razdelnika za napajanje.. Trebalo bi mi par
komada..
nabavka.8jolicm,
Gde ima i pošto onih pljosnatih kablova koji vode od HDD kontrolera
do HDD drajva ??
nabavka.9miksa,
Ako neko ima pokvareni CD Sony CDU55E i zeli da ga se otarasi,
molim da se javi na tex707@net.yu
nabavka.10superhik,
-> #8, jolicm:> Gde ima i pošto onih pljosnatih kablova koji vode od HDD kontrolera
:> do HDD drajva ??
Imaš u prodavnici kablova u Sremskoj, a ako tu ne pronađeš, idi
do bilo kog servisa... :)
nabavka.11silence,
-> #8, jolicm> Gde ima i pošto onih pljosnatih kablova koji vode od HDD kontrolera
> do HDD drajva ??
Ima u ... (zaboravih kako se zove firma) kod Dače na Dorćolu. Samo je
skup u pxxxxxx... Kabl mu je 10 ili 15 DM! Ako ne nađeš ništa povoljnije
javi pa ću ti nabaviti tačnu adresu i br. telefona.
Izvini na sakatoj informaciji! :)
nabavka.12zoxy,
-> #8, jolicm> Gde ima i posto onih pljosnatih kablova koji vode od HDD kontrolera
> do HDD drajva ??
Obzirom da sam ja nekako nabavio (citaj:ukrao) iz jedne firme par metara ovoh
kablova, mene zanima gde ima konektora (cesljeva) za njih?
nabavka.13jvujnic,
Zna li neko gde se mogu nabaviti daljinski upravljači za kompjuter.
Kakve sve pogodnosti poseduje, koliko košta, utisci, i sl.
Takođe bi me interesovali FM tjuner kartice. Znači kvalitet, cena i tsl.
Hvala. :)
nabavka.14kenza,
-> #13, jvujnic>> Takode bi me interesovali FM tjuner kartice. Znaci kvalitet, cena i
Ovo i mene zanima, tako da... :)
nabavka.15kostja,
Jel neko zna gde se može naći FDD kabl sa priključkom
za strimer?
PS. Al sam se odrazio... ko razume, shvatiće.
nabavka.17joxzo,
-> #4, kostjaDistribucijom UMAX skenera kod nas bavi se firma Infotek iz
Beograda. Blizu informaciju nemam.
nabavka.18kostja,
-> #17, joxzo=> Distribucijom UMAX skenera kod nas bavi se firma Infotek iz
=> Beograda. Blizu informaciju nemam.
Znam, video sam tekst u Računarima... a i već
saznao gde ima dotični model koji me interesuje.
Hvala
nabavka.19steve.wai,
Ima li u YU zvanicni (ili nazvanicni) zastupnik MATROX-a ?
nabavka.20supers,
Ima li negde da se nabavi novi HP5L?
nabavka.21sljubisic,
Ima li neka Genius graficka tabla koja se moze naci ovde (od ova dva modela
sto se nude ;) a da provereno radi sa Photoshopom i pod Win 95 i pod NT4.0?
nabavka.22interlift,
-> #21, sljubisicIma u Sutlicu nekih Genius tabli ...
vkr
nabavka.23saint,
-> #21, sljubisic=> Ima li neka Genius graficka tabla koja se moze naci ovde (od ova dva
=> modela
Mislim da ti je bolje da uzmes neku od Wacomovih...
Ima ih u Computer Landu.
Nisu skupe.
nabavka.24johnnya,
Drugar je kupio još jedan štampač, pa se sada javio problem
nedostatka LPT2. Pošto su svi ISA slotovi zauzeti, da li postoje PCI
I/O karte ? Cena ? Gde ?
nabavka.25dtadic,
-> #24, johnnya>> Drugar je kupio još jedan štampač, pa se sada javio problem
>> nedostatka LPT2. Pošto su svi ISA slotovi zauzeti, da li postoje PCI
>> I/O karte ? Cena ? Gde ?
Nisam čuo da postoje PCI I/O karte.
Problem se može rešiti i sa preklopnikom 1 računar -> 2 štampača.
nabavka.26saint,
Kolika je razlika u preformansama izmedju AMD-a k6 200/MMX i
AMD-a K6 166/MMX ???
nabavka.27johnnya,
-> #25, dtadic >> Nisam čuo da postoje PCI I/O karte.
>> Problem se može rešiti i sa preklopnikom 1 računar -> 2 štampača.
Ako sam dobro razumeo ortaka, za taj preklopnik su mu tražili 60 dm !?!?
Da li taj preklopnik radi automatski ili mora ručno da se prebacuje
switch kada hoćeš da štampaš na drugom štampaču ?
nabavka.28bsto,
-> #27, johnnya >> Nisam čuo da postoje PCI I/O karte.
>> Problem se može rešiti i sa preklopnikom 1 računar -> 2 štampača.
>>Ako sam dobro razumeo ortaka, za taj preklopnik su mu tražili 60 dm !?!?
>>Da li taj preklopnik radi automatski ili mora ručno da se prebacuje
>>switch kada hoćeš da štampaš na drugom štampaču ?
Postoje dve vrste svičera za štampače: automatski i manuelni.
Prvi se koriste ako su svi štampači matrični, a drugi se
preporučuje ako je jedan od štampača laserski.
Cena se kreće u zvisnosti od vrste od 20 do 30 dm.
nabavka.29dtadic,
-> #27, johnnya>> Ako sam dobro razumeo ortaka, za taj preklopnik su mu tražili 60 dm !?!?
>> Da li taj preklopnik radi automatski ili mora ručno da se prebacuje
>> switch kada hoćeš da štampaš na drugom štampaču ?
Postoje ručni i automatski. Automatski su skuplji, ali ne mnogo - 60DEM je
u svakom slučaju previše.
Doduše, automatske preklopnike sam viđao samo u varijanti za povezivanje
2 računara na 1 štampač, a tebi, čini mi se, treba varijanta 1 računar na
2 štampača.
nabavka.30zdravkod,
Kakva su iskustva sa PHILIPS 10x cdrom-om?
Hitno...
Zdravko
nabavka.31colombo,
Kupujem LAPTOP PC/MAC svejedno, svejedno i koji je procesor
Ponude sa cenom i karakteristikama u mail.
nabavka.32zdravkod,
Kakva su iskustva sa Creative 24x sa daljinskim? Kako cita pirate,
da li mu je realna brzina itd...
Zdravko
nabavka.33morkin,
Kupio bih novu video karticu.
Ne mogu da priuštim sebi novi monitor. Da li novije kartice rade sa monitorom
sledećih karakteristika:
CRT 14" Non-glare, 90 degree, 0.28mm dot pitch
SIGNAL CONNECTOR Miniature D-15 connector
VIDEO SIGNAL RGB separate analog 0-0.7V
HORIZONTAL SIGNAL 31.5 KHz/35.5 KHz TTL positive or negative (30KHz-38KHz)
VERTICAL SIGNAL 50-70Hz TTL positive or negative
LIGHT OUTPOOT 25 Foot Lamberts minimum
VIDEO BANDWIDTH 45MHz at -3db
Ostale karakteristike teško da su od nekog značaja.
nabavka.34zlaya,
-> #33, morkin- Kupio bih novu video karticu.
-
- Ne mogu da priuštim sebi novi monitor. Da li novije kartice
- rade sa monitorom sledećih karakteristika:
Ukoliko ima standardan VGA 15pinski konektor u tri reda onda radi.
Nijednoj kartici nije problem da radi u manjoj rezoluciji. Problem imaš da
teraš pune rezolucije i pun refresh rate nove kartice na starom monitoru.
nabavka.35dr.iivan,
Elem, niko ne odgovara kakva su iskustva sa 24x Creative Labs-om sa
daljinskim?
Moze li zameniti 24x Teac-a?
Vredi li razlika od 30-40 DM do 32x Teac-a?
Hvala unapred..
nabavka.36poll,
-> #35, dr.iivan
32x !?
nabavka.37sjocic,
Ima li kakvih iskustava u koriscenju glodara sa tockicem ?
Kakav je Genius u poredjenju sa Logitech-om (Pilot Mouse +)
Negde sam nacuo da su drajveri za Geniusa bolji, mada mi je
to malo neverovatno ?
nabavka.38kenza,
-> #37, sjocic>> Kakav je Genius u poredjenju sa Logitech-om (Pilot Mouse +)
Ja imao Genius-a i sad imam Logitech Pilot. Razlika je ogrooomna,
ovaj Logitech je nekako udobniji :) Genius je mnogo tvrd a i ne
leži mi u ruci kao ovaj Logitech. Što se drajvera tiče, kod
Genius-a se ne sećam bilo kakvog dodeljivanja dužnosti srednjem
dugmetu, dok kod ovoga možeš da mu zadaš praktično šta god hoćeš
(najčešće je to double-click).
Poz.
nabavka.39jevta,
-> #35, dr.iivan> Elem, niko ne odgovara kakva su iskustva sa 24x Creative Labs-om sa
> daljinskim?
>
> Moze li zameniti 24x Teac-a?
Ama odlična iskustva. Creative 24x (3 primerka sam probavao)
čitaju dobro skoro kao Panasonic 24x. Od 3 teac-a 24x koji su
probali da čitaju iste medije (falične) 2 su se mučila i
pročitala oko 70%, a treći nije ni shvatio da je medija u njemu.
O Teac-u 32 sve najgore što se čitanja tiče. Bar serija koja mi
je dopala šaka, a ušla u ovu zemlju pre oko mesec dana.
nabavka.40jevta,
-> #37, sjocic> Ima li kakvih iskustava u koriscenju glodara sa tockicem ?
> Kakav je Genius u poredjenju sa Logitech-om (Pilot Mouse +)
Mogu ti porediti samo Logitech Mouseman+ i geniusa sa tzv.
točkićem. To je u stvari više neko dugme, poluga, šta li je koju
pritiskaš gore pa dole da bi vršio funkciju skrolovanja.
Razlika u osećaju je otprilike kao kada sedneš u Mercedesa, pa
posle toga u Trabanta.
Mislim da Mouseman+ vredi svaku od onih 97 dem koliko košta u
Computerlandu, a možda i genius net mouse vredi svaku od onih
30-ak dem za koliko se može naći kod nekih dilera.
nabavka.41zoran.r,
-> #37, sjocic=> Ima li kakvih iskustava u koriscenju glodara sa tockicem ?
=> Kakav je Genius u poredjenju sa Logitech-om (Pilot Mouse +)
=> Negde sam nacuo da su drajveri za Geniusa bolji, mada mi je
=> to malo neverovatno ?
Imam Genius Easy Scroll - to je onaj sa 5 tastera, zapravo 4
tastera i kuglica koja je ujedno i taster. Miš je odličan, sve sjajno
funkcioniše. Svakom tasteru se može dodeliti određena funkcija pa čak i
za svaku aplikaciju možeš imati poseban raspored funkcija po tasterima.
Tako npr. u Wordu klik na taster zatvara dokument a u Photoshopu taj isti
taster radi copy ili paste naredbu. Sva podešavanja se vrše uz pomoć
odličnog programa koji se dobija uz miš a čiji se updateovi mogu naći na
Internetu. Skoro je izašao update zbog podrške za IE 4.0.
Cena je 60 dm (toliko sam ga platio u Novom Sadu, verovatno je i u Bg
isto). Već posle 2 meseca rada sa njim mogu reći da mi je vrlo tesko da
kad odem kod druga radim sa običnim mišem i tek tada se vidi koliko olakšava
i ubrzava rad a naročito scroll funkcija. Ko ima para, toplo preporučujem.
nabavka.42kostja,
-> #38, kenza=> Ja imao Genius-a i sad imam Logitech Pilot. Razlika je ogrooomna,
Jel bi mogli da budemo malce precizniji?
U BG-u videh dva Logitech-a (pilot i mouse man, sas plusom),
tri Geniusa (Net, Net Pro i Easy Scroll), "jeftinog" MS Inteli
i još par anonimusa.
Razlike bi trebalo da su malčice obzirnije jebro je
i razlika u ceni osetna, izuzev u slučaju Easy Scroll i
Pilot+ je su oba 60DM.
Da budem precizan: Genius Net Mouse 30DM, Genius Net
Mouse Pro 40DM, AB WinScroll Mouse 50DM, Genius Easy
Scroll 60DM, Logitech Pilot+ 60DM, Logitech MouseMan+
97DM i MS Inteli 150DM.
nabavka.43borisb,
-> #41, zoran.r> funkcioniše. Svakom tasteru se može dodeliti određena funkcija pa
čak i
> za svaku aplikaciju možeš imati poseban raspored funkcija po
tasterima.
Kako stoje stvari u AutoCAD-u? Da li postoji mogućnost zumiranja mišem
(nešto kao SoftEngine, ne mislim na RealZoom iz 14-ice)?
Pitanje je i za one koji imaju Logitec-a.
nabavka.44trovac,
Da li neko zna gde moze da se nadje (kupi) obican IDE kabl?
nabavka.45kenza,
Hi!
Trenutno imam neke prijatelje koji se nalaze u Kini (blizu
Pekinga) i voljni su da mi donesu ploču i CPU. E sad, problem je
u tome što su našli sledeće cene: ASUS TX97 za 244$ i AMD K6 200
MHz 290$. Meni ovo malo smrdi na cene iz nekog ekvivalenta naše
"Šumadije", tako da bi mi koristila adresa nekog prodavca
hardvera sa normalnim cenama. U obzir dolazi i neki URL preko
koga bih mogao da dobijem ovu informaciju.
Poz&tnx.
nabavka.46livan,
Mom prijatelju je potrebna kartica koja bi imala video (TV) ulaz i izlaz.
Hteo bi da neku sliku sa videa ubaci u računar, spoji je sa nekom slikom
iz računara (koju bi generisao neki softver) i tako umiksano vrati na video.
Ne treba to da bude neka profi mikseta gde bi se obrađivao frejm po frejm,
već neko prosto titlovanje slike sa nekim šarenim tekstom. Malo sam se
raspitivvao i saznao da "svi putevi vode u MIRO". Pitanje je koja MIRO
(mada ne mora biti MIRO) kartica konkretno bi mogla da odradi taj posao?
Ima li neko iskustva sa ovim? Voleo bih da čujem zapažanja iz prakse.
Takođe, interesuje me pošto su takve kartice i gde ih ima kao i to kakvu
softversku podršku imaju.
Video sam kartice koje to, i mnogo više, rade ali koštaju reda veličine
1500 DEM. Njemu bi odgovaralo nešto u klasi tri puta jeftinije.
nabavka.47hercog,
-> #46, livan** raspitivvao i saznao da "svi putevi vode u MIRO". Pitanje je koja MIRO
** (mada ne mora biti MIRO) kartica konkretno bi mogla da odradi taj posao?
** Ima li neko iskustva sa ovim? Voleo bih da čujem zapažanja iz prakse.
Možda neki od novih Video blastera?
Sale
nabavka.48zormi,
-> #47, hercog* ** raspitivvao i saznao da "svi putevi vode u MIRO". Pitanje je koja
* ** MIRO (mada ne mora biti MIRO) kartica konkretno bi mogla da odradi taj
* ** posao? Ima li neko iskustva sa ovim? Voleo bih da čujem zapažanja iz
* ** prakse.
*
* Možda neki od novih Video blastera?
Ovih dana isprobavam miroPCTV karticu (oko 230). Iznenadilo me je da grebuje
i video sekvence u AVI formatu i to čak dosta pristojnog kvaliteta (zavisno
od izabrane kompresije). Jedino što je potreban jači računar (najbolji
kvalitet bez kompresije u 768 x 5xx snima reda par MB/s).
Za reprodukciju možda upotrebiti VirgeGX sa TV izlazom koja uz to lepo
saradjuje sa PCTV i košta reda 210 pa se zajedno uklapaju u budžet.
Sve ovo je naravno za amaterske primene...
nabavka.49livan,
-> #47, hercog-> Možda neki od novih Video blastera?
Ako može malo konkretnije. Intersuje me model.
nabavka.50ivan.hoe,
-> #48, zormi>Ovih dana isprobavam miroPCTV karticu (oko 230). Iznenadilo me je
>da grebuje
>i video sekvence u AVI formatu i to čak dosta pristojnog kvaliteta
>(zavisno
>od izabrane kompresije). Jedino što je potreban jači računar
>(najbolji
>kvalitet bez kompresije u 768 x 5xx snima reda par MB/s).
Hoćeš da kažeš da grebuje u toj rezoluciji koju si naveo u 25
frejmova u sekundi? Koja kompresija je u pitanju, neka MIRO
specijalna ili nešto standardno? 768x576 (recimo) bez kompresije bi
oduzelo par desetina MB/s.
nabavka.51gkosta,
-> #48, zormi
Moze li mi iko objasniti razliku izmedju sledece 2 MIRO kartice:
- PC TV
- PC TV Pro
I, da... Zashto se obichno kaze da "idu u kompletu, zajedno"?
nabavka.52zormi,
-> #50, ivan.hoe* Hoćeš da kažeš da grebuje u toj rezoluciji koju si naveo u 25 frejmova u
* sekundi? Koja kompresija je u pitanju, neka MIRO specijalna ili nešto
* standardno? 768x576 (recimo) bez kompresije bioduzelo par desetina MB/s.
Ima 10-tak standardnih vrsta kompresije. Ja koristim no compression ;)
jer skidam samo po nekoliko sekundi i ne čekam dodatno kodovanje (to
traje čak i na PII/300). Tačno, zapis ispadne 30-tak MB za nekoliko sekundi.
Broj fps se bira u meniju, ide do 30. Ipak, za te primene treba JAK
računar (piše i u uputstvu).
nabavka.53kostja,
-> #51, gkosta=> Moze li mi iko objasniti razliku izmedju sledece 2 MIRO kartice:
Pro varijanta ima i radio... pored TV signala.
=> I, da... Zashto se obichno kaze da "idu u kompletu, zajedno"?
Zato što zahteva da se u računaru nalazi SVGA karta.
nabavka.54zormi,
-> #51, gkosta* Moze li mi iko objasniti razliku izmedju sledece 2 MIRO kartice:
* - PC TV
* - PC TV Pro
Pro verzija je PCTV sa dodatnom malom karticom koja se namontira
u produžetku. Dodaje FM radio, podršku za stereo televiziju i još
neki MDS (?) ili tako nešto.
Ovi dodaci zasada nisu softverski podržani u NT4, samo pod Win95.
nabavka.55juice,
Ortak kupuje kompjuter pa zeli da postavi par pitanja:
1) Posto uzima K6 na 200 , koja ploca reda 250 dem se pokazala kao
dobra u kombinaciji sa ovim procesorom?
2) Da li graficka kartica Diamond Stealth 3D 2000 pro ima isti cip kao i
no name Virge DX 3D, tj. da li zaista Diamond vredi onih 60-70 dem vise
ili ne? Mozda mozete preporuciti neku bolju karticu koja kosta kao i
Diamond?
3) Da li bolji Teac24x ili Creative24x?
Pozdrav!
nabavka.56zormi,
-> #55, juice
Izbegavam da preporučujem, ali možda pomognem za ovo:
* 2) Da li graficka kartica Diamond Stealth 3D 2000 pro ima isti cip kao
* i no name Virge DX 3D, tj. da li zaista Diamond vredi onih 60-70 dem
* vise ili ne? Mozda mozete preporuciti neku bolju karticu koja kosta kao
* i Diamond?
Pro verzija Diamonda koristi VirgeDX chip, ("obična" verzija je
koristila "običan" Virge). U principu Diamond uvek izvuče 20-30%
brzine više zahvaljujući odličnim driverima. Uz to je (kažu) slika
čistija od konfekcijskih modela (kvalitetnija štampa i diskretne
komponente). Da li to vredi skoro duplo više....?
U istom rangu je recimo Miro 2000 3D koja ima tv izlaz i 2 MB
memorije ali VRAM. Koristi Virge VX chip.
Takodje i ATI Charger 3D, isto TV izlaz, 4M memorija.
nabavka.58stefan,
-> #56, zormi>U istom rangu je recimo Miro 2000 3D koja ima tv izlaz i 2 MB
>memorije ali VRAM. Koristi Virge VX chip.
Šta je VX čip, jel to onaj prethodni, kako ti napisa, "običan" Virge?
nabavka.59obren,
-> #55, juice> 2) Da li graficka kartica Diamond Stealth 3D 2000 pro ima isti cip kao
> i no name Virge DX 3D, tj. da li zaista Diamond vredi onih 60-70 dem
> vise ili ne? Mozda mozete preporuciti neku bolju karticu koja kosta kao
> i Diamond?
Ima isti čip, ali tu se sličnost završava ;) Imam ovde dva računara koji
se praktično jedino razlikuju kod HDD-a i grafičke, na jednom je upravo
Stealth 3D 2000 a na drugom "no-name" Virge DX. U slučaju no-name kartice
recimo, ono animirano otvaranja prozora u Windowsu "guta-frejmove" tako
da izgleda skokovito, dok to Stealth radi potpuno glatko jer karta postiže
da iscrta svaki prelaz. Naravno, možda razlog leži u boljim Diamondovim
drajverima, ali razlika u brzini postoji i može se videti i golim okom,
bez raznih benchmarkova.
Ako već kupuješ, uzmi Diamond Stealth 3D 200 Pro, ona ima Virge GX
čipset koji je malo noviji, a valjda i brži, uz istu cenu.
Što se tiče opravdanosti razlike u ceni od 60-70DM, to ti reba da
odlučiš. Realno, nije procentualno toliko bolja koliko je procenata
skuplja od no-nama kartica (što i inače obično nije slučaj kod bilo
kog hardvera), ali meni nije žao što sam uzeo Diamond. Za tu (donju)
klasu cena je verovatno ponajbolji izbor. Ako si spreman da daš još
para za stvarno dobru 2D kartu, sledeći izbor je Matrox Mistique
čija cena je sad jako pala.
nabavka.60zormi,
-> #58, stefan
* >U istom rangu je recimo Miro 2000 3D koja ima tv izlaz i 2 MB
* >memorije ali VRAM. Koristi Virge VX chip.
*
* Šta je VX čip, jel to onaj prethodni, kako ti napisa, "običan" Virge?
Virge - I generacija, EDO RAM.
Virge VX - I generacija, VRAM.
Virge DX - II generacija, EDO RAM.
Virge GX - II generacija, SDRAM.
nabavka.61spantic,
U redu. Šta sada kupiti od video karti? Koja je 3D karta koja
dobro stoji i kod igara, a da ne košta 600 DEM?
nabavka.62illusion,
-> #61, spanticMislim da ces se dobro zabaviti uz Explorer 3D karticu sa 128-Bitnim
Riva cipom,ili pak Diamond Viper V330 za koju tvrdim da je najbrza,
128-bitna konstrukcija,implementarne 3D akceleratorske funkcije,
nadogradiva i kosta manje od Millenium-a 2,od koga je naravno
brza!!!
nabavka.63vstan,
-> #55, juice> 1) Posto uzima K6 na 200 , koja ploca reda 250 dem se pokazala
> kao dobra u kombinaciji sa ovim procesorom?
GA 586 T2 (oko 220dem)
> 2) Da li graficka kartica Diamond Stealth 3D 2000 pro ima isti
> cip kao i no name Virge DX 3D, tj. da li zaista Diamond vredi
> onih 60-70 dem vise ili ne?
Vredi.
> 3) Da li bolji Teac24x ili Creative24x?
Teac 24x
nabavka.64dr.grba,
Molim za savet.
Treba da radim neke višestruke trange-frange promene opreme, pa je u
igri jedna gomila kojoj ne znam da procenim vrednost.
Reč je o matičnoj ploči TUC MB-8500, procesor Intel Pentium 75 MHz i
memorija 4x8 MB, 72-pinci 60 ns. Jeste zastarelo, ali fercera bez
ikakve greške već 18 meseci ("aaaa, to je onaj što kaže da mu Win95 ne
pada?").
Kolika je trenutna vrednost ove gomile?
nabavka.65zlaya,
-> #64, dr.grba- Treba da radim neke višestruke trange-frange promene opreme, pa
- je u igri jedna gomila kojoj ne znam da procenim vrednost.
-
- Reč je o matičnoj ploči TUC MB-8500, procesor Intel Pentium 75
- MHz i memorija 4x8 MB, 72-pinci 60 ns. Jeste zastarelo, ali
- fercera bez ikakve greške već 18 meseci ("aaaa, to je onaj što
- kaže da mu Win95 ne pada?").
-
- Kolika je trenutna vrednost ove gomile?
Ploča drljava je oko 150DEM, 32 Mb memorija oko 110DEM i I75 oko 50 DEM.
Ovo su ti cifre sa garancijom od godinu dana. Ova ploča ne bitrebalo da ide
preko 133Mhz, ali nisam 100% siguran. Ponudi mu pola od te cifre (150-160DEM),
i trebalo bi da bude zadovoljan.
nabavka.66dr.grba,
-> #65, zlaya>> Ploča drljava je oko 150DEM, 32 Mb memorija oko 110DEM i I75 oko 50 DEM.
>> Ovo su ti cifre sa garancijom od godinu dana. Ova ploča ne bitrebalo da
>> ide preko 133Mhz, ali nisam 100% siguran. Ponudi mu pola od te cifre
>> (150-160DEM), i trebalo bi da bude zadovoljan.
Ploča ide 'ladno do 200 MHz, provereno. Znam za NT Server koji sjajno
fercera na ovoj ploči.
Inače, ne nabavljam, već nudim (: Radi se o zameni staro za novo.
Tnx za info.
nabavka.67popovics,
Koji je najjeftiniji 24 pinac, normalno matrični, i kolika mu je cena,
ako se uzme polovan ( a dobar, odnosno da radi )?
nabavka.68jolicm,
Drugar ima priliku da za 500 dm kupi polovan Epson Stylus color 200
stampac i Epson 8??? color skener. Pi tome printer nema kolor glavu.
Da li je to normalna cena ( dal ce se z.....ti ??)
nabavka.69popovics,
Za koliko se minimalno može naći laptop/notebook sledećih
karakteristika:
- 286 8Mhz
- 1Mb ram
- 20Mb disk
- Mono grafika ( bilo koja )
- 3.5" FDD???
A za koliko se može naći štampač EPSON LQ-100, polovan, da radi???
P.S Predpostavljam da se laptop ne može naći nov... :)
nabavka.70morkin,
-> #69, popovics> Za koliko se minimalno može naći laptop/notebook sledećih
> karakteristika:
>
> - 286 8Mhz
> - 1Mb ram
> - 20Mb disk
> - Mono grafika ( bilo koja )
> - 3.5" FDD???
Čovek prodaje laptop 386SX ma 25MHz, 2 MB RAM, 40MB HDD, mono, 3.5FDD i
fax modem 2400 za 200 DEM. Niko nije hteo da kupi, ponajviše zato jer je
težak oko sedam kila.
nabavka.71popovics,
-> #70, morkin
▄- Čovek prodaje laptop 386SX ma 25MHz, 2 MB RAM, 40MB HDD, mono,
▄- 3.5FDD i fax modem 2400 za 200 DEM. Niko nije hteo da kupi,
▄- ponajviše zato jer je težak oko sedam kila.
Pravo da ti kažem, ovo sam pitao samo da znam, do koliko da skupljam. Da
imam tih 200 Dinara sa Extra kaMatom, kupio bih ga odma'. No, pitanje i
dalje važi dakle 286/8/1/20, težina nije bitna...
nabavka.72sljubisic,
Moze li neko da mi kaze kakva je kartica koja se odaziva na Diamond 64
VRAM PCI, odn. Stealth64 Video 3000 (sa S3 Vision 968 cipom i 2MB, i
prosirivo do 4 MB).
Za koliko se para moze naci ovde u Bg. ?
Hvala unapred na svakoj informaciji.
nabavka.73senna,
-> #72, sljubisic>Moze li neko da mi kaze kakva je kartica koja se odaziva na Diamond 64
>VRAM PCI, odn. Stealth64 Video 3000 (sa S3 Vision 968 cipom i 2MB, i
>prosirivo do 4 MB).
Ok kartica, ali za svoje vreme.. Danas je definitivno zastarela..
nabavka.74sljubisic,
-> #73, senna> Ok kartica, ali za svoje vreme.. Danas je definitivno zastarela..
OK, a moze li neko da mi kaze kolika je joj je okvirna vrednost kao
polovne (posto se kao nova vec teze moze naci ;) ?
Neka trampa je u pitanju pa kolegu interesuje koliko moze da vredi takvo
nesto.
Opet zahvaljujem unapred :)
nabavka.75senna,
-> #74, sljubisic> Neka trampa je u pitanju pa kolegu interesuje koliko moze da vredi takvo
> nesto.
Po brzini, kartica je u rangu cene od nekih 70-80 dm..
nabavka.76dr.iivan,
-> #62, illusion> Mislim da ces se dobro zabaviti uz Explorer 3D karticu sa 128-Bitnim
> Riva cipom,ili pak Diamond Viper V330 za koju tvrdim da je najbrza,
> 128-bitna konstrukcija,implementarne 3D akceleratorske funkcije,
> nadogradiva i kosta manje od Millenium-a 2,od koga je naravno
> brza!!!
Cena?
nabavka.77saint,
-> #76, dr.iivan=> Cena?
Kod nas ti je manje od 400DM
U inostranstvu je oko 200 DM
nabavka.78ivan.hoe,
-> #77, saint> U inostranstvu je oko 200 DM
Da nisi malo preterao sa niskom cenom? ;) To ti je negde oko $110 -
nema kartice sa Riva čipom za te pare.
nabavka.79saint,
-> #78, ivan.hoe=> Da nisi malo preterao sa niskom cenom? ;) To ti je negde oko
$110 -
=> nema kartice sa Riva cipom za te pare.
150 kanadskih dolara.
Ne znam koliki je odnos.
nabavka.80isijan,
-> #78, ivan.hoeC:\>Da nisi malo preterao sa niskom cenom? ;) To ti je negde oko $110
C:\>- nema kartice sa Riva cipom za te pare.
Cekaj, pa kod nas AGP Riva ne kosta vise od 270-290... Sto tamo ne bi bila
oko 200?
nabavka.81miskop,
-> #79, saint>> 150 kanadskih dolara.
>> Ne znam koliki je odnos.
1 kan. $ = 1 DM
nabavka.82saint,
-> #81, miskop=> 1 kan. $ = 1 DM
Onda je cena koju sam reko sasvim OK
nabavka.83dselic,
-> #81, miskop> 1 kan. $ = 1 DM
Pa i nije baš. :)
US$1 = DM1.8
US$1 = CAN$1.4
nabavka.84kiki,
-> #81, miskop> 1 kan. $ = 1 DM
Pa i nije baš tako.
30 kan. $ = 35 DM
nabavka.85bcvetkovic,
Zna li neko gde se moze nabaviti uredjaj za graviranje (prikljucuje
se na PC), kao i kolika je njegova cena?
Pozdrav
Bosko.
nabavka.86apopovic,
-> #85, bcvetkovic>Zna li neko gde se moze nabaviti uredjaj za graviranje (prikljucuje
>se na PC), kao i kolika je njegova cena?
kakvo graviranje ti je na umu?
CNC. Ako hoces kvalitetno onda pripremi 30 i kusur hiljada dolara -
pocetna cena (najslabiji laser).
(laser graving machine)
Ima na i-netu upoznavanje ...
Americka firma Universal, Svajcarska- Zund (u=sa dve tacke )
ili Nemacka- Euro laser (Hamburg)
ove CNC masine kao sto naziv kaze vodjene su PC-jem.
oblik: radni sto
itd, itd......................
nabavka.87bcvetkovic,
-> #86, apopovicTo nije za mene, vec za prijatelja. Ima firmu koja se bavi
pravljenjem privezaka i stampanjem na upaljace i tako nesto slino, pa
mu je potrebno da npr. logo neke firme izgravira na plocicu sa koje
ce posle ostavljati otiske na vec cemu.
Valjda ima i neceg jeftinijeg (sigurno mu nije potrebno lazersko
urezivanje).
nabavka.88dorian,
Koliko kosta Ink-Jet papir,?
i ako moze kontakt tel.
Pozdrav i hvala
Boban
nabavka.89sljubisic,
Poznanik je pred kupovinom nekog dobrog CD rezaca, samo je u dilemi
za koji model da se odluci. Treba mu savet za neki dobar, heavy-duty
model (podrazumeva se da ce ici na externu varijantu zbog hladnjenja,
i da ce biti vezana na Adaptec 2940), koji moze da reze oko 20-tak
CD-ova dnevno (sa forsiranim hladjenjem u vidu nekog near-by ventila-
tora :) i koji nema obicaj da ispusti dusu tri dana nakon isteka
garancije ;)
Pozeljno je takodje da lepo snima i muzicke i data CD-ove (tj. sve
formate) i da nije preterano izbirljiv po pitanju medije.
Uz sve napred receno da kazem da novac nije preterano ogranicavajuci
faktor, tj. spreman je da plati za kvalitet.
Ima li neko nekih iskustava po ovom pitanju?
nabavka.91ventura,
Jel zna neko gde u gradu ima da se kupi Tasna za notebook, ali da
bude malo veca posto treba da se stavi i printer + kablovi.
notebook je acer p166 a printer canon bjc-80, ako neko zna gde ima
da se kupi ili prodaje nek okaci Re: na mail.
nabavka.92morkin,
Da li mi se isplati da dam 130 DEM za Cyrix 200 Mhz (bez MMX) sa VX pločom?
nabavka.93rades,
Mozete li da mi preporucite neki solidan stampac (laser ili ink
jet) - nista profi, ono sto bi se reklo za kucnu upotrebu.
Vrlo je bitno da ne bude skup. ;)
nabavka.94the.edge,
-> #93, radesPogledaj neke iz HP DeskJet serije.
Ja imam 690C+ i veoma sam zadovoljan.
AcCeSS DeNiED
nabavka.95alien,
-> #92, morkin[] Da li mi se isplati da dam 130 DEM za Cyrix 200 Mhz (bez MMX) sa VX
[] pločom?
Zavisi od toga kakva je ploča.
nabavka.96morkin,
-> #95, alien> [] Da li mi se isplati da dam 130 DEM za Cyrix 200 Mhz (bez MMX) sa
> VX [] pločom?
>
> Zavisi od toga kakva je ploča.
Ajde mi malo to pojasni, molim te. Šta je prednost, a šta mana?
nabavka.97ratman,
Jedno pitanje:
Koliko jaka konfiguracija (orijentaciono) moze da se dobije
za cca. 1500 filatelistickih jedinica kada su u pitanju
laptop ili notebook PC-konfiguracije. Nisam se nikada
mnogo interesovao za prenosive racunare, ali
mi je neko postavio ovo pitanje, pa vas eto ja pitam.
Ovo se odnosi na polovne ispravne laptop/notebook-ove
koji mogu da se nabave u Beogradu.
Thanx na odgovorima-
Pozdrav,
Dejan.
nabavka.98jujo,
-> #92, morkin# Da li mi se isplati da dam 130 DEM za Cyrix 200 Mhz (bez MMX) sa VX
# plocom?
Dodaj jos malcice maraka i uzmi neki k6 koji ima mmx.
yooyo:
nabavka.99alien,
-> #96, morkin[] > [] Da li mi se isplati da dam 130 DEM za Cyrix 200 Mhz (bez MMX) sa
[] > [] VX pločom?
[] >
[] > Zavisi od toga kakva je ploča.
[]
[] Ajde mi malo to pojasni, molim te. Šta je prednost, a šta mana?
Prednost je ako je ploča potpuno ispravna i pristojna (ima
ime) i po mogućstvu kakvu-takvu garanciju.
S obzirom da ta ploča sigurno ili nije pristojna (jer pristojne
VX ploče ne dozvoljavaju magistralu 75MHz) ili ne može da radi pristojno
s tim procesorom (ako ne dozvoljava tu brzinu magistrale), ta kupovina
može da se isplati samo ako imaš malo duži rok da dobro istestiraš
tu kombinaciju, što u praksi znači da se isplati samo ako je ploča još
uvek pod garancijom.
U svakom slučaju, ne savetujem ti da kupovinu obavljaš sam, bez
pomoći nekog ko se u to razume nešto više.
nabavka.100juice,
-> #98, jujo@> # Da li mi se isplati da dam 130 DEM za Cyrix 200 Mhz (bez MMX) sa VX
@> # plocom?
@>
@> Dodaj jos malcice maraka i uzmi neki k6 koji ima mmx.
Ajde deder reci mi samo gde to ima neki k6 npr. na 166-200 sa plocom za
jos malcice maraka? Mislim, uzecu ga ja ako nista, pa zato pitam.
Pozdrav!
nabavka.101ultra.boy,
-> #92, morkin
> Da li mi se isplati da dam 130 DEM za Cyrix 200 Mhz (bez MMX) sa VX plocom?
Ne isplati se. Za te pare mozes da kupis procesor Intel PENTIUM 133Mhz ,
koji je daleko stabilniji od Cyrix-a.
Btw. Taj Cyrix 6x86 200 ne radi na 200 mhz , nego na 166Mhz, a i koprocesor
mu je jako slab.
Znaci, ako hoces za 130 dem, onda uzmi Intel 133 , a ako skupis malo vise
love uzmi Intel 200 MMX ili AMD K6 200.
Vlada
nabavka.102the.edge,
Treba mi savet oko kupovine ploce i procesora.
Zanima me da li je bolje da uzmem AGP plocu sa TX chipsetom
(ili neki noviji - da li ima?) na 100mhz i AMD3D-2/333 ili atx plocu sa
Intel Celeron 333?
Interesuje me brzina. Potreban mi je prvenstveno za Photoshop,
Cool3D - grafiku, za igre (ali bez 3dfx!) i za normalan i brz rad u windowsu.
Ne zanima me overclock procesora (zato mi nemojte savetovati Intel - ako je
samo u tome prednost), kao ni ATX funkcije (paljenje PCa preko tastature,
telefona, itd.). Koliko znam, sa ATXom bi morao da nabavljam i novo kuciste.
Dakle, brzina mi je najbitnija. Sta se vise isplati? Koje mi marke ploca
preporucujete (do sada sam koristio Soyo i veoma sam zadovoljan) i koju cenu
da ocekujem?
Hvala.
AcCeSS DeNiED
nabavka.103mika,
-> #102, the.edge A kako moze da se pali comp sa ATX preko tastature ili
telefona ?? Ja imam ATX kuciste, al to jos nisam provalio :)