video_kartice.103ztasic,
-> #100, saint║ Diler softverom :)))))
║ Bolje reci kriminalac...
║ Otimac para...
Ti lepo idi kod Microsoft-ovog zastupnika za Yu, ako ti tradicionalni
načini kupovine softvera na ovim (a bogami i ostalim prostorima) ne
odgovaraju. Sigurno su uslovi kupovine mnoogo povoljniji, nego kod
"kriminalaca" i "otimača para". ;>
║ Pirat...
Pročitaj još jednom moju poruku, i primetićeš da se i ova reč pominje. :)
video_kartice.104ztasic,
-> #99, miskop║ Zaboravio si sigurno da u Regional Settings namestiš USA
║ (English) pre instalacije, jer jedino tako može da se
Pa da, hvala na savetu, ispustio sam ovu "sitnicu" iz vida. :)
video_kartice.105ntadic,
-> #91, ztasic>>║ Svima preporucujem instalaciju DirectX 5.0.
>>║ Noviji su drajveri i imaju Microsoftovu saglasnost.
>>
>> Na žalost, Win97 PEE mi ne prihvata DirectX 5.0. :(
Promeni regional setings u USA pa probaj.
video_kartice.106supers,
-> #98, kostja
>> MS WINDOWS 97 Verzija sa 32Bit FAT i I.EXPLORER 3.0 59HE
>> MS WINDOWS 97 PEE Oper.sistem (FAT32) Panevropska verzija 34HE
Sadržaj WIN95 direktorijuma bez sumnje staje ripovan na 34 diskete,
bez obzira da li se radilo o američkom ili panevropskom OSR2.
Sve preko toga (šezdesetak disketa i slično) predstavlja prošireni
RIP sa direktorijumima u koje retko ko zaviruje.
Uveravam vas da OEM verzija cela staje u 34 diskete RIP-a.
Ko hoće razne prateće zezalice neka pribavlja CD OSR2.
Rekao bih da OSR2 na CD-u nije OEM verzija u strogom smislu te reči,
pa otuda i razlika u veličini.
video_kartice.107zoran.r,
-> #91, ztasic=> Na žalost, Win97 PEE mi ne prihvata DirectX 5.0. :(
Za instalaciju Direct X 5.0 neophodno je da default jezik bude
engleski. Dakle pogledati u Keyboard layout i Regional settings u
Control Panelu, instalirati DirectX i sve ponovo vratiti na stara
setovanja.
video_kartice.108kostja,
-> #106, supers=> Sadržaj WIN95 direktorijuma bez sumnje staje ripovan na 34 diskete,
=> bez obzira da li se radilo o američkom ili panevropskom OSR2.
=> Sve preko toga (šezdesetak disketa i slično) predstavlja prošireni
=> RIP sa direktorijumima u koje retko ko zaviruje.
Evo, teraš me da proverim, čekaj samo da se završi pakovanje...
Dakle, moja priča o OSR-u. Dotični OSR2 ima nekih 79Mb, za šta je
najvećim delom kriv CompuServe jer pored CS3KIT.EXE koji je nekih
5,5Mb u \OSR2\SETUP\ dir-u stoji i WOW.EXE koji je sitnih 19Mb. Taj
dotični WOW se može slobodno eliminisati jerbo nije potreban pri
instalaciji. CS3KIT je potreban, ali nije neophodan. Kada sistem
zavrišti za dotičnim jedan lepi ignore radi posao.
Dakle, potrebno je spakovati sve fajlove iz dir-a \OSR2\SETUP\
bez WOW.EXE od 19 mega. Tako spakovani OSR2 uz pomoć ARJ daje
42 arhive od kojih je arhiva A041 dugačka 1.388.116 bajtova.
Sad drugo je pitanje šta je još i kako je dodato od preostalih:
\OSR2\ADMIN\ 8.071.577 bajtova
\OSR2\OTHER\ 4.130.835 bajtova
\OSR2\USBSUPP\ 967.047 bajtova
Sa druge strane OSR2 smo 2 puta dobili, a OSR2 PEE nismo ni videli.
Prvi CD sa OSR-om smo dobili sa MSDN januar 1997 i nije se baš
proslavio što se tiče "reda i rada"... ovaj drugi iz oktobra 1997
radi sasvim fino i stabilno, čak ne znam ni šta će PEE kad OSR2
ima podršku za Central Europian pa se može namestiti kao zemlja
Slovenian. Nisam samo probao da li radi ona prepravka registrija
da se Slovenian preprevi u Serbian (Latin).
video_kartice.109kenza,
-> #108, kostja>> Slovenian. Nisam samo probao da li radi ona prepravka registrija
>> da se Slovenian preprevi u Serbian (Latin).
Radi - probao. :)
video_kartice.110saint,
-> #103, ztasic=> Procitaj jos jednom moju poruku, i primetices da se i ova rec pominje.
=> :)
Znam
video_kartice.111l.savic,
Da li neko zna koji model video karte je u pitanju?
Karta je VLB i na njoj piše Diamond Stealth. Ima dva megabajta
RAM-a i čip sa oznakom S3 868 Vision?
Uz ovu informaciju i drajveri bi dobro došli :)
video_kartice.112l.savic,
Potrebni AutoCAD 12 i Windows 3.11 drajveri za VLB karticu
Diamond Stealth S3 868 Vision.
Na Sezamu ih ne nađoh ni u diru, a ni uz neku poruku u
prethodnim tomovima ove konfrencije.
Ako je problem okačiti ih uz poruku, mogao bih i lično,
sa disketama da dođem po njih.
Možda bi i neka adresa na Internetu mogla da bude od
koristi, mada u to nisam siguran, znajući da je kartica poprilično
stara.
video_kartice.113sljubisic,
Ima li neko Miro VR2000 video karticu, a da je probao njene 3D opcije
na nekoj od igara? Radi li to uopste?
Konkretno, Miro VR2000 u saradnji sa jednom, cini mi se, Biostarovom
(SMC i Intel chipset) Pentium II plocom pocne da brljavi cim mu se sta-
rtuje nesto sto koristi hardversko 3D ubrzanje (recimo Lara Kroft II )
Cim se izadje iz te igrice i vrati ponovo u Win95 sve radi savrseno.
Takodje, kartica sasvim lepo radi i pod NT-om.
Sumnjao sam na karticu (neispravan primerak), pa sam je zamenio za drugu
ali se identicna prica ponovila. Nisam pri ruci imao neku drugu maticnu
plocu za probu, ali ako nista drugo pametno ne smislim, ni to mi ne gine.
Ima li neko slucajno slicna ili bilo kakva iskustva sa ovom karticom?
Unapred zahvalan za svaku pomoc.
video_kartice.114kostja,
-> #113, sljubisic=> Sumnjao sam na karticu (neispravan primerak), pa sam je zamenio za drugu
=> ali se identicna prica ponovila. Nisam pri ruci imao neku drugu maticnu
=> plocu za probu, ali ako nista drugo pametno ne smislim, ni to mi ne gine.
Koliko se sećam beše, negde ovde, priča o Miro kartici
koja je pravila isto tako neke probleme pa se ispostavilo
da su u pitanju drajveri (koliko se sećam "uslužni" prodavci
su odgovorili: "pa, šta hoćete... kartica je ispravna").
Jesi li probao da instaliraš Direct X 5.0 ... možda on
reši stvar?
video_kartice.115sljubisic,
-> #114, kostja>Koliko se secam bese, negde ovde, prica o Miro kartici
>koja je pravila isto tako neke probleme pa se ispostavilo
>da su u pitanju drajveri (koliko se secam "usluzni" prodavci
>su odgovorili: "pa, sta hocete... kartica je ispravna").
Pa, drajvere koje sam koristio dobio sam na CD-u uz samu karticu,
i trebali bi da su najsveziji. Isao sam i na www.miro.de i nisam
naisao na nista novo, neki update ili sl. Ima neki update koji resava
probleme sa 3D igricama, ali on je za VRX karticu iste firme.
>Jesi li probao da instaliras Direct X 5.0 ... mozda on
>resi stvar?
Upravo ga (5.0) pomenuti Tomb Raider (Lara Kroft II) instalira, ali ni
sa njima definitivno ne radi kako treba :(
Verovatno je do drajvera, jer opet da napomenem da kartica u W95 i NT-u
radi savresno dobro i brzo, a slika je ostra i jasna.
Dakle, traze se neki dobri drjaveri za Miro VR2000 :)
video_kartice.117kostja,
-> #115, sljubisic=> naisao na nista novo, neki update ili sl. Ima neki update koji resava
=> probleme sa 3D igricama, ali on je za VRX karticu iste firme.
Biće da dotičnoj ne odgovara generički drajver za S3
koji ide uz Direct X 5. Dakle, gledaj na njihovom
site-u kad će se pojavi update drajvera koji radi sa
Direct X 5.
video_kartice.118sljubisic,
-> #117, kostja>Bice da doticnoj ne odgovara genericki drajver za S3
>koji ide uz Direct X 5. Dakle, gledaj na njihovom
>site-u kad ce se pojavi update drajvera koji radi sa
>Direct X 5.
Da, najverovatnije da je to u pitanju :(
Hvala najlepse na savetima, kada (ako :) budem nabavio doticne drajvere
okacicu ih ovde, mozda zatrebaju jos nekom.
video_kartice.119l.savic,
-> #112, l.savic 'Ajd da ponovim molbu.
> Potrebni AutoCAD 12 i Windows 3.11 drajveri za VLB karticu
> Diamond Stealth S3 868 Vision.
>
> Na Sezamu ih ne nađoh ni u diru, a ni uz neku poruku u
> prethodnim tomovima ove konfrencije.
> Ako je problem okačiti ih uz poruku, mogao bih i lično,
> sa disketama da dođem po njih.
> Možda bi i neka adresa na Internetu mogla da bude od
> koristi, mada u to nisam siguran, znajući da je kartica poprilično
> stara.
U čemu je problem sa porukom iznad?
Da li stvarno niko nema ove drajvere ili ja pitanje
nisam formulis'o kako treba?
video_kartice.120emajsijuen,
Potrebni WIN95 driveri za Diamond Viper P9000 2MB VLB. Ajde, ako neko ima
(i ako mu nije tesko) neka mi ih baci na mail... :)
Pozdrav, Vlada
video_kartice.121kostja,
-> #119, l.savic=> U čemu je problem sa porukom iznad?
=> Da li stvarno niko nema ove drajvere ili ja pitanje
=> nisam formulis'o kako treba?
Ma, formulisao si ti pitanje kako treba, ali biće da
je u pitanju to što je kartica stara i odavno prevaziđena
(što se tiče tehnološke i proizvodne strane).
Dakle, mogao bi da vidiš na Internetu, ili da nađeš
neku dobru dušu da za tebe to uradi.
video_kartice.122bujic.p,
-> #119, l.savic>> Potrebni AutoCAD 12 i Windows 3.11 drajveri za VLB karticu
>> Diamond Stealth S3 868 Vision.
http://www.diamondmm.com/products/drivers/driver-index.html
Na ovoj adresi su drajveri za Diamond video kartice.
Ima gomila Stealth kartica, ne znam tačan naziv tvoje
(na primer Sealth64 Video 2120XL koristi čip S3 Vision868).
video_kartice.123snejk,
Ima li ko novijih drajvera za w95 za et6000?
video_kartice.124epson,
-> #123, snejk
│ Ima li ko novijih drajvera za w95 za et6000?
└─────────────────────────────────────────────────
Ide.
w95et6.zipvideo_kartice.125vstan,
- novo -
windows/drivers/display/*.*
---------------------------
1677_380.zip 1879k MGA Millennium/Mystique drajveri, Rev.3.80 (Win95)
Najnovija verzija (decembar'97) PowerDesk-a za sve
Matrox Mystique i Millenium kartice (Win95).
video_kartice.126sdanijel,
Ortak ima graficku karticu VR 2000 sa TV izlazom.
Problem je sledeci : Na video je spojio karticu sa skartom
i sve radi kako treba osim sto mu sve snimi crno-belo
a na TV-u se vidi u boji (tv dobija signal sa videa
preko antene). Probali smo da cakamo sve prekidace
na videu i nista. Na mom videu ta kartica radi bez
problema (da ne mislite da mu video ne snima dobro
zato sto bilo koji program mu snimi OK u boji).
Stvarno ne znam u cemu je problem.
HELP
video_kartice.127steve.wai,
-> #126, sdanijelKada video snima neki TV kanal dobija signal sa antenskog ulaza ponasa se kao
birac kanala na TV-u Ali kada dobija signal sa AUX VIDEO IN ili tako nesto to
je kompozitni video signal koji je potpuno drugaciji od prvog. Tako da nije
iskljuceno da je video neispravan , Ali posto na TV proslijedi signal u boji
bice da nedto nije podeseno kako treba , A to se obicno rjesava bez lemilice, a
ponekad i bez srafcigera .
poz...
video_kartice.128sqweaky,
U fajlu je comp.sys.ibm.pc.hardware.video FAQ i spisak čipova
video kartica sa informacijama.
video.zipvideo_kartice.129jujo,
Sigurno znate za UniVBE ili DisplayDoctor. Specijalno za vlasnike
S3 kartica, saljem TSR program koji dodaje podrsku za VESU 2.0
za sve S3Trio kartice i novije (ukljucujuci i Virge). Rezidentan je,
zauzima oko 4k, dosta igara i programa rade, cak i razorazni demoi.
Ima podrsku i za LowRes modove, Linear framebuffering i HiColor
modove.
I sto je najbitnije. TOTALNO JE FREEWARE I NEMA NIKAKVE REGISTRACIJE
yooyo:
s3vbe318.zipvideo_kartice.130ranx,
-> #129, jujo> S3 kartica, saljem TSR program koji dodaje podrsku za VESU 2.0
> za sve S3Trio kartice i novije (ukljucujuci i Virge). Rezidentan je,
A šta se dešava pod W95 - ima li svrhe tu ga instalirati?
video_kartice.131jujo,
-> #130, ranx# > S3 kartica, saljem TSR program koji dodaje podrsku za VESU 2.0
# > za sve S3Trio kartice i novije (ukljucujuci i Virge). Rezidentan je,
#
# A sta se desava pod W95 - ima li svrhe tu ga instalirati?
Nisam probao...Nemam W95!
yooyo:
video_kartice.132jjerry,
Jel' probao neko dosad,ili makar zna kako izgleda,Matrox M3D ?
Video sam na Matroxovom sajtu stvarno lepe slike i teksotve kako
M3D radi u potpunosti (i ima iste mogucnosti) kao Voodoo ,poshto i
sam ima PowerVR chip.Za 99 dolara stvar je vrlo povoljna (sa 4MB
SDRAM ,iskljuchivo za smeshtanje tekstura (!) ) pa me interesuje
gde ovde ima da se kupi i gde uopshte ovde ima nekog ko prodaje
Voodoo kartice ?
Treba hitno odgovor..stvarno.
:)
video_kartice.133jjerry,
OK,a da li zna neko makar adresu nekog Matroxovog distributera ovde
,pozheljno u Beogradu ?
video_kartice.134kostja,
-> #132, jjerry=> sam ima PowerVR chip.Za 99 dolara stvar je vrlo povoljna (sa 4MB
=> SDRAM ,iskljuchivo za smeshtanje tekstura (!) ) pa me interesuje
Cena od 99 dolara i 4Mb samo za teksture su zato što
je to add-on kartica, što će reći da ti treba neka
prava 2D kartica na koju se kači dotični 3D dodatak.
video_kartice.135jjerry,
-> #134, kostjaNaravno,naravno,znao sam to.Sada imam "samo" Matrox Mystique II sa
4MB na sebi.Naravno,poshto je to ochajan 3D akcelerator,a ne bih da
bacam sve i da uzmem npr. Orchid Righteus (najbolji je) onda sam
mislio da za male pare dobijem sasvim pristojnu (i) igracku mashinu.
video_kartice.136saint,
-> #135, jjerry=> Naravno,naravno,znao sam to.Sada imam "samo" Matrox Mystique II sa
Sta mislis da uzmes?
BTW
Kako ti radi Qukake II na sadasnjoj masini?
Mislim u kojoj rezoluciji bez kocenja?
video_kartice.137ivan.hoe,
-> #135, jjerry>bacam sve i da uzmem npr. Orchid Righteus (najbolji je) onda sam
>mislio da za male pare dobijem sasvim pristojnu (i) igracku mashinu.
Najbolji je Canopus Pure 3D (po svim mogućim testovima i svim
mogućim časopisima) sa 6M RAM-a i TV izlazom. Treba jedan
da mi stigne uskoro, pa ćete čuti impresije.
video_kartice.138jjerry,
-> #136, saint Pa mislio sam da uzmem neku 3dfx karticu,konkretno sam se
razmishljao da li da uzmem samo Matrox M3D kao upgrade,Orchid
Righteous 3D ili Diamond Monster 3D II (nova kartica,podrzhava i
Voodoo2)
Dakle,definitivno ce biti neka sa Voodoo i Voodoo2 akceleracijom.
Shteta,na Righteous 3D II ce se prichekati,pa cu verovatno uzeti
Diamonda.Ako neko ima razloge za i protiv uzimanja,neka mi kazhe i
to shto pre,molim vas !
video_kartice.139jjerry,
-> #137, ivan.hoeZnash li mozhda njihovu Web stranu ?
E,i btw.,poshto si u materiji,hajde mi lepo preporuchi neku dobru
3dfx karticu (sve nove koje podrzhavaju Voodoo2 imaju 8MB fast edo
rama) sa 6-8 rama. (Kad sam rekao dobru,mislio sam na 2,3 koje su
apsolutno najbolje u svojoj klasi,prema testovima iz stranih
chasopisa)
P.S Ako mozhe one koje trenutno podrzhavaju i Voodoo2 (da ne bih
kupovao novu vec posle godinu dana) i,da li sam rekao,sa cenom do
250-300 dolara.
10X puno.
video_kartice.140kostja,
-> #136, saint=> Sta mislis da uzmes?
A šta ti misliš da poduzmeš da promeniš taj tvoj
komando način diskusije u konferenciji?
Ovo ti je već jedno 15-20 put da ulećeš gotovo na
kraju diskusije i postavljaš tako nebulozna pitanja.
Budi dobar pa pogledaj poruke od pre par dana.
video_kartice.141ivan.hoe,
-> #139, jjerry>Znash li mozhda njihovu Web stranu ?
www.canopuscorp.com
Možeš da probaš i www.3dfx.com, ili da se prikačiš na njihov news
server: news.3dfx.com.
>E,i btw.,poshto si u materiji,hajde mi lepo preporuchi neku dobru
>3dfx karticu (sve nove koje podrzhavaju Voodoo2 imaju 8MB fast edo
>rama) sa 6-8 rama. (Kad sam rekao dobru,mislio sam na 2,3 koje su
>apsolutno najbolje u svojoj klasi,prema testovima iz stranih
>chasopisa)
Evo ovako, Voodoo (1):
Canopus Pure 3D 6M EDO RAM-a 35ns (2 frame buffer + 4 teksture)
Diamond Monster 3D 4M 50 ns (2 + 2)
sa ove dve nema greške ;) Cene od $140 (OEM) do $180.
>P.S Ako mozhe one koje trenutno podrzhavaju i Voodoo2 (da ne bih
>kupovao novu vec posle godinu dana) i,da li sam rekao,sa cenom do
>250-300 dolara.
Kartice sa Voodoo2 čipom još nisu u prodaji, a očekuju se negde u
martu. Prva će verovatno biti Diamond Monster 3D II, i biće nekih
$250 za verziju sa 8M. Što se ostalih tiče, još se ništa ne zna,
ali se verovatno očekuju negde u isto vreme. Zato najbolje pričekaj
još malo, pa vidi :) Mene lično najviše zanima Canopus-ova
varijanta. Kartice sa Voodoo2 čipom imaju i jedan zgodan štos.
Naime, možeš da kupiš dve i da ih povežeš pass-through kablom, čime
praktično udvostručuješ performanse (SLI mod).
Ivan
video_kartice.142saint,
-> #140, kostja=> A sta ti mislis da poduzmes da promenis taj tvoj
=> komando nacin diskusije u konferenciji?
Nisam bio u mogucnosti da pristupim Sezamu
negde oko 5 dana tako da sam sve iz confi
obelezio SEEN pa sam zato postavio nekoliko
"nebuloznih" pitanja.
video_kartice.143saint,
-> #141, ivan.hoe=> Mozes da probas i www.3dfx.com, ili da se prikacis na njihov news
=> server: news.3dfx.com.
Bio sam na njihovom sajtu i pominju se GLIDE drajveri
kao za sve kartice ne navodi da li je za vudu ili za sve.
Da li mogu nekako da se iskoriste sa jednim budjavim
S3 Virge-om? Konkretno Pandemonium II ili OpenGL Quake Iili II ?
video_kartice.144ivan.hoe,
-> #143, saint> Bio sam na njihovom sajtu i pominju se GLIDE drajveri
> kao za sve kartice ne navodi da li je za vudu ili za sve.
> Da li mogu nekako da se iskoriste sa jednim budjavim
> S3 Virge-om? Konkretno Pandemonium II ili OpenGL Quake Iili II ?
Glide je samo za Voodoo (i Voodoo Rush) kartice. Dakle, Virge
ostaje buđav ;)
video_kartice.145gogica,
-> #138, jjerry}} Pa mislio sam da uzmem neku 3dfx karticu,konkretno sam se
}} razmishljao da li da uzmem samo Matrox M3D kao upgrade,Orchid
}} Righteous 3D ili Diamond Monster 3D II (nova kartica,podrzhava i
}} Voodoo2)
}}
}} Dakle,definitivno ce biti neka sa Voodoo i Voodoo2 akceleracijom.
}} Shteta,na Righteous 3D II ce se prichekati,pa cu verovatno uzeti
}} Diamonda.Ako neko ima razloge za i protiv uzimanja,neka mi kazhe i
}} to shto pre,molim vas !
Da se ubacim u pricu.
Ja imam Diamond FireGL 1000 pro sa Premedia 2 cipom. I veoma sam
zadovoljan sto se tice igara. Quake I i II rade odlicno u 640x480x32
stvarno klize, moze i u 800x600x32 cak i u 1024x768 ali 16bit paleta.
Tomb raider II je takodje odlican, znaci i OpenGL i Direc3D!
Da napomenem da kartica radi bolje sa 3Dlabs drajverima nego sa orgi-
nalnim. I jos nesto ste to na masini K6/200 sa 64MB SDRAM-a.
Imao sam u masini Matrox Milenium II i poredjenje nema smisla.
Baci pogled na sliku iz Lare 2. Opera House.
opera.jpgvideo_kartice.146jjerry,
-> #145, gogicaOK,hvala..jebiga,opravdano sam skeptichan zbog imena koje nikad
nisam ni chuo.Inache Diamond Monster 3D II ima da se naruchi na
Diamondovom sajtu i koshta 249,98$ :)
Nazhalost,Orchidov Voodoo2 predstavnik ce izaci tek negde u Aprilu.
Btw. poshto sam imam Mystique II,jel' mogu samo da ubacim novu
karticu u komp i da rade u simbiozi :)
Inache,kakve su 2D (Windows...) performanse Voodoo kartica ?
(Zato sam i pitao za Mystique II)
video_kartice.147ivan.hoe,
-> #146, jjerry>Inache,kakve su 2D (Windows...) performanse Voodoo kartica ?
>(Zato sam i pitao za Mystique II)
Nema ih. Voodoo karte su isključivo 3D i povezuju se sa postojećim
2D kartama eksternim kablom.
Btw, nešto si mnogo zapeo za Righteous, a ima toliko boljih kartica.
Baci samo pogled na www.quantum3d.com i njihove Obsidian karte.
Najbolje i najstandardnije rešenje je verovatno Monster.
video_kartice.148ivan.hoe,
Malo testova poznatijih 3D kartica u popularnoj igri Quake 2.
Nemojte da vas naplaši onaj P2 300MHz pri naslovu, slične rezultate
je moguće dobiti i na dosta slabijim mašinama.
test.htmvideo_kartice.149ivan.hoe,
-> #145, gogica> Ja imam Diamond FireGL 1000 pro sa Premedia 2 cipom. I veoma sam
Ima li to čudo punu OpenGL podršku? Što će reći, da li je
upotrebljiv u programima tipa 3D Studio MAX 2?
video_kartice.150gogica,
-> #149, ivan.hoe}} Ima li to cudo punu OpenGL podrsku? Sto ce reci, da li je
}} upotrebljiv u programima tipa 3D Studio MAX 2?
Postoje Heidi drajveri koji dolaze uz karticu.
Pri dizanju Max-a treba da cekiras Glint Hardware i to je to.
Ovo radi samo pod NT-om. Sa MAX-om 2 nisam probao.
video_kartice.151jjerry,
-> #147, ivan.hoe A kabl se dobija inache uz kartu ? (glupo pitanje,verovatno).
Znachi samo ubacim u slobodan PCI slot,povezhem kablom i vozim. A
inache,koje ce drajvere taj "spoj" da koristi.Da li ce koristiti i
Mystique-ov MGA Powerdesk i Glide i DirectX drajvere Voodoo kartice?
Inache,ima strashno puno problema vezanih za Voodoo kartice,shto me
je malo i zachudilo (sa news.3dfx.com),izmedju ostalog,nema Voodoo-a
pod bilo kojim NT-om.Jedino da instaliram W95 ili da sachekam NT WS
5.0 sa naprednijim DirectX-om..
video_kartice.152saint,
-> #147, ivan.hoe=> Nema ih. Voodoo karte su iskljucivo 3D i povezuju se sa postojecim
=> 2D kartama eksternim kablom.
Nisu sve.
Imas na primer Hercules Stingray koji je i obicna graficka
ali na sebi ima jos i voodo chipset.
video_kartice.153jjerry,
Benchmarkovi za novu Diamond Monster 3D II.Videcete da radi ako ne
svuda bolje,ono bar ekvivalentno sa dosta dobrom Quantum Obsidianom,
i to dual voodoo,odnosno Sli.Odluchio sam da 100% kupujem Monster
3DII kad izadje,a to je inache 3.marta.Inache,vec oko hiljadu ljudi
se pretplatilo na nju.
P.S Koja je razlika izmedju Voodoo i Voodoo Rush chipseta. Znam da
recimo Rush ubrzava i igre koje su u Windowed modu,odnosno ne
full-screen,e a ostalo ?
m3dii.arjvideo_kartice.154kostja,
-> #138, jjerry=> razmishljao da li da uzmem samo Matrox M3D kao upgrade,Orchid
=> Righteous 3D ili Diamond Monster 3D II (nova kartica,podrzhava i
=> Voodoo2)
Jeste, ali koliko ja videh kod nas je Matrox M3D
300-tinak maraka.
video_kartice.155saint,
-> #153, jjerry=> 3DII kad izadje,a to je inache 3.marta.Inache,vec oko hiljadu ljudi
=> se pretplatilo na nju.
Kako si se to pretplatio?Gde?Inet?
video_kartice.156ivan.hoe,
-> #151, jjerry> A kabl se dobija inache uz kartu ? (glupo pitanje,verovatno).
Dobija se uz kartu.
>Znachi samo ubacim u slobodan PCI slot,povezhem kablom i vozim. A
Baš tako.
>inache,koje ce drajvere taj "spoj" da koristi.Da li ce koristiti i
>Mystique-ov MGA Powerdesk i Glide i DirectX drajvere Voodoo kartice?
Opet si u pravu :) Koriste se oba drajvera, Matroxov za 2D, Voodoo
za 3D. Inače, ovakva kombinacija je dosta česta.
>Inache,ima strashno puno problema vezanih za Voodoo kartice,shto me
>je malo i zachudilo (sa news.3dfx.com),izmedju ostalog,nema Voodoo-a
Imaj na umu da su u pitanju korisnici iz celog sveta, pa to onda i nije
strašno mnogo.
video_kartice.157ivan.hoe,
-> #152, saint> Nisu sve.
> Imas na primer Hercules Stingray koji je i obicna graficka
> ali na sebi ima jos i voodo chipset.
Znao sam da će neko da me upeca ;) Stingray u sebi ima Voodoo Rush
čip, koji osim toga što može da prikazuje 3D i u prozoru (Voodoo je
SAMO full-screen), ima i daleko lošije performanse. Iz tog razloga
sam ga preskočio :)
video_kartice.158jjerry,
-> #154, kostja> Jeste, ali koliko ja videh kod nas je Matrox M3D
>300-tinak maraka.
E vish shta ti je Jugoslavija.Ima da se naruchi napolju za 99
dolara,shto mu dodje negde oko 180 maraka. Sramota...dakle kupish
napolju za 180 maraka,dodjesh ovde,prodash za 300..c-c-c-c..
video_kartice.159jjerry,
-> #155, saintNe..idesh na www.diamondmm.com pa onda na slichicu M3D II i tamo
imash jedan hypertext (i slika) koji pishe Pre-order program.
Napishe ti cenu,ti mu dash kvantitet,broj kreditne kartice..
Medjutim,ne nadaj se da ce to da funkcionishe jer nashe kartice
naravno ne vazhe u svetu. :)
video_kartice.160jjerry,
-> #156, ivan.hoe Ja sam uvek u pravu :)
video_kartice.161saint,
-> #159, jjerry=> Medjutim,ne nadaj se da ce to da funkcionishe jer nashe kartice
=> naravno ne vazhe u svetu. :)
Cek cek pa kako si se onda pretplatio?
video_kartice.162vsgdoo,
Hi.
Imam jedan prilicno gadan problem od kako sam svoju staru graficku
karticu Trident 9440 Agi sa 1 mb memorije zamenio sa S3 Trio 64V2 sa 2 mb.
Karticu sam normalno prijavio i instalirao drajvere koje sam skinuo sa
www.s3.com i u w95 radi odlicno i u cistom dosu isto tako, ali kad iz w95
pokrenem neki dos program koji ne koristi iskljucivo tekstualni rezim rada
cela masina se blokira toliko da joj da ne pomaze nista sem
reseta na dugme :( .
Ima li iko ideju sta je to i kako se leci ?
Hvala u napred...
Pozdrav
Vladimir
video_kartice.163zormi,
-> #146, jjerry* Inache Diamond Monster 3D II ima da se naruchi naDiamondovom sajtu i
* koshta 249,98$ :)
U pitanju su prednarudžbine jer ih još ne proizvode. Meni se ne dopada
što ne mogu da rade u prozoru (samo full screen i to 800x600) jer za
FS98 mi treba i pomoćni prozor za navigaciju ;), a sa Viper-om imam
oko 40 fps, više mi i ne treba.
video_kartice.164jjerry,
-> #161, saintPa nisam..ko kazhe da jesam.Najverovatnije cu da kupim u
Madjarskoj,poshto poznajem Budimpeshtu..
video_kartice.165saint,
-> #163, zormi=> U pitanju su prednarudzbine jer ih jos ne proizvode. Meni se ne dopada
=> sto ne mogu da rade u prozoru (samo full screen i to 800x600) jer za
Zar tamo u onim testovima sto su poslati za Quake II fps
nemaju rezultati i za Voodo II i to u 640X480 ?
video_kartice.166jjerry,
-> #163, zormi> sto ne mogu da rade u prozoru (samo full screen i to 800x600) jer za
>f98 mi treba i pomocni prozor za navigaciju ;), a sa Viper-om imam
>ko 40 fps, vise mi i ne treba.
Da znam za to...Voodoo Rush ubrzava i Windowed aplikacije ,dok
obichan Voodoo to ne radi.Medjutim ne verujem da to znachi da _Ne
Mozhesh_ da imash josh jedan prozor.Uostalom,mozhda ce Voodoo2 to
ispraviti.
video_kartice.167saint,
-> #166, jjerry=> Da znam za to...Voodoo Rush ubrzava i Windowed aplikacije ,dok
Jel ce moci da se koristi i u druge svrhe osim igranja?
video_kartice.168ranx,
-> #164, jjerry> Pa nisam..ko kazhe da jesam.Najverovatnije cu da kupim u
> Madjarskoj,poshto poznajem Budimpeshtu..
Jel možeš da napišeš adrese nekih boljih radnji sa hardverom u Pešti?
video_kartice.169zormi,
-> #165, saint* Zar tamo u onim testovima sto su poslati za Quake II fps nemaju
* rezultati i za Voodo II i to u 640X480 ?
Pomenuo sam maximalnu rezoluciju sa jednom kartom. Ja obično vozim
1152x864 (17") što izgleda ne može ni sa dve.
video_kartice.170zormi,
-> #166, jjerry* Da znam za to...Voodoo Rush ubrzava i Windowed aplikacije ,dok obichan
* Voodoo to ne radi.Medjutim ne verujem da to znachi da _Ne Mozhesh_ da
* imash josh jedan prozor.
Možeš, ali kada hoćeš 3D akceleraciju mora full screen, tj. ne može se
imati dva prozora vidljiva a da u bar jednom imaš 3D.
video_kartice.171jjerry,
-> #168, ranx Ako bi mogao samo da mi kazhesh konkretno shta te interesuje, ili
hardver nekog tachno proizvodjacha,jer nisam poneo tel. imenik iz
hotela :) Imash npr. u Duna Plazi (ogroman trzhni centar) dosta
radnji sa kompjuterima,takodje i u Polus centru van grada,a inache,
u gradu stvarno imash koliko hocesh takvih radnji...
video_kartice.172nitugard,
-> #159, jjerry> Medjutim,ne nadaj se da ce to da funkcionishe jer nashe kartice
> naravno ne vazhe u svetu. :)
Beeep! Worng! Koliko sam obavešten (pišu ljudi na Prou) već klasik
Visa Karić Banke važi i napolju (ljudi su naručivali knjige i igre
baš preko Interneta).
video_kartice.173jujo,
-> #162, vsgdoo# Hi.
# Imam jedan prilicno gadan problem od kako sam svoju staru graficku
# karticu Trident 9440 Agi sa 1 mb memorije zamenio sa S3 Trio 64V2 sa 2
# mb. Karticu sam normalno prijavio i instalirao drajvere koje sam skinuo
# sa www.s3.com i u w95 radi odlicno i u cistom dosu isto tako, ali kad iz
# w95 pokrenem neki dos program koji ne koristi iskljucivo tekstualni rezim
# rada cela masina se blokira toliko da joj da ne pomaze nista sem
# reseta na dugme :( .
# Ima li iko ideju sta je to i kako se leci ?
A koji graficki mod koristi tvoj DOS programi. Ako ne koriste standardne
320x200/256,16 ili 640x480/16 ili 640x400/16 onda je vrlo verovatno
da ti puca graficki drajver, jer ne ume da vrati karticu u "normalno"
stanje. A ako puca i pri gore navedenim rezolucijama....
....Instaliraj Windows ponovo.....
yooyo:
video_kartice.174jjerry,
-> #172, nitugardJeeee !!!
10x :)
Sad jos samo da se odluchim da li da uzmem Diamond Viper 330,i
sachuvam Matrox Mystique II,ili da chekam da se pojavi Diamond
Monster 3D II ? Ako bi neko mogao da mi da uporedni prikaz ove dve
kartice,shta sve Monster 3D nema a shto ce Monster 3D II imati,itd.
10x josh jednom :)
video_kartice.175jjerry,
Evo nekoliko benchmarkova..
Navodno,Voodoo Rush je overall bolji (za PCI verziju,ne verujem da
nas ima mnogo sa AGP-om ovde) mada je Voodoo (M3D) bolji na chisto
3D polju.
Mada,samo da znate da,ako vec imate neku jaku 2D karticu bolje je
uzeti samo 3D akcelerator (Voodoo,Rendition,Riva 128,itd.) nego
neshto kao Viper 330.Diamond Monster 3D ima bolju sliku i fps rate
nego shto Viper 330 mozhe da sanja !
bench.arjvideo_kartice.176vlarad,
-> #175, jjerry> Evo nekoliko benchmarkova..
Nije mi bas jasno na sta se odnosi koji test, pa ako te ne mrzi napisi sta
koja slika predstavlja.
C U
video_kartice.177the.edge,
-> #173, jujoEvo jednog programa za S3 64V+ (valjda ce vaziti i za V2).
On ispravlja bug koji se manifestuje tako sto kada iz dosa startujes neku
sliku "cudnog formata", on ti zamrzne masinu.
Probaj - mozda pomogne.
Ovaj bug je ispravljen u Virge serijama.
AcCeSS DeNiED
s3fix.comvideo_kartice.178jjerry,
-> #176, vlaradNije ni meni bilo bash najjasnije..
A ni na sajtu sa koga sam skinuo nije bilo preterano objashnjeno.
video_kartice.179vsgdoo,
-> #177, the.edge
Hvala obojci ...
Uzeo sam program pa cu da vidim ima li pomoci.
Pozdrav
Vladimir
video_kartice.182obren,
Nova datoteka:
windows\drivers\display\*.*
------------------
miro2000.zip 2095k ű Drajveri za miroCRYSTAL VR2000/4000 v2.0 (Windows 95)
video_kartice.183kostja,
Treba mi mala preporuka....
Jel' ima neko ovde ko je isprobao malce više
kartidžona sa TV izlazom? Od ekonomskih do
nekih srednjeg ranga.
Drugar, koji je video zaluđenik, se interesuje
da pribavi jedan računar jer hoće da ostavi
video kasete i nabavi video CD diskove... ali
da iste može gledati na televizoru.
Dakle, kako stoje stvari sa TV izlazima?
video_kartice.184kostja,
Ovih dana natrčah na simpatičan programčić
za testiranje monitora (CRT & LCD)... pa
ko rekoh možda će nekoga da interesuje.
chkscr.arjvideo_kartice.185livan,
-> #183, kostja-> Jel' ima neko ovde ko je isprobao malce više
-> kartidžona sa TV izlazom? Od ekonomskih do
-> nekih srednjeg ranga.
Pre neki dan sam probao S3 Virge sa 4 MB i TV izlazom. Nisam imao TV pri
ruci pa sam nakačio video paralelno sa monitorom. Pravo da ti kazem,
rezultati su bolji nego što sam očekivao. Snimao sam jedno pola sata ono
što radim na računaru i posle nosio kasetu da to pregledam.
Evo par zapažanja:
- Treba raditi u rezoluciji 640x480 jer bilo šta više od toga ne može da
stane u celosti na TV ekran.
- Boje i oštrina slike koju sam posle gledao na video su bili zadovoljavajući
mada bi sigurno bilo još bolje da sam snimao na SVHS videu za šta postoji
opcija. Koristio sam neki SONY video sa 4 glave.
- Kada se uključi i izlaz za TV, slika na monitoru se malo deformiše i izgubi
na oštrini, ali pretpostavljam da niko ne bi koristio i TV i monitor u isto
vreme. Ne znam da li bi se slika na TV još popravila da sam isključio izlaz
za monitor. K'o što rekoh, nisam imao TV pa bi mi bilo malo nezgodno da radim
napamet.
- Onaj screen saver što "vrti" vreme ili neki tekst po ekranu je izgledao
fantastično kad sam ga gledao na TV-u sa kasete.
Ne znam kakvi su prohtevi tvog prijatelja, ali ako hoće da gura neke igrice
na velikom ekranu, slobodno neka uzme ovu karticu.
video_kartice.186vstan,
-> #159, jjerry> Medjutim,ne nadaj se da ce to da funkcionishe jer nashe kartice
> naravno ne vazhe u svetu. :)
Važe već skoro 2 godine. Provereno.
video_kartice.187kostja,
-> #185, livan=> Pre neki dan sam probao S3 Virge sa 4 MB i TV izlazom. Nisam imao TV pri
=> ruci pa sam nakačio video paralelno sa monitorom. Pravo da ti kazem,
Koliko mi se čini to je Vigre GX2... sa cenom 210DM.
Miro VR2000 je 180DM (znam... stariji čip i 2Mb).
=> Ne znam kakvi su prohtevi tvog prijatelja, ali ako hoće da gura neke
=> igrice na velikom ekranu, slobodno neka uzme ovu karticu.
TV izlaz mu treba da gleda video CD diskove na TV-u.
Dakle, nema nikakve veze koju rezoluciju izbacuje na
TV... već kako radi kad se VCD ili MOV ili MPG fajl
preusmeri na TV.
video_kartice.188iggi,
Imam ASUS video kartu (virgeDX) kada ukljucim 3D u nekoj igri ,
igra radi 10-15 sekundi i onda zaglavi jedino pomaze reset jel
neko zna o cemu se tu radi
video_kartice.189jjerry,
-> #188, iggiKako mislish "kad ukljuchim 3D" ? Pustish neku 3D igru (tipa
Quake,TR,Hexen...) ? Mislim da na polju 3D akceleratora ta kartica
ne mozhe da se meri ni sa Mystique-om,a kamoli sa nekim ozbiljnijim
akceleratorima.Probaj da nabavish novije drajvere (i Direct3D) sa
Interneta.
video_kartice.190iggi,
Kako mislish "kad ukljucim 3D" ? Pustish neku 3D igru (tipa
Quake,TR,Hexen...) ?
Da kad pustim neku igru, a u opcijama te igre ukljucim 3D
akceleraciju
igra neko vreme radi, a zatim zaglavi dok zvuk ide dalje to se
dogadja u svim igrama koje u setinzima imaju opciju za ukljucenje
3D a.
Dok radi sve je savrseno t.j igra ide brze bez seckanja a grafika je
bolja (meksi prelazi i dr.)
Evo podaci o graf. karti
ASUS 3DexPlorer DX(3DP-V375DX)
4MB edo 35ns
3D Functions Support: dynamic z-buffering,double buffering,texture
modes,
point sampling,bilinear filtering,MIP mapping,trilinear MIP mapping,
perspective correction,atmospheric effects,fogging,transparency,shad
ing,
dynamic flat shading,gouraud shading,lighting
Drajver za nju imam na CD-u kao i directx 5 sto sam i instalirao
instalacija obuhvata i opcije vezane za graf.kartu tipa on/of MMX
akceleracija,
video kvalitet, korekcije boje, brzina memorije na karti....
Imao sam i Mystique doduse keca i mogu ti reci da ovo radi
bolje(dok radi:))
video_kartice.191the.edge,
-> #189, jjerry
T?>> Quake,TR,Hexen...)?Mislim da na polju 3D akceleratora ta kartica ne
T?>> mozhe da se meri ni sa Mystique-om,a kamoli sa nekim ozbiljnijim
T?>> akceleratorima.Probaj da nabavish novije drajvere (i Direct3D)sa
T?>> Interneta.
Posedujem S3 ViRGE/DX sa 4mb edo rama i hteo sam da testiram 3D akceleraciju.
Odmah da kazem - iako slaba u odnosu na druge 3D kartice, nije ni za bacanje!
Prijatno me iznenadila, jer ocekivao sam i gore. ;)
Test sam pravio sa Tomb Rider 2.
Ukljucio sam sve moguce effects-e (dobra strana Virge-a jeste da podrzava
sve 3d efekte, ukljucujuci i Alpha Transparency & Fog vertex and Alpha koga ne
podrzava ni Graphic blaster, ni Matrox!) i pokrenuo igru u full screen-u.
Pocev od najnize rezolucije, pa sve do 640x480 hi/true color, igra je tekla
glatko i bez (vecih) zastajkivanja. Moze se sasvim lepo igrati na 640x400 hi
color rezoluciji.
Voda bez 3D akceleracije izgleda obicno, cak i prevazidjeno ukoliko pogledamo
transparentnu vodu u Shadow Warrioru, medjutim sa 3d acc. voda je
izgledala super realisticno (kao voda iz Unreal-a), sto me je prijatno
iznenadilo.
Prema tome, nije da je neka super 3D akceleracija, ali ko poseduje ovu
karticu bolje da saceka da se stabilizuju standardi, nego da baca (veliku)
lovu na sve novije i novije kartice.
Za sada 3D kartica nikome nije ultra-potrebna.
AcCeSS DeNiED
video_kartice.192saint,
-> #191, the.edge
Da ali da li postoje OpenGL drajveri za S3Virge-a?
Jel mogu negde da nadjem softwerske a da mogu da rade
sa Quake-om II ? Ili sa MAX-om?
video_kartice.193the.edge,
-> #192, saint
T?>> Da ali da li postoje OpenGL drajveri za S3Virge-a? Jel mogu negde da
T?>> nadjem softwerske a da mogu da rade sa Quake-om II ?Ili sa MAX-om?
Postoje, samo ja ne znam da li oni idu u sastav DirectX drajvera ili ne.
Evo sta, izmedju ostalog, pise u CD uputstvu i kutiji S3Virge-a:
Full software support:
Win 3.11/NT/WFW/95
Direct 3D
SCO X-Windows
OS/2 2.1/3.0 Warp
B Render
Render Ware
OpenGL
Auto CAD
P-CAD/Versa CAD
Ja sam preko programa SiSoft Sandra video da vec imam OpenGL podrsku, a nisam
instalirao drajvere za to. Moguce, tj. sigurno da se driveri za OpenGL ili
bilo koji drugi standard dobiju uz program koji ih i podrzava.
Mozes, naravno, sve OpenGL programe normalno da pokreces, kao i D3D.
Medjutim, Voodoo nije podrzan (ili bar ja ne znam za to). To i ne treba da
te brine, s obzirom da je sve vise D3D programa (igara).
Sto se tice MAX-a...tu ne znam. Sigurno bi ti radio, ali pitanje je sa
kakvom brzinom. 3DS MAX trazi ubistvenu masinu, a samim tim i ubistvenu
2d/3d karticu, a Virge to nije.
AcCeSS DeNiED
video_kartice.194jjerry,
-> #190, iggiPa...moram priznati da zvuchi kao dosta dobra kartica,mada shto se
Mystique-a tiche on nema efekata,ali je brzhi,dok je Voodoo
apsolutni shampion. Koji si rekao da je chip na kartici ?
video_kartice.195saint,
-> #193, the.edge=> Ja sam preko programa SiSoft Sandra video da vec imam OpenGL podrsku, a
=> nisam instalirao drajvere za to. Moguce, tj. sigurno da se driveri za
=> OpenGL ili bilo koji drugi standard dobiju uz program koji ih i
=> podrzava.
Probaj da pustis Quake II u OpenGL modu.
Aj posalji te drajvere.
video_kartice.196jjerry,
-> #195, saint Sa S3 Virge-om ? Chak i da ima Glide drajvere,ne bi to bilo "to".
video_kartice.197the.edge,
-> #195, saintSorry, jos nisam nabavio Quake II.
AcCeSS DeNiED
video_kartice.198the.edge,
-> #196, jjerryGlide drivere ne moze da ima kada ne podrzava voodoo standard. To nema veze
sa OpenGL-om ili D3D-om.
A za S3 Virge sam vec rekao - ko to ima bolje da saceka da se standardi
stabilisu i da se vidi koji ce od njih da ispliva na povrsinu (sa tim ce i
cena da padne).
AcCeSS DeNiED
video_kartice.199saint,
-> #196, jjerry=> Sa S3 Virge-om ? Chak i da ima Glide drajvere,ne bi to bilo "to".
Da li Matrox moze?
video_kartice.200saint,
-> #197, the.edge=> Sorry, jos nisam nabavio Quake II.
Moze i OpenGL Quake verzija.
video_kartice.201jjerry,
-> #199, saintAko mislish na Matrox M3D,nisam siguran...Ko zna,mozhda postoje
drajveri za tu vrstu chipa (PowerVR PcX2) ali nisam siguran.
Najbolje da pogledash najnoviji SK,jer sa svojih 180 maraka cene
,sjajna je investicija ako imash jaku 2D kartu. (Jedino imaj u vidu
da za 1.3 - 1.8 puta vece pare mozhesh da imash pravu Voodoo kartu)
video_kartice.202saint,
-> #201, jjerry=> Ako mislish na Matrox M3D,nisam siguran...Ko zna,mozhda postoje
Nisam mislio na njega.BTW Quake II ima posebno podrsku za taj cip.
video_kartice.203jjerry,
-> #202, saintAxa,onda,odma' da ti kazhem da Millenium nema apsolutno nikakvu 3D
hardversku akceleraciju (ako ne rachunash Heidi) a Mystique
podrzhava 32-bit Z-Buffer,Double Buffer,Triple Buffer,Perspective
correction i nishta vishe,od bilinearnof (a kamoli trilinearnog :)
filtriranja ni traga,specijalna senchenja ne postoje,kao ni
magla,alpha-blending,transparency i slichno...
Dakle,ko hoce 3D,neka uzme Voodoo(2),mozhda i Rendition,a mozhe i
NVidia Riva 128 (chuo sam da je OK).
video_kartice.204saint,
-> #203, jjerry=> podrzhava 32-bit Z-Buffer,Double Buffer,Triple Buffer,Perspective
=> correction i nishta vishe,od bilinearnof (a kamoli trilinearnog :)
Mystic je valjda sa S3Virge cipom kolko sam video.
video_kartice.205jjerry,
-> #204, saintMystique nema NIKAKVE veze sa S3 Virge-om.
Ako neko ko se bavi time mozhe da me ispravi ,ok..