PCHARD.7

16 Oct 1997 - 23 Dec 1999

Topics

  1. novosti (13)
  2. procesori (351)
  3. matične_ploče (393)
  4. monitori (294)
  5. video_kartice (670)
  6. zvučne_kartice (315)
  7. diskovi (417)
  8. cd-rom (357)
  9. diskete (10)
  10. dodaci (43)
  11. laseri (66)
  12. inkjet (135)
  13. matricni (49)
  14. mreze (52)
  15. kvarovi (355)
  16. nabavka (202)
  17. razno (586)

Messages - video_kartice

video_kartice.206 saint, -> #205, jjerry
=> Mystique nema NIKAKVE veze sa S3 Virge-om. Pogledaj u jednom od brojeva PCpresa ili racunara.
video_kartice.207 jujo,
Ljudi ....ovo je neverovatrno...jos nisam osetio tako nesto...cak ni kad se naduvam....U pitanju je Matrox PowerVR iliti m3d... to je TOTALNO luda kartica....neverovatno...640x480x32bit sa oko 32 fps i 800x600x32bit sa oko 20 fpsm s tim sto jos moze da radi i u prozoru. Ovo sam testirao kod ortaka na par igrica tipa Quake 2, Tomb Raider II i Turok. Jednostavno FENOMENALNO!!! Sada jurim po internetu drajvere za NT jer koliko sam skapirao Matrox je izbacio OpenGL drajvere za istu, pa ocekujem da i neki programi ala 3D-MAX koriste blagodeti kartice....sutra idem da je kupim....cena je kazu oko 250 DEM..;pa ko voli nek se obrati najblizem (ili omiljenom) dileru... yoooyo:
video_kartice.208 gmilojevic,
Potrban mi je drajver za graficku kartu S3 SVGA sa ACER-ovim cipom ALI M3145A. FIRMA JE ACER LABS, inc. Nadam se da neko ima ovako nesto.
video_kartice.209 dtadic, -> #208, gmilojevic
>> Potrban mi je drajver za graficku kartu S3 SVGA sa ACER-ovim >> cipom ALI M3145A. Idu uz poruku. ali.zip
video_kartice.210 ranx, -> #207, jujo
> se naduvam....U pitanju je Matrox PowerVR iliti m3d... to je TOTALNO luda > kartica....neverovatno...640x480x32bit sa oko 32 fps i 800x600x32bit sa oko Koji čip ima?
video_kartice.211 senna, -> #210, ranx
re: m3d >Koji cip ima? Ima NEC Power VR chip, jes da je malko stariji, al je makar jeftin.. Ja sam negde chini mi se video cenu od 200, a ne 250..
video_kartice.212 senna, -> #207, jujo
>Ljudi ....ovo je neverovatrno...jos nisam osetio tako nesto...cak ni kad >se naduvam....U pitanju je Matrox PowerVR iliti m3d... Bila juche emisija na nekom Norveshkom kanalu.. Prezentacija Vudu 2 chipseta.. Videh ja i Matroks i Rivu i Vudu 1, al ovo je svirepo.. Idem da prodam babu te da kupim istog chim izadje..
video_kartice.213 zormi, -> #210, ranx
* > U pitanju je Matrox PowerVR iliti m3d... to je TOTALNO luda kartica... * * Koji čip ima? Matrox m3D ima NEC PowerVR chip.
video_kartice.214 gogica, -> #207, jujo
}} Ljudi ....ovo je neverovatrno...jos nisam osetio tako nesto...cak ni kad }} se naduvam....U pitanju je Matrox PowerVR iliti m3d... to je TOTALNO luda }} kartica....neverovatno...640x480x32bit sa oko 32 fps i 800x600x32bit sa }} oko 20 fpsm s tim sto jos moze da radi i u prozoru. Ovo sam testirao kod }} ortaka na par igrica tipa Quake 2, Tomb Raider II i Turok. Jednostavno }} FENOMENALNO!!! Sada jurim po internetu drajvere za NT jer koliko sam }} skapirao Matrox je izbacio OpenGL drajvere za istu, pa ocekujem da i neki }} programi ala 3D-MAX koriste blagodeti kartice....sutra idem da je }} kupim....cena je kazu oko 250 DEM..;pa ko voli nek se obrati najblizem }} (ili omiljenom) dileru... }} yoooyo: Mislim da gresis, koliko je meni poznato, to je samo zakrpa za MM II zbog ocajnih 3D funkcija. Poseti ovu adresu i mnoge stvari ce ti biti jasnije. http://www.tomshardware.com/3dbench.html. Diamond FireGL 1000 Pro sa 8MB je moja preporuka, ako te zanima i igra i OpenGL. oko 560DEM. Pogledaj ovih nekoliko slika sa testovima, samo Videlogic Apokalypse 3Dfx koristi PowerVR. test.zip
video_kartice.215 aandric,
Ajd jel ima neka dobra dusa(kako ovo glupo zvuci) koja bi mi poslala neke novije drajvere za trident pci SuperVGA (tgui9440) 1Mb. Treba da podrzavaju DirectX 5.0 . Unapred hvala(i ovo zvuci tupavo).
video_kartice.216 jujo, -> #214, gogica
# Mislim da gresis, koliko je meni poznato, to je samo zakrpa za MM II # zbog ocajnih 3D funkcija. Poseti ovu adresu i mnoge stvari ce ti biti # jasnije. http://www.tomshardware.com/3dbench.html. # Diamond FireGL 1000 Pro sa 8MB je moja preporuka, ako te zanima i igra # i OpenGL. oko 560DEM. # Pogledaj ovih nekoliko slika sa testovima, samo Videlogic Apokalypse # 3Dfx koristi PowerVR. Zakrpa!!!! Ma daj ne seri.... Nisam lud da dam za OpenGL karticu vise od 300DM. Ti uopste neznas sta je MM II, jer ja sam proterao celu seriju matroxa kroz moju masinu, pocev od impressiona, milleniuma i mistiqu-a. Sve kartice su imale 3D mogucnosti, ali ne u rangu igrackih kartica danas. Prodedjenja radi... sa Matroxovim karticama bar mozes da koristis AutoCAD ili 3DS, dok sa Voodo zajebancijama ne. Jedna stvar je kartica koja je samo za igre a druga je kartica koja moza da radi obe stvari. Tvoj predlog za FireGL je ok mada je bas skup za razliku od Matroxovog PowerVR, koji nudi isto, ali je jos i programabilan. Mislim da ce postati standard. yooyo:
video_kartice.217 gogica, -> #216, jujo
Zakrpa!!!! Ma daj ne seri.... Nisam lud da dam za OpenGL karticu vise od 300DM. Ti uopste neznas sta je MM II, jer ja sam proterao celu seriju matroxa kroz moju masinu, pocev od impressiona, milleniuma i mistiqu-a. Sve kartice su imale 3D mogucnosti, ali ne u rangu igrackih kartica danas. Prodedjenja radi... sa Matroxovim karticama bar mozes da koristis AutoCAD ili 3DS, dok sa Voodo zajebancijama ne. Jedna stvar je kartica koja je samo za igre a druga je kartica koja moza da radi obe stvari. Tvoj predlog za FireGL je ok mada je bas skup za razliku od Matroxovog PowerVR, koji nudi isto, ali je jos i programabilan. Mislim da ce postati standard. yooyo: Imao sam u masini MM II sa 8MB(full pack). Dao sam za nju 680 DEM u Londonu. I, bio sam razocaran, od 3D funkcija nema nista ili gotovo nista, ako se dobro secam samo korekcija perspektive. Nisam bio siguran da je to tacno pa sam probao GLQuake, i narvno nije detektovan nikakav OpenGL hardver. A Matrox prica o nekoj podrsci za OpenGL. Uz karticu su dosli drajveri za 3DMAX. Ja nisam primetio nikakvo ubrzanje u odnosu na "obicno" setovanje, (software "Z" buffer). Elem, dok sam pokusavao da prodam pomenutu karticu uspeo sam da dodjem do FireGL (ista veza u Londonu) za 500DEM. Mogao sam da ih uporedim i izvrsim testove. U 2D Matrox je brzi oko 5%. Poredjene u 3D nema smisla. Kako stoje stvari sa PowerVR ne znam. Ali sumnjam da postoje drajveri za recimo MAX ili CAD (za FireGL postoje i za MAX i za CAD) i mislim da je to mnogo para, mislim na kombinaciju MM II + M3D. Ta kartica je napravjena samo za igre. poz.
video_kartice.218 ranx, -> #215, aandric
> poslala neke novije drajvere za trident pci SuperVGA (tgui9440) 1Mb. > Treba da podrzavaju DirectX 5.0 . Nešto što sam našao na njihovom sajtu, a slovi za najnovije. Što se tiče DX5, ne znam da li ga podržavaju. Probaj. tgui9440.zip
video_kartice.219 pips,
Jel ima ko drajvere za et6000 ? mail me
video_kartice.220 aandric, -> #218, ranx
Hvala ti puno!!! Resili su mi posao. AAndric.
video_kartice.221 miskop,
Najnoviji drajveri: --------------------- S3 765/775/785 DDRawII/III/V Version 4.10.01.2108-2.41.07 - S3 Windows 95 Driver - 12/17/97 w9524107.zip
video_kartice.222 aandric,
Pomagajte molim vas! Da pocnem iz pocetka Pre puno godina postojala je jedna igrica koja se zvala Panzer General. Tu igricu sam jako voleo i jedva sam cekao da izadje njen nastavak.Pre nekog vremena taj nastavak je izasao i mozete zamisliti moju srecu kada sam igricu doneo kuci.Instalacija je tekla glatko a napetost je rasla.A ond se na ekranu pojavila poruka koja je govorila da treba da se instalira Directx 5.0 jer bez njega igra ne moze da radi.To je nagovestilo pocetak mojih muka.Naravno instalirao sam DX 5.0 ali kada sam pokusao da star- tujem igru ekran u widowsu se zamrzao.Na task-baru se pojavila ikonica od Panzera ali igra nije pocinjala.U nekom trubleshooter-u sam citao da igra ima najvise problema sa tim je*enim DX-om.Reinstalirao sam je bezbroj puta, nabavio najnovije drajvere za graficku karticu ali nije bilo pomoci... Kada probam da instaliram DX 5.0 kaze mi da mi je potrebno bar 15 MB na HD-u, ali kad "zavrsi"instalaciju slobodan prostor na disku ostane koliki je i bio pre "instalacije". Ako neko ikako moze da mi pomogne molim ga da mi se javi ili na mail ili ovde. AAndric P.S. Moja konfiguracija je:486 DX4 na 120 Mhz, 24 Mb ram, Trident 9400 PCI sa 1 Mb (graficka karta) SVGA color monitor ESS 1868 (zvucna karta)...
video_kartice.223 saint, -> #222, aandric
=> Trident 9400 PCI sa 1 Mb (graficka karta) Problem bi mozda mogla biti graficka. Meni je isto tako zazala GK Avance Logic.Mozda bi jedino resenje bilo da vidis na Inetu drajvere Direct X ili novu kartu?
video_kartice.224 apopovic, -> #222, aandric
Iskreno da ti kazem, kod mene je Panzer II radio i bez DirectX 5. To ti kazem jer imam i Jedi Knight 2 koji nema sanse da proradi bez DX5. Skoro sam nabavio DX5 i sve je OK. Radi sve bez problema, ali jedan ortak je imao debelih problema sa instalacijom DX5. Cak mu se ekran smanjio na oko 3 x 3 cm. Boze kako je to bilo smesno :-) Problem moze biti: 1. DX5 koji imas je glupav jer je mozda sa CD-a Quake2 koji zna da zakaze. Ima i drugih kvarnih. Preporucujem onaj sa FIFA 98, proradio kod nekoliko ortaka bez problema. Ako mislis da ce ovo da pomogne a ti me mailni pa cemo se dogovoriti jer imam sasvim dobar DX5 koji 100 % radi (5,6 MB, datum 29.08.1997.) 2. Teza stvar je ako tvoja video karta nece da radi sa DX5. Ima i takvih slucajeva npr. ona v.karta 9440 ni pod tackom razno sa starijim drajverima nece da prihvati DX5. Neko je neki dan bacio na Sez. drajvere novijeg datuma (thanks) pa cu odneti da probam kod "tuznog" Davida (kolega). 3. Od mnogostrukih pokusaja, ko zna kakav si buckuris napravio od 95-ice pa ce mozda trebati i reinstall da se radi :-(. Iskusio. :-(((( Bice valjda i drugih odgovora pa vidi! Srecno :-)
video_kartice.225 morkin, -> #224, apopovic
> 3. Od mnogostrukih pokusaja, ko zna kakav si buckuris napravio od > 95-ice pa ce mozda trebati i reinstall da se radi :-(. Iskusio. > :-(((( Ja sam imao problem sa DX5 jer nije hteo da se instalira kada je regional settings bilo Serbian. Stavi US, posle vrati na Serbian i sve će da radi normalno.
video_kartice.226 illusion,
Zania me da li postoji neka osrednja 3d video kartica sa tv-tunerom, ili da li postoji mogucnost da nadogradim mog stealth-a 2000=>da mu se prikaci tv-tuner kao piggy back kartica. Unapred zahvalan! Illusion
video_kartice.227 mmaki,
Da li je neko ko ima diamond stealth II s220 pokusao da je overlock-uje i da li je uspeo, da li postoji program za to ? gde se moze nadji ? p.s. jurio sam ga internetu i nisam ga nasao.
video_kartice.228 jolicm,
Daewoo 1427X i S3 trio 64V2 video kartica, pri prelazima iz raznih video modova slika je jako pomerena ili levo ili gore ... (svaki video mod razliciti polozaj slike) Sa S3 trio 64V+ kada sam imao takve probleme resavao sam ih sa SDD 5.3, ali sada mi sa 64V2 nece da radi SDD. Da li ima neki drugi utiliti za centriranje slike u Win 95. Sta uraditi !??
video_kartice.229 dr.grba, -> #228, jolicm
>> Daewoo 1427X i S3 trio 64V2 video kartica, pri prelazima iz raznih >> video modova slika je jako pomerena ili levo ili gore ... >> (svaki video mod razliciti polozaj slike) Lepo sam ti rekao da ne kupuješ monitor od 14 inča. Danas i najjeftiniji 15-inčni monitori imaju memoriju za po nekoliko video modova.
video_kartice.230 senna, -> #229, dr.grba
>>> Daewoo 1427X i S3 trio 64V2 video kartica, pri prelazima iz raznih >>> video modova slika je jako pomerena ili levo ili gore ... >>> (svaki video mod razliciti polozaj slike) > >Lepo sam ti rekao da ne kupujes monitor od 14 inca. Danas i >najjeftiniji 15-incni monitori imaju memoriju za po nekoliko >video modova. Ima i Samsung SyncMaster 400b.. A trebalo bi i Philips 104b.. (oba su, jelte, od 14 incha)
video_kartice.231 vstan,
- novo - dos/drivers/*.* ------------------ sdd65.zip 2201k SciTech Display Doctor 6.5, za Dos i Win95 Univerzalni video drajver, za Dos i Win95, za mnoge stare i nove video kartice. Uspešno rešava i problematične kombinacije kao što je nova karta+stari monitor.
video_kartice.232 ranx,
Najnoviji drajveri za S3Trio64V+ kartice: S3 765/775/785 DDRawII/III/V Version 4.10.01.2108-2.41.07 - S3 Windows 95 Driver - 12/17/97 s3w24.zip
video_kartice.233 miskop, -> #232, ranx
>> Najnoviji drajveri za S3Trio64V+ kartice: >> >> S3 765/775/785 >> DDRawII/III/V Version 4.10.01.2108-2.41.07 - S3 Windows 95 Driver - =============================== 5.221 PCHARD.7:video_kartice miskop, 11.03.98. 11:35, 147 chr --------------------------------------------------------- Najnoviji drajveri: --------------------- S3 765/775/785 DDRawII/III/V Version 4.10.01.2108-2.41.07 - S3 Windows 95 Driver - 12/17/97 ----------------------------------------------- 5.221 --- ** Uz poruku 'W9524107.ZIP' (188009 bytes)
video_kartice.234 ivan.hoe,
Da malo osvežim raspravu o video kartama ;) Voodoo 2 nema konkurencije. Za one koji bi da se igraju - nema bolje kartice. Zaboravite na kojekakve Vipere i Stealthove, jednostavno su prespori u poređenju s ovim. Kod mene je jedna Voodoo dvojka iz Creative Labs-a sa 8M i na P190 sa 64M kida. Oko 37 frejmova (Demo1) u Quake 2 sa svim mogućim detaljima bez budženja, u 800x600. Preko 80 u GLQuake (Demo2). Forsaken se zakuca na refresh rate-u monitora (85 Hz kod mene) itd, itd. Naravno, oni koji imaju Pentium II mogu da očekuju daleko bolje rezultate (kao da ovo nije dovoljno dobro ;)
video_kartice.235 saint, -> #234, ivan.hoe
=> Da malo osvezim raspravu o video kartama ;) Voodoo 2 nema => konkurencije. Za one koji bi da se igraju - nema bolje kartice. Pa videh pre nekoliko dana te igre sa Voodoo-om I i uporedo sa jednim S3 Virgeom ono je stvarno izvanredno. Al glupo je sto samo radi u jednoj rezoluciji i samo u igrama. Ima li Voodoo II neke druge funkcije koje Voodoo I nema?
video_kartice.236 giovanni, -> #234, ivan.hoe
Ę? Da malo osvežim raspravu o video kartama ;) Voodoo 2 nema Ę? konkurencije. Za one koji bi da se igraju - nema bolje kartice. Ę? Zaboravite na kojekakve Vipere i Stealthove, jednostavno su Ę? prespori u poređenju s ovim. Kod mene je jedna Voodoo dvojka iz Ę? Creative Labs-a sa 8M Divno. I Ferrari (Voodoo2) nema premca ali bih se zadovoljio i BMW-om (Stealth II) koji je 2-3 puta jeftiniji. Ę? i na P190 sa 64M kida. Oko 37 frejmova (Demo1) u Quake 2 sa P190?
video_kartice.237 senna, -> #236, giovanni
> P 190? Verovatno 2.5x75 (188)
video_kartice.238 saint, -> #236, giovanni
=> (Stealth II) koji je 2-3 puta jeftiniji. Ne bi se zadovoljio kad bi video VOODOO II. Na Intelu na 133 Mhz Quake II radi u 640X480 u 3DFXOpenGL sa barem 25 frejmova<nisam merio ali oseti se stvarno brzina>.
video_kartice.239 ranx, -> #233, miskop
> 5.221 PCHARD.7:video_kartice Nekako mi promaklo...
video_kartice.240 ranx, -> #234, ivan.hoe
> Da malo osvežim raspravu o video kartama ;) Voodoo 2 nema Jel može neko da kaže šta se dobija u 3DSMaxu i CADu ako se koristi Diamond Fire 1000, pod W95?
video_kartice.241 the.edge,
Ko je, kako je i kada izmislio 3d kartice? Otkad su se pojavile, nema vise starih, dobrih 2d arkada ;( Sto je najgore, uskoro ce i tetris da zahteva 3dfx. ;< AcCeSS DeNiED
video_kartice.242 ivan.hoe, -> #235, saint
> Al glupo je sto samo radi u jednoj rezoluciji i samo u igrama. > Ima li Voodoo II neke druge funkcije koje Voodoo I nema? V2 radi u nekoliko rezolucija u zavisnosti od količine RAM-a: 512x384, 640x400, 640x480, 800x600, 1024x768. Što se tiče funkcija tu su anti-aliasing, tri-linear filtering, triple buffering i još par sitnica. Najbolji štos je što možeš da upariš dva Voodoo-a 2 radi udvostručenja performansi, a to je već druga priča :)
video_kartice.243 ivan.hoe, -> #240, ranx
> Jel može neko da kaže šta se dobija u 3DSMaxu i CADu ako se koristi > Diamond Fire 1000, pod W95?? Dobijaš OpenGL i Direct3D drajvere, pa iscrtavanje objekata u Max-u, čak i Corel-u 8 prosto poleti. Kod mene na P188MMX (overklokovana 166-ica) sve radi sjajno dok se scena ne zakomplikuje, a onda jadni Fire mora da čeka procesor da sračuna pomenutu scenu. Fire 1000 Pro (Permedia 2) svoju pravu snagu ispoljava tek na PII procesorima, što u stvari i nije loše. Rekao bih da je Fire odličan izbor za "ozbiljan" OpenGL i D3D, u igrama baš i nije sjajan bez PII i u poređenju sa Voodoo karticama.
video_kartice.244 ivan.hoe, -> #236, giovanni
>Divno. I Ferrari (Voodoo2) nema premca ali bih se zadovoljio i >BMW-om (Stealth II) koji je 2-3 puta jeftiniji. V2 sa 8M RAM-a - 460 DM S220 sa 4M - 240 DM Šta se dobija za te pare? Za skoro duplo više para, sa V2 se dobija duplo više RAM-a i duplo bolje performanse već na slabijim Pentium procesorima (sa PII razlika se drastično povećava). S druge strane, Voodoo 2 je ISKLJUČIVO 3D karta, što znači da je pravljena s igrama na umu, a sa Stealth-om može i ponešto ozbiljno da se radi. Ako čovek planira da se igra i namerava da menja procesor u budućnosti (ah, da i ima dovoljno para ;), rekao bih da je izbor jasan. S220 je kartica kojoj vreme već prolazi, možda je bolji izbor Viper 330 iz iste kuće (Diamond) za nešto više para. Možda je najpametnije malo pričekati jer će cene padati zbog oštre konkurencije.
video_kartice.245 ranx, -> #243, ivan.hoe
> Dobijaš OpenGL i Direct3D drajvere, pa iscrtavanje objekata u OK, hvala.
video_kartice.246 saint, -> #242, ivan.hoe
=> V2 radi u nekoliko rezolucija u zavisnosti od kolicine RAM-a: => 512x384, 640x400, 640x480, 800x600, 1024x768. Sto se tice funkcija A da li se moze iskoristiti izasta drugo osim igranja?
video_kartice.247 saint, -> #241, the.edge
=> Ko je, kako je i kada izmislio 3d kartice? Otkad su se pojavile, nema => vise starih, dobrih 2d arkada ;( E to me podseti. Koji je hardver najbolje igracke konzole Play Station? Kakva je njegova 3D Kartica? El jaca od Voodoo-a?
video_kartice.248 jjerry,
Ako bi neko bio ljubazan da mi nabroji 5 najboljih kartica koje rade sa ozbiljnim 3D programima (prevashodno MAX) a koje ne sluzhe samo za igranje (Voodoo).Planirao sam da kupim Monster 3D II,poshto ce proci josh par dana dok ne dodje u radnje,a onda mi neko reche da,iako on ima i Glide i Heidi drajvere,nema neke bitne promene u MAX-u shto je bilo veliko razocharenje :).
video_kartice.249 ivan.hoe, -> #248, jjerry
> Ako bi neko bio ljubazan da mi nabroji 5 najboljih kartica koje >rade sa ozbiljnim 3D programima (prevashodno MAX) a koje ne sluzhe Za dve znam sigurno - isprobao sam: Fire GL 100 Pro i Viper 330. Obe podržavaju D3D i OpenGL (Fire ima i HEIDI pod NT-om) , a pravi ih Diamond. Kod mene trenutno radi ona prva sa 8M i nemam nekih ozbiljnijih zamerki. U igrama baš i ne briljira, ali to joj i nije namena. >samo za igranje (Voodoo).Planirao sam da kupim Monster 3D II,poshto >ce proci josh par dana dok ne dodje u radnje,a onda mi neko reche >da,iako on ima i Glide i Heidi drajvere,nema neke bitne promene u >MAX-u shto je bilo veliko razocharenje :). Creative Voodoo2 ti je potpuno ista kartica. Izbor karte sa V2 čipovima se svodi na to koja ti firma lepše zvuči. V2 nema HEIDI drajvere, ali ima nekakvih beta GL drajvera koji rade tu i tamo (u Max-u ne)
video_kartice.250 gogica, -> #248, jjerry
}}> Ako bi neko bio ljubazan da mi nabroji 5 najboljih kartica koje }}> rade sa ozbiljnim 3D programima (prevashodno MAX) a koje ne sluzhe Jos uvek se nisi odlucio za kartu? Ja sam ti dao slican odgovor kao ivan.hoe pre jedno mesec dana. Da dodam da Fire GL sa novim heidi drajverima radi sam MAX-om i pod 95-com, sto ranije nije moglo. MAX2 nisam probao. Ja nisam primetio bitnije ubrzanje u iscrtavanju modela sa novim drajverima ali to i nije do drajvera nego do procesora. }}> samo za igranje (Voodoo).Planirao sam da kupim Monster 3D II,poshto }}> ce proci josh par dana dok ne dodje u radnje,a onda mi neko reche }}> da,iako on ima i Glide i Heidi drajvere,nema neke bitne promene u }}> MAX-u shto je bilo veliko razocharenje :). Mislim da i u igrama Fire radi ok. Ja imam K6/200 (kod mene radi na 187/75) i mislim da je to sporo u stvari karta radi brze sa brzim procesorom, to je moj utisak. Video sam QuakeII sa PII/300 i brza je sigurno 30% nego kod mene. Znaci, oko 25frame u QuakeII. Tomb II, Night Mare Creatures rade savrseno. Ne znam da li si probao pomenutu igru. U spisku 3D akceleratora nema FireGL ali bez obzira na to ona radi ok. Treba da vidis maglu i bice ti jasno.
video_kartice.251 extasy,
Da li postoji mogucnost da se povezu dve obicne video kartice. MIslim na da Virge-a,kablom koji se dobija uz monster 3d. Mislim da njih dve rade zajedno.Po sistemu 3d akceleratora.
video_kartice.252 sjocic,
Program za ubrzavanje rada Video karte. Pre upotrebe preporucujem *obavezno* citanje uputstva. Program koristite iskljucivo na svoj rizik. ================================================= mclk093b.zip // MCLK v0.93b (unofficial release) A performance-enhancement utility, can boost thruput of certain SVGA cards -------------------****** WARNING ******---------------------------------- This program allows alteration of SENSITIVE registers of your SVGA card. IMPROPER USE MAY CAUSE DAMAGE TO YOUR COMPUTER AND OR VIDEO CARD. I AM NOT RESPONSIBLE FOR ANY DAMAGE CAUSED BY THIS PROGRAM. ********************************************************************* ******* MISUSE OF THIS PROGRAM MAY DAMAGE YOUR VIDEO HARDWARE ******* ********************************************************************* -------------------------------------------------------------------------- Q: What can I do with this program? If your computer is equipped with a compatible SVGA card, this program will let you re-program your video chipset's DRAM-clock generator. With this program, you can attempt to overclock your video board! (No guarantee that you will succeed...) I have received plenty of feedback regarding MCLK's performance claims. MOST users report a modest improvement (5-10%) in Windows. Some users report a dramatic improvement (>10%) in Windows. A few users report a decrease in performance (DOS/Windows.) Overall, users with generic Cirrus GD-5436/46, S3/Virge, and S3-Trio64V+ boards see the most improvement. I suspect generic video boards are more tweakable than brand-name boards, due to more conservative design. I have posted some VIDSPEED4 and Winbench96 benchmarks on my www-page (http://www.oac.uci.edu/~rliao) These are benchmarks of my own equipment, not scores submitted by other users. MCLK's benefits... + boost in DOS thruput for "high-bandwidth" display modes (on 1mb cards, 800x600 high-color & 640x480 true-color) (on 2mb cards, 1152x864 high-color & 800x600 true-color) + boost in DOS for older Cirrus GD-5426/8/9 VL cards + boost in GUI (Win3.1/95) for any MCLK-reprogrammable card (especially in high-bandwidth display modes) MCLK's limitations... - only supports a FEW of the many SVGA chipsets out on the market - performance gains may not be perceptible to casual user - some video BIOSs reset the SVGA registers after video-mode sets (eg. Cirrus GD-5434, Diamond Speedstar Pro ) Whenever you operate a piece of equipment beyond its rated speed, you risk damaging it. Please use caution when adjusting the clock-freq of your video board. Q: Which chipsets does MCLK support? MCLK has been tested on the following boards: Cirrus Logic GD-542X - 5420, 5422, 5424, 5426, 5428, 5429 ( tested with GD-5428 VLB ) GD-543X - 5430 ( GD-5434 NOT supported ), 5436 The GD-5434's BIOS resets the MCLK upon every video mode set. GD-544X - 5440/M40, 5446 GD-7543 - (reprogrammable as GD-5428, use "/F") S3 Incorporated S3 86x (864/866/868) with SDAC RAMDAC S3 Trio (Trio32, Trio64, Trio64V+) (some video BIOSs reset MCLK upon every mode set.) S3 Virge, Virge/VX, Virge/DX no plans to support S3-911/924/928 :( Trident Microsystems Trident 9440/96xx The Trident MCLK code was "reverse-engineered." It may not work on all Trident 9440/96xx boards. * Tseng Labs * Tseng Labs ET-6000 * MCLK's ET-6000 code does not work on all ET-6000 boards. * Chances are better with generic ET-6000 boards. * s3speed.zip
video_kartice.253 dacho,
Ima li neko ATI ALL-IN-WONDER PRO? Naime, imam problem. Karticu i driver-e sam instalirao bez problema, mogu da vidim i TV program i sliku sa videa, ali problem nastaje kad to probam da snimim kao file (avi). Dobijam poruku da je spojen samo audio device i da capturing nije moguc. Navodno resenje problema postoji na ATI-jevom site-u, probao sam ali ne radi. Da ne duzim sada, ako neko ima bar nagovestaj resenja ovog problema molio bih ga da mi se javi pad bih detaljnije obrazlozio sta sam i kao do sada probao (na zalost bez uspeha). Hvala unapred Dacho P.S. Stvar je vrlo hitna
video_kartice.254 isijan, -> #253, dacho
C:\>Ima li neko ATI ALL-IN-WONDER PRO? Naime, imam problem. Karticu i C:\>driver-e sam instalirao bez problema, mogu da vidim i TV program C:\>i sliku sa videa, ali problem nastaje kad to probam da snimim kao Ne znam da li ima veze sa ovom karticom, ali... Ima li neko preporuku za karticu koja ima TV ulaz, moze da grabuje (cca 24 frejma u sekundi, full size) i da ima TV izlaz. A da se ne zove MIro DC 30 :). I da kosta ne vise od 500 DEM?
video_kartice.255 cantona,
Pozdrav, Ovih dana razmisljam o zameni graficke kartice sa Tseng ET6000 cipom za neku sa S3Virge cipom. Da pojasnim , meni svi programi sa ET6000 rade super ali kada treba pokrenuti neke od 3D igara nastaju problemi. E sad, zanima me kakva iskustva postoje sa Virge katicama, i da li mi se uopste ova zamena isplati ( i da li mi je za nju potrebna doplata). P.SAko neko ima adekvatnu ponudu za zamenu moze je poslatina mail hal@eunet.yu. Hvala
video_kartice.256 mcdoc, -> #252, sjocic
Skinuo sam progam, ali iskreno rečeno, uputstvo mi je malo komplikovano, pa me interesuje, kako da nabudžim s364v+ sa 2MB da radi što brže. Hvala
video_kartice.257 saint,
Jel probao neko taj program za overklokovanje sa S3 Virge DX-om? Kako se pokazao?
video_kartice.258 the.edge,
Evo jedne interesantne vesti. btw: text je direktno konvertovan iz html-a, tako da nije slozen... S3 Attacks the High-End PC Market with the Industry's Highest Performing 3D Graphics Accelerator Savage3DTM Outperforms all Shipping 3D Accelerators in AGP Performance, Trilinear Mipmapping, Texture Compression and DVD/Video Processing Santa Clara, CA -- May 4, 1998 -- At this week's Computer Games Developer Conference, S3« Incorporated (Nasdaq: SIII) will debut its Savage3D accelerator running the industry's top 3D games at blazingly fast speeds. Delivering the highest 3D quality and performance, the 128-bit Savage3D chip achieves an unprecedented 125 million pixels per second through its single cycle trilinear architecture; and delivers more than 4X AGP performance through its newly designed AGP engine and Microsoft-endorsed texture compression technology. "Savage3D's technology leadership aggressively positions S3 in the high-end of the PC market against existing and next generation 3D controllers from Nvidia, Intel, 3Dfx and ATI," said Terry Holdt, president and CEO of S3 Incorporated. "This technology advantage combined with S3's ability to quickly deliver high-volumes at attractive price points should spearhead S3 ahead of the competition." Savage3D produces vivid and realistic images through its true color rendering, which enables the use of 16 million colors versus the traditional 64 thousand. The chip also includes an S3 proprietary dithering algorithm that enables games running at 16-bit to run at true color quality. As most 3D accelerated games today still support 16-bit mode, this exclusive feature sets Savage3D apart from the competition. Single-Cycle Trilinear Mip-mapping Trilinear filtering significantly enhances image quality over traditional bilinear filtering approaches by removing motion artifacts for smoother images. S3 believes that Savage3D is the first accelerator to perform trilinear filtering with no performance degradation and, as a result, delivers the highest fill rate of 125 million full-featured trilinear filtered pixels per second. According to Dr. Jon Peddie, president of Jon Peddie Associates (Tiburon, CA), "As PC games continue to evolve, software developers are looking to new 3D technologies such as trilinear mip-mapping to provide higher levels of realism and interactive game play. Looking forward to Christmas '98, our belief is that advancements in 3D controller technology which support trilinear filtering operations at high-throughput will quickly replace bilinear filtering as the standard for image quality in the PC gaming market." "Trilinear is clearly the standard in 1998 as it removes all the artifacts associated with bilinear filtering," said John Heap, technical manager at Rage Software Plc, developer of the popular game Incoming. "In the past, we've had to rely on bilinear filtering because when we turned on trilinear, our games would experience a major performance hit. Now that trilinear actually works with no performance degradation in Savage3D, we anticipate the industry moving almost completely to trilinear by the end of the year." S3 Texture Compression (S3TC) Savage3D is the first 3D accelerator to include S3TCTM , which was selected by Microsoft as the standard compression technique in DirectX«. By compressing data up to 1/6 the normally required space, S3TC enables Savage3D to deliver 4X AGP performance and essentially doubles the chip's frame buffer size by allowing more textures to be stored. "We chose to incorporate S3's technology into DirectX 6.0 because it delivers the best image quality, provides a developer-friendly implementation process and can be easily and cost-effectively implemented in hardware," said Kevin Bachus, product manager for DirectX at Microsoft. "Incorporating S3's algorithm into DirectX will empower content developers to better utilize the bandwidth and storage available on mainstream PCs, which will allow them to write more complex and visually compelling 3-D games." "Using S3's texture compression scheme, we can easily see Monster Truck Madness 2 operating at 4x AGP," said Mark Randel, president of Terminal Reality. "Game developers are going to love this technology!" Highest AGP Performance S3 designed Savage3D's architecture from the ground up, enabling engineers to design it specifically for AGP texturing. This unique AGP design combined with S3's own S3TC technology enables Savage3D to deliver the highest AGP performance of any currently announced product in the industry. To achieve unprecedented AGP performance levels, Savage3D was designed specifically for true execute mode, was optimized for Intel's 440 LX/BX AGP chipset and features a sophisticated tile-based architecture. In addition, Savage3D's proprietary "AGP Texture Look Ahead" scheme enables the engine to intelligently request textures before needed, thereby reducing the number of engine stalls due to AGP latency. Best Software DVD/Video Solution S3's Savage3D features what S3 believes is the best software DVD solution in the industry. To achieve this, the Savage3D incorporates sub-picture blending and includes a highly-tuned motion compensation block that utilizes the lowest CPU power of any competitive 3D accelerator. In addition, Savage3D features multi-tap upscaling and downscaling, Macrovision 7.1 and supports multiple third-party software decoders for maximum flexibility and performance. Delivering powerful video capabilities, Savage3D is the only accelerator to feature a VIP video port, which delivers the highest data rate transfers at 60 MB/s. The chip also features support for multiple video windows and integrated TV-out capabilities. Rich 3D and 2D Feature Set Savage3D features a rich 3D feature set for optimal performance. These features include specular and diffuse shading, alpha blending, multiple textures, palletized textures, edge anti-aliasing, vertex and table fog and 16/24 bit Z-buffering. In addition, Savage3D supports bump mapping, anisotrophic filtering, reflection mapping, shadows, texture morphing and procedural textures. Pricing and Availability The Savage3D accelerator is manufactured in a .25 micron design, supports 125MHz SGRAM memory and also supports all legacy operating systems. The chip is sampling today and is scheduled to be in volume production in the third quarter of 1998. Pricing for Savage3D starts at in quantities of 10,000 units. ę Copyright 1998 S3 Incorporated. All rights reserved.
video_kartice.259 ivan.hoe, -> #257, saint
> Jel probao neko taj program za overklokovanje > sa S3 Virge DX-om? Kako se pokazao? Koliko se ja sećam, bilo je primetnih poboljšanja, a naročito u Direct3D igrama. Dok sam imao Miro Media 3D overklokovanje Virge-a je činilo razliku između nepodnošljivog i skoro pristojnog igranja. Toplo preporučujem budženje dok Virge ne pobrljavi ;)
video_kartice.260 saint, -> #259, ivan.hoe
=> Toplo preporucujem budzenje dok Virge ne pobrljavi ;) A kada pobrljavi?
video_kartice.261 senna, -> #260, saint
> A kada pobrljavi? Kad preterash sa klokom.. ;)
video_kartice.262 saint, -> #261, senna
=> Kad preterash sa klokom.. ;) Pa kolko bi mogao da ka kloknem :) Kako da ga vratim na staro?
video_kartice.263 ivan.hoe, -> #262, saint
> Pa kolko bi mogao da ka kloknem :) > Kako da ga vratim na staro?? To zavisi dosta od memorije na kartici. Pročitaj uputstvo uz mclk i za dizanje i za spuštanje ;) Digni na onu frekvenciju na kojoj radi stabilno (bez brljanja). Najbolje da napraviš mali batch fajl kojim povećavaš freq pre kritičnog programa. Posle možeš i da resetuješ mašinu - takt se vraća na staro.
video_kartice.264 sjocic, -> #256, mcdoc
-> Skinuo sam progam, ali iskreno rečeno, uputstvo mi je malo -> komplikovano, pa me interesuje, kako da nabudžim s364v+ sa 2MB da -> radi što brže. Kucaj Mclk /0 Tu dobijas neke parametre, koje posle ubacujes u komandnu liniju. (npr: mclk /0 50 2 1 ) To kucas u MsDos prozoru (full) pa se vratis u Win, i ako ne brljavi polako povecavas 51,52... Kad slika pobrljavi, onda si preterao.
video_kartice.265 ranx, -> #263, ivan.hoe
> To zavisi dosta od memorije na kartici. Pročitaj uputstvo uz mclk i > za dizanje i za spuštanje ;) Digni na onu frekvenciju na kojoj radi Ok je program, ja sam svoju S3 Trio poterao na 60 i za sada radi OK.
video_kartice.266 mbluna,
ako je neko imao problema sa ati xpression+ grafickom karticom na socket 7 plocama i u kombinaciji sa edo RAM-om molio bih ga da me obavesti o svojim iskustvima. napominjem da kartica se normalno instalira, pri instalaciji prolazi sve testove ali pri resetovanju racunara prijavljuje gresku tipa Windows protection fault. unapred zahvalan
video_kartice.267 jujo, -> #266, mbluna
# ako je neko imao problema sa ati xpression+ grafickom karticom # na socket 7 plocama i u kombinaciji sa edo RAM-om molio bih ga da # me obavesti o svojim iskustvima. # napominjem da kartica se normalno instalira, pri instalaciji prolazi # sve testove ali pri resetovanju racunara prijavljuje gresku tipa # Windows protection fault. Da li si siguran da je kartica u pitanju... Pre bih rekao da je memorija neispravna. yooyo:
video_kartice.268 jujo,
Ima li neko SDK za Matrox m3d (Power VR), ili bilo kakvu dokumentaciju. yooyo:
video_kartice.269 vstan,
Evo nečega iz naftalina - Morse KP800/16. Potrebna su značenja jumpera JP1-3, kao i setovanja dip prekidača sw1-8. Za šta je 9pinski konektor? ┌─── ┌─────────────────────────────────────────────────────────────────┤ │ ┌────┐┌────┐┌────┐ │ │ ┌───────┐ │XTAL││XTAL││XTAL│ ├───┐ │ │ 4x64k │ │28.3││36.0││25.1│ │sw │ │ ├───────┤ │ MHz││ MHz││ MHz│ │1-8│ │ │ 4x64k │ └────┘└────┘└────┘ │ │ │ ├───────┤ ┌────────────┐ ├───┘ │ │ 4x64k │ │Cirus Logic │ ┌─────────────┐ │ │ ├───────┤ │ │ │ │ ├───┐ │ │ 4x64k │ ┌────────────┐ │ │ │ ADV 467 │ │ │ │ ├───────┤ │Cirus Logic │ │ GD-520A │ └─────────────┘ │15 │ │ │ 4x64k │ │ │ │ │ ┌─────────────┐ │ │ │ ├───────┤ │ │ └────────────┘ │ │ │pin│ │ │ 4x64k │ │ GD-510A │ │ VGA BIOS │ ├───┘ │ ├───────┤ │ │ ┌──────────────┐└─────────────┘ ├───┐ │ │ 4x64k │ └────────────┘ │ MORSE │ │ │ │ ├───────┤ JP1 JP2 │ VGA BIOS │ │ 9 │ │ │ 4x64k │ ▄▄▄ ▄▄▄ └──────────────┘█ JP3 │ │ │ └───────┘ │pin│ │ KP 800/16 VGA ├───┘ └────────────┬─┬─┬─┬─┬─┬─┬─┬─┬─┬──┬─┬─┬─┬─┬─┬─┬─┬─┬─┬─┬─┬─┬─┬─┬───┤ │ │ │ │ │ │ │ │ │ │ │ │ │ │ │ │ │ │ │ │ │ │ │ │ │ │ └─┴─┴─┴─┴─┴─┴─┴─┴─┘ └─┴─┴─┴─┴─┴─┴─┴─┴─┴─┴─┴─┴─┴─┘ │ │
video_kartice.270 jujo,
Postoji li jos neki sezamovac, osim mene, koji ima m3d. Naleteo sam na mrezi na neku dokumentaciju u kojoj je opisano kako da se overklokuje m3d. yooyo:
video_kartice.271 milosh.zorica,
Zna li neko, kakve su performanse M3D-a u ozbiljnim 3d aplikacijama? Vidim da je baš jeftine. Može li detaljniji opis tehn. karakteristike?
video_kartice.272 jujo, -> #271, milosh.zorica
# Zna li neko, kakve su performanse M3D-a u ozbiljnim 3d aplikacijama? # Vidim da je bas jeftine. Moze li detaljniji opis tehn. karakteristike? Za te pare kartica je do jaja. Cena u USD je 39 doloresa, a kod nas je jos uvek oko 150 demona. yooyo:
video_kartice.273 milosh.zorica, -> #272, jujo
> Za te pare kartica je do jaja. Cena u USD je 39 doloresa, a kod nas je > jos uvek oko 150 demona. > > yooyo: Ja našao za 100dm, ima svugde. Čak i Danko, derikoža iz JUGODATA-e je prodaje za 100dm.
video_kartice.274 rmilos,
Imam karticu Miro vr 2000 sa izlazom na Tv.. Pa jedno pitanje... Kartica mi je vezana na video rikorder preko cinca (izlaza na kartici) na skart od video rikordera... Kada pustim nesto preko kompisa na Tvu (on je povezan sa video rikorderom) vidim u boji, ali kada to isto snimim na video i pustim opet (sa kasete) vidim crno/belo ??? Da ne zna neko slucajno u cemu je problem ??? ps. Pazio sam na PAL system, znaci sve je podeseno.. unapred hvala...Pozdrav!Milos..
video_kartice.275 supers,
Može li neko da dotira Win95 drajvere za PowerView tuner?
video_kartice.276 livan, -> #274, rmilos
-> ps. Pazio sam na PAL system, znaci sve je podeseno.. Jesi li vodio računa o VHS / SVHS sistemu? Nešto slično sam radio sa nekom Virge karticom sa TV izlazom, pa dok nisam podesio VHS (pošto je takav bio video) nisam dobijao kolor snimak.
video_kartice.277 rmilos, -> #276, livan
-> ps. Pazio sam na PAL system, znaci sve je podeseno.. Li> Jesi li vodio racuna o VHS / SVHS sistemu? Na kartici imam CINC na izlazu (kao ono sto imas na Tvu za audio ili video IN) A na video rikorderu imam SKART pa sam tako spoio: tj. iz cinc video kartice sam spojio sa skartom video rikordera Li> Nesto slicno sam radio sa nekom Virge karticom sa TV izlazom, pa dok Li> nisam podesio VHS (posto je takav bio video) nisam dobijao kolor Li> snimak. Imam ja na kartici i SVHS izlaz samo je to kao mali DIN tj. onaj sa 6 prikjljucaka samo neki za 1/3 manji a i ne znam raspored pinova...tako da nisam probao. pa par pitanja :) : Moze li iz tog dina na skart? Imas li raspored pinova na dinu? Na videu (tamo na onim "vratancima" sto padnu kada izvadis kasetu mi pise VHS/pal)mora li to da znaci da je VHS ? I koja je razlika izmedju SVHS i VHS-a ? unaperd hvala, pozdrav!Milos...
video_kartice.278 livan, -> #277, rmilos
-> pa par pitanja :) : Može, samo nisam ti ja neki hardveraš. To sam se više igrao. -> Moze li iz tog dina na skart? -> Imas li raspored pinova na dinu? Verovatno može. Ne. -> Na videu (tamo na onim "vratancima" sto padnu kada izvadis kasetu -> mi pise VHS/pal)mora li to da znaci da je VHS ? Sigurno. Još uvek su retki SVHS video rekorderi po kućama. -> I koja je razlika izmedju SVHS i VHS-a ? Ako sam dobro ukapirao kad su mi objašnjavali - u rezoluciji. Inače, to podešavanje sam radio softverski iz setapa kartice, a video sam spojio preko činčeva na kartici i videu. Sve u svemu, rezultati nisu bili loši, ali tek u rezoluciji 640x480. U većim rezulucijama nije mogla cela slika da stane na ekran TV-a.
video_kartice.279 thug,
Sta kazete za ATI Rage 4 Mb kartu ? Mislim na igrice, frame rate, pa i grafika (programi). Ne bi neke Voodoo jer mi treba i za rad sa grafikom, ali ipak bi da se i igram...:) Slobodno lupite predloge, sugestije, misljenja i sl...:) Verovatno bi to islo sa Intel II na 233, pa ne znam sta mi je najbolji izbor (recite ako ima neka druga kul karta). poz, thug.
video_kartice.280 ivan.hoe, -> #279, thug
>Sta kazete za ATI Rage 4 Mb kartu ? Mislim na igrice, frame rate, >pa i grafika (programi). Izbegavaj ATI ako ti bar malo treba 3D akceleracija, bilo za igre bilo za "ozbiljne programe". >Slobodno lupite predloge, sugestije, misljenja i sl...:) >Verovatno bi to islo sa Intel II na 233, pa ne znam sta mi je >najbolji izbor (recite ako ima neka druga kul karta). Stealth S220, Viper V330, Stealth G460, neka Permedia2 karta, itd, itd...
video_kartice.281 miskop, -> #280, ivan.hoe
>> Izbegavaj ATI ako ti bar malo treba 3D akceleracija, bilo za igre >> bilo za "ozbiljne programe". Ortak je uzeo skoro ATI Expert XL (mislim da se tako zove) sa 4Mb i kartica je zakon. Od kada je stavio ATI-ja, mislim ono, kao "nebo i zemlja" u odnosu na prethodnog Diamonda (stariji model). Kartica je cca 110 DM i za te pare je straaaava. Pokazao mi je par igrica i totalno sam bio u čudu. Mislim da ima takt na 200 MHz i maltene sve sama rada i to radi veeeeoma dobro.
video_kartice.282 thug, -> #281, miskop
>> Izbegavaj ATI ako ti bar malo treba 3D akceleracija, bilo za igre >> bilo za "ozbiljne programe". > Ortak je uzeo skoro ATI Expert XL (mislim da se tako zove) sa > 4Mb i kartica je zakon. Od kada je stavio ATI-ja, mislim ono, Sad ste me zbunili...:) E, a sta kazete za Matrox Mistique 4 Mb ? -> ili Millenium ? Da li je bolje AGP ili NO AGP ? Mislim AGP je nesto novo pa je mozda bolje sacekati... keep typing, thug :)
video_kartice.283 ivan.hoe, -> #281, miskop
>model). Kartica je cca 110 DM i za te pare je straaaava. Mislim da nije fora da ti je karta "za te pare strava", nego da je objektivno dobra i da ti radi posao. Cena je naravno bitna, ali ne treba da bude glavni faktor. Polovicna resenja brzo razocaraju. Ako bih sad kupovao video kartu odlucio bih se za dve - Viper 330 ili Stealth G460, obe u AGP varijanti. Odlicni drajveri, dobra slika, Direct3D i OpenGL podrska i jako dobre 2D/3D performanse. ATI-jeve kartice niti imaju dobru 3D podrsku a ni performanse im nisu sjajne. Za kvalitet slike nemam nekih vecih zamerki. Ako covek nije u zurbi, mozda bi valjalo popricekati nove Matrox-ove kartice sa cipom G200. Ako cena bude dobra, to bi moglo da bude pravo resenje.
video_kartice.284 saint, -> #281, miskop
=> Ortak je uzeo skoro ATI Expert XL (mislim da se tako zove) sa Mozes li da vidis sa ortakom da li ima podrsku za open Gl ili mozda cak i za Heidi?
video_kartice.285 miskop, -> #282, thug
>> E, a sta kazete za Matrox Mistique 4 Mb ? -> ili Millenium ? Ja uopšte nisam siguran da dotična kartica ima 3D funkcije...?!
video_kartice.286 miskop, -> #284, saint
>>=> Ortak je uzeo skoro ATI Expert XL (mislim da se tako zove) sa >> Mozes li da vidis sa ortakom da li ima podrsku za open Gl ili >> mozda cak i za Heidi? ATI je izbacio za sada drajvere za Open GL samo za igru Quake, ali 28. (mislim da je taj datum) avgusta izbacuju univerzalne drajvere za open GL podršku i radiće svuda gde treba. Tako mi reče ortak...
video_kartice.287 milosh.zorica, -> #286, miskop
Može to ovde? Trebaju mi. Quake je očajan sa soft. renderingom.
video_kartice.288 pips, -> #282, thug
> Sad ste me zbunili...:) > E, a sta kazete za Matrox Mistique 4 Mb ? -> ili Millenium ? > Da li je bolje AGP ili NO AGP ? > Mislim AGP je nesto novo pa je mozda bolje sacekati... > > keep typing, thug :) Matrxox Milenium II sa 4 MB u Quake I na P233MMX Intel sa 64 MB sdrama radi dobro samo u 320x200 X rezolucijama, odn do nekih 360xneki_broj, sve preko toga, recimo 600x400 trza. Tako da ako je potreban za igranje nije nikakav izbor.
video_kartice.289 ranx, -> #286, miskop
> ATI je izbacio za sada drajvere za Open GL samo za igru Quake, > ali 28. (mislim da je taj datum) avgusta izbacuju univerzalne Bilo bi lepo kad bi moderator to dobacio ovde!
video_kartice.290 miskop, -> #287, milosh.zorica
>> Može to ovde? Trebaju mi. Quake je očajan sa soft. renderingom. Ortak je Open GL drajvere za ATI-ja skinuo sa njihovog sajta. Veličina je oko 1.5Mb. BTW, ono za datum, tačno je što sam napisao - 28. avgusta izlaze ti univerzalni Open GL drajveri za ATI-ja.
video_kartice.291 ranx, -> #290, miskop
> Ortak je Open GL drajvere za ATI-ja skinuo sa njihovog sajta. > Veličina je oko 1.5Mb. Baci vamo!
video_kartice.292 saint, -> #290, miskop
Jesi li probao sa tim drajverima Quake 2 Kako pici? Kako rade D3D igre (primer)? Kakav je u odnosu na jedan Diamond Stealth II posto se sad razmisljam zmedju ta 2 ? Do koje frekfencije moze da tera u 1280X1024 i 1024X762 ?
video_kartice.293 miskop, -> #291, ranx
>>> Ortak je Open GL drajvere za ATI-ja skinuo sa njihovog sajta. >>> Veličina je oko 1.5Mb. >> Baci vamo! Ja da bacim? Niti imam te drajvere niti imam ATI-ja... ;) Piši calex-u na mail, i onako ništa novo nije stiglo već duže vreme. ;)
video_kartice.294 miskop, -> #292, saint
>> Jesi li probao sa tim drajverima Quake 2 >> Kako pici? Nisam ja ništa probao nego ortak. ;) Za Quake kaže da razbija. Pre tih drajvera je koristio neku softversku emulaciju (ne znam da li sam baš stručno rekao) i u odnosu na sad, razlika je ono, 'nebo i zemlja'. >> Kakav je u odnosu na jedan Diamond Stealth II >> posto se sad razmisljam zmedju ta 2 ? Ne znam stvarno. Neki hvale jednu, neki drugu karticu. Ako neko redovno prati conf. na Pro-u, mogao bi da prenese nešto od poruka 'sashav'-a, da vidimo šta on kaže. ;)
video_kartice.295 milosh.zorica, -> #279, thug
> Sta kazete za ATI Rage 4 Mb kartu ? Mislim na igrice, frame rate, > pa i grafika (programi). Ja imam ATI Rage PRO s 4mb, već 2 meseca. Kartica je odlična. Igre lete, Tomb Raider 2, Fifa, Quake 2, Need For Speed 2, ... Ni u profi primeni ne zaostaje. Ima Open GL pod NT-om, što joj daje mogućnost profi upotrebe. Boje su perfejtne, čak i na mom 14c monitoru. Refresh rate joj je perfektan, ide do 150 u 1600x1200 s 16m boja. Frame rate je odličan. U većini d3d igara je, čak i brža od voodoo rush-a. Cena joj je sasvim ok. Košta oko 120dm. U tom cenovnom rangu, the best. Pre 2 meseca, nije bilo ništa bolje, za <200dm (koštala je 170dm). Ali.. i sada je ql u svom rangu. Svakako bolja od Virge-ta, i sličnih. MPG vrti perfektno, čak i sa 2Mb, Rage 2+. Ne slušaj ove budale, nego kupi ATI-ja i uživaj. Radi na 200mhz. 2D perfor- manse su joj idealne, ne ko Mistyque, ali..
video_kartice.296 milosh.zorica, -> #280, ivan.hoe
> Izbegavaj ATI ako ti bar malo treba 3D akceleracija, bilo za igre > bilo za "ozbiljne programe". Nemoj da pričaš gluposti. Ako ne veruješ, dođi kod mene i uveri se. Možeš i kod LBoki-ja, on isto ima ATI, a i prodaje. Igre rade, skoro ko na voodoo rush-u. > Stealth S220, Viper V330, Stealth G460, neka Permedia2 karta, itd, S220 ti je isto što i RAGE PRO, samo više košta.
video_kartice.297 milosh.zorica, -> #281, miskop
> Ortak je uzeo skoro ATI Expert XL (mislim da se tako zove) sa > 4Mb i kartica je zakon. Od kada je stavio ATI-ja, mislim ono, Tu imam ja. Zakon jeste. > kao "nebo i zemlja" u odnosu na prethodnog Diamonda (stariji > model). Kartica je cca 110 DM i za te pare je straaaava. > Pokazao mi je par igrica i totalno sam bio u čudu. Mislim da > ima takt na 200 MHz i maltene sve sama rada i to radi veeeeoma > dobro. Ona jeste nebo i zemlja u odnosu na prosek. ATI je ATI.
video_kartice.298 milosh.zorica, -> #285, miskop
> >> E, a sta kazete za Matrox Mistique 4 Mb ? -> ili Millenium ? > > Ja uopšte nisam siguran da dotična kartica ima 3D funkcije...?! Ima, ali.. bedno nešto. Dok je za 3d zaaaakon. ATI ima mnogo jače. Kupi ATI-ja i reši stvar.
video_kartice.299 milosh.zorica, -> #283, ivan.hoe
> ATI-jeve kartice niti imaju dobru 3D podrsku a ni performanse im > nisu sjajne. Za kvalitet slike nemam nekih vecih zamerki. Za kvalitet slike jedino idiot ili slep može nešto loše da kaže. Performanse su ql. Q2 pod nt-om sa Open GL-om izvlači 20fps. A, kome je to loše... 2D je odlična. Ima Open GL pod NT-om. Čak je ima i među driverima u Red Hat Linux-u 5.
video_kartice.300 milosh.zorica, -> #284, saint
> Mozes li da vidis sa ortakom da li ima podrsku za open Gl ili > mozda cak i za Heidi? Ima za Open GL pod nt-om. Heidi nisam probao niti znam, ima li ga. Ali i Open GL je sasvim ok. Driveri su perfektni. MPG film u 800x600x16m boja vrti sa preko 35fps. Mereno jednom.
video_kartice.301 ivan.hoe, -> #296, milosh.zorica
>Nemoj da pricas gluposti. Ako ne verujes, dodi kod mene i uveri se. >Mozes i kod LBoki-ja, on isto ima ATI, a i prodaje. Igre rade, >skoro ko na voodoo rush-u. Ako nije ni ko Rush - onda je jasno koliko je dobra i brza... Mada, nekom je i 10 frejmova u igri glatko. Dalje, ako je tebi tvoj ATI dobar onda ga koristi u sreci i veselju, a nemoj da zamaras pricama tipa "jao moja kartica je najbolja... za te pare".
video_kartice.302 ivan.hoe, -> #299, milosh.zorica
>Za kvalitet slike jedino idiot ili slep moze nesto lose da kaze. Kupio covek karticu za sto i kusur maraka pa sad misli da mu je makina najbolja u kraju... Saberi se covece.
video_kartice.304 saint,
Sta uzeti? Diamond Viper V330 PCI za 190 DEM ili Diamond Stealth II PCI za 130 DEM na TX ploci i AMD-om K6? Kako bi radilo?
video_kartice.305 saint, -> #295, milosh.zorica
=> ide do 150 u 1600x1200 s 16m boja. Frame rate je odlican. U vecini d3d Aj mi molim te objasni kako to da graficka sa 4 MB rama ide do te rezolucije?
video_kartice.306 milosh.zorica, -> #305, saint
Sorry, u 65k boja.