video_kartice.534the.edge,
Videh jos davno na S3 siteu o Savage3D agp kartici. Tamo one silne kritike
(i microsoft) kazu da je odlican 3d accelerator...
Zanima me sta se krije iza toga, s obzirom da je niko nehvali?
Da li je uopste ta kartica dobra za nesto?
AcCeSS DeNiED
video_kartice.535alien,
-> #529, juice[] Kupio sam pre nekog vremena, tacnije jedno 4 meseca Diamond Stealth 3D
[] 2000 Pro zato sto je tadasnjih 160 demona bilo veoma prihvatljivo za moj
Ukratko: zaheb'o si se. Žestoko.
video_kartice.536alien,
-> #530, legolas[] Jel istina da su skocile cene PCi 3d karti? Konkretno Diamond
[] Stealth, Viper i drushtvo.
Koliko znam, ne.
Što se Stealth-a 220 tiče, on se više ne proizvodi i nema ga
novog.
Stealth 640 nema prostora za poskupljivanje, jer i na našem
tržištu postoje brojne karte drugih poznatih proizvođača sa istim i740
čipom (npr. ASUS i Gigabyte).
Što se Viper-a 330 tiče, ne bi trebalo da je cena povišena
(naprotiv). Ako slučajno poskupi, mislim da će bar jedan komad moći da
se nađe po "staroj ceni" ;).
video_kartice.537alien,
-> #477, giovanni[] Viper 330 (Nvidia Riva128 čip) je oko 180-190. Što se kvaliteta 3D-a
[] tiče, Viper je tu verovatno najbrži ali punu snagu možeš videti kad ga
[] nakačiš na ploču sa nekim jačim procesorom (npr. P2). Što se kvaliteta
[] slike tiče, Verite čip daje dosta bolju sliku od Rive
Upravo testiram V330 4MB SGRAM PCI na K6-3D/300 i... U onome šta
nam život znači (World Cup 98 ;)), Intel i740 (Gigabyte) mi se čini
osetno boljim. Iako nisam konkretno poredio, sa ovim procesorom bi ovu
brzinu u D3D trebalo da ima i ATI Rage Pro sa 4MB SGRAM. Proveriću.
Što se tiče OpenGL-a, Quake2 leti, ali bez 64 MB memorije
povremno štuca...
Shadows Of The Empire ima 1 primedbu, ali radi.
Što se 2D slike tiče, brzina je svetlosna. Npr. matori WinTach
1.3 je za 1024x768 32-bit sa default Win98 drajverima dao neverovatnih
1300! To tuče Millenium II skoro duplo. Ultrabrza je i sa bitmapama.
No, što se kvaliteta slike tiče - isti je razočaravajući ;(.
Na Samsung Samtron 5Bi (15") monitoru u 1024x768 je slika (meni)
nepodnošljiva - i po pitanju uštrine i po pitanju boja, a i zamara oči.
Lošije nego kod Intel i740!
U 800x600 može da se podnese.
[] (ATI je tu neprikosnoven ali o njihovim kartama bolje da priča neko
[] drugi, ja sam ih video par na po nekoliko minuta).
Dok ne probaš da radiš na ATI karti, cela ova priča o kvalitetu
slike izgleda kao preterivanje (uostalom, svi smo radili na mnogo
slabijim kartama i monitorima, pa nismo kukali), al' kad probaš i kad se
navikneš, ne možeš da progutaš nešto slabije.
Teško s konja na magarca...
[] Takođe i Matroxove kartice standardno imaju odličnu sliku i gomilu
[] dodatnih mogućnosti (virtuelni ekran itd)
Imaju to i ATI karte.
Uostalom, u celoj ovoj priči o kartama, samo Matrox i ATI
proizvode i čipove i kartice i pružaju temeljnu podršku korisnicima.
ATI je obično bliži džepu većine korisnika, a Matrox puca skoro
samo na high-end i na počinitelje i gutače "testova" u časopisima.
video_kartice.538juice,
-> #535, alien@> [] Kupio sam pre nekog vremena, tacnije jedno 4 meseca Diamond Stealth
@> 3D [] 2000 Pro zato sto je tadasnjih 160 demona bilo veoma prihvatljivo
@> za moj
@>
@> Ukratko: zaheb'o si se. Zestoko.
E ajde jel ima neki nacin da se nesto uradi od ove kartice.
Mislim, ako je to istina, pa ubicu se keve mi ;))
Pozdrav!
video_kartice.539isijan,
-> #537, alienC:\> Upravo testiram V330 4MB SGRAM PCI na K6-3D/300 i... U
C:\>onome šta
C:\>nam život znači (World Cup 98 ;)), Intel i740 (Gigabyte) mi se čin
C:\>osetno boljim. Iako nisam konkretno poredio, sa ovim procesorom
C:\>bi ovu brzinu u D3D trebalo da ima i ATI Rage Pro sa 4MB SGRAM.
C:\>Proveriću.
Reci mi da li si GA i740 probao u kombinaciji sa nekom socket 7 AGP
maticnom plocom?
Druga stvar... Koje od poemnutih kartica (V330, Ga i740, ATI Rage Pro...)
imaju koristi od AMD-ovih 3d ekstenzija?
video_kartice.540vasic,
-> #538, juice> @> [] Kupio sam pre nekog vremena, tacnije jedno 4 meseca Diamond Stealth
> @> 3D [] 2000 Pro zato sto je tadasnjih 160 demona bilo veoma prihvatljivo
> E ajde jel ima neki nacin da se nesto uradi od ove kartice.
> Mislim, ako je to istina, pa ubicu se keve mi ;))
Pre jedno godinu dana uzeo sam Virge DX za 100DM. To mu dođe otprilike
ista kartica kao tvoja - drajveri za Diamonda je "prepoznaju" :) i rade
i kod mene. Zapravo, nisam baš siguran u ono 'pro', ali 2000 jeste
sigurno. Nego, video sam nekad davno na www.gamesdomain.com review
Descenta 2 koji podržava Virge čipset ali ni jedna verzija koja mi je od
onda došla u ruke nema pojma o tome.
video_kartice.541ventura,
-> #375, saint> Diamond Stealth II S220 ako ces PCI
> odlicna graficka. Podrzava Direct X i
> OpenGL tako da ce ti sve raditi sa njom.
Samo u igrama ima OpenGL? Da li su se pojavili ATI-jevi OpenGL driveri opšte
namene?
MZ
video_kartice.542ventura,
-> #377, miskop>
> Paaa, svi hvale ATI-ja. Ja sam i video kako radi i mogu da
> kažem da radi super. Ultra je brz. Cena mu je super pristu-
> pačna, oko 100 dem. A što se tiče Diamond-a, pljuju ga na
> Pro-u, tako da ja ipak preporučujem ATI-ja (da vidite samo
> kako izgleda demo za Need for Speed III ;).
Tako je! ATI Rage Pro je dosta dobra solucija za D3D aplikacije (igre i 3DS
Max pod D3D-om).
MZ
video_kartice.543ventura,
-> #392, miskop> Nisam ja uzeo već ortak. Tačan naziv je (valjda) Ati Xpert XL
> sa Rage Pro čipom na 200 Mhz i sa 4 Mb Ram-a. Uzeo ga je pre
Jeste!
> oko mesec dana i to negde preko oglasa, ne znam tačno gde ali
> nije ni bitno, svi skoro u ponudi imaju Ati-ja.
> Ovde preko Seza nudio ga je 'alien' za 100 dm.
Imaš kod Sampro-a. Ja sam svoju kupio kod Branimira ovdašnjeg.
MZ
video_kartice.544juice,
-> #540, vasic@> Pre jedno godinu dana uzeo sam Virge DX za 100DM. To mu dode otprilike
@> ista kartica kao tvoja - drajveri za Diamonda je "prepoznaju" :) i rade
@> i kod mene. Zapravo, nisam bas siguran u ono 'pro', ali 2000 jeste
@> sigurno. Nego, video sam nekad davno na www.gamesdomain.com review
@> Descenta 2 koji podrzava Virge cipset ali ni jedna verzija koja mi je
@> od onda dosla u ruke nema pojma o tome.
Citao sam da je verzija Pro mnogo bolja od "obicne " verzije ove kartice
i da je sam chip mnogo bolji kod Pro modela. Ja jednostavno nigde ne vidim
nikakav 3d iako je svuda opisano da se to vidi super i u nekim igrama
koje su tamo opisane a koje sam ja probao i nista nisam video.
U svemu postoji samo mala zackoljica. Ta kartica Pro koja se svuda opisuje
u originalnoj verziji ima TV izlaz dok moja to nema. Mozda je fora u tome?
Pozdrav!
video_kartice.545miskop,
-> #541, ventura>> Da li su se pojavili ATI-jevi OpenGL driveri opšte namene?
Jesu, ali nisu nešto dobro urađeni, pa se čekaju novi...
video_kartice.546ventura,
-> #545, miskopPošalji i te. Da li rade pod 3DS i sl. aplikacijama?
video_kartice.547miskop,
-> #546, ventura> Pošalji i te. Da li rade pod 3DS i sl. aplikacijama?
Nema šta ja da šaljem... Niti imam ATI-ja niti dotične drajvere,
već samo prenosim šta mi je ortak rekao.
A ti ako te zanima, tu je Internet, pa vidi šta ima. Ortak
je upravo sa ATI-jevog sajta i skinuo te drajvere.
video_kartice.550alien,
-> #539, isijan[] Reci mi da li si GA i740 probao u kombinaciji sa nekom socket 7 AGP
[] maticnom plocom?
Da. Upravo radim na takvoj kombinaciji. Potrebno je instalirati
dodatnu podršku za AGP. Konkretno, za VIA MVP3 čipset se sve što je
potrebno može naći na VIA sajtu, a uz Soltek ploče dolazi i na cd-u.
[] Druga stvar... Koje od poemnutih kartica (V330, Ga i740, ATI Rage
[] Pro...) imaju koristi od AMD-ovih 3d ekstenzija?
Čuo sam (ali nisam probao) da za V330 postoji podrška za sam
nVidia Riva čip (ne od strane Diamond-a, vec od strane proizvođača
čipa), a da je čak i ATI (koji je, valjda zbog ugovora s Intelom, tvrdio
da to neće činiti (štaviše, da se ne obavezuje da pruža podršku za
non-Intel ploče s AGP-om)), izbacio podršku za 3D-Now i tako još jednom
pokazao da će pre da uradi ono šta ne obeća nego da ne uradi ono šta
obeća (zato malo obećavaju ;)).
Za Intel i740 čip zaista ne treba očekivati tako nešto, osim ako
neko nezavisan ne mrzi Intel baš toliko da je spreman da napiše takve
drajvere samo da bi mu napakostio :)))).
video_kartice.551alien,
-> #538, juice[] E ajde jel ima neki nacin da se nesto uradi od ove kartice.
Pročitaj koji se čip nalazi na toj kartici i kazaće ti se samo.
video_kartice.552pecinko,
-> #537, alien|> Upravo testiram V330 4MB SGRAM PCI na K6-3D/300 i... U onome šta
|> nam život znači (World Cup 98 ;)), Intel i740 (Gigabyte) mi se čini
|> osetno boljim. Iako nisam konkretno poredio, sa ovim procesorom bi
|> ovu brzinu u D3D trebalo da ima i ATI Rage Pro sa 4MB SGRAM.
|> Proveriću.
Kakve rezultate dobijaš kad primeniš pdgovarajuće patch-eve? Bez njih bi
sve video karte trebalo da rade u softver-render modu. Softver modu bi
Intel trebalo da tuče i ATI i Rivu, pre svega zbog 4MB memorije "viška".
Takođe, bilo bi interesantno uporediti rezultate Rive i ATI-ja sa
drajverima koji imaju ugrađenu podršku za 3D Now.
video_kartice.553alien,
-> #552, pecinko[] Kakve rezultate dobijaš kad primeniš pdgovarajuće patch-eve? Bez njih
[] bi sve video karte trebalo da rade u softver-render modu.
Ne postoje patch-evi za WC98, sama igra dolazi sa D3D podrškom.
[] Softver modu bi Intel trebalo da tuče i ATI i Rivu, pre svega zbog
[] 4MB memorije "viška".
Diskutabilno. Pre je za očekivati da softver renderer koristi
procesor i operativnu memoriju, a da harverski koristi potencijale
memorije na samoj kartici.
[] Takođe, bilo bi interesantno uporediti rezultate Rive i ATI-ja sa
[] drajverima koji imaju ugrađenu podršku za 3D Now.
Čim ATI završi drajvere.
Info: stigle su ATI karte, ali nema svih modela.
Testiram razne kombinacije i preliminarni zaključci su sledeći:
Karta sa 8MB radi nešto malo brže nego sa 4MB.
Veće ubrzanje (pa i poboljšanje slike) se primećuje između
npr. Xpert@Work AGP i XpertXL PCI, čini se prvenstveno zbog brže
memorije (SGRAM umesto EDO) i DAC-a (230MHz umesto 200MHz), ali se oseća
(subjektivno) rasterećenje procesora (moguće zbog AGP), što se
manifestuje kroz brže npr. prihvatanje komandi u igrama i bolji zvuk.
Malo bolje testiranje mislim da napravim kada izađu final
drajveri (sa OpenGL i podrškom za 3D-Now).
Ako te ne mrzi, sumiraj rezultate testova koje si ti terao i
uporedi kartice.
video_kartice.554alien,
-> #391, saint[] Da li AtiXpert@Work ima punu podrsku
[] za OpenGL? Na mislim ne igre vec na
[] ubrzanje u programima 3DSMAX2 ,Maya...
[] Ako ima koliko je to ubrzanje.
Nisam odgovorio do sad, jer sve nešto čekam... Za sada je na
raspolaganju tek beta verzija OpenGL drajvera. No, za očekivati je da to
šta te zanima postoji i u beta verziji ako će postojati u final, pa -
ako te zanima, javi mi se da istestiramo (pripremi softver).
Lično, ne znam čak ni na koji način bi grafička karta mogla da
pomogne tom softveru. Ako opišeš šta tačno treba da se dobije, možda
mogu i "na slepo" da kažem da li može.
video_kartice.555saint,
-> #554, alien=> pomogne tom softveru. Ako opises sta tacno treba da se dobije, mozda
Pa odradjuje 3D prikaz umesto procesora.
video_kartice.556dr.iivan,
Kakva je karta DIAMOND FireGL 1000 8Mb PCI?
Bilo bi fino da je uporedite sa recimo ATI-jem.
video_kartice.557gogica,
-> #556, dr.iivan--> Kakva je karta DIAMOND FireGL 1000 8Mb PCI?
-->
--> Bilo bi fino da je uporedite sa recimo ATI-jem.
Karta je odlicna ako je FireGL 1000 Pro. Ja je imam i
veoma sam zadovoljan. U igrama Direct3D radi bez greske
OpenGL takodje. 3DMAX radi sa njom u Direct3D, OpenGL ili
Heidi5 drajverima takodje bez greske. Sve pod uslovom
da je Pro jer stari FireGL i nije nesta za danasnje vreme.
Inace 3DLabs priprema chip Permedia3 naslednika Permedia2
chipa koji se nalazi na pomenutoj karti.
video_kartice.558dr.iivan,
-> #557, gogica> --> Kakva je karta DIAMOND FireGL 1000 8Mb PCI?
> --> Bilo bi fino da je uporedite sa recimo ATI-jem.
>
> Karta je odlicna ako je FireGL 1000 Pro. Ja je imam i
> veoma sam zadovoljan. U igrama Direct3D radi bez greske
> OpenGL takodje. 3DMAX radi sa njom u Direct3D, OpenGL ili
> Heidi5 drajverima takodje bez greske. Sve pod uslovom
> da je Pro jer stari FireGL i nije nesta za danasnje vreme.
Dobro, a koju PCI kartu preporucujes, a da je oko 200 DM?
video_kartice.559gogica,
-> #558, dr.iivan--> Dobro, a koju PCI kartu preporucujes, a da je oko 200 DM?
Kupi neku sa Intelovim chipom.
video_kartice.560sjocic,
Da li je neko probao ovo :
-> S3/357 Virge GX2, 3D, 4MB SGRAM, TV izlaz, PCI
Utisci ?
video_kartice.561alien,
-> #555, saint[] Pa odradjuje 3D prikaz umesto procesora.
Očekivao sam nešto precizniji odgovor :).
video_kartice.562dr.iivan,
-> #559, gogica> --> Dobro, a koju PCI kartu preporucujes, a da je oko 200 DM?
>
> Kupi neku sa Intelovim chipom.
Koju? I zasto? Ne razumem se previse u video karte, a za sad sam zapeo
za ATI-jevu Xpert@Play sa 8 MB. Imas li bolje resenje, a da isto kosta?
video_kartice.563saint,
-> #559, gogica=> Kupi neku sa Intelovim chipom.
Kako kada mu treba PCI varijanta?
Intel imas samo AGP.
video_kartice.564saint,
-> #561, alien=> Ocekivao sam nesto precizniji odgovor :).
Recei sta bi vise?
video_kartice.565gogica,
-> #556, dr.iivan--> Bilo bi fino da je uporedite sa recimo ATI-jem.
Na zalost ne poznajem ATI kartice.
video_kartice.566gogica,
-> #562, dr.iivan--> Koju? I zasto? Ne razumem se previse u video karte, a za sad sam zapeo
--> za ATI-jevu Xpert@Play sa 8 MB. Imas li bolje resenje, a da isto kosta?
Koloko kosta ATI kojeg hoces da kupis?
video_kartice.567gogica,
-> #563, saint--> Kako kada mu treba PCI varijanta?
--> Intel imas samo AGP.
Pa menjaj plocu:) Salim se. U stvari pre ili kasnije precices na AGP
pa onda sacekaj da skupis za AGP. Ubices dve muve odjednom.
video_kartice.568dr.iivan,
-> #566, gogica> --> Koju? I zasto? Ne razumem se previse u video karte, a za sad sam
> zapeo --> za ATI-jevu Xpert@Play sa 8 MB. Imas li bolje resenje, a da
> isto kosta?
>
> Koloko kosta ATI kojeg hoces da kupis?
Varijanta sa 8 MB je 190 DM, sa 4 MB je 50 DM jeftinije.
video_kartice.569gogica,
-> #568, dr.iivan--> Varijanta sa 8 MB je 190 DM, sa 4 MB je 50 DM jeftinije.
Sve zavisi od tvojih zahteva. Mislim da li koristis 2D ili 3D, da li
imas veci monitor od 15". Ako ti nije stalo da imena kupi Expert Color
sa Permedia 2 chipom on je jeftina a koristi isti chip kao FireGL1000 pro.
video_kartice.570jujo,
Vic...
Ortak kupio ATI RAGE Pro i u 320x200 (mod 13h) slika treperi ko luda
(2 sec postoji, pa 1 sec nema nista). U Njindozima radi OK.
Verovatno kartica nije ispravna.
Elem... ode on kod dilera od koga je kupio istu i ovaj ga sa cudjenjem
pita: A kako si uspeo da TOLIKO spustis rezoluciju???
yooyo:
video_kartice.571jjerry,
Trebalo bi da kupim uskoro novu karticu sa 3D akceleratorom.
Voodoo kao opciju sam davno batalio,pa se trenutno razmishljam
izmedju novog Vipera v550 i FireGL pro 1000 (oba Diamonda).
E sad,shto se Vipera tiche,da li postoji PCI varijanta ili da
uzimam P2 plochu sa AGP-om ? A shto se Fire-a tiche, da li se
trenutno isplati njega kupovati ili mozhda sachekati nov sa
Permidia 3 chipom ? Uopshte,mozhda bi neko mogao da da uporedni
prikaz Riva TNT i Permedia 3 (odnosno Riva 128 i Permedia 2)
chipova ?
Poz,J.J..
video_kartice.572saint,
-> #571, jjerry=> izmedju novog Vipera v550 i FireGL pro 1000 (oba Diamonda).
Bolje uzmi Vipera v550 kazu da je sada jedna od najbrzih 3d
kartica. Pogledaj malo na inetu testove.
video_kartice.573jjerry,
-> #572, saint>> kartica. Pogledaj malo na inetu testove.
Super,samo mi ti daj nalog na isti ;) Ono,ulenjio sam se,istekla mi
pretplata ,pa me mrzi da je obnavljam.
Btw. malo sam poboljshao onaj moj 3D engine. Uradio sam i Z-bafer i
gouraud senchenje,pa,ako ti josh uvek treba,mogu i komplet sors da
ti bacim...
Pozdrav,J.J...
video_kartice.574johnnya,
Kada sam već skidao za sebe...
Avance Logic ALG 2302, Win95 drajveri
2302.zipvideo_kartice.575johnnya,
S3 Trio 64V2, S3 Trio 64V+
S3 765/775/785
DDRawII/III/V Version 4.10.01.2108-2.41.07 - S3 Windows 95 Driver -
12/17/97
s364v2.zipvideo_kartice.576zormi,
-> #571, jjerry
* E sad,shto se Vipera tiche,da li postoji PCI varijanta
Da. Znam i gde ima...
video_kartice.577sjocic,
Negde sam čuo/video da ATI karte sa TV Tuner-om (ili možda sve karte
sa TV tunerom) mogu da se koriste kao dekoderi skremblovanih
satelitskih kanala.
Znaci, u kompozitni ulaz TV kartice, uvuče se slika sa sat. receivera,
podesi neki skremblovan kanal, pokrene odgovarajući softver, i na
monitoru se gleda normalna slika, bez dodatnog dekodera.
Ima li nekih informacija o ovome ?
video_kartice.578pperica,
Potrebni drajveri za PCI video card mach 32 AT&T
video_kartice.579miskop,
Uz poruku su testovi raznih video kartica na raznim platformama.
Tu su Riva TNT, Savage, Voodoo 2, Voodoo Banshee, ATI, Intel 740...
Tu je gomila 2D/3D testova, gomila igara i tako to. Sve u svemu
vrlo zanimljivo.
(By Aleksandar Veljković, PC#41)
- MS Excel format -
graphics.zipvideo_kartice.580juice,
Posto se razmisljam da kupim neku 3d karticu da se igram, zanima me
koja je razlika izmedju Voodoo1 i Voodoo2 osim u kolicini memorije?
U svim 3d igrama ima da se izabere ili 3dfx ili nesto drugo a svaki
Voodoo je 3dfx, zar ne?
Kako na Voodoo1 rade neke novije igre kao sto su Fifa98, Halflife i
sl?
Da li je tacno da kod Voodoo kartica procesor nema nikakve veze,
odnosno da on nikako ne moze da bude usko grlo?
Pozdrav!
video_kartice.581funky,
-> #580, juicere 3DFX
Pa vidi, slicnim problemom sam se i sam bavio pre nabavke
kartice za igranje. Prevagnula je voodoo 1, iz vise razloga
- mnoogo je jeftinija pa postoji mnogo manji rizik da ce
pojeftiniti drasticno. Sad je kec oko 100 DM, a dvojka
oko 200. Tada je kec isto bio oko 100 a dvojka skoro 300 :)
Vec sad sam na toj razlici 'ustedeo' dovoljno za drugu voodoo
karticu
- mnoogo manje se greje. kec radi na 50 MHz dvojka na oko 90, ali
nije to nista s obzirom da druge 3d karte npr. riva tnt rade i
na dosta visim frekvencijama. Ipak, voodoo cipovi oslobadjaju
dosta toplote zbog cega je leti neophodan dodatni ventilator
- voodoo 1 je manji po dimenzijama. Dvojku ces tesko ugurati u
neko manje kuciste jer se sudara sa oklopom za diskove a u dosta
slucajeva gazi i ventilator procesora
ralike u igranju su - meni jedva primetne. Koliko se igram,
mnogo je i 'kec', ali me mrzelo da menjam vec postojecu ATI
2d kartu (zbog odlicnog 2d prikaza i super drajvera) pa rekoh
ovo je bolje resenje. I ispostavilo se da jeste. Voodoo 1 ne
moze da radi u vise od 640x480 u 3dfx modu, u D3D moze i u 800x600
Inace nemoj da mislis da zbog samo 4 mb ne mozes da igras neke igre.
Mozes bukvalno sve, od Q2 do NFS3, i to glatkocom da ne poverujes
sta dobijas za 100inak DM. Broj frejmova je kod dvojke veci ali
je to u stilu 70 prema 40. Napominjem da je i ovih 40 daleko iznad
prihvatljivih 25 fps.
Dakle, ne brini oko toga sta ces moci a sta ne da igras. Manjak
memorije ces primecivati samo ponekad npr. kad vozis a gledas kako
se 'iscrtava' horizont, umesto da horizont vec postoji ;)
Ako menjas kompletnu grafiku, mozda je najbolje da uzmes banshee,
sad je ispod 200 dm.
video_kartice.582thug,
Ima li neko (sa Interneta) nov(ij)e drajvere za Apac Permedia 2
kartu? Imam malih problema sa VGA...
Univbe nece da radi, valjda je bajat....:(
poz, thug :)
video_kartice.583dr.iivan,
Da li ove novije ploče sa AGP portom i dalje na sebi imaju i jedan
PCI port za grafičku ili na njih može da ide samo AGP grafička?
video_kartice.584giovanni,
-> #583, dr.iivanĘ? Da li ove novije ploče sa AGP portom i dalje na sebi imaju i jedan
Ę? PCI port za grafičku ili na njih može da ide samo AGP grafička?
Imaju i više PCI slotova. ;) U AGP možeš da staviš samo AGP grafičku
kartu a u PCI možeš sve ostalo što je pravljeno za PCI ali i naravno PCI
grafičku.
video_kartice.585thug,
-> #583, dr.iivan>
> Da li ove novije ploce sa AGP portom i dalje na sebi imaju i jedan
> PCI port za graficku ili na njih moze da ide samo AGP graficka?
>
Naravno da imaju, i to vise PCI slotova, mozes da kacis sta oces...
poz, thug :)
video_kartice.586mvdj,
Da li može na grafičku karticu S3 VIRGE 3DX da
se ugradi VOODO I accelerator??
video_kartice.587goxi,
-> #586, mvdj>> Da li moze na graficku karticu S3 VIRGE 3DX da
>> se ugradi VOODO I accelerator??
Siguran sam da moze, ali za svaki slucaj procitaj uputstvo koje dobijas uz
Voodoo, u kome bi moralo da pise nesto o tome...
video_kartice.588vantic,
Imam karticu sa S3 Vision 868 chipom , 2MB memorije , i trebaju mi
neki driveri za taj cip , ili neki program koji mi omogucuje da sam
menjam frekvenciju osvezavanja na koliko zelim , a ne da imam samo
Adapter Default i Optimal opciju u Display
Properties\settings\advanced\adapter !
video_kartice.589miskop,
-> #588, vantic>> Imam karticu sa S3 Vision 868 chipom , 2MB memorije , i trebaju mi
>> neki driveri za taj cip , ili neki program koji mi omogucuje da sam
>> menjam frekvenciju osvezavanja na koliko zelim , a ne da imam samo
>> Adapter Default i Optimal opciju u Display
>> Properties\settings\advanced\adapter !
Baci pogled u PCOS.6:win95, br. poruke 6.4598. Možda ti programče
zakačeno uz tu poruku pomogne.
video_kartice.590bujic.p,
-> #588, vantic
> Imam karticu sa S3 Vision 868 chipom , 2MB memorije , i trebaju mi
> neki driveri za taj cip , ili neki program koji mi omogucuje da
sam
> menjam frekvenciju osvezavanja na koliko zelim , a ne da imam samo
> Adapter Default i Optimal opciju u Display
> Properties\settings\advanced\adapter !
Imam istu karticu i koristim program S3Refrsh.exe, koji je prikačen
uz ovu poruku. Najbolje rezultate sa mojim monitorom (KFC 15") i
ovom karticom dobijam u rezoluciji 800x600 sa 75Mhz Refresh rate.
Naravno, možeš da podesiš i veću frekfenciju ali budi oprezan.
Obavezno pročitaj u uputstvu za monitor koja je maksimalna frekfencija
osvežavanja za određenu rezoluciju.
s3refrsh.zipvideo_kartice.591vantic,
-> #590, bujic.pE , ajde probaj ponovo da posaljes , nesto nije u redu sa arhivom!
video_kartice.592bujic.p,
-> #591, vantic
> E, ajde probaj ponovo da posaljes , nesto nije u redu sa arhivom!
Probaj još jednom da je skineš, ja sam sad probao i sve je u redu.
Ako i dalje ne ide, daj neku drugu e-mail adresu da ti pošaljem
tamo.
video_kartice.593miskop,
-> #591, vantic> E , ajde probaj ponovo da posaljes , nesto nije u redu sa arhivom!
Ako misliš da ima problema sa arhivom, najbolje ti je da istu
prebaciš u PAD i da komandom ADIR ime.arhive izlistaš sve fajlove
u arhivi. Ako sve prođe kako treba, arhiva je OK, što znači da je
do greške došlo prilikom tvoj DL-a iste.
^
g
:)
video_kartice.594djlucky,
Ajde neka neko da lep predlog za vido kartu koja radi dobro u 2d i
fina je u 3d....da nije agp posto imam amd k6-166Mhz i nema AGp
slotove! I sta mislite o Diamod Stealth s220.
Hvala vi unapred!
video_kartice.595wlaad,
-> #594, djlucky>> Ajde neka neko da lep predlog za vido kartu koja radi dobro u 2d i
>> fina je u 3d....da nije agp posto imam amd k6-166Mhz i nema AGp
>> slotove! I sta mislite o Diamod Stealth s220.
pa, pored nekih (ne bash nahvaljenih ATI-ja), ta kartica ti je
jedini izbor. Ja imam istu konfiguraciju kao ti, i sa tom karticom
sve radi ok. Ne bash sjajno brzo, ali sasvim prihvatljivo.
Imaj na umu da S220 ne podrzhava opengl, vetj samo Direct3D u igrama.
E, i ne znam de mosh da je nadjesh...
poz.
video_kartice.596vantic,
-> #594, djlucky>> slotove! I sta mislite o Diamod Stealth s220.
Ja sam imao doticnu , kartica je sasvim ok , veoma dobra u 2d , solidna u 3d,
samo ce ti trebati pristojan monitor ako zelis da isteras maximum iz nje.
video_kartice.597giovanni,
-> #595, wlaadĘ? Imaj na umu da S220 ne podrzhava opengl, vetj samo Direct3D u igrama.
Ę? E, i ne znam de mosh da je nadjesh...
Podržava OpenGL. Šta misliš kako radi Q2 u OpenGL-u sa S220? A može je
naći, možda, po oglasima ako naleti.
video_kartice.598mindcrime,
-> #594, djlucky
> Ajde neka neko da lep predlog za vido kartu koja radi dobro u 2d i
> fina je u 3d....da nije agp posto imam amd k6-166Mhz i nema AGp
> slotove! I sta mislite o Diamod Stealth s220.
Kao sto ti je neko vec rekao, to ti je prakticno i jedina solucija (s obzirom
na procesor i maticnu plocu koje imas). Ja sam je imao nekoliko meseci i
bio sam vrlo zadovoljan. Ima vrlo kvalitetnu 3D sliku, ali nije bas sampion
u brzini (mada moze lepo da se overklokuje sto ume znatno da popravi stvari
i po tom pitanju). Podrzava Direct 3D, a sto se OpenGL-a tice imas MiniGl,
tj. drajver za GL igre (Quake 2 i slicno) i kad sam zadnji put proveravao,
beta verziju OpenGL ICD-a (potpuni OpenGL). E, jos samo da dodam da, za razliku
od vecine drugih 3D cipova, Verite 2100 (koji je na S220) nije preterano
zavistan od snage samog procesora, tj. radi sasvim lepo cak i na Cyrixu.
video_kartice.599vantic,
-> #597, giovanni>> Podrzava OpenGL. Sta mislis kako radi Q2 u OpenGL-u sa S220? A moze je
>> naci, mozda, po oglasima ako naleti.
Podrzava samo Mini GL , sa kojima mozes piciti Quake2 ako budes imao srece
da ti sve proradi!Mini GL drivere mozes naci na www.nine3d.com , a karticu
trazi po oglasima!
video_kartice.600giovanni,
-> #599, vanticĘ? Podrzava samo Mini GL , sa kojima mozes piciti Quake2 ako budes imao
Ę? srece da ti sve proradi!Mini GL drivere mozes naci na www.nine3d.com , a
Ę? karticu trazi po oglasima!
NEma tu sreće. To radi i tačka.
video_kartice.601djlucky,
-> #594, djluckyUps potkrala se greska ja imam AMD k6-266Mhz cisto da se zna ako to
nesto bitno utice na vase misljenje!
A ako sa ovim procesorom lepo radi i neka druga kartica slobodno
javite!
Jos jedno izvinjence za ovu gresku!
p.s. A sta bi mislili o Viperu V330 kad smo vec kod kartica!
video_kartice.602vantic,
-> #600, giovanni>> NEma tu srece. To radi i tacka.
Ne uvej , govorim iz licnog iskustva!
video_kartice.603alien,
-> #595, wlaad[] >> Ajde neka neko da lep predlog za vido kartu koja radi dobro u 2d i
[] >> fina je u 3d....da nije agp posto imam amd k6-166Mhz i nema AGp
[] >> slotove! I sta mislite o Diamod Stealth s220.
[]
[] pa, pored nekih (ne bash nahvaljenih ATI-ja),
Evo ja hvalim ATI-ja :), ali je problem s ATI kartama to što su
deficitarne u PCI varijanti.
Čini mi se da trenutno od PCI ATI-ja mogu da nabavim samo
All-In-Wonder (sa integrisanim TV tjunerom...) sa 8 MB. Cena je prilično
povoljna ako neko ima i TV tjuner u planu budžeta.
video_kartice.604file,
Interesuje me dali riva tnt lepo radi sa amd k6 2 ... procesorima
tj. da li zahteva p 2
video_kartice.606wlaad,
Mozhda nije za ovu konfu, ali:
Kako da nateram Kvejk 2 da radi sa 3rd party drajverima, tj. koje
sam skinuo sa interneta? Kazhe u uputstvu, iskopiraj .dll u Quake2
dir, i josh neshto u \system ali jopet nishta, odn. mogu da biram samo
3DFXGL, powervrgl,default gl i software (od kojih samo ovo zadnje radi).
Imam Stealth S220
poz.
video_kartice.607mindcrime,
-> #606, wlaad>
> Kako da nateram Kvejk 2 da radi sa 3rd party drajverima, tj. koje
> sam skinuo sa interneta? Kazhe u uputstvu, iskopiraj .dll u Quake2
> dir, i josh neshto u \system ali jopet nishta, odn. mogu da biram samo
> 3DFXGL, powervrgl,default gl i software (od kojih samo ovo zadnje radi).
>
> Imam Stealth S220
Prvo, ako nisi skinuo Gold verziju MiniGl drajvera skini je (www.rendition.com)
Drugo, lepo uradi kao sto ti kaze u uputstvu, s tim da, ako se dobro secam,
treba da preimenujes fajl koji si kopirao u Quake2 dir u OpenGL32.dll (ili
nesto slicno). Na kraju izabers Default OpenGL u Quake-u i trebalo bi da radi
(barem je radilo kod mene). Bitno je da fajl koji kopiras u windows\system
(zaboravio sam kako se zove) i ovaj sto ide u Quake2 dir budu ISTE verzije
(tj. iz istog MiniGl paketa).
video_kartice.608rotten,
Do nedavno sam mislio da je Voodoo video kartica, al' sad mi ortak rece da
je to akscelerator koji se posebno ugradjuje. Koja je onda razlika izmedju 3D
video kartice i 3D aksceleratora?
video_kartice.609wlaad,
-> #607, mindcrime>> Prvo, ako nisi skinuo Gold verziju MiniGl drajvera skini je
>> Drugo, lepo uradi kao sto ti kaze u uputstvu, s tim da, ako se dobro secam,
skinuh tu gold verziju, iskopirash microcode fajl v2000.uc u \SYSTEM
opengl32.dll u \QUAKE2 ali opet nishta.
pogledo sam konzolu posle toga i ono pishe isto ko i pre tih drajvera.
i dalje pokushava da startuje ref_gl.dll i ne uspeva. naravno, nigde se
ne pominje opengl32.dll koji sam downloadovao.
hmm, ovo je suvishe zajebancije za jednu 3D pucachinu.
odo ja da sredim sobu..
10x & poz. ;)
video_kartice.610vantic,
-> #608, rotten>> Do nedavno sam mislio da je Voodoo video kartica, al' sad mi ortak rece
>> da je to akscelerator koji se posebno ugradjuje. Koja je onda razlika
>> izmedju 3D video kartice i 3D aksceleratora?
Pa , kartica je kartica , treba ti da prikazujes sliku na monitoru!
A Voodoo je DODATNA kartica , accelerator koji se povezuje sa obicnom i tako
stvara efekte kakve vec stvara (ovo ti je najbanalnije receno).
Postoji i Voodoo Banshee kartica , koja je istovremeno i accelerator i obicna
2d karta!
video_kartice.611rkramer,
-> #610, vanticC:\> (ovo ti je najbanalnije receno). Postoji i Voodoo Banshee
C:\> kartica , koja je istovremeno i accelerator i obicna 2d
C:\> karta!
Ne obicna 2d, vec 128-bitna jako brza 2d karta :) A 3d deo je
posebna prica... Za hintove i cenu => mail... O:)
video_kartice.612giovanni,
-> #609, wlaadĘ? hmm, ovo je suvishe zajebancije za jednu 3D pucachinu.
Ę? odo ja da sredim sobu..
Jedno jednostavno pitanje: jesi li prebacio na 16bitnu paletu?
video_kartice.613shegoterach,
-> #612, giovanni>> Jedno jednostavno pitanje: jesi li prebacio na 16bitnu paletu?
pazi stvarno.. ;)
10x, leegendo
dobro da im se nije omaklo da u ridmiju napishu neshto o ovome.
jeboija i njinu igru.
video_kartice.614saint,
Nesto mi se cudno desava sa onom novom igrom Half-Life.
Sve lepo radi u Software renderingu ali kada prebacim
u hardverski,Svejedno da li je to OpenGL ili Direct X,
igra ne lepi teksture na zidove i objekte tako da sve
izgleda nekako jadno belo. Ima li nekog resenja za
ovaj problemcic. BTW: Imam Diamond FireGl 1000 Pro
sa 8Mb SDRAM-a i sto je najcudnije sve ostale OGL igre
i OGl programi rade fino.
video_kartice.615ivan.hoe,
-> #614, saint> ovaj problemcic. BTW: Imam Diamond FireGl 1000 Pro
> sa 8Mb SDRAM-a i sto je najcudnije sve ostale OGL igre
Hm, kod mene ista zverka radi sasvim ok, mada sporo za moj ukus ;)
Jesi probao najnovije drajvere sa www.3dlabs.com?
video_kartice.616mindcrime,
-> #609, wlaad> >> Prvo, ako nisi skinuo Gold verziju MiniGl drajvera skini je
> >> Drugo, lepo uradi kao sto ti kaze u uputstvu, s tim da, ako se dobro
> secam,
>
> skinuh tu gold verziju, iskopirash microcode fajl v2000.uc u \SYSTEM
> opengl32.dll u \QUAKE2 ali opet nishta.
>
> pogledo sam konzolu posle toga i ono pishe isto ko i pre tih drajvera.
> i dalje pokushava da startuje ref_gl.dll i ne uspeva. naravno, nigde se
> ne pominje opengl32.dll koji sam downloadovao.
>
>
> hmm, ovo je suvishe zajebancije za jednu 3D pucachinu.
> odo ja da sredim sobu..
Ne znam sta da ti kazem. :) Pretpostavljam da imas najnovije (ili bar
relativno nove) drajvere, a ako nemas probaj da ih skines pa vidi. Nazalost,
ja vise nemam Stealth S220 a i Quake2 mi je stradao pre par nedelja, tako
da sve ovo sto sam ti do sada rekao je cisto prisecanje.
video_kartice.617saint,
-> #615, ivan.hoe=> Hm, kod mene ista zverka radi sasvim ok, mada sporo za moj ukus ;)
=> Jesi probao najnovije drajvere sa www.3dlabs.com?
Da.
video_kartice.618sdanijel,
Potrebni su mi drajveri za win 98 za 3dfx karticu Diamond monster 3D.
Nigde ne mogu da nadjem. Ako neko ima neka mi posalje ovde ili na mail.
Pozdrav!Danijel
video_kartice.619livan,
Evo jedno softversko pitanje, ali mislim da bih ovde mogao dobiti odgovor.
Koji program preporučujete za konvertovanje AVI fajlova u MPG ili nesto
slicno sto zauzima manje prostora na disku.
Imam ATI All In Wonder Pro. Odlicno skida video zapis sa TV-a ili videa,
ali pojede mi pola diska.
video_kartice.620mindcrime,
-> #619, livan
> Evo jedno softversko pitanje, ali mislim da bih ovde mogao dobiti
> odgovor.
> Koji program preporucujete za konvertovanje AVI fajlova u MPG ili nesto
> slicno sto zauzima manje prostora na disku.
>
> Imam ATI All In Wonder Pro. Odlicno skida video zapis sa TV-a ili videa,
> ali pojede mi pola diska.
Ja koristim Xing Encoder. Brz je k'o munja a mozes da ga koristis i za muziku
(mp3).
video_kartice.621miskop,
-> #619, livan>> Koji program preporučujete za konvertovanje AVI fajlova u MPG ili nesto
>> slicno sto zauzima manje prostora na disku.
XingMPEG Encoder
U njemu je sound i video MPEG kompresor. Radi OK i nije veliki.
Program je okačio banga u PCUTIL.4:zvuk, br. poruke 11.2452
Za krek mi se javi na mail.
video_kartice.622popovics,
Može li TV Tuner kartica raditi sa slabijom grafičkom karticom (samo
512K), i računarom (386Dx)? Koja je cena neke low-dojaja-end tv
kartice?
Srcky/popovics
video_kartice.623alien,
-> #622, popovics[] Može li TV Tuner kartica raditi sa slabijom grafičkom karticom (samo
[] 512K), i računarom (386Dx)?
Teško. Potrebna je ploča sa PCI magistralom.
video_kartice.624popovics,
-> #623, alien
▄- Teško. Potrebna je ploča sa PCI magistralom.
Ne postoje ISA varijante? :(
Srcky/popovics
video_kartice.625pips,
-> #624, popovicspostoje
video_kartice.626sjocic,
Potrebni drajveri za CL5434 Pci za Win95.
Sa postojecim drajverima (iz Win-a), karticu je nemoguce naterati
da radi sa vise od 16 boja u 640x480 (ekran je uglavnom beo, vidi se
samo po koja linija...)
Da li je moguce da je neispravna memorija na kartici, jer u 640x480x16
radi sasvim Ok ??? )
video_kartice.627alien,
-> #624, popovics[] ▄- Teško. Potrebna je ploča sa PCI magistralom.
[]
[] Ne postoje ISA varijante? :(
Ja imam ATI TV Tuner koji stoji u ISA slotu, ali iz njega uzima
samo napajanje i ne koristi ga za podatke. Sliku prosleđuje grafičkoj
karti posebnim kablom (iste širine kao IDE kabl, ali kraći), što
omogućava da skoro uopšte ne opterećuje ostatatak računara. No, ATI
grafičke karte koje imaju odgovarajući (AMC) konektor postoje isključivo
u PCI i AGP varijanti.
Nisam imao prilike da probam (niti znam da kod nas mogu da se
nađu) druge sisteme kod kojih se slika sa tjunera sličnom "poprečnom"
direktnom vezom prosleđuje grafičkoj karti.
Kao specijalan slučaj direktnog vezivanja na grafičku kartu,
postoje grafičke karte sa integrisanim TV tjunerom, ali i njih sam viđao
samo u PCI i AGP varijanti.
Veliko je pitanje da li su DAC izlazi grafičkih karti u ISA
vremenima bili doboljno brzi da bi mogli da prikažu TV sliku kako treba.
Čak i ako postoji takvo neko rešenje (svašta je na ovoj planeti
pravljeno), jako teško ćeš ga naći.
Drugo moguće rešenje - "opšti" TV tjuner koji može raditi sa
raznim grafičkim kartama tako što prosleđuje sliku preko računarskih
(onih koje su na matičnoj ploči) magistrala, kod tebe ne može da prođe.
Npr. Miro PC TV koji radi na PCI magistrali (koja je mnogo brža
od ISA) štuca i na mnogo jačim mašinama nego što je tvoja, jer je veliko
opterećenje za računar da konstantno real-time prosleđuje tolike
količine podataka magistralom koja treba da služi i drugim uređajima.
Treće tip rešenja nije kartica (kako si tražio), već eksterni TV
tjuner koji radi (gotovo) nezavisno od računara tako što se monitor
direktno priključuje u njega. Iako ga imam u ponudi (cena je oko 200 -
210 DEM), takvo rešenje nisam probao i ne znam detalje, ali je vrlo
moguće da bi to radilo kako treba sa tom mašinom, ma koliko bilo, s
oproštenjem, glupo i neisplativo.
U svakom slučaju, ne isplati se bazirati multimedijalni računar
na 386 mašini. To nije ništa manje glupo nego staviti jak procesor na
mašinu koja nema ništa okolo. Niti treba Mercedesov motor terati u Fići,
niti treba pokušavati pokrenuti Mercedesa Fićinim motorom.
Kakav god tjuner da staviš, koštaće više nego što vredi ceo
ostatak mašine i, čak i ako tjuner nekako bude radio, mašina pored njega
neće nikako. Ako je TV primarna stvar, onda prodaj kompjuter, dodaj pare
i kupi TV.
U protivnom (ako treba koristiti i računar), mnogo je bolje i
isplativije dati pare za pojačanje te mašine i staviti ATI All-In-Wonder
Pro (dobra grafička kartica sa integrisanim tjunerom). Naravno, to
košta više, ali ako budžet to ne može da podnese, onda korisnik ne bi
trebalo sebi da dozvoli ni luksuz gledanja TV-a, a kamoli kupovine.
video_kartice.628pele.s,
Da li neko ima neke informacije o novoj ATI-jevoj ATI rage FURY
kartici sa 32 sd-rama na sebi?
Sta misilte, da li je ASUS V3400 dobro resenje za igre i ostalo(ali
prvo igre).Cuo sam da u firmi OPTIMUS prodaju 3 razlicite vrste tih
kartica.Jedan od njih, najskuplja, ima Tv i/o.Da li ona u sebi ima
TV-tjuner?
Kolika je cena trenutna, ATI all-in-wonder PRO sa 8 mb sgrama AGP?
Odgovori na rista.m@sezam.co.yu
video_kartice.629rista.m,
Oceli mi neko reci
el dobra ATI rage FURY?:))
video_kartice.630mradovic,
Jel ima nako drivere za Diamond Stelth 2001 za Win98?
Poz, Mirko.
video_kartice.631rista.mm,
Svidece vam se!
Nemojte zazaliti..:)
kad otpakujete, bice 2 fajla.Oba moraju biti u istom direktorijumu.Startujete
na pos.htm
Rista
ati.zipvideo_kartice.632rista.m,
Da li je ok cip ATI rage pro? I to na kartici All-in-wonder pro?(agp)
M.
video_kartice.633milko,
-> #632, rista.m> Da li je ok cip ATI rage pro? I to na kartici All-in-wonder pro?(agp)
> M.
Veoma ok. Nije nešto u odnosu na Rivu TNT, Banshee i sl. ali je ok.
video_kartice.634milosh.zorica,
-> #632, rista.m> Da li je ok cip ATI rage pro? I to na kartici All-in-wonder pro?(agp)
> M.
Veoma ok. Nije nešto u odnosu na Rivu TNT, Banshee i sl. ali je ok.
video_kartice.635kvlada,
Imam graficku SiS 5597/5598 na pentiumu 100/32Mb. dok sam u
Windowsu pri prelasku sa jednog na drugi graficki mod (na primer sa
800x600 na 640x480) ekran se zamraci i blokira se. Jedino resenje
je reset na dugme. Ovo je pocelo da mi se desava od skora, pa je
mozda greska u drajveru (ili gresim-dajte mi ideju sta da radim).
Gde bi mogao da nadjem najnovije drajvere za ovu karticu (nemam
internet)?
video_kartice.636jones,
Ima li neko drivere za Diamond Riva TNT ?
HITNO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!