PCHARD.7

16 Oct 1997 - 23 Dec 1999

Topics

  1. novosti (13)
  2. procesori (351)
  3. matične_ploče (393)
  4. monitori (294)
  5. video_kartice (670)
  6. zvučne_kartice (315)
  7. diskovi (417)
  8. cd-rom (357)
  9. diskete (10)
  10. dodaci (43)
  11. laseri (66)
  12. inkjet (135)
  13. matricni (49)
  14. mreze (52)
  15. kvarovi (355)
  16. nabavka (202)
  17. razno (586)

Messages - video_kartice

video_kartice.637 vantic, -> #636, jones
-> Ima li neko drivere za Diamond Riva TNT ? -> -> HITNO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bolje uzmi genericke drivere za Riva TNT chip!
video_kartice.638 jones, -> #637, vantic
>> Bolje uzmi genericke drivere za Riva TNT chip! Odakle?
video_kartice.639 trpa,
dali neko moze da mi preporuci neku jeftiniju graficku kartu sa video ulazom
video_kartice.640 ventura, -> #639, trpa
> dali neko moze da mi preporuci neku jeftiniju > graficku kartu sa video ulazom Riva TNT 2 (iliti Elsa Razor), 16mb sgram-a. najbolji izbor.
video_kartice.641 ivan.hoe, -> #640, ventura
> Riva TNT 2 (iliti Elsa Razor), 16mb sgram-a. najbolji izbor. Covek bre trazio jeftinu kartu ;) Sad, sve zavisi za sta mu treba ulaz. Ako nije za ozbiljan video editing, onda: Asus V3000, ima ulaz i izlaz, Riva128 Asus V3400, ima isto i ulaz i izlaz, samo sa RivaTNT Ova druga je oko 300 maraka, za prvu ne znam sigurno, ali verovatno valjano ispod 200.
video_kartice.642 ventura, -> #641, ivan.hoe
> > Riva TNT 2 (iliti Elsa Razor), 16mb sgram-a. najbolji izbor. > > Covek bre trazio jeftinu kartu ;) Sad, sve zavisi za sta mu treba Pa 220dem nije mnogo, ako oce jeftinu neka uzme neki S3 za 10 dem :))
video_kartice.643 pperica, -> #642, ventura
Ako nekome treba jeftina karta, imam stari dobri ISA Creative video greber - "real time video compresion". ^^^^^^^^^ Znaci sliku sa video ulaza odmah baca u .avi ili .mov ili sl., pa mozete da prebacujete sa videa na cd svadbe, rodjendane.... REAL TIME! pperica
video_kartice.644 sherman,
Pomagajte ljudi ko boga vas molim! Shalu na stranu :), nego evo shta je u pitanju: Ja lepo juche kupim polovni Diamond Stealth S220, koji je kod prodavca jako lepo radio. Donesem kutji, izvadim moj Virge, ubacim Stealth i pritisnem power dugme. Kad ono, samo crna slika, sistem pocne da se butuje, al i to ne uspe. Prochitam tek onda uputstvo i pishe da moraju prvo da se deinstaliraju stare graph. karte. Tako ja i uradim. Kresnem posle 2 ponovna menjanja kartica komp i opet nishta. Onda prochitam tamo negde u uputstvu da moze da smeta kompresovan disk(!), a ja kojim sluchajem imam bash jedan takav :(. Pa, znachi, neka neko opishe shta je potrebno da se pravilno instalira taj Dijamant.
video_kartice.645 trpa, -> #643, pperica
jeli moze da se sa creative video greberom direktno gleda video bez kompresije znaci samo gledanje videa/tv (da mi video sluzi kao tv tjuner)
video_kartice.646 giftmaster,
Moze li neko da mi odgovori na sledetje pitanje: Da li moze CGA monitor da se okachi na neku VGA kartu..(pri tom mislim na neku VLB VGA karticu, ako to chini neku razliku) I ako moze, da li moze instant (ubodi i gledaj) ili mora neshto da se izvede? tanx unapred
video_kartice.647 mrav,
Ovo se zove video kartica. Naj novija Matrox Millenium G400! g400.zip
video_kartice.648 goxi,
Da li je moguce overklokovanje grafickih kartica, konkretno Diamond Stealth II S220 ? I kako ? Goran.
video_kartice.649 giovanni, -> #648, goxi
Ę? Da li je moguce overklokovanje grafickih kartica, konkretno Diamond Ę? Stealth II S220 ? I kako ? Moguće je. Konkretno, za StealthII S220 ima programče koje povećava takt grafičkog čipa. Arhiva ima 1.6MB što mi predstavlja nepremostiv problem jer nema šanse da se bakćem sezamnetovim uploadom koji mi ne uspeva ni kod slanja običnog exec fajla većeg od 1024 bajta. Pozajmi od nekoga nalog na prou pa ću tamo da ti pošaljem ako hoćeš. Ali pre toga, proveri da nije neko to okačio ovde ili u diru.
video_kartice.650 ddobic,
Koju bi mi karticu preporucili da je dobra za igranje, da nije AGP i da ne prelazi 300 DEM. Racunar je Pentium na 166 MMX. Pozdrav Milos
video_kartice.651 stefan, -> #650, ddobic
> Koju bi mi karticu preporucili da je dobra za igranje, da nije > AGP i da ne prelazi 300 DEM. Racunar je Pentium na 166 MMX. Voodoo3-2000, cena je oko 270dem. Jeftinija varijaanta je neki Voodoo2za oko 160-170dem ali to je samo 3D karta, što će reći da ti treba i neka obična 2D.
video_kartice.652 giovanni, -> #650, ddobic
Ę? Koju bi mi karticu preporucili da je dobra za igranje, da nije Ę? AGP i da ne prelazi 300 DEM. Racunar je Pentium na 166 MMX. Voodoo3 nemoj da kupuješ za tako slabu mašinu. Pravu snagu razvija tek na jačim makinama. Ako bi 2D/3D rešenje, treba probati sa Diamond Stealth II S220 karticom ili kartama sa Riva128 čipom. Ipak, rekao bih da je najbolje rešenje zadržati postojeću 2D karticu (ili kupiti neku relativno jeftinu, recimo do 50 DEM) i ugraditi Voodoo2 sa 12MB. Dobija se mnogo, mogućnost igranja igara baziranih na Glide API-ju, vrlo jak, tek sa TNT2 čipom prevaziđen Direct3D. Ako baš želiš da se isprsiš, onda kupi dva komada V2 kartice, poveži ih u SLI mod i dobijaš nešto vrlo blisko najbržim karticama koje se trenutno mogu kupiti (vrlo blisko V3 modelu 3000 u Glide-u). Te dve karte bi te izašle malo, zaista malo više od 300 recimo 320-330 DEM a dobio bi i dalje dugoročno rešenje koje i nakon promene ploče, procesora i ostalih delova i dalje daje vrhunske rezultate i u najnovijim igrama. Ja lično opredelio bih se za sirotinjsku varijantu tj. jedan Voodoo2 (i ostatak do 300 DEM uložio u AMD K6-2 procesor).
video_kartice.653 pperica, -> #645, trpa
Na zalost, ne moze. Moze da snima na hard pa posle da pusta snimak, ali za opciju video na monitor treba malo vise para. :( pperica
video_kartice.654 pperica, -> #646, giftmaster
Moze uz dosta gimnastike. Prvo, horizontalna frekvencija cga signala je oko 17 KHz, a VGA je duplo veca. Taj problem je lako resiv softverski, postoje programi i za dos i za 95-icu koji teraju kartu (monitor) da radi sa preplitanjem, sto znaci pola frekvencije. Drugi, mozda veci problem: cga monitor ima digitalne ulaze, ttl, 0V i 5V. VGA je analogni standard, 0-1V analogno. Treba u monitoru preskociti digitalni deo i uci odmah na video pojacavac. Medjutim, kroz taj digitalni deo prolaze i sinkovi, pa ih ne treba izgubiti usput. Ako napravis eksterni digitajzer (smitov okidac) i signal iz vga karte uoblicis u ttl, izgubices mnogo na kvalitetu. A da ti ipak kupis vga monitor? pperica
video_kartice.655 sljubisic,
Moze li mi neko reci karaktaristike Hercules Dynamite Pro Permedia II video kartice? Kakva je za CAD? Ima li ko prakticnih iskustava?
video_kartice.656 sljubisic,
Zna li neko gde se moze nabaviti memorija za Matrox MGA Millennium video karticu?
video_kartice.657 pips, -> #644, sherman
> Pomagajte ljudi ko boga vas molim! Shalu na stranu :), nego evo > shta je u pitanju: > Ja lepo juche kupim polovni Diamond Stealth S220, koji je kod > prodavca jako lepo radio. Donesem kutji, izvadim moj Virge, ubacim > Stealth i pritisnem power dugme. Kad ono, samo crna slika, sistem > pocne da se butuje, al i to ne uspe. Prochitam tek onda uputstvo i > pishe da moraju prvo da se deinstaliraju stare graph. karte. Tako > ja i uradim. Kresnem posle 2 ponovna menjanja kartica komp i opet > nishta. Onda prochitam tamo negde u uputstvu da moze da smeta > kompresovan disk(!), a ja kojim sluchajem imam bash jedan takav :(. > Pa, znachi, neka neko opishe shta je potrebno da se pravilno > instalira taj Dijamant. Hoces reci da kada stavis karticu u racnuar ne mozes ni da vidis kako broji memoriju ili ne moze win da se podigne ?
video_kartice.658 ventura, -> #657, pips
> > Pomagajte ljudi ko boga vas molim! Shalu na stranu :), nego evo > > shta je u pitanju: > > Ja lepo juche kupim polovni Diamond Stealth S220, koji je kod > > prodavca jako lepo radio. Donesem kutji, izvadim moj Virge, ubacim > > Stealth i pritisnem power dugme. Kad ono, samo crna slika, sistem > > pocne da se butuje, al i to ne uspe. Prochitam tek onda uputstvo i > > pishe da moraju prvo da se deinstaliraju stare graph. karte. Tako > > ja i uradim. Kresnem posle 2 ponovna menjanja kartica komp i opet > > nishta. Onda prochitam tamo negde u uputstvu da moze da smeta > > kompresovan disk(!), a ja kojim sluchajem imam bash jedan takav :(. > > Pa, znachi, neka neko opishe shta je potrebno da se pravilno > > instalira taj Dijamant. > > Hoces reci da kada stavis karticu u racnuar ne mozes ni da vidis kako broji > memoriju ili ne moze win da se podigne ? ma bre, neka on samo dobro ubode karticu u slot.. .toj zna da zajebavaa...
video_kartice.659 supers, -> #658, ventura
>> ma bre, neka on samo dobro ubode karticu u slot.. toj zna da zajebavaa... Tačno je da prvo treba deinstalirati drajver stare kartice i da kompresovane particije mogu da prave probleme, ali sve to se odnosi na grafičko okruženje. Ako mašina ne može da se butuje ni u standardnom modu, onda sa harverom nešto ne valja. Što reče ovaj gore, probaj jače da ubodeš...
video_kartice.660 saboteur.jr, -> #658, ventura
Gotovo 100% je do toga - lose stavljanje kartice. Meni se to desavalo jedno 15 puta, i posle teskog cimanja sam uocio da kartica ustvari nije lepo stavljena. :( ^@$^# AGP... AcCeSS DeNiED
video_kartice.661 mrav,
Prodajem Voodoo 2, 12Mb Garancija do Marta 2000god. /11/ 61 98 12 064 110 70 16 Igor
video_kartice.662 buva,
help! Instalirao sam malopre jednu nvidia vanta (eagle) agp karticu prebacio drajvere sa pratetjeg cd i sve fino radi u windowsu... medjutim.. kad pokrenem neku direct3d igru , pojavi mi se ili crn ekran posle uvodne animacije (toca 2) ili se igra startuje , medjutim zablokira se posle 2-3 sekunde (nidforspid 3). jel ima neko mozhda ovakva iskustva? i shta bi moglo da bude problem? drajveri ? neispravna kartica? hvala :)
video_kartice.664 dselic, -> #662, buva
> Instalirao sam malopre jednu nvidia vanta (eagle) agp karticu > prebacio drajvere sa pratetjeg cd i sve fino radi u windowsu... > medjutim.. kad pokrenem neku direct3d igru , pojavi mi se ili crn > ekran posle uvodne animacije (toca 2) ili se igra startuje , > medjutim zablokira se posle 2-3 sekunde (nidforspid 3). > > jel ima neko mozhda ovakva iskustva? > i shta bi moglo da bude problem? drajveri ? neispravna kartica? Hmm, ovo se ne desava na mojoj Vanti. ;) Jesi li pratio uputstva za instalaciju i namestio standard VGA pre instalacije drajvera (karte)? Ako nisi, to je onda to. Ako ne pomogne, namesti Standard VGA, i idi lepo u windows\system i kolji sve artifakte koje su ostavile prethodne verzije drajvera i drajvere za staru kartu. Ubi _svaki_ .dll, svaki inkriminisani .drv (grafiŠki, naravno). Onda otvori regedit i oŠisti registry od svih tragova raznih tweakova i starih drajvera. Naravno, ovo shvati kao last ditch varijantu. Ali pre nego sto krenes da primenjujes radikalne mere, proveri da li ti je monitor prijavljen kako valja, a probaj i da stavis Plug&Play monitor ili neki drugi koji je kompatibilan sa onim sto imas. Ti drajveri za monitore mogu da prave neka Šudna sranja... Dan
video_kartice.665 ventura, -> #662, buva
> medjutim.. kad pokrenem neku direct3d igru , pojavi mi se ili crn > ekran posle uvodne animacije (toca 2) ili se igra startuje , > medjutim zablokira se posle 2-3 sekunde (nidforspid 3). > > jel ima neko mozhda ovakva iskustva? > i shta bi moglo da bude problem? drajveri ? neispravna kartica? vidis... ja sam prolupao zbog toga... doduse imam voodoo banshe... i kada sam totalno popizdeo i hteo da bacim karticu i da vratim staru opekao sam se na nju :) stavio sam 2 poveca kulera i kartica je ok radila nije zaglavljivala i sve je bilo ql..
video_kartice.666 the.edge, -> #665, ventura
T?>> stavio sam 2 poveca kulera i kartica je ok radila ;) Uh covece, izgleda da tebi za sve treba kuler. Kolika ti je temperatura u stanu, 40-50c? ;) Osecam da kada upalis PC, cuje se kao da si upalio poveci kancelarijski ventilator. ;) AcCeSS DeNiED
video_kartice.667 ventura, -> #666, the.edge
> T?>> stavio sam 2 poveca kulera i kartica je ok radila > > ;) > Uh covece, izgleda da tebi za sve treba kuler. Kolika ti je > temperatura u stanu, 40-50c? ;) > Osecam da kada upalis PC, cuje se kao da si upalio poveci > kancelarijski ventilator. ;) :)))) u stanu mi je oko 25C :)) ... izgleda mi je lose kuciste pa nema dobru ventilaciju... a ako mi verujes imam 3 ventilatora viska (6 ukupno) i ne primecuje se kada upalim svih 6... :)
video_kartice.668 alien, -> #662, buva
[] Instalirao sam malopre jednu nvidia vanta (eagle) agp karticu [] prebacio drajvere sa pratetjeg cd i sve fino radi u windowsu... [] medjutim.. kad pokrenem neku direct3d igru , pojavi mi se ili crn [] ekran posle uvodne animacije (toca 2) ili se igra startuje , [] medjutim zablokira se posle 2-3 sekunde (nidforspid 3). Na kojoj ploči?
video_kartice.669 buva, -> #668, alien
<.> Na kojoj ploci? neka matsonicova sa lx chipsetom...inache reshio sam taj problem instaliranjem novih drajvera (detonator 3.53) samo sad imam drugi.. vetjina igara (toca2, quake2) mi se sporije uchitava nego ranije i pomalo secka zbog drljanja po harddisku (imam 32mb na plochi i 8 na kartici ) :(
video_kartice.670 alien, -> #669, buva
[] <.> Na kojoj ploci? [] [] neka matsonicova sa lx chipsetom... Pitao sam to, jer se na nekim pločama (sa nekim čipsetovima, uključujući LX) problemi slični onima kakve si opisao javljaju zbog problema sa AGP-om. Neki čipsetovi i neke kartice jednostavno neće da se uklope kako treba ili su potrebni posebni drajveri za to. Nemam neki posebno koristan savet, samo vredi notirati... [] mi se sporije uchitava nego ranije i pomalo secka zbog drljanja po [] harddisku (imam 32mb na plochi i 8 na kartici ) :( 32 mega je definitivno premalo, naročito kada grafička počne intenzivno da srče preko AGP-a. Kada bi ti grafička imala više memorije, bila bi još zahtevnija. Npr. ATI Rage Fury sa 32 MB se na sopstvenom demou koči bez bar 128 MB. Danas je realni _minimum_ ipak 64 MB.