video_kartice.637vantic,
-> #636, jones-> Ima li neko drivere za Diamond Riva TNT ?
->
-> HITNO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bolje uzmi genericke drivere za Riva TNT chip!
video_kartice.638jones,
-> #637, vantic
>> Bolje uzmi genericke drivere za Riva TNT chip!
Odakle?
video_kartice.639trpa,
dali neko moze da mi preporuci neku jeftiniju
graficku kartu sa video ulazom
video_kartice.640ventura,
-> #639, trpa> dali neko moze da mi preporuci neku jeftiniju
> graficku kartu sa video ulazom
Riva TNT 2 (iliti Elsa Razor), 16mb sgram-a. najbolji izbor.
video_kartice.641ivan.hoe,
-> #640, ventura> Riva TNT 2 (iliti Elsa Razor), 16mb sgram-a. najbolji izbor.
Covek bre trazio jeftinu kartu ;) Sad, sve zavisi za sta mu treba
ulaz. Ako nije za ozbiljan video editing, onda:
Asus V3000, ima ulaz i izlaz, Riva128
Asus V3400, ima isto i ulaz i izlaz, samo sa RivaTNT
Ova druga je oko 300 maraka, za prvu ne znam sigurno, ali verovatno
valjano ispod 200.
video_kartice.642ventura,
-> #641, ivan.hoe> > Riva TNT 2 (iliti Elsa Razor), 16mb sgram-a. najbolji izbor.
>
> Covek bre trazio jeftinu kartu ;) Sad, sve zavisi za sta mu treba
Pa 220dem nije mnogo, ako oce jeftinu neka uzme neki S3 za 10 dem :))
video_kartice.643pperica,
-> #642, venturaAko nekome treba jeftina karta, imam stari dobri ISA
Creative video greber - "real time video compresion".
^^^^^^^^^
Znaci sliku sa video ulaza odmah baca u .avi ili .mov ili sl.,
pa mozete da prebacujete sa videa na cd svadbe, rodjendane....
REAL TIME!
pperica
video_kartice.644sherman,
Pomagajte ljudi ko boga vas molim! Shalu na stranu :), nego evo
shta je u pitanju:
Ja lepo juche kupim polovni Diamond Stealth S220, koji je kod
prodavca jako lepo radio. Donesem kutji, izvadim moj Virge, ubacim
Stealth i pritisnem power dugme. Kad ono, samo crna slika, sistem
pocne da se butuje, al i to ne uspe. Prochitam tek onda uputstvo i
pishe da moraju prvo da se deinstaliraju stare graph. karte. Tako
ja i uradim. Kresnem posle 2 ponovna menjanja kartica komp i opet
nishta. Onda prochitam tamo negde u uputstvu da moze da smeta
kompresovan disk(!), a ja kojim sluchajem imam bash jedan takav :(.
Pa, znachi, neka neko opishe shta je potrebno da se pravilno
instalira taj Dijamant.
video_kartice.645trpa,
-> #643, ppericajeli moze da se sa creative video greberom direktno gleda
video bez kompresije znaci samo gledanje videa/tv
(da mi video sluzi kao tv tjuner)
video_kartice.646giftmaster,
Moze li neko da mi odgovori na sledetje pitanje:
Da li moze CGA monitor da se okachi na neku VGA kartu..(pri tom
mislim na neku VLB VGA karticu, ako to chini neku razliku)
I ako moze, da li moze instant (ubodi i gledaj) ili mora neshto da
se izvede?
tanx unapred
video_kartice.647mrav,
Ovo se zove video kartica.
Naj novija Matrox Millenium G400!
g400.zipvideo_kartice.648goxi,
Da li je moguce overklokovanje grafickih kartica, konkretno Diamond
Stealth II S220 ? I kako ?
Goran.
video_kartice.649giovanni,
-> #648, goxiĘ? Da li je moguce overklokovanje grafickih kartica, konkretno Diamond
Ę? Stealth II S220 ? I kako ?
Moguće je. Konkretno, za StealthII S220 ima programče koje povećava takt
grafičkog čipa. Arhiva ima 1.6MB što mi predstavlja nepremostiv problem
jer nema šanse da se bakćem sezamnetovim uploadom koji mi ne uspeva ni kod
slanja običnog exec fajla većeg od 1024 bajta. Pozajmi od nekoga nalog na
prou pa ću tamo da ti pošaljem ako hoćeš. Ali pre toga, proveri da nije
neko to okačio ovde ili u diru.
video_kartice.650ddobic,
Koju bi mi karticu preporucili da je dobra za igranje, da nije
AGP i da ne prelazi 300 DEM. Racunar je Pentium na 166 MMX.
Pozdrav Milos
video_kartice.651stefan,
-> #650, ddobic> Koju bi mi karticu preporucili da je dobra za igranje, da nije
> AGP i da ne prelazi 300 DEM. Racunar je Pentium na 166 MMX.
Voodoo3-2000, cena je oko 270dem.
Jeftinija varijaanta je neki Voodoo2za oko 160-170dem ali to je samo 3D
karta, što će reći da ti treba i neka obična 2D.
video_kartice.652giovanni,
-> #650, ddobicĘ? Koju bi mi karticu preporucili da je dobra za igranje, da nije
Ę? AGP i da ne prelazi 300 DEM. Racunar je Pentium na 166 MMX.
Voodoo3 nemoj da kupuješ za tako slabu mašinu. Pravu snagu razvija tek na
jačim makinama. Ako bi 2D/3D rešenje, treba probati sa Diamond Stealth II
S220 karticom ili kartama sa Riva128 čipom. Ipak, rekao bih da je najbolje
rešenje zadržati postojeću 2D karticu (ili kupiti neku relativno jeftinu,
recimo do 50 DEM) i ugraditi Voodoo2 sa 12MB. Dobija se mnogo, mogućnost
igranja igara baziranih na Glide API-ju, vrlo jak, tek sa TNT2 čipom
prevaziđen Direct3D. Ako baš želiš da se isprsiš, onda kupi dva komada V2
kartice, poveži ih u SLI mod i dobijaš nešto vrlo blisko najbržim
karticama koje se trenutno mogu kupiti (vrlo blisko V3 modelu 3000 u
Glide-u). Te dve karte bi te izašle malo, zaista malo više od 300 recimo
320-330 DEM a dobio bi i dalje dugoročno rešenje koje i nakon promene
ploče, procesora i ostalih delova i dalje daje vrhunske rezultate i u
najnovijim igrama.
Ja lično opredelio bih se za sirotinjsku varijantu tj. jedan Voodoo2 (i
ostatak do 300 DEM uložio u AMD K6-2 procesor).
video_kartice.653pperica,
-> #645, trpaNa zalost, ne moze. Moze da snima na hard pa posle da pusta snimak,
ali za opciju video na monitor treba malo vise para. :(
pperica
video_kartice.654pperica,
-> #646, giftmasterMoze uz dosta gimnastike.
Prvo, horizontalna frekvencija cga signala je oko 17 KHz, a VGA je
duplo veca. Taj problem je lako resiv softverski, postoje programi
i za dos i za 95-icu koji teraju kartu (monitor) da radi sa
preplitanjem, sto znaci pola frekvencije.
Drugi, mozda veci problem: cga monitor ima digitalne ulaze, ttl, 0V
i 5V. VGA je analogni standard, 0-1V analogno. Treba u monitoru
preskociti digitalni deo i uci odmah na video pojacavac. Medjutim,
kroz taj digitalni deo prolaze i sinkovi, pa ih ne treba izgubiti
usput.
Ako napravis eksterni digitajzer (smitov okidac) i signal iz vga
karte uoblicis u ttl, izgubices mnogo na kvalitetu.
A da ti ipak kupis vga monitor?
pperica
video_kartice.655sljubisic,
Moze li mi neko reci karaktaristike Hercules Dynamite Pro Permedia II
video kartice?
Kakva je za CAD? Ima li ko prakticnih iskustava?
video_kartice.656sljubisic,
Zna li neko gde se moze nabaviti
memorija za Matrox MGA Millennium
video karticu?
video_kartice.657pips,
-> #644, sherman> Pomagajte ljudi ko boga vas molim! Shalu na stranu :), nego evo
> shta je u pitanju:
> Ja lepo juche kupim polovni Diamond Stealth S220, koji je kod
> prodavca jako lepo radio. Donesem kutji, izvadim moj Virge, ubacim
> Stealth i pritisnem power dugme. Kad ono, samo crna slika, sistem
> pocne da se butuje, al i to ne uspe. Prochitam tek onda uputstvo i
> pishe da moraju prvo da se deinstaliraju stare graph. karte. Tako
> ja i uradim. Kresnem posle 2 ponovna menjanja kartica komp i opet
> nishta. Onda prochitam tamo negde u uputstvu da moze da smeta
> kompresovan disk(!), a ja kojim sluchajem imam bash jedan takav :(.
> Pa, znachi, neka neko opishe shta je potrebno da se pravilno
> instalira taj Dijamant.
Hoces reci da kada stavis karticu u racnuar ne mozes ni da vidis kako broji
memoriju ili ne moze win da se podigne ?
video_kartice.658ventura,
-> #657, pips> > Pomagajte ljudi ko boga vas molim! Shalu na stranu :), nego evo
> > shta je u pitanju:
> > Ja lepo juche kupim polovni Diamond Stealth S220, koji je kod
> > prodavca jako lepo radio. Donesem kutji, izvadim moj Virge, ubacim
> > Stealth i pritisnem power dugme. Kad ono, samo crna slika, sistem
> > pocne da se butuje, al i to ne uspe. Prochitam tek onda uputstvo i
> > pishe da moraju prvo da se deinstaliraju stare graph. karte. Tako
> > ja i uradim. Kresnem posle 2 ponovna menjanja kartica komp i opet
> > nishta. Onda prochitam tamo negde u uputstvu da moze da smeta
> > kompresovan disk(!), a ja kojim sluchajem imam bash jedan takav :(.
> > Pa, znachi, neka neko opishe shta je potrebno da se pravilno
> > instalira taj Dijamant.
>
> Hoces reci da kada stavis karticu u racnuar ne mozes ni da vidis kako broji
> memoriju ili ne moze win da se podigne ?
ma bre, neka on samo dobro ubode karticu u slot.. .toj zna da zajebavaa...
video_kartice.659supers,
-> #658, ventura
>> ma bre, neka on samo dobro ubode karticu u slot.. toj zna da zajebavaa...
Tačno je da prvo treba deinstalirati drajver stare kartice i da
kompresovane particije mogu da prave probleme, ali sve to se odnosi
na grafičko okruženje.
Ako mašina ne može da se butuje ni u standardnom modu, onda sa harverom
nešto ne valja. Što reče ovaj gore, probaj jače da ubodeš...
video_kartice.660saboteur.jr,
-> #658, venturaGotovo 100% je do toga - lose stavljanje kartice.
Meni se to desavalo jedno 15 puta, i posle teskog cimanja sam uocio
da kartica ustvari nije lepo stavljena. :(
^@$^# AGP...
AcCeSS DeNiED
video_kartice.661mrav,
Prodajem Voodoo 2, 12Mb
Garancija do Marta 2000god.
/11/ 61 98 12
064 110 70 16
Igor
video_kartice.662buva,
help!
Instalirao sam malopre jednu nvidia vanta (eagle) agp karticu
prebacio drajvere sa pratetjeg cd i sve fino radi u windowsu...
medjutim.. kad pokrenem neku direct3d igru , pojavi mi se ili crn
ekran posle uvodne animacije (toca 2) ili se igra startuje ,
medjutim zablokira se posle 2-3 sekunde (nidforspid 3).
jel ima neko mozhda ovakva iskustva?
i shta bi moglo da bude problem? drajveri ? neispravna kartica?
hvala :)
video_kartice.664dselic,
-> #662, buva> Instalirao sam malopre jednu nvidia vanta (eagle) agp karticu
> prebacio drajvere sa pratetjeg cd i sve fino radi u windowsu...
> medjutim.. kad pokrenem neku direct3d igru , pojavi mi se ili crn
> ekran posle uvodne animacije (toca 2) ili se igra startuje ,
> medjutim zablokira se posle 2-3 sekunde (nidforspid 3).
>
> jel ima neko mozhda ovakva iskustva?
> i shta bi moglo da bude problem? drajveri ? neispravna kartica?
Hmm, ovo se ne desava na mojoj Vanti. ;)
Jesi li pratio uputstva za instalaciju i namestio standard VGA pre
instalacije drajvera (karte)? Ako nisi, to je onda to.
Ako ne pomogne, namesti Standard VGA, i idi lepo u windows\system i
kolji sve artifakte koje su ostavile prethodne verzije drajvera i
drajvere za staru kartu. Ubi _svaki_ .dll, svaki inkriminisani .drv
(grafiŠki, naravno). Onda otvori regedit i oŠisti registry od svih
tragova raznih tweakova i starih drajvera. Naravno, ovo shvati kao
last ditch varijantu.
Ali pre nego sto krenes da primenjujes radikalne mere, proveri da li
ti je monitor prijavljen kako valja, a probaj i da stavis Plug&Play
monitor ili neki drugi koji je kompatibilan sa onim sto imas. Ti
drajveri za monitore mogu da prave neka Šudna sranja...
Dan
video_kartice.665ventura,
-> #662, buva> medjutim.. kad pokrenem neku direct3d igru , pojavi mi se ili crn
> ekran posle uvodne animacije (toca 2) ili se igra startuje ,
> medjutim zablokira se posle 2-3 sekunde (nidforspid 3).
>
> jel ima neko mozhda ovakva iskustva?
> i shta bi moglo da bude problem? drajveri ? neispravna kartica?
vidis... ja sam prolupao zbog toga... doduse imam voodoo banshe...
i kada sam totalno popizdeo i hteo da bacim karticu i da vratim staru
opekao sam se na nju :)
stavio sam 2 poveca kulera i kartica je ok radila nije zaglavljivala i sve
je bilo ql..
video_kartice.666the.edge,
-> #665, venturaT?>> stavio sam 2 poveca kulera i kartica je ok radila
;)
Uh covece, izgleda da tebi za sve treba kuler. Kolika ti je temperatura u
stanu, 40-50c? ;)
Osecam da kada upalis PC, cuje se kao da si upalio poveci kancelarijski
ventilator. ;)
AcCeSS DeNiED
video_kartice.667ventura,
-> #666, the.edge> T?>> stavio sam 2 poveca kulera i kartica je ok radila
>
> ;)
> Uh covece, izgleda da tebi za sve treba kuler. Kolika ti je
> temperatura u stanu, 40-50c? ;)
> Osecam da kada upalis PC, cuje se kao da si upalio poveci
> kancelarijski ventilator. ;)
:))))
u stanu mi je oko 25C :)) ... izgleda mi je lose kuciste pa nema dobru
ventilaciju... a ako mi verujes imam 3 ventilatora viska (6 ukupno) i
ne primecuje se kada upalim svih 6... :)
video_kartice.668alien,
-> #662, buva[] Instalirao sam malopre jednu nvidia vanta (eagle) agp karticu
[] prebacio drajvere sa pratetjeg cd i sve fino radi u windowsu...
[] medjutim.. kad pokrenem neku direct3d igru , pojavi mi se ili crn
[] ekran posle uvodne animacije (toca 2) ili se igra startuje ,
[] medjutim zablokira se posle 2-3 sekunde (nidforspid 3).
Na kojoj ploči?
video_kartice.669buva,
-> #668, alien
<.> Na kojoj ploci?
neka matsonicova sa lx chipsetom...inache reshio sam taj problem
instaliranjem novih drajvera (detonator 3.53) samo sad imam
drugi.. vetjina igara (toca2, quake2) mi se sporije uchitava nego
ranije i pomalo secka zbog drljanja po harddisku (imam 32mb na
plochi i 8 na kartici ) :(
video_kartice.670alien,
-> #669, buva[] <.> Na kojoj ploci?
[]
[] neka matsonicova sa lx chipsetom...
Pitao sam to, jer se na nekim pločama (sa nekim čipsetovima,
uključujući LX) problemi slični onima kakve si opisao javljaju zbog
problema sa AGP-om. Neki čipsetovi i neke kartice jednostavno neće da se
uklope kako treba ili su potrebni posebni drajveri za to.
Nemam neki posebno koristan savet, samo vredi notirati...
[] mi se sporije uchitava nego ranije i pomalo secka zbog drljanja po
[] harddisku (imam 32mb na plochi i 8 na kartici ) :(
32 mega je definitivno premalo, naročito kada grafička počne
intenzivno da srče preko AGP-a. Kada bi ti grafička imala više memorije,
bila bi još zahtevnija.
Npr. ATI Rage Fury sa 32 MB se na sopstvenom demou koči bez bar
128 MB.
Danas je realni _minimum_ ipak 64 MB.