PCPRESS

12 Apr 1995 - 11 Dec 1995

Topics

  1. casopis.pc (5)
  2. novi.broj (35)
  3. prilozi (16)
  4. ispravke (0)
  5. statistika (0)
  6. prodajna.mesta (4)
  7. komentari (1378)

Messages - komentari

komentari.1322 dr.grba, -> #1319, dveselinovic
>> jednostavnu simboliku, od lišća ka zvezdama preko računara, otprilike Per folia ad astra? (:
komentari.1323 basrak, -> #1319, dveselinovic
> čime dobijamo veći > i mnogo bolji studio (zato se i radilo na prostoru onoliko). Nikako da se setim da te pitam, ali evo sad - šta predstavlja ona skalamerija iz tebe i voditeljke? :)
komentari.1324 evlad, -> #1313, gerber
<> Znači uskoro u Oglasima "poručite pouzećem PCM i Byte, <> 35 dinara + poštarina - slika isporučioca" ;) ;> well, taj PCM stiže iz Hrvatske, čak ima i nalepnicu TISAK, CIJENA 40,00 a kod nas (u Kikindi, konkretno) se prodaje za 25 din ... U zadnjem broju je prikaz interneta ...
komentari.1325 evlad, -> #1310, spantic
<> U Platou su pljačkaši. ili rade za domaće časopise ;> tako da ispada 20 spram 80 - odlučite sami ;>
komentari.1326 gerber, -> #1324, evlad
YR>*> ;> well, taj PCM stiže iz Hrvatske, čak ima i nalepnicu TISAK, CIJENA YR>*> a kod nas (u Kikindi, konkretno) se prodaje za 25 din ... I kolika je konačna cena kad se naruči preko pošte, kolika ako se preuzme u redakciji, a kolika ako se odreknemo slike :)
komentari.1327 crncic, -> #1319, dveselinovic
>> mnogo bolji studio (zato se i radilo na prostoru onoliko). Broj >> reklama raste iz emisije u emisiju, pa se i ta strana lepo skockava. Može li da se zna ko je radio reklamu za Ada Computers ? Da, žuta patka :) >> trajala 56 minuta, današnja traje 70 minuta, sa ciljem da se ustalimo Uh, mnogo ste udavili (tj. Paya :)) sa Mirom Tasić i Berislavom. Jeste da je ne_interesantno za ljude koji to znaju, ali mislim da je previše u prvoj lekciji za one koji nisu upućeni u to.
komentari.1328 valex, -> #1300, wizard
>> Niko to od mene nije tražio. Nije problem u tome što nema ko >> da piše o Warp-u već što ga urednici i "najraspisaniji" ne >> koriste i niti ga poznaju niti ih zanima. Evo ti primer: >> gremlin voli Mac-a i piše se o Mac-u... :))) Volim ja i CAD, malo više od Mac-a, ali se za ovih 5 brojeva koje sam uredio pojavio samo jedan tekst iz te oblasti. Uređivačka politika je malo kompleksnija stvar nego što to izgleda na prvi pogled - no, da ne bih ulazio previše u problematiku, priznajem da je Warp zapostavljen više nego što bi se to smelo dozvoliti. Sada je pitanje samo šta će se učiniti da se ta greška ispravi...
komentari.1329 evlad, -> #1326, gerber
<> I kolika je konačna cena kad se naruči preko pošte, kolika <> ako se preuzme u redakciji, a kolika ako se odreknemo slike :) sliku si već dobiJo ;> a za ostalo me nazovi telefonom da ne gušimo ljude.
komentari.1330 drpr,
Haj, imam jedno pitanje. Mnogo je lepo imati barometar u časopisu ali mi se čini da kako vreme ide , činjenica da su cene date u dinarima, imamo sve manje informacija koliko to sve stvarno košta. Moj predlog je da sve ide u bodovima (ako ne može ili ne sme da se stave DEM) jer je tako mnogo lakše znati cenu. Nije meni teško da sve delim sa 3 ali pošto u inflaciji često ide šticovan kurs, koji se menja, nikako nisam siguran koliko neka komponenta košta. Toliko od mene, a nadam se da će ART Byte dobiti bar neki topic pa da diskusija pređe tamo. cope
komentari.1331 kriss, -> #1323, basrak
˙˙ Nikako da se setim da te pitam, ali evo sad - šta predstavlja ˙˙ ona skalamerija iz tebe i voditeljke? :) FONov server? ;)
komentari.1332 dveselinovic, -> #1323, basrak
Zar ne prepoznaješ najnoviju PTT-ovu digitalnu centralu? Prvi von Neumann sekvencijalni računar, model od pre Big Bang-a? Sram te bilo! I ti si mi neki poznavalac .... :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Pozdrav, DVV
komentari.1333 gradulovic,
zbog cega pc.pres nedolazi u kraljevo,zadnji put sam kupio br.4,posle toga sam obilazio skoro sve trafike u gradu,ali nisam nasao nijedan broj posle tog. ako mozete da mi ostavite poruku u privatnoj posti GRADULOVIC unapred hvala
komentari.1334 saricl, -> #1319, dveselinovic
!!! moglo i mnogo bolje, ali naravno i mnogo skuplje. Pošto za sada !!! emisiju postavljamo na sopstvene noge u ekonomskom smislu, O kakvoj emisiji je reč? Kad se emituje i na kojim kanalima?
komentari.1335 dveselinovic, -> #1334, saricl
Reč je o mojoj emisiji Art bajt, koja ide na Art TV svakog četvrtka u 20:30, a reprizira se svakog petka u 16 časova. Pozdrav, DVV
komentari.1336 zmarkovic, -> #1320, dveselinovic
Zelim da odgovorim na postavljeno pitanje: mislim da se ri o proizvodcu Western Didital model WD1003. ww2j¸§í
komentari.1337 calex, -> #1336, zmarkovic
<!> mislim da se ri o proizvodcu Western Didital model WD1003. Pa odgovor baš i nije tačan ali mislim da će DVV da ti ga ipak prizna, obzirom na gorepomenuti WD. ;>
komentari.1338 crncic, -> #1336, zmarkovic
>> mislim da se ri o proizvodcu Western Didital model WD1003. Ih, pa 'de tako javno, ali kad si već rekao... Možda i ima nešto u tome, DVV gaji neka osećanja prema WD karticama a najverovatnije on sastavlja pitanja, znači nešto ima ! :) Sve u svemu, proš'o ti rok za slanje odgovora ;)
komentari.1339 dveselinovic, -> #1336, zmarkovic
Ahm, ovaaaaajjjj .... a na koje pitanje se odgovara? Pozdrav, DVV
komentari.1340 calex, -> #1339, dveselinovic
<!> Ahm, ovaaaaajjjj .... a na koje pitanje se odgovara? Ma ne obraćaj pažnju, vidiš da čovek ne citira. ;)
komentari.1341 mamba, -> #1338, crncic
> Ih, pa 'de tako javno, ali kad si vec rekao... Mozda i ima > nesto u tome, DVV gaji neka osecanja prema WD karticama a E i ti si neki :) .Neces ni da procitas test video kartica u PC-PRESS-u, a tamo DVV lepo napisao:"Naredna kartica koristi najpopularniji video procesor napravljen do ....".
komentari.1342 djcorto, -> #1341, mamba
>> PC-PRESS-u, a tamo DVV lepo napisao:"Naredna kartica koristi >> najpopularniji video procesor napravljen do ....". Samo ako kupite PcPress (bese se tako zove ? ;)) mozete tacno da odgovorite ?
komentari.1343 feniks, -> #1339, dveselinovic
│ Ahm, ovaaaaajjjj .... a na koje pitanje se odgovara? └─────────────────── Mnoge interesuje, recimo, kako to utvrdite da je neki CD-ROM čitač najbolji po pitanju reprodukcije muzičkih CD-ova (Philips iz poslednje emisije)? Ranije ste imali i test 3 CD čitača koji su navodno efikasni 96-99% po pitanju muzike. Kako se to meri? BTW, da li je negde objavljen spisak članova udruženja YURIO (valjda se tako piše)? Pozdrav, sp
komentari.1344 dveselinovic, -> #1343, feniks
Oko drop-out-a na CD-ovima - pa jasno i glasno sam rekao u emisiji da koliko je meni poznato, za to ne postoji neki gotov test. Dakle, sve te mere su date subjektivno, po proceni. Metod je jednostavan - imam par diskova koji poznato preskaču na ogromnoj većini CD-ova. Pošto se radi o meni jako dobro poznatim muzičkim numerama, lako čujem kada CD izbaci ponešto, čak i ako ne krcne, odnosno ne ubaci kratku pauzu, kako kada. Dakle, ocena je subjektivna, što je u emisiji eksplicitno rečeno. Ostajem pri mom zaključku - ni jedan PC CD se ne može meriti sa klasičnim CD dekovima po kvalitetu zvuka i po preciznosti trekinga, ali treba napomenuti i to da Hi-Fi dek objektivno košta bar dva puta više, pa je i normalno očekivati da bolje radi. Reper mi je jedan Marantz CD53, koji koristi Philipsovu mehaniku i Marantz-ovu elektroniku. Taj jednostavno ne preskače i tačka. Imao sam niz situacija u kojima pustim na njemu neki CD koji preskače na Sony, Pioneer, TEAC, itd dekovima koji koštaju 2-4 puta više od Marantz-a i na užas njihovih vlasnika, kod mene ne preskače. To se lako dokazuje - uzmi CD koji kod tebe uredno preskače i donesi ga kod mene. Ako se ne radi o fizičkom oštećenju samog diska, gotovo je sigurno da kod mene neće preskakati. Isto važi i za kvalitet zvuka. Naprosto sam stavio moje Sennheiser HD340 slušalice i sa poznatim materijalom preslušao sve CD-ove. Opet, ovo je subjektivna ocena, ali i svi bolji svetski časopisi za Hi-Fi na isti način ocenjuju kvalitet zvuka. Ne znam kako bih drugačije. Što se spiska članova YURIO tiče, on je koliko znam javan i može se dobiti od samog YURIA. Brzine radi, pitajte Danka ovde (Jugodata), on sigurno zna sve detalje. Pozdrav, DVV
komentari.1345 feniks, -> #1344, dveselinovic
To je sada jasno, samo mi nisu bili jasni oni procenti (99%). Znači za testiranje treba imati neki muzički CD koji preskače kod lošijih CD čitača, pa voditi statistiku koliko to puta uradi. To uopšte nije lako. Kod Sony CDU75E nisam primetio preskakanje iako sam čuo dosta raznih CD-ova (i izguljenih). Izgleda da su svi bili još uvek dobri i ogrebotine nisu bile dovoljno duboke. ;) │ Što se spiska članova YURIO tiče, on je koliko znam javan i može │ se dobiti od samog YURIA. Brzine radi, pitajte Danka ovde (Jugodata), │ on sigurno zna sve detalje. └────────────── Nadam se da je Danko video ovu poruku. :) Lično bi bio zadovoljan sa 20-tak imena poznatijih firmi koje nabavljaju originalne komponente sa garancijom. Ovo može i u pc.hard - nabavka ili u mail (da se ne shvati kao reklama). Pozdrav, sp
komentari.1346 dveselinovic, -> #1345, feniks
Znam da su članovi OSA, Jugodata, Saga, Intel. To onako na pamet. Za ostalo, pitaj Danka. Pozdrav, DVV
komentari.1347 valex, -> #1344, dveselinovic
>> Što se spiska članova YURIO tiče, on je koliko znam javan i >> može se dobiti od samog YURIA. Poslednji spisak koji ja posedujem broji sledeće članove: Birostroj, Biotehna, BS procesor, Cores, Com-ing, Comtec, Datronic, EI-bull HN, EI Informatika d.d., Energodata, F&D Lab, Ibis SYS, IMTEL, Informatika, Jitex, Jugodata, Komteh, Link computers, MDS, Microsys, Net, Novkabel FER, Osa, Saga, Silicon.
komentari.1348 zeljkoj, -> #1346, dveselinovic
> Znam da su članovi OSA, Jugodata, Saga, Intel. To onako na ^^^^^^ Da, ovaj je sigurno član. :)))
komentari.1349 dejanr, -> #1348, zeljkoj
>> > Znam da su članovi OSA, Jugodata, Saga, Intel. To onako na >> ^^^^^^ >> Da, ovaj je sigurno član. :))) Biće, čim ispuni uslove tj. sredi stvari oko onih bagova na Pentiumu, PCI pločama i gde su već sve zabrljali :)))
komentari.1350 dveselinovic, -> #1348, zeljkoj
A da, naerno-slučajna greška koja potvrđuje filozofiju nazivanja firme Imtel, za samo jedno slovo različito od onog drugog, malo većeg. Imtel, naravno. Pozdrav, DVV
komentari.1351 maksa, -> #1349, dejanr
Subject: INtel u YURIO >> Biće, čim ispuni uslove tj. sredi stvari oko onih bagova na >> Pentiumu, PCI pločama i gde su već sve zabrljali :))) I kad počne da prima uplate u dinarima. ;)
komentari.1352 iznogud, -> #1347, valex
:: Poslednji spisak koji ja posedujem broji sledeće članove: Birostroj, :: Biotehna, BS procesor, Cores, Com-ing, Comtec, Datronic, EI-bull HN, EI :: Informatika d.d., Energodata, F&D Lab, Ibis SYS, IMTEL, Informatika, :: Jitex, Jugodata, Komteh, Link computers, MDS, Microsys, Net, Novkabel :: FER, Osa, Saga, Silicon. A kamo Intel?
komentari.1353 kuki,
:) strana 22 :) blago omašen font :) i recimo da fale yu slova :))) tj umesto njih su kuke i kvake :)
komentari.1354 crncic, -> #1347, valex
>> Biotehna, BS procesor, Cores, Com-ing, Comtec, Datronic... Može li nešto više o firmi Cores ?
komentari.1355 valex, -> #1354, crncic
>> Moze li nesto vise o firmi Cores ? Bave se velikoprodajom, imaju veliki lager, ne rade sa krajnjim korisnicima... Veliki broj poznatih domacih firmi nabavlja komponente kod njih.
komentari.1356 dejanr, -> #1353, kuki
>> :) strana 22 :) blago omašen font :) Na žalost, to se desi kad probamo da budemo aktuelni pa u zadnjem trenutku ubacujemo tekst :( Izvinjavamo se čitaocima i autoru teksta na toj neprijatnosti, a za one kojima tako "lep" font ubija volju za čitanje teksta, evo ASCII verzije prve strane teksta o prvim PentiumPro računarima. p6a.zip
komentari.1357 mminovic,
Meni je stiglo neko pismo u fazonu ovih dana vam istice pretplata bla,bla,bla ..................,spominje se neki referentni prirucnik za Win 95 u vidu PC 95 knjige ;) ,ali me zanima da li to znaci da na broj PC 8 nisam pretplacen i da ga necu dobiti? Nisam siguran,ali mislim da sam se pretplatio od PC 3,a ako je tako onda bi trebalo da dobijem i PC 8,jelte :) Samo jos da kazem da se dalje necu pretplacivati jerbo za 25 din.- mogu da kupim na ulici PC Magazine sa kojime,ipak,ne mozete da se merite :) Pozdrav,Mindza.
komentari.1358 cnenad, -> #1353, kuki
=> :) strana 22 :) blago omašen font :) i recimo da fale yu slova :))) tj => umesto njih su kuke i kvake :) Tuga i žalost, a da ne pričamo o ceni od 10 DEM za inostranstvo. Skuplji ste od PCW-a koji košta samo 2.95 funti, znači nešto manje od 9 DEM a nudi 4 puta više. Da ne pričamo o tome kako polako ali sigurno postajete politički list. I onda se pitate ko koga ovde drži u mraku ?
komentari.1359 max.headroom,
Evo spiska 54 grafičke kartice sa uporedno prikazanim karakteristikama. Datira od februara 1995. god. i napisan je u Excel-ovom (v5.0) .XLS formatu. Podaci su skupljeni sa raznih strana, a glavni deo je urađen na osnovu podataka prikazanih u PC-Magazine-u (bugarsko izdanje). Možda bude zanimljivo za objavljivanje, a ako ne - može da završi i u nekom od direktorijuma. Prijatno! :) grafkart.arj
komentari.1360 kenza, -> #1346, dveselinovic
(;> Znam da su clanovi OSA, Jugodata, Saga, Intel. To onako na pamet. INTEL bi trebalo da nabavlja originalne delove ;)
komentari.1361 msavkovic,
Šta će se desiti sa ovom konferencijom?
komentari.1362 sjocic,
Kako da vam uleti onaj 'set code' na strani 22 ? ...cccc ;)
komentari.1364 dejanr, -> #1357, mminovic
>> Meni je stiglo neko pismo u fazonu ovih dana vam istice pretplata >> bla,bla,bla ..................,spominje se neki referentni >> prirucnik za Win 95 u vidu PC 95 knjige ;) ,ali me zanima >> da li to znaci da na broj PC 8 nisam pretplacen i da ga necu >> dobiti? >> Nisam siguran,ali mislim da sam se pretplatio od PC 3,a ako >> je tako onda bi trebalo da dobijem i PC 8,jelte :) Naravno, pretpostavljam da ćeš ga dobiti danas ako ga već nisi dobio, jer su koliko znam juče poslati svi primerci pretplatnicima. Pismo - ponudu za produženje pretplate šaljemo nešto pre broja kojim ističe pretplata, da bi ljudi imali vremena da uplate.
komentari.1365 .bata.,
22 strana odstampana iz Arial-a cini mi se. Namerno ili slucajno ?
komentari.1366 dejanr, -> #1365, .bata.
>> 22 strana odstampana iz Arial-a cini mi se. Namerno ili slucajno ? Mislim da je ipak courier :( Slučajno, naravno, tj. greškom. Pogledaj poruku 7.1356 u ovoj konferenciji.
komentari.1367 valex, -> #1361, msavkovic
>> Šta će se desiti sa ovom konferencijom? Sve komercijalne konferencije ostaju na sistemu do isteka zakupa. Ako se izdavačka kuća "PC Press" odluči sa produženje zakupa, ne vidim razloga zašto bi se konferencija ukidala.
komentari.1368 wizard, -> #1356, dejanr
>>> :) strana 22 :) blago omašen font :) > > Na žalost, to se desi kad probamo da budemo aktuelni pa u zadnjem > trenutku ubacujemo tekst :( Kasnio PC Magazine? ;) Btw, da li je onaj Majkl Mijatović izmišljena ličnost ili stvarno postoji? Meni deluje kao pseudonim za "Iz strane štampe".
komentari.1369 dejanr, -> #1368, wizard
>> Btw, da li je onaj Majkl Mijatović izmišljena ličnost ili stvarno >> postoji? Meni deluje kao pseudonim za "Iz strane štampe". Otkad je nekada neko u "Računarima" poslao pismo u kome je dokazao da ja ne postojim više me ništa ne može iznenaditi :)) Postoji, ne brini ništa.
komentari.1370 mileusna, -> #1358, cnenad
>> Da ne pričamo o tome kako polako ali sigurno postajete politički list. Pojasni nama koji ne čitamo dotični o čemu se radi. :)
komentari.1371 aleck, -> #1369, dejanr
# Otkad je nekada neko u "Računarima" poslao pismo u kome je dokazao da # ja ne postojim više me ništa ne može iznenaditi :)) Postoji, ne brini # ništa. :))) Jel mož' da se prekuca...inače odavno sam mislio da pitam pa nikako da se rešim:šta je bilo sa tekstom koji je trebalo da bude objavljen pod imenom "Velika urota na Sezamu" a koji je nastao(valjda) kao plod legendarne rasprave (klanja?) ST vs. PC? Pozdrav,|<*>| Aleck |<*>|
komentari.1372 dejanr, -> #1371, aleck
>> > Otkad je nekada neko u "Računarima" poslao pismo u kome je dokazao da >> > ja ne postojim više me ništa ne može iznenaditi :)) Postoji, ne brini >> > ništa. >> >> :))) Jel mož' da se prekuca... Iskreno rečeno, trebalo bi mi malo previše vremena da to sada nađem po starim brojevima, ali ovako po sećanju, čovek je pažljivo ispitao koliko sam dobrog :) teksta napisao i "zaključio" da to nikako ne bi mogao uraditi jedan čovek, nego da je to verovatno neki redakcijski pseudonim, zbog honorara i ne znam već čega :)) >> inače odavno sam mislio da pitam pa nikako da se rešim:šta je bilo >> sa tekstom koji je trebalo da bude objavljen pod imenom "Velika urota >> na Sezamu" a koji je nastao(valjda) kao plod legendarne rasprave (klanja?) >> ST vs. PC? Taj umetak je u svoje vreme napisao Esad Jakupović, tada zamenik glavnog urednika "Računara", a u njemu su bile sklopljene brojne poruke koje su činile tu aferu, plus naravno nešto komentara "između". Kada je tekst završen, zaključeno je da takvo štivo ne odgovara koncepciji "Računara", pa nikada nije objavljen. Ja tekst nemam, mislim da sam ga onda čitao ali je bilo pre pet godina pa sam već i zaboravio detalje, a Esad se u međuvremenu iselio u Sloveniju, Jova Regasek (tada glavni urednik) u Južnu Afriku, tako da sam tekst najverovatnije nije ni sačuvan. Ali poruke koje su činile njegov najveći deo i dalje su u FORUM.1 konferenciji i par "okolnih".
komentari.1373 dveselinovic,
Zaboravio sam da okačim ovde nagradno pitanje, koje glasi: Navedite sve Intelove procesore od 8086 do 80486, računajući i one izvedene iz osnovnih. Nisu bitni radni taktovi, to manite. Ima ih ukupno 9, a vi imate pravo da ispustite ili zaboravite jedan. Dakle, rezultat mora da bude spisak od 8 brojki. Nagrada je jedan APC UPS od 280 VA, koji prvo pokuša da manji napon trafoom podigne na željeni nivo, pa tek ako to ne može, onda će preći na sopstveni izvor (prag negde oko 195V). Garanciju i poklon obezbedila SAGA. Potsećam da se odgovori moraju slati na običnim poštanskim dopisnicama - pisam se ne uzimaju u obzir. Adresa je:L Art bajt (za nagradnu igru) Vladete Kovačevića 6 11000 Beograd, A rok za slanje odgovora je 21.12. Savetujem da odgovore pošaljete što pre, zbog očekivanih zagušenja pošte do Nove godine. Pozdrav, DVV
komentari.1374 evlad, -> #1373, dveselinovic
<> Nisu bitni radni taktovi, to manite. Ima ih ukupno 9, a vi imate 9-ti: 80186 davno beše ... to me podseti da pitam koja je razlika između njega i 8088, koji izašao odmah posle 8086, i koji je uglavnom ugrađivan u ondašnje XT mašine ...
komentari.1375 max.headroom,
Evo još jedne Excel tabele (dakle, XLS format), sa uporedno prikazanim mogucnostima 5 translatora (prevodioca formata) za PC, Mac i UNIX. Nabrojani su svi podržani formati, od teksta do grafike. U pitanju su: DeBabelizer MacLinkPlus PICTure This! Transverter Pro Word for Word P.S. U mojoj prethodnoj poruci je spisak grafičkih akseleratora, ne kartica, kako sam on-line naveo :) transl.arj
komentari.1376 zeljkoj, -> #1374, evlad
> 9-ti: 80186 davno beše ... to me podseti da pitam koja je > razlika između njega i 8088, koji izašao odmah posle 8086, i > koji je uglavnom 80186 je 8088 koji ima i real mode 80286 instrukcije.
komentari.1377 kuki, -> #1373, dveselinovic
> Potsećam da se odgovori moraju slati na običnim poštanskim > dopisnicama - pisam se ne uzimaju u obzir. Adresa je:L a jel može na razglednici (nemam dopisnice pri ruci) :))))
komentari.1378 maksa, -> #1374, evlad
>> 9-ti: 80186 davno beše ... to me podseti da pitam koja je >> razlika između njega i 8088, koji izašao odmah posle 8086, i >> koji je uglavnom ugrađivan u ondašnje XT mašine ... Razlika je pre svega što je 8088 eksterno 8-bitan, za razliku od 80*86 koji su eksterno 16-bitni (razlika kao između 386 DX i SX). Ostalo: Intel i80186/i80C186 CPU, Intel i80188/i80C188 CPU Intel i8086 CPU / Intel i8088 CPU with extra features: 2 programmable DMA controllers (Direct Memory Access), 3 timers, PIC (Programmable Interrupt Controller), integrated clock generator, Intel i80C186 CPU, Intel i80C188 CPU: DRAM refresh control unit, Intel i80C186 CPU, Intel i80C188 CPU: power save mode, extra instructions: all of the Intel i80286 CPU real mode instructions. The Intel i80C188 CPU has no NPX interface.