komentari.1322dr.grba,
-> #1319, dveselinovic>> jednostavnu simboliku, od lišća ka zvezdama preko računara, otprilike
Per folia ad astra? (:
komentari.1323basrak,
-> #1319, dveselinovic> čime dobijamo veći
> i mnogo bolji studio (zato se i radilo na prostoru onoliko).
Nikako da se setim da te pitam, ali evo sad - šta predstavlja ona
skalamerija iz tebe i voditeljke? :)
komentari.1324evlad,
-> #1313, gerber<> Znači uskoro u Oglasima "poručite pouzećem PCM i Byte,
<> 35 dinara + poštarina - slika isporučioca" ;)
;> well, taj PCM stiže iz Hrvatske, čak ima i nalepnicu TISAK, CIJENA 40,00
a kod nas (u Kikindi, konkretno) se prodaje za 25 din ... U zadnjem broju
je prikaz interneta ...
komentari.1325evlad,
-> #1310, spantic<> U Platou su pljačkaši.
ili rade za domaće časopise ;> tako da ispada 20 spram 80 - odlučite sami ;>
komentari.1326gerber,
-> #1324, evladYR>*> ;> well, taj PCM stiže iz Hrvatske, čak ima i nalepnicu TISAK, CIJENA
YR>*> a kod nas (u Kikindi, konkretno) se prodaje za 25 din ...
I kolika je konačna cena kad se naruči preko pošte, kolika
ako se preuzme u redakciji, a kolika ako se odreknemo slike :)
komentari.1327crncic,
-> #1319, dveselinovic >> mnogo bolji studio (zato se i radilo na prostoru onoliko). Broj
>> reklama raste iz emisije u emisiju, pa se i ta strana lepo skockava.
Može li da se zna ko je radio reklamu za Ada Computers ?
Da, žuta patka :)
>> trajala 56 minuta, današnja traje 70 minuta, sa ciljem da se ustalimo
Uh, mnogo ste udavili (tj. Paya :)) sa Mirom Tasić i Berislavom.
Jeste da je ne_interesantno za ljude koji to znaju, ali mislim da
je previše u prvoj lekciji za one koji nisu upućeni u to.
komentari.1328valex,
-> #1300, wizard>> Niko to od mene nije tražio. Nije problem u tome što nema ko
>> da piše o Warp-u već što ga urednici i "najraspisaniji" ne
>> koriste i niti ga poznaju niti ih zanima. Evo ti primer:
>> gremlin voli Mac-a i piše se o Mac-u...
:))) Volim ja i CAD, malo više od Mac-a, ali se za ovih 5 brojeva
koje sam uredio pojavio samo jedan tekst iz te oblasti. Uređivačka
politika je malo kompleksnija stvar nego što to izgleda na prvi pogled -
no, da ne bih ulazio previše u problematiku, priznajem da je Warp
zapostavljen više nego što bi se to smelo dozvoliti. Sada je pitanje
samo šta će se učiniti da se ta greška ispravi...
komentari.1329evlad,
-> #1326, gerber<> I kolika je konačna cena kad se naruči preko pošte, kolika
<> ako se preuzme u redakciji, a kolika ako se odreknemo slike :)
sliku si već dobiJo ;> a za ostalo me nazovi telefonom da ne gušimo ljude.
komentari.1330drpr,
Haj,
imam jedno pitanje. Mnogo je lepo imati barometar u časopisu
ali mi se čini da kako vreme ide , činjenica da su cene date u
dinarima, imamo sve manje informacija koliko to sve stvarno košta.
Moj predlog je da sve ide u bodovima (ako ne može ili ne sme da se
stave DEM) jer je tako mnogo lakše znati cenu. Nije meni teško da
sve delim sa 3 ali pošto u inflaciji često ide šticovan kurs, koji se
menja, nikako nisam siguran koliko neka komponenta košta. Toliko od mene,
a nadam se da će ART Byte dobiti bar neki topic pa da diskusija pređe tamo.
cope
komentari.1331kriss,
-> #1323, basrak˙˙ Nikako da se setim da te pitam, ali evo sad - šta predstavlja
˙˙ ona skalamerija iz tebe i voditeljke? :)
FONov server? ;)
komentari.1332dveselinovic,
-> #1323, basrak Zar ne prepoznaješ najnoviju PTT-ovu digitalnu centralu? Prvi von
Neumann sekvencijalni računar, model od pre Big Bang-a?
Sram te bilo! I ti si mi neki poznavalac ....
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Pozdrav,
DVV
komentari.1333gradulovic,
zbog cega pc.pres nedolazi u kraljevo,zadnji put sam kupio br.4,posle
toga sam obilazio skoro sve trafike u gradu,ali nisam nasao nijedan broj posle
tog.
ako mozete da mi ostavite poruku u privatnoj posti
GRADULOVIC
unapred hvala
komentari.1334saricl,
-> #1319, dveselinovic!!! moglo i mnogo bolje, ali naravno i mnogo skuplje. Pošto za sada
!!! emisiju postavljamo na sopstvene noge u ekonomskom smislu,
O kakvoj emisiji je reč? Kad se emituje i na kojim kanalima?
komentari.1335dveselinovic,
-> #1334, saricl Reč je o mojoj emisiji Art bajt, koja ide na Art TV svakog
četvrtka u 20:30, a reprizira se svakog petka u 16 časova.
Pozdrav,
DVV
komentari.1336zmarkovic,
-> #1320, dveselinovicZelim da odgovorim na postavljeno pitanje:
mislim da se ri o proizvodcu Western Didital model WD1003.
ww2j¸§í
komentari.1337calex,
-> #1336, zmarkovic<!> mislim da se ri o proizvodcu Western Didital model WD1003.
Pa odgovor baš i nije tačan ali mislim da će DVV da ti ga ipak
prizna, obzirom na gorepomenuti WD. ;>
komentari.1338crncic,
-> #1336, zmarkovic >> mislim da se ri o proizvodcu Western Didital model WD1003.
Ih, pa 'de tako javno, ali kad si već rekao... Možda i ima
nešto u tome, DVV gaji neka osećanja prema WD karticama a
najverovatnije on sastavlja pitanja, znači nešto ima ! :)
Sve u svemu, proš'o ti rok za slanje odgovora ;)
komentari.1339dveselinovic,
-> #1336, zmarkovic Ahm, ovaaaaajjjj .... a na koje pitanje se odgovara?
Pozdrav,
DVV
komentari.1340calex,
-> #1339, dveselinovic<!> Ahm, ovaaaaajjjj .... a na koje pitanje se odgovara?
Ma ne obraćaj pažnju, vidiš da čovek ne citira. ;)
komentari.1341mamba,
-> #1338, crncic> Ih, pa 'de tako javno, ali kad si vec rekao... Mozda i ima
> nesto u tome, DVV gaji neka osecanja prema WD karticama a
E i ti si neki :) .Neces ni da procitas test video kartica u
PC-PRESS-u, a tamo DVV lepo napisao:"Naredna kartica koristi
najpopularniji video procesor napravljen do ....".
komentari.1342djcorto,
-> #1341, mamba>> PC-PRESS-u, a tamo DVV lepo napisao:"Naredna kartica koristi
>> najpopularniji video procesor napravljen do ....".
Samo ako kupite PcPress (bese se tako zove ? ;)) mozete tacno da
odgovorite ?
komentari.1343feniks,
-> #1339, dveselinovic│ Ahm, ovaaaaajjjj .... a na koje pitanje se odgovara?
└───────────────────
Mnoge interesuje, recimo, kako to utvrdite da je
neki CD-ROM čitač najbolji po pitanju reprodukcije muzičkih
CD-ova (Philips iz poslednje emisije)? Ranije ste imali i test
3 CD čitača koji su navodno efikasni 96-99% po pitanju muzike.
Kako se to meri?
BTW, da li je negde objavljen spisak članova udruženja
YURIO (valjda se tako piše)?
Pozdrav, sp
komentari.1344dveselinovic,
-> #1343, feniks Oko drop-out-a na CD-ovima - pa jasno i glasno sam rekao u emisiji
da koliko je meni poznato, za to ne postoji neki gotov test. Dakle,
sve te mere su date subjektivno, po proceni. Metod je jednostavan -
imam par diskova koji poznato preskaču na ogromnoj većini CD-ova.
Pošto se radi o meni jako dobro poznatim muzičkim numerama, lako
čujem kada CD izbaci ponešto, čak i ako ne krcne, odnosno ne ubaci
kratku pauzu, kako kada. Dakle, ocena je subjektivna, što je u
emisiji eksplicitno rečeno.
Ostajem pri mom zaključku - ni jedan PC CD se ne može meriti sa
klasičnim CD dekovima po kvalitetu zvuka i po preciznosti trekinga,
ali treba napomenuti i to da Hi-Fi dek objektivno košta bar dva puta
više, pa je i normalno očekivati da bolje radi.
Reper mi je jedan Marantz CD53, koji koristi Philipsovu mehaniku i
Marantz-ovu elektroniku. Taj jednostavno ne preskače i tačka. Imao
sam niz situacija u kojima pustim na njemu neki CD koji preskače na
Sony, Pioneer, TEAC, itd dekovima koji koštaju 2-4 puta više od
Marantz-a i na užas njihovih vlasnika, kod mene ne preskače. To se
lako dokazuje - uzmi CD koji kod tebe uredno preskače i donesi ga kod
mene. Ako se ne radi o fizičkom oštećenju samog diska, gotovo je
sigurno da kod mene neće preskakati.
Isto važi i za kvalitet zvuka. Naprosto sam stavio moje Sennheiser
HD340 slušalice i sa poznatim materijalom preslušao sve CD-ove. Opet,
ovo je subjektivna ocena, ali i svi bolji svetski časopisi za Hi-Fi
na isti način ocenjuju kvalitet zvuka. Ne znam kako bih drugačije.
Što se spiska članova YURIO tiče, on je koliko znam javan i može
se dobiti od samog YURIA. Brzine radi, pitajte Danka ovde (Jugodata),
on sigurno zna sve detalje.
Pozdrav,
DVV
komentari.1345feniks,
-> #1344, dveselinovic
To je sada jasno, samo mi nisu bili jasni oni procenti (99%).
Znači za testiranje treba imati neki muzički CD koji preskače
kod lošijih CD čitača, pa voditi statistiku koliko to puta uradi.
To uopšte nije lako. Kod Sony CDU75E nisam primetio preskakanje
iako sam čuo dosta raznih CD-ova (i izguljenih). Izgleda da su svi
bili još uvek dobri i ogrebotine nisu bile dovoljno duboke. ;)
│ Što se spiska članova YURIO tiče, on je koliko znam javan i može
│ se dobiti od samog YURIA. Brzine radi, pitajte Danka ovde (Jugodata),
│ on sigurno zna sve detalje.
└──────────────
Nadam se da je Danko video ovu poruku. :)
Lično bi bio zadovoljan sa 20-tak imena poznatijih firmi koje
nabavljaju originalne komponente sa garancijom. Ovo može i u
pc.hard - nabavka ili u mail (da se ne shvati kao reklama).
Pozdrav, sp
komentari.1346dveselinovic,
-> #1345, feniks Znam da su članovi OSA, Jugodata, Saga, Intel. To onako na pamet.
Za ostalo, pitaj Danka.
Pozdrav,
DVV
komentari.1347valex,
-> #1344, dveselinovic>> Što se spiska članova YURIO tiče, on je koliko znam javan i
>> može se dobiti od samog YURIA.
Poslednji spisak koji ja posedujem broji sledeće članove: Birostroj,
Biotehna, BS procesor, Cores, Com-ing, Comtec, Datronic, EI-bull HN, EI
Informatika d.d., Energodata, F&D Lab, Ibis SYS, IMTEL, Informatika,
Jitex, Jugodata, Komteh, Link computers, MDS, Microsys, Net, Novkabel
FER, Osa, Saga, Silicon.
komentari.1348zeljkoj,
-> #1346, dveselinovic> Znam da su članovi OSA, Jugodata, Saga, Intel. To onako na
^^^^^^
Da, ovaj je sigurno član. :)))
komentari.1349dejanr,
-> #1348, zeljkoj>> > Znam da su članovi OSA, Jugodata, Saga, Intel. To onako na
>> ^^^^^^
>> Da, ovaj je sigurno član. :)))
Biće, čim ispuni uslove tj. sredi stvari oko onih bagova na Pentiumu,
PCI pločama i gde su već sve zabrljali :)))
komentari.1350dveselinovic,
-> #1348, zeljkoj A da, naerno-slučajna greška koja potvrđuje filozofiju nazivanja
firme Imtel, za samo jedno slovo različito od onog drugog, malo
većeg.
Imtel, naravno.
Pozdrav,
DVV
komentari.1351maksa,
-> #1349, dejanrSubject: INtel u YURIO
>> Biće, čim ispuni uslove tj. sredi stvari oko onih bagova na
>> Pentiumu, PCI pločama i gde su već sve zabrljali :)))
I kad počne da prima uplate u dinarima. ;)
komentari.1352iznogud,
-> #1347, valex:: Poslednji spisak koji ja posedujem broji sledeće članove: Birostroj,
:: Biotehna, BS procesor, Cores, Com-ing, Comtec, Datronic, EI-bull HN, EI
:: Informatika d.d., Energodata, F&D Lab, Ibis SYS, IMTEL, Informatika,
:: Jitex, Jugodata, Komteh, Link computers, MDS, Microsys, Net, Novkabel
:: FER, Osa, Saga, Silicon.
A kamo Intel?
komentari.1353kuki,
:) strana 22 :) blago omašen font :) i recimo da fale yu slova :))) tj umesto
njih su kuke i kvake :)
komentari.1354crncic,
-> #1347, valex >> Biotehna, BS procesor, Cores, Com-ing, Comtec, Datronic...
Može li nešto više o firmi Cores ?
komentari.1355valex,
-> #1354, crncic
>> Moze li nesto vise o firmi Cores ?
Bave se velikoprodajom, imaju veliki lager, ne rade sa krajnjim
korisnicima... Veliki broj poznatih domacih firmi nabavlja komponente kod njih.
komentari.1356dejanr,
-> #1353, kuki>> :) strana 22 :) blago omašen font :)
Na žalost, to se desi kad probamo da budemo aktuelni pa u zadnjem trenutku
ubacujemo tekst :( Izvinjavamo se čitaocima i autoru teksta na toj
neprijatnosti, a za one kojima tako "lep" font ubija volju za čitanje
teksta, evo ASCII verzije prve strane teksta o prvim PentiumPro
računarima.
p6a.zipkomentari.1357mminovic,
Meni je stiglo neko pismo u fazonu ovih dana vam istice pretplata
bla,bla,bla ..................,spominje se neki referentni
prirucnik za Win 95 u vidu PC 95 knjige ;) ,ali me zanima
da li to znaci da na broj PC 8 nisam pretplacen i da ga necu
dobiti?
Nisam siguran,ali mislim da sam se pretplatio od PC 3,a ako
je tako onda bi trebalo da dobijem i PC 8,jelte :)
Samo jos da kazem da se dalje necu pretplacivati jerbo za 25 din.-
mogu da kupim na ulici PC Magazine sa kojime,ipak,ne mozete da se
merite :)
Pozdrav,Mindza.
komentari.1358cnenad,
-> #1353, kuki=> :) strana 22 :) blago omašen font :) i recimo da fale yu slova :))) tj
=> umesto njih su kuke i kvake :)
Tuga i žalost, a da ne pričamo o ceni od 10 DEM za inostranstvo. Skuplji ste
od PCW-a koji košta samo 2.95 funti, znači nešto manje od 9 DEM a nudi 4
puta više.
Da ne pričamo o tome kako polako ali sigurno postajete politički list. I onda
se pitate ko koga ovde drži u mraku ?
komentari.1359max.headroom,
Evo spiska 54 grafičke kartice sa uporedno prikazanim karakteristikama.
Datira od februara 1995. god. i napisan je u Excel-ovom (v5.0) .XLS formatu.
Podaci su skupljeni sa raznih strana, a glavni deo je urađen na osnovu podataka
prikazanih u PC-Magazine-u (bugarsko izdanje).
Možda bude zanimljivo za objavljivanje, a ako ne - može da završi i u nekom od
direktorijuma. Prijatno! :)
grafkart.arjkomentari.1360kenza,
-> #1346, dveselinovic(;> Znam da su clanovi OSA, Jugodata, Saga, Intel. To onako na pamet.
INTEL bi trebalo da nabavlja originalne delove ;)
komentari.1361msavkovic,
Šta će se desiti sa ovom konferencijom?
komentari.1362sjocic,
Kako da vam uleti onaj 'set code' na strani 22 ? ...cccc ;)
komentari.1364dejanr,
-> #1357, mminovic>> Meni je stiglo neko pismo u fazonu ovih dana vam istice pretplata
>> bla,bla,bla ..................,spominje se neki referentni
>> prirucnik za Win 95 u vidu PC 95 knjige ;) ,ali me zanima
>> da li to znaci da na broj PC 8 nisam pretplacen i da ga necu
>> dobiti?
>> Nisam siguran,ali mislim da sam se pretplatio od PC 3,a ako
>> je tako onda bi trebalo da dobijem i PC 8,jelte :)
Naravno, pretpostavljam da ćeš ga dobiti danas ako ga već nisi dobio,
jer su koliko znam juče poslati svi primerci pretplatnicima. Pismo
- ponudu za produženje pretplate šaljemo nešto pre broja kojim ističe
pretplata, da bi ljudi imali vremena da uplate.
komentari.1365.bata.,
22 strana odstampana iz Arial-a cini mi se. Namerno ili slucajno ?
komentari.1366dejanr,
-> #1365, .bata.>> 22 strana odstampana iz Arial-a cini mi se. Namerno ili slucajno ?
Mislim da je ipak courier :( Slučajno, naravno, tj. greškom. Pogledaj
poruku 7.1356 u ovoj konferenciji.
komentari.1367valex,
-> #1361, msavkovic>> Šta će se desiti sa ovom konferencijom?
Sve komercijalne konferencije ostaju na sistemu do isteka zakupa. Ako
se izdavačka kuća "PC Press" odluči sa produženje zakupa, ne vidim
razloga zašto bi se konferencija ukidala.
komentari.1368wizard,
-> #1356, dejanr>>> :) strana 22 :) blago omašen font :)
>
> Na žalost, to se desi kad probamo da budemo aktuelni pa u zadnjem
> trenutku ubacujemo tekst :(
Kasnio PC Magazine? ;)
Btw, da li je onaj Majkl Mijatović izmišljena ličnost ili stvarno
postoji? Meni deluje kao pseudonim za "Iz strane štampe".
komentari.1369dejanr,
-> #1368, wizard>> Btw, da li je onaj Majkl Mijatović izmišljena ličnost ili stvarno
>> postoji? Meni deluje kao pseudonim za "Iz strane štampe".
Otkad je nekada neko u "Računarima" poslao pismo u kome je dokazao da
ja ne postojim više me ništa ne može iznenaditi :)) Postoji, ne brini
ništa.
komentari.1370mileusna,
-> #1358, cnenad>> Da ne pričamo o tome kako polako ali sigurno postajete politički list.
Pojasni nama koji ne čitamo dotični o čemu se radi. :)
komentari.1371aleck,
-> #1369, dejanr# Otkad je nekada neko u "Računarima" poslao pismo u kome je dokazao
da
# ja ne postojim više me ništa ne može iznenaditi :)) Postoji, ne
brini
# ništa.
:))) Jel mož' da se prekuca...inače odavno sam mislio da
pitam pa nikako da se rešim:šta je bilo sa tekstom koji
je trebalo da bude objavljen pod imenom "Velika urota
na Sezamu" a koji je nastao(valjda) kao plod legendarne
rasprave (klanja?) ST vs. PC?
Pozdrav,|<*>| Aleck |<*>|
komentari.1372dejanr,
-> #1371, aleck>> > Otkad je nekada neko u "Računarima" poslao pismo u kome je dokazao da
>> > ja ne postojim više me ništa ne može iznenaditi :)) Postoji, ne brini
>> > ništa.
>>
>> :))) Jel mož' da se prekuca...
Iskreno rečeno, trebalo bi mi malo previše vremena da to sada nađem po
starim brojevima, ali ovako po sećanju, čovek je pažljivo ispitao koliko
sam dobrog :) teksta napisao i "zaključio" da to nikako ne bi mogao
uraditi jedan čovek, nego da je to verovatno neki redakcijski pseudonim,
zbog honorara i ne znam već čega :))
>> inače odavno sam mislio da pitam pa nikako da se rešim:šta je bilo
>> sa tekstom koji je trebalo da bude objavljen pod imenom "Velika urota
>> na Sezamu" a koji je nastao(valjda) kao plod legendarne rasprave (klanja?)
>> ST vs. PC?
Taj umetak je u svoje vreme napisao Esad Jakupović, tada zamenik glavnog
urednika "Računara", a u njemu su bile sklopljene brojne poruke koje su
činile tu aferu, plus naravno nešto komentara "između". Kada je tekst
završen, zaključeno je da takvo štivo ne odgovara koncepciji "Računara",
pa nikada nije objavljen. Ja tekst nemam, mislim da sam ga onda čitao ali
je bilo pre pet godina pa sam već i zaboravio detalje, a Esad se u
međuvremenu iselio u Sloveniju, Jova Regasek (tada glavni urednik) u
Južnu Afriku, tako da sam tekst najverovatnije nije ni sačuvan. Ali poruke
koje su činile njegov najveći deo i dalje su u FORUM.1 konferenciji i par
"okolnih".
komentari.1373dveselinovic,
Zaboravio sam da okačim ovde nagradno pitanje, koje glasi:
Navedite sve Intelove procesore od 8086 do 80486, računajući i one
izvedene iz osnovnih.
Nisu bitni radni taktovi, to manite. Ima ih ukupno 9, a vi imate
pravo da ispustite ili zaboravite jedan. Dakle, rezultat mora da bude
spisak od 8 brojki.
Nagrada je jedan APC UPS od 280 VA, koji prvo pokuša da manji
napon trafoom podigne na željeni nivo, pa tek ako to ne može, onda će
preći na sopstveni izvor (prag negde oko 195V). Garanciju i poklon
obezbedila SAGA.
Potsećam da se odgovori moraju slati na običnim poštanskim
dopisnicama - pisam se ne uzimaju u obzir. Adresa je:L
Art bajt
(za nagradnu igru)
Vladete Kovačevića 6
11000 Beograd,
A rok za slanje odgovora je 21.12. Savetujem da odgovore pošaljete
što pre, zbog očekivanih zagušenja pošte do Nove godine.
Pozdrav,
DVV
komentari.1374evlad,
-> #1373, dveselinovic<> Nisu bitni radni taktovi, to manite. Ima ih ukupno 9, a vi imate
9-ti: 80186 davno beše ... to me podseti da pitam koja je razlika između
njega i 8088, koji izašao odmah posle 8086, i koji je uglavnom
ugrađivan u ondašnje XT mašine ...
komentari.1375max.headroom,
Evo još jedne Excel tabele (dakle, XLS format), sa uporedno
prikazanim mogucnostima 5 translatora (prevodioca formata) za
PC, Mac i UNIX. Nabrojani su svi podržani formati, od teksta do grafike.
U pitanju su:
DeBabelizer
MacLinkPlus
PICTure This!
Transverter Pro
Word for Word
P.S.
U mojoj prethodnoj poruci je spisak grafičkih akseleratora, ne kartica,
kako sam on-line naveo :)
transl.arjkomentari.1376zeljkoj,
-> #1374, evlad> 9-ti: 80186 davno beše ... to me podseti da pitam koja je
> razlika između njega i 8088, koji izašao odmah posle 8086, i
> koji je uglavnom
80186 je 8088 koji ima i real mode 80286 instrukcije.
komentari.1377kuki,
-> #1373, dveselinovic> Potsećam da se odgovori moraju slati na običnim poštanskim
> dopisnicama - pisam se ne uzimaju u obzir. Adresa je:L
a jel može na razglednici (nemam dopisnice pri ruci) :))))
komentari.1378maksa,
-> #1374, evlad>> 9-ti: 80186 davno beše ... to me podseti da pitam koja je
>> razlika između njega i 8088, koji izašao odmah posle 8086, i
>> koji je uglavnom ugrađivan u ondašnje XT mašine ...
Razlika je pre svega što je 8088 eksterno 8-bitan, za razliku od
80*86 koji su eksterno 16-bitni (razlika kao između 386 DX i SX).
Ostalo:
Intel i80186/i80C186 CPU, Intel i80188/i80C188 CPU
Intel i8086 CPU / Intel i8088 CPU with extra features:
2 programmable DMA controllers (Direct Memory Access),
3 timers,
PIC (Programmable Interrupt Controller),
integrated clock generator,
Intel i80C186 CPU, Intel i80C188 CPU: DRAM refresh control unit,
Intel i80C186 CPU, Intel i80C188 CPU: power save mode,
extra instructions: all of the Intel i80286 CPU real mode instructions.
The Intel i80C188 CPU has no NPX interface.