clipper.1024ratman,
Je li tacno da postoji neka vrsta sintaksnog checkera za Clipper koji radi
u editoru, i.e. svaki put kada se otkuca linija i CR, proverava sintaksu.
To mi izgleda zgodno, pogotovo za ljude kao ja koji jos pate od BASIC-a.
Ako to postoji, i nije preveliko, bas bih voleo da mi neko uploadu-uje.
Pozdrav,
Dejan
clipper.1025mickeyl,
H E L P !!!!!!!!!!!!!
Kako da rješim ovo?
BLINKER : overlay opsize set to 40kb - minimum is 32kb (DB_TEXT)
swapping to temporary file .Đ$T100002
BLINKER : 1115 : bliovlmgr(S8OVLMGR) : '__DOS_HOLD' : unresolved external
BLINKER : 0 Warning error(s), 1 Fatal error(s)
SAFIR.EXE (not created) (11.0 seconds)
clipper.1026ndragan,
-> #1003, gaston/ verovatno vec setio da nesto tako nazove. Lepo to brate nazoves po
/ srpski, pa da te ceo svet razume ;đ
Upravo to. žak i ako funkcija kojoj si dao lepo ime ne postoji, nije
sigurno da neće u sledećoj verziji. Banalan primer: koristili smo
promenljivu _text. Sve je bilo ok do FP2.0, koji odjednom _ima_ tu
promenljivu, i ona mu čak nešto i znači.
clipper.1027ndragan,
-> #1005, nbatocanin/ Prvo, nije mi jasno šta ti znači to "zaštiti se".
Ništa. "Zaštititi se" bi još i značilo :)
/ malo izmenjen? žini mi se da je verovatnoća takvog događaja ravna
/ nuli. Ko normalan će da analizira kilometarski sors bez reda
Šta da radiš sa takvim čovekom? Jednom sam i ja napravio takvu zaštitu
(ona jedna aplikacija u kliperu koja je pre neki mesec stigla da se
spomene ovde), izmenjavši sva imena unakrst. Funkcija CEKAJ je
indeksirala, VIDI je ispisivala okvire itd, a sve promenljive su se
zvale zx81, atari, ferari, gejts, audi, trt, mrt i slično.
Zaključio sam da sam ga dovoljno zakomplikovao, a ko razbije tu zaštitu,
dobrodošao da radimo zajedno.
Sad već ne mislim tako. Ako on ima pristup aplikaciji koju hoće da
ukrade, i ne može za pola sata igranja sa njom (i šetanja kroz .dbfove)
da zaključi u čemu su cake, kako su organizovani podaci, i da smisli
kako bi to sam bolje napravio... nego mora da disasemblira (reč shvatiti
bukvalno: rastavi) program, onda džaba ga bilo. Ne treba mi takav za
saradnika.
Još je gore po njega ako samo traži način da skine zaštitu da bi
prepelcovao drugo ime korisnika - negde u programu se stavi kontrola na
čeksum od toga, i pusti da program radi par nedelja tako, pa onda
reklama za original. Dovoljno je, jer ionako ne postoji bilo koja
aplikacija (osim ako ima neka da ne barata sa parama) koja može da
izdrži bez izmena više od par meseci (inflacija, demonizacija, propisi).
U tom slučaju možeš da ga častiš što ti je doveo mušteriju.