arhiveri.106dvesic,
-> #99, vlad> Kad smo vec kod RAR-a, da li je neko vec pravio uporedne testove
> brzine i stepena kompresije u odnosu na aktuelne verzije drugih
> arhivera? Cisto da znam da li da RAR-ujem malo vise u buduce B).
Ne znam za brzinu, ali je solid opcija dušu dala za tekstove i programske
fajlove.
Primera radi, 4.5 Mb spakovano ARJ-om (-jm1 -m1) na 1.7 Mb RAR 2.0 sa
solid opcijom je to prepakovao na 1.1 Mb (što nije zamenarljivo - sada
staje na jednu disketu).
arhiveri.107basrak,
-> #104, calex> Smem li da pomenem DN kod koga je RAR ravnopravan pomenutim? ;))
Sem toga, u novoj verziji (1.42 build 002) se napokon i A## i R## tretiraju kao
arhive.
arhiveri.108biber,
-> #106, dvesic>> Ne znam za brzinu, ali je solid opcija dusu dala za tekstove i programske
Sta radi ta solid opcija (pa da su je u nekoj poruzi pomenuli kao
eventualno rizicnu u slucaju ostecenja fajla?
arhiveri.109dvesic,
-> #108, biber> Sta radi ta solid opcija (pa da su je u nekoj poruzi pomenuli kao
> eventualno rizicnu u slucaju ostecenja fajla?
Evo dela iz RAR.DOC fajla :
Solid An archive packed using a special compression method
which sees all files as one continuous data stream.
Particularly advantageous when packing a large number
of small files.
U principu, RAR kod solid pakovanja sve fajlove iste ekstenzije posmatra
kao jedan ogroman fajl tog tipa; za sve te fajlove kreira jedan kompre-
sioni rečnik (LZW metoda) i pravi drastično manje arhive.
Koliko sam ja razumeo, problem nije u oštećenju fajla, već u frekvenciji
update-ovanja arhive. Update solid arhive je drastično sporiji nego
normalne arhive.
arhiveri.110dzakic,
-> #109, dvesic> Koliko sam ja razumeo, problem nije u oštećenju fajla, već u
> frekvenciji update-ovanja arhive. Update solid arhive je drastično
> sporiji nego normalne arhive.
Koliko sam ja imao prilike da iskusim, solid arhiva posmatra
grupu fajlova kao jedan - pravi se jedan rečnik. U slučaju
oštećenja arhive makar u jednom bajtu, ne propada samo datoteka
u čijem je delu došlo do greške, već čitava grupa datoteka koje
imaju zajednički rečnik. Zbog toga izbegavam solid arhive na
disketi. A da je ušteda velika, jeste.
arhiveri.111dpredovic,
-> #108, biber> Sta radi ta solid opcija (pa da su je u nekoj poruzi pomenuli kao
> eventualno rizicnu u slucaju ostecenja fajla?
Za celu arhivu se formira samo jedna kompresiona tabela, za razliku
od normalnih arhiva gde svaki komprimovani fajl ima svoju. Rezultat
je _drastično_ bolja kompresija mnogo sličnih fajlova.
arhiveri.112nesh,
-> #111, dpredovic... Za celu arhivu se formira samo jedna kompresiona tabela, za razliku
... od normalnih arhiva gde svaki komprimovani fajl ima svoju. Rezultat
... je _drastično_ bolja kompresija mnogo sličnih fajlova.
Osim "sitnice" da kada ti pukne arhive odatle pa nadalje ne može
da se ništa izvuče!
To mi se desilo sa nekih 20-tak disketa, zaboravio sam
da isključim solid i .... a greška je bila na prvoj disketi :~(
arhiveri.113cnenad,
-> #101, calex=> Nešto malo sam probavao, zip je brži ali rar malo bolje spakuje.
Ne smeta mi 'sporost' kod RAR-a, a pogotovo od kad sam postavio da uvek
max. kompresuje.
=> ga koristiš. Pored toga ima i Solid opciju koja koristi delove svakog
=> fajla koji se arhivira što može da skrati arhivu poprilično, ostaje još
Kod višedelnih SOLID arhiva nije moguće pogledati datoteku sa F3.
=> Samo ti RAR-uj malo više.
Potpisujem.
arhiveri.114cnenad,
-> #105, easyd=>=> Da li postoji nacin da se natera recimo Norton Commander da da sadrzaj
=>=> rar arhive,kao sto radi za zip ili arj
=> Kod mene radi tako sto sam u nc.ext ubacio da za fileove
Ali to nije to što čovek traži. Možda se može nešto postići sa dodatnim
stavkama u datoteci PACKER.SET ? Koliko se sećam, tamo je već definisano
za ARJ i ZIP valjda se na isti način može dodati RAR.
arhiveri.115dragosh,
DA li neko mozda ima program za otpakivanje sa zip-fixa. Pojavile
su mi se izvesne zip arhive koje kada pkusam da ih otpakujem
prijavljuju poruku Bad zip file i nesto kao use zip fix ( nesto na
tu foru ) Ako zna nesto o tome neka mi posalje program...
zahvaljujem dr Agosh*Apsurd
arhiveri.116zeljkoj,
-> #115, dragosh> prijavljuju poruku Bad zip file i nesto kao use zip fix ( nesto
> na tu foru ) Ako zna nesto o tome neka mi posalje program...
PKZipFix je program koji se distribuira zajedno sa PKZip-om, a služi za
popravljanje oštećenih .ZIP arhiva. Originalnu arhivu (pkz204g.exe) imaš
i na Sezamu, u diru \archiver.
arhiveri.118vimm,
-> #114, cnenad-> Ali to nije to što čovek traži. Možda se može nešto postići sa dodatnim
-> stavkama u datoteci PACKER.SET ? Koliko se sećam, tamo je već definisano
-> za ARJ i ZIP valjda se na isti način može dodati RAR.
Nešto mi ovo baš i ne uspeva :(
Hajde, probaj ti pošto imaš više iskustva sa rar-om :)
Pozdrav Vladimir
arhiveri.119olix,
-> #110, dzakic> imaju zajednički rečnik. Zbog toga izbegavam solid arhive na
> disketi. A da je ušteda velika, jeste.
Ne savetujem solid arhive ako nemate diskete od 100.000 DM.
arhiveri.121calex,
-> #114, cnenad<!> stavkama u datoteci PACKER.SET ? Koliko se sećam, tamo je već
<!> definisano za ARJ i ZIP valjda se na isti način može dodati RAR.
Davno sam ovo probao i nisam uspeo. Mislim i da ne može. To je bio
jedan od razloga prelaska na DN. :)
arhiveri.122cnenad,
-> #118, vimm=> Nešto mi ovo baš i ne uspeva :(
=> Hajde, probaj ti pošto imaš više iskustva sa rar-om :)
Čim ti ne uspeva, ne može ;) a probati ne mogu jer NC-a odavno nema.
arhiveri.123cnenad,
Svi koji imaju problema kod raspakivanja RAR arhiva sa zvaničnom verzijom
2.0 gde dobijaju oštećene fajlove, ako su slučajno RAR.EXE crack-ovali
programčetom koji kruži ovuda neka lepo stave čistu, originalnu shareware
verziju koja ne pravi nikakve probleme.
arhiveri.124cnenad,
-> #121, calex=> Davno sam ovo probao i nisam uspeo. Mislim i da ne može. To je bio
=> jedan od razloga prelaska na DN. :)
Iskreno, to je nikakav razlog za prelazak na DN, jer ima mnogo jačih i
boljih razloga. No pošto je ovo tema arhiveri, bitno je da daješ podršku
istočnom bloku kroz dvojac DN == RAR ;)
arhiveri.125dpredovic,
-> #112, nesh> ... Za celu arhivu se formira samo jedna kompresiona tabela, za razliku
> ... od normalnih arhiva gde svaki komprimovani fajl ima svoju. Rezultat
> ... je _drastično_ bolja kompresija mnogo sličnih fajlova.
>
> Osim "sitnice" da kada ti pukne arhive odatle pa nadalje ne može
> da se ništa izvuče!
Ova nova verzija ima i neku error-recovery opciju. Nigde ne piše da
ne radi sa solid arhivama.
.. rr[N]: add data recovery record
Optionally, redundant information (recovery record) may be added
to an archive, incurring a small penalty in archive size, which
will help to recover archived files in the case of floppy disk
failure or other data losses. A recovery record may contain up
to 8 recovery sectors. The number of sectors may be specified
directly in the 'rr' command (N = 1 .. 8) or selected
automatically according to the archive size:
Archive size Number of sectors
< 50Kb 2
50Kb-500Kb 4
> 500Kb 8
If damaged data is continuous then each sector is able to
recover 512 bytes of damaged information, although this value
may decrease for multiple areas of damage.
The size of the recovery record may be calculated
(approximately) as <archive size>/256 + <number of recovery
sectors>*512 bytes.
arhiveri.126basrak,
-> #123, cnenad> ako su slučajno RAR.EXE crack-ovali programčetom koji kruži ovuda
Meni tbav 7.01 i fprot 2.21 prijavljuju za dotična dva programčeta, iz te
arhive koja kruži okolo, da je moguće da su zaraženi nekim novim virusom. Ako
je neko skinuo novije verzije ovih AV programa i ima ove programčiće, nek' ih
preispita da ne bude belaja...
arhiveri.127vimm,
-> #126, basrak-> Meni tbav 7.01 i fprot 2.21 prijavljuju za dotična dva programčeta, iz te
-> arhive koja kruži okolo, da je moguće da su zaraženi nekim novim virusom.
-> Ako je neko skinuo novije verzije ovih AV programa i ima ove programčiće,
-> nek' ih preispita da ne bude belaja...
Takođe :(
Međutim, ovo nisam primetio pre nego što sam ih pokrenuo.
Izvršio sam "registraciju" Rar 2.0 i nije mogao da otpakuje ni jednu
arhivu - uvek je prijavljivao grešku! Neregistrovan radi OK :)
Nisam ni ja siguran da li je virus u pitanju jer nijedan drugi fajl
nije problematičan, sve ostalo radi OK. Inače je Tbav 7.04.
Pozdrav Vladimir
arhiveri.128vlad,
-> #127, vimm> Izvršio sam "registraciju" Rar 2.0 i nije mogao da otpakuje ni jednu
> arhivu - uvek je prijavljivao grešku! Neregistrovan radi OK :)
Identicno se ponasa i kod mene, dakle skupila se kriticna masa za tvrdnju
da RAR 2.0 definitivno ne valja kad je "registrovan".
Sto se virusa tice, kod mene TBAV 7.03 ne prijavljuje nista, naravno sa
"auto heuristics" opcijom (u "maximum" nemam previse poverenja).
arhiveri.129cnenad,
-> #126, basrak=> Meni tbav 7.01 i fprot 2.21 prijavljuju za dotična dva programčeta, iz te
=> arhive koja kruži okolo, da je moguće da su zaraženi nekim novim virusom.
=> Ako je neko skinuo novije verzije ovih AV programa i ima ove programčiće,
=> nek' ih preispita da ne bude belaja...
Stvar je još uvek, što bi rekli neispitana do kraja ali ipak je dovoljno
da budem(o) na oprezu. Za početak je dosta da tako crack-ovan RAR ne radi
kako treba.
Nisam proverio sa F-Prot-om ali sa TBAV-om 7.04 jesam, koristeći HIGH
HEURISTIC metodu.
Čim su se kod tebe obadva javila, stvarno nešto nije u redu. Naravno, i
F-Prot koristi heurističku analizu, ali opet kod drugih fajlova samo
strpa informacije o EXE datoteci u log, dok kod ovih 'krpeža' odmah javi
da je možda zaražen nepoznatim virusom.
Verzija 7.00 nije prijavila ništa, ali je poenta, što mnogi propuštaju,
da se deo za TBSCAN lepo konfiguriše, tipa max.compatibility, scan HMA,
FAT checking i ostale zezalice.
arhiveri.130djanjusevic,
-> #127, vimm>> Medutim, ovo nisam primetio pre nego sto sam ih pokrenuo.
>> Izvrsio sam "registraciju" Rar 2.0 i nije mogao da otpakuje ni jednu
>> arhivu - uvek je prijavljivao gresku! Neregistrovan radi OK :)
Rar koristim jos od verzije 1.50, tako da imam dosta arhiva po CD-ima
spakovanim ranijim verzijama. Nikada, ali bas nikada nisam imao
problema da raspakujem arhive sa verzijom 2.0 Reg.
arhiveri.131vimm,
-> #130, djanjusevic-> Rar koristim jos od verzije 1.50, tako da imam dosta arhiva po CD-ima
-> spakovanim ranijim verzijama. Nikada, ali bas nikada nisam imao
-> problema da raspakujem arhive sa verzijom 2.0 Reg.
Možda ja nisam znao da pravilno izvršim registraciju? :(
Činjenice su da Rar 2.0 registrovan neće da mi otpakuje nijednu arhivu,
a da ne prijavi grešku, kao i da tbav prijavljuje da su dva fajla iz
paketa za registraciju - verovatno zaražena virusom.
Da li možeš da mi pošalješ neki detaljniji info o registraciji?
Pozdrav Vladimir
arhiveri.132nesh,
-> #125, dpredovic... Ova nova verzija ima i neku error-recovery opciju. Nigde ne piše da
... ne radi sa solid arhivama.
... .. rr[N]: add data recovery record
Mislim da je ta opcija bila i u starom (ili slična), ali kod solid
athiva, ako i kod .cab (Win95) arhiva, ako pukne jedan, jedini bit, ništa
iza toga se ne može spasiti ;((
Ipak ostajem pri ZIP-u (Norton Navigator za Win95)
arhiveri.133dr.s,
-> #122, cnenad/* Cim ti ne uspeva, ne moze ;) a probati ne mogu jer NC-a odavno nema.
Ma ko jos pametan koristi NC... :>>>?
Sad malo ozbiljno... DosNavigator ti uradi sve sto i NC (cak i vise),
a na disku zauzme manje prostora (sto je vro bitno onima sa malom HD-om); a
radili su ga braca (Rusi), pa podrzava RAR...
arhiveri.134djanjusevic,
-> #131, vimm>> Cinjenice su da Rar 2.0 registrovan nece da mi otpakuje nijednu arhivu,
>> a da ne prijavi gresku, kao i da tbav prijavljuje da su dva fajla iz
>> paketa za registraciju - verovatno zarazena virusom.
>>
>> Da li mozes da mi posaljes neki detaljniji info o registraciji?
Ajde mi posalji neku kracu arhivu koju ne mozes da raspakujes.
arhiveri.135epson,
Ipak nisam bio u pravu RAR 2.0 reg neće da otpakuje ! :(((((
Ja sam ga registrovao sa ELIMINAT.EXE registratorom ! :(((((
Kome radi nek kaže čime ga je registrovao i neka mi to okači
na mail !
arhiveri.136epson,
Traži se neko ko ima PACKER.SET da radi sa RAR-om za NC 5.0 ?
arhiveri.137mdimitrijevic,
-> #135, epson> Kome radi nek kaze cime ga je registrovao i neka mi to
> okaci na mail !
Mogao bih i ja da ga dobijem na MAIL.
arhiveri.138evlad,
-> #123, cnenadY> Svi koji imaju problema kod raspakivanja RAR arhiva sa zvaničnom
Y> verzijom 2.0 gde dobijaju oštećene fajlove, ako su slučajno RAR.EXE
Y> crack-ovali programčetom koji kruži ovuda neka lepo stave čistu,
Y> originalnu shareware verziju koja ne pravi nikakve probleme.
O:)
well, registracija se radi ovako ;)
pokreneš rar200.exe
raspakuješ khm, jel ono što se šalje na mail ;>
pokreneš ONO
zatim pokreneš rar
okineš meni register
u prvi prozor upišeš string "ime & prezime"
u drugi prozor upišeš takođe string "ime & prezime"
voditi računa da stringovi budu indentični !!!
sve radi bRez grešku.
arhiveri.139vimm,
-> #138, evlad>> well, registracija se radi ovako ;)
>> pokreneš rar200.exe
>> raspakuješ khm, jel ono što se šalje na mail ;>
>> pokreneš ONO
>> zatim pokreneš rar
>> okineš meni register
>> u prvi prozor upišeš string "ime & prezime"
>> u drugi prozor upišeš takođe string "ime & prezime"
>> voditi računa da stringovi budu indentični !!!
I onda on napiše u crvenom prozoru "Registration Failed" :(((
Pozdrav Vladimir
arhiveri.140cnenad,
-> #138, evlad=> well, registracija se radi ovako ;)
Registracija se radi tako što se program plati ;)
=> pokreneš rar200.exe
=> raspakuješ khm, jel ono što se šalje na mail ;>
Preterano komplikovano, a i dalje ostaje sumnja da je patcher zaražen
virusom.
=> sve radi bRez grešku.
Do prve zgodne prilike. ;>
arhiveri.141djanjusevic,
-> #139, vimm>> >> u drugi prozor upises takode string "ime & prezime"
>> >> voditi racuna da stringovi budu indenticni !!!
>>
>> I onda on napise u crvenom prozoru "Registration Failed" :(((
Ono da moraju da budu isti nije tacno, vazno je da reg. code
bude malo duzi.
arhiveri.142inferno,
-> #133, dr.sŮ│ ˙ Sad malo ozbiljno... DosNavigator ti uradi sve sto i NC (cak i vise),
Ů│ ˙ a na disku zauzme manje prostora (sto je vro bitno onima sa malom
Ů│ ˙ HD-om); a radili su ga braca (Rusi), pa podrzava RAR...
VC + Shez + RAR :)
arhiveri.144supers,
-> #258, dragosh>> pa mi ti reci da nisi možda koristio taj zip-fix ili mi daj nešto
>> čime ću moći to da otpakujem (na Sezamu sam već tražio, ništa takvo
>> ne postoji) ...
Pkzipfix je pomoćni program za Pkzip arhive koji popravlja oštećene
arhive koliko je to moguće. Znači, kad se nešto ne može otpakovati sa
pkunzip, treba probati pkzipfix.
Ako nemaš pkzipfix.exe kod sebe, skini kompletan Pkzip sa Sezama.
Naravno, velike oštećene arhive sa Sezama teško da će da prorade posle
ovakve opravke, ako su programi u pitanju (dokumenti se mogu spasiti, uz
određene rupe u tekstu...)
Teško je reći zašto se nekima stalno javljaju arhive sa greškom.
Verovatnoća da se potkrade greška pri prenosu Zmodemom je vrlo mala
(mada postoji). Ako se to stalno dešava, problem može biti ko zna gde
sa tvoje strane.
arhiveri.145evlad,
-> #144, supersY> Verovatnoća da se potkrade greška pri prenosu Zmodemom je vrlo mala
Y> (mada postoji). Ako se to stalno dešava, problem može biti ko zna gde
Y> sa tvoje strane.
ja sam imao problema sa pkzipom ... rešenje: sada u komp-u imam 2x8 MB edo
rama umesto 4x4MB obične memorije.
arhiveri.146mmarkovic,
-> #144, supers> Verovatnoća da se potkrade greška pri prenosu Zmodemom je vrlo
> mala (mada postoji).
Dešava se, dešava... :((
arhiveri.147stasas,
Kako da napravim arhivu (*.zip,*.arj...) koja će kada se
pokrene dearhiver ispisati nešto na ekranu.
Npr. kao što su napravili neki _pirati_ da se pri dearhiviranju
ispiše ime firme,br. telefona, itd.
POZDRAV
arhiveri.150sall,
-> #147, stasas=->Kako da napravim arhivu (*.zip,*.arj...) koja ce kada se
=->pokrene dearhiver ispisati nesto na ekranu.
Za arj :
U diru koji se pakuje kucati standardno :
ARJ A XXXXXXXX -ZYYYYY.YYY
XXXXXX je ime arhive
A YYYYY.YY je file sa TXT om , slikom ili bilo cime u ACS
ondosno u TXT formatu koji se prikazuje ...
Ostale opcije se standardno dodaju
Za ZIP blage veze nemam !
pozdrav !
arhiveri.151hercog,
-> #147, stasas»» Npr. kao što su napravili neki _pirati_ da se pri dearhiviranju
»» ispiše ime firme,br. telefona, itd.
Imaš i za pkzip i za arj jedno programče koje upisuje komentar
u arhivu (to što ti treba)... Jedino što sam zaboravio kako
se zove O:)
Sale
arhiveri.152vlad,
-> #147, stasas> Kako da napravim arhivu (*.zip,*.arj...) koja će kada se
> pokrene dearhiver ispisati nešto na ekranu.
Probaj sa ovim. Dodaje comment na vec napravljenu arhivu. Radi sa ARJ-om i
ZIP-om, sa drugim arhiverima nisam probao.
add.ziparhiveri.153dzakic,
-> #147, stasas> Kako da napravim arhivu (*.zip,*.arj...) koja će kada se
> pokrene dearhiver ispisati nešto na ekranu.
Pkzip ime.arhive ime.fajla -z < comment.file
arhiveri.154mdimitrijevic,
-> #147, stasas> Kako da napravim arhivu (*.zip,*.arj...) koja ce kada se
> pokrene dearhiver ispisati nesto na ekranu.
Ako se dobro secam za PKZIP treba da arhiviras sve sto zelis pa
zatim napises:
PKZIP test.zip -Z
Posle startovanja upisi Comment string i to je to. A da bi dobio
velike komentare od po cele strane, napises sve sto zelis u neku ASCII
datoteku (poruka.txt) pa pises:
PKZIP test.zip -Z <poruka.txt
Sto se ARJ-a tice kod njega isto arhiviraj fajlove pa onda pozovi
program:
ARJ c test.arj -zporuka.txt
I to je to.
arhiveri.155vstan,
-> #151, hercog> Imaš i za pkzip i za arj jedno programče koje upisuje komentar
> u arhivu (to što ti treba)... Jedino što sam zaboravio kako
Nije potrebno programče već je reč o jednom od mnogobrojnih
svičeva.
arhiveri.157tile,
B0100000027fed4
B00000000000000
B00000000000000
Zna li neko kojim arhiverom ('COMPRES.EXE' ?) su spakovane datoteke
koje 'EXPAND.EXE' ume da raspakuje i gde se moze nabaviti ?
Hvala.
arhiveri.158evlad,
-> #153, dzakic=- Pkzip ime.arhive ime.fajla -z < comment.file
ako imaš registrovan pkzip:
pretpostavimo da se pkzip nalazi u c:\pk2\pkzip.exe
formiraj c:\pk2\avextra.txt
komandom: pkzip -! ime.arhive ime.fajla
datoteka avextra.txt će biti priključena arhivi i
prikazaće se na kraju raspakivanja. Ono što ti je zak
opisao daje komentar pre raspakivanja fajlova.
arhiveri.159vlad,
-> #158, evlad> komandom: pkzip -! ime.arhive ime.fajla
Al ga objasni, polomih se dok sam ukapirao B).
Dakle, ovako to ide:
Zapakujes sta si hteo sa 'pkzip -! ime_arhive'.
Kreiras datoteku proizvoljnog imena u koju smestis ono sto zelis da se
ispise *posle* raspakivanja i AV poruke.
Datoteku iskopiras u direktorijum u kome je arhiva koju si upravo
zapakovao.
"Prilepis" je na arhivu sa 'pkzip -! ime_arhive
proizvoljno_ime_koje_si_dao_tekstu_sa_porukom.
Pomenuti fajl proizvoljnog imena se dodaje u arhivu (pojavljuje na spisku
datoteka koje su zip-ovane), dakle nije kao AV tekst "upucano" u .exe.
Zakljucak: Cak i uz maksimalnu automatizaciju, postupak je samo za zaludne
B). Svaku arhivu koja izbaci vise od tri reda teksta *posle* raspakivanja,
ja bih odmah prepakovao. Da ne govorim sto ima bolida koji bi stavili ceo
ekran, pa da ne mogu da vidim rezultate raspakivanja.
arhiveri.160evlad,
-> #159, vlad=- Dakle, ovako to ide:
Dragi kolega, u uputstvu lepo piše da naziv fajla koji
zip sam pronalazi je 'avextra.txt'
dakle, ako je avextra.txt u istom diru gde i pkzip
kada se pakuje: pkzip -! ime_arh šta_pakuje
pkzip nakon pakovanja _pronalazi_ famoznu _avextra.txt_ i
_lepi_ je na kraj arhive. eh pošto se radi o -AV, ako se taj
text promeni, javlja da je oštećena arhiva :)
Da li je sad jasno ?
Since the purpose of the Authenticity Verification feature is to help provide
detection of tampered, hacked or virus infected files, we ask that you provide
only your company's name or individual's name for the AV string.
The "AVEXTRA.TXT" feature was designed to additionally display telephone
numbers, addresses, BBS numbers, BBS nodes or parameter, CompuServe addresses
and similar information.
OK ?
ps. avextra.txt se ne pojavljuje u spisku datoteka koje se nalaze
u *.zip
arhiveri.161vlad,
-> #160, evlad> dakle, ako je avextra.txt u istom diru gde i pkzip
Jeste.
> kada se pakuje: pkzip -! ime_arh šta_pakuje
Upravo sam probao bas tako kako si napisao.
> pkzip nakon pakovanja _pronalazi_ famoznu _avextra.txt_ i
> _lepi_ je na kraj arhive. eh pošto se radi o -AV, ako se taj
I dalje ga ne nalazi i ne "lepi". Pkzip 2.04g, AV radi regularno.
arhiveri.162miste,
POSTOVANE KOLEGE,
ZDRAVO. IMA LI NEKO OD VAS ILI ZNA GDE IMA DA SE KUPI STO NOVIJA
VERZIJA PKZIP ARHIVERA ZA DOS, DA DATIRA BAR!! IZ '95. UNAPRED ZAHVALAN
UKOLIKO NEKO POSALJE. MOLIM DA MI BILO KO ODGOVORI.
DRUGARSKI POZDRAV,
VLADA
arhiveri.163calex,
-> #162, miste<!> ZDRAVO. IMA LI NEKO OD VAS ILI ZNA GDE IMA DA SE KUPI STO NOVIJA
<!> VERZIJA PKZIP ARHIVERA ZA DOS, DA DATIRA BAR!! IZ '95. UNAPRED ZAHVALAN
Ako hoćeš da kupiš, adresu i brojeve računa možeš da nađeš u bilo
kojoj shareware verziji pkzip-a. Pazi da te neko ne navuče na nekakvu
novu verziju, jer je prema firmi koja ga pravi, a info je od skoro,
poslednja njihova verzija 2.04g, posle toga nije izašlo ništa novije.
Kod nas, a i u svetu, pojavila se prvo verzija 4.1 pa pošto se u njoj
pominje i 3.5, brzo je i ona došla. :)))) Daklem, ako hoćeš shareware
verziju, imaš je ovde:
dos\archiver\*.*
------------------
pkz204g.exe 198k PKZip arhiver (v 2.04g)
Ovo je iz 1993. a posle toga je izašla samo Win verzije.
arhiveri.164nenad,
-> #163, calex> kojoj shareware verziji pkzip-a. Pazi da te neko ne navuče na nekakvu
> novu verziju, jer je prema firmi koja ga pravi, a info je od skoro,
> poslednja njihova verzija 2.04g, posle toga nije izašlo ništa novije.
Kao i sledeći info, thanks to sljubisic:
------
DO NOT DOWNLOAD ANY FILE NAMED PKZIP300 REGARDLESS OF EXTENSION.
A NEW Trojan Horse Virus has emerged on the Internet with the
name PKZIP300.ZIP, so named as to give the impression that this
file is a new version of the PKZIP software used to "zip"
compressed files DO NOT DOWNLOAD THIS FILE UNDER ANY
CIRCUMSTANCES!! If you install or expand the file, the virus
WILL wipe your hard disk clean and affect modems at 14.4 and
higher. This is an extremely destructive virus & there is NOT yet
a way of cleaning this one up.
PLEASE PASS THIS ON TO ANYONE YOU KNOW.
Cindy Ridenour
Applications Scientist
Otsuka Electronics USA Inc
2607 Midpoint Drive
Fort Collins, CO 80525
(970) 484-0428 FAX: -0487
cindy@otsuka.com
arhiveri.165calex,
- novo -
windows\util\*.*
------------------
wzipse20.zip 290k WinZip Self-Extractor 2.0: samoraspakujuće arhive
WinZip Self-Extractor 2.0 <ASP>
Do you need to send files to end users who
may not have an unzip utility? WinZip
Self-Extractor, an optional add-on for
WinZip, creates native Windows SFX files that
are only about 12kb larger than the original
ZIP. Version 2.0 creates 16-bit or 32-bit
Windows self-extractors, Windows+MS-DOS SFX
files, and includes a Wizard to simplify the
process of building self-extracting files.
WinZip(R) Self-Extractor 2.0
Copyright (C) 1995-1996 by Nico Mak Computing, Inc.
All Rights Reserved
WinZip Self-Extractor 2.0 is a superset of version 1.0. Everything that
worked with version 1.0 works the same way with 2.0, but new features
are available, including:
* Options to create self-extracting ZIP files with new headers:
* 32-bit Win32 headers
* 16-bit Windows headers with Windows 95 long filename support
* MS-DOS support (one EXE works on either MS-DOS or Windows)
* Improved automation and customization for software installation,
such as the ability to specify an icon and text for the main dialog
box, and to delete temporary files after running a setup program.
Includes support for Sterling Software's InstallShield SETUP program.
* All versions can be created with English or German messages.
* Ability to automatically extract files when EXE file is run.
* An optional progress meter while unzipping.
* An uninstall facility for the WinZip Self-Extractor package.
* Command lines options can be included in a file using the @filename
syntax, e.g. "winzipse <some options> @"continued_options.inp".
* A Wizard to simplify the process of building self-extracting files.
arhiveri.166spantic,
WinZip 6.02 for W95/NT
Uzivajte, sve sa logom SEZAMneta.
wznt.ziparhiveri.167basrak,
A.C.T. - November 1996 Archive Comparison
Test A.C.T. is a monthly report comparing 70
different compression programs (archivers)
for speed and ability to compress files. The
archivers are tested on TXT, EXE, 669, BMP
and multiple files. It also includes a
checklist of special features some archivers
can perform and the e-mail addresses of the
authors. Author : JEFF GILCHRIST Internet:
jeffg@nbnet.nb.ca
actest22.ziparhiveri.168calex,
- novo -
windows\arc\*.*
------------------
winrar20.zip 413k RAR for Win v2.00: 32-bitna verzija RAR arhivera
The RAR archiver 2.00 release for Windows
Integrated archive manager
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
- GUI 32 bit WinRAR and WinRAR 95 versions
- console 32 bit RAR version
- new compression algorithm, new modes:
'multimedia' and 'large dictionary'
- data recovery record option
- encryption, ANSI color comments
- Windows Installation SFX, DOS and OS/2 SFX
- management of non-RAR archives
- RCVT aRchive ConVersion Tool
- FREE unRAR utility (32-bit console version)
- UNRAR.DLL library
whatsnew.txtarhiveri.169nenad,
Rober Jung (autor ARJ-a) je izbacio potpuno novi arhiver koji,
navodno, uključuje najsavremenije tehnologije kompresije i nije
kompatibilan sa ARJ-om (komande su iste). Arhiver se zove JAR i za
sada postoji samo u Beta verziji.
Jel neko probao i ako jeste kakvi su utisci? :)
arhiveri.170epson,
JAR 1.01 B2
JAR 1.01 NAJBOLJI arhiver ! BOLJI od Rar-a,Arj-a,UC2-a .
Ovo je BETA2 i samo je za testiranje (Ima veliki DISCLAMER da treba beka-
povati podatke pre arhiviranja...) Ali ovako na prvi pogled arhiver BUDU-
ĆNOSTI . Za upravu: registrujte ga i stavite opciju SET ARC JAR :)
PS U arhivi ima i 16-bitna i 32-bitna verzija.
jar101cx.exearhiveri.171calex,
-> #169, nenad> kompatibilan sa ARJ-om (komande su iste). Arhiver se zove JAR i za
> sada postoji samo u Beta verziji.
> Jel neko probao i ako jeste kakvi su utisci? :)
Viđam ga po raznim testovima ali nije baš plasiran. ;) Obično je
na prvom mestu (po kompresiji) RKIVE 1.4 dok je po brzini najčešće to
PKZIP 2.04G. Po ukupnom dojmu, najbolji su RAR 2.0 ili HAP.
O utiscima sutra. :)
arhiveri.172zeljkoj,
-> #171, calex> Viđam ga po raznim testovima ali nije baš plasiran. ;) Obično
Ja probao malopre... spoooooooor, a PKZIP je i bolje spakovao tih
par fajlova.
arhiveri.173epson,
-> #172, zeljkoj
│ Ja probao malopre... spoooooooor, a PKZIP je i bolje spakovao tih
│ par fajlova.
└─────────────────────────────────────────────────
Meni je ceo moj dir arhivera spakovao za 50k-60k bolje od RAR-a i ARJ-a.
arhiveri.174cnenad,
-> #173, epson-> Meni je ceo moj dir arhivera spakovao za 50k-60k bolje od RAR-a i ARJ-a.
Da li je to uradio brže ?
Naime, moguće je dobiti i mnogo veći stepen kompresije ali sa dosta
sporijim pakovanjem pa se uvek mora naći kompromis između brzine i stepena
kompresije.
arhiveri.175lexus,
-> #173, epson=> Meni je ceo moj dir arhivera spakovao za 50k-60k bolje od RAR-a i
=> ARJ-a.
A koliki je taj dir, koliko dugo je trajalo pakovanje?
arhiveri.176epson,
-> #174, cnenad
│ Da li je to uradio brže ?
└─────────────────────────────────────────────────
Za isto vereme, a i da je malo duže (5-10 sec) ipak 60k je 60k :)
arhiveri.177nenad,
-> #176, epson> Za isto vereme, a i da je malo duže (5-10 sec) ipak 60k je 60k
60 kilobajta od...?
arhiveri.178mdimitrijevic,
-> #174, cnenad> Naime, moguće je dobiti i mnogo veći stepen kompresije ali sa dosta
> sporijim pakovanjem pa se uvek mora naći kompromis između brzine i stepena
> kompresije.
Sasvim tačno, imao sam gomilu sorsova raznih arhivera koji su mnogo
bolje (sve preko 20KB bolje) kompresovali. Neki su čak pravili prava čuda sa
arhiviranjem. Ali, nisu imali brzinu i razne mogućnosti za manipulaciju sa
fajlovima itd.
Zato je PKZIP v2.04 ubedljivo najbrži arhiver. A RAR recimo najbolje
kompresuje (od onih naveliko korišćenih).
arhiveri.179calex,
-> #178, mdimitrijevic> Sasvim tačno, imao sam gomilu sorsova raznih arhivera koji su
> mnogo bolje (sve preko 20KB bolje) kompresovali. Neki su čak pravili
> Zato je PKZIP v2.04 ubedljivo najbrži arhiver. A RAR recimo
> najbolje kompresuje (od onih naveliko korišćenih).
Uglavnom je PKZIP najbrži, RAR i JAR su, čini mi se vrlo blizu uz
neke prednosti koje RAR ima (i u odnosu na ostale) a najbolje pakuje,
bar prema nekim testovima RKIVE. Možda ne bi bilo loše da sačekamo
WinJar koji je najavljen. :)
arhiveri.180epson,
-> #177, nenad
│ 60 kilobajta od...?
└─────────────────────────────────────────────────
700 kb umesto 760 kb .
arhiveri.181epson,
-> #178, mdimitrijevic
│ Sasvim tačno, imao sam gomilu sorsova raznih arhivera koji su mnogo
│ bolje (sve preko 20KB bolje) kompresovali. Neki su čak pravili prava čuda sa
└─────────────────────────────────────────────────
Da nemaš još, jel mi neki put nije bitno vreme već kompresija ?
arhiveri.182mdimitrijevic,
-> #179, calex> bar prema nekim testovima RKIVE. Možda ne bi bilo loše da sačekamo
Ima li negde ovaj arhiver (RKIVE)?
arhiveri.183supers,
-> #180, epson>>│ 60 kilobajta od...?
>>└─────────────────────────────────────────────────
>>
>> 700 kb umesto 760 kb .
Teror novih arhivera je jedan od najvećih problema sa kojim se suočavaju
korisnici. Više ni ekstenzija nije sigurna, stalno zabunu prave .rar
arhive pakovane sa RAR-om 2 koji je za nešto-malo-koma-nešto procenata
bolji od starog...
Neka svako za lične potrebe koristi omiljeni arhiver, ali nemojte na
Sezam slati arhive u formatima koje većina korisnika ne može da raspakuje.
Inače, stvarno ne znam kakvo je to zadovoljstvo imati za 10% kraću arhivu
ako ćete prijatelju morati da dajete jednu disketu više na kojoj je
dearhiver... Može li to neko da mi objasni?
arhiveri.184velicko,
Subject: ZIP Folders 2.0
Problemi od kada je instaliran.
Ponekad, ne često, ublokira explorer kad kliknem na plusić.
Možda ima previše ZIP fajlova u diru?
Malo veči problem.
NCD na jednoj particiji ne uspeva da rescanira disk.
Ispiše prozor, počne da broji, stigne do 6 i tu se ukopa.
I na toj particiji imam puno zip fajlova.
Kakva su vaša iskustva?
arhiveri.185mdimitrijevic,
-> #181, epson>│ Sasvim tačno, imao sam gomilu sorsova raznih arhivera koji su mnogo
>│ bolje (sve preko 20KB bolje) kompresovali. Neki su čak pravili prava čuda
> sa └─────────────────────────────────────────────────
>
> Da nemaš još, jel mi neki put nije bitno vreme već kompresija ?
Možda imam negde, ali su sve to bili radni sorsovi, tj. mogli su da
spakuju jednu datoteku (ne sećam se već tačno) i nemaju nikakve specijalne
mogućnosti :( Bili su to primeri za nekakvo takmičenje, skoro svi su u C-u.
Znači primeri arhiviranja bez specijalnih zaglavlja, stabla direktorijuma,
svičeva za razne opcije itd.
Ako si zainteresovan mogu ipak da potražim da to malo proučiš.
arhiveri.186calex,
-> #182, mdimitrijevic> Ima li negde ovaj arhiver (RKIVE)?
Ima ovde. ;) Stoji mi na disku već danima, nikako da ga probam,
tj isprobao sam i radi užasno sporo ali prilično dobro pakuje.
Sad sam nešto probao, proizvoljan direktorijum dužine 466.319 sa
većinom .exe fajlova i jedan sa nekim normalnim fajlovima (1.415.090)
pakovani na nekoliko načina. Vreme pakovanja je obrnuto ovim stepenima
kompresije ali drastično veće za rkive.
466.319 1.415.090
zip 261.973 772.185 maksimalna kompresija (2.04g)
rar 180.396 706.698 solid archive (2.00)
jar 164.867 658.953 default (1.01)
rkive 160.856 649.259 default (1.4)
arhiveri.187calex,
- novo -
dos\arc\*.*
------------------
rkive14.zip 74k RKIVE v1.4: spor arhiver sa velikom kompresijom
*************************************************************
************** ===RKIVE file archiver=== **************
*************************************************************
Copyright (c)1996 Malcolm Taylor All Rights Reserved
RKIVE is a high performance shareware file archiver which uses many
of the latest techniques to gain a high level of compression while
maintaining a reasonable decompression speed.
This is version 1.4 - released on 30th October 1996.
* Features:
RKIVE now supports a full range of standard archiver features - these
are:
- Support for file attributes.
- Support for file date/time stamps.
- Support for CRC32 checksums to verify file integrity.
- Support for Win95 long filenames.
- Better compression than almost any other archiver.
- Environment variable argument passing.
* Requirements:
This program will run on any 386 or better computer. 4Mb of memory is
required but 16Mb is recommended for the high compression modes.
readme.txtarhiveri.188calex,
- novo -
dos\arc\*.*
------------------
jar101cx.exe 488k JAR v1.01 - public BETA_2 TEST: novi arhiver
JAR v1.01 - public BETA_2 TEST release of the
new file archiver JAR from the makers of ARJ.
JAR beats the leading archivers in both
compression and features. JAR comes in DOS
and Win95/WinNT versions and provides
powerful features like multiple volumes, data
recovery, file version management, and
support for handling over 50,000 filenames.
arhiveri.189vstan,
-> #187, calex> rkive14.zip 74k RKIVE v1.4: spor arhiver sa velikom
Mnogo spor ?
arhiveri.190epson,
-> #185, mdimitrijevic
│ Možda imam negde, ali su sve to bili radni sorsovi, tj. mogli su da
│ spakuju jednu datoteku (ne sećam se već tačno) i nemaju nikakve specijalne
│ mogućnosti :( Bili su to primeri za nekakvo takmičenje, skoro svi su u C-u.
│ Znači primeri arhiviranja bez specijalnih zaglavlja, stabla direktorijuma,
│ svičeva za razne opcije itd.
│ Ako si zainteresovan mogu ipak da potražim da to malo proučiš.
└─────────────────────────────────────────────────
Nema potrebe, ja sam mislio da su to "CELCATI i FINAL" arhiveri.
arhiveri.191calex,
-> #189, vstan> Mnogo spor ?
Toliko da sam morao ovako da ga nazovem. :)) Ima i sporijeg od
njega, zove se Quantum 0.97, ako 'oćeš, mogu i njega da ostavim. ;))
Evo izvoda iz jednog teksta gde se porede arhiveri, ovde sam izvukao
samo najbrža vremena pomenutih kao i vreme kompresije najsporijeg mađu
njima kad najbolje pakuje. :))
TEXT File Test - Uncompressed Size 768,771 bytes
CREATION
ARCHIVER SWITCHES TIME COMPRESSED SIZE RATIO
-------- -------- -------- --------------- -----
F PKZIP 2.04g -es 0:04.1 372,386 bytes 51.6%
RKIVE 1.4 -mf 0:37.5 260,710 bytes 66.1%
QUANTUM 0.97 (none) 1:44.8 287,179 bytes 62.6%
QUANTUM 0.97 -c7 -t20 29:40.3 263,747 bytes 65.7%
EXE File Test - Uncompressed Size 425,488 bytes
-------- -------- -------- --------------- -----
F PKZIP 2.04g -es 0:02.5 122,592 bytes 71.2%
RKIVE 1.4 -mf 0:22.3 96,886 bytes 77.2%
QUANTUM 0.97 (none) 0:25.2 101,443 bytes 76.2%
QUANTUM 0.97 -c7 -t20 11:00.2 97,105 bytes 77.2%
669 File Test - (8 bit, 8 Channel) Uncompressed Size 1,314,481 bytes
-------- -------- -------- --------------- -----
PKZIP 2.04g -es 0:07.4 848,625 bytes 35.4%
B RKIVE 1.4 -mf 1:58.5 589,446 bytes 55.2%
QUANTUM 0.97 (none) 2:30.7 738,987 bytes 43.8%
QUANTUM 0.97 -c7 -t20 101:05.3 714,809 bytes 45.6%
BMP File Test - (24bit, 620x300x16M) Uncompressed Size 558,054 bytes
-------- -------- -------- --------------- -----
PKZIP 2.04g -es 0:03.6 326,338 bytes 41.5%
QUANTUM 0.97 (none) 0:38.4 257,768 bytes 53.8%
RKIVE 1.4 -mf 0:42.4 194,825 bytes 65.1%
QUANTUM 0.97 -c7 -t20 27:06.9 246,934 bytes 55.8%
arhiveri.192darth.vader,
-> #191, calex>> QUANTUM 0.97 -c7 -t20 27:06.9 246,934 bytes
>> QUANTUM 0.97 -c7 -t20 29:40.3 263,747 bytes
Ova dva mogu jos i da progutam...
>> QUANTUM 0.97 -c7 -t20 101:05.3 714,809 bytes
^^^^^
... ali ovo !!! Ovo je strasno...
Bez obzira, ostavi ga, ovo moram da imam ;)
Darth.Vader
arhiveri.193epson,
-> #189, vstan
│ Mnogo spor ?
└─────────────────────────────────────────────────
Dir C:\ARCH\*.* dužine 1.483.579 bajtova, 26 fajlova .
Arhiver Opcije Dužina
1. JAR32 1.01 b2 -r -m4 -hg0 -hf -ht 877.147 bajtova
2. JAR16 1.01 b2 -r -m4 -hg0 -hf -ht 941.478 bajtova
3. RAR 2.0 (solid) -r -mmf -va 951.406 bajtova
4. RKIVE 1.4 -r -pf -o+ -mm2 -mt 1.001.171 bajtova
5. RAR 2.0 (obično) -r -mmf -va 1.013.484 bajtova
6. PKZIP 2.04g -r 1.031.766 bajtova
7. ARJ 2.50a -r -m1 -jm -i2 -jt 1.032.196 bajtova
PKZIP je najbrži, ARJ odmah iza kao i RAR, JAR zaostaje nekih
4-6 sekundi, a RKIVE je sssssppppppoooooorrrrrrrr :(((((((( iz
čeka se vidi da je RKIVE "shit", a JAR superioran :))))
arhiveri.194mdimitrijevic,
-> #191, calex> Toliko da sam morao ovako da ga nazovem. :)) Ima i sporijeg od
> njega, zove se Quantum 0.97, ako 'oćeš, mogu i njega da ostavim. ;))
Kome je stalo do života neka ne startuje RKIVE na 486Dx2/66Mhz sa 4 MB
memorije :) Raspakovao sam onih 5 fajlova iz RKIVE arhive i reko da vidim kako
pakuje. Startujem pakovanje kad on poče da drlja po disku (pravi SWAP fajl zbog
manjka memorije). Moram li reći da nisam dočekao da se sve ovo arhivira, već
sam resetovao mašinu :)
Probaću ga na Pentiumu pa da vidimo valja li to stvarno čemu. Pravi
test je samo onaj test u kome se pakuje ono što meni treba.
arhiveri.195epson,
-> #194, mdimitrijevic
│ Kome je stalo do života neka ne startuje RKIVE na 486Dx2/66Mhz sa 4
│ MB memorije :) Raspakovao sam onih 5 fajlova iz RKIVE arhive i reko da vidim
│ kako
└─────────────────────────────────────────────────
More i na 486DX2/80Mhz sa 32 BM rama je jadno :(((((
arhiveri.196biber,
Koji arhiver može da zapakuje fajl u obliku koji će kasnije
da raspakuje EXPAND.EXE (dobija se uz DOS/WINDOWS)?
arhiveri.197tores,
-> #196, biber>> Koji arhiver moze da zapakuje fajl u obliku koji ce kasnije
>> da raspakuje EXPAND.EXE (dobija se uz DOS/WINDOWS)?
COMPRESS.EXE
Dobija se uz programerske alate (VB, C++,...)
COMPRESS ime.ext
kompresuje fajl u ime.ext.
COMPRESS -r ime.ext
kompresuje fajl u ime.ex_ i stavlja mu flag da ga
EXPAND raspakuje u ime.ext.
arhiveri.198vlad,
-> #179, calex> Uglavnom je PKZIP najbrži, RAR i JAR su, čini mi se vrlo blizu uz
> neke prednosti koje RAR ima (i u odnosu na ostale) a najbolje
ARJ je bio i ostao jedini arhiver koji moze da zapakuje u SFX faljove
mladje/starije od odredjenog datuma *i vremena u sekundu*. Voleo bih da me
neko demantuje, ali ja tu mogucnost nisam ni kod jednog drugog video (a
trebalo mi je pa sam probao sve i svasta).
arhiveri.200gotivac,
-> #197, tores To> COMPRESS -r ime.ext
To> kompresuje fajl u ime.ex_ i stavlja mu flag da ga
To> EXPAND raspakuje u ime.ext.
Kad smo kod ovoga, zna li neko način da se raspakuje više (ceo
direktorijum) ovako kompresovanih fajlova? Komanda expand kako piše u
"helpu" (expand /?) ne podržava džoker znake...
Takođe, kako "objasniti" programu da prilikom raspakivanja zadnji znak u
ekstenziji ("_") zameni slovom, mada je to rešivo i uz pomoć naredbe ren,
ali samo ako svi fajlovi imaju istu ekstenziju (npr. ttf: ren *.tt_ *.ttf).
CU, Gotivac
arhiveri.201nenad,
-> #200, gotivac> Kad smo kod ovoga, zna li neko način da se raspakuje više (ceo
> direktorijum) ovako kompresovanih fajlova? Komanda expand kako piše u
> "helpu" (expand /?) ne podržava džoker znake...
Uz pomoć 4DOS-a i njegove komande select, a ako nemaš 4dos možeš
da uradiš i sledeće:
dir /b > ekspand.bat
U BAT falu ćeš dobiti čisti spisak svih fajlova iz dir-a, dodaj
ispred svakog reda jedno EXPAND, ako treba i nešto iza svakog
reda (može i makro-om i sa search/replace).
> Takođe, kako "objasniti" programu da prilikom raspakivanja zadnji znak u
> ekstenziji ("_") zameni slovom, mada je to rešivo i uz pomoć naredbe ren,
> ali samo ako svi fajlovi imaju istu ekstenziju (npr. ttf: ren *.tt_
> *.ttf).
Pa zar on ne čuva informaciju o originalnom imenu u samoj arhivi?
U svakom slučaju mu se može eksplicitno zadati ime odredišnog fajla.
arhiveri.202savaerc,
-> #185, mdimitrijevic> Možda imam negde, ali su sve to bili radni sorsovi, tj.
> mogli su da spakuju jednu datoteku (ne sećam se već tačno)
> i nemaju nikakve specijalne mogućnosti :( Bili su to
> primeri za nekakvo takmičenje, skoro svi su u C-u. Znači
> primeri arhiviranja bez specijalnih zaglavlja, stabla
> direktorijuma, svičeva za razne opcije itd.
> Ako si zainteresovan mogu ipak da potražim da to malo
> proučiš.
Ovo bi i mene interesovalo da pogledam, ako te ne mrzi, potraži ih.
arhiveri.203gotivac,
-> #201, nenad Ne> Uz pomoc 4DOS-a i njegove komande select, a ako nemas 4dos mozes
Ne> da uradis i sledece:
Ne> dir /b > ekspand.bat
:) Vidi, toga se nisam setio! Hvala...
Ne> Pa zar on ne cuva informaciju o originalnom imenu u samoj arhivi?
Zavisi kako je spakovano. Kod mene je bila reč o nekim fontovima, koji su
se i raspakivali u oblik .tt_ . E, sad, kad je samo to, nije problem jer
džokeri u ren mogu, ali kad ih ima puno sa različitim ekstenzijama, onda
nastaju problemi... :(
Ne> U svakom slucaju mu se moze eksplicitno zadati ime odredisnog fajla.
Jedino tako, ali je nezgodno ako imaš 100 fajlova da za svaki ukucavaš
ime...
CU, Gotivac
arhiveri.204jovanovic,
JER MOZE NEKO KO IMA PKZIP I PKUNZIP DA ZAPAKUJE NA ARJ I OSTAVI
OVDE(WINDOWS VERZIJA).
arhiveri.205calex,
-> #204, jovanovic> JER MOZE NEKO KO IMA PKZIP I PKUNZIP DA ZAPAKUJE NA ARJ I OSTAVI
> OVDE(WINDOWS VERZIJA).
Nisam baš siguran šta 'oćeš ali pogledaj malo okolo. :)
dos\arc\*.*
------------------
pkz204g.exe 198k PKZip arhiver (v 2.04g)
windows\arc\*.*
------------------
pk250w16.exe 577k PKZIP for Windows 16 bit Shareware v2.50
pk250w32.exe 661k PKZIP for Windows 32 bit Shareware v2.50
arhiveri.206mdimitrijevic,
-> #202, savaerc>> Možda imam negde, ali su sve to bili radni sorsovi, tj.
>> mogli su da spakuju jednu datoteku (ne sećam se već tačno)
>> i nemaju nikakve specijalne mogućnosti :( Bili su to
>> primeri za nekakvo takmičenje, skoro svi su u C-u. Znači
>> primeri arhiviranja bez specijalnih zaglavlja, stabla
>> direktorijuma, svičeva za razne opcije itd.
>> Ako si zainteresovan mogu ipak da potražim da to malo
>> proučiš.
>
> Ovo bi i mene interesovalo da pogledam, ako te ne mrzi, potraži ih.
Izvinjavam se zbog zakasnelog odgovora. Primere ću poslati u
konferenciju PCPROG tema Razno (ipak im je tamo mesto).
arhiveri.207zvezdan,
-> #201, nenad>> Uz pomoć 4DOS-a i njegove komande select, a ako nemaš 4dos
može
>> da uradiš i sledeće:
>>
>> dir /b > ekspand.bat
>>
>> U BAT falu ćeš dobiti čisti spisak svih fajlova iz dir-a,
dodaj
>> ispred svakog reda jedno EXPAND, ako treba i nešto iza svakog
>> reda (može i makro-om i sa search/replace).
Javljam se sa dosta zakašnjenja, ali čisto da pomenem jer je i
meni raspakivanje fajlova sa EXPAND često trebalo.
Varijantu sa dodavanjem EXPAND na početku svakog reda u BAT
fajlu je nalakše obaviti iz DOS Navigator-a: selektuju se
fajlovi koje treba raspakovati, izabere se opcija MakeListFile,
pojavi se dijalog boks gde se unese naziv BAT fajla, a u tekst
boks Action otkuca EXPAND !.! $:$Đ!.! i DOS Navigator će sam
na početku i kraju svakog reda dodati ono što treba.
Još jednostavnija varijanta za raspakivanje grupe fajlova kod
koje nije potrebno koristiti 4DOS, a ni DOS Navigator, već može
svaki DOS da posluži (ne znam baš da li su i stare verzije
imale FOR naredbu):
FOR %f IN (*.*) DO EXPAND %f c:Đtemp...
Naravno, umesto *.* može da se stavi i npr. *.tt_.
Što se tiče znaka _, to nisam otkrio kako automatski da se
zameni u potreban znak. Komprimovani fajlovi nekih programa
imaju tu informaciju u sebi, ali ih većina nema.
arhiveri.208mpavlo,
Zna li neko gde se u registrima Win95 "potpisuje" ZIF Folders ver.2.02. Recept
za verziju 1.x ne radi (tj, radi deo koji se odnosi na control.ini, ali key u
registrima više nije isti).
arhiveri.209nenad,
Imam jednu zip arhivu nastalu na Unix-u sa znakom '?' u imenima
fajlova unutar arhive. Čini mi se da je postojao parametar kojim se
kaže PKUNZIP-u da prilikom raspakivanja preimenuje datoteke, zna
li ga neko?
arhiveri.210biber,
Da li postoji nekakav "pklite" za windows programe?
arhiveri.211nenad,
-> #210, biber> Da li postoji nekakav "pklite" za windows programe?
Postoji, prilično sam siguran čak da se nalazi u nekom od
dir-ova. Ako se dobro sećam nije bog zna šta, radi tako što
kompresuje resurse.
arhiveri.212chill,
Fast Inflate 1.4
~~~~~~~~~~~~~~~~
Sve ZIP fajlove u tekućem dir-u dekompresuje u zasebne poddirektorijume.
P.S.
Ima li neko nešto slično za ARJ i ostale arhivere?
fast_inf.arj