arhiveri.213nenad,
Nove datoteke:
dos\arc\*.*
------------------
rar201.exe 268k ű RAR v2.01, odličan arhiver, lako se koristi
os2\*.*
------------------
rar201p.exe 266k ű RAR v2.01, odličan arhiver, lako se koristi
unix\*.*
------------------
rar20lnx.sfx 179k ű RAR v.2.01: Linux verzija popularnog arhivera
windows\arc\*.*
------------------
wrar201.exe 481k ű RAR for Win v2.01: 32-bitna verzija RAR arhivera
U pitanju je nova verzija RAR-a koja donosi neke nove opcije
uglavnom u domenu lakšeg izbora fajlova pri arhiviranju.
arhiveri.214nenad,
-> #212, chill> Fast Inflate 1.4
> ~~~~~~~~~~~~~~~~
> Sve ZIP fajlove u tekućem dir-u dekompresuje u zasebne poddirektorijume.
>
>
> P.S.
> Ima li neko nešto slično za ARJ i ostale arhivere?
UNRARALL.BAT:
-------------
FOR %%1 IN (*.RAR) DO MKDIR %%1.dir
FOR %%1 IN (*.RAR) DO RAR X %%1 %%1.dir
Ovo će za sve RAR fajlove da napravi istoimene poddir-ove sa
ekstenzijom .dir i u njih da raspakuje sadržaje odgovarajućih
arhiva.
Za ARJ bi bilo isto, ali pod uslovom da ARJ poznaje duga imena
fajlova. Da se zbudžiti i bez toga, ali to neka neko drugi
smišlja. :)
PS. Nadam se da autor tog programa ne traži neke pare za svoje
delo, jer ako traži onda odoh i ja u programere...
arhiveri.216zamahajev,
Pre nekoliko godina sam spakovao sa ZIP nekoliko desetina fajlova
da se nađu za svaki slučaj. Arhivu sam formirao da bude
samorapakivajuća i zauzela je oko 730 KB. Sada se pojavio taj slučaj.
Pokušao sam da raspakujem ali mi se javlja poruka:
PROGRAM TOO BIG TO FIT IN MEMORY.
Šta da radim. Kako da dearhiviram podatke. Inače računar je P5/16MB
RAMa, a probao sam i na 486.
Pozdrav.
arhiveri.217swix,
-> #216, zamahajev-=> Pre nekoliko godina sam spakovao sa ZIP nekoliko desetina fajlova
-=> da se nađu za svaki slučaj. Arhivu sam formirao da bude
-=> samorapakivajuća i zauzela je oko 730 KB. Sada se pojavio taj slučaj.
-=> Pokušao sam da raspakujem ali mi se javlja poruka:
-=>
-=> PROGRAM TOO BIG TO FIT IN MEMORY.
-=>
-=> Šta da radim. Kako da dearhiviram podatke. Inače računar je P5/16MB
-=> RAMa, a probao sam i na 486.
-=>
-=> Pozdrav.
"Paaaaukla" ti je arhiva ;)
arhiveri.218nenad,
-> #216, zamahajev> samorapakivajuća i zauzela je oko 730 KB. Sada se pojavio taj slučaj.
> PROGRAM TOO BIG TO FIT IN MEMORY.
> Šta da radim. Kako da dearhiviram podatke.
Raspakuj je običnim unzip-om, nema veze što je arhiva
samoraspakujuća, snađe se on. :)
arhiveri.219ranx,
-> #216, zamahajev> samorapakivajuća i zauzela je oko 730 KB. Sada se pojavio taj slučaj.
> Pokušao sam da raspakujem ali mi se javlja poruka:
Pokušaj da raspakuješ arhivu pomoću WinZip-a otvori .exe kao svaku drugu
arhivu. Ako ne pomogne, pokušaj sa nekim programom za popravku arhiva.
arhiveri.220bokir,
Zna li neko kojim program mogu da otpakujem arhive sa ekstenzijom
.TGZ?
arhiveri.221nenad,
-> #220, bokir> Zna li neko kojim program mogu da otpakujem arhive sa ekstenzijom
> .TGZ?
To je TAR-ovano pa GNU-ZIP-ovano, nešto verovatno poreklom sa
Unix-a. U direktorijumu postoji datoteka \unix\untgz095.zip, to je
program koji operiše i sa jednima (TAR) i sa drugima (GZ), pa i
sa ovim kombinovanim. U njoj ima čak i sors programa, kao i
gotovi EXE-i za DOS, DOS/386, Win32c i OS/2. Trebalo bi da ti to
završi posao.
arhiveri.222brankoz,
HELP! HELP!
Sa Interneta (FTP Server) skinuo sam jako bitnu arhivu sa
ekstenzijom *.Z
1. Da li neko zna koji PC arhiver to moze da otpakuje?
2. Ukoliko mi ta dobra dusa salje i program, pozeljno za WIN95 ali
ne mora, molio bih ga i za kratku instrukciju kako da preuzmem i
fajl sa porukom. (Idealno bi bilo da na Sezamu vec postoji).
3. Da li za Netscape 3.01 postoji plugin (a da nije limitiran na 30
dana)? Internet adresa ...
Molim vas samo da mi ne odgovorite da je o tome vec pisano pre ...
posto sam tek postao clan BBS-a i ne mogu da pregledam bas sve
poruke u svim konferencijam.
arhiveri.223nenad,
-> #222, brankoz> Sa Interneta (FTP Server) skinuo sam jako bitnu arhivu sa
> ekstenzijom *.Z
> 1. Da li neko zna koji PC arhiver to moze da otpakuje?
Treba ti program COMPRESS, ima ga i u varijanti za PC a najlakše
ćeš obaviti posao ako na nekoj Unix mašini imaš nalog: upload-uj
ga tamo i dearhiviraj - compress spada u "osnovnu opremu" svake
Unix instalacije.
arhiveri.224bokir,
-> #222, brankoz> Sa Interneta (FTP Server) skinuo sam jako bitnu arhivu sa
> ekstenzijom *.Z
U \DOS\ARC imaš fajl COMPRESS.ZIP, u kome je program koji radi sa
ovim tipom arhiva.
arhiveri.225brankoz,
-> #223, nenadHvala na informaciji ali sam ogranicen iskljucivo na PC.
Da li to ipak moze bez UNIX-a?
arhiveri.226brankoz,
-> #224, bokirHVALA Bokir! Cujemo se.
arhiveri.227alec,
-> #225, brankoz> Hvala na informaciji ali sam ogranicen iskljucivo na PC.
> Da li to ipak moze bez UNIX-a?
Pa koliko znam unix radi i na PC-u ;)
arhiveri.228supers,
Da li neko koristi FAR? Koja je verzija aktuelna, 1.20?
Kada na ARJ arhivi pritisnem Shift-F2 ne radi mi otpakivanje.
Arhiver ispiše ime arhive, datum kreiranja, 0 files, exit code 1
i to je sve. Linija kojom vičem ARJ iz FAR-a je:
arj x -+ {-g%%P} -v -y %%a {%%D} !%%L
I zar je moguće da nema neka prečica da fajl pri brisanju ne ode u
Recycle bin? Nešto kao držanje Shifta u Exploreru.
arhiveri.229epson,
-> #228, supers
│ I zar je moguće da nema neka prečica da fajl pri brisanju ne ode u
│ Recycle bin? Nešto kao držanje Shifta u Exploreru.
└─────────────────────────────────────────────────
[HKEY_CURRENT_USER]\Software\Far\System\DeletetoRecycleBin - prepravi
1 u 0 .
arhiveri.230supers,
-> #229, epson>>│ I zar je moguće da nema neka prečica da fajl pri brisanju ne ode u
>>│ Recycle bin? Nešto kao držanje Shifta u Exploreru.
>>└─────────────────────────────────────────────────
>> [HKEY_CURRENT_USER]\Software\Far\System\DeletetoRecycleBin -
>> prepravi 1 u 0 .
Pa vidi, to se još lakše može isključiti u samom programu, preko menija :)
Stvar je u tome da mi ponekada treba da fajlovi ne odu u kantu,
ali onda moram da deaktiviram ovu opciju koju obično želim aktivnu,
zbog nje sam i instalirao #$%$ FAR. Elegantna prečica nažalost ne postoji.
Šteta, FAR je jedina Win32 alatka sa user interfaceom po mom ukusu,
ali suviše stvari mi ne radi :(
arhiveri.231calex,
-> #228, supers> Kada na ARJ arhivi pritisnem Shift-F2 ne radi mi otpakivanje.
> arj x -+ {-g%%P} -v -y %%a {%%D} !%%L
Kod mene je isto podešeno, osim što na kraju ima i jedno M. To mu
je po difoltu i radi. Da li ti rade ostali arhiveri?
> I zar je moguće da nema neka prečica da fajl pri brisanju ne ode u
> Recycle bin? Nešto kao držanje Shifta u Exploreru.
Ima nekoliko načina. :) Ako ništa ne menjaš, možeš da koristiš
F8 za bacanje u kantu i shift-del za brisanje. U Configuration/System
možeš da ukineš Delete to recycle bin a u /Interface da i tasteru Del
dodeliš brisanje. Onda je baš kao u Exploreru, Del i Shift Del.
arhiveri.232supers,
-> #231, calex>>> Kada na ARJ arhivi pritisnem Shift-F2 ne radi mi otpakivanje.
>>
>>> arj x -+ {-g%%P} -v -y %%a {%%D} !%%L
>>
>> Kod mene je isto podešeno, osim što na kraju ima i jedno M. To mu
>> je po difoltu i radi. Da li ti rade ostali arhiveri?
Svima koje je ovo mučilo: otpakivanje celih arhiva radi kada se
u Archiver settings za All files mask upiše *.*
Gurnuto je u dno ekrana, pa su mi trebali dani da shvatim :)
>> Ima nekoliko načina. :) Ako ništa ne menjaš, možeš da koristiš
>> F8 za bacanje u kantu i shift-del za brisanje.
E, to mi je trebalo :) Niko se na oba Sezama nije setio da mi kaže
za Shift-Del do sada, a ja se nisam setio da probam. Šteta što istu
funkciju nema Shift-F8, jer Norton logika ostaje do kraja života...
arhiveri.233boccio,
LM, imam mali problemcic....... skino sam sa sezama Visual Java Script 1.0
u datotekama .rar i .r00 . Kad pokrenem RAR nece nikako da ih otpakuje,
izbacuje mi 'unknown method' i u tom fazonu....
HELP!!!
arhiveri.234r.i.s,
-> #233, boccio
Verovatno je da imas stariju verziju RAR-a (tj. stariju od
verzije 2.00) koja ima neka poboljsanja u odnosu na staru te se
ne moze otpakovati.
arhiveri.235boccio,
-> #234, r.i.s
10x , taj deo je upalio.....
e, sad imam josh jedan problem
idiot ga otpakuje do kraja i onda izbaci CRC error i uopste ga ne
snimi na disk.....
datoteke su na disku i fizicki su ispravne, tj. nepostoji bad
sector, itd.
p.s. radi se o Visual JavaScriptu v1.0 koji sam skino iz dir-a , pa ako
ga je josh neko skino i pokrenuo nek mi javi u cemu je fora.....
arhiveri.236r.i.s,
-> #235, boccio
Verovatno da uopste u pitanju nije problem sa arhivom.
C(v)RC eror se vrlo cesto javlja kod novih ploca ukoliko nije
najbolje izkonfigurisano u BIOS-u (odnosno, problem moze nastati
u memoriji ili kes-u zbog razlicitih neprilagodjenja brzina).
Da bi se ovoga oslobodio, savet je da najpre prekonfigurises
parametre u BIOS-u za pristup memoriji na najsporije (ako nisi
sam vican tome, dobro bi bilo da neko iskusniji pogleda).
arhiveri.237necahc,
Problem je dakle sledeći:
Na računar sam pre par dana instalrao ZipMagic 1.0
i sve radi ok osim ZipMagic Archive Menager-a svi
programi se startuju i sve je ok ali kada pokrenem gore
imeneovani program otvori prozor programa i računar se
blokira.
Help!!!
arhiveri.238boccio,
-> #236, r.i.s
Pazi, ploca uopste nije nova..... do sada je sve sa arhivama redilo
ql, tako da ne bih bas nesto prckao po biosu. e , sad probo sam
jedino da ga spustim na 'low' (zbog brzine pristupa memoriji, ko
sto rece) i nije uspelo...
boze moj,... u svakom slucaju 10x a lot ;)
arhiveri.239gonzo,
-> #238, boccio> Pazi, ploca uopste nije nova..... do sada je sve sa arhivama
> redilo ql, tako da ne bih bas nesto prckao po biosu. e , sad
> probo sam
Probaj da skines opet?
arhiveri.240bokir,
****** HITNO!!! **** HITNO!!! *****
Jedan moj prijatelj ima jako važne podatke u arhivi pakovanoj sa
ARJ 2.50. Na žalost, arhivu je pravio pod šifrom, a šifru je u međuvremenu
zaboravio.
U arhivi ima fajlova od preko 1M, i programčić BrkARJ ne može da izađe na
kraj sa njima.
Ako neko ima neki bolji program, ili ideju/savet, bilo šta, molim vas
ostavite meni poruku na mail, ili pozovite njega voice. Njegov telefon
je 5332-527. Tražite Nikolu.
Hvala vam!
arhiveri.241vector,
-> #240, bokir
Ů│Ţ U arhivi ima fajlova od preko 1M, i programcic BrkARJ ne moze da izade
Ů│Ţ na kraj sa njima.
Probaj da arhivu i BRKARJ.EXE program stavis na RAM disk.
arhiveri.242supers,
Pitanje svima koji koriste FAR manager:
Da li se neko možda igrao onim konzolnim ZIP-om što podržava LFN?
Taj infoZIP kojeg ne pravi PKWARE ima malo, hm, zeznutu sintaksu, a ne
podržava ni liste fajlova tako da sam morao dosta da ga budžim da radi
pod FAR-om i nisam sasvim zadovoljan...
Ako ga je neko ukrotio neka pošalje Software\Far\Plugins\MultiArc\ZIP
iz registrija...
arhiveri.243apostol,
-> #242, supers>Da li se neko možda igrao onim konzolnim ZIP-om što podržava LFN?
>Taj infoZIP kojeg ne pravi PKWARE ima malo, hm, zeznutu sintaksu, a ne
Instaliraj ZipFoldere ili Zipmagic i reši se bede. Neće ti više
trebati ni PKZip ni WinZip... jedino ako misliš na DOS, e onda...
JoTzoqA
arhiveri.244nenad,
-> #242, supers> Taj infoZIP kojeg ne pravi PKWARE ima malo, hm, zeznutu sintaksu, a
> ne podržava ni liste fajlova tako da sam morao dosta da ga budžim da
> radi pod FAR-om i nisam sasvim zadovoljan...
Kako zeznutu, sintaksa mu je mnogo bolja i bogatija od
PKWare-ove, a još ima i bolje odabrane default-ove. Ja ga
korisistim iako je PKZIP brži.
Treba tek da vidiš sintaku PKZIP-a 2.50. :((( Ne da nemaju smisla
za user-interface nego je to neverovatno.
arhiveri.245supers,
-> #244, nenad>> Kako zeznutu, sintaksa mu je mnogo bolja i bogatija od
>> PKWare-ove, a još ima i bolje odabrane default-ove. Ja ga
>> korisistim iako je PKZIP brži.
Izeš ti bogatiju sintaksu Infozipa koja ne podržava password i filelist,
stvari koje su kod PKZipa kao dobar dan.
>> Treba tek da vidiš sintaku PKZIP-a 2.50. :((( Ne da nemaju smisla
>> za user-interface nego je to neverovatno.
Da li je to original PKWare proizvod ili divlja verzija?
Ako je oriđinale, da li je SW?
arhiveri.246nenad,
-> #245, supers> Izeš ti bogatiju sintaksu Infozipa koja ne podržava password i
> filelist, stvari koje su kod PKZipa kao dobar dan.
Sad me već ljutiš. ;) Prvo što se liste tiče, ima više opcija:
> If the file list is specified as -@, zip takes the list of
> input files from standard input. Under UNIX, this option
> can be used to powerful effect in conjunction with the
> find(1) command. For example, to archive all the C source
> files in the current directory and its subdirectories:
>
> find . -name "*.[ch]" -print | zip source -@
>
> (note that the pattern must be quoted to keep the shell
> from expanding it).
Ovo na primer može da se iskoristi i u 4DOS-u sa komandom dir /b,
a može se dakle uraditi redirekcija već spremeljene liste
datoteka na standard input.
Može čak i ovo:
> zip will also accept a single dash
> ("-") as the zip file name, in which case it will write
> the zip file to standard output, allowing the output to be
> piped to another program. For example:
>
> zip -r - . | dd of=/dev/nrst0 obs=16k
>
> would write the zip output directly to a tape with the
> specified block size for the purpose of backing up the
> current directory.
a može i obrnuto:
> zip also accepts a single dash ("-") as the name of a file
> to be compressed, in which case it will read the file from
> standard input, allowing zip to take input from another
> program. For example:
> tar cf - . | zip backup -
Dakle da kucaš tekst i on ga automatski zip-uje. ;)
Sve u svemu, zipovanje fajlova iz liste se radi sa:
'zip jojo -@ < prc.lst'
Što se šifre tiče:
> -e Encrypt the contents of the zip archive using a
> password which is entered on the terminal in
> response to a prompt (this will not be echoed; if
> standard error is not a tty, zip will exit with an
> error). The password prompt is repeated to save
> the user from typing errors.
Ako ti ovo za šifru ne radi onda imaš verziju zip-a koju je
kompajlirao i distribuira neki Amerikanac, a oni ne smeju da
izvoze tehnologiju koja sadrži patentirane sigurnosne algoritme
čiji izvoz je zabranila američka vlada (DES). U tom slučaju ti
treba program zipcloak ili zipcrypt koji su napravili Evropljani
i koji šifruje arhivu zasebno. Verziju InfoZip-a za OS/2 održava
jedan Nemac tako da je kod mene opcija uključena u osnovni
program. Siguran sam da postoji takva verzija i za DOS/Windows.
Ima još nekoliko tih dodatnih programčića ako su potrebni koji
uglavnom olakšavaju rad: zipnote, zipsplit, zipcrypt...
> Da li je to original PKWare proizvod ili divlja verzija?
> Ako je oriđinale, da li je SW?
Original je i shareware. Izašla je krajem prošle godine za
Windows (ima je u dir-u), a pre neki mesec i za OS/2, NT Alpha-u,
OpenVMS... Koristi isti algoritam kao 2.04, ne znam da li je brža
od nje jer nemam "komparabilne" verzija (za isti operativni
sistem), ali je u svakom slučaju brža od svega drugog što
postoji. Za količine i pakete podataka sa kojima ja operišem to
ubrzanje mi nije značajno, a naročito ne sa rogobatnom sintaksom
koju su uveli. Sada više nema PKUNZIP programa već samo PKZIP, a
komande su _CELE REČI_! Ne moraju uvek cele da se kucaju, ali po
3-4 slova ti ne ginu. Što je najgore nigde ne piše jasno koliko
slova mora da se otkuca.
Evo da se dobije osnovna ideja:
PKZIP Commands:
Add Default Header Sfx
Comment Delete Help Test
Configuration Extract License Version
Console Fix Print View
PKZIP Options:
After Level NoFix Shortname
Attributes ListChar Normal Silent
Before ListSfxTypes NoZipExtension Sort
Comment Locale OptionChar Span
Directories Mask Overwrite Speed
Eattributes Maximum Password Store
Exclude More Preview Temp
Fast Move Path Volume
Header NameSfx Recurse Warning
Include NameType Sfx Zipdate
EXAMPLE USAGE:
pkzip /add save.zip *.doc
pkzip /add=freshen save.zip *.doc
pkzip /add=incremental save.zip *.doc
pkzip /add=-increm save.zip *.doc
EXAMPLE USAGE:
pkzip /extr=up save.zip
Itd.
arhiveri.247supers,
-> #246, nenad
Prvo da ti dignem spomenik sa sjajnu poruku, sad ću samo još
samo malkice da kukam:
>> 'zip jojo -@ < prc.lst'
Kod mene unzip ne poznaje switch -@. Da li je i to zbog američke verzije?
>>> -e Encrypt the contents of the zip archive
Dakle, pitanje svima postoji li negde DOS/Win32 kompajlirana verzija
InfoZipa sa podrškom za lozinke? Nekako se plašim da skinem ovo što ima
na Sezamu, šta ako je to uštrojena verzija koju već imam?
arhiveri.248nenad,
-> #247, supers> Kod mene unzip ne poznaje switch -@. Da li je i to zbog američke
> verzije?
Ne bi trebalo. Ako sam te ja dobro razumeo ti si taj InfoZip
dobio uz neki drugi program? Ko zna kakava je to verzija, InfoZip
se distribuira i u sorsu, svako može da promeni nešto. I WinZip
je nastao od InfoZip-a.
> Dakle, pitanje svima postoji li negde DOS/Win32 kompajlirana
> verzija InfoZipa sa podrškom za lozinke? Nekako se plašim da skinem
> ovo što ima na Sezamu, šta ako je to uštrojena verzija koju već
> imam?
Ne znam kakva je, u svakom slučaju je već malo starija, videću
ovih dana da skinem aktuelne verzije za DOS/Win/OS2.
arhiveri.249vector,
Zna li neko cime je ovaj fajl arhiviran i kako se moze dearhivirati ?
(cini mi se da je u pitanju nekakav GZIP UNIX program ili tako nesto)
mach1.htmarhiveri.250ognjen,
-> #249, vector)-> (cini mi se da je u pitanju nekakav GZIP UNIX program ili
)-> tako nesto)
Ako je to, imaš na sezamu GZIP za dos.
arhiveri.251mmilosh,
-> #249, vector> (cini mi se da je u pitanju nekakav GZIP UNIX program ili tako
> nesto)
WinZip hoće da raspakuje .gz
arhiveri.252nenad,
-> #249, vector> Zna li neko cime je ovaj fajl arhiviran i kako se moze dearhivirati
> ?
Sudeći po ekstenziji u pitanju je html. :)
> (cini mi se da je u pitanju nekakav GZIP UNIX program ili tako
> nesto)
Za takve fajlove može da posluži untgz095.zip iz unix
poddirektorijuma.
arhiveri.253calex,
- novo -
windows\arc\*.*
------------------
winar95x.exe 1164k WinArj95 v4.1.0: ARJ arhiver shell za Windows 95
WinArj95 is a ARJ Archiver Shell for windows95.
Winarj95 creates, adds and extract,s ARJ-Archives.
Winarj95 supports Long File Name, and can create
Multiple Volume Archives. Winarj95 also extracts
ZIP and MSoft Compressed Files.
arhiveri.254calex,
- novo -
dos\arc\*.*
------------------
ace09f1.zip 203k ACE v0.9: dobar arhiver
Još jedan arhiver, liči na RAR a autori programa Terminate su
počeli da ga koriste za pakovanje svojih programa (uz zip). Pominje
se i verzija 09g1 ali je nešto nema.
───═══ ACE 0.9 archiver package ═══───
Shareware, Copyright by Marcel Lemke
───────────────────────────────────────
Features:
* good compression ratio at high speed
* fast extraction and updates
* user interface with two directories
* multi-volume and SFX archives
* support of RAR, ZIP and ARJ archives
* encryption,recovery records,comments
* runs under WIN_95
───────────────────────────────────────
This ACE package contains these files:
* ACE.EXE - the archiver
* UNACE.EXE - a small programm for
decompression
* ACE.DOC - description of ACE
* LICENSE.DOC - license information
* REGISTER.FRM - international
registration form
* REGISTER.DE - German registration
form
* FILE_ID.DIZ - this file
arhiveri.255calex,
- novo -
windows\arc\*.*
------------------
wzbeta32.zip 681k WinZip v6.3 Beta 6 (32 bit): shell za rad sa arhivama
WinZip(R) version 6.3 BETA 6
Copyright (C) 1991-1997 Nico Mak Computing, Inc.
All Rights Reserved
** Changes between WinZip 6.3 beta 6 and beta 5a include:
- If the Internet Browser Support Add-On is installed, the WinZip Options
menu includes an entry to configure the add-on
- Added support for SCAN32.EXE, part of McAfee NetShield 3.0 for NT.
- Miscellaneous bug fixes and adjustments.
** Changes between WinZip 6.3 beta 5a and beta 5 include:
- Miscellaneous bug fixes and adjustments.
arhiveri.256calex,
>> počeli da ga koriste za pakovanje svojih programa (uz zip). Pominje
>> se i verzija 09g1 ali je nešto nema.
Nema verzije 09g1 ali se zato pojavila verzija 1.0. :)
- novo -
dos\arc\*.*
------------------
ace10.exe 301k ACE v1.0: dobar arhiver
───═══ MS-DOS archiver ACE v1.0 ═══───
Shareware, Copyright by Marcel Lemke
──────────────────────────────────────
Features: * fast extraction, updates
* good compression ratio, high speed
* user interface with two directories
* multi-volume and SFX archives
* support of RAR,ZIP and ARJ archives
* encryption,recovery records,coments
──────────────────────────────────────
This ACE package contains these files:
* ACE.EXE - the archiver
* UNACE.EXE - a small program for
decompression
* ACE.DOC - description of ACE
* REACESFX.EXE - a SFX-archive: REACE
from Juergen Peters
* UNACEPUB.ACE - free UNACE source
* LICENSE.DOC - license information
* REGISTER.FRM - intern. reg. form
* REGISTER.DE - German reg. form
* REGISTER.UK - British reg. form
* REGISTER.NL - Dutch reg. form
* CREDIT.FRM - credit reg. form
* FILE_ID.DIZ - this file
1. Features
─────────────
ACE supports the following major features:
* good compression ratio at high speed using large dictionaries
and solid archiving
* fast extraction and updates
* user interface to make archiving more comfortable
* interface includes a "second directory" as a target directory
for operations
* creation of multi-volume and self-extracting archives
* two SFX-modules: SFXJR and SFXSR
* supports RAR-, ZIP- and ARJ-archives
* detects archives and shows them marked on screen
* self-check in ACE.EXE to protect against virus-attacks
* works under WIN_95 and DOS with nearly the same performance
* processing of archives with many files (number depends on free
memory)
* encryption of archived files
* addition of recovery records increases probability
of full recovery of damaged archives
* comments for archives and files
arhiveri.257calex,
- novo -
windows\arc\*.*
------------------
winzip95.zip 681k WinZip v6.3 (32 bit): shell za rad sa arhivama
WinZip 6.3 for Windows 95 and NT <ASP>
Features built-in ZIP & UNZIP w/disk spanning
and MIME, UUencode, BinHex, TAR, gzip support.
Includes tight integration w/the Windows 95
shell: drag and drop TO or FROM the Explorer
or ZIP and UNZIP without leaving the Explorer
1997*People's Choice Award, SIC
1997*Editor's Pick Award Home Office Computing
1996*Best Utility PC Magazine Shareware Award
1996*Best of the Internet Award, PC Computing
whatsnew.txtarhiveri.258saint,
-> #257, calex=> winzip95.zip 681k WinZip v6.3 (32 bit): shell za rad sa arhivama
Jel to beta ???/
arhiveri.259epson,
-> #258, saint
│ => winzip95.zip 681k WinZip v6.3 (32 bit): shell za rad sa arhivama
└─────────────────────────────────────────────────
│ Jel to beta ???/
└─────────────────────────────────────────────────
Umeš li da čitaš ?
arhiveri.260saint,
-> #259, epson
=> Umes li da citas ?
Pitao sam za svaki slucaj...
Ako znas i samo ako znas sigurno <AKKO>
odgovori...
arhiveri.261calex,
- novo -
dos\arc\*.*
------------------
jar102x.exe 496k JAR v1.02: novi arhiver autora ARJ-a
JAR v1.02 - release of the new file archiver
JAR from the makers of ARJ. JAR beats the
leading archivers in both compression and
features. JAR comes in DOS and Win95/WinNT
versions and provides powerful features like
multiple volumes, data recovery, file version
management, and support for handling over
50,000 filenames.
This lists the user visible changes to JAR
JAR 1.02 release
Added FAQ section to JAR.DOC.
Added error message #211.
Clarified error messages when working with volumes.
Corrected output in JAR "black and white" mode.
Fixed memory allocation problem.
JAR 1.01 BETA_3 TEST release
Allow archive sharing during non-update operations.
Clarified the error message sometimes encountered when accessing
a locked archive.
Added a few paragraphs to JAR.DOC with more details about chapter
archives.
Added "ErrorsToStdout" setting.
Changed "-js" option default from "-js0" to "-js1"
Modified the access/creation time handling by JAR32.EXE when the file
system does not support them. The unsupported date/time is replaced
with the modification date/time.
Improved "rh" command and "-jr" option work with truncated archive.
Fixed rare incorrect Ctrl+C handling.
.....
whatsnew.docarhiveri.262calex,
- novo -
dos\arc\*.*
------------------
rar202.exe 268k RAR v2.02: odličan arhiver
The RAR archiver v2.02 (release) for DOS
Integrated archive manager
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
- full screen interface / command-line driven
- tight general and multimedia compression
- recovery record option
- alternate Installation SFX, OS/2 SFX
- management of non-RAR archives
- RCVT aRchive ConVersion Tool
- FREE unRAR utility
- ANSI color comments, volume labels and more..
arhiveri.263miskop,
*********************************************
** ARJ shareware version 2.60 FULL RELEASE **
*********************************************
MAJOR FEATURES OF ARJ INCLUDE:
Windows 95 long filename support in ARJ and REARJ.
The ability to process and archive up to 65,000 files at one time.
The ability to store many different backups (chapters) within a
SINGLE archive and restore any specific backup.
ARJ provides excellent file compression in terms of resulting archive
size and speed.
ARJ has the option to create multiple volume archives with one
command making ARJ useful for making backups to multiple floppies or
archiving a very large file to several floppies without "SLICE"ing.
A myriad of commands and options to provide ummatched flexibility in
archiver usage.
ARJ 2.60
Added "cc" command to simplify converting standard archives to chapter
archives. It is an abbreviation for "y -jb".
Added "-hf3" option to wildcard scan via shortnames but still build
a dual-name archive.
Added a new errorlevel 12 indicating too many chapters (over 250).
Modified the ARJ "q" command to check for damage first before writing
data to the recovery file.
Modify the "-#" option to interpret "10-" as 10 to end of archive.
Fixed a problem with "-jt1" testing of chapter archives.
Fixed a problem with updating volumes not purging older files.
Fixed a problem updating the progress indicators with "-i3" to "-i6"
and "-jt" options.
Removed the "-jb$" option which allowed "fixing" of a chapter.
Changed credit card ordering procedures.
Documented issues with the Win95 DOS system (and therefore ARJ) not
being able to handle certain characters in long filenames.
arj260x.exearhiveri.264dzim,
Elem, jel ima nachina da se provali shifra u RAR-u?
arhiveri.265chill,
-> #263, miskop
>> *********************************************
>> ** ARJ shareware version 2.60 FULL RELEASE **
>> *********************************************
Company Name: BoyWonDer
Serial Number: 12345678-0x3DBAF82C
Brzo, brzo... :)
arhiveri.266chill,
Ima li neko crack/patch/reg za WinArj95 ???
arhiveri.267drejk,
Jel moze neko da mi baci pkzipfix.exe, ili na mail ili ovde...
pozdrav
arhiveri.268ivke,
-> #267, drejkEvo ide...
pkzfix.exearhiveri.269chill,
>> windows\arc\*.*
>> ------------------
>> winar95x.exe 1164k ű WinArj95 v4.1.0: ARJ arhiver shell za Windows 95
Ima neko registraciju? :)
arhiveri.270pips,
Imam jedan problem
Radio sam backup hrad diska - pogadjate - RaR-om
i sada da li sam ja greskom preskocio neki file iz sredine
od nekih 40 i kusur disketa u kopiranju ili ga on uopste
nije ni napravio ko zna.
Sada kad ja pokusam da raspakujem bekap bez te arhive
on ide do one koja nedostaje i yu trazi a ako je ne dam
izadje u dos.
Kako da raspakujem fajlove koji su u ostalim disketam aposle te
jer on stalno prijavljuje neki error. :(
arhive su solid sta god znacilo :(
PLEASE HELP ME !
arhiveri.271miskop,
-> #270, pips>> Kako da raspakujem fajlove koji su u ostalim disketam aposle te
>> jer on stalno prijavljuje neki error. :(
>> arhive su solid sta god znacilo :(
Kad se pakuju fajlovi sa komandom SOLID onda se svi fajlovi
u arhivi tretiraju kao jedna kontinualna traka. Da bi raspakovao
samo jedan(ili više) fajlova iz arhive, prvo se cela arhiva anali-
zira, pa se tek onda raspakuje željeni fajl, zato tebi prijavljuje
error.
Pokušaj komandom Repair.
P.S. Ubuduće isključi SOLID opciju.
arhiveri.272pips,
-> #271, miskop> Kad se pakuju fajlovi sa komandom SOLID onda se svi fajlovi
> u arhivi tretiraju kao jedna kontinualna traka. Da bi raspakovao
> samo jedan(ili vise) fajlova iz arhive, prvo se cela arhiva anali-
> zira, pa se tek onda raspakuje zeljeni fajl, zato tebi prijavljuje
> error.
> Pokusaj komandom Repair.
>
>
> P.S. Ubuduce iskljuci SOLID opciju.
Hm. saznao sam to, nego jel ima kakve sanse da se
nesto iscupa iz tog backupa :(.
Bar da saznam opis fajla pa da probam da napisem
nesto za manuelnu (prislinu, ako je moguce) extrakciju
fajla iz arhive.
Hvala u svakom slucaju.
Pozdrav
arhiveri.273nbjvsb,
Da li neko ima program koji crackuje zip passworde, a da nije brute-force?
arhiveri.276calex,
- novo -
dos\arc\*.*
------------------
rar203.zip 266k RAR v2.03: odličan arhiver
The RAR archiver v2.03 (release) for DOS
Integrated archive manager
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
- full screen interface / command-line driven
- tight general and multimedia compression
- recovery record option
- alternate Installation SFX, OS/2 SFX
- management of non-RAR archives
- RCVT aRchive ConVersion Tool
- FREE unRAR utility
- ANSI color comments, volume labels and more..
Version 2.03
1. More correct processing of broken volumes.
2. IFEXIST command added to installation SFX.
arhiveri.277calex,
- novo -
windows\arc\*.*
------------------
wrar203.zip 471k RAR for Win v2.03: 32-bitna verzija RAR arhivera
The RAR archiver 2.03 release for Windows
Integrated archive manager
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
- GUI 32 bit WinRAR and WinRAR 95 versions
- console 32 bit RAR version
- tight general and multimedia compression
- data recovery record option
- encryption, ANSI color comments
- Windows Installation SFX, DOS and OS/2 SFX
- management of non-RAR archives
- RCVT aRchive ConVersion Tool
- FREE 32-bit unRAR utility with sources
Version 2.03
1. More correct processing of broken volumes.
2. Uninstall program is added.
3. Fixed several bugs:
- incorrect work of command S<file> with switch -z<comment>
- incorrect work of -tl with -w<path>
- incorrect extraction of file names with high ASCII characters
in console SFX and UnRAR
arhiveri.278calex,
- novo -
os2\*.*
------------------
rar203p.zip 253k RAR v2.03, odličan arhiver, lako se koristi
The RAR archiver v2.03 (release) for OS/2
Integrated archive manager
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
- full screen interface / command-line driven
- tight general and multimedia compression
- recovery record option
- management of non-RAR archives
- RCVT aRchive ConVersion Tool
- FREE unRAR utility
- ANSI color comments, volume labels and more..
Version 2.03
1. More correct processing of broken volumes.
2. Fixed incorrect work of -o- switch with read-only file on HPFS.
arhiveri.279ivke,
da li neko mozda ima password cracker za RAR?
arhiveri.280epson,
FastExtract v1.0
Startovati program FAST.EXE /? za help.
fast.rararhiveri.281stameni,
Da li bi neko mogao da mi na mail šapne "magičnu reč" ;) za
WinArj95 v4.1.0 (onaj iz direktorijuma)?
arhiveri.282kiklop,
Najzad je stigao dugo čekani 32-bitni pkzip za win95/NT. ovo je
konzolna verzija koja u sebi sadrži modul za arhiviranje i
dearhiviranje datoteka. Obavezno probajte!!
------------------------------------------------------
PKZIP(R) Version 2.50 FAST! Compression Utility for
Windows 95/NT Shareware Version 4-15-1998
Copyright 1989-1998 PKWARE Inc. All Rights Reserved.
PKZIP Reg. U.S. Pat. and Tm. Off. Patent No. 5,051,745
------------------------------------------------------
The SHAREWARE version of PKZIP 2.50 Command Line is intended
for use on Windows 95/NT running on an x86/Pentium processor.
If you plan to distribute the Shareware version of PKZIP 2.50
Command Line to friends, associates, or to an online service,
please distribute the file PK250C32.EXE rather than individual
files.
pk250c32.exearhiveri.283supers,
-> #282, kiklop
>> Najzad je stigao dugo čekani 32-bitni pkzip za win95/NT. ovo je
>> konzolna verzija koja u sebi sadrži modul za arhiviranje i
>> dearhiviranje datoteka. Obavezno probajte!!
Da li podržava lozinku na arhivirane fajlove (opcija -s)?
arhiveri.284kiklop,
-> #283, supers>
> Da li podržava lozinku na arhivirane fajlove (opcija -s)?
Naravno, i još mnogo više. Pored mogućnosti kompresije,
dekompresije kriptovanja i sl. Ova verzija podržava i operaciju
oporavka oštećenih arhiva, a to je upravo ono što nedostaje winzipu.
Zaboravite na program pkzipfix. Novi pkzip oporavlja i arhive sa
datotekama koje imaju dugačke nazive.
Jedina nezgodna stvar je što se format komande totalno izmenio. Npr:
komanda za dekompresiju bi bila:
pkzip25 -ext {ime}.zip
a za popravku oštećene arhive bi bila:
pkzip25 -fix {ime}.zip
i slično.
arhiveri.285dr.grba,
-> #284, kiklop>> Jedina nezgodna stvar je što se format komande totalno izmenio. Npr:
>> komanda za dekompresiju bi bila:
Nije mi jasno zašto nisu dali alternativne, kratke komande.
Ovo je blagodaviteljno. Ostajem na 2.41, a kad mi treba čuvanje
dugih imena fajlova (što je jedina realna prednost nove verzije)
koristiću ARJ 2.50.
arhiveri.286ranx,
-> #285, dr.grba> dugih imena fajlova (što je jedina realna prednost nove verzije)
> koristiću ARJ 2.50.
Koji ima bug oko pakovanja direktorijuma sa LFN...
arhiveri.287miskop,
-> #286, ranx>>> dugih imena fajlova (što je jedina realna prednost nove verzije)
>>> koristiću ARJ 2.50.
>> Koji ima bug oko pakovanja direktorijuma sa LFN...
Isti slučaj i sa verzijom 2.60 .
arhiveri.288morkin,
-> #287, miskop> >>> dugih imena fajlova (što je jedina realna prednost nove
> verzije) >>> koristiću ARJ 2.50.
>
> >> Koji ima bug oko pakovanja direktorijuma sa LFN...
>
> Isti slučaj i sa verzijom 2.60 .
A ja mislio da samo kod mene nešto ne valja. Tri puta sam ga skidao sa
Seza... :(
arhiveri.289dr.grba,
-> #286, ranx>>> koristiću ARJ 2.50.
>>
>> Koji ima bug oko pakovanja direktorijuma sa LFN...
Zanimljivo, nisam ništa primetio niti istrpio negativne posledice,
a kroz taj ARJ mi je pre par nedelja prošlo oko 1,5 GB materijala.
arhiveri.290miskop,
-> #289, dr.grba>> Zanimljivo, nisam ništa primetio niti istrpio negativne posledice,
>> a kroz taj ARJ mi je pre par nedelja prošlo oko 1,5 GB materijala.
Pa probaj da zapakuješ neki dir sa LFN i javi kako je
ispalo...
arhiveri.291dr.grba,
-> #290, miskop>>>> Zanimljivo, nisam ništa primetio niti istrpio negativne posledice,
>>>> a kroz taj ARJ mi je pre par nedelja prošlo oko 1,5 GB materijala.
>>
>> Pa probaj da zapakuješ neki dir sa LFN i javi kako je
>> ispalo...
Isprobao sam malopre. Napravio sam folder, u njega strpao nekoliko
fajlova dugih imena i napravio par foldera dugih imena (tipa "Ovo je
prvi folder prvog nivoa i sadrži neke datoteke"). U svakom od tih
foldera sam napravio po par foldera dugih imena i razbacao kojekakve
datoteke dugih imena, kojekuda. ARJovao sam to, preneo na drugu
particiju, raspakovao. Kad je za prvi pitao "Create this directory?",
lupio sam g (global).
Dobio sam identičnu sliku drveta, bez ijednog izgubljenog slovca u
imenima, a bilo je i YU slova i zagrada i crtica i bogapitaj šta.
Gde je dokumentovan taj bug koji pominjete? Hteo bih da vidim opis.
arhiveri.292ranx,
-> #289, dr.grba> Zanimljivo, nisam ništa primetio niti istrpio negativne posledice,
Pa, probaj da zapakuješ direktorijum koji se zove npr. "Ovo je direktorijum",
pa ćeš da vidiš.
arhiveri.293miskop,
-> #291, dr.grba>> Dobio sam identičnu sliku drveta, bez ijednog izgubljenog slovca u
>> imenima, a bilo je i YU slova i zagrada i crtica i bogapitaj šta.
>> Gde je dokumentovan taj bug koji pominjete? Hteo bih da vidim opis.
Ne znam da li je uopšte nešto dokumentovano.
Kaži mi, da li si koristio ARJ iz komandne linije? (Ja ga
koristim iz Win Commandera, da nije tu neki problem?)
Ako ti nije frka, skini ARJ v2.60 iz ove conf. (Poruka br. 5.263)
i probaj sa njim, pa ako stvarno ovaj 2.60 zeza da pređemo na
taj 2.50 koji ti koristiš.
arhiveri.294dr.grba,
-> #293, miskop>> Ako ti nije frka, skini ARJ v2.60 iz ove conf. (Poruka br. 5.263)
>> i probaj sa njim, pa ako stvarno ovaj 2.60 zeza da pređemo na
>> taj 2.50 koji ti koristiš.
AJOOOJ!!!!
Pa ja koristim ARJ 2.60 (:O
*eb'te ga, dremam na času (((:
Lepo sam rekao da treba da popijem pivo...
Eh, brate, vreme mi je za godišnji odmor...
arhiveri.295morkin,
-> #291, dr.grba> Gde je dokumentovan taj bug koji pominjete? Hteo bih da vidim opis.
Ja sam ga koristio za bekap par direktorijuma. Prilikom pakovanja arhive
program puca uvek na istom procentu - definitivno je program bagovit.
BTW, da li koristiš verziju odavde? Ako ne, pošalji ARJ da ga malo
testiramo.
arhiveri.296dr.grba,
-> #295, morkin>> BTW, da li koristiš verziju odavde? Ako ne, pošalji ARJ da ga malo
>> testiramo.
Ama, pusti. Jedino je ostalo da pozovem sve dužnike za pivo da im
oprostim dug, a da mi oni pomognu da sperem ovaj glitch (:
Kad rekoh pivo...
arhiveri.297olio,
-> #296, dr.grba> Kad rekoh pivo...
Cekamo te na pivo...!!!
arhiveri.298miskop,
-> #294, dr.grba>> Pa ja koristim ARJ 2.60 (:O
Ajde pošalji tu verziju koju ti imaš.
P.S. Nisi mi odgovorio da li ARJ koristiš iz kom. linije?
arhiveri.299miskop,
-> #296, dr.grba>> Ama, pusti. Jedino je ostalo da pozovem sve dužnike za pivo da im
>> oprostim dug, a da mi oni pomognu da sperem ovaj glitch (:
>> Kad rekoh pivo...
Mis'im, budi malo ozbiljan i zajebi nas malo s'tim pivom i
ako hoćeš baci ovde taj ARJ koji koristiš , a ako nećeš,
lepo nam reci...
arhiveri.300dr.grba,
-> #298, miskop>>>> Pa ja koristim ARJ 2.60 (:O
>>
>> Ajde pošalji tu verziju koju ti imaš.
Ama, ti je negde na Sezamu.
>> P.S. Nisi mi odgovorio da li ARJ koristiš iz kom. linije?
Da.
arhiveri.301dr.grba,
-> #299, miskop>> Mis'im, budi malo ozbiljan i zajebi nas malo s'tim pivom i
>> ako hoćeš baci ovde taj ARJ koji koristiš , a ako nećeš,
>> lepo nam reci...
5.263, miskop (:
arhiveri.302bujic.p,
-> #293, miskop> Kaži mi, da li si koristio ARJ iz komandne linije? (Ja ga
> koristim iz Win Commandera, da nije tu neki problem?)
Proveri da li je u Windows Commanderu čekirana opcija:
Pass long file names to Arj
(Configuration/Options/Packer/Arj)
Ja koristim ARJ 2.60, sa sezama, i zadržava duga
imena direktorijuma kod pakovanja arhiva.
Pozdrav, Buki
arhiveri.303miskop,
-> #302, bujic.p>> Proveri da li je u Windows Commanderu čekirana opcija:
>> Pass long file names to Arj
>> (Configuration/Options/Packer/Arj)
Da, to je bilo u pitanju. ;) Sada je sve u redu.
Hvala ti najlepše.
arhiveri.304nenad,
Najzad jedan novi arhiver vredan pažnje - ACE.
Arhivira bolje od RAR-a, ima slične opcije (čak i nešto bolji user
interface, za sada samo u DOS varijanti), a za vrlo kratko vreme
postao je popularan među hakerima i piratima na mreži, što je
dobra indikacija. :)
Neka se oni koji imaju malo više vremena posvete malo
testiranjima, a najsvežija verzija je zakačena uz poruku
(verzije za DOS, Win95/NT i OS/2).
ACE supports the following major features:
* good compression ratio at high speed using large dictionaries
and solid archiving
* fast extraction and updates
* user interface to make archiving more comfortable
* support of long filenames at WINDOWS 95 (tm)
* ACE.EXE works with different languages;
(English, German, Dutch ..)
* interface includes a "second directory" as a target directory
for operations
* creation of multi-volume and self-extracting archives
* two SFX-modules: SFXJR and SFXSR
* supports RAR-, ZIP- and ARJ-archives
* detects archives and shows them marked on screen
* self-check in ACE.EXE to protect against virus-attacks
* works under WIN_95 and DOS with nearly the same performance
* processing of archives with many files (number depends on free
memory)
* encryption of archived files
* addition of recovery records increases probability
of full recovery of damaged archives
* comments for archives and files
ace12a.ziparhiveri.305rdejan,
-> #304, nenad>> Arhivira bolje od RAR-a...
Ne bi mi teško, napravih mali test dotičnog arhivera. U pitanju
su samo dva fajla (jedan Movie i jedan MS Word dokument), te je
relevantnost testa mala, ali dovoljna da se uoči da ACE nije
ništa posebno. Fajlovi su izabrani tendenciozno - najgori i
najbolji za kompresiju. Pogledajte cifre:
Uporedni test dva arhivera: RAR i ACE/ACE32
───────────────────────────────────────────
Uslovi: 1) Windows 95, Smartdrv, precached (jednom već arhivirao
bez merenja), solid arhiva, maksimalna kompresija,
multimedia support (samo za RAR).
2) DOS 6.22, bez diskcache-a, solid arhiva, maksimalna
kompresija.
Filename: test.mov 702.267 bytes
─────────────────────────────────────────────
1) RAR: test.rar 638.058 bytes Elapsed: 0:00:04,06
2) RAR: test.rar - // - Elapsed: 0:00:05,33
1) RAR (-mm): test.rar 627.850 bytes Elapsed: 0:00:04,39
2) RAR (-mm): test.rar - // - Elapsed: 0:00:05,33
1) ACE32: test.ace 636.540 bytes Elapsed: 0:00:05,94
2) ACE: test.ace - // - Elapsed: 0:00:06,48
Filename: test.doc (Word) 157.184 bytes
─────────────────────────────────────────────
1) RAR: test.rar 36.898 bytes Elapsed: 0:00:03,40
2) RAR: test.rar - // - Elapsed: 0:00:03,29
1) ACE32: test.ace 35.320 bytes, Elapsed: 0:00:04,01
2) ACE: test.ace - // - Elapsed: 0:00:03,68
Nekim podrobnijim testom bi se, izgleda, pokazalo do ACE zaista
ima veću kompresiju, no zanemarljivo malu u odnosu na svoju
brzinu. Da je dobar, dobar je, ali nije bog-zna-šta. Sve u
svemu: ACE -- yet Another Crappy archivEr ;).
Pozdrav, Dejan
arhiveri.306nenad,
-> #305, rdejan> Ne bi mi teško, napravih mali test dotičnog arhivera. U pitanju
> su samo dva fajla (jedan Movie i jedan MS Word dokument), te je
> relevantnost testa mala, ali dovoljna da se uoči da ACE nije
> ništa posebno. Fajlovi su izabrani tendenciozno - najgori i
> najbolji za kompresiju. Pogledajte cifre:
Mislim da je izbor pomalo specifičan, a valjalo bi uvek testirati
nad više falova (nad jednim txt fajlom i glupavi gzip postiže 20%
bolje rezultate od pkzip-a).
Ja nisam testirao brzinu (smatram da je to prilično nebitno u
današnje vreme, naravno izuzimajući ekstreme), ali na nekoliko
štih-proba, ACE je pravio 20% manje arhive od RAR-a.
Valjalo bi videti neki malo ozbiljniji i detaljniji test, ovaj
arhiver je prilično brzo stekao značajnu popularnost, verovatno
ima razloga za to. :)
arhiveri.307nenad,
-> #306, nenad> Ja nisam testirao brzinu (smatram da je to prilično nebitno u
> današnje vreme, naravno izuzimajući ekstreme), ali na nekoliko
> štih-proba, ACE je pravio 20% manje arhive od RAR-a.
>
> Valjalo bi videti neki malo ozbiljniji i detaljniji test, ovaj
> arhiver je prilično brzo stekao značajnu popularnost, verovatno
> ima razloga za to. :)
I ima... Probao sam još malo da ih uporedim i to na specifičnom
testu (7.326.066 bajtova HTML-a, dakle tekst fajlova koji bi
trebalo da se dobro kompresuju - u pitanju je dokumentacija za JDK
pa može svako da proveri :).
Rezultati su više nego indikativni:
Veličina Arhiver Vreme
-----------------------------------------------------
896.029 javaapi.ace - oko 14.5 sekundi
1.249.235 javaapi.rar - oko 12.5 sekundi
1.310.085 javaapi.zip - oko 6.8 sekundi
Za probu su korišćeni najnoviji ACE (koji sam poslao u
konferenciju), RAR 2.02 i PKZIP 2.50. U sva tri slučaja su u
pitanju 32-bitne OS/2 verzije arhivera, a keš je bio podešen na
duplo veću vrednost od ukupne veličine svih datoteka.
Mislim da oni koji koriste RAR zbog bolje kompresije imaju razloga
da razmisle o ACE-u. :)
arhiveri.308obren,
-> #307, nenad> Veličina Arhiver Vreme
> -----------------------------------------------------
> 896.029 javaapi.ace - oko 14.5 sekundi
> 1.249.235 javaapi.rar - oko 12.5 sekundi
> 1.310.085 javaapi.zip - oko 6.8 sekundi
Evo još malo obimnijeg testiranja (na Seniorovoj bazi od oko 19MB):
(AMD K6 208MHz, testirano pod Windowsom NT)
1) Rezultati po veličini arhive
Arhiver Time [s] Size [b]
--------------------------------------------
WinRAR95 (maximum) 680 4,332,965 (obratiti pažnju na vreme...)
ACE32 (best, solid) 79 4,511,511
ACE (best, solid) 80 4,511,511
ACE32 (best) 79 4,514,423
ACE (best) 80 4,514,423
WinRAR95 solid 94 4,614,774
ACE32 (normal, solid) 39 4,691,559
ACE (normal, solid) 42 4,691,559
ACE32 (normal) 39 4,693,627
RAR (best) 105 4,720,949
RAR 50 4,816,778
PKZIP250 (maximum) 27 4,912,962
ZIP204 (maximum) 45 4,925,414
WinZip 6.3 (max) 60 4,926,549
PKZIP250 (normal) 18 4,957,062
ARJ 2.50a 41 5,032,021
2) Rezultati po vremenu potrebnom za kompresiju
Arhiver Time [s] Size [b]
--------------------------------------------
PKZIP250 (normal) 18 4,957,062
PKZIP250 (maximum) 27 4,912,962
ACE32 (normal, solid) 39 4,691,559
ACE32 (normal) 39 4,693,627
ARJ 2.50a 41 5,032,021
ACE (normal, solid) 42 4,691,559
ZIP204 (maximum) 45 4,925,414
RAR 50 4,816,778
WinZip 6.3 (max) 60 4,926,549
ACE32 (best, solid) 79 4,511,511
ACE32 (best) 79 4,514,423
ACE (best, solid) 80 4,511,511
ACE (best) 80 4,514,423
WinRAR95 solid 94 4,614,774
RAR (best) 105 4,720,949
WinRAR95 (maximum) 680 4,332,965
Sve u svemu, uzevši u obzir oba kriterijuma (vreme i veličinu arhive),
ACE/ACE32 je pobednik bar na test uzorku Senior baze sa porukama, naročito
za non-solid arhiviranje.
arhiveri.309rdejan,
-> #307, nenad>> I ima... Probao sam još malo da ih uporedim i to na specifičnom
>> testu (7.326.066 bajtova HTML-a...
Pravo da ti kažem, očekivao sam ovakve rezultate što se tiče
kompresije. Naravno, bilo bi dobro da si koristio neke
sofisticiranije tehnike merenja vremena od empirijske. ;)
Naravno, današnji procesori to samelju tako da nije ni bitno...
No, moram da napomenem da ACE koristi heuristiku za grupu
fajlova, pravi matrice strukture na osnovu koje arhivira, te je
obavezno da RAR-u uključiš barem solid arhiviranje, inače
protivnici nisu iste klase.
Sve u svemu, ACE je dobar arhiver i kada bude bio dostupan na
svim popularnim platformama vredi razmisliti o njemu.
Pozdrav, Dejan
arhiveri.310spantic,
-> #285, dr.grba> Nije mi jasno zašto nisu dali alternativne, kratke komande.
> Ovo je blagodaviteljno. Ostajem na 2.41, a kad mi treba čuvanje
> dugih imena fajlova (što je jedina realna prednost nove verzije)
Uopšte mi nije jasno zašto ne koristite Info ZIP i UNZIP.
Postoje u sorsu na svim platformama, podržavaju dugačka imena...
Brzina zaista više nije relevantna.
arhiveri.311obren,
Uz poruku je WinZip 7.0 Beta
Glavne novosti:
- Nešto unapređeni interface (konfigurabilni coolbar i sl.)
- Podrška za Microsoft Cabinet (CAB) format, uključujući i self-extracting
CAB-ove.
- Konačno je ubačen standardni "Windows explor" prozor sa kolonama
kod pregleda arhive.
- Podrška za ZIP komentare
- Podrška za single-click rad sa mišem ;)
Iako je pitanju beta verzija, kažu da program radi potpuno stabilno i bez
bagova (ja ga stavih kod mene), a uvažava i staru registraciju ;)
winzip7b.exearhiveri.312morkin,
-> #311, obren> Uz poruku je WinZip 7.0 Beta
Ajde bacite ga u dir, da ga ne jurim jednog dana po konfi...
arhiveri.313supers,
-> #310, spantic
>> Uopšte mi nije jasno zašto ne koristite Info ZIP i UNZIP.
>> Postoje u sorsu na svim platformama, podržavaju dugačka imena...
>> Brzina zaista više nije relevantna.
Evo, svečano obećavam da sam spreman da napojim pivom onoga ko mi pošalje
iskompajlirani InfoZIP za PC/Win32 platformu, ali da podržava password
za na arhive. Ajd sad ;)
arhiveri.314calex,
-> #312, morkin> Ajde bacite ga u dir, da ga ne jurim jednog dana po konfi...
Bolje da sačekaš normalnu verziju. BTW, ovo piše na WinZip sajtu:
Attention Webmasters: this version of the WinZip 7.0 beta is licensed
for download from this web page only. You are welcome to link to this
page if you think your readers would be interested in this software,
but you are specifically prohibited from making this software available
for direct download from other web sites or ftp sites.
arhiveri.315calex,
-> #313, supers> Evo, svečano obećavam da sam spreman da napojim pivom onoga ko mi
> pošalje iskompajlirani InfoZIP za PC/Win32 platformu, ali da podržava
> password za na arhive. Ajd sad ;)
Šta ti je ovo trebalo?? ;))) Znaš li ti na koga si se namerio??
U toku dana stiže i InfoZip UnZip.
- novo -
windows\arc\*.*
------------------
zcr22xn.zip 168k InfoZip Zip v2.2 (32 bit): ZIP arhiver, podržava LFN
Zip 2.2 is a compression and file packaging utility. It is compatible with
PKZIP 2.04g (Phil Katz ZIP) for MSDOS systems. There is a companion to zip
called unzip (of course) which you should be able to find the same place
you got zip. See the file 'WHERE' for details on ftp sites and mail
servers.
───────────────────
This version supports encryption, but the encryption code is distributed
separately because of the US export regulations. See the file 'WHERE'
for access to the encryption code. Decryption can be made with unzip 5.0p1
or later, or with zipcloak.