arhiveri.316pavijan,
Pitanje za poznavaoce.
Da li neko zna (neka me prosvetli) kako da napravim samoraspakujucu arhivu
na vise disketa u LHA arhiveru?
Koristim verziju LHA 2.55b preuzetu sa Sezama . Program se inace, izgleda
mnogo koristi kao difoltni arhiver za igre (Quake, Duke3d....i slicne).
Pozdrav od pavijana.
arhiveri.317supers,
-> #315, calex
>> Šta ti je ovo trebalo?? ;))) Znaš li ti na koga si se namerio??
>> This version supports encryption, but the encryption code is
>> distributed separately because of the US export regulations. See the
>> file 'WHERE' for access to the encryption code. Decryption can be made
>> with unzip 5.0p1 or later, or with zipcloak.
Što se tiče piva, biće da si ga zaslužio, ali potrebno mi je još malo
helpa. Ja već imam unzip 5.20, ali ne znam koji parametar služi za
otpakivanje sa passwordom. Kada ga pokrenem bez parametara na šifrovanoj
arhivi, javlja samo encrypted (not supported).
A što se pakovanja pod šifrom tiče, ako sam dobro razumeo ovo gore,
to ne može da odradi zip.exe nego za to ima odvojen utility?
arhiveri.318calex,
-> #317, supers> Što se tiče piva, biće da si ga zaslužio, ali potrebno mi je još malo
Definitivno, jos samo da dogovorimo sta ti znaci ono _da napojiš
pivom_. ;))
> helpa. Ja već imam unzip 5.20, ali ne znam koji parametar služi za
> otpakivanje sa passwordom. Kada ga pokrenem bez parametara na šifrovanoj
> arhivi, javlja samo encrypted (not supported).
Ne znam koja ti je to verzija, ja sam baš probao sa istom (5.20)
uzetom iz direktorijuma i radi. To može da raspakuje i običan pkunzip.
U onom citatu piše i ovo:
█ >> file 'WHERE' for access to the encryption code. Decryption can be
█ made >> with unzip 5.0p1 or later, or with zipcloak.
─────────────────────────────────
Inače se radi bez sviča, kad probaš da otpakuješ (ili testiraš)
arhivu, on pita za pass.
> A što se pakovanja pod šifrom tiče, ako sam dobro razumeo ovo gore,
> to ne može da odradi zip.exe nego za to ima odvojen utility?
Ne, u pitanju je drugi komplet kojeg nema na USA sajtovima, valjda
je opet u pitanju njihov zakon ali ga ima na holandskom sajtu. Ovde je
deo spiska koji govori o tome. Ja sam davno skinuo ceo komplet (ali sa
običnom verzijom) a posle tvog traženja sam iskopao i ovo.
█ zip22xN.zip WinNT/Win95 (Intel) executables and docs (no encryption)
█ zcr22xN.zip WinNT/Win95 (Intel) executables and docs (with encryption)
Sad je u diru i poslednji UnZip, 32-bitna verzija mada ja koristim
unzip32.exe koji je 32-bitni deo MSDOS paketa.
█ unz532xN.exe WinNT/Win95 self-extracting Intel executables and docs
█ unz532x3.exe MSDOS self-extracting executable (16-, 32-bit unzip, docs)
Još nešto piše, WinCMD koristi InfoZIP pa ga zato preporučujem
svima za pakovanje pod pendžerima (kao i za još mnogo toga). ;)
█Third-party software that uses (or can use) Info-ZIP software:
█
█ Windows: WinCMD
█ MS-DOS: SHEZ archiver shell
BTNJ, ne videh skoro da je neko pomenuo SHEZ, moram da ga
potražim. :))
arhiveri.319supers,
-> #318, calex
>> Definitivno, jos samo da dogovorimo sta ti znaci ono _da napojiš
>> pivom_. ;))
OK, sad ću da vidim kako rade ovi zipovi iz dira. A napajanje pivom
znači da ti plaćam ture dok god si u stanju da razgovetno izgovoriš
pluralizam ;)
arhiveri.320ventura,
Evo crack za WinZip
wzipkey.comarhiveri.321supers,
Davno sam pokrenuo pitanje kako nabaviti zaista dobar Win32 konzolni
Zip i Unzip. Tek sada sam stigao da se pozabavim time i uverio se da
na Sezamu u \windows\arc direktorijumu definitivno valjaju InfoZip
i InfoUnzip verzije jer podržavaju kriptovanje i dekriptovanje arhiva
bez ikakvih dodatnih programa: opcijom -e u Zipu i -P u Unzipu.
Sada konačno mogu da pošaljem PKZIP 2.04g u penziju. Konačno mi šifre na
arhivama rade, mada InfoZip/Unzip imaju svoje ćudljivosti: ne podržavaju
fileliste niti unos dekriptujuće lozinke preko tastature.
Calexu veliko hvala i da mi se javi u vezi dogovorenog piva, a ako ima
još neko koji koristi FAR kao shell za arhive, evo magičnih redova koji
omogućavaju da InfoZip radi skroz kako treba:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Far\Plugins\MultiArc\zip]
"Extract"="unzip -o {-P %%P} %%A %%F*MQS32768"
"ExtractWithoutPath"="unzip -o -j {-P %%P} %%A %%F*MQS32768"
"Test"="unzip -t %%A %%F*MQS32768"
"Delete"="zip -d {-b %%W} %%A %%FMQS32768"
"Comment"="zip -z {-b %%W} %%A"
"CommentFiles"="zip -c {-b %%W} %%A %%FMQS32768"
"Recover"="zip -FF %%A"
"Add"="zip -S {-b %%W} %%A %%FMQS32768"
"Move"="zip -m -S {-b %%W} %%A %%FMQS32768"
"AddRecurse"="zip -r -S {-b %%W} %%A %%FMQS32768"
"MoveRecurse"="zip -m -r -S {-b %%W} %%A %%FMQS32768"
"AllFilesMask"="*.*"
"Lock"=""
"Protect"="" +
"SFX"="zip2exe %%a"
arhiveri.322jujo,
Ortak ima problema sa SFX winzip arhivama. Lepo rade sa CD-a ili diskete,
ali kada ih prekopira na hard i pokrene, popljuje ga se
greskom (bad or corrupted file). Medjutim jedan pkunzip ime.exe lepo
resava stvar. Cak i winzip otvara arhivu i bez problema je raspakuje.
Ah.. da... i Win98 je u igri...
U cemu je fora?
yooyo:
arhiveri.323vdjole,
-> #321, supers>ne podrzavaju
>fileliste
Davno ~itah dokumentaciju uz Infozip, al' ~ini mi se da sam negde u njoj
video da to mo`e.
arhiveri.324supers,
-> #323, vdjole
>> Davno ~itah dokumentaciju uz Infozip, al' ~ini mi se da sam negde u
>> njoj video da to mo`e.
InfoZip ne podržava filelist direktno, kao parametar, ali postoji više
načina kojim se ta stvar radi. O tome je nenad napisao čitav elaborat u
poruci 5.246 :)
arhiveri.325krsta,
Dobio sam jedan fajl u RAR formatu od 2 MB. Kada ga otpakujem
i kada stigne na 98% javlja da ima 1 CRC error i nece da otpakuje
fajl. Da li postoji neki "RAR_FIX.EXE" kojim bi mogao ovo da ispravim.
Molim onog ko ima tako neshto da ostavi u konferenciji.
KRLE
arhiveri.326miskop,
-> #325, krsta>> Dobio sam jedan fajl u RAR formatu od 2 MB. Kada ga otpakujem
>> i kada stigne na 98% javlja da ima 1 CRC error i nece da otpakuje
>> fajl. Da li postoji neki "RAR_FIX.EXE" kojim bi mogao ovo da ispravim.
>> Molim onog ko ima tako neshto da ostavi u konferenciji.
Probaj ovako:
RAR r ime_fajla.rar
Ako ne uspe, arhivu je nemoguće povratiti.
arhiveri.327obren,
Nova datoteka:
windows\arc\*.*
------------------
winzip70.exe 922k ű WinZip v7.0: Shell za rad sa arhivama (Win95/98/NT)
The main new features in WinZip 7.0 are:
- Support for Microsoft's CAB (cabinet) format, including most self-
extracting CAB files.
- Sizable, sortable, and selectable columns in the main window. The
optional attribute and CRC columns are new. Columns can be resized
with the mouse, and turned off from the Configuration | View dialog
box. Just click on a column header to sort.
- A configurable toolbar with 21 toolbar buttons. (Note: toolbar
configuration requires version 4.71 or later of the Windows Common
Control library. This library is part of Windows 98, Microsoft
Internet Explorer 4.0, and is available as a separate download from
http://www.winzip.com/common_control_library.cgi.)
- Optional support for the Internet Explorer 4.0-style "one click open"
interface. If this option is enabled in Internet Explorer 4.0 Active
Desktop, it will be enabled in WinZip automatically. Otherwise, you
can turn it on using the Configuration | View dialog box.
- A print facility to print the information listed in the main WinZip
window.
- Improved configuration using a tabbed dialog box.
- Zip comment support.
- Improvements to the Install Feature.
- Optional Tip of the Day dialog box.
- WinZip Self-Extractor Personal Edition (included with WinZip) now
creates Zip files that span multiple removable disks.
- Command line support for zipping and unzipping is available as an
optional add-on from the web page http://www.winzip.com/wzcline.cgi.
arhiveri.328miskop,
-> #327, obren>> Nova datoteka:
>> windows\arc\*.*
>> ------------------
>> winzip70.exe 922k ű WinZip v7.0: Shell za rad sa arhivama (Win95/98/NT)
Jel' ima ovo čudo nešto kao PKZIPFIX ? Sve mi se čini da su na ovo
zaboravili, a ja moram da koristim DOS i 'stari dobri način' da sre-
dim neke 'podivljale' arhive... ;)
arhiveri.329kiklop,
Izašala je nova verzija ARJ arhivera 2.61. Ovo je trenutno
public beta 1 release. U nastavku poruke možete pročitati
izmene u novoj verziji:
ARJ 2.61, Aug 1 build (BETA test release)
Added 40 bit version of GOST encryption algorithm ("-hg!") to ARJ as
a built-in encryption function to meet USA export rules.
Added YEAR 2000 support to "-o" and "-ob" options. Date strings that
begin with 19, 20, or 21 are interpreted as YYYYMMDD.
Added option to standard (ARJSFX) and multiple volume self-extractors
(ARJSFXV) to execute a command after extraction is complete.
Added 'd' option to "-v" option to perform file deletes (erasing
diskettes for multiple volumes).
Added 'w' option to "-hb" to select files within an archive that are
labeled as Win95 long filenames.
Added "-hf4" option to force host Win95 labeling of all files.
Added a simple virus checker to the ARJSFX and ARJSFXV self-extractors.
Added automatic password prompting to garbled ARJSFXV archives.
Added error logging option "-ji" to extraction.
Added archive verify before extraction option to ARJSFX and ARJSFXV.
Added more error information to ARJ file system error displays.
Revised ARJSFX testing display.
Revised YEAR 2000 compliance statement. .
Changed filename processing in Windows 95 so that files without a long
filename will be saved as host MS-DOS as opposed to host Win95.
Changed listing format to better indicate century years up to 2100.
Improved diskette testing (-jt) in Windows 95 by flushing and
invalidating cached diskette data to force a re-read.
Fixed "-jt1" with "-j#1" archives not displaying "NOT found" messages.
Fixed hang/memory problem when using "-hm" option with a large list
file.
Fixed dual-name processing where extra characters were prepended to
some names.
Fixed null pointer assignment error when using -j#1 and -jt1 options
together.
Fixed "-h#" option to keep year as two digits.
Fixed documentation concerning specifying target directories with
embedded blanks in their names like "Program Files".
Fixed duplicate filename checking routine.
Fixed a null pointer problem when processing bad archives.
Removed some memory allocation leaks.
Changed file extension of text files to .TXT.
Cleaned up some pointer arithmetic.
Added documentation to options "-hf1" and "-hf3" indicating the
possible storage of absolute pathnames.
Added error checking to file reading to check for bad device reads.
Added error checking for long filenames inaccessible through MS-DOS.
arj261.exearhiveri.330kiklop,
Uz poruku je prikacen WinAce 0.9 beta 4, evo i kratkog opisa:
-----------------------------------------------------------------
Program description
The main purpose of WinAce is the management of compressed files in different
archive formats. Since this feature similar to most of the common file
management programs, WinAce may as well replace your current file explorer. The
support for archive files is not limited to the extremely efficient ACE format
alone. WinAce also supports the most popular archive formats, so you won't need
any other additional programs in order to create or edit Zipfiles or the likes.
WinAce features:
ĽCompression in the following formats: ACE, ZIP, LHA, MS-CAB ĽDecompression of:
ACE, ZIP, LHA, MS-CAB, RAR, ARC, ARJ, GZip, TAR, ZOO ĽAuthenticity verification
for ACE archives ĽComment files in HTML, ANSI or ASCII for ACE- und ZIP-Archive
Ľcomplete command line access (compatible to DOS ACE) Ľdetailed Information for
all archives Ľincludes Quickviewer for graphic files, HTML pages and ASCII
files
Ľfull support of drag&drop Ľself-extracting archives (Sfx) for ACE and ZIP
Ľcomplete file-management (copy, move, delete etc.) ĽOptimization of existing
archives ĽDisplay of either all files in the archive or the complete directory
structure within the archive. Ľaccessible in Explorer and context menu ĽTable
of
contents in the property panel of ACE and ZIP files
wace09i.ziparhiveri.331obren,
Servis pakovi su izgleda u modi ovih dana... ;)
windows\arc\*.*
------------------
wz70sr1.exe 922k ű WinZip v7.0 SR-1: Shell za rad sa arhivama (Win95/98/NT)
arhiveri.332saint,
-> #331, obren
Sta ima novo u ovoj verziji?
arhiveri.333miskop,
-> #332, saint>> Sta ima novo u ovoj verziji?
This is SR-1 (Service Release 1) of WinZip 7.0. It includes a solution
to a problem in the original release of WinZip 7.0 that a few Windows 95
users reported after installing an update to the Windows Common Control
Library on their system. Also included is an updated version of WinZip
Self-Extractor Personal Edition, which addresses a problem which showed
up on a few Windows 98 systems. Details on both changes are on the web
page http://www.winzip.com/wz70sr1.htm.
arhiveri.334dr.iivan,
-> #333, miskop> >> Sta ima novo u ovoj verziji?
>
> This is SR-1 (Service Release 1) of WinZip 7.0. It includes a solution
> to a problem in the original release of WinZip 7.0 that a few Windows 95
> users reported after installing an update to the Windows Common Control
E, što volim kada ne kažu tačno šta su ispravili.. Možda mi je to baš
najmanje potrebno, pa mi puca za update.
Ili si ti to zaboravio da preneseš? ;)
arhiveri.335popovics,
Jel ima neko neki kreker za .zip fajlove? Potrebno mi je da skinem
zastitu za jednog zip-a. (inace skinutog sa interneta, a oni odakle
sam ga skinuo kazu: ma znamo mi da je kriptovan, ali ne znamo mi mi
pass...)
arhiveri.336calex,
- novo -
dos\arc\*.*
------------------
rar206.zip 267k RAR v2.06: odličan arhiver
The RAR archiver v2.06 (release) for DOS
Integrated archive manager
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
- full screen interface / command-line driven
- tight general and multimedia compression
- recovery record option
- alternate Installation SFX, OS/2 SFX
- management of non-RAR archives
- RCVT aRchive ConVersion Tool
- FREE unRAR utility
- ANSI color comments, volume labels and more..
██████╗ █████╗ ██████╗
██╔══██╗ ██╔══██╗ ██╔══██╗ RAR - What's new in the latest version
██████╔╝ ███████║ ██████╔╝ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
██╔══██╗ ██╔══██║ ██╔══██╗
██║ ██║ ██║ ██║ ██║ ██║
╚═╝ ╚═╝ ╚═╝ ╚═╝ ╚═╝ ╚═╝
Version 2.06
1. Size of volumes created with recovery record now calculated
more precisely.
2. Bugs fixed:
- RAR sometimes displayed "Write error" message when testing
archives with dictionary larger than 64Kb;
- unlike RAR, UNRAR did not set attributes to extracted
directories.
arhiveri.337calex,
- novo -
windows\arc\*.*
------------------
wrar206.zip 443k RAR for Win v2.06: 32-bitna verzija RAR arhivera
The RAR archiver 2.06 release for Windows
Integrated archive manager
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
- GUI 32 bit WinRAR and WinRAR 95 versions
- console 32 bit RAR version
- tight general and multimedia compression
- data recovery record option
- encryption, ANSI color comments
- Windows, DOS and OS/2 SFX
- management of non-RAR archives
- RCVT aRchive ConVersion Tool
- FREE 32-bit unRAR utility with sources
██████╗ █████╗ ██████╗
██╔══██╗ ██╔══██╗ ██╔══██╗ RAR - What's new in the latest version
██████╔╝ ███████║ ██████╔╝ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
██╔══██╗ ██╔══██║ ██╔══██╗
██║ ██║ ██║ ██║ ██║ ██║
╚═╝ ╚═╝ ╚═╝ ╚═╝ ╚═╝ ╚═╝
Version 2.06
1. Size of volumes created with recovery record now calculated
more precisely.
2. Registered WinRAR 2.05 version sometimes started to write
"Evaluation copy" after performing "Save options" command.
Fixed now.
arhiveri.338szarvas,
Ako neko ima podatke za rucno registrovanje WinArj95 4.1.0 neka ga nabaci
Unapred zahvalan
Poz.
arhiveri.339rahmanjinov,
Ako neko ima crack ili reg.number
za WinAce ver.1.0 neka baci ovde ili
na mail.Hitno!
pozdrav.
arhiveri.341kiklop,
Novi rar verzija za DOS
________________________
This archive contains the RAR multifunctional integrated archive manager
The RAR Archiver - version 2.50
RAR features:
o RAR introduces an original compression algorithm. It allows higher
compression ratios than other PC archiving tools, especially
on executable files, Object libraries, large text files, etc.
o RAR offers an optional, compression algorithm highly optimized
for multimedia data.
o RAR offers new facilities and features such as a full-screen
interactive interface utilizing mouse and menus as well as the
command line interface.
o RAR provides functionality for creating a 'solid' archive, which
can raise the compression ratio by 10% - 50% over more common
methods, particularly when packing large numbers of small files.
o RAR gives the user, using the full-screen mode, the ability to
manage non-RAR archives (.ZIP, .ARJ, .LZH). The user may view
update, transform to self-extracting (SFX) archive, add and
erase comments, specify temporary work directory, etc.
o RAR offers the ability to create and change SFX archives using
default and external SFX modules, e.g. the installation SFX.
o RAR offers the ability to create a multi-volume archive as SFX.
o RAR offers a number of service functions, such as setting a
password, adding archive and file comments. Even physically
damaged archives may be repaired and an archive may be locked
to prevent further changes. Authenticity information may be
added for additional security and RAR will store information
on the last update and name of the archive.
o RAR provides ANSI esc-sequence support in comments. This
allows color comments and other ANSI features without the need
for an ANSI-driver.
rar250.exearhiveri.343ica.z,
jel moze neko da mi preporuchi (ili poshalje)
neki gotivan program za rad sa ARJ fajlovima
(za windows)... pozeljno bi bilo da je novijeg
datuma...
skinuo sam par programa iz 'windows\arc' i
bash i nisam odushevljen... ili su ochajni
ili ne rade...
Ica
arhiveri.344sherloc,
E evo jednog programa :) Ne znam dal je ranije bio, ili ga mozhda
ima u dos-u, ali svejedno posluzhice nekom valjda. Dakle program je
za automatsko raspakivanje .ddi fajlova. Znachi u pitanju je DiskDupe.
Toliko.
ByE
dide-it.rararhiveri.345hooligan,
-> #344, sherloc> E evo jednog programa :) Ne znam dal je ranije bio, ili ga mozhda ima u
> dos-u, ali svejedno posluzhice nekom valjda. Dakle program je za automatsko
> raspakivanje .ddi fajlova. Znachi u pitanju je DiskDupe.
> Toliko.
to bravo brate!!! otkrio si ameriku!!!
e zamolio bih te da ne shaljesh chisto da bi poslao neshto
jer verovatno znash problem s prostorom na sezamovim diskovima...
ako ipak hocesh neshto da poshaljesh poshalji neshto korisno
a ne neku glupost kao npr. dide-it.exe (mislim da nema choveka na
sezamu koji nema to)...
Ica
arhiveri.346ventura,
-> #345, hooligan> e zamolio bih te da ne shaljesh chisto da bi poslao neshto
> jer verovatno znash problem s prostorom na sezamovim diskovima...
Ti si naso da mu pricas o sezamovim diskovima... :)
Svakog dana posaljes po 10 skinova, a vamo kao stedis prostor na disku :P
arhiveri.347hooligan,
-> #346, ventura> Ti si naso da mu pricas o sezamovim diskovima... :) Svakog dana posaljes po
> 10 skinova, a vamo kao stedis prostor na disku :P
pa znash shta... skinovi su skroz gotivni uopshte...
i ne zauzimaju mnogo... sem toga nisam slao svakakve
skinove vec samo one najbolje...
Ica
arhiveri.348sherloc,
-> #345, hooligan>> e zamolio bih te da ne shaljesh chisto da bi poslao neshto
>> jer verovatno znash problem s prostorom na sezamovim diskovima...
AKo je to problem obrisacu fajl.
>> ako ipak hocesh neshto da poshaljesh poshalji neshto korisno
>> a ne neku glupost kao npr. dide-it.exe (mislim da nema choveka na
>> sezamu koji nema to)...
Medjutim kao shto ventura reche, koliko si ti skinova poslao, a
ovo zauzima koliko i jedan skin. A ovo je korisnije od skinova,
chak ako i vecina ljudi ima to. Skinovi su chista zabava. Kad ti
prestanesh da shaljesh skinove i sl. onda se javi i buni se. DO
tada cuti.
ByE
arhiveri.349sherloc,
u konfi extra sam reko da cu poslati ovo programche ovde, pa evo
ga. U pitanju je arhiver koje pakuje sa .ace extenzijom. Nije mi
poznato da ga prepoznaju poznatiji programi, ali odlichno pakuje,
chini mi se bolje od svih drugih. Kad udjete u program prouchite
ukratko help fajl da bi znali kako radi, ima slichnosti sa nc-om.
ByE
ace.rararhiveri.350stameni,
Skinuo sam sa ftp.cs.ucr.edu datoteku uz poruku (u vezi sa The Art
of the Assembly Programming). Prenos je bio (sistemskim) ftp-om iz
Windowsa 95. U arhivi su dve datoteke koje lha iz DOS direktorijuma ne
može da raspakuje, i nekoliko drugih koje mogu da se raspakuju.
Može li neko da proba da raspakuje?
Da li je greška nastala pokretanjem drugih aplikacija u vreme rada
ftp? Ne bi trebalo, zar ne? Valjda se nije izgubila neka sinhronizacija,
iz koje je nastala greška? Znam da ne bi trebalo, ali ipak pitam pre
nego što probam ponovo.
Ako bi neko uspeo da ovo raspakuje, bio bih zahvalan...
ucrslv36.lzh