grafika.1jeremy,
Da li postoji mogućnost konvertovanja .AVI animacija u .FLC format?
Ako može, koji su programi za to zaduženi?
grafika.2magician,
-> #1, jeremy=> Da li postoji mogućnost konvertovanja .AVI animacija u .FLC format?
=> Ako može, koji su programi za to zaduženi?
Razor Pro, Media Master, Animator Studio... (sve za win)
grafika.3bulaja,
-> #1, jeremy│Da li postoji mogućnost konvertovanja .AVI animacija u .FLC format?
│Ako može, koji su programi za to zaduženi?
└───
MSDOS - R:\GRAPHICS
----------------------
vfd11c zip 65337 VFD v1.1c (Video For DOS): konverzija FLx<>AVI<>TGA...
grafika.4omega,
-> #1, jeremyŢ Da li postoji mogucnost konvertovanja .AVI animacija u .FLC format?
Video for DOS.
grafika.5msavkovic,
Da li bi neko mogao da mi posalje falj iz corel-a 2.0 "expfhpgl.dll"
ovde ili na brzi sezam
grafika.6vujos,
Potreban BAR-CODE font. Znam da je kacen 100 puta na Sez, ali ne mogi da
nadjem.
grafika.7cnenad,
-> #6, vujos=> Potreban BAR-CODE font. Znam da je kacen 100 puta na Sez, ali ne mogi da
=> nadjem.
Tema Windows, konfs. PC.OS fajl je 3of9*.*
ps srećno traženje ;)
grafika.8vujos,
-> #7, cnenad¨>Tema Windows, konfs. PC.OS fajl je 3of9*.*
E, hvala ti, sve sam živo i mrtvo pretražio.
Tražim _bar_, trazim _cod_ tražim .... i nič.
10x još jedared :)
grafika.9vujos,
-> #7, cnenad¨>Tema Windows, konfs. PC.OS fajl je 3of9*.*
Ja ti se zahvalih i ponovo sve pretražih i opet nič!
Jel' moguće da je poruka sa fajlom uklonjena sa sistema?
grafika.10kuki,
-> #9, vujos> ¨>Tema Windows, konfs. PC.OS fajl je 3of9*.*
>
> Ja ti se zahvalih i ponovo sve pretražih i opet nič!
> Jel' moguće da je poruka sa fajlom uklonjena sa sistema?
pc.os.2, poruka 4.1131, i uz nju se nalazi fajl 3of9.zip.... E, sad, da li
je to ono što tebi treba, nemam pojma, ali fajl je (valjda) tamo :)
grafika.11kuki,
-> #9, vujos===============================
4.1131 PC.OS.2:windows
spantic, 16.10.93. 01:02, 56 chr
---------------------------------------------------------
Evo nešto egzotičnih TTF. Prvi je bar Code 3 of 9.
----------------------------------------------- 4.1131---
** Uz poruku '3of9.zip' (8590 bytes)
dakle, to je valjda to što ti treba :)))
poz, vl
p.s. zgodno je imati spisak svih datoteka u konferencijama :) onda se bez
zvanja sezama može pretraživati :))
grafika.12cnenad,
-> #8, vujos=> Tražim _bar_, trazim _cod_ tražim .... i nič.
Evo nagrade za tvoj trud ;)
30f9.zipgrafika.13calex,
-> #9, vujos<!> ¨>Tema Windows, konfs. PC.OS fajl je 3of9*.*
<!> Ja ti se zahvalih i ponovo sve pretražih i opet nič!
<!> Jel' moguće da je poruka sa fajlom uklonjena sa sistema?
Verovatno je uklonjena. Zašta je tebi potreban bar kod font?
Mislim, za koju vrstu bar-koda? Imaš nekoliko koje se koriste pa
nisam baš siguran da bi ti ovaj font završio posao, naročito ako
je u pitanju EAN13.
Ja ponekad koristim jedan shareware program kojim mogu da se
prave bar kodovi. Ako ima interesenata, mogu da ga bačim na brzi
sezam jerbo spakovan ima više od 500 kila. Problem pravi VBRUN300
ali ne ide da ga raspakujem i izbacim zbog shareware principa. :)
Windows BarCode Generator 2.03d by
Stellar Technologies. Generates bar
codes (3 of 9, UPC, Postnet, etc)
that can be copied to the Windows
Clipboard. SHAREWARE.
grafika.14vujos,
-> #11, kuki¨>dakle, to je valjda to što ti treba :)))
Jeste, to je to, hvala :)
Viđeh da ga je Cnenad zakačio i ovde. Fala i njemu.
Btw, mogao je to odmah da uradi da se ja ne zamaram ;)))
grafika.15bristic,
Dali je uopste moguce obicnim rucnim skenerom
iskenirati npr neku A4 sliku. Covek koji ima
stampariju rekao mi je da postoji softver
koji omogucuje spajanje iskeniranih slika.
Mislim da je rekao da se taj windows program
zove IPHOTO+ ili tako nesto. Molim vas da mi
preporucite neki dobar windows sotver za skeniranje
, i dali je to PD ili SW softver.Ja imam neki nenacki
greska nemacki wind. program za skeniranje. Engleski
bi mi mnogo vise odgovarao.
pozdrav svima, Boban
grafika.16aleck,
Koji program omoguŠava izradu transparentnih GIFova?Po
moguŠstvu da je neki omanji(sw ili pd)...
Pozdrav,|<*>| Aleck |<*>|
grafika.17bobland,
Prijatelj traži preporuku za softver koji pravi one "zrikave" 3d slike. Treba
da ima promenljiv patern i da omogućava kvalitetno unošenje 3d oblika (ne tamo
neki 16 nijansi sive, etc.)
pozdrav, Boblan
grafika.18jegor,
-> #15, bristic> Dali je uopste moguce obicnim rucnim skenerom
> iskenirati npr neku A4 sliku. Covek koji ima
Ja imam pomenuti iPhoto i njegovu opciju za spajanje vise
skeniranih traka ne koristim, zato sto je prakticno ne upotrebljiva.
Sa Logitech-ovim skenerom se dobija softver koji savrseno radi to
sto tebi treba i to sam samcijat (bez tvoje pomoci :) ali nece
da radi sa drugim skenerima jer direktno saradjuje sa drajverom.
grafika.19jegor,
-> #17, bobland> Prijatelj trazi preporuku za softver koji pravi one "zrikave" 3d slike.
> Treba da ima promenljiv patern i da omogucava kvalitetno unosenje 3d oblika
> (ne tamo neki 16 nijansi sive, etc.)
Ako ima neki kvalitetniji softver za obradu slika (Photo paint, Photo shop,
vazno je da podrzava "plug in"), kazi mu da obavezno proba Kai's Power Tools.
Ne znam koliko kvalitetno radi stereograme (a radi ih), ali ima toliko raznih
mogucnosti i opcija, da ti pamet stane :))).
grafika.20dikla,
-> #16, aleck> Koji program omoguŠava izradu transparentnih GIFova?Po
> moguŠstvu da je neki omanji(sw ili pd)...
Objasni pojam "transparentni GIF" pa možda i dobiješ odgovor..:)
grafika.21aleck,
-> #20, dikla>&> Objasni pojam "transparentni GIF" pa možda i dobiješ odgovor..:)
:)) U međuvremenu sam došao do onoga što mi treba.Transparentni
GIF je obična GIF slika sa transparentnom pozadinom,tj. u dotičnom
programu se izabere boja koja će biti "providna"(=transparentna) i
onda kad se ovakva slika postavi preko neke druge vidi se ona
donja slika u delu gde je ta boja.Program koji to omogućava se zove
LView Pro i ima ga na ubbg:/msdos/windows/pic-tools.Ova stvar je
naročito korisna za izradu efektnih prezentacija u HTML-u.
Malo je problematično što recimo ako imam sliku Claudie Schiffer
i hoću da se samo ona vidi a ne i pozadina(tj. da pozadina bude
transparentna),a ta pozadina ima 50 nijansi;naime program omogućava
izbor samo jedne nijanse/boje.Koji od programa iz teške artiljerije
tipa Corel Photo Paint ili Adobe Photoshop omogućava relativno
jednostavno selektovanje proizvoljne površine(Paint Shop Pro ipak
nije za tu svrhu pravljen) ili pak transparenciju proizvoljnog broja
boja?
Pozdrav,|<*>| Aleck |<*>|
grafika.22jppttica,
imam neko programce koje radi na ega kartici,a nece na svga
pa me zanima da li postoji neki emulator ili sl. da premosti kvar.
grafika.23willow,
Hoce li neki majstor da mi objasni ( ili okaci primer ) kako u VGA modu
640*480 u 16 boja ( 0x12 ), da nacrtam .PCX sliku , a da pritom preskocim
BIOS-ov 0xC servis , odnosno da to obavim direktno preko video memorije.
Naravno, ovde nije pitanje samo .PCX slike vec jednostavno ne mogu da
provalim kako pri grafickim modovima sa 16 boja da koristim video memoriju.
I jos :
Ako neko ima format .ICO fajla, dobro bi bilo.
Hello from Willow Valley
grafika.24.sima,
-> #22, jppttica║║ imam neko programce koje radi na ega kartici,a nece na svga
║║ pa me zanima da li postoji neki emulator ili sl. da premosti kvar.
Svaka normalna SVGA, barem moja, ima program koji emulira druge
kartice. Ja imam ET4000 i samo startujem jedan TSR i imam Hercules ili
EGA ili CGA ispred sebe. Program sam dobio sa kartom, tako da pogledaj
šta ti imaš na disketama. U slučaju da si velikodušno uskraćen za
dotični, pošalji marku karte, pa da vidimo...
grafika.25.sima,
-> #23, willow║║ Naravno, ovde nije pitanje samo .PCX slike vec jednostavno ne mogu
║║ da provalim kako pri grafickim modovima sa 16 boja da koristim
║║ video memoriju.
Ok. Da li kupuješ literaturu. Računari, PC. Da? Pogledaj Računare 111
u njima imaš objašnjeno kao se crta preko portova (članak se zove 16
boja na dlanu); pogledaj PC u njemu imaš kako se to radi preko int10h, i
kako to uraditi u VESA modovima. Inače koji je to BIOS 0xC servis??? Ako
je odgovor NE onda ili kupi Računare ili pogledaj u R:\SOFT.
grafika.26willow,
-> #25, .simaMislio sam na 0xC BIOS-ov servis u okviru Int 010h.
Ono : u ah - 0ch , al - boja , bh - stranica , cx - kolona, dx - red .. Int
10h.
Kada njega koristim da nacrtam sliku 640x480 u 16 boja ( koja ide preko
celog ekrana ) to je mnogo sporo.
U svakom slucaju, hvala ti za pointer, pa cu se valjda snadjem nekako.
Hello from Willow Valley
grafika.27frant,
-> #21, aleck> Koji od programa iz teške artiljerije
> tipa Corel Photo Paint ili Adobe Photoshop omogućava relativno
> jednostavno selektovanje proizvoljne površine(Paint Shop Pro ipak
> nije za tu svrhu pravljen) ili pak transparenciju proizvoljnog broja
> boja?
Ovo i mene zanima. Sa Photo Paint-om nisam uspeo da dobijem
zadovoljavajući rezultat. Možda ne umem da pravilno koristim
alat za selektovanje delova koji su obojeni sličnom bojom, a
možda je problem i u samim slikama, čiji kvalitet nije bio dobar.
Frant
grafika.28jppttica,
-> #24, .simaimam racunar olivetti m290s at,koji sam dobio sa svga karticom ,
bez ikakvog softvera,i to je to.
e sad sta dalje..?
grafika.29.sima,
-> #28, jppttica║║ imam racunar olivetti m290s at,koji sam dobio sa svga karticom ,
║║ bez ikakvog softvera,i to je to.
Pa bez više informacija ništa nećeš moći da uradiš. Ali evo pa
probaj. Ako zaglavljuje mašinu probaj da izbaciš nepotrebne tsr-ove. Ja
sam jednom morao da ga startujem na prazno. Zanči bez qemm-a ili emm-a.
vgautil.zipgrafika.30kzoran,
Ima li neko u svojoj zbirci PCX-GIF-BMP sličica neke lepe patike (u boji)?
Sličica bi trebalo da zauzima celu ili što vešu površinu ekrana, da bude
u 256 boja, i relativno vesela, a opet ne previše šarena.
Pozdrav,
Zoran.
grafika.31valex,
-> #21, aleck>> izbor samo jedne nijanse/boje.Koji od programa iz teške
>> artiljerije tipa Corel Photo Paint ili Adobe Photoshop
>> omogućava relativno jednostavno selektovanje proizvoljne
>> površine(Paint Shop Pro ipak
Photoshop je idealan za pomenuti posao - trebaš samo dobro odabrati
toleranciju boje pri izboru selekcije. Moja preporuka je da ipak ne
koristiš GIF, već neki od 24-bitnih zapisa slike - srozavanje palete sa
truecolor na 256 boja ume da stvori probleme pri selektovanju.
grafika.32aleck,
-> #31, valex>&> Photoshop je idealan za pomenuti posao - trebaš samo dobro odabrati
>&> toleranciju boje pri izboru selekcije. Moja preporuka je da ipak ne
>&> koristiš GIF, već neki od 24-bitnih zapisa slike - srozavanje palete sa
>&> truecolor na 256 boja ume da stvori probleme pri selektovanju.
Shvatio i sam u radu.;(( Doduše,koristio sam Paint Shop Pro(dok ne
stigne Photoshop) i to na nekom GIF-u.Radio sam prvo u 1:1 i tu isekao
veći deo pozadine oko objekta koji me zanimao(hteo sam da taj objekat
bude postavljen na jednobojnoj pozadini koju bi posle postavio za
transparentnu) i izgledalo je kao da je na isečenom(cut) mestu ostala
jedna boja(plava).Kad sam uzeo zoom od 7:1 video sam da na toj
isečenoj pozadini postoje ravnomerno raspoređene tačke braon boje
(umesto da je sve plavo).Da li je ovo zbog 256 boja?
Da li JPG omogućava postavljanje neke boje za transparentnu i
da li Photoshop to radi?
Pozdrav,|<*>| Aleck |<*>|
grafika.33jegor,
Pre neki dan sam instalirao Corel 6.0 i ostao zatecen
gomilom bagova, o cemu sam i pisao u temi W95 kao repliku
nekim korisnicima Sezama, koji su bili odusevljeni novom
verzijom Corela. Posto mi se nove mogucnosti jako svidjaju
i imaju vrlo prakticnu primenu u svakodnevnom radu intere-
suje me da li je ova verzija koju ja imam neka bezvezna,
ili je to ona ista koju imaju i ostali. Dakle verzija koju
posedujem je 6.0 112.
^^^^^^^^
grafika.34pedjas,
Da li je neko uspeo da instalira "Crodash" ekstenziju
za QuarkXpress. Meni stalno pri ucitavanju javlja
"invalid serial number (10000)".
Stvar je hitna.
grafika.35oberon,
Treba da se iz corela izveze malo komplikovanija slicica
u neki graficki format.
Ne znam da li je bitno to sto je komplikovanija, ali me
brine rezolucija koja ce se pritom dobiti. Ima gomila teksta,
zakrivljenih linija i tako to, a sve to treba posle da
se odstampa iz tog grafickog formata, recimo na stylus-u ili
na neku separaciju za pripremu...
Ima li neko iskustva ...?
grafika.36vitez.koja,
-> #35, oberon#=> Treba da se iz corela izveze malo komplikovanija slicica
#=> u neki graficki format.
#=> Ne znam da li je bitno to sto je komplikovanija, ali me
#=> brine rezolucija koja ce se pritom dobiti. Ima gomila
#=> teksta, zakrivljenih linija i tako to, a sve to treba
#=> posle da se odstampa iz tog grafickog formata, recimo na
#=> stylus-u ili na neku separaciju za pripremu...
#=> Ima li neko iskustva ...?
Trebalo je da probaš... ustanovio bi da se rezolucija zadaje po
želji - znači ne treba da brineš. Ako staviš rezoluciju 300 DPI i
štampaš to posle na 300 DPI laseru, dobićeš istovetnu sliku kao
da si štampao direktno iz Corela. Ovo je, koliko znam, jedini način
da se iz (ne-corel) Venture štampa nešto urađeno u Corelu.
grafika.37denis,
Predmet: CorelDraw 6
Problem: Ne mogu da provalim kako da exportujem fajl u nekom drugom formatu
sem tri koja mi program ponudi (.ttf i jos 2 slicna).
Pitanje: Kakvi su vasi utisci o novom Corelu uopste?
Pozdrav: Denis
grafika.38nesh,
-> #35, oberon> Treba da se iz corela izveze malo komplikovanija slicica
> u neki graficki format.
> Ne znam da li je bitno to sto je komplikovanija, ali me
> brine rezolucija koja ce se pritom dobiti. Ima gomila teksta,
> zakrivljenih linija i tako to, a sve to treba posle da
> se odstampa iz tog grafickog formata, recimo na stylus-u ili
> na neku separaciju za pripremu...
> Ima li neko iskustva ...?
Pri samom exportovanju imaš podešavanje rezolucije tako da sa
tim ne bi trebalo da imaš problema. Jedino mi nije jasno što uopšte
prebacuješ iz Corel-a u slika ako ti treba da je odštampaš.
--------------------------------------------------------------------------
Đorđević Nebojša * nesh@pelikan.durlan.co.yu * -=> Nesh <=-
* nesh@sezam.co.yu * B)
grafika.39oberon,
-> #36, vitez.koja >> Trebalo je da probas... ustanovio bi da se rezolucija
>> zadaje po zelji - znaci ne treba da brines. Ako stavis
>> rezoluciju 300 DPI i stampas to posle na 300 DPI laseru,
>> dobices istovetnu sliku kao da si stampao direktno iz
>> Corela. Ovo je, koliko znam, jedini nacin
Radi se o crtezima u boji tako da ni separacija ne moze na
300 dpi. Posto nemam stylus, nego nosim za pare, a na ekranu
mi svaki graficki format koje sam eksportovao izgleda 20 - 30%
losije od vektorskog, normalno je da brinem. Takodje nemam ni
laser na malo vecoj rezoluciji...
grafika.40oberon,
-> #38, nesh >> > brine rezolucija koja ce se pritom dobiti. Ima gomila
>> > teksta,
>> tim ne bi trebalo da imas problema. Jedino mi nije jasno
>> sto uopste prebacujes iz Corel-a u slika ako ti treba da je
>> odstampas.
Razloga je vise; jedan je taj sto ne mogu corel fajl da importujem
tamo gde nameravam, drugi zbog onoga sto treba da se inace radi sa tim
fajlom, treci zbog zastite mog integriteta :) a ima jos...
Dakle, zanima me da li se moze iz corela dobiti graficki fajl
kvalitetan otprilike kao solidno skenirana fotografija u bojci.
U fajlu ima gomila prelaza, boja, teksta itd. (oko 3 Mb!)
Ja cu svakako da isprobam ovo, ali bi bilo dobro ako je neko vec
prosao ovo pa moze da da neki tip.
grafika.41jegor,
-> #37, denis> Pitanje: Kakvi su vasi utisci o novom Corelu uopste?
Mozes pogledati moju kukumavku u temi Windows. Nije mi jasno
koju verziju su probali u PC-Press-u jer ono o cemu oni pricaju
ne postoji u ovome sto ja imam. Prica se o nekom brzom radu o
pouzdanosti o nepromenjenim menijima... Pa, ja ne mogu ni naj-
obicniji align da uradim (to se do sada radilo na slepo, uslov-
nim refleksom), nego moram misa da koristim. A koliko sam video
na slikama u PC-Press-u ni oni nisu mogli da ubede Corel da
zapamti da je default mera santimetar a ne inch. Sve u svemu
jako lep program, ali neupotrebljiv.
grafika.42dejanr,
-> #41, jegor>> Nije mi jasno koju verziju su probali u PC-Press-u
Komercijalnu verziju paketa (original), stiže na četiri CD-ROM-a (ako se
dobro sećam). Ja nisam neki mnogo iskusan korisnik Corela, ali stavio sam
novu verziju na mašinu i nisam imao većih problema sa njom. Doduše, treba
malo navikavanja, kao i uvek.
grafika.43peri,
Prijatelj mi je dobio ruüni skener firme MUSTEK (TWAIN-SCAN),
model: CG-8000T, 800 dpi - 24-bit color.
Ne uspevamo ga instalirati.
Uputstvo za instalaciju je vrlo oskudno, iz üega se da zakljuüiti
da bi to trebalo biti jednostavno.
Pre poüetka rada (skeniranja), zahteva da se izvräi KALIBRACIJA
skeniranjem belog lista papira.
Ukljuüi se svetlo skenera, ja pritisnem dugme sa poüetak skaniranja,
sve se zavräi za cca 20-ak sek. i - niäta.
Posle toga ostaje istaknuta opcija ABORT i HELP, i zatvara se krug.
Da li je moguće da skener nije ispravan (da ga vrati ävabama) ili mi
neäto previöamo?
Ima li neko sliüan skener? Zahvalan sam za bilo kakvu sugestiju.
grafika.44peri,
Moée li preporuka za dobru knjigu od onih koji koriste VENTURU.
Thanks.
grafika.45jegor,
-> #42, dejanr> Komercijalnu verziju paketa (original), stize na cetiri CD-ROM-a (ako se
> dobro secam). Ja nisam neki mnogo iskusan korisnik Corela, ali stavio sam
> novu verziju na masinu i nisam imao vecih problema sa njom. Doduse, treba
> malo navikavanja, kao i uvek.
Moram malo da te gnjavim.
Probaj da li hoce da stampa u kontrasihti. Vise ljudi mi je prijavilo
da se kod njih desava isto sto i kod mene, tj. u kontri sve izlazi kako
treba, osim teksta. Tekst (bilo artistik ili paragraf) jednostavno nece
da okrene i tacka.
Pri stampanju bilo kakve B&W bitmape, na belom delu slike se pojavljuje
slabi raster. Do sada nisam nasao nacin da ovo zaobidjem i ako sam potro-
sio ris papira ispitujuci kombinacije. I ovo je potvrdjeno iz "nezavisnih
izvora".
Startovanje Layers Manager-a obara Corel garantovano.
Snimanje CDR-a u format 5.0 obara Corel Draw.
Suzavanje ili razvlacenje objekata po X ili Y osi nije adekvatno pro-
pracen promenom dimenzije na status baru. Zaglavi se istog trena kad uhva-
tim za handle i promeni dimenziju tek kad pustim. Kako da znam onda sta
radim?
Uporno vraca mere na Inche i na rulerima i za debljinu linije i ako sam
uredno snimio coreldrw.cdt sa merama koje sam hteo. Barem je velicinu
strane zapamtio.
U meniju za deinstalaciju ne mogu da deinstaliram samo delove Corela vec
samo ceo paket, pa sam tako, u duhu te ponude isti i izbrisao sa HD-a do
pojave neke manje bubicave verzije.
Na kraju, poceo sam da sumnjam na stvari koje bi trebalo da budu irele-
vantne. Corel sam instalirao u Corel 6.0 folder, a ne u Program files kako
je trazio. Ko zna, mozda je u tome deo problema?
P.S. Ovo je ujedno i odgovor Ikordicu na mail koji mi je poslao.
grafika.46aleck,
-> #37, denis>&> Problem: Ne mogu da provalim kako da exportujem fajl u nekom drugom
>&> formatu sem tri koja mi program ponudi (.ttf i jos 2 slicna).
.TTF?!Hm...da li si instalirao Import/Export Filters?Ima ih nekih 11MB na
CD-u,pa izabereš šta ti treba...mada TTF sigurno nema.:))
>&> Pitanje: Kakvi su vasi utisci o novom Corelu uopste?
Koristio sam samo Draw i Photo Paint i prilično sam zadovoljan,mada je
na DX2 sa 8MB RAM malo lenj...Photo Paint me oduševio svojim
mogućnostima za editovanje slike,naročito sa Brush Selection alatom;
sjajna stvar!Ne znam odkad ovo postoji u Corelu(pre ove sam koristio samo
2.0 verziju),ali sam pao na to.Za prave ocene je rano...a i trebalo bi da ih
daju neki bolje upućeni.
Pozdrav,|<*>| Aleck |<*>|
grafika.47aleck,
-> #45, jegor>&> U meniju za deinstalaciju ne mogu da deinstaliram samo delove Corela vec
>&> samo ceo paket, pa sam tako, u duhu te ponude isti i izbrisao sa HD-a do
>&> pojave neke manje bubicave verzije.
Greška;jeste da se pri izboru pojavi samo sledeće:
Corel Graphics Suite
ali i piše iznad toga da se 2xclick-om na tu opciju(ne na kvadratić) mogu
izabrati pojedine opcije(tj. otvori se kao stablo direktorijuma) i tu će se
pojaviti
sve što imaš instalirano.
Inače bug-ova ima mali milion.Radio sam dosta sa Photo Paint-om a manje
sa DRAW-om.Recimo PPaint-u se desi da mi prijavi da ne može da snimi fajl u
svom sopstvenom formatu( .CPT),iz bezveznih razloga se pojavi prozorče gde
mi Win95 saopšti da je ovaj probao da izvrši nelegalnu instrukciju.Ovo se
dešava
i kad recimo zatvaram PPaint i dok to još traje probam da startujem neku drugu
aplikaciju.Takođe sam sinoć snimio jedan fajl kao gif i kad sam ga učitavao u
Netscape(slika je deo HTML dokumenta) isti se smrzao.Ustanovio sam da je
dotični .GIF problem,a LView Pro je prijavio da .GIF fal ima "invalid inpu char
0x00" ili tako već nešto.
I pored toga,PPaint ostaje na disku jer ima fenomenalne alate za
selekciju,
kao i dosta drugih mogućnosti koje čini mi se,ako ne nadmašuju a ono sigurno
se lakše koriste nego kod Adobe Photoshop-a.Ovo govorim kao neko ko je
do sada od programa za obradu slika radio samo sa Paint Shop Pro-om.
PPaint je prilično intuitivan...ako se izuzmu nazivi za filtere koji su stvarno
u stilu JumboBum,MasterPuff,itd.
A da,da ne zaboravim...Corel Font Master je lutkica!
Pozdrav,|<*>| Aleck |<*>|
grafika.48dejanr,
-> #45, jegor>> > Komercijalnu verziju paketa (original), stize na cetiri CD-ROM-a (ako se
>> > dobro secam).
>>
>> Moram malo da te gnjavim.
>>
>> Startovanje Layers Manager-a obara Corel garantovano.
>>
>> Snimanje CDR-a u format 5.0 obara Corel Draw.
Ova dva mi je bilo najlakše da probam, snima bez problema u 5.0 formatu
(ako misliš na komandu SAVE AS), a i može se ući u Layers Mgr.
>> Pri stampanju bilo kakve B&W bitmape, na belom delu slike se pojavljuje
>> slabi raster.
Da li možda ta "senka" prati liniju, ali ne baš ravnomerno nego prilično
"random"? Mi smo imali neviđene probleme sa tim efektom, i to ne samo
u Corelu nego i u Quark-u, i najzad smo došli do zaključka da je to neki
problem sa drajverom za PostScript uređaje. Rešavamo ga tako što slike
uvozimo kao EPS, tj. pustimo Photoshop da uradi separaciju boja.
Naravno, ne znam da li je to baš taj isti efekat, samo mi je izgledao
slično.
grafika.49valex,
-> #47, aleck>> Inače bug-ova ima mali milion.Radio sam dosta sa Photo
Stara Corel-ova boljka, zbog koje su mnogi ostali na verziji 4.
Rešenje je prelazak na Adobe Illustrator ili Aldus Freehand, što upravo
i činim. No, ima li neko iskustva sa Xara Studiom?
grafika.50jegor,
-> #47, aleck> I pored toga,PPaint ostaje na disku jer ima fenomenalne alate za
> selekciju,
Pa u stvari, ceo moj dozivljaj Corel Draw paketa i jeste takav.
Sjajna kombinacija svih mogucih programa i alata za najrazlicitije
potrebe obrade slika i fotografija, ali slabo upotrebljiva, zbog
obilja "iznenadjenja" koje je u stanju da priredi.
> A da,da ne zaboravim...Corel Font Master je lutkica!
Verovatno do sada nisi koristio Font Monster. Nisam video bolji
program za manipulaciju fontovima od njega, zakljucno sa Font Masterom
koji je njegova ocigledna (bleda) kopija.
RE Dejanr
> Da li mozda ta "senka" prati liniju, ali ne bas ravnomerno nego prilicno
> "random"? Mi smo imali nevidene probleme sa tim efektom, i to ne samo
> u Corelu nego i u Quark-u, i najzad smo dosli do zakljucka da je to neki
Nije u pitanju "senka", nego raster koji pokriva celu belu povrsinu
bitmape. problem koji ste imali sa Quarkom sam imao i ja, bez obzira
sto nemam PostScript nego PCL HP4L. Ovo se desava bez obzira na format
bitmape u oba programa. U staroj verziji Corela nema tih bubica.
grafika.51jegor,
-> #46, aleck> .TTF?!Hm...da li si instalirao Import/Export Filters?Ima ih nekih 11MB na
> CD-u,pa izaberes sta ti treba...mada TTF sigurno nema.:))
Ima, Ima, pogledaj jos jednom. Ovo je bilo i u verziji 4.0.
grafika.52calex,
-> #50, jegor<!> Nije u pitanju "senka", nego raster koji pokriva celu belu povrsinu
<!> bitmape. problem koji ste imali sa Quarkom sam imao i ja, bez obzira
Meni se ovo dešava kad u Corel importujem neku 24-bitnu sliku,
i u Corelu se ne vidi taj raster. To sam rešio konverzijom u gif.
To nije neko rešenje, ali ni štampač ne može baš da iskoristi više
od 8 bita. ;) BTNJ, u pitanju je i HP4P i štampan gif lepše izgleda
no original tif. :))
grafika.53aleck,
-> #50, jegor>&> Verovatno do sada nisi koristio Font Monster. Nisam video bolji
Jesam.Unregistered tamo,unregistered ovamo,unreg...Inače je zaista
sjajan,jedino što se ne sećam da li ima opciju temporary instalacije
fontova;mislim da ne,a to je ono što mi se najviše sviđa:napravio
sam grupe fontova onako kako mi odgovara i sada kad mi nešto treba za
tren prebacim i eto tih fontova.
Nego kad smo kod ovih programa,da li su se pojavile verzije
Photoshop-a i Illustratora za Win95(valex?).Voleo bih da probam oba,
možda ima manje bugova.
p.s.Rado bih bacio pogled na onaj CD iz Corel seta za 25000 slika...Ima
li toga uopšte u "slobodnoj" prodaji?Mada bi najradije samo da pogledam
na dan-dva...Kad sam tu,u kom CD-klubu u gradu je najjeftinije učlanjenje?
Ono što sam pitao je sve reda 40.-...
Pozdrav,|<*>| Aleck |<*>|
grafika.54aleck,
-> #51, jegor>&> Ima, Ima, pogledaj jos jednom. Ovo je bilo i u verziji 4.0.
Oups,zaboravih da osim slika filtera ima i text i još nekih...
Pozdrav,|<*>| Aleck |<*>|
grafika.55djcorto,
-> #49, valex>> Resenje je prelazak na Adobe Illustrator ili Aldus Freehand,
>> sto upravo i cinim. No, ima li neko iskustva sa Xara Studiom?
Resenje je izgleda i Mac .... sto ne raditi na masini za koju su
programi i pisani ? ;)
grafika.56calex,
-> #53, aleck<!>> &> Verovatno do sada nisi koristio Font Monster. Nisam video bolji
<!> sjajan,jedino što se ne sećam da li ima opciju temporary instalacije
Naravno da ima, pa to mu je valjda najbitnije u svemu.
grafika.57dejanr,
-> #53, aleck>> Nego kad smo kod ovih programa,da li su se pojavile verzije
>> Photoshop-a i Illustratora
Photoshop jeste, a za Illustrator ne znam.
grafika.58pyc.guy,
Molio bih nekoga, ko ima dosta Banner fontova, da ih posalje u konf. ili na
moj mail. Narocito mi trebaju YU slova i cirilica. Cak, mislim da to ovde vec
ima ali nisam siguran gde...:)
Pyc
grafika.59vitez.koja,
-> #53, aleck#=> Jesam.Unregistered tamo,unregistered ovamo,unreg...Inače
Pa jeste, bolje uzeti besplatni Corel nego šerver Font Monster ;)
#=> je zaista sjajan,jedino što se ne sećam da li ima opciju
#=> temporary instalacije fontova;mislim da ne,a to je ono
#=> što mi se najviše sviđa:
Naravno da ima. To se i meni najviše sviđa.
grafika.60mboban,
-> #58, pyc.guy=-= Molio bih nekoga, ko ima dosta Banner fontova, da ih posalje u konf.
=-= Narocito mi trebaju YU slova i cirilica. Cak, mislim da to ovde vec
=-= ima ali nisam siguran gde...:)
Ne znam ni ja da li ih ovde već ima ili ne, pa sam uz poruku zakačio
arhivu sa sledećim YU i ćiriličnim fontovima:
Ambasador YU Downtown YU Metro YU Zurich YU
Bold YU Elegant YU Playtime YU
Crisp YU Fairfax YU Pollywog YU
Crystal YU Frontier YU Sante Fe YU
Cyrilic 1 Headline YU Script YU
Cyrilic 2 Hollywood YU Thin YU
Cyrilic 3 Info YU Whimsical YU
banneryu.arjgrafika.61pyc.guy,
-> #60, mboban─── Ne znam ni ja da li ih ovde vec ima ili ne, pa sam uz poruku zakacio
─── arhivu sa sledecim YU i cirilicnim fontovima:
MB, ti si moj glavni snabdevac...:)) Hvala!
Pyc
grafika.62dikla,
-> #58, pyc.guy> Molio bih nekoga, ko ima dosta Banner fontova, da ih posalje u konf. ili
> na moj mail. Narocito mi trebaju YU slova i cirilica. Cak, mislim da to
> ovde vec ima ali nisam siguran gde...:)
Svojevremeno sam sam slao tri ćirilice za Banner koje imaš u :
PC.UTIL.2, 7.117
grafika.63nesh,
-> #39, oberon> Radi se o crtezima u boji tako da ni separacija ne moze na
> 300 dpi. Posto nemam stylus, nego nosim za pare, a na ekranu
žeka, čeka :)
Jel' taj crtež treba da se štampa na laseru ili ide na
osvetljavanje? Ako je za laser dosta je i 150dpi za kolor (posle ga
"separatišeš" :) na oko 95dpi za 600dpi laser). A ako je za
osvetljivače onda baš bi trebala i da odgovara rezlolucija od 300dpi.
> mi svaki graficki format koje sam eksportovao izgleda 20 - 30%
Valjda Corel radi neki anti-aliansing kada iscrtava linije, a
i nemožeš da porediš sliku koja se na kraju iscrtava u punoj
rezoluciji lasera (osvetljivača) a na ekranu i to u bitmap obliku
ipak je ograničen na max. rezoluciju.
A na stranu što Corel i nije preterano poznat po kvalitetu
svojih export filtera :(. Da, a da probaš sa PostScript fajlom?
--------------------------------------------------------------------------
Đorđević Nebojša * nesh@pelikan.durlan.co.yu * -=> Nesh <=-
* nesh@sezam.co.yu * B)
grafika.64dvesic,
Potrebni su telefoni, adrese ili info za :
SLAGANJE žASOPISA
=================
U pitanju je časopis A5 formata, 20 - 30 stranica, sve crno-belo
sa umerenim brojem fotografija.
Ulaz : Tekst u nekom od poznatijih formata (Word, WordPerfect...)
Fotografije (skenirane ili "žive")
Izlaz: Kompletno prelomljen časopis pripremljen za štampu na :
Varijanta I : pausu, laser printer 600x600 dpi
Varijanta II: osvetljivaču (PostScript datoteka kao izlaz).
Svaka informacija dobrodošla.
grafika.65vstan,
-> #49, valex> Stara Corel-ova boljka, zbog koje su mnogi ostali na verziji 4.
> Resenje je prelazak na Adobe Illustrator ili Aldus Freehand,
> sto upravo i cinim.
A sta fali Designer-u ?
grafika.66calex,
-> #65, vstan<!>> Stara Corel-ova boljka, zbog koje su mnogi ostali na verziji 4.
A 'oće l' tko da napiše šta mu to ne radi u Corelu 5? Ja sam na
njega [verzija 5.0 E2] prešao pre pola godine i ne sećam se da mi je
bilo kada bilo šta otkazao oli loše odradio. Pre toga sam imao kraće
loše iskustvo sa nekim D verzijama pa mi je drugar konkretno pokazao
šta ne radi. Ako mi ko tačno objasni šta ne valja pa ja to proverim,
o'ma prelazin na verziju F1 za koju kažu da je dobra. :)
<!> A sta fali Designer-u ?
Najvažnije je to što se vrlo teško razmenjuju radovi sa Corelom.
Sa obe strane su bili [namerno?] vrlo škrti po pitanju saradnje pa
kako je Corel masovno prisutan, mora da se ima. :((
Naravno, po meni, neuporedivo bolji je Designer. :)
grafika.67vstan,
-> #66, calex> A 'oce l' tko da napise sta mu to ne radi u Corelu 5? Ja sam na
> njega [verzija 5.0 E2] presao pre pola godine i ne secam se da
> mi je
Npr. [E2] ne odstampa kompletnu sliku, zatim kada mu se da
da stampa, pri pripremi print job-a Win hoce da prijavi
exception error u drajveru za stampac (hp-4p, probano sa
vise verzija drajvera). Za ostale "specijalitete" mozes da
da se obavestis i sa ma wr leonardo (koristi isti stampac).
Zbog toga petica uglavnom sluzi kao clipart view-er ili
eventualno za neku novu alatku pa onda odma' save as 4.0 ;)
Nego izgleda da se prica ponavlja i sa sesticom ?
> o'ma prelazin na verziju F1 za koju kazu da je dobra. :)
Ima li toga efa ?
> Najvaznije je to sto se vrlo tesko razmenjuju radovi sa Corelom.
> Sa obe strane su bili [namerno?] vrlo skrti po pitanju saradnje
Pa nisu bas skrti - oba saradjuju samo do verzija 3.0, naravno
namerno. Neznam kako stoje stvari kod Designer-a mladjeg od 4.0.
> Naravno, po meni, neuporedivo bolji je Designer. :)
Jeste. Nego koja se posledanja verzija/revizija vrti ovde ?
Ubr, stabilan je 100%, nikada mi nije pravio sra**a, za
razliku od Corela u svim reinkarnacijama.
grafika.68sobrenovic,
Potreban mi je program (ili sistem programa) namenjen projektovanju i
testiranju elektronskih kola i za projektovanje stampanih plocica na
osnovu seme projektovanog kola ili slicnih podataka. program bi
trebao da radi pod WIN, da podrzava vise stampaca i da ima vece
biblioteke gotovih elemenata (komponenti).
Imate li predlog?
grafika.69calex,
-> #67, vstan<!> Npr. [E2] ne odstampa kompletnu sliku, zatim kada mu se da
Ovo može da se desi ako se prepuni memorija ili TEMP dir. Tu
ima sličnosti sa Photo Shopom, zauzima prostor koji se oslobodi
izlaskom iz Prozora i ponovnim ulaskom. Meni je par puta skratio
[vrlooo kompleksnu] sliku ako sam pre toga dugo radio s njim ili
Photo Shopom. Onda out-in i sve lepo odradi.
<!> exception error u drajveru za stampac (hp-4p, probano sa
Nikad nije javio slično.
<!> Ima li toga efa ?
Tu i tamo. :)
<!> Jeste. Nego koja se posledanja verzija/revizija vrti ovde ?
Koliko sam video, poslednja je verzija 4.1, nisam gledao ima
l' oznake revizije. Postoji i patch za nju.
grafika.70oldtimer,
-> #69, calex><!> Npr. [E2] ne odstampa kompletnu sliku, zatim kada mu se da
>
> Ovo može da se desi ako se prepuni memorija ili TEMP dir. Tu
> ima sličnosti sa Photo Shopom, zauzima prostor koji se oslobodi
> izlaskom iz Prozora i ponovnim ulaskom. Meni je par puta skratio
> [vrlooo kompleksnu] sliku ako sam pre toga dugo radio s njim ili
> Photo Shopom. Onda out-in i sve lepo odradi.
Ista stvar primećena sa Quarkovima 3.x. Ako se mnogo radi fino
podešavanje za leading, pa posle štampa, on prepuni neki svoj bafer,
memoriju ili TEMP dir, i zakuca se. Jedan Save pa ponovno ulaženje
uvek reši problem.
grafika.71mdave,
Subject: PhotoShop
Pomoć, djevojke i momci.. :)
Instalirao sam PhotoShop 3.0 sa original CD-a. Pri svakom
startovanju prijavi :
GROWSTUB: An error has occurred... Close/Ignore?
(ovde radi samo Close, ali ne zatvara nego daje : )
GROWSTUB caused a GPF in POINTER.DLL at 0001:0F64... Close?
(onda opet Close i PS radi dalje, naizgled bez problema)
Napominjem da sam ga nekoliko puta instalirao i uvek isto.
Osim toga, nekad ne prijavi error - u slučaju da postoji već neka
aplikacija.. ali kad samo PS startujem, error je redovan.
grafika.72novim,
Quark 3.5 - drugar kaže da ga je video u Nemačkoj (oko 2,500 dem).
Kaže i da ima još Quark 3.3 (i da je skuplji za oko 100 dem). Ima neko
bliže informacije?
grafika.73spantic,
-> #71, mdave> Instalirao sam PhotoShop 3.0 sa original CD-a. Pri svakom
> startovanju prijavi :
Da nemaš slučajno Windows 95? Ako imaš (a iako nemaš) uzmi
PhotoShop 3.04.
grafika.74cubra,
-> #68, sobrenovic.oOo. Potreban mi je program (ili sistem programa) namenjen
.oOo. projektovanju i
.oOo. Imate li predlog?
P-Scpice for windows + Protel for Windows, ako si već zapeo za
Prozorčiće...
grafika.75aismaili,
Gde se krije opcija "Color Correction" u Print pod-meni
Corel-a 5.0?
Probao sam pripremu za stampu iz Corel 5.0 a rezultat je bio
ocajan? Ima li nekog velikog majtore sa malom tajnom? :)
Pozdrav.
grafika.76calex,
-> #75, aismaili<!> Gde se krije opcija "Color Correction" u Print pod-meni
<!> Corel-a 5.0?
View meni?
grafika.77sbrk,
Znam da je ovde više korisnika tražilo mape Evrope, Srbije, Crne Gore, stare
Yu, Nove Yu...
Meni je zatrebala mapa nove Yu i jedino što sam pronašao je sličica Srbije i
Crne Gore. Sličica je iz paketa VISIO i malo je previše ćoškasta za moje
potrebe. Nju ostavljam ovde ako nekom treba uz obaveštenje da u VISIO paketu
ima sličica svih evropskih zemalja na istu foru, a meni bi trebala neka
kvalitetnija (detaljnija) a po mogućstvu da ima ucrtane i važnije puteve, veće
gradove, itd.
SO, da li neko ima mapu Yuge (sadašnje) ?
yuga.wmfgrafika.78superhik,
-> #77, sbrk=:> SO, da li neko ima mapu Yuge (sadašnje) ?
Isto pitanje samo za Beograd!?
Inače, ovo pitam x-ti put ali nicht ;(((
grafika.79dikla,
-> #77, sbrk> ima sličica svih evropskih zemalja na istu foru, a meni bi trebala
> neka kvalitetnija (detaljnija) a po mogućstvu da ima ucrtane i važnije
> puteve, veće gradove, itd.
Uzmi PC Router, tamo imaš prilično detaljnu mrežu puteva i gradova,
a imaš i export u neki od standardnih grafičkih formata !
grafika.80bmisic,
-> #77, sbrk>>SO, da li neko ima mapu Yuge (sadasnje) ?
nije bas ono sto trazis ali mozda ce da pomogne (vec je bilo okaceno
na SEZAMU)
srj_f.gifgrafika.81nicetin,
Zdravo !
Da li mozda neko ima skrin sejver za dos koji pusta flc i fli
animacije ?
Mladen.
grafika.82pyc.guy,
-> #81, nicetin─── Da li mozda neko ima skrin sejver za dos koji pusta flc i fli
─── animacije ?
A koji mu je onda smisao ako pusta nesto na ekranu, uopste? :)
Pyc
grafika.83dikla,
-> #81, nicetin> Da li mozda neko ima skrin sejver za dos koji pusta flc i fli
> animacije ?
Verovatno misliš na plejer a ne skrin sejver !
grafika.84nicetin,
> Verovatno misliš na plejer a ne skrin sejver !
Ma kakav bre crni plejer !
Hteo bih da se animacija koju sam napravio aktivira u dos-u posle
odredjenog vremena (kao u Windows-u u Desktop-u).
Jel sad razumete ! :*)
Mladen.
grafika.85stanic,
Imam malih problema sa PhotoPaintom 5. Pokušaj da importujem
bilo kakvu sliku rezultuje otprilike sledećom porukom
A problem occured accesing a Temp file. The Temp drive
may be full.
A on naravno nije pun. Windows je 95. Bilo šta da stavim za Temp
dir u corelapp.ini, desi se ista stvar. Pomislih da Win pravi
problem zbog dimaničkog swap file-a pa mu maximum smanjim za par
desetina Mb-a no ni to. Ima li ko ideju šta bi moglo biti.
grafika.86jegor,
-> #85, stanic> A problem occured accesing a Temp file. The Temp drive
> may be full.
Moz' da bude da ti u dijalog boksu gde odredjujes koji
format ucitavas stoji *.*. To se Photo Paint-u ne dopada.
Ako oces da ucitas tiff moras izricito to da mu kazes itd.
grafika.87fancy,
Može li neko da mi pošalje spisak TT fontova u Corel Draw 6.0 koji
imaju naša slova po CP1250..?
grafika.88calex,
-> #87, fancy<!> Može li neko da mi pošalje spisak TT fontova u Corel Draw 6.0 koji
<!> imaju naša slova po CP1250..?
Ne sećam se da sam do sada video neki font koji je po 1250. To
je posao koji obavlja GDI.EXE za _original_ (CE fontove) u 311 CEE
ili fiks ako su u pitanju fontovi tipa Corelovih. Naša su na ovim
poslednjim po Unicode pa onda idu na 1250. Corel 6.0 ima mislim 1021
font, valjda su svi (osim onih sa simbolima) sa našim slovima i opet
mora da se fiksa GDI. :((( Pored njih ima 10 _velikih_ fontova koji
imaju u sebi _sve_ verzije, kao i standard Win 95 fontovi. Ako ti to
nešto znači, uz drajvere za HP 4MV ide 31 CE font koje bi Win 95 bez
problema trebalo da bači na 1250.
grafika.89mvukolic,
Ima li na Sezamu neki konvertor iz .cdr (petica) u gif, pcx, tif,...?
grafika.90hellena,
Ovim putem pozivam sve graficke entuzijaste na saradnju u
vezi grfickog i idejnog resenja etikete za nas buduci
proizvod. Sve zaineresovane molim na mail u vezi detalja.
Pozeljno je ostaviti tel. broj radi brzeg kontakta.
grafika.91supers,
-> #89, mvukolic>> Ima li na Sezamu neki konvertor iz .cdr (petica) u gif, pcx,
>> tif,...?
Takođe umoljavam za ovako nešto :)
I da nije Save as... u Corelu ;>
grafika.92mzdravkovic,
Kojim programom se prave GIF-ovi sa transparentnom bojom ?
U PC-u je ppekovic napisao da to radi LView, koga ima na SEZAM-u, ali
ja nesto nisam uspeo da ga nadjem.
grafika.93saxon,
-> #91, supers>>> Ima li na Sezamu neki konvertor iz .cdr (petica) u gif, pcx,
>>> tif,...?
>
> Takođe umoljavam za ovako nešto :)
> I da nije Save as... u Corelu ;>
Manite se ćoravog posla. Pa to ni Corel često ne ume da uradi kako
treba. Ko ne veruje neka proba na nekoj normalnoj mašini da export-uje
iole složeniji crtež kao tiff ili neku sličnu bit-mapu. Ili će da traje
dva dana sve dok vam se totalno ne zamanta u glavi od onog njegovog
peščanika, ili će na nekih 30% obavljenog posla sve da završi u
hipersvemiru. Ponekad i uspe.
grafika.94kaplan,
-> #92, mzdravkovic==> U PC-u je ppekovic napisao da to radi LView, koga ima na SEZAM-u, ali
==> ja nesto nisam uspeo da ga nadjem.
Nalazi se na brzom sezamu u : CO TEST 1 ....RE 9.166
grafika.95vitez.koja,
-> #91, supers#=> I da nije Save as... u Corelu ;>
Export..? ;)
grafika.96vitez.koja,
-> #93, saxon#=> Manite se ćoravog posla. Pa to ni Corel često ne ume da
#=> uradi kako treba. Ko ne veruje neka proba na nekoj
#=> normalnoj mašini da export-uje
Bogme, meni je export u PCX do sada radio sa vrlo dobrim uspehom.
Istina, ponekad jednostavno odustane na pola, ali uglavnom prođe.
grafika.97bojans,
Da li, poput samoraspakujuće arhive, postoji nešto kao
samoprikazujući viewer? Imam sličicu u nekom formatu i on mi
kreira EXE fajl koji kada se startuje prikaže tu sliku.
grafika.98zeljkoj,
-> #97, bojans> Da li, poput samoraspakujuće arhive, postoji nešto kao
> samoprikazujući viewer? Imam sličicu u nekom formatu i on mi
> kreira EXE fajl koji kada se startuje prikaže tu sliku.
Mogućnost da pravi samoprikazujuće :) .EXE slike ima Graphics Workshop
(imaš ga na Sezamu).
grafika.99adzem,
-> #97, bojans> Da li, poput samoraspakujuće arhive, postoji nešto kao
> samoprikazujući viewer? Imam sličicu u nekom formatu i on mi
> kreira EXE fajl koji kada se startuje prikaže tu sliku.
Graphic Workshop (GWS), DOS i Win verzija, ima tu opciju.
Ima ga na Sezamu.
grafika.100hose,
-> #90, hellenań:) Ovim putem pozivam sve graficke entuzijaste na saradnju u
ń:) vezi grfickog i idejnog resenja etikete za nas buduci
ń:) proizvod. Sve zaineresovane molim na mail u vezi detalja.
ń:) Pozeljno je ostaviti tel. broj radi brzeg kontakta.
Javljam se!
Napiši o čemu se radi,pa ću ti tražiti ostale detalje
Pozdrav HOSE!
PS.Ah da,sredsvo (program) u kome se radi nije određeno zar ne?