grafika.101d.petrovic,
Vidi šta staje u 4 KB.
giant.comgrafika.102whitie,
Radimo sa ACAD-om, teme gradjevina i po malo arhitektura. Do sada
smo stampali uglavnom na Canon-ov A4 pljuckavac. Sto ne stane u taj
format islo je kod privatnika na plotovanje perima.
Pojevtinjenje A3 pljuckavaca je pokrenulo ideju o kupovini nekog
od tih modela. Koliko ta ideja drzi vodu. Sta bi konkretno preporucili
stampac + drajver. Moze li stampa nekog mosta isl. po "rolna principu"?
grafika.103oldtimer,
-> #87, fancy> Može li neko da mi pošalje spisak TT fontova u Corel Draw 6.0 koji
> imaju naša slova po CP1250..?
Svi :) Spisak ti ne bi mnogo značio (1000 TTF + 1000 T1). Naravno,
naša slova su iznad 255 pa je potreban patch GDI ili promena kodne
strane.
grafika.104dikla,
-> #101, d.petrovic> Vidi šta staje u 4 KB.
Već vidjeno na Sezamu ovijeh dana...;)
grafika.105sbrk,
Ima li neki view-er za CGM sličice? CSHOW ne reaguje pozitivno ;)
grafika.106msavkovic,
-> #101, d.petrovic┌┌┌ Vidi šta staje u 4 KB.
Moram da odgovorim :) Vidi TI sta staje u 4KB ;)
[Redrum by Calvados/Jamm]
redrum.zipgrafika.107zormi,
-> #105, sbrk* Ima li neki view-er za CGM sličice? CSHOW ne reaguje pozitivno ;)
Viewer 95 for Windows 95 :)
Problem je što zauzima 5-13 MB zavisno od instaliranih filtara.
grafika.108hose,
Gospodo,
IMA li NEKO originalni CD COREL DRAW 4.0;COREL GALERRY,COREL ARTSHOW
itd?
AJDE ljudi javite se!
Pozdrav HOSE!
grafika.109valex,
-> #102, whitie>> Pojevtinjenje A3 pljuckavaca je pokrenulo ideju o kupovini
>> nekog od tih modela. Koliko ta ideja drzi vodu. Sta bi
>> konkretno preporucili stampac + drajver. Moze li stampa nekog
>> mosta isl. po "rolna principu"?
Ideja veoma drži vodu. Na zapadu je odomaćena duže vreme, tako da od
"peraša" A3 formata možeš još da nabaviš samo Rolanda i možda još par
modela. Smatram da bi ti neki od Houston Instruments modela radio posao.
grafika.110djcorto,
-> #109, valex>> modela. Smatram da bi ti neki od Houston Instruments modela
>> radio posao.
Apsolutno bi bilo koji od HI modela radio posao, jer teraju
sirinu 342mm, a duzinu do 4.5m (!) Naravno, postoji problem
frikcije i preciznosti kod duzih papira, mogucnost rada iz rolne
ne postoji, bar ne fabricki.
Pozovi KMA, oni ih i dalje prodaju, a imaju i sav potrosni
materijal.
Moja iskustva sa JetPro360 i 360+ su vise nego pozitivna, pa mi
ne zamerite na blagoj pristrasnosti. Drajveri za AutoCAD i
Windows postoje, s tim sto V50 i V100 modeli imaju svoje, a Jet
Pro pod Win radi kao Canon BJ 300 ili 330. Plus radi kao IBM
Proprinter, dakle emulira 24pinac.
grafika.111crncic,
-> #104, dikla >> > Vidi šta staje u 4 KB.
>> Već vidjeno na Sezamu ovijeh dana...;)
Šta radi stvar ?
grafika.112crncic,
-> #111, crncic >> >> > Vidi šta staje u 4 KB.
>> Šta radi stvar ?
Aha, sad tek spazih...
grafika.113dikla,
Koji vjuver podržava IMJ format ?
grafika.114crncic,
-> #113, dikla >> Koji vjuver podržava IMJ format ?
A .MPG ?
grafika.115calex,
-> #114, crncic<!> A .MPG ?
Onaj .IMJ nisam nigde video ali za MPG bi trebalo da postoji
gomila viewera. Na jednom shareware CD-u imam bar 3-4 komata.
grafika.116dikla,
-> #114, crncic> A .MPG ?
Teme u konferenciji PC.UTIL.3:
7.434 ->418 grafika kanki 12.08.Sub 02:21 mpeg.zip
grafika.117dikla,
-> #115, calex> Onaj .IMJ nisam nigde video
Ma stig'o mi neki Havajski skrin sejver ;)), dvesta sličica u tom
.imj formatu pa mi treba neko vjuverče da to odgledam....;)
grafika.118evlad,
-> #117, dikla<> Ma stig'o mi neki Havajski skrin sejver ;)), dvesta sličica u tom
<> .imj formatu pa mi treba neko vjuverče da to odgledam....;)
a da ga podeliš sa nama na _brzom_ ?
grafika.119zorani,
-> #118, evlad## <> Ma stig'o mi neki Havajski skrin sejver ;)), dvesta sličica u
## tom <> .imj formatu pa mi treba neko vjuverče da to odgledam....;)
##
## a da ga podeliš sa nama na _brzom_ ?
Nije dovoljno _brz_.
Koliko se ja sećam, taj skrin sejver se može deliti samo pomoću
putujućeg hard diska. ;))
grafika.120calex,
-> #117, dikla<!> Ma stig'o mi neki Havajski skrin sejver ;)), dvesta sličica u tom
<!> .imj formatu pa mi treba neko vjuverče da to odgledam....;)
Šalji da proučavamo. ;)
grafika.121dikla,
-> #118, evlad> a da ga podeliš sa nama na _brzom_ ?
Nije za ozbiljne programere, više je korisnički orjentisan....;>>
grafika.122dikla,
-> #119, zorani> Koliko se ja sećam, taj skrin sejver se može deliti samo pomoću
> putujućeg hard diska. ;))
;)))
grafika.123evlad,
-> #119, zorani<> Koliko se ja sećam, taj skrin sejver se može deliti samo pomoću
<> putujućeg hard diska. ;))
Razlog više da se pojavim u N.S. :)
grafika.124evlad,
-> #121, dikla<> Nije za ozbiljne programere, više je korisnički orjentisan....;>>
Kako je onda stigao do tebe ? ;>>
grafika.125bolid,
-> #119, zorani> Koliko se ja sećam, taj skrin sejver se može deliti samo pomoću
> putujućeg hard diska. ;))
A PTT? :)
grafika.126dikla,
-> #124, evlad> Kako je onda stigao do tebe ? ;>>
Po afinitetu....;))
grafika.127evlad,
-> #126, dikla<> Po afinitetu....;))
Upakovan u piJonirsku maramu ... ;))
grafika.128stanic,
čao mi je ako treći put čitate ovu poruku, ali mi je izuzetno važno
da dobijem odgovor na ova pitanja.
Jednog prijatelja interesuje sledeća stvar. Kupio je neku mašinu za
pravljenje klišea od polimera za flexo štampu. Ulaz za tu mašinu je
film(sa odvojenim bojama). Hoće da nabavi računar i da pripremu radi
sam. Pitanje bi bilo sledeće: kako od crteža(recimo u Corel-u ili
Ilustartoru) dobiti film ? Apsolutni laik sam u vezi svega toga, ali
mi se čini da sam negde čitao da je potreban foto osvetljivač(Linotronic)
Da li bi problem rešio laser 1200 dpi i termostabilna folija ?
Šta je to ImageSetter i čemu služi ? Isto pitanje za RIP(Raster Image
Procesor) ? Molio bih za informaciju gde se ove stvari mogu naći, po
kojim cenama ? Postoji li neka preporuka šta uzeti ? Inače tip se
bavi štampom ambalaže(papirne i na foliji). Hitno mi je.
grafika.129bmisic,
POTREBAN PROGRAM QPEG
DA LI MOZE NEKO DA GA ZAKACI
HVALA UNAPRED
grafika.130vribar,
Evo i QPEG-ica :)
Poz. VR
qpeg.arjgrafika.131duki,
Koji program mi savetujete za izradu animacije od desetak sekundi.
U pitanju je animacija u fazonu nekog crtaća.
Je l' onaj COREL-ov program za animaciju dovoljno dobar?
Kako stoje stvari sa skeniranjem gotovih crteža i onda to sklapanje
u nekom programu u gotov film?
Ajde, pomozite, ništa ne znam o animacijama.
Da... mcule ovdi.
Duki zna sve o animacijama ;).
grafika.133obrad,
-> #131, duki> Koji program mi savetujete za izradu animacije od desetak sekundi.
Animator Studio (486dx4+,16mb,300mb(ovo je minimum za udoban rad),+art
pad)
> Je l' onaj COREL-ov program za animaciju dovoljno dobar?
Ne
> Kako stoje stvari sa skeniranjem gotovih crteza i onda to sklapanje
> u nekom programu u gotov film?
Ne bi ti preporucio ovaj nacin jer moze doci do oscilacije boja.
obrad
grafika.134duki,
-> #133, obrad>>> Kako stoje stvari sa skeniranjem gotovih crteza i onda to sklapanj
>>> u nekom programu u gotov film?
>>
>>Ne bi ti preporucio ovaj nacin jer moze doci do oscilacije boja.
Ako bi bio prost crtež olovkom (tušem?), a zatim se obojadisao u nekom
programu, i tako crtež po crtež, jel tako nešto pametno i izvodljivo?
mcule
grafika.135obrad,
Danas je jedan od NAJznacajnijih dana u istoriji pc animacionih
programa pojavio se program za 3d modeling i animaciju sa SGI
grafickih stanica SoftImage-ov Creative Environment.Svi koji su
gledali "Park iz doba Jure","Masku","Smrt joj dobro stoji" itd...
mogli su da vide moc ovog programa i snagu njegovog
renderinga,modelinga (jedini bolji program za modeling na silikonu je
alias) i animacije.Program (ovo je prepisano iz danasnje poruke sa
pro-a(news(2.683)) radi pod Windows NT-om (3.51) zahteva za udoban rad 64mb
ram-a i 3d akceleratorsku kartu (npr. matrox,real 3d itd..),cena je
7.795 $.Moj drug iz kanade koji je probao Soft image za PC (beta)
kaze da program radi dobro i sa 32 mb ram-a.ReyTRACING,Splajnovi,meta
clej(organik modeling),inverzna kinematika,dinamicka kinematika,
savrsena kontrola objekata,svetla i kamere itd...,su stvari koje
izdvajaju ovaj paket.
obrad
grafika.136iznogud,
-> #135, obrad:: Danas je jedan od NAJznacajnijih dana u istoriji pc animacionih
:: programa pojavio se program za 3d modeling i animaciju sa SGI
:: grafickih stanica SoftImage-ov Creative Environment.Svi koji su
Malo off-topic, ali... Jel' SoftImage beše ona firma koju je
Microsoft kupio pre nekog vremena kako bi parirao SG-u?
grafika.137kdunav,
Zašto vam/nam je prazan dos/graphics ?
grafika.138vlad,
-> #137, kdunav> Zašto vam/nam je prazan dos/graphics ?
Fale lepe slicice? Da ljuljnem jedno dvajes' mega, onako za zagrevanje? B)
grafika.139vstan,
-> #138, vlad> Fale lepe slicice? Da ljuljnem jedno dvajes' mega, onako za
> zagrevanje? B)
Jel ONIH ?
grafika.140vlad,
-> #139, vstan> Jel ONIH ?
Nogekako, al' kao sto rekoh izabranih po iskljucivo estetskim &
profesionalnim kriterijumima B).
grafika.141soul,
Kako trenutno nema starih tomova conf., pa nije
moguće skidati fajlove koji su bili zakačeni (a
znam da je među njima bilo ono što mi treba),
molim za pomoć:
Potreban mi je mali i brz GIF viewer, koji
sam prepoznaje karticu (podržava SVGA modove
bez posebne instalacije). Ako ima i neke
fade in/out efekte, još bolje. :)
(Potreban mi je za neku vrstu prezentacije-
demo programa).
QPEG otpada jer traži bar VESA kompatibilnost
da bi pokazao SVGA sliku. Imam i neki stari
VGASHOW koji vrlo sporo iscrtava sliku, i
pri tom nema mogućnost da ćuti dok je ne iscrta,
pa da je onda ispljune, tako da to sve prilično
trulo izgleda.
Ako i nemate fajl, dajte barem kakav pointer,
da znam šta da tražim.
10x, DM
grafika.142crncic,
-> #138, vlad>> Fale lepe slicice? Da ljuljnem jedno dvajes' mega, onako za zagrevanje?
Imam jedan CD... Cirka 400 MB gifova, onih ;)
Ostalo su .mpg filmčići uz koje, normalno, idu i zvučni zapisi
stenjanja, jecanja i ostalih krikova u obliku .wav fajlova.
Jel' CD ROM na serveru zauzet ovih dana ? :)
grafika.143banga,
-> #142, crncic>>> Fale lepe slicice? Da ljuljnem jedno dvajes' mega, onako za
> zagrevanje?
>
> Imam jedan CD... Cirka 400 MB gifova, onih ;)
> Ostalo su .mpg filmcici uz koje, normalno, idu i zvucni zapisi
> stenjanja, jecanja i ostalih krikova u obliku .wav fajlova.
Slike golih (nagih) i lepih zena mogu da budu i umetnost. Mislim da je
vlad na to mislio, a ne na porno, koji je ustvari jedna od najgorih
vrsta kica :)
grafika.144crncic,
-> #143, banga>> Slike golih (nagih) i lepih zena mogu da budu i umetnost. Mislim da
>> vlad na to mislio, a ne na porno, koji je ustvari jedna od najgorih
Znam šta je Vlad mislio ;)
Ne boj se, ima i tih 'umetničkih', možda čak i najviše...
Sve je podeljeno u par direktorijuma, girls, hard, medium, sexy.
grafika.145space.ace,
-> #141, soul\\* QPEG otpada jer traži bar VESA kompatibilnost
\\* Ako i nemate fajl, dajte barem kakav pointer,
\\* da znam šta da tražim.
Interesuje li te PICEM, programčić za gledanje slika GIF, PCX, BMP,...
Mogu ti reći da brzo iscrtava slidže.
Ako treba, viči :)
grafika.146vlad,
-> #143, banga> Slike golih (nagih) i lepih zena mogu da budu i umetnost. Mislim da
> je vlad na to mislio, a ne na porno, koji je ustvari jedna od
> najgorih vrsta kica :)
Da, na to sam upravo mislio. Jeste da sam erotoman B) ali znam sta spada u
umetnost, odnosno u dir na jednom ozbiljnom BBS-u.
grafika.147banga,
-> #146, vlad> Da, na to sam upravo mislio. Jeste da sam erotoman B) ali znam
> sta spada u umetnost, odnosno u dir na jednom ozbiljnom BBS-u.
:)
Skinuo sam neke tvoje zenske i napravio probnu WWW prez. Da li imas
nesto protiv da to stavim u javnost, naravno pise da sam ih skinuo sa
PRO od tebe :)
grafika.148soul,
-> #145, space.aceSubj: PICEM/Viči ako treba...
Smatraj se prozvanim. :)
grafika.149aleck,
-> #147, banga# Skinuo sam neke tvoje zenske i napravio probnu WWW prez. Da li imas
# nesto protiv da to stavim u javnost, naravno pise da sam ih skinuo sa
# PRO od tebe :)
Ccc...u tim godinama...:))) Ima i na mom home page-u lepih stvari,
mada su pomalo obučene(http://galeb.etf.bg.ac.yu/~aleck/ ).
grafika.150mcule,
Ima li neko uputstvo za Animator Pro 2.0?
Da li je takvo uputstvo izlazilo kao umetak ranije u Racunarima?
grafika.151vlad,
-> #147, banga> Skinuo sam neke tvoje zenske i napravio probnu WWW prez. Da li imas
> nesto protiv da to stavim u javnost, naravno pise da sam ih skinuo
> sa PRO od tebe :)
Naravno da nemam nista protiv. Te zenske su public domain, da ne kazem
freeware B). Moje pominjanje u vezi istih ni malo ne smeta, tim skenovima
mogu samo da se ponosim B).
grafika.152space.ace,
E, kome ono trebalo... PICEM :))))
picem.arjgrafika.153imangovski,
Pitanje pocetnika u 3d-studio-u:
kako da startujem animaciju kad je izrendam?
grafika.154crncic,
-> #153, imangovski>> Pitanje pocetnika u 3d-studio-u:
>> kako da startujem animaciju kad je izrendam?
Hmm, i mene interesuje, nikad do sad nisam uspeo da je startam ;)
NHF, tebe verovatno interesuje kako da pogledaš flik nakon renderinga,
možeš direktno iz 3DSa, Menu Render/View/Flic, onda otvori flik fajl
pod kojim si snimio materijal. Btw, drugi put u PCUSER:cad.
grafika.156ivanr,
┌─────────────────────────────┐
│ TrueColors v1.2a STEALTH │
└─────────────────────────────┘
Very small TSR (256 bytes)
that helps you choose 16 out
of 262144 colors for your DOS
text modes. Sets up system
palette as you wish. It also
monitors program execution
and restores system palette
after each program is done.
NO MORE UGLY COLORS ON YOUR
MONITORS!
───────────────────────────────
Copyright (C)1995 Ivan Ristic
(novija verzija od one u dir-u)
tclrs12s.arjgrafika.157apostol,
-> #156, ivanrRe: Truecolors, TrueMouse, Easy Install
E, za ove programčiće ti svaka čast! True Mouse je super, Easy
Install mi štedi sate rada!
Keep up the good job!
E1 O:-)
grafika.158calex,
-> #156, ivanr<!> ┌─────────────────────────────┐
<!> │ TrueColors v1.2a STEALTH │
<!> └─────────────────────────────┘
Fajl prebačen u dir.
dos\utility\*.*
------------------
tclrs12s.arj 20k ű Izbor boja za prikaz u tekst modu (ivanr)
grafika.159space.ace,
Zašto neće Fractal Design Painter 2.0 da mi radi sa 8Mb RAM-a i 25Mb swap
fajla u Windows-u 3.1?
U dokumentaciji, kao i pri samoj instalaciji piše da mu je minimum requirement
4MB RAM-a?
Ubiću se...
grafika.160dkaralic,
Molio bih nekoga ko koristi Photoshop 3.0 da mi objasni na koji način
se može boja pozadine pretvoriti u transparetnu boju tj. providnu
boju. Druga varijanta je kako jedan deo slike da bude transparentan.
U preference odelju postoji deo za TRANSPARENCY, ali nisam imao
dovoljno vremena da probam i testiram.
Pozdrav Dragan.
grafika.161marec,
-> #160, dkaralic> Molio bih nekoga ko koristi Photoshop 3.0 da mi objasni na koji način
> se može boja pozadine pretvoriti u transparetnu boju tj. providnu
> boju. Druga varijanta je kako jedan deo slike da bude transparentan.
Ako sam shvatio problem:
Selektuj pozadinu uz pomoć Magic Wand Tool-a.
Toleranciju selektovanja piksela povećavaš u Tool Options.
Naredbom Paste Into ubaci ono što hoćeš preko pozadine.
U paleti Layers menjaj klizač za Transparency pa će ti rezultat biti jasan.
Ako želiš da snimiš sliku koja će imati providnu pozadinu u nekom drugom
progamu (npr. u Quarku), princip je sledeći:
Selektuj pozadinu uz pomoć Magic Wand Tool-a.
Toleranciju selektovanja piksela povećavaš u Tool Options.
Ivertuj selekciju.
U paleti Paths daj komandu Make Path, a zatim Save Path. Path Tolerance podesi
između 1 i 2 pixela.
Sliku snimi kao EPS, a u Save As dijalogu podesi Clipping path na ime patha
koje si zadao u prethodnom delu rada. Ako je slika kolor, prethodbo je prebaci
u CMYK mod. DCS treba da je On. Encoding podesi na ASCII, a ako je PS izlazni
uređaj Level 2, možeš i na JPEG maximum quality.
Ovakvu sliku možeš koristiti u svim programima koji podržavaju PostScript i
odštampati na PS štampačima. Slika će biti providna svuda oko Patha koji si
zadao pri snimanju. Quark ovo guta uvek, a Freehand providnu površinu
prikazuje crno, ali je dobro štampa. Corel nisam probao jer mu, kad je PS u
pitanju, baš i ne verujem.
Ranko Tomić, studio Art Plus, 641-224.
grafika.162dkaralic,
-> #161, marec> Sliku snimi kao EPS, a u Save As dijalogu podesi Clipping path na ime patha
> koje si zadao u prethodnom delu rada. Ako je slika kolor, prethodbo je
> prebaci u CMYK mod. DCS treba da je On. Encoding podesi na ASCII, a ako je
> PS izlazni uređaj Level 2, možeš i na JPEG maximum quality.
Kada sam mislio da pozadina ili deo pozadine bude providan mislio sam baš u
GIF formatu i to iz razloga korišćenja u WWW prezentaciji, odnosno da ta slika
bude uključena u neki .htm(l) dokument. To nisam ranije spomenuo. Pokušaću
prethodno da testiram ovo što si mi napisao.
Hvala Dragan.
grafika.163spantic,
-> #162, dkaralic> Kada sam mislio da pozadina ili deo pozadine bude providan mislio sam baš u
> GIF formatu i to iz razloga korišćenja u WWW prezentaciji, odnosno da ta
Bolje probaj program Lview. Ima ga i na Sezamu.
grafika.164dkaralic,
-> #163, spantic> Bolje probaj program Lview. Ima ga i na Sezamu.
Hvala. Probaću da ga prebacim i isprobam.
Dragan.
grafika.165dkaralic,
-> #164, dkaralicU međuvremenu sam pokušao da pronađem program pod imenom Lview, ali
ga nažalost nisam našao. U kom direktorijumu ili uz koju poruku se
nalazi ovaj fajl.
Pozdrav Dragan.
grafika.166dkaralic,
-> #163, spantic> Bolje probaj program Lview. Ima ga i na Sezamu.
U međuvremenu sam pogledao na Pro-u i tamo ga našao. Bilo bi fino da se taj
program nađe i na Net-u.
Dragan.
grafika.167banga,
-> #165, dkaralic> U meduvremenu sam pokusao da pronadem program pod imenom Lview,
> ali ga nazalost nisam nasao. U kom direktorijumu ili uz koju
> poruku se
Ima ga na PRO u W:\graph
grafika.168dkaralic,
-> #167, banga> Ima ga na PRO u W:Đgraph
Našao, probao i uspeo.
Hvala.
grafika.169calex,
-> #167, banga<!> Ima ga na PRO u W:\graph
Ma odavno stoji ovde ali nikako da stignem da ga prijavim. :((
- novo -
windows\graph\*.*
------------------
lviewp1b.zip 306k LView: pregled slika, pravi transparentne .GIF
About LView Pro 1.B Copyright 1993-1995 Leonardo Haddad Loureiro.
All Rights Reserved.
Major characteristics:
LView Pro is an image file editor for Microsoft Windows 3.1,
Win32s and Windows NT. It loads/saves image files in: JPEG JFIF,
GIF 87a/89a, TIFF, Truevision Targa, Windows and OS/2 BMP,
ZSoft's PCX, and PBMPLUS' PBM, PGM and PPM formats.
grafika.170iboris,
Da li neko možda radi sa programom Micro CADAM+ v14.0 ?
grafika.171mikis,
-> #162, dkaralic+> Kada sam mislio da pozadina ili deo pozadine bude providan mislio sam
+> baš u GIF formatu i to iz razloga korišćenja u WWW prezentaciji, odnosno da
+> ta slika bude uključena u neki .htm(l) dokument.
To ne možeš izvesti direktno u PhotoShopu (ustvari, na Macu može, uz
odgovarajući PlugIn), već skini odnekud LView Pro, šerver program za obradu
slika koji ima baš to što ti je potrebno, kao i mogućnost snimanja
Interlaced GIF slika (takođe veoma korisno za WWW).
grafika.172jppttica,
Zna li iko za neki program koji prebacuje iz normalnog formata (GIF
TIF PCX ) u neki od ovih PIF,CGM,SHD,CHF. Znam da COREL poznaje
PIF ali ne mogu da ga instaliram na ovoj makini (imam samo 6-7 Mb).
grafika.173zkos,
Miskim da COrel XARA rešava problem.
grafika.174violator,
Kako konvertovati sliku (gif, pcx isl.) u .ico file? Tj. kojim
programom... :) I jedno potpitanje, koliki je .ico fajl?
grafika.175vstan,
-> #174, violator> I jedno potpitanje, koliki je .ico fajl?
Oko 768
grafika.176rvranic,
-> #174, violator> Kako konvertovati sliku (gif, pcx isl.) u .ico file? Tj. kojim
> programom... :) I jedno potpitanje, koliki je .ico fajl?
Posao ćeš završiti sa Graphic Workshop (za dos ili win).
grafika.177ivko,
-> #176, rvranicTako je , i ja kazem tako - Graphics Workshop (bolje onaj za
Win). Kako? Udjes u program gde obradjujes sliku u nekom drugom
formatu i preko clipboard-a ga prebacis u Workshop gde obradjues
ikonu.
grafika.178djanjusevic,
Vibrant drajveri za 3ds3/4 verzija 1.1.0 12/95
id124110.zipgrafika.179crncic,
-> #178, djanjusevic>> Vibrant drajveri za 3ds3/4 verzija 1.1.0 12/95
Hvala, hvala, mada možemo i bolje :) ajmo ljudi, ko može da dovuče...
grafika.180djanjusevic,
-> #179, crncicDJ> >> Vibrant drajveri za 3ds3/4 verzija 1.1.0 12/95
DJ>
DJ> Hvala, hvala, mada mozemo i bolje :) ajmo ljudi, ko moze da
DJ> dovuce...
Novijih na Vibrantovom site-u nema ...
grafika.181dzakic,
windows\graph\h*.*
------------------
hjmorph.zip 1225k ű HiJaak Morph: transformacija iz jedne slike u drugu (W95)
Morphologic transformation is used to smoothly transform one image to
another. An almost textbook example of this sort of transformation is shown
in a popular videoclip, Black Or White by Michael Jackson, where the faces
of different people change one into another. From a user viewpoint, this
transformation can be described as a point-to-point and area-to-area
transition of one image into another. For example, when one face transforms
to another face, one should set the transition of the nose to nose, the
left eye to left eye, the outline of the initial face to the outline of the
destination face and so on.
Radi samo na Win95, ne i na NT-u.
grafika.182sqweaky,
Koji program pusta .mov animacije?
milos
grafika.183zvezdan,
-> #182, sqweaky>> Koji program pusta .mov animacije?
APPLE Quick Time.
grafika.184sqweaky,
-> #183, zvezdan>> Koji program pusta .mov animacije?
>APPLE Quick Time.
Hvala :), a sada logicni nastavak:
Gde mogu da ga nadjem (a da ne idem kod pirata)?
milos
grafika.185crncic,
-> #182, sqweaky>> Koji program pusta .mov animacije?
Npr. Apple QuickTime for Win.
grafika.186miroslavn,
Koji program moze da cita .qt fajlove (animacije valjda) ?
grafika.187djcorto,
-> #186, miroslavn> Koji program moze da cita .qt fajlove (animacije valjda) ?
Nisu animacije, nego VR (Virtual rality) animacije.
Apple QuickTime VR. Na Macu kako treba, pod Win kako-tako.
Zapanjujuce ;>
grafika.188mdimitrijevic,
Ima li neko sliku KAMIONA, moze i objekat za 3D Studio.
Pozdrav,
Marjan
grafika.189bokir,
Nabavio sam 3D Studio 3.0, sve lepo instalirao, a kad sam ga startovao, on
izbaci nesto kao:
Abnormal Termination : Device not Available
CS:EIP = 000F:0000xxxx
E, sad, ja sam pregledao 3DS.SET i sve mi se cini da je jedina stvar koju nemam
stampac, ali mi izgleda glupo da zbog toga nece da radi.
Jel' moze neko da mi pomogne oko ovoga?
Usput: Imam 386 DX na 40MHz sa 4MB RAM-a i 80MB slobodno na hard disku.
(I jos emulator 387 koprocesora)
grafika.190mmisic,
-> #189, bokir> Nabavio sam 3D Studio 3.0, sve lepo instalirao, a kad sam ga startovao, on
> izbaci nesto kao:
> Abnormal Termination : Device not Available
> CS:EIP = 000F:0000xxxx
Verovatno nije crack-ovan, pokušaj da nadješ crack fajl i startuj ga
grafika.191johnnya,
-> #189, bokir >> Nabavio sam 3D Studio 3.0, sve lepo instalirao, a kad sam ga startovao,
>> on izbaci nesto kao:
>> Abnormal Termination : Device not Available
>> CS:EIP = 000F:0000xxxx
Ako je program CRACK-ovan, probaj da podigneš VESA driver
za svoju video karticu, mene je to gušilo...
grafika.192biki,
-> #189, bokir>> (I jos emulator 387 koprocesora)
3DS3 NE moze da radi bez koprocesora.
LP M
grafika.194yogi,
e ljudi da li neko ima neki DTP program /ventura......./
ako ima neka mi ostavi mail
pa da skinem!!!!!
grafika.195calex,
- novo -
windows\util\*.*
------------------
zrfw751.zip 895k ZR FileWorks MultiMedia 7.5: File utility za Windows
ZRFW75.ZIP - ZR FileWorks MultiMedia 7.5
ZIP, ARC, ARJ, LZH, ZOO compression util.
UUE + MIME encode, decode, merge, extract
JPEG, GIF, Bmp, etc. multi-session viewer
with MOVING pictures with autopan, SLIDE
SHOWS of open pictures, multiple image
edit capabilities. Also simutaneous plays
AVI, MOV, MPEG movies and pictures. Plays
sound files (WAV, MIDI) w/ compression,
+file splitter +ReaddWin +games and more.
grafika.196biber,
>> ...., ali KAKO da podignem drajver kad niceg
>> slicnog nema ni u jednom direktorijumu ?!!
Kucas 3ds vibcfg
Time ulazis u program za podesavanje drajvera.
grafika.197biber,
-> #195, calex>> zrfw751.zip 895k ZR FileWorks MultiMedia 7.5: File utility za Windows
Jos samo napisi u descriptionu za koji je windows.
Svojevremeno sam sa Sezama skinuo Sound Gadget od preko megabajta duzine,
jer je pisalo da je za windows, ali se ispostavilo da trazi NT ili 95.
Pa sam te onda spominjao ;>
grafika.198marec,
-> #194, yogi> e ljudi da li neko ima neki DTP program /ventura......./
> ako ima neka mi ostavi mail
> pa da skinem!!!!!
A što ne odeš do pirata?
grafika.199marec,
Prilažem sw raytracing program koji sam dobio na CD uz španski časopis
"PCmania".
U readme fajlu piše sve, pozdravlja vas Ranx.
raysmith.zipgrafika.200calex,
-> #197, biber<!> Jos samo napisi u descriptionu za koji je windows.
Uglavnom pomenem ako program baš traži neku specijalnu verziju,
radi samo sa 95 ili NT, ili ne radi na 311.
<!> jer je pisalo da je za windows, ali se ispostavilo da trazi NT ili 95.
<!> Pa sam te onda spominjao ;>
Mene si spominjao? ;)) Ovaj fajl je u diru od prošlog leta a tada
nisam imao nikakve veze sa tim. :) Drugi put spominji odgovarajuće
osobe. ;>
grafika.201calex,
- novo -
windows\graph\*.*
------------------
polyv220.zip 407k PolyView v2.20 for Win95/NT: pregled i konverzija slika
PolyView V2.20 by Polybytes. Shareware BMP,
GIF, JPEG, photo-cd, PNG, and TIFF graphics
viewer, file conversion, and printing utility
for Windows NT and Windows 95.
Pojavila se i verzija 2.30, ali je bila sa greškom u jednom fajlu
pa je sklonjena tamo gde sam je našao. Ako neko ima ispravnu verziju..
grafika.202calex,
- novo -
dos\graphics\*.*
------------------
neop32.zip 648k NeoPaint v3.2, program za crtanje (PCX, GIF, TIFF)
NeoPaint 3.2 - A complete image editing/paint
program for DOS! Includes powerful features
and naturalistic tools (such as oil and water
colors) usually found only in more costly
apps. Resolutions up to 24-bit. Supports PCX,
TIFF, BMP, GIF formats. SIA Awards runner-up,
Ziff-Davis/PC Mag. s/w awards finalist 1994.
Drivers for 300+ printers. Easy to use. Reqs:
DOS 3.1+; 640K+; Hard disk; mouse; Herc.mono,
EGA/VGA/SVGA graphics card & monitor.
readme.zipgrafika.203biber,
-> #202, calex>> neop32.zip 648k NeoPaint v3.2, program za crtanje (PCX, GIF, TIFF)
Moze li da radi sa slikama od nekoliko desetina Mb ?
Tj. ume li da swapuje na disk?