grafika.413swix,
-> #407, kiklop-=> Zna li neko da mi preporuči neki program koji ima mogućnost
-=> konverzije nekog od grafičkih formata u wmf (Windows Meta File)
-=> format? Molio bih odogovor čim prije :)
Ima Adobe neki program (ili beše Aldus ????), koji ni neznam kako se zove
(valjda nešto ili na I ili na S :).
Uglavnom ubacivao sam bitmap slike u njega, koje on konvertuje u 256-bojnu :)
vektorsku sliku. To sam kasnije ubacivao (copy&paste) u Corel, smanjivo i
povećavo i to je voistinu bio vektor :)))
EEEE sad, moraćete nekog drugog da pitate kako se zove, a ja ću takođe
gledati da saznam.
Pozdrav!
p.s. Ipak tako nešto postoji
grafika.414ranx,
-> #413, swix> Ima Adobe neki program (ili beše Aldus ????), koji ni neznam kako se zove
Dragi dječarci, Adobe Streamline se program za vektorizaciju zove. Snima
vektore kao Adobe Illustrator (AI) format, koji se bez frke uvlači u svaki
iole ozbiljan programa za vektorsko crtanje.
Ista se može obaviti i u Photoshopu, komandom Make Work Path, pa onda
Export->Paths to Illustrator.
Ima još načina, al me mrzi da pišem...
grafika.415swix,
-> #414, ranx-=>> Ima Adobe neki program (ili beše Aldus ????), koji ni neznam kako se
-=> zove
-=> Dragi dječarci, Adobe Streamline se program za vektorizaciju zove. Snima
-=> vektore kao Adobe Illustrator (AI) format, koji se bez frke uvlači u
-=> svaki iole ozbiljan programa za vektorsko crtanje.
-=>
-=> Ista se može obaviti i u Photoshopu, komandom Make Work Path, pa onda
-=> Export->Paths to Illustrator.
-=>
-=> Ima još načina, al me mrzi da pišem...
Mora se priznati da sam bio vrloooo blizu :))))
Jeli jel on samostalna aplikacija ili ide kao prilog uz još nešto?
Koja je najnovija verzija?
Pozdrav!
grafika.416nenad,
-> #406, isekulovic> Pod 'itno potreban celokupan potreban PD ili SW softver (ili pointer
> na softver) neophodan/potreban/dovoljan za funkcionisanje Genius rucnog
> skenera. Ako neko moze da pomogne nek baci poruku ovde ili u mail, po
> moguctstvu do ponedeljka uvece. Hvala unapred.
Drajver za OS/2 ti, pretpostavljam, ne završava posao? :)
grafika.417devugo,
Trebaju mi DRAJVERI za VIDEO KARTICU:
TRIDENT-9400 VLBus !
Unapred hvala!
Pozdrav DEVUGO!
grafika.418isekulovic,
-> #412, swix>> Oznaka????????
Moguce da cu odvaliti, apsolutno sam neupucen u materiju, a
do skenera ne mogu doci pre nego sto budem morao instalirati
potreban softver. Oznaka kako sam je ja dobio glasi: Genius 105
Pro Jumbo. Molio bih ako iko koristi rucni Genius skener da mi
se javi.
grafika.419isekulovic,
-> #416, nenad>>Drajver za OS/2 ti, pretpostavljam, ne zavrsava posao? :)
Nazalost ne.
grafika.420swix,
-> #418, isekulovic-=>>> Oznaka????????
-=>
-=> Moguce da cu odvaliti, apsolutno sam neupucen u materiju, a
-=> do skenera ne mogu doci pre nego sto budem morao instalirati
-=> potreban softver. Oznaka kako sam je ja dobio glasi: Genius 105
-=> Pro Jumbo. Molio bih ako iko koristi rucni Genius skener da mi
-=> se javi.
Ima ortak neki takav skener. a na disketi ima drajvere za nekoliko "vrsta".
Mozda se desi pa da ima i za 105.
U svakom slucaju cu javiti.
grafika.421ranx,
-> #415, swix> Jeli jel on samostalna aplikacija ili ide kao prilog uz još nešto?
> Koja je najnovija verzija?
Samostalna aplikacija, poslednja verzija 3.0, instalacija zauzima jednu HD
disketu.
grafika.422orlic,
-> #411, tores
To> Pored toga, svi programi koji mogu da procitaju WMF mogu da procitaju
To> i BMP (jer su to Windows izmisljotine) pa mu svakako nije trebalo da
To> "konvertuje" bitmapu u WMF da bi mogao negde da je ucita nego upravo
To> da bi mogao sa WMF fajlom da uradi ono sto sa bitmapom ne moze. E, a
To> to ne moze.
E pa nije da ne moze, zavisi od bitmape. Koriscenjem programa Adobe
Streamline ili Corel Trace... E da li ce rezultati biti zadovoljavajuci, to
je druga prica... :)
grafika.423miko,
Jedno pitanje.
Zna li neko nesto vise (citaj: bilo sta) da mi napise o VRML formatu slika?
Dakle, to bi valjda trebalo da bude nesto u fazonu
_Virtual_Reality_Who_Knows_What_
Zaduzio me jedan prijatelj da priupitam ovde u vezi sa tim, posto je
on pronasao na internetu neke slike tog formata, ali valjda ne moze
da ih gleda ili sta vec, pa ako neko zna da li ima neki program za
to i sta je to ustvari ...
grafika.424swix,
-> #423, miko-=> Zna li neko nesto vise (citaj: bilo sta) da mi napise o VRML formatu
-=> slika?
-=> Dakle, to bi valjda trebalo da bude nesto u fazonu
-=> _Virtual_Reality_Who_Knows_What_
To mu valjda dođe Virtual Reality Markup Language i nije samo slika :), već
neka nadogradnja na standardni HTML.
grafika.425bokili,
Skinuo sam zanimljiv program sa interneta.Program za podesavanje
ferkvencije osvezavanja ekrana pod ``````dos-om````````.
UTISKE POSALJITE NA MAIL.
bokili(Ufo lives!!)
s3.zipgrafika.426jjerry,
Hi...mozda ovo i ne spada u ovu temu ali evo ga :
Dal' neko ima neki efekat za 3D Studio koji vrlo verno (i
animirano) docarava efekat vode,vatre i leda ?
Pozdrav !
grafika.427djcorto,
-> #424, swix> To mu valjda dode Virtual Reality Markup Language i nije samo
> slika :), vec neka nadogradnja na standardni HTML.
To mu dodje Virtual Reality Modeling Language i jeste kao HTML,
ali za 3D. Moze se gledati, i online, sa odgovarajucim PLUGINom,
dovoljno brzom masinom i dovoljno brzom modemskom vezom. Kod nas,
tesko. Ne radi se o slici, vec o interaktivnom 3D modelu, kroz
koji setas, otvaras vrata, pritisak dugmice, moze se cuti i zvuk,
pravi VR bez kacige ili naocara. Naravno, sa njima je jos bolje...
Da ne tupim, objavise Mikroracunari moj clanak na istu temu u
drugom ili trecem broju ... tako da ne mogu da ga okacim ovde.
Posto je Silicon Graphics jedan od rodonacelnika VRMLa, bas sve
o istome imate na www.sgi.com. Samo pazljivo - treba vrlo brza
masina sa puuuno memorije i sa veoooma brzom grafikom. Kacenje
preko Euneta i 28800 modem vrlo pozeljni, osim ako imate mnooogo
vremena.
vrl.zipgrafika.428djcorto,
Uz prethodnu poruku sam okacio jedan VRML, moj projekat,
izvezen iz ArchiCADa. Uz ovu sledi nesto nadjeno po Internetu,
u Mac BinHex formatu.
appleb~1.hqxgrafika.430guta,
ACDSee ver 2.0
Veliko unapređenje najbržeg programa za pregled slika:
- explorer-like browser
- thumbnail preview
- puno novih opcija za pregled...
- još je brži :)
acdc3220.exegrafika.431ddamir,
-> #428, djcorto> Uz prethodnu poruku sam okacio jedan VRML, moj projekat,
>izvezen iz ArchiCADa. Uz ovu sledi nesto nadjeno po Internetu,
>u Mac BinHex formatu.
Pitanje koje nema veze sa VRML-om: Gde si nabavio ArchiCad?
Kod proizvodjaca, domacih distributera ili domacih "distributera"?
Svojevremeno su ga nahvalili, a s obzirom na prilicnu
neupotrebljivost ostalih programa slicne namene, moram priznati da
sam radoznao. :)
grafika.432nenad,
-> #427, djcorto> Da ne tupim, objavise Mikroracunari moj clanak na istu temu u
> drugom ili trecem broju ... tako da ne mogu da ga okacim ovde.
Osim ako nisi potpisao ugovor sa njima u kome se to eksplicitno
zabranjuje, možeš ga slobodno objaviti. Autor ne gubi pravo na
svoje autorsko delo objavljivanjem u nekom časopisu.
Znam za slučaj kada sam pitao neke strane autore da prenesem neke
njihove tekstove na Sezam, lično su mi odgovorili i nikakvih
problema nije bilo - jedini uslov je bio da navedem i gde je
članak originalno objavljen.
grafika.433madamov,
-> #432, nenad> Osim ako nisi potpisao ugovor sa njima u kome se to eksplicitno
> zabranjuje, možeš ga slobodno objaviti.
Netačno, još dok sam pisao za Vreme (Kompjutera) sam doznao za fakat da si se
trenutkom predaje teksta gloduru odrekao svakog prava na njega. koliko znam,
nita se po tom pitanju nije menjalo. Autori koje pominješ možda imaju dogovor
sa kućom za koju su pisali da smeju d aobjavljuju članke, po defaultu za naše
uslove je da ne sme, tj. da bih morao da tražim dozvolu od časopisa za reprint.
grafika.434ivan,
Trodimenzionalna animacija
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Da bi ste je pogledali u 3D-u, potrebne su vam 3D naočare.
I to: Levo oko - Crveno; Desno oko - Plavo...
Koliko se ja sećam jedino 3D naočare od
filma Freddy's Dead: The Final Nightmare
odogovaraju ovoj animaciji...
Ekstenzija: FLI
3d_fli.arjgrafika.435djcorto,
-> #431, ddamir> Pitanje koje nema veze sa VRML-om: Gde si nabavio ArchiCad?
> Kod proizvodjaca, domacih distributera ili domacih
> "distributera"?
Nisam ja, nego firma u kojoj radim, legalno i po ceni :)
BTW, radim i kao Tech Support za isti, pa pitaj :)
A bice ga (nas) i na Sajmu, na Vincinom standu. Svrni -
i svi ostali koje zanima, naravno :)
Domaci distributer je, inace, hiCAD iz Novog Sada, email adresa
hajzla@eunet.yu. Ako se obratite direktno Graphisoftu, poslace vas
nazad. NS je ipak blize od Budimpeste :).
> Svojevremeno su ga nahvalili, a s obzirom na prilicnu
> neupotrebljivost ostalih programa slicne namene, moram priznati
> da sam radoznao. :)
Nije bas lepo hvaliti, ali mogu samo da kazem da sam posle skoro
10 godina divnog druzenja sa AutoCADom i njegovim dodacima bez trunke
grize savesti presao na ArchiCAD. Ukratko, to je sve sto jednom
arhitekti treba.
Svrati pa vidi :)
grafika.436gogica,
Da li neko zna gde se potpisuje Vuepro50 posle 21 dan. Prestao da radi,
u stvari, izbaci puno znakova $ i sa njima zacrni ceo ekran.
grafika.437ranx,
Jutros skinuh sa interneta GifAnimator by Microsoft - program za pravljenje
animiranih gifova.
Učitava Avi ili Gif pojedinačne slike.
gifani.exegrafika.438chill,
Postoji li neki program za konvertovanje animacija?
(FLI u AVI, MOV u AVI i sl.)
grafika.439gmatic,
-> #438, chill==> Postoji li neki program za konvertovanje animacija?
==> (FLI u AVI, MOV u AVI i sl.)
Vidi u dir-u dos\graphics
grafika.440bokili,
Ako neko ima s3virge karticu ili diamond stealth 2000 3d mislim
da ce oco pomoci.naj noviji drajveri sa interneta.
sve [pohvale} u mail.
s3.arjgrafika.441bokili,
ISPRAVKA PORUKE 1.440 ZBOG LOSEG ARHIVERA.Evo saljem opet
drajvere za diamond stealth 2000,ili za s3 virge.
diamond.zipgrafika.442tdjerdj,
PHOTOSHOP: KAIS POWER TIPS & TRICS
Gospodo, ovo sam iskopao sa nekog CD-a. Ima ovoga dosta pa samo da
pitam da li ste zainteresovani. A mozda je vec i bilo. Jos nesto:
nigde nista ne pise o distribuciji istog ...?
Pozdrav Tdjerdj
photo.arjgrafika.443guta,
- novo -
windows\font\*.*
------------------
fonto.zip 734k ű Font-O-Matic: odličan browser za fontove, '97 look (W95)
Font-O-Matic v1.0 (02. May 97.)
-------------------------------
Vrlo upotrebljiv browser (bolje rečeno explorer) za instalirane fontove,
i ekranske i za štampač. Prikazuje fontove po porodicama, kategorijama,
sličnosti...
grafika.444mmisic,
-> #438, chill> Postoji li neki program za konvertovanje animacija?
> (FLI u AVI, MOV u AVI i sl.)
Adobe Premiere.
grafika.445gmatic,
Zna li neko neki omanji *.mpg citac?
grafika.446djcorto,
Najnovija verzija QuickTimeVR za Windows, 2.1.2. Sadrzi i
PlugIn za Netscape i Explorer.
qteasy32.exegrafika.447r.i.s,
Cini mi se da je neko trazio omanji MPEG player.
Evo jednog bas omanjeg MPEG playera za DOS.
Doduse, nisam siguran da li ce raditi bas sa svim
tipovima MPEG formata.
fmpeg.rargrafika.448r.i.s,
Video for Dos 1.1 C
Ovo cudo sluzi za prikazivanje veceg broja raznih formata
slika i animacija iz dos-a, a takodje ima i mogucnost konverzije
iz nekih tipova animacije u druge.
U istom paketu je i DMPEG za prikazivanje MPEG animacija
iz DOS-a.
p.s. Slobodno ih koristite, nisam ih ja pravio.
vfd11c.rargrafika.449r.i.s,
Predjoh se... VFD vec postoji u dos\graph.
Ali je zato programcic koji sam ubacio sa njim u paket
(DMPEG - za pustanje MPEG iz DOS-a) ipak nesto novo.
grafika.450guta,
- novo -
windows\graph\*.*
------------------
ga15t.zip 2081k ű GIF Animator 1.5: napravite animirani GIF (32-bit)
ULead GIF Animator 1.5
----------------------
A fast, powerful and visually oriented editor for creating animated GIF's.
It offers complete control over all of the attributes of animated GIF's.
This is one tool that every Web designer should have!
grafika.451guta,
- novo -
windows\util\*.*
------------------
aviss.zip 103k ű AVI Screen Saver 2.0: AVI, QTime ili MPEG kao SSaver (95)
AVI Screen Saver 2.00
---------------------
If you have AVI, QuickTime, or MPEG movies, this program will allow you
to create a playlist of those movies to play as your screen saver.
Features include: Random play, Looping, Scaling, Password Protection,
Power Management, Mute, and individual movie settings. (QuickTime requires
QuickTime from Apple; MPEG requires ActiveMovie from Microsoft) All feature
requests from Version 1 have been implemented in Version 2!
grafika.452bokili,
E evo jedan lep program,Lici na univbe ali je samo za s3 kartice.
Ustvari softverski emulira vesa 2.0 standard.Tako da sam pomocu
njega uspeo da dignem rezoluciju i u quake-u na 1024x768.
s3.arjgrafika.453acag,
Tema: autorski rad na CD izdanju
Pre više meseci se povela priča (na kratko) o ovoj temi i alatima za izradu
multimedija za CD. Pominjao se Macromenia Director, Authorware, MediaForge,
AimTech IconAuthor, Asymetrix-ov Multimedia Toolbook... Pominjači su bili
mikis i fbraun, a na sezamu ih više nema.
Zna li neko nešto više o ovoj materiji? Ili postoji neka druga tema ili grupa
gde su se zainteresovani smestili?
Bavi li se uopšte neko time?
grafika.454petronio,
ACDsee 2.0
Letis
213111
grafika.455smashko,
Neznam da li sam pogodio temu ali nema veze:
U Win95 imam instalirano dosta fontova , a kad startujem npr.Corel 6.0 u
meniju za fontove mi se javi svega pola od onih koje imam(od naših slova nema
ni traga ).Kako se podešava da ubacim nove fontove u Corelu i da dobijem naša
slova?
grafika.456mvlada,
Da li neko moze da pomogne: treba mi format CDR file-ova za COREL v5.0
Hvala unapred
mvlada
grafika.457chill,
Trebaju mi CHAPEL.3DS i CHEVY.3DS koji se dobijaju iz instalaciju 3DS-a...
grafika.458chill,
Ima li neko sa Corel-ovog diska *.CDR slike Slobodana
Miloševića, Franje Tudjmana i sl...
Ako ima, nek okači...
grafika.459zmdjokic,
Novi drajveri za Trident 9440 video karticu-Win 95.
Pozdrav, Djole
w95-9440.exegrafika.461miskop,
---- ACDSee 32 Version 2.1 ----
Sta je novo:
Legend
+ New feature
o Minor change
!! Bug fix
Changes since version 2.0
+ Support for Electronic Arts Interchange File Format (IFF)
+ Support for Adobe Photoshop Documents (PSD)
+ Confirm replace dialog now shows source and destination images for
comparison
+ Print Setup options
+ Added Show Next and Previous Slide show Image commands to Viewer
+ Can now be started in Viewer mode with no images using the /v option
+ Options to show folders and non-image files in thumbnail view mode
+ Option to bypass recycle bin by default
+ Option to disable GIF animation
+ Option to allow Auto-refresh to be turned off
+ Option to automatically exit Viewer after deleting/moving the first
+ Options to disable Browser, File-Ops, Options, Options-Save, Wallpaper and
Print features
+ Added middle or left+right mouse button support for toggling full-screen
mode
+ Web Page command in Help menus
+ Help tips for menu items
o "View all" option now applies to File|Open Viewer command
o Improved document icons
o The remove wallpaper command now restores the original wallpaper, if any
o Changed thumbnail code to use DIBs when possible
o Changed left mouse button double click in viewer to switch to Browser mode
o Changed progress indicator in Browser so it doesn't cover up the status bar
information
o Re-optimized updating of File List when files are deleted/moved from Viewer
o Enhanced refreshing of folder tree
o Changed to format numbers (e.g., file sizes) according to locale prefs
o Changed Viewer to exit when the last image is moved to another folder.
o Changed "confirm deletion" option to "don't confirm"
o Added help button to registration dialog box
o Modified registration-nag image counter to include thumbnail images
o Changed non-system icon scheme to provide image type-specific icons
o Drives in file list auto-refresh when CD-ROM is inserted or removed
o Show Preview option in Viewer's Open dialog box is now saved and restored
!! Fixed enabling/disabling of buttons and menu command in Viewer
!! Fixed auto-window-size bug when the system tray was placed at the top or
left hand size of the screen
!! Fixed bug which caused the slide show to stop when a bad image was
encountered
!! Fixed bug with "phantom" ACDSee on task bar
!! Fixed a bug which caused file descriptions with extended characters to be
displayed incorrectly
!! Fixed problem where not all thumbnails in a large folder could be created
!! Fixed a bug which occasionally caused a crash when dragging and dropping
!! Fixed animated GIF support to work better with images whose first frame is
smaller than the entire overall animation dimensions
!! Delayed Browser auto-refresh while in Viewer mode until the Browser is
returned to
!! Browser's View menu items are now checked/unchecked properly
!! Fixed bug which prevented creating shortcuts to drives
!! Fixed a few bugs with file associations
!! Fixed a bug which (when Folder Tree is hidden) caused some drives not to
appear in the file list sometimes
!! Fixed a bug which caused a refresh after deleting a file and "cache image
headers" option is on
!! Hidden folders are no longer shown in the folder tree if the "show hidden
files" is not turned on
!! Fixed bug which could cause the entire registry to be deleted if removing
file associations from the options dialog
!! Fixed bug which caused a divide by zero exception when generating a
thumbnail for a 1281x1 image
!! Fixed problem with long delay when drag-moving files out of a large folder
!! Fixed a nasty bug with ôSet File Associationsůö which could cause the
registry to become corrupt
acdc3221.exegrafika.462bujic.p,
-> #458, chill> Ima li neko sa Corel-ovog diska *.CDR slike Slobodana
> Miloševića, Franje Tudjmana i sl...
Evo ih: Sloba, Alija, Ante i Panić.
Tuđmana nema koliko sam ja video.
portreti.zipgrafika.463mradovic,
Postoji li neki programcic kojim bi mogao da iz EXE-a
iscupam bitmapu?
Pozdrav, Mirko.
grafika.464guta,
-> #463, mradovic║ Postoji li neki programcic kojim bi mogao da iz EXE-a
║ iscupam bitmapu?
╚═════════════════════════════════════════════════
Trebalo bi da raznorazni Resource Workshop-ovi koji idu uz programske
alate to mogu. Koliko se ja sećam, Borlandov RW je to mogao, može se naći
uz neki od Borlandovih alata (BP i BC for Win, valjda).
grafika.465buva,
Koji program mozhe da prikazhe slike u .LBM formatu?
grafika.466gmatic,
-> #463, mradovic==> Postoji li neki programcic kojim bi mogao da iz EXE-a
==> iscupam bitmapu?
Ucitaj sliku i uzmi neki "kradljivac ekrana" ako mozesh. Ako neradi onda se
snadji.
grafika.467mradovic,
-> #464, guta> Trebalo bi da raznorazni Resource Workshop-ovi koji idu uz programske
> alate to mogu. Koliko se ja secam, Borlandov RW je to mogao, moze se naci
> uz neki od Borlandovih alata (BP i BC for Win, valjda).
Hvala za hint. Mozda nije za ovu temu, ali me zivo zanima na koju
foru se moze izvrsiti "vadjenje" bitmape iz EXE-a. Najblize sto sam
ja nasao u Win API-ju je ExtractIcon() funkcija.
BTW, skinuo sam negde programce koje moze da iscupa ikone iz EXE-a i
DLL-a. Ako nekom treba neka vice :)
Pozdrav, Mirko.
grafika.468gonzo,
-> #467, mradovic> BTW, skinuo sam negde programce koje moze da iscupa ikone iz
> EXE-a i DLL-a. Ako nekom treba neka vice :)
Salji ovde, ako nije veliki.
grafika.469gonzo,
-> #465, buva> Koji program mozhe da prikazhe slike u .LBM formatu?
Qpeg.
grafika.470mradovic,
Icon Library Builder
iclbuild.zipgrafika.471jjerry,
-> #469, gonzoJJ>>> Koji program mozhe da prikazhe slike u .LBM formatu?
Moze PictureView :) I evo ga uz poruku.Ako treba QPEG,javite :)
Poz.
Jjerry
pv.exegrafika.472p.n.soundland,
Hi,
Imam jedan problem, pa mi pomozite da ga resim.
Na svojoj masini teram WIN95, i od skora sam na njega instalirao
Photoshop 4.0. Od tada kad se nalazim u Exploreru i pokisam da
duplim klikom otvorim bilo koji JPEG fajl on mi startuje Photoshop
da bi prikazao sliku. Posto to ume da traje mnogo vise nego
prikazslike u recimo WINJPEG-u koji se otvara gotovo momentalno,
voleo bih to da promenim, te da ubuduce koristim ovaj program za
pregled JPEG fajlova.
NAPOMINJEM da standardna fora sa podesavanjem u Exploreru (view /
options / file typs) ne daje nikakve rezultate posto Explorer tu ni
ne prikazuje da ce JPEG fajl otvoriti pomocu Photoshopa, niti
dozvoljava ikakve promene oko JPEG-a (kao sto je promena programa
kojim se otvara).
Verujem da je ovo sigurno jos nekom upalo u oci pa nek javne kako
se iz toga izvukao.
-SONE-
grafika.473miskop,
-> #472, p.n.soundland--> Imam jedan problem, pa mi pomozite da ga resim.
Ne bi trebalo da ne moze u Exploreru, ali ako vec nece, onda
instaliraj ACDSee koji te na kraju instalacije pita da li hoces
da ti on automatski otvara sve graficke fajlove kada kliknes
na njih.
grafika.474hadzi,
-> #473, miskopProblem se moze jednostavno resiti (nadam se). Udji (dok si u
EXPLODER-u :) u meni View/Options. Tamo udji u tab "File Types" i
prvo selektuj (jednim "CLICK!"-om) ilonu za koju sumnjas da je
PhotoShop 4.0 (ovde se ne smes zaje*ati!) i onda prepisi sve tipove
koji su ispisani dole ("File type details"). Zatim pritisni dugme
Remove. Na upozorenje odgovori potvrdno. Kreriraj (sa "New") novi
tip i kod opisa ("Description of type") upisi, recimo, "PhotoShop
4.0 Image", a kod ekstenzija ("Associated extension") upisi sve one
koje si zapisao sem .jpg. Kod akcija ("Actions:") pritisni new i
upisi "open" u "Action:" box, a u box "Application used to ..."
upisi putanju i ime izvrsnog fajla PhotoShop-a ili sa "Browse..."
dugmetom odaberi isto.
grafika.475apostol,
-> #474, hadzi>Problem se moze jednostavno resiti (nadam se). Udji (dok si u
>EXPLODER-u :) u meni View/Options. Tamo udji u tab "File Types" i
Ne pomaže uvek! Ja imam isti problem sa Photo Paintom, on UVEK KAD SE
STARTUJE promeni asocijacije na sebe!!!
Nema spasa od užasa...
JoTzoqA
grafika.476hadzi,
-> #475, apostolIzvini, nisam znao. Covek gresi dok je ziv :+(
grafika.477dr.iivan,
Sigurno ste do sada imali u rukama blok neke firme, ali takav da su
listovi bloka bili takvi da je na njima bio znak firme ili necega
slicnog preko celog lista, onako u pozadini, da vam ne smeta kada
nesto pisete i citate iz njega.
E to ja treba da uradim. Ali ne samo to. Znak koji treba da bude preko
listova imam nacrtan i on je otprilike 2.5x3cm, tako da treba da ga
nekako uvecam.
Trenutno nemam Corel na disku, pa vas pitam da li je to moguce u njemu
uraditi (pretpostavljam da jeste), da ga ne instaliram bezveze.
Jos nesto. Da li neko zna da li bi to moglo da se uradi u recimo
Corelu, odstampa na nekom printeru i - fotokopira u obicnoj fotokopirnici?
Ne treba mi blok - vec samo listovi sa znakom u pozadini.
Unapred hvala.
grafika.478hadzi,
-> #477, dr.iivanCorelDRAW! 7 moze i to veoma brzo i lako. Iz vase price sam izvukao
zakljucak da ne znate da koristite Corel (ako gresim, jos bolje!)
ali nista ne brinite jer je 7-ica laka za koriscenje, a ima i dobar
tutorial. Ali ako nije 7-ica, vec sestica ili 5-ica (ko JOS TO
koristi?!) onda se to isto moze uraditi ali uz malo truda i
smanjenja nijansi boja (to valjda znate). Verovatno sam malo
pomogao :+( ali se za detalje mozete obratiti nekome ko o tome zna
vise (, a ima ih na sve strane; ja sam tek pocetnik!).
grafika.479zoxy,
-> #478, hadzi> CorelDRAW! 7 moze i to veoma brzo i lako. Iz vase price sam izvukao
> tutorial. Ali ako nije 7-ica, vec sestica ili 5-ica (ko JOS TO
> koristi?!) onda se to isto moze uraditi ali uz malo truda i
E, prijatelju... koriste jos oni koji od toga zive..:)
A sedmicu...oni kojima je corel hobi ;)
grafika.480hadzi,
-> #479, zoxyMNOOOGO (]-----------[ <-ovoliko) se lakse zivi kad se koristi
Corel 7! A ako je nabavka problem, ja mogu da ti pozajmim i Windows
97 i Corel 7.
grafika.481firus,
-> #480, hadzi> MNOOOGO (]-----------[ <-ovoliko) se lakse zivi kad se koristi
> Corel 7! A ako je nabavka problem, ja mogu da ti pozajmim i
> Windows 97 i Corel 7.
Ti si verovatno još uvek mlad i zelen kada tvrdiš ovako
šta, a verovatno si i pod uticajem propagande.
Veruj mi, nema svrhe nabavljati novu verziju softvera koja
ima dve-tri nove džidža-budže al' zato jede 20MB više na disku i
zahteva novu i bržu makinu. Ako ti nešto vrši posao, zašto ulagati
u nešto novo ukoliko ti to nije neophodno. Ja sam možda
konzervativac, ali ovog stava se pridržavam (eto, vucarao sam se sa
jednom 286-com sve do kraja '95. jer mi je sasvim fino vršila
posao - promenio sam je kada mi je trebalo da počnem da programiram
za Win, kupio sam 486 i na tome radim i dan-danas). Takodje, znam
dosta ljudi koji žive od računara i ponašaju se na sličan način.
Naravno, verujem da bi potpuno drugačije mislio da živiš na
Zapadu i da ne možeš otići do pirata u komšiluku i nasnimati brdo
CD-a za desetinu maraka već dati par hiljada dolara i kupiti
licencirani softver. Kada bi kod nas bilo bar približno tako
(uz cene prlagodjene našim uslovima) sve bi bilo mnogo bolje.
Ne bi imali mase "stručnjaka" i kvaziprogramera, ne bi svaki dripac
uzimao silne pare metodom šišanja ovaca.
BTW, i ja koristim piratizovan softver ali sećam se dana kada
sam imao mogućnosti da sebi priuštim licencni softver. Veruj mi,
te dve stvari se ne mogu nikako porediti - ponajviše zbog originalne
dokumentacije (mada sa on-line dokumentacijom, help-ovima na CD-u,
stvari malko drugačije stoje).
Ovako kako je, nije dobro, al' to ne znači da treba lupetati
koješta.
grafika.482hadzi,
-> #481, firusZnam da sam vlasnik ljute makine i da mnogi to nemaju. Izvinjavam
se sto se ovako namecem! Ali kada nabavis dobru masinu shvatices
zasto ovoliko VOLIM CorelDRAW! 7. A sto se licencnog software-a
tice, i ja bi voleo da dam par hiljada (ili blaze: stotina) za
dobar komad software-a. Jer nije sve jedno sta covek koristi! Ali
dok prilike ne dozvole bolje, i ovo sto imam sasvim :+( zadovoljava.
Jos jednom, moja izvinjenja...
HADZI
grafika.483gmatic,
-> #481, firus==> Veruj mi, nema svrhe nabavljati novu verziju softvera koja
==> ima dve-tri nove dzidza-budze al' zato jede 20MB vise na
==> disku i zahteva novu i brzu makinu. Ako ti nesto vrsi posao,
==> zasto ulagati
Tacno. Nisi morao to sve da mu objasnjavas. I ovo je dovoljno.
Ja na jace prelazim kad se mora a za sada mi je i ova cetvorka
dosta za obradu teksta i zezanje slicnim stvarima.
Bdw. koristim Word 6.1 i Win 3.11.CU!
grafika.484kolja.t,
-> #482, hadzi> Znam da sam vlasnik ljute makine i da mnogi to nemaju. Izvinjavam
> se sto se ovako namecem! Ali kada nabavis dobru masinu shvatices
> zasto ovoliko VOLIM CorelDRAW! 7. A sto se licencnog software-a
Ako nije teshko: opiši malo, da vidimo šta je to ljuto :)
Radi se o drugom, ja npr.imam sve verzije od 2-7, i jedino sa 5.0 sam
uspeo da dobijem neke filmove za ofset štampu, na Linotronic-u, kako
valja... Sedmica JE dobra, nisam je probao za filmovanje, ali kada bi
mi to bio posao, zadržao bih najpouzdaniju verziju kao glavnu...
A o kompatibilnosti kada radiš posao, pa rokovi, pa pare...ne bih...
Koliko pouzdano radi kod tebe? Uvoz/izvoz fajlova? Štampa? .....
grafika.485zoxy,
-> #484, kolja.t> Radi se o drugom, ja npr.imam sve verzije od 2-7, i jedino sa 5.0 sam
> uspeo da dobijem neke filmove za ofset stampu, na Linotronic-u, kako
> valja... Sedmica JE dobra, nisam je probao za filmovanje, ali kada bi
> mi to bio posao, zadrzao bih najpouzdaniju verziju kao glavnu...
> A o kompatibilnosti kada radis posao, pa rokovi, pa pare...ne bih...
E upravo se o tome i radi... corel 7 jeste lep al jos uvek nije za one koji od
toga zive. Apsolutno si u pravu sto se drzis 5.
moje pravilo (al nisam ga ja izmislio) je da pustim da prodje godinu dana od
pojave nove verzije nekog od vaznih mi programa, jer se to smatra vremenom u
kome se isrpravlaju svi bagovi i problemi, pa je tek onda uvodim u standardni
rad kod sebe...naravno, sve to vreme je imam na disku i "igram" se u trenucima
dokolice :))
tako radim vec 7-8 godina, i jos se nisam pokajao..nikad se nisam poveo za
sminkom kojom se odlikuju sve nove verzije corela, recimo..
inace, sedmica...pa lepa,al nije za mene :)) bar ne jos..sve dok recimo, ne
bude stampala podjednako korektno i u landscape i u portret orijentaciji
;)...naprimer ;)
grafika.486zoxy,
-> #483, gmatic> Ja na jace prelazim kad se mora a za sada mi je i ova cetvorka
> dosta za obradu teksta i zezanje slicnim stvarima.
cetvorka je, inace, zakon.. samo kad bi imala trim, intersetcion i jos par
malih. malecnih fora..
zato se ja kunem u peticu.. (uramio sam je i drzim je na zidu ;) )
grafika.487ranx,
-> #478, hadzi> tutorial. Ali ako nije 7-ica, vec sestica ili 5-ica (ko JOS TO
> koristi?!) onda se to isto moze uraditi ali uz malo truda i
Ja, kad moram.
grafika.488ranx,
-> #480, hadzi> MNOOOGO (]-----------[ <-ovoliko) se lakse zivi kad se koristi
> Corel 7! A ako je nabavka problem, ja mogu da ti pozajmim i Windows
> 97 i Corel 7.
Još ako mi kažeš kako podešavaš orijentaciju strane kad filmuješ, pa da te
proglasim za svetitelja...
grafika.489hadzi,
-> #488, ranxE, sad... Ja, niti koristim Corel 7 za filmovanje niti znam zasto.
Ali ovo sto ovoliko hvalim Corel 7 je (zato sto osmica jos nije
izasla?) je zato sto sam nju video (i radio s njom) pre nego sto
sam pipnuo peticu, a kada sam napokon i to prebrodio (ispovracao
sam se?) video sam koliko je za obicnog "smrtnika" (tj. amatera koji
sve stampa na jednom EPSON Stylusu) ovo BOGOVSKI jednostavnije.
Steta sto ne znam koje su muke za profesionalca, ali valjda cu, kad
shvatim iste, preci na peticu (ili, ne daj boze, osmicu!).
I, sta ste se, bre okomili na ove dve poruke! Imate citavu
konferenciju pa LISTAJ DO MILE VOLJE :+)
grafika.490ranx,
-> #489, hadzi> Steta sto ne znam koje su muke za profesionalca, ali valjda cu, kad
> shvatim iste, preci na peticu (ili, ne daj boze, osmicu!).
> I, sta ste se, bre okomili na ove dve poruke! Imate citavu
> konferenciju pa LISTAJ DO MILE VOLJE :+)
Ma ne, nemoj pogrešno da shvatiš, bar ja ti ovo nisam uzeo za zlo, samo sam
mislio da si malo ozbiljniji korisnik Corela 7. Činjenica je da je Corel super
kada ga koristiš za Stylus, ali ostalo...
Jedini način na koji sam uspeo da fajl filmujem iz sedmice je bio da celu
stranu snimim kao EPS, pa da to pustim iz Freehand-a...
grafika.491kupinar,
-> #482, hadzi> se sto se ovako namecem! Ali kada nabavis dobru masinu shvatices
> zasto ovoliko VOLIM CorelDRAW! 7. A sto se licencnog software-a
Daj malo vise detalja o toj ljutoj makini koju ti je verovatno
tata kupio, jer da si hteo da je zaradis tom sedmicom cisto sumnjam
da bi i za mouse-pad zaradio.
Pozdrav Tdjerdj.
grafika.492kupinar,
-> #484, kolja.t> valja... Sedmica JE dobra, nisam je probao za filmovanje, ali kada bi
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
I bolje sto je nisi probao. Znam da si se uvek bavio nekim vidom umetnosti
ali gimnastikom sigurno nisi.
Pozdrav Tdjerdj
grafika.493kupinar,
-> #490, ranx> kada ga koristis za Stylus, ali ostalo...
Bogami je COREL i ovde spavao na casu. U neki uslovima ni ovo ne
radi kako treba (u sedmici naravno).
Pozdrav Tdjerdj
grafika.494hadzi,
-> #491, kupinarPa, ovde izgleda ima ljudi koji bi me UBILI (!) samo zato sto ne
zivim od Corela 7 (ili 5)!!! Pa, sta sam ti skrivo ja (pa jos ovako
mlad zelen i neukusan)?! I osim toga, ja ovo citam da bih naucio od
takvih kao sto si ti, a ti bi mi i tur isprasio :(((((.
grafika.495hadzi,
-> #493, kupinarA u nekim radi sasvim solidno! Ja (koji ne zaradjujem, a nemam ni
nameru da se bavim "gimnastikom") radim sa Corel 7 + ESCII i, za
sada, se lepo "igram" (ovo ce se valjda prekinuti kada pocnem da
nosim i na filmovanje?).
grafika.496hadzi,
-> #494, hadziUsput, "ljuta makina" o kojoj sam pricao, je "ljuta" samo za neke
stvari (ali za Corel 7 je vise "slana" nego ljuta) i kupljena je od
strane moje babe :)))). Ovo naravno ne kvari utisak, ali tek da se
zna.
grafika.497epson,
-> #494, hadzi
│ zivim od Corela 7 (ili 5)!!! Pa, sta sam ti skrivo ja (pa jos ovako
│ mlad zelen i neukusan)?! I osim toga, ja ovo citam da bih naucio od
└─────────────────────────────────────────────────
Pa šta ti onda kao mlad i zelen pričaš šta treba koristiti ? Teško ćeš
nešto naučiti 'ishitrenim' savetima .
grafika.498hadzi,
-> #497, epsonPogresno me shvatas! Ja pisem sta ja koristim, a ne sta treba
koristiti. Ono pitanje o notesu isto: ja kazem ja bih to ovako
uradio... Ti me slobodno ispravi (smo me nemoj tuci:).
grafika.499kupinar,
Taman sam pomislio da cu da povecam prazan prostor na disku
skidajuci COREL i instlirajuci Ilustarator 7.0 kad ono medjutim...
Sve lepo radi na prvi i drugi pogled (neke stvari i solidno brzo).
Postoji samo jedan "mali" problem. Ne vide se nasa slova (Win95 osr2
gdifix i maper). U svim ostalim programima (Quark...)nasa slova se vide.
Da li sam propustio neko setovanje ili o cemu se radi.
Ima li neko ideju.
Pozdrav Tdjerdj.
grafika.500kupinar,
-> #494, hadzi> Pa, ovde izgleda ima ljudi koji bi me UBILI (!) samo zato sto ne
> zivim od Corela 7 (ili 5)!!! Pa, sta sam ti skrivo ja (pa jos ovako
Pogresno si sve ovo shvatio. Taman posla da bi te neko UBIO zbog toga, ali
moras da znas da ovde postoje ljudi koji koriste COREL od prvih dana njegovog
postojanja i da znaju mnogo vise o njemu i od tebe a verovatno i od mene.
Tesko je da ces bilo sta nauciti na ovaj nacin. Ovo shvati samo kao drugarsku
kritiku.
Pozdrav Tdjerdj.
grafika.501kupinar,
> Pogresno me shvatas! Ja pisem sta ja koristim, a ne sta treba
Tvoja prva poruka bas i nije bila nesto u skladu sa ovim gore.
Pozdrav Tdjerdj
grafika.502hadzi,
-> #501, kupinar(:) Tvoja prva poruka bas i nije bila nesto u skladu sa ovim gore.
Dobro, mozda se bas i ne snalazim dobro sa izrazavanjem, ali sad bar
znas sta sam HTEO da kazem...
grafika.503dr.iivan,
-> #478, hadzi> tutorial. Ali ako nije 7-ica, vec sestica ili 5-ica (ko JOS TO
> koristi?!) onda se to isto moze uraditi ali uz malo truda i
> smanjenja nijansi boja (to valjda znate). Verovatno sam malo
> pomogao :+( ali se za detalje mozete obratiti nekome ko o tome zna
> vise (, a ima ih na sve strane; ja sam tek pocetnik!).
Koliko sam ja razumeo od ovih poruka, niko ne gaji simpatije prema
7mici, osim tebe. Zasto je tako, nikako ne mogu da razumem - logicno je
da nova verzija ima bolje resenje od stare, ali dobro.. Sto se tice mog
problema, zakljucak je: 7 to radi dobro, ali moze i 5 uz malo mucenja.
Dakle, nabaviti 7. Da li je jos neko radio slicnu stvar sa nekom drugom
verzijom, pa da nju nabavim, posto 7 ocigledno nije najbolje resenje !?
grafika.504hadzi,
-> #503, dr.iivan>Koliko sam ja razumeo od ovih poruka, niko ne gaji simpatije prema...
Ma nije to zbog gajenja simpatija i slicnog, nego niko nema dovoljno uslova
za 7icu. Prvo: sedmica trazi hardver i mesto na disku. Drugo: koliko sam
ja razumeo, pravi probleme pri filmovanju. Ja, licno, ne koristim filmovanje
i sve sto "kreiram" stampam na Epson Stylus-u, a
>zakljucak je: 7 to radi dobro, ali moze i 5 uz malo mucenja.
Mucenje na 5ici se isplati (sudeci po prijateljskim kritikama koje su mi
uputili citaoci ove conf.) ali ja sam se bio DOSTA namucio na istoj pa mislim
da je za opremljenije (citaj: bogatije) amatere i pocetnike 7 bolji izbor, a
za vestije (bez obzira da li su opremljeni ili ne) petica valjda predstavlja
ekonomicniju varijantu. Od svega ovoga proizilazi da je 6ica najgora jer nije
ni ekonomicna niti je manje zahtevna!
Za nabavku vise nisam siguran (zbog optuzbi na koje sam naisao: na kraju sam
ispao i zrtva propagande!!!), ali ti si dosta procitao ovde (u conf.) pa
odluci sam.
Sto se tice fotokopiranja, otisak kod bledih boja moze da ispadne skoro
nevidljiv pa ti preporucujem da odes kod nekog ko ima dobru masinu.
Pozdrav!
grafika.505ranx,
-> #499, kupinar> skidajuci COREL i instlirajuci Ilustarator 7.0 kad ono medjutim...
> Sve lepo radi na prvi i drugi pogled (neke stvari i solidno brzo).
Gde si nabavio AI 7.0? (Pirat ili original)
grafika.506space.ace,
-> #490, ranx> Jedini način na koji sam uspeo da fajl filmujem iz sedmice je bio da celu
> stranu snimim kao EPS, pa da to pustim iz Freehand-a...
Jedini razlog što sam ja prešao na Corel 7 su naša slova (CE i T1 fontovi
rade korektno pod NT-om, dok u 5-ici ne rade). Imače, kad treba nešto da
se filmuje, okrenem se Mac-u i u FreeHand-u završim posao.
Neko bi pitao što ne radim sve na Mac-u? Jednostavno ga toliko volim da ga
ne koristim za svakakve stvari, samo za nešto vrednije :).
grafika.508kupinar,
-> #505, ranx> Gde si nabavio AI 7.0? (Pirat ili original)
Ono prvo. Nisi valjda pomislio da cemo za nesto novo a
mozda i nesigurno da dresimo kesu.
Pozdrav Tdjerdj
grafika.509petronio,
Ima li neko drajvere za WD9710 Paradise/Phillips Pipeline video karticu?
grafika.510vlsadr,
E... Ako neko ima vesa driver za Trident 9000B
neka brzo salje!!!!!!!
grafika.511bokir,
-> #510, vlsadr> E... Ako neko ima vesa driver za Trident 9000B
> neka brzo salje!!!!!!!
Skini SciTech Display Doctor iz dira. (\DOS\DRIVERS\SDD53.ZIP)
grafika.512ranx,
-> #508, kupinar> Ono prvo. Nisi valjda pomislio da cemo za nesto novo a
> mozda i nesigurno da dresimo kesu.
Koji pirat (javi na mail).
grafika.513nobody,
PARTY!!! Stigla Vista Pro 4!!!!
Puno toga novog, saljem par demo slicica i html fajl sa site-a...
operator/Linear dRAFT
vista4.rargrafika.514boccio,
Zna li ko na koju foru mogu da napravim animirani GIF????
grafika.515pvlada,
-> #514, boccio> Zna li ko na koju foru mogu da napravim animirani GIF????
Imaš program za pravljenje animiranih gifova u sezamovom diru
WINDOWSĐGRAPHĐga15t.zip, gifcon.zip i možda još po neki :)
Pozdrav Vlada