PCUTIL.4

22 Aug 1995 - 23 Dec 1999

Topics

  1. setup (58)
  2. memory.mgr (62)
  3. disk.soft (338)
  4. disk.cache (14)
  5. arhiveri (350)
  6. virusi (757)
  7. grafika (1123)
  8. tools (902)
  9. razno (1585)
  10. van.conf (24)
  11. zvuk (3150)
  12. unknown (3)

Messages - grafika

grafika.516 saint,
Cao. Je'l ima neko fif kompresor i dekompresor. Nikola's
grafika.517 pvlada, -> #516, saint
> Je'l ima neko fif kompresor i dekompresor. Imam ja, samo mnogo sporo kompresuje u fif :) fractimg.arj
grafika.518 kostja, -> #516, saint
=> Je'l ima neko fif kompresor i dekompresor. Fractal Imager 1.1 koji je pritom _glomazan_ program (1 disketa).
grafika.519 calex,
- novo - dos\graph\*.* ------------------ sea3.zip 709k Sea 1.3: pregled i konverzija velikog broja formata slika SEA 1.3 FASTEST VESA compatible mouse controlled viewer/converter around. Views PNG, GIF, JPEG, TARGA, BMP & RLE, PSD, TIFF, PCX, LBM (IFF) PNM (PPM, PGM, PBM) CEL, WPG and Dp2e-LBM, BBM & PCC images. Plays AVI, FLI and FLC animations. Offers conversion between the listed image formats. All combined in a Graphical User interface. _/_/_/_/_/_/_/_/_/_/ _/_/ _/ _/ _/_/_/_/ _/_/_/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/_/_/_/ _/_/_/_/_/_/ _/_/_/_/_/_/ Graphics & Animation Viewer. 1. SHORT DESCRIPTION. ┌───────────────────────────────────────────────────────────────────────────┐ │ FASTEST VESA compatible mouse controlled viewer around. │ │ Views PNG, JPEG, TARGA, BMP & RLE, TIFF, PCX, GIF, PNM (PPM, PGM, PBM), │ │ PSD, CEL, LBM (IFF) and Dp2e-LBM, BBM & PCC pictures. │ │ Plays FLI, FLC and AVI animations. Offers conversion between all listed │ │ graphical formats. All combined in a Graphical User Interface. │ └───────────────────────────────────────────────────────────────────────────┘ ───────────────────────────────────────────────────────────────────────────── 2. FEATURES. -Supports: JPG, TGA, BMP & RLE, TIFF, PCX, GIF, LBM (IFF), PSD, CEL, Dp2e-LBM, BBM & PCC, PNM (PBM, PGM, PPM) and PNG. -Faster displaying of these formats compared to ANY other viewer. -File conversion between all of these formats and all available colordepths. -Floyd Steinberg / Ordered / Error diffusion dithering (option). -User definable JPEG Quality [1 to 100%] for writing JPEG files. -FLI, FLC and AVI player in all resolutions. -FLI/FLC/AVI Preview in window. -Plays VOC and WAV files. -A nice Graphical User Interface (Mouse/Keyboard). -Interface resolution 800x600 or 640x480 -Full color preview in interface. (in 256 colors or hicolor mode) -Extremely fast color JPEG preview. -Detects all available VESA modes. -Resolution switching while viewing, no reloading. -Auto scale (option), Grayscale (option), Auto resolution (option). -Mouse panning through large pictures. -Slideshow option with user definable delay. -Catalog option to create index images. -Image manipulation, e.g. resample, invert, smoothen, blur, etc. -Commandline conversion. -Fully operational shareware version. .....
grafika.520 gmatic, -> #517, pvlada
==> Imam ja, samo mnogo sporo kompresuje u fif :) A ima i u dir-u.
grafika.521 vector, -> #519, calex
;; -Extremely fast color JPEG preview. Ovo je, koliko ja znam, najbrzi program za pregled slika (jpg). Brzi je cak i od QPV-a, medjutim, nije bas najpogodniji za startovanje iz batch fajla...
grafika.522 ivke,
Hitno potrebni W3.11 drajveri za grafički karticu Oak 037 (jeste matoro ali...) pozdrav, Ivke
grafika.523 johnnya,
Jel može jedno efikasno uputstvo kako na laserskom štampaču HP 4P (nema PostScript) uraditi auto trapping (tj. odštampati sve separacije nekog crteža iz Corela, ali da postoji preklapanje boja po konturi objekata) mnogo, mnogo hvala
grafika.525 miskop, -> #524, saint
--> Jel ima neko registraciju za sea novu verziju? Šta je to 'sea' ?
grafika.526 saint, -> #525, miskop
=> Sta je to 'sea' ? Sea je program za gledanje slika pod dosom Veoma je brz. Brzi od Windowsa... Inace gleda sve formate. Cita i FLI format(animacija) Takodje cita i amigin IFF format... Moze da konvertuje u preko 12 formata... Odlican program... imas ga u dir-u . U direktorijumu dos\graph\sea13.zip PS. Ja imam registrovanu verziju 1.2 Ali ova 1.3 je mnogo bolja moze da cita i Wavove... A takodje moze skoro sve sto i GWS samo mnogo brze... Program je Cool You must have it Pozdrav Nikola's
grafika.527 vector, -> #525, miskop
Ů▀Ţ Sta je to 'sea' ? Jedan od najbrzih programa za pregled slika. Takodje podrzava i .avi i .wav fajlove. :)
grafika.528 stameni, -> #526, saint
>> Odlican program... >> U direktorijumu dos\graph\sea13.zip Da li dotični radi sa kartama starije generacije -- sa onima koje imaju maksimalno 256 boja? Sećam se da jedan program slične namene nije hteo da radi, pa se pitam je li to baš taj...
grafika.532 goxi, -> #531, saint
>> I pokrece se sa tajnom sifrom... >> Koja se ukucava pre ulaska u registrovani Sea... Ajde kazi sifru, a ovaj nek' salje register.
grafika.533 saint, -> #532, goxi
=> >> I pokrece se sa tajnom sifrom... => >> Koja se ukucava pre ulaska u registrovani Sea... => => Ajde kazi sifru, a ovaj nek' salje register. za sifru sam se zezao ali ako oces s/n MAIL ME
grafika.536 bokili,
Kako da na Diomond stealth 2000 nabacim Direct-x drajvere.Kada se direct-x instalira pise lepo,sound driver certified i td. Ali kod video adapter prazno sta da radim.Inace kartice je sa 2 mb-memorje i nemoze se prosiriti.I jos pitanje zasto novi stealth moze da gura refresh do 100hz jel zbog dodatna 2 ram-a ili sta? Unapred zahvalan!
grafika.537 johnnya,
Da li postoji patch za Win3.11 koji bi omogućo smooth fonts look kao na Win95 ? Znam da mnogo tražim, ali ...
grafika.538 epson, -> #537, johnnya
│ Da li postoji patch za Win3.11 koji bi omogućo smooth fonts look │ kao na Win95 ? └───────────────────────────────────────────────── Probaj ovo . ttfgasp.zip
grafika.539 johnnya, -> #538, epson
>>│ Da li postoji patch za Win3.11 koji bi omogućo smooth fonts look >> >> Probaj ovo . Nažalost krivo :( Program može da se startuje samo pod Win95, prepravlja TTF datoteku (krajnje nepoželjno), a takva TTF datoteka pod Win3.11 nema smooth look... Šteta, jedina stvar zbog koje bi instalirao Win95 je baš ta :(
grafika.540 popovics,
Evo mog malog util-a koji služi za very fast menjanje rezolucija u DOS-u. Utiske i komentare šaljite na:popovics myutil.zip
grafika.541 popovics,
Ja poslah jedan svojeručno nažvrljani programčić koji služi za menjanje rezolucija u DOS-u pre jedno 4 sata, i za ta četri sata sam otkri neke bagove... Evo, šaljem i ispravljenu verziju. I za dalje isto važi ako imate primedbe, žalbe ili konstruktivne predloge mail me. P.S U ovoj ispravljenoj verziji ne bi trebalo, ali čisto da napomenem:Ako se javi neka čudna poruka, na još čudnijem jeziku - to je poruka kopajlera koga koristim na italijanskom - ništa za brigu. myutil2.zip
grafika.542 ivke,
HITNO potreban DOS/Win 3.1x .flC player, moze i polovan
grafika.543 miskop, -> #542, ivke
-> HITNO potreban DOS/Win 3.1x .flC player, moze i polovan windows\graph\*.* ------------------ aawin.zip 264k - Autodesk Animation Player for Windows
grafika.544 calex,
- novo - windows\graph\*.* ------------------ acdc3222.zip 635k ACDSee v2.2: pregled slika, izuzetno brz (Win 95/NT) What's new in ACDSee 32 version 2.2? Legend + New feature o Minor change !! Bug fix Changes since version 2.1 + Added support for SoftImage PIC format + Shortcuts to images are now handled transparently + Added Cut, Copy and Paste commands to Browser for file management + Added Copy Image commands to allow images to be copied to the clipboard + Added Paste command to Viewer to allow files copied from Explorer to be pasted into the image list + Revised Move/Copy Overwrite options, adding auto-rename + Added "Slideshow" and "Slideshow Recursive" commands to Viewer + Added "Save defaults" button to Options dialog - options are no longer permanently saved when OK is pressed + Added shell open/edit commands to Viewer + Added option to hide Browser path box ("View > Controls > Path box") + Added Remove All command to Move/Copy Files dialog box + Added "Tools > Generate File List" command + Added "Image List > Highlight Image Files" option + Added "/p" command line option for printing images + Added FileName edit box to Move/Copy Files Dialog box when a single file is being moved to allow it to be renamed + Added "Apply to all" checkbox to Edit File Description dialog to allow a single description to be applied to several files at once + In full screen mode, you can press and hold down the b, t and m keys to temporarily show the status bar, the tool bar and the menu, respectively. + "Oem convert" option for file descriptions + Option to show full image file path in Viewer + "Show hidden files" option is now available directly from the Browser window (View menu or Ctrl+H) o Added selected file name to status bar of Browser o Changed default renamed file in Move/Copy to use a unique postfix number instead of "Copy ofů" o Added option to disable open/remove commands o "Exit after delete/move" now causes the Viewer to exit to the Browser when the last image in the image list is deleted or moved (only if ACDSee was started in Browser mode) o Internal move/copy is used for drag and drop file operations now (except folders) o Added new Read Image Headers option : "Only on non-floppy and non-CDROM disks" o Numeric keypad +/- now expand/collapse items in folder tree o The current parent folder name is shown in the title bar of the Browser o Added keyboard shortcuts to help menu o Rearranged Browser File List context menu o Reversed the meaning of Ctrl and Shift when applied to Delete command to better o Limited WMF bitmap size to prevent use of too much memory when displaying WMF files of large dimensions o Added support for IFF-HAM, IFF-HAM8 and IFF-EHB o Added support for TIFF-CMYK, PSD-CMYK and JPEG Adobe CMYK o Prevented selection of next item in list if a multiple move operation was just completed and all files were successfully moved. Instead, the next item just receives the focus. o The setting of the "Hide non-image files" option is no longer automatically saved on exit o Preview/Next Page commands added to Viewer toolbar when a multi-page image is viewed !! several problems displaying animated GIF images !! Visible glitch in split bars after adjusting !! ACDSee would hang when decoding truncated IFF images !! Viewer title bar did not update after a rename or after a Remove All command !! Auto-refresh into sorted position was not working correctly !! Browser did not always detect file description changes made in the Viewer !! Sort mechanism was ignoring Ĺ-Ĺ and Ĺĺĺ characters !! "Browse with ACDSee" shell command appeared in non-file folders such as Recycle Bin and My Computer !! Colour component alignment problem with non-interleaved PCX images !! Various auto-refresh bugs !! Double-update flicker problem when switching images in Viewer in auto-zoom !! Preferred window size was saved incorrectly when flipping out of Full-Screen mode !! Preview image did not appear when set to be to the left of the file list and the folder tree was turned off !! Crash when converting 24bpp images when running in 256 colours !! new OS/2 bitmaps were not read correctly !! Glitch in the rightmost 8 pixels of some 2-colour GIF images !! Preview in progress was unnecessarily cancelled and restarted during an auto-refresh event !! File being decoded in viewer could not be renamed !! File list filtering was not working in Browser !! Subfolders were not updated when a parent folder was renamed in the folder tree !! GIF dimensions were not interpreted correctly for some images !! Various glitches with randomized slide shows !! Fixed a bug displaying interlaced GIF images with only 2 rows !! Fixed bug that made Rename button on MCReplace dialog skip file if user had skipped a previous image in the same move/copy operation !! Fixed bug that refreshed the file list unnecessarily when deleting a file with auto-refresh, read image headers and save image info in desription options on !! Fixed problem with wallpaper not being updated in WinNT 4.0 and Memphis !! Fixed problem reading PSD subtypes BITMAP and LAB, and those with extra channels !! Fixed problem reading IFF images with masking==mskHasTransparentColor !! Fixed problem handling short (8.3) filenames passed via DDE or on command-line when the "View All" option was turned on
grafika.545 pvlada,
Da li neko zna pomoću koga programa mogu da gitam fajlove ART tipa ? Pozdrav Vlada
grafika.546 dr.iivan,
Sa cime se cita, odnosno kako se raspakuje fajl sa ext. .ENC ? To bi trebalo da bude film, na ikonici je kamera. Medjutim, nece da "svira". U opisu fajla se kaze da je arhiva. !?
grafika.547 stefan,
Postoji li neki program koji bi AVI animaciju konvertovao u MOV (ili eventualno u MPEG)?
grafika.548 popovics, -> #547, stefan
>> Postoji li neki program koji bi AVI animaciju konvertovao u MOV >>(ili eventualno u MPEG)? Da li postoji, ne znam. Znam da nije neki savet, ali pokušaj sa nekum od programa koji čitaju oba foramta, pa učitaj AVI i snimi kao (save as) MOV. Ako te ne mrzi mnogo, spusti mi neki AVI na mail, čisto da vidim kakva je comp. animacija u tom formatu (mislim na brzinu i kvalitet). P O P
grafika.549 johnnya, -> #547, stefan
>> Postoji li neki program koji bi AVI animaciju konvertovao u MOV (ili >> eventualno u MPEG)? Ne mogu da se zakunem, ali trebalo bi da može sa : Adobe Premier (4.2) - komercijalni program od nekoliko MB na disku.
grafika.550 zoxy, -> #548, popovics
>>> Postoji li neki program koji bi AVI animaciju konvertovao u MOV >>> (ili eventualno u MPEG)? Evo ga.. Nisam probao, ne znam cak ni da li je PD a kamoli upotrebnu vrednost... probaj avi_mov.zip
grafika.551 biber, -> #547, stefan
>> Postoji li neki program koji bi AVI animaciju konvertovao u >> MOV (ili >> eventualno u MPEG)? Evo ga AVI -> MPEG1. Da li postoji program koji radi obrnuto(MPEG -> AVI)? avi2mpg1.zip
grafika.552 nenad, -> #551, biber
> Da li postoji program koji radi obrnuto(MPEG -> AVI)? Još jednom preporučujem nemački SW program MainActor. Postoji u verziji za NT i OS/2, ali ja imam samo OS/2 verziju koja ne verujem da bi većini nešto značila. Firma koja ga pravi se zove MainConcept, potražite je na Web-u i skinite NT verziju.
grafika.553 ranx,
Hitno mi je potreban clipart (Corel) kamiona, kamioneta i automobila sa strane (poželjno i od pozadi).
grafika.554 calex,
- novo - windows\graph\*.* ------------------ polyv290.zip 1060k PolyView v2.90.1 za Win95/NT: pregled i konverzija slika ============== RELEASE NOTES: ============== Version 2.90.1 Improved the display of images with greater than 256 colors (greater than 8 bits/pixel) on systems configured for 256 colors. This also improves the quality of images written to GIF and 8 bit/pixel BMP files under some circumstances. Corrected a problem with the display and manipulation of certain monochrome images that resulted in a negative image being rendered. Version 2.90.0 PolyView's help system has been significantly rewritten with this release. In addition, "What's This?" help has been added to all property pages and dialogs. With this feature you can click on the "?" button on a window's title bar and then click any control in the window to get additional help information. Added image browsing and thumbnail filtering by keyword. See the Browsing by Keyword topic for an overview. Added thumbnail printing from the Explore window. Added methods of building an image window containing the print format of all or selected images in the thumbnail pane of the Explore window and the Thumbnail Database Explorer. The resulting window can subsequently be saved to any supported file format. See the notes accompanying the Print Thumbnails To Window command on the File menu for further information. Added drive independent mapping of thumbnails to the Explore Window. This option, which is enabled via the Thumbnails tab of the Properties dialog, causes the name matching algorithms to consider a thumbnail as matching an image if its path, size and date match the image, but regardless of which drive letter that path is assigned to. Note: turning this option on may cause unexpected behavior when image files are stored on more than one drive. See the notes accompanying the Thumbnails tab for further information. Added the Thumbnail Database Explorer for off-line thumbnail database manipulations. In conjunction with this addition, the thumbnail database format has been modified to hold the volume name and image dimensions of each image. The image dimensions are now shown on the status line and tool tip display of the image file name. The volume name is used by the Thumbnail Database Explorer for thumbnail database organization. Note that thumbnail databases manipulated by this version of PolyView are not readable by previous versions of PolyView. Added file size and page count (for multiple page files and animated GIFs) to the information status line for open images and thumbnails. The thumbnail database is now written to disk after each thumbnail creation operation has been completed. Added middle/wheel button support for panning operations when viewing images. Added mouse wheel support for scrolling within images, scrolling the thumbnail panes, moving around in slide shows, and zooming in and out of images. Added a command line option to rotate argument images after decompression. Added a method of associating an arbitrary list of file types with PolyView in the Register File Types dialog. The directory browser now supports viewing only image types (View menu). The files displayed in the Explore window can now be filtered to a set that contains a specific string in the file name (View menu). Added the capability of sorting the thumbnail display by image size, where image size is the total number of pixels in an image. Added enhanced metafile objects as a supported clipboard object type for pasting. This allows PolyView to retrieve picture items copied to the clipboard from popular word and drawing processor applications. Added an option to the Browsing tab of the Properties dialog to start a slide show from the last image displayed in a slide show, from the image selected in the slide show dialog, or from the last image selected in a Browse or Explore window. Slide show script files can now use relative addressing for file paths, with the base for a file name the folder containing the script. The last directory used to open or save a slide show script file is now used as the starting point for a subsequent open or save script file operation. Added a command to the Windows menu to raise all image windows above other PolyView windows. This command is useful to raise images above the Explore and browser windows. Added the specification of JPEG quality to the Export Image dialog box. PolyView's setup program is now built with a different tool set than previous versions. All the "DelsL*.isu" files in the PolyView installation directory can be deleted, as they are remnants of the previously used system. Windows 95 and Windows NT shortcuts to images are now resolved when opening or browsing files, or when viewing thumbnails in the Explore window. The Open With selection on various context menus now detects when the application to be executed is a "legacy" 16 bit application. In this case a DOS compatible version of an image's long file name is passed to the application. Enhanced the path selection algorithms to correctly establish the previously used folder when it was found under the "Network Neighborhood" folder. Updated Portable Network Graphics (PNG) support code to improve gamma handling for 16 bit sample sizes, and to cure some low-probability compression problems. Added sort columns and file icons to the Browse window. Added a "flat" toolbar button option to General tab of Properties dialog. Added the TWAIN acquire to multi-page format option to the Files tab of the Properties dialog to create multi-page TIFF and DCX files during TWAIN acquire operations. Added the Area Color Average command to the Operations menu. This command is active only when the Area Selection Tool has been used to outline an image area for subsequent area operations. Added a command to the Browse menu to empty the marked file list. Files on the marked file list are now automatically removed when they are deleted by various PolyView operations. Minor speed improvements have been made to the JPEG decompression algorithm. Enhanced the GIF file read/write capabilities to include 1 bit/pixel images. Pressing the Tab key now changes the keyboard input focus between the folder tree and the thumbnail panes in the Explore window. The keyboard arrow keys now move the current selection in the thumbnail pane of the Explore window. The Enter key now opens the currently selected thumbnail when the keyboard input focus is in the thumbnail pane of the Explore window. The source and destination paths for the Format Conversions window are now saved separately from the paths for opening and saving (exporting) image files. The Show Hidden File property now also controls the display of hidden folders in the Explore window and folder selection dialogs. Added the Default Comment for Saved or Converted Files field to the Files tab of the Properties dialog. The directory path used in the last Open Database command in the Explore window is now saved for use as the starting point for the next Open Database command. Moved all image manipulation commands from an image's Options menu to the new Operations menu. Changed the name of the Zoom Out command on the View menu to be Undo Zoom and added Zoom Out as a command that reduces image magnification. Added a property on the Files tab of the Properties dialog to control the viewing of hidden files in the Explore and Browse windows. The Rename dialog now defaults the new name to the original name, reducing the typing for the common case where only a simple change is desired to the original name. Successful entry of license information now automatically disables the splash screen. Fixed a problem which sometimes led to the wrong folder being selected in a drag operation in the Explore window. Fixed some problems in the thumbnail printing algorithms that caused pagination differences between the print preview screens and the printed output. Fixed a problem which caused the image name to be wrong for the current image after an aborted file Move operation. Fixed a problem with incorrect color mapping on 2 bit/pixel grayscale PNG format images. Fixed a problem with incorrect handling of masked Commodore-Amiga IFF images. Fixed a problem with incorrect handling of uncompressed type 1 MSP images. Fixed a problem with reading/writing certain 1 bit/pixel Adobe Photoshop (PSD) images. (A new snbd6w9s.dll version is supplied with this update.) Fixed some problems that occurred in various file list collection dialogs when the Windows Explorer is directed to "Hide file extensions for known file types". Fixed a problem that caused negative image displays and printing when certain inverted colormap monochrome images were processed. Fixed a problem with the Open With operation that left process handles open. Fixed various problems with Animated GIF creation. Fixed a problem which prevented the Add All button on the Slide Show dialog from functioning when the Desktop folder was selected. Fixed a problem with converting 1 and 4 bit/pixel files to JPEG format. Fixed a problem that caused a crash when defining a selection region with boundaries outside the edges of an image. Fixed problems with animated GIF playback. Fixed a problem with thumbnails created from 4 bit/pixel images. Fixed a problem with crashes caused by certain types of corruption in PCX file headers. Fixed a problem with thumbnail updating after modified images were saved as a result of a prompted file close operation. Fixed a problem which caused a PolyView crash if the color table in an image was larger than the number of colors indicated by the images bits per pixel ratio. Fixed a problem with displaying YCCK encoded JPEG files. Fixed a problem that caused incorrect updates to the thumbnail pane when the Explore window was horizontally resized.
grafika.555 vule.,
Kako da u PhotoShop-u ili Photo Paint-u jednu sliku ili tekst naredjam preko slike na kojoj crtam ? Help!
grafika.556 bastion, -> #555, vule.
>> Kako da u PhotoShop-u ili Photo Paint-u jednu sliku ili tekst >> naredjam preko slike na kojoj crtam ? Ako hoces da ti jedna slika bude iznad (na) druge jednostavno promeni poziciju lajera. Ako hoces da ti slika na kojoj crtas bude ispod neke druge, ali da se ta druga providi onda u prozorcicu za lajere smanji intezitet te druge slike (texta). Ako tim smanjivanjem inteziteta "ostetis" druge delove one druge slike onda ti nista nepreostaje nego da (se ubijes :))), salim se) selektujes samo zeljeni deo druge slike uzmes ga kao poseban lajer i kasnije ga stavis iznad slike ili radi s njim sta hoces (stavljaj efekte i sl.) pre toga! P.S.: Nadam se da sam ti pomogao!
grafika.557 saint, -> #555, vule.
Oladi malo... Ne mozes bre da ucis i 3DSMAX i 3DS4.0 i Corel i C++ i Photoshop i Word i sta sve neces da se setis... Odluci se a ono sto ne znas ostavi onima koji se time bave. Veliki problem je sto ovde svi sve znaju!!!
grafika.558 vule.,
Bastion, nisi mi pomogao...nisam TO hteo nego da PONOVIM Kako da neku sliku ili tekst nanizem jednu pored druge, kao npr. pozadinu u Win ? Ajde...
grafika.559 popovics, -> #557, saint
▄- Veliki problem je sto ovde svi sve znaju!!! Mislim da to nije problem, već prednost nad glupim amerima... :)
grafika.560 vstan,
Kako da dve, i više slika, spojim u jednu da budu jedna pored druge, dakle nešto kao opcija tile za win desktop.
grafika.561 vstan, -> #557, saint
> Oladi malo... > Ne mozes bre da ucis i 3DSMAX i 3DS4.0 i Corel i > C++ i Photoshop i Word i sta sve neces da se setis... A što čovek da oladi ?
grafika.562 saint, -> #559, popovics
=> Mislim da to nije problem, vec prednost nad glupim amerima... :) Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Neeeeeeeeeeeeeeeeee Shinko. ili Oooo it's cute but it's WROOOOOOOOOOOOOONG!!! Razmisli malo,nadam se da ces shvatiti ako ne ondak REPLY.
grafika.563 ranx, -> #557, saint
> Ne mozes bre da ucis i 3DSMAX i 3DS4.0 i Corel i > C++ i Photoshop i Word i sta sve neces da se setis... Mislim da je za posao koji ja radim (DTP i grafički dizajn) NEOPHODNO odlično poznavanje barem tri programa: Photoshop-a, QuarkXpress-a i FreeHand-a (ili Corela). Ja ODLIČNO poznajem sva četiri (prva tri navedena sam počeo da koristim 1990). Mislim da nisam od onih koji "sve znaju", ali je poznavanje alata (a to je softver u ovom slučaju) neophodan preduslov da se neki posao tim alatom profesionalno odradi. Naravno, umem da koristim i 3DS i AutoCAD, ali samo onoliko koliko mi treba...
grafika.564 ranx, -> #560, vstan
> Kako da dve, i više slika, spojim u jednu da budu jedna pored druge, > dakle nešto kao opcija tile za win desktop. Tako kaži, a ne kao Vule u par poruka ranije ;) Selektuješ sliku za tile, klikneš na Edit -> Define Pattern, a onda selektuješ ono šta želiš time da napuniš, pa Edit -> Fill [Use -> Pattern].
grafika.565 popovics, -> #562, saint
▄- => Mislim da to nije problem, vec prednost nad glupim ▄- amerima... :) To je MOJE mišljenje... ▄- Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Neeeeeeeeeeeeeeeeee Shinko. ...koje bi ostalo isto i da si napisao više slova 'e'. ▄- Razmisli malo,nadam se da ces shvatiti ako ne ▄- ondak REPLY. Razmišljao, lomio glavu i dokučio: Vule. se bavi sličnim oblastima Corel, 3DS, 3DSMAX i Photoshop su programi za grafiku, dok Word je nešto drugo, ali ipak slično. Niko NE MOŽE NIKOME da zabrani da zna ako on to hoće. Što se tiče glupih amera, kod njih je problem što se USKOSPECIJALIZUJU za jednu oblast i ako im se desi da iz nje prdnu-u-čabar onda su naje*ali, ali, zato ako čovek zna više, ima više šansi za popravku... :) P.S Ako hoćeš da nastaviš ovu diskusiju, nastavimo je na mail, jer se ovako ugaljavamo od teme i smaramo njene pratioce...
grafika.566 jvujnic, -> #557, saint
> Veliki problem je sto ovde svi sve znaju!!! Ne, mislim da je ovde problem što svi MISLE da sve znaju! ^^^^^
grafika.567 saint, -> #565, popovics
Shvati ti to da svako treba da ima nesto cime se on bavi Nesto za sta je specijalizovan. Gledaj ti na primer one glupe pozadine iza voditelja 3K. Zatim jel si video reklamu za Iritel Ovde po tebi svako sve zna ali nista ne zna dobro. Mozes ti tako da se igras ali nikad neces postici nesto izuzetno.Samo ces da gubis vreme.Ako programiras ondak programiraj,ako se bavis grafikom onda se time i bavi. Ameri nisu glupi!!! Nije da ih stitim ali svatices ti to jednog dana.
grafika.568 saint, -> #563, ranx
=> Naravno, umem da koristim i 3DS i AutoCAD, ali samo onoliko koliko mi => treba... Sto jes jes... Ali kada ti treba nesto slozemo u 3DS-u ili CAD-u neces ti da radis. A za Shop,Xpres... logicno je to.Kako bi se inace bavio DTP-om da ne znas.Ali ipak jedan od tih programa najbolje znas. I ne mesas se u stvari koje ne znas. Na primer: Izasao MAX ajde da ga probam ili juris da na hardu imas sto vise programa.Sta ce coveku i PHOTOSHOP i PHOTOPAINT. Ili sta ce ti oba i DRAW i Ilustrator.
grafika.569 saint, -> #566, jvujnic
=> Ne, mislim da je ovde problem sto svi MISLE da sve znaju! Nego?
grafika.570 vstan, -> #564, ranx
> Selektuješ sliku za tile, klikneš na Edit -> Define Pattern, a Pretpostavljam Photoshop. Postoji li jednostavnije rešenje, možda u nekom drugom programu.
grafika.571 mdimitrijevic, -> #568, saint
> Ali kada ti treba nesto slozemo u 3DS-u ili CAD-u neces ti da radis. > A za Shop,Xpres... logicno je to.Kako bi se inace bavio DTP-om > da ne znas.Ali ipak jedan od tih programa najbolje znas. > I ne mesas se u stvari koje ne znas. > Na primer: Izasao MAX ajde da ga probam ili juris da na hardu imas > sto vise programa.Sta ce coveku i PHOTOSHOP i PHOTOPAINT. > Ili sta ce ti oba i DRAW i Ilustrator. Ne bih se baš složio sa tobom. Rekao si da onaj ko se bavi programiranjem treba samo tim da se bavi. OK, samo postoji mnogo toga što ulazi u pojam programiranja. Recimo, uzmi moj a i primer MNOGIH drugih programera u YU. Znam nekoliko programskih jezika (asembler, C, PASCAL, FoxPro ...) u šta takođe ulazi poznavanje razlika među kompajlerima različitih firmi (Borland, Microsoft, Watcom ...). Pogledaj samo kolika je to oblast. E sad, treba recimo da napišem program za detekciju i testiranje sistema (što sam i uradio, program MDINFO), moram da budem upoznat sa kompletnim računarom i operativnim sistemom. Obilje opcija koje nudi moj program (a pogotovo poslednja verzija, koja još nije objavljena) su još jedna oblast sa kojom sam upoznat. Pomisli sad recimo na pisanje programa za 3D rutine, znanje koje je potrebno za tako nešto je prilično veliko. Poznavanje matematike i programiranja je itekako potrebno. No, da ostavim po strani programiranje. Imam nekakvog smisla za grafiku i dizajn. Ono što radim nije uopšte loše, NE KAŽEM da je to fantastično, ali pogledaj koliko očajnih stvari urade "profesionalci". Da bi se ozbiljnije pozabavio ovim moraš da pratiš mnoge programe koji služe za rad u ovoj oblasti Corel Draw, Ilustrator, PhotoShop, PhotoPaint... Svaki od ovih programa ima prednosti i mane. Da bi se neki posao dobro uradio PONEKAD je potrebno upotrebiti 2-3 programa. Zato je potrebno znati više programa. I kada sve pogledaš u globalu, moj posao je pored svega ovoga da podešavam sistem, instaliram operativne sisteme, da budem upoznat sa Internetom i programima za pristup. Ukoliko čovek želi da bude savetnik, konsultant i da radi u privatnoj firmi mora da zna sve pomalo. Naravno, slažem se sa tobom da čovek ima neku svoju specijalnost (moja je programiranje) i da treba da se osloniš na onoga ko je specijalizovan za neku oblast. Samo se ne slažem da čovek ne treba da zna što više. Meni se baš mnogo sviđa što ima ljudi koji kao i ja rade više od 10 godina na računarima i znaju mnogo toga. Podvlačim, ne smatram sebe posebnim i ne želim da se ova poruka shvati kao hvalisanje. Veliki broj ljudi na Sezamu je u istoj situaciji kao i ja.
grafika.572 popovics, -> #567, saint
▄- Shvati ti to da svako treba da ima nesto cime se on bavi ▄- Nesto za sta je specijalizovan. Gledaj ti na primer Ama, čoveče, u redu je to, tako i treba (da svako bude za nešto SPECIJALIZOVAN), ali ako čovek i pored to specijalizacije hoće još nešto da radi (ili da ga za ne_daj_bože ima), zašto to ne bi uradio, ako je dovoljno inteligentan??? ▄- Ameri nisu glupi!!! :) Možda, kao nacija NISU glupi, ali njihov školski sistem je takav, kao što ti kažeš:USKA SPECIJALIZACIJA. To je dobro dok radi, ali šta ako prestane da radi? Evo, zamisli sledeću situaciju: Ja sam programer, i odjedanput mi se desi da napišem pravu ljigu od programa, punu bagova. I, normalno, zbog toga dobijem otkaz u kući za koju radim... Šta misliš kako bi se snašao da nemam ništa drugo u rukavu? A? Iako sam bio prvoklasni programer, otišao bi na ulicu. E, zbog tih (tog) razloga TREBA da se zna više stvari... :)
grafika.573 saint, -> #572, popovics
=> Ja sam programer, i odjedanput mi se desi da napisem pravu ljigu => od programa, punu bagova. I, normalno, zbog toga dobijem otkaz Ti ces onda poceti da dilujes na pijaci.
grafika.574 saint, -> #571, mdimitrijevic
=> dobro uradio PONEKAD je potrebno upotrebiti 2-3 programa. Zato je => potrebno znati vise programa. Da ali ne da su potpuno iste funkcije. => Meni se bas mnogo svida sto ima ljudi koji kao i ja rade vise od => 10 godina na racunarima i znaju mnogo toga. Jeste ali tebi je primarno programiranje a 3D-om i drugim stvarima se vise bavs iz zabave.
grafika.575 zormi, -> #572, popovics
* :) Možda, kao nacija NISU glupi, ali njihov školski sistem je takav, kao * što ti kažeš:USKA SPECIJALIZACIJA. To je dobro dok radi, ali šta ako * prestane da radi? Obojica ste u pravu, dosta ;) U Americi je uska specijalizacija optimalnije rešenje, dobijaju se posvećeni stručnjaci a tržište je ogromno tako da mogu da nadju dovoljno posla za svoju usku struku. Kod nas je tržište usko i (recimo) naš inženjer mora da se u sve razume po malo jer ne zna u kakav profil firme će zapasti, nema mnogo da bira. Zato se naši stručnjaci napolju lako uklope u bilo koji posao ali im treba par godina da dostignu top formu u njemu... Naš sistem je generalno teorijski jači i stvara "akademce" dok se napolju orijentišu na praksu i stvaranje dobrog radnog kadra za privredu. Profesori fakulteta su im često stranci iz trećih zemalja.
grafika.576 bastion, -> #572, popovics
>> Ama, covece, u redu je to, tako i treba (da svako bude za >> nesto SPECIJALIZOVAN), ali ako covek i pored to >> specijalizacije hoce jos nesto da radi (ili da ga za >> ne_daj_boze ima), zasto to ne bi uradio, ako je dovoljno >> inteligentan??? >> Ama covece oladi malo! Kao prvo i saint i ja (a mozda jos neko) znamo vule. ! kao drugo sto je vaznije a proizilazi iz prvog znamo sta on radi i cime se bavi! I zato nemoj da pises gluposti razne stvari koje nisu za ovu konfu! <<< Apel na moderatora! I nemoj da nama govoris sta on radi, cime se bavi niti da ga uporedjujes sa amerima i drugima! P.S.: Stvarno me mrzelo da ctiram celu poruku! P.P.S.: U americi svaki posao koji se posteno obavlja je dobro (cak suvise dobro) placan i nijedan posao (zanat) se nemoze da propadne cak i usavrsavanjem tehnologija rada jer tada ti "specijalizovani" ljudi idu na dalje strucno usavrsavanje i osposobljivanje za dalji rad na boljim masinama i naravno sve to placa firma, preduzece, kompanija ili korporacija! Bas zbog ovog nemozes da kazes da su ameri glupi! (...e sad nije da ih branim vec govorim kako jeste) Naravno svako moze da radi i druge poslove pored "specijalizacije" i sl. Niko nikom to nemoze da zabrani! U uslovima srednje "ne" razvijenih zemalja kakva je nasa zemlja stvarno dobro dodje da znas svasta da radis!
grafika.577 bastion, -> #558, vule.
>> Bastion, nisi mi pomogao...nisam TO hteo nego da PONOVIM >> >> Kako da neku sliku ili tekst nanizem jednu pored druge, kao >> npr. pozadinu u Win ? Pa ti neznas vise sta hoces Vukasine! Objasni malo kako to da nanizes!
grafika.578 mdimitrijevic, -> #574, saint
> => Meni se bas mnogo svida sto ima ljudi koji kao i ja rade vise od > => 10 godina na racunarima i znaju mnogo toga. > > Jeste ali tebi je primarno programiranje a 3D-om i > drugim stvarima se vise bavs iz zabave. Pa teško da se radi o zabavi. Zaposlen sam u privatnoj firmi i sve to mi je posao.
grafika.579 djcorto, -> #563, ranx
> Naravno, umem da koristim i 3DS i AutoCAD, ali samo onoliko > koliko mi treba... Naravno, sav taj softver je tvoja firma licencirala, i ti si uspesno proucio dokumentaciju ... Jel neko slomio nogu, evo malopre sam gledao na TVu kako stavljaju gips, znam i to!!!! VRLO se slazem sa Saintom ... a ko zna zasto, shvatice.
grafika.580 djcorto, -> #571, mdimitrijevic
> Naravno, slazem se sa tobom da covek ima neku svoju > specijalnost (moja je programiranje) i da treba da se oslonis > na onoga ko je specijalizovan za neku oblast. Samo se ne slazem > da covek ne treba da zna sto vise. Khm ... Radis ti neki graficki posao ... i ustreba ti 3D model. E, sad, umesto da zoves Sainta, Ranxa, Bill Gatesa ili mene, sesces i uraditi ga u nekom piratu. Jel' tako? Tako je! Zasto? 20 DEM za CD je manje nego sto ces bilo kome moci i hteti da platis. A cena TVOG rada (i mog, BTW) je niska bas zato sto SVI MISLE DA ZNAJU SVE. DakleM, ljudi, Ameri nisu glupi ... znaju JEDAN softver, ali svoje znanje NAPLATE. Mi se batrgamo sa polovicnim znanjima da bismo izvukli neku crkavicu. Jeste ovo za ovu temu ...
grafika.581 silence, -> #575, zormi
> Obojica ste u pravu, dosta ;) Njih dvojica me podsećaju na stereo kanale - razlikuju se, ali se to skoro ne čuje. ;)
grafika.582 popovics, -> #573, saint
▄- Ti ces onda poceti da dilujes na pijaci. Mene sam, predložio kao primer, ali ja bih se pre zadržao u računarskim vodama, nego da odem na ulicu... :)
grafika.583 popovics, -> #576, bastion
▄- Ama covece oladi malo! Jel u frižideru??? :) ▄- I zato nemoj da pises gluposti razne stvari koje nisu ▄- za ovu konfu! <<< Apel na moderatora! Apeluj do sutra, kada ne pratiš poruke. :) Naime, ja sam u samom početku diskusije rekao (otkucao) u jednoj svojoj poruci da diskusiju nastavimo putem MAIL-a... Normalno (što sam i očekivao) niko nije hteo da posluša, pa su mi reply-rali ovde. E, sad, kad drugi nisu polu-pristojni žašto bi ja bio???? ▄- U uslovima srednje "ne" razvijenih zemalja kakva je nasa ▄- zemlja stvarno dobro dodje da znas svasta da radis! To pokušavam da celo vreme objasnim. Ne smemo zamisliti da smo u RECIMO Americi, i da se tako ponašamo. MOramo biti svesni da smo ovde i da se povinujemo pravilima igre, koja su VRLO jasna.
grafika.584 popovics, -> #575, zormi
▄- Obojica ste u pravu, dosta ;) Znamo... :) ▄- U Americi je uska specijalizacija optimalnije rešenje, ▄- dobijaju se posvećeni stručnjaci a tržište je ogromno tako da ▄- mogu da nadju dovoljno posla za svoju usku struku. Ja ne pričamo o tome šta je bolje za državu, nego šta je bolje za mene, kao pojedinca u ovoj državi, kad se nikad ne zna šta će mi zatrebati.
grafika.586 saint, -> #582, popovics
=> Mene sam, predlozio kao primer, ali ja bih se pre zadrzao u racunarskim => vodama, nego da odem na ulicu... :) Pa onda diluj po Inetu :)
grafika.587 saint, -> #584, popovics
kad smo vec kod dobrobiti za drzavu jeste li videli mozda DZINGLOVE na HRT-u 1 2 ili 3.Stvarno su ih maistorski uradili.
grafika.588 epson, -> #579, djcorto
│ VRLO se slazem sa Saintom ... a ko zna zasto, shvatice. └───────────────────────────────────────────────── Svako svome :)
grafika.589 zlaya, -> #576, bastion
- >> Ama, covece, u redu je to, tako i treba (da svako bude za - >> nesto SPECIJALIZOVAN), ali ako covek i pored to - >> specijalizacije hoce jos nesto da radi (ili da ga za - >> ne_daj_boze ima), zasto to ne bi uradio, ako je dovoljno - >> inteligentan??? - - Ama covece oladi malo! - Kao prvo i saint i ja (a mozda jos neko) znamo vule. ! - kao drugo sto je vaznije a proizilazi iz prvog znamo - sta on radi i cime se bavi! - I zato nemoj da pises gluposti razne stvari koje nisu - za ovu konfu! <<< Apel na moderatora! - I nemoj da nama govoris sta on radi, cime se bavi - niti da ga uporedjujes sa amerima i drugima! Mene nije mrzelo da kvotiram poruku, to radi komp a ne ja ;)). Da se više nebiste svađali evo vam internet adresa: http://www.hitbox.com Tu možete da nađete ponude za posao u ameriki po zanimanjima i svim ostalim parametrima...
grafika.590 zlaya, -> #579, djcorto
- > Naravno, umem da koristim i 3DS i AutoCAD, ali samo onoliko - > koliko mi treba... - - Naravno, sav taj softver je tvoja firma licencirala, i ti si - uspesno proucio dokumentaciju ... - - Jel neko slomio nogu, evo malopre sam gledao na TVu kako - stavljaju gips, znam i to!!!! - - VRLO se slazem sa Saintom ... a ko zna zasto, shvatice. Posle 4 meseca renoviranja stana, ja sam naučio i da radim ornamenete u gipsu, tako da ako vam đole zagipsira nogu / ruku / whatever, ja ću bez problema uz adekvatnu nadoknadu taj gips zamaskirati tako da bude u potpuno istom dezenu sa vašom pidžamom ili bilo kojim parčetom garderobe (osim kupaćih kostima). Kod zahtevnijih korisnika omogućiću i islikavanje po želji - anđelčići, sveta petka, kosovski boj, kao i amblemi fudbalskih klubova, političkih partija, humanitarnih organizacija. Ukoliko vam ni to nije dosta priložite slike vaših najdražih, uz modernu tehnologiju, prebacićemo i njih na gips...
grafika.591 miskop, -> #587, saint
-> kad smo vec kod dobrobiti za drzavu jeste li videli mozda -> DZINGLOVE na HRT-u 1 2 ili 3.Stvarno su ih maistorski uradili. Oni ih menjaju svakih 3-4 meseca... kao i programski logo u uglu ekrana.
grafika.592 zlaya, -> #582, popovics
- - ▄- Ti ces onda poceti da dilujes na pijaci. - - Mene sam, predložio kao primer, ali ja bih se pre zadržao u - računarskim vodama, nego da odem na ulicu... :) Pa diluj SW & HW, šta je tu problem - u struci je ;)))...
grafika.593 saint, -> #585, bastion
=> E onda mislim da mnogo ***** za svoje godine! Pazi jezik...
grafika.594 saint, -> #591, miskop
=> Oni ih menjaju svakih 3-4 meseca... kao i programski logo u uglu => ekrana. Mislim na ove nove. Imaju ih vec oko 5 meseci.
grafika.595 popovics, -> #586, saint
▄- Pa onda diluj po Inetu :) Nije losha ideja... Samo mi reci šta. :)
grafika.596 popovics, -> #592, zlaya
▄- Pa diluj SW & HW, šta je tu problem - u struci je ;)))... Paaaaa, uglavnom tu i nema nekih problema, ali potreban je POČETNI KAPITAL za to.
grafika.597 popovics, -> #589, zlaya
▄- http://www.hitbox.com Da, možda kada bi ja imao Inet, ali pošto ga nemam - ništa. Inače meni NE_PADA_NA_PAMET da idem u Ameriku, tako da me i ne zanima. Ipak sam ja balkanosaurus (volim da radim i da me ne plate).
grafika.598 mdimitrijevic, -> #580, djcorto
> Radis ti neki graficki posao ... i ustreba ti 3D model. E, sad, > umesto da zoves Sainta, Ranxa, Bill Gatesa ili mene, sesces i uraditi > ga u nekom piratu. Jel' tako? Tako je! Zasto? 20 DEM za CD je manje nego > sto ces bilo kome moci i hteti da platis. A cena TVOG rada (i mog, BTW) > je niska bas zato sto SVI MISLE DA ZNAJU SVE. Za tih 20 DEM ću naravno dobiti PUN CD softvera za 3D rendering, ali to ne znači da će se taj posao uraditi sam. Poenta je da ja moram znati da ga uradim. I još nešto, ukoliko taj posao mogu da uradim sam, onda mi sigurno nije potrebna pomoć profesionalca. Znaš, slažem se da time što SVI MISLE DA ZNAJU SVE dolazi do padanja cene našeg rada, ali opet verujem (znam) da kvalitet na kraju izbije na videlo. Neko će jednom dobiti lošu animaciju za male pare, pa će onda sledeći put pozvati profesionalca da mu uradi taj posao. Možda je to malo izraženije kod programiranja, kada program ne radi dobro ili pobrljavi podatke onda čovek traži bolji program. > DakleM, ljudi, Ameri nisu glupi ... znaju JEDAN softver, ali svoje > znanje NAPLATE. Mi se batrgamo sa polovicnim znanjima da bismo izvukli > neku crkavicu. Naravno, ali Ameri žive u Americi. Mi ovde moramo da se snalazimo :( Diskusija je počela tvrdnjom da ne treba znati više oblasti u računarstvu. Zar ne treba jedan dizajner da zna da formatira disk, nabaci sistem ili svira gitaru ? Mislim, u čemu je problem ako čovek zna malo više nego obično. Kada dođe do pravog problema, rešavaće ga profesionalac.
grafika.599 saint, -> #595, popovics
=> Nije losha ideja... Samo mi reci sta. :) Sam nadji sta ces... Necu tu da rasipam svoje ideje :))
grafika.600 ranx, -> #568, saint
> sto vise programa.Sta ce coveku i PHOTOSHOP i PHOTOPAINT. > Ili sta ce ti oba i DRAW i Ilustrator. Naravno da si u pravu za ovo - što se ozbiljnih stvari u CAD-u i 3DS tiče uvek plaćam saradnike sa strane. Corel i Freehand držim zato što većina kvazi dizajnera i DTP stručnjaka rade u Corelu - ja radim u FreeHand-u. Photopaint nisam nikad u životu instalirao na svoj disk - Shop je i mama i tata i baba i deda za bilo kakvu obradu slike.
grafika.601 saint, -> #600, ranx
=> Corel i Freehand drzim zato sto vecina kvazi dizajnera i DTP strucnjaka => rade u Corelu - ja radim u FreeHand-u. Photopaint nisam nikad u zivotu => instalirao na Zar Freehand ne cita DRAW-ov format?
grafika.602 zlaya, -> #597, popovics
- - ▄- http://www.hitbox.com - - Da, možda kada bi ja imao Inet, ali pošto ga nemam - ništa. - Inače meni NE_PADA_NA_PAMET da idem u Ameriku, tako da me i ne I nemora da ideš u amerike, adresu sam dao da pogledate cifre koje se daju za odgovarajuća zanimanja. - zanima. Ipak sam ja balkanosaurus (volim da radim i da me ne - plate). Balkanosaurus Rex - rasprostranjen na balkanu, koncentrisan u područjima šumadije, osnovna karakteristika - Voli da Ne radi, i da bude Dobro plaćen za to. Mnogo ste se vi braćo obezobrazili ovde, gledate one amerikanske filmove pa biste svi da radite samo jedan (svoj) posao i dobijate pare za to od kojih možete da živite ko ljudi, a još biste hteli i slobodno popodne/veče ;)))... Ne nasedajte na te filmove, to je samo propaganda - oni se zapravo voze u krševima od automobila, žive u kućama od kartona i svaki američki radnik je plaćen 150$ mesečno, koje dobija sa zakašnjenjem od pola godine. Nije kod njih tako lepo kao ovde. Ovde su ulice ravne, uvek ima struje, para kolko oćeš (i kad ih nema tu su čekovi). Svi pucamo od zdravlja i lepote - samo gledajte redovno TV dnevnik i kasandru i živećete još lepše...
grafika.603 apostol,
Mala zbirka animiranih kursora, made by moja malenkost. Između ostalog: - 3D rotirajuća ruka koja pokazuje... hm, znate već šta - krvav nož s koga kaplje krv - Pacman koji gricka - Veliki nos - Znak "NIKE" - Znak "RTS" - Igla od šprica JoTzoqA nos_curs.zip
grafika.604 vule.,
Imam problema sa ucitavanjem slika u .WI formatu.Photo Paint podrazava taj format, ali nece da ucita jer kao nemam memorije. Mislim da je za sliku od 108Kb dovoljno 32Mb RAM. Ako neko ima program kojim mogu da prebacim u neki drugi format, neka mi kaze koji je. Unapred zahvalan.
grafika.605 zoxy, -> #600, ranx
> Corel i Freehand drzim zato sto vecina kvazi dizajnera i DTP strucnjaka > rade u Corelu - ja radim u FreeHand-u. Photopaint nisam nikad u zivotu > instalirao na svoj disk - Shop je i mama i tata i baba i deda za bilo kakvu Ne budi tako iskljuciv. Mada si u pravu, ali... Page curl efekat ne moze nista da uradi tako dobro kao corel7(njegov modul za bitmapu tj. njegov photopaint). Znam da KPT ima i taj filter ali ne tako dobar kao corel. Inace, trudim se da imam (skoro) sve programe koji su u opticaju na nasim prostorima. naravno da ih nemam sve i uvek na disku, ali na cd-u.. Inace, ja uvek polazim od toga da je njih 5 miliona u svetu (ne hvataj me za cifru, lupam) pametnije od mene. Probah i taj tvoj freehand i videh zasto onih 5 miliona ipak radi sa corelom :)). naravno da imam i jedan i drugi. Mada... sve je to stvar licnih afiniteta i kolicine odn. zahteva posla kojim se covek bavi. Od mog corela 5(!), worda (cesto quarka a retko i pagemakera), photoshopa (ali cesto i photopainta) vec 7 godina zivi 2 familije, ja, mnogo konobara i kafedzija :))
grafika.606 sqweaky,
Zašto Photo Shop ne prikazuje slike kako treba u video modovima sa 64k boja? Napominjem, da je ista slika u Acdseeu savršena. Isti problem je gradacija koja užasno izgleda u 64k. Bug?
grafika.607 saint, -> #605, zoxy
=> da uradi tako dobro kao corel7(njegov modul za bitmapu tj. njegov => photopaint). Page curl.... Ne vidim zasto je taj efekat tolko izrabjivan. A i pre svega imao sam corel 7 i nisam primetio nikaku razliku Page curla u odnosu na Kai 3.0
grafika.608 zoxy, -> #607, saint
> Page curl.... > Ne vidim zasto je taj efekat tolko izrabjivan. ne znam... mozda zato sto je lep ;) > A i pre svega imao sam corel 7 i nisam primetio nikaku > razliku Page curla u odnosu na Kai 3.0 hm.. sad napamet ne znam u kojoj verziji KPT sam probao, ali ona fina stelovanja visine i sirine podvijanja stranice nisam video u KPT.. jednostavo mi je savijao celu stranu (ili ivicu) stranice od vrha do kraja... mozda i gresim...
grafika.609 saint, -> #608, zoxy
=> stelovanja visine i sirine podvijanja stranice nisam video u KPT.. => jednostavo E vidis ta fina stelovanja mozes da uradis tako sto ces da podelis taj sloj na 2 dela. Na onaj na koji si hteo donekle da prikacis efekat Page Curl samo posle spoj oba i eto ti.
grafika.610 ranx, -> #601, saint
> Zar Freehand ne cita DRAW-ov format? Delimično. Pogledaj readme fajl uz FH7. Problem je u tome što je, za razliku od Corela, FH program strogo orijentisan na PostScript, pa ne dozvoljava neka budženja. Sad, to prouzrokuje da se neke stvari malo teže izvedu, ali na kraju sve ispadne super.
grafika.611 ranx, -> #607, saint
> Ne vidim zasto je taj efekat tolko izrabjivan. Zato što je kič u modi.
grafika.612 zoxy, -> #609, saint
>=> stelovanja visine i sirine podvijanja stranice nisam video u KPT.. >=> jednostavo > > E vidis ta fina stelovanja mozes da uradis tako sto ces > da podelis taj sloj na 2 dela. > Na onaj na koji si hteo donekle da prikacis efekat > Page Curl samo posle spoj oba i eto ti. E... ipak cu ja da zadrzim corel 7... ;)
grafika.613 saint, -> #612, zoxy
=> E... ipak cu ja da zadrzim corel 7... ;) Suit your self. Samo zbog tog efekta?
grafika.615 zoxy, -> #613, saint
>=> E... ipak cu ja da zadrzim corel 7... ;) > > > Suit your self. > > > Samo zbog tog efekta? Samo zbog tog efekta.. :) pazi... pre 20-30 dana uradim ja coveku izmedju ostalog memorandume i na njima ubacim u donjem desnom uglu, cisto fore radi, malo savijanje strane sa senkicom ispod.. sve u jednoj boji... pre desetak dana (kad je pocela ova nasa raspra oko page curleta) zove tog coveka neki poslovni partner kome je ovaj poslao taj memorandum i odusevljen onim savijanjem strane pita ga ko mu radio. ovaj mu da moj telefon i covek mi naruci memorandume uz "OBAVEZNO da ima 'nako podvijenu stranu" k'o kod onog prethodnog.. uz to mu uvalim jos malo pratece papirologije i neki kalendar i upaljac sad za novu godinu, sve cirka oko 600DM... E vala, zasluzio je da ga zadrzim makar kupio jedan poseban hardic samo za njega.. ;) Sto jes jes, page curle je ipak page curl'es :))
grafika.616 the.edge,
Scitech Display Doc 6.0 je trial verzija...da bi se dobila full ver, mora da se naruci (moze se registrovati samo trial ver.)... ;( Dakle, gotovo je sa registrovanjem... AcCeSS DeNiED
grafika.617 miskop,
Evo jednog lepog programčića koji ja već duže vreme koristim, ali ne videh da ga ima na Sezamu, niti ga iko spominje. Reč je o programu za brzi pregled slika koji se integriše u sam Windows, tako da kada kliknete desnim tasterom miša na neki fajl koji je slika, u meniju koji se otvori biće i mali prikaz slike, tzv. 'thumbnail' i klikom na njega prikazuje se slika, onakva kakva jeste. Program se zove PicaView, i napravila ga je ista firma kao i program ACDSee. Pojavio se odmah posle pomenutog ACDSee-a, ali ne znam kako mi je promaklo da ga pošaljem ovde. ------------------------------------------------------------------ PicaView for Windows 95/NT, the fastest and easiest-to-use Explorer add-on for viewing images. Features Ě displays thumbnail, format and dimensions of selected image in context menu Ě handles BMP, GIF, JPEG, PCX, Photo-CD, PNG, TGA and TIFF image formats Ě rapid decoding of full-size image with incremental display Ě print images Ě set the desktop wallpaper Ě quick-convert images to JPEG or Windows BMP format Ě 256 colour and high colour quantization/dithering modes for high quality output Ě includes installation an uninstallation software Minimum System Requirements Ě 386 or higher cpu Ě Windows 95 or Windows NT 4.0 Ě Video card capable of at least 640x480 in 256 colours (32k colours or higher strongly recommmended) -------------------------------------------------------------------- P.S. Mail me for ser# ! :) pvu3210.exe
grafika.618 the.edge,
Ovaj novi sistem registrovanja u Scitech Display Doc 6.0 suckuje. ;( Sada cu i ovo morati kod pirata da nabavljam, s obzirom da vise ne postoji dobijanje full verzije ubacivanjem reg. broja. ;< AcCeSS DeNiED
grafika.619 saint, -> #615, zoxy
=> page curle je ipak page curl'es :)) Cas anatomije: Ako tolko volis efekte vidi ovo... cas.jpg
grafika.620 calex, -> #617, miskop
> Evo jednog lepog programčića koji ja već duže vreme koristim, > ali ne videh da ga ima na Sezamu, niti ga iko spominje. Koristim ga i ja dugo a najgore u svemu je što sam baš ovu verziju (1.0) davno spremio za ovde ali dok sam rešio, pojavila se novija verzija i tako je ostalo. :( Posle ove verzije pojavilo se još nekoliko a pre neki dan i verzija 1.2. Da ne ponavljam, tvoj opis je dovoljan. ;)) - novo - windows\graph\*.* ------------------ pvu3212.zip 451k PicaView32 v1.2: dodatak za pregled slika (W95/NT4.0) Features - displays thumbnail, format and dimensions of selected image in context menu - handles BMP, DCX, GIF, IFF-ILBM, JPEG, PCX, Photo-CD, SoftImage PIC, PNG, PhotoShop PSD, TGA, TIFF and WMF image formats - rapid decoding of full-size image with incremental display and zoom - auto enlarge or reduce image to fit screen - prints images - sets the desktop wallpaper - single or batch format conversion of images to BMP, PCX or JPEG (including progressive JPEG) - 256 colour and high colour quantization/dithering modes for high quality output - includes installation and uninstallation software Minimum System Requirements Windows 95 or Windows NT 4.0 Video display of at least 256 coloursuld cause Explor + New feature o Minor change !! Bug fix Changes since version 1.12 + batch format conversion + convert to PCX + JPEG conversion options o convert 1bpp images to JPEG !! fixed problem handling RLE encoded BMP files with delta escapes !! fixed support for 16/32 bpp BMP files using BI_BITFIELDS encoding !! worked around bug in Win95 that caused system resource leak when decoding WMF files !! changed PCX decoder to correctly decode badly encoded images: those where byte runs cross row boundaries and those with incorrect 256 colour palette markers !! fixed support for EGA PCX images !! updated Internet Explorer 4.0 extensions to work with IE 4.0 release Changes since version 1.11 !! bug could cause Explorer to crash when closing PicaView windows !! possible failure displaying large images in Windows 95 !! worked around bug in Win32 that prevented Options dialog from displaying !! problem handling animated GIF images with missing GCE's Changes since version 1.1 + added support for SoftImage PIC format + added support for DCX format (multi-page PCX FAX) + added support for IFF HAM, HAM8 and EHB sub-formats + added support for JPEG-CMYK and PSD-CMYK + added German and French language support o reduced memory overhead for loading GIF images !! some interlaced animated GIF images were not decoded properly !! fixed bug which could cause Explorer to crash after closing certain images !! wallpaper would not set correctly on Windows NT/97 !! round-off error could cause horiztonal lines to appear when decoding interlaced images at a high zoom level !! removed Internet Explorer 4.0 extensions, which no longer work with the IE 4.0 release version Changes since version 1.0 + added support for animated GIF, WMF, IFF and PSD formats + added zoom features + added configuration options + added SHIFT and CONTROL modifiers to temporarily disable/enable PicaView + added new print options o changed menu layout to use less space in primary menu o thumbnails now appear correctly on 256 colour displays (when Microsoft Internet Explorer 4.0 shell integration has been installed) o a selection rectangle is drawn around the thumbnail when selected, rather than inverting the thumbnailĺs colours (when MSIE 4.0 shell integration has been installed) !! fixed bug which caused a ôpure virtual function callö error when used with MSIE 4.0 !! fixed bug which could cause PicaView to hang when decoding truncated IFF images
grafika.621 kostja, -> #620, calex
=> Koristim ga i ja dugo a najgore u svemu je što sam baš ovu => verziju (1.0) davno spremio za ovde ali dok sam rešio, pojavila => se novija verzija i tako je ostalo. :( Oš da kažeš drugim rečima: "Džaba ste krečili..." Pa, sad moram ponovo da padam u trans zarad istog programa.
grafika.622 johnnya,
Da li neko ima clipart sa čuvenim Johnnie Walker-om u bilo kom formatu... Veliko hvala !
grafika.623 morkin, -> #617, miskop
> Evo jednog lepog programčića koji ja već duže vreme koristim, > ali ne videh da ga ima na Sezamu, niti ga iko spominje. Ja kad pokušam da ga registrujem, prijavi mi grešku. Kliknem na "register PicaView" i onda mi prijavi "This program has performed illegal operation and will be shut down"... U čemu je problem?