grafika.516saint,
Cao.
Je'l ima neko fif kompresor i dekompresor.
Nikola's
grafika.517pvlada,
-> #516, saint> Je'l ima neko fif kompresor i dekompresor.
Imam ja, samo mnogo sporo kompresuje u fif :)
fractimg.arjgrafika.518kostja,
-> #516, saint=> Je'l ima neko fif kompresor i dekompresor.
Fractal Imager 1.1 koji je pritom _glomazan_
program (1 disketa).
grafika.519calex,
- novo -
dos\graph\*.*
------------------
sea3.zip 709k Sea 1.3: pregled i konverzija velikog broja formata slika
SEA 1.3
FASTEST VESA compatible mouse
controlled viewer/converter around.
Views PNG, GIF, JPEG, TARGA, BMP & RLE, PSD,
TIFF, PCX, LBM (IFF) PNM (PPM, PGM, PBM)
CEL, WPG and Dp2e-LBM, BBM & PCC images.
Plays AVI, FLI and FLC animations.
Offers conversion between the listed
image formats. All combined in a
Graphical User interface.
_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/ _/_/
_/ _/
_/_/_/_/ _/_/_/ _/ _/
_/ _/ _/ _/
_/_/_/_/ _/_/_/_/_/_/ _/_/_/_/_/_/ Graphics & Animation
Viewer.
1. SHORT DESCRIPTION.
┌───────────────────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ FASTEST VESA compatible mouse controlled viewer around. │
│ Views PNG, JPEG, TARGA, BMP & RLE, TIFF, PCX, GIF, PNM (PPM, PGM, PBM), │
│ PSD, CEL, LBM (IFF) and Dp2e-LBM, BBM & PCC pictures. │
│ Plays FLI, FLC and AVI animations. Offers conversion between all listed │
│ graphical formats. All combined in a Graphical User Interface. │
└───────────────────────────────────────────────────────────────────────────┘
─────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
2. FEATURES.
-Supports: JPG, TGA, BMP & RLE, TIFF, PCX, GIF, LBM (IFF), PSD, CEL,
Dp2e-LBM, BBM & PCC, PNM (PBM, PGM, PPM) and PNG.
-Faster displaying of these formats compared to ANY other viewer.
-File conversion between all of these formats and all available colordepths.
-Floyd Steinberg / Ordered / Error diffusion dithering (option).
-User definable JPEG Quality [1 to 100%] for writing JPEG files.
-FLI, FLC and AVI player in all resolutions.
-FLI/FLC/AVI Preview in window.
-Plays VOC and WAV files.
-A nice Graphical User Interface (Mouse/Keyboard).
-Interface resolution 800x600 or 640x480
-Full color preview in interface. (in 256 colors or hicolor mode)
-Extremely fast color JPEG preview.
-Detects all available VESA modes.
-Resolution switching while viewing, no reloading.
-Auto scale (option), Grayscale (option), Auto resolution (option).
-Mouse panning through large pictures.
-Slideshow option with user definable delay.
-Catalog option to create index images.
-Image manipulation, e.g. resample, invert, smoothen, blur, etc.
-Commandline conversion.
-Fully operational shareware version.
.....
grafika.520gmatic,
-> #517, pvlada==> Imam ja, samo mnogo sporo kompresuje u fif :)
A ima i u dir-u.
grafika.521vector,
-> #519, calex
;; -Extremely fast color JPEG preview.
Ovo je, koliko ja znam, najbrzi program za pregled slika (jpg). Brzi
je cak i od QPV-a, medjutim, nije bas najpogodniji za startovanje iz
batch fajla...
grafika.522ivke,
Hitno potrebni W3.11 drajveri za grafički karticu Oak 037 (jeste
matoro ali...)
pozdrav,
Ivke
grafika.523johnnya,
Jel može jedno efikasno uputstvo kako na laserskom štampaču HP 4P
(nema PostScript) uraditi auto trapping (tj. odštampati sve
separacije nekog crteža iz Corela, ali da postoji preklapanje boja
po konturi objekata)
mnogo, mnogo hvala
grafika.525miskop,
-> #524, saint--> Jel ima neko registraciju za sea novu verziju?
Šta je to 'sea' ?
grafika.526saint,
-> #525, miskop=> Sta je to 'sea' ?
Sea je program za gledanje slika pod dosom
Veoma je brz. Brzi od Windowsa...
Inace gleda sve formate. Cita i FLI format(animacija)
Takodje cita i amigin IFF format...
Moze da konvertuje u preko 12 formata...
Odlican program...
imas ga u dir-u .
U direktorijumu dos\graph\sea13.zip
PS.
Ja imam registrovanu verziju 1.2
Ali ova 1.3 je mnogo bolja moze da cita i Wavove...
A takodje moze skoro sve sto i GWS samo mnogo brze...
Program je Cool
You must have it
Pozdrav
Nikola's
grafika.527vector,
-> #525, miskop
Ů▀Ţ Sta je to 'sea' ?
Jedan od najbrzih programa za pregled slika. Takodje podrzava i .avi
i .wav fajlove. :)
grafika.528stameni,
-> #526, saint>> Odlican program...
>> U direktorijumu dos\graph\sea13.zip
Da li dotični radi sa kartama starije generacije -- sa onima
koje imaju maksimalno 256 boja? Sećam se da jedan program slične
namene nije hteo da radi, pa se pitam je li to baš taj...
grafika.532goxi,
-> #531, saint>> I pokrece se sa tajnom sifrom...
>> Koja se ukucava pre ulaska u registrovani Sea...
Ajde kazi sifru, a ovaj nek' salje register.
grafika.533saint,
-> #532, goxi=> >> I pokrece se sa tajnom sifrom...
=> >> Koja se ukucava pre ulaska u registrovani Sea...
=>
=> Ajde kazi sifru, a ovaj nek' salje register.
za sifru sam se zezao
ali ako oces s/n
MAIL ME
grafika.536bokili,
Kako da na Diomond stealth 2000 nabacim Direct-x drajvere.Kada
se direct-x instalira pise lepo,sound driver certified i td.
Ali kod video adapter prazno sta da radim.Inace kartice je sa 2
mb-memorje i nemoze se prosiriti.I jos pitanje zasto novi
stealth moze da gura refresh do 100hz jel zbog dodatna 2 ram-a
ili sta?
Unapred zahvalan!
grafika.537johnnya,
Da li postoji patch za Win3.11 koji bi omogućo smooth fonts look
kao na Win95 ?
Znam da mnogo tražim, ali ...
grafika.538epson,
-> #537, johnnya
│ Da li postoji patch za Win3.11 koji bi omogućo smooth fonts look
│ kao na Win95 ?
└─────────────────────────────────────────────────
Probaj ovo .
ttfgasp.zipgrafika.539johnnya,
-> #538, epson >>│ Da li postoji patch za Win3.11 koji bi omogućo smooth fonts look
>>
>> Probaj ovo .
Nažalost krivo :(
Program može da se startuje samo pod Win95, prepravlja TTF datoteku
(krajnje nepoželjno), a takva TTF datoteka pod Win3.11 nema smooth
look...
Šteta, jedina stvar zbog koje bi instalirao Win95 je baš ta :(
grafika.540popovics,
Evo mog malog util-a koji služi za very fast menjanje rezolucija u
DOS-u. Utiske i komentare šaljite na:popovics
myutil.zipgrafika.541popovics,
Ja poslah jedan svojeručno nažvrljani programčić koji služi za
menjanje rezolucija u DOS-u pre jedno 4 sata, i za ta četri sata
sam otkri neke bagove... Evo, šaljem i ispravljenu verziju. I za
dalje isto važi ako imate primedbe, žalbe ili konstruktivne
predloge mail me.
P.S U ovoj ispravljenoj verziji ne bi trebalo, ali čisto da
napomenem:Ako se javi neka čudna poruka, na još čudnijem jeziku -
to je poruka kopajlera koga koristim na italijanskom - ništa za
brigu.
myutil2.zipgrafika.542ivke,
HITNO potreban DOS/Win 3.1x .flC player, moze i polovan
grafika.543miskop,
-> #542, ivke-> HITNO potreban DOS/Win 3.1x .flC player, moze i polovan
windows\graph\*.*
------------------
aawin.zip 264k - Autodesk Animation Player for Windows
grafika.544calex,
- novo -
windows\graph\*.*
------------------
acdc3222.zip 635k ACDSee v2.2: pregled slika, izuzetno brz (Win 95/NT)
What's new in ACDSee 32 version 2.2?
Legend
+ New feature
o Minor change
!! Bug fix
Changes since version 2.1
+ Added support for SoftImage PIC format
+ Shortcuts to images are now handled transparently
+ Added Cut, Copy and Paste commands to Browser for file management
+ Added Copy Image commands to allow images to be copied to the
clipboard
+ Added Paste command to Viewer to allow files copied from Explorer
to be pasted into the image list
+ Revised Move/Copy Overwrite options, adding auto-rename
+ Added "Slideshow" and "Slideshow Recursive" commands to Viewer
+ Added "Save defaults" button to Options dialog - options are no
longer permanently saved when OK is pressed
+ Added shell open/edit commands to Viewer
+ Added option to hide Browser path box ("View > Controls > Path box")
+ Added Remove All command to Move/Copy Files dialog box
+ Added "Tools > Generate File List" command
+ Added "Image List > Highlight Image Files" option
+ Added "/p" command line option for printing images
+ Added FileName edit box to Move/Copy Files Dialog box when a single
file is being moved to allow it to be renamed
+ Added "Apply to all" checkbox to Edit File Description dialog to
allow a single description to be applied to several files at once
+ In full screen mode, you can press and hold down the b, t and m
keys to temporarily show the status bar, the tool bar and the menu,
respectively.
+ "Oem convert" option for file descriptions
+ Option to show full image file path in Viewer
+ "Show hidden files" option is now available directly from the
Browser window (View menu or Ctrl+H)
o Added selected file name to status bar of Browser
o Changed default renamed file in Move/Copy to use a unique postfix
number instead of "Copy ofů"
o Added option to disable open/remove commands
o "Exit after delete/move" now causes the Viewer to exit to the
Browser when the last image in the image list is deleted or moved
(only if ACDSee was started in Browser mode)
o Internal move/copy is used for drag and drop file operations now
(except folders)
o Added new Read Image Headers option : "Only on non-floppy and
non-CDROM disks"
o Numeric keypad +/- now expand/collapse items in folder tree
o The current parent folder name is shown in the title bar of the
Browser
o Added keyboard shortcuts to help menu
o Rearranged Browser File List context menu
o Reversed the meaning of Ctrl and Shift when applied to Delete
command to better
o Limited WMF bitmap size to prevent use of too much memory when
displaying WMF files of large dimensions
o Added support for IFF-HAM, IFF-HAM8 and IFF-EHB
o Added support for TIFF-CMYK, PSD-CMYK and JPEG Adobe CMYK
o Prevented selection of next item in list if a multiple move
operation was just completed and all files were successfully moved.
Instead, the next item just receives the focus.
o The setting of the "Hide non-image files" option is no longer
automatically saved on exit
o Preview/Next Page commands added to Viewer toolbar when a multi-page
image is viewed
!! several problems displaying animated GIF images
!! Visible glitch in split bars after adjusting
!! ACDSee would hang when decoding truncated IFF images
!! Viewer title bar did not update after a rename or after a Remove
All command
!! Auto-refresh into sorted position was not working correctly
!! Browser did not always detect file description changes made in the
Viewer
!! Sort mechanism was ignoring Ĺ-Ĺ and Ĺĺĺ characters
!! "Browse with ACDSee" shell command appeared in non-file folders
such as Recycle Bin and My Computer
!! Colour component alignment problem with non-interleaved PCX images
!! Various auto-refresh bugs
!! Double-update flicker problem when switching images in Viewer in
auto-zoom
!! Preferred window size was saved incorrectly when flipping out of
Full-Screen mode
!! Preview image did not appear when set to be to the left of the file
list and the folder tree was turned off
!! Crash when converting 24bpp images when running in 256 colours
!! new OS/2 bitmaps were not read correctly
!! Glitch in the rightmost 8 pixels of some 2-colour GIF images
!! Preview in progress was unnecessarily cancelled and restarted during
an auto-refresh event
!! File being decoded in viewer could not be renamed
!! File list filtering was not working in Browser
!! Subfolders were not updated when a parent folder was renamed in
the folder tree
!! GIF dimensions were not interpreted correctly for some images
!! Various glitches with randomized slide shows
!! Fixed a bug displaying interlaced GIF images with only 2 rows
!! Fixed bug that made Rename button on MCReplace dialog skip file if
user had skipped a previous image in the same move/copy operation
!! Fixed bug that refreshed the file list unnecessarily when deleting
a file with auto-refresh, read image headers and save image info
in desription options on
!! Fixed problem with wallpaper not being updated in WinNT 4.0 and
Memphis
!! Fixed problem reading PSD subtypes BITMAP and LAB, and those with
extra channels
!! Fixed problem reading IFF images with masking==mskHasTransparentColor
!! Fixed problem handling short (8.3) filenames passed via DDE or on
command-line when the "View All" option was turned on
grafika.545pvlada,
Da li neko zna pomoću koga programa mogu da gitam fajlove ART tipa ?
Pozdrav Vlada
grafika.546dr.iivan,
Sa cime se cita, odnosno kako se raspakuje fajl sa ext. .ENC ?
To bi trebalo da bude film, na ikonici je kamera. Medjutim, nece da
"svira".
U opisu fajla se kaze da je arhiva.
!?
grafika.547stefan,
Postoji li neki program koji bi AVI animaciju konvertovao u MOV (ili
eventualno u MPEG)?
grafika.548popovics,
-> #547, stefan
>> Postoji li neki program koji bi AVI animaciju konvertovao u MOV
>>(ili eventualno u MPEG)?
Da li postoji, ne znam. Znam da nije neki savet, ali pokušaj sa
nekum od programa koji čitaju oba foramta, pa učitaj AVI i snimi
kao (save as) MOV. Ako te ne mrzi mnogo, spusti mi neki AVI na
mail, čisto da vidim kakva je comp. animacija u tom formatu (mislim
na brzinu i kvalitet).
P O P
grafika.549johnnya,
-> #547, stefan >> Postoji li neki program koji bi AVI animaciju konvertovao u MOV (ili
>> eventualno u MPEG)?
Ne mogu da se zakunem, ali trebalo bi da može sa :
Adobe Premier (4.2) - komercijalni program od nekoliko MB na disku.
grafika.550zoxy,
-> #548, popovics>>> Postoji li neki program koji bi AVI animaciju konvertovao u MOV
>>> (ili eventualno u MPEG)?
Evo ga..
Nisam probao, ne znam cak ni da li je PD a kamoli upotrebnu vrednost... probaj
avi_mov.zipgrafika.551biber,
-> #547, stefan>> Postoji li neki program koji bi AVI animaciju konvertovao u
>> MOV (ili
>> eventualno u MPEG)?
Evo ga AVI -> MPEG1.
Da li postoji program koji radi obrnuto(MPEG -> AVI)?
avi2mpg1.zipgrafika.552nenad,
-> #551, biber> Da li postoji program koji radi obrnuto(MPEG -> AVI)?
Još jednom preporučujem nemački SW program MainActor. Postoji u
verziji za NT i OS/2, ali ja imam samo OS/2 verziju koja ne
verujem da bi većini nešto značila. Firma koja ga pravi se zove
MainConcept, potražite je na Web-u i skinite NT verziju.
grafika.553ranx,
Hitno mi je potreban clipart (Corel) kamiona, kamioneta i automobila sa strane
(poželjno i od pozadi).
grafika.554calex,
- novo -
windows\graph\*.*
------------------
polyv290.zip 1060k PolyView v2.90.1 za Win95/NT: pregled i konverzija slika
============== RELEASE NOTES: ==============
Version 2.90.1
Improved the display of images with greater than 256 colors (greater
than 8 bits/pixel) on systems configured for 256 colors. This also
improves the quality of images written to GIF and 8 bit/pixel BMP files
under some circumstances.
Corrected a problem with the display and manipulation of certain
monochrome images that resulted in a negative image being rendered.
Version 2.90.0
PolyView's help system has been significantly rewritten with this
release. In addition, "What's This?" help has been added to all property
pages and dialogs. With this feature you can click on the "?" button on
a window's title bar and then click any control in the window to get
additional help information.
Added image browsing and thumbnail filtering by keyword. See the
Browsing by Keyword topic for an overview.
Added thumbnail printing from the Explore window.
Added methods of building an image window containing the print format of
all or selected images in the thumbnail pane of the Explore window and
the Thumbnail Database Explorer. The resulting window can subsequently
be saved to any supported file format. See the notes accompanying the
Print Thumbnails To Window command on the File menu for further
information.
Added drive independent mapping of thumbnails to the Explore Window.
This option, which is enabled via the Thumbnails tab of the Properties
dialog, causes the name matching algorithms to consider a thumbnail as
matching an image if its path, size and date match the image, but
regardless of which drive letter that path is assigned to. Note: turning
this option on may cause unexpected behavior when image files are stored
on more than one drive. See the notes accompanying the Thumbnails tab
for further information.
Added the Thumbnail Database Explorer for off-line thumbnail database
manipulations. In conjunction with this addition, the thumbnail database
format has been modified to hold the volume name and image dimensions of
each image. The image dimensions are now shown on the status line and
tool tip display of the image file name. The volume name is used by the
Thumbnail Database Explorer for thumbnail database organization. Note
that thumbnail databases manipulated by this version of PolyView are not
readable by previous versions of PolyView.
Added file size and page count (for multiple page files and animated
GIFs) to the information status line for open images and thumbnails.
The thumbnail database is now written to disk after each thumbnail
creation operation has been completed.
Added middle/wheel button support for panning operations when viewing
images.
Added mouse wheel support for scrolling within images, scrolling the
thumbnail panes, moving around in slide shows, and zooming in and out of
images.
Added a command line option to rotate argument images after
decompression.
Added a method of associating an arbitrary list of file types with
PolyView in the Register File Types dialog.
The directory browser now supports viewing only image types (View menu).
The files displayed in the Explore window can now be filtered to a set
that contains a specific string in the file name (View menu).
Added the capability of sorting the thumbnail display by image size,
where image size is the total number of pixels in an image.
Added enhanced metafile objects as a supported clipboard object type for
pasting. This allows PolyView to retrieve picture items copied to the
clipboard from popular word and drawing processor applications.
Added an option to the Browsing tab of the Properties dialog to start a
slide show from the last image displayed in a slide show, from the image
selected in the slide show dialog, or from the last image selected in a
Browse or Explore window.
Slide show script files can now use relative addressing for file paths,
with the base for a file name the folder containing the script.
The last directory used to open or save a slide show script file is now
used as the starting point for a subsequent open or save script file
operation.
Added a command to the Windows menu to raise all image windows above
other PolyView windows. This command is useful to raise images above the
Explore and browser windows.
Added the specification of JPEG quality to the Export Image dialog box.
PolyView's setup program is now built with a different tool set than
previous versions. All the "DelsL*.isu" files in the PolyView
installation directory can be deleted, as they are remnants of the
previously used system.
Windows 95 and Windows NT shortcuts to images are now resolved when
opening or browsing files, or when viewing thumbnails in the Explore
window.
The Open With selection on various context menus now detects when the
application to be executed is a "legacy" 16 bit application. In this
case a DOS compatible version of an image's long file name is passed to
the application.
Enhanced the path selection algorithms to correctly establish the
previously used folder when it was found under the "Network
Neighborhood" folder.
Updated Portable Network Graphics (PNG) support code to improve gamma
handling for 16 bit sample sizes, and to cure some low-probability
compression problems.
Added sort columns and file icons to the Browse window.
Added a "flat" toolbar button option to General tab of Properties
dialog.
Added the TWAIN acquire to multi-page format option to the Files tab of
the Properties dialog to create multi-page TIFF and DCX files during
TWAIN acquire operations.
Added the Area Color Average command to the Operations menu. This
command is active only when the Area Selection Tool has been used to
outline an image area for subsequent area operations.
Added a command to the Browse menu to empty the marked file list.
Files on the marked file list are now automatically removed when they
are deleted by various PolyView operations.
Minor speed improvements have been made to the JPEG decompression
algorithm.
Enhanced the GIF file read/write capabilities to include 1 bit/pixel
images.
Pressing the Tab key now changes the keyboard input focus between the
folder tree and the thumbnail panes in the Explore window.
The keyboard arrow keys now move the current selection in the thumbnail
pane of the Explore window.
The Enter key now opens the currently selected thumbnail when the
keyboard input focus is in the thumbnail pane of the Explore window.
The source and destination paths for the Format Conversions window are
now saved separately from the paths for opening and saving (exporting)
image files.
The Show Hidden File property now also controls the display of hidden
folders in the Explore window and folder selection dialogs.
Added the Default Comment for Saved or Converted Files field to the
Files tab of the Properties dialog.
The directory path used in the last Open Database command in the Explore
window is now saved for use as the starting point for the next Open
Database command.
Moved all image manipulation commands from an image's Options menu to
the new Operations menu.
Changed the name of the Zoom Out command on the View menu to be Undo
Zoom and added Zoom Out as a command that reduces image magnification.
Added a property on the Files tab of the Properties dialog to control
the viewing of hidden files in the Explore and Browse windows.
The Rename dialog now defaults the new name to the original name,
reducing the typing for the common case where only a simple change is
desired to the original name.
Successful entry of license information now automatically disables the
splash screen.
Fixed a problem which sometimes led to the wrong folder being selected
in a drag operation in the Explore window.
Fixed some problems in the thumbnail printing algorithms that caused
pagination differences between the print preview screens and the printed
output.
Fixed a problem which caused the image name to be wrong for the current
image after an aborted file Move operation.
Fixed a problem with incorrect color mapping on 2 bit/pixel grayscale
PNG format images.
Fixed a problem with incorrect handling of masked Commodore-Amiga IFF
images.
Fixed a problem with incorrect handling of uncompressed type 1 MSP
images.
Fixed a problem with reading/writing certain 1 bit/pixel Adobe Photoshop
(PSD) images. (A new snbd6w9s.dll version is supplied with this update.)
Fixed some problems that occurred in various file list collection
dialogs when the Windows Explorer is directed to "Hide file extensions
for known file types".
Fixed a problem that caused negative image displays and printing when
certain inverted colormap monochrome images were processed.
Fixed a problem with the Open With operation that left process handles
open.
Fixed various problems with Animated GIF creation.
Fixed a problem which prevented the Add All button on the Slide Show
dialog from functioning when the Desktop folder was selected.
Fixed a problem with converting 1 and 4 bit/pixel files to JPEG format.
Fixed a problem that caused a crash when defining a selection region
with boundaries outside the edges of an image.
Fixed problems with animated GIF playback.
Fixed a problem with thumbnails created from 4 bit/pixel images.
Fixed a problem with crashes caused by certain types of corruption in
PCX file headers.
Fixed a problem with thumbnail updating after modified images were saved
as a result of a prompted file close operation.
Fixed a problem which caused a PolyView crash if the color table in an
image was larger than the number of colors indicated by the images bits
per pixel ratio.
Fixed a problem with displaying YCCK encoded JPEG files.
Fixed a problem that caused incorrect updates to the thumbnail pane when
the Explore window was horizontally resized.
grafika.555vule.,
Kako da u PhotoShop-u ili Photo Paint-u jednu sliku ili tekst
naredjam preko slike na kojoj crtam ?
Help!
grafika.556bastion,
-> #555, vule.>> Kako da u PhotoShop-u ili Photo Paint-u jednu sliku ili tekst
>> naredjam preko slike na kojoj crtam ?
Ako hoces da ti jedna slika bude iznad (na) druge jednostavno promeni
poziciju lajera.
Ako hoces da ti slika na kojoj crtas bude ispod neke druge, ali da se
ta druga providi onda u prozorcicu za lajere smanji intezitet te druge
slike (texta). Ako tim smanjivanjem inteziteta "ostetis" druge delove
one druge slike onda ti nista nepreostaje nego da (se ubijes :))),
salim se) selektujes samo zeljeni deo druge slike uzmes ga kao poseban
lajer i kasnije ga stavis iznad slike ili radi s njim sta hoces
(stavljaj efekte i sl.) pre toga!
P.S.: Nadam se da sam ti pomogao!
grafika.557saint,
-> #555, vule.
Oladi malo...
Ne mozes bre da ucis i 3DSMAX i 3DS4.0 i Corel i
C++ i Photoshop i Word i sta sve neces da se setis...
Odluci se a ono sto ne znas ostavi onima koji se time bave.
Veliki problem je sto ovde svi sve znaju!!!
grafika.558vule.,
Bastion, nisi mi pomogao...nisam TO hteo nego da PONOVIM
Kako da neku sliku ili tekst nanizem jednu pored druge, kao
npr. pozadinu u Win ?
Ajde...
grafika.559popovics,
-> #557, saint
▄- Veliki problem je sto ovde svi sve znaju!!!
Mislim da to nije problem, već prednost nad glupim amerima... :)
grafika.560vstan,
Kako da dve, i više slika, spojim u jednu da budu jedna pored druge,
dakle nešto kao opcija tile za win desktop.
grafika.561vstan,
-> #557, saint> Oladi malo...
> Ne mozes bre da ucis i 3DSMAX i 3DS4.0 i Corel i
> C++ i Photoshop i Word i sta sve neces da se setis...
A što čovek da oladi ?
grafika.562saint,
-> #559, popovics=> Mislim da to nije problem, vec prednost nad glupim amerima... :)
Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Neeeeeeeeeeeeeeeeee Shinko.
ili
Oooo it's cute but it's WROOOOOOOOOOOOOONG!!!
Razmisli malo,nadam se da ces shvatiti ako ne
ondak REPLY.
grafika.563ranx,
-> #557, saint> Ne mozes bre da ucis i 3DSMAX i 3DS4.0 i Corel i
> C++ i Photoshop i Word i sta sve neces da se setis...
Mislim da je za posao koji ja radim (DTP i grafički dizajn) NEOPHODNO odlično
poznavanje barem tri programa: Photoshop-a, QuarkXpress-a i FreeHand-a (ili
Corela). Ja ODLIČNO poznajem sva četiri (prva tri navedena sam počeo da
koristim 1990). Mislim da nisam od onih koji "sve znaju", ali je poznavanje
alata (a to je softver u ovom slučaju) neophodan preduslov da se neki posao
tim alatom profesionalno odradi.
Naravno, umem da koristim i 3DS i AutoCAD, ali samo onoliko koliko mi treba...
grafika.564ranx,
-> #560, vstan> Kako da dve, i više slika, spojim u jednu da budu jedna pored druge,
> dakle nešto kao opcija tile za win desktop.
Tako kaži, a ne kao Vule u par poruka ranije ;)
Selektuješ sliku za tile, klikneš na Edit -> Define Pattern, a onda selektuješ
ono šta želiš time da napuniš, pa Edit -> Fill [Use -> Pattern].
grafika.565popovics,
-> #562, saint
▄- => Mislim da to nije problem, vec prednost nad glupim
▄- amerima... :)
To je MOJE mišljenje...
▄- Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Neeeeeeeeeeeeeeeeee Shinko.
...koje bi ostalo isto i da si napisao više slova 'e'.
▄- Razmisli malo,nadam se da ces shvatiti ako ne
▄- ondak REPLY.
Razmišljao, lomio glavu i dokučio:
Vule. se bavi sličnim oblastima Corel, 3DS, 3DSMAX i Photoshop su programi
za grafiku, dok Word je nešto drugo, ali ipak slično. Niko NE MOŽE NIKOME
da zabrani da zna
ako on to hoće. Što se tiče glupih amera, kod njih je problem što se
USKOSPECIJALIZUJU za jednu oblast i ako im se desi da iz nje prdnu-u-čabar
onda su naje*ali, ali, zato ako čovek zna više, ima više šansi
za popravku... :)
P.S Ako hoćeš da nastaviš ovu diskusiju, nastavimo je na mail, jer se ovako
ugaljavamo od teme i smaramo njene pratioce...
grafika.566jvujnic,
-> #557, saint> Veliki problem je sto ovde svi sve znaju!!!
Ne, mislim da je ovde problem što svi MISLE da sve znaju!
^^^^^
grafika.567saint,
-> #565, popovics
Shvati ti to da svako treba da ima nesto cime se on bavi
Nesto za sta je specijalizovan. Gledaj ti na primer
one glupe pozadine iza voditelja 3K.
Zatim jel si video reklamu za Iritel
Ovde po tebi svako sve zna ali nista ne zna dobro.
Mozes ti tako da se igras ali nikad neces postici nesto
izuzetno.Samo ces da gubis vreme.Ako programiras ondak
programiraj,ako se bavis grafikom onda se time i bavi.
Ameri nisu glupi!!!
Nije da ih stitim ali svatices ti to jednog dana.
grafika.568saint,
-> #563, ranx=> Naravno, umem da koristim i 3DS i AutoCAD, ali samo onoliko koliko mi
=> treba...
Sto jes jes...
Ali kada ti treba nesto slozemo u 3DS-u ili CAD-u neces ti da radis.
A za Shop,Xpres... logicno je to.Kako bi se inace bavio DTP-om
da ne znas.Ali ipak jedan od tih programa najbolje znas.
I ne mesas se u stvari koje ne znas.
Na primer: Izasao MAX ajde da ga probam ili juris da na hardu imas
sto vise programa.Sta ce coveku i PHOTOSHOP i PHOTOPAINT.
Ili sta ce ti oba i DRAW i Ilustrator.
grafika.569saint,
-> #566, jvujnic=> Ne, mislim da je ovde problem sto svi MISLE da sve znaju!
Nego?
grafika.570vstan,
-> #564, ranx> Selektuješ sliku za tile, klikneš na Edit -> Define Pattern, a
Pretpostavljam Photoshop. Postoji li jednostavnije rešenje,
možda u nekom drugom programu.
grafika.571mdimitrijevic,
-> #568, saint> Ali kada ti treba nesto slozemo u 3DS-u ili CAD-u neces ti da radis.
> A za Shop,Xpres... logicno je to.Kako bi se inace bavio DTP-om
> da ne znas.Ali ipak jedan od tih programa najbolje znas.
> I ne mesas se u stvari koje ne znas.
> Na primer: Izasao MAX ajde da ga probam ili juris da na hardu imas
> sto vise programa.Sta ce coveku i PHOTOSHOP i PHOTOPAINT.
> Ili sta ce ti oba i DRAW i Ilustrator.
Ne bih se baš složio sa tobom.
Rekao si da onaj ko se bavi programiranjem treba samo tim da se bavi.
OK, samo postoji mnogo toga što ulazi u pojam programiranja. Recimo, uzmi moj
a i primer MNOGIH drugih programera u YU. Znam nekoliko programskih jezika
(asembler, C, PASCAL, FoxPro ...) u šta takođe ulazi poznavanje razlika među
kompajlerima različitih firmi (Borland, Microsoft, Watcom ...). Pogledaj samo
kolika je to oblast. E sad, treba recimo da napišem program za detekciju i
testiranje sistema (što sam i uradio, program MDINFO), moram da budem upoznat
sa kompletnim računarom i operativnim sistemom. Obilje opcija koje nudi moj
program (a pogotovo poslednja verzija, koja još nije objavljena) su još jedna
oblast sa kojom sam upoznat. Pomisli sad recimo na pisanje programa za 3D
rutine, znanje koje je potrebno za tako nešto je prilično veliko. Poznavanje
matematike i programiranja je itekako potrebno.
No, da ostavim po strani programiranje.
Imam nekakvog smisla za grafiku i dizajn. Ono što radim nije uopšte
loše, NE KAŽEM da je to fantastično, ali pogledaj koliko očajnih stvari urade
"profesionalci". Da bi se ozbiljnije pozabavio ovim moraš da pratiš mnoge
programe koji služe za rad u ovoj oblasti Corel Draw, Ilustrator, PhotoShop,
PhotoPaint... Svaki od ovih programa ima prednosti i mane. Da bi se neki posao
dobro uradio PONEKAD je potrebno upotrebiti 2-3 programa. Zato je potrebno
znati više programa.
I kada sve pogledaš u globalu, moj posao je pored svega ovoga da
podešavam sistem, instaliram operativne sisteme, da budem upoznat sa Internetom
i programima za pristup. Ukoliko čovek želi da bude savetnik, konsultant i
da radi u privatnoj firmi mora da zna sve pomalo.
Naravno, slažem se sa tobom da čovek ima neku svoju specijalnost (moja
je programiranje) i da treba da se osloniš na onoga ko je specijalizovan za
neku oblast. Samo se ne slažem da čovek ne treba da zna što više.
Meni se baš mnogo sviđa što ima ljudi koji kao i ja rade više od
10 godina na računarima i znaju mnogo toga.
Podvlačim, ne smatram sebe posebnim i ne želim da se ova poruka shvati
kao hvalisanje. Veliki broj ljudi na Sezamu je u istoj situaciji kao i ja.
grafika.572popovics,
-> #567, saint
▄- Shvati ti to da svako treba da ima nesto cime se on bavi
▄- Nesto za sta je specijalizovan. Gledaj ti na primer
Ama, čoveče, u redu je to, tako i treba (da svako bude za nešto
SPECIJALIZOVAN), ali ako čovek i pored to specijalizacije hoće još nešto
da radi (ili da ga za ne_daj_bože ima), zašto to ne bi uradio, ako je
dovoljno inteligentan???
▄- Ameri nisu glupi!!!
:) Možda, kao nacija NISU glupi, ali njihov školski sistem je takav, kao
što ti kažeš:USKA SPECIJALIZACIJA. To je dobro dok radi, ali šta ako
prestane da radi? Evo, zamisli sledeću situaciju:
Ja sam programer, i odjedanput mi se desi da napišem pravu ljigu
od programa, punu bagova. I, normalno, zbog toga dobijem otkaz
u kući za koju radim... Šta misliš kako bi se snašao da nemam
ništa drugo u rukavu? A? Iako sam bio prvoklasni programer,
otišao bi na ulicu. E, zbog tih (tog) razloga TREBA da se
zna više stvari... :)
grafika.573saint,
-> #572, popovics=> Ja sam programer, i odjedanput mi se desi da napisem pravu ljigu
=> od programa, punu bagova. I, normalno, zbog toga dobijem otkaz
Ti ces onda poceti da dilujes na pijaci.
grafika.574saint,
-> #571, mdimitrijevic=> dobro uradio PONEKAD je potrebno upotrebiti 2-3 programa. Zato je
=> potrebno znati vise programa.
Da ali ne da su potpuno iste funkcije.
=> Meni se bas mnogo svida sto ima ljudi koji kao i ja rade vise od
=> 10 godina na racunarima i znaju mnogo toga.
Jeste ali tebi je primarno programiranje a 3D-om i
drugim stvarima se vise bavs iz zabave.
grafika.575zormi,
-> #572, popovics* :) Možda, kao nacija NISU glupi, ali njihov školski sistem je takav, kao
* što ti kažeš:USKA SPECIJALIZACIJA. To je dobro dok radi, ali šta ako
* prestane da radi?
Obojica ste u pravu, dosta ;)
U Americi je uska specijalizacija optimalnije rešenje, dobijaju se
posvećeni stručnjaci a tržište je ogromno tako da mogu da nadju
dovoljno posla za svoju usku struku.
Kod nas je tržište usko i (recimo) naš inženjer mora da se u sve
razume po malo jer ne zna u kakav profil firme će zapasti, nema
mnogo da bira. Zato se naši stručnjaci napolju lako uklope u bilo
koji posao ali im treba par godina da dostignu top formu u njemu...
Naš sistem je generalno teorijski jači i stvara "akademce" dok
se napolju orijentišu na praksu i stvaranje dobrog radnog kadra
za privredu. Profesori fakulteta su im često stranci iz trećih
zemalja.
grafika.576bastion,
-> #572, popovics>> Ama, covece, u redu je to, tako i treba (da svako bude za
>> nesto SPECIJALIZOVAN), ali ako covek i pored to
>> specijalizacije hoce jos nesto da radi (ili da ga za
>> ne_daj_boze ima), zasto to ne bi uradio, ako je dovoljno
>> inteligentan???
>>
Ama covece oladi malo!
Kao prvo i saint i ja (a mozda jos neko) znamo vule. !
kao drugo sto je vaznije a proizilazi iz prvog znamo
sta on radi i cime se bavi!
I zato nemoj da pises gluposti razne stvari koje nisu
za ovu konfu! <<< Apel na moderatora!
I nemoj da nama govoris sta on radi, cime se bavi
niti da ga uporedjujes sa amerima i drugima!
P.S.: Stvarno me mrzelo da ctiram celu poruku!
P.P.S.: U americi svaki posao koji se posteno obavlja je
dobro (cak suvise dobro) placan i nijedan posao (zanat)
se nemoze da propadne cak i usavrsavanjem tehnologija rada
jer tada ti "specijalizovani" ljudi idu na dalje strucno
usavrsavanje i osposobljivanje za dalji rad na boljim
masinama i naravno sve to placa firma, preduzece, kompanija
ili korporacija!
Bas zbog ovog nemozes da kazes da su ameri glupi!
(...e sad nije da ih branim vec
govorim kako jeste)
Naravno svako moze da radi i druge poslove pored
"specijalizacije" i sl. Niko nikom to nemoze da zabrani!
U uslovima srednje "ne" razvijenih zemalja kakva je nasa
zemlja stvarno dobro dodje da znas svasta da radis!
grafika.577bastion,
-> #558, vule.>> Bastion, nisi mi pomogao...nisam TO hteo nego da PONOVIM
>>
>> Kako da neku sliku ili tekst nanizem jednu pored druge, kao
>> npr. pozadinu u Win ?
Pa ti neznas vise sta hoces Vukasine!
Objasni malo kako to da nanizes!
grafika.578mdimitrijevic,
-> #574, saint> => Meni se bas mnogo svida sto ima ljudi koji kao i ja rade vise od
> => 10 godina na racunarima i znaju mnogo toga.
>
> Jeste ali tebi je primarno programiranje a 3D-om i
> drugim stvarima se vise bavs iz zabave.
Pa teško da se radi o zabavi. Zaposlen sam u privatnoj firmi i sve to
mi je posao.
grafika.579djcorto,
-> #563, ranx> Naravno, umem da koristim i 3DS i AutoCAD, ali samo onoliko
> koliko mi treba...
Naravno, sav taj softver je tvoja firma licencirala, i ti si uspesno
proucio dokumentaciju ...
Jel neko slomio nogu, evo malopre sam gledao na TVu kako
stavljaju gips, znam i to!!!!
VRLO se slazem sa Saintom ... a ko zna zasto, shvatice.
grafika.580djcorto,
-> #571, mdimitrijevic> Naravno, slazem se sa tobom da covek ima neku svoju
> specijalnost (moja je programiranje) i da treba da se oslonis
> na onoga ko je specijalizovan za neku oblast. Samo se ne slazem
> da covek ne treba da zna sto vise.
Khm ...
Radis ti neki graficki posao ... i ustreba ti 3D model. E, sad,
umesto da zoves Sainta, Ranxa, Bill Gatesa ili mene, sesces i uraditi
ga u nekom piratu. Jel' tako? Tako je! Zasto? 20 DEM za CD je manje nego
sto ces bilo kome moci i hteti da platis. A cena TVOG rada (i mog, BTW)
je niska bas zato sto SVI MISLE DA ZNAJU SVE.
DakleM, ljudi, Ameri nisu glupi ... znaju JEDAN softver, ali svoje
znanje NAPLATE. Mi se batrgamo sa polovicnim znanjima da bismo izvukli
neku crkavicu.
Jeste ovo za ovu temu ...
grafika.581silence,
-> #575, zormi> Obojica ste u pravu, dosta ;)
Njih dvojica me podsećaju na stereo kanale - razlikuju se, ali se to
skoro ne čuje. ;)
grafika.582popovics,
-> #573, saint
▄- Ti ces onda poceti da dilujes na pijaci.
Mene sam, predložio kao primer, ali ja bih se pre zadržao u računarskim
vodama, nego da odem na ulicu... :)
grafika.583popovics,
-> #576, bastion
▄- Ama covece oladi malo!
Jel u frižideru??? :)
▄- I zato nemoj da pises gluposti razne stvari koje nisu
▄- za ovu konfu! <<< Apel na moderatora!
Apeluj do sutra, kada ne pratiš poruke. :) Naime, ja sam u samom
početku diskusije rekao (otkucao) u jednoj svojoj poruci da diskusiju
nastavimo putem MAIL-a... Normalno (što sam i očekivao) niko nije hteo
da posluša, pa su mi reply-rali ovde. E, sad, kad drugi nisu polu-pristojni
žašto bi ja bio????
▄- U uslovima srednje "ne" razvijenih zemalja kakva je nasa
▄- zemlja stvarno dobro dodje da znas svasta da radis!
To pokušavam da celo vreme objasnim. Ne smemo zamisliti da smo u RECIMO
Americi, i da se tako ponašamo. MOramo biti svesni da smo ovde i da
se povinujemo pravilima igre, koja su VRLO jasna.
grafika.584popovics,
-> #575, zormi
▄- Obojica ste u pravu, dosta ;)
Znamo... :)
▄- U Americi je uska specijalizacija optimalnije rešenje,
▄- dobijaju se posvećeni stručnjaci a tržište je ogromno tako da
▄- mogu da nadju dovoljno posla za svoju usku struku.
Ja ne pričamo o tome šta je bolje za državu, nego šta je bolje za
mene, kao pojedinca u ovoj državi, kad se nikad ne zna šta će mi
zatrebati.
grafika.586saint,
-> #582, popovics=> Mene sam, predlozio kao primer, ali ja bih se pre zadrzao u racunarskim
=> vodama, nego da odem na ulicu... :)
Pa onda diluj po Inetu :)
grafika.587saint,
-> #584, popovics
kad smo vec kod dobrobiti za drzavu jeste li videli mozda
DZINGLOVE na HRT-u 1 2 ili 3.Stvarno su ih maistorski uradili.
grafika.588epson,
-> #579, djcorto
│ VRLO se slazem sa Saintom ... a ko zna zasto, shvatice.
└─────────────────────────────────────────────────
Svako svome :)
grafika.589zlaya,
-> #576, bastion- >> Ama, covece, u redu je to, tako i treba (da svako bude za
- >> nesto SPECIJALIZOVAN), ali ako covek i pored to
- >> specijalizacije hoce jos nesto da radi (ili da ga za
- >> ne_daj_boze ima), zasto to ne bi uradio, ako je dovoljno
- >> inteligentan???
-
- Ama covece oladi malo!
- Kao prvo i saint i ja (a mozda jos neko) znamo vule. !
- kao drugo sto je vaznije a proizilazi iz prvog znamo
- sta on radi i cime se bavi!
- I zato nemoj da pises gluposti razne stvari koje nisu
- za ovu konfu! <<< Apel na moderatora!
- I nemoj da nama govoris sta on radi, cime se bavi
- niti da ga uporedjujes sa amerima i drugima!
Mene nije mrzelo da kvotiram poruku, to radi komp a ne ja ;)). Da se više
nebiste svađali evo vam internet adresa:
http://www.hitbox.com
Tu možete da nađete ponude za posao u ameriki po zanimanjima i svim
ostalim parametrima...
grafika.590zlaya,
-> #579, djcorto- > Naravno, umem da koristim i 3DS i AutoCAD, ali samo onoliko
- > koliko mi treba...
-
- Naravno, sav taj softver je tvoja firma licencirala, i ti si
- uspesno proucio dokumentaciju ...
-
- Jel neko slomio nogu, evo malopre sam gledao na TVu kako
- stavljaju gips, znam i to!!!!
-
- VRLO se slazem sa Saintom ... a ko zna zasto, shvatice.
Posle 4 meseca renoviranja stana, ja sam naučio i da radim ornamenete u
gipsu, tako da ako vam đole zagipsira nogu / ruku / whatever, ja ću bez
problema uz adekvatnu nadoknadu taj gips zamaskirati tako da bude u potpuno
istom dezenu sa vašom pidžamom ili bilo kojim parčetom garderobe (osim kupaćih
kostima). Kod zahtevnijih korisnika omogućiću i islikavanje po želji -
anđelčići, sveta petka, kosovski boj, kao i amblemi fudbalskih klubova,
političkih partija, humanitarnih organizacija. Ukoliko vam ni to nije dosta
priložite slike vaših najdražih, uz modernu tehnologiju, prebacićemo i njih na
gips...
grafika.591miskop,
-> #587, saint-> kad smo vec kod dobrobiti za drzavu jeste li videli mozda
-> DZINGLOVE na HRT-u 1 2 ili 3.Stvarno su ih maistorski uradili.
Oni ih menjaju svakih 3-4 meseca... kao i programski logo u uglu
ekrana.
grafika.592zlaya,
-> #582, popovics-
- ▄- Ti ces onda poceti da dilujes na pijaci.
-
- Mene sam, predložio kao primer, ali ja bih se pre zadržao u
- računarskim vodama, nego da odem na ulicu... :)
Pa diluj SW & HW, šta je tu problem - u struci je ;)))...
grafika.593saint,
-> #585, bastion=> E onda mislim da mnogo ***** za svoje godine!
Pazi jezik...
grafika.594saint,
-> #591, miskop=> Oni ih menjaju svakih 3-4 meseca... kao i programski logo u uglu
=> ekrana.
Mislim na ove nove.
Imaju ih vec oko 5 meseci.
grafika.595popovics,
-> #586, saint
▄- Pa onda diluj po Inetu :)
Nije losha ideja... Samo mi reci šta. :)
grafika.596popovics,
-> #592, zlaya
▄- Pa diluj SW & HW, šta je tu problem - u struci je ;)))...
Paaaaa, uglavnom tu i nema nekih problema, ali potreban je POČETNI
KAPITAL za to.
grafika.597popovics,
-> #589, zlaya
▄- http://www.hitbox.com
Da, možda kada bi ja imao Inet, ali pošto ga nemam - ništa.
Inače meni NE_PADA_NA_PAMET da idem u Ameriku, tako da me i ne zanima. Ipak
sam ja balkanosaurus (volim da radim i da me ne plate).
grafika.598mdimitrijevic,
-> #580, djcorto> Radis ti neki graficki posao ... i ustreba ti 3D model. E, sad,
> umesto da zoves Sainta, Ranxa, Bill Gatesa ili mene, sesces i uraditi
> ga u nekom piratu. Jel' tako? Tako je! Zasto? 20 DEM za CD je manje nego
> sto ces bilo kome moci i hteti da platis. A cena TVOG rada (i mog, BTW)
> je niska bas zato sto SVI MISLE DA ZNAJU SVE.
Za tih 20 DEM ću naravno dobiti PUN CD softvera za 3D rendering, ali to
ne znači da će se taj posao uraditi sam. Poenta je da ja moram znati da ga
uradim. I još nešto, ukoliko taj posao mogu da uradim sam, onda mi sigurno nije
potrebna pomoć profesionalca.
Znaš, slažem se da time što SVI MISLE DA ZNAJU SVE dolazi do padanja
cene našeg rada, ali opet verujem (znam) da kvalitet na kraju izbije na videlo.
Neko će jednom dobiti lošu animaciju za male pare, pa će onda sledeći put
pozvati profesionalca da mu uradi taj posao.
Možda je to malo izraženije kod programiranja, kada program ne radi
dobro ili pobrljavi podatke onda čovek traži bolji program.
> DakleM, ljudi, Ameri nisu glupi ... znaju JEDAN softver, ali svoje
> znanje NAPLATE. Mi se batrgamo sa polovicnim znanjima da bismo izvukli
> neku crkavicu.
Naravno, ali Ameri žive u Americi. Mi ovde moramo da se snalazimo :(
Diskusija je počela tvrdnjom da ne treba znati više oblasti u računarstvu.
Zar ne treba jedan dizajner da zna da formatira disk, nabaci sistem ili svira
gitaru ? Mislim, u čemu je problem ako čovek zna malo više nego obično.
Kada dođe do pravog problema, rešavaće ga profesionalac.
grafika.599saint,
-> #595, popovics=> Nije losha ideja... Samo mi reci sta. :)
Sam nadji sta ces...
Necu tu da rasipam svoje ideje :))
grafika.600ranx,
-> #568, saint> sto vise programa.Sta ce coveku i PHOTOSHOP i PHOTOPAINT.
> Ili sta ce ti oba i DRAW i Ilustrator.
Naravno da si u pravu za ovo - što se ozbiljnih stvari u CAD-u i 3DS tiče uvek
plaćam saradnike sa strane.
Corel i Freehand držim zato što većina kvazi dizajnera i DTP stručnjaka rade u
Corelu - ja radim u FreeHand-u. Photopaint nisam nikad u životu instalirao na
svoj disk - Shop je i mama i tata i baba i deda za bilo kakvu obradu slike.
grafika.601saint,
-> #600, ranx=> Corel i Freehand drzim zato sto vecina kvazi dizajnera i DTP strucnjaka
=> rade u Corelu - ja radim u FreeHand-u. Photopaint nisam nikad u zivotu
=> instalirao na
Zar Freehand ne cita DRAW-ov format?
grafika.602zlaya,
-> #597, popovics-
- ▄- http://www.hitbox.com
-
- Da, možda kada bi ja imao Inet, ali pošto ga nemam - ništa.
- Inače meni NE_PADA_NA_PAMET da idem u Ameriku, tako da me i ne
I nemora da ideš u amerike, adresu sam dao da pogledate cifre koje se
daju za odgovarajuća zanimanja.
- zanima. Ipak sam ja balkanosaurus (volim da radim i da me ne
- plate).
Balkanosaurus Rex - rasprostranjen na balkanu, koncentrisan u područjima
šumadije, osnovna karakteristika - Voli da Ne radi, i da bude Dobro plaćen za
to.
Mnogo ste se vi braćo obezobrazili ovde, gledate one amerikanske filmove
pa biste svi da radite samo jedan (svoj) posao i dobijate pare za to od kojih
možete da živite ko ljudi, a još biste hteli i slobodno popodne/veče ;)))...
Ne nasedajte na te filmove, to je samo propaganda - oni se zapravo voze u
krševima od automobila, žive u kućama od kartona i svaki američki radnik je
plaćen 150$ mesečno, koje dobija sa zakašnjenjem od pola godine. Nije kod njih
tako lepo kao ovde. Ovde su ulice ravne, uvek ima struje, para kolko oćeš (i
kad ih nema tu su čekovi). Svi pucamo od zdravlja i lepote - samo gledajte
redovno TV dnevnik i kasandru i živećete još lepše...
grafika.603apostol,
Mala zbirka animiranih kursora, made by moja malenkost. Između
ostalog:
- 3D rotirajuća ruka koja pokazuje... hm, znate već šta
- krvav nož s koga kaplje krv
- Pacman koji gricka
- Veliki nos
- Znak "NIKE"
- Znak "RTS"
- Igla od šprica
JoTzoqA
nos_curs.zipgrafika.604vule.,
Imam problema sa ucitavanjem slika u .WI formatu.Photo Paint
podrazava taj format, ali nece da ucita jer kao nemam memorije.
Mislim da je za sliku od 108Kb dovoljno 32Mb RAM. Ako neko
ima program kojim mogu da prebacim u neki drugi format, neka
mi kaze koji je.
Unapred zahvalan.
grafika.605zoxy,
-> #600, ranx> Corel i Freehand drzim zato sto vecina kvazi dizajnera i DTP strucnjaka
> rade u Corelu - ja radim u FreeHand-u. Photopaint nisam nikad u zivotu
> instalirao na svoj disk - Shop je i mama i tata i baba i deda za bilo kakvu
Ne budi tako iskljuciv. Mada si u pravu, ali... Page curl efekat ne moze nista
da uradi tako dobro kao corel7(njegov modul za bitmapu tj. njegov photopaint).
Znam da KPT ima i taj filter ali ne tako dobar kao corel. Inace, trudim se da
imam (skoro) sve programe koji su u opticaju na nasim prostorima. naravno da
ih nemam sve i uvek na disku, ali na cd-u..
Inace, ja uvek polazim od toga da je njih 5 miliona u svetu (ne hvataj me za
cifru, lupam) pametnije od mene. Probah i taj tvoj freehand i videh zasto onih
5 miliona ipak radi sa corelom :)). naravno da imam i jedan i drugi.
Mada... sve je to stvar licnih afiniteta i kolicine odn. zahteva posla kojim
se covek bavi.
Od mog corela 5(!), worda (cesto quarka a retko i pagemakera), photoshopa (ali
cesto i photopainta) vec 7 godina zivi 2 familije, ja, mnogo konobara i
kafedzija :))
grafika.606sqweaky,
Zašto Photo Shop ne prikazuje slike kako treba u video modovima
sa 64k boja? Napominjem, da je ista slika u Acdseeu savršena.
Isti problem je gradacija koja užasno izgleda u 64k. Bug?
grafika.607saint,
-> #605, zoxy=> da uradi tako dobro kao corel7(njegov modul za bitmapu tj. njegov
=> photopaint).
Page curl....
Ne vidim zasto je taj efekat tolko izrabjivan.
A i pre svega imao sam corel 7 i nisam primetio nikaku
razliku Page curla u odnosu na Kai 3.0
grafika.608zoxy,
-> #607, saint> Page curl....
> Ne vidim zasto je taj efekat tolko izrabjivan.
ne znam... mozda zato sto je lep ;)
> A i pre svega imao sam corel 7 i nisam primetio nikaku
> razliku Page curla u odnosu na Kai 3.0
hm.. sad napamet ne znam u kojoj verziji KPT sam probao, ali ona fina
stelovanja visine i sirine podvijanja stranice nisam video u KPT.. jednostavo
mi je savijao celu stranu (ili ivicu) stranice od vrha do kraja...
mozda i gresim...
grafika.609saint,
-> #608, zoxy=> stelovanja visine i sirine podvijanja stranice nisam video u KPT..
=> jednostavo
E vidis ta fina stelovanja mozes da uradis tako sto ces
da podelis taj sloj na 2 dela.
Na onaj na koji si hteo donekle da prikacis efekat
Page Curl samo posle spoj oba i eto ti.
grafika.610ranx,
-> #601, saint> Zar Freehand ne cita DRAW-ov format?
Delimično. Pogledaj readme fajl uz FH7. Problem je u tome što je, za razliku
od Corela, FH program strogo orijentisan na PostScript, pa ne dozvoljava neka
budženja. Sad, to prouzrokuje da se neke stvari malo teže izvedu, ali na kraju
sve ispadne super.
grafika.611ranx,
-> #607, saint> Ne vidim zasto je taj efekat tolko izrabjivan.
Zato što je kič u modi.
grafika.612zoxy,
-> #609, saint>=> stelovanja visine i sirine podvijanja stranice nisam video u KPT..
>=> jednostavo
>
> E vidis ta fina stelovanja mozes da uradis tako sto ces
> da podelis taj sloj na 2 dela.
> Na onaj na koji si hteo donekle da prikacis efekat
> Page Curl samo posle spoj oba i eto ti.
E... ipak cu ja da zadrzim corel 7... ;)
grafika.613saint,
-> #612, zoxy=> E... ipak cu ja da zadrzim corel 7... ;)
Suit your self.
Samo zbog tog efekta?
grafika.615zoxy,
-> #613, saint>=> E... ipak cu ja da zadrzim corel 7... ;)
>
>
> Suit your self.
>
>
> Samo zbog tog efekta?
Samo zbog tog efekta.. :)
pazi...
pre 20-30 dana uradim ja coveku izmedju ostalog memorandume i na njima ubacim
u donjem desnom uglu, cisto fore radi, malo savijanje strane sa senkicom
ispod.. sve u jednoj boji...
pre desetak dana (kad je pocela ova nasa raspra oko page curleta) zove tog
coveka neki poslovni partner kome je ovaj poslao taj memorandum i odusevljen
onim savijanjem strane pita ga ko mu radio. ovaj mu da moj telefon i covek mi
naruci memorandume uz "OBAVEZNO da ima 'nako podvijenu stranu" k'o kod onog
prethodnog.. uz to mu uvalim jos malo pratece papirologije i neki kalendar i
upaljac sad za novu godinu, sve cirka oko 600DM...
E vala, zasluzio je da ga zadrzim makar kupio jedan poseban hardic samo za
njega.. ;)
Sto jes jes,
page curle je ipak page curl'es :))
grafika.616the.edge,
Scitech Display Doc 6.0 je trial verzija...da bi se dobila full ver, mora da
se naruci (moze se registrovati samo trial ver.)... ;(
Dakle, gotovo je sa registrovanjem...
AcCeSS DeNiED
grafika.617miskop,
Evo jednog lepog programčića koji ja već duže vreme koristim,
ali ne videh da ga ima na Sezamu, niti ga iko spominje.
Reč je o programu za brzi pregled slika koji se integriše u sam
Windows, tako da kada kliknete desnim tasterom miša na neki fajl
koji je slika, u meniju koji se otvori biće i mali prikaz slike,
tzv. 'thumbnail' i klikom na njega prikazuje se slika, onakva
kakva jeste.
Program se zove PicaView, i napravila ga je ista firma kao i
program ACDSee. Pojavio se odmah posle pomenutog ACDSee-a, ali
ne znam kako mi je promaklo da ga pošaljem ovde.
------------------------------------------------------------------
PicaView for Windows 95/NT, the fastest and easiest-to-use Explorer
add-on for viewing images.
Features
Ě displays thumbnail, format and dimensions of selected image in context menu
Ě handles BMP, GIF, JPEG, PCX, Photo-CD, PNG, TGA and TIFF image formats
Ě rapid decoding of full-size image with incremental display
Ě print images
Ě set the desktop wallpaper
Ě quick-convert images to JPEG or Windows BMP format
Ě 256 colour and high colour quantization/dithering modes for high quality
output
Ě includes installation an uninstallation software
Minimum System Requirements
Ě 386 or higher cpu
Ě Windows 95 or Windows NT 4.0
Ě Video card capable of at least 640x480 in 256 colours (32k colours or higher
strongly recommmended)
--------------------------------------------------------------------
P.S. Mail me for ser# ! :)
pvu3210.exegrafika.618the.edge,
Ovaj novi sistem registrovanja u Scitech Display Doc 6.0 suckuje. ;(
Sada cu i ovo morati kod pirata da nabavljam, s obzirom da vise ne postoji
dobijanje full verzije ubacivanjem reg. broja. ;<
AcCeSS DeNiED
grafika.619saint,
-> #615, zoxy=> page curle je ipak page curl'es :))
Cas anatomije:
Ako tolko volis efekte vidi ovo...
cas.jpggrafika.620calex,
-> #617, miskop> Evo jednog lepog programčića koji ja već duže vreme koristim,
> ali ne videh da ga ima na Sezamu, niti ga iko spominje.
Koristim ga i ja dugo a najgore u svemu je što sam baš ovu
verziju (1.0) davno spremio za ovde ali dok sam rešio, pojavila
se novija verzija i tako je ostalo. :(
Posle ove verzije pojavilo se još nekoliko a pre neki dan
i verzija 1.2. Da ne ponavljam, tvoj opis je dovoljan. ;))
- novo -
windows\graph\*.*
------------------
pvu3212.zip 451k PicaView32 v1.2: dodatak za pregled slika (W95/NT4.0)
Features
- displays thumbnail, format and dimensions of selected image in context
menu
- handles BMP, DCX, GIF, IFF-ILBM, JPEG, PCX, Photo-CD, SoftImage PIC,
PNG, PhotoShop PSD, TGA, TIFF and WMF image formats
- rapid decoding of full-size image with incremental display and zoom
- auto enlarge or reduce image to fit screen
- prints images
- sets the desktop wallpaper
- single or batch format conversion of images to BMP, PCX or JPEG
(including progressive JPEG)
- 256 colour and high colour quantization/dithering modes for high quality
output
- includes installation and uninstallation software
Minimum System Requirements
Windows 95 or Windows NT 4.0
Video display of at least 256 coloursuld cause Explor
+ New feature
o Minor change
!! Bug fix
Changes since version 1.12
+ batch format conversion
+ convert to PCX
+ JPEG conversion options
o convert 1bpp images to JPEG
!! fixed problem handling RLE encoded BMP files with delta escapes
!! fixed support for 16/32 bpp BMP files using BI_BITFIELDS encoding
!! worked around bug in Win95 that caused system resource leak when
decoding WMF files
!! changed PCX decoder to correctly decode badly encoded images: those
where byte runs cross row boundaries and those with incorrect 256
colour palette markers
!! fixed support for EGA PCX images
!! updated Internet Explorer 4.0 extensions to work with IE 4.0 release
Changes since version 1.11
!! bug could cause Explorer to crash when closing PicaView windows
!! possible failure displaying large images in Windows 95
!! worked around bug in Win32 that prevented Options dialog from
displaying
!! problem handling animated GIF images with missing GCE's
Changes since version 1.1
+ added support for SoftImage PIC format
+ added support for DCX format (multi-page PCX FAX)
+ added support for IFF HAM, HAM8 and EHB sub-formats
+ added support for JPEG-CMYK and PSD-CMYK
+ added German and French language support
o reduced memory overhead for loading GIF images
!! some interlaced animated GIF images were not decoded properly
!! fixed bug which could cause Explorer to crash after closing certain
images
!! wallpaper would not set correctly on Windows NT/97
!! round-off error could cause horiztonal lines to appear when decoding
interlaced images at a high zoom level
!! removed Internet Explorer 4.0 extensions, which no longer work with
the IE 4.0 release version
Changes since version 1.0
+ added support for animated GIF, WMF, IFF and PSD formats
+ added zoom features
+ added configuration options
+ added SHIFT and CONTROL modifiers to temporarily disable/enable
PicaView
+ added new print options
o changed menu layout to use less space in primary menu
o thumbnails now appear correctly on 256 colour displays (when
Microsoft Internet Explorer 4.0 shell integration has been installed)
o a selection rectangle is drawn around the thumbnail when selected,
rather than inverting the thumbnailĺs colours (when MSIE 4.0 shell
integration has been installed)
!! fixed bug which caused a ôpure virtual function callö error when used
with MSIE 4.0
!! fixed bug which could cause PicaView to hang when decoding truncated
IFF images
grafika.621kostja,
-> #620, calex=> Koristim ga i ja dugo a najgore u svemu je što sam baš ovu
=> verziju (1.0) davno spremio za ovde ali dok sam rešio, pojavila
=> se novija verzija i tako je ostalo. :(
Oš da kažeš drugim rečima: "Džaba ste krečili..."
Pa, sad moram ponovo da padam u trans zarad istog
programa.
grafika.622johnnya,
Da li neko ima clipart sa čuvenim Johnnie Walker-om
u bilo kom formatu...
Veliko hvala !
grafika.623morkin,
-> #617, miskop> Evo jednog lepog programčića koji ja već duže vreme koristim,
> ali ne videh da ga ima na Sezamu, niti ga iko spominje.
Ja kad pokušam da ga registrujem, prijavi mi grešku. Kliknem na "register
PicaView" i onda mi prijavi "This program has performed illegal operation
and will be shut down"...
U čemu je problem?