razno.1279pecanac,
-> #1278, kum.djole> Potreban mi je program "SPPS" - Statistic for social studies,
Da nije SPSS? Ako jeste, imam ja ver. 7.5 (oko 30 MB)
razno.1280chill,
Dajte neki program koji RANDOM postavlja wallpaper-e u Windowsu...
Ono-kao: ja mu pokažem direktorijum gde mi stoje BMP-ovi,
a on iz njega postavlja novi wallpaper svaki put kad resetujem komp...
Ima nešto slično ovde u Sezam-dirovima, al to je težak shit...
Dajte nešto da valja...
razno.1281kum.djole,
Ajd sad ovako..
Treba mi nešto za titlovanje filmova.
Neko ko zna te radnje.
Treba da istitlujem par domaćih filmova.
Kakav mi softver treba, kakav minimum hardvera, oprema..?
razno.1282ventura,
-> #1281, kum.djole> Treba mi nesto za titlovanje filmova.
> Neko ko zna te radnje.
> Treba da istitlujem par domacih filmova.
> Kakav mi softver treba, kakav minimum hardvera, oprema..?
U konradovom katalogu ima jedna sravica koja se prikljucuje na video
i kojom titlujes filmove, kosta oko 600dem.
ako oces da titlujes preko kompjutera onda ti treba video kartica
sa video ulazem recimo MiroVideo DC20... mislim da software za titlovanje
dobijas sa karticom...
razno.1283nitugard,
-> #1282, ventura> > Treba mi nesto za titlovanje filmova.
> > Neko ko zna te radnje.
============
> ako oces da titlujes preko kompjutera onda ti treba video kartica
> sa video ulazem recimo MiroVideo DC20... mislim da software za titlovanje
--------------
Sorry što idem preko tebe, ali... Pomoću DC20 i sl. može da pokuša
da titluje samo mazohista. Te kartice služe za digitalno editovanje.
Nisu u stanju da "zalepe" sliku preko slike u realnom vremenu
već je neophodno materijal prvo grebovati na HDD, zatim obraditi
i na kraju ponovo snimiti. Pomenuta naprava iz Konradovog kataloga
predstavlja jeftino rešenje za malu količinu posla ako ima
sva potrebna slova u sebi, što zavisi od jezika kojim se titluje.
Ukoliko se zaista radi o "par" tj. dva filma, za kum.djole-ta
je najjednostavnije i najjeftinije da kontaktira
nekog od domaćih distributera ili gusara.
UBR, postoje dve vrste kartica koje služe za titlovanje:
karakter-generatori i dženloci.
Karakter-generatori služe isključivo za "lepljenje" teksta
koji sami generišu, uz razne efekte, preko ulaznog video-signala.
Sve se obavlja na nivou kartice koja praktično predstavlja
kompjuter u kompjuteru, a uz bolje modele se dobija i softver
kojim se konvertuju i u njega DL-ju TTF fontovi, pa čak i PCX slike.
S druge strane, dženlok radi real-time mešanje ulaznog video-signala
i signala sa grafičke karte koja može ali ne mora biti integrisana s njim.
Dženloci daju lošiji kvalitet, ali je to gledaocu primetno
tek ako se radi o popriličnom kršu. Lošija slika je nadoknađena
većom mogućnošću primene i nižom cenom.
Zajednička osobina obe vrste je da uz njih _ne stiže_
softver koji omogućava titlovanje u našim uslovima.
razno.1284sherloc,
Evo neshto simpatichno... :)
win98.exerazno.1285dekiz,
Ima li neko program (kompletan CD ) "Mixman studio)"
Ako ima javi te mi na mail
dekiz
razno.1286sherloc,
Ne znam dal sam pogodio konfu, al nema veze... :)
Naime... shtampach nece da mi shtampa. E sad, koliko sam ja
zakljuchio problem je softverski, poshto je shtampach odradio
"print screen" iz dosa. Do skora je sasvim ok radio. Sada
jednostavno kazhe da ispishe isto shto i kada ne bih pritisnuo "set".
Ako ima znachaja shtampach je Panasonic KX-P1123.
Hvala, potreban shto skoriji odgovor.
razno.1287ian.stuart,
-> #1286, sherlocJok
nisi pogodio
idi u pchard.7
tema shtampachi
ajd idi
mada od mene neochekuj odgovor poshto shtampach nemam
niti znam reshenje tvog problema
razno.1288stemil,
Postoji li neko rešenje kojim bi se omogućilo
kakvo-takvo igranje igrice
"Pandemonium" na Celeron-u 300A koji radi na 450 Mhz.
Naime, nemoguće je igrati jer se sve suviše brzo odigrava.
Kartica je obična sa Intel 740i čipom.
Inače sve opcije su na maksimumu !
Kako je usporiti ?
poz
razno.1289sherloc,
trebao bi mi jedan od onih starih dobrih rechnika engleskog jezika :)
razno.1290dselic,
-> #1289, sherloc> trebao bi mi jedan od onih starih dobrih rechnika engleskog jezika :)
Imam Webster 4 Windows V.ne_znam_koja_ali_radi_posao. Ima sve živo
osim digitalizovanog izgovora, čak i stvari kao Novi Sad ili Niš. :)
S obzirom da je nešto veći od 8 mega, moraćeš diskete da priložiš ako
si zainteresovan. :)
Dan
razno.1291apostol,
-> #1290, dselic> Imam Webster 4 Windows V.ne_znam_koja_ali_radi_posao. Ima sve živo
> osim digitalizovanog izgovora, čak i stvari kao Novi Sad ili Niš. :)
> S obzirom da je nešto veći od 8 mega, moraćeš diskete da priložiš ako
> si zainteresovan. :)
Je l' može meni na Pro? (:
JoTzoqA
razno.1292sherloc,
-> #1290, dselic>> Imam Webster 4 Windows V.ne_znam_koja_ali_radi_posao. Ima sve zivo
>> osim digitalizovanog izgovora, cak i stvari kao Novi Sad ili Nis.:)
>> S obzirom da je nesto veci od 8 mega, moraces diskete da prilozis
>> ako si zainteresovan. :)
Ahm, ako bash mora... :) A shta ej to osam mega na sezu, nishta,
ko da mnogo vremena zahteva :))
ByE
razno.1293aladine,
Nesto sam brisao pa mi sada prijavljuje da nema
nekog dfs.vxd. Dal to neko ima?
Ajd pliz?
razno.1295sherloc,
da li se u telemate-u verzija 4.12, mozhe namestiti automatski log
session ?
ByE
razno.1296johnnya,
-> #1295, sherloc >> da li se u telemate-u verzija 4.12, mozhe namestiti automatski log
>> session ?
U Dial prozoru stani na željeni broj, pritisni F6 (Edit), u Log upiši
ime log fajla, predji na Next Page i čekiraj Auto Log
razno.1297dbambi,
-> #1290, dselic=>> trebao bi mi jedan od onih starih dobrih rechnika engleskog jezika :)
=>
=> Imam Webster 4 Windows V.ne_znam_koja_ali_radi_posao. Ima sve živo
=> osim digitalizovanog izgovora, čak i stvari kao Novi Sad ili Niš. :)
=> S obzirom da je nešto veći od 8 mega, moraćeš diskete da priložiš ako
=> si zainteresovan. :)
Izvinjavam se ako sam spavao, ali zar postoji uopšte tako dobar
englesko-srpski rečnik i da je džabe ?
Da...ako je to to, ne žali truda :)
Bambi
razno.1298sherloc,
-> #1296, johnnya>> U Dial prozoru stani na zeljeni broj, pritisni F6 (Edit), u Log upisi
>> ime log fajla, predji na Next Page i cekiraj Auto Log
eh, da... ja zaboravio da mozhe tako :) hvala.
by
razno.1299jexy,
Da li neko moze da posalje neki program sa kojim mogu da citam
dokument napisan u post script formatu??
razno.1300dselic,
-> #1297, dbambi> Izvinjavam se ako sam spavao, ali zar postoji uopšte tako dobar
> englesko-srpski rečnik i da je džabe ?
Jok, Webster for Windows je jednostavno vrlo opširan i dobar
*englesko-engleski* rečnik, koji, naravno, nije nigde džabe osim u
ovoj zemlji. :)
Što se srpsko-engleskih/englesko-srpskih rečnika tiče, svi koje sam
video su dosta loši jer Benson drži monopol pa samim tim nema
konkurenciju i ne mora mnogo da se trudi. Svaki put kada sam nešto
tražio u Bensonu nisam uspeo da nadjem. Sad čujem da su izdali isto
to na CD-u ali ispada da je manje-više isto sranje.
Dan
razno.1301dr.grba,
-> #1300, dselic>> Što se srpsko-engleskih/englesko-srpskih rečnika tiče, svi koje sam
>> video su dosta loši jer Benson drži monopol pa samim tim nema
>> konkurenciju i ne mora mnogo da se trudi.
O kakvom monopolu je reč, zanima me? Još nisam čuo da neko ima
monopol na objavljivanje rečnika.
Ili će biti da si ovo izmislio?
razno.1302pifat,
-> #1301, dr.grba
#>> Što se srpsko-engleskih/englesko-srpskih rečnika tiče, svi koje sam
#>> video su dosta loši jer Benson drži monopol pa samim tim nema
#>> konkurenciju i ne mora mnogo da se trudi.
#O kakvom monopolu je reč, zanima me? Još nisam čuo da neko ima
#monopol na objavljivanje rečnika.
Reč je ponajpre o loše odabranom izrazu :) Monopol svakako ne, ali
stoji činjenica da je srpskohrvatsko-engleski rečnik pokojnog Mortona
Bensona jedini (ili skoro jedini, ispravite me ako grešim) takav
rečnik koji se pojavio u poslednjih dvadesetak godina. Ako zapitate
većinu anglista od imena u ovim krajevima, dobićete odgovor da ovaj
rečnik nije ni izbliza tako dobar kao što bi se moglo suditi po broju
prodatih primeraka, ali u nedostatku konkurencije i on može da
posluži, naročito zato što se u njemu nalaze i noviji izrazi. No, s
obzirom da se Benson preselio u večna lovišta, od ažuriranja rečnika
neće biti ništa, tim pre što je i za njegov og života bilo mnogo
problema zbog Prosvetinog neovlašćenog doštampavanja tiraža i
neisplate tantijema.
Drugi je problem što postoji hroničan manjak rečnika u smeru
srpski/strani jezik, kao i što, recimo za engleski, nije odavno
preštampavan izvanredni dvotomni englesko-srpski rečnik Simića et al.
Naravno, ovaj rečnik je sada veoma zastareo i morao bi da bude
temeljito prerađen jer je prvobitno sastavljen još polovinom veka,
ali znajući da se pre nekoliko godina pojavio reprint dvotomnog
enciklopedijskog nemačko-srpskog rečnika, šteta je što se ne pojavi i
engleski.
U stvari, mislim da je ovo bolje nastaviti u temi o.jeziku, zar ne?
razno.1303dselic,
-> #1301, dr.grba> Ili će biti da si ovo izmislio?
Možda sam se malo nespretno izrazio, ali sam samo ponavljao
objašnjenje koje sam dobio od ljudi za koje smatram da se daleko
upućeniji u ovu stvar od mene.
O rečniku mogu da sudim na osnovu iskustva, a moje iskustvo mi nalaže
da kažem da Bensonov sprsko-engleski definitivno sisa. :) To što nema
boljih nije nikakvo opravdanje. Umesto da sedne neko i uradi ljudski
posao, izdavačima je daleko lakše da u nedogled doštampavaju
izvikanog Bensona.
Srećom, nisam prinudjem da često kosultujem ovaj rečnik, ali onda kad
mi stvarno treba vrlo retko nalazim ono što tražim. O drugim sličnim
"delima" kao, recimo, onaj kombinovani s-e/e-s rečnik koji izdaje
(ili je izdavao) Obod, Cetinje, da i ne pričam.
Dan
razno.1304johnnya,
Kada hoću da pustim neki .avi video dobijam sledeće :
Video not available, cannot find
vids:iv50 decompressor
Kako mu poturiti taj iv50 ?
razno.1305moonchild,
-> #1304, johnnyaSamo iskopirash drajver za doticnu dekompresiju slike u windows/system
i restartujesh comp. Ako ne radi onda morash da odem u control p.
i da pod multimedija gde ti stoje drajveri za video odradish add i
navedesh putanju do doticnog drajvera i restartujesh comp.
P.S.U svakom slucaju morash nekako nabaviti taj drajver :((((
razno.1306vvaske,
Jeli, kako beše idu one adrese za crackove ?
treba mi nekoliko komada, pa da vas ne gnjavim :)
Pozdrav, vvaske
razno.1307emajsijuen,
-> #1306, vvaske>> Jeli, kako bese idu one adrese za crackove ?
>> treba mi nekoliko komada, pa da vas ne gnjavim :)
www.astalavista.com
razno.1308qpele,
-> #1306, vvaske> Jeli, kako bese idu one adrese za crackove ?
> treba mi nekoliko komada, pa da vas ne gnjavim :)
Idi na yahoo i kucak crack ili jos bolje ime programa i "crack" i
zavrsio si posao.
razno.1309goxi,
-> #1307, emajsijuen>> www.astalavista.com
Mislis na :
astalavista.box.sk
??? :)
razno.1310emajsijuen,
-> #1309, goxi da, pogresio sam... :)
razno.1311giuliano,
Da li neko ima crack za ZOC telnet verzija 3.08...?
Ja sam probao sa nekim key generatorima al` posle izvesnog
vremena mi javi da nabavim registraciju jer ova nesto kao
sisa...:))
Ajd`...
razno.1315kojai,
Zanima me da li low level format moze da izbrise odnosno ukloni bad sectore sa
diska, da li postoji mogucnost?
Kolika je cena IBM-ovih self repair diskova preko 8 Gb?
Isa
razno.1316qpele,
Imam fajlove spakovane RAR-om pod sifrom. Kako da provalim sifru?
razno.1317sherloc,
Ne bash tako skoro sam u emisiji auterspejs :) video program pod
imenom Vigaut ( stvarno ne znam kako se pishe u originalu pa nisam
ni hteo da pokushavam da pogodim :). Elem, da li je neko video
program, mozhe li reci neshto njemu, valja li shto? I ima li ga kod
nas? Hvala.
ByE
razno.1318rebel,
Imao sam nekad program koji je pretvarao jpg,bmp ili gif u ANSI
fajl. Ali kako to vech ide, zbog raznih havarija diska ostadoh
bez istog, pa ako neko ima, ne bilo mu teshko nek baci ovde.
razno.1319sherloc,
Skoro sam instalirao program FastCD, koji bi trebalo da sluzhi za
to da se igre mogu kopirati sa cd-a na hard i da rade normalno bez
cd-a. Medjutim posle instalacije mi je promenio cd D: u E: tako da
mi sada kada hocu da se prebacim na d: javlja " d: is not accessible "
E sad, mene zanima kako da cd vratim na d: i izbrishem e:
Mozhda je malo nejasno, al ja ne umem bolje :) Molio bih ako neko zna,
da mi kazhe kako to da uradim shto pre. Hvala.
ByE
ps. u samom programu nema opcije da se to ispravi ( vrati na staro )
razno.1320stefan,
-> #1319, sherloc> to da se igre mogu kopirati sa cd-a na hard i da rade normalno bez
> cd-a. Medjutim posle instalacije mi je promenio cd D: u E: tako da
> mi sada kada hocu da se prebacim na d: javlja " d: is not accessible "
Pa D: ti je sada taj virtuelni CD pa je zato ovaj pravi pomeren na E:
razno.1321sherloc,
-> #1320, stefan
>> Pa D: ti je sada taj virtuelni CD pa je zato ovaj pravi pomeren na E:
Stvarno, ali meni to nishta ne vredi, poshto je to i dalje isto.
Ja hocu da mi cd bude na d: a ne na e:
ByE
razno.1322mrav,
-> #1319, sherloc>> Skoro sam instalirao program FastCD, koji bi trebalo da sluzhi za
>> to da se igre mogu kopirati sa cd-a na hard i da rade normalno bez
Vidi ovako.
Taj program koji si instalirao je napravio virtualni disk D: i kaze acunaru
da je to CD, a pravi CD je ustvari E:. Pa poshto je on napravio E: pri
instalaciji, verovarno ce ga i izbrisati ako ga deinstalirash.
razno.1323goxi,
-> #1321, sherloc>> Ja hocu da mi cd bude na d: a ne na e:
To radis ovako :
Start/Settings/Control Panel/System/Device Manager
Kliknes na CDROM (ali ne na CDROM controllers), kada ti se otvori
grana, izaberi svoj cdrom i klikni na properties.Idi na list
Settings, i izaberi da ti "Start drive letter" i "End drive letter"
budu na D:. Isti postupak ponavljas i za Fast CDROM samo sto postavis
da ti "Start drive letter" i "End drive letter" budu E:.
Nadam se da ces se snaci.
razno.1324sherloc,
-> #1322, mrav>> Vidi ovako.
>> Taj program koji si instalirao je napravio virtualni disk D: i kaze acunaru
>> da je to CD, a pravi CD je ustvari E:. Pa poshto je on napravio E: pri
>> instalaciji, verovarno ce ga i izbrisati ako ga deinstalirash.
Pa uradio bih ja to, al program nije imao opciju za unistal :)
ByE
razno.1325sherloc,
-> #1323, goxi>> Nadam se da ces se snaci.
Hvala.
razno.1327mindcrime,
-> #1319, sherloc> Skoro sam instalirao program FastCD, koji bi trebalo da sluzhi za
> to da se igre mogu kopirati sa cd-a na hard i da rade normalno bez
> cd-a. Medjutim posle instalacije mi je promenio cd D: u E: tako da
> mi sada kada hocu da se prebacim na d: javlja " d: is not accessible "
> E sad, mene zanima kako da cd vratim na d: i izbrishem e:
> Mozhda je malo nejasno, al ja ne umem bolje :) Molio bih ako neko zna,
> da mi kazhe kako to da uradim shto pre. Hvala.
>
> ByE
>
> ps. u samom programu nema opcije da se to ispravi ( vrati na staro )
Idi u control panel\system\device manager pa pogledaj sta imas od
CD drajvova. Verovatno ti je FastCD napravio novi drajv (virtuelni)
D: a pravi CD drajv prebacio na E:. Onda idi na properties od drajva
koji hoces da promenis, zatim settings, pa promeni start i end drive
letter (naravno, ako ti je FastCD napravio virtuelni CD drajv D: i
njemu uradi isto).
razno.1328sherloc,
-> #1327, mindcrime>> Idi u control panel\system\device manager pa pogledaj sta imas od
>> CD drajvova. Verovatno ti je FastCD napravio novi drajv (virtuelni)
>> D: a pravi CD drajv prebacio na E:. Onda idi na properties od drajva
>> koji hoces da promenis, zatim settings, pa promeni start i end drive
>> Dalje (Da/Ne/Bez pauze/Sledeca)?
>> letter (naravno, ako ti je FastCD napravio virtuelni CD drajv D: i
>> njemu uradi isto).
Hvala ti, kao i goxi-ju, uspeo sam da reshim problem, tako da sad
radi ko novo :)
ByE
razno.1329ventura,
-> #1315, kojai>Zanima me da li low level format moze da izbrise odnosno ukloni bad sectore sa
>diska, da li postoji mogucnost?
Moze, ali kod SCSI diskova.
razno.1330pecanac,
Treba mi dobar rečnik Nemačko-Srpski (ili obrnuto) ali u elektronskoj
formi, kao npr. engleski rečnici tipa: OxfordComplex, Windict isl.
Dolazi u obzir i nešto ogromno (na CD-u) poput MortonBensona.
Interesuje me kako se program zove, koliko je velik i gde (kod kog
pirata) može da se nabavi.
razno.1331smars,
Hi!
Mozda nije 'de treba, ali mi hitno treba fajl gdi.exe iz
WINDOWS\SYSTEM direktorijuma, ali za Windows 3.11 !!
^^^^^^^^^^^^
Hitno!
Unapred zahvalan,
Sinisa
razno.1332smars,
Pozdrav !
treba mi hitno registracioni broj za "Plug-in for Windows"
Hvala!
Sinisa
razno.1333vvaske,
-> #1332, smarse, to ono za win 3.11 ?
moglo bi im meni u mail...nije lose...
pozdrav...
vvaske
razno.1335divide.by.zero,
Pozdrav!
Problem je sledeci.
Windows aplikacija mi pri pokretanju prijavljuje nepravilno
instalirani ctl3dv2.dll, ali ipak radi.
Kako da instaliram taj DLL (vec postoji u Windows system diru).
Sinisa
razno.1336bsto,
-> #1335, divide.by.zeroMoguce da imas vise programa u startup grupi
koji pozivaju taj dll sa razlicitih mesta pa
ti windows zato prijavljuje da nije dobro
instaliran. Proveri programe i direktorijume
iz kojih oni startuju da li sadrze taj dll.
razno.1337smars,
da li je moguce pomeniti onu sliku pri ucitavanju Win 3.11
(vgalogo.rle)?
Ja nisam uspeo.
razno.1338divide.by.zero,
Pozdrav!
Da li neko zna reg num za Windock 1.3?
/BYE0
razno.1339pperica,
-> #1337, smarsMoguceje, naravno.Iskonvertuj neku sliku u .rle (mislim i da bi
obican bmp radio) i reimenuj je u vgalogo.rle, a tek onda
instaliraj vga drajvere za win311 (iz setup-a)
pperica
razno.1340smars,
Pozdrav!
Trebao bi mi neki program za Windows (95, po mogućstvu)
koji snima, ali ZAISTA (keylogwin me izneverio), otkucani
tekst sa tastature u fajl.
Hvala!
razno.1341ventura,
-> #1340, smars> Trebao bi mi neki program za Windows (95, po mogucstvu)
> koji snima, ali ZAISTA (keylogwin me izneverio), otkucani
> tekst sa tastature u fajl.
Mozda zato sto imas demo verziju pa snima samo pola abecede :)
razno.1342buva,
jel ima neko crack za virtual drive 2.0 ?
razno.1343mrav,
-> #1342, buvaPogledaj za crackove na http://astalavista.box.sk
razno.1344kocka,
Da li je moguce na neki nacin
produziti vreme za kokiscenje beta verzije
Virutal drive 2.0 ili ga ponovo instalirati
(kada to pokusam prijavi mi da je vreme isteklo
i da potrazim punu verziju).
razno.1345illusion,
-> #1344, kockaAjde posalji mi taj program ili mi daj neki link.
Pa cemo da vidimo stha se tu mozhe uraditi.
iLLuSioN
razno.1347moonchild,
-------------------------------------------
Dakle obrati paznju ovdiiiiiiii !!!!!!!!!!
-------------------------------------------
Pao je dogovor (sad mogu slobodno da kazem)
s dosta ljudi da se pravi casopis pod imenom
"power util" i bavi ce se recenzijama
programa svih oblasti, a koji se isticu od
ostalih. Dakle ko ucestvuje-svi koji zele.
Recenzija do 10 redova u txt fajlu i slika
su pozeljni. Poslati na mail meni a ondak
ce sve to biti uglavljeno u html. Dakle
koga boli q...-ok, ko oce da cita-ok,
ko hoce da ucestvuje nek izabere njemu
omiljeni program i nek napise recenziju
za njega i da sliku u jpg formatu do 30kb.
De ce da se baci tj. u koju konfu posle
to cemo se dogovoriti svi zajedno
P.S.
Casopis je prvenstveno namenjen Sezamovcima
razno.1348mperisic,
Problem..
Dzamperisao sam modem (tako da koristi com port 2,a ne 4).
I to se sve uspesno zavrsilo,windows je prepoznao modem...
Kada pokusam da se ulugujem ide sve kako treba i kada se zavrsi
(ono)krcanje ispise mi poruku (tipa) error protocol.
Instaliram (ponovo) network adapter i tcp/ip i opet on po starom...
Instaliram samo tcp/ip,opet...
Na kraju sam to resio tako sto sam instalirao jos jedan
tcp/ip-resetovao kompjuter-obrisao stari tcp/ip-resetovao komp.
Ulogovao sam se....
Sada mi je problem to sto ne mogu da skinem mail,ne mogu da se
konektujem ni na jedan sajt.Jednostavo (kad skidam mail)prikaci se
na solair.eunet.yu i onda se zaglupi...
Ulugujem se 6 ujutru i opet isto..
U cemu je problem?
Pozdrav,
Milos Perisic.
razno.1349ventura,
-> #1348, mperisic> Dzamperisao sam modem (tako da koristi com port 2,a ne 4).
> I to se sve uspesno zavrsilo,windows je prepoznao modem...
> Kada pokusam da se ulugujem ide sve kako treba i kada se zavrsi
> (ono)krcanje ispise mi poruku (tipa) error protocol.
> Instaliram (ponovo) network adapter i tcp/ip i opet on po starom...
> Instaliram samo tcp/ip,opet...
> Na kraju sam to resio tako sto sam instalirao jos jedan
> tcp/ip-resetovao kompjuter-obrisao stari tcp/ip-resetovao komp.
> Ulogovao sam se....
> Sada mi je problem to sto ne mogu da skinem mail,ne mogu da se
> konektujem ni na jedan sajt.Jednostavo (kad skidam mail)prikaci se
> na solair.eunet.yu i onda se zaglupi...
> Ulugujem se 6 ujutru i opet isto..
> U cemu je problem?
Modem ostavi na miru, softwer tebi pravi problem.
prvo treba da u networku imas instalirano dial-up adapter i tcp/ip, trebalo
bi da si dobio to uputstvo kada si uplacivao vreme na eunetu.
Ako nisi dobio poslacu ti ga ja ovde na mail, potom nacices tamo gde treba da
upises eunetov DNS, jer ti ocigledno to pravi plobleme.
A za mail proveri jesili dobro upisao adrese u konfiguraciji outlook-a ili
cega vec. Jer za mail netreba da se kaci na solair.eunet.yu nego na
mail.eunet.yu a za news na nntp.eunet.yu
razno.1350johnnya,
-> #1349, ventura >> ili cega vec. Jer za mail netreba da se kaci na solair.eunet.yu nego na
>> mail.eunet.yu a za news na nntp.eunet.yu
Otkada to ? Mail je solair.eunet.yu i relay.eunet.yu
a news je news.eunet.yu
razno.1351vvaske,
Može li neko da mi pomogne...tako što bi mi poslao fajl
MSAJT200.DLL ?
Zeznuo se access...
Hvala,
Vvaske
razno.1353goxi,
Ima li neko neke novije drajvere (za win 9x) za UMAX Astra 610P ???
HVALA!!!
razno.1354harddesign,
-> #1353, goxi=- Ima li neko neke novije drajvere (za win 9x) za UMAX Astra 610P ???
Imas sve sto ti treba na www.umax.com
Preporucujem da skines MagicScan (ne trebaju ti nikakvi 'drajveri') i vozis
to kao twain iz Photoshopa ili neceg slicnog.
razno.1355indi,
da li ima neko program koji simulira disk
npr:ako imas dovoljno veliki hard
mozes ceo CD da prekopiras na hard i sratujes program
i on simulira kao da u stvari imas disk disk
tako da mozes tako da igras igre koje zahtevaju da je
CD u drajvu
malo piratski...moze i meni na mail
10x
razno.1356mrav,
-> #1355, indiPitanja, dileme, problemi,jao , jao
Imash takozvane patch-eve na Internet-u koji laziraju igricu
koja umesto sa CD-a uchitava podatke sa HDD-a tako shto
na svim mestima gde igrica poziva D: ili E: tj
CD-Player, ubace ime direktorijuma u koji si prekopirao CD.
Primer:
CD si prekopirao na hard disk, u direktorijum C:\IGRE\NFS3\CDCOPY
igra poziva CD da uchita napr. texture iz dir-a D:\DATA\TEXTURE
a ti joj sa patchem zadash zez pa ona te iste texture uchitava iz dir-a
C:\IGRE\NFS3\CDCOPY\DATA\TEXTURE
Sada da kazemo root CD-a igrica ne vidi kao D: nego kao C:\IGRE\NFS3\CDCOPY
cela podela je dalje ista
Uf, nadam se da shvatash shta ocu da kezem.
evo ti adrese nekoliko hacherskih sajtova na kojim mozesh natji to shto se
interesuje.
http://astalavista.box.sk
http://gobbo.caves.lv/hack/index.html
http://web.dir.bg/pzcrackteam/indexx.htm
http://free.bytic.troitsk.ru/exceed/ - ovo je uglavno serila number engine,
ali probaj
Ako nema ovde probaj preko pretrazivacha.
PS: Mali je broj igrida koje mogu da se igraju ovako.
razno.1357corgan,
E da li postoje bagovi za WIN95(97) ako postoje da li ne ko moze da poshalje
CRACK
Pozdrav
Corgan
A.M.
razno.1358corgan,
Jel neko zna usled chega se deshava da se u sred Windows-a pojavi crni ekran
sa porukom
Windows protection erorr
You need to restart your computer...
Pozdrav
Corgan
A.M.
razno.1359kiki,
-> #1358, corgan> Jel neko zna usled chega se deshava da se u sred Windows-a pojavi crni
> ekran sa porukom
Usled neispravnosti nečega.. najverovatnije vindovsa ili nešto od hardvera.
Recimo procesor ili hard.
razno.1360giuliano,
Hitno mi je potreban crack
ili serial number za Operu 3.60...
Ko ima,neka ga ne mrzi da okaci ovde
ili na mail..
Hvala u napred.
:)
razno.1361kenza,
-> #1355, indi> da li ima neko program koji simulira disk
Probaj ovo.
fakecd.ziprazno.1364pavijan,
-> #1362, praktica> Name: bilo sta
> Organiszation: bilo sta
______________________________
:))))))
Dobronamerna kritika. :)))
Ovakve stvari se ne salju na ovakvo mesto vec direktno coveku, na mail ili u
neku grupu zatvorenog tipa, uostalom tako si i ti dobio. Ovo je u kontekstu
lepog ponasanja na sistemu.
Pozdrav od pavijana.
razno.1365stemil,
-> #1359, kiki> Usled neispravnosti nečega.. najverovatnije vindovsa ili nešto od
> hardvera. Recimo procesor ili hard.
Pre bih rekao memorije.
razno.1366byte,
treba mi glupi dos4gw...
razno.1367goxi,
Hi!
Ogroman problem, zadesio me je sinoc sa Windows-om 98, posle jednog
reseta kompjutera. Kada sam usao u windows98, sve sto bi inace
trebalo da bude sivo (znaci, taskbar, svi prozori, sve, sve...osim
ikona na desktopu mi je CRNO). Probao sam i sa reinstalacijom
windowsa medjutim nije pomoglo. Reinstalirao sam i drajvere za
graficku kartu, medjutim ni to nije pomoglo.
POMAGAJTE!
razno.1368krsta,
-> #1367, goxiPogledaj da ti u apirijensu nije stavljena invert color shema
za desktop.To ti je ono kada desnim klikom misha negde na desktopu
stavish properties.
KRLE
razno.1370praktica,
-> #1364, pavijanaxa, nisam znao, ok.
razno.1371zeko,
-> #1367, goxi>> ikona na desktopu mi je CRNO). Probao sam i sa reinstalacijom
'si probao da opereš monitor?
;)
razno.1372corgan,
Treba mi cirilichni FONT Hitno!!!!!!!!!
Aj nek ga neko cibne......
Pozdrav
Corgan
A.M.
razno.1373askripka,
-> #1372, corgan=- Treba mi cirilichni FONT Hitno!!!!!!!!!
Sistemski u Windows-u imas cirilicne fontove ukoliko ubacis i podrsku za
Serbian - Cyrillic. Ukoliko trazis fontove uradjene po YUSCI standardu (domaca
radinost), odustani od njih jer je vecina jako loseg kvaliteta. Ovo prvo sto
sam naveo je i jednostavnije i kvalitetnije resenje.
razno.1374corgan,
-> #1373, askripkaKako da ubacim tu podrsku?
B.
razno.1375indi,
-> #1353, goximozda nije prava confa ali...
da li postoji program koji omogucava snimanje
telefonskog razgovora u npr. wav formatu
razno.1376ventura,
-> #1375, indi> mozda nije prava confa ali...
> da li postoji program koji omogucava snimanje
> telefonskog razgovora u npr. wav formatu
Treba ti voice modem, ako ga nemas onda upalis sound recorder i drzis
mikrofon na slusalici :)
razno.1378praktica,
dva WAV fajla za startup i shut down windows 9x
to.ziprazno.1379askripka,
-> #1374, corgan=- Kako da ubacim tu podrsku?
Evo sa zakasnjenjem jer se nisam kacio od onda...
Dakle, ja vozim WinNT, ali pretpostavljam da je za 98 skoro isto ili apsolutno
isto:
Odes u Control Panels, odatle u Keyboard, tu u podmeniju Input Locales (u kome
su ti inace smestene tastature, ovo ti pisem da bi ga lakse 'prepoznao' jer ne
znam da li je isto kao na NT-u) kliknes na Add, pa odaberes Serbian Cyrillic
od ponudjenih bilion tastatura, overis to na OK, on te pita za stazu (posto je
nece sam pronaci), ti na Browse pa mu daj putanju do instalacije Win98 (ako je
drzis na hardu - cool, ako ne - nabavi instalacioni CD) i to ti je to.
Mozda je objasnjenej malo konfuzno, pisano je online na brzaka, ako ti nesto
nije jasno pitaj...
Tastature menjas sa Task-bara... Default ti i dalje ostaje English, ali sada
klikom na ono malo 'eng' na Task-baru imas jos mogucnosti... tako poubacuje
koliko ti je tastatura potrebno (a to je najcesce 3: Eng, Cyr i Latin).
Na ovaj nacin ces u svim fontovima koje ti je instalirao Windows imati i
cirilicu prostim izborom Serbian Cyrillic tastature.
razno.1380indi,
-> #1376, ventura->> mozda nije prava confa ali...
->> da li postoji program koji omogucava snimanje
->> telefonskog razgovora u npr. wav formatu
-> Treba ti voice modem, ako ga nemas onda upalis sound recorder i drzis
-> mikrofon na slusalici :)
pa brate imam vojs modem
pitam kako da bez te stvarcice sa sound recorderom snimim razgovor
meni ne treba da kazem"eto ti ovo je razgovor koji sam snimio"
nego da se cuje sta je a ne ja da objasnjavam kako je los kvalitet i to :)
aj reci koji mi program treba za ovo
fala
razno.1381moonchild,
Ajd nek mi neko posalje driver za mreznu karticu
pci ethernet controller
PLEASE :(((
razno.1382indi,
da li postoji program za editovanje tj. pravljenje
novih, fontova?
razno.1384miskop,
-> #1383, hooligan>> Serial-O-Matic
>> ogroman broj serijskih brojeva
>> za sve vrste programa...
Pošto mi se čini da ova konfa nema moderatora, lepo bih te zamolio
(a i sve ostale) da ovakve stvari ne šalju u javne konferencije. Em što
je u pitanju 'nelegalna' stvar, em su diskovi puni...
razno.1389miskop,
-> #1388, moonchild>> Je li postenjacino, da nisi mozda npr. svoj win 95 ili sve ostale programe
>> posteno platio, ili su uzeo crackove ili pak seriski broj ???
Naravno da je na mom računaru sve legalno...
I nisam izigravao 'poštenjačinu', već sam samo skrenuo pažnju
na "pravila igre" na Sezamu. Svi ser. brojevi, krekovi ili već re-
gistrovani software je zabranjeno slati u javne konferencije.
razno.1391kiki,
-> #1390, moonchild> Sto moze znaciti samo da lazesh ili nisi svestan da ne moze svaciji tatica
> da po yus standardu kupi sinu software !!!
> Po cemu bi se to razlikovalo od razmenjivanja na disketama, online,
> mailom ili po softovima. Dok se zakonom ne zabrani ti slobodno
> masi prsticem. A ja ZELIM da se to i dalje salje jer mi je
> potrebno !!!
> Osim toga prvi put cujem za ovakvu banalnost. Piraterija nije
> zabranjena u Jugoslaviji. Bar ne za strane programe. Zato nemoj
> da me nervirash !!!
Eh, ne razumem ovu današnju dečicu.. toliko su zaludjeni nečim da u toj
zabludi nestignu da pročitaju jedno obično BON-TON ponašanje putem modemskih
komunikacija. Da pročitaju malo neke zakone i pravila ponašanja i korišćenje
komunikacija. Dajte ljudi malo.. nije samo kupiti modem okrenuti broj i
raditi šta vam se prohte. Svugde postoje neki i nečiji zakoni. Ako oćeš da
pristupiš tome, moraš da poštuješ takve zakone.
ps. ostalima se izvinjavam zbog šuma.
razno.1394miskop,
-> #1392, hooligan>> ako si ti za to da se to uskrati ljudima mislim da te isti nece bash
>> gotiviti tj. nece biti srecni zbog tebe...
>> a i nisi u americi tako da mojne vishe reshse...
Slušaj derište jedno, tek si se ispilio i postao član Sezama,
a već si počeo da popuješ ovde. Predlažem ti da pročitaš malo
uputstvo za korišćenje Sezama kao i sama pravila ponašanja (bo-
nton) pa ćeš da vidiš o čemu se radi.
Sezam postoji još od '89. a ne od juče...
razno.1395moonchild,
-> #1391, kiki>Eh, ne razumem ovu danasnju decicu..
Samo se ti trudi i dalje mozda jednog dana i razumesh...
razno.1396giovanni,
-> #1390, moonchildĘ? Osim toga prvi put cujem za ovakvu banalnost. Piraterija nije
Ę? zabranjena u Jugoslaviji. Bar ne za strane programe. Zato nemoj
Ę? da me nervirash !!!
A odakle ti ova nebuloza? Ajde, mogao bi malo da citiraš neki član
zakona.
razno.1399sherloc,
-> #1398, hooligan>>perverznjaku... jebo te bonton... ovaj BBS u kakvom je stanju samo shto se ne
>>raspadne a ti seresh o nekom bontonu... pitanje dana je kad ce sve da pukne
>>pa ode tvoj ljubimac od '89... takodje ni moderatora nema shto ce reci da su
>>ljudi digli ruke i puca im kurac da se bave time... imaju pametnija posla
>>nego da brishu poruke sa eksplicitnim sadrzajem na nekom niskobudzetnom
>>sistemu kojem su odbrojani dani...
Pazi, josh uvek ima shanse da se ovaj sistem oporavi, a to se
jedino mozhe desiti ukoliko se poshtuju neka pravila i bon-ton.
Sistem je trenutno u veoma loshem stanju i nije ni chudo shto
nema previshe velikog broja ljudi koji bi hteli da budu
moderatori, ali ukoliko se stanje sredi, ne znam ni ja kako,
sigurno ce biti i vishe nego dovoljno ljudi koji ce hteti da
budu moderatori. Ti bi izgleda da radish shta hocesh ovde josh
neko vreme, pa kad pukne sistem ko ga jebe, al ima nas i koji
bi zheleli da sezam bude kao ranije, pa zbog toga i poshtujemo
pravila i bonton. Ti idi pa se izhivljavaj na drugom sistemu.
>>okachi tradiciju i taj bonton machki o rep (ili caletu o neshto drugo) i
>>zajebi nas normalne takvim prichama....
Sistem ne vredi nishta bez tradicije i bontona, iz chega se
mozhe zakljuchiti kakav je tvoj stav prema sezu, ne moram da
objashnjavam.
ByE
razno.1400roach,
-> #1399, sherlocZašto se poruke na SezamNetu stlno završavaju psovkama ?
Ajde ljudi budite malo prirodniji, glupo je sada pričati o pravilima
Sezama kada ih niko ni ne zna, a ovde je slato toliko crackova
i nelegalnog softvera da bi i sam Bog prekrstio oči. Ko hoće da se
učlani u (moju) grupu Pirat (pogodite o čemu se radi) nek' mi
pošalje poruku na Mail.
pozdrav
praktica