PCUTIL.4

22 Aug 1995 - 23 Dec 1999

Topics

  1. setup (58)
  2. memory.mgr (62)
  3. disk.soft (338)
  4. disk.cache (14)
  5. arhiveri (350)
  6. virusi (757)
  7. grafika (1123)
  8. tools (902)
  9. razno (1585)
  10. van.conf (24)
  11. zvuk (3150)
  12. unknown (3)

Messages - razno

razno.1402 giovanni, -> #1401, hooligan
Ę? a shto se tiche onog da sistem ne vredi nishta bez tradicije i bontona Ę? mislim da si se tu debelo zajebao... neko je vec napisao negde 'jebesh Ę? proshlost ako nema buducnosti'... zashto da se pridrzavamo pravila od Ę? kojih i nemamo neku korist, tp je malo komunistichki zar ne??? E, aj' se malo upristoji. Jel' i sa majkom tako pričaš i njoj poručuješ da može neke stvari da okači ćaletu o nešto drugo? I još nešto. Da ovde ima moderatora većina tvojih poruka ne bi opstala na sistemu duže od pola sata. Tu si potrefio poentu. P.S. O komunizmu ti ništa ne znaš prema tome nemoj ni da se upuštaš u neke analize ili poređenja.
razno.1403 kiki, -> #1400, roach
> Ajde ljudi budite malo prirodniji, glupo je sada pričati o pravilima > Sezama kada ih niko ni ne zna, a ovde je slato toliko crackova > i nelegalnog softvera da bi i sam Bog prekrstio oči. Ko hoće da se Pravila sezama znaju oni koji su to pravilo pročitali. Pravilo postoji. Što se tiče krakova i piraterije.. ona je (po pravilu) zabranjena da se iznosi u javnim konferencijama, ali to ne znači da ne sme u mailu i po grupama.
razno.1407 indi, -> #1399, sherloc
-> neko vreme, pa kad pukne sistem ko ga jebe, al ima nas i koji -> bi zheleli da sezam bude kao ranije, pa zbog toga i poshtujemo -> pravila i bonton. Ti idi pa se izhivljavaj na drugom sistemu. jeste tako je, 100% tacno !!!!
razno.1408 indi, -> #1401, hooligan
-> mislim da si se tu debelo zajebao... neko je vec napisao negde 'jebesh -> proshlost ako nema buducnosti'... zashto da se pridrzavamo pravila od to sam ja napisao ali si ti to sad okrenuo napoako nisam mislio na pravla vezana za bonton nego pravila vezana za brisanje poruka i fajlova uz njih ja sam prvenstveno mislio na problem sa prostorom na sezamovim diskovima slazem se 100% sa tim da treba da postoji bonton svugde ga ima, na tvu radiju CBju i normalno bi bilo da postoji i na sezu nismo mi toliko nerazvijena zemlja i ovde ima i mladjih da ne kazem klinaca, bukvalno, pa nije lose da se malo odbace koje psovke ako bas nisu potrebne.. jedino pravilo koje ja zelim da se promeni jeste to da na sezamu ne mora po svaku cenu da se cuvaju fajlovi i poruke koji su jako stari
razno.1409 hooligan, -> #1408, indi
> -> neko vreme, pa kad pukne sistem ko ga jebe, al ima nas i koji bi > -> zheleli da sezam bude kao ranije, pa zbog toga i poshtujemo pravila i > -> bonton. Ti idi pa se izhivljavaj na drugom sistemu. > > jeste tako je, 100% tacno !!!! auuuuu ala se ovde ljudi uvlache jedni drugima u bulju!!!... da mi je neko rekao ne bih mu verovao... neka... poshtujte vi bonton i sve to nemam nishta protiv... a ako ja neshto uradim shto ce prekrshiti pravila - moj problem... ako bude bilo moderatora on ce lepo izbrisati moju poruku i cao... a za sada pokushajte barem da se suzdrzite od jedenja govana jer time necete nishta postici (u mom sluchaju)... ako nekom neshto nije jasno ja mu stvarno ne mogu vishe pomoci jer nisam psihijatar ili neshto sl.
razno.1410 indi, -> #1401, hooligan
-> ko kaze da i ja ne bih zeleo da sistem bude kao i ranije??!??? aj pomozi onda, nemoj da punis glupim porukama konfe -> samo sam realan i nishta vishe... a i ne vidim zashto bi neposhtovanje to sto si realan to ti je samo minus nikad neces moci da izmislis nesto napredno (i verovatno naucnu fantastiku smatras za gomilu budalastina)
razno.1411 indi, -> #1406, hooligan
->> Ne da bi imao muda, nego bi' ti u startu okrenuo usta na potiljak, ->> onako, bez ijednog pitanja... ;) nikad necu kapirati zasto se neki ljudi nerviraju zbog lguposti -> mislim da ne bi mogao to sebi priushtiti ni u kom sluchaju... :) a tek nema sanse da shvatim kako drugi ljudi uspevaju da glupostima iznerviraju prve ljude |))
razno.1413 kiki, -> #1404, ica.z
> e bre debilu jel' sam mozda tebi to napisao??? ako je taj kome sam napisao > to iskulirao ne vidim razlog zashto bi se ti uzbudjivao sem u sluchaju da > hocesh da budesh 'vidjen' tj. ako imash potrebu da budesh mirodjija u > svakoj chorbi... ajde odjebi... Vidiš momče gde grešiš.. Ovo je javna konferencija i čovek ima pravo da ti odgovori pošto si Ti tvoju poruku poslao javno (svima). Ako oćeš da ti niko (osim korisnika kome si poslao odgovor) ne odgovara na tvoju poruku (reply) onda to uputi lično čoveku na mail. A da se "kur*iš" i prozivaš druge ljude zato što misliš da si glavni Baja ovde može da te košta...
razno.1414 qpele, -> #1396, giovanni
> Ę? Osim toga prvi put cujem za ovakvu banalnost. Piraterija nije > Ę? zabranjena u Jugoslaviji. Bar ne za strane programe. Zato nemoj > Ę? da me nervirash !!! > > A odakle ti ova nebuloza? Ajde, mogao bi malo da citiras neki clan > zakona. U nasoj zemlji jos uvek ne postoji zakon o kompjuterskom kriminalu. Koliko znam isti je usao u skupstinsku proceduru. To ne znaci da se dozvoljava kompjuterski kriminal, vec da podleze pod neke druge zakone.
razno.1416 roach,
Svi u konferenciji koji su slali crackove, serijske brojeve neregistrovanih programa, i koji nisu poštovali BON-TON biće privedeni i poslati na psihijatrijsko lečenje, ko se bude protivio biće streljan, a ko se bude "vadio" biće spaljen na lomači. Sve te osobe biće poslate u pizdu materinu, ako pak budu pokušali da pobegnu ili čak pruže otpor, njihove kompletne porodice će biti eliminisane. Ovo je ISTINA i upozorenje na ono što nikako ne mogu da izbegnu, a kamoli promeni ili bilo na koji način utiču. pozdrav praktica ;)
razno.1417 sherloc, -> #1400, roach
>> Zasto se poruke na SezamNetu stlno zavrsavaju psovkama ? Zato shto omladina dosta psuje danas. To nema nikakve veze sa tim kakv je sistem. Jedino bi mozhda imalo veze ukoliko bi bilo izrichito zabranjeno da se psuje, a nije tako, i ja mislim da je to ispravno. A sad shto neki preteruju, to je druga stvar, ukoliko bi se sistem oporavio, to bi bilo sredjeno verujem. >> Ajde ljudi budite malo prirodniji, glupo je sada pricati o pravilima >> Sezama kada ih niko ni ne zna, a ovde je slato toliko crackova Kao shto vidish ipak ima ljudi koji ih josh uvek znaju, i pokushavaju da urede da se ona koliko-toliko poshtuju. A ostali ih ne znaju zato shto ne zhelle da ih znaju. Shta mislish, da se ovde ne poshtuju bash nikakva pravila, i da nema nikakvog reda, da li bi sezam radio u ovom trenutku ? Ja mislim da ne bi, nashao bi se neko pametan i ko je ovlashcen, i iskljuchio ceo sistem, na ovaj ili onaj nachin. >> i nelegalnog softvera da bi i sam Bog prekrstio oci. Ko hoce da se >> uclani u (moju) grupu Pirat (pogodite o cemu se radi) nek' mi >> posalje poruku na Mail. Sezam je legalan sistem, i koliko sam ja upoznat sa tim, ne bi trebalo uopshte da bude na njemu nelegalnog softvera i crackova, ali ja mislim da je u redu da ih bude, ukoliko se ne preteruje sa tim. A grupe i postoje za takve stvari, tamo neka shalje ko shta i koliko hoce. ByE
razno.1418 sherloc, -> #1401, hooligan
>> kojih i nemamo neku korist, tp je malo komunistichki zar ne??? Ne bih previshe da repliciram na ovu poruku, drugi su to vec uchinili i slazhem se sa njima. Samo bih hteo da kazhem da imamo ogromnu korist od pravila, ne moram da objashnjavam kakvu, oni koji to znaju - znaju, a oni koji ne znaju, nece ni shvatiti. ByE
razno.1419 sherloc, -> #1409, hooligan
>> auuuuu ala se ovde ljudi uvlache jedni drugima u bulju!!!... da >> mi je neko rekao ne bih mu verovao... Ovako neshto koriste samo oni kojima je ponestalo argumenata. >> neka... poshtujte vi bonton i sve to nemam nishta protiv... a ako >> ja neshto uradim shto ce prekrshiti pravila - moj problem... ako >> bude bilo moderatora on ce lepo izbrisati moju poruku i cao... Bash u tome i jeste stvar, da ima moderatora mi ne bi ni vodili ovu raspravu, poshto ti zbog moderatora ne bi bio u mogucnosti da to uchinish. Ovako pokushavamo da uchinimo neshto kako bi se nadoknadio nedostatak moderatora, medjutim kao shto si i sam rekao u tvom sluchaju su shanse za tako neshto veoma male. ByE
razno.1420 miskop, -> #1411, indi
>> ->> Ne da bi imao muda, nego bi' ti u startu okrenuo usta na potiljak, >> ->> onako, bez ijednog pitanja... ;) >> nikad necu kapirati zasto se neki ljudi nerviraju zbog lguposti Ko kaže da se nerviram? Zar ne vidiš da mi je zabavno? ;)
razno.1422 miskop, -> #1416, roach
>> kompletne porodice će biti eliminisane. Ovo je ISTINA i >> upozorenje na ono što nikako ne mogu da izbegnu, a kamoli >> promeni ili bilo na koji način utiču. >> pozdrav >> praktica ;) A da li ti znaš da je kažnjivo i korišćenje tuđih usera?
razno.1423 giovanni, -> #1404, ica.z
Ę? e bre debilu jel' sam mozda tebi to napisao??? ako je taj kome sam Ę? napisao to iskulirao ne vidim razlog zashto bi se ti uzbudjivao sem u Ę? sluchaju da hocesh da budesh 'vidjen' tj. ako imash potrebu da budesh Ę? mirodjija u svakoj chorbi... ajde odjebi... Slušaj, nevaspitano derište. Ima nas ovde starijih koji bi mogli (i fizički smo sposobni) da ti saspemo te mlečne zube u grlo kad god želiš. Međutim, bilo bi mi žao, ipak si ti još dete. Što se samog sezama tiče, pročitaj malo uputstvo i preporuke o ponašanju pa ćeš znati zašto se ja uzbuđujem odnosno repliciram.
razno.1424 pifat, -> #1414, qpele
>> Ę? Osim toga prvi put cujem za ovakvu banalnost. Piraterija nije >> Ę? zabranjena u Jugoslaviji. Bar ne za strane programe. Zato nemoj >> Ę? da me nervirash !!! >> >> A odakle ti ova nebuloza? Ajde, mogao bi malo da citiras neki clan >> zakona. >U nasoj zemlji jos uvek ne postoji zakon o kompjuterskom kriminalu. Koliko >znam isti je usao u skupstinsku proceduru. To ne znaci da se dozvoljava >kompjuterski kriminal, vec da podleze pod neke druge zakone. Predraže, varaš se :) Zakon postoji, DONESEN je u Saveznoj skupštini maja prošle godine, i stupanje na snagu tog zakona je bila ključna činjenica da Microsoft prošle jeseni krene veoma ozbiljnim koracima ka zvaničnoj pojavi na YU tržištu. Ko se seća, u novembru prošle godine je u Hajatu održan Developer's Day sa preko 600 prisutnih posetilaca. Zakon se odnosi na zaštitu intelektualne svojine, a svojevremeno je dr.grba plasirao i nekolicinu citata članova ovog zakona. Naravno, kakva će biti stvarna primena kaznenih odredbi ovog zakona, ostaje da se vidi. Ko ima strpljenja, preporučujem mu da prelista Službeni list SRJ s kraja maja ili početka juna 1998. i pročita tekst.
razno.1427 indi, -> #1412, hooligan
-> ne znam zashto mislish da nauchnu fantastiku smatram za gomilu -> budalastina... kakve to ima veze sa 'biti realan' u nekim sluchajevima???? nije vise za ovu konfu.. |)
razno.1428 vvaske, -> #1425, ica.z
> zbog takvih stvari uglavnom ne podnosim ljude na sezamu... svi su kao > spremni da se kurche a niko za to nema pokrice... > pizdurine... shta drugo reci... Čoveče... > a ti kad vec kazesh da si stariji, shto se ne posvetish npr. chuvanju > dece (ako ih imash), koshenju travnjaka (takodje ako imash) ili chitanju > novina i gledanju TV-a... zashto zalazish tamo gde ti nije mesto??? okani > se toga... Evo ja, na primer, imam (skoro) tri banke, dete i travnjak... Pa kad bi svi na Sezamu bili kao ti, poubijali biste se vrlo brzo međusobno... Današnja deca . . . c . c . c . . .:) Pozdrav, Vvaske
razno.1429 dbambi, -> #1390, moonchild
=> Osim toga prvi put cujem za ovakvu banalnost. Piraterija nije => zabranjena u Jugoslaviji. Bar ne za strane programe. Zato nemoj => da me nervirash !!! Pritaterija je zabranjena na Sezamu od prvog dana njegovog rada i ta se zabrana donedavno rigorozno sprovodila. To što poruka sa onim crack-ovima nije do sada obrisana posledica je samo raspada koji vlada na sistemu. Piraterija je inače zabranjena i u celoj državi. Bar tako piše u zakonu koji reguliše pitanja intelektualne svojine. Taj zakon ne pravi razliku između strane i domaće int. svojine. Bambi
razno.1430 dbambi, -> #1393, hooligan
=> to je totalno komunistichko shvatanje... => => jebesh zakon ako uskracuje neshto shto je svima potrebno... => => mislim da sam bio dovoljno jasan... Potpuno si nejasan. Meni (a pretpostavljam i svima ostalim) potrebno je milion maraka i to odmah. Zakon mi zabranjuje da odem u banku ubijem par ljudi i uzmem taj novac. Ima mnogo stvari koje su svima potrebne a ipak su uskraćene dok ne pljuneš pare. Uostalom, šta si navalio. Ima toliko drugih mesta gde te niko neće opominjati za pirateriju. Bambi
razno.1431 indi, -> #1420, miskop
-> Ko kaze da se nerviram? Zar ne vidis da mi je zabavno? ;) i meni |), jos samo da nateramo huligana da prihvati nase glediste |))
razno.1432 indi, -> #1425, ica.z
-> kako mozesh biti toliko siguran u sebe??? puca mi qrac shto vas 'ovde ima -> starijih'... ja qliram odavno na ovakve provokacije jer sam se lichno -> uverio zbog takvih stvari uglavnom ne podnosim ljude na sezamu... svi su -> kao pizdurine... shta drugo reci... e ajde brate cuti molimte nemoj vise da psujes po konfama, to nicemu ne sluzi dosadan si, a umes da budes i ok tip (u nekim drugim konfama) i pre nego sto mi (ako) napises odgovor na ovu poruku pogledaj prvo ime i temu ove konfe |)
razno.1433 indi, -> #1416, roach
-> Svi u konferenciji koji su slali crackove, serijske brojeve -> neregistrovanih programa, i koji nisu postovali BON-TON bice -> privedeni i poslati na psihijatrijsko lecenje, ko se bude -> protivio bice streljan, a ko se bude "vadio" bice spaljen -> na lomaci. Sve te osobe bice poslate u pizdu materinu, ako -> pak budu pokusali da pobegnu ili cak pruze otpor, njihove -> kompletne porodice ce biti eliminisane. Ovo je ISTINA i -> upozorenje na ono sto nikako ne mogu da izbegnu, a kamoli -> promeni ili bilo na koji nacin uticu. |)))))))) ovo treba u sezamnet.2:obavestenja
razno.1434 indi, -> #1422, miskop
-> A da li ti znas da je kaznjivo i koriscenje tudih usera? otkud sad to????
razno.1436 moonchild, -> #139, plovput
>>>A odakle ti ova nebuloza? Ajde, mogao bi malo da citiras neki clan >>>zakona. >>------------------------------------------------------------------- >>U zakonu nista ne pise, u tome i jeste stvar !!!! Jedini programi >>koji su zasticeni to su programi domatjih autora jer ih oni >>zasticuju, ali ne na fazon zakona o zastiti autorskih prava za >>software jer takav zakon u nasoj zemlji ne postoji, vec ih >>zasticuju kao patent. Jadno zar ne ??? >> >>Navescu ti dva primera: >>----------------------- >> >>1. >> >>Dok nije postojao zakon o izdavanju video kaseta i o oporezivanju >>video klubova oni su se nakupili para do JAJA. Zakon je uveden >>tek pre odprilike 5-7 godina. Od tada vise ne moze :)). >> >>2. >> >>U Rusiji takodje do pre 2-3 godine nije postojao zakon za zastitu >>software-a. Sve ruje su takodje imale win95 sa crackovima itd... >>Sad vise ne moze :)). >> >>┌───────────────────────────────────────────────────────────────┐ >>│I SINKO ZAPAMTI, SA PRAVNIKOM NE MOZESH DA SE NADMUDRUJESH :)))│ >>└───────────────────────────────────────────────────────────────┘ >> >>So, dok i kod nas ne dodje Evropa "uzmi sve sto ti piraterija >>pruza" cu >> >> >>
razno.1437 miskop, -> #1434, indi
>> -> A da li ti znas da je kaznjivo i koriscenje tudih usera? >> otkud sad to???? Pogledaj Zakove poruke br. 32.995 i 32.1013 iz konferencije SEZAMNET.2:razno.
razno.1438 miskop, -> #1423, giovanni
>> Što se samog sezama tiče, pročitaj malo uputstvo i preporuke o ponašanju >> pa ćeš znati zašto se ja uzbuđujem odnosno repliciram. Znaš, ima jedna komanda na Sezamu, za koju sam ja mislio da je nikad neću upotrebiti, ali kako stvari stoje, vremena su se baš že- šće promenila... ;)
razno.1439 giovanni, -> #1414, qpele
Ę? U nasoj zemlji jos uvek ne postoji zakon o kompjuterskom kriminalu. Ę? Koliko znam isti je usao u skupstinsku proceduru. To ne znaci da se Ę? dozvoljava kompjuterski kriminal, vec da podleze pod neke druge zakone. Ne postoji takav zakon ali veoma veliki deo nezakonitih pojava se sasvim lepo može sankcionisati po zakonu o intelektualnoj svojini odnosno autorskim pravima u kojem se govori i o software-u i ne pravi se razlika između stranog i domaćeg proizvoda.
razno.1440 pifat, -> #1424, pifat
>>U nasoj zemlji jos uvek ne postoji zakon o kompjuterskom kriminalu. Koliko >>znam isti je usao u skupstinsku proceduru. To ne znaci da se dozvoljava >>kompjuterski kriminal, vec da podleze pod neke druge zakone. >Predraže, varaš se :) Zakon postoji, DONESEN je u Saveznoj skupštini >maja prošle godine, i stupanje na snagu tog zakona je bila ključna Neprecizno sam se izrazio :) Kompjuterski kriminal je vrlo širok pojam i Predrag je nesumnjivo u pravu kada govori o tome kao pojmu koji pre svega asocira na krađu nečijeg novca ili slične zločine. Zakon koji ja pominjem pokriva zaštitu intelektualne svojine i primenljiv je u slučajevima kršenja autorskih prava. Naravno, kao i u brojnim do sada poznatim zabeleženim slučajevima računarskog kriminala u svetu, postojeći zakonski propisi često nisu u stanju da svojim paragrafima pokriju takve zločine i tužioci neretko ostaju kratkih rukava, ili moraju da "natežu" postojeće propise kako bi mogli da podignu optužnicu koja ima šanse da dovede do osude optuženih. Još jedno interesantno područje je klevetanje preko Interneta, a nedavno je i kod nas održano jedno takvo suđenje. Oštećeni (direktor Istraživačke stanice "Petnica") je privatno tužio jednog bivšeg predavača geografije u ovoj stanici za klevetu, tvrdeći da mu je u tekstovima objavljenim na Internetu naneo štetu. U prvostepenom procesu, oštećena strana je dobila proces, dok je tuženi (Zoran Tanasijević iz okoline Ljiga, poznat i kao prvi srpski kiber-seljak, kod koga e-mailom možete naručiti kajmak koji će vam doneti na pijacu Kalenić) odmah uložio žalbu.
razno.1441 giovanni, -> #1425, ica.z
Ę? a ti kad vec kazesh da si stariji, shto se ne posvetish npr. chuvanju Ę? dece (ako ih imash), koshenju travnjaka (takodje ako imash) ili chitanju Ę? novina i ...i tebi dopustim da se širiš svojim nevaspitanjem po ovom raspadnutom sistemu?
razno.1442 giovanni, -> #1438, miskop
Ę? Znaš, ima jedna komanda na Sezamu, za koju sam ja mislio da je Ę? nikad neću upotrebiti, ali kako stvari stoje, vremena su se baš že- Ę? šće promenila... ;) Ma, bre mrsko mi da to koristim. Svega par puta sam upotrebio komandu na sezamu, a i to u krajnjim slučajevima.
razno.1443 giovanni, -> #1436, moonchild
Ę? >>U zakonu nista ne pise, u tome i jeste stvar !!!! Jedini programi Ę? >>koji su zasticeni to su programi domatjih autora jer ih oni Ę? >>zasticuju, ali ne na fazon zakona o zastiti autorskih prava za Ę? >>software jer takav zakon u nasoj zemlji ne postoji, vec ih Ę? >>zasticuju kao patent. Jadno zar ne ??? 'de nađe poruku od pre tri godine i kusur... ;) U svakom slučaju, zakon je donet od kad je ta poruka pisana.
razno.1444 obren,
Izvinjavam se na zakasneloj reakciji, ali bio sam odsutan duže vreme i bez pristupa računaru. Kao što je već nekoliko starih korisnika Sezama već naglasilo, slanje komercijalnog softvera, serijskih brojeva i crackova u javne konferencije je u suprotnosti sa davno usvojenim pravilima ponašanja na ovom sistemu i i tako će ostati i na dalje. Sistem je u stanju u kakvom jeste (prvenstveno iz finansijskih razloga), ali sve dok postoji, bilo bi časno da na njemu i dalje važe ona ista pravila koja su važila i dok je proživljavao svoje zlatne dane. Kome se Sezamov bon-ton (i druga, nepisana, pravila ponašanja na koja skreću pažnju korisnici sa dužim stažom) ne sviđa, slobodan je da ga ne koristi a pretplate trenutno ionako nema pa ništa ne gubi. Obzirom da je u poslednje vreme došlo do prave poplave tzv. "đubreta" i "šuma" tj. apsolutno bezvrednih poruka u konferencijama, eksplicitnog vređanja, pojave piraterije i sl. na dalje će biti primenjena sledeća praksa: Svako ko se značajno ogluši na pravila ponašanja koja već deset godina vladaju na ovom sistemu, prvo će dobiti na mail upozorenje, a ukoliko se kršenje pravila ponašanja nastavi, uslediće totalno isključenje sa sistema (disuser) bez pardona. Nekoliko korisnika je već došlo na korak do ovog stadijuma i valjalo bi da na dalje obrate pažnju na svoje poruke.
razno.1445 rdejan, -> #1444, obren
>> Kome se Sezamov bon-ton (i druga, nepisana, pravila ponašanja na koja >> skreću pažnju korisnici sa dužim stažom) ne sviđa, slobodan je da ga ne >> koristi... Šta da ne koristi, bon-ton? ;) Pozdrav, Dejan
razno.1446 obren, -> #1445, rdejan
>>> Kome se Sezamov bon-ton (i druga, nepisana, pravila ponašanja na koja >>> skreću pažnju korisnici sa dužim stažom) ne sviđa, slobodan je da ga ne >>> koristi... > > Šta da ne koristi, bon-ton? ;) Naravno ;)
razno.1447 t.milos,
Ljudi, citam ove vase prepiske i stidim se, a vi vidite sta cete. Tuga me hvata kad pomislim da zivimo maltene zajedno. Pa nije ni cudo sta nam se desava. Ali dobro neko uci brze neko sporije, sve zavisi od toga koliko je vezan za iluzije koje gaji. Sto se cvrsce drzi njih to ga vise boli kad zapadne u konflikt, pa onda nezna sta ce, oseca se razocarano, gubi deo sebe, pa pocne da besni, trazi krivca u drugom, a u kome ce ako ne najblizem, komsiji, onoga s'kim ima najvise kontakta ... I onda dodje Bily Jean Jr. II i vidi priliku i kaze ajde ja njih jos vise da zavadim, pa da ih ogulim do gole koze i pojedem za veceru, pokaze rogove, kao play u kosarci kad organizuje igru, i ostala buranija krene za njim ... I setam se ja tako prosle godine Saharom i naletim na par crnaca u sred nje kako kuckaju po laptopovima, i psuju jedan drugoga sa jedne dine na drugu. Svadjaju se oko toga da li je u redu da se peru noge u jedinoj oazi u blizini. PS. Ja se izvinjavam, promasio sam konferenciju, ali mnogo sam emotivan, imam i ja "iluzija" koje se jos uvek ne daju iskoreniti.
razno.1448 sani.,
Doso novi chika da zavodi red :)
razno.1449 kiki, -> #1448, sani.
> Doso novi chika da zavodi red :) Dobro je da se neko setio ;)
razno.1450 smars,
E ajmi bacite fajl mmmixer.dll Treba mi pliiiz
razno.1451 zero,
Jel neko ima neki program koji bi pri startovanju kompjuktora ostao u memoriji i cekao na pozive sa obicnog telefona. kada bi onda neko razgovarao telefonom on bi automatski to snimao u WAV. Tako da bi imao sve danjasnje razgovore kao WAV fajlove. Ako neko ima nesto tako neka mi posalje na mail ili u Conf. :)
razno.1452 ica.z,
josh jedan programchic u fazonu WinBoost-a i WinHack-a... dosta je manji od gore pomenutih ali ne zaostaje mnogo za konkurencijom... chak ima i neke opcije koje do sada nisam imao prilike da vidim... Tweak UI 98
razno.1454 sherloc,
Da li bi mi neko poslao na mejl fajl msvbvm60.dll Veliko hvala. ByE
razno.1455 sherloc, -> #1454, sherloc
>> Da li bi mi neko poslao na mejl fajl msvbvm60.dll Ukoliko b josh nekom palo na pamet da mi poshalje ovaj fajl neka to ne chini, poslao mi je bsto. Ovo pishem zato shto je fajl poveci, 1.3 Mb. ByE
razno.1456 qpele,
Ortak ima AMI BIOS i zaboravio je sifru. Koliko sam ja cuo postoji fabricka sifra. Pitanje je da li neko zna tu sifru ili neki jednostavniji nacin za ulazak BIOS?
razno.1457 ventura, -> #1456, qpele
> Ortak ima AMI BIOS i zaboravio je sifru. Koliko sam ja cuo postoji fabricka > sifra. Pitanje je da li neko zna tu sifru ili neki jednostavniji nacin za > ulazak BIOS? Izvadi bateriju od CMOS-a.
razno.1458 giftmaster, -> #1456, qpele
>>Ortak ima AMI BIOS i zaboravio je sifru. Koliko sam ja cuo postoji >>fabricka sifra. Pitanje je da li neko zna tu sifru ili neki >>jednostavniji nacin za ulazak BIOS? Mozes da izvadish bateriju koja napaja cmos na kratko, ali sko nisi vichan, postoji i bezbolnije reshenje. Svojevremeno je ortak doziveo slichan problem. E tada smo prvi put isprobali neki mali programchich, dal se zvao amicrack, ili tako neshto...e on ti provali shifru i ispishe ti je. Medjutim ovo tje da upali samo ako je password podeshen samo na setup-u, a ne i za pristup rahunaru. Ako je suprotno, vadjenje baterije mu ne gine.
razno.1459 stemil, -> #1456, qpele
=> Ortak ima AMI BIOS i zaboravio je sifru. Koliko sam ja cuo postoji => fabricka sifra. Pitanje je da li neko zna tu sifru ili neki => jednostavniji nacin za ulazak BIOS? Za starije BIOS-e je bilo "ami"...
razno.1461 peyota,
Hej!!! Ima li neko serial ili crack za NJ Star 4.2 Japanski Word Processor! Prilicno je hitno i bitno! Poruke na mail, da ne sustimo po konfi.... PEYOTA
razno.1462 qpele, -> #1457, ventura
> > Ortak ima AMI BIOS i zaboravio je sifru. Koliko sam ja cuo postoji > fabricka > sifra. Pitanje je da li neko zna tu sifru ili neki > jednostavniji nacin za > ulazak BIOS? > > Izvadi bateriju od CMOS-a. Iskopao sam na internetu crack za ami bios koji kacim uz poruku. amibios.zip
razno.1463 pack,
Znali neko kako se zove program koji moze da drima poruke na modem tj na komp na foru sekretarice telefonske ili ako ga neko ima nek ga okaci hvala unapred
razno.1464 sherloc, -> #1463, pack
>> Znali neko kako se zove program koji moze da drima poruke na modem >> tj na komp na foru sekretarice telefonske ili ako ga neko ima nek >> ga okaci hvala unapred Mislim da program bitware ima to kao jednu od opcija. Mada nisam siguran, pokushacu josh da se raspitam pa cu da javim. ByE
razno.1465 ica.z, -> #1463, pack
> Znali neko kako se zove program koji moze da drima poruke na modem > tj na komp na foru sekretarice telefonske ili ako ga neko ima nek > ga okaci hvala unapred meni je BitWare sluzio jako dobro... samo potrebno je malo vremena dok ukapirash sve opcije, al' posle sve ide glatko... ja sam ga koristio oko godinu dana kao sekretaricu i odlichno me je sluzio... samo kolko ja znam josh uvek nije izashla verzija BitWare-a za windows 95 (jedino postoji verzija za win 3.11) ali nema veze... to nije mnogo bitno... bitno je samo da imash voice modem tj. da ti modem podrzava tu opciju i nishta vishe... Ica
razno.1466 sherloc, -> #1465, ica.z
>> izashla verzija BitWare-a za windows 95 (jedino postoji Ja mislim da je izashla verzija za 95-icu. Ne mogu da tvrdim sa sigurnoscu al chini mi se da kad sam i chuo za bit ware da se govorilo o verziji za 95. Naravno, sasvim je moguce da nisam u pravu. ByE
razno.1467 hrka, -> #1463, pack
>Znali neko kako se zove program koji moze da drima poruke na modem >tj na komp na foru sekretarice telefonske ili ako ga neko ima nek >ga okaci hvala unapred ------------------------------------------------------------------- Mozesh da uzmesh: 1.Bitware ali tesko ces naci 32bit verziju a i slova su mutna :( a osim toga on je prakticno radjen za rockwell modeme tj. na njima radi najbolje. 2.Mozesh da uzmesh Rapid Comm Voice (inace program je napisao USR) ima super opcije za voice, u zavisnosti od kvaliteta tvog modema. Program je inace 32bit a ide strasno dobro u kompletu sa hotfax od smith micro koji je inace upgrade za fax i voice opcije na rapid commu (e sta taj program sve ima to je vec perverzija :)))
razno.1468 stemil, -> #1463, pack
=> Znali neko kako se zove program koji moze da drima poruke na modem => tj na komp na foru sekretarice telefonske ili ako ga neko ima nek => ga okaci hvala unapred Iskreno mislim da bi ti Super Voice najviše odgovarao, mada sam pregledao šta su ti ostali odgovorili. Zato što... 1. Ne zahteva jaku platformu za rad (386 33DX sa 4Mb) 2. Vrlo jednostavan za upotrebu (sve objašnjeno u helpu) 3. Prima Voice/Fax/Data poruke (automatski prepoznaje) 4. Ima većinu opcija (ako ne i sve) kao recimo veliki Win Fax Pro 9.0 A neke od njih su: a. Mogućnost izbora kome će poruka biti ostavljena (tebi, burazeru, ćaletu) b. Preslušavanje pristiglih poruka sa udaljenog mesta c. Pejdžovanje za pristiglu poruku uz tekst poruke d. Podešavanje raznih parametara(dužina poruke, jačina signala, broj nepravilnih poruka, snimanje preko tel. slušalice ili SB, ostavljanje više raznih poruka odjednom...) 5. Radi sa skooro svim modemima (Cyrius Logic ponekad problematičan) Instalacija na 2 do 3 diskete, u zavisnosti od verzije. ...mada ima i mana ali one se lako prevazidju !
razno.1469 zero,
E ljudi imam jedan problem :) Imam Terminate 4.00 koji sam instalirao i posle instalacije da nebi bilo ogranicenja od 21 dan ja sam prekopirao Terminat.key fajl koji bi trebao da da programu do znjanja da sam ja registrovan i da pravilo od 21 dan vise ne vazi. To je proteklo OK. Nego meni se desava da svaki put kada pozovem Sezam ili bilo sta drugo ne mogu da ostanem na vezi vise od 2-3 minuta kada me on izbaci iz programa i ispise neki Error...blablabla...blablabla.... Dakle ima li neko neki drugi Terminat.key ili neki drugi nacin na koji bi ovo sranje proradilo???
razno.1470 pack,
Hvala za pomoc e sad me interesuje koji je najbolji zato sto imama pentijum na 300mhz i modem rokvel 33,6 i ako ima neko od vas program da mi posalje ako mu nije tesko hvala jos jednom u napred :)
razno.1471 pperica, -> #1466, sherloc
Bitware je maaaalko zastareo. Sada se uz modeme daje supervoice, na dve diskete ili cd-u. pperica
razno.1472 sherloc, -> #1471, pperica
>> Bitware je maaaalko zastareo. Jeste. Narochito sam siguran poshto sam saznao da je izashla samo verzija za dos :) ByE
razno.1473 hercog, -> #1472, sherloc
>> Jeste. Narochito sam siguran poshto sam saznao da je izashla samo >> verzija za dos :) Bitware izašao samo za dos? Ne bih mogao da se složim. Il' sam ja lud il' ovo što gledam nije Bitware za windows... Sale
razno.1474 sherloc, -> #1473, hercog
>> Bitware izasao samo za dos? Ne bih mogao da se slozim. Il'sam >> ja lud il' ovo sto gledam nije Bitware za windows... E pa ne znam, nemam program, i krivi su oni koji su mi rekli. ByE
razno.1475 vukk,
HITNO HITNO HITNO...... Potreban programcic koji spasava Exel fajlove a zove se: EXEL RECOVERY !!! Nalazacu sledi nagrada ;))) Ne, stvarno, castim pice.... Vukasin
razno.1476 vukk,
Opet ja za EXEL RECOVERY... Ako neko ima ovaj program, neka me kontaktira na kwon@eunet.yu ili vukk@sezam.co.yu Hvala Vukasin
razno.1477 moonchild,
E pa jedna radosna vest za sve nesretne vlasnike winmodema :)))))) Kao sto je svima poznato winmodem ne moze da se koristi ni u dos comm programima kao ni u dos igrama!!!! EEEEE Q..C :))))))))))))) Dakle na www.pacificcommware.com nalazi se program turbo commpro 95 - CHECK IT OUT :))) p.s. nek ga neko skine i uploaduje na sezam !!!! pozdrav svima ;)
razno.1479 stukelj,
e, treba mi crack za getright 3.2... crack, ne serijski... pa, aj ako neko ima, nek mi salje...
razno.1480 zero,
Jel neko mozda zna zasto se Texas Instruments 33.600 modem ne slaze sa Rockwell 56k PCI modemom?????????????????????? Meni se cesto desava da dobijem vezu ali stalno blokira ili puca. Ako neko zna nesto o tome PLEASE HHHEEELLLPPP!!!
razno.1481 pack,
potreban jedan od ovih programa Bitware Rapid Comm Voice Super Voice
razno.1482 zero,
Sta je ovo sa Sezamom!!! Nemogu da ga dobijem tri dana!!! :(
razno.1484 miskop,
Evo prođe skoro mesec dana od kako sam stupio na dužnost novog moderatora ove konferencije, pa reko' da se samo javim. ;) O svemu ostalom, pogledajte welcome.
razno.1485 johnnya,
Taze instaliran MS Internet Explorer 3.02 ne može da prikaže stranicu na http://hb.posted.co.yu/ The internet site you are trying to view uses a security certificate that was signed by an unkown authoritu This page cannot be viewed Pouzdano znam da Netscape 3.0 nema problema sa ovom adresom. Kako natarati MSIE da 'zažmuri' ?
razno.1486 ventura, -> #1485, johnnya
> Kako natarati MSIE da 'zazmuri' ? view/inernet properties/security i stavi low.
razno.1487 zero,
E izvinte ljudi za onako napadnu poruku :) Trebalo bi da radim u marketingu! Nego sada ozbiljno dali neko ima ono za ovo :) OVO=ACID2000 ONO=Zabranjena rec na Sezu koja se pise C*A*K ;)
razno.1488 smars,
VIdim , dakle , da se zivlje razgovara o emulacijama. Uz poruku ide Nintendo emulator, Nesticle. Ne znam da li je bio, ali nema veze. nesticle.zip nesticle.zip
razno.1489 smars,
Nesticle-"Ski or Die!" skiordie.zip skiordie.zip
razno.1490 smars,
Nesticle --------------- "Dr. Mario" -------------------- drmario.zip ----------------- drmario.zip
razno.1491 smars,
Nesticle ------------------ "Jungle Book" ---------------- junkbook.zip (ja pogresio u kucanju junGbook.zip) ------------------ junkbook.zip
razno.1492 smars,
Nesticle ---------------- "Arkanoid" ----------------- arkanoid.zip ------------- arkanoid.zip
razno.1493 smars,
Ima li zainteresovanih za "debeljka"? Imam kilo igara za njegov emulator... Sjajno radi!
razno.1494 smars,
Da li je neko nasao na Netu (ne sezamu :(( ), igru Pocahontas, za Genecyst, tj, bilo koji SEGA emulator? Inace, ako ima zainteresovanih za SEGU (a znam da ima) vicite!Imam dosta igara...
razno.1495 johnnya, -> #1486, ventura
>>> Kako natarati MSIE da 'zazmuri' ? >> >> view/inernet properties/security i stavi low. Predpostavljam da si pisao napamet, ali nigde nema te opcije 'Low'. postoji nešto slično pod 'Safety Level': High/Medium/None Ni jedna od njih ne rešava problem. Da li neko ko koristi ME IE 3.02 može da proba adresu: http://hb.posted.co.yu/ (p.s. može iz lite režima :)
razno.1496 ventura, -> #1495, johnnya
> Predpostavljam da si pisao napamet, ali nigde nema te opcije 'Low'. > postoji nesto slicno pod 'Safety Level': High/Medium/None > > Ni jedna od njih ne resava problem. > > Da li neko ko koristi ME IE 3.02 moze da proba adresu: > http://hb.posted.co.yu/ kod mene radi... MSIE4.0 stavim security low i ide...
razno.1497 pifat, -> #1495, johnnya
>>> Kako natarati MSIE da 'zazmuri' ? >>> >>> view/inernet properties/security i stavi low. >> Predpostavljam da si pisao napamet, ali nigde nema te opcije 'Low'. >> postoji nešto slično pod 'Safety Level': High/Medium/None >> Ni jedna od njih ne rešava problem. >> Da li neko ko koristi ME IE 3.02 može da proba adresu: >> http://hb.posted.co.yu/ >> (p.s. može iz lite režima :) Izgleda da podverzije MS IE 3.0 i 3.02 nemaju ugrađene mehanizme za prepoznavanje bezbednosnog sertifikata koji poseduje security server Poštanske štedionice (sajt je https://hb.posted.co.yu - zvrčka je u onom s na kraju imena protokola), jer pri pokušaju otvaranja web stranice MS IE prijavi da nije u stanju da prepozna sertifikat i odbija da otvori web stranicu. Netscape 3.0 bez muke pristupa ovom sajtu. Prema tome, lek je ili prelazak na Netscape Navigator 3.0 ili upgrade na MS IE 4.0.
razno.1498 popovics, -> #1493, smars
▄- Imam kilo igara za njegov emulator... Šalji... Srcky/popovics
razno.1499 praktica, -> #1498, popovics
>Šalji... Da, da što više.. ako imaš Giana Sister, Cobra, Test Run, Arkanoid, Bubble Bobble, Memologie... :)
razno.1500 zero,
Jel neko ima neku enciklopediju o paucima u nekom txt ili html obliku??? Ako ima neka mi posalje na mail. :)
razno.1501 zero,
Sta je ovo sa Sezamom ??? Zvoni bezveze Kada se ligujem presece mi vezu Nekad ide tako sporo da pomislim da imam 4.800bps modem ??????????????????????????????????????????????????????? :(
razno.1502 indi, -> #1494, smars
-> Inace, ako ima zainteresovanih za SEGU (a znam da ima) vicite!Imam -> dosta igara... igrao sam igrice bugger man i vector man mnogo su dobre ako mozes posalji emulator za segu i ove 2 igre 10x
razno.1503 goxi,
Da li postoji neki program, koji otkucani tekst na engleskom moze da prevede na srpski ? Koji ? Gde mogu da ga nabavim ? Goran.
razno.1504 praktica, -> #1503, goxi
>Da li postoji neki program, koji otkucani tekst na engleskom moze >da prevede na srpski ? Koji ? Gde mogu da ga nabavim ? Postoji, zove se Win Dict, ima sasvim dovoljno reči na Engleskom (mada nije profi) računajući i 'ogromnu' biblioteku vulgarnih... ajd' ako još nekome treba, prebaciću u pad i poslati na Mail, ako treba još, i još, i još nekom baciću u confu.
razno.1506 goxi, -> #1504, praktica
Ajde bre praktica salji to, hitno mi treba....
razno.1507 moonchild,
>=============================== > 9.1505 PCUTIL.4:razno * Ponistio Moderator > hrka, 06.08.99. 14:15, 86 chr >--------------------------------------------------------- > >=============================== Jel' bre moderatoru koji kurac ti meni brises poruke, da nisam mozda uradio nesto sto je protivno pravilima confe. Ja imam pravo da trazim crack i ako mi ga neko posalje poslace mi na mail da se tebi ne bi kosilo sa pravilima confe, ali nemoj da mi brises poruke jer cu da popizdim, jel ti jasno !!!
razno.1508 senna, -> #1507, moonchild
I shta cesh da uradish kad popizdish, da se udarish jako po glavi?
razno.1510 ica.z,
iz sezamovog dir-a 'windows\util' skinuo sam fajl pd98eval.zip a to je program 'PowerDesk Utilities 98'... program sam sasvim normalno instalirao medjutim kad pokusham da startujem bilo koju aplikaciju koja je u ovom paketu ispisuje mi se poruka: 'The system date is not properly set. Please set the system date to the correct date.' a datum koji je kod mene nameshten je tachan i bio je tachan i pre instalacije programa. ako je neko koristio 'PowerDesk Utilities 98' i ako je reshio taj problem, zamolio bih ga da mi objasni kako to da regulishem jer program nece da radi dok se to ne namesti... ili chak ako postoji neki patch za njega molio bih nekog da mi ga poshalje na mail... Ica
razno.1511 praktica,
WinDict Srpsko-Engleski rečnik windict.zip
razno.1512 goxi, -> #1511, praktica
>> WinDict Srpsko-Engleski recnik Hvala, nadam se da je to ono sto sam trazio.
razno.1513 goxi, -> #1511, praktica
E, kao da sam znao da to nije to. Meni treba program koji moze da prevede tekst napisan u jednom fajlu (npr. Text.txt) na engleskom, na srpski! Ima li neko neki program koji bi mogao nesto tako da odradi ? Hvala!!!
razno.1514 miskop, -> #1507, moonchild
>> Jel' bre moderatoru koji kurac ti meni brises poruke, da nisam >> mozda uradio nesto sto je protivno pravilima confe. Ja imam >> pravo da trazim crack i ako mi ga neko posalje poslace mi na >> mail da se tebi ne bi kosilo sa pravilima confe, ali nemoj da >> mi brises poruke jer cu da popizdim, jel ti jasno !!! Ako ćemo po pravilima i traženje crack-a je zabranjeno, samo što ja znam da progledam kroz prste. Tebi sam obrisao poruku jer si bio n-ti koji je tražio registraciju za Win Cmd. 4.01 pa mi je puk'o film. ;) Da si bolje čitao poruke po konferenciji, primetio bi da su se javili neki ljudi koji već imaju registraciju, pa onda možeš da ih kontaktiraš na mail. I za kraj, nisam tebi obrisao poruku već useru 'hrka'. ;)
razno.1515 miskop, -> #1510, ica.z
>> iz sezamovog dir-a 'windows\util' skinuo sam fajl pd98eval.zip >> a to je program 'PowerDesk Utilities 98'... >> program sam sasvim normalno instalirao medjutim kad pokusham da >> startujem bilo koju aplikaciju koja je u ovom paketu ispisuje >> mi se poruka: 'The system date is not properly set. Please set >> the system date to the correct date.' a datum koji je kod mene >> nameshten je tachan i bio je tachan i pre instalacije programa. Verovatno je istekao Trial period programa...
razno.1516 kiki, -> #1513, goxi
> E, kao da sam znao da to nije to. Meni treba program koji moze da > prevede tekst napisan u jednom fajlu (npr. Text.txt) na engleskom, > na srpski! Ima li neko neki program koji bi mogao nesto tako da > odradi ? Mislim da bih sa tim programom prevodio knjige i bilo šta drugo.. Teško da ćeš da nadješ takav program.