razno.1402giovanni,
-> #1401, hooliganĘ? a shto se tiche onog da sistem ne vredi nishta bez tradicije i bontona
Ę? mislim da si se tu debelo zajebao... neko je vec napisao negde 'jebesh
Ę? proshlost ako nema buducnosti'... zashto da se pridrzavamo pravila od
Ę? kojih i nemamo neku korist, tp je malo komunistichki zar ne???
E, aj' se malo upristoji. Jel' i sa majkom tako pričaš i njoj poručuješ
da može neke stvari da okači ćaletu o nešto drugo? I još nešto. Da ovde
ima moderatora većina tvojih poruka ne bi opstala na sistemu duže od pola
sata. Tu si potrefio poentu.
P.S. O komunizmu ti ništa ne znaš prema tome nemoj ni da se upuštaš u neke
analize ili poređenja.
razno.1403kiki,
-> #1400, roach> Ajde ljudi budite malo prirodniji, glupo je sada pričati o pravilima
> Sezama kada ih niko ni ne zna, a ovde je slato toliko crackova
> i nelegalnog softvera da bi i sam Bog prekrstio oči. Ko hoće da se
Pravila sezama znaju oni koji su to pravilo pročitali. Pravilo postoji.
Što se tiče krakova i piraterije.. ona je (po pravilu) zabranjena da se
iznosi u javnim konferencijama, ali to ne znači da ne sme u mailu i po
grupama.
razno.1407indi,
-> #1399, sherloc-> neko vreme, pa kad pukne sistem ko ga jebe, al ima nas i koji
-> bi zheleli da sezam bude kao ranije, pa zbog toga i poshtujemo
-> pravila i bonton. Ti idi pa se izhivljavaj na drugom sistemu.
jeste tako je, 100% tacno !!!!
razno.1408indi,
-> #1401, hooligan-> mislim da si se tu debelo zajebao... neko je vec napisao negde 'jebesh
-> proshlost ako nema buducnosti'... zashto da se pridrzavamo pravila od
to sam ja napisao ali si ti to sad okrenuo napoako
nisam mislio na pravla vezana za bonton nego pravila vezana za
brisanje poruka i fajlova uz njih
ja sam prvenstveno mislio na problem sa prostorom na sezamovim diskovima
slazem se 100% sa tim da treba da postoji bonton
svugde ga ima, na tvu radiju CBju i normalno bi bilo da postoji i na sezu
nismo mi toliko nerazvijena zemlja i ovde ima i mladjih da ne kazem klinaca,
bukvalno, pa nije lose da se malo odbace koje psovke ako bas nisu potrebne..
jedino pravilo koje ja zelim da se promeni jeste to da na sezamu
ne mora po svaku cenu da se cuvaju fajlovi i poruke koji su jako stari
razno.1409hooligan,
-> #1408, indi> -> neko vreme, pa kad pukne sistem ko ga jebe, al ima nas i koji bi
> -> zheleli da sezam bude kao ranije, pa zbog toga i poshtujemo pravila i
> -> bonton. Ti idi pa se izhivljavaj na drugom sistemu.
>
> jeste tako je, 100% tacno !!!!
auuuuu ala se ovde ljudi uvlache jedni drugima u bulju!!!... da mi je neko
rekao ne bih mu verovao...
neka... poshtujte vi bonton i sve to nemam nishta protiv... a ako ja neshto
uradim shto ce prekrshiti pravila - moj problem... ako bude bilo moderatora
on ce lepo izbrisati moju poruku i cao...
a za sada pokushajte barem da se suzdrzite od jedenja govana jer time necete
nishta postici (u mom sluchaju)...
ako nekom neshto nije jasno ja mu stvarno ne mogu vishe pomoci jer nisam
psihijatar ili neshto sl.
razno.1410indi,
-> #1401, hooligan-> ko kaze da i ja ne bih zeleo da sistem bude kao i ranije??!???
aj pomozi onda, nemoj da punis glupim porukama konfe
-> samo sam realan i nishta vishe... a i ne vidim zashto bi neposhtovanje
to sto si realan to ti je samo minus
nikad neces moci da izmislis nesto napredno
(i verovatno naucnu fantastiku smatras za gomilu budalastina)
razno.1411indi,
-> #1406, hooligan->> Ne da bi imao muda, nego bi' ti u startu okrenuo usta na potiljak,
->> onako, bez ijednog pitanja... ;)
nikad necu kapirati zasto se neki ljudi nerviraju zbog lguposti
-> mislim da ne bi mogao to sebi priushtiti ni u kom sluchaju... :)
a tek nema sanse da shvatim kako drugi ljudi uspevaju da glupostima
iznerviraju prve ljude |))
razno.1413kiki,
-> #1404, ica.z> e bre debilu jel' sam mozda tebi to napisao??? ako je taj kome sam napisao
> to iskulirao ne vidim razlog zashto bi se ti uzbudjivao sem u sluchaju da
> hocesh da budesh 'vidjen' tj. ako imash potrebu da budesh mirodjija u
> svakoj chorbi... ajde odjebi...
Vidiš momče gde grešiš.. Ovo je javna konferencija i čovek ima pravo da ti
odgovori
pošto si Ti tvoju poruku poslao javno (svima). Ako oćeš da ti niko (osim
korisnika
kome si poslao odgovor) ne odgovara na tvoju poruku (reply) onda to uputi
lično
čoveku na mail. A da se "kur*iš" i prozivaš druge ljude zato što misliš da si
glavni
Baja ovde može da te košta...
razno.1414qpele,
-> #1396, giovanni> Ę? Osim toga prvi put cujem za ovakvu banalnost. Piraterija nije
> Ę? zabranjena u Jugoslaviji. Bar ne za strane programe. Zato nemoj
> Ę? da me nervirash !!!
>
> A odakle ti ova nebuloza? Ajde, mogao bi malo da citiras neki clan
> zakona.
U nasoj zemlji jos uvek ne postoji zakon o kompjuterskom kriminalu. Koliko
znam isti je usao u skupstinsku proceduru. To ne znaci da se dozvoljava
kompjuterski kriminal, vec da podleze pod neke druge zakone.
razno.1416roach,
Svi u konferenciji koji su slali crackove, serijske brojeve
neregistrovanih programa, i koji nisu poštovali BON-TON biće
privedeni i poslati na psihijatrijsko lečenje, ko se bude
protivio biće streljan, a ko se bude "vadio" biće spaljen
na lomači. Sve te osobe biće poslate u pizdu materinu, ako
pak budu pokušali da pobegnu ili čak pruže otpor, njihove
kompletne porodice će biti eliminisane. Ovo je ISTINA i
upozorenje na ono što nikako ne mogu da izbegnu, a kamoli
promeni ili bilo na koji način utiču.
pozdrav
praktica ;)
razno.1417sherloc,
-> #1400, roach>> Zasto se poruke na SezamNetu stlno zavrsavaju psovkama ?
Zato shto omladina dosta psuje danas. To nema nikakve veze sa tim
kakv je sistem. Jedino bi mozhda imalo veze ukoliko bi bilo
izrichito zabranjeno da se psuje, a nije tako, i ja mislim da je
to ispravno. A sad shto neki preteruju, to je druga stvar, ukoliko
bi se sistem oporavio, to bi bilo sredjeno verujem.
>> Ajde ljudi budite malo prirodniji, glupo je sada pricati o pravilima
>> Sezama kada ih niko ni ne zna, a ovde je slato toliko crackova
Kao shto vidish ipak ima ljudi koji ih josh uvek znaju, i
pokushavaju da urede da se ona koliko-toliko poshtuju. A ostali ih
ne znaju zato shto ne zhelle da ih znaju. Shta mislish, da se ovde
ne poshtuju bash nikakva pravila, i da nema nikakvog reda, da li
bi sezam radio u ovom trenutku ? Ja mislim da ne bi, nashao bi se
neko pametan i ko je ovlashcen, i iskljuchio ceo sistem, na ovaj
ili onaj nachin.
>> i nelegalnog softvera da bi i sam Bog prekrstio oci. Ko hoce da se
>> uclani u (moju) grupu Pirat (pogodite o cemu se radi) nek' mi
>> posalje poruku na Mail.
Sezam je legalan sistem, i koliko sam ja upoznat sa tim, ne bi
trebalo uopshte da bude na njemu nelegalnog softvera i crackova,
ali ja mislim da je u redu da ih bude, ukoliko se ne preteruje sa
tim. A grupe i postoje za takve stvari, tamo neka shalje ko shta i
koliko hoce.
ByE
razno.1418sherloc,
-> #1401, hooligan>> kojih i nemamo neku korist, tp je malo komunistichki zar ne???
Ne bih previshe da repliciram na ovu poruku, drugi su to vec
uchinili i slazhem se sa njima. Samo bih hteo da kazhem da
imamo ogromnu korist od pravila, ne moram da objashnjavam kakvu,
oni koji to znaju - znaju, a oni koji ne znaju, nece ni shvatiti.
ByE
razno.1419sherloc,
-> #1409, hooligan>> auuuuu ala se ovde ljudi uvlache jedni drugima u bulju!!!... da
>> mi je neko rekao ne bih mu verovao...
Ovako neshto koriste samo oni kojima je ponestalo argumenata.
>> neka... poshtujte vi bonton i sve to nemam nishta protiv... a ako
>> ja neshto uradim shto ce prekrshiti pravila - moj problem... ako
>> bude bilo moderatora on ce lepo izbrisati moju poruku i cao...
Bash u tome i jeste stvar, da ima moderatora mi ne bi ni vodili
ovu raspravu, poshto ti zbog moderatora ne bi bio u mogucnosti da
to uchinish. Ovako pokushavamo da uchinimo neshto kako bi se
nadoknadio nedostatak moderatora, medjutim kao shto si i sam rekao
u tvom sluchaju su shanse za tako neshto veoma male.
ByE
razno.1420miskop,
-> #1411, indi>> ->> Ne da bi imao muda, nego bi' ti u startu okrenuo usta na potiljak,
>> ->> onako, bez ijednog pitanja... ;)
>> nikad necu kapirati zasto se neki ljudi nerviraju zbog lguposti
Ko kaže da se nerviram? Zar ne vidiš da mi je zabavno? ;)
razno.1422miskop,
-> #1416, roach>> kompletne porodice će biti eliminisane. Ovo je ISTINA i
>> upozorenje na ono što nikako ne mogu da izbegnu, a kamoli
>> promeni ili bilo na koji način utiču.
>> pozdrav
>> praktica ;)
A da li ti znaš da je kažnjivo i korišćenje tuđih usera?
razno.1423giovanni,
-> #1404, ica.zĘ? e bre debilu jel' sam mozda tebi to napisao??? ako je taj kome sam
Ę? napisao to iskulirao ne vidim razlog zashto bi se ti uzbudjivao sem u
Ę? sluchaju da hocesh da budesh 'vidjen' tj. ako imash potrebu da budesh
Ę? mirodjija u svakoj chorbi... ajde odjebi...
Slušaj, nevaspitano derište. Ima nas ovde starijih koji bi mogli (i
fizički smo sposobni) da ti saspemo te mlečne zube u grlo kad god želiš.
Međutim, bilo bi mi žao, ipak si ti još dete.
Što se samog sezama tiče, pročitaj malo uputstvo i preporuke o ponašanju
pa ćeš znati zašto se ja uzbuđujem odnosno repliciram.
razno.1424pifat,
-> #1414, qpele
>> Ę? Osim toga prvi put cujem za ovakvu banalnost. Piraterija nije
>> Ę? zabranjena u Jugoslaviji. Bar ne za strane programe. Zato nemoj
>> Ę? da me nervirash !!!
>>
>> A odakle ti ova nebuloza? Ajde, mogao bi malo da citiras neki clan
>> zakona.
>U nasoj zemlji jos uvek ne postoji zakon o kompjuterskom kriminalu. Koliko
>znam isti je usao u skupstinsku proceduru. To ne znaci da se dozvoljava
>kompjuterski kriminal, vec da podleze pod neke druge zakone.
Predraže, varaš se :) Zakon postoji, DONESEN je u Saveznoj skupštini
maja prošle godine, i stupanje na snagu tog zakona je bila ključna
činjenica da Microsoft prošle jeseni krene veoma ozbiljnim
koracima ka zvaničnoj pojavi na YU tržištu. Ko se seća, u novembru
prošle godine je u Hajatu održan Developer's Day sa preko 600
prisutnih posetilaca. Zakon se odnosi na zaštitu intelektualne
svojine, a svojevremeno je dr.grba plasirao i nekolicinu citata
članova ovog zakona. Naravno, kakva će biti stvarna primena kaznenih
odredbi ovog zakona, ostaje da se vidi. Ko ima strpljenja,
preporučujem mu da prelista Službeni list SRJ s kraja maja ili
početka juna 1998. i pročita tekst.
razno.1427indi,
-> #1412, hooligan-> ne znam zashto mislish da nauchnu fantastiku smatram za gomilu
-> budalastina... kakve to ima veze sa 'biti realan' u nekim sluchajevima????
nije vise za ovu konfu.. |)
razno.1428vvaske,
-> #1425, ica.z> zbog takvih stvari uglavnom ne podnosim ljude na sezamu... svi su kao
> spremni da se kurche a niko za to nema pokrice...
> pizdurine... shta drugo reci...
Čoveče...
> a ti kad vec kazesh da si stariji, shto se ne posvetish npr. chuvanju
> dece (ako ih imash), koshenju travnjaka (takodje ako imash) ili chitanju
> novina i gledanju TV-a... zashto zalazish tamo gde ti nije mesto??? okani
> se toga...
Evo ja, na primer, imam (skoro) tri banke, dete i travnjak...
Pa kad bi svi na Sezamu bili kao ti, poubijali biste se vrlo brzo
međusobno...
Današnja deca . . . c . c . c . . .:)
Pozdrav,
Vvaske
razno.1429dbambi,
-> #1390, moonchild
=> Osim toga prvi put cujem za ovakvu banalnost. Piraterija nije
=> zabranjena u Jugoslaviji. Bar ne za strane programe. Zato nemoj
=> da me nervirash !!!
Pritaterija je zabranjena na Sezamu od prvog dana njegovog rada i ta se
zabrana donedavno rigorozno sprovodila. To što poruka sa onim
crack-ovima nije do sada obrisana posledica je samo raspada koji vlada
na sistemu.
Piraterija je inače zabranjena i u celoj državi. Bar tako piše u zakonu
koji reguliše pitanja intelektualne svojine. Taj zakon ne pravi razliku
između strane i domaće int. svojine.
Bambi
razno.1430dbambi,
-> #1393, hooligan=> to je totalno komunistichko shvatanje...
=>
=> jebesh zakon ako uskracuje neshto shto je svima potrebno...
=>
=> mislim da sam bio dovoljno jasan...
Potpuno si nejasan. Meni (a pretpostavljam i svima ostalim) potrebno
je milion maraka i to odmah. Zakon mi zabranjuje da odem u banku ubijem
par ljudi i uzmem taj novac. Ima mnogo stvari koje su svima potrebne a
ipak su uskraćene dok ne pljuneš pare.
Uostalom, šta si navalio. Ima toliko drugih mesta gde te niko neće
opominjati za pirateriju.
Bambi
razno.1431indi,
-> #1420, miskop-> Ko kaze da se nerviram? Zar ne vidis da mi je zabavno? ;)
i meni |), jos samo da nateramo huligana da prihvati nase glediste |))
razno.1432indi,
-> #1425, ica.z-> kako mozesh biti toliko siguran u sebe??? puca mi qrac shto vas 'ovde ima
-> starijih'... ja qliram odavno na ovakve provokacije jer sam se lichno
-> uverio zbog takvih stvari uglavnom ne podnosim ljude na sezamu... svi su
-> kao pizdurine... shta drugo reci...
e ajde brate cuti molimte
nemoj vise da psujes po konfama, to nicemu ne sluzi
dosadan si, a umes da budes i ok tip (u nekim drugim konfama)
i pre nego sto mi (ako) napises odgovor na ovu poruku pogledaj
prvo ime i temu ove konfe
|)
razno.1433indi,
-> #1416, roach-> Svi u konferenciji koji su slali crackove, serijske brojeve
-> neregistrovanih programa, i koji nisu postovali BON-TON bice
-> privedeni i poslati na psihijatrijsko lecenje, ko se bude
-> protivio bice streljan, a ko se bude "vadio" bice spaljen
-> na lomaci. Sve te osobe bice poslate u pizdu materinu, ako
-> pak budu pokusali da pobegnu ili cak pruze otpor, njihove
-> kompletne porodice ce biti eliminisane. Ovo je ISTINA i
-> upozorenje na ono sto nikako ne mogu da izbegnu, a kamoli
-> promeni ili bilo na koji nacin uticu.
|))))))))
ovo treba u sezamnet.2:obavestenja
razno.1434indi,
-> #1422, miskop-> A da li ti znas da je kaznjivo i koriscenje tudih usera?
otkud sad to????
razno.1436moonchild,
-> #139, plovput>>>A odakle ti ova nebuloza? Ajde, mogao bi malo da citiras neki clan
>>>zakona.
>>-------------------------------------------------------------------
>>U zakonu nista ne pise, u tome i jeste stvar !!!! Jedini programi
>>koji su zasticeni to su programi domatjih autora jer ih oni
>>zasticuju, ali ne na fazon zakona o zastiti autorskih prava za
>>software jer takav zakon u nasoj zemlji ne postoji, vec ih
>>zasticuju kao patent. Jadno zar ne ???
>>
>>Navescu ti dva primera:
>>-----------------------
>>
>>1.
>>
>>Dok nije postojao zakon o izdavanju video kaseta i o oporezivanju
>>video klubova oni su se nakupili para do JAJA. Zakon je uveden
>>tek pre odprilike 5-7 godina. Od tada vise ne moze :)).
>>
>>2.
>>
>>U Rusiji takodje do pre 2-3 godine nije postojao zakon za zastitu
>>software-a. Sve ruje su takodje imale win95 sa crackovima itd...
>>Sad vise ne moze :)).
>>
>>┌───────────────────────────────────────────────────────────────┐
>>│I SINKO ZAPAMTI, SA PRAVNIKOM NE MOZESH DA SE NADMUDRUJESH :)))│
>>└───────────────────────────────────────────────────────────────┘
>>
>>So, dok i kod nas ne dodje Evropa "uzmi sve sto ti piraterija
>>pruza" cu
>>
>>
>>
razno.1437miskop,
-> #1434, indi>> -> A da li ti znas da je kaznjivo i koriscenje tudih usera?
>> otkud sad to????
Pogledaj Zakove poruke br. 32.995 i 32.1013 iz konferencije
SEZAMNET.2:razno.
razno.1438miskop,
-> #1423, giovanni>> Što se samog sezama tiče, pročitaj malo uputstvo i preporuke o ponašanju
>> pa ćeš znati zašto se ja uzbuđujem odnosno repliciram.
Znaš, ima jedna komanda na Sezamu, za koju sam ja mislio da je
nikad neću upotrebiti, ali kako stvari stoje, vremena su se baš že-
šće promenila... ;)
razno.1439giovanni,
-> #1414, qpeleĘ? U nasoj zemlji jos uvek ne postoji zakon o kompjuterskom kriminalu.
Ę? Koliko znam isti je usao u skupstinsku proceduru. To ne znaci da se
Ę? dozvoljava kompjuterski kriminal, vec da podleze pod neke druge zakone.
Ne postoji takav zakon ali veoma veliki deo nezakonitih pojava se sasvim
lepo može sankcionisati po zakonu o intelektualnoj svojini odnosno
autorskim pravima u kojem se govori i o software-u i ne pravi se razlika
između stranog i domaćeg proizvoda.
razno.1440pifat,
-> #1424, pifat
>>U nasoj zemlji jos uvek ne postoji zakon o kompjuterskom kriminalu. Koliko
>>znam isti je usao u skupstinsku proceduru. To ne znaci da se dozvoljava
>>kompjuterski kriminal, vec da podleze pod neke druge zakone.
>Predraže, varaš se :) Zakon postoji, DONESEN je u Saveznoj skupštini
>maja prošle godine, i stupanje na snagu tog zakona je bila ključna
Neprecizno sam se izrazio :) Kompjuterski kriminal je vrlo širok
pojam i Predrag je nesumnjivo u pravu kada govori o tome kao pojmu
koji pre svega asocira na krađu nečijeg novca ili slične zločine.
Zakon koji ja pominjem pokriva zaštitu intelektualne svojine i
primenljiv je u slučajevima kršenja autorskih prava. Naravno, kao i u
brojnim do sada poznatim zabeleženim slučajevima računarskog
kriminala u svetu, postojeći zakonski propisi često nisu u stanju da
svojim paragrafima pokriju takve zločine i tužioci neretko ostaju
kratkih rukava, ili moraju da "natežu" postojeće propise kako bi
mogli da podignu optužnicu koja ima šanse da dovede do osude
optuženih. Još jedno interesantno područje je klevetanje preko
Interneta, a nedavno je i kod nas održano jedno takvo suđenje.
Oštećeni (direktor Istraživačke stanice "Petnica") je privatno tužio
jednog bivšeg predavača geografije u ovoj stanici za klevetu, tvrdeći
da mu je u tekstovima objavljenim na Internetu naneo štetu. U
prvostepenom procesu, oštećena strana je dobila proces, dok je tuženi
(Zoran Tanasijević iz okoline Ljiga, poznat i kao prvi srpski
kiber-seljak, kod koga e-mailom možete naručiti kajmak koji će vam
doneti na pijacu Kalenić) odmah uložio žalbu.
razno.1441giovanni,
-> #1425, ica.zĘ? a ti kad vec kazesh da si stariji, shto se ne posvetish npr. chuvanju
Ę? dece (ako ih imash), koshenju travnjaka (takodje ako imash) ili chitanju
Ę? novina i
...i tebi dopustim da se širiš svojim nevaspitanjem po ovom raspadnutom
sistemu?
razno.1442giovanni,
-> #1438, miskopĘ? Znaš, ima jedna komanda na Sezamu, za koju sam ja mislio da je
Ę? nikad neću upotrebiti, ali kako stvari stoje, vremena su se baš že-
Ę? šće promenila... ;)
Ma, bre mrsko mi da to koristim. Svega par puta sam upotrebio komandu
na sezamu, a i to u krajnjim slučajevima.
razno.1443giovanni,
-> #1436, moonchildĘ? >>U zakonu nista ne pise, u tome i jeste stvar !!!! Jedini programi
Ę? >>koji su zasticeni to su programi domatjih autora jer ih oni
Ę? >>zasticuju, ali ne na fazon zakona o zastiti autorskih prava za
Ę? >>software jer takav zakon u nasoj zemlji ne postoji, vec ih
Ę? >>zasticuju kao patent. Jadno zar ne ???
'de nađe poruku od pre tri godine i kusur... ;)
U svakom slučaju, zakon je donet od kad je ta poruka pisana.
razno.1444obren,
Izvinjavam se na zakasneloj reakciji, ali bio sam odsutan duže vreme i
bez pristupa računaru.
Kao što je već nekoliko starih korisnika Sezama već naglasilo, slanje
komercijalnog softvera, serijskih brojeva i crackova u javne konferencije
je u suprotnosti sa davno usvojenim pravilima ponašanja na ovom sistemu i
i tako će ostati i na dalje.
Sistem je u stanju u kakvom jeste (prvenstveno iz finansijskih razloga),
ali sve dok postoji, bilo bi časno da na njemu i dalje važe ona ista
pravila koja su važila i dok je proživljavao svoje zlatne dane.
Kome se Sezamov bon-ton (i druga, nepisana, pravila ponašanja na koja
skreću pažnju korisnici sa dužim stažom) ne sviđa, slobodan je da ga ne
koristi a pretplate trenutno ionako nema pa ništa ne gubi.
Obzirom da je u poslednje vreme došlo do prave poplave tzv. "đubreta"
i "šuma" tj. apsolutno bezvrednih poruka u konferencijama, eksplicitnog
vređanja, pojave piraterije i sl. na dalje će biti primenjena sledeća
praksa:
Svako ko se značajno ogluši na pravila ponašanja koja već deset godina
vladaju na ovom sistemu, prvo će dobiti na mail upozorenje, a ukoliko se
kršenje pravila ponašanja nastavi, uslediće totalno isključenje sa sistema
(disuser) bez pardona. Nekoliko korisnika je već došlo na korak do ovog
stadijuma i valjalo bi da na dalje obrate pažnju na svoje poruke.
razno.1445rdejan,
-> #1444, obren>> Kome se Sezamov bon-ton (i druga, nepisana, pravila ponašanja na koja
>> skreću pažnju korisnici sa dužim stažom) ne sviđa, slobodan je da ga ne
>> koristi...
Šta da ne koristi, bon-ton? ;)
Pozdrav, Dejan
razno.1446obren,
-> #1445, rdejan>>> Kome se Sezamov bon-ton (i druga, nepisana, pravila ponašanja na koja
>>> skreću pažnju korisnici sa dužim stažom) ne sviđa, slobodan je da ga ne
>>> koristi...
>
> Šta da ne koristi, bon-ton? ;)
Naravno ;)
razno.1447t.milos,
Ljudi, citam ove vase prepiske i stidim se, a vi vidite sta cete.
Tuga me hvata kad pomislim da zivimo maltene zajedno. Pa nije ni
cudo sta nam se desava. Ali dobro neko uci brze neko sporije, sve
zavisi od toga koliko je vezan za iluzije koje gaji. Sto se cvrsce drzi
njih to ga vise boli kad zapadne u konflikt, pa onda nezna sta ce, oseca
se razocarano, gubi deo sebe, pa pocne da besni, trazi krivca u drugom,
a u kome ce ako ne najblizem, komsiji, onoga s'kim ima najvise kontakta
...
I onda dodje Bily Jean Jr. II i vidi priliku i kaze ajde ja njih jos vise
da zavadim, pa da ih ogulim do gole koze i pojedem za veceru, pokaze rogove,
kao play u kosarci kad organizuje igru, i ostala buranija krene za
njim
...
I setam se ja tako prosle godine Saharom i naletim na par crnaca u
sred nje kako kuckaju po laptopovima, i psuju jedan drugoga sa jedne
dine na drugu. Svadjaju se oko toga da li je u redu da se peru noge u
jedinoj oazi u blizini.
PS. Ja se izvinjavam, promasio sam konferenciju, ali mnogo sam emotivan,
imam i ja "iluzija" koje se jos uvek ne daju iskoreniti.
razno.1448sani.,
Doso novi chika da zavodi red :)
razno.1449kiki,
-> #1448, sani.> Doso novi chika da zavodi red :)
Dobro je da se neko setio ;)
razno.1450smars,
E ajmi bacite fajl mmmixer.dll
Treba mi
pliiiz
razno.1451zero,
Jel neko ima neki program koji bi pri startovanju kompjuktora
ostao u memoriji i cekao na pozive sa obicnog telefona.
kada bi onda neko razgovarao telefonom on bi automatski to snimao
u WAV.
Tako da bi imao sve danjasnje razgovore kao WAV fajlove.
Ako neko ima nesto tako neka mi posalje na mail ili u Conf.
:)
razno.1452ica.z,
josh jedan programchic u fazonu WinBoost-a i WinHack-a...
dosta je manji od gore pomenutih ali ne zaostaje mnogo
za konkurencijom... chak ima i neke opcije koje do sada
nisam imao prilike da vidim...
Tweak UI 98
razno.1454sherloc,
Da li bi mi neko poslao na mejl fajl msvbvm60.dll
Veliko hvala.
ByE
razno.1455sherloc,
-> #1454, sherloc>> Da li bi mi neko poslao na mejl fajl msvbvm60.dll
Ukoliko b josh nekom palo na pamet da mi poshalje ovaj fajl neka
to ne chini, poslao mi je bsto. Ovo pishem zato shto je fajl
poveci, 1.3 Mb.
ByE
razno.1456qpele,
Ortak ima AMI BIOS i zaboravio je sifru. Koliko sam ja cuo postoji fabricka
sifra. Pitanje je da li neko zna tu sifru ili neki jednostavniji nacin za
ulazak BIOS?
razno.1457ventura,
-> #1456, qpele> Ortak ima AMI BIOS i zaboravio je sifru. Koliko sam ja cuo postoji fabricka
> sifra. Pitanje je da li neko zna tu sifru ili neki jednostavniji nacin za
> ulazak BIOS?
Izvadi bateriju od CMOS-a.
razno.1458giftmaster,
-> #1456, qpele>>Ortak ima AMI BIOS i zaboravio je sifru. Koliko sam ja cuo postoji
>>fabricka sifra. Pitanje je da li neko zna tu sifru ili neki
>>jednostavniji nacin za ulazak BIOS?
Mozes da izvadish bateriju koja napaja cmos na kratko, ali sko nisi
vichan, postoji i bezbolnije reshenje. Svojevremeno je ortak
doziveo slichan problem. E tada smo prvi put isprobali neki mali
programchich, dal se zvao amicrack, ili tako neshto...e on ti
provali shifru i ispishe ti je. Medjutim ovo tje da upali samo ako
je password podeshen samo na setup-u, a ne i za pristup rahunaru.
Ako je suprotno, vadjenje baterije mu ne gine.
razno.1459stemil,
-> #1456, qpele=> Ortak ima AMI BIOS i zaboravio je sifru. Koliko sam ja cuo postoji
=> fabricka sifra. Pitanje je da li neko zna tu sifru ili neki
=> jednostavniji nacin za ulazak BIOS?
Za starije BIOS-e je bilo "ami"...
razno.1461peyota,
Hej!!!
Ima li neko serial ili crack za NJ Star 4.2 Japanski Word Processor!
Prilicno je hitno i bitno! Poruke na mail, da ne sustimo po konfi....
PEYOTA
razno.1462qpele,
-> #1457, ventura> > Ortak ima AMI BIOS i zaboravio je sifru. Koliko sam ja cuo postoji
> fabricka > sifra. Pitanje je da li neko zna tu sifru ili neki
> jednostavniji nacin za > ulazak BIOS?
>
> Izvadi bateriju od CMOS-a.
Iskopao sam na internetu crack za ami bios koji kacim uz poruku.
amibios.ziprazno.1463pack,
Znali neko kako se zove program koji moze da drima poruke na modem
tj na komp na foru sekretarice telefonske ili ako ga neko ima nek
ga okaci hvala unapred
razno.1464sherloc,
-> #1463, pack>> Znali neko kako se zove program koji moze da drima poruke na modem
>> tj na komp na foru sekretarice telefonske ili ako ga neko ima nek
>> ga okaci hvala unapred
Mislim da program bitware ima to kao jednu od opcija. Mada nisam
siguran, pokushacu josh da se raspitam pa cu da javim.
ByE
razno.1465ica.z,
-> #1463, pack> Znali neko kako se zove program koji moze da drima poruke na modem
> tj na komp na foru sekretarice telefonske ili ako ga neko ima nek
> ga okaci hvala unapred
meni je BitWare sluzio jako dobro...
samo potrebno je malo vremena dok ukapirash sve opcije,
al' posle sve ide glatko...
ja sam ga koristio oko godinu dana kao sekretaricu i
odlichno me je sluzio... samo kolko ja znam josh uvek nije
izashla verzija BitWare-a za windows 95 (jedino postoji
verzija za win 3.11) ali nema veze... to nije mnogo
bitno... bitno je samo da imash voice modem tj. da ti
modem podrzava tu opciju i nishta vishe...
Ica
razno.1466sherloc,
-> #1465, ica.z>> izashla verzija BitWare-a za windows 95 (jedino postoji
Ja mislim da je izashla verzija za 95-icu. Ne mogu da tvrdim sa
sigurnoscu al chini mi se da kad sam i chuo za bit ware da se
govorilo o verziji za 95. Naravno, sasvim je moguce da nisam u
pravu.
ByE
razno.1467hrka,
-> #1463, pack>Znali neko kako se zove program koji moze da drima poruke na modem
>tj na komp na foru sekretarice telefonske ili ako ga neko ima nek
>ga okaci hvala unapred
-------------------------------------------------------------------
Mozesh da uzmesh:
1.Bitware ali tesko ces naci 32bit verziju a i slova su mutna :(
a osim toga on je prakticno radjen za rockwell modeme tj. na njima
radi najbolje.
2.Mozesh da uzmesh Rapid Comm Voice (inace program je napisao USR)
ima super opcije za voice, u zavisnosti od kvaliteta tvog modema.
Program je inace 32bit a ide strasno dobro u kompletu sa hotfax
od smith micro koji je inace upgrade za fax i voice opcije na
rapid commu (e sta taj program sve ima to je vec perverzija :)))
razno.1468stemil,
-> #1463, pack=> Znali neko kako se zove program koji moze da drima poruke na modem
=> tj na komp na foru sekretarice telefonske ili ako ga neko ima nek
=> ga okaci hvala unapred
Iskreno mislim da bi ti Super Voice najviše odgovarao, mada sam pregledao
šta su ti ostali odgovorili.
Zato što...
1. Ne zahteva jaku platformu za rad (386 33DX sa 4Mb)
2. Vrlo jednostavan za upotrebu (sve objašnjeno u helpu)
3. Prima Voice/Fax/Data poruke (automatski prepoznaje)
4. Ima većinu opcija (ako ne i sve) kao recimo veliki Win Fax Pro 9.0
A neke od njih su:
a. Mogućnost izbora kome će poruka biti ostavljena (tebi, burazeru, ćaletu)
b. Preslušavanje pristiglih poruka sa udaljenog mesta
c. Pejdžovanje za pristiglu poruku uz tekst poruke
d. Podešavanje raznih parametara(dužina poruke, jačina signala, broj
nepravilnih poruka, snimanje preko tel. slušalice ili SB, ostavljanje
više raznih poruka odjednom...)
5. Radi sa skooro svim modemima (Cyrius Logic ponekad problematičan)
Instalacija na 2 do 3 diskete, u zavisnosti od verzije.
...mada ima i mana ali one se lako prevazidju !
razno.1469zero,
E ljudi imam jedan problem :)
Imam Terminate 4.00 koji sam instalirao i posle instalacije
da nebi bilo ogranicenja od 21 dan ja sam prekopirao Terminat.key
fajl koji bi trebao da da programu do znjanja da sam ja registrovan
i da pravilo od 21 dan vise ne vazi. To je proteklo OK.
Nego meni se desava da svaki put kada pozovem Sezam ili bilo sta drugo
ne mogu da ostanem na vezi vise od 2-3 minuta kada me on izbaci iz
programa i ispise neki Error...blablabla...blablabla....
Dakle ima li neko neki drugi Terminat.key ili neki drugi nacin na koji
bi ovo sranje proradilo???
razno.1470pack,
Hvala za pomoc e sad me interesuje koji je najbolji zato sto imama
pentijum na 300mhz i modem rokvel 33,6
i ako ima neko od vas program da mi posalje ako mu nije tesko
hvala jos jednom u napred
:)
razno.1471pperica,
-> #1466, sherlocBitware je maaaalko zastareo.
Sada se uz modeme daje supervoice, na dve diskete ili cd-u.
pperica
razno.1472sherloc,
-> #1471, pperica>> Bitware je maaaalko zastareo.
Jeste. Narochito sam siguran poshto sam saznao da je izashla samo
verzija za dos :)
ByE
razno.1473hercog,
-> #1472, sherloc>> Jeste. Narochito sam siguran poshto sam saznao da je izashla samo
>> verzija za dos :)
Bitware izašao samo za dos? Ne bih mogao da se složim. Il' sam
ja lud il' ovo što gledam nije Bitware za windows...
Sale
razno.1474sherloc,
-> #1473, hercog>> Bitware izasao samo za dos? Ne bih mogao da se slozim. Il'sam
>> ja lud il' ovo sto gledam nije Bitware za windows...
E pa ne znam, nemam program, i krivi su oni koji su mi rekli.
ByE
razno.1475vukk,
HITNO HITNO HITNO......
Potreban programcic koji spasava Exel fajlove a zove se:
EXEL RECOVERY !!!
Nalazacu sledi nagrada ;)))
Ne, stvarno, castim pice....
Vukasin
razno.1476vukk,
Opet ja za EXEL RECOVERY... Ako neko ima ovaj program, neka me
kontaktira na kwon@eunet.yu ili vukk@sezam.co.yu
Hvala
Vukasin
razno.1477moonchild,
E pa jedna radosna vest za sve nesretne vlasnike
winmodema :))))))
Kao sto je svima poznato winmodem ne moze da se koristi
ni u dos comm programima kao ni u dos igrama!!!!
EEEEE Q..C :)))))))))))))
Dakle na www.pacificcommware.com nalazi se program
turbo commpro 95 - CHECK IT OUT :)))
p.s.
nek ga neko skine i uploaduje na sezam !!!!
pozdrav svima ;)
razno.1479stukelj,
e, treba mi crack za getright 3.2... crack, ne serijski... pa, aj
ako neko ima, nek mi salje...
razno.1480zero,
Jel neko mozda zna zasto se Texas Instruments 33.600 modem
ne slaze sa Rockwell 56k PCI modemom??????????????????????
Meni se cesto desava da dobijem vezu ali stalno blokira ili
puca.
Ako neko zna nesto o tome PLEASE HHHEEELLLPPP!!!
razno.1481pack,
potreban jedan od ovih programa
Bitware
Rapid Comm Voice
Super Voice
razno.1482zero,
Sta je ovo sa Sezamom!!!
Nemogu da ga dobijem tri dana!!!
:(
razno.1484miskop,
Evo prođe skoro mesec dana od kako sam stupio na dužnost novog
moderatora ove konferencije, pa reko' da se samo javim. ;)
O svemu ostalom, pogledajte welcome.
razno.1485johnnya,
Taze instaliran MS Internet Explorer 3.02 ne može da prikaže stranicu na
http://hb.posted.co.yu/
The internet site you are trying to view uses a security
certificate that was signed by an unkown authoritu
This page cannot be viewed
Pouzdano znam da Netscape 3.0 nema problema sa ovom adresom.
Kako natarati MSIE da 'zažmuri' ?
razno.1486ventura,
-> #1485, johnnya> Kako natarati MSIE da 'zazmuri' ?
view/inernet properties/security i stavi low.
razno.1487zero,
E izvinte ljudi za onako napadnu poruku :)
Trebalo bi da radim u marketingu!
Nego sada ozbiljno dali neko ima ono za ovo :)
OVO=ACID2000
ONO=Zabranjena rec na Sezu koja se pise C*A*K ;)
razno.1488smars,
VIdim , dakle , da se zivlje razgovara o emulacijama.
Uz poruku ide Nintendo emulator, Nesticle.
Ne znam da li je bio, ali nema veze.
nesticle.zip
nesticle.ziprazno.1489smars,
Nesticle-"Ski or Die!"
skiordie.zip
skiordie.ziprazno.1490smars,
Nesticle
---------------
"Dr. Mario"
--------------------
drmario.zip
-----------------
drmario.ziprazno.1491smars,
Nesticle
------------------
"Jungle Book"
----------------
junkbook.zip (ja pogresio u kucanju junGbook.zip)
------------------
junkbook.ziprazno.1492smars,
Nesticle
----------------
"Arkanoid"
-----------------
arkanoid.zip
-------------
arkanoid.ziprazno.1493smars,
Ima li zainteresovanih za "debeljka"?
Imam kilo igara za njegov emulator...
Sjajno radi!
razno.1494smars,
Da li je neko nasao na Netu (ne sezamu :(( ), igru Pocahontas, za
Genecyst, tj, bilo koji SEGA emulator?
Inace, ako ima zainteresovanih za SEGU (a znam da ima) vicite!Imam
dosta igara...
razno.1495johnnya,
-> #1486, ventura >>> Kako natarati MSIE da 'zazmuri' ?
>>
>> view/inernet properties/security i stavi low.
Predpostavljam da si pisao napamet, ali nigde nema te opcije 'Low'.
postoji nešto slično pod 'Safety Level': High/Medium/None
Ni jedna od njih ne rešava problem.
Da li neko ko koristi ME IE 3.02 može da proba adresu:
http://hb.posted.co.yu/
(p.s. može iz lite režima :)
razno.1496ventura,
-> #1495, johnnya> Predpostavljam da si pisao napamet, ali nigde nema te opcije 'Low'.
> postoji nesto slicno pod 'Safety Level': High/Medium/None
>
> Ni jedna od njih ne resava problem.
>
> Da li neko ko koristi ME IE 3.02 moze da proba adresu:
> http://hb.posted.co.yu/
kod mene radi... MSIE4.0 stavim security low i ide...
razno.1497pifat,
-> #1495, johnnya
>>> Kako natarati MSIE da 'zazmuri' ?
>>>
>>> view/inernet properties/security i stavi low.
>> Predpostavljam da si pisao napamet, ali nigde nema te opcije 'Low'.
>> postoji nešto slično pod 'Safety Level': High/Medium/None
>> Ni jedna od njih ne rešava problem.
>> Da li neko ko koristi ME IE 3.02 može da proba adresu:
>> http://hb.posted.co.yu/
>> (p.s. može iz lite režima :)
Izgleda da podverzije MS IE 3.0 i 3.02 nemaju ugrađene mehanizme za
prepoznavanje bezbednosnog sertifikata koji poseduje security server
Poštanske štedionice (sajt je https://hb.posted.co.yu - zvrčka je u
onom s na kraju imena protokola), jer pri pokušaju otvaranja web
stranice MS IE prijavi da nije u stanju da prepozna sertifikat i
odbija da otvori web stranicu. Netscape 3.0 bez muke pristupa ovom
sajtu. Prema tome, lek je ili prelazak na Netscape Navigator 3.0 ili
upgrade na MS IE 4.0.
razno.1498popovics,
-> #1493, smars
▄- Imam kilo igara za njegov emulator...
Šalji...
Srcky/popovics
razno.1499praktica,
-> #1498, popovics>Šalji...
Da, da što više.. ako imaš Giana Sister, Cobra, Test Run,
Arkanoid, Bubble Bobble, Memologie... :)
razno.1500zero,
Jel neko ima neku enciklopediju o paucima u nekom txt ili html
obliku???
Ako ima neka mi posalje na mail.
:)
razno.1501zero,
Sta je ovo sa Sezamom ???
Zvoni bezveze
Kada se ligujem presece mi vezu
Nekad ide tako sporo da pomislim da imam 4.800bps modem
???????????????????????????????????????????????????????
:(
razno.1502indi,
-> #1494, smars-> Inace, ako ima zainteresovanih za SEGU (a znam da ima) vicite!Imam
-> dosta igara...
igrao sam igrice
bugger man i vector man
mnogo su dobre
ako mozes posalji emulator za segu i ove 2 igre
10x
razno.1503goxi,
Da li postoji neki program, koji otkucani tekst na engleskom moze
da prevede na srpski ? Koji ? Gde mogu da ga nabavim ?
Goran.
razno.1504praktica,
-> #1503, goxi>Da li postoji neki program, koji otkucani tekst na engleskom moze
>da prevede na srpski ? Koji ? Gde mogu da ga nabavim ?
Postoji, zove se Win Dict, ima sasvim dovoljno reči na Engleskom
(mada nije profi) računajući i 'ogromnu' biblioteku vulgarnih...
ajd'
ako još nekome treba, prebaciću u pad i poslati na Mail, ako treba
još, i još, i još nekom baciću u confu.
razno.1506goxi,
-> #1504, prakticaAjde bre praktica salji to, hitno mi treba....
razno.1507moonchild,
>===============================
> 9.1505 PCUTIL.4:razno * Ponistio Moderator
> hrka, 06.08.99. 14:15, 86 chr
>---------------------------------------------------------
>
>===============================
Jel' bre moderatoru koji kurac ti meni brises poruke, da nisam
mozda uradio nesto sto je protivno pravilima confe. Ja imam
pravo da trazim crack i ako mi ga neko posalje poslace mi na
mail da se tebi ne bi kosilo sa pravilima confe, ali nemoj da
mi brises poruke jer cu da popizdim, jel ti jasno !!!
razno.1508senna,
-> #1507, moonchild
I shta cesh da uradish kad popizdish, da se udarish jako po glavi?
razno.1510ica.z,
iz sezamovog dir-a 'windows\util' skinuo sam fajl pd98eval.zip
a to je program 'PowerDesk Utilities 98'...
program sam sasvim normalno instalirao medjutim kad pokusham da
startujem bilo koju aplikaciju koja je u ovom paketu ispisuje
mi se poruka: 'The system date is not properly set. Please set
the system date to the correct date.' a datum koji je kod mene
nameshten je tachan i bio je tachan i pre instalacije programa.
ako je neko koristio 'PowerDesk Utilities 98' i ako je reshio
taj problem, zamolio bih ga da mi objasni kako to da regulishem
jer program nece da radi dok se to ne namesti...
ili chak ako postoji neki patch za njega molio bih nekog da mi
ga poshalje na mail...
Ica
razno.1511praktica,
WinDict Srpsko-Engleski rečnik
windict.ziprazno.1512goxi,
-> #1511, praktica>> WinDict Srpsko-Engleski recnik
Hvala, nadam se da je to ono sto sam trazio.
razno.1513goxi,
-> #1511, prakticaE, kao da sam znao da to nije to. Meni treba program koji moze da
prevede tekst napisan u jednom fajlu (npr. Text.txt) na engleskom,
na srpski! Ima li neko neki program koji bi mogao nesto tako da
odradi ?
Hvala!!!
razno.1514miskop,
-> #1507, moonchild>> Jel' bre moderatoru koji kurac ti meni brises poruke, da nisam
>> mozda uradio nesto sto je protivno pravilima confe. Ja imam
>> pravo da trazim crack i ako mi ga neko posalje poslace mi na
>> mail da se tebi ne bi kosilo sa pravilima confe, ali nemoj da
>> mi brises poruke jer cu da popizdim, jel ti jasno !!!
Ako ćemo po pravilima i traženje crack-a je zabranjeno, samo
što ja znam da progledam kroz prste. Tebi sam obrisao poruku jer
si bio n-ti koji je tražio registraciju za Win Cmd. 4.01 pa mi je
puk'o film. ;)
Da si bolje čitao poruke po konferenciji, primetio bi da su
se javili neki ljudi koji već imaju registraciju, pa onda možeš
da ih kontaktiraš na mail.
I za kraj, nisam tebi obrisao poruku već useru 'hrka'. ;)
razno.1515miskop,
-> #1510, ica.z>> iz sezamovog dir-a 'windows\util' skinuo sam fajl pd98eval.zip
>> a to je program 'PowerDesk Utilities 98'...
>> program sam sasvim normalno instalirao medjutim kad pokusham da
>> startujem bilo koju aplikaciju koja je u ovom paketu ispisuje
>> mi se poruka: 'The system date is not properly set. Please set
>> the system date to the correct date.' a datum koji je kod mene
>> nameshten je tachan i bio je tachan i pre instalacije programa.
Verovatno je istekao Trial period programa...
razno.1516kiki,
-> #1513, goxi> E, kao da sam znao da to nije to. Meni treba program koji moze da
> prevede tekst napisan u jednom fajlu (npr. Text.txt) na engleskom,
> na srpski! Ima li neko neki program koji bi mogao nesto tako da
> odradi ?
Mislim da bih sa tim programom prevodio knjige i bilo šta drugo..
Teško da ćeš da nadješ takav program.