razno.211nenad,
I ova konferencija je najzad dobila nekoga ko će se kontinuirano
brinuti o njenim sadržajima i kvalitetu.
Pozdrav za novog moderatora, Vladana Marinkovića, poznatijeg kao
- vlad. :)
razno.212vstan,
Proletos je ovde poslato veoma korisno programče UnIMG, autora
K.Ćurčića, verzija 0.620 beta. Da li je u međuvremenu nešto
urađeno po pitanju naših sugestija za poboljšanje ovog jutilitija ?
razno.213vlad,
-> #211, nenad> Pozdrav za novog moderatora, Vladana Marinkovića, poznatijeg kao
> - vlad. :)
Zahvaljujem na najavi, a sad svi na svoje radne zadatke. B)
Prvi zadatak koji sam sebi postavio je da vam ukratko iznesem svoje namere
po pitanju moderisanja ove konferencije:
1.
Sve poruke koje sadrzajem direktno vredjaju bilo cija prava ili osecanja,
ili predstavljaju ugrozavanje sistema i njegovih korisnika bice ekspresno
brisane.
2.
Za poruke koje ne spadaju u gornju grupu, ali ne nose nikakvu korisnu
informaciju (tzv. "cist sum") vazi "slobodan odstrel". U ovu grupu spadaju
privatne poruke "zalutale" u konferenciju, poruke koje i pocinju i
zavrsavaju se sa "hvala", "molim i drugi put" i tsl., i sve druge poruke
bez smislenog sadrzaja ili licne prirode.
3.
Obratite paznju na temu u kojoj ostavljate poruku. Premestanje poruka u
druge teme/konferencije nece (nadam se) biti cesto, ali nece biti ni
najavljeno.
4.
Molim vas da sve savete, primedbe, sugestije, zalbe, tuzbe i ostalo sto se
odnosi na moj moderatorski angazman upucujete na mail meni ili nadleznima.
Ako bas zelite javno, i za to postoji odgovarajuca konferencija i tema.
Takvim porukama u svakom slucaju nije mesto ovde.
Zelim vam svima uspesnu i plodotvornu komunikaciju, a sebi sto manje posla
B).
razno.214calex,
-> #212, vstan<!> Proletos je ovde poslato veoma korisno programče UnIMG, autora
<!> K.Ćurčića, verzija 0.620 beta. Da li je u međuvremenu nešto
<!> urađeno po pitanju naših sugestija za poboljšanje ovog jutilitija ?
Nije se pojavljivalo ništa novo mada u principu i ova verzija
završava posao. Ako je autor raspoložen, možemo da ponovimo sugestije
pa da napravi konaču verziju.
Pored toga, mogli bi da se jave i autori YUCP-a koji su (istina,
na PRO-u) obećali da će da dorade malo program. ;)
razno.215l.tanja,
Da li neko slucajno ima spell checker za Word for Windows 2.0 (ili
vise, ako je downward kompatibilno) za FRANCUSKI jezik?
Vrlo je vazno.
Naravno, podrazumeva se da je covek voljan da ga ustupi.
Unapred hvala.
razno.216kcurcic,
-> #214, calex
> Nije se pojavljivalo ništa novo mada u principu i ova verzija
> završava posao. Ako je autor raspoložen, možemo da ponovimo sugestije
> pa da napravi konaču verziju.
Bojim se da od izmena neće biti ništa do oktobra ili novembra,
obzirom na nedostatak vremena. Što se tiče predloga za novije verzije,
nemam ništa protiv da se oni prijave. Ako se dobro sećam, ovo je bila
najdetaljnija lista (vstan, 8.4.96.)
> 1. da se ukljuci u funkciju i gray-* (kao u DN i NC);
> 2. ukloniti donji skrol bar, ili uvesti kao opciju u ini fajlu;
> 3. uvesti prikaz trenutnog broja selektovanih fajlova i njihovu
> ukupnu duzinu, npr na mestu donjeg skrol bara. Jeste da ima
> u jednom od podmenija ali je zgodno da bude uvek na vidiku;
> 4. tagovanim fajlovima promeniti boju, npr. u zlatno-zutu :)
> 5. pri izlasku iz programa uvek ostane jedan pixel na mestu
> kursora za misa;
> 6. da se u "open file" pamti history iz prethodne sesije;
> 7. za prelazak iz prozora u prozor napraviti neki short-key, dakle
> da se ta operacija izvodi bez zalazenja u "windows" meni;
> 8. da se uvede sortiranje fajlova po standardnim kljucevima.
> 9. zgodno bi bilo da se meni za destinaciju kopiranja pojavi
> neposredno po zadavanju te operacije (nesto kao u ddiview-u),
> sa postojanjem history-ja.
Za tačku 7 već postoji rešenje - ta hotkey kombinacija je
Alt+<broj_prozora> gde je broj od 0 - 9. Za ostale detalje bih morao da
pročeprkam po Borlandovim klasama i da ih izmenim, odn. doradim što nije
nemoguće, samo zahteva vreme. Jedino što mi još pada napamet je da se
doda podrška za novu verziju DiskDupeta.
Za mene je najvažnije da se za ovih par meseci nije javio niko
kome su se javili problemi. Da li to znači da ga niko ne koristi, ili
da pouzdano radi, nemam pojma. O;) Ostaju, znači, samo kozmetičke izmene.
razno.217calex,
-> #216, kcurcic<!> Bojim se da od izmena neće biti ništa do oktobra ili novembra,
<!> obzirom na nedostatak vremena. Što se tiče predloga za novije verzije,
Bez žurbe, važno je da si pristao. ;))
<!> nemam ništa protiv da se oni prijave. Ako se dobro sećam, ovo je bila
Kad vratim stare poruke na disk, podsetiću se primedbi. :))
<!> Za mene je najvažnije da se za ovih par meseci nije javio niko
<!> kome su se javili problemi. Da li to znači da ga niko ne koristi, ili
Radi manje više ok. Setio sam se jednog problema, kad ima malo
duže stablo pa poddirovi i fajl na kraju dođu do broja koji pokazuje
dužinu, program puca. Hm, a podrška za LFN? ;))
razno.218peri,
Subject: Maximizer Lite for Win 3.11 (Raspakovan zauzima oko 3 MB)
Dovukao sam ovaj programčić preko Interneta, uf...
Ovo je skraćena (LITE) verzija koja služi kao reklama istoimenom programu.
Postoji verzija za Win 3.11 i W95, a radi sledeće:
-evidentira imena, adrese, telefone, i E-mail adrese
-prenosi unesene informacije u vaš "word processor" i generiše mail-merge
dokumente
-pravi beleške o firmama i kontakt osobama
-dozvoljava dodavanje novih polja (fields)
-čuva i pravi raspored obaveza po vremenskim intervalima
-evidentira poslane faksove, pisma, tel.pozive
-bira tel.brojeve...
drugim rečima, pojednostavljen Lotus Organizer
... uz to NEMA, kod nas uobičajena, OGRANIČENJA (broj imena, adresa i sl) i
iritirajuće reklamne ekrane.
maxosm9t.exerazno.219vlad,
-> #218, peri> drugim rečima, pojednostavljen Lotus Organizer
Fino. Ima li mozda vodjenje kucnog budzeta? Treba mi nesto takvo, naravno
za pod Win, ali da ne bude mnogo alavo na prostor/resurse.
razno.220soul,
Jedan screen saver za odmaranje...
(Predviđeno za DOS Navigator)
syk_ss.ziprazno.223nukite,
Koje sve rezolucije i u koliko boja moze da podrzi graficka kartica
sa 2MB? Ako neko zna nek salje na mail! :)
razno.224mmisic,
-> #223, nukite> Koje sve rezolucije i u koliko boja moze da podrzi graficka kartica
> sa 2MB? Ako neko zna nek salje na mail! :)
Evo ovde ti odgovaram :)
Sa dva mega, kartica moze da podrzava:
640*480 256 boja; hicolor (16bit); truecolor (24bit)
800*600 256 boja; hicolor (16bit); truecolor (32bit)
1024*768 256 boja; hicolor (16bit)
razno.225crncic,
-> #224, mmisic>> 640*480 256 boja; hicolor (16bit); truecolor (24bit)
>> 800*600 256 boja; hicolor (16bit); truecolor (32bit)
Hm.. Nije te madamov džaba pitao u :grafici šta smatraš za true color;)
U čemu je razlika izmedju prva dva reda ? Onaj drugi ima 32-bitni
true color samo zato što 'radi' u 800x600 ? :))
Znaš li u opšte u čemu je razlika izmedju 24 i 32-bitne palete boja ?
razno.226ntadic,
Imam jedan problem sa Mitsumijevim CD Rom-om. Naime, radi savrsenoi
dobro pod Win 95, ali pod Dosom, starim i novim nece ni da bekne.
Prijavljuje gresku da ne moze de cita disk i racunar se blokira. Ukoliko iz
W95 udjem u Dos prompt - sve savrseno radi. Disk je konfigurisan disketom
koju sam dobio uz njega. Sta moze da bude u pitanju ?
razno.227chip,
oko 3d stubija jer hoce neko da mi ostavi kako da napravim od
animacije exe-file nek ni ostavi poruku ili program
ako zan neka mi i ostavi kako da povezem daze animacije posebno
na primer do 30frejma ide jedna a od 30 ide druga ok havala
unapred
razno.228chip,
ako neko zna oko protel for windows naka mi javi
nesto bilo sta
razno.229baker,
-> #226, ntadic> Imam jedan problem sa Mitsumijevim CD Rom-om. Naime, radi
> savrsenoi dobro pod Win 95, ali pod Dosom, starim i novim nece
> ni da bekne. Prijavljuje gresku da ne moze de cita disk i
> racunar se blokira. Ukoliko iz W95 udjem u Dos prompt - sve
> savrseno radi. Disk je konfigurisan disketom koju sam dobio uz
> njega. Sta moze da bude u pitanju ?
Probaj sa ovim draverima.
..
cdrom.arjrazno.230savaerc,
i386.doc/i387.doc i80386/i80387 Programmer's Reference Manual (Intel)
Želeo bih da ovo odštampam. Pretpostavljam da bi najbolje bilo na
laserskom štampaču. Da li je ovo neko već uradio i kako? Problem je jer
ne mogu na ubodem odgovarajući font (ne dobijam grafičke karaktere, a na
matričnom ne mogu da odštampam chr(30) i chr(31), na laserskom to nisam stigao
da probam). Uz to mi ne odgovara straničenje (ne bih želeo da mi iseče neku
sliku na pola), dobro to se da rešiti ubacivanjem chr(12) na odgovarajuća
mesta. E da, ima i slika i tabela koje su šire od 80 karaktera pa će morati
i komresovana štampa u tim delovima. Ima li neko savet kako da ovo najbezbol-
nije rešim.
razno.231epson,
Jel neko zna da li radi S-Tools (Za sakrivanje podatka u sliku ili zvucni
fajl) na WIN3.11 . Ako da kako ? Ja ga startujem i dovucem iz FileManager-a
sliku i onda i fajl koji treba da se ubaci, ali procent je stalno na 0% .
Zasto ? Fajl je samo 8kb a slika moze da primi 88kb, to nije problem .
razno.232biber,
-> #231, epson>> Jel neko zna da li radi S-Tools (Za sakrivanje podatka u sliku ili zvucni
>> fajl) na WIN3.11 . Ako da kako ? Ja ga startujem i dovucem iz
Ajde ga okači ovde.
razno.237vlad,
-> #236, biber> Zaista ne vidim zašto si je obrisao. Program je očigledno PD/SW,
> a to što je već okačen na Pro-u me ne zanima.
Moja velika greska, izvinjavam se svima koji su zbog toga imali problema.
Fajl sledi uz ovu poruku, a opis je sledeci:
> Uz poruku je najneverovatniji program koji ume da sakrije datoteku u
> sliku ili WAV! Uz to je i sifruje, recimo, Triple-DESom, tako da je
> stvar zaista neprobojna.
>
> Znaci- program ume da sakrije bitnu informaciju u drugu datoteku,
> tako da se zapravo i ne primeti kada se salje nesto sifrovano.
Na ostatak tvoje poruke necu odgovarati, obrisana je. Sve eventualne dalje
rasprave o tome molim na mail ili u odgovarajucu konferenciju.
s-tools4.ziprazno.239sobrenovic,
Ne znam da li je nekad bilo kaceno ovde...
Plaswave - pokrece se iz dos-a ili dos prompt-a
i, ako imate VGA pravi razne interesantne sare
na ekranu, uz kruzenje boja i slicno...
plaswave.exerazno.240dada,
Hitno mi je potreban drajver za HP desk jet 500C color.Ko ima neka
javi ili posalje. Unapred hvala.>
razno.241bceklic,
─── SYSGUARD(tm) v1.5.00 SW ────────────────────────────────────────
SYSGUARD predstavlja sistem za zastitu podataka na PC AT
kompatibilnim racunarima koji omogucava:
- potpunu kontrolu pristupa direktorijumima i datotekama,
- proglasavanje direktorijuma i datoteka nevidljivim,
- kontrolu direktnog pristupa hard diskovima i floppy drajvovima,
- logovanje neregularnih operacija na racunaru,
- kompletno logovanje svih operacija nad datotekama i
direktorijumima,
- logovanje rada sa tastaturom,
- zastitu pristupa hard disku lozinkom,
- sprecavanje promene sistemskog vremena i datuma,
- sprecavanje pristupa floppy drajvovima,
- sprecavanje upotrebe dzoker znakova u imenima datoteka,
- sprecavanje resetovanja racunara sa Ctrl-Alt-Del kombinacijom,
- zastitu boot sektora i particione tabele hard diska,
- sprecavanje dizanja sistema sa butabilnih disketa,
- visekorisnicko okruzenje za koriscenje resursa racunara od
strane grupe korisnika sa ugradjenim sigurnosnim servisima
za identifikaciju i autentifikaciju korisnika, pripisivanje
dogadjaja odredjenom korisniku, kontrolu pristupa i zapisivanje
dogadjaja.
────────────────────────────────────────────────────────────────────
sg1500s.ziprazno.242chip,
High:)
Rachunari 122 str. 145
"Pazhnju (uglavnom bivshih) Amigista pobudila je i najnovija
verzija UAE-a , prvog funkcionalnog emulatora Amige za druge
platforme (pored DOS verzije, koja se mozhe naci na
SezamNetu....)"
Jel mozhe mali hint de bi ovo mogao da nadjem?:)
gledao sam po dirovima i nisam nashao...
razno.245guta,
-------------------------
HomeSite 2.0 Final Beta
-------------------------
Program za pravljenje sopstvenih HTML prezentacija, mnoštvo opcija,
vrlo ugodna radna okolina, integrisani browser.
hs2setup.exerazno.246mikis,
-> #242, chip+> Jel mozhe mali hint de bi ovo mogao da nadjem?:)
+> gledao sam po dirovima i nisam nashao...
DUAE (emulator Amige za PC računare) možeš naći u konferenciji Amiga, tema
razno, poslao ga je djanjusevic pre oko mesec dana.
razno.247devugo,
Jel neko Ima neki od softvera koji generise BAR-Code!
Naravno da je pod Win.
unapred hvala!
razno.249calex,
-> #247, devugo║ Jel neko Ima neki od softvera koji generise BAR-Code!
║ Naravno da je pod Win.
Ë──────────────
Imam negde po diskovima jedan relativno star Windows program koji
može da generiše razne vrste bar kodova, jedino što shareware ne može
nešto da uradi, ne sećam se baš tačno šta. Ipak, preko copy/paste može
da se prebaci u neki drugi Windows program i prilično dobro iskoristi.
Probaću da ga do sutra nađem.
razno.251vlad,
-> #249, calex> može da generiše razne vrste bar kodova, jedino što shareware ne
> može nešto da uradi, ne sećam se baš tačno šta. Ipak, preko
Ako je onaj isti koji sam ja svojevremeno imao, onda nece da snimi/stampa.
Cut&paste resava stvar, a jos bolje neki screen grabber za Win.
razno.252calex,
-> #251, vlad> Ako je onaj isti koji sam ja svojevremeno imao, onda nece da
> snimi/stampa. Cut&paste resava stvar, a jos bolje neki screen grabber za
> Win.
Jeste taj, ali ipak mislim da je cut/paste bolje rešenje jer se
onda sve prenosi u vektorskom obliku i sa fontom, koliko se sećam.
Potrebno je malo podešavanja i probe ali ipak _liči_. :)
Kad si već pomenuo screen grabber, evo ga jedan komplet, ima ga i
za DOS i za Windows.
windows\util\*.*
------------------
grafx430.zip 46k GRAFFIX 4.3: screen capture za Windows i DOS
GRAFFIX 4.3 includes screen-capture programs
for both Windows and DOS. Press PrtSc to
capture the screen in Windows, and GRAFFIX
will pop up and display the capture. Save
entire screen or any rectangular portion to a
BMP, GIF, or PCX file. The DOS program is a
hot-key activated TSR that captures graphics
to GIF or PCX, or text to ASCII or ATF,
preserving text colors. Andromeda Software
73140.3340@compuserve.com FAX 908-689-0047
razno.253dturina,
HITNO
Da li neko ima drajvere za Mitsumi CD Rom Single Speed?
Dusan
razno.256dr.grba,
Konačno nešto beskorisno! (:
Koristite li program GRAFITI za DOS? Da li biste hteli da imate sličan
program i za Windows, koji će se pokrenuti pri startovanju Windowsa?
E, pa ako vam se tako nešto dopada, evo izvolite (:
Pred vama je WGrafiti za Windows 95, verzija 1.0, prvobitno napisana
za sopstvene potrebe. Sadrži Marfijeve zakone, 30 komada (:
Features:
- izbacuje grafit po nazovi random principu i posle 15 sekundi
se zatvara.
- ako ste nestrpljivi, duplim klikom na tekst u prozoru prekidate
program skoro (:O trenutno.
- to je sve (:
Potrebni resursi:
- Windows 95 (ako radi na NT, javite mi);
- Arial CE, poštuje se CP 1250;
- prisustvo VB40032.DLL, runtime biblioteke Visual Basica.
Ukoliko nemate ovu biblioteku, možete je naći u direktorijumu
windows\system\vb40032.zip.
Napomene:
- Program je prikladan za trpanje shortcuta u StartUp folder.
Dok sistem poradi provere, odsvira špicu i odluči da vas pusti
da radite, možete pročitati grafit.
- Zasad je prozor napravljen da optimalno legne u 800x600. Barem
256 boja needed, a na mom monitoru je malo žutije u HiColoru.
Možda jednog lepog dana napravim verziju koja se sama trpa u
sredinu ekrana prepoznajući rezoluciju. Možda čak i dozvolim
podešavanje boja prozora (:
- Grafiti su spucani direktno u source programa. Zasad nema
mogućnosti, osim besmislenog hakovanja, da se menja sadržaj
tekstova. U nekoj od sledećih verzija, koja će se desiti u
dalekoj i neizvesnoj budućnosti, biće podržana korisnički
definisana lista grafita. Zasad nemam vremena da se zamlaćujem (:
- Ovu verziju programa stavljam u public domain. Slobodni ste da
program dajete kome god stignete, dok god niste vršili nikakve
izmene na sadržaju datoteke WGRAFITI.EXE.
- Program je, prema svemu sudeći, potpuno bezazlen. Ne sadrži
nikakve kodove koji rade bilo šta osim osnovne funkcije.
Tekstovi u programu ne sadrže nikakav nedoličan materijal.
Program koristite isključivo na sopstvenu odgovornost.
Ne prihvatam odgovornost za bilo kakve posledice bilo koje
vrste, koje bi eventualno mogle nastati upotrebom ovog programa.
- Copyleft by Dragan Grbić, Novembar 1996.
Ukoliko koristite program, biću vam zahvalan ako mi pošaljete mail
poruku u kojoj to napominjete. Sadržaj mail poruke "Koristim program
WGrafiti" je sasvim dovoljan. Od vašeg interesovanja prilično zavisi
da li ću program razvijati dalje.
Hvala na pažnji.
wgrafiti.ziprazno.257darth.vader,
Jel ima neko emulaciju koprocesora koja nece da ubaguje Win ?
Ja koristim Q387, i kad njega startujem, a posle probam da podignem
Windows 3.11, on podigne Program Manager, i tu stane... Ne radi ni
mis ni keyb, samo radi Reset na kucistu ;)
Ako ima mogo bi da mi okaci :)
Tnx in advance :)
c ya
darth.vader
razno.258bceklic,
──── SYSGUARD(tm) v1.5.20 ────
SYSGUARD predstavlja kompletan sistem za kontrolu pristupa i
zastitu podataka na PC racunarima.
Osnovne karakteristike ovog programskog paketa su:
- Potpuna transparentnost prema operativnom sistemu
- Potpuna transparentonst prema korisniku
- Minimalni softversko-hardverski zahtevi
- Maksimalna fleksibilnost sigurnosnih servisa
- Visok stepen sigurnosti po povoljnim cenama
- Jednostavna upotreba i odrzavanje
- Stalno usavrsavanje postojecih sigurnosnih servisa
- Najsavremenija originalna programska resenja
- Obezbedjena stalna tehnicka podrska
SYSGUARD obezbedjuje sledece sigurnosne servise:
- potpunu kontrolu pristupa direktorijumima i datotekama,
- proglasavanje direktorijuma i datoteka nevidljivim,
- kontrolu direktnog pristupa hard diskovima i floppy drajvovima,
- logovanje neregularnih operacija na racunaru,
- kompletno logovanje svih operacija nad datotekama i
direktorijumima,
- logovanje rada sa tastaturom,
- zastitu pristupa hard disku lozinkom,
- sprecavanje promene sistemskog vremena i datuma,
- sprecavanje pristupa floppy drajvovima,
- sprecavanje upotrebe dzoker znakova u imenima datoteka,
- sprecavanje resetovanja racunara sa Ctrl-Alt-Del kombinacijom,
- zastitu boot sektora i particione tabele hard diska,
- sprecavanje dizanja sistema sa butabilnih disketa,
- visekorisnicko okruzenje za koriscenje resursa racunara od
strane grupe korisnika sa ugradjenim sigurnosnim servisima
za identifikaciju i autentifikaciju korisnika, pripisivanje
dogadjaja odredjenom korisniku, kontrolu pristupa i zapisivanje
dogadjaja.
sg1520sw.ziprazno.259olix,
-> #247, devugo> Jel neko Ima neki od softvera koji generise BAR-Code!
> Naravno da je pod Win.
Ima u Corel 6
razno.260epson,
Jel ima neko VGAMAX i dos font po Custom2 ?
razno.261drdjokic,
Da li neko ima:
1. drajvere za CD CREATIVE model CR-563-B
2. softver i knjizicu za SB SOUND BLASTER 16 model CT 2230.
Ako neko poseduje gore navedene stvari bio bih mu zahvalan
da mi posalje poruku na mail ili putem telefona 476-729 Dragan.
Unapred hvala !
razno.262nenad,
-> #261, drdjokic> 1. drajvere za CD CREATIVE model CR-563-B
To bi trebalo da bude Panasonic CD sa istom oznakom, dakle potraži
drajvere za njega i to je to.
razno.264vstan,
-> #262, nenad>> 1. drajvere za CD CREATIVE model CR-563-B
>
> To bi trebalo da bude Panasonic CD sa istom oznakom, dakle
Drajver za dotični Panasonic/Creative nalazi se vezan uz
poruku u konferenciji:
PCHARD.5: 4.935 diskovi Ned 18.06.95 pana410.zip
razno.265calex,
-> #261, drdjokic> 1. drajvere za CD CREATIVE model CR-563-B
Pre neki dan sam uz poruku ostavio hardware compatibility list
gde je pored spiska CD-ROM-ova koji rade sa programom bio i komplet
drajvera za neke od njih. Tu sam našao i noviji drajver za prastari
SONY CD 31A, verziju 1.73. Evo spiska drajvera, nalaze se uz poruku
PCUTIL.4 11.628.
Hardware Device Device Reads Approved Driver
Vendor Name Bus DA Device Driver Version
Goldstar GCD-R520B N/A N/A GCDR520.SYS 1.15
NEC CDR-272 IDE N/A CD12J27.SYS 1.2
Panasonic CR-562 Prop. YES CDMKE.SYS 4.10
Creative-Panas. CR-563 SB16 YES SBCD.SYS 4.22
Sony CDU31A Prop. N/A SLCD.SYS 1.73a
Sony CDU33A Prop. N/A SLCD.SYS 1.73a
Sony CDU55E IDE N/A ATAPI_CD.SYS 2.16b
Sony CDU76E IDE N/A ATAPI_CD.SYS 2.16b
Teac CD-56E IDE YES TEAC_CDI.SYS 1.26
Teac CD-58E IDE YES TEAC_CDI.SYS 1.26
Toshiba XM-5302B IDE N/A TOSHV109.SYS 1.09
razno.266apostol,
Evo jedne jako lepe stvari za Windows 3.11: startuje Windows
programe iz DOS prompta, bilo full-screen, bilo u prozoru.
U okviru wina treba učitati Dlaunch.exe a zatim iz dos prompta sa
npr.
launch notepad.exe
pozivate notepad u windowsu.
Strava!
E1 O:-)
dlnch.ziprazno.267sqweaky,
-> #260, epson> Jel ima neko VGAMAX i dos font po Custom2 ?
Custom2 i jos neki yu fontovi.
yu_slova.ziprazno.268sqweaky,
Mekintos emulator, odlican.
Pokusajte da startujete neke programe iz \mac direktorijuma :)
Postoji nova verzija programa na internetu (www.ardi.com), pa ako
neko moze da je skine bio bih mu zahvalan.
Prvi deo.
executor.rarrazno.269sqweaky,
Mekintos emulator deo 2.
executor.r00razno.270sqweaky,
Mekintos emulator 3/5.
executor.r01razno.271sqweaky,
Mekintos emulator 4/5.
executor.r02razno.272sqweaky,
Mekintos emulator 5/5.
executor.r03razno.273zmdjokic,
-> #268, sqweaky> Mekintos emulator, odlican.
Ovo ti verujem, samo sto nemoze da se raspakuje, Rar stalno prijavljuje
neke greske :(. Kako si pakovao fajlove?
Pozdrav!
razno.274sqweaky,
-> #273, zmdjokic> Mekintos emulator, odlican.
>> Ovo ti verujem, samo sto nemoze da se raspakuje, Rar stalno prijavljuje
>> neke greske :(. Kako si pakovao fajlove?
Trebalo bi da je sve u redu. Pakovano je sa rar-om 2.0.
Koju verziju rar-a koristis?
Je li jos neko ima problema sa raspakivanjem? Da saljem opet?
razno.275zoran.r,
Downloadovao sam update za Cinemaniu 96 ali u koji god direktorijum
da stavim fajl u Cinemanii se update ne pojavljuje.Sta treba
uraditi?
razno.276seki,
-> #275, zoran.rSE> Downloadovao sam update za Cinemaniu 96 ali u koji god
SE> direktorijum da stavim fajl u Cinemanii se update ne
SE> pojavljuje.Sta treba uraditi?
Verovatno si update-e dobio sa ekstenzijom *.cin. Stos je da
Cinemania zahteva da svi fajlovi budu sa dugim imenima sa ekstenzijom
*.cin96upd. Samo ih rinejmuj pod 95-icom i nece problema
(primer:WinJul96.cin96upd.). Naravno, oni moraju biti u direktorijumu
Program Files/Microsoft Multimedia/Cinemania.
Pozdrav
Ognjen
razno.277zmdjokic,
-> #274, sqweaky> Trebalo bi da je sve u redu. Pakovano je sa rar-om 2.0.
> Koju verziju rar-a koristis?
Raspakivao sam sa rar-om 1.52 i nisam mogao. Zatim sam nabavio rar 2.0 i
uspeo sam da raspakujem arhive :) Znaci u pitanju je bila verzija rar-a
i nista drugo :)
Pozdrav!
razno.278darth.vader,
-> #274, sqweaky>> Trebalo bi da je sve u redu. Pakovano je sa rar-om 2.0.
>> Koju verziju rar-a koristis?
>> Je li jos neko ima problema sa raspakivanjem? Da saljem opet?
Kod mene sve radi savrseno, arhive su potpuno ok, a raspakivao
sam ga sa RAR-om 2.00 beta...
c ya
darth.vader
razno.280calex,
Neko mi je skoro tražio noviju verziju ovoga i evo šta sam našao:
- novo -
dos\printer\*.*
------------------
prgl158.zip 287k PrintGL 1.58, emulacija plotera na raznim štampačima
PRINTGL v1.58 <ASP> - A pen plotter emulator
package for DOS, Windows. It prints/displays
HP-GL and HP-GL/2 from most CAD and graphing
packages. Supports 9, 24 pin printers, Canon
BJ, BJC, Epson Stylus, HP LaserJet, DeskJet,
HP-GL/2 and HP-RTL devices, PDP ProTracer,
PostScript, VESA SVGA, and many others, and
outputs DCX, PCX files. User selectable pen
width, color, shading, and paper size,
magnification, etc. Shareware - $50.
Description ----------------------------------------------------------
PrintGL is a shareware pen plotter emulator package for DOS and
Windows. It includes a DOS program that can be run from the command
line and BAT files or via menu (PrintGL/D), an equivalent Windows
program (PrintGL/W), and a resident DOS program that intercepts
plotter data as it is being written to file (PrintCAD).
PrintGL prints or displays HP-GL (HP Graphics Language) and HP-GL/2
subsets and ADI (Autodesk Device Interface 4.0) plotfiles from CAD
and graphing packages such as AutoCAD, Microstation, Cadkey,
FastCAD, Schema, etc. It supports Epson and IBM 9 pin printers,
Epson, Fujitsu, IBM, NEC, and Toshiba 24 pin printers, Canon BJ,
BJC, and LBP printers, Epson Stylus, HI JetPro, HP Laserjet,
Deskjet, PaintJet, and HP-GL, HP-GL/2, and HP-RTL devices, IBM
ExecJet and LaserPrinter, PDP ProTracer, Star SJ-144, PostScript
printers, and others, and CGA, EGA, HGC, VGA, and VESA SVGA,
displays. And it generates DCX and PCX bit maps and EPS files with
preview bit map.
Even if your graphics program supports your printer, you will
probably find that PrintGL is faster, gives better print quality,
and/or gives more formatting flexibility. PrintGL uses the best
graphics modes available for each printer that it supports and uses
transfer data compression to improve print speed on many printers.
And it gives options such as paper size, orientation, magnification,
and pen width, color, and shading.
razno.281calex,
- novo -
dos\printer\*.*
------------------
prgf126.zip 288k PRINTGF v1.26: printer drajver za štampanje slika
PRINTGF v1.26 <ASP> - A BMP,DCX,GIF,PCX,PNG
printer for DOS, Windows. DOS and registered
Windows versions read JPG,TGA,TIF. Outputs
b/w or color, with pattern and/or error
diffusion dither, brightness, contrast, hue
shift, gamma, gray balance, blur/sharpen,
edge smoothing, orientation, clip area, print
size. Drives 9, 24 pin printers, inkjets,
laser printers, HP-RTL, Primera, PostScript,
VESA SVGA, many others. Shareware - $34.
Description ----------------------------------------------------------
PrintGF (Print Graphics Files) is a shareware image printer for DOS
and Windows systems. It includes a DOS program that can be run from
the command line and BAT files or via menu (PrintGF/D) and an
equivalent Windows program (PrintGF/W). It prints BMP, DCX, GIF,
PCX, and PNG files on Epson and IBM 9 pin printers, Epson, Fujitsu,
IBM, NEC, and Toshiba 24 pin printers, Canon BJ, BJC, and LBP
printers, Epson Stylus, Fargo Primera, HP LaserJet, DeskJet,
PaintJet, and HP-RTL devices, IBM ExecJet and LaserPrinter,
PostScript printers, and others. It will also display on a CGA, EGA,
HGC, VGA, and VESA SVGA, and generate DCX and PCX bit maps.
PrintGF includes an overlay with the AccuSoft Image Format Library
that reads BMP, DCX, GIF, JPEG, PCX, TARGA, and TIFF images. The
Windows version of the AccuSoft IFL is not included in the shareware
package, but is included with the registered version.
PrintGF outputs color or black/white, with pattern and/or error
diffusion dithering, brightness, contrast, and gamma for each plane,
gray balance, hue shift, blur/sharpen, edge smoothing, user
selectable clip area, print area, and portrait or landscape
orientation.
razno.282calex,
- novo -
windows\font\*.*
------------------
fsp71.zip 540k FontSpec Pro v7.1: font manager za Win (TTF & Type1)
FontSpec Pro is the most advanced Windows font manager available today.
This all-new release features a completely re-written product which
is fully compatible with Windows'95, WindowsNT, Windows for Workgroups
3.11, and Windows 3.x.
FontSpec Pro addresses three primary functions: View, Print, and Manage
fonts. FontSpec fully supports both TrueType and Postscript fonts.
If you are using Postscript, then you must use ATM version 2.5 or higher.
Fontspec is smart enough to know whether you're using the correct version
of ATM and will turn off its Postscript support if its not applicable.
View Installed Font Specimens
You can display your installed fonts in sizes from 6 to 99 points from
within any application, using different effects and justification modes.
Instead of trying to remember what all those cryptic font names look
like, you can view actual multi-line samples of the font right on your
screen. Simply click on a font name and it explodes to the exact size
and style you request. Display any kind of sample you wish.
Preview and Print Font Specimens (even if not installed)
You can preview or print pro-quality font specimen sheets of your installed
or uninstalled fonts using a variety of templates including single
or two-column, full sheet, and keyboard formats. You select what the
specimen sample will say or you can create your own sample text. You
can select point sizes, which fonts to print, styles, add time, all
caps... almost anything can be customized to your satisfaction. In
addition to font specimen sheets, you can also scan your disk drives
and print reports based on the fonts you have (quite valuable in finding
duplicate fonts).
readme.txtrazno.283calex,
Izašao je i novi EasyKey. :) Iako je pisan za Win 95, radi i pod
NT-om. :) Ima nekih problema sa NT-om, možda samo kod mene, ali nisu
toliko veliki da ne bi moglo da radi kako valja. Prilikom editovanja
ili pravljenja novih tastatura, prozor je skraćen, javlja se i problem
kad se EasyKey zatvara (ili NT restartuje) ali ni to nije kritično.
U svakom slučaju, može da se primeni na NT-u. :)
Mislim da sa Win 95 sve radi dobro. Mogu samo da ga preporučim.
- novo -
windows\yu\*.*
------------------
ek95v151.zip 778k ű EasyKeyboards95 v1.51: redefinisanje tastatura pod Win 95
- EasyKeyboards95 v1.51 -
15.10.1996.
It is an application for redefining keyboard under Windows 95. Current
version consists of four (important) files: EK95.EXE, EK95C.EXE,
EK95DLL.DLL and EK95.INI. All other files are not necessary and can
be erased.
- Characteristics -
* 32-bit application that works under Windows 95. * Keyboard
remapping - key itself, key with: Shift, Control, Alt+Control, and
Alt+Control+Shift; 102 key support. * Creating and use of several
keyboards simultaneously. * Visual interaction (Present in TaskBar,
and/or ComboBox with list of keyboards). * Easy including/excluding of
already defined keyboards. * HotKey combination programming. *
Control Panel, developed as separate application, capable of
interaction with EasyKeyboards95, that fully rationalizes memory
usage. EasyKeyboards95 itself is 20K program. * Full control of all
EasyKeyboards95 parameters thru Control Panel, available at any time.
razno.284p.n.soundland,
Hi,
Nisam bas siguran da sam potrefio temu, ali sta je tu je.
Pre neki dan instalirajuci neki glupi program fajl pod nazivom S32GUI8.DLL
zamenjen je svojom starijom verzijom. Vrlo mi je potrebna nova verzija, pa
molim nekog ko u WIN95 koristi program Norton Utilities da mi ga upload-uje na
mail.
Fajl se nalazi u direktorijumu NORTON UTILITIES\SYSTEM\S32GUI8.DLL.
Unapred zafalan -SONE-
razno.285kostja,
-> #283, calex=> Izasao je i novi EasyKey. :) Iako je pisan za Win 95, radi i pod
=> NT-om. :) Ima nekih problema sa NT-om, mozda samo kod mene, ali nisu
Mogu li pitati da li je uopste potreban za NT jer`bo NT4 sas croatian
tastaturom lepo i o`ma da nasa slovca kako treba?
razno.286calex,
-> #285, kostja> Mogu li pitati da li je uopste potreban za NT jer`bo NT4 sas croatian
> tastaturom lepo i o`ma da nasa slovca kako treba?
Možeš pitati. :) Maperi služe da oni kojima se postojeći rasporedi
ne sviđaju iste promene onako kako im odgovara. Ovo što si pomenuo važi
za većinu dosadašnjih Windows verzija. Slovenačko/hrvatska latinična
tastatura postoji u 3.11 CEE, svim Windows 95 verzijama kao i na NT-u,
pod brojem 4.0. Srpska ćirilična postoji u 3.11 CEE, Windows 95 PEE i
Windows NT 4.0.
razno.287epson,
-> #283, calex
│ ili pravljenja novih tastatura, prozor je skraćen, javlja se i problem
└─────────────────────────────────────────────────
I meni na W95 se nevide Space....
800*600 16.7Mb boja (32bit) Large Fonts
razno.288calex,
-> #287, epson
> I meni na W95 se nevide Space....
> 800*600 16.7Mb boja (32bit) Large Fonts
Kod mene je bilo baš ovo, Large fontovi se ne uklope kako valja.
Sa malim je sve ok. Drugi problem (sa NT-om) sam malo objasnio autoru
pa se nadam da će uskoro da reši i taj problem. :)
razno.289vdunic,
-> #268, sqweaky
> Mekintos emulator, odlican.
> Pokusajte da startujete neke programe iz \mac direktorijuma :)
Da li to može da radi na mojoj mašini.
386DX20MHz 4MB RAM
razno.290darth.vader,
-> #289, vdunic>> Da li to moze da radi na mojoj masini.
>> 386DX20MHz 4MB RAM
Trebalo bi da radi, ali ako radi, ide dosta sporo...
Darth.Vader
razno.291apostol,
Re: executor
Ovo ne radi. Kad ga startujem, samo se ekran zacrni i počne da traži
nešto po flopijima. Potom se blokira.
A II O C T O JI
razno.292alec,
-> #289, vdunic> Da li to moze da radi na mojoj masini.
> 386DX20MHz 4MB RAM
Moze ali sporoooooo...
razno.293darth.vader,
-> #291, apostol>> Ovo ne radi. Kad ga startujem, samo se ekran zacrni i pocne da
>> trazi nesto po flopijima. Potom se blokira.
Kod mene radi sasvim normalno... :)
Darth.Vader
razno.294apostol,
Evo još jednog Taskbara za Windows 3.11.
Ko provali kako dodeliti ikonu DOS aplikacijama neka kaže.
A II O C T O JI
cybar130razno.295apostol,
Koristim WinBar 1.1 u Windowsu, taskbar kao kod Win 95. Ima bag -
funkcija "Run" se može pozvati samo odmah posle startovanja WinBara,
a svaki sledeći pokušaj rezultira "Application Error-om" i
zatvaranjem WinBara.
Ko može da reši problem?
A II O C T O JI
razno.296sqweaky,
-> #291, apostol> Re: executor
> Ovo ne radi. Kad ga startujem, samo se ekran zacrni i pocne da trazi
> nesto po flopijima. Potom se blokira.
Kucaj executor -help. Dobices spisak svih opcija. Pokusaj da
iskljucis neke. Mome drugu je uspelo sa -oldtimer.
Iskljuci smartdrv - moguce da ne radi zbog njega.
razno.297sqweaky,
Subject: executor
Zahvaljujuci epson-u imam verziju 2.0. Nisam primetio nista
preterano novo, osim malo sminke i sitnih dodataka (cak nema ni
riziko :). Takodje, nisu nista rekli o ispravljenim bagovima.
Ako neko trazi, poslacu novu verziju.
Opcija executor -size 800x600 ga dize u visoku rezoluciju.
Nemojte ga koristiti sa kes programima jer mogu da uniste njegove
*.hfv fajlove.
Mislim da bi executor trebalo da ode u dir.
razno.298biber,
-> #291, apostol>> Re: executor
>>
>> Ovo ne radi. Kad ga startujem, samo se ekran zacrni i počne da traži
>> nešto po flopijima. Potom se blokira.
Radi! Jesi li ga startovao pod čistim DOS-om?
razno.299ivanl,
Da li je moguće u WinBar-u isključiti da postavlja pitanje da li hoću da
ziđem iz programa?
razno.300jvujnic,
-> #291, apostol> Ovo ne radi. Kad ga startujem, samo se ekran zacrni i počne da traži
> nešto po flopijima. Potom se blokira.
Startuj ga iz čistog DOS-a.
BTW, lep emulator, ali relativno spor.
razno.301apostol,
Winbar 1.2
Taskbar za Windows 3.11
Svi bagovi ispravljeni
A II O C T O JI
winbar12.ziprazno.302johnnya,
-> #299, ivanl >> Da li je moguće u WinBar-u isključiti da postavlja pitanje da li hoću da
>> ziđem iz programa?
U Start/Settings/Configure WinBar (ili kako si već postavio)
imaš opciju Confirm on exit, treba je uključiti...
razno.303baker,
Postoji li program koji stampa sve vrste fontova koji su
instalirani na racunaru, odnosno pravi mali katalog svih prisutnih
tj. instaliranih fontova?
Ako ga neko usput i ima, neka ga baci ovde, verujem i da ce drugima
biti od koristi.
Hvala.
razno.304dr.grba,
-> #303, baker>> Postoji li program koji stampa sve vrste fontova koji su
>> instalirani na racunaru, odnosno pravi mali katalog svih prisutnih
>> tj. instaliranih fontova?
Ako imaš program Word, vracko bi ti mogao pomoći jednim svojim makroom (:
I opet: ako on ovo ne vidi, doviči mene (:
razno.305johnnya,
-> #304, dr.grba >>>> Postoji li program koji stampa sve vrste fontova koji su
>>>> instalirani na racunaru, odnosno pravi mali katalog svih prisutnih
>>>> tj. instaliranih fontova?
>>
>> Ako imaš program Word, vracko bi ti mogao pomoći jednim svojim makroom
Ako čovek ima x fontova, a x>50 Word će poprilično da se zaglupi u
takvoj situaciji, a pitanje je kako će i štampač da reaguje.
Rešenje je, da odavde pokupi program Font Spec Pro, nedavno je ubačen
u dir. Jeste shareware, ali možeš da pregledaš sve fontove, a uz malo
dovijanja možeš i sve da ih odštampaš (pošto nereg. verzija štampa
samo jednu stranu, a kao drugu izbaci formular za registraciju)
razno.306kostja,
-> #304, dr.grba=>>> Postoji li program koji stampa sve vrste fontova koji su
=>>> instalirani na racunaru, odnosno pravi mali katalog svih prisutnih
=>>> tj. instaliranih fontova?
=>
=> Ako imas program Word, vracko bi ti mogao pomoci jednim svojim makroom (:
A, sto? Pa, u dir-u bi trebao da stoji Font Monster, a i Font Spec Pro
bi trebao da odradi posao.
razno.307calex,
-> #303, baker> Postoji li program koji stampa sve vrste fontova koji su
> instalirani na racunaru, odnosno pravi mali katalog svih prisutnih
> tj. instaliranih fontova?
Postoji nekoliko programa slične namene. U Wordu 6.0 je postojao
makro, ne znam da li ga ima i u verziji 7.0. Probaj neki od ovih, ja
sam ranije koristio FontMonster, on može da prikaže i neinstalirane
fontove. Sličan je i FontSpecPro.
windows\font\*.*
------------------
fmonst35.zip 432k Font Monster v3.5: rad sa Windows fontovima (TTF&Type1)
fntsee25.zip 24k Font See v2.5: a font viewing utility
fprnt11.zip 22k FontPrint v1.1: štampa set karaktera instaliranih TTF
fsp60.zip 342k FontSpec Pro: font manager za Windows (TT & PS fontovi)
fsp71.zip 540k FontSpec Pro v7.1: font manager za Win (TTF & Type1)
razno.308calex,
-> #304, dr.grba> Ako imaš program Word, vracko bi ti mogao pomoći jednim svojim makroom (:
Ako ima Word, već mu je MS pomogao svojim makroom. ;)
razno.309calex,
-> #305, johnnya> Ako čovek ima x fontova, a x>50 Word će poprilično da se zaglupi u
> takvoj situaciji, a pitanje je kako će i štampač da reaguje.
Svojevremeno sam bez problema štampao i po nekoliko stotina
fontova na ovaj način.
> dovijanja možeš i sve da ih odštampaš (pošto nereg. verzija štampa
> samo jednu stranu, a kao drugu izbaci formular za registraciju)
Uglavnom sam koristio FontMonster koji samo na početku izbaci
jednu ili dve reg strane a onda sve normalno odštampa. Dugo ga ne
koristim, možda ga uskoro vratim. :)
razno.310calex,
Ovo sam pre neki dan skinuo i evo prilike da se pojavi ovde. :)
- novo -
fl.zip 145k FontLister v1.45 (Win 95): pregled instaliranih fontova
FontLister v1.45 for Windows 95
Shows all installed fonts and gives
you the possibily to print them all
or just some sampletext with the
selected font and color. Also choose
fontstyles (bold, italic & underline).
Win95 freeware. Now with better print-
possibilities!
razno.311dr.grba,
-> #305, johnnya>> Ako čovek ima x fontova, a x>50 Word će poprilično da se zaglupi u
>> takvoj situaciji, a pitanje je kako će i štampač da reaguje.
Neće se zaglupeti. Neni barem nije. No, kako vam drago (:
razno.312dr.grba,
-> #306, kostja>> A, sto? Pa, u dir-u bi trebao da stoji Font Monster, a i Font Spec Pro
>> bi trebao da odradi posao.
Zato što je makro manji za download, par stotina puta (:
razno.313dr.grba,
-> #308, calex>>> Ako imaš program Word, vracko bi ti mogao pomoći jednim svojim makroom (:
>>
>> Ako ima Word, već mu je MS pomogao svojim makroom. ;)
Razlika je u podršci različitih kodnih rasporeda YU slova i u uzorku
koji ih proverava (Čačak, Ćićolina, Šišarka, Đorđe, Žuža). (:
razno.314calex,
-> #310, calex> Ovo sam pre neki dan skinuo i evo prilike da se pojavi ovde. :)
Promače mi nešto. Valjda nije bilo problema da se ukapira gde se
nalazi ovo. :)
windows\font\*.*
------------------
fl.zip 145k FontLister v1.45 (Win 95): pregled instaliranih fontova
razno.315kostja,
-> #312, dr.grba=> Zato sto je makro manji za download, par stotina puta (:
Ih, svojevremeno smo nekih 35 min skidali F-Prot, a sad si se
zakacio za 2-3 nim za Font Monster...:)
razno.316dr.grba,
-> #315, kostja>> Ih, svojevremeno smo nekih 35 min skidali F-Prot, a sad si se
>> zakacio za 2-3 nim za Font Monster...:)
Svaki Ciga svoga... (:
razno.317calex,
-> #315, kostja> Ih, svojevremeno smo nekih 35 min skidali F-Prot, a sad si se
> zakacio za 2-3 nim za Font Monster...:)
Nisam stigao da probam, radi li Font Monster pod NT-om?
razno.318banga,
-> #309, calex> Uglavnom sam koristio FontMonster koji samo na početku izbaci
> jednu ili dve reg strane a onda sve normalno odštampa. Dugo ga
I ja sam ga ranije mnogo koristio. Čak sam pre skoro dve godine, kad sam
bio u Kanadi hteo da registrujem preko PSL-a, medjutim rekli su mi da je
skinut sa spiska.
Onda sam probao jedini drugi kontakt koji je bio u help-u E-mail na
autora, vratio se sa *user unknown*.
E sad, ne znam da li hulim, ali ću da pitam, pa šta bude.
Da li neko ima FntMonst 3.5 registrovan ili crackovan?
razno.319vitez.koja,
-> #305, johnnya#=> >>>> Postoji li program koji stampa sve vrste fontova
#=> >>>> koji su instalirani na racunaru, odnosno pravi
#=> >>>> mali katalog svih prisutnih tj. instaliranih
#=> >> fontova?
#=> >>
#=> >> Ako imaš program Word, vracko bi ti mogao pomoći
#=> jednim svojim makroom
#=>
#=> Ako čovek ima x fontova, a x>50 Word će poprilično da se
#=> zaglupi u takvoj situaciji, a pitanje je kako će i
#=> štampač da reaguje.
Meni je bez problema sledeći makro kućne izrade odštampao četiri
pune strane fontova (bitno više od 50):
Sub MAIN
sample$ = "ABCabcQWEqweXYZxyz123890*"
sample$ = InputBox$("Enter sample text:", "Font Catalog",
sample$)
FileNewDefault
FilePageSetup .TopMargin = "2 cm", .BottomMargin = "2 cm",
.LeftMargin = "2 cm", .RightMargin = "2cm"
FormatTabs .ClearAll
FormatTabs .Position = "18 cm", .Align = 2, .Leader = 1, .Set
Font "Times New Roman", 12
Bold 1
Insert " * FONT CATALOG * VM * on "
InsertField .Field = "DATE \@ dd.MM.yyyy "
Insert " for printer "
Dim dlg As FilePrintSetup
GetCurValues dlg
Insert dlg.Printer
InsertPara : InsertPara
Bold 0
For n = 1 To CountFonts()
Font "Courier New", 10
Insert Font$(n)
Insert Chr$(9)
Font Font$(n), 10
Insert sample$
InsertPara
Next
InsertPara : InsertPara
Font "Courier New", 10
Insert "Total "
Insert Str$(CountFonts())
Insert " fonts."
InsertPara
End Sub
/
#=> Telix v1.15a : install: W1902608-63794
#=> : disk: W1909311-55066
razno.320kostja,
-> #317, calex=> Nisam stigao da probam, radi li Font Monster pod NT-om?
Nisam stigao ni ja, ali ne vidim sto ne bi radio... jos mi
se nije desilo da neki program nisam uspeo da pokrenem
(cast izuzetcima a`la Adobe Ilustrator).
razno.321calex,
-> #318, banga> bio u Kanadi hteo da registrujem preko PSL-a, medjutim rekli su mi da je
Čini mi se da si baš tada ostavio poruku o tome da firma više ne
postoji i da neće da se pojavljuju nove verzije. :(
> Da li neko ima FntMonst 3.5 registrovan ili crackovan?
Meni se više sviđa 3.3, mada ovaj noviji ima malo više mogućnosti.
Starija verzija mi je bila prilično brža. Ne, nemam nijedan ovakav, čak
ih ni po crackerskim sajtovima nigde ne pominju. :(
razno.322calex,
-> #320, kostja> Nisam stigao ni ja, ali ne vidim sto ne bi radio... jos mi
> se nije desilo da neki program nisam uspeo da pokrenem
Onda nisi dovoljno probao. :(( Mnogo programa iz 95 neće da radi
a da ne govorimo o 16-bitnim koje često 'ladno odbije. :( Sad mi pade
na pamet ZIF, skoro sam probao QMODEM ...
razno.324kostja,
-> #322, calex=> a da ne govorimo o 16-bitnim koje cesto 'ladno odbije. :( Sad mi pade
=> na pamet ZIF, skoro sam probao QMODEM ...
Cak malce, QModem radi... u cemu ti je bio problem?
razno.325calex,
-> #324, kostja> Cak malce, QModem radi... u cemu ti je bio problem?
Ne znam, jednom sam probao i odmah je odbio instaliranje, uz
objašnjenje da NT ne podržava nešto ... ko će sad da se seti. Nemam
ga pri sebi pa da ponovim. Qmodempro ver 2.0 za Win95, valjda.
razno.326calex,
- novo -
windows\misc\*.*
------------------
clinr54.zip 570k CaseLiner v5.4: omoti za audio i DAT kasete, 32-bit
CaseLinr Version 5.4
32-bit version
CaseLinr is a 32-bit Microsoft Windows 95 application which prints and
saves liners (J-cards) for conventional and DAT audio cassette boxes.
Fussy audiophiles can now enjoy ultimate control over typefaces, fold
lines, and annotation styles and view an on-screen WYSIWYG version of
the liner before printing. The program can save multiple label formats
and import bitmap graphics. The image displayed on the CRT screen
approximates what will actually be printed. The printed result is quite
accurate and can be cut, folded, and then inserted into an empty
(preferably clear plastic) audio cassette box.
readme.txt