razno.657dr.iivan,
-> #651, supers> >> Pitanje: Koliko zauzima Win95, a koliko Win97 (prosirena 95) ?
> >> Koliko iznosi ta razlika i da li se isplati ? U oba slucaja je u
> >> pitanju typical instalacija.
>
> Zasto si zapeo za Typical instalaciju? Osim ukoliko pitas za nekoga
> ko ce sam & neupucen morati to da instalira...
Advanced retko ko instalira, typical uglavnom svi. Ukoliko negde vidim
neko zgodno programce u okviru Win, da ne bi zalio sto ga nisam instalirao,
odmah instaliram typical i gotovo. Mislim da i nije neka razlika u
prostoru na disku.
> Za one kojima je mesto na disku veliki problem, Win95 OSR2 pruza brojne
Mesto na disku mi i nije neki problem, bar kada se radi o 30mb. Hard mi
je 1.7 gb, a nisam ga delio na particije. Kada sam pitao da li se tih
30mb isplati, hteo sam da saznam u cemu je razlika, ima li nekih
(znatnih) poboljsanja, cisto informacije radi. Mesta na disku mi nije
bilo zao.
> blagodeti... Hardovi manji od 512MB mogu da se particionisu komandom
> FDISK /FPRMT pa ce na njima proraditi FAT32. Potom komandom format /z:1
Da li si mislio da se samo hardovi < od 512mb mogu particionisati na
fat32 ili si to rekao u smislu predloga?
> moze da se dobije cluster od 512 bajtova sto fantasticno smanjuje
> rasipanje prostora na disku. Jedino ne znam koliko je pouzdano ;)
Da li znas POUZDANO da li to smanjivanje clustera donosi jos nesto,
utice na jos nesto osim da daje pozitivan efekat kod prostora na disku!?
Zna li neko drugi koliko je to pouzdano ? Zelim da sredim disk jednom
za duze vreme i to pouzdano, bice vrednih podataka na njemu.
razno.658mmarkovic,
-> #657, dr.iivan> Da li znas POUZDANO da li to smanjivanje clustera donosi jos
> nesto, utice na jos nesto osim da daje pozitivan efekat kod
> prostora na disku!?
Slack je manji, ali FAT32 je sigurno sporiji od FAT16 zbog
većeg broja clustera. Bez obzira na to (razlike u brzini su neprimetne),
mislim da je OSR2 pouzdaniji i bolji, a FAT32 je sigurno budućnost.
Moj savet: instaliraj obavezno!
razno.659pecanac,
-> #655, supers#>> Glavna prednost (po meni) w95-osr2 (to je beta verzija još uvek)
#
# Nije, isporučuje se preinstalirana na mašine najuglednijih marki.
# Jedan Sezamovac se pohvalio da mu je dopao šaka čak i OSR2 PEE
# na nekim IBM mašinama.
OK, može da bidne, ali govorim o tome šta kod nas ima, šta se troši.
Čovek je pitao šta da instalira, a ne šta postoji tamo negde. :)
razno.660supers,
-> #657, dr.iivan>> Mesto na disku mi i nije neki problem, bar kada se radi o 30mb.
>> Hard mi je 1.7 gb, a nisam ga delio na particije. Kada sam pitao da
>> li se tih 30mb isplati, hteo sam da saznam u cemu je razlika,
Upravo zbog toga što ti je particija toliko velika treba da instaliraš
Win95 OSR2 sa FAT32, jer ćeš u protivnom imati stravične gubitke u prostoru,
cluster bi pod starim Winom bio 32K, što znači da bi 5 fajlova od 1K
zauzimalo 160K.
>>> FDISK /FPRMT pa ce na njima proraditi FAT32. Potom komandom format /z:1
>> Da li si mislio da se samo hardovi < od 512mb mogu particionisati
>> na fat32 ili si to rekao u smislu predloga?
Ne, kod diskova većih od 512M Windows automatski nudi formatiranje na FAT32,
a ovo što sam opisivao je trik kako to postići na manjim diskovima.
Ja sam imao utisak da je tvoj disk 210M ili manji jer se ovoliko
prenemažeš zbog jebenih 30M razlike u instalaciji ;)
>> Da li znas POUZDANO da li to smanjivanje clustera donosi jos nesto,
>> utice na jos nesto osim da daje pozitivan efekat kod prostora na disku!?
Ako ti je bitna pouzdanost i pošto imaš veliki disk, po defaultu je
veličina clustera 4K, što je sasvim dobro pa neka tako i ostane.
razno.661dr.iivan,
-> #658, mmarkovic> Slack je manji, ali FAT32 je sigurno sporiji od FAT16 zbog
> veceg broja clustera. Bez obzira na to (razlike u brzini su
> neprimetne), mislim da je OSR2 pouzdaniji i bolji, a FAT32 je sigurno
> buducnost.
> Moj savet: instaliraj obavezno!
Zahvaljujem.
razno.662zlaya,
-> #655, supers- >> Glavna prednost (po meni) w95-osr2 (to je beta verzija još
- uvek)
-
- Nije, isporučuje se preinstalirana na mašine najuglednijih
- marki. Jedan Sezamovac se pohvalio da mu je dopao šaka čak i
- OSR2 PEE na nekim IBM mašinama.
A od koje je firme dobio taj IBM računar, i koji model ako nije tajna?
razno.663dr.iivan,
-> #660, supers> Upravo zbog toga sto ti je particija toliko velika treba da instaliras
> Win95 OSR2 sa FAT32, jer ces u protivnom imati stravicne gubitke u
> prostoru, cluster bi pod starim Winom bio 32K, sto znaci da bi 5 fajlova
> od 1K zauzimalo 160K.
32K ? Nesto mi to mnogo. Da nije manje?
> diskovima. Ja sam imao utisak da je tvoj disk 210M ili manji jer se
> ovoliko prenemazes zbog jebenih 30M razlike u instalaciji ;)
Ma jok. Kao sto rekoh, pitao sam da bi saznao prednosti 97ice :)
Mada, i sad mi se smese problemi sa prostorom. Izgleda da sto vise
prostora na disku imas, vise ti treba jos.
> >> Da li znas POUZDANO da li to smanjivanje clustera donosi jos nesto,
> >> utice na jos nesto osim da daje pozitivan efekat kod prostora na disku!?
>
> Ako ti je bitna pouzdanost i posto imas veliki disk, po defaultu je
> velicina clustera 4K, sto je sasvim dobro pa neka tako i ostane.
Sad te ne razumem. Mislis pri instaliranju 97 default velicina clustera
je 4K ? Ako je tako, znaci da bi morao da ga instaliram. Mada, i tih
4K mi se cini da je mnogo. Da nije manje? ;)
razno.664nenad,
-> #658, mmarkovic> Slack je manji, ali FAT32 je sigurno sporiji od FAT16 zbog
> većeg broja clustera.
Sporiji je koliko je veći disk ili particija sporija od manjeg.
Razlike bi morale biti samo teorijske, I jedan i drugi FAT sadrže
pointere na sledeće klastere koji pripadaju fajlu, znači postoji
samo mogućnost da je fajl defragmentiraniji.
> Bez obzira na to (razlike u brzini su
> neprimetne), mislim da je OSR2 pouzdaniji i bolji, a FAT32 je
> sigurno budućnost.
Budućnost dok im nešto drugo ne padne na pamet. MS već sada kaže
da je ovo zadnja verzija Windows-a 95, a za dve godine ćete opet
da menjate operativni sistem. :)
razno.665stameni,
-> #663, dr.iivan>> 32K ? Nesto mi to mnogo. Da nije manje?
Veličina clustera zavisi od veličine particije.
razno.666zormi,
-> #663, dr.iivan*> prostoru, cluster bi pod starim Winom bio 32K, sto znaci da bi 5 fajlova
*> od 1K zauzimalo 160K.
*
* 32K ? Nesto mi to mnogo.
Pokazivači na klastere su kod starog FATa 16-bitni, dakle može ih biti
maksimalno 65k a od veličine particije se onda pri kreiranju izračunava
min. veličina klastera da se zadovolji gornji uslov uz ograničenje DOS-a
da particija ne bude veća od 2 GB.
Kod FAT32 su valjda 32-bitni, dakle može ih biti 4 mlrd. a ukinuto je
i drugo ograničenje.
razno.667mmarkovic,
-> #664, nenad>> Slack je manji, ali FAT32 je sigurno sporiji od FAT16 zbog
>> većeg broja clustera.
>
> Sporiji je koliko je veći disk ili particija sporija od manjeg.
> Razlike bi morale biti samo teorijske, I jedan i drugi FAT
> sadrže pointere na sledeće klastere koji pripadaju fajlu, znači
> postoji samo mogućnost da je fajl defragmentiraniji.
Slažem se, samo da ne bude u zabludi da će dobiti na brzini.
>> Bez obzira na to (razlike u brzini su neprimetne), mislim da je
>> OSR2 pouzdaniji i bolji, a FAT32 je sigurno budućnost.
>
> Budućnost dok im nešto drugo ne padne na pamet. MS već sada
> kaže da je ovo zadnja verzija Windows-a 95, a za dve godine
> ćete opet da menjate operativni sistem. :)
I tu se slažem i mislim da ćemo morati da ih pratimo...
FAT32 se možda i neće promeniti sa promenom OS-a, ako je OS MS-ov...
-----------------------
Nekoliko mojih pravila i iskustava:
1. Win 95 instalirajte na posebnu particiju, naravno C: !
Na C: ne instalirajte ništa drugo, možda samo neke manje utility-je
Ovaj disk NEMOJTE NIKADA DEFRAGMENTIRATI, po mom iskustvu
95-ica bolje i brže radi kada je sistemska particija "šuplijikava"
2. Ostavite 150-200 MB Winu (na C:) da diše. Neka Vam ne bude žao
ovog prostora...
3. Aplikacije instalirajte na druge particije i njih defragmentirajte
kad god ima potrebe...
-------------------------
Logika za ovakvo postupanje je u tome da Win često snima informacije
na disk (swap fajl i drugo), pa ih snimi brže kada je disk "šupljikav".
U praksi sam video pentijume koji su sporiji od mog 486-120 sa
QF 1.3+CFS420.
Probajte, ništa vas ne košta. Da čujem komentare i vaša iskustva...
razno.668mmarkovic,
-> #663, dr.iivan> 32K ? Nesto mi to mnogo. Da nije manje?
Tol'ko...
> Sad te ne razumem. Mislis pri instaliranju 97 default velicina
> clustera je 4K ? Ako je tako, znaci da bi morao da ga
> instaliram. Mada, i tih 4K mi se cini da je mnogo. Da nije manje? ;)
Tol'ko...
razno.669supers,
-> #663, dr.iivan>> 32K ? Nesto mi to mnogo. Da nije manje?
Cluster je 32K za diskove preko 1024MB i raste sa stepenom dvojke, što
znači da bi bio fantazmagoričnih 64K na diskovima preko 2048MB.
Tek po prelasku na FAT32 čovek shvati koliko je gubio.
>> Sad te ne razumem. Mislis pri instaliranju 97 default velicina
>> clustera je 4K ? Ako je tako, znaci da bi morao da ga instaliram.
>> Mada, i tih 4K mi se cini da je mnogo. Da nije manje? ;)
Mislim, stvaaarno ;)
Kad pokreneš FDISK on će te pitati želiš li da koristiš podršku sa
velike diskove i ti odgovori sa Y, imaćeš cluster od 4K i ćuti ;)
Još jedan savet. Planiraš da instaliraš Win95 OSR2 na prazan sveže
formatiran disk sa CD-a? Odlično, ali prethodno pozajmi od nekoga
startnu disketu za OSR2 na koju su nasnimljeni još i MSCDEX i drajver za
tvoj CD. Trebaće ti jer je hard nevidljiv za stari Windows ;)
U protivnom ti sleduju dve instalacije. Prva bez formatiranja diska,
dok ne napraviš Startup disketu, a druga na FAT32 sa spremnom disketom.
razno.670obren,
-> #666, zormi> Kod FAT32 su valjda 32-bitni, dakle može ih biti 4 mlrd. a ukinuto je
> i drugo ograničenje.
Po nazivu bi trebalo da su pokazivači 32-bitni, ali razgledajući
jednom prilikom Windows API tj. funkcije za rad sa FAT32, čini mi
se da sam naleteo na podatak da se koriste samo 24 bita, dok su
preostalih osam (najviših) bitova "reserved" od strane Microsofta.
razno.671pecanac,
-> #667, mmarkovic#> Sporiji je koliko je veći disk ili particija sporija od manjeg.
#> Razlike bi morale biti samo teorijske, I jedan i drugi FAT
#> sadrže pointere na sledeće klastere koji pripadaju fajlu, znači
#> postoji samo mogućnost da je fajl defragmentiraniji.
#
# Slažem se, samo da ne bude u zabludi da će dobiti na brzini.
Ako je verovati nekim časopisima, diskovi pod FAT32 su, u globalu
gledano, brži od onih pod FAT16 za 3-5 %.
razno.672mmarkovic,
-> #671, pecanac> Ako je verovati nekim časopisima, diskovi pod FAT32 su, u
> globalu gledano, brži od onih pod FAT16 za 3-5 %.
Nema neke logike da FAT32 bude brži, osim ako se merenja odnose
na jako kratke fajlove. Na dugim fajlovima bi FAT16 trebalo da
bude brži... U svakom slučaju, 3-5% me ne može bitno ni usrećiti,
ni ražalostiti...
Uz poruku su dva FAQ-a o OSR2. Prvi je poslao banga, a drugi
je kompilacija poruka sa Sezama. Prebačeno u Word 97 format...
Na Sezamu (ovom) ima i novijih FAQ-ova o OSR2. Pronjuškajte
malo, zaboravio sam u kom su dir-u ;(
razno.673mmarkovic,
-> #671, pecanac
> Ako je verovati nekim časopisima, diskovi pod FAT32 su, u
> globalu gledano, brži od onih pod FAT16 za 3-5 %.
Nema neke logike da FAT32 bude brži, osim ako se merenja odnose
na jako kratke fajlove. Na dugim fajlovima bi FAT16 trebalo da
bude brži... U svakom slučaju, 3-5% me ne može bitno ni usrećiti,
ni ražalostiti...
Uz poruku su dva FAQ-a o OSR2. Prvi je poslao banga, a drugi
je kompilacija poruka sa Sezama. Prebačeno u Word 97 format...
Na Sezamu (ovom) ima i novijih FAQ-ova o OSR2. Pronjuškajte
malo, zaboravio sam u kom su dir-u ;(
osr2.arjrazno.674ognjen,
-> #654, pecanac)-> Ako imaš veliki disk (tj. particije veće od 530mb), tih 30mb
)-> viška za OS, ne znači ništa u odnosu na dobijen prostor
)-> uklanjanjem fat16.
Može li neko da objasni u pra reči prednost fat32 na velikim
diskovima?
razno.675ivke,
Da li neko ima font sa simbolima fonetske transkripcije (to su oni
hijeroglifi sto stoje iza reci u recnicima)?
razno.676nenad,
-> #674, ognjen> Može li neko da objasni u pra reči prednost fat32 na velikim
> diskovima?
veći FAT -> više klastera
više klastera -> manji klasteri
manji klasteri -> manji slack
manji slack -> manje se prostora gubi na alokaciji fajlova.
Mislim da ima i manu jer DOS ne može da koristi te particije.
Koliko ćeš da dobiješ možeš otprilike da izračunaš na osnovu
formule:
"broj fajlova na particiji" * "veličina klastera"/2
jer je ova druga stavka onoliko koliko prosečno gubiš na svakom
fajlu.
Po meni to je još jedna budževina, kao uostalom i prvi VFAT. Ako
je za prvi i postojalo opravdanje za zadržavanje kompatibilnosti
sa starim DOS-om, za korišćenje ovog novog nema velikog
opravdanja - osim što je verovatno lakše podržavati VFAT i VFAT32
u Windows-u nego VFAT i neki drugi IFS.
razno.677gmatic,
-> #676, nenad==> Mislim da ima i manu jer DOS ne moze da koristi te particije.
Koj? Stari (6.2) ili novi (7.0)? Novi moze sigurno jer jedan ortak
ima OSR2 i FAT32 radi OK. Doduse nisam bas video na delu ali on dosta
koristi dos stvari (igre) a nema bas neku strava masinu da ih pokrene
iz prozora (486dx5 133 i 16Mb).
razno.678darth.vader,
-> #673, mmarkovic>> Uz poruku su dva FAQ-a o OSR2. Prvi je poslao banga, a drugi
>> je kompilacija poruka sa Sezama. Prebaceno u Word 97 format...
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Lepo bogami... A koliko te placa MicroSoft ?
Sta sa nama koji nemamo Word 97 ili uopste neki Word 4 Win ?
Dajte ljudi, plain ASCII ako moze...
See ya, Darth :)
razno.679jevta,
Netterm 4.21
Nova instalaciona 32-bitna verzija telnet clienta.
nt32421.exerazno.680jevta,
Upgrade BIOSA za ASUS TX97 ploce. Verzija od Juna ove godine,
0106. Pre upotrebe ne muckati, vec vrrloo pazljivo procitati.
Ne snosim odgovornost za pogresnu primenu ovog programa!
x5.ziprazno.681mmarkovic,
-> #678, darth.vader> Dajte ljudi, plain ASCII ako moze...
Pa to je i bilo u ASCII-ju. Sve to ima ovde, nije to
ništa epohalno.
Ako imaš neku muku, pitaj!
razno.682darth.vader,
-> #681, mmarkovic>> Pa to je i bilo u ASCII-ju. Sve to ima ovde, nije to
>> nista epohalno.
Ma rece covek da je Word 97 document koliko sam ja shvatio, pa nisam hteo
da skidam isti.
See ya, Darth :)
razno.683calex,
-> #679, jevta> Netterm 4.21
> Nova instalaciona 32-bitna verzija telnet clienta.
Zar nije ta verzija još negde od sredine juna u diru?
razno.684jevta,
-> #683, calexJE> Zar nije ta verzija još negde od sredine juna u diru?
Pravo da ti kažem sada sam preturao po sopstvenom disku i
izgleda da j eto to iz sredine Juna. Sorry. Povuklo me što me (ne
znam što netscape (ili neki njegov satelit program) odvukao na
netterm stranicu, gde za ovaj netterm stoji veliko new. Izgleda da
dugo stoji ;)
razno.686mmarkovic,
-> #682, darth.vader> Ma rece covek da je Word 97 document koliko sam ja shvatio, pa
> nisam hteo da skidam isti.
Ja sam prebacio ASCII->.DOC, ali originalno je ili ASCII ili
poruke sa Net-a. Prema tome, sve to verovatno imaš.
razno.687pvlada,
Imam jedan problem, kada uzmem neki film na CD-u, i kada hoću da
ga pustim potrebno je 5-10min da učita film od jedno 150Mb, a
kada sam probao sa filmom od 650Mb nisam imao strpljenja da
čekam. Inače kada ga učita, posle radi sve bez problema. Od
hardvera imam 8x CD Teac, AMD K5 PR133, 16Mb RAM.
Da li zna neko zašto se ovo dešava i kako to da ispravim ?
Pozdrav Vlada
razno.688goxi,
Da li neko ima temu (naravno za PLUS!) vezanu za Majkl Dzordana???
razno.689darth.vader,
-> #687, pvlada>> hardvera imam 8x CD Teac, AMD K5 PR133, 16Mb RAM.
>> Da li zna neko zasto se ovo desava i kako to da ispravim ?
A graficka kartica ?
See ya, Darth :)
razno.690pvlada,
-> #689, darth.vader>A graficka kartica ?
Tseng Labs ET4000 :)
razno.691sigmund,
Radovan Software inc GmbH Co. Ltd. u saradnji sa Sigmund Frojdom
vam predstavlja ADD-IN za Norton Commander 5.0.
Fajlove iskopirajte u vas NC direktorijum i imacete podrsku za rad
sa nasim slovima u CP 852 i CP 1250.
Frojd...
nc1250.ziprazno.692pvlada,
Kada sam instalirao ponovo Win95 OSR2 zatekao me je ovaj
problem sa neverovatnim pištanjem svaki put kada ulazim
u Win, da li ne ko zna šta je ili ponovo da instaliram Norton
Utilities ?
Pozdrav Vlada
problem.ziprazno.693pvlada,
Da li neko zna za neki program pomoću koga se može od neke
slike napraviti ikonica za windows ?
Pozdrav Vlada
razno.694miskop,
-> #693, pvlada--> Da li neko zna za neki program pomoću koga se može od neke
--> slike napraviti ikonica za windows ?
Samo konvertuj sliku u BMP format, promeni veličinu u 32x32 i
na kraju joj promeni ekstenziju u ICO i to je to...
razno.695darth.vader,
-> #690, pvlada>> > A graficka kartica ?
>> Tseng Labs ET4000 :)
Cool, sa 1 Mb right ?
I reci mi kako idu filmovi na CD-u sa TSeng-om 4000 ? :)
See ya, Darth :)
razno.696pvlada,
-> #695, darth.vader> Cool, sa 1 Mb right ?
> I reci mi kako idu filmovi na CD-u sa TSeng-om 4000 ? :)
Axa :)
Filmovi rade dobro, ali imam problema da ih učitam (neznam da
li je to zbog grafičke). A problem je u tome da kada pustim neki
film sa CD-a (DAT format)od jedno 200Mb on nešto radi sa CD-om
jedno5-10min za koje vreme je comp blokiran (osim miša) i posle
kada završi onda je sve uredu, ali kada sam pokušao sa fajlom od
650Mb nisam imao strplenja da čekam pa sam prekinuo :)
Znaš možda zašto se ovo dešava ?
Zna li možda neko drugi zašto se to dešava ?
Pozdrav Vlada
razno.697calex,
- novo -
windows\disk\*.*
------------------
winima40.zip 280k WinImage v4.00: kopiranje disketa (podržava DMF) 32-bit
WINIMAGE-4.00<ASP>THE WINDOWS DMF DISK IMAGER
WinImage does all disk image operations under
Windows (WinNT,Win95,Win32s).
New: hard disk imaging,EXE image self-extractor,
Creates disk images from floppies, extract files from
images, make an empty image, inject files into it
and put the image on blank disk. Write DMF.
It opens CDROM ISO image file in read only,
compresses image files (ZIP compatible),
comments in image, drag files to explorer.
English version (foreign extention exists also)
razno.698darth.vader,
Hey pipl :)
Jel ima neko od prisutnih programce CD Tools, i ako ima, ne bi bilo lose
da mi baci na mail, ili bar ovde :)
10x in advance ;)
razno.699vector,
Da li postoji program koji omogucava 'konvertovanje' bilo kog Windows
fonta u odgovarajuci DOS font?
razno.700vector,
-> #698, darth.vader
;; Jel ima neko od prisutnih programce CD Tools, i ako ima, ne bi bilo lose
;; da mi baci na mail, ili bar ovde :)
Evo ti... ti $!@$@! sakupljacu virusa ;>>
cdt.exerazno.701darth.vader,
-> #696, pvlada>> Filmovi rade dobro, ali imam problema da ih ucitam (neznam da
>> li je to zbog graficke). A problem je u tome da kada pustim neki
>> film sa CD-a (DAT format)od jedno 200Mb on nesto radi sa CD-om
Pa ne verujem da je zbog graficke kartice...
To sto sam te pitao, bilo je samo zato sto i ja imam istu karticu,
pa me zanimalo da li filmovi pice normalno sa 1Mb na kartici...
BTW, nemam pojma zasto se toliko ucitava...
See ya, Darth :)
razno.702darth.vader,
-> #700, vector>> ;; Jel ima neko od prisutnih programce CD Tools, i ako ima, ne bi bilo
>> lose ;; da mi baci na mail, ili bar ovde :)
>> Evo ti... ti $!@$@! sakupljacu virusa ;>>
Zahvaljujem se darodavcu, nabavicu mu poster Zanardija za uzvrat ako me ne
bude mrzelo ;)))
See ya, Darth :)
razno.703ranx,
-> #658, mmarkovic> mislim da je OSR2 pouzdaniji i bolji, a FAT32 je sigurno budućnost.
A šta je sa CEE podrškom kod OSR2?
razno.704pecanac,
-> #703, ranx# A šta je sa CEE podrškom kod OSR2?
Ako misliš da li je ima - ima je. :)
razno.705mmarkovic,
-> #703, ranx> > mislim da je OSR2 pouzdaniji i bolji, a FAT32 je sigurno budućnost.
>
> A šta je sa CEE podrškom kod OSR2?
Imam instalirane tri tastature koje same menjaju font i raspored
na tastaturi. ( English (United States), Slovenian, Serbian )
Koliko znam, postoji i PEE OSR2. Ipak, bolje je da o ovome više
kaže neko drugi, ja i ne koristim baš mnogo ni ovu podrsku...
razno.706nobody,
u konfi igre/razno poruke 8.1040 & 8.1041 neka prochitaju
oni koje zanima Amiga emulacija...
operator/Linear dRAFT
razno.707drejk,
da li neko zna da prebaci igru sa c64 verzije (Disketne) na pc??
i kome bi mogao da se obratim za blize informacije...
razno.708supers,
-> #677, gmatic>> ==> Mislim da ima i manu jer DOS ne moze da koristi te particije.
>> Koj? Stari (6.2) ili novi (7.0)?
DOS 7.0 iz prvobitnog Windowsa 95 takođe ne vidi FAT32 particije OSR2.
razno.709milosh.zorica,
evo mog malog utils pack-a sam sam ga napisao
m-utils.rarrazno.710calex,
Još samo Dos Navigator ne radi sa LFN. :( Ova alpha verzija
novog Volkov Commandera bi trebalo da pokaže kako će to da izgleda
uskoro, za sada mnogo toga ne radi ali ipak može da se proba.
- novo -
dos\utils\*.*
------------------
vc49901a.zip 68k Volkov Commander v4.99.01 alpha: odličan NC klon
VC version 4.99.01 alpha File shell that is a
DOS program, but it supports a lot of
features of Windows 95 and OS/2. Supports: -
Descriptions - Archives - SVGA video modes -
EMS, XMS and disk swapping - Long file names
of Windows 95 - OS/2 extended attributes
Changes in version 4.99.01 alpha
- Ctlr-F9 is not displayed in KeyBar
- Tabs in descriptions are displayed as ASCII character 09h
- Enter tried to execute files without extension if there is no
VC.EXT in the current directory
- Can't read empty disks under Windows 95
- Errors reading extended attributes from NT server (reading
panels, copy, change attributes)
- Now all files are displayed if custom filter is a blank line
- Can't move not empty directories from NT setver
- Hidden files are marked with '░' in long names mode
- Error reading root directory of NFS drive mounted under OS/2
- 'Mouse options' and 'Zoom options' in Interface dislog box was
swapped
- Don't work Enter and Ctrl-Enter on key pad
- New descriptions are created with the same name and attributes
as source description file
- VC beeped when deletes description file and all files which
are contained in this description file
- VC created description file when deletes it and one or more
files which are contained in this description file
- VC stops when run from OS/2 session and current path is
illegal (for example C:\.NAME) for DOS session
- VC stops when try to enter to directory on server with
'no access' permissions
- VC stops when reading directory under Windows 95 which was
deleted from another session
- Date and time of some subdirectories in archives are displayed
incorrectly
- Date and time of directory entry .. in archives are displayed
incorrectly
- External viewer is executed when call external editor
- VC stops when reads directories with great number of files
(for example 5000 files)
- VC stops when reads directories of archives with great number
of files (for example 5000 files)
- Incorrect unsorted order of files when reading archives by
external program
- Added switch '\' in format of archive parser line (VCARCH.EXT)
- Error reading archives with invalid parser line
- Incorrect value of macros !, !.!, %, %.% when running external
viewer or editor with file from archive
- Incorrect value of macros ! and % for files with more then one
points
- Temporary file was not removed arter viewing or editing this
file from archive by external utility
- When option 'Offlines' in Filter is switched off, directories
in archives and directories with calculated size are not
displayed
- VC does not release time slices in windowed DOS sessions under
OS/2
- Screen saver does not work under DOS and Windows 95
- Mouse cursor is blinked under DOS and Windows 95
- Error if delete archive which was opened in panel
- Search external viewers and editors by environment variable
PATH
- Incorrect searching text in 'Search' dialog box of internal
viewer
- Added command line switches /VESA and /noVESA
- Shadow is not displayed under pull down menus Left and Right
- Function 'Select group' works as Shift-Gray+ and function
'Invert group' works as Shift-Gray* if they were called from
pull-down menu
- Added Ctrl-Gray+, Ctrl-Gray- and Ctrl-Gray* hot keys to select,
unselect and invert all files or all files and directories
- ^C is displayed when Ctrl-C keystroke is pressed
- Descriptions of files with mixed case were displayed as
offlines
- VC stops or works incorrectly when only 150 Kbytes memory free
razno.712chill,
Koji je najbolji txt editor (ali da što više liči na onaj iz Dos Navigatora)?
Ako ga nema u diru, okačite...
razno.713bokili,
Hitno potreban fajl:MSVCIRT.DLL
UNAPRED ZAHVALAN.!!!!!
razno.714vector,
-> #699, vector
Ů▀Ţ Da li postoji program koji omogucava 'konvertovanje' bilo kog Windows
Ů▀Ţ fonta u odgovarajuci DOS font?
Da li postoji DOS editor Windows fontova?
razno.715jevta,
Start menu changer. Freeware.
Zgodno programce pomocu koga se jednostavno stavlja drugi
petoslovni tekst u start menu i menja se ikona. Dakle, umesto start
može da piše bilo koji tekst dužine 5 slova.
start116.ziprazno.716kupinar,
-> #714, vector> Da li postoji DOS editor Windows fontova?
Kojih Win fontova. Ako je u pitanju TTF onda je to radio
TIPOTEK koji je napisao Milan Velimirovic. Radi pod DOS-om.
Cini mi se da je demo negde u dir-u. Ako ga nema mogu da ga
potrazim.
Pozdrav Tdjerdj
razno.717vule.,
-> #715, jevta│ Zgodno programce pomocu koga se jednostavno stavlja drugi
│ petoslovni tekst u start menu i menja se ikona. Dakle, umesto
│ start može da piše bilo koji tekst dužine 5 slova.
└────────────────────────────────────────────────────────────────
A jel si ti cuo za Win Hack ?
razno.718pvlada,
-> #717, vule.> A jel si ti cuo za Win Hack ?
Pa ja imam Win Hack v.2.0, ali nemam registraciju pa će mi za neki dan postati
neupotrebljiv ;(
Prošli put kada sam ga istalirao, i hteo da Un-Instaliram pa ponovo instaliram
opet nije mogao da radi jer kaže da mi je istekao period korišćenja
neregistrvane
verzije, pa sam morao da se mali zezam sa Regystry Editor-om, dok nisam
pobrisao
neke stvarčice i ponovo instalirao, ali mi ponovo ističe, a mrzi me da ga
ponovo
instaliram :(
Pozdrav Vlada
razno.719vector,
-> #716, kupinar
Ů▀Ţ Kojih Win fontova. Ako je u pitanju TTF onda je to radio
Ů▀Ţ TIPOTEK koji je napisao Milan Velimirovic. Radi pod DOS-om.
Ů▀Ţ Cini mi se da je demo negde u dir-u. Ako ga nema mogu da ga
Ů▀Ţ potrazim.
Da, mislio sam na .ttf fontove. Probacu da nadjem taj TIPOTEK u
Sezamovim direktorijumima. Thanx za info.
razno.720johnnya,
-> #715, jevta >> Zgodno programce pomocu koga se jednostavno stavlja drugi
>> petoslovni tekst u start menu i menja se ikona. Dakle, umesto start
I ZA TO "ČUDO", PROGRAM TREBA DA BUDE 150 Kb ?!?!?
Kada se setim šta su sve pravili za Spectrum, a sve max. 40 Kb...
razno.721miskop,
-> #718, pvlada--> Pa ja imam Win Hack v.2.0, ali nemam registraciju pa će mi za neki dan
--> postati neupotrebljiv ;(
Ja imam v.2.02, a i registraciju, pa ako nekome treba...
razno.723jevta,
-> #717, vule.> A jel si ti cuo za Win Hack ?
Jesam , a što pitaš. Usput, nauči me kako da iz winhacka
promenim ikonu u start meniju.
razno.724ivke,
Potreban TTF font italic, koji bi odgovarao Arial-u ali da nije
samo iskošeni Arial već nešto kao ona 'polu pisana' slova u
knjigama i udžbenicima, što jasniji ali opet italic..
Ljigavo stvorenje koje samo nešto traži a retko kad daje
razno.725miskop,
-> #718, pvlada--> Pa ja imam Win Hack v.2.0, ali nemam registraciju pa će mi za neki dan
--> postati neupotrebljiv ;(
Evo da okačim verziju 2.02...
Znači:
***************************
* WinHacker 95 v.2.02 *
***************************
P.S. Ko želi ser #, zna se, mail me... :)
wh202.ziprazno.726calex,
Kad sam već počeo sa Volkov Commanderom, poslednje verzije nose
oznake 4.01 (zvanična) i 4.99.02 alpha.
- novo -
dos\utils\*.*
------------------
vc401sw.zip 94k Volkov Commander v4.01: mali i odličan NC klon
Changes in version 4.01 shareware
- The character in upper left corner was a blank in EGA-lines
mode.
- The list of support sites in REGISTER.DOC was changed.
Changes in version 4.00 shareware
- Autorepeat for Ins key.
- All files are opened in Deny None mode for reading. If access
is denied then trying to open in Compatibility mode.
- Small impovement in copying: long files are copied faster.
- Fixed problem in copying subdirectories on some networks.
- Fixed uncompatibility which prevented moving files from
network drives.
- Ctrl-F6 sets name of highlited file or subdirectory as default
target name to edit.
- Fixed error in deleting of not empty subdirectories under
Windows NT.
- Removed supporting of NC.MNU files as local user menus.
- Items 'Send files', 'Send/Receive mail', 'Commander mail' are
removed from the pull-down menu.
- Size of file up to 4 Gbytes is shown correctly in the internal
viewer.
- While saving file in the Editor, set attributes error is
ignored.
- Fixed error in scanning directory tree when the root directory
is unaccessable.
- Fixed error in File Find by contents. The field 'Containing'
is treated now as text string. Previously it was treated also
as hexadecimal sequence in some cases.
- CD-ROM drives now excluded from searching when *: has been
specified to find files on all fixed drives.
- Fixed error in Find File. Find buffer overlaped next memory
control block if too many files were found.
- Fixed error in TSR manager. There were string operations with
undefined direction flag in INT 21h AH=49h handler.
- Critical error handler was changed. Some error messages were
added.
- Extra processor time is given to other tasks while running
under Windows.
- When COMMAND.COM is not found, all attempts to retry were
unsuccessful. This problem is corrected.
- Added option 'Show logical drive B:' in VCSETUP program. It
enables or disables appearance of letter 'B' in Change Drive
dialog box on PCs with one floppy drive.
- While trying to set the 'Auto change dir delay time' to 1.00
in VCSETUP the computer crashed.
- Some items in color setup of VCSETUP program were mixed.
- Added help in VCSETUP program.
- Some errors in the Help are corrected.
- Added english documentation VCINFO.DOC and VCNEWS.DOC.
razno.727calex,
- novo -
dos\utils\*.*
------------------
vc49902a.zip 72k Volkov Commander v4.99.02 alpha: odličan NC klon
VC version 4.99.02 alpha
File shell that is a DOS program,
but it supports a lot of features
of Windows 95 and OS/2.
Supports:
- Descriptions
- Archives
- SVGA video modes
- EMS, XMS and disk swapping
- Long file names of Windows 95
- OS/2 extended attributes
History of Changes
The Volkov Commander versions 4.99.00 - 4.99.02
- Fixed bugs
+ New features
* Changes
Changes in version 4.99.02 alpha (05-Aug-1997)
- Can't copy, move, delete and calculate size of not empty
subdirectory, if both panels are in Brief and Long names mode
and width of columns with files are 12 characters
- Long path in command prompt overlaps key bar
+ Some input lines in dialog boxes now are longer than 64
characters and can be scrolled left or right
- First symbol in 'Auto change directory time delay' field of
'Panel options' is ignored
- Lines of description files containing symbols those can't be
in file names are displayed as offline files
- Random strings are appeared at the top of history window when
history buffer is full
+ Symbol '+' as first character of description line means
continuation of the description
- Trying to enter to the directory longer than 64 characters
causes closing task under Windows 95
- Current path and path in title line of file panel sometimes is
displayed in short form
- Function 'Directory sizes' resorts subdirectories when panel
is sorted by size, but cursor bar stays on previous position
- If directories in file panel were sorted by size and sizes of
directoties were calculated using Ins key then trying to set
sort order by size does not resorts directories
- Searched substring in hexadecimal viewer is highlighted by
wrong colors
- Switching to another text video mode with higher resolution
causes a crash when there is not enough momory to increase the
size of intrnal video buffer
- Some external viewers and editors change video mode that
violates representation of text on the screen if this viewer
or editor is placed in VCVIEW.EXT or VCEDIT.EXT file in the
following format: EXT: VIEWER.EXE
+ Video mode is restored after executing programs from VC.EXT,
VCVIEW.EXT and VCEDIT.EXT files
- Menu 'Files' is highlighted in menu bar instead of 'Commands'
when changing volume label and menu bar is swithed on
- Renaming file to itself under DOS causes following dialog:
'File already exists. Overwrite/All/Append/Skip/Cancel'
- Multiple switching panel between Tree and file list or Info
causes strange behaviour or crash of program
- If one file is present in description more then one time and
file with such name exists on a disk, first description
belongs to this file, other descriptions are displayed as
offlines. Trying to copy, move, rename, delete or change
attributes of those offline files make action on real file
- Incorrect date is set when copying a directory and incorrect
date is displayed when changing attributes of a directory
under Windows 95
+ It is possible to copy, move or rename offline files
- Pressing End or Ctrl-PgDn in internal viewer after loading
file with size 16-32 Kbytes causes empty screen and strange
behaviour when press PgUp and PgDn keys
- Copying of file with fully uppercased name creates target file
with lowercased name under Windows 95
- Part of menu bar stays on the screen when switching menu bar
off and one of panels is switched off
- Files of archives which have \, .\, ..\, C: at the beginning
of file names are not displayed
+ The most of input lines in dialog boxes have local history
which can be accessed by pressing Ctrl-E and Ctrl-X keystrokes
* New description files were created with the same attributes as
source description files. Now new description files are
created without read-only attribute even if source description
files have this attribute
- Error copying or moving files to or from drive X: when
archiver X1 is defined in VCARCH.EXT file to support archives
with extension .X
- Deleting the directory of mounted under Windows 95 disk of
Windows NT Server which is displayed in inative panel leaves
path of this panel the same
- When copying directories to remote disk of Windows NT Server
created directories sometimes have incorrect attributes
+ Ctrl-Enter, Ctrl-[ and Ctrl-] keystrokes pressed in input
lines of dialog boxes make the same actions as in command line
* When copying or renaming/moving single file or directory path
and name of this file or directory were substituted as default
target. Now only path is substituted
- Contents of the panels are not refreshed after saving settings
* Pressing Ctrl-\ keystroke causes cursor bar is put on
directory which was current before
* Left part of long name was displayed in mini status line. Now
right part is diplayed
- Copying of moving directory into itself causes recursion
- The following conditions cause crash: inactive panel contains
tree of directories, floppy disk is not inserted in drive A:,
type 'A:' in command line and press Enter
- When directory for temporary files is displayed on a panel
temporary file is appeared on this panel after viewing file
from archive
razno.728murphy,
Da li je nekom poznato zasto BT fontovi ne rade ne u jednom
programu pod NT-om sem u Office-u?
Da li postoji resenje?
Podrazumeva se da je instalirana latinicna strana (croatian)
Please help!
razno.729space.ace,
-> #720, johnnya> I ZA TO "ČUDO", PROGRAM TREBA DA BUDE 150 Kb ?!?!?
> Kada se setim šta su sve pravili za Spectrum, a sve max. 40 Kb...
Što li mi se sad mota po glavi ona reklama za MS-ov C++, kada reklamer
kaže:"...eto, napisali smo 'hello world' program sa samo 6 hiljada
linija koda..." ;)
razno.730nobody,
Dakle...
Interesuje me na koji nachin da promenim ikone za drajvove, ikone
za foldere & slicne system ikone pod W95...
Thanx!
operator/Linear dRAFT
razno.731miskop,
-> #730, nobody--> Interesuje me na koji nachin da promenim ikone za drajvove, ikone
--> za foldere & slicne system ikone pod W95...
Tvoje probleme će rešiti WinHacker 95...
razno.732gmatic,
-> #724, ivkeTreba mi Quake font. Bio je ovde vec okacen davno (pre vise od mesec dana)
pa moze i pointer.
Hvala.
razno.733sasab,
-> #728, murphy> Da li je nekom poznato zasto BT fontovi ne rade ne u jednom
> programu pod NT-om sem u Office-u?
Skini BFIX (autor bojans@sezam.co.yu) sa Sezama i kazaće ti se samo.
razno.734spantic,
-> #710, calex> Još samo Dos Navigator ne radi sa LFN. :( Ova alpha verzija
Da li to znači da postoji List koji radi sa LFN?
razno.735chill,
Buljite u centar spirale na ekranu oko jednog minuta,
onda probajte da pročitate nešto što vam je od očiju
udaljeno jedan do dva metra... Pfff, bezveze... :)
Čemu ovo služi?!... A uz to, i ne radi! :)
mindwarp.arjrazno.736emajsijuen,
-> #709, milosh.zorica
Mi>> evo mog malog utils pack-a sam sam ga napisao
"Utils" ???
Od pet "korisnih" programa, 2 uopste ni ne rade. Ostale programe bolje da nisam
ni startovao. U najboljem slucaju, kompjuter posle startovanja ovih "korisnih"
programa, ostaje zablokiran i mora da se resetuje.
Moram priznati da je 'crtanje' jedan od najboljih programa za crtanje koji
sam ikad video. Opcije 'save' i 'load' su mi mnogo koristile... ;)
Dobro, ni za musicbox se ne moze reci da zaostaje... Najvise su mi se dopale
one ugradjene bolesne melodije. Te 'smrtonosne' melodije nemogu ni da se
prekinu... Posto nameravam da komponujem melodije pomocu ovog programa,
molio bih te da mi malo pojasnis kako se to u programu radi... :)
I na kraju komanda choice iz dos-a moze sasvim lepo da zameni startup...
Shvati ovo kao prijateljsku kritiku...
P.S. Kako se uopste ovi programi gase ? Alt-Ctrl-Del ?
razno.737firus,
-> #736, emajsijuen> Moram priznati da je 'crtanje' jedan od najboljih programa za
> crtanje koji sam ikad video. Opcije 'save' i 'load' su mi mnogo
Ja čak nisam uspeo ni da pokrenem kursor.
> melodije nemogu ni da se prekinu... Posto nameravam da
> komponujem melodije pomocu ovog programa, molio bih te da mi
> malo pojasnis kako se to u programu radi... :)
Izgleda da su fi i ti redom frekvencije i trajanja nota
koje treba odsvirati.
> Shvati ovo kao prijateljsku kritiku...
Jeste to prijateljska kritika, al' što bre prenese
poruku u viceve. Stvarno nemaš srca. ;)
Svako od nas je u prvim danima programiranja pravio
bljuvotine, ali tako se počinje. Neka radi, mlad je (prema slici
koju je ostavio u CHAT-u, pravi klinac), neka pita ako mu nešto
nije jasno, neka proučava tudje sorseve i rezultati će sami doći.
BTW, možda ne bi bilo loše da promeni i kompajler. ;)
-----
APSS - Akcija protiv sektašenja na SEZAM-u
razno.738zeljkoj,
-> #737, firus> BTW, možda ne bi bilo loše da promeni i kompajler. ;)
Zašto!? U pitanju je Microsoft BASIC, pretpostavljam poslednja verzija (7.1).
Imaš li uopšte predstavu šta sve ovaj kompajler poseduje i šta može da uradi?
U vreme kada je nastao (1990.), je bio jedan od najmodernijih i najmoćnijih
kompajlera za real-mode DOS. (A mogao je da pravi i native OS/2 protected
mode programe). Što se BASIC-a tiče, ostao je to do danas (Oni šareni Windows
BASICi su nažalost obični interpreteri, glomazni i spoooori).
U onih desetak MB biblioteka koje su išle uz njega, postojale su funkcije i
procedure za kompletan korisnički interfejs, rad sa mišem, baze podataka,
matematiku...
E sad, ako je neko totalni početnik i ne zna da iskoristi ni delić tih
mogućnosti, za to nije kriv kompajler.
Što se sekti tiče, tu te manje-više podržavam, ali Microsoft Quick BASIC
Extended Professional Development System (kako glasi puno ime proizvoda)
mi ne diraj. ;)
Autoru onih programa poručujem sledeće:
1. Da pogleda kako se koriste ON ERROR i ERR za 'presretanje' grešaka, kako
bi izbegao onu 'file not found' poruku ako se u komandnoj liniji ne navede
odgovarajući parametar. Za početak bi i jedno
IF LTRIM$(COMMAND$) = "" THEN
PRINT "Morate navesti parametre"
SYSTEM 1
END IF
bilo dovoljno.
2. Da programi ispisuju kratko uputstvo za upotrebu. U onom prg. za crtanje
nisam uspeo da pomerim kursor ('ajde što nije reagovao na miša, ali nije ni
na strelice na tastaturi). Jedino uspeh da provalim da se izlazi sa 'q'. :))
3. Nema smisla slati programe koji su dosta lošiji od drugih koji rade isti
posao. Mislim, pisao sam i ja nekada programe za crtanje u BASIC-u, ali čisto
onako, 'za svoju dušu' - kome bi inače mogli da koriste?
4. Treba čitati HELP. U onih nekoliko megabajta HLP fajlova što idu uz MS
BASIC,
naći ćeš sve što bi te moglo zanimati - uz svaku naredbu ide kratak opis, pa
malo duže objašnjenje, pa kompletan program koji ilustruje njenu upotrebu -
njega odmah možeš da cut&pastuješ i izvršiš.
5. Pažljivo prouči fajlove koji se nalaze u SRC direktorijumu - iz njih se može
mnogo naučiti!
6. Ako nešto nije jasno, tu je konf PCPROG, tema basic - svi ćemo ti vrlo
rado pomoći.
razno.739emajsijuen,
-> #738, zeljkojZe>> 2. Da programi ispisuju kratko uputstvo za upotrebu. U onom prg. za
Ze>> crtanje nisam uspeo da pomerim kursor ('ajde sto nije reagovao na misa,
Ze>> ali nije ni na strelice na tastaturi). Jedino uspeh da provalim da
Ze>> se izlazi sa 'q'. :))
Ukljuci NUM LOCK pa koristi strelice na numerickoj tastaturi :)
razno.740firus,
-> #738, zeljkoj
>> BTW, možda ne bi bilo loše da promeni i kompajler. ;)
>
> Zašto!? U pitanju je Microsoft BASIC, pretpostavljam poslednja
> verzija (7.1). Imaš li uopšte predstavu šta sve ovaj kompajler
> poseduje i šta može da uradi? U vreme kada je nastao (1990.),
Ah, počinio sam glupu grešku. Hteo sam da kažem da
promeni programski jezik koji koristi (samim tim i kompajler).
Pošto je početnik, ima zdravijih stvari od BASIC-a, ako planira
da se ozbiljnije bavi programiranjem. Za *učenje* (ponavljam,
učenje) programiranja je daleko pogodniji Pascal (ne, ja ne
*volim* Pascal, daleko više volim i koristim C(++)). A zašto
Pascal?! Zato što će se sa njime susretati svuda - od srednje
škole, preko fakulteta, opšte je prihvaćen kao naslednik
ALGOL-a za prikaz algoritama, mali je i čist jezik u kome su
tipovi podataka i programske strukture prilično jasne, a još
ako koristi bar Turbo Pascal v5.5 može da nauči i osnove
objektnog programiranja.
BTW, BASIC ne koristim, a još manje kompajlere MalogMekanog
- ima mnogo zdravijih kompajlera.
P.S. Eventualne replike preusmeri u PCPROG (da bi usrećili
moderatore).
razno.741milosh.zorica,
-> #736, emajsijuenona dva rade al užasno sporo prekid rada je jedino moguć sa
alt-ctrl-del.
za crtanje mi je drago što ti se sviđa.
music box komponuje tako što u f1... služi za unos frekvencije a
t1... služi za unos trajanja note.
eto ti sve mudrosti
razno.742pvlada,
Imam jedan problem sa puštanjem dat filmova.
Stvar je u tome što kada kliknem na film od jedno 150Mb on počne da nešto
radi sa CD-om jedno 5min i tek posle toga učita film i onda radi bez problema,
ali dok ga učitava tih 5min kompjuter je blokiran, jedino mogu da pomeram
miša i reaguje na Alt+Ctrl+Delete. Kada sam probao sa filmom od 650Mb nisam
imao strpljenja da čekam da vidim koliko će da učitava. Ako neko može da mi
pomogne, da mi kaže zašto mi ovoliko učitava i kako da to sprečim bio bi mu
zahvalan ;)
Pozdrav Vlada
razno.744ranx,
-> #724, ivke> samo iskošeni Arial već nešto kao ona 'polu pisana' slova u
> knjigama i udžbenicima, što jasniji ali opet italic..
Font Arial, po definiciji (kao kopija Helvetica-e) nema klasičan italic, već
samo iskošenu verziju (u PostScript terminologiji pravilno nazvanu Oblique).
razno.745zstojkovic,
HELP!
Prijatelju kome je hitno bio potreban drajver za 4L pod 95 icom
sam instalirao drajver za 3.1x jer u tom trenutku nista drugo nisam
mogao da uradim. Drajver sada fino radi, ali je program koji instalira
drajver nabacio neku glupost i sada 95-ica javlja pri dizanju da se
poziva neki pogresni DLL (tako nesto). Da li neko zna sta da mu
radim, kako se ne bi pojavljivala ova poruka.
razno.746sigmund,
-> #745, zstojkovic║ Prijatelju kome je hitno bio potreban drajver za 4L pod 95 icom
║ sam instalirao drajver za 3.1x jer u tom trenutku nista drugo nisam
║ mogao da uradim. Drajver sada fino radi, ali je program koji instalira
║ drajver nabacio neku glupost i sada 95-ica javlja pri dizanju da se
║ poziva neki pogresni DLL (tako nesto). Da li neko zna sta da mu
║ radim, kako se ne bi pojavljivala ova poruka.
╚═══════════════════════════════════════
Verovatno ti javlja da verzija nekog .DLL fajla nije odgovarajuća.
To možeš da rešiš na tri načina:
1. Startuj regedit i traži u Registry-u ime tog fajla. Trebao bi da ga
nađeš u odeljku 'CheckVerDLL' (ili tako nekako - uglavnom W95
proverava verziju tog fajla kod startovanja). Obriši tu proveru.
Sledeći put W95 neće proveravati verziju tog fajla. (to baš i nije
preporučljivo - neki programi možda neće raditi)
2. Zameni kritični fajl originalnim koji se dobija uz W95.
3. Obriši stare i instaliraj originalne W95 drajvere (preporučljivo).
cu Frojd.
razno.747pvlada,
Jednom mom drugu su potrebni drajveri za sledeću grafičku:
Avance Logic 2302/1300 PCI
pa ako neko zna gde mogu da se nabave ili ako neko može da ih
pošalje bio bih mu zahvalan ;)
Pozdrav Vlada
P.S. Znam da ima na Pro-u, ali nemam pristup ;)
razno.748saint,
-> #747, pvlada=> Jednom mom drugu su potrebni drajveri za sledecu graficku:
=>
=> Avance Logic 2302/1300 PCI
Posto i ja imam odlicni Avance Logic 2302/1300 PCI
Imam i drajvere ali ne znam koji ti trebaju
oces li obicne ili DirectX 2.0
Pozdrav
razno.749vector,
Kako izmeniti default sistemski font (system) u Windowsu 3.1?
razno.750vector,
Ima li neko drajvere za SB32 PnP?
razno.751johnnya,
-> #745, zstojkovic >> poziva neki pogresni DLL (tako nesto). Da li neko zna sta da mu
>> radim, kako se ne bi pojavljivala ova poruka.
Edituj WIN.INI i pogledaj da li je u sekciju [windows]
ubačeno nešto poput :
load=status.exe
ubaci ; na početku te linije, restartuj win i vidi šta će
da bude (drajver bi trebao i dalje da radi normalno)
PS
Da li si pogledao StartUp foleder, možda se i odatle startuje... ?
razno.753pvlada,
-> #748, saint> oces li obicne ili DirectX 2.0
Pa poželjno je, ako može i jedno i drugo ;)
Pozdrav Vlada
razno.754saint,
-> #753, pvlada=> Pa pozeljno je, ako moze i jedno i drugo ;)
Evo stizu
Prvo Direct X
razno.755saint,
-> #753, pvlada
AVANCE DIRECT X 2.0
razno.756saint,
-> #753, pvlada
AVANCE LOGIC
razno.757bcvetkovic,
-> #754, saintA gde su?
razno.758miskop,
The new group founded, called "crack".
To get in, send mail to "saint".
Description: Serial Numbers, Cracks, etc.
razno.759epson,
-> #758, miskop
│ To get in, send mail to "saint".
└─────────────────────────────────────────────────
:>>>>>>>>>>>> Teeeššškkkooo vvaaamaaaa :>>>>>>>>>>>>>
razno.760saint,
-> #759, epson=> :>>>>>>>>>>>> Teeessskkkooo vvaaamaaaa :>>>>>>>>>>>>>
STO
razno.761brka,
Evo jednog domaceg text editora (ne znam ko je pisao program) koji
ne izgleda lose - skinuto sa Imtel BBS-a (Shareware).
nasedit.arj