PCUTIL.4

22 Aug 1995 - 23 Dec 1999

Topics

  1. setup (58)
  2. memory.mgr (62)
  3. disk.soft (338)
  4. disk.cache (14)
  5. arhiveri (350)
  6. virusi (757)
  7. grafika (1123)
  8. tools (902)
  9. razno (1585)
  10. van.conf (24)
  11. zvuk (3150)
  12. unknown (3)

Messages - razno

razno.657 dr.iivan, -> #651, supers
> >> Pitanje: Koliko zauzima Win95, a koliko Win97 (prosirena 95) ? > >> Koliko iznosi ta razlika i da li se isplati ? U oba slucaja je u > >> pitanju typical instalacija. > > Zasto si zapeo za Typical instalaciju? Osim ukoliko pitas za nekoga > ko ce sam & neupucen morati to da instalira... Advanced retko ko instalira, typical uglavnom svi. Ukoliko negde vidim neko zgodno programce u okviru Win, da ne bi zalio sto ga nisam instalirao, odmah instaliram typical i gotovo. Mislim da i nije neka razlika u prostoru na disku. > Za one kojima je mesto na disku veliki problem, Win95 OSR2 pruza brojne Mesto na disku mi i nije neki problem, bar kada se radi o 30mb. Hard mi je 1.7 gb, a nisam ga delio na particije. Kada sam pitao da li se tih 30mb isplati, hteo sam da saznam u cemu je razlika, ima li nekih (znatnih) poboljsanja, cisto informacije radi. Mesta na disku mi nije bilo zao. > blagodeti... Hardovi manji od 512MB mogu da se particionisu komandom > FDISK /FPRMT pa ce na njima proraditi FAT32. Potom komandom format /z:1 Da li si mislio da se samo hardovi < od 512mb mogu particionisati na fat32 ili si to rekao u smislu predloga? > moze da se dobije cluster od 512 bajtova sto fantasticno smanjuje > rasipanje prostora na disku. Jedino ne znam koliko je pouzdano ;) Da li znas POUZDANO da li to smanjivanje clustera donosi jos nesto, utice na jos nesto osim da daje pozitivan efekat kod prostora na disku!? Zna li neko drugi koliko je to pouzdano ? Zelim da sredim disk jednom za duze vreme i to pouzdano, bice vrednih podataka na njemu.
razno.658 mmarkovic, -> #657, dr.iivan
> Da li znas POUZDANO da li to smanjivanje clustera donosi jos > nesto, utice na jos nesto osim da daje pozitivan efekat kod > prostora na disku!? Slack je manji, ali FAT32 je sigurno sporiji od FAT16 zbog većeg broja clustera. Bez obzira na to (razlike u brzini su neprimetne), mislim da je OSR2 pouzdaniji i bolji, a FAT32 je sigurno budućnost. Moj savet: instaliraj obavezno!
razno.659 pecanac, -> #655, supers
#>> Glavna prednost (po meni) w95-osr2 (to je beta verzija još uvek) # # Nije, isporučuje se preinstalirana na mašine najuglednijih marki. # Jedan Sezamovac se pohvalio da mu je dopao šaka čak i OSR2 PEE # na nekim IBM mašinama. OK, može da bidne, ali govorim o tome šta kod nas ima, šta se troši. Čovek je pitao šta da instalira, a ne šta postoji tamo negde. :)
razno.660 supers, -> #657, dr.iivan
>> Mesto na disku mi i nije neki problem, bar kada se radi o 30mb. >> Hard mi je 1.7 gb, a nisam ga delio na particije. Kada sam pitao da >> li se tih 30mb isplati, hteo sam da saznam u cemu je razlika, Upravo zbog toga što ti je particija toliko velika treba da instaliraš Win95 OSR2 sa FAT32, jer ćeš u protivnom imati stravične gubitke u prostoru, cluster bi pod starim Winom bio 32K, što znači da bi 5 fajlova od 1K zauzimalo 160K. >>> FDISK /FPRMT pa ce na njima proraditi FAT32. Potom komandom format /z:1 >> Da li si mislio da se samo hardovi < od 512mb mogu particionisati >> na fat32 ili si to rekao u smislu predloga? Ne, kod diskova većih od 512M Windows automatski nudi formatiranje na FAT32, a ovo što sam opisivao je trik kako to postići na manjim diskovima. Ja sam imao utisak da je tvoj disk 210M ili manji jer se ovoliko prenemažeš zbog jebenih 30M razlike u instalaciji ;) >> Da li znas POUZDANO da li to smanjivanje clustera donosi jos nesto, >> utice na jos nesto osim da daje pozitivan efekat kod prostora na disku!? Ako ti je bitna pouzdanost i pošto imaš veliki disk, po defaultu je veličina clustera 4K, što je sasvim dobro pa neka tako i ostane.
razno.661 dr.iivan, -> #658, mmarkovic
> Slack je manji, ali FAT32 je sigurno sporiji od FAT16 zbog > veceg broja clustera. Bez obzira na to (razlike u brzini su > neprimetne), mislim da je OSR2 pouzdaniji i bolji, a FAT32 je sigurno > buducnost. > Moj savet: instaliraj obavezno! Zahvaljujem.
razno.662 zlaya, -> #655, supers
- >> Glavna prednost (po meni) w95-osr2 (to je beta verzija još - uvek) - - Nije, isporučuje se preinstalirana na mašine najuglednijih - marki. Jedan Sezamovac se pohvalio da mu je dopao šaka čak i - OSR2 PEE na nekim IBM mašinama. A od koje je firme dobio taj IBM računar, i koji model ako nije tajna?
razno.663 dr.iivan, -> #660, supers
> Upravo zbog toga sto ti je particija toliko velika treba da instaliras > Win95 OSR2 sa FAT32, jer ces u protivnom imati stravicne gubitke u > prostoru, cluster bi pod starim Winom bio 32K, sto znaci da bi 5 fajlova > od 1K zauzimalo 160K. 32K ? Nesto mi to mnogo. Da nije manje? > diskovima. Ja sam imao utisak da je tvoj disk 210M ili manji jer se > ovoliko prenemazes zbog jebenih 30M razlike u instalaciji ;) Ma jok. Kao sto rekoh, pitao sam da bi saznao prednosti 97ice :) Mada, i sad mi se smese problemi sa prostorom. Izgleda da sto vise prostora na disku imas, vise ti treba jos. > >> Da li znas POUZDANO da li to smanjivanje clustera donosi jos nesto, > >> utice na jos nesto osim da daje pozitivan efekat kod prostora na disku!? > > Ako ti je bitna pouzdanost i posto imas veliki disk, po defaultu je > velicina clustera 4K, sto je sasvim dobro pa neka tako i ostane. Sad te ne razumem. Mislis pri instaliranju 97 default velicina clustera je 4K ? Ako je tako, znaci da bi morao da ga instaliram. Mada, i tih 4K mi se cini da je mnogo. Da nije manje? ;)
razno.664 nenad, -> #658, mmarkovic
> Slack je manji, ali FAT32 je sigurno sporiji od FAT16 zbog > većeg broja clustera. Sporiji je koliko je veći disk ili particija sporija od manjeg. Razlike bi morale biti samo teorijske, I jedan i drugi FAT sadrže pointere na sledeće klastere koji pripadaju fajlu, znači postoji samo mogućnost da je fajl defragmentiraniji. > Bez obzira na to (razlike u brzini su > neprimetne), mislim da je OSR2 pouzdaniji i bolji, a FAT32 je > sigurno budućnost. Budućnost dok im nešto drugo ne padne na pamet. MS već sada kaže da je ovo zadnja verzija Windows-a 95, a za dve godine ćete opet da menjate operativni sistem. :)
razno.665 stameni, -> #663, dr.iivan
>> 32K ? Nesto mi to mnogo. Da nije manje? Veličina clustera zavisi od veličine particije.
razno.666 zormi, -> #663, dr.iivan
*> prostoru, cluster bi pod starim Winom bio 32K, sto znaci da bi 5 fajlova *> od 1K zauzimalo 160K. * * 32K ? Nesto mi to mnogo. Pokazivači na klastere su kod starog FATa 16-bitni, dakle može ih biti maksimalno 65k a od veličine particije se onda pri kreiranju izračunava min. veličina klastera da se zadovolji gornji uslov uz ograničenje DOS-a da particija ne bude veća od 2 GB. Kod FAT32 su valjda 32-bitni, dakle može ih biti 4 mlrd. a ukinuto je i drugo ograničenje.
razno.667 mmarkovic, -> #664, nenad
>> Slack je manji, ali FAT32 je sigurno sporiji od FAT16 zbog >> većeg broja clustera. > > Sporiji je koliko je veći disk ili particija sporija od manjeg. > Razlike bi morale biti samo teorijske, I jedan i drugi FAT > sadrže pointere na sledeće klastere koji pripadaju fajlu, znači > postoji samo mogućnost da je fajl defragmentiraniji. Slažem se, samo da ne bude u zabludi da će dobiti na brzini. >> Bez obzira na to (razlike u brzini su neprimetne), mislim da je >> OSR2 pouzdaniji i bolji, a FAT32 je sigurno budućnost. > > Budućnost dok im nešto drugo ne padne na pamet. MS već sada > kaže da je ovo zadnja verzija Windows-a 95, a za dve godine > ćete opet da menjate operativni sistem. :) I tu se slažem i mislim da ćemo morati da ih pratimo... FAT32 se možda i neće promeniti sa promenom OS-a, ako je OS MS-ov... ----------------------- Nekoliko mojih pravila i iskustava: 1. Win 95 instalirajte na posebnu particiju, naravno C: ! Na C: ne instalirajte ništa drugo, možda samo neke manje utility-je Ovaj disk NEMOJTE NIKADA DEFRAGMENTIRATI, po mom iskustvu 95-ica bolje i brže radi kada je sistemska particija "šuplijikava" 2. Ostavite 150-200 MB Winu (na C:) da diše. Neka Vam ne bude žao ovog prostora... 3. Aplikacije instalirajte na druge particije i njih defragmentirajte kad god ima potrebe... ------------------------- Logika za ovakvo postupanje je u tome da Win često snima informacije na disk (swap fajl i drugo), pa ih snimi brže kada je disk "šupljikav". U praksi sam video pentijume koji su sporiji od mog 486-120 sa QF 1.3+CFS420. Probajte, ništa vas ne košta. Da čujem komentare i vaša iskustva...
razno.668 mmarkovic, -> #663, dr.iivan
> 32K ? Nesto mi to mnogo. Da nije manje? Tol'ko... > Sad te ne razumem. Mislis pri instaliranju 97 default velicina > clustera je 4K ? Ako je tako, znaci da bi morao da ga > instaliram. Mada, i tih 4K mi se cini da je mnogo. Da nije manje? ;) Tol'ko...
razno.669 supers, -> #663, dr.iivan
>> 32K ? Nesto mi to mnogo. Da nije manje? Cluster je 32K za diskove preko 1024MB i raste sa stepenom dvojke, što znači da bi bio fantazmagoričnih 64K na diskovima preko 2048MB. Tek po prelasku na FAT32 čovek shvati koliko je gubio. >> Sad te ne razumem. Mislis pri instaliranju 97 default velicina >> clustera je 4K ? Ako je tako, znaci da bi morao da ga instaliram. >> Mada, i tih 4K mi se cini da je mnogo. Da nije manje? ;) Mislim, stvaaarno ;) Kad pokreneš FDISK on će te pitati želiš li da koristiš podršku sa velike diskove i ti odgovori sa Y, imaćeš cluster od 4K i ćuti ;) Još jedan savet. Planiraš da instaliraš Win95 OSR2 na prazan sveže formatiran disk sa CD-a? Odlično, ali prethodno pozajmi od nekoga startnu disketu za OSR2 na koju su nasnimljeni još i MSCDEX i drajver za tvoj CD. Trebaće ti jer je hard nevidljiv za stari Windows ;) U protivnom ti sleduju dve instalacije. Prva bez formatiranja diska, dok ne napraviš Startup disketu, a druga na FAT32 sa spremnom disketom.
razno.670 obren, -> #666, zormi
> Kod FAT32 su valjda 32-bitni, dakle može ih biti 4 mlrd. a ukinuto je > i drugo ograničenje. Po nazivu bi trebalo da su pokazivači 32-bitni, ali razgledajući jednom prilikom Windows API tj. funkcije za rad sa FAT32, čini mi se da sam naleteo na podatak da se koriste samo 24 bita, dok su preostalih osam (najviših) bitova "reserved" od strane Microsofta.
razno.671 pecanac, -> #667, mmarkovic
#> Sporiji je koliko je veći disk ili particija sporija od manjeg. #> Razlike bi morale biti samo teorijske, I jedan i drugi FAT #> sadrže pointere na sledeće klastere koji pripadaju fajlu, znači #> postoji samo mogućnost da je fajl defragmentiraniji. # # Slažem se, samo da ne bude u zabludi da će dobiti na brzini. Ako je verovati nekim časopisima, diskovi pod FAT32 su, u globalu gledano, brži od onih pod FAT16 za 3-5 %.
razno.672 mmarkovic, -> #671, pecanac
> Ako je verovati nekim časopisima, diskovi pod FAT32 su, u > globalu gledano, brži od onih pod FAT16 za 3-5 %. Nema neke logike da FAT32 bude brži, osim ako se merenja odnose na jako kratke fajlove. Na dugim fajlovima bi FAT16 trebalo da bude brži... U svakom slučaju, 3-5% me ne može bitno ni usrećiti, ni ražalostiti... Uz poruku su dva FAQ-a o OSR2. Prvi je poslao banga, a drugi je kompilacija poruka sa Sezama. Prebačeno u Word 97 format... Na Sezamu (ovom) ima i novijih FAQ-ova o OSR2. Pronjuškajte malo, zaboravio sam u kom su dir-u ;(
razno.673 mmarkovic, -> #671, pecanac
> Ako je verovati nekim časopisima, diskovi pod FAT32 su, u > globalu gledano, brži od onih pod FAT16 za 3-5 %. Nema neke logike da FAT32 bude brži, osim ako se merenja odnose na jako kratke fajlove. Na dugim fajlovima bi FAT16 trebalo da bude brži... U svakom slučaju, 3-5% me ne može bitno ni usrećiti, ni ražalostiti... Uz poruku su dva FAQ-a o OSR2. Prvi je poslao banga, a drugi je kompilacija poruka sa Sezama. Prebačeno u Word 97 format... Na Sezamu (ovom) ima i novijih FAQ-ova o OSR2. Pronjuškajte malo, zaboravio sam u kom su dir-u ;( osr2.arj
razno.674 ognjen, -> #654, pecanac
)-> Ako imaš veliki disk (tj. particije veće od 530mb), tih 30mb )-> viška za OS, ne znači ništa u odnosu na dobijen prostor )-> uklanjanjem fat16. Može li neko da objasni u pra reči prednost fat32 na velikim diskovima?
razno.675 ivke,
Da li neko ima font sa simbolima fonetske transkripcije (to su oni hijeroglifi sto stoje iza reci u recnicima)?
razno.676 nenad, -> #674, ognjen
> Može li neko da objasni u pra reči prednost fat32 na velikim > diskovima? veći FAT -> više klastera više klastera -> manji klasteri manji klasteri -> manji slack manji slack -> manje se prostora gubi na alokaciji fajlova. Mislim da ima i manu jer DOS ne može da koristi te particije. Koliko ćeš da dobiješ možeš otprilike da izračunaš na osnovu formule: "broj fajlova na particiji" * "veličina klastera"/2 jer je ova druga stavka onoliko koliko prosečno gubiš na svakom fajlu. Po meni to je još jedna budževina, kao uostalom i prvi VFAT. Ako je za prvi i postojalo opravdanje za zadržavanje kompatibilnosti sa starim DOS-om, za korišćenje ovog novog nema velikog opravdanja - osim što je verovatno lakše podržavati VFAT i VFAT32 u Windows-u nego VFAT i neki drugi IFS.
razno.677 gmatic, -> #676, nenad
==> Mislim da ima i manu jer DOS ne moze da koristi te particije. Koj? Stari (6.2) ili novi (7.0)? Novi moze sigurno jer jedan ortak ima OSR2 i FAT32 radi OK. Doduse nisam bas video na delu ali on dosta koristi dos stvari (igre) a nema bas neku strava masinu da ih pokrene iz prozora (486dx5 133 i 16Mb).
razno.678 darth.vader, -> #673, mmarkovic
>> Uz poruku su dva FAQ-a o OSR2. Prvi je poslao banga, a drugi >> je kompilacija poruka sa Sezama. Prebaceno u Word 97 format... ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ Lepo bogami... A koliko te placa MicroSoft ? Sta sa nama koji nemamo Word 97 ili uopste neki Word 4 Win ? Dajte ljudi, plain ASCII ako moze... See ya, Darth :)
razno.679 jevta,
Netterm 4.21 Nova instalaciona 32-bitna verzija telnet clienta. nt32421.exe
razno.680 jevta,
Upgrade BIOSA za ASUS TX97 ploce. Verzija od Juna ove godine, 0106. Pre upotrebe ne muckati, vec vrrloo pazljivo procitati. Ne snosim odgovornost za pogresnu primenu ovog programa! x5.zip
razno.681 mmarkovic, -> #678, darth.vader
> Dajte ljudi, plain ASCII ako moze... Pa to je i bilo u ASCII-ju. Sve to ima ovde, nije to ništa epohalno. Ako imaš neku muku, pitaj!
razno.682 darth.vader, -> #681, mmarkovic
>> Pa to je i bilo u ASCII-ju. Sve to ima ovde, nije to >> nista epohalno. Ma rece covek da je Word 97 document koliko sam ja shvatio, pa nisam hteo da skidam isti. See ya, Darth :)
razno.683 calex, -> #679, jevta
> Netterm 4.21 > Nova instalaciona 32-bitna verzija telnet clienta. Zar nije ta verzija još negde od sredine juna u diru?
razno.684 jevta, -> #683, calex
JE> Zar nije ta verzija još negde od sredine juna u diru? Pravo da ti kažem sada sam preturao po sopstvenom disku i izgleda da j eto to iz sredine Juna. Sorry. Povuklo me što me (ne znam što netscape (ili neki njegov satelit program) odvukao na netterm stranicu, gde za ovaj netterm stoji veliko new. Izgleda da dugo stoji ;)
razno.686 mmarkovic, -> #682, darth.vader
> Ma rece covek da je Word 97 document koliko sam ja shvatio, pa > nisam hteo da skidam isti. Ja sam prebacio ASCII->.DOC, ali originalno je ili ASCII ili poruke sa Net-a. Prema tome, sve to verovatno imaš.
razno.687 pvlada,
Imam jedan problem, kada uzmem neki film na CD-u, i kada hoću da ga pustim potrebno je 5-10min da učita film od jedno 150Mb, a kada sam probao sa filmom od 650Mb nisam imao strpljenja da čekam. Inače kada ga učita, posle radi sve bez problema. Od hardvera imam 8x CD Teac, AMD K5 PR133, 16Mb RAM. Da li zna neko zašto se ovo dešava i kako to da ispravim ? Pozdrav Vlada
razno.688 goxi,
Da li neko ima temu (naravno za PLUS!) vezanu za Majkl Dzordana???
razno.689 darth.vader, -> #687, pvlada
>> hardvera imam 8x CD Teac, AMD K5 PR133, 16Mb RAM. >> Da li zna neko zasto se ovo desava i kako to da ispravim ? A graficka kartica ? See ya, Darth :)
razno.690 pvlada, -> #689, darth.vader
>A graficka kartica ? Tseng Labs ET4000 :)
razno.691 sigmund,
Radovan Software inc GmbH Co. Ltd. u saradnji sa Sigmund Frojdom vam predstavlja ADD-IN za Norton Commander 5.0. Fajlove iskopirajte u vas NC direktorijum i imacete podrsku za rad sa nasim slovima u CP 852 i CP 1250. Frojd... nc1250.zip
razno.692 pvlada,
Kada sam instalirao ponovo Win95 OSR2 zatekao me je ovaj problem sa neverovatnim pištanjem svaki put kada ulazim u Win, da li ne ko zna šta je ili ponovo da instaliram Norton Utilities ? Pozdrav Vlada problem.zip
razno.693 pvlada,
Da li neko zna za neki program pomoću koga se može od neke slike napraviti ikonica za windows ? Pozdrav Vlada
razno.694 miskop, -> #693, pvlada
--> Da li neko zna za neki program pomoću koga se može od neke --> slike napraviti ikonica za windows ? Samo konvertuj sliku u BMP format, promeni veličinu u 32x32 i na kraju joj promeni ekstenziju u ICO i to je to...
razno.695 darth.vader, -> #690, pvlada
>> > A graficka kartica ? >> Tseng Labs ET4000 :) Cool, sa 1 Mb right ? I reci mi kako idu filmovi na CD-u sa TSeng-om 4000 ? :) See ya, Darth :)
razno.696 pvlada, -> #695, darth.vader
> Cool, sa 1 Mb right ? > I reci mi kako idu filmovi na CD-u sa TSeng-om 4000 ? :) Axa :) Filmovi rade dobro, ali imam problema da ih učitam (neznam da li je to zbog grafičke). A problem je u tome da kada pustim neki film sa CD-a (DAT format)od jedno 200Mb on nešto radi sa CD-om jedno5-10min za koje vreme je comp blokiran (osim miša) i posle kada završi onda je sve uredu, ali kada sam pokušao sa fajlom od 650Mb nisam imao strplenja da čekam pa sam prekinuo :) Znaš možda zašto se ovo dešava ? Zna li možda neko drugi zašto se to dešava ? Pozdrav Vlada
razno.697 calex,
- novo - windows\disk\*.* ------------------ winima40.zip 280k WinImage v4.00: kopiranje disketa (podržava DMF) 32-bit WINIMAGE-4.00<ASP>THE WINDOWS DMF DISK IMAGER WinImage does all disk image operations under Windows (WinNT,Win95,Win32s). New: hard disk imaging,EXE image self-extractor, Creates disk images from floppies, extract files from images, make an empty image, inject files into it and put the image on blank disk. Write DMF. It opens CDROM ISO image file in read only, compresses image files (ZIP compatible), comments in image, drag files to explorer. English version (foreign extention exists also)
razno.698 darth.vader,
Hey pipl :) Jel ima neko od prisutnih programce CD Tools, i ako ima, ne bi bilo lose da mi baci na mail, ili bar ovde :) 10x in advance ;)
razno.699 vector,
Da li postoji program koji omogucava 'konvertovanje' bilo kog Windows fonta u odgovarajuci DOS font?
razno.700 vector, -> #698, darth.vader
;; Jel ima neko od prisutnih programce CD Tools, i ako ima, ne bi bilo lose ;; da mi baci na mail, ili bar ovde :) Evo ti... ti $!@$@! sakupljacu virusa ;>> cdt.exe
razno.701 darth.vader, -> #696, pvlada
>> Filmovi rade dobro, ali imam problema da ih ucitam (neznam da >> li je to zbog graficke). A problem je u tome da kada pustim neki >> film sa CD-a (DAT format)od jedno 200Mb on nesto radi sa CD-om Pa ne verujem da je zbog graficke kartice... To sto sam te pitao, bilo je samo zato sto i ja imam istu karticu, pa me zanimalo da li filmovi pice normalno sa 1Mb na kartici... BTW, nemam pojma zasto se toliko ucitava... See ya, Darth :)
razno.702 darth.vader, -> #700, vector
>> ;; Jel ima neko od prisutnih programce CD Tools, i ako ima, ne bi bilo >> lose ;; da mi baci na mail, ili bar ovde :) >> Evo ti... ti $!@$@! sakupljacu virusa ;>> Zahvaljujem se darodavcu, nabavicu mu poster Zanardija za uzvrat ako me ne bude mrzelo ;))) See ya, Darth :)
razno.703 ranx, -> #658, mmarkovic
> mislim da je OSR2 pouzdaniji i bolji, a FAT32 je sigurno budućnost. A šta je sa CEE podrškom kod OSR2?
razno.704 pecanac, -> #703, ranx
# A šta je sa CEE podrškom kod OSR2? Ako misliš da li je ima - ima je. :)
razno.705 mmarkovic, -> #703, ranx
> > mislim da je OSR2 pouzdaniji i bolji, a FAT32 je sigurno budućnost. > > A šta je sa CEE podrškom kod OSR2? Imam instalirane tri tastature koje same menjaju font i raspored na tastaturi. ( English (United States), Slovenian, Serbian ) Koliko znam, postoji i PEE OSR2. Ipak, bolje je da o ovome više kaže neko drugi, ja i ne koristim baš mnogo ni ovu podrsku...
razno.706 nobody,
u konfi igre/razno poruke 8.1040 & 8.1041 neka prochitaju oni koje zanima Amiga emulacija... operator/Linear dRAFT
razno.707 drejk,
da li neko zna da prebaci igru sa c64 verzije (Disketne) na pc?? i kome bi mogao da se obratim za blize informacije...
razno.708 supers, -> #677, gmatic
>> ==> Mislim da ima i manu jer DOS ne moze da koristi te particije. >> Koj? Stari (6.2) ili novi (7.0)? DOS 7.0 iz prvobitnog Windowsa 95 takođe ne vidi FAT32 particije OSR2.
razno.709 milosh.zorica,
evo mog malog utils pack-a sam sam ga napisao m-utils.rar
razno.710 calex,
Još samo Dos Navigator ne radi sa LFN. :( Ova alpha verzija novog Volkov Commandera bi trebalo da pokaže kako će to da izgleda uskoro, za sada mnogo toga ne radi ali ipak može da se proba. - novo - dos\utils\*.* ------------------ vc49901a.zip 68k Volkov Commander v4.99.01 alpha: odličan NC klon VC version 4.99.01 alpha File shell that is a DOS program, but it supports a lot of features of Windows 95 and OS/2. Supports: - Descriptions - Archives - SVGA video modes - EMS, XMS and disk swapping - Long file names of Windows 95 - OS/2 extended attributes Changes in version 4.99.01 alpha - Ctlr-F9 is not displayed in KeyBar - Tabs in descriptions are displayed as ASCII character 09h - Enter tried to execute files without extension if there is no VC.EXT in the current directory - Can't read empty disks under Windows 95 - Errors reading extended attributes from NT server (reading panels, copy, change attributes) - Now all files are displayed if custom filter is a blank line - Can't move not empty directories from NT setver - Hidden files are marked with '░' in long names mode - Error reading root directory of NFS drive mounted under OS/2 - 'Mouse options' and 'Zoom options' in Interface dislog box was swapped - Don't work Enter and Ctrl-Enter on key pad - New descriptions are created with the same name and attributes as source description file - VC beeped when deletes description file and all files which are contained in this description file - VC created description file when deletes it and one or more files which are contained in this description file - VC stops when run from OS/2 session and current path is illegal (for example C:\.NAME) for DOS session - VC stops when try to enter to directory on server with 'no access' permissions - VC stops when reading directory under Windows 95 which was deleted from another session - Date and time of some subdirectories in archives are displayed incorrectly - Date and time of directory entry .. in archives are displayed incorrectly - External viewer is executed when call external editor - VC stops when reads directories with great number of files (for example 5000 files) - VC stops when reads directories of archives with great number of files (for example 5000 files) - Incorrect unsorted order of files when reading archives by external program - Added switch '\' in format of archive parser line (VCARCH.EXT) - Error reading archives with invalid parser line - Incorrect value of macros !, !.!, %, %.% when running external viewer or editor with file from archive - Incorrect value of macros ! and % for files with more then one points - Temporary file was not removed arter viewing or editing this file from archive by external utility - When option 'Offlines' in Filter is switched off, directories in archives and directories with calculated size are not displayed - VC does not release time slices in windowed DOS sessions under OS/2 - Screen saver does not work under DOS and Windows 95 - Mouse cursor is blinked under DOS and Windows 95 - Error if delete archive which was opened in panel - Search external viewers and editors by environment variable PATH - Incorrect searching text in 'Search' dialog box of internal viewer - Added command line switches /VESA and /noVESA - Shadow is not displayed under pull down menus Left and Right - Function 'Select group' works as Shift-Gray+ and function 'Invert group' works as Shift-Gray* if they were called from pull-down menu - Added Ctrl-Gray+, Ctrl-Gray- and Ctrl-Gray* hot keys to select, unselect and invert all files or all files and directories - ^C is displayed when Ctrl-C keystroke is pressed - Descriptions of files with mixed case were displayed as offlines - VC stops or works incorrectly when only 150 Kbytes memory free
razno.712 chill,
Koji je najbolji txt editor (ali da što više liči na onaj iz Dos Navigatora)? Ako ga nema u diru, okačite...
razno.713 bokili,
Hitno potreban fajl:MSVCIRT.DLL UNAPRED ZAHVALAN.!!!!!
razno.714 vector, -> #699, vector
Ů▀Ţ Da li postoji program koji omogucava 'konvertovanje' bilo kog Windows Ů▀Ţ fonta u odgovarajuci DOS font? Da li postoji DOS editor Windows fontova?
razno.715 jevta,
Start menu changer. Freeware. Zgodno programce pomocu koga se jednostavno stavlja drugi petoslovni tekst u start menu i menja se ikona. Dakle, umesto start može da piše bilo koji tekst dužine 5 slova. start116.zip
razno.716 kupinar, -> #714, vector
> Da li postoji DOS editor Windows fontova? Kojih Win fontova. Ako je u pitanju TTF onda je to radio TIPOTEK koji je napisao Milan Velimirovic. Radi pod DOS-om. Cini mi se da je demo negde u dir-u. Ako ga nema mogu da ga potrazim. Pozdrav Tdjerdj
razno.717 vule., -> #715, jevta
│ Zgodno programce pomocu koga se jednostavno stavlja drugi │ petoslovni tekst u start menu i menja se ikona. Dakle, umesto │ start može da piše bilo koji tekst dužine 5 slova. └──────────────────────────────────────────────────────────────── A jel si ti cuo za Win Hack ?
razno.718 pvlada, -> #717, vule.
> A jel si ti cuo za Win Hack ? Pa ja imam Win Hack v.2.0, ali nemam registraciju pa će mi za neki dan postati neupotrebljiv ;( Prošli put kada sam ga istalirao, i hteo da Un-Instaliram pa ponovo instaliram opet nije mogao da radi jer kaže da mi je istekao period korišćenja neregistrvane verzije, pa sam morao da se mali zezam sa Regystry Editor-om, dok nisam pobrisao neke stvarčice i ponovo instalirao, ali mi ponovo ističe, a mrzi me da ga ponovo instaliram :( Pozdrav Vlada
razno.719 vector, -> #716, kupinar
Ů▀Ţ Kojih Win fontova. Ako je u pitanju TTF onda je to radio Ů▀Ţ TIPOTEK koji je napisao Milan Velimirovic. Radi pod DOS-om. Ů▀Ţ Cini mi se da je demo negde u dir-u. Ako ga nema mogu da ga Ů▀Ţ potrazim. Da, mislio sam na .ttf fontove. Probacu da nadjem taj TIPOTEK u Sezamovim direktorijumima. Thanx za info.
razno.720 johnnya, -> #715, jevta
>> Zgodno programce pomocu koga se jednostavno stavlja drugi >> petoslovni tekst u start menu i menja se ikona. Dakle, umesto start I ZA TO "ČUDO", PROGRAM TREBA DA BUDE 150 Kb ?!?!? Kada se setim šta su sve pravili za Spectrum, a sve max. 40 Kb...
razno.721 miskop, -> #718, pvlada
--> Pa ja imam Win Hack v.2.0, ali nemam registraciju pa će mi za neki dan --> postati neupotrebljiv ;( Ja imam v.2.02, a i registraciju, pa ako nekome treba...
razno.723 jevta, -> #717, vule.
> A jel si ti cuo za Win Hack ? Jesam , a što pitaš. Usput, nauči me kako da iz winhacka promenim ikonu u start meniju.
razno.724 ivke,
Potreban TTF font italic, koji bi odgovarao Arial-u ali da nije samo iskošeni Arial već nešto kao ona 'polu pisana' slova u knjigama i udžbenicima, što jasniji ali opet italic.. Ljigavo stvorenje koje samo nešto traži a retko kad daje
razno.725 miskop, -> #718, pvlada
--> Pa ja imam Win Hack v.2.0, ali nemam registraciju pa će mi za neki dan --> postati neupotrebljiv ;( Evo da okačim verziju 2.02... Znači: *************************** * WinHacker 95 v.2.02 * *************************** P.S. Ko želi ser #, zna se, mail me... :) wh202.zip
razno.726 calex,
Kad sam već počeo sa Volkov Commanderom, poslednje verzije nose oznake 4.01 (zvanična) i 4.99.02 alpha. - novo - dos\utils\*.* ------------------ vc401sw.zip 94k Volkov Commander v4.01: mali i odličan NC klon Changes in version 4.01 shareware - The character in upper left corner was a blank in EGA-lines mode. - The list of support sites in REGISTER.DOC was changed. Changes in version 4.00 shareware - Autorepeat for Ins key. - All files are opened in Deny None mode for reading. If access is denied then trying to open in Compatibility mode. - Small impovement in copying: long files are copied faster. - Fixed problem in copying subdirectories on some networks. - Fixed uncompatibility which prevented moving files from network drives. - Ctrl-F6 sets name of highlited file or subdirectory as default target name to edit. - Fixed error in deleting of not empty subdirectories under Windows NT. - Removed supporting of NC.MNU files as local user menus. - Items 'Send files', 'Send/Receive mail', 'Commander mail' are removed from the pull-down menu. - Size of file up to 4 Gbytes is shown correctly in the internal viewer. - While saving file in the Editor, set attributes error is ignored. - Fixed error in scanning directory tree when the root directory is unaccessable. - Fixed error in File Find by contents. The field 'Containing' is treated now as text string. Previously it was treated also as hexadecimal sequence in some cases. - CD-ROM drives now excluded from searching when *: has been specified to find files on all fixed drives. - Fixed error in Find File. Find buffer overlaped next memory control block if too many files were found. - Fixed error in TSR manager. There were string operations with undefined direction flag in INT 21h AH=49h handler. - Critical error handler was changed. Some error messages were added. - Extra processor time is given to other tasks while running under Windows. - When COMMAND.COM is not found, all attempts to retry were unsuccessful. This problem is corrected. - Added option 'Show logical drive B:' in VCSETUP program. It enables or disables appearance of letter 'B' in Change Drive dialog box on PCs with one floppy drive. - While trying to set the 'Auto change dir delay time' to 1.00 in VCSETUP the computer crashed. - Some items in color setup of VCSETUP program were mixed. - Added help in VCSETUP program. - Some errors in the Help are corrected. - Added english documentation VCINFO.DOC and VCNEWS.DOC.
razno.727 calex,
- novo - dos\utils\*.* ------------------ vc49902a.zip 72k Volkov Commander v4.99.02 alpha: odličan NC klon VC version 4.99.02 alpha File shell that is a DOS program, but it supports a lot of features of Windows 95 and OS/2. Supports: - Descriptions - Archives - SVGA video modes - EMS, XMS and disk swapping - Long file names of Windows 95 - OS/2 extended attributes History of Changes The Volkov Commander versions 4.99.00 - 4.99.02 - Fixed bugs + New features * Changes Changes in version 4.99.02 alpha (05-Aug-1997) - Can't copy, move, delete and calculate size of not empty subdirectory, if both panels are in Brief and Long names mode and width of columns with files are 12 characters - Long path in command prompt overlaps key bar + Some input lines in dialog boxes now are longer than 64 characters and can be scrolled left or right - First symbol in 'Auto change directory time delay' field of 'Panel options' is ignored - Lines of description files containing symbols those can't be in file names are displayed as offline files - Random strings are appeared at the top of history window when history buffer is full + Symbol '+' as first character of description line means continuation of the description - Trying to enter to the directory longer than 64 characters causes closing task under Windows 95 - Current path and path in title line of file panel sometimes is displayed in short form - Function 'Directory sizes' resorts subdirectories when panel is sorted by size, but cursor bar stays on previous position - If directories in file panel were sorted by size and sizes of directoties were calculated using Ins key then trying to set sort order by size does not resorts directories - Searched substring in hexadecimal viewer is highlighted by wrong colors - Switching to another text video mode with higher resolution causes a crash when there is not enough momory to increase the size of intrnal video buffer - Some external viewers and editors change video mode that violates representation of text on the screen if this viewer or editor is placed in VCVIEW.EXT or VCEDIT.EXT file in the following format: EXT: VIEWER.EXE + Video mode is restored after executing programs from VC.EXT, VCVIEW.EXT and VCEDIT.EXT files - Menu 'Files' is highlighted in menu bar instead of 'Commands' when changing volume label and menu bar is swithed on - Renaming file to itself under DOS causes following dialog: 'File already exists. Overwrite/All/Append/Skip/Cancel' - Multiple switching panel between Tree and file list or Info causes strange behaviour or crash of program - If one file is present in description more then one time and file with such name exists on a disk, first description belongs to this file, other descriptions are displayed as offlines. Trying to copy, move, rename, delete or change attributes of those offline files make action on real file - Incorrect date is set when copying a directory and incorrect date is displayed when changing attributes of a directory under Windows 95 + It is possible to copy, move or rename offline files - Pressing End or Ctrl-PgDn in internal viewer after loading file with size 16-32 Kbytes causes empty screen and strange behaviour when press PgUp and PgDn keys - Copying of file with fully uppercased name creates target file with lowercased name under Windows 95 - Part of menu bar stays on the screen when switching menu bar off and one of panels is switched off - Files of archives which have \, .\, ..\, C: at the beginning of file names are not displayed + The most of input lines in dialog boxes have local history which can be accessed by pressing Ctrl-E and Ctrl-X keystrokes * New description files were created with the same attributes as source description files. Now new description files are created without read-only attribute even if source description files have this attribute - Error copying or moving files to or from drive X: when archiver X1 is defined in VCARCH.EXT file to support archives with extension .X - Deleting the directory of mounted under Windows 95 disk of Windows NT Server which is displayed in inative panel leaves path of this panel the same - When copying directories to remote disk of Windows NT Server created directories sometimes have incorrect attributes + Ctrl-Enter, Ctrl-[ and Ctrl-] keystrokes pressed in input lines of dialog boxes make the same actions as in command line * When copying or renaming/moving single file or directory path and name of this file or directory were substituted as default target. Now only path is substituted - Contents of the panels are not refreshed after saving settings * Pressing Ctrl-\ keystroke causes cursor bar is put on directory which was current before * Left part of long name was displayed in mini status line. Now right part is diplayed - Copying of moving directory into itself causes recursion - The following conditions cause crash: inactive panel contains tree of directories, floppy disk is not inserted in drive A:, type 'A:' in command line and press Enter - When directory for temporary files is displayed on a panel temporary file is appeared on this panel after viewing file from archive
razno.728 murphy,
Da li je nekom poznato zasto BT fontovi ne rade ne u jednom programu pod NT-om sem u Office-u? Da li postoji resenje? Podrazumeva se da je instalirana latinicna strana (croatian) Please help!
razno.729 space.ace, -> #720, johnnya
> I ZA TO "ČUDO", PROGRAM TREBA DA BUDE 150 Kb ?!?!? > Kada se setim šta su sve pravili za Spectrum, a sve max. 40 Kb... Što li mi se sad mota po glavi ona reklama za MS-ov C++, kada reklamer kaže:"...eto, napisali smo 'hello world' program sa samo 6 hiljada linija koda..." ;)
razno.730 nobody,
Dakle... Interesuje me na koji nachin da promenim ikone za drajvove, ikone za foldere & slicne system ikone pod W95... Thanx! operator/Linear dRAFT
razno.731 miskop, -> #730, nobody
--> Interesuje me na koji nachin da promenim ikone za drajvove, ikone --> za foldere & slicne system ikone pod W95... Tvoje probleme će rešiti WinHacker 95...
razno.732 gmatic, -> #724, ivke
Treba mi Quake font. Bio je ovde vec okacen davno (pre vise od mesec dana) pa moze i pointer. Hvala.
razno.733 sasab, -> #728, murphy
> Da li je nekom poznato zasto BT fontovi ne rade ne u jednom > programu pod NT-om sem u Office-u? Skini BFIX (autor bojans@sezam.co.yu) sa Sezama i kazaće ti se samo.
razno.734 spantic, -> #710, calex
> Još samo Dos Navigator ne radi sa LFN. :( Ova alpha verzija Da li to znači da postoji List koji radi sa LFN?
razno.735 chill,
Buljite u centar spirale na ekranu oko jednog minuta, onda probajte da pročitate nešto što vam je od očiju udaljeno jedan do dva metra... Pfff, bezveze... :) Čemu ovo služi?!... A uz to, i ne radi! :) mindwarp.arj
razno.736 emajsijuen, -> #709, milosh.zorica
Mi>> evo mog malog utils pack-a sam sam ga napisao "Utils" ??? Od pet "korisnih" programa, 2 uopste ni ne rade. Ostale programe bolje da nisam ni startovao. U najboljem slucaju, kompjuter posle startovanja ovih "korisnih" programa, ostaje zablokiran i mora da se resetuje. Moram priznati da je 'crtanje' jedan od najboljih programa za crtanje koji sam ikad video. Opcije 'save' i 'load' su mi mnogo koristile... ;) Dobro, ni za musicbox se ne moze reci da zaostaje... Najvise su mi se dopale one ugradjene bolesne melodije. Te 'smrtonosne' melodije nemogu ni da se prekinu... Posto nameravam da komponujem melodije pomocu ovog programa, molio bih te da mi malo pojasnis kako se to u programu radi... :) I na kraju komanda choice iz dos-a moze sasvim lepo da zameni startup... Shvati ovo kao prijateljsku kritiku... P.S. Kako se uopste ovi programi gase ? Alt-Ctrl-Del ?
razno.737 firus, -> #736, emajsijuen
> Moram priznati da je 'crtanje' jedan od najboljih programa za > crtanje koji sam ikad video. Opcije 'save' i 'load' su mi mnogo Ja čak nisam uspeo ni da pokrenem kursor. > melodije nemogu ni da se prekinu... Posto nameravam da > komponujem melodije pomocu ovog programa, molio bih te da mi > malo pojasnis kako se to u programu radi... :) Izgleda da su fi i ti redom frekvencije i trajanja nota koje treba odsvirati. > Shvati ovo kao prijateljsku kritiku... Jeste to prijateljska kritika, al' što bre prenese poruku u viceve. Stvarno nemaš srca. ;) Svako od nas je u prvim danima programiranja pravio bljuvotine, ali tako se počinje. Neka radi, mlad je (prema slici koju je ostavio u CHAT-u, pravi klinac), neka pita ako mu nešto nije jasno, neka proučava tudje sorseve i rezultati će sami doći. BTW, možda ne bi bilo loše da promeni i kompajler. ;) ----- APSS - Akcija protiv sektašenja na SEZAM-u
razno.738 zeljkoj, -> #737, firus
> BTW, možda ne bi bilo loše da promeni i kompajler. ;) Zašto!? U pitanju je Microsoft BASIC, pretpostavljam poslednja verzija (7.1). Imaš li uopšte predstavu šta sve ovaj kompajler poseduje i šta može da uradi? U vreme kada je nastao (1990.), je bio jedan od najmodernijih i najmoćnijih kompajlera za real-mode DOS. (A mogao je da pravi i native OS/2 protected mode programe). Što se BASIC-a tiče, ostao je to do danas (Oni šareni Windows BASICi su nažalost obični interpreteri, glomazni i spoooori). U onih desetak MB biblioteka koje su išle uz njega, postojale su funkcije i procedure za kompletan korisnički interfejs, rad sa mišem, baze podataka, matematiku... E sad, ako je neko totalni početnik i ne zna da iskoristi ni delić tih mogućnosti, za to nije kriv kompajler. Što se sekti tiče, tu te manje-više podržavam, ali Microsoft Quick BASIC Extended Professional Development System (kako glasi puno ime proizvoda) mi ne diraj. ;) Autoru onih programa poručujem sledeće: 1. Da pogleda kako se koriste ON ERROR i ERR za 'presretanje' grešaka, kako bi izbegao onu 'file not found' poruku ako se u komandnoj liniji ne navede odgovarajući parametar. Za početak bi i jedno IF LTRIM$(COMMAND$) = "" THEN PRINT "Morate navesti parametre" SYSTEM 1 END IF bilo dovoljno. 2. Da programi ispisuju kratko uputstvo za upotrebu. U onom prg. za crtanje nisam uspeo da pomerim kursor ('ajde što nije reagovao na miša, ali nije ni na strelice na tastaturi). Jedino uspeh da provalim da se izlazi sa 'q'. :)) 3. Nema smisla slati programe koji su dosta lošiji od drugih koji rade isti posao. Mislim, pisao sam i ja nekada programe za crtanje u BASIC-u, ali čisto onako, 'za svoju dušu' - kome bi inače mogli da koriste? 4. Treba čitati HELP. U onih nekoliko megabajta HLP fajlova što idu uz MS BASIC, naći ćeš sve što bi te moglo zanimati - uz svaku naredbu ide kratak opis, pa malo duže objašnjenje, pa kompletan program koji ilustruje njenu upotrebu - njega odmah možeš da cut&pastuješ i izvršiš. 5. Pažljivo prouči fajlove koji se nalaze u SRC direktorijumu - iz njih se može mnogo naučiti! 6. Ako nešto nije jasno, tu je konf PCPROG, tema basic - svi ćemo ti vrlo rado pomoći.
razno.739 emajsijuen, -> #738, zeljkoj
Ze>> 2. Da programi ispisuju kratko uputstvo za upotrebu. U onom prg. za Ze>> crtanje nisam uspeo da pomerim kursor ('ajde sto nije reagovao na misa, Ze>> ali nije ni na strelice na tastaturi). Jedino uspeh da provalim da Ze>> se izlazi sa 'q'. :)) Ukljuci NUM LOCK pa koristi strelice na numerickoj tastaturi :)
razno.740 firus, -> #738, zeljkoj
>> BTW, možda ne bi bilo loše da promeni i kompajler. ;) > > Zašto!? U pitanju je Microsoft BASIC, pretpostavljam poslednja > verzija (7.1). Imaš li uopšte predstavu šta sve ovaj kompajler > poseduje i šta može da uradi? U vreme kada je nastao (1990.), Ah, počinio sam glupu grešku. Hteo sam da kažem da promeni programski jezik koji koristi (samim tim i kompajler). Pošto je početnik, ima zdravijih stvari od BASIC-a, ako planira da se ozbiljnije bavi programiranjem. Za *učenje* (ponavljam, učenje) programiranja je daleko pogodniji Pascal (ne, ja ne *volim* Pascal, daleko više volim i koristim C(++)). A zašto Pascal?! Zato što će se sa njime susretati svuda - od srednje škole, preko fakulteta, opšte je prihvaćen kao naslednik ALGOL-a za prikaz algoritama, mali je i čist jezik u kome su tipovi podataka i programske strukture prilično jasne, a još ako koristi bar Turbo Pascal v5.5 može da nauči i osnove objektnog programiranja. BTW, BASIC ne koristim, a još manje kompajlere MalogMekanog - ima mnogo zdravijih kompajlera. P.S. Eventualne replike preusmeri u PCPROG (da bi usrećili moderatore).
razno.741 milosh.zorica, -> #736, emajsijuen
ona dva rade al užasno sporo prekid rada je jedino moguć sa alt-ctrl-del. za crtanje mi je drago što ti se sviđa. music box komponuje tako što u f1... služi za unos frekvencije a t1... služi za unos trajanja note. eto ti sve mudrosti
razno.742 pvlada,
Imam jedan problem sa puštanjem dat filmova. Stvar je u tome što kada kliknem na film od jedno 150Mb on počne da nešto radi sa CD-om jedno 5min i tek posle toga učita film i onda radi bez problema, ali dok ga učitava tih 5min kompjuter je blokiran, jedino mogu da pomeram miša i reaguje na Alt+Ctrl+Delete. Kada sam probao sa filmom od 650Mb nisam imao strpljenja da čekam da vidim koliko će da učitava. Ako neko može da mi pomogne, da mi kaže zašto mi ovoliko učitava i kako da to sprečim bio bi mu zahvalan ;) Pozdrav Vlada
razno.744 ranx, -> #724, ivke
> samo iskošeni Arial već nešto kao ona 'polu pisana' slova u > knjigama i udžbenicima, što jasniji ali opet italic.. Font Arial, po definiciji (kao kopija Helvetica-e) nema klasičan italic, već samo iskošenu verziju (u PostScript terminologiji pravilno nazvanu Oblique).
razno.745 zstojkovic,
HELP! Prijatelju kome je hitno bio potreban drajver za 4L pod 95 icom sam instalirao drajver za 3.1x jer u tom trenutku nista drugo nisam mogao da uradim. Drajver sada fino radi, ali je program koji instalira drajver nabacio neku glupost i sada 95-ica javlja pri dizanju da se poziva neki pogresni DLL (tako nesto). Da li neko zna sta da mu radim, kako se ne bi pojavljivala ova poruka.
razno.746 sigmund, -> #745, zstojkovic
║ Prijatelju kome je hitno bio potreban drajver za 4L pod 95 icom ║ sam instalirao drajver za 3.1x jer u tom trenutku nista drugo nisam ║ mogao da uradim. Drajver sada fino radi, ali je program koji instalira ║ drajver nabacio neku glupost i sada 95-ica javlja pri dizanju da se ║ poziva neki pogresni DLL (tako nesto). Da li neko zna sta da mu ║ radim, kako se ne bi pojavljivala ova poruka. ╚═══════════════════════════════════════ Verovatno ti javlja da verzija nekog .DLL fajla nije odgovarajuća. To možeš da rešiš na tri načina: 1. Startuj regedit i traži u Registry-u ime tog fajla. Trebao bi da ga nađeš u odeljku 'CheckVerDLL' (ili tako nekako - uglavnom W95 proverava verziju tog fajla kod startovanja). Obriši tu proveru. Sledeći put W95 neće proveravati verziju tog fajla. (to baš i nije preporučljivo - neki programi možda neće raditi) 2. Zameni kritični fajl originalnim koji se dobija uz W95. 3. Obriši stare i instaliraj originalne W95 drajvere (preporučljivo). cu Frojd.
razno.747 pvlada,
Jednom mom drugu su potrebni drajveri za sledeću grafičku: Avance Logic 2302/1300 PCI pa ako neko zna gde mogu da se nabave ili ako neko može da ih pošalje bio bih mu zahvalan ;) Pozdrav Vlada P.S. Znam da ima na Pro-u, ali nemam pristup ;)
razno.748 saint, -> #747, pvlada
=> Jednom mom drugu su potrebni drajveri za sledecu graficku: => => Avance Logic 2302/1300 PCI Posto i ja imam odlicni Avance Logic 2302/1300 PCI Imam i drajvere ali ne znam koji ti trebaju oces li obicne ili DirectX 2.0 Pozdrav
razno.749 vector,
Kako izmeniti default sistemski font (system) u Windowsu 3.1?
razno.750 vector,
Ima li neko drajvere za SB32 PnP?
razno.751 johnnya, -> #745, zstojkovic
>> poziva neki pogresni DLL (tako nesto). Da li neko zna sta da mu >> radim, kako se ne bi pojavljivala ova poruka. Edituj WIN.INI i pogledaj da li je u sekciju [windows] ubačeno nešto poput : load=status.exe ubaci ; na početku te linije, restartuj win i vidi šta će da bude (drajver bi trebao i dalje da radi normalno) PS Da li si pogledao StartUp foleder, možda se i odatle startuje... ?
razno.753 pvlada, -> #748, saint
> oces li obicne ili DirectX 2.0 Pa poželjno je, ako može i jedno i drugo ;) Pozdrav Vlada
razno.754 saint, -> #753, pvlada
=> Pa pozeljno je, ako moze i jedno i drugo ;) Evo stizu Prvo Direct X
razno.755 saint, -> #753, pvlada
AVANCE DIRECT X 2.0
razno.756 saint, -> #753, pvlada
AVANCE LOGIC
razno.757 bcvetkovic, -> #754, saint
A gde su?
razno.758 miskop,
The new group founded, called "crack". To get in, send mail to "saint". Description: Serial Numbers, Cracks, etc.
razno.759 epson, -> #758, miskop
│ To get in, send mail to "saint". └───────────────────────────────────────────────── :>>>>>>>>>>>> Teeeššškkkooo vvaaamaaaa :>>>>>>>>>>>>>
razno.760 saint, -> #759, epson
=> :>>>>>>>>>>>> Teeessskkkooo vvaaamaaaa :>>>>>>>>>>>>> STO
razno.761 brka,
Evo jednog domaceg text editora (ne znam ko je pisao program) koji ne izgleda lose - skinuto sa Imtel BBS-a (Shareware). nasedit.arj