razno.762brka,
Program za izracunavanje proseka ocena za Dos. Pisan u Pascalu od
moje malenkosti (bezveze program, ali je koristan).
ocene.arjrazno.763milosh.zorica,
da li bi neko bio ljubazan da mi pošalje yuedit program je
shareware.ovde u konfu možda i još nekom treba.
u prilogu moj program za izračunavanje površina.
povrsina.exerazno.764popovics,
Neko je tražio YUEDIT, pa evo ga (ja baš nisam oduševljen njime).
yued101.ziprazno.765bokir,
Imam problem sa Plusom za Win 95...
Do juče je sve normalno radilo, međutim, odjednom je pokušaj učitavanja
bilo koje teme u Control Panel/Desktop Themes počeo da izaziva greške...
Windows samo kaže:
THEMES.EXE
This program has performed an illegal operation and will be terminated.
Pokušao sam da ponovo instaliram Plus!, ali opet isto...
Jel' neko imao sličan problem?
Zar ću morati opet da instaliram Windows ili čak formatiram hard...?
razno.766calex,
- novo -
windows\disk\*.*
------------------
where098.zip 1059k WhereIsIt? v0.90.8: katalogizacija diskova (32-bit)
╔═════════════════════════════════╗
║ WhereIsIt? 0.90.8 Pre-release ║
ă─────────────────────────────────Â
║The Ultimate 32-bit Media Catalog║
║for Windows 95 and Windows NT 4.0║
║ ║
║ by Robert Galle, September 1997 ║
╚═════════════════════════════════╝
MAIN FEATURES
=============
- Easy to use, familiar Explorer like user interface with adjustable
toolbar and details columns, with extensive use of object menus
(right mouse click).
- Logical organization of databases, based on one or more catalogs.
Each catalog can easily be transferred as a single file to another
computer, a friend, a public forum...
- Detailed info on every object in the database (files, folders, disks,
catalogs,...) each capable of accepting up to 4 KB description text.
- Fast and easy access to every item's properties, from wherever you are.
- Powerful multi-threaded searching, with detailed settings on what
to search for, where to search and how to search. Searching for duplicate
items is there, too.
- Auto-importing descriptions from 4DOS/NDOS and from FILES.BBS description
files, even if they are compressed inside zip, arj,... archive files!
There is also Description Assistant, to help you describe your folders,
based on special (custom defined) description files like FILE_ID.DIZ or
readme files.
- Handling of most compressed file formats on media scan, including ZIP,
ARJ, RAR, CAB, LHA, ARC, ZOO... Compressed files can be presented as
folders, showing their content. Archive files can be extracted right out
of WhereIsIt to any folder, and a file compressed inside archive file can
be launched with associated program with one click!
- Adjustable reports generating allows you to include any number of items
in selectable details level from either catalog, search-result list or
your own, user defined list.
razno.767vector,
Preporuka za .htm -> .txt konvertor? Sta je bolje od Web2Text programa?
razno.768kostja,
-> #767, vector=> Preporuka za .htm -> .txt konvertor? Sta je bolje od Web2Text programa?
Pa, nemoj misliti da se šalim.... meni se čini da je
Word 97 sa njegovim filtrom za HTML idealan, pošto
odmah kreneš da obrađuješ tekst.
razno.769vector,
-> #768, kostjaŮ▄Ţ Pa, nemoj misliti da se salim.... meni se cini da je
Ů▄Ţ Word 97 sa njegovim filtrom za HTML idealan, posto
Ů▄Ţ odmah krenes da obradujes tekst.
Imam nesto stariju verziju Worda, a bas mi se i ne nabavlja nova samo
zbog toga. :) Treba mi neki shareware programcic (tipa Web2Text), koji
ne zauzima vise od 500K.
razno.770bokir,
-> #769, vector> Imam nesto stariju verziju Worda, a bas mi se i ne nabavlja nova samo
> zbog toga. :) Treba mi neki shareware programcic (tipa Web2Text), koji
> ne zauzima vise od 500K.
Imaš u DOS\TEXT\VIEW131A.ZIP programče koje može da čita i konvertuje
razne tipove fajlova, između ostalih i HTML.
razno.771vector,
-> #770, bokirŮ▄Ţ Imas u DOS\TEXT\VIEW131A.ZIP programce koje moze da cita i konvertuje
Ů▄Ţ razne tipove fajlova, izmedu ostalih i HTML.
Preuzeo sam program, medjutim, nisam provalio kako da konvertujem .txt
u .htm?
razno.772bokir,
-> #771, vector> Preuzeo sam program, medjutim, nisam provalio kako da konvertujem .txt
> u .htm?
Pritisneš F6 (štampanje) i izabereš 'print to file', onda uneseš ime fajla
i na kraju da li ćeš DOS ili UNIX format i da li hoćeš brojeve linija.
Onda ti on sve to iskonvertuje u običan tekst...
razno.773kostja,
-> #772, bokir=>> Preuzeo sam program, medjutim, nisam provalio kako da konvertujem .txt
=>> u .htm?
=> Pritisneš F6 (štampanje) i izabereš 'print to file', onda uneseš ime fajla
...
=> Onda ti on sve to iskonvertuje u običan tekst...
Čekajte malo! O čemu se ovde priča? O konvertovanju teksta u
HTML ili o konvertovanju HTML-a u tekst?
Koliko mi se čini bilo je priče o ovome drugom.
razno.774vector,
-> #772, bokirŮ▀█ Pritisnes F6 (stampanje) i izaberes 'print to file', onda uneses ime
Ů▀█ fajla i na kraju da li ces DOS ili UNIX format i da li hoces brojeve
Ů▀█ linija. Onda ti on sve to iskonvertuje u obican tekst...
Nesto mi ne polazi za rukom - stalno mi vraca originalni htm fajl, al` pod
novim imenom (koje mu zadam). Treba mi neko programce koje vrsi konverziju iz
.htm u obican tekst fajl, ali da pritom moze lepo da isformatira tabele (sto
Web2text, btw, ne moze).
razno.775vector,
-> #773, kostjaŮ▀█ Cekajte malo! O cemu se ovde prica? O konvertovanju teksta u
Ů▀█ HTML ili o konvertovanju HTML-a u tekst?
HTML u tekst. Pogresno sam se izrazio u svojoj poruci...
razno.776bokir,
-> #773, kostja> => Onda ti on sve to iskonvertuje u običan tekst...
>
> Čekajte malo! O čemu se ovde priča? O konvertovanju teksta u
> HTML ili o konvertovanju HTML-a u tekst?
O konvertovanju HTML-a u tekst.
razno.777bokir,
-> #774, vector> Nesto mi ne polazi za rukom - stalno mi vraca originalni htm fajl, al`
> pod novim imenom (koje mu zadam). Treba mi neko programce koje vrsi
> konverziju iz .htm u obican tekst fajl, ali da pritom moze lepo da
> isformatira tabele (sto Web2text, btw, ne moze).
Sad ne znam šta da ti kažem...meni on snimi kao običan tekst, a da li
se snalazi sa tabelama, stvarno ne znam.
Sa tabelama se 100% snalazi Netscape Navigator, a verujem i Explorer.
razno.778vlajel,
Dobio sam neke diskete od Commodore-a 64/128......
Hteo bi da ih prebacim na PC ,pitanje je kako čime
i da li to može ?
razno.779popovics,
-> #778, vlajel
>>Dobio sam neke diskete od Commodore-a 64/128......
>>Hteo bi da ih prebacim na PC ,pitanje je kako čime
>>i da li to može ?
Ne znam da ti TAČNO odgovorim na pitanje, ali ja sam instalirao
neki emulator C-64 ke koji se nalazi u sezamovom dir-u DOS\Util ili
tako negde, program bez ikakvih problema nudi i tu mogućnost.
Večiti Komodorovac: popovics
razno.780supers,
-> #779, popovics>> Ne znam da ti TAČNO odgovorim na pitanje, ali ja sam instalirao
>> neki emulator C-64 ke koji se nalazi u sezamovom dir-u DOS\Util ili
>> tako negde, program bez ikakvih problema nudi i tu mogućnost.
Da li taj program može da izvede da se C64 disketa čita
iz 5,25" drajva za PC?
razno.781popovics,
-> #780, supers
>>Da li taj program može da izvede da se C64 disketa čita
>>iz 5,25" drajva za PC?
To ne znam, ali setio sam se da se program zove CCS64, a ako hoćeš
poslaću ti .doc fajl.
razno.782vlajel,
-> #780, supers
:> >> Ne znam da ti TAČNO odgovorim na pitanje, ali ja sam instalirao
:> >> neki emulator C-64 ke koji se nalazi u sezamovom dir-u DOS\Util
:> ili >> tako negde, program bez ikakvih problema nudi i tu
:> mogućnost.
:> Da li taj program može da izvede da se C64 disketa čita
:> iz 5,25" drajva za PC?
Sorry preko tebe,skinuh emulator i sam za sebe radi ok:) ali da
pristupi 5,25 drajvu jock:<<
Dakle pitanje i dalje stoji-ima li program koji može da čita
C64 disketle u 5,25 drajvu ???
razno.783zeljkoj,
-> #782, vlajel> Sorry preko tebe,skinuh emulator i sam za sebe radi ok:) ali da
> pristupi 5,25 drajvu jock:<<
Meni emulatori CP/M-a neće da čitaju diskete od kada sam 386 ploču
(ISA kontroler) zamenio 486 PCI pločom sa integrisanim kontrolerom.
Možda je u tome stvar?
razno.784firus,
-> #782, vlajel> Dakle pitanje i dalje stoji-ima li program koji može da čita
> C64 disketle u 5,25 drajvu ???
Ukoliko bi se našao neko ko ume da mi da tačan opis
formata C64 disketa sa strukturom zapisa tj. gde je ekvivalent
FAT-a, boot, ... ili bar sa par disketa pa da ishakujemo
narečeno, eto, DOBROVOLJNO SE JAVLJAM DA NAPIŠEM takav
program. Naravno, sve ovo ukoliko ne ispliva neki program
koji to ume.
P.S. Ja sam nekadašnji spektrumovac i amstradovac, tako da
sa C64 *nikada* (do sada) nisam imao kontakta.
razno.785darth.vader,
-> #784, firus>> P.S. Ja sam nekadasnji spektrumovac i amstradovac, tako da
>> sa C64 *nikada* (do sada) nisam imao kontakta.
Ne znas sta si propustio... :)
See ya, Darth :)
razno.786saint,
Hi evo stize
pointiX Scrool 1.0
To je u stvari skracena verzija PointiX-a
Sam naziv kazuje svrhu...
razno.787vlajel,
-> #783, zeljkoj
:> Meni emulatori CP/M-a neće da čitaju diskete od kada sam 386 ploču
:> (ISA kontroler) zamenio 486 PCI pločom sa integrisanim
:> kontrolerom. Možda je u tome stvar?
Nek se javi neko ko zna,da li razlika izmedju ISA i PCI kontrolera
može da utiče na takve programe ?
PS:baci na mail cp/m emulator da probam.
razno.788vlajel,
-> #784, firus
:> Ukoliko bi se našao neko ko ume da mi da tačan opis
:> formata C64 disketa sa strukturom zapisa tj. gde je ekvivalent
:> FAT-a, boot, ... ili bar sa par disketa pa da ishakujemo
:> narečeno, eto, DOBROVOLJNO SE JAVLJAM DA NAPIŠEM takav
:> program. Naravno, sve ovo ukoliko ne ispliva neki program
:> koji to ume.
Što se dsiketa tiče imam ih 10-ak razume se da su 5.25
sa nekim kursom jezika...a upravo to sam hteo da prebacim,
možda i postoji neki program koji koji omogućava pristup
flopi drajvu,meni nije poznato,inače kad si spomenuo Spectrum
pre 2-3 god sam pravio adapter preko lpt porta i lepo sa traka
skinuo šta sam hteo:),pretpostavljam da nešto slično može i
vezano za C64!?,bar u smislu pristupa flopiju.BTW u emulatoru
za C64 koji visi na Sezamu ima u .doc-u nešto o njegovom drajvu
ali baš nisam skapirao,možda bi to pomoglo za hakeraj ?:)
razno.789johnnya,
Da li neko radi sa sledećim programima ?
Potrene su instalacione (ili već instalirani) arhive...
Winbatch Compiler v5.0j for Windows
Winbatch v5.0j for Windows: s/n
ili
Winbatch Compiler v5.01j for Windows
WinBatch Interpreter v5.01j for Windows
razno.790firus,
-> #785, darth.vader>>> P.S. Ja sam nekadasnji spektrumovac i amstradovac, tako da
>>> sa C64 *nikada* (do sada) nisam imao kontakta.
>
> Ne znas sta si propustio... :)
Da li sam išta propustio, sada više i nije važno, prošlo je
dovoljno vremena, nego daj da se bavimo ozbiljnim stvarima,
jel' neko našao podatke koje sam tražio (il' je bar spreman da
mi liferuje par disketa)?
razno.791firus,
-> #788, vlajel>> ishakujemo narečeno, eto, DOBROVOLJNO SE JAVLJAM DA NAPIŠEM
>> takav program. Naravno, sve ovo ukoliko ne ispliva neki
>> program koji to ume.
>
> vezano za C64!?,bar u smislu pristupa flopiju.BTW u emulatoru
> za C64 koji visi na Sezamu ima u .doc-u nešto o njegovom drajvu
> ali baš nisam skapirao,možda bi to pomoglo za hakeraj ?:)
Ukoliko misliš na onaj CCS64 iz direktorijuma, onda
ništa od toga - mrka kapa. DOC je apsolutno neinformativan, a sam
emulator zahteva Pentium (koji ja nemam) za rad. Na 486 jedino što
emulator radi je prikaz naslovnog ekrana C64 ...
Što se tiče neke kombinacije tipa vezivanja drajva preko
paralelenog porta, ništa od toga - čuveni Spectrum emulator je u
kodu imao podršku za tako šta, a i da nije, pošto je stizao sa
delom sorsa kodom, moglo se ponešto i prekrpiti. Ovde toga NEMA.
Nema čak ni opisa .T64 i .D64 fromata.
Sve u svemu konkurs ostaje otvoren do daljnjeg, a budući
da idem kući (u radionicu), probunariću po starim brojevima SK,
MM i Računara, pa možda i naletim na kakav koristan podatak.
Dakle, angažujte se malo ljudi ...
razno.792popovics,
-> #791, firus
>> Ukoliko misliš na onaj CCS64 iz direktorijuma, onda
>> ništa od toga - mrka kapa. DOC je apsolutno neinformativan, a sam
>> emulator zahteva Pentium (koji ja nemam) za rad. Na 486 jedino što
>> emulator radi je prikaz naslovnog ekrana C64 ...
Nemoj da se*eš, ja imam 486 (AMD 5x86-P75 133 Mhz) i radi prilično
dobro i brzo... Slažem se da je .doc fajl neinfoemantivan i izvini
molim te što odgovori pogrešnom čoveku kad sam ti CCS ja preporučio?
razno.793firus,
-> #792, popovics
>>> Ukoliko misliš na onaj CCS64 iz direktorijuma, onda
>>> ništa od toga - mrka kapa. DOC je apsolutno neinformativan, a
>>> sam emulator zahteva Pentium (koji ja nemam) za rad. Na 486
>>> jedino što emulator radi je prikaz naslovnog ekrana C64 ...
>
> Nemoj da se*eš, ja imam 486 (AMD 5x86-P75 133 Mhz) i radi
> prilično dobro i brzo... Slažem se da je .doc fajl
> neinfoemantivan i izvini molim te što odgovori pogrešnom čoveku
> kad sam ti CCS ja preporučio?
Kao prvo, ti mi svakako nisi preporučio CCS.
Kao drugo, replicirao sam na vlajel-ovu poruku. Ukoliko
ste vas dvojica ista osoba onda OK, inače, tvoj stav jednostavno
ne drži vodu. A, ukoliko je greška do sistema (malo verovatno),
treba obavestiti nadležne. U krajnjoj liniji, ti si već nekoliko
puta do sada meni replicirao greškom, pa pripazi malo na to šta,
ko, gde i kad ...
Kao treće, nismo ti i ja zajedno ovce čuvali pa da možeš
da mi govoriš kako ja se*em. U krajnjoj liniji, mogao bi da budeš
bar malo finiji prema meni jer sam ja prema tebi bio prilično
predusretljiv u vezi tvojih problema sa DSZ/GSZ.
Kao četvrto, u dokumentaciji piše da je minimalna
konfiguracija Pentium sa 8MB RAM-a. Na mojoj 486DX4/100-12MB
makini emulator radi, ali očajno sporo (nisam bio dovoljno
precizan u prethodnoj poruci pa je to možda unelo zabunu).
Kao peto, pošto si novopečeni SEZAM-ovac, mogao bi malo
da spustiš loptu i da ne napadaš ljude levo-desno po sistemu,
najčešće neargumentovano.
Hvala na razumevanju.
razno.794vector,
-> #792, popovics> Nemoj da se*es, ja imam 486 (AMD 5x86-P75 133 Mhz) i radi prilicno
> dobro i brzo... Slazem se da je .doc fajl neinfoemantivan i izvini
> molim te sto odgovori pogresnom coveku kad sam ti CCS ja preporucio?
Taj C-64 emulator na 486DX2 80MHz sa 16MB RAMa radi nezamislivo sporo.
Pentium je zaista neophodan. Na 486-icama cak i muzika secka.
razno.795zeljkoj,
-> #787, vlajel> PS:baci na mail cp/m emulator da probam.
Emulator sam još odavno zakačio uz poruku 9.10 u konf. PCOS.5, a program
za čitanje CP/M disketa je zakačen uz poruku 9.11 u istoj konf.
razno.796miskop,
-> #786, saint-> Hi evo stize
-> pointiX Scrool 1.0
-> To je u stvari skracena verzija PointiX-a
-> Sam naziv kazuje svrhu...
'oće li to biti klasičan skrol(preko skrol bara) ili opet na
srednje dugme miša? Ako je na srednje dugme onda je bez veze,
jer Office 97 ima istu stvar...
BTW, nisi ga okačio...
razno.797saint,
-> #796, miskop=> BTW, nisi ga okacio...
Pukla veza...
Uskoro cu ga okaciti cim stignem...
Ko ne mozer da saceka nako ode na
www.pointix.com
razno.798saint,
Stize velicanstveni PointiX Scroll 1.01
This mesage will Self-destruct in 10 secunds
scroll.ziprazno.799vector,
Evo jednog fonta cija je uloga da zameni prilicno ruzni standardni
DOS font. :)
myfont.comrazno.800zoxy,
-> #793, firus> Kao trece, nismo ti i ja zajedno ovce cuvali pa da mozes
> da mi govoris kako ja se*em. U krajnjoj liniji, mogao bi da budes
> Kao peto, posto si novopeceni SEZAM-ovac, mogao bi malo
> da spustis loptu i da ne napadas ljude levo-desno po sistemu,
E, a da se povede APNBKS? a?
(Akcija Protiv Novopecenih Bezobraznih Klinaca na Sezamu)
Ja ovo ozbiljno...
ili da makar za pocetak okaci neko kome je pri ruci "..pravila ponasanja na
sistemu.."
razno.801popovics,
-> #800, zoxy
>>E, a da se povede APNBKS? a?
>>(Akcija Protiv Novopecenih Bezobraznih Klinaca na Sezamu)
>>
>>Ja ovo ozbiljno...
>>ili da makar za pocetak okaci neko kome je pri ruci "..pravila
>>ponasanja na
>>sistemu.."
Evo ovako, mene bi ste mogli da ubroite u gorepomenute (zbog mojih
godina), ali ja ne mislim da su svi "klinci" (za vas naravno) loši.
Što se tiče bontona ponašanja na sistemu ( Sezamu, pa i drugim
BBS-ovima ) on već postoji u sezomovom dir-u (nažalost, malo ko ga
je čitao)
razno.802dr.iivan,
Cime se bavi WinHack, vredi li ga skidati?
razno.803pvlada,
-> #802, dr.iivan> Cime se bavi WinHack, vredi li ga skidati?
Bavi se raznim skrivenim podešavanjima u windowsu. Npr umesto Start da
ti piše nešto drugo, ako imaš miša sa 3 dugmeta da srednje bude Double
click i još mnoga podešavanja. Po meni bolje je da ga skineš nego da
se moučiš da čačkaš po Registry-ma, mnogo je lakše.
Pozdrav Vlada
razno.804miskop,
-> #802, dr.iivan-> Cime se bavi WinHack, vredi li ga skidati?
Sistemska podešavanja u Win95-ici. Radi isto što i Tweak UI iz
Microsoft-ovog PowerToys-a, samo sa znatno više opcija.
razno.805pvlada,
> Sistemska podešavanja u Win95-ici. Radi isto što i Tweak UI iz
> Microsoft-ovog PowerToys-a, samo sa znatno više opcija.
WinHacker ima mnogo više opcija.
Pozdrav Vlada
razno.806saint,
-> #802, dr.iivan=> Cime se bavi WinHack, vredi li ga skidati?
Radi isto sto i TweakUI
ali ima vise opcija
ali neke mu i nedostaju..
PS:
Trazi registraciju posle 20 dana
dok TweakUI ne trazi...
razno.807saint,
-> #805, pvlada=> WinHacker ima mnogo vise opcija.
A sta sam ja rekao?
razno.808pvlada,
-> #807, saint> A sta sam ja rekao?
Pa učinilo mi se da si rekao da ima manje, tj. pogrešno sam
shvatio ;)
Pozdrav Vlada
razno.809miskop,
-> #806, saint-> Trazi registraciju posle 20 dana
-> dok TweakUI ne trazi...
Eee, kad mu bude tražio registraciju, neka mi se obrati na mail... :)
razno.810spaceman,
-> #807, saint>=> WinHacker ima mnogo vise opcija.
>
>
> A sta sam ja rekao?
O kojoj verziji WinHackera je rec?
Ja imam verziju 1.1 registrovanu (24k arhiva).
Ako ima novija gde se moze naci?
Space
razno.811spaceman,
-> #807, saint>=> WinHacker ima mnogo vise opcija.
>
>
> A sta sam ja rekao?
O kojoj verziji WinHackera je rec?
Ja imam verziju 1.1 registrovanu (24k arhiva).
Ako ima novija gde se moze naci?
Space
razno.812miskop,
-> #811, spaceman-> O kojoj verziji WinHackera je rec?
-> Ja imam verziju 1.1 registrovanu (24k arhiva).
-> Ako ima novija gde se moze naci?
Okačena je ovde verzija 2.02, ne znam tačan broj poruke, ali
znam datum: 29.8.97
razno.813dr.iivan,
Na Sezamu se kaze da Windows\System\dsktsupd.zip ispravlja ozbiljan
bag pri radu sa diskom kod Win95.
O kom bagu je rec !?
razno.814milosh.zorica,
evo mog programa za podsetnik za win 3.1x 95/nt
podset98.rarrazno.815saint,
Evo ga jedan stvarno QL program
Program se zove Cool Mouse ver2.0
Ako imate misa od 3 dugmeta uz ovaj program
a ako imate misa sa 2 dugmeta sa ukljucenim
Scroll Lock-om desno dugme ce vam izigravati srednje...
imacete Genius NET mouse...
Ima mnoge mogucnosti.
Odlican program!
Obavezno skinuti!
cool.exerazno.816popovics,
-> #815, saint
> Evo ga jedan stvarno QL program
> Program se zove Cool Mouse ver2.0
Nisi rekao, jeli program za Dos ili za Windows...
P O P
razno.817saint,
-> #816, popovics=> Nisi rekao, jeli program za Dos ili za Windows...
A sta mislis za sta je?
BTW:
Zaboravio sam da pomenem jos neke njegove mocne osobine:
Roll up Windows-Samo kliknete srednjim dugmetom na
Caption Bar i prozor ce se uvuci na gore i ostace samo
Caption Bar, kad vidite ovu opciju svaticete koliko je dobra...
Cool Menu-prozorcic koji mozete staviti da se otvara kada pritisnete bilo
gde srednjim dugmetom...
U njemo su opcije:Nail window,Start Menu,roll up,
minimase to tray!?!(prozor se minimizuje na Bar <tamo gde je sat>
Ima jos opcija ali te cete videti sami...
Samo da napomenem Scroll Window gde pomerate sadrzaj
prozora ali mozete i Desktop...
Mozete da koristite i vise opcija odjednom!?!?!
Sve u svemu Odlican program
FREEWARWE
Bilo bi dobro da ga okacite u DIR
razno.818popovics,
-> #817, saint
> A sta mislis za sta je?
Mislim, a i siguran sam sad da je za Windows. Međutim, imam jedno pitanje:
Hoće li on obavljati svoju funkciju iako je mouse drajver za miš sa 2
dugmeta?
> Bilo bi dobro da ga okacite u DIR
Ja mislim da ga ima u dir-u, ali neka praistorijska verzija...
P O P
razno.819saint,
-> #818, popovics
Meni se cini da nema...
razno.820crusader,
Imam problem oko joysticka. Ne mogu da ga konfigurisem u Win95.
Ranije je radio, medjutim posto sam i menjao u medjuvremenu
pojedine delove compa, sada nikako ne mogu da ga konfigurisem.
Stalno javlja poruku "joystick is not connected correctly".
U Contol Panelu stoji i opcija reset (vraca default vrednosti) i
koja bi mozda resila problem, ali nikako ne mogu da kliknem na nju.
Inace, joystick u DOS-u radi normalno.
razno.821johnnya,
-> #820, crusader >> Ranije je radio, medjutim posto sam i menjao u medjuvremenu
>> pojedine delove compa, sada nikako ne mogu da ga konfigurisem.
>> Stalno javlja poruku "joystick is not connected correctly".
Protrči Add new hardware i pusti da Win95 sam ispita mašinu (ako ovo
već nisi uradio)
razno.822crusader,
-> #821, johnnya
> Protrci Add new hardware i pusti da Win95 sam ispita masinu (ako
> ovo vec nisi uradio)
Nije uspelo.
razno.823popovics,
-> #821, johnnya
> >> Ranije je radio, medjutim posto sam i menjao u medjuvremenu
> >> pojedine delove compa, sada nikako ne mogu da ga
> >> konfigurisem. Stalno javlja poruku "joystick is not
> connected correctly".
>
> Protrči Add new hardware i pusti da Win95 sam ispita mašinu
> (ako ovo već nisi uradio)
Da, ali sumnjam da je stvar softverske prirode... Mislim da mu je riknuo
kabl ili konektor...
P O P
razno.824crusader,
-> #823, popovics
> Da, ali sumnjam da je stvar softverske prirode... Mislim da mu je
> riknuo kabl ili konektor...
Mozda, ali taj isti joystick u DOS-u radi korektno.
razno.825johnnya,
-> #822, crusader >> Nije uspelo.
Zaboravio sam da kažem da prethodno iz Liste drajvera ukloniš sve što
se odnosi na joystick.
razno.826nitugard,
-> #815, saintUffff.....
Programče je šećerko, ali...
Naime, već tri godine imam miša "poznate" marke "Yakumo" B)
Tri tastera, od kojih se samo dva raubuju...
Malo smo se i igrali lemilicom kada je od silnog kliktanja
levi taster postao malo "neosetljiv". Kao i svi jeftiniji mišovi,
on se budi u "Microsoft" modu - aktivna su samo dva tastera,
preklopnika nema.
Kako aktivirati srednji taster?
Odgovor potiče još iz doba starih, kockastih, sivih Genius pacova:
Prilikom uključivanja kompjutera (glavni prekidač) držati pritisnut
i levi i desni taster... Ovo će miša bez preklopnika u većini slučajeva,
ne govorim samo o "oblačiću" (niste znali šta znači Yakumo? ccc...),
prebaciti u "Mouse System" mod koji zna za tri tastera.
Alternativa, shodno RS232 standardu koji dopušta takve akrobacije je
otkačinjanje miša (sa porta) i ponovno prikačinjanje,
normalno tokom koga se tasteri drže pritisnuti.
E, sad... W95 i OSRII prema dobroj staroj čika Bilijevoj tradiciji,
treći taster, odnosno Mouse Systems mod, ne priznaju.
A i ako driver koji koristite nije originalan, ni Dos neće prepoznati miša.
Skor: 2:0 za nepokretnog pacova. Znači, pre pristupa nastavku,
podići sistem normalno - u kljakavom Bili modu miša.
U prilogu je dos selfekstraktor sa drajverima skinut sa nemačkog sajta
firme koja prodaje hardver.
Za moderatora: nema licenci, na sajtu nije bilo nikakvih ograničenja
niti upozorenja, sajt ne ograničava pristup so... valjda je freeware.
Read.me je na engleskom, služi za Dos drivere.
Za W95: raspakovati u neki dir. Start / Settings / Control Panel,
double click na "mouse", click na tab sa natpisom "General",
click na taster "Change", click na taster "Have disk", click
na taster "Browse", naći direktorijum gde ste raspakovali,
selektovati datoteku "agmouse.inf", click na OK taster.
U dijalogu "Install from disk" sada se vidi direktorijum u koji ste
raspakovali arhivu, clicknuti na OK, izlistan je samo jedan driver,
clicknuti na OK i nakon par trenutaka instalacije levo od tastera "Change"
će pisati "Agiler serial mouse". Zatvorite dijalog sa "Close".
restartujte Win prema predlogu i to je to.
Da, ja volim da igram avanture, zašto pitate? B)
Ako nešto pođe naopako (miš neće ni da mrdne na primer),
Ctrl+Esc (Start), strelicom nagore odabrati Settings,
strelica na desno, Control Panel bi trebalo da je odabran
(ako nije odabrati ga sa gore-dole), Enter, kada se otvori prozor
strelicama odabrati "Mouse", Enter, Ctrl+Tab dok se ne odabere General,
Alt+C i odabrati stari driver koji je tu bezbedno ostao, Enter,
i kontrola je vraćena starom drajveru. Ako je miš promrdao, dobro jest,
ako nije: Ctrl+Esc, Shutdown, Restart Windows (odabrati strelicama), Enter...
Nakon restarta Wina radiće stari drajver.
Lepota ovog novog drajvera je što "zna za jadac",
odnosno radi i kao M$ i kao Mouse Systems - ako zaboravite da pritisnete
tastere pri uključivanju kompjutera, miš neće biti blokiran
već će normalno raditi u "I love Bili" modu. Takođe (ovo važi za Yakuma,
da li će za druge važiti ne znam) zna i za dinamičku rezoluciju
(cimni - leti, mrdaj lagano - vuče se), čak i predobro - morao sam
da smanjim "Motion" za dva podeoka (sa maximuma gde je bio). Pre toga
je na mali cim bio voljan ripiti na kraj ekrana.
Da... Dos i Win3 drivere nisam proveravao, Yakumo ima sasvim dobre.
Prijatno "kulovanje" miša srednjim tasterom. B)
PS. Ovo verovatno ne fercera sa Logitech glodarima - oni su oduvek bili
priča za sebe.
PPS. Last minute update: na žalost, čika Bilijeva dos prozor podrška
ne predviđa parcova sa tri tastera. Moraćete dodati driver na
za to potrebna mesta (ako vam uopšte treba).
agiler.exerazno.827saint,
-> #826, nitugard=> Prijatno "kulovanje" misa srednjim tasterom. B)
Ja kolko znam za bilo kog Geniusovog i
Logitekovog misa sa 3 dugmeta radice
drajveri od Logiteca koji stizu uz svaku
verziju WIN 95.Tako da ti nije potreban taj
drajver sto si skinuo....
Cak na uputstvu za Genius 3<ovaj novi>
pise da ako zelis samo 2 dugmeta stavi
Geniusove drivere , a ako oces 3 ondak
stavi Logitec drivere...
razno.828nitugard,
-> #827, saint> Ja kolko znam za bilo kog Geniusovog i
> Logitekovog misa sa 3 dugmeta radice
> drajveri od Logiteca koji stizu uz svaku
> verziju WIN 95.Tako da ti nije potreban taj
Ali ja to nisam znao B(
Ipak, kod "poznatih" mišonja kakav je Yakumo stvari nisu
baš tako proste - sada sam proverio Logitech drajver
i on mi ne radi (dobijem lep uzvičnik u žutom oblačku kod prikaza
systema, ponaša se kao da miš ima samo dva tastera).
Što se agilera tiče, mana koju mu ja nalazim je što se za 3button mode
mora postaviti Dos drajver da bi miš radio u Dos prozoru. Na žalost,
ovo kod mene izaziva plavo ekranče i pad Windowsa kombinovanog sa
Seniorom (sinoć sam proveravao sa NC) - verovatno mu ne prija kursor.
Kako ionako ne čeznem preterano za mišonjom u Dosu, ovo (meni)
ne predstavlja preteran problem - ubio sam drajver za Dos i sve lepo
radi.
Takođe se povremeno pojavljuje fenomen vraćanja u M$ mod posle hard reseta.
Prema jednom sajtu (sorry, zaboravio sam URL) treba mu (i ostalim "skupim"
proizvodima) pogledati utrobu. Često se u njoj nalazi jumper koji određuje
primarni mod u kome se miško budi - on se prebaci i više se ne moraju držati
pritisnuti tasteri kod uključivanja.
razno.829kenza,
-> #828, nitugard>> systema, ponasa se kao da mis ima samo dva tastera).
Ovo se i meni desava sa mojim Logitech-om. Probao sam i sa
drajverima za 3.11(koje sam dobio uz misa) i sa novim, skinutim
sa njihvog sajta... Sta da kazem, ista prica :( Srednjeg dugmeta
nigde...
razno.830nitugard,
-> #829, kenza> >> systema, ponasa se kao da mis ima samo dva tastera).
> Ovo se i meni desava sa mojim Logitech-om. Probao sam i sa
Probaj Agilera koga sam okačio ranije u ovoj konferenciji.
"Poznatom" Yakumu je profercerao srednji taster,
ali nemam kursor u Dos prozoru.
Ako mu dodam Dos driver, Senior sruši OSRII k'o od šale - na prvi pokret.
Možda će Logitech raditi bolje - sem par minuta DL-a i nekoliko kilobajta
na hardu, ništa te ne košta.
razno.831popovics,
Evo mog malog util-a.
HVATAJTE
startme.ziprazno.832saint,
-> #831, popovics
A za sta sluzi?
razno.833popovics,
-> #832, saint
> A za sta sluzi?
Pa, uglavnom služi totalnim početnicima za računarom, koji vole miš i
šarenilo na ekranu. Program bi trebao da se startuje svaki put kada i računar
pod uslovom da je računar pod DOS-om. Nudi mogućnost pokretanja nekih (u ovoj
verziji) definisanih programa (Windows, Norton Comander, DOS Navigator) ili
izlaz u čisti DOS. Bloža objašnjenja su u nabrzinu napisanom readme fajlu
koji se nalazi u arhivi pod imenom read.me.
razno.834milosh.zorica,
-> #831, popovicssvaka čast popoviću program je mnogo gotivan.sviđa mi se što si
uradio po principu mog start-up-a koji je takođe bio ovde kačen pre
nekoliko meseci.a najveću zahvalnost možemo da damo symantec-u koji
se ove stvari prvi setio i ubacio u NC
razno.835popovics,
-> #834, milosh.zorica
▄- svaka čast popoviću program je mnogo gotivan.sviđa mi se što
▄- si uradio po principu mog start-up-a koji je takođe bio ovde
Pa, takav program sam ja još ooodavno napisao u qbasic-u, ali nisam smatrao
da bi tako nešto nekome trebalo, pa ga nisam okačio (inače, program ima samo
opcije za NC, EDIT, i WIN).
▄- kačen pre nekoliko meseci.a najveću zahvalnost možemo da damo
▄- symantec-u koji se ove stvari prvi setio i ubacio u NC
Da, zahvala symantec-u, ali evo i jedne javne zahvale tebi što si imao
dovoljno strpljenja da mi modemom preko našeg PTT pošalješ malo manje od
3 MB (VB za Dos) i to sve bez recovery-ja koji iz nepoznatih razloga
nije radio...
razno.836popovics,
Evo jaš jednog mog programa... Pošto mi je bilo zamereno to što u
poruci uz koju je okačen "Startme" nije bilo opisa čemu zapravo
služi, pa tu grešku ispravljam sad. Program "E-MAIL adresar" je
programkoji služi kao digitalni adresar, ali kada bi on samo zato
služio, ne bi se mučio da ga pišem jer postoje mnogo manji i
grafički atraktivniji programi (mada skoro svi rade u tekst modu)
za to. Ovaj program ovogućava da se pored standardnih podataka koje
treba da sadrži adresar upiše i E-MAIL adresa(e) osobe.
NAPOMENA:Ako osoba ima više adresa NIKAKO ih nemojte razdvajati
zarezom ili tačka-zarezom.
Dakle, hvatajte... Sve komentare možete ostaviti ovde u
konferenciju ili meni na mail...
imenik.ziprazno.837saint,
-> #833, popovics
Kome je potreban program za prebacivanje iz NC-WIN-DOS-...
a jos plus i ne radi kako treba kad si pod WIN-om
razno.838popovics,
-> #837, saint
▄- Kome je potreban program za prebacivanje iz NC-WIN-DOS-...
Napisao sam u dokumentaciji da je program za POČETNIKE, koji ne moraju da
znaju ni jednu Dos naredbu...
▄- a jos plus i ne radi kako treba kad si pod WIN-om
Ne znam na koji Win misliš... Program je pisam za Dos i STARI Windows. Inače
meni je primarni OS Win95, i pod njim sve radi savršeno osim, naravno
pozivanja Win-a jer je Win već pokrekut, što je i razumljivo...
razno.839emajsijuen,
-> #836, popovicsPo>> Evo jas jednog mog programa... Posto mi je bilo zamereno to sto u
Po>> poruci uz koju je okacen "Startme" nije bilo opisa cemu zapravo
Po>> sluzi, pa tu gresku ispravljam sad. Program "E-MAIL adresar" je
Po>> programkoji sluzi kao digitalni adresar, ali kada bi on samo zato
U cemu si ga pisao i kojim programom si ga kompresovao ?
Evo saljem neki svoj imenik uz ovu poruku...
imenik.arjrazno.840saint,
-> #838, popovics=> Napisao sam u dokumentaciji da je program za POCETNIKE, koji ne moraju
=> da znaju ni jednu Dos naredbu...
Pa da bi uopste taj tvoj program bio od koristi
USER bi morao da ga ubaci u AUTOEXEC za sta je
potrebno vise znanja od samog kucanja WIN ili NC
Zato ako oces da program bude od ikakve svrhe
napravi neku instalaciju mada i pored toga program
ce biti potpuno beskoristan.
=> Ne znam na koji Win mislis... Program je pisam za Dos i STARI Windows.
=> Inace meni je primarni OS Win95, i pod njim sve radi savrseno osim,
=> naravno pozivanja Win-a jer je Win vec pokrekut, sto je i razumljivo...
Zaboravio si da dok si pod WIN-om ne mozes da kucas WIN da
bi se u njega vratio.
razno.841popovics,
-> #840, saint
▄- USER bi morao da ga ubaci u AUTOEXEC za sta je
▄- potrebno vise znanja od samog kucanja WIN ili NC
Pa ovo bi im valjda ubacio neko iskusniji (onaj koji im je instalirao
računar), mada sam ja dao step-by-step uputstvo za to...
▄- Zaboravio si da dok si pod WIN-om ne mozes da kucas WIN da
▄- bi se u njega vratio.
To sam ti i rekao, nisi me razumeo... Kažem da opcija "Startovanje
WINDOWS-a) NE MOŽE da se izvede iz MS-DOS prompta...
razno.842popovics,
-> #839, emajsijuen
▄- U cemu si ga pisao i kojim programom si ga kompresovao ?
Pa, ne znam na koji program misliš... :) Ako je Startme, pisan je u
Visual Basic-u za DOS, ako misliš na Imenik, on je pisan u Qbasic-u. Ne
znam da ti TAČNO kažem kojim programom ih kriptijem, obeležavam i
kompresujem, ali radi se o SHRAEWARE programu koji radi sve to.
razno.843popovics,
-> #839, emajsijuen
▄- Evo saljem neki svoj imenik uz ovu poruku...
Sviđa mi se. Znam da sa programerske strane ovo i nije mnoogo teško uraditi,
ali i mene zanima isto i to:
1. U kom je prog. jeziku pisan?
2. Čime je (ako ičime) kompresovan
Napominjem da mi se sviđa CD-PLAYER koji ja ne bi znao da izvedem...
razno.844saint,
-> #841, popovics=> Pa ovo bi im valjda ubacio neko iskusniji (onaj koji im je instalirao
=> racunar), mada sam ja dao step-by-step uputstvo za to...
Mislim da je lakse kucati win ili nc ili tako nesto
nego svaki put se vacati u onaj program
=> To sam ti i rekao, nisi me razumeo... Kazem da opcija "Startovanje
=> WINDOWS-a) NE MOZE da se izvede iz MS-DOS prompta...
trebao si da ubacis nekako da se onda vrati natrag
razno.845popovics,
-> #844, saint
▄- trebao si da ubacis nekako da se onda vrati natrag
To je nažalost texnički neizvodljivo. Ako neko usp da to uradi, obavezno me
obavesti, jer bi voleo da vidim kako je to izveo. Iz prompta se NE MOŽE
izaći, ako je startovan neki program ili bat (ukuliko nisu rezidentni).
razno.846milosh.zorica,
-> #835, popovicsma nema na čemu popoviću
razno.847saint,
-> #845, popovics
Neka bude rezidentan.
razno.848popovics,
Pre nekoliko dana poslao sam moj program E-Mail Imenik. Evo prve
verzije ispravke. Radi se o "malo" poboljšanom search engine-u,
koji nameravam da još usavršavam... :)
add.arjrazno.849emajsijuen,
-> #843, popovicsPo>> 1. U kom je prog. jeziku pisan?
U Turbo Pascal-u 7.0
Po>> 2. Cime je (ako icime) kompresovan
Cini mi se pklite-om. :)
razno.850strider,
-> #843, popovics>> 1. U kom je prog. jeziku pisan?
Verujem da je Pascal u pitanju, jer to je emajov fah ;)
See ya, Darth :)
razno.851the.edge,
Evo simpaticne "igrice": Tamagotchi for win95, iliti virtuelni kucni ljubimac
za win95. :)
Video sam i jos bolju varijantu od par mb, ali to jos nisam skinuo. ;)
AcCeSS DeNiED
tama.ziprazno.852saint,
-> #851, the.edge
Secate li se igre Creatures?
razno.853miskop,
-> #851, the.edge-> Evo simpaticne "igrice": Tamagotchi for win95, iliti virtuelni kucni
-> ljubimac za win95. :)
Pri pokretanju traži mi fajl THREED.VBX koga nema u arhivi, o
čemu se radi?
razno.854the.edge,
-> #853, miskop
T?>> Pri pokretanju trazi mi fajl THREED.VBX koga nema u arhivi,o cemu se
T?>> radi?
Ne znam zaista. Ta arhiva sadrzi iste stvari kao i ova sto sam je skinuo sa
interneta. Threed.vbx sam nasao u svom windows/system diru - ide uz poruku.
Ocigledno se za taj threed.vbx podrazumeva da imas po defaultu...
AcCeSS DeNiED
threed.ziprazno.855miskop,
-> #854, the.edge-> Ne znam zaista. Ta arhiva sadrzi iste stvari kao i ova sto sam je skinuo
-> sa interneta. Threed.vbx sam nasao u svom windows/system diru - ide uz
-> poruku. Ocigledno se za taj threed.vbx podrazumeva da imas po defaultu...
OK, sad radi.
Hvala.
razno.856kenza,
-> #855, miskop>> OK, sad radi.
Kakav je to sad "virtuelni kucni ljubimac"?? Jel da ga skidam ili
ne?
razno.857the.edge,
-> #856, kenzaSkini pa vidi... ko da je od 10mb pa se premisljas.
AcCeSS DeNiED
razno.858l.savic,
Problem sa Britanikom 2.0 pod Window-som 3.11 for Workgroups.
Instalacija prođe, startujem program i pojavi se Netscape i onda
kada kliknem na bilo šta dobijem poruku:
Win32s - error
g.exe
Unhandled Exception detected.[Code: 0xC0000005 g.exe:2EAE2]
Application will be terminated.
Da li neko zna u čemu je problem?
Računar: 486DX4/100 VLB
16 MB RAM-a
CD 4X
razno.859dr.grba,
-> #858, l.savic>> Instalacija prođe, startujem program i pojavi se Netscape i onda
>> kada kliknem na bilo šta dobijem poruku:
>>
>> Win32s - error
Pa, da li imaš instaliran Win32s? Ako sam dobro shvatio, traži se
32-bitni shell.
razno.860l.savic,
-> #859, dr.grba> Pa, da li imaš instaliran Win32s? Ako sam dobro shvatio, traži se
> 32-bitni shell.
Imam, verzija 1.25. Dobio sam ga na istom CD-u sa Britanikom.
razno.861supers,
-> #860, l.savic>> Imam, verzija 1.25. Dobio sam ga na istom CD-u sa Britanikom.
Onda, koji Netscape koristiš? Onaj koji dolazi uz Britanicu ili neki
noviji? Gde sve na tvom disku ima fajl pod nazivom winsock.dll?