tools.220cnenad,
-> #207, vstan=> Praznici su prosli, nema se vremena :))))
Mnogo posla malo para ;) :>>>
tools.221cnenad,
-> #218, superhik=> ctrl+q
DN == ALT-G
tools.222easyd,
-> #194, apostol
║ >> opcija INS moves down. ;)
║
║
║ >>> Pa tu se ne dobija autorepeat.Ins ga samo pomeri nadole,a ako hoces da
║ >>> jos jedan fajl osvetlis moras da ga pustis pa opet pritisnes. E1 O:-)
║
╚═════
Hm, meni radi, nemam pojma kako, ali drzim INS i on vuce
nadole... (NC Ver. 4.00)
poz, easyd...
tools.223dvesic,
-> #221, cnenad> DN == ALT-G
DN == F3 :)
tools.224vlad,
-> #216, calex> Ajd' od početka. :)) Problem ti prave F9 i F10? ;))))
Problem je vreme. Nateracu se nekako da ga koristim kad budem imao vremena
da ga naucim. Trenutno ne stizem da uradim ni mnogo vaznije poslove B(.
tools.225cnenad,
-> #223, dvesic=> DN == F3 :)
Šta F3 ? Tu mi je interni i SHIFT-F3 externi viewer. Ima li nešto što dete
još treba da nauči ? O:)
tools.226inferno,
-> #203, supersŮ│ ˙ Pređi na VC 4.0 final. Uveden je autorepeat za Insert...
ajd prebaci ako nije komercijalan. :)
tools.227supers,
-> #217, johnnya>> Kaži mi molim te u kom se to dir-u nalazi, pa da budem srećan,
>> nešto ga ne nađoh samoinicijativno :(
Znam sigurno da ima na Prou, a već po nekom automatizmu na oba Sezama
preporučujem sve što nađem na makar jednom... A do file moderatora
je da obezbede prisutnost svih bitnih programa na obe strane :)
tools.228supers,
-> #219, mileusna>> Tačno, ali ako već obeležavaš toliko fajlova da ti treba
>> 'zalet' sa <Ins> zašto onda jednostavno ne iskoristiti <+> ili
>> možda <*>, ili sve iskombinovati?
Svakome se desi da treba da selektuje fajlove koji se zovu slično, ali
ne i isto, a kao za inat postoje i brojni drugi sa istom ekstenzijom...
Ma, ukratko, uvek ima slučaja kada je lakše nagaziti Ins nego muljati sa
+ i * i zadavati po 4-5 znakova pre wildcarda...
Sve u svemu, ja commander bez autorepeata na insertu ne mogu da smislim.
tools.229plovput,
-> #225, cnenad+| => DN == F3 :)
+|
+| Šta F3 ? Tu mi je interni i SHIFT-F3 externi viewer. Ima li nešto što dete
+| još treba da nauči ? O:)
Odes na ime direktorijuma i stisnes F3 (isto kao i Alt-G samo prakticnije)
Inace, obelezavanje svih fajlova sve sa direktorijumima se moze izvesti
sa Ctrl+PrintScreen.
tools.230nenad,
-> #222, easyd> Hm, meni radi, nemam pojma kako, ali drzim INS i on vuce
> nadole... (NC Ver. 4.00)
To zavisi od BIOS-a. Tvoj verovatno podržava auto-repeat za INS
taster.
tools.231ognjen,
-> #222, easyd)-> Hm, meni radi, nemam pojma kako, ali drzim INS i on vuce
)-> nadole... (NC Ver. 4.00)
Fora je u biosu, i njegovom interaptu tastature. Vecina biosa
nema autorepeat za Ins taster, ali tebi se prosrecilo.
tools.232dulev,
-> #218, superhik>=:> 3. Postoji komanda alt+F6 za prikazivanje velicine
>=:> dir&subdirova
>
> ctrl+q
... s tom razlikom, sto se kod VC-a u panelu pored imena dira
pojavi i njegova velicina, koja aktivno ucestvuje u ukupnoj sumi
pri selektovanju, sto je vrlo zgodno kao informacija.
(dv)
tools.233crncic,
-> #212, basrak>> > 3. Postoji komanda alt+F6 za prikazivanje veličine dir&subdirova
>> A tek što je ova komanda dobra u DN-u ;)
>> Jednostavno ti dozvoli editovanje imena u samom panel-u.
Gde si bio do sad ? :) Svaka čast, da sam juče umro...
tools.234crncic,
-> #221, cnenad>> DN == ALT-G
Ili jednostavno F3 kada si pozicioniran na neki dir...
tools.235biber,
-> #232, dulev>> ... s tom razlikom, sto se kod VC-a u panelu pored imena dira
>> pojavi i njegova velicina, koja aktivno ucestvuje u ukupnoj sumi
>> pri selektovanju, sto je vrlo zgodno kao informacija.
Ali je nezgodno, ako se dir nalazi na CD-u. Potraje malo duze
dok izracuna velicinu dir-a.
tools.237mikis,
-> #215, supers+> Biće ovo valjda i u nekoj budućoj verziji Volkova ;>
+> A onda će VC da jede malu decu ;>
A tada će Dos Navigator već imati podršku za MPEG-3 hologramske
diskove ;)
DN ruleZ ;))
tools.238mikis,
-> #229, plovput+> Inace, obelezavanje svih fajlova sve sa direktorijumima se moze izvesti
+> sa Ctrl+PrintScreen.
Ili CTRL+*
tools.239calex,
-> #224, vlad<!> Problem je vreme. Nateracu se nekako da ga koristim kad budem imao
<!> vremena da ga naucim. Trenutno ne stizem da uradim ni mnogo vaznije
Najbolje da uradiš jedan rename dn.com nc.com (vc.com). ;)))
tools.240calex,
-> #228, supers<!> Svakome se desi da treba da selektuje fajlove koji se zovu slično, ali
<!> ne i isto, a kao za inat postoje i brojni drugi sa istom ekstenzijom...
A sad malo o obeležavanju :))
2.3 File Selection ▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Dos Navigator lets to select on the file panel one or several files
for group processing. The selected files are marked by the special
color (which is set in colors options) and special symbol, which is
chosen in
Options|Configuration|File Panel defaults...
Tag character.
The mark of files can be made with the help of the mouse. It is
necessary to click on the necessary file with the right (second) button
for this purpose.
The following combinations of keys are used for selecting files:
┌─SELECTING ONE FILE─Ě
══════¤════════════════════╩═══════════════════════════════════════════════
[Insert] - The selecting\unselecting of one file (which is
specified with the cursor bar);
[Spacebar] - Acts similarly, if an option is included
Options|Configuration|File Panel defaults...
[X] Tag by SPACE
(The note: the selecting by a [spacebar] works only if Command line is empty)
┌─SELECTING ON REQUIRED EXTENSION─Ě
══════¤═════════════════════════════════╩══════════════════════════════════
grey <+> - Selecting of files (files are selected only);
grey <-> - Unselecting of files (files and directories are unselected);
<Shift> <+> - Selecting of files with the extensions, different
from current(files are selected only);
<Shift> <-> - Unselecting of files with the extensions, different from
current(files and directories are unselected);
┌─INVERTING OF SELECTION─Ě
══════¤════════════════════════╩═══════════════════════════════════════════
grey <*> - Inverting of selecting of files (files are inverted only);
<CTRL> <*> - General inverting (files and directories are inverted);
┌─SELECTION ON GROUPS─Ě
══════¤═════════════════════╩══════════════════════════════════════════════
<CTRL> <+> - Selection of group of files or directories
according to Highlight groups;
<CTRL> <-> - Unselection of group of files or directories
according to Highlight groups;
┌─SELECTION ON EXTENSIONS─Ě
══════¤═════════════════════════╩══════════════════════════════════════════
<CTRL><Shift> <+> - Selection of files with extension as at current
(works separately for files and subdirectories);
<CTRL><Shift> <-> - Unselection of files with extension as at current
(works separately for files and subdirectories);
┌─SELECTION ON NAMES─Ě
══════¤════════════════════╩═══════════════════════════════════════════════
<ALT> <+> - Selection of files and directories with the same name,
as at a current file, on which the cursor bar is
specified;
<ALT> <-> - Unselection of files and directories with the same
name, as at a current file, on which the cursor bar
is specified;
<ALT><Shift> <+> - Selection of files and directories with names
different the name of a current file;
<ALT><Shift> <-> - Unselection of files and directories with names
different the name of a current file;
tools.241johnnya,
-> #239, calex ╬
╬ Najbolje da uradiš jedan rename dn.com nc.com (vc.com). ;)))
Umesto navlačenja vode na svoju vodenicu, bolje bi ti bilo da prabaciš
onaj vc400sw.zip (kada smo već ovde, šta bi i sa onim winbar.zip)
u odgovarajući dir. Čisto da ljudi imaju mogućnost izbora, oće li
skidati 400Kb ili 90Kb :>
■■ Johnnya ■■
tools.242calex,
-> #241, johnnya<!> Umesto navlačenja vode na svoju vodenicu, bolje bi ti bilo da prabaciš
<!> onaj vc400sw.zip
Nisam baš ni siguran zašto ga nema, čini mi se da je to odavno
ovde. U svakom slučaju, sad je tamo. :))
<!> (kada smo već ovde, šta bi i sa onim winbar.zip)
Ništa, negde sam video nešto što se zove winbar24 pa sam mislio da
je njegova novija verzija. Ipak nije, pa će sad u dir. :)
tools.243calex,
- novo -
windows\util\*.*
------------------
winbar.zip 60k Taskbar za Windows 3.1x
WinBar (VERSION 1.0)
Copyright (c) 1995 Ziff Davis Publishing Company
First Published in PC Magazine September 12, 1995 (Utilities)
WinBar by Douglas Boling
Purpose:
WinBar is a highly configurable rendition of the Windows 95 Taskbar
that runs under Windows 3.1. It can launch programs from either its
menu structure or directly from an icon on the bar. WinBar can also
be used as a replacement for the Windows 3.1 Program Manager.
tools.244vlad,
-> #239, calex> Najbolje da uradiš jedan rename dn.com nc.com (vc.com). ;)))
Pomaze, ali samo privremeno (brzo se iznerviram B) ).
tools.245calex,
- novo -
dos\wordproc\*.*
------------------
view113a.zip 89k View v11.3a: pregled WordPerfect/MSWord/Ami/HTML tekstova
VIEW 11.3a - the file viewer for DOS. Read,
convert and print Wordperfect, Word, Word for
Windows, Ami Pro, Wordstar, Write, Notepad,
HTML, ASCII, ANSI and UNIX files. Full text
search functions. Several print functions.
Use in DOS or e-mail shell. NOT CRIPPLED.
Customizable.
new113a.doctools.246mileusna,
-> #200, johnnya>> Ajde da ne bude da ga samo hvalim, stvarno jedna zamerka koju imam
>> je što, ne može da se ukloni box koji te pita Yes/No pri izlasku iz
>> VC-a
Može Bre! VcSetup/Configuration. :) Da, eto "instalirah" i
ja VC i moram priznati da mališa zaista ostavlja utisak. Kada
malo budem podesio one njegove Viewere i sl. čudesa, možda će
NC zaista nestati sa mog diska, a to mi se činilo tako
nemogućim... :) Inače, da mu UI nije identičan NC-u ne verujem
da bih se preterano zamlaćivao s' njim. Šta ćete, moć navike
je ogromna. :)
BTW, VC vs. NC: nije moguće 'ulaziti' u arhive kao u
direktorijume, što NC omogućava. :)
tools.247calex,
-> #246, mileusna<!> BTW, VC vs. NC: nije moguće 'ulaziti' u arhive kao u
<!> direktorijume, što NC omogućava. :)
Može da se koristi neki eksterni program, aview ili možda još
bolje arcview koji dolazi uz neke verzije VC-a. Tako je bilo i sa
NC 3.0, tako je i sa nekim arhivama u NC 4.0 (RAR ili selfextract).
Ostaje problem sa _gledanjem_ fajlova koji su u arhivi. Delimično
je rešeno u NC 5.0 ali mi on deluje previše bagovito pa sam konačno
uspeo da pređem na DN koji _sve_ ovo ima rešeno. :)
BTW, ajd' malo zamerke DN-u, zar on nema LINK? :(
tools.248cnenad,
-> #247, calex=> BTW, ajd' malo zamerke DN-u, zar on nema LINK? :(
E pa sad, mora nešto da ostane i za nove verzije, registrovane i slično...
BTW, uvek se može iskoristiti neki profi program jer DN više nije stvar
za poneti na disketi...
tools.249biber,
-> #247, calex>> BTW, ajd' malo zamerke DN-u, zar on nema LINK? :(
CD-player i uopste rad sa cd-romom je bagovit.
tools.250johnnya,
-> #246, mileusna ╬ Može Bre! VcSetup/Configuration. :) Da, eto "instalirah" i
╬ ja VC i moram priznati da mališa zaista ostavlja utisak. Kada
Ma naravno da može u 4.00 final verziji, na koju sam i ja sada prešao
sa neke stare bete...
╬ BTW, VC vs. NC: nije moguće 'ulaziti' u arhive kao u
╬ direktorijume, što NC omogućava. :)
Kao što rekoh, za _SVE_ vrste arhiva napravi asocijacije sa RAR-
arhiverom, to ti je ako ništa drugo jedan odličan shell (isto izgleda
kao NC) za gledanje unutrar arhive (mogućnost selektovanje više
viewer-a nisi više organičen samo na txt, vađenje fajlova, itd...)
VC-u se može u user menu-iju podesti, da se pokrene ARJ arhiver,
kome će VC proslediti spisak fajlova koje si markirao u panel-u...
A i polako prelazi na RAR (2.00), najbolji je... (barem za "kućnu" upotrebu)
tools.251mileusna,
-> #247, calex>> Može da se koristi neki eksterni program, aview ili možda još
>> bolje arcview koji dolazi uz neke verzije VC-a. Tako je bilo i sa
>> NC 3.0, tako je i sa nekim arhivama u NC 4.0 (RAR ili selfextract).
Dobro za View, to sam video da je moguće podestiti, ali
znaš ono kada staneš na arhivu, pa pritisneš <Enter>, pa ti se
pojave fajlovi, pa selektuješ neke kao i u svakom DIR-u, pa <F5>,
i onda ih on prekopira, tj. praktično raspakuje samo željene fajlove.
E, to mi nedostaje... :)
tools.252calex,
-> #248, cnenad<!> E pa sad, mora nešto da ostane i za nove verzije, registrovane i
Ne verujem, to je oduvek na NC-u pa bi stavili da su hteli.
tools.253calex,
-> #249, biber<!> CD-player i uopste rad sa cd-romom je bagovit.
Retko koristim CD-player ali ne znam gde je problem sa cd-romom.
Ipak je player odličan u poređenju sa onim što ga imaju VC i NC. ;>
tools.254calex,
-> #250, johnnya<!> kao NC) za gledanje unutrar arhive (mogućnost selektovanje više
<!> viewer-a nisi više organičen samo na txt, vađenje fajlova, itd...)
Kako u RAR-u selektovati više viewer-a? Koliko sam video, može da
se koristi interni i jedan eksterni.
tools.255calex,
-> #251, mileusna<!> znaš ono kada staneš na arhivu, pa pritisneš <Enter>, pa ti se
<!> pojave fajlovi, pa selektuješ neke kao i u svakom DIR-u, pa <F5>,
<!> E, to mi nedostaje... :)
Pa zar nisam napisao da je u DN-u sve lepo rešeno? Ovo važi za sve
arhivere, pa i za selfextract varijante. Pored toga, važe vieweri koji
su definisani za F3 pa se i razni fajlovi iz arhiva mogu pogledati.
tools.256cnenad,
-> #249, biber=> CD-player i uopste rad sa cd-romom je bagovit.
Koji bagovi ? Pokrenuh CD player, nešto odradih, kopirah u DN-u, uradim
close za CD player, ali CD naravno i dalje reprodukuje. Izlaz iz DN-a, CD
naravno i dalje reprodukuje :)
tools.258vlad,
-> #247, calex> BTW, ajd' malo zamerke DN-u, zar on nema LINK? :(
Evo i mojih zamerki posle dva dana aliasa NC=DN B):
Ja, jel'te, volim da u jednom pendzeru gledam sadrzaj direktorijuma, a u
drugom stablo direktorijuma na disku. Ne volim da udaram * svaki cas kako
bih mu "razmotao" sve direktorijume, a on kompletno stablo nece da zapamti
kao default pri podizanju. Kada mi se kurzor nalazi na stablu, ono sto
kucam se ne ispisuje kao komanda vec mi pretrazuje stablo po slovu. Na
kraju, ali meni najvaznije, ne moze da se kopira iz direktorijuma u stablo
(u neki drugi direktorijum. Sve lepe cake i mogucnosti koje nikad ne
koristim padaju pred ovim mojim nasusnim potrebama i navikama. Long live
VC!
tools.259inferno,
-> #246, mileusnaŮ│ ˙ BTW, VC vs. NC: nije moguće 'ulaziti' u arhive kao u
Ů│ ˙ direktorijume, što NC omogućava. :)
moguće je i bolje, ali preko SHEZ-a. O:)
tools.260johnnya,
-> #254, calex ╬ Kako u RAR-u selektovati više viewer-a? Koliko sam video, može
╬ da se koristi interni i jedan eksterni.
Akhm... Obično u jednoj arhivi imaš samo jednu vrstu fajlova,
ex. txt,cdr, wav,.... Pa ako te ne mrzi, promeniš svoj
jedini eksterni viewer, sa F9 / Extrnal viewer, otkucaš naziv
i ne snimiš setup. Tako da te u budućnosti čeka txt viewer koji si
verovatno postavio kao default...
Kada sam rekao da ima više viewer-a, upravo sam i mislio na ovu
varijantu, jer NC, ne dopušta mogućnost da promeniš onaj idiotski
txt-viewer koji samo radi pod arhivama...
tools.261mileusna,
-> #257, vlad>> > nemogućim... :) Inače, da mu UI nije identičan NC-u ne verujem
>> > da bih se preterano zamlaćivao s' njim. Šta ćete, moć navike
>> > je ogromna. :)
>>
>> > BTW, VC vs. NC: nije moguće 'ulaziti' u arhive kao u
>> > direktorijume, što NC omogućava. :)
Jel ja sad odavde treba nešto da zaključim? ;)
tools.262dulev,
-> #251, mileusna> Dobro za View, to sam video da je moguce podestiti, ali
> znas ono kada stanes na arhivu, pa pritisnes <Enter>, pa ti se
> pojave fajlovi, pa selektujes neke kao i u svakom DIR-u, pa <F5>,
> i onda ih on prekopira, tj. prakticno raspakuje samo zeljene fajlove.
> E, to mi nedostaje... :)
Sa VC v5.01.023 NEWS (citaj _beta_) je stigao ARCView v6.9 (ruski
vjuer za arhive). Vjuer je radjen u maniru Volkova - konforan i brz
ko metak. Naravno, posto je externi, ne prikazuje sadrzaj arhive u VC
prozoru, vec "otvara" svoj. Podrzava malo more arhivera, iz njega se
mogu raspakovati svi ili samo selektovani fajlovi (u tekuci ili neki
drugi dir), isti se mogu i editovati ili brisati unutar arhive,
podrzava dva externa vjuera, testira arhivu...
ARCView je primarno napravljen kao externa podrska NC-u, pa kao prvi
text vjuer poziva Nortonov WPView.
Ono sto je jako zgodno, to je mogucnost definisanja drugih vjuera
(pomocu ARCView.EXT) u odnosu na ekstenziju fajla unutar arhive.
Npr, ako se za arhiverske ekstenzije (ARJ, ZIP,...) prijavi on sam
(ARCView), na taj nacin moze se ulaziti u "dubinu" arhiviranih
arhiva onoliko koliko ih ima ili onoliko koliko se ima slobodne
memorije.
Sve sto vazi za prethodnu pricu sa vjuerima, vazi i za editore,
s tim sto se fajl gde se oni definisu naziva ARCView.EDT
Konfigurisanje podrske arhiverima se vrsi "na" svakoj arhivi (ARJ,
ZIP, LHA, RAR,...) posebno i to se na kraju zapise u njegov INI
fajl. Ako mu se ime promeni (npr. ARCView -> VCArc) i INI fajl ce
automatski primiti novo ime.
Sto se tice editovanja fajlova unutar arhive, inicijalno poziva
EDIT.COM i to se ne moze promeniti, ali... Napravi se EDIT.BAT iz
koga se poziva editor (npr. Q.EXE) i od istog se pomocu BAT2EXE
napravi mali EDIT.EXE. Na kraju DOS-ov EXE2BIN ce napraviti COM
fajl. Ovo poslednje i nije obavezno, jer (ako se dobro secam) bez
problema je pozvao i EDIT.EXE.
Ako se vjuiraju multivolume arhive, preko prve ili poslednje linije
na ekranu se "skace" u prethodni ili sledeci volume.
Sve u svemu remek delo u 80KB. Cak sam mu i oprostio "zbrku" sa
F4 i F5 tasterima. ;)
No, ovo je u kratkim(?) crtama, a za one koji su zainteresovani,
vjuer sam okacio uz poruku. Pretpostavljam da nema nikakvih krsenja
prava (ovih ili onih), s obzirom da se isti regularno distribuira sa
VComander-om, a nigde nisam primetio da je zabranjeno izdvajati
pojedine fajlove iz arhive.
U arhivu sam ubacio i ARC_.BAT fajl. On sluzi kao pomoc pri
pravljenju ARJ arhiva od selektovanih fajlova i direktorijuma
"unutar" Volkova. Bec se poziva preko VC menija (F2) i linije koje
treba dodati u VC.MNU nalaze se u fajlu VC.MN_. U becu se kao
ispomoc koristi programcic GET koji se nalazi u konferenciji PCOS.5
(tema ms.dos) zakacen uz poruku 1.150. Ako se isti ne nalazi u
PATH-u, u becu njegov poziv mora da sadrzi putanju direktorijuma.
Isto vazi i za poziv ARC_ u VC.MN_. Bec koristi VC.LST kao listu
fajlova, koji se kreira u C:\TEMP direktorijumu. Kome ovo neodgovara
moze da promeni. Ako neko koristi VC varijablu bilo bi dobro da je
iskljuci ili da path za VC.LST prilagodi njoj.
Bec nije koplikovan i mislim da ce se svako snaci u njemu ako zeli
da promeni tip arhivera.
(dv)
arcv690.arjtools.263crncic,
-> #249, biber>> CD-player i uopste rad sa cd-romom je bagovit.
v1.41 ? Nisam zametio, sve radi valjano, ne znam šta si očekivao...
tools.264crncic,
-> #258, vlad>> Ja, jel'te, volim da u jednom pendzeru gledam sadrzaj direktorijuma, a
>> u drugom stablo direktorijuma na disku. Ne volim da udaram * svaki cas
Jeli Cale, jesi li ti rekao Vlad-u da DN može da ima više prozora,
u svakom po nešto, i da se kroz njih šeta sa Alt-Tab ? ;)
Ne znam, ali čini mi se da Nc/Vc to neće još dugo imati :(
A tek onaj Store directory sa Shift-Ctrl-Alt-(n), pa posle taj
isti dir pozivaš sa Alt-(n), aiii kombinacija... :))
tools.265supers,
-> #262, dulev>> Sa VC v5.01.023 NEWS (citaj _beta_) je stigao ARCView v6.9 (ruski
>> vjuer za arhive). Vjuer je radjen u maniru Volkova - konforan i brz
Ej, da li je taj VC 5.01 već viđen ili je u pitanju nešto sasvim novo?
Znam da se posle 4.0 final pojavilo još nešto za šta je vlad rekao
da je beskorisno i brljivo (vcsetup.com i vc.com daju nekompatibilna
podešavanja itd.)
Da li je ovaj 5.01 to ili nešto bolje?
tools.266dulev,
-> #265, supers> Ej, da li je taj VC 5.01 vec viden ili je u pitanju nesto sasvim novo?
> Znam da se posle 4.0 final pojavilo jos nesto za sta je vlad rekao
> da je beskorisno i brljivo (vcsetup.com i vc.com daju nekompatibilna
> podesavanja itd.)
> Da li je ovaj 5.01 to ili nesto bolje?
To je taj (NEWS=beta). :(
Bice zanimljivo videti finalnu verziju.
(dv)
tools.267vlad,
-> #264, crncic> Jeli Cale, jesi li ti rekao Vlad-u da DN može da ima više prozora,
> u svakom po nešto, i da se kroz njih šeta sa Alt-Tab ? ;)
Ih, meni je i dva vise nego dosta ako se ponasaju onako kako mi odgovara.
Pokacivao je meni Cale sve zive djakonije DN-a, ali meni za pocetak treba
samo onih par caka na koje me je "navuklo" dugogodisnje iskustvo sa NC B(.
> Ne znam, ali čini mi se da Nc/Vc to neće još dugo imati :(
Nece to meni izgleda jos dugo ni trebati B).
> A tek onaj Store directory sa Shift-Ctrl-Alt-(n), pa posle taj
> isti dir pozivaš sa Alt-(n), aiii kombinacija... :))
Leleeeee, pa koj ce to sve da pamti? Ne moze ni mozak, a kamo li prsti B(.
tools.268vlad,
-> #261, mileusna> Jel ja sad odavde treba nešto da zaključim? ;)
Treba da zakljucis da sam ja pobrljao pa poslao exec pre nego sto sam ga
spremio B).
tools.269crncic,
-> #267, vlad>> > A tek onaj Store directory sa Shift-Ctrl-Alt-(n), pa posle taj
>> > isti dir pozivaš sa Alt-(n), aiii kombinacija... :))
>>
>> Leleeeee, pa koj ce to sve da pamti? Ne moze ni mozak, a kamo li prsti
Shift-Alt-0 pa dobiješ listu definisanih... :)
tools.270calex,
-> #264, crncic<!> u svakom po nešto, i da se kroz njih šeta sa Alt-Tab ? ;)
Ne, izbegavam Alt-Tab jer se njime šetam po Prozorima ali zato
koristim alternativni F9. ;)
tools.271calex,
-> #262, dulev<!> Sa VC v5.01.023 NEWS (citaj _beta_) je stigao ARCView v6.9 (ruski
<!> vjuer za arhive). Vjuer je radjen u maniru Volkova - konforan i brz
Ta verzija je odavno proglašena za sumnjivu. ;) Sad sam primetio
da i ovaj deo nije baš urađen kako valja, u arcview.ext je postavljeno
da arhive raspakuje arv.exe a ne arcview.exe pa mi se čini da je neko
umešao tastaturu u ovo. :)
<!> vjuer sam okacio uz poruku. Pretpostavljam da nema nikakvih krsenja
<!> prava (ovih ili onih), s obzirom da se isti regularno distribuira sa
<!> VComander-om, a nigde nisam primetio da je zabranjeno izdvajati
<!> pojedine fajlove iz arhive.
Uglavnom se arhive dalje distribuiraju u originalnom obliku čime
se firme zaštićuju od nečijih intervencija na njima. Da ne bi mnogo
razmišljao o tome, u jednoj od poruka u ovoj konferenciji (tema je
naravno arhiveri), ima nešto novo. U ovoj arhivi nema -AV (kao što bi
trebalo po tekstu u fajlu packed.lst) ali mislim da je sve ok. :)
tools.272calex,
-> #267, vlad<!> samo onih par caka na koje me je "navuklo" dugogodisnje iskustvo sa NC
Najvažnija caka beše ovo:
█ kraju, ali meni najvaznije, ne moze da se kopira iz direktorijuma u
█ stablo (u neki drugi direktorijum. Sve lepe cake i mogucnosti koje
Jesi li siguran da ovo ne može? ;)
<!> Leleeeee, pa koj ce to sve da pamti? Ne moze ni mozak, a kamo li prsti
Ako te nešto zanima pitaj pa će neko da ti odgovori. ;)) Ili da
pročitaš onaj dn.doc, šta je 140k za tebe? ;))
tools.273biber,
-> #263, crncic>>>> CD-player i uopste rad sa cd-romom je bagovit.
>>
>> v1.41 ? Nisam zametio, sve radi valjano, ne znam sta si ocekivao...
Jest sqrt(2) verzija. Recimo svira ti audio CD. Izbacis plocu
sa eject tasterom na samom cd-rom uredjaju. Ako zatim ubacis neki
drugi audio CD, nema sanse da ga nateras da svira iz DN. Svaki put
ce da ti izbaci (eject) CD plocu.
Problema ima i sa programskim diskovima, ali ne secam se tacno
sta je u pitaju, a evo sad ne uspevam to da ponovim.
tools.274vlad,
-> #272, calex> Jesi li siguran da ovo ne može? ;)
Ako ne mogu da provalim za jedno vece isto je kao i da ne moze B(.
> Ako te nešto zanima pitaj pa će neko da ti odgovori. ;)) Ili da
> pročitaš onaj dn.doc, šta je 140k za tebe? ;))
Nemam vremena ni da pitam, a kamo li da citam.
tools.275cnenad,
-> #273, biber=> sa eject tasterom na samom cd-rom uredjaju. Ako zatim ubacis neki
=> drugi audio CD, nema sanse da ga nateras da svira iz DN. Svaki put
A jel' baš mora druga audio ploča, ili može ista da mu se vrati ?
Sa istom nema nikakvih problema.
tools.276calex,
-> #274, vlad<!> Ako ne mogu da provalim za jedno vece isto je kao i da ne moze B(.
Ako dobro razumem, potrebno je samo da pogledaš donji deo prozora
koji dobiješ sa F5. Jedan button ima prepoznatljivo ime - Tree. ;)))
Onda možeš ne samo da kopiraš u neki drugi dir nego i na neki drugi
drajv pa i da kreiraš neki novi direktorijum. Ok?
tools.278crncic,
-> #270, calex>> koristim alternativni F9. ;)
Jaao Cale... ;))
tools.279zvezdan,
-> #273, biber>> Izbacis plocu
>> sa eject tasterom na samom cd-rom uredjaju. Ako zatim
>> ubacis neki
>> drugi audio CD, nema sanse da ga nateras da svira iz DN.
Ja ovakav problem nemam. Ali zato ako ubacim audio CD pre
ulaska u DN i ako je sa Save desktop podešeno da se odmah po
ulazu u DN startuje CD player, DN taj CD ne prepoznaje sve dok
se pomoću njegove Eject komande ne otvori i zatvori CD.
>> Problema ima i sa programskim diskovima, ali ne secam
>> se tacno
>> sta je u pitaju, a evo sad ne uspevam to da ponovim.
Nakon što mi prikaže sadržaj jednog CD-ROM diska DN trajno
pamti njegov sadržaj i stalno njega prikazuje čak i kada ubacim
drugi disk. Ako izađem u DOS, DN i njega zaglupi tako da DOS ne
konstatuje ni jedan drugi CD. Tek ako uđem u Win i ako ostavim
otvoren CD onda dobijam poruku sa Retry/Cancel i nakon toga
prepoznaje nove diskove, a ako ne ostavim otvoren čak i Win
prikazuje sadržaj CD-a koji više nije unutra.
tools.280cnenad,
-> #279, zvezdan=> Nakon što mi prikaže sadržaj jednog CD-ROM diska DN trajno
=> pamti njegov sadržaj i stalno njega prikazuje čak i kada ubacim
=> drugi disk. Ako izađem u DOS, DN i njega zaglupi tako da DOS ne
Moram priznati da mi se ovo svidelo. Ubacim CD, izlistam ga, zatim ubacim
muzički i onda polako natenane gledam šta ima na onom programskom dok
muzika svira :)
=> otvoren CD onda dobijam poruku sa Retry/Cancel i nakon toga
=> prepoznaje nove diskove, a ako ne ostavim otvoren čak i Win
DN, CTRL-R
tools.281calex,
-> #279, zvezdan<!> ulaska u DN i ako je sa Save desktop podešeno da se odmah po
<!> ulazu u DN startuje CD player, DN taj CD ne prepoznaje sve dok
Mislim da je ipak u pitanju Auto Play po stavljanju CD-a, ali
kad je CD-Player startovan.
<!> Nakon što mi prikaže sadržaj jednog CD-ROM diska DN trajno
<!> pamti njegov sadržaj i stalno njega prikazuje čak i kada ubacim
<!> drugi disk. Ako izađem u DOS, DN i njega zaglupi tako da DOS ne
<!> konstatuje ni jedan drugi CD. Tek ako uđem u Win i ako ostavim
Normalno, kao i kad promeniš disketu. Uvek je potreban jedan
re-read (alt-r ili ctrl-r), kao što se kod Windows File Managera to
radi pomoću F5. Ono drugo kod mene radi normalno, kad promenim CD pa
izađem u DOS, on normalno vidi CD koji je unutra.
tools.282mikis,
-> #270, calex+> Ne, izbegavam Alt-Tab jer se njime šetam po Prozorima ali zato
+> koristim alternativni F9. ;)
Može i Ctrl-Tab, al ja nikako da se naviknem na to :)
tools.283easyd,
-> #279, zvezdan> Ako izadem u DOS, DN i njega zaglupi tako da DOS ne konstatuje ni
> jedan drugi CD. Tek ako udem u Win i ako ostavim...
Ako nekom treba pouzdan TSR CD-player (za dos naravno)
sa lepim funkcijama (nema programiranje osim u registered verziji)
neka vice...
Program je ACDC Ver 2.00 (SW)
poz, easyd...
tools.284calex,
-> #282, mikis<!> Može i Ctrl-Tab, al ja nikako da se naviknem na to :)
Može, ali je to previous window dok je Alt-Tab next window. U
ranijim verzijama je bilo moguće birati ili ovo ili F9-Shift F9 dok
je sada dozvoljeno i jedno i drugo. :) Kao što je sada za selekciju
fajlova Ins ali i Space, kao što je za brisanje F8 ali i Del. Kako
je ko navikao. :)
tools.285zvezdan,
-> #281, calex>> Mislim da je ipak u pitanju Auto Play po stavljanju
>> CD-a, ali
>> kad je CD-Player startovan.
Ovo se dešava i kada je uključen i kada je isključen Auto play.
>> Normalno, kao i kad promeniš disketu. Uvek je
>> potreban jedan
>> re-read (alt-r ili ctrl-r)
Nije normalno kao kad promeniš disketu, niti je za očitavanje
sadržaja nove diskete neophodan re-read, već je dovoljno da
kliknem na oznaku flopi diska u donjoj liniji okvira.
Jasno je da sam tako očiglednu stvar kao re-read (ctrl-r) prvo
i probao, međutim nema pomoći. Najverovatnije nešto u
kombinaciji DN + HD kontroler + drajver za CD-ROM kod mene ne
štima.
tools.286vstan,
-> #283, easyd> Program je ACDC Ver 2.00 (SW)
Salji obavezno!! Program je fenomenalan, a poslednji vidjen
ovde je 1.20.
tools.287biber,
-> #275, cnenad>> A jel' bas mora druga audio ploca, ili moze ista da mu se vrati ?
Pravi problema ako ubacis drugu plocu, dok
>> Sa istom nema nikakvih problema.
Drugi CD plejeri ne prave ovakve greske.
Uostalom MSCDEX ime poziv kojim se proverava da li je
od zadnjeg poziva MSCDEX-a doslo do zamene diska.
tools.288biber,
-> #275, cnenad>> A jel' bas mora druga audio ploca, ili moze ista da mu se vrati ?
Pravi problema ako ubacis drugu plocu, dok
>> Sa istom nema nikakvih problema.
Drugi CD plejeri ne prave ovakve greske.
Uostalom MSCDEX ime poziv kojim se proverava da li je
od zadnjeg poziva MSCDEX-a doslo do zamene diska.
tools.289easyd,
-> #286, vstan> Salji obavezno!! Program je fenomenalan, a poslednji vidjen
> ovde je 1.20.
Eve ga ...
poz, easyd...
acdc200.ziptools.290biber,
-> #281, calex>> Normalno, kao i kad promenis disketu. Uvek je potreban jedan
>> re-read (alt-r ili ctrl-r), kao sto se kod Windows File Managera to
Nije isto disketa i CD! Kod diskete ne postoji nacin da
programski utvrdis da li je doslo do zamene diskete (sem da
poredis sadrzaj).
Kod CD roma MSCDEX ti to omogucuje. Pitas ga je li menjan
disk od zadnjeg poziva i dobijes odgovor. :)
tools.291vlad,
-> #276, calex> Ako dobro razumem, potrebno je samo da pogledaš donji deo prozora
> koji dobiješ sa F5. Jedan button ima prepoznatljivo ime - Tree. ;)))
Ih, koliko samo radnji treba da uradim da bih dosao do toga...
tools.292calex,
-> #291, vlad<!> Ih, koliko samo radnji treba da uradim da bih dosao do toga...
Kad je neko uporan ... ;) Pa samo jednu, alt-t i tu si.
tools.293mbole,
-> #290, biber> Nije isto disketa i CD! Kod diskete ne postoji nacin da
> programski utvrdis da li je doslo do zamene diskete (sem da
> poredis sadrzaj).
Ako se grdno ne varam od pojave IBM AT-a na ovamo, FDD javlja
računaru da je disketa vađena iz njega. Sad koji je tačno int i broj
funkcije nemoj da me pitaš, al sam siguran da postoji.
tools.294mbole,
-> #192, calex> Ovo što hoćeš radiš INS tasterom. Postoji jedan izuzetno zanimljiv
> taster, to je F1, probaj ga obavezno. ;) Ili da pređeš na DN 1.41 pa
> tamo pročitaš dn.doc?
Povodom grdne rasprave oko toga ko je bolji NC, DN, VC, ...
Imam samo da izjavim:
MOJ TATA JE JAČI OD TVOG TATE
Da vam se ne čini da je već malo previše ovakvih prepucavanja u stilu
"ovaj program je super, turbo, extra, a sve ostalo je shit, bulshit..."
Svaki od pomenutih programa ima svoje prednosti i mane. Inače ne bi
opstajali na tržištu.
Ako se dobro sećam čovek je na početku cele ove rasprave pitao za
vrlo konkretne stvari (dobro mogao je i sam malo da pritisne F1), i
jedino što je dobio je odgovor kako je kreten jer koristi XY program
umesto YX-a. Naravno onda se našao još neko koji je kazao kako je
ustvari YZ bolji od YX i da onaj pre njega nema pojma.
tools.295velicko,
-> #294, mbole>+ umesto YX-a. Naravno onda se našao još neko koji je kazao kako
>+ je ustvari YZ bolji od YX i da onaj pre njega nema pojma.
A ustari samo retki znaju da je rešenje u 4DOS-u ;) :))
tools.296mikis,
-> #284, calex+> Može, ali je to previous window dok je Alt-Tab next window.
Ih, k'o da ja znam koji je prethodno, a koji sledeći prozor ;) Nego,
od cele priče ispade da je najveća mana DN-a CD player koji se ponekad
zaglupi :)
tools.297cnenad,
-> #294, mbole=> Svaki od pomenutih programa ima svoje prednosti i mane. Inače ne bi
=> opstajali na tržištu.
Zašto zaboravljaš da je NC bio u prednosti jer se prvi pojavio i osvojio brdo
mašina zamenjujući već odavno pregaženi PCT 4.30 ?
Sada je opet došlo vreme da se širom otvore oči, da se opet izabere bolji od
boljeg, uz bezbolan prelazak zbog maltene istog interfejsa i istih komandi.
Kome treba MALJECKI (a bolji) uzeće VC, kome treba MALI (a još bolji) uzeće
DN ;)
tools.298nenad,
-> #296, mikis> od cele priče ispade da je najveća mana DN-a CD player koji se ponekad
> zaglupi :)
Najveće mane su, po meni, to što u svakoj novoj verziji promene
komande, uvek ima neki novi neočekivan bag, neke opcije fale i
sl. Ne ulivaju poverenje i ne daju sigurnost korisniku. Zbog
toga, iako mi često zafale neke opcije iz DN-a, najčešće ipak
koristim NC, tu bar znam na čemu sam.
tools.299mileusna,
-> #298, nenad>> komande, uvek ima neki novi neočekivan bag, neke opcije fale i
>> sl. Ne ulivaju poverenje i ne daju sigurnost korisniku. Zbog
Da, setimo se samo kopiranja koje daje fajlove ispunjene
nulama. :) Ja iz istog razloga još uvek obilazim VC. NC mi
ipak uliva sigurnost. :)
tools.300calex,
-> #298, nenad<!> Najveće mane su, po meni, to što u svakoj novoj verziji promene
<!> komande, uvek ima neki novi neočekivan bag, neke opcije fale i
Ne sećam se da su nešto _bitno_ menjali od komandi, čak proširuju
postojeće. Do sada ova verzija koju imam nije baš brljala. To što neke
opcije fale nije uopšte smetnja, ako si mogao da _kupiš_ NC (valjda ne
koristiš neku piratsku kopiju ;>), onda ti valjda nije neki problem da
registruješ i DN. ;>
tools.301easyd,
-> #297, cnenad> Zasto zaboravljas da je NC bio u prednosti jer se prvi pojavio i osvojio
> brdo masina zamenjujuci vec odavno pregazeni PCT 4.30 ?
Kad smo vec kod PCT 4.30, jel ima neka verzija koja radi i
sa diskovima preko 540 Mb?
poz, easyd...
tools.302cnenad,
-> #301, easyd=> Kad smo vec kod PCT 4.30, jel ima neka verzija koja radi i
=> sa diskovima preko 540 Mb?
Valjda iz verzije PCT 9.0 gold, to je zadnje što je izašlo za DOS pre dve
godine a tada je svakako bilo i većih diskova. Ipak nije onako mali i
kompaktan i naravno nema više nikakve veze sa FM-om iz verzije 4.3
tools.303supers,
-> #299, mileusna>> Da, setimo se samo kopiranja koje daje fajlove ispunjene
>> nulama. :) Ja iz istog razloga još uvek obilazim VC. NC mi
>> ipak uliva sigurnost. :)
Ne, prijatelju, ne bogohuli i pomeri se s mesta.
Tako je to kad čitaš konferencije ovlaš ;>
Pojedine verzije DNa su umele da iskopiraju nule u ciljni fajl,
dok je VC savršeno siguran i još niko se ovde nije žalio da mu je
napravio štetu.
Jasno? ;>
tools.304vstan,
-> #301, easyd> Kad smo vec kod PCT 4.30, jel ima neka verzija koja radi i
> sa diskovima preko 540 Mb?
PcT 6.0
tools.305cnenad,
-> #303, supers=> Pojedine verzije DNa su umele da iskopiraju nule u ciljni fajl,
Jedna jedina, 1.33 sa ostalima je bilo drugih problema i bagića.
tools.306mileusna,
-> #303, supers>> Pojedine verzije DNa su umele da iskopiraju nule u ciljni fajl,
>> dok je VC savršeno siguran i još niko se ovde nije žalio da mu je
>> napravio štetu.
>> Jasno? ;>
Bilo i ostalo. :) Kao što i napisah, NC mi uliva sigurnost
jer je na tržištu već ihahaaa i niko se nije žalio na njega.
VC je tu nedovoljno dugo da bih ja bio siguran da niko ne kuka
na njega, odnosno da neće zakukati već sutra. Zato VC
prepuštam vama na 'kaljenje', dok ja vozim svoj NC. Ali jednog
dana, kada VC ostvari sva očekivanja i ne priredi nam nijedno
razočarenje, možda... :)
Jasno? ;)
tools.307supers,
-> #306, mileusna>> VC je tu nedovoljno dugo da bih ja bio siguran da niko ne kuka
>> na njega, odnosno da neće zakukati već sutra.
Nedovoljno dugo? Koliko godina treba da protekne da bi ti stekao sigurnost
u njega? Silne hvale iz ove konferencije od strane desetak usera nisu
dovoljne, možda ga nismo dovoljno istestirali ;> ?
Kaži, brate, lepo da ti se više sviđa nekoliko džidža-bidža u Nortonu
i nešto impozantniji izgled njegovih novijih verzija od pouzdanosti,
brzine, praktičnosti, konfigurabilnosti...
tools.308epson,
Ide Dos Navigator 1.42
CALEX ajde u dir
PS:A kome treba i DN.KEY za registraciju DN 1.41 ili 1.42
nek me mailne . (MA WR EPSON DAJ DN.KEY)
EPSON.....
dn142.arjtools.309mileusna,
-> #307, supers>> Nedovoljno dugo? Koliko godina treba da protekne da bi ti stekao
>> sigurnost u njega? Silne hvale iz ove konferencije od strane
>> desetak usera nisu
Silne hvale su počele tek pre mesec dana, što je za mene
nedovoljno. Pre toga jedva i da sam čuo za dotični VC. :)
>> Kaži, brate, lepo da ti se više sviđa nekoliko džidža-bidža u
>> Nortonu i nešto impozantniji izgled njegovih novijih verzija od
>> pouzdanosti, brzine, praktičnosti, konfigurabilnosti...
Samo se pitam imaš li kristalnu kuglu ispred sebe: :)
1) Koristim NC 4.0, iz maja '93, a njegov izgled je ama baš
isto toliko 'impozantan' kao i izgled VC-a, tj. VC user-interface
je preslikani NC 4.0. Samim ovim i sve tvoje teorije u vezi
džidža-bidža novijih verzija padaju u vodu. :)
2) Trenutno nemam Nix vremena da se bakćem oko raznih
podešavanja i konfiguracija, tako da o konfigurabilnosti ne
mogu da sudim. Nemanje vremena je takođe jedan od razloga
zašto se nisam prihvatio VC-a.
3) NC mi uliva sigurnost. ;)
P.S. Ma sad si me naljutio tako da neću da ti koristim taj VC
za inat. ;)
tools.310calex,
-> #308, epson<!> Ide Dos Navigator 1.42
<!> CALEX ajde u dir
Nego šta. ;) Ako imaš još šta novo, ne ustručavaj se. ;)
- novo -
dos\utility\*.*
------------------
dn142.zip 822k DOS Navigator v1.42: odličan klon Norton Commander-a
▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄
█│ ▀▄ █│ ▀▄ █ │█
█│ █▀▀▄ █ █│ ▀▄█ │█
█│ █│ █ █ █│ ▄ ▀█ │█
█│ █│ █ █ █│ █▄ ▀ │█
█│ █▄▄▀ █ █│ █▀▄ │█
█│ ▄▀ █│ █ ▀▄ │█
▀▀▀▀▀▀▀▀▀ ▀▀▀▀▀ ▀▀▀▀▀
▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒
▒The best OS Shell a Man can get▒
▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒
▒ DOS NAVIGATOR 1.42 ▒
▒ Released January 22, 1996 ▒
▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒
Version 1.42: changes since 1.41
──────────────────────────────────
Interface
~~~~~~~~~
[+] Ctrl arrows are now working in InputLines
[+] Editor and viewer histories tracking (<Alt-PgUp> and <Alt-PgDn>
respectively
[+] It's possible to move beetwen marked items by <Arrow Left> or
<Arrow Right> in all history lists except InputLines histories
[*] ASCII table by <Ctrl-P> (<Ctrl-B>) in InputLines came back
Editor
~~~~~~
[-] Search by whole bug words in editor
File Manager
~~~~~~~~~~~~
[+] Ctrl-Shift-Arrows work for Drive Lines, it doesn't matter that
Command Line contains a string or not
[+] A## and R## are now treated as archives (# = 0,1,2,...,9)
[+] (AltF1/2) if you hold Shift key when select a drive, the panel will be
selected
[+] Directory history (manageable by same way as other histories) by
Alt-Backspace from a file panel
[+] Go to upper directory with BS option
[*] Tag Character selection came back
[*] Descriptions are now copied to the file with descriptions already
presented in the destination directory
[*] Filenames in description files are now stored in the upper case
[-] Space is no longer added before first file name when store file
names in the Clipboard from a file panel
[-] Shift-Enter wasn't going to correct place if there was an archive opened
in the inacitve panel
File Viewer
~~~~~~~~~~~
[+] XLat tables usage in Viewer by <Shift-F6>. *.XLT files
(placed in XLT subdirectory) have following structure:
<byte1><xlated byte1>..<byteN><xlated byteN>
eg:
with XLT file containing
A!B!C! i.e. (hex dump): 41 21 42 21 43 21
you will see letters A,B,C replaced by symbol "!"
Terminal
~~~~~~~~
[+] Possibility to set Data Flow Control for a communication port
[-] Some bugs in the terminal (ANSI emulation, video mode changing)
[-] Bug in the terminal scrollback buffer which was causing scrolling
stops, lines duplicating and sometimes even system crashes
CD Player
~~~~~~~~~
[-] Mixer came back
Spreadsheet
~~~~~~~~~~~
[-] Bug with formulas ajustment after a deleting/inserting operation
tools.311supers,
-> #309, mileusna>> Silne hvale su počele tek pre mesec dana, što je za mene
>> nedovoljno. Pre toga jedva i da sam čuo za dotični VC. :)
U ovdašnjim tehničkim konferencijama je sve do skora bila mrtva
tišina, a na SezamuPro je VC hvaljen i nahvaljen još od leta prošle
godine dok je ovaj bio u probnom radu... (SezamPro a ne VC!)
Dovoljno?
>> 1) Koristim NC 4.0, iz maja '93, a njegov izgled je ama baš
>> isto toliko 'impozantan' kao i izgled VC-a, tj. VC user-interface
>> je preslikani NC 4.0.
VC je preslikani izgled NC 3.0, s tim što uključuje i sva bitna
poboljšanja Nortona četvorke. Dakle, oni statusi koji se prikazuju pri
kopiranju su malo kraći nego kod Nortona 4, a mnogi oko toga cepidlače.
Što je bez veze.
>> 2) Trenutno nemam Nix vremena da se bakćem oko raznih
>> podešavanja i konfiguracija, tako da o konfigurabilnosti ne
>> mogu da sudim. Nemanje vremena je takođe jedan od razloga
>> zašto se nisam prihvatio VC-a.
Pa tako kaži. Ne smeš malo da zakopaš ispod površine, eto to je.
Kad budeš manje u gužvi, imaš šansu da se popraviš ;>
tools.312mileusna,
-> #311, supers>> Pa tako kaži. Ne smeš malo da zakopaš ispod površine, eto to je.
Pa nisam tako kazao. :) Nemam _vremena_ da zakopam ispod
površine, niti smatram da je VC toliko bolji da bih trebao
da nađem vremena za kopanje. Kristalna kugla i dalje
fercera? :)
>> Kad budeš manje u gužvi, imaš šansu da se popraviš ;>
Tz... Rekoh već, neću sad za inat... :)
P.S. A i NC mi uliva sigurnost. ;)
tools.313cnenad,
-> #310, calex=> ▒ Released January 22, 1996 ▒
Al' ovo kasni :(
=> File Manager
=> ~~~~~~~~~~~~
=> [+] Ctrl-Shift-Arrows work for Drive Lines, it doesn't matter that
=> Command Line contains a string or not
Ovo je imao odavno.
=> [+] A## and R## are now treated as archives (# = 0,1,2,...,9)
Napokon, valjda ovo znači da ih sad konstatuje kod raspakivanja mv. ARJ/RAR
=> [*] Descriptions are now copied to the file with descriptions already
=> presented in the destination directory
Setili su se ;) kad ne treba.
Umesto da dorade podršku za LFN, i da napokon doteraju onaj History list
da nove komande ubaci na vrh kao što je bilo ranije oni se igraju :(
Ostalo neću ni da razmatram nije vredno pomena.
tools.314zlaya,
-> #304, vstanYO!
--------------------------------------------------------
- > Kad smo vec kod PCT 4.30, jel ima neka verzija koja radi i
- > sa diskovima preko 540 Mb?
-
- PcT 6.0
Kad smo već kod PCTa 4.30, pošto sam ja i dalje zavisan od njega
(stvar loše navike), ima jedan program koji radi i sa većim
diskovima, a to je PCT 5.0
Sad će neko da kaže, pravi probleme, iskače na 486+
procesorima, ne radi, itd itb međutim PCT 5.0 ima 2 (DVE) verzije -
pravu koja radi, i lažnu koju je neka dobra duša pretitlovala sa 4.30
;))))).
Imam obe varijante, pa ako neko voli da radi s time vi tražite
ispravnu...
:)))))))))))))))))))) ZLAYA
tools.315supers,
-> #312, mileusna>> niti smatram da je VC toliko bolji da bih trebao
>> da nađem vremena za kopanje. Kristalna kugla i dalje
>> fercera? :)
>> P.S. A i NC mi uliva sigurnost. ;)
Ovo već ne spada u domen kristalne kugle nego autosugestije ;>
tools.316johnnya,
Za sve one sa Win3.xx nešto malo, ali slatko ... (FREEWARE)
StartApp V1.00
Copyright 1993 by Andreas Furrer
=================================
StartApp lets you start your applications
standard, normal, maximized, minimized and
hidden. It also lets you specify the
position and/or the size of the application
and lets you start the application on top.
startapp.ziptools.317cnenad,
-> #106, calex=> Nešto slabo pristižu novi fajlovi? ;)
=> │ C y b e r W a r e proudly presents FastBoot
=> │ v2.13 Reboots your computer skipping CMOS
Vidim da nije bilo mnogo komentara na ovo pa da Vas podsetim.
Ko troši QEMM 7.5+ ovo mu ne treba.
Ko nema QEMM i W95, možda će mu ovo trebati ;) radi posao.
Kod restart-a iz W95 nema efekta pa ga zato ne smatram potrebnim onima
koji troše W95 a ne žele ili im QEMM pravi probleme.
tools.318supers,
-> #317, cnenad>> => │ C y b e r W a r e proudly presents FastBoot
>> => │ v2.13 Reboots your computer skipping CMOS
>> Ko nema QEMM i W95, možda će mu ovo trebati ;) radi posao.
Potvrđujem. Da prevedemo na srpski, ovo je sjajan programčić
koji omogućava da troprsti reset mašine bude gotov za tren oka :)
Sastoji se od dela rezidentnog u memoriji i koda upisanog u MBR
diska. Ko god čeka 5 ili više sekundi na reset, obavezno neka skida.
tools.319seki,
Jeli ko nabavio finalnu verziju NC za W95? Video sam neku beta
verziju i nije mi se bas dopala.
Ognjen
tools.321bceklic,
════════[ SYSGUARD(tm) v1.1.70 ]════════
PC Dos/Windows System Guardian
ShareWare Version
Copyright (c) 1996 by Blagoje Ceklic
COMSEC - Computer Security Engineering
Software Protection & Data Security
════════════════════════════════════════
Kompletan sistem za zastitu podataka na
PC racunarima. Potpuna kontrola pristupa
datotekama i direktorijumima. Kontrola
direktnog pristupa drajvovima. Logovanje
svih vrsta operacija nad datotekama i
direktorijumima. Definisanje nevidljivih
direktorijuma i datoteka. Minimalni
softversko/hardverski zahtevi. 100% ASM.
════════════════════════════════════════
sg1170s.ziptools.322van.gogh,
Ej ljudi treba mi program za piskaranje....:)
Da sednem i polako napisem mail...ets.
Kapirate me ?...:>
Pa ko ima nek kaze ....
SEE YAA...in...HELL !....:]
tools.324johnnya,
-> #322, van.gogh >> Ej ljudi treba mi program za piskaranje....:)
>> Da sednem i polako napisem mail...ets.
"Ej administratori" neka svakom novom user-u stoji systemska poruka da
može da skine FAQ (prevesti kao odgovre na sva pitanja) i "programe
koji omogućavaju čitanje poruka dok nisi na vezi sa Sezamom" i da ih
ta poruka saleće sve dok ne skinu (i ovo objasniti kako se radi)
pomenuti FAQ i "programe koji ..."
Hvala !