tools.325supers,
-> #323, supers>>>> Ej ljudi treba mi program za piskaranje....:)
>>>> Da sednem i polako napisem mail...ets.
Da odgovorim van.goghu sa zakašnjenjem...
Daj na Sezamu cd dos pa cd edit, i tu imaš brdo takvih programa, editora.
Svi snimaju fajlove kao čist ASCII, što tebi i treba.
tools.326nenad,
Uz poruku je odličan program za "hakeraj" i brljanje po binarnim
fajlovima, mogu se editovati u ascii, hex i asm modu, menjati
njihova dužina, pretraživati određeni tekst ili asm
instrukcija... Opet Rusi, ali ovo je dokumentovano i na
engleskom. :)
Release 5.15 12 May 1996
▒▒▒▒ About HIEW ▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒
Basically HIEW (Hacker's view) is a hex viewer for those who need
change some bytes in the code (usually 7xh to 0EBh). Hiew is able to view
unlimited length files in text/hex modes and in 386 disassembler mode.
Features:
■ Text/hex mode editor
■ Built-in 386 assembler
■ HIEW is able to create new files
■ Search and replace mode (can be restricted to block size)
■ Context-sensitive help (but who needs any goddamned help anyways? HIEW can
operate without help file HIEW.HLP)
■ Search of assembler commands using pattern (for real hackers!)
■ Version 5.02 compiled for OS/2, EXE for DOS use as stub
hiew515.ziptools.327basrak,
-> #326, nenad> Release 5.15 12 May 1996
Release 5.16 28 May 1996
5.16 28/05/96 - fixed bug: pattern find not found "mov ax,?"
hiew516.ziptools.328dzakic,
*** ZKEY Ver 2.21 (c) 1994 ***
Devedesetčetvrte je izgledalo da mu vreme polako prolazi, pa nije ni
stavljen javnost. U poslednje vreme vidim da ponovo postaje aktuelan
za rešavanje problema tastature 'u DOS prozoru'...
Nova verzija donosi:
- mogućnost definisanja do 10 različitih rasporeda,
- full-featured :) editor rasporeda (poput Vkey-a),
- pored Alt-a, konfigurabilni Ctrl (desni ili levi),
- konfigurabilni HotKey,
- minimalno memorijsko zauzeće, kao i uvek,
- i još neke stvari koje nisu mogle u staroj verziji.
Format .cfg-a, na žalost, nije kompatibilan sa prethodnim.
Pogledajte priloženi .doc.
zkey221.rartools.329biki,
Novi vpic61e.zip
vpic61e.ziptools.330epson,
Zakicu Zkey 2.21 je _PUN POGODAK_ konačno naša slova imam sa manje od
2kb u memoriji ! VGAYU za ekran, ZKEY za tastauru i to je to ! Nepitajte
koji raspored imam ? Tastaura mi je YU pa je raspored tastera po 852 code
ali pošto 852 gazi grafičke karaktere (U NC se najbolje vidi !) sam insta-
lirao Custom2 code a predefinisao ga kao 852 ! :)) I sad pitanje jel neko
ima driver za stampač po Custom 2 code jel moj priner LQ-570+ preskače sva
naša slova pri štampanju ? (napišem _Srđan Morača_ na printeru izađe _Sran
Moraa_, u čemu je KVAKA ?)
tools.331johnnya,
-> #328, dzakic >> *** ZKEY Ver 2.21 (c) 1994 ***
Odličan program i svaka pohvala autoru ! Samo ...
Od kako sam instalirao ZKEY imam problema sa "izbacivanjem" TSR-a
iz memorije pomoću programa mark/release.
Jednostavno po povratku u prompt tastatura je mrtva, pomaže jedino
hardverski reset !
Da ne budu zabune, ranije je radilo sve bez problema, mark/release su
se koristili samo za uklanjanje poslednje učitanih TSR-a koji nemaju
mogućnost "samoizbacivanja" iz memorije.
Jel postoji neko rešenje, pošto mi se ne vraća na VKEYB ?
tools.332epson,
Sad nisam sigurn gde je BUG u Vgayu ili Zkey 2.21 !
_ž_ se tretira kao _e_ a _Ž_ kao _E_ , na ekranu se vidi ž ali je ustvari e
npr. kucajte _ržnamž_ izvrši će se komanda RENAME ?!? Jel ju BUG ili je to
FUTURE ? :) Mislim da je problem do Zkey-a ali proveriću . Zakiću vidi jel
kod tebe problem ili je to samo na mom računaru ?
tools.333epson,
-> #332, epson
▄- _ž_ se tretira kao _e_ a _Ž_ kao _E_ ,na ekranu se vidi ž ali je
▄- ustvari e
Greška, problem je samo sa malim _ž_ a sa velim _Ž_ je OK ?
Zakići u svakom slučaju proveri ! Nije hića, ali je što pre to bolje !
tools.334dzakic,
-> #331, johnnya> Od kako sam instalirao ZKEY imam problema sa "izbacivanjem" TSR-a
> iz memorije pomoću programa mark/release.
Kod mene mark/release kombinacija ne pravi probleme sa Zkey-em.
Da li se ovo još nekome dešava?
Nevezano za ovo, zašto ne koristiš ZKEY U za uninstall?
tools.335banga,
-> #332, epson> npr. kucajte _ržnamž_ izvrši će se komanda RENAME ?!? Jel ju
> BUG ili je to FUTURE ? :)
Da to je tvoja budućnost.
Koristim istu kombinaciju vgayu zkey221 i, evo vidi:
C:\>ržnamž
Bad command or file name
C:\>rename
Required parameter missing
tools.336epson,
-> #335, banga
▄- Da to je tvoja budućnost. Koristim istu kombinaciju vgayu zkey221 i,evo
▄- vidi: C:\>ržnamž Bad command or file name
▄- C:\>rename Required parameter missing
Koji ti je kodni raspored, moj je Custom2 za dos !
A Vgayu koja je verzija ? i da li je ona iz dira ?
tools.337dzakic,
-> #335, banga> C:\>ržnamž
Kvaka je u Custom2. Tu je malo ž zapravo francusko(?) "e" sa
kosom crticom iznad. Dos uklanja kvačice, pa ga translira u
obično e.
tools.338epson,
Izlega da je problem malog _ž_ kod VgaYu programa i to samo na Custom 2,
što je nelogično jel je on default . Pa vpudar jel ja grešim u koracima
ili .... ?
tools.339epson,
-> #337, dzakic
▄- Kvaka je u Custom2.Tu je malo ž zapravo francusko(?)"e" sa kosom
▄- crticom iznad.Dos uklanja kvačice,pa ga translira u obično e.
Znači nema mi pomoći ili ? Naravno dajte mi neki drugi kodni raspored
koji negazi grafiček karaktere i »« ... Naravno VgaYu nema tu mogućnost
ali jel ima neki drugi program kojim definišem koji će karakter da sa
pregazi ali neki Custom 4-8 , nemam više ideja .. poludeću .. !
tools.340johnnya,
-> #334, dzakic >> Nevezano za ovo, zašto ne koristiš ZKEY U za uninstall?
Možda se nismo razumeli, mark/release ne koristim za uninstall ZKEY-a.
Zkey je dobro zatrpan drugim TSR-ovima, (mscdex, ncache, mouse,...)
Jednostavno kada se izvede sledeći batch file, tastatura više ne
reaguje, a ako je prethodno zkey bio isključen opcijom /off, mašina se
boot-uje (386dx40...)
mark
snipper
....
...
release
PS
Stvarno, ajde neka i drugi probaju ovo, ako je samo kod mene
preboleću :)
tools.341banga,
-> #336, epson> ▄- vidi: C:\>ržnamž Bad command or file name
> ▄- C:\>rename Required parameter missing
> Koji ti je kodni raspored, moj je Custom2 za dos !
> A Vgayu koja je verzija ? i da li je ona iz dira ?
Evo ti i po tvome. Kod tebe je ž, alt-130, ako se ne varam, evo ga:
C:\UTL>rénamé
Bad command or file name
Ovo gore sam tako i kucao, sa alt-130
Inače radim sa 852 i vgayu 1.0 (C) Pudar 1994,1995, ne znam iz kog je
dir-a :)
Koliko vidim kod vgayu je Custom 2 default
tools.342banga,
-> #337, dzakic> Kvaka je u Custom2. Tu je malo ž zapravo francusko(?) "e" sa
> kosom crticom iznad. Dos uklanja kvačice, pa ga translira u
> obično e.
Ne bih rekao evo kucano sa alt-130
C:\UTL>rénamé
Bad command or file name
Uostalom Ž kod cp1250 je Ő (e sa accent grave, Alt-138),
kosa crta na e je obrnutog smera od ž na Custom2 (accent egu),
pa bi i tu onda trebalo da bude problema.
Radio sam kratko vreme sa CP1250 i nisam to primetio.
tools.343banga,
-> #339, epson> koji negazi grafiček karaktere i »« ... Naravno VgaYu nema tu
> mogućnost ali jel ima neki drugi program kojim definišem koji
> će karakter da sa
Kakve veze ima vgayu?
Evo ti znaci «» kucani direkno sa tastature (CP852)
tools.344supers,
-> #339, epson>> Znači nema mi pomoći ili ?
A zbog čega se ti uopšte uzbuđuješ? Kada otkucaš ž na komandnom
promptu, ono se pretvori u akcentovano e...
Pa šta? Objašnjeno ti je zašto se to dešava, a i zašto bi ti na
C:\> otkucao ijedno naše slovo?
>> ali jel ima neki drugi program kojim definišem koji će karakter da
>> sa pregazi ali neki Custom 4-8 , nemam više ideja .. poludeću .. !
Hoćeš da napraviš svoj novi kodni raspored? OK, imaš program VgaFontMax
(arhiva vgamax.nešto na Sezamu) i u njegovom font editoru može da se nacrta
sopstveni font gde će svako naše slovo da gazi ono što ti hoćeš...
Ali, nećeš valjda da gubiš vreme da praviš svoj Custom 4 koji neće biti
podržan nigde (pa ni na Sezamu)? Samo nam pošalji neke kuke i kvake,
zgromićemo te ;>
tools.345epson,
-> #343, banga
▄-
> koji negazi grafiček karaktere i »« ... Naravno VgaYu nema tu
▄- Evo ti znaci «» kucani direkno sa tastature (CP852)
Aj kucaj i sve graficke karaktere ! Nc okvir taj sa dve linije i probaj
one sa jednom linijom ! Inace rekao sam i «» jer neki code gazi to neki
ovo a meni bas trebaju svi graficki karakteri !
tools.346epson,
-> #344, supers
▄- C:\> otkucao ijedno naše slovo?
Ne uopste nisam tu kucao malo _ž_ nego sam hteo da napravim direktorijum
čćšđž a dobio sam čćšđe, pa sam probao da vidim i tako dosao do zakljucka !
tools.348dzakic,
-> #340, johnnya> mark
> snipper
> ....
> ...
> release
Kod mene definitivno radi mark/release nakon instalacije zkey-a,
osim što nisam probao sa snipper-om, već sa drugim programima.
Znaš kako, sa TSR programima ti se nikad ne zna. Svaki od njih
može da radi savršeno kad je sam, svaka dva mogu da rade
savršeno kad su sama, a onda se sa trećim napravi neka leva
kombinacija i sve se sruši. Ono, istina je da novi zkey koristi
posebnu tehniku za učitavanje u visoku memoriju, tj. ne koristi
standardni mehanizam 'Terminate & Stay Resident', već da kažem
'ručno' alocira memoriju u cilju što manjeg zauzeća.
Znači, moguće je da je greška do mene, ali ipak pokušaj sa nekim
drugim redosledom učitavanja. Da rešimo dilemu, digni čist dos
(F5) pa probaj samo zkey/mark/snipper/release kombinaciju, da li
će ona isto da se ponaša. Malo mi je čudno da držiš zkey ispod
disk keša i drajvera za cd. Zar nije praktičnije well-behaved
programe koji se mogu uninstalirati iz komandne linije stavljati
na kraj?
tools.350supers,
-> #345, epson>> Aj kucaj i sve graficke karaktere ! Nc okvir taj sa dve linije i
>> probaj one sa jednom linijom ! Inace rekao sam i Đđ jer neki code
>> gazi to neki ovo a meni bas trebaju svi graficki karakteri !
Ne može i jare i pare. Jedini raspored koji ne dira NI JEDAN grafički
karakter je Custom 2. Yuscii ne računamo.
Dobro rešenje je i JUS015 u latiničnoj varijanti. On kvari samo španska
slova i neke zaista bezvezne grafičke karaktere. Čuva i one "francuske"
navodnike koji se kod mene vide kao Đđ.
tools.351supers,
-> #346, epson>> Ne uopste nisam tu kucao malo _ž_ nego sam hteo da napravim
>> direktorijum čćšđž a dobio sam čćšđe, pa sam probao da vidim i tako
>> dosao do zakljucka !
Pa dobro, valjda nije problem da se odrekneš naših slova u imenima fajlova?
To se i inače ne preporučuje zato što će neko kome daš fajl sa YU
slovima u imenu verovatno videti samo kuke i kvake.
tools.352epson,
-> #351, supers
▄- Pa dobro,valjda nije problem da se odrekneš naših slova u imenima
▄- fajlova? To se i inače ne preporučuje zato što će neko kome daš fajl sa
▄- YU slovima u imenu verovatno videti samo kuke i kvake.
Ma to sam radio samo radi probe ! I sad da pitam zasto u imenima fajlova
i direktorijuma nasa slova mogu biti i velika i mala a engleska samo mala
(imena) ili samo velika (direktorijumi) ?
tools.353banga,
-> #345, epson> Aj kucaj i sve graficke karaktere ! Nc okvir taj sa dve linije
> i probaj one sa jednom linijom ! Inace rekao sam i «» jer neki
> code gazi to neki
Ne razumem te o čemu pričaš. »«><~řź¸■űý° ovo je bilo sa tastature. Šta
ti hoćeš u stvari?
tools.354banga,
-> #352, epson> Ma to sam radio samo radi probe ! I sad da pitam zasto u
> imenima fajlova i direktorijuma nasa slova mogu biti i velika i
> mala a engleska samo mala
Zato što naša slova nisu alphabet za DOS već specijalni ili
grafički znaci. Ajde oladi malo.
tools.355epson,
-> #353, banga
▄-
> Aj kucaj i sve graficke karaktere ! Nc okvir taj sa dve linije
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
> i probaj one sa jednom linijom ! Inace rekao sam i «» jer neki
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
▄- Ne razumem te o čemu pričaš.»«><~řź¸■űý° ovo je bilo sa tastature.Šta ti
▄- hoćeš u stvari?
Da li si dobro procitao ?
tools.356mdimitrijevic,
Potreban mi je raspored tastature za ZKEY koji bi podrzavao CP1250
standard. I jos kad bi mi neko poslao font za YU po ovom standardu bio bih
mu vecno zahvalan.
tools.357banga,
-> #356, mdimitrijevic> Potreban mi je raspored tastature za ZKEY koji bi podrzavao
> CP1250 standard. I jos kad bi mi neko poslao font za YU po ovom
> standardu bio bih
Za koji zkey? Za stari ili novi 2.21. Kbd file se razlikuju. Mislim da
imam negde za stari. Inače ja koristim CP852 u DOS-u a CP1250 u Win.
Nije problem da napraviš sam fontove 8X16 ili 9X16 pomoću wyufongr, imaš
ga u \windows\yu
Sa novim zkey 2.21 je vrlo lako napraviti kbd file po svom ukusu za
koji hoćeš raspored.
tools.358epson,
Da pitam cime da prepravim TTF i FON fontove da imaju Yu slova po 1250 code,
za Fon nesto pricati neki Resourc Workshop (nesto tako) pa uz koji programski
jezik (valjda?) ide ? I na kojim mestima treba da su naša slova po 1250 code-
u ?
tools.359mdimitrijevic,
-> #357, banga> Sa novim zkey 2.21 je vrlo lako napraviti kbd file po svom
> ukusu za koji hoces raspored.
OK cu da ga napravim, samo nemam pojma kako izgleda CP1250 i na kojim
tasterima treba da mapiram nasa slova?
tools.360supers,
-> #358, epson>> Da pitam cime da prepravim TTF i FON fontove da imaju Yu slova po
>> 1250 code, za Fon nesto pricati neki Resourc Workshop (nesto tako)
>> pa uz koji programski jezik (valjda?) ide ? I na kojim mestima
>> treba da su naša slova po 1250 code- u ?
U windows\yu imaš WYUFONGNR. Program kreira ekranski (.fon) font
za tebe po rasporedu koji ti želiš, što znači da ne moraš ti lično ni da
znaš raspored... Ne može da napravi TTF.
Za sve vas kojima trebaju podaci na kojim mestima su YU slova u CP1250,
prilažem uyu.cfg sa svim mogućim rasporedima. Fajl se inače koristi
za konverziju između rasporeda programom UYU.
uyu.cfgtools.361epson,
-> #359, mdimitrijevic
▄- OK cu da ga napravim,samo nemam pojma kako izgleda CP1250 i na kojim
▄- tasterima treba da mapiram nasa slova?
Skini VgaYu, pa ga instaliraj za CP1250 a onda startuj ascii i to
je to !
tools.362banga,
-> #359, mdimitrijevic>> Sa novim zkey 2.21 je vrlo lako napraviti kbd file po svom
> OK cu da ga napravim, samo nemam pojma kako izgleda CP1250 i na
> kojim tasterima treba da mapiram nasa slova?
O tome se i radi, stvar ukusa. Stavi ih tamo gde si navikao, a originale
ostavi na istom mestu sa desnim altom da ne moraš da radiš svaki čas
Ctr-Alt-F1 ili F2.
tools.363cnenad,
-> #360, supers=> prilažem uyu.cfg sa svim mogućim rasporedima. Fajl se inače koristi
Tu nemaš DEC kodove a onima kojima trebaju, neka pretraže ORKA:yu.kod
i naći će negde u 1994-oj datoteku sa svim kodovima i kodnim rasporedima.
Priručno rešenje je UYU.CFG učitati u TSE pa CTRL-A, naročito kad je kurzor
na slovu čiji vam DEC kod treba.
tools.364calex,
- novo -
dos\wordproc\*.*
------------------
view114.zip 87k View v11.4: pregled WordPerfect/MSWord/Ami/HTML tekstova
VIEW 11.4 - the file viewer for DOS. Read,
convert and print Wordperfect, Word, Word for
Windows, Ami Pro, Wordstar, Write, Notepad,
HTML, XYWRITE, ASCII, ANSI and UNIX files.
Full text search functions. Several print
functions. Use in DOS or e-mail shell. NOT
CRIPPLED. Customizable.
newin114.doctools.365sdjole,
WINDOWS COMMANDER 2.11 - for WinNT/95/3.1
=========================================
This is a bugfix to Wincmd 2.10. There is
a bug in the internal ZIP packer of 2.10!
If you have 2.10, get this file! (You
don't need version 2.10 to install it).
=========================================
Wincmd is a file manager replacement for
Windows. It now supports long filenames on
Windows 95 and Windows NT, but still runs
on Windows 3.1 without win32s! Now supports
ZIP/ARJ/LHA/RAR/UC2, multi-volume ZIP/ARJ.
Here some key features of Windows Commander:
- Long filename support in Windows 95 and Windows NT, but runs in Win 3.1
without win32s!
- Supports Drag & Drop with the mouse.
- Extended copying, moving, renaming and deleting of entire trees.
- Archives are handled like subdirectories. You can easily copy files
to and from archives. The appropriate archiver program is automatically
called. Pkzip, arj, lha, rar and uc2 are all supported.
- Start-menu (User-defined commands).
- Configurable button bar.
- Command line for the simple starting of programs with parameters.
- Enhanced search function with full text search even inside archives.
- Built in file viewer (F3) to view files of ANY SIZE in hex, binary or text
format, using either the ASCII- (DOS) or the ANSI- (Windows) character set.
- Internal Unzip by Info-Zip
- Internal Un-ARJ and Un-LZH.
- Internal ZIP packer.
wcmd211.ziptools.366calex,
- novo -
windows\misc\*.*
------------------
clinr51.zip 567k CaseLiner v5.1: omoti za audio i DAT kasete, 32-bit
CaseLinr Version 5.1
32-bit version
CaseLinr is a 32-bit Microsoft Windows 95 application which prints and
saves liners (J-cards) for conventional and DAT audio cassette boxes.
Fussy audiophiles can now enjoy ultimate control over typefaces, fold
lines, and annotation styles and view an on-screen WYSIWYG version of
the liner before printing. The program can save multiple label formats
and import bitmap graphics. The image displayed on the CRT screen
approximates what will actually be printed. The printed result is
quite accurate and can be cut, folded, and then inserted into an empty
(preferably clear plastic) audio cassette box.
readme.txttools.367taske,
Potreban mi je neki program koji emulira CD na hardu
pod Win 95.
Probao sam sa fakecd-om ali ne vredi ,nesto drugo !?
tools.369cnenad,
-> #367, taske=> Probao sam sa fakecd-om ali ne vredi ,nesto drugo !?
CDEMU ?
cdemu2.rartools.370taske,
-> #369, cnenad>> CDEMU ?
Gde nadje taj iz '92 !
Kod mene ne radi ,a kod tebe ?
Ako radi, kako ?
Nesto trece ...
tools.371cnenad,
-> #370, taske=> Gde nadje taj iz '92 !
Pazi, još se buniš :>>>
=> Kod mene ne radi ,a kod tebe ?
Poslato ti je da probaš, ako ne radi, traži dalje. Ko traži taj i nađe.
tools.372ranx,
-> #367, taske> Probao sam sa fakecd-om ali ne vredi ,nesto drugo !?
Ubaci fakecd u autoexec, pa će da radi, čak ga i Windows Explorer lepo vidi.
Jedino je nezgodno što kad hoćeš da promeniš direktorijum koji glumi CD, moraš
da menjaš autoexec, pa da rebutuješ makinu...
tools.373johnnya,
Jel može neko da UL programče tipa: playwav.exe
(za puštanje WAV fajlova pod DOS-om na Speaker, SB,..)
tools.374mdimitrijevic,
-> #373, johnnya> Jel moze neko da UL programce tipa: playwav.exe
> (za pustanje WAV fajlova pod DOS-om na Speaker, SB,..)
Jel ovo pomaze ? Podrzava VOC, WAV, CMF i MID fajlove na Speaker i
SB.
play.ziptools.375dkaralic,
Da li postoji program koji ispituje fizičku ispravnost CD diskova,
znači medija (da li je čitljiv ili ima neke falinke)
a ne uređaja. Nešto u stilu NDD za diskove.
Dragan.
tools.376vstan,
-> #375, dkaralic> Da li postoji program koji ispituje fizičku ispravnost CD
> diskova, znači medija (da li je čitljiv ili ima neke falinke)
Neko je slao Corelovo programče koje u tu svrhu isčitava ceo disk.
Program se zove SCANCD.
tools.377johnnya,
-> #375, dkaralicd
>> Da li postoji program koji ispituje fizičku ispravnost CD diskova,
>> znači medija (da li je čitljiv ili ima neke falinke)
>> a ne uređaja. Nešto u stilu NDD za diskove.
Skini ovo programče, stavi ga u path (npr.DOS), postavi se u root
CD-ROM-a i kucaj :
sub copy *.* > nul
| | | kopira fajlove u "ništa" - samo ih čita
| |svi fajlovi
|
da bi se copy odnosilo i na sub-dir
sub.comtools.378vlad,
-> #376, vstan> Program se zove SCANCD.
Radi sasvim dobro, ali ga treba malo pricekati dok ne iscita ceo disk.
tools.379dr.grba,
-> #378, vlad>>> Program se zove SCANCD.
>>
>> Radi sasvim dobro, ali ga treba malo pricekati dok ne iscita ceo disk.
Gde može da se nađe? Da li je freeware?
tools.380dkaralic,
-> #376, vstan> Program se zove SCANCD.
Imaćemo ga u vidu. Hvala
Dragan.
tools.381dkaralic,
-> #377, johnnya> Skini ovo programče, stavi ga u path (npr.DOS), postavi se u root
> CD-ROM-a i kucaj :
Hvala, proslediću osobi kojoj je ovo i potrebno.
Dragan.
tools.383vstan,
-> #378, vlad>> Program se zove SCANCD.
>
> Radi sasvim dobro, ali ga treba malo pricekati
> dok ne iscita ceo disk.
========
E pa u tome i jest poenta :)
tools.387mikis,
-> #377, johnnya+> Skini ovo programče, stavi ga u path (npr.DOS), postavi se u root
+> CD-ROM-a i kucaj :
+>
+> sub copy *.* > nul
Ne znam da li ja u nečemu grešim, ali ovo ne funkcioniše (javlja "File not
found - ????????.???" ili "File cannot be copied to itself"). Dakle, traži se
nešto što zaista radi...
tools.388stameni,
-> #387, mikis>> +> sub copy *.* > nul
>>
>> Ne znam da li ja u nečemu grešim, ali ovo ne funkcioniše
>> (javlja "File not found - ????????.???" ili "File cannot be
>> copied to itself"). Dakle, traži se nešto što zaista radi...
Na mojoj mašini copy *.* > nul zaista izaziva grešku "File
cannot be copied to itself". Ako se izostavi znak za redirekciju
(>), nema grešaka. Preporučuju da se ipak iza nul doda i dvotačka,
čisto radi lakšeg raspoznavanja da datoteka kopiranjem ne ide u
"datoteku" nul, nego "u ništa", dakle dobitna kombinacija je
copy *.* nul:
uz pretpostavku da ono sub ne startuje podsistem DOS-a za igranje
podmornica ;) nego označava da se naredna komanda odnosi na
poddirektorijume.
Greška "File not found - ????????.???" valjda ne bi trebalo da
te brine, jer se pojavljuje samo u praznim direktorijumima.
tools.389mmarkovic,
-> #387, mikis>+> sub copy *.* > nul
>
> Ne znam da li ja u nečemu grešim, ali ovo ne funkcioniše
> (javlja "File not found - ????????.???" ili "File cannot be
> copied to itself"). Dakle, traži se nešto što zaista radi...
Ja sam ovo radio sa
1. pozicioniranje na ROOT CD-a
2. XCOPY *.* NUL /S
pa kad me pita da li je NUL fajl ili direktorijum ;>, odgovoriš mu
da je fajl...
Zgodno je i kada vam ne treba ispitivanje nekog podstabla na CD-u
pošto za ceo CD traaajeee... ;). Onda za korak 1. ne trba ići na ROOT
nego u taj direktorijum.
tools.390mileusna,
-> #377, johnnya>> sub copy *.* > nul
>> | | | kopira fajlove u "ništa" - samo ih čita
>> | |svi fajlovi
>> |
>> da bi se copy odnosilo i na sub-dir
Ili jednostavnije, iz samog DOS-a...
XCOPY . nul /v /s
U principu, može i copy, s' tim što on ne podržava svič /S
za sub-direktorijume...
Inače, svič /V je provera (verify) kopiranja, mada je
sasvim verovatno da će se greška otkriti i bez njega. E sad,
meni sve ovo lepo funkcioniše sa disketicama, a valjda fercera
i sa CD medijima. Nemam ni jedan 'kvaran' pa da proverim, za
razliku od disketa... ;)
tools.391nenad,
-> #387, mikis> +> sub copy *.* > nul
>
> Ne znam da li ja u nečemu grešim, ali ovo ne funkcioniše (javlja "File
> not found - ????????.???" ili "File cannot be copied to itself"). Dakle,
> traži se nešto što zaista radi...
Grešiš u onom '>', to nije potrebno. Time si naredio da se stdout
komande 'copy *.*' koja ništa ne znači (javlja grešku koju
dobijaš) "redirektuje" u nul. Tebi verovatno treba čisto 'copy
*.* nul', dakle 'nul' kao drugi parametar (destination) komande
copy.
tools.392johnnya,
-> #391, nenad >>> +> sub copy *.* > nul
>>
>> Grešiš u onom '>', to nije potrebno. Time si naredio da se stdout
>> komande 'copy *.*' koja ništa ne znači (javlja grešku koju
Tjah... kucano na brzinu, bez gledanja u bat programče :(
tools.393savaerc,
-> #327, basrak Kako se pokreće ovo (HIEW516.zip)?
tools.394mdimitrijevic,
-> #393, savaerc> Kako se pokrece ovo (HIEW516.zip)?
Pozivas sa HIEW <ime fajla>. Gde <ime fajla> moze biti bilo
koji fajl. Mada je HIEW program za pretragu i izmene EXE i COM izvrsnih
fajlova.
tools.396evlad,
-> #393, savaerc=- Kako se pokreće ovo (HIEW516.zip)?
pkunzip hiew516.zip
rename hiew.dos hiew.exe
tools.397calex,
-> #396, evlad║ pkunzip hiew516.zip
║ rename hiew.dos hiew.exe
Ë──────────────
Može da proba i pkunzip hiew524.zip pa onda izabere da li 'oće DOS
ili OS2 verziju. ;))
- novo -
dos\editor\*.*
------------------
hiew524.zip 216k ű Hacker's view v5.24: text/hex/asm viewer & editor
Hacker's View v5.24. Binary file editor with
built-in disassambler for DOS & OS2. Handy
remedy for crippled shareware. * Freeware *
tools.400basrak,
Mislim da ovo nije bilo...
EXTRACT 2.10: Extract files from disk image
using PKUNZIP UNARJ like syntax. You can
extract files from floppy image created by
WinImage (same author), DCF, DF, Sabdu, and
many disk copy tools which create a disk
image. Versions for DOS and for NT. You can
create image and inject file on it. NOW
FREEWARE - from France!
...
EXTRACT MAY NOW BE INCLUDED WITH A COMMERCIAL PRODUCT. If you put
a disk image on commercial CDROM (like Microsoft Windows 3.1 DDK),
you may include the Extract utility.
...
After tests we found 80% of the diskcopy tools which can make images
are compatible with Extract and WinImage.
...
Extract -l <file> [<Files names>] List file in an image
Extract -e <file> [x:outpath] [<Files names>] Extract files
Extract -x <file> [x:outpath] [<Files names>] eXtract files with pathname
Extract -i <file> [<Files names>] [-Fnnn] Inject files on an image
Itd.
extrac21.ziptools.401calex,
-> #400, basrak║ Mislim da ovo nije bilo...
Ë──────────────
║ EXTRACT 2.10: Extract files from disk image
Ë──────────────
Nije bilo, baš sam ga pre nekoliko dana pokupio i malo probao.
Ovo je još jedan od programa koji radi sa gomilom imagea ali opet je
zaobiđen hd-copy format. :((( Ima li neko ideju zašto niko njega ne
uključuje u kombinacije?
Ipak, mislm da imamo jedan mnogo bolji pa još domaći, unimg. Da
počnemo opet da raspravljamo o njemu? Da li autor ima vremena da malo
dorađuje i ispravlja greške?
tools.402dada,
Potreban mi je drajver za HP 500 C desk jet color. Molim vas ko ima
da mi se javi. Unapred hvala.
tools.403guta,
GRDUW Disk Utility for Windows 95 V1.82.
Full Functional Shareware 32-bit
(NOT Win/NT) Disk Utility. Support for
1.72MB and MS-DMF(1.68MB) diskettes.
Duplicate diskettes. Compare diskettes.
Save and Load Diskette binary images.
Boot sector check and recreate.
Optimized hard disk Format and Verify.
Detailed disk information display.
Hard Disk/Diskette Repair capability.
grduw.ziptools.404guta,
TopDesk for Windows 95/NT v2.3a
topdsk.ziptools.405chip,
Hi
Jel postoji na sezamu onaj program za CD, mislim da se zove
CD tools il tako nesto?
tools.406calex,
-> #403, guta║ GRDUW Disk Utility for Windows 95 V1.82.
Ë──────────────
Postoji i verzija 1.91, probaću da je skupim danas. Ova tvoja je
istekla, važi 30 dana a datumi su joj 03.09. Ipak, prolazi ako datumi
koje imaju fajlovi budu promenjeni. ;)
║ (NOT Win/NT) Disk Utility. Support for
Ë──────────────
Šteta što neće na NT. :( Malo sam probao i deluje interesantno.
tools.407zmdjokic,
-> #405, chip> Jel postoji na sezamu onaj program za CD, mislim da se zove
> CD tools il tako nesto?
Za Sezam nisam siguran, ali ga na Birostroj BBS-u ima i mislim da sa fajl
zove CDTOOLS.ZIP.
Pozdrav!
tools.408alec,
-> #405, chip> Jel postoji na sezamu onaj program za CD, mislim da se zove
> CD tools il tako nesto?
Cemu sluzi to?
tools.409calex,
-> #380, dkaralic║ > Program se zove SCANCD.
Ë──────────────
║ Imaćemo ga u vidu. Hvala
Ë──────────────
Evo, da se ne kaže da sam pristrasan, ovo sve lepo odradi Volkov
Commander. ;)) Selektuje se šta se hoće i posle F5 se kuca nul.
Ne znam zašto sam mislio da ovo lepo uradi i DN (donekle radi pa
se pobuni), čak mislim da sam nekad video da je ovo dokumentovano. :(
tools.410zmdjokic,
-> #408, alec> Cemu sluzi to?
Ima razne alatke za CD Rom. Imaš opis u zadnjem broju Svet kompjutera.
Pozdrav!
tools.411calex,
-> #406, calex║ Postoji i verzija 1.91, probaću da je skupim danas. Ova tvoja je
Ë──────────────
Evo najnovije verzije, od 18.10. pa ima manje problema. ;) Jedino
što je imidž diskete uvek 1.44, svejedno koliko fajlova ima na njoj.
Nisam mnogo probao, da li je neko našao gde ovo može da se podesi?
Jedan od retkih programa čije imidže čita hd-copy, a obrnuto i dalje
ne može.
- novo -
windows\disk\*.*
------------------
grduw19.zip 239k Kopiranje disketa (podržava DMF i 1.72) (Win95)
GRDUW Disk Utility for Windows 95 V1.92.
Full Functional Shareware 32-bit (NOT
Win/NT). Support for 1.72MB and MS-DMF
(1.68MB) diskettes. Duplicate and Compare
diskettes. Save and Load Diskette binary
images. Boot sector check and recreate.
Optimized disk Format and Verify.
Detailed disk information display. Hard
Disk/Diskette Repair capability. Fully
integrated with the explorer.
tools.412alec,
-> #410, zmdjokic> Ima razne alatke za CD Rom. Imas opis u zadnjem broju Svet
> kompjutera.
Pa ne zvuci lose, a jel ga ma ovde?
tools.413zmdjokic,
-> #412, alec> Pa ne zvuci lose, a jel ga ma ovde?
Neznam da li ga ima na Sezu, ali ga na Birostroj BBS-u ima sigurno. Arhiva
CDTOOLS.ZIP.Skini ovo i uživaj:)
Pozdrav!
tools.414buva,
-> #413, zmdjokic
(;)Neznam da li ga ima na Sezu, ali ga na Birostroj BBS-u ima
sigurno. Arhiva
(;)CDTOOLS.ZIP.Skini ovo i uzivaj:)
a 'el bi mogo ti da ga prebacish ovde na sezam sa tog birostroja?:)
C ya,
No CaRRieR
tools.415savaerc,
-> #396, evlad> pkunzip hiew516.zip
> rename hiew.dos hiew.exe
Ma dovde sam stigao i sam, i onda sam ga startovao samo sa hiew, bez
imena datoteke. Milsio sam da ima opciju za otvaranje datoteka, ili da će
da me pita koju datoteku želim da otvorim, a on mi je dao neku smislenu
poruku koju bi samo haker i mogao da shvati. Pa da, program je za hakere. :))
tools.416kcurcic,
-> #401, calex
> počnemo opet da raspravljamo o njemu? Da li autor ima vremena da malo
> dorađuje i ispravlja greške?
'Ajde, naručujte... ;)
tools.417calex,
-> #416, kcurcic║ 'Ajde, naručujte... ;)
Ë──────────────
Pogledao sam stare poruke i našao nešto:
Da li može da se doda mogućnost da kreira nepostojeći destination
dir? Koliki je problem i da se koristi neki _set_ imidža pa da to ide
takođe u _set_ dirova (disk1, disk2, ...) a ako još može i da sam pravi
iste... :))
Primećena je i greška. :( Ako je disketa imala _mnogo_ poddirova
koji ne mogu da stanu na mesto određeno za to, unimg pukne uz prijavu
_stack overflow_ i ukopa PC.
I jedan predlog. Pojavio se novi DiskDupe čije imidže ne može da
prepozna.
Dodatak na ovo poslednje, pojavio se i DiskDupe za Pendžere koji
ću uskoro da ubacim ovde a koji je kompatibilan sa novom dos verzijom.
tools.418vstan,
-> #416, kcurcic>> dorađuje i ispravlja greške?
>
> 'Ajde, naručujte... ;)
Ja naručih, samo da se pronađe gde je to :)
tools.419kcurcic,
-> #417, calex
> Da li može da se doda mogućnost da kreira nepostojeći destination
> dir?
E sad sam vas uhvatio da ne čitate ni uputstva ;> A tamo lepo
piše da se to može izvesti, samo ako prilikom navođenja destinejšn
direktorijuma ime istog završite sa '\' (backslash, za yusciijevce i
društvo iz ćoška ;> i ima da ga napravi.
tools.420kcurcic,
-> #418, vstan
> Ja naručih, samo da se pronađe gde je to :)
Jel' ti beše onaj sa kilometarskom listom, a? ;>
tools.421vstan,
-> #420, kcurcic>> Ja naručih, samo da se pronađe gde je to :)
>
> Jel' ti beše onaj sa kilometarskom listom, a? ;>
Axa :))
tools.423kcurcic,
-> #417, calex
> dir? Koliki je problem i da se koristi neki _set_ imidža pa da to ide
> takođe u _set_ dirova (disk1, disk2, ...) a ako još može i da sam pravi
> iste... :))
Sad se setih O:) Odgovor je više za temu 4dos, ali dok to ne
rešimo malo kulturnije, moglo bi da radi i nešto ovako:
set v=1 ^ for %x in (*.img) do (unimg -e %x c:\disk%v\ ^ set v=%@eval[%v+1])
Da vidim koji će ljuti windows to da uradi, a? ;))
tools.425cnenad,
-> #423, kcurcic=> Sad se setih O:) Odgovor je više za temu 4dos, ali dok to ne
=> Da vidim koji će ljuti windows to da uradi, a? ;))
A kakve to veze ima sa Windows-om ? :))
tools.426guta,
InCtrl 3 (VERSION 3.01)Copyright (c)1996 Ziff Davis Publishing Company
----------------------------------------------------------------------
ABOUT InCtrl 3
InCtrl 3 lets you track system changes made by Windows
95 and Windows NT installation programs. Like InCtrl 2 for Windows
3.1, it tracks file additions and deletions as well as changes made
to .INI files. In addition, it handles long filenames and tracks
changes to the Registry. InCtrl3 is a 32-bit program and requires
Windows 95 or Windows NT.
inctrl3.ziptools.427tores,
Desktop Draw 1.0
================
Copyright ę 1996 Tomica Oreskovic
Kako se instalira?
Sadrzaj arhive prebacite u bilo koji folder (direktorijum)
na vasem hard disku. Ukoliko imate fajl VBRUN300.DLL to
je sve. Ako ga nemate, mozete ga skinuti sa Sezama. Ovaj DLL
prebacite u WINDOWS\SYSTEM folder. Napravite Shortcut na
Desktopu (odnosno ikonu u nekoj od grupa
Program Manager-a u Win3.1x).
Cemu sluzi?
Desktop Draw 1.0 omogucava da u svakom trenutku, za vreme
rada u bilo kom programu, crtate po ekranu. Moze se
koristiti kao sredstvo za efektno prezentiranje rada drugih
programa, jednostavne prezentacije i slicno.
Kako radi?
Desktop Draw se startuje kao i svaki drugi Windows program,
dakle, dvostrukim pritiskom misa na ikonu programa na
desktop-u (u Program Manager-u u Win 3.11). Kada je startovan,
Desktop Draw se ne 'vidi' sve dok ga ne aktivirate pritiskom
na odgovarajucu kombinaciju tastera (inicijalno ova
kombinacija je Ctrl+Ins a mozete je promeniti).
U stvari, ne 'vidi' se ni tada. Jedino po cemu znate da je
Desktop Draw aktivan je kursor koji se menja u vertikalnu
strelicu i od tog momenta mozete crtati po ekranu isto kao
da ste u nekom programu za crtanje (Paint ili sl.).
Kada zelite ponovo da nastavite sa radom dovoljno
je da pritisnete taster Esc ili da izaberete Continue iz menija.
Kako da aktiviram meni?
Meni se aktivira pritiskom na desno dugme misa. To je moguce
uraditi samo dok je Desktop Draw aktivan.
Ostatak u Help-u...
ddraw10.arjtools.428dr.grba,
-> #427, tores>> Desktop Draw 1.0
>> ================
>>
>> Copyright ę 1996 Tomica Oreskovic
Ovo zvuči kao alatka WinPointer, čiji je source objavljen u PC Magazine
od 11. oktobra 1994. Da li je i ovo slično zamišljeno?
Korisna alatka za prezentacije, poželeo sam da imam ovo par puta, kad
sam držao neke kurseve, kačeći na notebook jedan eksterni monitor od 17",
okrenuvši ga da slušaoci gledaju šta radim. Lenština kakav sam, bilo
mi mrsko da prepišem source i kompajliram program.
tools.429tores,
-> #428, dr.grbaMalo bolje... sa dosta olaksanja... crta i elipse, pravougaonike,
prave linije,... moze da sejvuje image, ima sve opcije na desnom dugmetu
misa, help na srpskom, itd, itd...
tools.430dr.grba,
-> #429, tores>> Malo bolje... sa dosta olaksanja... crta i elipse, pravougaonike,
>> prave linije,... moze da sejvuje image, ima sve opcije na desnom dugmetu
Svaka čast, to je dobar posao. Pogotovo ako i snima sliku. Mislim da
ćeš onda uskoro na prelom "Računara" dobijati slike odatle (:
tools.431jppttica,
Zašto PCSHELL ne radi sa pločom SR-M401 PCI, i dali je do ploče ili
je nešto drugo. Kada ga pokrenem dobijem ekran koji se blokira i moram
da resetujem sistem. Isto se dešava i sa verzijom 6 i sa verzijom 9, a
PCT 4.3 radi.
tools.432calex,
-> #430, dr.grba║ Svaka čast, to je dobar posao. Pogotovo ako i snima sliku. Mislim da
Ë──────────────
Naravno da snima, ima opcije copy i save pa ko šta voli. Zato je i
otišao u dir. ;)
tools.433calex,
-> #417, calex║ Dodatak na ovo poslednje, pojavio se i DiskDupe za Pendžere
║ koji ću uskoro da ubacim ovde a koji je kompatibilan sa novom dos
Ë──────────────
Zamalo da zaboravim, evo ga DiskDupe za Windows.
windows\disk\*.*
------------------
ddwt5124.zip 390k Diskdupe trial for windows v5.1: kopiranje disketa
DISKDUPE TRIAL FOR WINDOWS 5.1 - A Windows
based disk duplication program used by
professionals worldwide. Its features include
single pass disk copying, automatic
formatting and disk change sensing, byte-by-
byte comparing, 5.25" to 3.5" disk
conversions, support for Microsoft's 1.68MB
DMF format, boot sector virus protection and
data recovery features.
From Micro System Designs, Inc. $79.00
Nije loše pročitati i jednu napomenu. :((
Note: The Windows version, just like the Dos version, requires
direct access to your computer's hardware. This means that both
the Windows and Dos versions will not run under the Windows NT
operating system. Also, the performance of both the Dos and
Windows versions may be reduced when running under Windows 3.1
and Windows 95'.
tools.434calex,
Evo kako Nemci zamišljaju program za kopiranje disketa. Jedino što
treba voditi računa o onom detalju koji je pomenut u prethodnoj poruci,
ovakvi programi ne idu na NT. :((
Ovaj podržava i nestandardne formate, može da koristi imidže koje
sam pravi a koje prepoznaju i mnogi drugi programi, kao što su WinImage
i Extract 2.1. Tekstovi su na nemačkom, ali u samom programu se koristi
engleski. Deluje interesantno. ;)
dos\disk\*.*
------------------
costudio.zip 281k CoStudio 3.0: kopiranje disketa (1.72, 2.88)
────════■ Alles an Deck ! - '95 ■════────
"CoStudio 3.0" ─- Das dt. Disketten-Utility
für alle Formate, 1.72/2.88 MB, Linux, usw.
die "Sektor-Tuning Technologie" verzaubert
Ihre Disketten zu optimierten Powerdisk's,
dupliziert 3.5" 1,44 MB auf 5.25" HD's mit
konsequentem XMS-Speedmodus/FAT orientiert,
Datensicherheit pur, Disk-Doktor an Deck !,
Markantes "VGA-Design" & "Wave-Effekte" per
Sound-Karte oder PC-Lautsprecher sorgen für
eine klassische Arbeitsatmosphäre ! u.v.m.
mind. AT-286'er, VGA-Karte, Maus empfohlen.
────════■ Autor: Michael Lange ■════────
tools.435calex,
Sad sam primetio da WinImage nije u diru. :(( On može na NT.
- novo -
windows\disk\*.*
------------------
winima30.zip 182k WinImage v3.00: kopiranje disketa (podržava DMF) 32-bit
WINIMAGE-3.00<ASP>THE WINDOWS DMF DISK IMAGER
This .ZIP:Win32 english (WinNT,Win95,Win32s)
->Open CDROM ISO image file in read only!<-
New : compress image file (ZIP compatible),
comment in image, drag file to explorer.
Make disk image from floppy, extract file from
image, make an empty image, inject file on it
and put the image on blank disk. TRUE WINDOWS
APP (modern intrface).Change image format,dfrg
delete file on image. POWERFUL BATCH ASSISTANT
CAN READ/WRITE/FORMAT DMF under WinNT 3.5x/4,
WIN95 and Win3.1+Win32s. Support LFN, diskcopy
Macintosh floppy, build CD Iso image under NT
Translation file for forgn langage also exist
tools.436calex,
WinImage za 16-bitne Prozore.
- novo -
windows\disk\*.*
------------------
wima1630.zip 169k WinImage v3.00: kopiranje disketa (podržava DMF) 16-bit
WINIMAGE-3.00<ASP>THE WINDOWS DMF DISK IMAGER
This .ZIP:Win16 english version for Win 3.1x
->Open CDROM ISO image file in read only!<-
New : compress image file (ZIP compatible),
comment in image, drag file to explorer. Make
disk image from floppy, extract file from
image, make an empty image, inject file on it
and put the image on blank disk. TRUE WINDOWS
APP (modern intrface).Change image
format,dfrg delete file on image. POWERFUL
BATCH ASSISTANT CAN READ/WRITE/FORMAT DMF.
Diskcopy Macintosh floppy. Also exist for
Win32 (winima30.ZIP) Translation file for
foreig langage also exist