prognoza.414morkin,
-> #413, junior> Čuj, da to kaže čovek koji u životu nije zašao u kladionicu,
> shvatio bih, a ovako, hm...
Naravno da je teže pogoditi rezultat, ali...
Ovde ništa ne ulažeš, pa te ništa i ne košta da izlupaš rezultate. Najbolji
sistem za ovakvu prognozu je da se kladiš na najčešći rezultat - 2:1 ili
1:0. Ako prognoziraš 13 utakmica, barem 4 će se završiti sa 2:1. Ja ću i
sledećoj prognozi da napravim eksperiment tako što ću sve prognoze da
stavim 2:1.
Ako je problem u "raslojavanju" prognozera, to može da se sredi tako što će
se u svakom kolu prognoze za pogođenih k parova dobijati k*k bodova. Pošto
se već baviš sa prognozom, hajde da najesen startujemo prognozu sa npr. 13
parova. Napominjem da svako kolo prognoze treba da ima isti broj parova.
Ti vodi "ligu prognozera" po tvom metodu, ja ću po mom. Tako ćemo da
dobijemo šampione u junior i morkin verziji. ;)
Ako budem mnogo zaludan, možda poskidam prognoze za ovo SP i utvrdim
redosled u mojoj verziji.
prognoza.415kiki,
-> #414, morkin> Ti vodi "ligu prognozera" po tvom metodu, ja ću po mom. Tako ćemo da
> dobijemo šampione u junior i morkin verziji. ;)
Ja mislim da je ovo ipak mučenje samih prognozera! :)
prognoza.416kiki,
Ajde Juniore proglasi pobednike ;)
prognoza.417junior,
-> #414, morkin> Ovde ništa ne ulažeš, pa te ništa i ne košta da izlupaš
> rezultate. Najbolji sistem za ovakvu prognozu je da se kladiš
> na najčešći rezultat - 2:1 ili 1:0. Ako prognoziraš 13
> utakmica, barem 4 će se završiti sa 2:1.
Ali to onda nije prognoza. To je bezveze .. da bar dobijaš neku
kintu za to :)
Mislim, gledaj mene u prošloj prognozi. Iživljavao sam se, ne zna
se. Rezultati 5:0, 5:1, 5:2, 6:3, ispod 4 sam se retko spuštao :)
i opet sam bio prvi. To je po meni uspeh .. igraš se, zezaš, pogađaš
a usput i pobediš.
A inače, kako sam organizovao prognozu, mogu ti reći da je bilo par
patetičnih pokušaja (čini mi se stef :), da gađa sve iste rezultate
(2:1, 1:0) .. ali se završilo neslavno jer je omašio tipove :) tj,
nije ni skinuo pobednika.
Anyway, ako hoćeš da vodiš ligu prognozera, strava. Znaj da traži
mnogo posla, ali ako si voljan .. preuzmi. :)
Što se mene tiče, ja ću da se držim evropksih i svetskih prvenstava.
prognoza.418junior,
-> #387, juniorI završena je još jedna Sezamova Prognoza. Skudeto je uzeo ovog puta
rades, koji je odlučujuću prednost osvojio tipovanjem 'najbolja 3'.
Odmah iza njega je poulos, koji će uskoro poneti grobarsku plaketu
'večiti drugi' :), dok je treće mesto, u ljutoj borbi neodlučeno između
morkina i chadre.
Kako me mrzi da kopam po starim porukama, zamoliću nenada da obojici da
po mesec dana utešne nagrade za treće mesto, dok prva dva mesta nose po
3 i 2 meseca pretplate, respektivno.
Meni za utehu ostaje, to, da smo samo mantoniadis i ja, pogodili budućeg
svetskog prvaka, a vi "Brazilci" .. PATITEEE :>
Evo tabele, u zagradama su bodovi iz poslednjeg kola, i iz igre
'najbolja 3', a dole su i rezultati finalnih utakmica, kao da ih neko
ne zna :)
Čestitke pobednicima, posebno radesu. Ostalima više sreće sledeći put. No,
pozdrav svima, nadam se da ste uživali u prognozi, i vidimo se uskoro.
jr.
_Konačna tabela_
1. rades 129 (0 - 0) (+6)
2. poulos 126 (0 - 0) (+3)
3. chadra 111 (0 - 0) (+6)
4. morkin 111 (1 - 0) (+6)
5. askripka 108 (0 - 0) (+3)
6. m.milos 103 (0 - 0) (+6)
7. mantoniadis 102 (1 - 0)(+16)
8. schef 100 (* - *) (+3)
9. gligo 97 (0 - 0) (+0)
10. madamov 97 (0 - 0) (+3)
11. kum.djole 96 (0 - 0) (+6)
12. stefan 95 (0 - 0) (+6)
13. jvujnic 93 (* - *) (**)
14. dr.iivan 92 (0 - 0) (+6)
15. superhik 89 (* - *) (+0)
16. yvan 88 (0 - 0) (+3)
17. nemanjja 88 (* - *) (+3)
18. kiki 85 (0 - 0) (+3)
19. junior 84 (* - *) (+8)
20. miskop 83 (0 - 0) (+0)
21. nikolaj 81 (* - *) (+3)
22. nenad 81 (* - *) (**)
23. dule.n 80 (0 - 0) (+0)
24. sivek 80 (0 - 0) (+3)
25. ognjenc 80 (* - *) (+6)
26. cosa. 75 (* - *) (+3)
27. boyaan 2 (* - *) (**)
I rezultati poslednjih utakmica, kao i plasman prve 3 ekipe:
FRA vs. BRA 3:0
CRO vs. HOL 2:1
1. Francuska
2. Brazil
3. Hrvatska
prognoza.419junior,
-> #416, kiki> Ajde Juniore proglasi pobednike ;)
Pobednici su rades, poulos, chadra i morkin. Detaljnije u prethodnoj
poruci.
BTW .. poulose, večiti drugi, a? :>>
prognoza.420stefan,
-> #417, junior>A inače, kako sam organizovao prognozu, mogu ti reći da je bilo par
>patetičnih pokušaja (čini mi se stef :), da gađa sve iste rezultate
>(2:1, 1:0) .. ali se završilo neslavno jer je omašio tipove :) tj,
>nije ni skinuo pobednika.
Sa indignacijom odbijam insinuacije ;) Ako je i bilo nekog takviog
serijala na nekom mom tiketu bilo je sasvim slučajno tj. neplanirano :)
prognoza.421stefan,
-> #418, junior>Evo tabele, u zagradama su bodovi iz poslednjeg kola, i iz igre
>'najbolja 3', a dole su i rezultati finalnih utakmica, kao da ih neko
>ne zna :)
Čekaj, zar nije trebalo da se za svaku pogođenu reprenzetaciju u prve tri
dobije 1 poen a za pogođeno mesto na kome se nalazi dodatna 3?
prognoza.422junior,
-> #421, stefan> Čekaj, zar nije trebalo da se za svaku pogođenu reprenzetaciju
> u prve tri dobije 1 poen a za pogođeno mesto na kome se nalazi
> dodatna 3?
Po bodovima koje su ljudi zaradili, vidi se da su i ovakva bodovanja
bila suviše mala, jer je očigledno teže pogoditi prve 3, nego što sam
ja mislio. :)
Anyway, evo ti izvoda iz pravila koji se tiče bodovanja:
> Biće tipovanje na prve 3 reprezentacije na svetskom prvenstvu
> tj. prognoza *najbolje 3*, od njih 16, gde će svaka pogođena
> reprezentacija donositi *3 boda*, a pogođen njen *tačan plasman*,
> još extra *5 bodova*.
Mislim da to razjašnjava stvar. :)
prognoza.423morkin,
-> #417, junior> Anyway, ako hoćeš da vodiš ligu prognozera, strava. Znaj da traži
> mnogo posla, ali ako si voljan .. preuzmi. :)
>
> Što se mene tiče, ja ću da se držim evropksih i svetskih
> prvenstava.
Ja ne pratim fudbal dovoljno, ne bih mogao da izaberem interesantne parove.
Znaš me, ja kladionice više posmatram matematički.
prognoza.424stefan,
-> #422, junior>Mislim da to razjašnjava stvar. :)
Ok, u principu zabuna je bila oko nečeg drugog - nisam obratio pažnju da
su u zagradama posebno napisani bodovi za poslednje dve igre.
prognoza.425poulos,
-> #419, junior* BTW .. poulose, večiti drugi, a? :>>
Pa ne mogu ja da predvidim da će oni Franci da se dopinguju na očigled
celog sveta. ;)
prognoza.426dr.iivan,
-> #423, morkin> > Sto se mene tice, ja cu da se drzim evropksih i svetskih
> > prvenstava.
>
> Ja ne pratim fudbal dovoljno, ne bih mogao da izaberem interesantne
> parove. Znas me, ja kladionice vise posmatram matematicki.
Dobro je dok god ih "posmatras" :)
prognoza.427rades,
-> #418, junior
Posto juce stigoh sa mora, malo zakasneli reply...
> Cestitke pobednicima, posebno radesu. Ostalima vise srece
> sledeci put. No, pozdrav svima, nadam se da ste uzivali u
> prognozi, i vidimo se uskoro.
Hvala na cestitkama - i organizatoru i svima ostalima. Samo
bih dodao nekoliko reci...
Prvo, moram da kazem - konacno da dobijem pretplatu, s obzirom
da sam na zadnje dve prognoze bio cetvrti. Zatim, da istaknem
"nesebican i ogroman" doprinos mog brata Milosa - od pre ne-
delju dana - zvanog Prorok.;) Takodje, zahvalnica endiju, koji
je po mojim instrukcijama tipovao rezultate polufinala i fina-
la (u vreme moje odsutnosti).
Svima ostalima puno srece u daljim prognozama.
Do sledece prognoze,
Rade.
prognoza.428miskop,
Juniore, hoće li biti organizovana "SezamPro - Internet" prognoza
predstojećeg šampionata u košarci? :)
prognoza.429junior,
-> #428, miskop> Juniore, hoće li biti organizovana "SezamPro - Internet"
> prognoza predstojećeg šampionata u košarci? :)
;)
Neće, ako se ja pitam. Sa Sezamproom neće biti saradnje, bar ne
od moje malenkosti. Odnos im je na nivou spsa prema svojim
biračima :), podrška sistema na nuli, a samim prognozerima još
uvek nisu uplaćene nagrade.
Za košarku dakle, ja neću da dižem ništa .. možda će neko drugi
(aleck?), ne bi me čudilo da imaju drskosti da uzmu ideju i sami
naprave. No, biće prognoza negde drugde. Sistem se već razrađuje,
softver je ogroman, i biće malo veći problem, pa kad ga završimo,
ko bude hteo da plati cifru, imaće "prognozu". Dal' će to biti
beotel, ili beocity, ili eunet .. pravo da ti kažem, nije mi ni
važno.
Što se košarke tiče, razgovaraću danas sa mikom, da vidim može
li da mi preradi program, jer ako može, stižu vam parovi prognoze
za SP u košarci još večeras.
prognoza.431poulos,
-> #429, junior* Neće, ako se ja pitam. Sa Sezamproom neće biti saradnje, bar ne
* od moje malenkosti. Odnos im je na nivou spsa prema svojim
* biračima :), podrška sistema na nuli, a samim prognozerima još
* uvek nisu uplaćene nagrade.
Lopovi bre. ;) Moje ime da im ulepšava ;) plasman prva tri
prognozera. Neće moći. ;)
* Za košarku dakle, ja neću da dižem ništa .. možda će neko drugi
Lepo sam ti ja rekao ranije... I pitao sam te, ima li neke love
za tebe, jer sam znao da ćeš se namučiti i to džabe. :)
* (aleck?), ne bi me čudilo da imaju drskosti da uzmu ideju i sami
* naprave. No, biće prognoza negde drugde. Sistem se već razrađuje,
Ma jok. ;) Ako i ne učine to, biće to samo zato što se aleck razume
u sport toliko da uspeva da u pesmi "Dejo" umesto pič*in, napiše
pitin dim. ;)
prognoza.432kum.djole,
-> #429, junior>> ne bi me čudilo da imaju drskosti da uzmu ideju i sami naprave
He, svašta. "Uzmu ideju.."? Kakvu ideju?
prognoza.433junior,
-> #432, kum.djole> He, svašta. "Uzmu ideju.."? Kakvu ideju?
Prognoze na webu.
prognoza.434kum.djole,
-> #433, junior> Prognoze na webu.
I čija je to 'ideja'?
prognoza.435junior,
-> #434, kum.djole>> Prognoze na webu.
> I čija je to 'ideja'?
:))
Gledaj ovako kume - ti ćeš biti prvi čovek koji je postavio srpsku
elektronsku prognozu :), ja ću biti prvi koji je postavio sve to
na internetu.
Ipak to nisu iste stvari. Znaš, odavno su se kačile slike riba po
raznim bbsovima, ali kad se neko setio da to uradi na internetu :),
napravio je najveći biznis današnjice.
Ko zna, ako ova ideja jednog dana zaživi, procveta i naraste, obojica
ćemo (valjda) imati svoje malo mesto u istoriji :)
prognoza.437kum.djole,
-> #435, junior>> Gledaj ovako kume - ti ćeš biti prvi čovek koji je postavio srpsku
>> elektronsku prognozu :), ja ću biti prvi koji je postavio sve to
>> na internetu.
Ne bi' ja to tako gled'o.
Ja se jesam prvi _setio_ da prognozu (koja se igra po lutrijama) nakačim
na Sezam, ali generalno, prognoziranje rezultata na mreži datira još od
ranije.. to što sam ja to vid'o posle godinu dana, ne menja stvari. ;)
A kao što sam ti rek'o pre mesec dana, "Game predictions" i slične akcije
na Internetu, baš ono, razbijaju - u toku samog SP bilo je nekoliko
reklama o tome na samo jednoj mailing listi (!)..
Dakle ti si prvi Srbin koji se setio da to postavi i u Srbiji. ;)
Hoću da kažem da ideje nikako nisu naše. Naše je izvođenje.
Prema tome, niko ne može da ti ukrade kopirajt na ideju.
A u istoriju možemo da uđemo samo kao dva soma koja su bacila XXX sati
dragocenog vremena na uređivanje i vođenje nekog nazovi ozbiljnog
razbibriga-takmičenja.. a zašto soma - eto zato - zamisli se samo -
neki su dobili pretplatu, neki slavu.. a šta smo mi dobili? ;)
Za sve to trebalo je da nas plate kao Miloša Topalovića, Olivera Mlakara
i Lazu Golužu zajedno - plus topli obrok od onog matematičara što se
blesavio u "Brojke i slova" i jednogodišnji regres Zavoda za statistiku.
;)
prognoza.438junior,
-> #437, kum.djole> A kao što sam ti rek'o pre mesec dana, "Game predictions" i
> slične akcije na Internetu, baš ono, razbijaju - u toku samog
> SP bilo je nekoliko reklama o tome na samo jednoj mailing listi
> (!)..
Ma znam, znam .. ali i govorimo ovom našem lepom, malom yuinternetu :)
Mislim, primera radi, .sima diže tvinfo, radi mesec dana, sezampro ne
odgovara na pozive o daljoj saradnji, a onda unajmljuje nekog svog da
ga isto to radi.
Mislim, zabraniti im ne možeš, fakat. TV programi svih stanica se nalaze
na mreži, distribucija tv programa može da se pokupi iz bilo kojih
novina, e sad, to što je to neko tamo prvi postavio, ko ga šiša :)
> Dakle ti si prvi Srbin koji se setio da to postavi i u Srbiji. ;)
To ti kažem. ;)
A što se tiče provedenog vremena .. nema veze .. zezanjeeee :)
prognoza.439miskop,
Nije valjda da nema ništa od prognoze za basket?
Jr. ?
prognoza.440junior,
-> #439, miskop> Nije valjda da nema ništa od prognoze za basket?
Ja sam rekao - pauza.
prognoza.441kiki,
-> #439, miskop> Jr. ?
Nema vremena.. postao je moderator konf. IGRE ;>
prognoza.442miskop,
-> #440, junior>>> Nije valjda da nema ništa od prognoze za basket?
>> Ja sam rekao - pauza.
Pa kad si to rekao?
Koliko se sećam, poslednje je bilo ovo:
===============================
15.429 SPORT.4:prognoza
junior, 21.07.98. 12:08, 903 chr
Odgovor na 15.428, miskop, 21.07.98. 11:41
---------------------------------------------------------
Što se košarke tiče, razgovaraću danas sa mikom, da vidim može
li da mi preradi program, jer ako može, stižu vam parovi prognoze
za SP u košarci još večeras.
-----------------------------------------------15.429 ---
prognoza.443ognjen.s,
Evo počinjemo sa novom košarkaškom prognozom. Biće organizovana po kup
sistemu, zajednički, na SezamPro-u i SezamNet-u. Korisnici koji imaju usere
na oba sistema imaju pravo da šalju prognozu samo na jednom sistemu.
Sada malo da razjasnim šta podrazumevam pod kup sistemom. Od svih
korisnika koji pošalju prognozu do početka prvog meča (utorak) biće ižrebani
parovi (user1-user2, user3-user4,...) i dalje prolazi onaj ko je bolji u
međusobnom duelu. Dakle, može se desiti da imate recimo 2. rezultat u kolu,
ali da je vaš protivnik na prvom mestu i vi nećete proći u naredno kolo.
Jedino će možda u prvom kolu biti malo štelovanja (recimo da prolaze i
neki najbolji poraženi) da bi za drugi krug ostalo 2 na n igrača. U prognozi
će znači moći da učestvuju samo igrači koji pošalju prognozu do početka
prvog meča prvog kruga (da bi bili ižrebani) i neće postojati mogućnost da
se kasnije priključite prognozi. Svaki krug će se sastojati od 2 kola, tj.
pobednik se dobija tek posle sabiranja rezultata prvog i drugog kola
(2 nedelje). Za sledeće runde takmičenja parovi će biti žrebani unapred i
znaćete sa kim se susrećete pre slanja prognoze.
Što se tiče prognoziranja i bodovanja biće realizovano na sledeći način.
Prognozira se razlika u korist domaćina ili gosta na kraju utakmice, posle
eventualnih produžetaka (+03,-07,...). Bodovi se dobijaju za pogođenog
pobednika i u zavisnosti od toga koliko ste promašili razliku i to ovako:
pogođen pobednik 3 boda
0 razlike 10 bodova
1-2 razlike 6 bodova
3-4 razlike 4 boda
5-7 razlike 3 boda
8-10 razlike 2 boda
11-15 razlike 1 bod
Primer 1: tipujete +08 bude +05 dobijate 3(za pobednika)+4(za razliku)=7
Primer 2: tipujete -01 bude +01 dobijate 0(za pobednika)+6(za razliku)=6
Primer 3: tipujete +12 bude +12 dobijate 3+10=13 bodova
Vaše prognoze koje ćete slati isključivo meni na mail, će biti okačene uz
poruku sa rezultatima kola pa ćete moći da prekontrolišete bodovanje u kome
ne bi trebalo da bude grešaka.
Parovi 1. kola prvog kruga takmičenja idu u sledećoj poruci, a ako ima
nekih nejasnoća oko svega gore ispisanog samo pitajte.
prognoza.444ognjen.s,
Parovi prvog kola prve runde Sezamove Kosarkaške Prognoze:
01. Pamesa-Budućnost
02. AEK-Partizan
03. Autodorožnik-Žalgiris
04. Ortez-Fenerbahče
05. Cibona-Panatinaikos
06. Efes-C.zvezda
07. Zadar-CSKA
08. Asvel-TimSistem
09. Partizan-Beobanka
10. Beopetrol-C.zvezda
Prognoze šaljite ISKLJUČIVO meni na MAIL do utorka 6.10. u 18 časova i to
tako što ćete tipovati na razliku za domaćina ili gosta posle eventualnih
produžetaka (+05,-12,...). Ako tipujete jednocifrenu razliku stavite ovu
nulu ispred zato što bodovanje obavlja program. Napominjem još jednom da
oni koji zakasne sa prognozom neće moći kasnije da se uključe u prognozu
zato što će žrebanje parova prve runde biti obavljeno pre početka prvih
utakmica. Takođe, korisnici koji imaju usere i na Net-u i na Pro-u imaju
pravo da šalju prognozu na samo jednom sistemu (gde im je zgodno u datom
trenutku).
1-2: utorak, Kup Evrope
3-8: sreda-četvrtak, Evro Liga
9-10: subota-nedelja, YUBA liga
prognoza.445dule.n,
-> #443, ognjen.s
> pogođen pobednik 3 boda
> 0 razlike 10 bodova
> 1-2 razlike 6 bodova
> 3-4 razlike 4 boda
> 5-7 razlike 3 boda
> 8-10 razlike 2 boda
> 11-15 razlike 1 bod
Hvala Bogu da se organizuje prognoza po nekom normalnom sistemu
bodovanja. O tome smo raspravljali ovde posle prošlogodišnjeg Evropskog
prvenstva, ja sam predložio baš nešto ovako. Ne znam da li si to
imao u vidu, ali nije ni bitno.
Hm, imam par pitanja/predloga i molim da se ozbiljno razmotre, naročito
drugi, jer uz njih mislim da bi bilo pravednije i zanimljivije takmičenje:
1. Pošto je kup sistem od početka do kraja, imaš li procene o tome
koliko će učesnika biti. Iz toga direktno proizlazi trajanje ove
prognoze.
2. Zar nije bolje da žreb ne bude skroz slučajan, nego pomalo i
dirigovan. Recimo ovako, da se održi dva, tri ili četiri
kvalifikaciona kola gde bi se pravila globalna tabela sa svim
učesnicima. Nakon toga bi taj redosled poslužio za pravljenje
_kostura_ tog kup takmičenja. Time bi se i elegantno rešio
problem neokruglog broja učesnika (neokruglog u smislu nije 2 na n).
Evo primera:
Posle kvalifikacija redosled je npr. ovakav a učesnika ima
neokrugao broj (11):
učesnik bodovi iz kvalifikacija
------------------------------------
Igrač_1 34
Igrač_2 33
Igrač_3 27
Igrač_4 26
Igrač_5 25
Igrač_6 22
Igrač_7 20
Igrač_8 19
Igrač_9 14
Igrač_10 10
Igrač_11 7
Kostur za celo kup takmičenje bi izgledao ovako:
Igrač_1
******* (ovo znači da bi Igrač_1 bio slobodan u prvom kolu)
Igrač_8
Igrač_9
Igrač_4
*******
Igrač_5
*******
Igrač_2
*******
Igrač_7
Igrač_10
Igrač_3
*******
Igrač_6
Igrač_11
Prednost ovoga je to što bi se znao već na početku kostur do kraja.
Zasad mi je ovoliko palo napamet. Neko će reći da je i ovo mnogo. :)
Šala na stranu, mislim da bi ovo moglo ozbiljno da se razmotri.
Uz želju da sistem prognoze bude što bolji,
pozdrav,
Dule
prognoza.446miskop,
-> #443, ognjen.s>> Primer 2: tipujete -01 bude +01 dobijate 0(za pobednika)+6(za razliku)=6
Znači poene će dobijati i oni koji promaše pobednika?
Koja je tu logika?
Primer: Partizan - Zvezda 100 : 99,
ja tipujem na prim. -01 i 'ladno dobijem 6 poena...
prognoza.447rades,
-> #444, ognjen.s
> zrebanje parova prve runde biti obavljeno pre
> pocetka prvih utakmica
Mene interesuje kako ce se obaviti zrebanje - odnosno da li
ce biti svedoka, ili ces to sam obaviti? ;)
prognoza.448ognjen.s,
-> #445, dule.n> 1. Pošto je kup sistem od početka do kraja, imaš li procene o tome
> koliko će učesnika biti. Iz toga direktno proizlazi trajanje ove
> prognoze.
Nemam pojma trenutno, ali koliko god da bude završiće se sigurno do kraja
prvog kruga Evro Lige, tj. do nove godine.
> 2. Zar nije bolje da žreb ne bude skroz slučajan, nego pomalo i
> dirigovan. Recimo ovako, da se održi dva, tri ili četiri
> kvalifikaciona kola gde bi se pravila globalna tabela sa svim
> učesnicima. Nakon toga bi taj redosled poslužio za pravljenje
Pa mislim da bi to samo produžilo trajanje prognoze i cenim da za to nema
potrebe. Ionako posle toga taj prvoplasirani ne bi imao nikakvu prednost u
odnosu na recimo petnaestog pa bi ta uvodna kola faktički bila bespotrebna.
prognoza.449ognjen.s,
-> #446, miskop> Znači poene će dobijati i oni koji promaše pobednika?
> Koja je tu logika?
> Primer: Partizan - Zvezda 100 : 99,
> ja tipujem na prim. -01 i 'ladno dobijem 6 poena...
Pa da. Ali zato će onaj koji pogodi i pobednika dobiti i 3 boda za to, plus
bodove u zavisnosti od toga da li je bio blizu tih +01 ili daleko. A ti ćeš
biti nagrađen za to što si bio jako blizu konačne razlike.
prognoza.450ognjen.s,
-> #447, rades> Mene interesuje kako ce se obaviti zrebanje - odnosno da li
> ce biti svedoka, ili ces to sam obaviti? ;)
Pa planirao sam da sve obavim bez prisustva svedoka. :) Mislim, malo se
igramo tako da se nadam da ćete imati poverenja u moje ždrebanje :), a što
se tiče moje prognoze zaboravih da kažem da ću je okačiti u konferenciji
da oko toga ne bi bilo nekakvih sumnji.
prognoza.451poulos,
-> #446, miskop* Koja je tu logika?
* Primer: Partizan - Zvezda 100 : 99,
* ja tipujem na prim. -01 i 'ladno dobijem 6 poena...
Logika je da si pogodio da će biti neizvesna utakmica, sa malom
razlikom. :)
prognoza.452poulos,
-> #450, ognjen.s* Pa planirao sam da sve obavim bez prisustva svedoka. :) Mislim, malo
* se igramo tako da se nadam da ćete imati poverenja u moje ždrebanje
* :), a što
Meni odogvara, mada neću da garantujem za svoje postupke, ako mi
ti budeš protivnik u prvom kolu. ;) Stoga, možda je bolje da
žrebanje izvedeš u nedelju, na fudbalu. ;)
prognoza.454rades,
-> #452, poulos
>* Pa planirao sam da sve obavim bez prisustva svedoka. :)
>* Mislim, malo se igramo tako da se nadam da cete imati
>* poverenja u moje zdrebanje :), a sto
>
> Meni odogvara, mada necu da garantujem za svoje postupke, ako
> mi ti budes protivnik u prvom kolu. ;) Stoga, mozda je bolje da
> zrebanje izvedes u nedelju, na fudbalu. ;)
Ovo je odlican predlog. Tu ce biti dosta svedoka i nece biti
malverzacija. Samo i ovde ima jedan problem. U ovom slucaju bi
morali svi koji ucestvuju da bar napisu da zele da ucestvuju (a
prognoze kasnije da posalju). Medjutim, i ovo moze da se izbegne.
Mogli bi da zrebamo papirice sa brojevima (i tako npr. dobijemo
1-7, 4-9, i sl.), a da brojevi se redom dele kako ko posalje
prognozu na mail (po vremenu slanja).
prognoza.455dule.n,
-> #448, ognjen.s> Pa mislim da bi to samo produžilo trajanje prognoze i cenim da za to
> nema potrebe. Ionako posle toga taj prvoplasirani ne bi imao nikakvu
> prednost u odnosu na recimo petnaestog pa bi ta uvodna kola faktički bila
> bespotrebna.
Kako ne bi imao prednost. Prvo gotovo sigurno ne bi imao protivnika u
prvom kolu, a onda i oni koji bi mu prvi došli na megdan bi bili dosta
lošije plasirani prognozeri.
O dužini trajanja:
Naprotiv, mislim da ne bi mnogo produžilo trajanje prognoze, a sprečili
bi susrete onih najboljih prognozera u ranim kolima prognoze.
Ali dobro, ako ti (vam) je to neki problem, nema veze.
Opet ponavljam, mislim da bi bilo dosta zanimljivije i pravednije.
Da ne govorimo o tome da bi se izbeglo žrebanje ako se primene ove
kvalifikacije (u bar dva kola). Tako i ovi koji imaju primedbe da
tajnost žreba ne bi imali argumente, jer žreba ne bi ni bilo
Šta kažu ostali o ovom mom predlogu iz prethodne moje poruke?
prognoza.456sani.,
-> #455, dule.n}} Sta kazu ostali o ovom mom predlogu iz prethodne moje poruke?
Pa da..
prognoza.457morkin,
-> #450, ognjen.s> Pa planirao sam da sve obavim bez prisustva svedoka. :) Mislim, malo
> se igramo tako da se nadam da ćete imati poverenja u moje ždrebanje
> :), a što
Ideja za žrebanje - saberi ASCII kodove za svaki username, sortiraj ih po
nekom kriterijumu i onda igraju 1-2, 3-4 itd... Poštenije ne može.
prognoza.458ognjen.s,
-> #454, rades>> mi ti budes protivnik u prvom kolu. ;) Stoga, mozda je bolje da
>> zrebanje izvedes u nedelju, na fudbalu. ;)
>
> Ovo je odlican predlog. Tu ce biti dosta svedoka i nece biti
> malverzacija. Samo i ovde ima jedan problem. U ovom slucaju bi
> morali svi koji ucestvuju da bar napisu da zele da ucestvuju (a
> prognoze kasnije da posalju). Medjutim, i ovo moze da se izbegne.
> Mogli bi da zrebamo papirice sa brojevima (i tako npr. dobijemo
> 1-7, 4-9, i sl.), a da brojevi se redom dele kako ko posalje
> prognozu na mail (po vremenu slanja).
Žrebanje ne mogu da izvedem nikako pre nego što mi stignu sve prognoze jer
ne znam koliko će biti učesnika. Ako bi žrebali ove brojeve ne bi znali do
kog broja treba da žrebamo pa bi bilo ili previše ili premalo ižrebanih
brojeva. Ako imate sumnji u moje žrebanje ;) može jedan dobrovoljac da se
javi (ako i u njega budete imali poverenja) koji će u utorak oko 19 dok
obojica budemo na vezi meni poslati mail sa brojevima koji se sastaju
(recimo 1-13, 2-9, i sl. (ja ću mu reći koliko ima učesnika)), a u istom
trenutku ću ja njemu poslati mail sa spiskom koji je učesnik pod kojim
brojem. Već bi se dogovorili oko detalja. Pa, ako je neko zainteresovan
nek se javi da se tačno dogovorimo, ali stvarno mislim da nema potrebe
da komplikujemo jer ne znam šta bih to mogao da namestim kod izvlačenja
parova. :)
prognoza.459ognjen.s,
-> #455, dule.n> Kako ne bi imao prednost. Prvo gotovo sigurno ne bi imao protivnika u
> prvom kolu, a onda i oni koji bi mu prvi došli na megdan bi bili dosta
> lošije plasirani prognozeri.
>
> O dužini trajanja:
> Naprotiv, mislim da ne bi mnogo produžilo trajanje prognoze, a sprečili
> bi susrete onih najboljih prognozera u ranim kolima prognoze.
> Ali dobro, ako ti (vam) je to neki problem, nema veze.
Ne mislim samo na prvog, već uopšte onaj ko je bolje plasiran na tabeli
nema nikakvu prednost u odnosu na onog lošijeg, a ne mora da znači da je
onaj ko je prvi posle 3-4 kola bolji prognozer od petnaestog. Sve u svemu,
predlog je OK, ali opet kažem imam nameru da sve ovo završimo do kraja nove
godine (8 kola Evro Lige), a sa ovim uvodnim kolima to nikako ne bi mogli.
prognoza.460ognjen.s,
-> #457, morkin> Ideja za žrebanje - saberi ASCII kodove za svaki username, sortiraj ih po
> nekom kriterijumu i onda igraju 1-2, 3-4 itd... Poštenije ne može.
Odlična ideja, barem za prvo kolo. Da ne bi sortirali po veličini, mogli bi
da gledamo po modulu 100 i onda da se sastanu 1-n, 2-(n-1)... Ukoliko su
dvojica jednaki (po mod 100) onda bi manji broj dobio onaj koji ima manji
ASCII. Ukoliko su i ASCII-ji jednaki manji broj dobija onaj kome je prvo
slovo manje. Za sada nek bude taj predlog, izjasnite se ako neko ima nešto
protiv ili ukoliko neko ima nešto bolje.
I još jedno pitanje. U slučaju da bude neparan broj učesnika, jeste li za
to da neko bez borbe prođe u 2. krug ili da se takmiče trojica pa da dalje
prođu jedan ili dvojica (u zavisnosti od toga koliko ih je potrebno da za
drugi krug ostane paran broj učesnika). Ja trenutno glasam za drugi predlog,
opet javite se ako bude neko protiv.
Definitivne propozicije za ostatak takmičenja (od 2. kruga do finala) ću
objaviti kad budem video koliko igrača učestvuje (dakle u utorak uveče,
zajedno sa parovima prvog kruga). Sve će se napakovati da se završi u
ukupno 4 kruga.
prognoza.461ognjen.s,
-> #460, ognjen.s> Odlična ideja, barem za prvo kolo. Da ne bi sortirali po veličini, mogli
> bi da gledamo po modulu 100 i onda da se sastanu 1-n, 2-(n-1)... Ukoliko
> su dvojica jednaki (po mod 100) onda bi manji broj dobio onaj koji ima
> manji
Da odmah ovo ispravim. Pošto bi i ovde moglo biti sumnje oko nameštanja :)
(tj. što sam baš stavio po modulu 100), modul po kome ćemo vršiti sortiranje
se neće znati dok svi korisnici ne pošalju svoje prognoze. Zatim se sabiraju
ASCII kodovi svih igrača (mala slova naravno, uzima se u obzir i '.'),
posmatra se dvocifreni završetak zbira i na to se dodaje 100. :)
Evo u primeru. Ukupan zbir ASCII-ja svih igrača 6745. Gleda se po modulu 145
i onda se sastaju 1-n,... To će biti princip i kod žrebanja za naredne
runde takmičenja i mislim da tako ne može da bude nikakvog nameštanja.
prognoza.462ognjen.s,
Evo moje prognoze:
> 01. Pamesa-Budućnost +10
> 02. AEK-Partizan +08
> 03. Autodorožnik-Žalgiris +12
> 04. Ortez-Fenerbahče +05
> 05. Cibona-Panatinaikos -09
> 06. Efes-C.zvezda +14
> 07. Zadar-CSKA -11
> 08. Asvel-TimSistem +10
> 09. Partizan-Beobanka +12
> 10. Beopetrol-C.zvezda -06
prognoza.463miskop,
-> #455, dule.n>> Kako ne bi imao prednost. Prvo gotovo sigurno ne bi imao protivnika u
>> prvom kolu, a onda i oni koji bi mu prvi došli na megdan bi bili dosta
>> lošije plasirani prognozeri.
>> O dužini trajanja:
>> Naprotiv, mislim da ne bi mnogo produžilo trajanje prognoze, a sprečili
>> bi susrete onih najboljih prognozera u ranim kolima prognoze.
>> Ali dobro, ako ti (vam) je to neki problem, nema veze.
Jebote, pa ne takmičimo se sad u obaranju ruke, pa ono, ima
jačih (;) i slabijih, i sad neko treba da izbegne nekoga u
tom_i_tom kolu... ;) Ovo je zezanje i ne postoje bolji i lo-
šiji prognozeri. Sve je lutrija. ;)
prognoza.464miskop,
-> #460, ognjen.s>> I još jedno pitanje. U slučaju da bude neparan broj učesnika, jeste li za
>> to da neko bez borbe prođe u 2. krug ili da se takmiče trojica pa da dalje
>> prođu jedan ili dvojica (u zavisnosti od toga koliko ih je potrebno da za
>> drugi krug ostane paran broj učesnika). Ja trenutno glasam za drugi
>> predlog, opet javite se ako bude neko protiv.
Da, definitivno je OK drugi predlog.
prognoza.465miskop,
-> #458, ognjen.s>> Žrebanje ne mogu da izvedem nikako pre nego što mi stignu sve prognoze jer
>> ne znam koliko će biti učesnika. Ako bi žrebali ove brojeve ne bi znali do
>> kog broja treba da žrebamo pa bi bilo ili previše ili premalo ižrebanih
>> brojeva. Ako imate sumnji u moje žrebanje ;) može jedan dobrovoljac da se
>> javi (ako i u njega budete imali poverenja) koji će u utorak oko 19 dok
>> obojica budemo na vezi meni poslati mail sa brojevima koji se sastaju
>> (recimo 1-13, 2-9, i sl. (ja ću mu reći koliko ima učesnika)), a u istom
>> trenutku ću ja njemu poslati mail sa spiskom koji je učesnik pod kojim
>> brojem.
Imam jedan zanimljiv predlog što se tiče žrebanja...
Naime, neka se sastaju ljudi onim redosledom kako ti je stizao
mail od njih. Tu nema šanse da bude nameštaljke jer će svako svoj
mail imati u bazi sa datumom i vremenom, a ti ćeš da nam to sve
prezentuješ i mi ćemo da proverimo. Znači nešto ovako:
ognjen.s <-- dzakic ddmmgg (1. pristig'o mail)
ognjen.s <-- junior ddmmgg
ognjen.s <-- poulos ddmmgg
-
-
-
-
-
-
ognjen.s <-- rades ddmmgg (poslednji pristig'o mail)
I onda samo u prvom kolu, ili 1. sa 2. ili 1. sa poslednjim i tako
do kraja.
prognoza.466morkin,
-> #460, ognjen.s> I još jedno pitanje. U slučaju da bude neparan broj učesnika, jeste
> li za to da neko bez borbe prođe u 2. krug ili da se takmiče trojica
> pa da dalje prođu jedan ili dvojica (u zavisnosti od toga koliko ih
> je potrebno da za drugi krug ostane paran broj učesnika). Ja
> trenutno glasam za drugi predlog, opet javite se ako bude neko
> protiv.
Posle prvog kola neka prođe onoliko najboljih poraženih koliko treba da se
napuni broj igrača do 2 na N.
prognoza.467dule.n,
-> #459, ognjen.sMa OK. Vidim da postoji nova ideja oko formiranja parova, pa je
samim tim sve ovo bespredmetno.
prognoza.468dule.n,
-> #463, miskop> Jebote, pa ne takmičimo se sad u obaranju ruke, pa ono, ima
> jačih (;) i slabijih, i sad neko treba da izbegne nekoga u
> tom_i_tom kolu... ;) Ovo je zezanje i ne postoje bolji i lo-
> šiji prognozeri. Sve je lutrija. ;)
Ma, naravno da je sve ovo zezanje. Više sam dao onaj predlog da se
dobije jasan sistem za dobijanje parova, a ne da se izvlače ili
sračunavaju ASCII kodovi i ne znam šta još. Ali nema veze. I ovaj
morkinov predlog, koji se vidim kristališe, je interesantan.
Biće u svakom kolu neizvesnosti oko parova. I to je nešto.
Na kraju krajeva: dobro zezanje nećemo da promašimo! :)
prognoza.469dule.n,
-> #456, sani.> }} Sta kazu ostali o ovom mom predlogu iz prethodne moje poruke?
>
> Pa da..
;)
prognoza.470junior,
-> #466, morkin> Posle prvog kola neka prođe onoliko najboljih poraženih koliko
> treba da se napuni broj igrača do 2 na N.
Obično to nije princip - ako se svodi broj na 32, recimo, ide se
sistemom pretkvalifikacija .. par nesrećnika će biti tužni, pa će
igrati i pretkvalifikacije, dok će ostali da čekaju svoje parove.
Ako se ne ide svođenje na 32, već se ide normalnim principom, evo
jednog od najprimenjenijih - igra se svako kolo, sasvim normalno
ako postoji paran broj učesnika, ako ne, izvuče se jedan srećnik
iz prošlog kola i tako sve do samog polufinala ako treba.
Napomena, ko je jednom izvučen, ne može biti ponovo. ;)
prognoza.471ognjen.s,
-> #466, morkin> Posle prvog kola neka prođe onoliko najboljih poraženih koliko treba da
> se napuni broj igrača do 2 na N.
Neću ići na tu varijantu zato što onda ne bih mogao sve da završim u četiri
runde. Videću, ponavljam, u zavisnosti od broja učesnika kako će ići
takmičenje u narednim rundama.
prognoza.472ognjen.s,
-> #461, ognjen.s> se neće znati dok svi korisnici ne pošalju svoje prognoze. Zatim se
> sabiraju ASCII kodovi svih igrača (mala slova naravno, uzima se u obzir i
> '.'), posmatra se dvocifreni završetak zbira i na to se dodaje 100. :)
> Evo u primeru. Ukupan zbir ASCII-ja svih igrača 6745. Gleda se po modulu
> 145
Da opet ispravim ovo. Neće se dodavati 100 (malo je prevelik broj) nego 50.
U gornjem primeru bi se igrači rangirali po mod 95.
prognoza.473ognjen.s,
Samo da podsetim one koje još nisu poslali prognozu da istu mogu da pošalju
do utorka u 18 časova, tj. do početka prvog susreta Partizana ili Budućnosti
u Kupu Evrope. Nakon toga nećete moći da se priključite prognozi jer će tada
biti i određeni parovi prvog kruga takmičenja. Pa ako hoćete da se malo
nadmećete imate još jedan dan za slanje prognoze.
Do sada je prognoze poslalo 19 igrača. To su:
Pro: kelt, jegulja, epson, astevanovic, lexus, dizel, smashko, ivan.mile,
d.glisic, brad, ripper, ognjen.s
Net: mantoniadis, vdunic, miskop, rades, dr.iivan, kum.djole, sani.
prognoza.475ognjen.s,
-> #472, ognjen.s> Da opet ispravim ovo. Neće se dodavati 100 (malo je prevelik broj) nego
> 50. U gornjem primeru bi se igrači rangirali po mod 95.
Još jedna, ovog puta konačna ispravka. Sabiraju se ASCII kodovi svih
username-ova, posmatra se samo poslednja cifra zbira (a ne dvocifreni
završetak) i na to se dodaje 50. :)
prognoza.476kum.djole,
-> #467, dule.n>> Ma OK. Vidim da postoji nova ideja oko formiranja parova, pa je
>> samim tim sve ovo bespredmetno.
Ali bi bilo predmetno organizovati jedan okršaj između Pro-ovaca ;)
i Net-ovaca ;) u toj prognozi.. ekipe od po X prognozera, par kola,
čisto da se vidi ko je tu veći mangup - a i mi ovde ako Bog da bar
u nečemu da budemo prvi. ;)
prognoza.477junior,
-> #476, kum.djole> Ali bi bilo predmetno organizovati jedan okršaj između
> Pro-ovaca ;) i Net-ovaca ;) u toj prognozi.. ekipe od po
Ja bih više voleo da organizujemo duel nas protiv grobara,
da se konačno vidi ko može normalnije da rasuđuje ;)
prognoza.478rades,
-> #476, kum.djole
> Ali bi bilo predmetno organizovati jedan okrsaj izmedu
> Pro-ovaca ;) i Net-ovaca ;) u toj prognozi.. ekipe od po X
> prognozera, par kola, cisto da se vidi ko je tu veci mangup - a
> i mi ovde ako Bog da bar u necemu da budemo prvi. ;)
Kad vec igramo Kup Sezama, mogli bi da uvedemo i Ligu. ;)
Mogli bi i da razdvojimo prognoze 2 sezama, pa ono ko se
dobro plasira - izlazi na medjunarodnu scenu. ;))
Ili prosto reprezentacije 2 Sezama. Santrac vs. Zivadinovic ;)
prognoza.479rades,
-> #477, junior
> Ja bih vise voleo da organizujemo duel nas protiv grobara,
> da se konacno vidi ko moze normalnije da rasuduje ;)
I ovo nije lose. Samo zna se ko je objektivniji i normalnije
rasudjuje. ;) Cast izuzecima na vasoj strani (u koje ubrajam
i tebe).
Ali ipak "orlova, medveda i mungosa je sve manje. Isceznuce
i vasa vrsta." ;)) (Tesna koza 1). Prvo dinosaurusi, a onda i
objektivni cigani. ;)
prognoza.480poulos,
-> #476, kum.djole* čisto da se vidi ko je tu veći mangup - a i mi ovde ako Bog da bar
* u nečemu da budemo prvi. ;)
Nemate šanse. ;)
P.S. Ognjen dobija prognozu u svim slučajevima, mi se borimo za drugo
mesto. :)
prognoza.481poulos,
E pazite ovamo. Imam odličnu ideju. Mogli bi da imena prognozera
prebacimo izrazimo u hexadekadnom sistemu, a potom poruke šifriramo
pgp-om, kako bismo bili sigurni da neko nešto neće da ukrade. Mada, ni
tada to neće biti dovoljno bezbedno, možda je najbolje da se pretplatimo
ne neki inostrani BBS i razmenjujemo poštu isključivo noću, primimo
poruke i odmah zatim ih obrišemo sa licinog mesta kako niko drugi ne bi
saznao za naše "male tajne velikih majstora komplikovanja prognoze".
;>
Poruka: Pustite čoveka koji je oran da organizuje prognozu da to obavi
na svoj način.
prognoza.482miskop,
-> #473, ognjen.s>> Pro: kelt, jegulja, epson, astevanovic, lexus, dizel, smashko, ivan.mile,
>> d.glisic, brad, ripper, ognjen.s
>> Net: mantoniadis, vdunic, miskop, rades, dr.iivan, kum.djole, sani.
Čekaj, jel' se prognoza igra zejedno na oba sistema? Mislim, mo-
guće je da mi 'konkurent' bude i neko sa Pro-a? ;) Super onda... ;)
prognoza.483vdunic,
Jel' počela prognoza, ja sam parove poslao još pre 2-3 dana.
prognoza.484junior,
-> #481, poulos> Poruka: Pustite čoveka koji je oran da organizuje prognozu da
> to obavi na svoj način.
Apsolutno. Ideje su dobrodošle, ali zna se ko je gazda. ;)
Bar sam ja uvek tako postavljao stvari.
prognoza.485ognjen.s,
Evo, počela je prva utakmica na tiketu SKP :) i do tog trenutka prognozu
je poslao 31 korisnik. Na Pro-u 19, na Net-u 12.
Izvlačenje parova je obavljeno na sledeći način. Sabrani su ASCII kodovi
svih username-ova, uzeta je poslednja cifra tog zbira i na to je dodato 50
(zbir 21241, kad je dodato 50 dobili smo 51). Zatim se posmatrao ostatak
pri deljenju ascii koda svakog username-a sa 51. Igrač sa najmanjim ostatkom
je dobio redni broj 1, sledeći 2, ..., onaj koji je imao najveći ostatak
dobio je broj 31. U slučaju gde su bila 2 igrača sa istim ostatkom, manji
broj je dobio onaj sa manjim ASCII-jem, ako je i to bilo isto manji je
dobio onaj sa manjim početnim slovom username-a. Za username su uzimana mala
slova. Parovi su odredjivani po principu 1-31, 2-30,..., i 15-16-17 (3
protivnika u poslednjem duelu jer je neparan broj učesnika).
Dakle, evo i parova:
lexus Pro - miskop Net
junior Net - ripper Pro
brad Pro - smashko Pro
mantoniadis Net - epson Pro
aladine Net - luks Pro
schef Pro - kum.djole Net
zkrstic Pro - ognjen.s Pro
sani. Net - vdunic Net
astevanovic Pro - nikola.s Pro
kiki Net - budimir Pro
d.glisic Pro - m.radovic Pro
rades Net - ivan.mile Pro
hadzi Pro - dr.iivan Net
dule.n Net - stefan Net
kelt Pro - jegulja Pro - dizel Pro
Prvi krug se sastoji od dva kola (ovog što je u toku i još jedno sledeće
nedelje). Dalje, prolaze 15 pobednika i najbolji od poraženih.
Ako dva takmičara imaju isti broj bodova, bolji je onaj koji ima više
pogođenih tačnih razlika. Ako je i to isto, bolji je onaj sa više osvojenih
razlika koje donose 6 bodova, zatim 4 itd.
Parovi za sledeći krug će se određivati na osnovu osvojenih bodova u ovoj
rundi, a tačan način takmičenja do finala ću objaviti u toku nedelje.
prognoza.486ognjen.s,
Evo da napišem i ascii kodove svih username-ova i njihov ostatak pri deljenju
sa 51. Mislim da nije bilo grešaka kod ovog računa, ali ako neko nešto
pronađe, neka prijavi u naredna dva dana. Kasnije reklamacije se neće uzimati
u obzir. :)
1. lexus 561 0
2. junior 663 0
3. brad 409 1
4. mantoniadis 1175 2
5. aladine 718 4
6. schef 521 11
7. zkrstic 778 13
8. sani. 473 14
9. astevanovic 1187 14
10. kiki 424 16
11. d.glisic 781 16
12. rades 527 17
13. hadzi 528 18
14. dule.n 582 21
15. kelt 432 24
16. jegulja 738 24
17. dizel 536 26
18. stefan 641 29
19. dr.iivan 795 30
20. ivan.mile 899 32
21. m.radovic 899 32
22. budimir 748 34
23. nikola.s 799 34
24. vdunic 649 37
25. ognjen.s 802 37
26. kum.djole 905 38
27. luks 447 39
28. epson 549 39
29. smashko 758 44
30. ripper 658 46
31. miskop 659 47
prognoza.487ognjen.s,
Evo prognoza svih igrača.
progn01.txtprognoza.488dule.n,
-> #485, ognjen.s> Evo, počela je prva utakmica na tiketu SKP :) i do tog trenutka prognozu
> je poslao 31 korisnik. Na Pro-u 19, na Net-u 12.
Aha, znači ovo mu dođe kao 1/16 finala. :)
To dođe nekih 5 krugova ukupno.
prognoza.489stefan,
-> #488, dule.n>To dođe nekih 5 krugova ukupno.
Ma tebi je dosta i ovaj jedan...O;)))
prognoza.490miskop,
-> #443, ognjen.s>> pogođen pobednik 3 boda
>> 0 razlike 10 bodova
>> 1-2 razlike 6 bodova
>> 3-4 razlike 4 boda
>> 5-7 razlike 3 boda
>> 8-10 razlike 2 boda
>> 11-15 razlike 1 bod
>> Primer 2: tipujete -01 bude +01 dobijate 0(za pobednika)+6(za razliku)=6
Nešto mi nije jasno ovde...
Ako bude na prim. +01, a ja tipujem -01, da li je ovde razlika 2, pa
iz tabele sledi 6 poena?
Slično tome... Bude +05, ja tipujem -03, sledi li da je razlika
8, odnosno iz tabele da je to 2 poena?
Ako nije tako, kako onda u prim. -01/+01 sledi 6 poena, kad bi
trebalo svih 10, jer je tačno pogođena razlika ali ne i pobednik?
prognoza.491stefan,
-> #490, miskop> Ako nije tako, kako onda u prim. -01/+01 sledi 6 poena, kad bi
> trebalo svih 10, jer je tačno pogođena razlika ali ne i pobednik?
Pa nije pogodjena razlika - ti si tipovao -01 a prava razlika je +01 :)
Dakle imamo da je razlika (+01)-(-01)=2.
Jel da crtamo osu sa pozitivnim i negativnim brojevima? ;)
prognoza.492sani.,
-> #491, stefan}} Pa nije pogodjena razlika - ti si tipovao -01 a prava razlika je
}} +01 :). Dakle imamo da je razlika (+01)-(-01)=2.
Ma kakvi bre poeni za promasenog pobednika.
Nema nikakve razlike , trte mrte , kakav si ti prognozer ako
promasis pobednika a ubodes razliku.
prognoza.493dule.n,
-> #489, stefan
> >To dođe nekih 5 krugova ukupno.
>
> Ma tebi je dosta i ovaj jedan...O;)))
Bumo videli! :)
prognoza.494stefan,
-> #492, sani.> Ma kakvi bre poeni za promasenog pobednika.
> Nema nikakve razlike , trte mrte , kakav si ti prognozer ako
> promasis pobednika a ubodes razliku.
Ima poena i za promašenog pobednika, lepo je napisao ognjen. Recimo ako je
pravi rezultat bio +2 a ti si tipovao -3 to dobijaš poene kao čovek koji je
promašio rezultat za 5. Ako se sada pitaš a kakva bi bila razlika između tebe
i nekog ko je tipovao +7 (znači promašio je rezultat za isto koliko i ti)
odgovor je da on dobija još bonus 3 poena zato što je pogodio pobednika.
prognoza.495ognjen.s,
Evo kako će teći takmičenje u naredim rundama:
Šesnaest igrača koji prođu u sledeći krug dobijaju brojeve od 1-16. Broj 1
dobija igrač koji je sakupio najviše bodova u šesnaestini finala, 2 sledeći
itd. sve do broja 16. U osmini finala se sastaju 1-16, 2-15, ..., 8-9.
Osmina takođe traje dve nedelje. Princip za četvrtfinale je isti (sastaju se
1-8, 2-7,...). Polufinale i finale će se odigrati zajedno u dve nedelje
(9. i 10. kolo Evro Lige), a način takmičenja u zadnje dve runde će
izglasati polufinalisti. Još samo da napomenem da ako u narednim rundama u
nekom duelu rezultat bude nerešen, pobednik će biti igrač koji je u svim
prethodnim rundama sakupio više poena.
prognoza.497ognjen.s,
-> #485, ognjen.s Do srede su odigrana 4 meča sa tiketa prognoze:
01. Pamesa-Budućnost 78:68
02. AEK-Partizan 71:62
07. Zadar-CSKA 82:79
08. Asvel-TimSistem 71:66
Evo i trenutnog rezultata u mečevima:
lexus Pro - miskop Net 11:21
junior Net - ripper Pro 17:1
brad Pro - smashko Pro 3:11
mantoniadis Net - epson Pro 15:6
aladine Net - luks Pro 6:13
schef Pro - kum.djole Net 14:8
zkrstic Pro - ognjen.s Pro 31:29
sani. Net - vdunic Net 17:14
astevanovic Pro - nikola.s Pro 22:1
kiki Net - budimir Pro 27:8
d.glisic Pro - m.radovic Pro 17:4
rades Net - ivan.mile Pro 19:12
hadzi Pro - dr.iivan Net 18:12
dule.n Net - stefan Net 12:16
kelt Pro - jegulja Pro - dizel Pro 20:15:23
prognoza.498miskop,
-> #494, stefan>> Ima poena i za promašenog pobednika, lepo je napisao ognjen. Recimo ako je
>> pravi rezultat bio +2 a ti si tipovao -3 to dobijaš poene kao čovek koji
>> je promašio rezultat za 5. Ako se sada pitaš a kakva bi bila razlika
>> između tebe i nekog ko je tipovao +7 (znači promašio je rezultat za isto
>> koliko i ti) odgovor je da on dobija još bonus 3 poena zato što je pogodio
Da, ali postoje i situacije gde više poena mogu da dobiju oni
koji su promašili pobednika.
prognoza.499kum.djole,
-> #497, ognjen.s>> 07. Zadar-CSKA 82:79
E smrdljivi Rusi, mamu im onu smrdeljavu... ;)
prognoza.500junior,
-> #497, ognjen.s> zkrstic Pro - ognjen.s Pro 31:29
Namerio se junak na junaka ;)
Šteta što jedan od ova 2 prognozera mora da ispadne u prvom kolu.
prognoza.501dule.n,
-> #500, junior> > zkrstic Pro - ognjen.s Pro 31:29
>
> Namerio se junak na junaka ;)
>
> Šteta što jedan od ova 2 prognozera mora da ispadne u prvom kolu.
Hm, ja prič'o nešto pre neki dan... ;)
prognoza.502rades,
-> #500, junior
>> zkrstic Pro - ognjen.s Pro 31:29
> Namerio se junak na junaka ;)
> Steta sto jedan od ova 2 prognozera mora da ispadne u prvom kolu.
U ovom kolu ne mora da ispadne nijedan od njih. Zaboravljate da
u 1/8 finala prolazi i najbolji drugi, a kako sada stvari stoje -
on ce biti definitifno iz ovog para.
prognoza.503ognjen.s,
Do sada je odigrano 8 utakmica 1. kola Sezamove Košarkaške Prognoze:
01. Pamesa-Budućnost 78:68
02. AEK-Partizan 71:62
03. Autodorožnik-Žalgiris 87:82
04. Ortez-Fenerbahče 73:48
05. Cibona-Panatinaikos 61:69
06. Efes-C.zvezda 73:60
07. Zadar-CSKA 82:79
08. Asvel-TimSistem 71:66
Trenutno stanje u mečevima je ovakvo:
lexus Pro - miskop Net 42:33
junior Net - ripper Pro 30:16
brad Pro - smashko Pro 30:23
mantoniadis Net - epson Pro 30:35
aladine Net - luks Pro 34:31
schef Pro - kum.djole Net 44:41
zkrstic Pro - ognjen.s Pro 47:56
sani. Net - vdunic Net 27:29
astevanovic Pro - nikola.s Pro 57:26
kiki Net - budimir Pro 27:16
d.glisic Pro - m.radovic Pro 30:29
rades Net - ivan.mile Pro 49:37
hadzi Pro - dr.iivan Net 43:33
dule.n Net - stefan Net 28:37
kelt Pro - jegulja Pro - dizel Pro 44:27:48
Proverite vaš i rezultat vašeg protivnika i ako se javila neka greška javite
mi. Parove 2. kola 1. runde ću objaviti u toku dana.
prognoza.504kiki,
-> #503, ognjen.s> zkrstic Pro - ognjen.s Pro 47:56
Eh.. što ljudi prerano donose zaključke.. ;)
Lepo kaže ona narodna.. ko se poslednji smeje, najsladje se smeje.
prognoza.505ognjen.s,
Parovi 2. kola šesnaestine finala Sezamove Košarkaške Prognoze:
01. Slask(POL)-Budućnost
02. Pivovarna-Partizan
03. Zagreb-AEK
04. Taukeramika-Žalgiris
05. Vareze-Ortez
06. C.zvezda-Makabi
07. CSKA-Kinder
08. Ulker-Alba
09. Samara-Olimpija
10. Real-Asvel
1-3: Kup Rajmonda Saporte, utorak
4-10: Evro Liga, sreda i četvrtak
Prognoze šaljite meni na mail do utorka u 18 časova. Prognoze mogu da šalju
samo oni igrači koji su učestvovali u prvom kolu. Par C.zvezda-Makabi će se
u slučaju ako se ne bude igrao u Beogradu računati samo ako Zvezda bude u
svojstvu domaćina (tj. bude domaćin negde u inostranstvu), a ukoliko se meč
bude igrao u Tel Avivu neće se uzimati u obzir.
prognoza.506ognjen.s,
Rezultati 1. kola, 1/16 finala Sezamove Košarkaške Prognoze:
01. Pamesa-Budućnost 78:68
02. AEK-Partizan 71:62
03. Autodorožnik-Žalgiris 87:82
04. Ortez-Fenerbahče 73:48
05. Cibona-Panatinaikos 61:69
06. Efes-C.zvezda 73:60
07. Zadar-CSKA 82:79
08. Asvel-TimSistem 71:66
09. Partizan-Beobanka 73:61
10. Beopetrol-C.zvezda 76:77
Trenutno stanje u mečevima je ovakvo:
lexus Pro - miskop Net 57:45
junior Net - ripper Pro 50:26
brad Pro - smashko Pro 43:36
mantoniadis Net - epson Pro 46:49
aladine Net - luks Pro 46:42
schef Pro - kum.djole Net 66:52
zkrstic Pro - ognjen.s Pro 60:75
sani. Net - vdunic Net 39:45
astevanovic Pro - nikola.s Pro 72:41
kiki Net - budimir Pro 34:29
d.glisic Pro - m.radovic Pro 41:41
rades Net - ivan.mile Pro 62:55
hadzi Pro - dr.iivan Net 54:45
dule.n Net - stefan Net 47:52
kelt Pro - jegulja Pro - dizel Pro 57:43:63
Proverite stanje u svom meču, moguće je da sam neki rezultat pogrešno
otkucao. Parovi drugog dela 1/16 finala su okačeni, pošaljite vaše prognoze
do utorka u 18.
prognoza.508junior,
-> #505, ognjen.s> samo oni igrači koji su učestvovali u prvom kolu. Par
> C.zvezda-Makabi će se u slučaju ako se ne bude igrao u Beogradu
> računati samo ako Zvezda bude u svojstvu domaćina (tj. bude
> domaćin negde u inostranstvu), a ukoliko se meč bude igrao u
> Tel Avivu neće se uzimati u obzir.
A ukoliko se uopšte ne igra? :(
prognoza.509rades,
-> #505, ognjen.s
> Par
> C.zvezda-Makabi ce se u slucaju ako se ne bude igrao u Beogradu
> racunati samo ako Zvezda bude u svojstvu domacina (tj. bude
> domacin negde u inostranstvu), a ukoliko se mec bude igrao u
> Tel Avivu nece se uzimati u obzir.
Pitanje je da li ga treba i tako racunati. Pogotovu za one koji
su prognozu poslali pre stupanja na snagu ove odluke FIBA. Ipak
nije isto prva Zvezdina utakmica na domacem parketu (pred publi-
kom) i tamo neki neutralni teren, gde je Zvezda samo formalni do-
macin.
prognoza.510ognjen.s,
Evo do sada pristiglih prognoza. Nisu poslali jegulja (Pro) i aladine (Net).
Ukoliko mogu i žele neka pošalju prognozu za mečeve 4-10 do srede u 18.
progn02.txtprognoza.511dr.iivan,
-> #508, junior> > C.zvezda-Makabi ce se u slucaju ako se ne bude igrao u Beogradu
> > racunati samo ako Zvezda bude u svojstvu domacina (tj. bude
> > domacin negde u inostranstvu), a ukoliko se mec bude igrao u
> > Tel Avivu nece se uzimati u obzir.
>
> A ukoliko se uopste ne igra? :(
Onda ce se uzimati u obzir ;)
prognoza.512ognjen.s,
Odigrana su prva tri meča 2. dela 1/16 finala:
01. Slask-Budućnost 68:70
02. Pivovarna-Partizan 71:86
03. Zagreb-AEK 62:79
lexus Pro - miskop Net 57:45 17:11 74:56
junior Net - ripper Pro 50:26 9:19 59:45
brad Pro - smashko Pro 43:36 17:19 60:55
mantoniadis Net - epson Pro 46:49 17:18 63:67
aladine Net - luks Pro 46:42 0:12 46:54
schef Pro - kum.djole Net 66:52 16:11 82:63
zkrstic Pro - ognjen.s Pro 60:75 19:18 79:93
sani. Net - vdunic Net 39:45 15:15 54:60
astevanovic Pro - nikola.s Pro 72:41 15:20 87:61
kiki Net - budimir Pro 34:29 12:17 46:46
d.glisic Pro - m.radovic Pro 41:41 18:18 59:59
rades Net - ivan.mile Pro 62:55 13:12 75:67
hadzi Pro - dr.iivan Net 54:45 18:3 72:48
dule.n Net - stefan Net 47:52 16:19 63:71
kelt Pro - jegulja Pro - dizel Pro 57:43:63 16:0:16 73:43:79
prognoza.513poulos,
-> #479, rades* Ali ipak "orlova, medveda i mungosa je sve manje. Isceznuce
* i vasa vrsta." ;)) (Tesna koza 1). Prvo dinosaurusi, a onda i
* objektivni cigani. ;)
"More Pantiću, nije ovo još za bacanje". ;)
Svetskim prvacima je teško da budu objektivni, jer kako možeš da
kažeš za nekog zemljanina da je bolji, ako si ti najbolji, za šta
imaš dokaz u vidu titule? ;)
Ako se pojave neki vanzemaljci i sl. onda možda i počnemo ponovo
da se takmičimo. :)
prognoza.514poulos,
-> #498, miskop* Da, ali postoje i situacije gde više poena mogu da dobiju oni
* koji su promašili pobednika.
Pazi sad... Recimo neka utakmica se završi sa samo jednim poenom
razlike.
Uvek bih dao više poena onom ko je pogodio da će utakmica biti tesna
(makar promašio pobednika), nego onom ko je stavio da će biti npr.
+30 i tako pogodio samo pobednika).
prognoza.515ognjen.s,
Rezultati 2. kola, 1/16 finala Sezamove Košarkaške Prognoze:
01. Slask-Budućnost 68:70
02. Pivovarna-Partizan 71:86
03. Zagreb-AEK 62:79
04. Taukeramika-Žalgiris 91:97
05. Vareze-Ortez 89:77
06. C.zvezda-Makabi ne važi
07. CSKA-Kinder 62:70
08. Ulker-Alba 76:65
09. Samara-Olimpija 60:67
10. Real-Asvel 71:70
Jedna napomena u vezi meča Samara-Olimpija. Žurnal je objavio rezultat 60:65
i u jučerašnjem i u današnjem broju, a u Blicu i na SOS-u je objavljen
rezultat 60:67. Takođe, u izveštaju Žurnala zbir poena svih igrača Olimpije
je 67. Zato sam taj rezultat i uzeo kao tačan, a ako neko može negde da
pronađe potvrdu da je rezultat 60:65 neka javi jer možda negde može
promeniti pobednika.
Evo i konačnih rezultata u duelima. Prvo ide rezultat 2. kola, zatim prvog i
na kraju konačan skor. Velikim slovima su označeni igrači koji su prošli u
osminu finala. Korisnik zkrstic je prošao kao najbolji poraženi.
LEXUS Pro - miskop Net 42:35 57:45 97:80
JUNIOR Net - ripper Pro 33:39 50:26 83:65
BRAD Pro - smashko Pro 53:44 43:36 96:80
MANTONIADIS Net - epson Pro 49:43 46:49 95:92
aladine Net - LUKS Pro 24:42 46:42 70:84
SCHEF Pro - kum.djole Net 42:43 66:52 108:95
ZKRSTIC Pro - OGNJEN.S Pro 42:50 60:75 102:125
sani. Net - VDUNIC Net 41:38 39:45 80:85
ASTEVANOVIC Pro - nikola.s Pro 59:37 72:41 131:78
kiki Net - BUDIMIR Pro 38:44 34:29 72:73
D.GLISIC Pro - m.radovic Pro 50:48 41:41 91:89
RADES Net - ivan.mile Pro 43:31 62:55 105:86
HADZI Pro - dr.iivan Net 43:30 54:45 97:75
dule.n Net - STEFAN Net 40:51 47:52 87:103
kelt Pro - jegulja Pro - DIZEL Pro 36:30:34 57:43:63 93:73:97
Proverite vaše i poene vašeg protivnika i u slučaju greške javite mi što
pre.
prognoza.516ognjen.s,
Poredak igrača koji su se plasirali u osminu finala. Na osnovu toga su
sastavljeni parovi 1-16, 2-15,..., 8-9.
1. astevanovic Pro 131
2. ognjen.s Pro 125
3. schef Pro 108
4. rades Net 105
5. stefan Net 103
6. zkrstic Pro 102
7. lexus Pro 97
8. dizel Pro 97
9. hadzi Pro 97
10. brad Pro 96
11. mantoniadis Net 95
12. d.glisic Pro 91
13. vdunic Net 85
14. luks Pro 84
15. junior Net 83
16. budimir Pro 73
lexus 1 pogođena tačna razlika, 5 razlika koje donose 6 bodova
dizel 1 pogođena tačna razlika, 3 razlika koje donose 6 bodova
hadzi 1 pogođena tačna razlika, 2 razlike koje donose 6 bodova
prognoza.517ognjen.s,
Parovi osmine finala Sezamove Košarkaške Prognoze:
astevanovic Pro - budimir Pro
ognjen.s Pro - junior Net
schef Pro - luks Pro
rades Net - vdunic Net
stefan Net - d.glisic Pro
zkrstic Pro - mantoniadis Net
lexus Pro - brad Pro
dizel Pro - hadzi Pro
U slučaju nerešenog rezultata u osmini finala (posle 2 kola) dalje prolazi
igrač koji je bio bolje plasiran u 1/16 finala.
prognoza.518ognjen.s,
Parovi prvog kola osmine finala Sezamove Košarkaške Prognoze:
01. Autodorožnik-Taukeramika
02. Žalgiris-Ortez
03. Panatinaikos-Efes
04. Makabi-Cibona
05. TDK-C.zvezda
06. Kinder-Ulker
07. CSKA-Olimpijakos
08. TimSistem-Real
09. Olimpija-Asvel
10. FMP-Budućnost
Prognoze šalju samo igrači koji su prošli u osminu finala. Šaljite ih do
srede u 17 časova.
prognoza.519rades,
-> #515, ognjen.s
> Rezultati 2. kola, 1/16 finala Sezamove Kosarkaske Prognoze:
Jel mozes (kao do sada) da izbacis sve rezultate evro-lige i
tabele svih grupa?