FORUM.15

19 Aug 1995 - 02 Dec 1995

Topics

  1. gde.smo (1174)
  2. jugoslavija (12)
  3. ex.yu (2520)
  4. srbija (482)
  5. svet (3)
  6. ljudska.prava (167)
  7. mediji (12)
  8. trac (108)
  9. devojke (296)
  10. iseljenje (63)
  11. vesti (92)
  12. razno (71)

Messages - srbija

srbija.205 marticki, -> #192, nkrgovic
>> Da slučajno ne biste propustili ponavljamo da će prenos ići direktno >> na sva 3 kanala Dobro na tri, ali... prvo emitovanje Slobinog trijumfalnog intervjua... Prvi, drugi, treći, ns, ns+, politika, BK, palma, pink... :))) Za sramotu, studio B u tom trenutku prenosio CNN
srbija.206 dejanr, -> #202, supers
>> Tim vađenjem Klinton je svom izbornom telu i svetu prodao maglu, >> odnosno jedno veliko ništa. Na trojici predsednika, Slobi, Tuđmanu i >> Aliji je da svojim stadima prodaju to isto ništa. Pravo pitanje je da li će nam danas ili sutra suspendovati sankcije. Ako ih suspenduju (a priča se da SB zaseda, sad dal' je to istina ili nije, videćemo vrlo brzo) onda baš i nije samo magla ;)
srbija.207 teorist, -> #192, nkrgovic
=> => Ljubaznoscu nase Nacionalne Televizije ( Nikako Drzavne - Ona je Narodna i => Neprofitabilna organizacija koja svoj monopol na emitovanje,na teritoriji => 1/3 Republike koristi samo za potrebe objektivnog informisanja ) imacemo => prilike da direktan prenos iz Dejtona,sa zavrsnice mirovnih pregovora, => gledamo na sva 3 programa! Dobro gledajte da bi ste sto manje primecivali 21-11-1995 17:48 - Kanali RTS B1 RTS B2 RTS B3 TV Politika NTV Studio B TV Pink SKY NEWS prikazuju šta ? Live iz Bele kuće :)
srbija.208 mileusna, -> #192, nkrgovic
>> Da slucajno ne biste propustili ponavljamo da ce prenos ici >> direktno na sva 3 kanala,a unapred obecavamo da ce vasi zahtevi za >> reprizom biti ispunjeni. Vesti u poluvremenu utakmice Partizan:čalgiris (posle Slobodanovog obraćanja): 'Saopštavamo vas da ćemo izveštaje o reakcijama građana, institucija i političkih partija prikazati u kasnijim informativnim emisijama'. :))) Ex, da... Baš mi nedostaje da slušam kako bakice sa pijace hvale mirotvornu politiku dragog nam predsednika... :) P.S. CO IGNORE *.RTS
srbija.209 severian, -> #199, fancy
> ŮŢ> Srbijo, srećna ti kapitulacija! > > Kao osvedočeni kapitulant zahvaljujem se, a onima kojima se ne > kapitulira preporučujem odlazak u šumu i borbu za šta god mislili da > treba da se bore. Uostalom... šta ćeš ti ovde..? > Rat je negde drugde. Koji si ti car... Po isključivosti možeš da se takmičiš jedino sa najboljima od radikala;)
srbija.210 fancy, -> #209, severian
ŮŢ> Koji si ti car... Po isključivosti možeš da se takmičiš jedino sa ŮŢ> najboljima od radikala;) Boli poraz, a..? :)
srbija.211 ilazarevic, -> #198, budim
> Srbijo, srećna ti kapitulacija! "U to ime, ja vas sve srdačno pozdravljam... čiveli!" Šta ćemo sad da radimo, bvaćo vadikali? Da koljemo američke vojnike u Bosni, ili sami sebe od muke? Mi se deremo i deremo, a niko nas ne j...zarezuje ni dva posto - što ti je život vadikalski...
srbija.212 mavava, -> #201, severian
>> Ovo naravno nije tačno. Znam bar dve stranke, od kojih jednu iz tzv. >> "velike petorke", koje do sada ni u jednom trenutku, niti jednim činom >> nisu šurovale sa komunistima i koje su argumentovano kritikovale i >> uglavnom jasno navodile svoje viđenje problema. Naravno, ti ne moraš da >> prihvatiš/deliš moje mišljenje. Samo, tim defetizmom i neizlaskom na >> izbore jasno ti je (valjda) za koga u suštini glasaš... Bilo bi zanimljivo da navedeš konkretno, koje su stranke u pitanju? Jasno mi je za koga "glasam", ali to neće ništa promeniti. Prestao sam da gajim iluziju da se u Srbiji može nešto promeniti. Komunjare umeju sa ovim glupim narodom i glupom "opozicijom". pozdrav, čika Neša
srbija.213 budim, -> #199, fancy
> Kao osvedočeni kapitulant... > Boli poraz, a... čiveo RTS! Ko ne misli da je ovo pobeda srpskog naroda (ili_kako_već_ide_ formulacija), on je za rat, klanje, itd, itsl... Nisam rekao da ne treba potpisati mirovni sporazum. Nisam rekao da treba nastaviti rat. Nisam rekao da sam za radikale (ovo kao reply na jednu od poruka - ne na tvoju). A treba shvatiti da je ovo poraz ne Srbije (koja, de facto, ZAISTA nije bila u ratu) nego, ovo će da zvuči krajnje rogobatno, srpskog naroda (naročito onog koji JESTE bio u ratu, t.j. onih preko Drine). Granice su povučene, i ja ne verujem da će se moći normalno živeti, kao da ništa nije bilo, u onim delovima koji su ostali pod tuđom kontrolom (ovo važi za sve narode). Ne verujem da će sada mase navaliti da se vrate, recimo, u Glinu, Knin, Benkovac, Mostar, Drvar, i sl. (gledano iz ugla Srba; isto važi za ostale). Znači, etničke granice Srba su pomerene par stotina km na istok; o vrednosti te teritorije u nekom drugom smislu (privrednom,...) neću sad da metanišem. Srbija je, kao posledica rata na ovim prostorima, privredno ruinirana, sa stanovništvom koje je zatupljeno ("odliv mozgova", uticaj propagande,...), sa vladajućom oligarhijom koja ne zna da uradi nešto valjano, bez saveznika (iskrenih), na očajnom glasu u svetu (posledica izgubljenog medijskog rata),... To je PORAZ, zar ne? A u Dejtonu je i zvanično potpisan taj poraz, t.j. KAPITULACIJA pred sposobnijim protivnikom (da ne ulazimo u raspravu "treba li objaviti rat Hrvatskoj", i sl., jer ne verujem da bi smo taj rat dobili - a i to je posledica svega što sam nabrojao...). Dakle, ne treba razmišljati u stilu "mi koji smo za mir i oni koji su za rat (t.j. svi koji ne misle kao mi)", već treba sagledati stvari malo šire... I, daj, nemoj da se zalećeš na prvu loptu, ne ide sa tvojim godinama (i nije u skladu sa političkim iskustvom koje bi trebalo da si do sada stekao...). Pozdrav!
srbija.214 mastermind, -> #200, superhik
ă─> Zloba se kandiduje for preZident oV Jugoslavia ă─> a mila nam Mira for preZident oV Srbija nemoguće... JUL nikada neće doći na vlast u srbiji.... socijalisti neće da ih puste... znači sloba je the prezident Of oba dela.... MasterMind
srbija.216 kolaps,
Postovani Sezamovci Usled medijske blokade nismo u mogucnosti da objavimo ni jednu informaciju a koja se tice daljeg zivota i rada Kompanije BEL PAGETTE. Ni jedna medijska kuca nije u celosti objavila ISTINU sa konferencije za novinare koja je odrzana u ponedeljak 20.11.1995 godine u MPC-u. Ni u jednom clanku nije pomenuto ko je direktno odgovoran za sve sto se dogada u Bel Pagette-u. Prema informacijama koje imamo danas se ocekuje pokusaj Veljka Vukote da nasilno ude u zgradu. Budimo i SADA u kontaktu... Studio marketing Bel Pagette
srbija.217 guta, -> #202, supers
>> Vascela televizija Srbijice, počev od RTS1 do Pinka, emitovala je Radi tačnosti, Palma nije :)))) Znaju oni šta narod (_______ dopuniti po želji) ište ;) >> Potpisivanje sporazuma u Dejtonu je čista forma. Prihvaćeni su uopšteni >> okviri plana, javnosti se ne saopštava puna verzija sporazuma, što znači >> da je moguće proizvoljno tumačenje. Praktično su potpisali da žele mir, Ipak, teritorijalno razgraničenje je postignuto. Kao što se moglo videti i iz izveštaja prethodnih dana/nedelja, oko ostalih pitanja (izbeglica, ustavnog uređenja,...) su se (relativno) brzo složili. To samo po sebi govori o tome šta je bio prioritet sve tri delegacije u pregovorima, tj. bolna tačka pregovora. >> Treće zasedanje Avnoja u Parizu se odlaže za početak decembra, tako da se, >> na žalost, neće poklopiti sa 29. novembrom :( Da li će i tada išta biti Zar ne beše to 3. zasedanje davne 1945. godine? Beograd? Ne znam napamet, ali... čisto radi tačnosti ;) >> Lilić je konačno nazvao Slobodana šefom, doduše u svojstvu šefa Takođe, nazvao ga je i "naš predsednik" ;) HRT Ridžovana zove 'formalni predsednik' >> delegacije... koridorom do Sarajeva. Izlaz na more ostaje mašta... Kao Momir od Crne Gore govori o nekakvoj razmeni teritorija glede Prevlake i izlaska RS na more. Šta će biti sa tim, ostaje da se vidi. >> šlag na tortu, sankcije... Onda se, naravno, treba spremiti i za izbore. >> Dvotrećinska većina, ili blizu nje? Nije nemoguće... I Tuđman je na krilima "Groma" i "Bljeska" organizovao izbore, pa nije osvojio ni 40% glasova, a nadao se apsolutnoj većini. Narod tamo, a i ovde, ima jako kratko političko pamćenje. I SM je nekad bio na krilima "najveće i najjače vojske na Balkanu" pa je posle postao veliki mirohuškač. Sem na prvim izborima (većinski sistem), na svim sledećim je osvojio (tj. SPS) 30-35% posto glasova izbornog tela. Sad, što je sistem takav da glasovi 35,000 glasača sa Kosova vrede više nego glasovi svih ostalih, to je druga i stara (i tužna) priča. Lično, ne verujem da bi se situacija sa SPS-om u parlamentu bitno promenila sa novim izborima. Što se tiče samog SM, i dalje ostaje isto: još uvek opozicija nema ličnost koja bi ga ugrozila, sa ili bez Dejtona. >> Alija i Tuđman, naravno, pričaju svoje bajke svojima. Bilo bi zanimljivo >> izbrojati koliko gradova pripada i jednima i drugima, i koliko ima Po svim ocenama (stranih analitičara, CNN, BBC, SKY, ... ) Hrvati su dobili najviše ovakvim sporazumom, zatim Srbi, a M(m)uslimani se prezentuju kao najveći gubitnici. No, to se odnosilo i na ustavno uređenje, ne samo na teritorije. Ne samo da tri predsednika imaju različite ideje o tome šta je "dosta" i/ili "dovoljno" što se tiče teritorija, i mi ovde imamo različita viđenja. Svako od nas će na svaku mapu reći: "a što su ovo uzeli, što nisu ovo ovde" i "ovo nije smelo da se daje/prodaje/izdaje, to su naša vekovna ognjišta", itd. Gde je tome kraj? Narodu nikad ugoditi. >> konstantuje 5% . Očigledno se sprema pad RS vrhuške, a ostaje pitanje da >> li će to biti izvršeno tiho (npr. dođe Jovica Stanišić i sve ih po'apsi) Glede toga, na slavu Arhangela Mihaila (Aranđelovdan), slavu Radovana Karadžića koju on slavi privatno, došao je i Jovica S. kao njegov privatni gost. Al' opet, nikad se ne zna, Miloš i Karađorđe su bili kumovi, pa... ;) >> Tako je dekretom odlučeno da je u Bosni mir. Svi se prave ludi, ignorišu >> to da još nema preciznih & konačnih aranžmana. Ovo je daleko od happy Kao što sam već rekao, teritorijalno razgraničenje je bilo daleko najveći kamen spoticanja. Kad je ono rešeno (?!), ostali su (uslovno) manji problemi. Ipak, treba pomenuti i analitičara na BBC-u koji, po meni ispravno, kaže da treba videti zašto bi parlament Bosne sastavljen iz tri dela sada funkcionisao kada nije pre četiri godine. poz, Guta
srbija.218 guta, -> #206, dejanr
>> Pravo pitanje je da li će nam danas ili sutra suspendovati sankcije. Ako >> ih suspenduju (a priča se da SB zaseda, sad dal' je to istina ili nije, Slažem se :) '88,'89,'90,'91 me je uglavnom zanimao režim uvoza računara u zemlju, kao i koliku platu može da dobije čovek koji se istima bavi u ovoj zemlji. Ne vidim zašto bih to menjao i sada. Obe stvari zavise od suspenzije/ukidanja sankcija. Ostalo, ... za ostalo, ima ko će za mene da misli ;) (hteo to ja ili ne, ko' i u vojsci:) poz, Guta
srbija.219 guta, -> #200, superhik
>> Zloba se kandiduje for preZident oV Jugoslavia >> a mila nam Mira for preZident oV Srbija Istraživanje neke agencije (u NIN-u, čini mi se) govori da je u poslednjih godinu dana SPS povećao procenat birača za 5-6%, opozicija kako ko, a za JUL se navodi broj birača od 1.5% Kao i sve ostalo, treba verovati, ili ne. Izbor je vaš. poz, Guta
srbija.220 kum.djole, -> #206, dejanr
>> Pravo pitanje je da li će nam danas ili sutra suspendovati sankcije. Zanima me šta _konkretno_ ide na bolje već od sutra, bez obzira na poteze vlasti i planiranja "šta i kako dalje". Šta ja mogu od sutra što nisam mogao poslednje 3.5 godine ?
srbija.221 kum.djole, -> #213, budim
>> A treba shvatiti da je ovo poraz ne Srbije (koja, de facto, ZAISTA nije >> bila u ratu) nego, ovo će da zvuči krajnje rogobatno, srpskog naroda Ovo je poraz samo onih kojima je golub pobegao natrag na granu, naravno i ovoga majmuna i kompanije koji su to na kraju potpisali. Sve je to moglo ranije da se ispotpisuje i ispopriznaje. Istu politiku vodio je i Džimi Panić, a kad su njega skinuli, dobili smo 3 najcrnje godine otkako postojimo. Po istom fazonu kako ti tražiš 'di je poraz Srba' ja tražim razlog zašto je ovaj rat uopšte i vođen. Ako nije prilika da se turboSrbi, koljači i ostali bolesnici sad smire, nije nikad. Ja lično ne vidim gde je _moj_ poraz u svemu ovome, a ja sam, eh, ipak pripadnik tog 'srpskog naroda'. Isto tako ne vidim gde je poraz moje familije i prijatelja, jer svi oni ne mogu da budu krivi za rat koji nisu vodili. Svi iz srpskog plemena. A to da li će Bosanci moći normalno da žive i pored granica.. ..pa.. kad zaigraju čeljo, Sarajevo i Velež jednog dana, možda će od tih granica ostati samo štrafte na papiru.
srbija.222 saxon, -> #211, ilazarevic
> "U to ime, ja vas sve srdačno pozdravljam... čiveli!" Neeeeeeeee, nisi pažljivo gledao RTS. Od juče Milonzova deviza glasi: "Der ar no viners. Der kud bi nou viners. Onli pis iz a viner." ;)
srbija.223 severian, -> #212, mavava
> Bilo bi zanimljivo da navedeš konkretno, koje su stranke u pitanju? DSS i SLS...
srbija.224 severian, -> #218, guta
> od suspenzije/ukidanja sankcija. Ostalo, ... za ostalo, ima ko će > za mene da misli ;) (hteo to ja ili ne, ko' i u vojsci:) Šta da ti kažem... čalosno je kada inteligentni ljudi pristanu da budu ostvareni san totalitarnog režima...
srbija.225 severian, -> #210, fancy
> ŮŢ> Koji si ti car... Po isključivosti možeš da se takmičiš jedino sa > ŮŢ> najboljima od radikala;) > > Boli poraz, a..? :) a..?
srbija.226 severian,
Dakle, da li iko zna ŠTA je to dogovoreno u Ohaju? Zanima me konkretno po glavnim pitanjima (da ne rapravljamo po osećanjima, a kako je već počelo). Mediji se trude da ne kažu ni jednu jedinu konkretnu rečenicu. Primetna je euforija glorifikacije postignutog. U režimskim novinama naslovi od "dvajes" santimetara... Sve to me navodi na sumnje zbog kojih komandant fancy po kratkom postupku šalje pravo u šumu;))...
srbija.227 superhik, -> #217, guta
=:> Radi tačnosti, Palma nije :)))) Nije ni Art...
srbija.228 jone,
WARNING! Ako nemate jak stomak, ako vam zivci nisu kao konopci, ako nemate 16 godina i niste u pratnji roditelja, ako ste bez padobrana, nenaoruzani, ako nema nikog u blizini da vam pruzi pomoc - ne ukljucujte I, II ili III program RTS-a! U toku je full time zguz pracen ANKETAMA!
srbija.229 supers, -> #217, guta
>> Ipak, teritorijalno razgraničenje je postignuto. Kao što se moglo >> videti i iz izveštaja prethodnih dana/nedelja, oko ostalih pitanja >> (izbeglica, ustavnog uređenja,...) su se (relativno) brzo složili. Hm, jes' da se otprilike zna šta šta je čije (s tim što su Muslimani zamaglili pitanje koridora izjavom o međunarodnoj arbitraži), na teritorijalnoj podeli se stvar ne završava. U Parizu bi moglo da bude vrlo bolnih otrežnjenja. Naime, istina je da su Srbi izvukli skoro najboljih mogućih 49% Bosne. Iako su prepuštene čisto srpske teritorije od Grahova do Drvara, zatim Ključ i Sanski Most, u zamenu za te brdsko-planinske krajeve dobijeni su Brod, Doboj, Brčko, podrinje do Goražda... Time su srpske teritorije osetno dobile na kvalitetu u odnosu na ranije planove. A ko zna na šta će da liče ustavni aranžmani. O tome Sloba ništa nije rekao, a ni Ameri nisu bili mnogo određeni. Postoji vrlo realna mogućnost da proces krahira oko ustavnog uređenja. Na primer, šta ako se ispostavi da će veze Srba u Bosni i SRJ ostati na "kulturnim i drugim"? Onda nije isključeno da se mir utera silom, kao u Krajini i da ove teritorije ostanu lepa sećanja... Razgraničenje još uvek ne mora značiti mir, ni približno. >>>> Dvotrećinska većina, ili blizu nje? Nije nemoguće... >> I Tuđman je na krilima "Groma" i "Bljeska" organizovao izbore, pa >> nije osvojio ni 40% glasova, a nadao se apsolutnoj većini. Nisi me razumeo, mislio sam na većinu u parlamentu O:) I Tuđman i Sloba mogu samo da sanjaju o tome da većina naroda bude za njih, ali dok su u mogućnosti da diktiraju izborni zakon i suvereno vladaju parlamentom nije ih briga... BTW, zaista mislim da sva ova pompa oko ukidanja sankcija & sveopćeg mira Slobi može doneti nešto više glasova, taman toliko da mogu da otkače Novu Demokratiju, na primer...
srbija.230 supers, -> #216, kolaps
>> Ni jedna medijska kuca nije u celosti objavila ISTINU sa >> konferencije za novinare koja je odrzana u ponedeljak 20.11.1995 >> godine u MPC-u. Ni u jednom clanku nije pomenuto ko je direktno >> odgovoran za sve sto se dogada u Bel Pagette-u. Ako si toliko zabrinut, a smatraš da bi auditorijumu moglo biti zanimljivo, izvoli probiti blokadu pa piši o tome ovde. Kukanje ne pomaže.
srbija.231 mileusna, -> #204, vitez.koja
>> Ko ga do sada nije doživeo, teško da će opet :) III zasedanje >> avnoja je bilo 1945. u Beogradu :) Da bre. Zar vama nisu pričali kako je Tito u Jajcu rekao: 'Vidimo se kroz tri godine u slobodnom Beogradu', i stvarno tako i bi... :)
srbija.232 mileusna, -> #206, dejanr
>> Pravo pitanje je da li će nam danas ili sutra suspendovati >> sankcije. Ako ih suspenduju (a priča se da SB zaseda, sad dal' je >> to istina ili nije, videćemo vrlo brzo) onda baš i nije samo magla Biće, biće... (bar se nadam) BTW, čemu toliko nepoverenje? Svuda sam slušao priče kako će sankcije biti skinute kroz 10 godina itd. Sada, nakon Dejtona, isti ti opet nešto sumnjaju i gledaju ispod oka. A u principu stvar je tako jednostavna. Poslušaj Ameriku i sankcije će nestati. Elem takvi smo mi. Ako ima sankcija, živimo sa njima, ako nema hleba, živimo bez hleba, a zašto ima sankcija i nema hleba, to nikog ne brine. :) Uostalom, kako već napisah ovde par puta, Sloba je još pre nekih pola godine obećao da će sankcije biti skinute kroz 6 meseci, i od kako je poklonio Krajinu nimalo nisam sumnjao u to. Eto, položio je u roku...
srbija.233 mileusna, -> #207, teorist
>> 21-11-1995 17:48 - Kanali RTS B1 >> RTS B2 >> RTS B3 >> TV Politika >> NTV Studio B >> TV Pink >> SKY NEWS Pa i red je... U pitanju je rat, i to kakav. Potpisivanje mirovnog plana kojim će se skončati jedan takav, višegodišnji rat je zaista veliki događaj, kako za Srbiju, tako i za svet (što se vidi iz priloženog). Ne vidim tu nikakvu tragediju... A to što RTS u svih svojih 10 dnevnika prikazuje kako čivadin iz Gornje Babušnice hvali mirovnu politiku Slobodana Miloševića je sasvim druga priča. :)
srbija.234 budim, -> #221, kum.djole
(oko toga da li je ovo poraz i čiji; pišem on-line - kad sam već ovde - pa mi nemojte zameriti što nisam naveo tačan quote!) Nisam ni ja želeo rat 1991., i nisam odobravao bahatu i plitku politiku S.M., ali kada rat jednom počnem onda treba gledati da se dobije. Mirotvorni pokreti po meni imaju smisla tek kada postoje na obe strane (dovoljno jaki), što u našem slučaju ne pije vodu (1991. u Hrvatskoj su bili minorni, ako ih je i bilo). Da li treba, recimo, I srpski ustanak pod Karađorđem posmatrati u stilu "to nije bio poraz Srba, već onih koji su bili za to da se digne ustanak"? (Hteo sam da poredim sa bugarskim ratom 1885., ali se današnja situacija bitno razlikuje od tadašnje, i ratovi ni približno nisu isti...) Svejedno, ovaj rat (ipak) ne smatram svojim (nisam se identifikovao), ali osećam gorčinu zbog njegovog sveukupnog ishoda... Valjda je to nekakav osećaj pripadnosti srpskoj naciji, podsvesno, otkud znam... Takođe mislim da nije normalno odlaženje u krajnost tipa "ala su pukli ovi Srbi, tako im i treba", "boli poraz, a?", "šta će te sada radikali?" i slično ... Ne znam, sve treba malo da mi "odstoji" u glavi, pa da sredim misli... Pozdrav!
srbija.235 budim,
Srbijo, srećno ti suspendovanje sankcija!
srbija.236 kum.djole, -> #229, supers
>> ... Time su srpske teritorije osetno dobile na >> kvalitetu u odnosu na ranije planove. I povezanosti. Mnogo je praktičnije da teritorija bude povezanija, čvršća, nego onako ameboidna, mada država kao država ionako nije mnogo lepša od neke šlogirane amebe (a i susedni zeleni bičar nije neki lepotan ;).. No ceo taj frlj oko granica ima malo dublje korenje, te etničko pitanje, te pitanje povezanosti sa maticama, te regionalni karakter.. U suštini, mape su očajne. Par koridora, jedan jedinstven grad na međi, Srbima Sava, Hrvatima celo more, muslimanima - ništa. To je teško održivo stanje. Nekome će u toj gužvi možda da poraste apetit. Ako se to desi, onda će opet biti konferencije, ali one koja potpisuje _podelu_ Bosne na dva (tri..?) dela kako bi se zaista izbegao ponovni sukob oko istih stvari.. rezultat - Srbija i Hrvatska, teraj dalje. Naravno, ja bih lično najviše voleo da se kroz par godina te bosanske granice izbrišu i da oni koji su ih postavljali pre par godina i juče odu Bogu na istinu, i da se tamo opet igra fudbal, i da svira Pušenje i da naši maturanti idu u Bosnu na ekskurziju, i al ga pretera sad. ;) >> ih briga... BTW, zaista mislim da sva ova pompa oko ukidanja sankcija & >> sveopćeg mira Slobi može doneti nešto više glasova, taman toliko da mogu >> da otkače Novu Demokratiju, na primer... Ja baš mislim da će tek posle skidanja sankcija neko spolja da nas obraduje.. i ne mislim da je Sloba doživotno zasednut na čelo ove države zato što je potpisao mir i zato što ga "svet gotivi".. To malo morgen. Cirka dve godine do preokreta na političkom planu. Prosto je nemoguće da ovde komunizam preživljava na duži period. Svi mi koji smo pre tri godine imali 15 godina sad imamo 18 godina. Ja isto mislim kao i pre tri godine, za vršnjake se nadam. Tad nismo imali pravo glasa, sad imamo pravo glasa (teoretišem). Ti ćeš za dve godine imati pravo glasa. Sad se bavi matematikom: broj zdravoumnih i svežepunoletnih je mnogo veći od broja starih i mozgopotrovanih organizama u Srbiji. žak i da ne dobijemo stranu pomoć ;) u vidu looove za demoizbore, jednog dana ima da padnu. Ovo je samo odokativno, može da bude i otpička varka ;) ali tako ja mislim.. Naravno, po ukidanju sankcija broj obolelih će početi naglo da se smanjuje, zdravi će normalno da rastu (NoRMaLno;) a neki superzdravi se možda i vrate u zemlju. Ipak. Da se vratim na mirno rešenje krize na ovim prostorima. Izgleda da su nam zaključci ravni RTSovskim, Sloba je zmaj, Sloba je mirotvorac, Sloba je prezident, njega svet voli, sad će Klinton da mu da mandat.. jedina razlika je u tome što se RTSovci vesele a mi plačemo zbog toga. Mislim da to uopšte nije na mestu. Ako je postao zdravouman, to je njegov prirodni i biološki plus, a ako je on potpisao mir to je samo zato što je on glavni, zato što je isterao svu moguću konkurenciju iz čelne vlasti i ovladao njome apsolutistički.. a podsećam da je isti taj Sloba bio dobacivač u Džimijevoj delegaciji kada se pričalo o nekom prastarom miru. Svetske podrške našem predsedniku su obične žvaćke. Svi hvalospevi (samo usputni, ne i ključno istaknuti) koji su iskazani na račun našeg predsednika o nekoj kooperativnosti, o čvrstoj uverenosti, o trteprte.. sve je to služilo samo parafiranju tih papirića, nikako reklami faraona.. On je zauzvrat svojoj piz*ološkoj pojavi dobio samo to ukidanje sankcija (a svi smo čuli da je poslednjih par dana molio amere da ako se nešto potpiše, odmah roknu zvaničan zahtev SB).. ..nije dobio glasače, nije dobio blagoslov da vlada u miru i dalje, nije dobio ništa i on to najverovatnije zna. Uspeo je samo da se kurvinjski izvuče sa crne liste i koliko-toliko okaje grehe pred sopstvenim narodom, zato što je ojadio svoju ličnost i polizao sve ono što je pljuvao (da ne kažem nešto gadnije) pre par godina. Po logici stvari, mi smo imali Antu Markovića i stabilnu socijaldemo politiku koja je ohoho kapitalisala unaokolo - sad imamo malu Jugu, a neko će već naći razloga da uloži pare i vreme u forsiranje onog pravog sistema, pa nazovimo i to nekakvom demokratijom, baš ovde.. "Francuska se složila, Britanija se složila, Ruanda lupila veto ;).." ...ko zna na koga sam pikirao ovim, psst.. ;)..
srbija.237 kum.djole,
Malopre suspendovaše sankcije. Paj sad. Ajde, iskreno, ali baš iskreno.. jesu li sankcije trajale dugo, dovoljno dugo, kratko, jeste li ih uopšte primetili ili su vas tako ukopale da prosto ne znate šta ćete sa sobom trenutno ? :)
srbija.238 severian,
Onaj ko juče, između 14.30 i 16.30, nije prošetao Novim Beogradom ostao je uskraćen za dirljivu sliku brige narodnih organa za neometani povratak kući niškog favorita u dodeli Nobelove nagrade za mir. Plavci (oni tigrasti, sa posebnom frekvencijom;) su bukvalno napravili špalir duž ivica auto puta. Saobraćaj na svim nadvožnjacima preko pomenute "komunikacije" je bio zaustavljen. Stajali su tramvaji i 95-ice. Tek da se ne pretera sa čestitkama... Na režimskoj TV svršavaju već drugi dan. Karići od juče ujutru vrte kajron "Dejton. Bez rata, bez sankcija!". U sportskoj rubrici (!!!) Politike Kićanović (?!) objašnjava kako je najvažnije postignuto - mir, a šahovski komentar završava konstatacijom kako su (prek)sinoć valjda sve sile vukle ka primirjima. Situacija ubrzano zahteva povratak Džonija Štulića;)))
srbija.239 novim, -> #226, severian
" Dakle, da li iko zna ŠTA je to dogovoreno u Ohaju? Zanima me " konkretno po glavnim pitanjima (da ne rapravljamo po osećanjima, a kako " je već počelo). Mediji se trude da ne kažu ni jednu jedinu konkretnu " rečenicu. Primetna je euforija glorifikacije postignutog. U režimskim " novinama naslovi od "dvajes" santimetara... Sve to me navodi na sumnje Vrlo je nejasno, ponešto i protivrečno (i to ne jedino u smislu "interpretacija" sukobljenih strana, već i samih "domaćina"), a malo šta je zapravo pušteno u javnost. Dokumenti su između 50 i 100 strana (desetina aneksa, još više mapa). Sve to ostavlja utisak da su glavne odluke vrlo provizorne; više je reč o tome da je Slobi, Aliji, Franji "stavljeno na znanje" koji su glavni strateški interesi Amera, Zap. Evrope i Rusa, u koje domoroci treba da uklope svoje ambicije, nego što su sami S, A, F nešto "dogovorili". Bila je to partija šaha unutar kontakt-grupe, u kojoj su S, A i F igrali ulogu pešaka. Manje ili više svodi se da to da su, u ovoj rundi, Ameri dobili na protektorat čitav Balkan, Evropa je najvećim delom izgubila, Rusi su u autu. Srbi u Hrvatskoj su isterani i to je zapečaćeno; Srbi u Bosni će biti u Bosni, u statusu izvesne proširene autonomije; svejedno je koje su teritorije dobili, to im je lako dati, jer su ustavno izgubili toliko da je pitanje teritorija sada postalo drugorazredno. Drina je granica. Srbija je, što se sankcija tiče, na uslovnoj slobodi (uslovi su veoma brojni i teški, za ovaj režim zapravo preteški - i S će još jače ići u diktaturu, jer od ma kakvih značajnih veza sa svetom za duži period nema ništa; SRJ tek ima da se "učlanjuje" na sve strane, što će trajati bar nekoliko godina, ako ne i deceniju; jedino će šverc i uvoz siće možda biti lakši, dok te ne dočeka Kertes). Što se naslovnog mira tiče, on je jedno duže primirje, predah uz naoružavanje, pre svega Muslimana, koji tek imaju da raščiste račune s Hrvatima u Bosni. Jedini obrt koji bi tamo Srbima mogao pomoći jeste zaokret prema Hrvatima, ali ne verujem da za to "evropsko" rešenje tamo ima snage; uostalom, biće tu Ameri da paze da se tako nešto ne desi. Naprotiv, Srbe čekaju brojni unutrašnji obračuni. Jer, što više S utera bosanske Srbe u Bosnu, to će mu se ovde pre dopuštati represija. Samo skidanje sankcija sa našim "standardom" nema mnogo veze; ovde je već odavno veći problem režim, nego one. (Srbija će, doduše, verovati da je obrnuto, ali to je već deo sindroma da nam nevolje dolaze pre svega sa strane; jock, sa strane se nevolje samo jasnije oslikavaju). U jednoj reči: pobeda poraza, a ne poraz čist i svima vidljiv. Ne znam šta je gore, ali mi se čini da je ovo gore.
srbija.240 fancy, -> #220, kum.djole
ŮŢ> Šta ja mogu od sutra što nisam mogao poslednje 3.5 godine ? Recimo... možda će uskoro moći da se kupi benzin na pumpi, za neku normalnu cenu..?
srbija.241 kant, -> #239, novim
> su teritorije dobili, to im je lako dati, jer su ustavno > izgubili toliko da je pitanje teritorija sada postalo > drugorazredno. Drina je Znaš li ti to nešto više o ustavnim aranžmanima? Ako znaš, napiši (ono što sam ja čuo o tome baš i ne liči na neki gubitak).
srbija.242 kant, -> #229, supers
> istina je da su Srbi izvukli skoro najboljih mogućih 49% Bosne. > Iako su prepuštene čisto srpske teritorije od Grahova do > Drvara, zatim Ključ i Sanski Most, u zamenu za te > brdsko-planinske krajeve dobijeni su Brod, Doboj, Brčko, > podrinje do Goražda... Time su srpske teritorije osetno dobile > na kvalitetu u odnosu na ranije planove. To jeste tako, ali je sve to moglo da prođe i bez onog haosa posle NATO bombardovanja (ali je verovatno neko procenio da to ne bi tako lako išlo kad bi se narodu reklo "E ovo ćemo da predamo", pa je došlo do "povlačenja usled MH ofanzive"). Što se teritorija tiče, izgleda da niko nema pojma (ne računajući "Dejtonce") šta je tu čije, ali sudeći po onome na šta se Krajišnik žali ostao je status quo, osim Sarajeva, koridora do Goražda i eventualno Orašja i izlaska RS na more kod Prevlake (zaboravih "teritorije opštine Mrkonjić Grada i Šipova", što reče gazda). Videćemo...
srbija.243 zkrstic, -> #238, severian
>> Onaj ko juče, između 14.30 i 16.30, nije prošetao Novim Beogradom >> ostao je uskraćen za dirljivu sliku brige narodnih organa za neometani >> povratak kući niškog favorita u dodeli Nobelove nagrade za mir. Plavci (oni Ma što nije išo' tramvaj kroz Novi Bgd za 21. vek, ni po jada, mora da čuvaju taticu da ga neki obesni protivnik režima ne pretvori u prah & pepeo ;) Al bre carina na Aerodromu ceo dan nije radila! Slavili ljudi ;>>>>> Kad nisam ostao zale- pljen za slušalicu ;>
srbija.244 dejanr, -> #232, mileusna
>> > Pravo pitanje je da li će nam danas ili sutra suspendovati >> > sankcije. Ako ih suspenduju (a priča se da SB zaseda, sad dal' je >> > to istina ili nije, videćemo vrlo brzo) onda baš i nije samo magla >> >> Biće, biće... (bar se nadam) BTW, čemu toliko nepoverenje? Uvek bolje da čovek očekuje najgore, pa da ga onda bolje iznenadi :) I ja mislim da će ih suspendovati, ali da vidimo pa da verujemo (što rek'o Sveti Toma). PS Ovo sam pisao negde u 8 uveče, a pre slanja čujem da su sankcije suspendovane. Wow :)
srbija.245 dejanr, -> #213, budim
>> A treba shvatiti da je ovo poraz ne Srbije (koja, de facto, ZAISTA nije >> bila u ratu) nego, ovo će da zvuči krajnje rogobatno, srpskog >> naroda (naročito onog koji JESTE bio u ratu, t.j. onih preko Drine). >> Granice su povučene, i ja ne verujem da će se moći normalno živeti, >> kao da ništa nije bilo, u onim delovima koji su ostali pod tuđom >> kontrolom (ovo važi za sve narode). >> >> Srbija je, kao posledica rata na ovim prostorima, privredno ruinirana, >> sa stanovništvom koje je zatupljeno ("odliv mozgova", uticaj >> propagande,...), sa vladajućom oligarhijom koja ne zna da uradi >> nešto valjano, bez saveznika (iskrenih), na očajnom glasu u svetu >> (posledica izgubljenog medijskog rata),... To je PORAZ, zar ne? >> A u Dejtonu je i zvanično potpisan taj poraz, t.j. KAPITULACIJA pred >> sposobnijim protivnikom >> >> Dakle, ne treba razmišljati u stilu "mi koji smo za mir i oni koji su >> za rat (t.j. svi koji ne misle kao mi)", već treba sagledati stvari >> malo šire... Mi smo viđeni za poraz onoga trenutka kada smo odlučili da ratujemo protiv celog sveta - kada kažem "mi", pre svega mislim na naše rukovodstvo (odnosno, kada se radi o Srbima u Bosni, njihovo rukovodstvo koje je vrlo lako dopustilo sebi da bude potpaljeno od našeg), ali je i u narodu vrlo brzo i lako zavladala nekakva euforija da smo mi strašna sila i da ćemo očas sve po spisku ne samo Hrvatima, i Muslimanima (ajde, to smo možda i mogli), nego i Nemcima, Francuzima, Amerikancima... setite se samo koliko je tupavog naroda verovalo u oborene Avakse, tajna oružja itd. Naravno, onoga momenta kada je NATO stvarno pokazao zube i par dana bombardovao, postalo je jasno da je rat izgubljen, i sada je to samo trebalo administrativno završiti. U tom smislu naravno da bi bilo bolje da u rat nismo ni ulazili (ili, tačnije rečeno, da ga nismo podržavali i potpirivali), ali kada je već tako kako je, nazad se ne može, i mislim da je bolje da se mir potpiše i sprovede što pre, i u tom smislu sam vaoma navijao da se to u Dejtonu završi, pa sad koncesije dali koliko damo. Ipak smo dobili suspenziju sankcija, dakle bar neki prvi (važan) korak za povratak u svet. Mislim da će se pokazati da su u ovom ratu Srbi u Bosni i Hrvatskoj najgore na*ebali, ali da će budućnost pokazati da su i Muslimani loše prošli - izginuli su strahovito, naročito u početku rata, a na kraju ostaju na nekoj sumnjivoj državi u kojoj će morati da se natežu sa Hrvatima. Gotovo sam siguran da je to i žarište nekog budućeg sukoba :( Nadam se samo da taj sukob neće doći pre nego što mi budemo bezbedno mrtvi od prirodne smrti (C) Asimov ;) i da nećemo sve ovo još jednom gledati.
srbija.246 dejanr, -> #220, kum.djole
>> Zanima me šta _konkretno_ ide na bolje već od sutra, >> bez obzira na poteze vlasti i planiranja "šta i kako dalje". >> Šta ja mogu od sutra što nisam mogao poslednje 3.5 godine ? Verovatno se lako može navesti par stvari koje možeš, ako ne od sutra, a ono recimo od kroz nedelju dana (odeš u Mađarsku, donosiš robu do naše granice i ne prave ti problema Mađari... što ne znači da naši neće početi da prave duplo više problema ;>) ali ono što je bitno jeste da, recimo, počnemo da se uklapamo u svet. Voleo bih kada bih znao koliko će to brzo ići i ko će sve tome stajati na put. Nije malo onih kojima je ovakva "sankcijska privreda" odgovarala. Na duži rok, svakako da je ukidanje (suspenzija) sankcija događaj od izuzetnog značaja za sve nas.
srbija.247 dejanr, -> #229, supers
>> Na primer, šta ako se ispostavi da će veze Srba u Bosni i SRJ ostati >> na "kulturnim i drugim"? Pa, zar će biti većih veza, ako bude i takvih? To niko ne pominje u sporazumu (ili bar u komentarima sporazuma), ergo, ništa od toga. Pravo pitanje je želimo li mi uopšte jače veze sa njima? >> taman toliko da mogu da otkače Novu Demokratiju, na primer... Tja, a zar im smeta ND? ;)
srbija.248 dejanr, -> #234, budim
>> Nisam ni ja želeo rat 1991., i nisam odobravao bahatu i plitku >> politiku S.M., ali kada rat jednom počnem onda treba gledati da >> se dobije. Hm, treba gledati da se što pre *završi*. Dobiti rat je najzgodniji način, ali ako već to ne ide, onda bolje izgubiti ga pre nego kasnije ;> Što više godina rata to više mrtvih, srušenog, poludelih... :(
srbija.249 dejanr, -> #237, kum.djole
>> Ajde, iskreno, ali baš iskreno.. jesu li sankcije trajale dugo, >> dovoljno dugo, kratko, jeste li ih uopšte primetili ili su vas >> tako ukopale da prosto ne znate šta ćete sa sobom trenutno ? :) Iskreno, trajale su dugo, smetale su na razne načine ali me nisu nešto previše oštetile - gledano u sadašnjem trenutku. Međutim, bojim se da će se posledice osećati još jako dugo, pre svega kroz stanje u koje je dobar deo naroda upao, i da će to biti posledica mnogo gora od konkretne - ekonomske.
srbija.250 ganta,
Subject: pazi da neko ne prdne ... --- The resolution, however, includes quite a few conditions on suspension of the sanctions. It reads that if the U.N. Secretary-General reports to the Council that the Federal Republic of Yugoslavia has failed formally to sign the peace agreement on the date announced by the Contact Group for such a purpose, and that the other parties thereto have expressed their readiness so to sign, the sanctions shall be automatically reimposed from the fifth day following the date of such a report. The Security Council also decided that the suspension shall not apply to the sanctions against Bosnian Serbs until the day after the commander of the international force to be deployed in accordance with the peace agreement and all Bosnian Serb forces have withdrawn behind the zones of separation established in the peace agreement. It also decided that if the Federal Republic of Yugoslavia or the Bosnian Serb authorities are failing significantly to meet their obligations under the peace agreement, the suspension shall terminate on the fifth day following the Council's receipt of such a report, unless the Council decides otherwise taking into consideration the nature of the non-compliance. Moreover, the Council will terminate the sanctions on the tenth day following the occurrence of the first free and fair elections provided in the peace agreement, provided that the Bosnian Serb forces have withdrawn from, and have continued to respect, the zones of separation as provided in the peace agreement. ---
srbija.251 djelovic,
čivot bez sankcija je lep :). Ajmo sada svi na pumpe da natočimo benzin :).
srbija.252 marticki, -> #237, kum.djole
>> Ajde, iskreno, ali baš iskreno.. jesu li sankcije trajale dugo, >> dovoljno dugo, kratko, jeste li ih uopšte primetili ili su vas >> tako ukopale da prosto ne znate šta ćete sa sobom trenutno ? :) Zar i vama ne nedostaju? ;)
srbija.253 kum.djole, -> #252, marticki
>> Zar i vama ne nedostaju? ;) balsa -- ubr, ukinuli nam sankcije kum.djole -- zamisli balsa -- da kum.djole -- jebote, a ko da su ih juče uveli ;) balsa -- :))))))))
srbija.256 kolaps,
BEL PAGETTE PRESS RELEASE Kome smeta BEL PAGETTE i Zoran Markovic? Zoran Markovic je 100% vlasnik "Bel Pagetta" Povodom nepotpisanog teksta koji je u formi saopstenja objavljen u "Politici" 19. novembra 1995. godine, menadzment kompanije Bel Pagette i g-din Zoran Markovic prezentiraju sve cinjenice u cilju zastite preko 400 zaposlenih, vise od 20 000 korisnika, a pre svega istine. Vlasnik i preksednik kompanije "Bel Pagette" od njenog osnivanja je Zoran Markovic koji kaze :"Ne poznajem Veljka Vukotu, ali znam da iza ovog saopstenja stoji konkurencija koja ne bira sredstva, koja nije u stanju da se takmici poslovanjem, kvalitetom i koja ne trpi pravo rivalstvo". S toga prezentiramo sledece cinjenice: 1. Bel Pagette preduzece osnovao je g-din Zoran Markovic i on je jedini osnivac po resenju Privrednog suda u Beogradu Fi. 8487/90 od 06.07.1990.god. 2. Kanadska kompanija nije suvlasnik 70% Bel Pagette-a: resenje Privrednog suda u Beogradu Fi-4659/91 po kome se g-din Zoran Markovic pominje kao OSNIVAC, a kanadska kompanija samo kao ULAGAC sredstava (IMA SAMO PRAVO NA PROFIT srazmerno ulozenim sredstvima A NE PRAVO SVOJINE ILI VLASNISTVA po osnovu ulozenih sredstava). 3. Ne postoji ni jedna zvanicna odluka organa Republike Srbije koja potvrdjuje vlasnistvo kanadskih deonicara. 4. Do momenta uvodjenja sankcija kanaskoj kompaniji vraceno je 376.951 USD- -vise nego sto su ulozili (238.883 USD). 5. Od momenta uvodjenja sakcija strana kompanija nije ulozila ni jedan dolar u Bel Pagette. 6. G-din Zoran Markovic je bio spreman da nastavi saradnju sa kanadskom kompanijom i za vreme trajanja sankcija, medjutim od Sekretara Komiteta Saveta bezbednosti za sprovodjenje rezolucije 724 doabijeno je zvanicno resenje, kojim se zabranjuju sve finansijske transakcije kanadskim kompanijama sa Jugoslavijom. 7. Za vreme trajanja sankcija odlukom vlasnika kompanije g-dina Zorana Markovica imenovan je Upravni odbor koji se stara o nacinu raspolaganja zajednicki ulozenih sredstava. 8. Bel Pagette-u nije dostavljeno zvanicno saopstenje i odluka stranog ulagaca o imenovanju gospodina Vukote za njihovog predstavnika. 9. Zvanicno registrovani generalni direktor Bel Pagette po resenju Privrednog suda u Beogradu Fi-8168/95 je g-din Milan Sarcevic. Sve neistine koje su iznete o kompaniji Bel Pagette i gospodinu Zoranu Markovicu izraz su nemoci da se firme koje se nazivaju konkurentima bore znanjem i poslovnoscu. Kompanija Bel Pagette ulaze ogromnu energiju da se samo pravim i pozitivnim akcijama pozicionira na trzistu. Izrasli smo u Kompaniju za koju vazi epitet - humana. Nasa interna zapovest je veruj ljudima, ulazi u njih, budi dobar i pokazi t drugima - nazalost najbolji uvek smetaju. Milan Sarcevic generalni direktor
srbija.257 banek, -> #200, superhik
>> Sta misle forumovci, da li je moguce da ce celokupna vlast >> ostati u rukama porodice Milosevic!? >> Npr. >> Zloba se kandiduje for preZident oV Jugoslavia >> a mila nam Mira for preZident oV Srbija Da li to ciljas na formiranje nove srpske dinarstije MILOSEVIC?
srbija.258 banek, -> #206, dejanr
>> Pravo pitanje je da li ce nam danas ili sutra suspendovati >> sankcije. Ako ih suspenduju (a prica se da SB zaseda, sad dal' je >> to istina ili nije, videcemo vrlo brzo) onda bas i nije samo magla >> ;) Suspenzija je izglasana. Sta sad? Benzin? Repro-materijali? Internet? Uvoz-izvoz? K A D A ??
srbija.259 superhik, -> #257, banek
=:> Da li to ciljas na formiranje =:> nove srpske dinarstije MILOSEVIC? Da... A bogami tako mi i najviše liči... Zloba će 100% postati predsednik YU a predsednika Srbije će verovatno opet birati na 'demokratskim' izborima ;(
srbija.260 inferno, -> #244, dejanr
Ů│ ˙ PS Ovo sam pisao negde u 8 uveče, a pre slanja čujem da su Ů│ ˙ sankcije suspendovane. Wow :) Suspenzija - ako ne budemo dobri, odma' će ih vratiti. ;>
srbija.261 inferno, -> #235, budim
Ů│ ˙ Srbijo, srećno ti suspendovanje sankcija! Uzdravlje, burazeru! ;)
srbija.262 ilazarevic, -> #236, kum.djole
> odu Bogu na istinu, i da se tamo opet igra fudbal, i da svira > Pušenje i da naši maturanti idu u Bosnu na ekskurziju... Eto, samo da se potpišem. -> Mujo, jeb'o čelju, ajmo gledat' Bosnu!
srbija.263 kum.djole,
Za koji dan marka zvanično 3.30 dinara. žiji benzin ćemo da sipamo i koliko će on da košta ?
srbija.264 vitez.koja, -> #220, kum.djole
#=> Zanima me šta _konkretno_ ide na bolje već od sutra, Struja treba da pojeftini za par procenata... jer, u našim sadašnjim računima, postoji stavka za železnicu, koja je definisana da dotraje sa krajem nepravednih sankcija. Bumo vidli...
srbija.265 maroquinne, -> #240, fancy
-> Recimo... možda će uskoro moći da se kupi benzin na pumpi, za -> neku normalnu cenu..? Moći će na pumpi ali cena... ha ha :) Fan? Pa ti stvarno misliš da će neko tek tako da pusti taj biznis na kome je lepo živeo toliki broj ljudi? Prvo država... ona će bar sa 60% posto da se okači na svaku uvezenu cisternu, pa onda lokalne mafioze... očekujem da ću još koji put čuti da je nekome "ispario" benzin na putu od granice do njegove privatne pumpe :( Sve u svemu procenjujem da će trebati još oko 3 meseca da se stanje sa gorivom i snabdevanjem ostalom robom normalizuje. Preprodavci gorivom, slobodno nastavite da "kuvate" kante - ići će još taj biznis... Bulevar, naravno, ostaje, tu nema zbora... to je radilo i pre sankcija pa što ne bi i sad? Fan, what do you think? pozdrav, mirche
srbija.266 vitez.koja, -> #231, mileusna
#=> Da bre. Zar vama nisu pričali kako je Tito u Jajcu rekao: #=> 'Vidimo se kroz tri godine u slobodnom Beogradu', i stvarno #=> tako i bi... :) Kad sam ja učio škole, ovog momenta nije bilo :) sk
srbija.267 mileusna, -> #220, kum.djole
>> Šta ja mogu od sutra što nisam mogao poslednje 3.5 godine ? Tebi kao da je bilo lepo pod sankcijama. :)) Prvi hint: Benzin na pumpi. ;)
srbija.268 mileusna, -> #214, mastermind
>> nemoguće... JUL nikada neće doći na vlast u srbiji.... socijalisti >> neće da ih puste... znači sloba je the prezident Of oba dela.... Jeste bre... To je Sloba napravio Miri stranku da radi nešto iz hobija, a ne da se po ceo dan vrzma po kući... ;)
srbija.269 mileusna, -> #216, kolaps
>> Ni jedna medijska kuca nije u celosti objavila ISTINU sa >> konferencije za novinare koja je odrzana u ponedeljak 20.11.1995 >> godine u MPC-u. Ja sam očekivao da posle ovakvog uvoda sledi ta ISTINA, a ti ga preseče... :) Da čujemo, o čemu se radi...
srbija.270 kum.djole, -> #267, mileusna
>> Tebi kao da je bilo lepo pod sankcijama. :)) E ? Svašta. Samo nešto nisam uveren da sam danas slobodniji nego juče. Dobro, 'danas'.. ali za par nedelja recimo.. >> Prvi hint: Benzin na pumpi. ;) Ovo svi kažu, ali ne verujem baš da će na pumpi da bude jeftiniji. Generalni problem nije _gde je benzin_ nego _pošto je_ benzin. Šta ima veze što je na pumpi ako je 6 dinara ?
srbija.271 budim,
:)))))))) Kostić iz JUL-a kaže upravo na RTS-u da je sneg izgledao lepši i belji kada je saznao da su suspendovane sankcije... Uz telegrame podrške iz Pripizdine Gornje i ulične ankete ("...ovo je najsrećniji dan u životu...", "...suze su mi krenule, avo, kad vam kažem..."), te priloge studija iz unuTRAšnjosti, ovo je najniže spuštanje koje sam ja video i čuo (ako grešim, ispravite me...:)). Evo i mog priloga: Kad sam saznao da su pale (Sic!) sankcije, toliko mi je bilo lepo, da sam se zarekao da neću više spavati sa ženama (o muškarcima i ne pomišljam). Pozdrav, b.
srbija.272 novim, -> #241, kant
"> su teritorije dobili, to im je lako dati, jer su ustavno "> izgubili toliko da je pitanje teritorija sada postalo "> drugorazredno. " Znaš li ti to nešto više o ustavnim aranžmanima? Znam ono što mogu naći okolo u štampi; to je sve vrlo nejasno, ali glavne ustavne poluge su u rukama centralne vlasti, kao što je uopšte duh tog ustavnog sporazuma na strani jedinstvene države, a ne na strani konfederacije (kako su Srbi tražili, bar kao svoj minimum). Već se (u stranoj evropskoj štampi) postavlja pitanje zašto bi sve to funkcionisalo kad takva stvar nije ni pre ovog rata; čini mi se da je to razložno pitanje. Sve previše liči na ex-Yu ustav... Videćemo mi u Bosni još svašta, bojim se...
srbija.273 novim, -> #250, ganta
" Subject: pazi da neko ne prdne ... Pored ovoga, ostaje da važi režim tzv. "spoljnjeg zida" - a to se tačno odnosi na međunarodni status SRJ. I dalje ostaje polu-član UN, čime joj se blokira pristup mnogim međ. ustanovama. Nije član KEBS-a (ili kako se to sad već zove) itd. A ako nije u međ. organizacijama, onda je još izvan međ. pravnog, finansijskog i ekonomskog poretka. Osuđenik pušten na uslovno, s kojim malo ko hoće da ima ičeg zajedničkog.
srbija.274 mileusna, -> #244, dejanr
>> Uvek bolje da čovek očekuje najgore, pa da ga onda bolje iznenadi Slažem se i primenjujem. Bolje je obradovati se nego razočarati. Ali, ovaj put nije moglo da omane. ;) >> PS Ovo sam pisao negde u 8 uveče, a pre slanja čujem da su sankcije >> suspendovane. Wow :) Baš tako... :)
srbija.275 mileusna, -> #249, dejanr
>> Iskreno, trajale su dugo, smetale su na razne načine ali me nisu >> nešto previše oštetile - gledano u sadašnjem trenutku. Iskreno, ne sećam se kako je bilo pre njih, tako da ne mogu da sudim, ali imam osećaj da se mnogo lagodnije živelo ranije (kad kažem lagodnije, ne mislim na finansije, već na opštu psihozu u društvu, ali i na finansije;). Doduše, kada su Nemci postali prvaci Evrope u košarci došlo mi da poludim. :)
srbija.276 mileusna, -> #251, djelovic
>> Ajmo sada svi na pumpe da natočimo benzin :). Kako izgleda čudno 'živeti normalano'. :)) Sećam se kako sam letos, u Grčkoj, stao na sred ulice i ozbiljno se zamislio: 'Au, majku mu... Gde li se ovde skupljaju dileri? Ko sad da ih nađe u ovolikom gradu?' A ispred mene se nalazila neka radnjica na kojoj je pisalo 'Exchange'... :)
srbija.277 mileusna, -> #260, inferno
>> Suspenzija - ako ne budemo dobri, odma' će ih vratiti. ;> Glede termina, 'suspenzija' i 'dizanje'. Dakle, koja je procedura prilikom vraćanja na snagu sankcija nakon suspenzije? Sigurno lakša nego kada su sankcije 'dignute' tj. kada ne postoje, inače i ne bi postojala 'suspenzija'.
srbija.278 mileusna, -> #263, kum.djole
>> žiji benzin ćemo da sipamo i koliko će on da košta ? Pa ne bi smeo da bude skuplji od 1.5 DM. Doduše, možda mu roknu neku nerazumnu cenu na samom početku, ali bi kasnije (širok pojam) sve trebalo da dođe na svoje...
srbija.279 kant, -> #272, novim
> Znam ono što mogu naći okolo u štampi; to je sve vrlo nejasno, > ali glavne ustavne poluge su u rukama centralne vlasti, kao što > je uopšte duh tog ustavnog sporazuma na strani jedinstvene > države Da, tako nešto sam i ja čuo, uz dopunu da je rečeno da će postojati dve vojske (ovo je više puta ponovljeno na raznim TV stanicama, pa se i insistira na povlačenju srpske vojske). Policije se ne spominju, ali po onome iz čeneve, takođe treba da bude dve. > to razložno pitanje. Sve previše liči na ex-Yu ustav... Ne da liči, nego je kud i kamo gore (opet, ako se bude držalo čeneve). Takva država teško da će funkcionisati (tj. hoće, ali kao dve). Pravo veta svake strane u Skupštini, Predsedništvu, Ustavni sud koji će uglavnom zavisiti od međunarodne arbitraže, dve paralelne Skupštine pored Savezne...Ja se iskreno nadam da će se ovaj mir odužiti neko vreme (bar na godinu dana) i da posle toga nikome tamo neće biti do rata.
srbija.280 kant, -> #277, mileusna
> Glede termina, 'suspenzija' i 'dizanje'. Dakle, koja je > procedura prilikom vraćanja na snagu sankcija nakon > suspenzije? Sigurno lakša nego kada su sankcije 'dignute' tj. Ako su suspendovane, automatski se ponovo uspostavljaju čim se ne ispuni neki od uslova iz rezolucije SB. Da su ukinute bila bi potrebna kompletna procedura, tj. ponovno glasanje u SB, pri čemu postoji mogućnost (kako stvari stoje, samo teoretska) da bi neka od članica SB sa pravom veta mogla da blokira ponovno uvođenje sankcija.
srbija.281 kant, -> #264, vitez.koja
> Struja treba da pojeftini za par procenata... jer, u našim Ne samo to, već i da se ukine blok-tarifa (i ona je uvedena na osnovu uredbe Vlade "dok traju sankcije", a protivustavna je).
srbija.282 dejanr, -> #250, ganta
>> It reads that if the U.N. Secretary-General reports to the Council that >> the Federal Republic of Yugoslavia has failed formally to sign the peace >> agreement on the date announced by the Contact Group for such a purpose, >> and that the other parties thereto have expressed their readiness so to >> sign, the sanctions shall be automatically reimposed from the fifth day >> following the date of such a report. Ovo nije opasno, naravno da će Sloba potpisati mirovni ugovor. >> It also decided that if the Federal Republic of Yugoslavia or the Bosnian >> ^^^^^^^^^^^^^^ >> Serb authorities are failing significantly to meet their obligations under >> ^^^^^^^^^^^^^^^^ >> the peace agreement, the suspension shall terminate on the fifth day >> following the Council's receipt of such a report, unless the Council >> decides otherwise taking into consideration the nature of the >> non-compliance. E, ovo je gadno.
srbija.283 budim, -> #223, severian
> DSS i SLS... Podrzavam! ;))))
srbija.284 budim, -> #211, ilazarevic
> Šta ćemo sad da radimo, bvaćo vadikali? Da koljemo američke > vojnike u Bosni, ili sami sebe od muke? Mi se deremo i deremo, > a niko nas ne j...zarezuje ni dva posto - što ti je život > vadikalski... Iako nisam vadikal imam predlog za tebe! Vadikalski broj glasova u odnosu na onog za koga si glasao! Pa ko više! Pozdrav! budim
srbija.285 budim, -> #216, kolaps
> Prema informacijama koje imamo danas se ocekuje pokusaj Veljka > Vukote da nasilno ude u zgradu. > > Budimo i SADA u kontaktu... ???????????????????? ;))) Piši!!
srbija.286 budim, -> #228, jone
> Ako nemate jak stomak, ako vam zivci nisu kao konopci, ako > nemate 16 godina i niste u pratnji roditelja, ako ste bez > padobrana, nenaoruzani, ako nema nikog ;))))))))))))))))
srbija.287 junior, -> #220, kum.djole
> Šta ja mogu od sutra što nisam mogao poslednje 3.5 godine ? Zvezdi je odblokiran račun u inostranstvu ;) Možda ipak neće prodati pola tima ;))
srbija.288 zqusovac,
na beopetrolovim pumpama (ukradena bivsa INA) ima benzina po 4,3 din. poz, zq
srbija.289 zqusovac,
najvazniji elementi sporazuma glede sankcija i slicno: - veci deo sankcija se suspenduje - nema clanstva u medj. organizacijama ali SRJ moze da SEDI u UN - deblokirane zlatne i monetarne rezerve, ali ne mogu se koristiti (kao ni savezni racuni) ukoliko neka od bivsih republika izjavi da takodje ima pravo na njih - ukoliko se ne ispuni bilo koja od odredbi sporazuma (a lepo pise da je isto da li je4 ne ispuni SRJ ili Radovanovi) dovoljno je da BBGali napise izvestaj u kojem to navodi i sankcije se automatski vracaju petog dana od podnosenja njegovog izvestaja savetu bezbednosti - odredbe vojnog sporazuma: SRJ mora da svede efektive (ljudstvo) i naoruzanje svoje vojske na 75% sadasnjeg stanja. Visak ne moze da se proda vec se komisijski unistava u prisustvu medjunar. inspektora - po odredbama CFE (Conventional Forces in Europe) ugovora. Dakle mozemo sami da biramo sta cemo rezati, ali mra da se reze. - Do formalnog priznanja SRJ i njenog pristupanja CFE (koje je obavezno u roku od ...ne znam koliko meseci) SRJ pristaje da primenjuje sve odredbe CFE na svojoj teritoriji, sto znaci da ovlasceni medjunar. inspektori imaju pravo da bez najave posete svaki vojni objekat DEKLARISAN ILI NE i izvrse kontrolu kolicine i stanja naoruzanja, vojne opreme, zaliha i brojnog stanja - Za 90 dana od dana potpisivanja ukida se zabrana uvoza lakog i odvrambenog naoruzanja za R BiH, 90 dana nakon toga i za tesko naoruzanje, jurisne helikoptere, borbene avione itd. - Republika Hrvatska i R BiH moci ce da imaju svaka po 40% od ukupne kolicine naoruzanja i vojne opreme koju poseduje VJ. U okviru toga, u BiH M-H federacija ce imati 2 puta vise od VRS. Za sve njih vaze odedbe CFE. Ovo su samo najvaznije odredbe. Inace, ovoga puta potpuno se slazem sa novicom, bice u bosni jos svasta. Nemojte relicirati od poneeljka, bicu u bosni. poz, zq
srbija.290 fancy, -> #265, maroquinne
ŮŢ> Fan? Pa ti stvarno misliš da će neko tek tako da pusti taj biznis na kome ŮŢ> je lepo živeo toliki broj ljudi? Da li ti to pitaš ili konstatuješ..? Ako me pitaš odgovor je "ne" a ako konstatuješ, replika je da to nije pristojno raditi pre nego što proveriš da li ispravno rezonuješ. ŮŢ> Fan, what do you think? I think it's going to rain today.
srbija.291 maksa, -> #216, kolaps
>> Usled medijske blokade nismo u mogucnosti da objavimo ni jednu >> informaciju Slušao sam na preskok neki intervju dana na B-92, gost beše jedan od advokata Bel Padžeta. Štos je, koliko sam shvatio, što se pojavio kandaski partner koji polaže pravo na 70% akcija. U svakom slučaju, napiši šta se dešava. Inače, jaka ta medijska blokada. U jučerašnjoj Politici videh preko cele strane Bel Padžet oglas čija je jedina poruka i f-ja zahvalnost i podrška Voljenom Gospodina Predsedniku. Ko ne veruje, nek' pogleda. Ok, to je sada trend, dobro za kompaniju, i sl. i sl. al' malo je bljutavo, bre. ;) Sada se čeka protestni oglas Obuće Beograd: "Otiš'o si Dragi druže Slobo, a naše cipele nisi ni prob'o"
srbija.292 kum.djole, -> #287, junior
>> Možda ipak neće prodati pola tima ;)) Tačno, prodaće samo dve petine.
srbija.293 kum.djole, -> #278, mileusna
>> Pa ne bi smeo da bude skuplji od 1.5 DM. Doduše, možda mu 1.5 x 3.30.. jel to 6 dinara ? :) >> roknu neku nerazumnu cenu na samom početku, ali bi kasnije >> (širok pojam) sve trebalo da dođe na svoje... Mislim baš obrnuto. Ako sada daju po 4.30 to je zato da popale masu. Sigurno neće biti ispod 6. Druga je stvar zašto su nama plate male pa nam cena benzina izgleda prevelika, zar ne ?
srbija.294 mastermind, -> #268, mileusna
ă─> Jeste bre... To je Sloba napravio Miri stranku da radi ă─> nešto iz hobija, a ne da se po ceo dan vrzma po kući... ;) pa zar ona nema cvećaru ? ;)) ne, nije joj on napravio stranku, napravio je njofra da prave nerede po Srbiji i da svađaju narod... MasterMind
srbija.295 mastermind, -> #245, dejanr
ă─> trebalo administrativno završiti. U tom smislu naravno da bi bilo bolje ă─> da u rat nismo ni ulazili (ili, tačnije rečeno, da ga nismo podržavali ă─> i potpirivali), ali kada je već tako kako je, nazad se ne može, i mislim kao što neko već reče... nismo trebali , ali kad već jesmo to uradili, trebali smo da gledamo da dobijemo taj rat.... ă─> da je bolje da se mir potpiše i sprovede što pre, i u tom smislu sam vaoma ă─> navijao da se to u Dejtonu završi, pa sad koncesije dali koliko damo. ă─> Ipak smo dobili suspenziju sankcija, dakle bar neki prvi (važan) korak ă─> za povratak u svet. ja mislim da je to u dejtonu samo farsa za novinare i široke narodne mase, kao i XXXXX stvari u ovom ratu, i da je CEO dogovor potpisan pre pada zapadne Slavonije,a ovakvo odlaganje njegovog objavljivanja je bilo neophodno da ne bi doslo do sukoba sirih razmera , jer : (1) da je Martic naredio da se hrvatima preda Knin, i da se narod povuče u Srbiju, bila bi mu "poklonjena košulja", dok bi za Srbiju postojale dve mogućnosti : prva je da padne vlast, i onda bi Srbija ušla u rat, a druga je da pokušaj preuzimanja vlasti ne uspe, i onda bi ovde izbio građanski rat . (2) da je Karadžić naredio da se narod povuče sa 20% Republike Srpske,i da se te teritorije predaju muslimanima i hrvatima bez borbe, neko bi ga ubio, što bi izazvalo sukobe unutar Republike Srpske,koji bi se verovatno proširili i na SRJ, i to bi opet rezultovalo jednom od dve gornje mogućnosti. (3) da je tuđman javno rekao da će da dobije Knin u zamenu za dozvolu za odvajanje Baranje i prevlaku, desile bi se 2 stvari : tuđmana bi ubili radikalni hrvatski elementi zbog izdaje *njihovih nacionalnih* interesa,i tamo bi ili izbio još jedan građanski rat, ili bi onda besni krvati navalili svim snagama na Knin ( u kom slučaju bi mi morali da uđemo u rat ), a druga stvar su opet one 2 mogućnosti, ali bi u slučaju rata verovatno u rat ušla i Turska, a malo kasnije i ostale balkanske zemlje, jer bi naši morali da stignu do Knina preko Zagreba za nekoliko dana, a za to bi ipak bile potrebne velike oružane snage, a to bi sigurno izazvalo širenje sukoba.... (4) da je alija javno rekao da će Srbima dati pola BiH (što je ipak neki vid kapitulacije), radikalni elementi bi, potpomognuti sličnim elementima iz islamskih zemalja, izazvali sukob u okviru muslimanske vojske, i (verovatno) preuzeli kontrolu... zatim napali RS, što bi opet moralo da rezultuje ulaženjem SRJ u rat... A ovako je sve to sprečeno... Knin je "pao", pali su i gradovi na 20% RS,i sve to za par dana, dok se godinama linija fronta nije pomerala prema njima .... Dogovor o BiH je donet u zadnjem trenutku posle mesec dana pregovora, i prvo je objavljeno da su pregovori propali, da bi jedan sat kasnije bila objavljena potpuno suprotna vest... suviše liči na neki holivudski srednje budžetni film. takođe, sloba i njofra su preko noći postali narodni heroji, čak im i društva vodoinstalatera šalju telegrame podrške.... dobijaju sledeće izbore sigurno, možda i neku nobelovu nagradu za mir... kao i u svakom ratu, najviše gube civili na svim stranama ....mada su sada specijalno muslimani malo više izgubili od ostalih. Oni nisu dobili svoju nezavisnu muslimansku državu u sred evrope, država im je razorena , i što je najgore,moraju da žive sa hrvatima ;) ali, još uvek ne znamo pravu cenu po kojoj je kupljeno pola bosne :( MasterMind
srbija.296 milan, -> #289, zqusovac
> SRJ mora da svede efektive (ljudstvo) i naoruzanje svoje vojske na > 75% sadasnjeg stanja. Visak ne moze da se proda vec se komisijski > unistava u prisustvu medjunar. inspektora - po odredbama CFE > (Conventional Forces in Europe) ugovora. Dakle mozemo sami da biramo > sta cemo rezati, ali mra da se reze. Zanimljiv detalj. Ovo kao da su namerno ugađali Miloševiću jer mu odgovara da svede vojsku na nešto manju ali i da se ratosilja dela evidentno zastarelog naoružanja? Stvar pogotovu postaje sumnjiva kada se poveže sa odredbom: > - Republika Hrvatska i R BiH moci ce da imaju svaka po 40% od ukupne > kolicine naoruzanja i vojne opreme koju poseduje VJ. U okviru toga, > u BiH M-H federacija ce imati 2 puta vise od VRS. Za sve njih vaze > odedbe CFE. koja nas ponovo favorizuje. Istina i dalje su efektive HV i HVO i ABiH znatno manje od sada dozvoljenih. Pl poz M
srbija.297 mileusna, -> #270, kum.djole
>> E ? Svašta. >> Samo nešto nisam uveren da sam danas slobodniji nego juče. Niko te nije držao ni ove tri godine, što jes', jes'. >> Ovo svi kažu, ali ne verujem baš da će na pumpi da bude jeftiniji. >> Generalni problem nije _gde je benzin_ nego _pošto je_ benzin. Pa evo čujem da se pojavio na pumpama za 3.5 Din. S' tim što je to benzin iz državne rezerve, a kada dođe sveži iz inostranstva, videćemo pošto će da bude. :)
srbija.298 maroquinne, -> #290, fancy
-> Da li ti to pitaš ili konstatuješ..? Ako me pitaš odgovor je -> "ne" a ako konstatuješ, replika je da to nije pristojno raditi -> pre nego što proveriš da li ispravno rezonuješ. Samo pitanje izazvano čudjenjem tvojim odgovorom kumu. Verovatno nisam očekivao takav odgovor od tebe pa sam zbog toga reagovao, nhf. žovek je postavio ispravno pitanje tj. šta to znači za običnog građanina i šta će on to momentalno da oseti a po mom mišljenu neće osetiti neko značajno poboljšanje još za jedan duži period vremena. pozdrav, mirche
srbija.299 fancy, -> #298, maroquinne
ŮŢ> Samo pitanje izazvano čudjenjem tvojim odgovorom kumu. Verovatno nisam ŮŢ> očekivao takav odgovor od tebe pa sam zbog toga reagovao, nhf. Aj' sad iskreno, kao nisam pogodio..? Zar nema benzina na pumpama po pristupačnoj (+-) ceni..? E, sad, dokle će to da traje, to je druga priča.
srbija.300 severian, -> #263, kum.djole
> Za koji dan marka zvanično 3.30 dinara. > žiji benzin ćemo da sipamo i koliko će on da košta ? Ja tipujem na 4.30 - 5 din...
srbija.301 severian, -> #271, budim
> :)))))))) > > Kostić iz JUL-a kaže upravo na RTS-u da je sneg izgledao lepši > i belji kada je saznao da su suspendovane sankcije... I da su se Rusi odjednom lepše smešili...
srbija.302 wizard, -> #195, budim
> samoinicijativno. Još jedan promašen potez ZĐ i njegovih diletantskih > "savetnika"... U politici se računaju rezultati, zar ne? Bez obzira na to što će 0,1% procenat ljudi da postupi kao ti i da sa pažnjom analizira događanja, skoro svima (i javnosti i simpatizerima DSS što je DS-u i najvažnije) će ostati utisak koji su "Đinđić i njegovi diletantski savetnici" i želeli - DS je za ujedinjenje, Đinđić je čak spreman da se odrekne pozicije predsednika zarad ujedinjenja, a DSS je ta koja razbija jedinstvo opozicije. Da "inicijativa" DS nije ozbiljna jasno je po mnogo čemu a pre svega po načinu na koji je došla u javnost, najočigledniji primer je to "preko stola" nuđenje predsedničkog mesta Koštunici koje pominješ, kao da se to tako radi, rešava i odlučuje... Inače DS+DSS su na poslednjim izvorima u zbirno imale više glasova od (bivšeg?) DEPOS-a, tako da ne stoji da je neko potencijalno ujedinjenje kontraproduktivno. Lično bih najviše voleo da se politička slika Srbije pojednostavi, između ostalog i radi boljeg uočavanja pozicija JUL-a i SPS-a. Sa jedne strane SPS i JUL kao levica-bivši komunisti, do njih SPO, ND, GS i sl. kao levi centar, ovamo DS, DSS, udruženje penzionera SLS i Rakitić kao desni centar, a skroz desno ekstremna desnica, Šešelj, Paroški, Jović i ostali fašisti...
srbija.303 ilazarevic, -> #284, budim
> Vadikalski broj glasova u odnosu na onog za koga si glasao! Pa ko > više! Hoćeš reći da je SRS dobio više glasova od DEPOS-a?
srbija.304 jone, -> #259, superhik
:::= :> Da li to ciljas na formiranje :::= :> nove srpske dinarstije MILOSEVIC? ::: ::: Da... ::: A bogami tako mi i najvise lici... Da se niste malo zaleteli? A Raznatovici? Pogledajmo malo situaciju: Milosevici ona: antipaticna, bioloski nedefinisana on: seceras, slomljen brigom za sina koji ne zna da vozi oboje: na kraju reproduktivnog perioda Raznatovici ona: lepa, mlada, uspesna, popularna; idol srpske mladezi. on: ambiciozan poslovni covek u najboljim godinama, sve je postigao sopstvenim sposobnostima (americka prica); izuzetan poznavalac metoda primenjene ekonomije; nikada nije bio clan Saveza Komunista (dakle, politicki nekompromitovan), razmnozava se brzo i uspesno te vec ima veliko potomstvo (sto je bitno za jednu, jeli, dinastiju); brojne poslovne veze i poznanstva - trazen i u inostranstvu; prekalio se u vodjenju drzavnih poslova saradjujuci sa najvisim vladinim sluzbenicima i obavljajuci najodgovornije zadatke; covek koji se sa podjednakom lakocom snalazi i u uniformi vojnog komandanta i u smokingu; takodje idol srpske mladezi. oboje: u punom jeku reproduktivnog perioda, olicenje snova srpskog naroda koji se poistovecuje sa njima. Srbi zasluzuju Raznatovice i, ako ima pravde, dobice ih. A ako nema, nista, tu su eto Milosevici.
srbija.305 jone, -> #289, zqusovac
::: SRJ mora da svede efektive (ljudstvo) i naoruzanje svoje vojske na 75% ::: sadasnjeg stanja. Visak ne moze da se proda vec se komisijski unistava u ::: prisustvu medjunar. inspektora - po odredbama CFE (Conventional Forces in Ovo su uslovi jedne, da izvines, klasicne kapitulacije? ::: svojoj teritoriji, sto znaci da ovlasceni medjunar. inspektori imaju ::: pravo da bez najave posete svaki vojni objekat DEKLARISAN ILI NE i izvrse ::: kontrolu kolicine i stanja naoruzanja, vojne opreme, zaliha i brojnog Ima li jos? Evo tipujem da cemo biti u obavezi i da prihvatimo NATO baze ovde. (Kulturnija forma: "Baze snaga za kontrolu mira". Mesto: Banjica. Zivi bili pa videli...)
srbija.306 jone, -> #295, mastermind
::: (3) da je tudman javno rekao da ce da dobije Knin u zamenu za dozvolu za ::: odvajanje Baranje i prevlaku, desile bi se 2 stvari : tudmana bi ubili ::: radikalni hrvatski elementi zbog izdaje *njihovih nacionalnih* interesa,i ::: tamo bi ili izbio jos jedan gradanski rat, ili bi onda besni krvati navalili ::: svim snagama na Knin ( u kom slucaju bi mi morali da udemo u rat ), a druga ::: stvar su opet one 2 mogucnosti, ali bi u slucaju rata verovatno u rat usla i ::: Turska, a malo kasnije i ostale balkanske zemlje, jer bi nasi morali da stignu ::: do Knina preko Zagreba za nekoliko dana, a za to bi ipak bile potrebne velike ::: oruzane snage, a to bi sigurno izazvalo sirenje sukoba.... Ovo se nikad ne bi desilo iz prostog razloga sto bi se u trenutku atentata ispred Tudjmana nasla domacica koja se u tom trenutku vraca sa pijace i koju bi pogodio metak namenjen Tukiju. Tako bi on ostao ziv i dosao glave radikalnim hrvatskim elementima, sto bi predupredilo i ostale dogadjaje koje navodis. Jednostavno, tvoj scenario ne bi imao sanse - istorija ima svoje, dijalekticke, zakone sto se i potvrdjuje ovim slucajem sa domacicom.
srbija.307 kum.djole, -> #302, wizard
>> SPS i JUL kao levica-bivši komunisti, do njih SPO, ND, GS i sl. >> kao levi centar, ovamo DS, DSS, udruženje penzionera SLS i SPO i GSS nisu isto što i ND. A nikako nisu i levi centar.