srbija.308zeljkoj,
-> #304, jone> Raznatovici
> ona: lepa, mlada, uspesna, popularna; idol srpske mladezi.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
srbija.309budim,
-> #288, zqusovac> na beopetrolovim pumpama (ukradena bivsa INA) ima benzina po
> 4,3 din.
Zločesti Srbi su opet nešto ukrali jadnim Hrvatima... ;(((((
srbija.310budim,
-> #289, zqusovac> SRJ mora da svede efektive (ljudstvo) i naoruzanje svoje vojske
> na 75% sadasnjeg stanja. Visak ne moze da se proda vec se
O.K. Ali ljudi, pa vojska nam je ionako popunjena... Ne znam samo kako će
Faraon da smanji nešto čega praktično i nema... btw za razliku od policije koje
ima...
Uzgred, sećam se pada RSK kada su mnogi, pa i ja, zahtevali da vojska ode tamo
i... Ali sam i tada bio svestan 2 stvari: koja vojska i sa kojim oružjem...
;(((((((((((((
poz
budim
srbija.311saxon,
-> #305, jone> Ima li jos? Evo tipujem da cemo biti u obavezi i da prihvatimo
> NATO baze ovde. (Kulturnija forma: "Baze snaga za kontrolu
> mira". Mesto: Banjica. Zivi bili pa videli...)
So what?
Imaju ih Nemci, Italijani, Makedonci i mnogi drugi fini narodi... Ne
vidim da zbog toga osećaju manjak suvereniteta. Štaviše, Filipinci su
danima demonstrirali jer su se uplašili za svoj biznis kada su Ameri
demontirali svoje baze i otišli. Zašto da ne svrate malo i kod nas?
Koliko sam čuo, decu ne siluju, dobri su prema domaćim životinjama, ne
pljuju po ulicama, ne pucaju po slučajnim prolaznicima, kupaju se
redovno, lepo su odeveni, plaćaju dolarima, pričaju engleski, ima i
crnaca. Kad sam bio u Americi video sam puno Amerikanaca i neki su bili
jako simpatični i kulturni.
Rat smo izgubili, mi i onako više ne gospodarimo svojom sudbinom. Ako je
potrebno odvojiti jednu kasarnu za dvesta kratko podšišanih kretena po
cenu dobrih odnosa sa jed(i)nom svetskom velesilom, ja sam 'za'.
srbija.312budim,
-> #303, ilazarevic> Hoćeš reći da je SRS dobio više glasova od DEPOS-a?
Glasajući za DEPOS glasao si za SPS. ;((((((
poz, budim
srbija.313mavava,
-> #287, junior>> Zvezdi je odblokiran račun u inostranstvu ;)
>> Možda ipak neće prodati pola tima ;))
Koga ? Kome ? Za koje pare ? :)
srbija.314mavava,
-> #249, dejanr>> Ajde, iskreno, ali baš iskreno.. jesu li sankcije trajale dugo,
>> dovoljno dugo, kratko, jeste li ih uopšte primetili ili su vas
>> tako ukopale da prosto ne znate šta ćete sa sobom trenutno ? :)
Sve ISkReNO.
Sankcije su trajale dugo. Sankcije sam primetio, ali u + - smislu.
One su uticale na to da mogu da se vozim bez gužve u saobraćaju. Gorivo sam
sipao gospodski. Momak dođe sa levkom, ja samo skinem čep sa rezervoara, i
sipa mi gorivo. U Budimpeštu sam išao vrlo često jer aerodrom Bgd. nije
radio. Lepo sam se tamo provodio.
U vreme velike inflacije je bilo sjajno. Za par stotina maraka sam živeo
vrlo lepo. Robe je uvek, za "marulje", bilo kol'ko voliš. Onaj ko ume da se
snađe on se uvek snalazi, ko ne ume, ne snalazi se nikad. Najmanje žalim one
koji sede godinama po firmama i čekaju da od plate pristojno žive, a da
pritom ni prstom ne mrdnu da nešto promene, samo kukaju.
E, sad, za sve ovo što sam napisao trebaju pare. One su tu, samo se treba
potruditi.
U životu postoje samo dve važne stvari, a to su ZDRAVLJE i PARE !!!!
a LJUBAV ? pa nju je izmislila sirotinja da za džabe dođe do PI*KE !
pozdrav,
čika Neša
srbija.315mavava,
-> #249, dejanr>> Ajde, iskreno, ali baš iskreno.. jesu li sankcije trajale dugo,
>> dovoljno dugo, kratko, jeste li ih uopšte primetili ili su vas
>> tako ukopale da prosto ne znate šta ćete sa sobom trenutno ? :)
Sve ISkReNO.
Sankcije su trajale dugo. Sankcije sam primetio, ali u + - smislu.
One su uticale na to da mogu da se vozim bez gužve u saobraćaju. Gorivo sam
sipao gospodski. Momak dođe sa levkom, ja samo skinem čep sa rezervoara, i
sipa mi gorivo. U Budimpeštu sam išao vrlo često jer aerodrom Bgd. nije
radio. Lepo sam se tamo provodio.
U vreme velike inflacije je bilo sjajno. Za par stotina maraka sam živeo
vrlo lepo. Robe je uvek, za "marulje", bilo kol'ko voliš. Onaj ko ume da se
snađe on se uvek snalazi, ko ne ume, ne snalazi se nikad. Najmanje žalim one
koji sede godinama po firmama i čekaju da od plate pristojno žive, a da
pritom ni prstom ne mrdnu da nešto promene, samo kukaju.
E, sad, za sve ovo što sam napisao trebaju pare. One su tu, samo se treba
potruditi.
U životu postoje samo dve važne stvari, a to su ZDRAVLJE i PARE !!!!
a LJUBAV ? pa nju je izmislila sirotinja da za džabe dođe do PI*KE !
pozdrav,
čika Neša
srbija.316mastermind,
-> #304, joneă─> Raznatovici
ă─> ona: lepa, mlada, uspesna, popularna; idol srpske mladezi.
evo šta ortakova profanka muzičkog misli na tu temu :
<---------------------------------------------------------------------------->
─ Area: CLINK.Saved_by_the_bell ──────────────────────────────────────────────
Msg#: 13846 Local Date: 25 Nov 95 12:37
From: Ognjen Popovic Read: Yes Replied: No
To: All Mark:
Subj: profanka muzickog
──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
Ova moja profanka muzickog je stvarno legenda. :))
Moj ortak bio na koncertu Cece Raznatovic i dan posle toga on odgovara muzicko
i sve zna i ona mu zbog toga da cetvorku... I jos mu kaze:
" Bolje da si uzeo iz video kluba neki DOBAR pornic,tu bi bar mogao da vidis
devojke bez dlaka,sa velikim sisama,sa velikim dupetima i uopste bi mogao da
vidis sve sto te zanima. Bolje i to nego da ides da gledas nase seljanke sa
modricama i celulitom " ...
:)))
OgyBoy
<---------------------------------------------------------------------------->
škola je valjda V bgd. gimnazija.
MasterMind
srbija.317severian,
-> #302, wizard> Inače DS+DSS su na poslednjim izvorima u zbirno imale više
> glasova od (bivšeg?) DEPOS-a, tako da ne stoji da je neko
> potencijalno ujedinjenje kontraproduktivno. Lično bih najviše
Pazi, Nenade, ne možeš prosto da sabiraš glasove. Po svim procenama
ako bi i došlo do ujedinjenja došlo bi do velikog odliva glasova koje bi DSS
uzeo sam. Ujedinjenje ima smisla u izbornim jedinicama u kojima nije sigurno
da bi DSS prešao cenzus. U njima će i biti zajednička lista i oko toga je
odavno postignuta saglasnost. Ovo je bio nepotrebno prljav potez ZĐ-a i
njegova greška. No, stvari su u suštini izglađene i mislim da nije naneto
previše štete...
srbija.318severian,
-> #307, kum.djole>>> SPS i JUL kao levica-bivši komunisti, do njih SPO, ND, GS i sl.
>>> kao levi centar, ovamo DS, DSS, udruženje penzionera SLS i
>
> SPO i GSS nisu isto što i ND. A nikako nisu i levi centar.
Aj' da se ne sporimo šta je SPO, ali GSS se i javno deklariše kao
partija levog centra (osim što moj, ovde prisutni, dobar prijatelj tvrdi da
ima i liberalnu struju, a sa čime sam ja iskreno oduševljen).
srbija.319superhik,
-> #304, jone=:> ona: lepa, mlada, uspesna, popularna; idol srpske mladezi.
"""""""""""""""""""
Fuj!
srbija.322jone,
-> #311, saxon:::> NATO baze ovde. (Kulturnija forma: "Baze snaga za kontrolu
:::> mira". Mesto: Banjica. Zivi bili pa videli...)
::: Imaju ih Nemci, Italijani, Makedonci i mnogi drugi fini narodi...
Jeste, uglavnom oni koji su izgubili Druge Svetske Ratove i oni koji
traze gospodara koji ce najbolje da ih zastiti a da se usto najlakse moze
podneti. I niko od njih ne voli tudje vojnike, samo su naucili da ih podnose
(mada ni to nije pravilo - pogledaj Japance ili J.Korejance, a ni Grci nisu
los primer). Da li se Italijanu bas istopi srce od miline kad vidi americkog
vojnika na ulici? Nego istorijska greska mora da se plati i oni to primaju
razumno (i uz belkanto).
::: Ne vidim da zbog toga osecaju manjak suvereniteta.
Svakako ne osecaju ni visak ponosa. Ko voli tudju cizmu na svojoj zemlji?
Da su strane baze dobre, imali bi ih i pobednici.
::: Zasto da ne svrate malo i kod nas?
::: Koliko sam cuo, decu ne siluju, dobri su prema domacim zivotinjama,
::: ne pljuju po ulicama, ne pucaju po slucajnim prolaznicima, kupaju se
::: redovno, lepo su odev eni, placaju dolarima, pricaju engleski, ima i
::: crnaca.
Sve te uslove su ispunjavali i belci u Juznoj Africi. Sta vredi kad ih oni
tamo primitivci nisu razumeli.
(..."ima i crnaca"? Eh, ti, bekrijo...)
::: Kad sam bio u Americi video sam puno Amerikanaca i neki su bili
::: jako simpaticni i kulturni.
Amerika je bogato Nalaziste Amerikanaca. Neka ih, brate, tamo, osim
ako ne dolaze za biznisa ili da gledaju manastire :)
::: Rat smo izgubili, mi i onako vise ne gospodarimo svojom sudbinom.
::: Ako je potrebno odvojiti jednu kasarnu za dvesta kratko podsisanih
::: kretena po cenu dobrih odnosa sa jed(i)nom svetskom velesilom, ja
::: sam 'za'.
Izgubili, sa svim posledicama, to sam i ja mislio. A platiti cenu za dobre
odnose sa pobednicima...pa ne kazem da nije pametno, narocito ako ne
mozes da biras. Ali udara po ponosu. Gde bi bila granica kod tebe?
P.S. Evo upravo slusam na "Studiju B" da je Sloba prihvatio i da udarni
potencijali JNA -avioni, helikopteri,tenkovi... budu pod medjunarodnom
kontrolom. Kakva je razlika izmedju ove situacije i situacije u kojoj je bila
Nemacka posle kapitulacije u II S.R.? Imamo ratne zlocince kojima ce se
suditi u nekom novom Nirnbergu, treba da unistavamo naoruzanje, strana
kontrola nad oruzanim snagama... a zvanicno nismo ni bili u ratu.
Sloba je mislio da ce biti dovoljno da baci sibicu pa da pritvori vrata. Zapad,
medjutim, nista nije hteo da zaboravi. Ne mogu da se setim ovakvog slucaja
diplomatskog mata, sa posledicama kao da je do poraza doslo u klasicnom
ratu. A na RTS trube kako je u Dejtonu odbranjen suverenitet nase zemlje :(
P.P.S. Ako ima jos stvari koje ne znamo o mirovnom ugovoru, sigurno je da
su to one najgore, one koje se mogu objaviti tek kad se mozgovi doobro
pripreme...
srbija.323zeljkoj,
-> #316, mastermind
> Moj ortak bio na koncertu Cece Raznatovic i dan posle toga on
> odgovara muzicko i sve zna i ona mu zbog toga da cetvorku... I
> jos mu kaze:
>
> " Bolje da si uzeo iz video kluba neki DOBAR pornic,tu bi bar
> mogao da vidis devojke bez dlaka,sa velikim sisama,sa velikim
> dupetima i uopste bi mogao da vidis sve sto te zanima. Bolje i
> to nego da ides da gledas nase seljanke sa modricama i
> celulitom " ...
...
> škola je valjda V bgd. gimnazija.
Teško. :) U stvari... kako se zove profesorka? Ima neka nova... možda je ona.
srbija.324supers,
-> #236, kum.djole>> To malo morgen. Cirka dve godine do preokreta na političkom planu.
>> Prosto je nemoguće da ovde komunizam preživljava na duži period.
>> Svi mi koji smo pre tri godine imali 15 godina sad imamo 18 godina.
>> Ja isto mislim kao i pre tri godine, za vršnjake se nadam.
Neće komunoslobizam trajati večno, to se valjda svi slažemo, u istoriji
je dosad nezabeleženo da neki poredak potraje zauvek... Nema sumnje ni u
to za koga svi mi ovde prisutni nećemo glasati. Niti u to da će sadašnji
penzosi polako da silaze sa scene...
Ali sve to još uvek ne znači da će ovaj da sjaše sa nas brzo. Pokazalo
se na primeru Hrvatske da jedan medijski naduvan uspeh koji još ne rešava
situaciju u državi može da uveća glasove vladajućoj partiji. Kod nas je
slična situacija kao u Hrvatskoj - tamo je osvajanje Krajine, a ovde
suspenzija sankcija predstavljena kao istorijski uspeh, iako obe zemlje
ostaju u krizi i sa gomilom nerešenih pitanja. Ali neko uvek naseda na
propagandu.
Oni koju Slobu smatraju za najvećeg izdajicu swpskog nawoda do
tog zaključka su mogli da dođu još prošle godine. Dakle, on ne može da
izgubi još glasova, pogotovu što je poraz u Krajini gurnut pod tepih a
rešenje za Bosnu prikazano kao apsolutna pobeda. Pitaš me odakle mu novi
glasovi? Od oni neodlučnih i tihih...
Gledao sam malo Forum iz 1991. Tada je bilo i onih koji su simpatisali
režim. Od tada više ne učestvuju u diskusiji. Nemam nameru da bilo koga
na Sezamu osuđujem i nemojte da čitate imena između redova ;>
Jednostavno, takvi se ućute kada su pokolebani u svojim simpatijama
prema vlasti. A kada vlast predstavi neki svoj uspeh za revolucionaran,
e, onda se probude i glasau za njih. Uplašeni da će destruktivne snage
opozicije prokockati šansu za istorijski uspeh ;>
U svakom narodu ima takvih, više nego što obično računamo.
srbija.325supers,
-> #242, kant>> Krajišnik žali ostao je status quo, osim Sarajeva, koridora do
>> Goražda i eventualno Orašja i izlaska RS na more kod Prevlake
Interesantno je da je sam Tuđman počeo da daje signale da bi pristao za
razmenu Prevlake za dubrovačko zaleđe. Naravno, hrvatski uslov je
međusobno priznavanje, što podrazumeva da avnojevske hrvatske granice
važe po defaultu, što je Hrvatima rezerva za slučaj da im se ponuđeno za
razmenu ne dopadne...
srbija.326supers,
-> #295, mastermind>> kao što neko već reče... nismo trebali , ali kad već jesmo to
>> uradili, trebali smo da gledamo da dobijemo taj rat....
Mislim da je nužna mala ograda. Postoji granica tokom gubljenja rata
kada se mora shvatiti da je rat izgubljen, da bi posledice bile manje
katastrofalne.
>> ja mislim da je to u dejtonu samo farsa za novinare i široke
>> narodne mase, kao i XXXXX stvari u ovom ratu, i da je CEO dogovor
>> potpisan pre pada zapadne Slavonije,a ovakvo odlaganje njegovog
>> objavljivanja je bilo neophodno
Svaka konferencija jeste farsa, već samim tim što se trgovina i promene
odnosa snaga narodu predstavljaju kao dogovaranje. Ne bih sad ulazio u
to je li sve dogovoreno pre pada zapadne Slavonije, ili kada već...
Zakulisne radnje su normalna stvar, ali teku u kontinuitetu, teško da je
to ono - dogovore se jednom za sledećih godinu dana...
Na temu farse, zanimljivi su najnoviji Holbrukovi istupi. Kaže da je
Pariska konferencija čista formalnost i da nikakve izmene u odnosu na
Dejton ne dolaze u obzir. Malo dalje priznaje da javnost nije upoznata
sa tačnim sadržajem mnogih od stotine dokumenata...
Treba biti čudak pa ne zaključiti da su grozničave konsultacije još u
toku, ako ne toliko intenzivno među zaraćenim stranama, onda sigurno
mewđu njihovim međunarodnim sponzorima. Mogu nas očekivati svakojaka
iznenađenja kad ugledamo papire u Parizu...
srbija.327supers,
-> #289, zqusovac>> - odredbe vojnog sporazuma:
>> SRJ mora da svede efektive (ljudstvo) i naoruzanje svoje vojske na
>> 75% sadasnjeg stanja. Visak ne moze da se proda vec se komisijski
>> unistava u prisustvu medjunar. inspektora - po odredbama CFE
>> (Conventional Forces in Europe) ugovora.
Može li integralni tekst ovog vojnog sporazuma? Izgleda jako zanimljivo,
jer se odnosi direktno na nas, za razliku od aranžmana za preko Drine...
A ovde se, jasno, aspekti tog dela sporazuma smišljeno zataškavaju.
srbija.328kum.djole,
-> #325, supers>> Interesantno je da je sam Tuđman počeo da daje signale da bi pristao za
>> razmenu Prevlake za dubrovačko zaleđe. Naravno, hrvatski uslov je
Još interesantnije je da je samim Dubrovčanima mnogo važnije tamo neko
bogomdano golo stenovito parče zemlje nego to zaleđe.. Blesav narod.
Popalio ih neki bogomoljac sa balkona i oni se primili.
srbija.329maroquinne,
-> #299, fancy=> Zar nema benzina na pumpama po pristupačnoj (+-) ceni..?
=> E, sad, dokle će to da traje, to je druga priča.
Ima. Naravno. A evo večeras čuh da će i zvanična cena biti, ako sam dobro
razumeo, 5 din., što znači znatno iznad marke i to opet ostavlja prostora da se
radi šverc goriva.
Kažem ja da država misli na svoje građane koji su nezaposleni ;((
pozdrav, mirche
srbija.330dbambi,
-> #309, budim=>> na beopetrolovim pumpama (ukradena bivsa INA) ima benzina po
=>> 4,3 din.
=>
=> Zlocesti Srbi su opet nesto ukrali jadnim Hrvatima... ;(((((
Da li bi bio ljubazan, da nam iznes svoje vidjenje slucaja
oko "Ininih" pumpi u Srbiji, posebno u kontekstu zeljenih
stranih investicija ovde.Nadam se da cemo preskociti nepo-
trebnu i besmislenu pricu o "volji radnika".Paralelno mozemo
voditi i diskusiju o srpskoj imovini u CRO.
Bambi
srbija.331junior,
-> #316, mastermind> škola je valjda V bgd. gimnazija.
Kuš, bre!
To je I. I nemoj da se vređamo...
srbija.332saxon,
-> #322, jone> Izgubili, sa svim posledicama, to sam i ja mislio. A platiti
> cenu za dobre odnose sa pobednicima...pa ne kazem da nije
> pametno, narocito ako ne mozes da biras. Ali udara po ponosu.
> Gde bi bila granica kod tebe?
Kad izgubiš rat onda više nisi u stanju da sačuvaš neokrnjeni nacionalni
ponos. Nemačka je poražena u II svetskom ratu, usledila je jedna od
najtežih kapitulacija u istoriji: raskomadana zemlja, podeljen narod,
iskasapljena prestonica. Kad su se formulisali uslovi predaje niko nije
mnogo vodio računa od Geteu, Vagneru, istoriji, časti i ponosu nemačkog
naroda.
Dakle, ako Amerikanci hoće da imaju bazu na Banjici - imaće je. Što bi
rekao Korleone, "ponudiće nam argumente koje nećemo moći da odbijemo". U
suprotnom ćeš svom detetu morati da objašnjavaš kako da svoj nacionalni
ponos stavi u kiflu umesto viršle. Ja nisam spreman da gledam takve
scene. Radije ću pristati da na Banjici otvorim ćevabdžinicu i njihovim
vojnicima pravima pljeskavice po $1 komad, nego da u kontejneru ližem
masan papir od tog istog hamburgera.
srbija.333supers,
-> #318, severian>> Aj' da se ne sporimo šta je SPO, ali GSS se i javno deklariše kao
>> partija levog centra (osim što moj, ovde prisutni, dobar prijatelj
>> tvrdi da
Ko je iz GSSa, kada i kojim rečima smestio svoju stranku u
levi centar?
srbija.334supers,
-> #332, saxon>> scene. Radije ću pristati da na Banjici otvorim ćevabdžinicu i
>> njihovim vojnicima pravima pljeskavice po $1 komad, nego da u
>> kontejneru ližem masan papir od tog istog hamburgera.
Kao da malo banalizuješ stvari. Uopšte se ne radi o tome hoćemo li ili
nećemo trpeti američke vojnike na ulicama. Oni su nuspojava kao i studenti
iz Kenije, ili bilo ko drugi, vrlo važno. Radi se o tome hoće li Amerika
imati kontrolu nad celokupnim vojnim sistemom SRJ.
Da se razumemo, jasno mi je da držanje američkih baza može biti izuzetno
unosan posao. Japan je ogromnu dobit izvukao od američkih baza na svom
tlu posle rata. Ali, da li je uvek tako? Što je položaj zemlje
škakljiviji, to je i NATO spreman više da pruži u zamenu za ustupljene
mu baze. Značaj japanskih bazi prema Rusiji i Kini, ili onih u Albaniji
prema nemirnom Balkanu je izuzetno velik.
A šta će biti za par godina kada NATO bude imao bazu u svakoj
istočnoevropskoj vukojebini? Prema kome bi one uopše bile bedem?
Onda NATO ili ne bi imao šta da radi, ili bi svoje snage po svim tim
zemljama koristio kao sredstvo pritiska i uticaja. Kolika bi bila naša
korist od svih tih baza ako bi postojale i u Bugarskoj, Rumuniji,
Mađarskoj...? Onda ne bismo imali nikakav ekskluzivan položaj, kao što
ga još uvek ima Japan.
Kod nas bi Potpuno su različite stvari kada NATO na tvojoj teritoriji
prvenstveno nadgleda onaj drugi blok, Ruse, i kada u postblokovskom svetu
nadgleda samo & isključivo tebe. U prvom slučaju on bi ti i dao nešto,
ako bi mu se to isplatilo kroz mogućnost da motri na Ruse. U drugom
slučaju, on bi ti sigurno dao manje nego što dobija nadzorom tebe, jer
inače ti ne bi bi budio taj aranžman :)))
Ne zagovaram pišanje uz vetar niti suprotstavljanje miša slonu,
suprotstavljam se prodaji za male pare.
srbija.335fancy,
-> #322, joneŮŢ> Da su strane baze dobre, imali bi ih i pobednici.
Ako ćemo iskreno, najviše bih voleo da prođemo kao Nemci, gubitnici u
II Sv. ratu... Šta im fali..?
Gde su decenijama odlazili ljudi na rad iz slobodne YU..? Odakle
stiže gro tehničke robe..? Ko je među najvećim privrednim gigantima
na svetu a najveći u Evropi..? Daj molim te...
srbija.336budim,
Mala digresija :
Istorija se ponavlja... Snimite kilometarske redove ispred pumpi
(ja video jutros kod Hajata). Kao pre sankcija ;)
Što rekoše braća Bajić:
"Pogledajte drugovi
na pumpama redovi
jer je naše pune kante
ispraznio Ante (Marković)...
Sad se narod naveliko pita ko će nama da zameni... Antu.
Pozdrav, B.
srbija.337budim,
-> #335, fancy
>> Ako ćemo iskreno, najviše bih voleo da prođemo kao Nemci ...
Ovo je deplasirano; pojam američkih baza na tuđem tlu (naročito u zemljama
koje nisu glavni saveznici u regionu) je drastično promenio suštinsko
značenje završetkom (?) hladnog rata. Nemačka je posle rata doživela
nagli privredni rast baš zahvaljujući hladnom ratu (setimo se uspostavljanja
državnosti, bespovratne pomoći, VRLO povoljnih kredita,...) i činjenici
da je bila na "prvoj liniji".
Ja mislim da bi strane (američke ?) baze u Srbiji služile u prvom redu
za kontrolisanje Srbije, njene vojske i spoljne politike prema susedima
(o faktoru odlučivanja u okviru unutrašnje politike možemo samo da
razmišljamo...). Zato sam ja IZRIžITO protiv stranog vojnog prisustva
u Srbiji. U bilo kom svojstvu!
Umesto hamburgera od 1$ razmislite o tome šta jednu zemlju ranga Srbije
(SRJ ?) čini suverenom... I setite se Kenedijeve poruke o činjenju za
svoju zemlju i sl. Patetika nije svojstvena samo našim "političarima", a
ponekada i patetična poruka može da ima pun smisao...
Moj zaključak je "u se i u svoje kljuse" (naravno, ne u isključivom značenju!)
Pozdrav, B.
srbija.338ilazarevic,
-> #312, budim> Glasajući za DEPOS glasao si za SPS. ;((((((
Takvo razmišljanje moglo bi se primeniti na neke minorne stranke i pokrete,
ali nipošto na DEPOS. Jeste da je ND ispalila SPO i dograbila se one svoje
dve mrvice vlasti... No, desilo se to i Đinđiću, i radikalima (SRS "Nikola
Pašić).
srbija.339mileusna,
-> #281, kant>> Ne samo to, već i da se ukine blok-tarifa (i ona je uvedena na
>> osnovu uredbe Vlade "dok traju sankcije", a protivustavna je).
A 'viza za Jugoslaviju' tj. izlazna taksa? I to je valjda
uvedeno samo dok traju sankcije. 'Oće li?
srbija.340mileusna,
-> #287, junior=>> Šta ja mogu od sutra što nisam mogao poslednje 3.5 godine ?
>> Zvezdi je odblokiran račun u inostranstvu ;)
>> Možda ipak neće prodati pola tima ;))
Aaaa, pa da... Kume, na to si zaboravio. Sledeće godine će
Zvezda moći u KEŠ i Partizan u kup UEFA. Lepo... ;)
srbija.341mileusna,
-> #298, maroquinne>> građanina i šta će on to momentalno da oseti a po mom mišljenu neće
>> osetiti neko značajno poboljšanje još za jedan duži period vremena.
Svašta se može razrušiti preko noći, ali se malo toga može
napraviti... žekajmo... Program 2 je u punom jeku. ;)
srbija.342mileusna,
-> #301, severian>> I da su se Rusi odjednom lepše smešili...
Ma eno je cela Rusija u potpunom autu. Ništa ne radi već
tri dana. Ljudi se još nisu otreznili od velike žurke u čast
skidanja sankcija Srbiji. :)
srbija.343ilazarevic,
-> #314, mavava> koji sede godinama po firmama i čekaju da od plate pristojno žive,
> a da pritom ni prstom ne mrdnu da nešto promene, samo kukaju.
Nije ti palo na pamet da postoje ljudi koji su završili škole i žele da
pošteno rade u svojoj struci i od tog posla žive pristojno? To je prilično
zastupljen koncept života na Zapadu.
srbija.344ilazarevic,
-> #322, jone> Sve te uslove su ispunjavali i belci u Juznoj Africi. Sta vredi kad
> ih oni tamo primitivci nisu razumeli.
Koliko sam ja čuo, od kako su čamuge preuzele vlast u JAR, sve je krenulo
naopako... Dok su belci vladali, živelo se mirnije (tako kažu oni koji su
videli oba perioda). Naravno, belci su živeli mirnije - ali, to se i
podrazumeva ;)
Nemam ja ništa protiv crnaca, štaviše - mislim da svako treba da ima bar po
jednog.
srbija.345mastermind,
-> #323, zeljkoj
> škola je valjda V bgd. gimnazija.
ă─> Teško. :) U stvari... kako se zove profesorka? Ima neka nova... možda je
ă─> ona.
neznam.. to je poruka prenesena sa jednog bbs-a,mogu da pitam čoveka....
ja mislim da ide u V , mada možda ide u I... u svakom slučaju, jedna od
te dve ...
MasterMind
srbija.346mastermind,
-> #326, supersă─> Mislim da je nužna mala ograda. Postoji granica tokom gubljenja rata
ă─> kada se mora shvatiti da je rat izgubljen, da bi posledice bile manje
ă─> katastrofalne.
poptuno se slazem sa tobom, ali mi smo poceli rat , i tamo '93 kad smo bili
najjači, a NATO još uvek nije hteo da pokazuje zube, mogli smo da izvedemo
jednu brzu/efikasnu akciju, i da postavljamo uslove mira, jer tad ni muslimani
a ni hrvati nisu imali naoružanje ( imali su ali u sasvim drugog reda veličine
u odnosu na sadašnju situaciju ) . na to sam mislio kad sam rekao da je trebalo
da se dobije rat.
ă─> Treba biti čudak pa ne zaključiti da su grozničave konsultacije još u
ă─> toku, ako ne toliko intenzivno među zaraćenim stranama, onda sigurno
ă─> mewđu njihovim međunarodnim sponzorima. Mogu nas očekivati svakojaka
ă─> iznenađenja kad ugledamo papire u Parizu...
sigurno među sponzorima.... nemci hoće more, muslimani hoće muslimansku
državu, pa i amerikanci hoće to isto,italijani hoće istru, englezi neće
muslimansku državu u evropi.... niko ne pita zaraćene strane hoće li ili
neće više da ratuju....
MasterMind
srbija.347mastermind,
-> #334, supers
ă─> A šta će biti za par godina kada NATO bude imao bazu u svakoj
ă─> istočnoevropskoj vukojebini? Prema kome bi one uopše bile bedem?
ă─> Onda NATO ili ne bi imao šta da radi, ili bi svoje snage po svim tim
ă─> zemljama koristio kao sredstvo pritiska i uticaja. Kolika bi bila naša
baš to je i naša jedina nada, da se NATO raspadne zato što će imati
previše vojnih snaga/birokratije koju neće biti lako izdržati....Rusi
su se prodali za male pare, i od njih više ne preti opasnost...muslimani
su američki prijatelji, a u evropi nisu baš tako popularni, zato i mislim
da će za par godina da se nato raspadne na američki odbrambeni savez
( usa,kanada,meksiko,razna mala ostrva po atlantiku i pacifiku ), i na
evropski odbrambeni savez ( koji je već počeo da se stvara odavno, i to
unutar nato-a ( zapadno-evropska vojna unija ), i stvaranjem onog evro-
-korpusa od 50000 ljudi... naravno, između njih će postojati sporazumi
o nenapadanju i slično,ali će se ipak polako stvoriti dva bloka....
osim toga, sad kad ne postoji drugi blok, svi moraju da krešu vojne budžete
i da te pare prebacuju u bolje svrhe, ili da izmisle neprijatelja....pošto
se mnogi grebu od tih vojnih fondova, njima je stalo da ne izgube to pa
pronalaze razne neprijatelje američke demokratije i sl. kao recimo nas,
somaliju, irak.... što je prilično do*určilo evropljanima, jer oni nisu
vezani za muslimanski svet u toj meri u kojoj su amerikanci zavisni od njih,
pa ne vide razlog ( osim uskraćivanja penzije frenč legionarima ) da njihovi
ljudi ginu pod izgovorom zaštite demokratije negde bogu iza nogu.
u slučaju stvaranja evropskog pakta,i mi ćemo dostojanstveno ući u njega, a
ne kao ovaj program partnerstvo za mir,u kome će poptisnici da daju prašinare
i topovsko meso, a saveznici će velikodušno da obezbeđuju zastarelo
naoružanje.
ă─> Ne zagovaram pišanje uz vetar niti suprotstavljanje miša slonu,
ă─> suprotstavljam se prodaji za male pare.
ne bi trebalo da bude bilo kakve prodaje....nikada se nismo prodavali,
pa nećemo ni sada...
MasterMind
srbija.348mastermind,
-> #335, fancyă─> Ako ćemo iskreno, najviše bih voleo da prođemo kao Nemci, gubitnici u
ă─> II Sv. ratu... Šta im fali..?
ă─> Gde su decenijama odlazili ljudi na rad iz slobodne YU..? Odakle
ă─> stiže gro tehničke robe..? Ko je među najvećim privrednim gigantima
ă─> na svetu a najveći u Evropi..? Daj molim te...
Zapadna nemačka je razvijena iz samo jednog razloga... to je bila prva linija
odbrane ako rusi napadnu...ako ljudi tamo ne budu zadovoljni, i nedaj bože
počnu da se bune u trenutku upada rusa na istočne predele,došlo bi do
katastrofe
da za nekoliko dana padne sve do marseja...mi nebi imali šansi da se razvijemo
tako, pogotovu zato što će amerikanci ulagati u BiH,a evropljani u hrvatsku,
tako da bi mi pukli i vojno, i finansijski....
MasterMind
srbija.349saxon,
-> #337, budim> Ja mislim da bi strane (američke ?) baze u Srbiji služile u
> prvom redu za kontrolisanje Srbije, njene vojske i spoljne
> politike prema susedima
Kako ti to zamišljaš? Kobajagi, Amerikanci nemaju pojma šta mi radimo
našim susedima i koliki su naši vojni potencijali nego moraju u to
neposredno da se uvere tako što će im se, na sred Banjice (a odatle se
pruža divan pogled), dati nekoliko baraka za njihove komandose! Hey man,
kad ti odeš u klozet i tamo pustiš vodu u Pentagonu počne da fercera
velika crvena lampa, oglasi se prvi stepen borbene gotovosti, jedan
kompjuter procenjuje radioaktivnost tvojih otpadnih materija a dve
mastiljare moraju o tome da podnesu izveštaj jer žive od tvoje redovne
stolice.
Ako pak Ameri vojno žele da kontrolišu Srbiju, sigurno to neće učiniti
tako što će se po Srbiji dizati opkoljene, makar i dobro naoružane
kasarne. Bilo bi to jednako mudro kao i postupak bivše JNA koja je
dozvolila da nekoliko hiljada slabo motivisanih vojnika početak rata
dočeka u neprijateljskom okruženju. To Amerikanci nisu tražili ni od
Iračana, iako su ih vojno zgazili kao bubašvabe.
Ostaje još i mogućnost političkog pritiska. Teško mi je da vidim tu
nategnutu diplomatsku situaciju koja će biti razrešena zahvaljujući
jednoj američkoj bazi na ovom tlu. Zamišljam ambicioznog američkog
generala koji se u Ramštajnu zainatio da obori kurs nemačke marke ili,
direkto iz Avijana, ruši italijansku vladu. Sa ili bez baza, mi ćemo
Amerima dati ono što hoće da uzmu.
> Zato sam ja IZRIžITO protiv stranog vojnog
> prisustva u Srbiji. U bilo kom svojstvu!
Sve zavisi od toga kako shvataš sporazum iz Dejtona. Ako je to
"dogovor" ravnopravnih, moguće je da naša državna vlast ima pravo na
ovakav stav. Ako smatraš da je u pitanju "kapitulacija" (koja, bogami,
ima i elemente bezuslovne predaje), onda je tvoje mišljenje apsolutno
nebitno i potpuno neprimenljivo u ovoj situaciji.
> svoju zemlju i sl. Patetika nije svojstvena samo našim
> "političarima", a ponekada i patetična poruka može da ima pun
> smisao...
Patetično je bilo i "Srbija se saginjati neće". Parola je prvo imala pun
smisao, posle je samo dobro zvučala, a na kraju smo ga popušili
stojećki.
srbija.350saxon,
-> #334, supers> Kao da malo banalizuješ stvari.
Da ti je neko pre deset godina, u nekoj sličnoj polemici, predvideo da
će se benzinska pumpa kod Hajata zvati "Dejton", da će benzin da toči
lično predsednik Skupštine Srbije i da će red oko iste biti dugačak tri
kilometra, ti bi i onda smatrao da tvoj sagovornik strašno "banalizuje
stvari".
> Ne zagovaram pišanje uz vetar niti suprotstavljanje miša slonu,
> suprotstavljam se prodaji za male pare.
Već otpisah Budimu, niko od nas neće ništa da kupi, čak ni za male pare.
Mi smo bankrotirali a imovinu propale firme upravo razgrabljuju
poverioci. Kako bi ti našeg miša suprotstavio njihovom slonu? Veštom
diplomatijom? Najbolje, kao u onom vicu, da pošaljemo Miru Marković Bilu
Klintonu pa da mu ona kaže: "Slušaj, Bili, ja imam jedan cvet u kosi.
Ako ga stavim na levi stranu, od tvoje vojne baze na Banjici može nešto
da bude. Ako bude na desnoj, naš stav je jasan - od baze nema ništa!"
Jebe se Biliju s koje je strane njoj cvet.
> Radi se o tome hoće
> li Amerika imati kontrolu nad celokupnim vojnim sistemom SRJ.
Ona je već ima. Ovome su se, doduše, jedno kraće vreme opirali bosanski
Srbi pa su prošli kao što smo videli.
srbija.351fancy,
-> #337, budimŮŢ> Ja mislim da bi strane (američke ?) baze u Srbiji služile u prvom redu
ŮŢ> za kontrolisanje Srbije, njene vojske i spoljne politike prema susedima
ŮŢ> (o faktoru odlučivanja u okviru unutrašnje politike možemo samo da
ŮŢ> razmišljamo...). Zato sam ja IZRIžITO protiv stranog vojnog prisustva
Dakle, da ponovim, upravo bih voleo tu kontrolu pa makar prošao loše
kao Japanci... I, mojne da si smešan, koja je to Srbija pa sila da je
potrebno neko da je kontroliše..;) Opet malo patimo od sindroma
veličine, a..? A što se stranog vojnog prisustva tiče - da li ćeš im
možda sipati šećer u rezervoar, kao što je to dobar stari običaj..?
srbija.352guta,
-> #317, severian> ako bi i došlo do ujedinjenja došlo bi do velikog odliva glasova koje bi
> DSS uzeo sam. Ujedinjenje ima smisla u izbornim jedinicama u kojima nije
> sigurno da bi DSS prešao cenzus. U njima će i biti zajednička lista i oko
Ne znam kao bi stajalo sa odlivom glasova (verovatno da, jer DS i DSS ipak
imaju poprilično različite stavove/programe/istupanja), ali znam šta se
dobija učešćem većih stranaka odnosno koalicionih blokova. Iskustvo sa
najnovijim izbornim sistemom primenjenim na poslednjim izborima, ako
zanemarimo činjenicu da je izborna jedinica na Kosovu anulirala rezultate
glasanja u ostalih osam izbornih jedinica, govori da, što je stranka veća,
više joj glasova pripadne u deljenju glasova stranaka koje nisu prešle
cenzus. Takođe, u imagonativnoj podeli glasova onih koji nisu izašli na
birališta (jer se glasovi građana koji su izašli na izbore računaju kao
"slika" celokupnog biračkog tela), veće stranke nose veći šnjur. Tako se
i desilo na praktično svim izborima do sada, da SPS dobija 30-35% glasova,
a ima više od 50% poslanika. Samim tim, najveći gubitnik je baš opozicija
(u to za ovu računicu ubrajam sve koji _nisu_ SPS, radi pojednostavljenja)
koja za svojih 65-70% glasova dobije 40-49% mesta u parlamentu. Računam da
bu tehnička koalicija 4-5 najvećih opozicionih stranaka u Srbiji donela
pad SPS-a & satelita. Naravno, dotična koalicija je više nego nemoguća, što
zbog različitosti opredeljenja/programa, što zbog lične netrpeljivosti, ali
brojke tako govore.
Priče stranačkih lidera o tome zašto je bolje da stranka izađe sama na
izbore se svodi upravo na sebičnu ambiciju zadobijanja glasova. Svakako da
određen broj glasova stranke gube tehničkom koalicijom, ali je zbog ovakvog
izbornog sistema ta razlika poništena i premašena dobijanjem bonusa na konto
glasova stranaka i pojedinaca koji nisu prešli cenzus.
poz, Guta
srbija.353guta,
-> #338, ilazarevic> ali nipošto na DEPOS. Jeste da je ND ispalila SPO i dograbila se one svoje
> dve mrvice vlasti... No, desilo se to i Đinđiću, i radikalima (SRS "Nikola
Situacija je ipak nešto različita, čisto istine radi. Otpadnici iz DS su
zamenjeni u skupštinama, što važi i za deo SPO-a (hint:Rakitić) koji se
otcepio. SRS "Nikola Pašić", bez želje da branim wadikale, je ipak grupa
poslanika, otcepljenih od matične partije, koji protivzakonito i dalje sede
u parlamentu, i glasaju. Radi se o tome da upravo ta grupa čini preko
potrebnu većinu koaliciji SPS+DPS u Saveznoj Skupštini.
ND, sa druge strane, je i pored koalicije u DEPOS-u ipak (ma koliko smešna
bila) kao stranka postojala i pre DEPOS-a, i bio joj je određen broj mesta
u raspodeli mesta unutar DEPOS-a, u broju osvojenih mesta.
poz, Guta
srbija.354guta,
-> #314, mavava> snađe on se uvek snalazi, ko ne ume, ne snalazi se nikad. Najmanje žalim
> one koji sede godinama po firmama i čekaju da od plate pristojno žive, a
> da pritom ni prstom ne mrdnu da nešto promene, samo kukaju.
Dobro sad, _za očekivati_ je da ljudi mogu da pristojno žive od plate.
Druga stvar je što prstom ne mrdaju, već i dalje glasaju za istu stranku
koja ih je dotle i dovela, a neće ih u mnogo bolju budućnost ni odvesti.
Za taj deo se potpuno slažem.
poz, Guta
srbija.355kum.djole,
-> #340, mileusna>> Sledeće godine će Zvezda moći u KEŠ i Partizan u kup UEFA. Lepo... ;)
Uh, opet ložana.
Možda bude obratno..?
Partizan je dva puta za vreme sankcija osvajao titulu i nije išao u Evropu.
Kada smo svi trebali u Evropu, otišla je samo Zvezda.
Sramota. Još imate obraza da podjebavate.. pa, ništa novo.
Držim jezik za zubima, još mi samo fale navijačke baNanalije ovde..
srbija.356saxon,
-> #348, mastermind> Zapadna nemačka je razvijena iz samo jednog razloga... to je
> bila prva linija odbrane ako rusi napadnu...ako ljudi tamo ne
> budu zadovoljni, i nedaj bože
A zašto je razvijena Italija? Pa da odbrani Francusku od najezde
Slovenaca.
> pogotovu zato što će amerikanci ulagati u
> BiH,a evropljani u hrvatsku, tako da bi mi pukli i vojno, i
> finansijski....
Teši me da će u nas ulagati Kina i Rumunija. Umesto američkih bolje da
odve niknu iračke i kubanske baze.
srbija.357saxon,
-> #347, mastermind> baš to je i naša jedina nada, da se NATO raspadne
Sudar svetova? Hladni rat? Sve ispočetka?
Biće da ti je nada prilično tanušna.
> izmisle neprijatelja....pošto se mnogi grebu od tih vojnih
> fondova, njima je stalo da ne izgube to pa pronalaze razne
> neprijatelje američke demokratije i sl. kao recimo nas,
> somaliju, irak.... što je prilično do*určilo evropljanima, jer
> oni nisu vezani za muslimanski svet u toj meri u kojoj su
> amerikanci zavisni od njih, pa ne vide razlog ( osim
> uskraćivanja penzije frenč legionarima ) da njihovi ljudi ginu
> pod izgovorom zaštite demokratije negde bogu iza nogu.
Od kako sam na Sezamu, ne pročitah tako kratku, kristalno jasnu i
jednostavnu rečenicu.
> u slučaju stvaranja evropskog pakta, i mi ćemo dostojanstveno ući u njega
^^^^^^^^^^^^^^
:))) Mirno i dostojanstveno. Ima na kolenima da nas mole da mu
pristupimo. A mi ćemo da dirigujemo uslove dok Francuska i Engleska
u samrtnom strahu iščekuju naš odgovor. Bez nas bi taj pakt izgubio
svaki smisao.
> ne bi trebalo da bude bilo kakve prodaje....nikada se nismo
> prodavali, pa nećemo ni sada...
Što ne bude bilo džabe skupo će se prodati za šaku peska u pustinji.
srbija.358kant,
-> #339, mileusna> A 'viza za Jugoslaviju' tj. izlazna taksa? I to je valjda
> uvedeno samo dok traju sankcije. 'Oće li?
Mene pitaš? Nećeš verovati, ali čuh juče da Vlada smatra da sve
te uredbe ne treba ukidati jer su sankcije suspendovane, a ne
ukinute (kanda nisu čuli šta reče šef u Dejtonu). Ni ja ovo
prosto ne mogu da poverujem, ali me neće začuditi...
srbija.359jone,
-> #319, superhik:::= :> ona: lepa, mlada, uspesna, popularna; idol srpske mladezi.
::: """""""""""""""""""
::: Fuj!
1.Hm, sudeci po ovoj i par drugih poruka, Ceca NIJE idol srpske mladezi?
Nista, onda ce dinastija morati da se zasnuje na ljubavi samo prema Arkanu.
2.Hm, sudeci po ovoj i par drugih poruka, protiv Mire niko nema nista?
Takvi smo ti mi Srbi: poturi nam pevaljku (a moze i fudbaler) da glockamo i
politika/spas drzave odose u drugi plan...
srbija.360jone,
-> #334, supers::: necemo trpeti americke vojnike na ulicama. Oni su nuspojava kao i studenti
::: iz Kenije, ili bilo ko drugi, vrlo vazno. Radi se o tome hoce li Amerika
Kako to "vrlo vazno"?
::: zemljama koristio kao sredstvo pritiska i uticaja. Kolika bi bila nasa
::: korist od svih tih baza ako bi postojale i u Bugarskoj, Rumuniji,
::: Madarskoj...? Onda ne bismo imali nikakav ekskluzivan polozaj, kao sto
::: ga jos uvek ima Japan.
Da li ovo treba da znaci da si ti za strane baze , ukoliko je to isplativo?
::: suprotstavljam se prodaji za male pare.
Ali, u principu, protiv prodaje nemas nista protiv?
srbija.361jone,
-> #347, mastermind::: bas to je i nasa jedina nada, da se NATO raspadne zato sto ce imati
::: previse vojnih snaga/birokratije koju nece biti lako izdrzati....Rusi
Zasto bi nam bilo lakse tada? Kao da bi nam neki lokalni, evropski NATO
bio bolji gospodar?
::: u slucaju stvaranja evropskog pakta,i mi cemo dostojanstveno uci u njega,
Eh? Objasni ovo "dostojanstveno", molim te.
::: ne bi trebalo da bude bilo kakve prodaje....nikada se nismo prodavali,
::: pa necemo ni sada...
Za sve postoji prvi put. Govorilo se i da smo uvek vodili pravedne ratove.
Meni se cini da cemo se prodati i to tako da ce ti se povracati.
A od naseg vodje i njegovih vernih penzionera mozemo ocekivati jos jednu
metamorfozu - u fanaticne ljubitelje zapada a posebno NATO-a.
Spremimo se na nove ankete...
srbija.362jone,
-> #335, fancy::: Ako cemo iskreno, najvise bih voleo da prodemo kao Nemci, gubitnici u
::: II Sv. ratu... Sta im fali..?
I ja bih voleo tako nesto. Ali Srbi gubitnici nisu isto sto i Nemci gubitnici.
Nemacka je srce zapadne Evrope. Sta god da su uradili, suvise su vazni;
Evropa ih ne bi pustila da potonu i nikad ne bi mogla da ih trajno tretira kao
neravnopravnu stranu. Nemacka je posle rata kao porazena strana imala
bolji tretman nego neki pobednici.
Pa i pored svega, americke baze u Nemackoj su i danas simbol (mozda
ponesto izbledeo u svetlu danasnjeg bliskog partnerstva) nemackog poraza.
A tek mi? Baze na nasoj teritoriji ne bi bile baze na teritoriji partnera, ili
prijatelja, nego na teritoriji antipaticnog sluge koga treba drzati na kratkoj
uzdi.
Vidim da ima i misljenja da su baze ekonomska premija. Cak i kad bi bilo tako
(?), povodac je povodac. Da li je od kanapa ili ima postavu da manje zulja,
nije bitno - sustina je ista.
Posto mi ispunjavamo sve uslove za dobijanje ovog carobnog eliksira, jasno je
da ce ekonomija da nam procveta. Previdjam posebno brz razvitak ekonomije
kod Ekonomskog fakulteta a potom i prosirenje tog sistema na sve nas. Pa
cemo onda moci da se smejemo onima koji moraju da rade da bi zaradili pare.
::: Gde su decenijama odlazili ljudi na rad iz slobodne YU..? Odakle
::: stize gro tehnicke robe..? Ko je medu najvecim privrednim gigantima
::: na svetu a najveci u Evropi..? Daj molim te...
Ovo sve zahvaljujuci bazama? Tj. Nemci su uspeli zato sto su imali strane baze
na svojoj teritoriji? Ako ne mislis tako, onda ne razumem repliku, jer ja ove
cinjenice nisam ni pominjao, ni komentarisao.
P.S. Nego, evo uhvatih sebe da sam ponovo napisao tekst, u kome
izjavljujem da ne bih voleo da vidim strane baze na nasoj teritoriji. Zasto
osecam potrebu da se ovde zalazem za nesto sto bi trebalo da bude
pririodno stanje stvari?
srbija.363jone,
-> #351, fancy::: Dakle, da ponovim, upravo bih voleo tu kontrolu pa makar prosao lose
::: kao Japanci...
Zasto?
srbija.364jone,
-> #356, saxon::: Tesi me da ce u nas ulagati Kina i Rumunija. Umesto americkih bolje da
::: odve niknu iracke i kubanske baze.
Koje bi ti, dakle, strane vojnike najvise (ali naj, naj..) voleo da vidis
na Terazijama?
srbija.365jone,
-> #344, ilazarevic
::: Koliko sam ja cuo, od kako su camuge preuzele vlast u JAR, sve je krenulo
::: naopako... Dok su belci vladali, zivelo se mirnije (tako kazu oni koji su
::: videli oba perioda). Naravno, belci su ziveli mirnije - ali, to se i
::: podrazumeva ;)
Belci u Zimbabveu ce ti se takodje odmah pozaliti kako je zemlja otisla
nizbrdo otkako su crnci dosli na vlast. I to je pravilo - svaki ce da se zali.
Ko ce ga znati...Jednom mi je pricala devojka koja zivi u JAR. da su njeni
najpre , posle II S.R. i posto su im sve oduzeli crveni (a imali su...), otisli
iz
Zagreba.Pa su se skrasili u Rodeziji. Stekli su opet bogatstvo. Kao devojcica
je zivela u ogromnoj kuci. Imala je i licnog slugu i tako to...
Pa su crni dosli na vlast i sve im oduzeli. Onda su se preselili u JAR...
U vreme kad sam je upoznao, ('91) naziralo se vec sta ce se desiti tamo.
Ona je razmisljala o selidbi u Englesku...Ja sam je ubedjivao da dodje
ovamo jer ovde crnci nikad nece doci na vlast.
Eh, i pricala mi je da je, vucena nostalgijom, jednom otisla u Zimbabve da
vidi kucu u kojoj je provela lepe dane detinjstva. Kucala je na vrata,
predstavila se i zamolila da vidi kucu. U njenoj nekadasnjoj sobi vise nije
bilo parketa, ali je zato na sredini bilo sazidano ognjiste...
Da poruka ne bi sumela: posto su sankcije ukinute, Srbija sada moze
ponovo da krene u razvijanje veza sa svojim tradicionalnim prijateljima u
Africi. Osim toga, oni najbolje mogu da razumeju kako se mi, generalno,
osecamo u ovoj cemernoj Evropi u kojoj su osim nas Srba svi ostali belci.
srbija.366superhik,
-> #359, jone=:> 2.Hm, sudeci po ovoj i par drugih poruka, protiv Mire niko
=:> nema nista? Takvi smo ti mi Srbi: poturi nam pevaljku (a moze
=:> i fudbaler) da glockamo i politika/spas drzave odose u drugi
=:> plan...
Je l' po čemu ti izvodiš zaključke !?
Ajde mi to objasni pa ćemo onda da pričamo o dinastiji MiRošević
srbija.367olio,
-> #339, mileusna> A 'viza za Jugoslaviju' tj. izlazna taksa? I to je valjda
> uvedeno samo dok traju sankcije. 'Oce li?
Neverujem? Znas koja lova se tu skupi. To je ono sto ne mogu
da oporezuju normalno pa je to resenje. Jos ce trajati ta
"izlaznina" iz zemlje.
Poz. Oliver.
srbija.368olio,
-> #343, ilazarevic> Nije ti palo na pamet da postoje ljudi koji su zavrsili skole i zele da
> posteno rade u svojoj struci i od tog posla zive pristojno? To je prilicno
> zastupljen koncept zivota na Zapadu.
Potpisujem ovakav stav.
Poz.Oliver.
srbija.369olio,
-> #348, mastermind> tako, pogotovu zato sto ce amerikanci ulagati u BiH,a evropljani u
> hrvatsku, tako da bi mi pukli i vojno, i finansijski....
Ova nasa politika je kasno shvatila u cemu je kvaka. Odavno smo ih
trebali pustiti da investiraju u staru Jugu.
Veliki sam pesimisata u nova zapadna investiranja u SRJ.
Poz.Oliver.
srbija.370teorist,
-> #288, zqusovac=> na beopetrolovim pumpama (ukradena bivsa INA) ima benzina po 4,3 din.
=>
A na Jugopetrolovim je taj isti benzin 3.4 ????
srbija.371gerber,
-> #365, joneYR>*> Belci u Zimbabveu ce ti se takodje odmah pozaliti kako je zemlja
YR>*> otisla nizbrdo otkako su crnci dosli na vlast. I to je pravilo - svaki
Ako ćemo pravo, žali se i sama nativna, crna populacija ;)
sve u stilu "eh, za vremena Iana Smu(i)tha (ili kako već)
nismo bili ravnopravni, al' smo imali dovoljno za život"
(zvuči nekako poznato, zar ne ;>).
YR>*> ce da se zali. Da poruka ne bi sumela: posto su sankcije ukinute,
YR>*> Srbija sada moze ponovo da krene u razvijanje veza sa svojim
YR>*> tradicionalnim prijateljima u Africi.
Po novinama već podsećaju koje su to jedine zemlje glasale
protiv uvođenja sankcija (Tanzanija, Swazilend, Zimbabve, ..)
te kako prave prijatelje, koji se usuđuju da pokažu svoje
mišljenje moćnoj UN mafiji, ne treba zaboraviti ;>
srbija.372fancy,
-> #362, joneŮŢ> P.S. Nego, evo uhvatih sebe da sam ponovo napisao tekst, u kome
ŮŢ> izjavljujem da ne bih voleo da vidim strane baze na nasoj teritoriji.
ŮŢ> Zasto osecam potrebu da se ovde zalazem za nesto sto bi trebalo da bude
ŮŢ> pririodno stanje stvari?
Ne znam zaista. A da prvo porazgovaraš sa sobom..?
A inače, ne smatram da su Američke baze nešto strašno, a naročito ne
posle poraza kakav smo (let's face it) doživeli. Metod "u se i u
svoje kljuse" ovde ne pomaže jer smo za to nesposobni. Povodljivom
narodu sklonom ka preferiranju totalitarističke vlasti demokratiju
treba uterati, pa makar i stranim vojnim bazama..;)
I u to ime...
srbija.373wizard,
-> #236, kum.djole> obraduje.. i ne mislim da je Sloba doživotno zasednut na čelo ove
> države zato što je potpisao mir i zato što ga "svet gotivi"..
A što ga gotivi... stigao je bio u US baš na noć veštica,
komentari na TV su bili u fazonu "...noćas će se širom Amerike
... bla, bla... a danas je u US stigao i jedan pravi monstrum..."
i onda slow-motion kako vepar izlazi iz aviona sa svojim
prepoznatljivim držanjem seoskog pandura.
srbija.374saxon,
-> #364, jone> Koje bi ti, dakle, strane vojnike najvise (ali naj, naj..)
> voleo da vidis na Terazijama?
Amere. Ne vidim šta to tebi toliko smeta? Niko te neće terati da im
prostireš crvene tepihe i mašeš im zastavicama ako nećeš. Postoje
_mnogo_ gnusnije stvari koje ćemo verovatno morati da prihvatimo kao
kaznu za gluposti koje smo u ovom ratu počinili. Prijem stranih vojnika
na ove prostore će se na spisku kaznenih mera verovatno naći negde pod Z).
Da ponovim, sa tuđim vojnicima na svojoj zemlji žive mnoge fine i velike
nacije pa im to ne smeta da budu ponosne i jake. Apsolutni državni
suverenitet je čista utopija, utoliko veća što je zemlja manja i
bednija.
srbija.375saxon,
-> #362, jone> A tek mi? Baze na nasoj teritoriji ne bi bile baze na
> teritoriji partnera, ili prijatelja, nego na teritoriji
> antipaticnog sluge koga treba drzati na kratkoj uzdi.
Pa kad si imao petlje da se kao sluga kur#iš poslednjih deset godina i
k'o pomahnitao ujedaš sve oko sebe, sad ćeš da trpiš taj povodac i još
da budeš zadovoljan ako ti gazda baci koji zalogaj. I to pevajući.
> izjavljujem da ne bih voleo da vidim strane baze na nasoj
> teritoriji. Zasto osecam potrebu da se ovde zalazem za nesto
> sto bi trebalo da bude pririodno stanje stvari?
Jak si emotivac, pa te reč ponese.
srbija.376saxon,
-> #360, jone> ::: suprotstavljam se prodaji za male pare.
>
> Ali, u principu, protiv prodaje nemas nista protiv?
OK. Nećeš da daš dobrovoljno. Nećeš da prodaš za male pare. Nećeš da
prodaš za velike pare. Nećeš da prodaš ni za kakve pare. A moraš da daš.
Kako to misliš da izvedeš a da ne dobiješ batine?
srbija.377ilazarevic,
-> #353, guta> ND, sa druge strane, je i pored koalicije u DEPOS-u ipak (ma koliko
> smešna bila) kao stranka postojala i pre DEPOS-a, i bio joj je
> određen broj mesta u raspodeli mesta unutar DEPOS-a, u broju
> osvojenih mesta.
ND i otpadnici iz DS su se smestili u Vladi Srbije, "pašićevci" nisu (mada
čine potrebnu većinu u Saveznoj skupštini). Po mom mišljenju, ND i exDS
ministri su napravili veće zlo nego ta kupljena ili isprepadana grupa
radikala.
srbija.378ilazarevic,
-> #360, jone> Da li ovo treba da znaci da si ti za strane baze , ukoliko je to
> isplativo?
Ukoliko je isplativo, ja bih im prvi postavio temelje.
> Ali, u principu, protiv prodaje nemas nista protiv?
Sve što se može povoljno prodati tako da imamo dugoročne koristi od toga,
treba prodati.
srbija.379ilazarevic,
-> #351, fancy> veličine, a..? A što se stranog vojnog prisustva tiče - da li ćeš
> im možda sipati šećer u rezervoar, kao što je to dobar stari
> običaj..?
The Otpisani strike back ;)
srbija.380ilazarevic,
-> #364, jone> Koje bi ti, dakle, strane vojnike najvise (ali naj, naj..) voleo da
> vidis na Terazijama?
UN trupe mešovitog sastava. Mislim da je budućnost upravo u zajedničkim,
svetskim snagama za intervencije, kao i u svetskoj vladi i svetskom
parlamentu.
srbija.381ilazarevic,
-> #362, jone> da ce ekonomija da nam procveta. Previdjam posebno brz razvitak
> ekonomije kod Ekonomskog fakulteta a potom i prosirenje tog sistema
> na sve nas. Pa
Misliš na razvoj ekonomije oko Ekonomskog, ili ispred Ekonomskog, ili samo na
štajgi? ;)
A, što se proširenja tiče... Neka se ekonomski sistem štajge prenese na tebe,
ako ga toliko želiš. Ja umem da zaradim na drugi način, ne samo na najstariji
;>
srbija.382ilazarevic,
-> #365, jone> Africi. Osim toga, oni najbolje mogu da razumeju kako se mi,
> generalno, osecamo u ovoj cemernoj Evropi u kojoj su osim nas Srba
> svi ostali belci.
Ja sam, boga mi, pripadnik kavkaskog tipa, prilično bele kože i nemam ni
jednu crnačku crtu lica ;) Možda ima nešto južnjačko u meni, ali i to ne
dolazi sa većeg juga no što je Peloponez.
Ja crnce ne razumem nimalo, i ne očekujem da oni razumeju mene. Ja bih se u
čemernoj Evropi osećao sjajno, samo kada bi mi izvesni moroni dozvolili da
živim evropski.
srbija.383mastermind,
-> #361, joneă─> Zasto bi nam bilo lakse tada? Kao da bi nam neki lokalni, evropski NATO
ă─> bio bolji gospodar?
::: u slucaju stvaranja evropskog pakta,i mi cemo dostojanstveno uci u njega,
zato što neće biti gospodar, već ćemo mi biti ravnopravan član u njemu.
ă─> Eh? Objasni ovo "dostojanstveno", molim te.
dostojanstveno = potpisaćemo sporazum kad i ostali na samom stvaranju saveza,
neće nas niko primorati da svoje vojne snage stavimo pod njegovu kontrolu...
MasterMind
srbija.384mastermind,
-> #356, saxonă─> A zašto je razvijena Italija? Pa da odbrani Francusku od najezde
ă─> Slovenaca.
italija je razvijena zbog naglog ekonomskog napretka za vreme mussolinija,
i zato što je i ona bila na prvoj liniji odbrane... rusima nebi trebalo
više od par dana da nas dobiju, a pitanje je dali bi oupšte bio organizovan
otpor kod nas u slučaju da rusi hoće da prođu... jeste da je čeda nas izdvojio
iz varšavskog pakta, ali za nato mi smo bili istok... ipak je kod nas vladao
komunizam...
ă─> Teši me da će u nas ulagati Kina i Rumunija. Umesto američkih bolje da
ă─> odve niknu iračke i kubanske baze.
;))))
najbolje bi bilo da uopšte ne niču ničije baze, da svakome vojska bude na
svojoj teritoriji... shvatam što ironično pominješ rumuniju,irak i kubu, ali
kini nije mesto sa njima... oni imaju HK, i Taiwan,u kojima vlada kapitalizam,
i oni su najmnogoljudnija zemlja sveta,imaju velike mineralne rezereve,i sada
će sklapanjem atlantskog ekonomskog saveza biti izuzetno ekonomski pogurani.
čini mi se čak da sam čuo na vestima da je kina zemlja sa nejvećim ekonomskim
usponom prošle godine.... kinezi će za jedno 10 godina preuzeti vodeću ulogu
u svetu...čim malo ekonomski ojačaju.
MasterMind
srbija.385mastermind,
-> #357, saxonă─> Sudar svetova? Hladni rat? Sve ispočetka?
ă─> Biće da ti je nada prilično tanušna.
nije hladni rat, stvoriće se 2 prijateljska bloka.... nažalost,ili na
sreću, vojni savezi su se uvek raspadali kada nema više protivnika....
i onda dođe međusobni sukob.... i onda ih neko treći u*ebe zato što
nisu bili spremni, i sve se vrti u krug...
ă─> Od kako sam na Sezamu, ne pročitah tako kratku, kristalno jasnu i
ă─> jednostavnu rečenicu.
hvala,hvala.... ;)
ă─> :))) Mirno i dostojanstveno. Ima na kolenima da nas mole da mu
ă─> pristupimo. A mi ćemo da dirigujemo uslove dok Francuska i Engleska
ă─> u samrtnom strahu iščekuju naš odgovor. Bez nas bi taj pakt izgubio
ă─> svaki smisao.
nema razloga za ironiju... neće niko nas da moli, stvoriće se nov savez
čije će granice biti atlantik, sredozemno more, severni pol i kavkaz,
mada će možda u njega ući i rusija....
MasterMind
srbija.386mastermind,
-> #364, joneă─> Koje bi ti, dakle, strane vojnike najvise (ali naj, naj..) voleo da vidis
ă─> na Terazijama?
crnogorce ;) ali oni već krstare terazijama,samo kao blue boys ;)
MasterMind
srbija.387inferno,
-> #346, mastermindŮ│ ˙ poptuno se slazem sa tobom, ali mi smo poceli rat , i tamo
Ů│ ˙ '93 kad smo bili najjači, a NATO još uvek nije hteo da
Ů│ ˙ pokazuje zube, mogli smo da izvedemo jednu brzu/efikasnu
Ů│ ˙ akciju, i da postavljamo uslove mira, jer tad ni muslimani a
Ů│ ˙ ni hrvati nisu imali naoružanje ( imali su ali u sasvim
Ů│ ˙ drugog reda veličine u odnosu na sadašnju situaciju ) . na
Ů│ ˙ to sam mislio kad sam rekao da je trebalo da se dobije rat.
Ko da izvede akciju? Gomila ugojenih nesposobnih generala?
Nemoj da se zanosiš...
srbija.388mileusna,
-> #314, mavava>> Najmanje žalim one koji sede godinama po firmama i čekaju da od plate
>> pristojno žive, a da pritom ni prstom ne mrdnu da nešto promene,
>> samo kukaju.
"Niko ne može tako malo da mi plati koliko ja malo radim." :)
srbija.389mileusna,
-> #322, jone>> Jeste, uglavnom oni koji su izgubili Druge Svetske Ratove i oni
>> koji traze gospodara koji ce najbolje da ih zastiti a da se usto
Nećete da se saginjete? Dobro, ali sledeći put nemojte da
kukate i lelečete pod sankcijama, već stisnite zube i trpite,
jer sami ste to tražili.
P.S. Ovo 'vi' odnosi se na Srbende.
srbija.390mileusna,
-> #329, maroquinne>> razumeo, 5 din., što znači znatno iznad marke i to opet ostavlja
>> prostora da se radi šverc goriva.
Pa da, marka i pol: 3.30 * 1.5 = 4.95. Šta ćeš, benzin je
to. Za 0.8 DEM možeš da kupiš benzin samo u Rumuniji i
Bugarskoj (i Iraku;), a mogao si i kod nas do skoro, ali u
Evropi je svuda preko marke. E sad, ne znam odakle će da stiže
benzin na pumpe, ali, gledano po državama, kvalitet odgovara
ceni. Ako hoćeš da truješ mahinu, da ubacuješ raznorazne
sokove u svoj rezervoar ti ćeš da kupiš rumunski žuti. ;) Ako
hoćeš benzin od koga automobil neće da dobije šlog, benzin sa
kojim možeš da pređeš znatno više nego sa Rumuncem, otići ćeš
na pumpu i natočiti Shell, Mobil, British Petroleum... (jednog
dana;)
Dakle, cena je sasvim Ok, normalno, ako zanemarimo iznos
prosečnog primanja u Srbiji. :)
srbija.391sav.gacic,
-> #316, mastermind> Moj ortak bio na koncertu Cece Raznatovic i dan posle toga on odgovara
> muzicko i sve zna i ona mu zbog toga da cetvorku... I jos mu kaze:
> " Bolje da si uzeo iz video kluba neki DOBAR pornic,tu bi bar mogao da
> vidis devojke bez dlaka,sa velikim sisama,sa velikim dupetima i uopste bi
> mogao da vidis sve sto te zanima. Bolje i to nego da ides da gledas nase
> seljanke sa modricama i celulitom " ...
> :)))
> škola je valjda V bgd. gimnazija.
InZistiram da joj preneseš izraze mog najdubljeg divljenja. Nada nije umrla,
još nas ima...
Pozdrav, Bik koji sedi
srbija.392sav.gacic,
-> #314, mavava> U životu postoje samo dve važne stvari, a to su ZDRAVLJE i PARE !!!!
> a LJUBAV ? pa nju je izmislila sirotinja da za džabe dođe do PI*KE !
:::::::)))))))))))))
Pozdrav, Bik koji sedi
srbija.393sav.gacic,
-> #336, budim> "Pogledajte drugovi
> na pumpama redovi
> jer je naše pune kante
> ispraznio Ante (Marković)...
> Sad se narod naveliko pita ko će nama da zameni... Antu.
Kako to misliš, ko?
Pa, MARKOVIĆ!!!
Dr. Mira
Pozdrav, Bik koji sedi
srbija.394zeljkoj,
-> #371, gerber> protiv uvođenja sankcija (Tanzanija, Swazilend, Zimbabve, ..)
^^^^^^^^^
Ovo se sada zove Ngvana. :)
(Glavni grad Mbabane - ovo me podseća na jedan username ovde ;)
srbija.395supers,
-> #346, mastermind
>> poptuno se slazem sa tobom, ali mi smo poceli rat , i tamo '93 kad
>> smo bili najjači, a NATO još uvek nije hteo da pokazuje zube, mogli
>> smo da izvedemo jednu brzu/efikasnu akciju, i da postavljamo uslove
>> mira, jer tad ni muslimani a ni hrvati nisu imali naoružanje (
>> imali su ali u sasvim drugog reda veličine
Hm. Odjednom '93, do sada su pričali da je sa svim trebalo svršiti '91...
A znamo kakva je tada bila situacija. Tada je cela Srbija krvarila u
Krajinama i nezadovoljstvo je bilo ogromno. Ako znamo kolike su žrtve
bile u Vukovaru, šta misliš koliko bi još ljudi palo na putu do
Virovitice, centra Sarajeva, Dubrovnika...?
Ostavljanje sopstvenog naroda na cedilu u Krajinama je užasan čin, ali
greška nije u tome što je suludi rat prekinut, nego što je bez
razmišljanja započet. Kome je još pošlo za rukom da istera svoje i
pobedi dva suseda koji imaju podršku svih aktivnih sila? Šta znači to da
NATO nije počao da pokazuje zube? Misliš da ne bi, ako bi Srbi počeli
da zauzimaju jadransku obalu sve do Velebita, na primer?
A vreme nije radilo za srpsku stranu. Ono što je 1991. osvojeno trebalo
je braniti još decenijama, da nije predato ove godine. To nema kraja,
misliš da bi se svet vremenom predomislio i podržao srpsku stranu?
srbija.396supers,
-> #350, saxon>> lično predsednik Skupštine Srbije i da će red oko iste biti dugačak
>> tri kilometra, ti bi i onda smatrao da tvoj sagovornik strašno
>> "banalizuje stvari".
Pa da. Mani nuspojave, nije bitna pumpa nego ono što je dovelo do toga
da masovno točenje benzina na pumpi bude događaj... Ne valja od drveća
zanemarivati šumu, kao kada počneš da stavove oko NATO baza objašnjavaš
preko marinaca i hamburgerdžinica.
>> Već otpisah Budimu, niko od nas neće ništa da kupi, čak ni za male
>> pare. Mi smo bankrotirali a imovinu propale firme upravo
>> razgrabljuju poverioci. Kako bi ti našeg miša suprotstavio njihovom
>> slonu? Veštom diplomatijom? Najbolje, kao u onom vicu, da pošaljemo
>> Miru Marković Bilu
Nemoj tako. Upravo dolazi vreme kada će pod parolom bankrota da se u
bescenje raskrčmi kompletna privreda. Pod parolom da je sve propalo,
povlašćeni strani ulagači će da se domognu vrednih resursa za male pare
i da dobro profitiraju, od čega će ovoj zemlji ostati samo mrvice.
Prodor stranaca je normalna stvar, ali bi bilo tragično dopustiti da uđu
a da to bude nepovoljno za našu stranu. Nema leba od bezuslovnog
povlađivanja gazdinim zahtevima, to svetski gazda slabo nagrađuje.
Treba prihvatiti samo ono što se mora i boriti se da se tim prihvatanjem
nešto i dobije.
srbija.397supers,
-> #360, jone>> Da li ovo treba da znaci da si ti za strane baze , ukoliko je to
>> isplativo?
Japan nije imao štete od američkih baza, a umeo je da ih iskoristi.
Oni su se odrekli vojne dominacije nad Pacifikom i danas imaju ekonomsku
dominaciju. Ne znam za zemlju koja je doživela veći uspeh u posleratnom
periodu, iako je "prodala dušu đavolu", kako ovde vole da kažu.
>> Ali, u principu, protiv prodaje nemas nista protiv?
Interesantno, iz moje poruke si precizno izabrao one elemente koji
govore u prilog vojnog potčinjavanja NATOu, iako sam ravnopravno
tretirao argumente i za i protiv. Promenio si mi smisao poruke.
Ovde dominiraju isključivo dva pogrešna načina razmišljanja - jedan trip
o sopstvenoj ništavnosti, o potrebi uvlačenja zapadu do krajnjih granica
da bi potekli med i mleko, a drugi o superiornosti i nepobedivosti.
Suludo je kada bilo povlađivanje moćnima bilo tvrdoglava odbrana "časti"
protiv imperijaliste postanu sami sebi cilj. Mi treba da radimo u
sopstvenom interesu, nije bitno hoćemo li se prodati ili nećemo nego
koliko ćemo dobro proći.
srbija.398supers,
-> #344, ilazarevic>> naopako... Dok su belci vladali, živelo se mirnije (tako kažu oni
>> koji su videli oba perioda). Naravno, belci su živeli mirnije -
>> ali, to se i podrazumeva ;)
Cinično bi bilo konstantovati da je rasulo nastalo dolaskom crnaca na
vlast. Sav prljav veš su isfabrikovali belci za vreme kolonijalne
uprave. Pod njima je došlo do sukoba između Engleza i Bura, separatizma
Zulu crnaca koji bi zasebnu državu... Kolonijalna uprava belaca ne
rešava probleme nego ih represijom zadržava na stadijumu tinjanja, pa
sukobi eskaliraju kad oni odu.
Naravno, i nova crnačka vlast je korumpirana i nezakonito se bogati, ali
ju je ipak ustoličila većina, a ne manjina.
srbija.399vitez.koja,
-> #351, fancy#=> I, mojne da si smešan, koja je to Srbija
#=> pa sila da je potrebno neko da je kontroliše..;) Opet
#=> malo patimo od
...kompleksa niže vrednosti?
Nismo mi toliko nebitni, čak naprotiv - glavni smo u regionu.
Ne možemo, naravno, da pariramo svetskim silama, ali očigledno da
im nešto značimo čim se polomiše oko nas (u Angoli, primera radi,
građanski rat je za više od dvadeset godina odneo par miliona
života, UN povećava kontigent plavih šlemova sa pet na sedam
hiljada;)
srbija.400maroquinne,
-> #390, mileusna>> Za 0.8 DEM možeš da kupiš benzin samo u Rumuniji i
>> Bugarskoj (i Iraku;), a mogao si i kod nas do skoro, ali u
Slušaj, možda ja i neću kupovati od švercera to gorivo ali ima mnogo ljudi koji
hoće. Što se Iraka tiče ne znam tačnu cenu benzina tamo ali sudeći po ceni u
emiratima neće biti daleko od njihove a tamo je, ako se već "frljaš"
informacijama, cena 18 centi/litru dakle malo jevtiniji od vode (bar kod njih).
Nego nešto mi se čini da ću se načekati do tog vremena kada
budem mogao da biram da li ću da skrenem na Mobilovu pumpu ili
na Texacovu. Pored superiorne domaće naftne industrije? Nema
šanse ;)
pozdrav, mirche
srbija.401saxon,
-> #384, mastermind> italija je razvijena zbog naglog ekonomskog napretka za vreme
> mussolinija, i zato što je i ona bila na prvoj liniji
> odbrane... rusima nebi trebalo
Kud ti ode, prijatelju! Tačno vidim kraj ove naše polemike. Pošto
su Italijani kao vojnici uvek bili vrbov klin, i pošto bi nakon
Slovenije (tj. SFRJ) i oni brzo kapitulirali, red bi došao na Francusku.
Amerikanci su sigurni da ni Mažino-linija ne bi dugo odolevala pred
najezdom crvenih i žutih, pa su pribegli radikalnoj meri: između Amerike
i Francuske prokopan je oooogroman rov i napunjen slanom vodom. Tako je
1945. nastao Atlantik.
> čini mi se čak da sam čuo na vestima da je kina zemlja sa
> nejvećim ekonomskim usponom prošle godine....
To me podseća na legendarne statistike iz vremena Envera Hodže: pre rata
su imali dva traktora a sad ih imaju dvadeset što je porast od
fantastičnih 24567%.
> kinezi će za jedno 10 godina preuzeti vodeću ulogu u svetu...
> čim malo ekonomski ojačaju.
žim piletu niknu krilca za letenje.
Kina je, izuzev u svojim najurbanijim i najcivilizovanijim delovima, na
koje otpada jedva par procenata stanovništva, epski siromašna zemlja za
koju je najveći uspeh što uspeva da samu sebe prehrani i to zahvaljujući
drakonskim merama koje zadiru u najdublju ljudsku intimu (hint: kontrola
rađanja). Ko je bio u Kini, zemlji u kojoj niko nema brata ili sestru, i
izbliza video duboku provinciju taj zna šta to znači. Kinezima će
trebati vek ili dva da sebi obezbede minimum civilizacijskog i
materijalnog standarda zapadnog sveta (pravo na slobodno planiranje
porodice, političke slobode, ljudska prava, parlamenatarna demokratija,
sloboda kretanja i naseljavanja...)
srbija.402saxon,
-> #385, mastermind> nema razloga za ironiju... neće niko nas da moli, stvoriće se
> nov savez čije će granice biti atlantik, sredozemno more,
> severni pol i kavkaz, mada će možda u njega ući i rusija....
Je l' se tvoj deda zove Miloje? Mogao bi 'ladno da napraviš prilog za
"Beyond 2000" ili da budeš moderator u novoj Sezamovoj konferenciji
"svetski megatrendovi".
srbija.403fancy,
-> #399, vitez.kojaŮŢ> Nismo mi toliko nebitni, čak naprotiv - glavni smo u regionu.
ŮŢ> Ne možemo, naravno, da pariramo svetskim silama, ali očigledno da
ŮŢ> im nešto značimo čim se polomiše oko nas (u Angoli, primera radi,
žuj, značimo im možda i manje od Angole, ali je geografija ono što
govori u našu korist. Niko ne želi rat u "network neighborhood"..;)
a mi imamo tu sreću da nam je komšiluk (susedstvo) vrlo do umereno
civilizovan te zahteva od policije da se bagra koja pravi lumperaj do
kasno u noć umiri svim sredstvima. Ko se ikad žalio zbog veselja i
nasilja u cigan-mali..?
srbija.404ilazarevic,
-> #398, supers> Kolonijalna uprava belaca ne rešava probleme nego ih represijom
> zadržava na stadijumu tinjanja, pa sukobi eskaliraju kad oni odu.
Tačno tako :) Samo, ja glasam za večitu represiju kad je JAR u pitanju ;)
> Naravno, i nova crnačka vlast je korumpirana i nezakonito se bogati,
> ali ju je ipak ustoličila većina, a ne manjina.
Crnačka većina ;) Kakav narod, takva vlast.
srbija.405severian,
-> #333, supers>>> Aj' da se ne sporimo šta je SPO, ali GSS se i javno deklariše kao
>>> partija levog centra (osim što moj, ovde prisutni, dobar prijatelj
>>> tvrdi da
>
> Ko je iz GSSa, kada i kojim rečima smestio svoju stranku u
> levi centar?
Gospođa predsednikovica;)). Duboko se izvinjavam što nisam zapisao
vreme i mesto;)))). Neće da se ponovi...
ps: raspitaj se o trenutnom odnosu GSS-a sa međunarodnim socijal-demokratskim
udruženjima pa da pričamo ozbiljno...
srbija.406severian,
-> #338, ilazarevic> Takvo razmišljanje moglo bi se primeniti na neke minorne stranke i pokrete,
> ali nipošto na DEPOS. Jeste da je ND ispalila SPO i dograbila se one svoje
> dve mrvice vlasti... No, desilo se to i Đinđiću, i radikalima (SRS "Nikola
> Pašić).
Na žalost glasajući za Depos, JESI glasao za kontinuitet vladajuće
politike. ND je bila zvaničan član koalicije (a ne nekoliko potkupljenih
pojedinaca). Ako velikodušno predpostavimo da SPO nije ništa znao o namerama
ND (a koliko SPO nije znao omaklo se i Dušanu Mihajloviću svojevremeno, beše
i neki papir...) onda je, u najmanju ruku, kriv što kao najača stranka nije
organizovao odnose tako da se ne dogodi ono što se dogodilo. Samo najnaivniji
i oni koji racionalizuju situaciju svojoj savesti mogu da misle da se takve
stvari događaju slučajno. Ostalima ostaje da na sledećim izborima isprave
grešku...
srbija.407severian,
-> #352, guta> Priče stranačkih lidera o tome zašto je bolje da stranka izađe sama na
> izbore se svodi upravo na sebičnu ambiciju zadobijanja glasova. Svakako da
> određen broj glasova stranke gube tehničkom koalicijom, ali je zbog ovakvog
> izbornog sistema ta razlika poništena i premašena dobijanjem bonusa na
> konto glasova stranaka i pojedinaca koji nisu prešli cenzus.
Mali si pogrešio u koracima. Ja o tehničkoj koaliciji i pričam. Ona
je, da ponovim, za neke izborne jedinice sasvim, a ponegde u načelu, već
dogovorena (između nekoliko sličnih stranaka). Ali, za to nije *baš nikakav*
preduslov *ujedinjenje* stranaka (konkretno DS i DSS). Inače, smisao tvoje
poruke potpisujem...
srbija.408severian,
-> #370, teorist>=> na beopetrolovim pumpama (ukradena bivsa INA) ima benzina po 4,3 din.
>=>
> A na Jugopetrolovim je taj isti benzin 3.4 ????
3.5 super, 3.3 bezolovni. Sinoć sam, posle skoro 6 sati čekanja (e
baš sam se bio zainatio) sipao rezervoar. Šta mislite šta sam, posle ovog
vremena kantica od 5l, prvo otkrio. Da je fuck*n stvar bušna u gornjoj
polovini:(((((((( Toliko sam se osećao tragično da sam morao da se smejem...
srbija.409severian,
-> #380, ilazarevic>> Koje bi ti, dakle, strane vojnike najvise (ali naj, naj..) voleo da
>> vidis na Terazijama?
>
> UN trupe mešovitog sastava. Mislim da je budućnost upravo u zajedničkim,
> svetskim snagama za intervencije, kao i u svetskoj vladi i svetskom
> parlamentu.
E dobro, i ja volim SF i Asimova... Samo, daj se spusti na zemlju i
razmisli o implikacijama po demokratsko ustrojstvo sveta u toj tvojoj
fantaziji. Kad je izborno telo veliko ne glasa se racionalno, već se glasa
za imidž. A ko ima medije pravi imidž. Najbolji primer ti je izborni sistem
(i njegove implikacije) ogromne Amerike (loše) i Nemačke (gotovo sjajno).