FORUM.15

19 Aug 1995 - 02 Dec 1995

Topics

  1. gde.smo (1174)
  2. jugoslavija (12)
  3. ex.yu (2520)
  4. srbija (482)
  5. svet (3)
  6. ljudska.prava (167)
  7. mediji (12)
  8. trac (108)
  9. devojke (296)
  10. iseljenje (63)
  11. vesti (92)
  12. razno (71)

Messages - srbija

srbija.410 guta, -> #342, mileusna
> tri dana. Ljudi se još nisu otreznili od velike žurke u čast > skidanja sankcija Srbiji. :) A kako i da se otrezne, kad je sad sneg belji, čak, toliko je beo da boli kad se gleda u njega :)) poz, Guta
srbija.411 mavava, -> #368, olio
>>> Nije ti palo na pamet da postoje ljudi koji su zavrsili skole i zele da >>> posteno rade u svojoj struci i od tog posla zive pristojno? To je >>> prilicno zastupljen koncept zivota na Zapadu. >> Potpisujem ovakav stav. Potpisujem i ja, ali taj "film" nećete gledati, u skorije vreme, u ovoj "državi". Vrlo je pošteno sa vaše strane što tako razmišljate..treba da budete pošteni...ali.. " NE TREBA IĆI U KRAJNOS' " (c) Šojić. Prema tome fatajte se "mućke", jer ovo nije Zapad. Na svoju diplomu sam se davno po*enjo. pozdrav, čika Neša P.S. Brzo i jevtino radim sva kanalizaciona odgušenja diploma. :(
srbija.412 supers, -> #383, mastermind
>> ă─> Zasto bi nam bilo lakse tada? Kao da bi nam neki lokalni, >> evropski NATO ă─> bio bolji gospodar? >> zato što neće biti gospodar, već ćemo mi biti ravnopravan član u >> njemu. Ajde? Pa, zar nisu zvanično i članovi NATOa ravnopravni? Ili SEV, "Savet za međusobnu ekonomsku pomoć"? Đavola međusobnu... Kako ti uopšte zamišljaš ravnopravnu alijansu sila i prosečnih država? >> dostojanstveno = potpisaćemo sporazum kad i ostali na samom >> stvaranju saveza, neće nas niko primorati da svoje vojne snage >> stavimo pod njegovu kontrolu... Pa, ne sećam se da iko u poslednje vreme motkom uteruje u bilo kakve saveze... Naprotiv, istočnoevropske zemlje cvile da uđu u EU ili da dobiju NATO bazu, u nadi da će dobiti ekonomsku pomoć ili prestiž u odnosu na susede. žesto bivaju odbijeni, jer zapad ne zna kako da pokrije početne troškove. Dakle, biće onako kako gazda kaže. Svaka država to može i da odbije, ali onda nema beneficija. Zašto misliš da bi savez čisto evropskih država bio ravnopravniji od nekoga koji uključuje Ameriku? Pogledaj EU. Da li se ona orijentiše ka razvoju Mediterana, kao što žele Portugalija, Španija i Grčka, ili po ćefu nekog drugog?
srbija.413 supers, -> #404, ilazarevic
>> Tačno tako :) Samo, ja glasam za večitu represiju kad je JAR u >> pitanju ;) >> Crnačka većina ;) Kakav narod, takva vlast. Pa, ne bi beli ništa promenili da su nastavili represiju... Većina kad-tad dograbi poluge vlasti. A crnci se na vlasti ponašaju onako kako su ih belci naučili. Praksa belaca je bila da se zemlja eksploatiše, da se svaka sloboda guši, da se ništa ne preduzima po pitanju bednih uslova življenja domorodaca radi očuvanja vlasti... I kada su se crnci dočepali vlasti, umeli su jedino isto tako da se ponašaju. Zato u Africi nema demokratije.
srbija.414 supers, -> #405, severian
>> ps: raspitaj se o trenutnom odnosu GSS-a sa međunarodnim >> socijal-demokratskim udruženjima pa da pričamo ozbiljno... OK, zbilja mi nije bilo poznato... Pešićka mi uopšte nije izgledala kao neko ko će da se svrsta u levi centar.
srbija.415 sav.gacic, -> #365, jone
> Da poruka ne bi sumela: posto su sankcije ukinute, Srbija sada moze > ponovo da krene u razvijanje veza sa svojim tradicionalnim prijateljima u > Africi. Osim toga, oni najbolje mogu da razumeju kako se mi, generalno, > osecamo u ovoj cemernoj Evropi u kojoj su osim nas Srba svi ostali belci. Što dalje, tim više sam ubeđen da bi to bilo čak i prirodno. Posebno u oblasti ljudskih prava i ekonomije. U oba slučaja je najvažnije da svi podanici utvrde ko se pita i koliko je oštar ugao piramide vlasti/odlučivanja. I tamo i ovde obično pučanstvo smatra da se svaka vlast debelo obogati i okoristi, te da je to i očekivano i u neku ruku normalno. Svetske finansijske institucije bez ustezanja govore o tome da bar polovina kredita i pomoći različite vrste završi po privatnim računima vladara i podrepaša i da svi zainteresovani i to smatraju normalnim. Ni jedan od iole važnijih ugovora nije zaključen bez "male pažnje" za potpisnike "uz nadu da će uspešna saradnja biti nastavljena"... Ljudska prava? Za to postoje (para)vojne jedinice za odbranu ustavnog poretka i demokratski uspostavljene vlasti zasnovane na slobodnoj volji naroda ;) Pa kad se već tako dobro razumemo... Pozdrav, Bik koji sedi
srbija.416 sav.gacic,
srbija.417 mileusna, -> #343, ilazarevic
>> pošteno rade u svojoj struci i od tog posla žive pristojno? To je >> prilično zastupljen koncept života na Zapadu. ^^^^^^^^^ Rekao si magičnu reč, na Zapadu. :) Ko je ovde živeo od plate za vreme one inflacije verovatno nije ni preživao. Koga je mrzelo, kome je bilo ispod časti da prodaje cigare, da radi nešto izvan svoje struke, taj je 'živeo' sa 5DEM mesečno. Ko je muvao, švercovao, radio sve što stigne (za DEM), taj je čak i zaradio po neku kintu. P.S. Ignavis semper feriae sunt. Lenjima su uvek praznici. Piger ipsi sibi obstat. Lenj čovek samom sebi smeta. :)
srbija.418 mileusna, -> #355, kum.djole
>> Kada smo svi trebali u Evropu, otišla je samo Zvezda. >> Sramota. Još imate obraza da podjebavate.. pa, ništa novo. S' obzirom da znaš moj stav prema navijačima i navijanju, mislio sam da ćeš samo duhovito da mi repliciraš, a ti ga odmah obrnuo na sportsku politiku i 'tipične' zvezdaše. Ali neka, to je ionako 'tipično' za grobare. :))
srbija.419 mileusna, -> #400, maroquinne
>> Slušaj, možda ja i neću kupovati od švercera to gorivo ali ima >> mnogo ljudi koji hoće. Ja ću vala od švercera, ako bude ovakvo stanje. :) Samo kažem da se cena od 5 din. na pumpama mogla očekivati. >> Što se Iraka tiče ne znam tačnu cenu benzina tamo ali sudeći po >> ceni u emiratima neće biti daleko od njihove a tamo je, ako se već >> "frljaš" informacijama, cena 18 centi/litru dakle malo jevtiniji od vode Što se "frljam"? :) Pa znam da je tako, zato sam i stavio Irak u zagradi i odlikovao ga sa jednim pakosnim smajlijem. ;) BTW, u Iraku je cena, čini mi se, još niža zbog sankcija. Naime, ničeg nema, samo nafta, nafta, nafta... >> Nego nešto mi se čini da ću se načekati do tog vremena kada >> budem mogao da biram da li ću da skrenem na Mobilovu pumpu ili >> na Texacovu. Pored superiorne domaće naftne industrije? Nema >> šanse ;) I ja sam se malo bacio u razmišljanje kad su ono kod nas gostovali neku ljudi iz Shell-a. Pa od čega će da nam živi predsednik skupštine ako nam se Shell useli u Jugu? Ili će možda da se radi o nekoj kooperaciji ili kako da je već nazovem? A i prezident Lilić reče pre neki dan da treba da osnažujemo naša preduzeća koja bi se probijala u inostranstvo, a ne da dozvoljavamo da se inostrane firme olako useljavaju kod nas. Poznavajući naša preduzeća i njihove direktore, lako se dâ zaključiti o čemu se radi. :) Sa druge strna, upravo zbog ovoga, mislim da će i država malo više da 'goni' švercere benzina kada počne redovni uvoz iz inostranstva, ne bi li se narod uputio na pumpe...
srbija.420 saricl, -> #200, superhik
!!! Šta misle forumovci, da li je moguće da će celokupna vlast !!! ostati u rukama porodice Milošević!? !!! Zloba se kandiduje for preZident oV Jugoslavia !!! a mila nam Mira for preZident oV Srbija Pa ja mislim da će Sloba vladati još dugo vremena! :( Ne zato što tako želim nego mi zdrav razum govori da u uslovima blokade medija niko drugi nemože doći do izražaja, a sem toga malo je i onih koji žele da dođu do izražaja. Sa druge strane, kako reče jedan moj prijatelj narod (ma šta to značilo) ne menja svoje vođe u trenutcima krize a po prestanku krize samo ako su poraženi do nogu. Takođe mislim da je većina opozicionih vođa, ako ne i svi kompromitovana na ovaj ili onaj način, a to znači da za vremena koja dolaze treba novo meso, nekompromitovano. Od brzine zamene čelnih ljudi opozicionih stranaka zavisiće i njihov dalji rejting pretpostavljam u značajnoj meri. Sloba to zna veoma dobro pa je već počeo sa kadrovskim promenama što se nebi moglo reći ni za jednu drugu stranku.
srbija.421 saricl, -> #214, mastermind
!!! nemoguće... JUL nikada neće doći na vlast u srbiji.... socijalisti neće !!! da ih puste... znači sloba je the prezident Of oba dela.... Budi ubeđen da će nakon sledećih izbora JUL imati značajnog udela u vlasti, naprosto jer je Slobi potreban koalicioni partner zarad rejtinga u svetu. E sad to će pogubno uticati na našu ekonomiju i od toga me hvata jeza.
srbija.422 saricl, -> #298, maroquinne
!!! građanina i šta će on to momentalno da oseti a po mom mišljenu neće !!! osetiti neko značajno poboljšanje još za jedan duži period vremena. I put od sedam milja počinje korakom!
srbija.423 olio, -> #384, mastermind
> ce sklapanjem atlantskog ekonomskog saveza biti izuzetno ekonomski > pogurani. cini mi se cak da sam cuo na vestima da je kina zemlja sa > nejvecim ekonomskim usponom prosle godine.... kinezi ce za jedno 10 godina > preuzeti vodecu ulogu u svetu...cim malo ekonomski ojacaju. Ako im to svetski ekonomista odobri da malo ekonomski ojacaju. Oni ce sve da prave za male pare a ostali ce da diluju njihovu robu koja ce verovatno da bude napravljena najnovijom tehnologijom. E to najnovijom tehnologijom nisam sasvim siguran. Trenutno se u Kini gradi najveca PETOHEMIJSKA Industrija(POLIMERI Plasticne mase na bazi etilena i propilena) na vise mesta. Ako to proradi neznam sta ce ostali? Ali otom potom. Poz.Oliver.
srbija.424 maroquinne, -> #419, mileusna
-> I ja sam se malo bacio u razmišljanje kad su ono kod nas -> gostovali neku ljudi iz Shell-a. Pa od čega će da nam živi -> predsednik skupštine ako nam se Shell useli u Jugu? Ili će -> možda da se radi o nekoj kooperaciji ili kako da je već -> nazovem? A i prezident Lilić reče pre neki dan da treba da -> osnažujemo naša preduzeća koja bi se probijala u inostranstvo, -> a ne da dozvoljavamo da se inostrane firme olako useljavaju -> kod nas. Poznavajući naša preduzeća i njihove direktore, lako -> se dâ zaključiti o čemu se radi. :) Za te velike kompanije postoji kalkulacija koja uključuje mogućnosti domaćih rafinerija na predmetnom tržištu, zatim zakonskih propisa koji štite istu tu industriju i ostale stvari iz tih okvira. I ako sam dobro razumeo Avramovića kad je pričao između redova njemu je lepo rečeno da neće videti ni pare od tih MF kredita dok ne uvede neke međunarodne norme u ekonomiju (carine do 20% kako za koju robu, manje poreze na profit i još poneke sitnice da ne detaljišem) na čemu je on izgleda već počeo da radi sa ovim programom 2. Sve to valjda znači da za recimo Zastavu iz Kragujevca, ovakvu kakva je sada, nema šanse da opstane u novim uslovima pored zapadne auto industrije kao i za sve ostale "velike" firme kod nas na koje je Lilić mislio. Jedina mogućnost, koja Liliću i ne pada na pamet, je ipak da privatna preduzeća treba da budu ta koja će se osnaživati jer samo ona mogu svojom proizvodnjom da drže u nekom balansu pritisak od spolja a za to treba vremena... Sve u svemu prognoziram da će se te famozne "pumpe" pojaviti i kod nas i to relativno brzo ali samo na pojedinim lokalitetima, pored auto-puteva i važnijih saobraćajnica kroz zemlju i eventualno negde u blizini letovališta po Crnoj Gori, s obzirom da će se sada pokrenuti sve što može da se kotrlja po našim putevima i početi da nas truje izduvnim gasovima. -> Sa druge strna, upravo zbog ovoga, mislim da će i država -> malo više da 'goni' švercere benzina kada počne redovni uvoz -> iz inostranstva, ne bi li se narod uputio na pumpe... Opet ti je brži taster od pameti :) Država neće imati koga da goni jer će šverceri ući u "legalan" biznis sa svojim pumpama koje će, izvesno, i napraviti po bugarskom "receptu" - znači jedna straćara pokrivena nekim salonitom, dva creva za super i dizel (regular i bezolovni nemaju toliki obrt pa neće ni da investira da kopa za još dve cisterne), rade on i žena ili deca, troškovi minimalni, muvanje sa porezom izvodljivo, ide sa nižom cenom i eto rešenja. pozdrav, mirche
srbija.425 budim, -> #377, ilazarevic
> ND i otpadnici iz DS su se smestili u Vladi Srbije, "pašićevci" > nisu (mada čine potrebnu većinu u Saveznoj skupštini). Po mom > mišljenju, ND i exDS ministri su napravili veće zlo nego ta > kupljena ili isprepadana grupa radikala. Svi oni su ucinili zlo ovom narodu i tako ih treba gledati. Ne treba vagati ko je ucinio vece a ko manje zlo. Tako samo mogu da se i opravdaju... A sad pamet u glavu kad izlazis na sledece izbore... poz, budim
srbija.426 budim, -> #330, dbambi
> Da li bi bio ljubazan, da nam iznes svoje vidjenje slucaja > oko "Ininih" pumpi u Srbiji, posebno u kontekstu zeljenih > stranih investicija ovde.Nadam se da cemo preskociti nepo- Inine pumpe u Srbiji finansirali su Hrvati bas kao sto su Srbi finansirali hotele na jadranskoj obali, vikendice... Ako samo pokusas da saberes koliko vrede pumpe i lokali po Srbiji a koliko samo hoteli i vikendice Srba u CRO, doci ces i ti do teze koju ja zastupam! ;( A uzgred ta teza otprilike glasi: mnogo vise smo mi izgubili nego Hrvati odvajanjem i nasilnim oduzimanjem. Posto "malo bolje" poznajem Hrvate moram da ti priznam, da verujem, da su pre razlaza seli i na papir bacili mogucnosti, pa odabrali one koje im se vise isplate... > trebnu i besmislenu pricu o "volji radnika".Paralelno mozemo > voditi i diskusiju o srpskoj imovini u CRO. Ne verujem u volju radnika ovde...... Volja rukovodstva to mi bolje zvuci! A diskusija se ne moze voditi bez paralelnih uporedjivanja. poz, budim
srbija.427 fancy, -> #411, mavava
ŮŢ> Prema tome fatajte se "mućke", jer ovo nije Zapad. Na svoju diplomu sam ŮŢ> se davno po*enjo. Hm, da li to isto savetuješ i svom detetu..?
srbija.428 guta, -> #377, ilazarevic
#> čine potrebnu većinu u Saveznoj skupštini). Po mom mišljenju, ND i exDS #> ministri su napravili veće zlo nego ta kupljena ili isprepadana grupa Hm, pa može se i tako reći. Mada, zbog fokusa medija, ispada da je njihovo (anti)delovanje mnogo vidljivije, nego "grupe građana" iz Savezne Skupštine. Sa druge strane, SRS "N.P." u Saveznoj čini upravo ono što socijalistima & komunistima najviše odgovara - blokira rad iste, a ako se slučajno pojavi potreba za glasanjem, osigurava da se (ne daj Bože, pu, pu...;) ne desi nešto što SPS-u ne odgovara. Ista stvar, samo je jedna očiglednija. poz, Guta
srbija.429 guta, -> #383, mastermind
#> ::: u slucaju stvaranja evropskog pakta,i mi cemo dostojanstveno uci u #> njega, #> #> zato što neće biti gospodar, već ćemo mi biti ravnopravan član u njemu. Ne bih rekao da bi SAD dozvolile stvaranje (još) jednog konkurenta. Pre će biti da će "Evropski Savet Odbrane", ili kako se već bude zvao biti samo jedan deo i/ili produžena ruka NATO saveza. Takođe duboko sumnjam da će se sadašnje članice NATO-a, koje pripadaju Evropskoj Uniji odlučiti na napuštanje NATO-a da bi se pripojile nekom novom savezu. poz, Guta
srbija.430 mavava, -> #427, fancy
>> Hm, da li to isto savetuješ i svom detetu..? Kao roditelj dužan sam, svoje dete, da savetujem da završi neku školu. Isto tako obavezan sam da obrazložim šta u praxi znači ta diploma. A znači sledeće. Završiš školu, dobiješ diplomu i čekaš...čekaš, godinama, da se zaposliš bilo gde, a to obično znači u neku bezveznu firmu za isto tako bezvezne pare. Najveća tragedija je u tome što se mladi ljudi trude da u roku završe fax i sa što boljim ocenama, da bi kasnije sedeli na birou :( Pitam se odakle im volja da uče, a svesni su da je perspektiva "sjajna". U ovoj državi, koliko ja vidim, mladi ljudi nemaju šanse. Po meni najbolje je završiti nešto konkretno, na brzinu, i početi sa nekim biznisom. A, ako baš hoćeš da imaš neku diplomu, pa kupi je to bar nije neki problem. Što se tiče love još uvek je u Srbiji ima. Zna ova vlast, svaka joj čast, da narod ima lovu. Računari su dobar primer koliko raja ima love. Da neće neko da me ubedi kako je 486 ili Pentijum kupio od plate? :) Najviše me nasmeje objašnjenje da mu jak računar treba za posao. Uglavnom zarađuju samo dileri, ostali se igraju. pozdrav, čika Neša
srbija.431 ilazarevic, -> #406, severian
> stvari događaju slučajno. Ostalima ostaje da na sledećim izborima > isprave grešku... ...i glasaju za GSS ;)
srbija.432 ilazarevic, -> #409, severian
> E dobro, i ja volim SF i Asimova... Samo, daj se spusti na zemlju i > razmisli o implikacijama po demokratsko ustrojstvo sveta u toj > tvojoj fantaziji. Kad je izborno telo veliko ne glasa se racionalno, > već se glasa Nijedno izborno telo u celini ne glasa racionalno. Racionalno mogu glasati samo pojedinci koji umeju da razmišljaju, da prelistaju program kandidata za kojeg glasaju itd. Ne vidim kakvim bi to mukama bilo izloženo demokratsko ustrojstvo sveta u slučaju formiranja neke svetske vlade. P.S. Naravno, ja ne mislim da je nešto slično moguće u ovom trenutku. Neće biti moguće sve dok UN ne dođu do veće moći. Nije bitno što njih finansiraju Ameri, što možda diktiraju Generalnom sekretaru šta da kaže; svetom i onako vlada nekih 5-6 sila, a ne glasovi 160 i nešto država.
srbija.433 inferno, -> #362, jone
Ů│ ˙ P.S. Nego, evo uhvatih sebe da sam ponovo napisao tekst, u Ů│ ˙ kome izjavljujem da ne bih voleo da vidim strane baze na Ů│ ˙ nasoj teritoriji. A zašto? Misliš da će ti neko staviti lanac oko vrata. Misliš da je loše da neko kontroliše našu politiku? Kakvi su ljudi na vlasti dobro bi im došlo malo kontrole, vidiš li šta nam uradiše? Ů│ ˙ Zasto osecam potrebu da se ovde zalazem za Ů│ ˙ nesto sto bi trebalo da bude pririodno stanje stvari? Znaš šta bi trebalo da bude prirodno? Trebalo bi da bude prirodno, da mi živimo malo drugačije. Malo civilizacije nam ne bi škodilo, malo open mind-a, malo Nestle čokolada, prave Coca-Cole, i benzina po normalnim cenama. Prirodno je da Metallica ima koncert u Beogradu, da idemo u Grčku svakog leta, u Austriju na skijanje.. Ovo što sad imamo ne neprirodno. Ponos nas neće hraniti (ko da imamo na šta da budemo ponosni), i ako ćemo imati koristi od tih baza, što da ne.
srbija.434 inferno, -> #422, saricl
Ů│ ˙!!! građanina i šta će on to momentalno da oseti a po mom Ů│ ˙!!! mišljenu neće osetiti neko značajno poboljšanje još za Ů│ ˙ jedan duži period vremena. Ů│ ˙ Ů│ ˙ I put od sedam milja počinje korakom! Nekad se išlo peške. Danas letimo, ne? ;)
srbija.435 guta, -> #407, severian
#> Mali si pogrešio u koracima. Ja o tehničkoj koaliciji i pričam. Ona Ma OK, nisam tu koaliciju ozbiljno ni uzimao u obzir u raspravi, više mi je bilo do toga da malo olakšam dušu... ;) poz, Guta
srbija.436 guta, -> #379, ilazarevic
#>> im možda sipati šećer u rezervoar, kao što je to dobar stari #>> običaj..? #> #> The Otpisani strike back ;) A kamo parole na zidovima? Bez toga nije filing ;) Daklem, svako da zaduži po kanticu i četkicu, pa u nove radne pobede ;) poz, Guta
srbija.437 guta, -> #403, fancy
#> govori u našu korist. Niko ne želi rat u "network neighborhood"..;) #> a mi imamo tu sreću da nam je komšiluk (susedstvo) vrlo do umereno Smisao poruke OK, ali je ovo reklama za W95 u nekomercijalnoj konferenciji, protiv čega treba ustati, kao, uostalom, i protiv W95 ;))) poz, Guta
srbija.438 guta, -> #421, saricl
#> Budi ubeđen da će nakon sledećih izbora JUL imati značajnog udela #> u vlasti, naprosto jer je Slobi potreban koalicioni partner Glede toga, smenjeni su B. Jović i ideolog SPS-a Mihajlo Marković. I jedan i drugi su bili u sukobu sa dr.Mirom. Tihi puč? poz, Guta
srbija.439 ilazarevic, -> #430, mavava
> neko da me ubedi kako je 486 ili Pentijum kupio od plate? :) Ja znam jednog takvog.
srbija.440 ilazarevic, -> #417, mileusna
> je mrzelo, kome je bilo ispod časti da prodaje cigare, da radi > nešto izvan svoje struke, taj je 'živeo' sa 5DEM mesečno. Ko Tu se postavlja pitanje časti. Vidiš, meni je ispod časti da prodajem cigare, ali mi nije ispod časti da napravimo američke baze (ako će to doneti i zapadnjački život). Tipičan diler verovatno nikada ne bi primio Amere, ali bi živeo kao švercer i lopov ceo život u "slobodnoj" Srbiji.
srbija.441 ilazarevic, -> #413, supers
> Pa, ne bi beli ništa promenili da su nastavili represiju... Većina Ne bi ništa promenili - u tome je štos :) Sad JAR više nije pogodno tle za emigraciju kao što je bila pre par godina.
srbija.442 kum.djole, -> #421, saricl
>> Budi ubeđen da će nakon sledećih izbora JUL imati značajnog udela >> u vlasti, naprosto jer je Slobi potreban koalicioni partner >> zarad rejtinga u svetu. Jako će da mu skoči rejting sa komunistima kao koalicionim partnerima. U ovom trenutku, pa sve do kolektivne razvaljotke, naš nobelovac biće samo poslušno čedo.. Izručiće zločince, postaviti demokratsku vlast na čelo države, ostaviti Jugoslaviju celu i tek eventualno dobiti saveznu fotelju. Kad se sve to izdešava, ispašće da je on pobedio, levi centar biće samo centar a levaci će ostati levaci, na sreću, malobrojni. Ne misliš valjda da će Sloba s jedne strane da se uvlači amerima kao mirotvorac i demokrata, a s druge da forsira komunizam i državnu svojinu..? Zapad će uskoro verovatno dići ruke od Bosne, ma šta se tamo odigralo. Više im se isplati da investiraju vreme i pare u prosvećivanje komunizmom opustošene Srbije nego ratom i nacionalnim razdorom opustošene Bosne. Demokratska Srbija definitivno bi 'asimilovala' sve prekodrinske Srbe koji sede na dve stolice, i sigurno je da neće raditi protiv svog naroda ma gde se on nalazio, dakle opcija koju treba potpisati.
srbija.443 kum.djole, -> #425, budim
>> A sad pamet u glavu kad izlazis na sledece izbore... Ako su svi zločinci, ko je po tebi najmanji zločinac vredan jednog glasa ?
srbija.444 kum.djole, -> #433, inferno
>> Misliš da je loše da neko kontroliše našu politiku? Kakvi >> su ljudi na vlasti dobro bi im došlo malo kontrole, vidiš li >> šta nam uradiše? Prisustvo NATO ovde nema za cilj da kontroliše ovdašnje političare i njihove poteze, već da postavi novu vlast i novu ideologiju. To može da ima uske veze sa fašizmom, ali samo u nekim glavama.. Ionako ćemo svi jednog dana da poumiremo, pre ili kasnije, zato treba prihvatiti ovu opciju koja podržava to "kasnije". Ono što ostane iza nas može da posluži novim generacijama da se pretope i postanu svetske sluge, ili otkriju nekog svog Gavrlila ili čikicu, neki pokret, Mlada Karaburma ili žukarica, pa da se junače..
srbija.445 mileusna, -> #430, mavava
>> Najveća tragedija je u tome što se mladi ljudi trude da u roku >> završe fax i sa što boljim ocenama, da bi kasnije sedeli na birou Verovatno nam se negde duboko u mozgu nalazi klica prošlosti koju smo nasledili od naših roditelja i koja nam govori da u životu treba učiti školu, završiti fakultet, i dobiti posao. Sada sledi ono 'ali'. Ali, kod nas sada nije tako. Ideš kroz školu, napreduješ, ideš kroz fakultet, diplomiraš jednog dana i tu se zakucaš. GAME OVER, prešli ste puno nivoa, ali bonus niste dobili. So, odakle im onda volja za učenjem? Pa volje za pravim učenjem baš i nema. Svi su tu da bi završili nešto, da bi ipak imali ma kakvo zvanje, jer ko zna, možda se jednom sve vrati na normalu, možda će se diploma ceniti. Drugi se uzdaju u razvoj privatnog sektora i gaje nadu da će tu svoje diplome moći da unovče srazmerno trudu koji su u njih uložili. Treći pak, gledaju daleko, daleko preko velike bare, u nadi da će nakon uspešnog završetka školovanja uspeti da se domognu tla Kanade, Novog Zelanda i ostalih pametnih zemalja koje za džabe dobijaju stručnjake glupih zemalja koje o svom trošku školuju svoje mlade i poklanjaju ih drugima. Ja ne znam kojoj grupi ja pripadam, verovatno u sve tri odjednom. :)
srbija.446 magbet, -> #426, budim
*-> Inine pumpe u Srbiji finansirali su Hrvati bas kao sto su Srbi *-> finansirali hotele na jadranskoj obali, vikendice... Ako samo pokusas da *-> saberes koliko vrede pumpe i lokali po Srbiji a koliko samo hoteli i *-> vikendice Srba u CRO, doci ces i ti do teze koju ja zastupam! ;( A uzgred *-> ta teza otprilike glasi: mnogo vise smo mi izgubili nego Hrvati Ovo je vrlo teško dokazati. Naime, mnogo veće tržište je Srbija bila za hrvatske firme nego obrnuto, te je shodno tome, ovde bilo mnogo više loka- la, stovarišta, čak fabrika. Navešću vrlo poznat mi primer: Podravku. U Srbiji je imala 11 tzv. kooperativa, preko 20 magacina, i fabriku sla- nog keksa, štapića i još nekih zezalica. Vrednost robe koja je ostala samo na terenu na kojem je radio moj tast, a to je Valjevo i Šabac sa okolicom, isnosi preko 10 miliona $. Ovo je primer koji poznajem do u detalje, a ko ne veruje, nek skokne u Valjevo na kaficu & argumentaciju (papirnu, dakako). I pored ovoga, ne pada mi na pamet da ustvrdim čija je šteta (korist) veća. Kada sledeći put budeš sabirao, javi, znam mnogo hrvatskih preduzeća, koja su ovde ostavila milionsku robu & nekretnine. Takve paušalne ocene su preuzete od vladajućeg establišmenta, koji se svojski trudio (i uspeo) da ubedi ljude u genocid Hrvata i Slovenaca nad srpskom lovom & imovinom. Sličnu stvar polako nazirem na liniji Beograd-Podgorica (oli Cetinje), te napominjem ljude koji su ubeđeni da znaju ko kome i koliko, da malo smire strasti i prizovu se razumu.
srbija.447 ilazarevic, -> #436, guta
> A kamo parole na zidovima? Bez toga nije filing ;) Daklem, svako da > zaduži po kanticu i četkicu, pa u nove radne pobede ;) Eto, ja se dobrovoljno javljam da izbušim prvu rupu na gumi mrskog američkog kamiona i napišem 100 puta na zidu kasarne "Vratite nam sankcije!"
srbija.448 jone, -> #366, superhik
::: Je l' po cemu ti izvodis zakljucke !? ::: Ajde mi to objasni pa cemo onda da pricamo o dinastiji MiRosevic Hey! Moja prva poruka je bila shalamala. Pa je i odgovor na tvoju poruku bio shalamala. Izvini ako si ozbiljno shvatio. P.S. Pa i ja sam tvoje "fuj" shvatio kao salu - nije valjda da ne volis Cecu? Ne kaze narod uzalud: "Ljudi koji ne vole Cece, ne vole ni Arkane"
srbija.449 jone, -> #372, fancy
::: svoje kljuse" ovde ne pomaze jer smo za to nesposobni. Povodljivom ::: narodu sklonom ka preferiranju totalitaristicke vlasti demokratiju ::: treba uterati, pa makar i stranim vojnim bazama..;) Ne verujem da demokratija koja se "uteruje" moze zaista da bude demokratija. Ali recimo da bi i surogat koji bi se dobio bio bolji od ovoga sada. Za to bi, medjutim, bilo najpre potrebno da nam skinu Slobu (i sve sto ide uz njega) sa vrata. A da li ce to i uraditi? U ovoj situaciji zapadu je najvaznije da ni jedna od tri strane ne pravi probleme i da se postignuti mir odrzi . Kako ce se to ostvariti u Hrvatskoj , ili u MH federaciji, tema je za sebe, ali u SRJ je Sloba taj na koga mogu racunati. Posle svega sto je do sada uradio da bi postigao taj mir (ostao na vlasti), mogu da imaju poverenje u njega. Zasto bi sada trosili vreme i upustali se u rizik pripitomljavanja nekog drugog Srbina (i jos razmisljali da li ce se u periodu nestabilnosti koji bi morao da se pojavi ako Sloba padne, vlasti docepati neko nepredvidjen)? Zato bi mogli da ga podrze. I da zazmure kad je njegova unutrasnja politika u pitanju. Cvrsta ruka u Jugoslaviji trenutno bi mogla da odgovara i zapadu, ako je to nacin da se ocuva mir. Sloba ne bi bio ni prvi ni poslednji politicki negativac koga oni podnose, jer im to odgovara. A demokratija bi mogla da saceka jos malo, i onako je to luksuzna roba na Balkanu. Cemu bi onda sluzile baze ovde? Razvoju demokratije? Da li bi to bile baze u saveznickoj zemlji? Mogu li se naplatiti? Cak i ako si (u okviru mirovnog plana?), obavezan da ih prihvatis?
srbija.450 jone, -> #375, saxon
::: Pa kad si imao petlje da se kao sluga kur#is poslednjih deset godina i ::: k'o pomahnitao ujedas sve oko sebe, sad ces da trpis taj povodac i jos ::: da budes zadovoljan ako ti gazda baci koji zalogaj. I to pevajuci. Dobro ja - sto sam zasluzio, to cu i da dobijem. Ali sta ce biti sa tobom? Nisi ni kriv ni duzan i jos si svo vreme govorio ljudima da sve ovo nece izaci na dobro...
srbija.451 jone, -> #382, ilazarevic
::: Ja sam, boga mi, pripadnik kavkaskog tipa, prilicno bele koze i nemam ni ::: jednu crnacku crtu lica ;) Mozda ima nesto juznjacko u meni, ali i to ne ::: dolazi sa veceg juga no sto je Peloponez. Hmmmm....onda mora da je oblik nasih usiju ono sto iritira nemacke carinike.
srbija.452 jone, -> #374, saxon
::: Amere. Ne vidim sta to tebi toliko smeta? Niko te nece terati da im ::: prostires crvene tepihe i mases im zastavicama ako neces. Postoje Pa smeta mi. Eto, radi mi zica kad pomislim na to.A znam da bi ih i ti radije video ovde kao turiste ili poslovne ljude - da mozes da biras. A to bi valjda i napisao da si manje ogorcen. Ja mogu da prihvatim da sam za nesto kriv i da treba da padne kazna. Ali me to nece naterati da volim zatvorskog cuvara. Ovo nije sport pa da budes zadovoljan utakmicom iako si izgubio. P.S. Nego kako to - hamburger 1$? Jel' ti ostalo imalo patriotizma? Pa Prle i Tihi bi im prodavali bar za 5 i jos bi bilo konjsko meso unutra. A ako pocnu da salju avione odavde da bombarduju one u Bosni, digli bi na 10 - pa da vide Ameri sta je Srbin kad se naljuti.
srbija.453 jone, -> #378, ilazarevic
::: Ukoliko je isplativo, ja bih im prvi postavio temelje. Pa, da li je isplativo? ::: Sve sto se moze povoljno prodati tako da imamo dugorocne koristi od toga, ::: treba prodati. Slazem se, ali bih vise voleo da trgujemo nekom normalnom robom. P.S. Prodajem bez posrednika jednu Domovinu na lepom mestu, malo koriscenu ali u losem stanju. Odmah useljiva, potrebna adaptacija. Moze i zamena za bolju i vecu, uz moju doplatu. Prednost imaju razvijene Domovine. Sifra : Hitno, gori mi pod nogama.
srbija.454 jone, -> #381, ilazarevic
::: A, sto se prosirenja tice... Neka se ekonomski sistem stajge prenese na ::: tebe, ako ga toliko zelis. Ja umem da zaradim na drugi nacin, ne samo na Sto na mene? Pa ja sam protiv? Mada, svima nam se isto hvata - citava ova zemlja je izasla na stajgu, eno je ceka musteriju i samo namiguje. Rujka je nesto gladio brkove pa odustao ali evo Amerike, setka u sve uzim krugovima - bice posla, to se vec vidi.
srbija.455 jone, -> #383, mastermind
::: dostojanstveno = potpisacemo sporazum kad i ostali na samom stvaranju ::: saveza, nece nas niko primorati da svoje vojne snage stavimo pod njegovu Voleo bih da sam toliki optimista kao sto si ti.
srbija.456 jone, -> #376, saxon
::: OK. Neces da das dobrovoljno. Neces da prodas za male pare. Neces da ::: prodas za velike pare. Neces da prodas ni za kakve pare. A moras da das. ::: Kako to mislis da izvedes a da ne dobijes batine? Nikako. Ali daj bar sami sebi da kazemo da nam se to ne svidja.
srbija.457 dbambi, -> #426, budim
=>> Da li bi bio ljubazan, da nam iznes svoje vidjenje slucaja =>> oko "Ininih" pumpi u Srbiji, posebno u kontekstu zeljenih => Inine pumpe u Srbiji finansirali su Hrvati bas kao sto su Srbi finansirali => hotele na jadranskoj obali, vikendice... Ako samo pokusas da saberes => koliko vrede pumpe i lokali po Srbiji a koliko samo hoteli i vikendice => Srba u CRO, doci ces i ti do teze koju ja zastupam! ;( A uzgred ta teza => otprilike glasi: mnogo vise smo mi izgubili nego Hrvati odvajanjem i Oduzimanje tih pumpi dogodilo se pocetkom i tokom '90 godine.Pored njih jos je zapazen slucaj uzurpacije lanca prodavaonica "Jugoplastike" iz Splita i "Varteksa" iz Varazdina.U istom paketu isla je i otimacina imovine preduzeca iz Slovenije (Mercator, Slovenijasport, Jugodata itd) Vazno je uociti ovaj podatak o vremenu kada se to dogodilo.To se desilo celih godinu i vise pre pocetka rata, dakle jos smo uveliko ziveli u jedinstvenoj zemlji.Cist slucaj otimacine.Odgovor na ovo (kazem odgovor jer je evidentno da je otimacina preduzeca pocela ovde), u Hrvatskoj u tom trenutku nije bio uopste srazmeran onome sto se radilo ovde (koliko mi je poznato oduzete su neke prodavaonice "Atex"-a u Varazdinu) Oduzimanje odmaralista i vikendica doslo je tek s jeseni ratne '91.Mada je i ovde rec o klasicnoj pljacki, to opet nema veze sa otimacinom ovde jer je ucinjeno otprilike godinu i pol nakon toga, i tek s pocetkom rata a opravdano je time sto doticna imovina pripada zemlji agresoru.U svim uredbama vlade RH koje se na to odnose, mislim da ne postoji rec "oduzimanje ili zaplema", vec se mnogo mekse govori o "privremenom" preuzimanju. => nasilnim oduzimanjem. Posto "malo bolje" poznajem Hrvate moram da ti Poznajes svih 5-6 miliona Hrvata, pa na osnovu toga tvrdis da ih "poznajes malo bolje" ? Ja poznajem zbilja veliki broj Srba pa sam ipak oprezan kada objasnjavam kako "dobro poznajem svoj narod ". => priznam, da verujem, da su pre razlaza seli i na papir bacili mogucnosti, => pa odabrali one koje im se vise isplate... => Nisu mogli da stave na papir, jer se otimacina njihove imovine ovde desila cak i pre nego li je secesija postala otvorena drzavna politika u Hrvatskoj. Bambi
srbija.458 zeljkoj, -> #433, inferno
> prave Coca-Cole, i benzina po normalnim cenama. Prirodno je Dovoljno je prava i ova naša. ;) Već sam napisao u CHAT:chat da sam je uporedjivao sa grčkom i italijanskom i da se ne razlikuje. Prekjuče sam došao do konzerve austrijske coke, i zaključujem da je i ona potpuno ista. :)
srbija.459 zeljkoj, -> #438, guta
> Glede toga, smenjeni su B. Jović i ideolog SPS-a Mihajlo > Marković. ^^^^^^^ ^^^^^^^^ BTW, ovaj je pisao knjigu iz logike za treći razred gimnazije. :)
srbija.460 fancy, -> #430, mavava
ŮŢ> Po meni najbolje je završiti nešto konkretno, na brzinu, i početi sa ŮŢ> nekim biznisom. A, ako baš hoćeš da imaš neku diplomu, pa kupi je to bar ŮŢ> nije neki problem. Pitanje: Da li bi pristao da tebe ili tvoje dete leči neko ko je kupio diplomu..? ŮŢ> Da neće neko da me ubedi kako je 486 ili Pentijum kupio od plate? :) Evo ja sam. Nemam doduše Pentiuma, ali se ne žalim. * Svoju diplomu sam sticao 7 godina, a posla je bilo uvek od dana kada sam diplomirao (Septembar 1989.) do sada. Izmenjao sam više poslova i nisam radio samo onda kad mi se nije radilo.
srbija.461 superhik, -> #439, ilazarevic
=:> > neko da me ubedi kako je 486 ili Pentijum kupio od plate? =:> :) =:> =:> Ja znam jednog takvog. Me2
srbija.462 fancy, -> #449, jone
ŮŢ> Ne verujem da demokratija koja se "uteruje" moze zaista da bude Ni ja, ali funkcioniše. Možda ne uterivanje demokratije kao takve, već više kao uterivanje svesti o sopstvenoj snazi i mestu kako geografskom tako i istorijskom. Cenim da su to neki preduslovi za demokratizaciju ovog prostora. ŮŢ> Cemu bi onda sluzile baze ovde? Razvoju demokratije? Na neki način, da. Upravo napisah gore par redova o tome. ŮŢ> Da li bi to bile baze u saveznickoj zemlji? Mogu li se naplatiti? Savezničkoj, ne baš, ali ne i u neprijateljskoj. Mislim da se mogu naplatiti... ili isplatiti, kako već želiš.
srbija.463 dbambi, -> #453, jone
=> P.S. Prodajem bez posrednika jednu Domovinu na lepom mestu, malo ^^^^^^^^^ BANEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE. IMAS JOS JEDNOG SKOTA DOLE !!! :)))))))) Bambi
srbija.464 superhik, -> #448, jone
=:> P.S. Pa i ja sam tvoje "fuj" shvatio kao salu - nije valjda =:> da ne volis Cecu? Ne kaze narod uzalud: "Ljudi koji ne vole =:> Cece, ne vole ni Arkane" Ako već pokušavaš da se šališ stavi neki smajli biće nam lakše :) A usput, nemoj više ovako okrutno da se šališ (odnosi se na quote)
srbija.465 ilazarevic, -> #453, jone
> Pa, da li je isplativo? Mislim da će biti. > Slazem se, ali bih vise voleo da trgujemo nekom normalnom robom. Pa valjda ćemo trgovati normalnom robom: čokolade, žvake, koka-kola, hamburgeri...
srbija.466 ilazarevic, -> #454, jone
> Mada, svima nam se isto hvata - citava ova zemlja je izasla na > stajgu, eno je ceka musteriju i samo namiguje. Rujka je nesto gladio > brkove pa odustao ali evo Amerike, setka u sve uzim krugovima - bice > posla, to se vec vidi. Svaka slaba i nedovoljno razvijena zemlja (a mi smo sigurno takvi) uvek se nudi stranim investitorima. To što su Srbi ludo ponosni bez ikakvih osnova je njihov lični problem.
srbija.467 ilazarevic, -> #451, jone
> Hmmmm....onda mora da je oblik nasih usiju ono sto iritira > nemacke carinike. Iritira ih to što se ponašamo tako da svi znaju da smo Srbi, da se slučajno neko ne prevari pa pomisli da smo civilizovani.
srbija.468 budim, -> #443, kum.djole
> Ako su svi zločinci, ko je po tebi najmanji zločinac vredan > jednog glasa ? DSS ili SLS poz, budim
srbija.469 budim, -> #446, magbet
> Ovo je vrlo teško dokazati. Naime, mnogo veće tržište je Srbija > bila za hrvatske firme nego obrnuto, te je shodno tome, ovde > bilo mnogo više loka- la, stovarišta, čak fabrika. Navešću vrlo > poznat mi primer: Podravku. Sta ce mo sa primorjem. Ostala mi kuca dole... > preuzete od vladajućeg establišmenta, koji se svojski trudio (i > uspeo) da ubedi ljude u genocid Hrvata i Slovenaca nad srpskom > lovom & imovinom. Sličnu stvar polako nazirem na liniji > Beograd-Podgorica (oli Cetinje), te napominjem ljude koji su > ubeđeni da znaju ko kome i koliko, da malo smire strasti i > prizovu se razumu. Ne daj boze!... Establisment i ja... ;)))) Ne bih voleo da se desi tvoja prognoza sa CG. poz, budim
srbija.470 budim, -> #457, dbambi
Ma naravno Srbi su poceli rat, Srbi su uzeli Hrvatima pumpe, Jugoplastiku... Jadni Hrvati... 200 000 Srba iz Krajine, vikendice na moru, srpske firme u CRO... poz, budim p.s. Zaboravih hotele... ;)))))
srbija.471 saxon, -> #450, jone
> Dobro ja - sto sam zasluzio, to cu i da dobijem. Ali sta ce > biti sa tobom? Nisi ni kriv ni duzan i jos si svo vreme govorio > ljudima da sve ovo nece izaci na dobro... Nikog nisam ubio niti metkom u čelo gađao, ničiju kuću porušio ili zapalio, nikoga nisam ubeđivao da umesto mene gine u ovom ratu. Nikad se nisam nadao niti druge ubeđivao da će na kraju ispasti bolje nego što jeste, niti sam išao na Šešeljeve i Arkanove koncerte na kojima se urlikalo "Velikoj Svbiji". Nisam glumio salonsku patriotu koji uživa da prekraja bosanske karte uz pivo i gibanicu niti sam pisao panegerike onom nesrećnom Radovanu i onoj simpatičnoj babuskeri. I dalje imam prijatelje i rođake u Zagrebu koji uredno odgovaraju na moja pisma. Dakle, imam mirnu savest. I to je nešto.
srbija.472 mavava, -> #460, fancy
>> Pitanje: Da li bi pristao da tebe ili tvoje dete leči neko ko je kupio >> diplomu..? :) Naravno ne. Samo da ja tebe pitam: Kako da znam da li je neko kupio diplomu ili ne.? Valjda nije sporno da se diplome kupuju. Uostalom diploma, po mom shvatanju, služi kao osnova da neko počne da radi a kasnije kroz rad/praksu nešto i nauči. >> ŮŢ> Da neće neko da me ubedi kako je 486 ili Pentijum kupio od plate? :) >> Evo ja sam. Nemam doduše Pentiuma, ali se ne žalim. Ni ja nemam Pentium i ne žalim se. Što se tiče plate ne bi' o tome u u javnoj konf. jer zadire u tvoju i moju privatnost. >> Svoju diplomu sam sticao 7 godina, a posla je bilo uvek od dana kada >> sam diplomirao (Septembar 1989.) do sada. Izmenjao sam više poslova i >> nisam radio samo onda kad mi se nije radilo. Upravo si potvrdio moj stav. Znači nisi sedeo skrštenih ruku u jednoj firmi i kukao. Bio si sposoban da se prilagodiš vremenu i situaciji. Dalji komentar bi opet zašo' u privatnost. pozdrav, čika Neša (200)!:) NHF.
srbija.473 mavava, -> #445, mileusna
>> Verovatno nam se negde duboko u mozgu nalazi klica >> prošlosti koju smo nasledili od naših roditelja i koja nam >> govori da u životu treba učiti školu, završiti fakultet, i >> dobiti posao. U tome i jeste problem. U ovoj državi su još uvek, i biće, na vlasti oni koji su posejali tu klicu. Oni i njihovi potomci su se snašli i neće ništa da menjaju. Njima je dobro. Tobožnja opozicija je samo farsa, jer su i oni zaraženi. Oni se utrkuju ko će pre i ko će bolje da se dodvori onima koji su na vlasti. Najbolji primer za to su SRS i SPO. Jedini koji su ostali čisti su Nikola Milošević i njegova stranka jer nisu hteli na izbore. Jedina nada je smena generacija, tj. majka priroda. Iskreno se nadam da će današnje generacije mladih da nešto promene ako "inkubacija" ne bude trajala predugo. >> Ja ne znam kojoj grupi ja pripadam, verovatno u sve tri >> odjednom. :) Pripadaš najtežoj grupi. To je ona kojoj je sve jasno, a ne može ništa da promeni. pozdrav, čika Neša
srbija.474 gerber, -> #470, budim
YR>*> 200 000 Srba iz Krajine, vikendice na moru, srpske firme u CRO... Šta sa njima? Ako misliš da su gore pomenute udružene snage započele rat, u pravu si.
srbija.475 supers, -> #444, kum.djole
>> Prisustvo NATO ovde nema za cilj da kontroliše ovdašnje političare >> i njihove poteze, već da postavi novu vlast i novu ideologiju. Pa, ne bih rekao... Najgrđe u stranom uticaju je to što Ameri ne ruše despotske i tiranske vlasti u svojim državama marionetama. Ako je vladar ljudožder, a sluša Amere, Amerima je dobar. Ako marinci dođu, ne znači da će doneti med i mleko. Pre će biti da ćemo imati i svog i njihovog gazdu na grbači.
srbija.476 supers, -> #438, guta
>> Glede toga, smenjeni su B. Jović i ideolog SPS-a Mihajlo Marković. >> I jedan i drugi su bili u sukobu sa dr.Mirom. Tihi puč? Kako smenjeni? Štos je u tome što SPS neće da dozvoli bilo kakve blamove u javnosti, poput raskola ili kadrovskih pretumbacija. Koliko znam, obojica još uvek imaju svoje patijske funkcije u SPS-u, ali su tako marginalizovani (volim izraz upokojeni :) ) da su nečujni kao i da su izbačeni iz partije.
srbija.477 supers, -> #441, ilazarevic
>> Ne bi ništa promenili - u tome je štos :) Sad JAR više nije pogodno >> tle za emigraciju kao što je bila pre par godina. Ih... Imaće belci i drugde da se iseljavaju, kakva bi bila vajda od toga da se u unedogled održava aparthejd (što je i nemoguće). I bolje je ovako, da se to mirnim putem okončalo, nego da jednog dana neki general Ndžala započne krvavi ustanak i masakrira belce... A što crnci ne umeju da izađu na kraj sa upravljanjem državom, na čast belcima koji su doveli do takvog stanja među crncima.
srbija.478 kum.djole, -> #475, supers
>> despotske i tiranske vlasti u svojim državama marionetama. Ako je vladar >> ljudožder, a sluša Amere, Amerima je dobar. Biće da je pre Amerima više po volji _sistem_ u nekoj državi nego komunistički lider koji ih sluša i od svog komunizma u svojoj zemlji pravi sprdačinu (te kao takav kad tad mora da padne..). >> Ako marinci dođu, ne znači da će doneti med i mleko. >> Pre će biti da ćemo imati i svog i njihovog gazdu na grbači. Slažem se, ali njihov vođa nas bar ne bi pri tom jahanju i _gušio_..?
srbija.479 olio, -> #442, kum.djole
> Vise im se isplati da investiraju vreme i pare u prosvecivanje komunizmom > opustosene Srbije nego ratom i nacionalnim razdorom opustosene Bosne. Pa ne znam, nisam bas siguran da ce da investiraju ovde u Srbiji. Ko da pare on je gazda ali ovi ovde sto odlucuju neverujem da ce odlucivanje prepustiti nekom ko je dao pare. Eh da smo ih ranije pustili da ulazu kapital(pare) ne bi smo dobili sankcije. Sedamdesetih godina je bila "seca direktora" koji su hteli da Zapad udje na ove prostore. To je spreceno tada. Vladajuci rezim to nije dopustio pa ne verujem ni sada da ce dopustiti ulaganje kapitala i razvoj novih tehnologija. Meni nece da kupe na poslu bolji i jaci racunar jer im ja mrsim racune, jer sa masinom nema muvanja. Plase se. Poz.Oli.
srbija.480 severian, -> #473, mavava
> U tome i jeste problem. U ovoj državi su još uvek, i biće, na vlasti > oni koji su posejali tu klicu. Oni i njihovi potomci su se snašli i neće > ništa da menjaju. Njima je dobro. Tobožnja opozicija je samo farsa, jer su > i oni zaraženi. Oni se utrkuju ko će pre i ko će bolje da se dodvori onima > koji su na vlasti. Najbolji primer za to su SRS i SPO. Jedini koji su > ostali čisti su Nikola Milošević i njegova stranka jer nisu hteli na Ovo je samo tvoje mišljenje, koje odaje jedino apatiju i pomirenost sa sudbinom. I šta sad po tebi? Da se svi predamo, popljujemo na sve vrednosti civilizovanog društva i zapevamo složno internacionalu? Ili možda da pronađemo u sebi ljudskog dostojanstva i suprotstavimo se, najpre u svojim glavama, bandi? I šta ako se uspeh ne čini iza prvog ćoška, to samo znači da treba da budemo još odlučniji! I šta ako nismo uspeli do sada i sve izgleda crno, osim da pokušavamo na druge načine i dalje... i dalje... i dalje... Dan kada se predaš i prihvatiš diktaturu kao, bogom danu, normalnu situaciju je dan kada si pljunuo na sopstvenu ljudskost i pristao da budeš otelotvorenje mašte svakog diktatora...
srbija.481 fancy, -> #472, mavava
ŮŢ> :) Naravno ne. Samo da ja tebe pitam: Kako da znam da li je neko kupio ŮŢ> diplomu ili ne.? Valjda nije sporno da se diplome kupuju. Ideja je samo u tome da ako svi budu deci pričali "za diplomu ćemo lako", onda uskoro ne bi ni trebalo da prepoznajemo kupljene od stečenih diploma - sve bi bile kupljene..:)) Inače, naravno da nije sporno da se diplome _i_ kupuju.
srbija.482 junior, -> #474, gerber
> YR>*> 200 000 Srba iz Krajine, vikendice na moru, srpske firme > Šta sa njima? Ako misliš da su gore pomenute udružene snage > započele rat, u pravu si. A ko je to započeo rat? Ja, i moja porodica sigurno nije. Kao i većina Srba iz Hrvatske. Pa usred Osijeka, Tuđman je držao miting u kome je govorio da Srbe treba proterati kako bi se oslobodilo mesta za Hrvate. Uostalom, jesu li oni meni upali u stan ili ja njima? Jesam li oni meni stavili bombu u auto ili ja njima? Konačno, jesam li ja otišao iz Hrvatske ili oni? E onda nemoj da mi govoriš o započinjanju rata...