IGRE.3

06 Jul 1995 - 12 Nov 1998

Topics

  1. arkadne (2048)
  2. avanture (1153)
  3. simulacije (859)
  4. strategije (2185)
  5. logicke (184)
  6. modemske (276)
  7. frp (447)
  8. razno (1837)
  9. diplomatija (802)
  10. sezam (209)

Messages - logicke

logicke.106 epson, -> #103, the.edge
│ Nisi naveo ni o cemu se radi, niti si hteo bilo sta dalje da kazes o tom │ registratoru. Ja sam bio skino registrator sa tog "sajta koji ima dosta └───────────────────────────────────────────────── Ja sam taj krek podelio više od 20 usera :) Koji ti je kriv što _ne sme_ da se krek kači u konfu, a ti ga nisi tražio . │ Oladi malo... rekoh, ako vec hoces o necemu da pricas iznesi argumente, │ pricaj o tome, a ne da non stop govoris kako ti to imas/to je sr#nje/itd... └───────────────────────────────────────────────── Idi na Altavistu i lupi pretragu za 'warez,cracks' i ima šta 'oćeš . Ako baš hoćeš baci ću ti na mail moj bookmark.htm (pošto ne sme u konfu) . │ Sto se tice sajta: SVE sto sam imao shareware sam registrovao (ukljucujuci │ i najnoviji NetTerm 4.20), a zadnji update sitea je bio 28/5/97 i kao sto └───────────────────────────────────────────────── Ja tek skoro pola .
logicke.107 boccio, -> #106, epson
Ep> Ep> │ Nisi naveo ni o cemu se radi, niti si hteo bilo sta dalje da kazes o Ep> tom │ registratoru. Ja sam bio skino registrator sa tog "sajta koji ima Ep> dosta └───────────────────────────────────────────────── Ep> Ja sam taj krek podelio vise od 20 usera :) Koji ti je kriv sto _ne Ep> sme_ da se krek kaci u konfu, a ti ga nisi trazio . ^^ ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ Ne sme? Ako te ne mrzi pogledaj moj reply (ne secam se kome) od pre neki dan u komunikacijama/tcp_ip ........ bez ikakvih problema.......
logicke.108 epson, -> #107, boccio
│ Ne sme? Ako te ne mrzi pogledaj moj reply (ne secam se kome) │ od pre neki dan u komunikacijama/tcp_ip ........ │ bez ikakvih problema....... └───────────────────────────────────────────────── NEEE SMEEEE BREEEEE ! btw Ima li kog moderatora na NETu ? Ovo je nedopustivo .
logicke.110 buva,
potreban registration code za a.i. wars .. naravno poshto sam izgubio originalno uputstvo... Cya
logicke.111 epson, -> #110, buva
│ potreban registration code za a.i. wars .. naravno poshto sam │ izgubio originalno uputstvo... └───────────────────────────────────────────────── :)
logicke.112 space.ace,
TSR Intro: Organizuje se Prvi Turnir Sezamovih Robota (skr. "I TSR"). Cilj takmičenja je da se pronađe najjači robot naše male zajednice, te da se isti pošalje negde na svetsko takmičenje, a uz to da se malo zabavimo. Znači, sve što vam je potrebno je ideja, programski alat i program koji sam ostavio u konfu, a imate ga i u dir-u. Vaše robote (tj. programe koji kontrolišu robote), spremne za takmičenje, pošaljite meni (space.ace) na mail, sa kratkom biografijom robota, i svim informacijama koje smatrate da su neophodne. Rok za slanje robota je bio 12. jul, ali kako je to mnogo rano (vidi se po slanju robota) rok ću pomeriti za 10 dana. Mislim da vam je to dovoljno da napišete svog borca. Kada se sve prijave pregledaju, otpočinje takmičenje. Takmičenje neće biti otvorenog karaktera, i održavaće se na mom računaru (apsolutno isti uslovi za sve :). U zavisnosti od broja prijava, (napomena: svaki takmičar može poslati 3 svoja robota), formiraće se grupe, u kojima će se, po kolima, odvijati mečevi po principu "svako sa svakim" "jedan na jedan". U jednom meču, izvešće se po 30 borbi, da bi ocena bila što realnija. Procenat pobede u tih 30 borbi je ocena robota, i koji robot u direktnom sukobu ima veći procenat, on dobija poene za taj meč (2 poena). Drugi robot, onaj koji je izgubio, ne dobija poene. Ako, eventualno, procenat bude isti, oba robota dobijaju po 1 poen. Nakon svih odigranih kola (tj. kada svaki robot odigra mečeve sa svima ostalima iz grupe) pobednici grupa idu dalje, kao na svim takmičenjima sa sličnom organizacijom. Na kraju, u finalu, meč će imati 60 borbi, da bi se što približnije i bolje odredila snaga robota. Borbe se odvijaju na default areni (pcrobots.rna) tako da svi imaju uslove da testiraju svoje robote. Na vama je da to što bolje iskoristite. Pobednik ovog prvog TSR-a (a nadam se, ako ovaj uspe, da će ih biti još) imaće tu čast da bude prvi pobednik prvog takmičenja tog tipa kod nas, a možda, stvarno možda, ako takmičenje odjekne kod nadležnih, dobije neku simboličnu nagradu od Sezama (mada... ). No, nemojte da vas to obeshrabri, mislim da vam ipak nije važna nagrada (rekoše Grci još odavno "važno je učestvovati"). Posle svakog odigranog kola (1 kolo jedan dan) u sve konferencije koje se tiču ovog takmičenja ide detaljan izveštaj o proteklom kolu, i mečevi za sledeće kolo. Takođe, ovako organizovano takmičenje daje odličnu podlogu za nekakvu prognozu (ali, neka to organizuju ovi sa "sportske strane"). Što se tiče nekakvih sumnji u sudijsku reč tokom takmičenja, odmah da vas obavestim da organizator (iako ima spremnih nekoliko robota) neće učestvovati u takmičenju, da bi takmičenje bilo što objektivnije. Simulator generiše izveštaj koji će se prenositi u konferencije, i organizator neće podržavati ničijeg robota, niti će menjati izveštaje. Organizatorova reč je, ipak, konačna, i mora joj se verovati. Ako bude nekih žalbi na borbe, organizator će u konferenciju poslati sumnjive robote sumnjivog meča, da ostali korisnici izvedu borbu kod sebe na svojim računarima, da bi proverili odluku. Mada, mislim da nikakvih žalbi neće ni biti, jer niko ne zna kakav je robot protivnik. To je to, što se tiče nekih pravila i informacija koje vam trebaju. Sad, na posao i spremajte robote. Očekujem dosta prijava, nemojte me razočarati. Ako, kojim slučajem, ovo takmičenje propadne (zbog malog broja prijavljenih) biće to dokaz da je naše društvo na SezamNet-u sastavljeno od inertnih ljudi i bezidejnih foliranata (izvinite na rečima, ali me razuverite)! Spremajte robote, očekujem ih u mail-u... Organizator.
logicke.113 space.ace,
Reč je o standardnom Solitaire-u: naime, kada odaberete da se vuku po tri karte iz gornjeg špila, postoji, ipak, mogućnost da vučete jednu po jednu kartu, i to pritiskom na tastere Ctrl-Alt-Shift i dok držite te tastere, kliknite na špil. Karte će izlaziti jedna po jedna! Naravno, bodovi se ne gube :). Možda sam otkrio toplu vodu, ali nisam ranije video ovu informaciju ovde :).
logicke.114 miskop, -> #113, space.ace
--> Karte ce izlaziti jedna po jedna! Naravno, bodovi se ne gube :). --> Mozda sam otkrio toplu vodu, ali nisam ranije video ovu informaciju ovde Pokrenes Solitaire, meni Game/Options i cekiras opciju Draw one...Nema nista Ctrl-Alt-Shift...
logicke.115 space.ace, -> #114, miskop
> Pokrenes Solitaire, meni Game/Options i cekiras opciju > Draw one...Nema nista Ctrl-Alt-Shift... Da, ali u Vegas modu tako možeš samo jednom da obrneš špil, dok ovako možeš koliko god hoćeš - jednu po jednu!
logicke.116 mmilosh,
Ovo šaljem i ovde ne bi li povećao verovatnoću da neko ovo pročita i hitno odgovori jer mi je stvarno frka. :(( Uostalom, radi se o logičkim igrama (šah). *************************HITNO!!!HITNO!!!HITNO******************************* je potrebno da uradim seminarski iz Osnova programiranja, tačnije do sutra!!! Ako to propustim moraću da branim rad tek u septembru i onda ništa od izlaska na ispit sad u ponedeljak! (ne pitajte me šta sam čekao >|)) Elem, evo kako glasi zadatak: Polja šahovske table označiti parom čije su komponente: - slovo iz intervala ['A','H'], - prirodni broj iz intervala [1,8], pri čemu prva komponenta predstavlja oznaku vertikale (gledano s leva na desno), a druga broj horizontale (gledano odozdo nagore). Za zadate parove (k,l) i (m,n) ispitati: (a) da li su zadata polja iste boje; (b) da li dama sa polja (k,l) napada polje (m,n); (c) koji najmanji broj poteza treba da napravi konj da bi sa polja (k,l) stigao na polje (m,n), i koji su to potezi. Sad, ovo pod (c) je očigledno najproblematičnije pa bih molio samo za rešenje datog dela, mada neću odbiti ni bilo šta drugo jer mi je baš frka. Nagrada se podrazumeva :) Pivo ili šta već, gajba piva :), pola litre krvi :)) ... Naravno, radi se u Turbo Pascalu 7.0. Grafički prikaz, čini mi se, nije neophodan. Važan mi je samo algoritam za pod (c) ostalo ću već sam ubudžiti. :) FRKA!!!FRKA!!!FRKA!!!
logicke.117 dalex,
Opet se radi o šahu, kao logičkoj igrici... Naime, ja se pomalo bavim istim, a najbolji program koji imam je Chess Master 4000. Ako ima neko bolji program, učiniće mi veliku uslugu ako ga pošalje... Poz ljudi!
logicke.118 kostja,
Ajde, da malo "mrdnem" temu sa jednim pitanjem... Jel neko zna bolju verziju Rizika od one u dos\fun\ dir-u (islewars)? Mislim, bilo bi poželjno i uputsvo gde se to može pribaviti.
logicke.119 supers, -> #118, kostja
>> Jel neko zna bolju verziju Rizika od one u >> dos\fun\ dir-u (islewars)? Igraj Diplomatiju :)
logicke.120 drejk, -> #119, supers
toooooooo supersu, reci ti njemu, diplomatija rula... samo niko to da shvati...
logicke.121 kostja, -> #120, drejk
=> toooooooo supersu, reci ti njemu, diplomatija rula... => samo niko to da shvati... Dobro, de, ajde ti meni objasni pravila i način igranja iste.
logicke.122 supers, -> #121, kostja
>> => toooooooo supersu, reci ti njemu, diplomatija rula... >> => samo niko to da shvati... >> Dobro, de, ajde ti meni objasni pravila i način >> igranja iste. Svi koji ste zainteresovani za Diplomatiju posetite konferenciju IGRE.2, dovoljno je prvih 50 poruka u temi diplomatija da pronađete pravila, savete, mape... Diplomatija nije ništa drugo do Risiko iz kojeg su izbačene kockice, a ubačeno pisanje poteza kao u dopisnom šahu. Ko voli Risiko, ostaviće ga kada nauči diplomatiju :)
logicke.123 johnnya, -> #118, kostja
>> Jel neko zna bolju verziju Rizika od one u >> dos\fun\ dir-u (islewars)? Mislim da sam ovu verziju jednom davno skinu sa Imtel BBS-a Virgin 1989, version 1.9 - uprkos ovome grafika je odlična po prvi put je moguće igrati varijantu kao na tabli među prijateljima dakle nema problema da igraju npr. 2 igrača i 3 "kompjutera",... Imam samo par napomena: UK short game - "domaća" verzija Rizika (sa misijama) Files/shutdown - je jedini izlazak iz igre, ali on ujedno i reboot-uje računar, tako da je bolje koristiti prinudno zatvaranje prozora (ako je pokrećete iz Win-a) Variants/supply lines - omogućava dovlačenja pojačanja iz udaljenih teritorija, preko vaših teritorija Play/Do or die attack - vrlo korisno, računar će automatski napadati teritoriju sve dok je ne osvoji ili dok napadač ostane bez "tenkova" Options/Fast dice i Automatic dice - nema dosadnih pitnja kod bacanja kockica Korisno je koristiti komande na tastaturi u toku igre : N - novi napad F - pregrupisavanje ESC - igrač je završio krug risk.rar
logicke.124 kostja, -> #122, supers
=> Svi koji ste zainteresovani za Diplomatiju posetite konferenciju IGRE.2, Ajde da pogledamo...
logicke.125 kostja, -> #123, johnnya
=> Mislim da sam ovu verziju jednom davno skinu sa Imtel BBS-a => => Virgin 1989, version 1.9 - uprkos ovome grafika je odlična Hvala, kod isle wars-a mi je smetalo baš što nema podršku za dva igrača. Inače, čuh i za neku CD verziju ove igrice... nešto veličine 20 i kusur disketa.
logicke.126 morkin, -> #122, supers
> Svi koji ste zainteresovani za Diplomatiju posetite konferenciju IGRE.2, > dovoljno je prvih 50 poruka u temi diplomatija da pronađete pravila, > savete, mape... Proverite temu diplomatija u ovoj konferenciji. Nađite poruku u koju sam ja poslao tamo i koja ima okačen fajl. U toj arhivi je sve što je potrebno da se nauči diplomatija, uključujući i uputstvo na srpskom.
logicke.127 superhik, -> #123, johnnya
=:> Mislim da sam ovu verziju jednom davno skinu sa Imtel BBS-a Neće nikako da mi se startuje? Posle onog logoa mi se pojave imena autora (nekako izreckana) i tu stane?
logicke.128 kajko,
Šta mislite o jednom turniru PROGRAMA Sezamovih korisnika u IKS-OKS samo na većoj tabli. Ajd' da čujem mišljenja... O pravilima i načinu igre bi smo se dogovorili. NPR: Mogli bi da igramo na tabli 21x21 i da se ide na 5 u nizu. Potez bi bio ogranicen na 20 sekundi, etc... KAJKO
logicke.129 raikhan, -> #128, kajko
> Sta mislite o jednom turniru PROGRAMA Sezamovih korisnika u > IKS-OKS Ja se slazem! Sampion sam u IKS-OKSu (imam puno vremena da vezbam na casovima ;) > NPR: Mogli bi da igramo na tabli 21x21 i da se ide na 5 u nizu. > Potez bi bio ogranicen na 20 sekundi, etc... Ja licno smatram da je najbolja verzija ona 10x10 kada X-ovi i O-ovi padaju sa vrha i slazu se na dnu... Za one koji neznaju kako to izgleda izgleda ovako: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . X . . O X O . . X O O X . . X O X O X . . . . . . . . . . . . . ...na primer... Cilj je spojiti 4 u bilo kom pravcu! Ja licno galsam za gore predocenu varijantu, ali podrzavam i svaku drugu! RaiKhan je rekao!
logicke.130 saint, -> #129, raikhan
=> RaiKhan je rekao! Mislim da je to sasvim OK Ali bilo bi lepo da si ti to izmislio Ali to je sasvim OK Saint Je Rekao ooooooooooooooooo ooooooooooooooooooooooo ooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooo
logicke.131 kajko, -> #129, raikhan
>> >> Ja licno smatram da je najbolja verzija ona 10x10 kada X-ovi i >> O-ovi padaju sa vrha i slazu se na dnu... Za one koji neznaju >> >> Ja licno galsam za gore predocenu varijantu, ali podrzavam i svaku >> drugu! >> Ideja je naišla na dobar odjek, ali se diskusija preselila u PCPROG:ALGORITMI. Biće nešto... KAJKO
logicke.132 kajko,
Izvinjavam se što remetim red, ali... U toku je takmičenje u izradi programa za XOX. Sve dodatne informacije naći će te u PCPROG.6:ALGORITMI od poruke 274 na dalje. Hvala... KAJKO
logicke.133 kajko,
Imam priliku da organizujem jedan šahovski turnir. Parovi treba da se izvlače po švajcarskom turniru. zna li neko nešto o tome ? KAJKO
logicke.134 kajko, -> #133, kajko
>> Parovi treba da se izvlače po švajcarskom turniru. Mislio sam po švajcarskom sistemu, i da li zna neko kako se taj sistem pravi. Ako ima program, još bolje. Ujedno da najavim da je u pripremi knjiga 'KO JE KO U JUGOSLOVENSKOM ŠAHU', koja će obuhvatiti sve igrače sa prostora sadašnje Jugoslavie koji imaju najmanje I klasu :). Svi zainteresovani mail me. Ako bude zainteresovanih dosta, spustiću priču ovde u conf. KAJKO
logicke.135 nenad, -> #134, kajko
> >> Parovi treba da se izvlače po švajcarskom turniru. > > Mislio sam po švajcarskom sistemu, i da li zna neko kako se taj > sistem pravi. Ako ima program, još bolje. Švajcarski sistem je zamišljen tako da omogući da ne igra svako sa svakim, tj. da ima manje kola nego igrača. Na početku se odredi broj kola, a parovi se određuju pre svakog kola prema trenutnoj tabeli, tako što najbolji igraju sa najboljima i niko ne igra dva puta sa istim protivnikom. Tako se obezbeđuje da se u manje kola dobije što približnije rangiranje takmirača pošto se parovi diriguju prema do tada ostvarenim rezultatima. > Svi zainteresovani mail me. Ako bude zainteresovanih dosta, spustiću > priču ovde u conf. Može, ali mnogo bolje mesto je konferencija SPORT, tema šah.
logicke.136 buva,
Evo je jedna zezalica , skinuta sa insomnia mailing liste : >>>>>>>>>>>>cut<<<<<<<<<<<<<< Subject: Brain Test Try this one! READ this sentence and see how you score: FINISHED FILES ARE THE RE- SULT OF YEARS OF SCIENTIF- IC STUDY COMBINED WITH THE EXPERIENCE OF YEARS. Now count aloud the F's in that sentence. Count them ONLY ONCE; do not go back and count them again. See below... Answer below... Answer below... ANSWER: There are six F's in the sentence. One of average intelligence finds three of them. If you spotted four, you're above average. If you got five, you can turn your nose at most anybody. If you caught six, you are a genius. There is no catch. Many people forget the OF's. The human brain tends to see them as "V's" instead of "F's". >>>>>>>>>>>>cut<<<<<<<<<<<<<< kewl eh ?:)) Sija,
logicke.137 saint,
Uskoro izlazi WORMS 2 SVGA grafika 16-bit sounds novi tereni razliciti crvi brojna oruzja A sada losa vest: Recomanded: Pentium 100 16 mb rama WIN 95 Graficka kartica sa 4MB Direct X 5.0 compatible Demo mozete naci na www.worms.com 6.6 mb Uskoro cu poslati neke slike...
logicke.138 saint,
Nova grupa je otvorena Grupa za zaludjenike za igru WORMS Za uclanjenje u grupu ..MAIL SAINT Grupa je otvorena u cast 9 miliona crvica koji su poginuli boreci se za svoju otadzbinu...
logicke.139 saint,
Evo stizu privju slike worms2.. worms2.rar
logicke.141 darth.vader, -> #137, saint
>> A sada losa vest: >> Recomanded: >> WIN 95 Jel ovo Rikomendid ili je obavezno ? >> Graficka kartica sa 4MB Direct X 5.0 compatible :((((((((((((( Nije mi jasno sta ce za Wormse gr. karta sa 4 MB ? See ya, Darth :)
logicke.142 goxi, -> #137, saint
>> Recomanded: >> Graficka kartica sa 4MB Direct X 5.0 compatible Ma lazu...veruj mi! Tako su rekli i za Resident Evil pa nista...meni lepo radi na 1 MB. Uostalom videcemo.
logicke.143 saint, -> #141, darth.vader
=> Jel ovo Rikomendid ili je obavezno ? Verovatno preporuceno posto postoji i WinNT => Nije mi jasno sta ce za Wormse gr. karta sa 4 MB ? Zato sto je to igra koja koristi DirectX tehnologiju... DirectX stincks!!!
logicke.144 ivan.hoe, -> #143, saint
> Zato sto je to igra koja koristi DirectX tehnologiju... > DirectX stincks!!! Jao ljudi odakle vam takve predrasude? Ok, ono za 4M je verovatno glupost, osim ako novi Worms-i nisu neko 3D ludilo pa im treba i 3D akceleracija ;) Anyway, directx je ok parče softvera, koje je pisano da izvuče maksimum iz grafičke karte a ne suprotno. I u tome uspeva.
logicke.145 saint, -> #144, ivan.hoe
=> I u tome uspeva. Uspeva ona to, ne kazem ja da ne uspeva , ali meni koji imam GK Avance Logic 2302 je to nocna mora... i samo mi usporava igru... na PC-u slicnih karakteristika koji ima GK S3V+ igre rade 2X brze... Sto se tice memorije: Igre koje koriste DirectX salju sve sprajtove i tako to u graficku ako ti je graficka jedna od losijih kao sto je S3V+ sa 1 mega rama igra ce ti i na Pentiumu kociti... Zato je neophodno da ima sto vise mega rama... Zakljucak: Bill Gates je sada naso jos jedan nacin bacanja para, sada pored kupovanja procesora, ploce i tako toga moramo na svakih godinu dana i novu graficku... Zar nije tako?
logicke.146 darth.vader, -> #143, saint
>> => Jel ovo Rikomendid ili je obavezno ? >> >> Verovatno preporuceno >> posto postoji i WinNT U, sad si me usrecio :(((( >> DirectX stincks!!! Ne nego Sux ;) See ya, Darth :)
logicke.147 darth.vader, -> #144, ivan.hoe
>> Jao ljudi odakle vam takve predrasude? Ok, ono za 4M je verovatno >> glupost, osim ako novi Worms-i nisu neko 3D ludilo pa im treba i 3D Pa i meni je delovalo kao neka prevara, ili ljudi koji prave Worms-e prave i te graficke kartice, pa da zarade ;)))) >> Anyway, directx je ok parce softvera, koje je >> pisano da izvuce maksimum iz graficke karte a ne suprotno. I u tome >> uspeva. Pa da, ali isto tako da sto vise moze uposli procesor da jadan umire... Mozda nije tako na (naj)novijim plocama... See ya, Darth :)
logicke.148 vitez.koja, -> #145, saint
#=> Zar nije tako? Nije. sk
logicke.150 ivan.hoe, -> #145, saint
> Igre koje koriste DirectX salju sve sprajtove i tako to > u graficku ako ti je graficka jedna od losijih kao sto je > S3V+ sa 1 mega rama igra ce ti i na Pentiumu kociti... > Zato je neophodno da ima sto vise mega rama... Pa nije baš tako ;) DirectX će iskoristiti višak memorije, ali te ipak neće kazniti ako je nemaš :) Ti verovatno misliš na linear frame buffering, gde se više frejmova animacije strpa u memoriju kartice, pa se onda njihova promena izvodi mnogo brže nego inače. To ne znači da će ti igra ići još sporije nego obično ako imaš samo 1M. Btw, odakle ti da je S3V+ jedna od lošijih kartica? To što ti igra koči uglavnom ide procesoru na dušu.
logicke.151 ivan.hoe, -> #147, darth.vader
>Pa da, ali isto tako da sto vise moze uposli procesor da jadan >umire... Mozda nije tako na (naj)novijim plocama... Netačno. Skoro sve igre koje dolaze i u DOS i u Windows verziji imaju veći frame-rate u DirectX-u. Descent2 radi bolje u visokoj rezoluciji, MDK radi bolje, da se ne prisećam dalje. Bitno je imati dobro napisane drajvere. Ajde, ako budete dobri zakačiću program za overklokovanje grafičke karte, da malo osvežite mašine ;)
logicke.152 saint, -> #150, ivan.hoe
Gledaj Ako ti imas graficku koja ne podrzava linear frame bufering skoro nijedna ti DirectX igra nece raditi...
logicke.153 saint, -> #151, ivan.hoe
Ajde salji ako imas ajde posalji i neki program za zaobilazenje Frame-buferinga
logicke.154 saint, -> #146, darth.vader
=> Ne nego Sux ;) Stincks znaci smrdi
logicke.155 the.edge, -> #154, saint
E, ako cemo bas tako - nije stinCk vec stink! AcCeSS DeNiED
logicke.156 ivan.hoe, -> #152, saint
> Gledaj > Ako ti imas graficku koja ne podrzava linear frame bufering > skoro nijedna ti DirectX igra nece raditi... ???????? Odakle ti ovakva konstatacija?? Linear Frame Buffering NIJE hardverska stvar kartice, već postupak za čuvanje više frejmova u memoriji kartice ako je ova ima dovoljno. To je moguće već i sa 1M, naravno, ako imaš dobre (čitaj - nove) drajvere. Primer: TimeShock Pinball za W95 radi sa DirectX-om, BEZ lfb-a, a ako ima dovoljno memorije onda i sa lfb-om. Ponavljam: DirectX<>LFB i DirectX NE zahteva LFB.
logicke.157 ivan.hoe,
Pažnja: U zipu prikačenom uz poruku nalaze se sledeće stvari: perf_dos.exe perf_w95.exe programi za merenje performansi grafičke karte/procesora za DOS i W95. Daju pouzdane rezultate, informacije o drajverima i upozorenja/savete za poboljšanje performansi. Dolaze uz igru MDK koja zna da koristi hardver :) i mogu se slobodno prenositi dalje. mclk.exe program za (softversko) overklokovanje grafičke karte. Moguće je dobiti primetna ubrzanja, ali nemojte da preterujete s taktom ;) Ja sam ga isprobao na kartici sa S3 ViRGE čipom, a ubrzanje je naročito upadljivo u igrama koje koriste 3D akceleraciju sa kartice. U svakom slučaju, DOBRO pročitajte mclk.txt :) budzenje.zip
logicke.158 darth.vader, -> #151, ivan.hoe
>> dobro napisane drajvere. Ajde, ako budete dobri zakacicu program za >> overklokovanje graficke karte, da malo osvezite masine ;) Pa mislim da je i vreme ;))) Ako okacis tako nesto, smatracu DirectX za najbolje parce softvera ikad napisano ;))) See ya, Darth :)
logicke.159 saint, -> #156, ivan.hoe
=> Ponavljam: DirectX<>LFB i DirectX NE zahteva LFB. Ako toliko verujes u to ajde da menjamo graficke...
logicke.160 ivan.hoe, -> #159, saint
> Ako toliko verujes u to ajde da menjamo graficke... Zavisi šta imaš da ponudiš ;) Ja imam Miro Media 3D sa 2M i TV izlazom (nemoj molim te da pomisliš da je neka zver karta, držim je samo zbog TV izlaza :). Ako imaš nešto slično, daj da menjamo odma' Samo nemoj više da kukaš o DirectX-u ;))
logicke.161 epson, -> #151, ivan.hoe
│ dobro napisane drajvere. Ajde, ako budete dobri zakačiću program za │ overklokovanje grafičke karte, da malo osvežite mašine ;) └───────────────────────────────────────────────── MMCLK ?
logicke.162 raka,
Imam jedan mali problem koji se moze resiti sa samo malo dobre volje... Posto sam ovako lepo poceo, mogao bih i da objasnim o cemu je rec. Zazeleo sam da ponovo igram Pushover (onaj prvi), medjutim na nesrecu disketa na kojoj je bio snimljen je u medjuvremenu (nije ni cudo) ostecena. Sve se svodi na to da mi fale neki fajlovi iz poddirektorijuma THEMES, pa je igru moguce igrati samo do 78 nivoa... Fajlovi su mali (za danasnje pojmove), sve ukupno zipovano nije vise od 200k, sto sa modemom 14400 traje oko 2 minuta. Pa, eto, palo mi je na pamet da na Sezamu jos uvek postoje dobri ljudi kojima nije tesko da odvoje 5 minuta da nekom pomognu... Znam da scenario lici na Kasandru, ali, stvarno, jako bih voleo da mi neko (ko je lud kao i ja, pa cuva sve zive igrice i programe tolike godine) posalje tih 200k ovde ili na mail. Pozdrav, raka.
logicke.163 raka, -> #162, raka
U vezi prethodne poruke (u vezi Pushover-a): Ispostavilo se da nije disketa kriva, vec je kopija falicna. I dalje tragam za nedostajucim fajlovima. Ako imate u direktorijumu THEMES vise od 35 fajlova, onda je to to! Saljite, ako boga znate... Stigao sam do 78 nivoa, a zelim do kraja.
logicke.165 astronom,
Jel presao neko igru " Supi3 ", avanturu o sezamu. Koristila bi mi mala pomoc, zaglavio sam se na jednom mestu, i ni makac dalje. A takve stvari me uzasno nerviraju, pa bih bio veoma zahvalan ako bi mi neko pruzio instrukcije za nastavak resavanja. Toliko.
logicke.167 astronom, -> #165, astronom
Evo do ovde sam ja stigao ( moja snimljena pozicija, ako vredi nesto ) doovde
logicke.168 sqweaky,
Uz poruku se nalazi hextris, tetrisolika igrica. Zauzima samo 19k i mnogo je bolja i zaraznija od originala. Igra je za Windoze 3.0. Obavezno je skinite! Ako neko ima sličnu igru ili je vidi na Internetu neka mi javi. Imam i jedno pitanje. Da li neko čuva prastare poruke iz konferencije igre? Potrebna mi je Boletova (user Bole ;) poruka iz '90. Pisao je nesto o igri Prince of Persia i uz poruku je bio fajl prince.txt. Na Sezamu, u konferenciji igre.1, najstarija poruka je iz '93. hextris.zip
logicke.169 buva,
Treba mi adresa/e na internetu na kojoj bi mogao da nadjem dosta logichkih igara i sl. ..
logicke.170 noay,
El radio neko onaj IQ test 2(brainteasers) ako je radio nek kaze koji iima IQ meni isoade 124..:> a ortaku koji je radio posle mene 148..:> znam da nije pametnii od mene...
logicke.171 buva,
heh.. moram malo da se hvalim ;) , daklem .. sokoban za windows (onaj iz dira) , kraj igre.... :) zavrshenih celih 50 nivoa samo uchitajte buvu ;) (na ono buva2 se ne obazirite) sij soko.sco
logicke.172 kostja, -> #170, noay
=> El radio neko onaj IQ test 2(brainteasers) => ako je radio nek kaze koji iima IQ meni isoade 124..:> => a ortaku koji je radio posle mene 148..:> Test je za totalne debile.... čisto da se ne bi preterano radovao meni je bio rezultat 142, a posle kad sam mu shvatio fazon dotični je pucao pri pokušaju da izračuna IQ. Valjda mu je granica na 190 i nešto.
logicke.174 vasic,
Ima li neko kompletan Pushover koji ne traži da se ubaci četvrta disketa posle 100 i nekog nivoa? Ovo što ja imam je veliko negde oko 1.3MB, znači traži se nešto veće od toga.
logicke.175 jujo,
Ima li neko klon Lines-a ali da radi pod NJinodnjzima? yooyo:
logicke.176 johnnya, -> #175, jujo
>> Ima li neko klon Lines-a ali da radi pod NJinodnjzima? Imam delo domćeg autora (Dejan Savic, 1996) sa likovima Slobe i Mire (Koraksove karikature) umesto kralja & pretnedera. Upload bi bila škakljiva stvar. :)
logicke.177 argos,
jel' ima neko TIM I ili II toliko pozdrav bane
logicke.179 jujo, -> #176, johnnya
# >> Ima li neko klon Lines-a ali da radi pod NJinodnjzima? # # Imam delo domceg autora (Dejan Savic, 1996) sa likovima # Slobe i Mire (Koraksove karikature) umesto kralja & pretnedera. # # Upload bi bila skakljiva stvar. :) Onda na mail.... zar ne (yooyo@EUnet.yu)
logicke.180 johnnya,
U pitanju je igra za 2,3 ili 4 igrača (imate tablu sa poljima koja kriju po jedno pitanje iz raznih oblasti). Cilj je "pojesti" protivničke pione. Sjajna zabava & provera opšteg znanja (dok ne naučite sva pitanja, ali to će da potraje) PS Sve ovo pod uslovom da vam ne smeta malo hrvatskog jezika. :) Radi i na 386/Mono VGA sraz.zip
logicke.181 vantic,
Ma saljite ono sa Slobom i Mirom , sta vas boli.Ako dodje do javnog lincovanja imacete moju punu podrsku!
logicke.182 vantic,
E , bio bi mnoooogo zahvalan onome koji bi poslao ovde igricu Color Lines , bilo za Dos bilo za Win , nekom sigurno roditelji pikaju, a meni se keva penje na glaviu svaki dan da joj ponovo nabacim(bio sam izbrisao ali je to imalo katastrofalne posledice po moj porodicni zivot) , pa ajd ne zauzimaju mnogo! BTW , prednost ima Win verzija!
logicke.183 junior, -> #182, vantic
> E , bio bi mnoooogo zahvalan onome koji bi poslao ovde igricu Color > Lines , bilo za Dos bilo za Win , nekom sigurno roditelji pikaju, a Pogledaj poruku broj 5.53 u ovoj konferenciji. Jedino ne znam da li je za win ili za dos, ali trebalo bi da ugasi "hitnost" potrebe ;)
logicke.184 miskop, -> #176, johnnya
>> >> Ima li neko klon Lines-a ali da radi pod NJinodnjzima? >> Imam delo domćeg autora (Dejan Savic, 1996) sa likovima >> Slobe i Mire (Koraksove karikature) umesto kralja & pretnedera. Here we go... ;) lines.zip