logicke.106epson,
-> #103, the.edge
│ Nisi naveo ni o cemu se radi, niti si hteo bilo sta dalje da kazes o tom
│ registratoru. Ja sam bio skino registrator sa tog "sajta koji ima dosta
└─────────────────────────────────────────────────
Ja sam taj krek podelio više od 20 usera :) Koji ti je kriv što _ne sme_
da se krek kači u konfu, a ti ga nisi tražio .
│ Oladi malo... rekoh, ako vec hoces o necemu da pricas iznesi argumente,
│ pricaj o tome, a ne da non stop govoris kako ti to imas/to je sr#nje/itd...
└─────────────────────────────────────────────────
Idi na Altavistu i lupi pretragu za 'warez,cracks' i ima šta 'oćeš . Ako
baš hoćeš baci ću ti na mail moj bookmark.htm (pošto ne sme u konfu) .
│ Sto se tice sajta: SVE sto sam imao shareware sam registrovao (ukljucujuci
│ i najnoviji NetTerm 4.20), a zadnji update sitea je bio 28/5/97 i kao sto
└─────────────────────────────────────────────────
Ja tek skoro pola .
logicke.107boccio,
-> #106, epson
Ep>
Ep> │ Nisi naveo ni o cemu se radi, niti si hteo bilo sta dalje da kazes o
Ep> tom │ registratoru. Ja sam bio skino registrator sa tog "sajta koji ima
Ep> dosta └─────────────────────────────────────────────────
Ep> Ja sam taj krek podelio vise od 20 usera :) Koji ti je kriv sto _ne
Ep> sme_ da se krek kaci u konfu, a ti ga nisi trazio . ^^
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Ne sme? Ako te ne mrzi pogledaj moj reply (ne secam se kome)
od pre neki dan u komunikacijama/tcp_ip ........
bez ikakvih problema.......
logicke.108epson,
-> #107, boccio
│ Ne sme? Ako te ne mrzi pogledaj moj reply (ne secam se kome)
│ od pre neki dan u komunikacijama/tcp_ip ........
│ bez ikakvih problema.......
└─────────────────────────────────────────────────
NEEE SMEEEE BREEEEE !
btw Ima li kog moderatora na NETu ? Ovo je nedopustivo .
logicke.110buva,
potreban registration code za a.i. wars .. naravno poshto sam
izgubio originalno uputstvo...
Cya
logicke.111epson,
-> #110, buva
│ potreban registration code za a.i. wars .. naravno poshto sam
│ izgubio originalno uputstvo...
└─────────────────────────────────────────────────
:)
logicke.112space.ace,
TSR Intro:
Organizuje se Prvi Turnir Sezamovih Robota (skr. "I TSR"). Cilj takmičenja
je da se pronađe najjači robot naše male zajednice, te da se isti pošalje
negde na svetsko takmičenje, a uz to da se malo zabavimo. Znači, sve što
vam je potrebno je ideja, programski alat i program koji sam ostavio u
konfu, a imate ga i u dir-u.
Vaše robote (tj. programe koji kontrolišu robote), spremne za takmičenje,
pošaljite meni (space.ace) na mail, sa kratkom biografijom robota, i svim
informacijama koje smatrate da su neophodne. Rok za slanje robota je bio
12. jul, ali kako je to mnogo rano (vidi se po slanju robota) rok ću
pomeriti za 10 dana. Mislim da vam je to dovoljno da napišete svog borca.
Kada se sve prijave pregledaju, otpočinje takmičenje. Takmičenje neće
biti otvorenog karaktera, i održavaće se na mom računaru (apsolutno isti
uslovi za sve :). U zavisnosti od broja prijava, (napomena: svaki takmičar
može poslati 3 svoja robota), formiraće se grupe, u kojima će se, po kolima,
odvijati mečevi po principu "svako sa svakim" "jedan na jedan". U jednom meču,
izvešće se po 30 borbi, da bi ocena bila što realnija. Procenat pobede u
tih 30 borbi je ocena robota, i koji robot u direktnom sukobu ima veći
procenat, on dobija poene za taj meč (2 poena). Drugi robot, onaj koji je
izgubio, ne dobija poene. Ako, eventualno, procenat bude isti, oba robota
dobijaju po 1 poen. Nakon svih odigranih kola (tj. kada svaki robot odigra
mečeve sa svima ostalima iz grupe) pobednici grupa idu dalje, kao na svim
takmičenjima sa sličnom organizacijom. Na kraju, u finalu, meč će imati
60 borbi, da bi se što približnije i bolje odredila snaga robota. Borbe
se odvijaju na default areni (pcrobots.rna) tako da svi imaju uslove
da testiraju svoje robote. Na vama je da to što bolje iskoristite. Pobednik
ovog prvog TSR-a (a nadam se, ako ovaj uspe, da će ih biti još) imaće tu
čast da bude prvi pobednik prvog takmičenja tog tipa kod nas, a možda,
stvarno možda, ako takmičenje odjekne kod nadležnih, dobije neku simboličnu
nagradu od Sezama (mada... ). No, nemojte da vas to obeshrabri, mislim
da vam ipak nije važna nagrada (rekoše Grci još odavno "važno je učestvovati").
Posle svakog odigranog kola (1 kolo jedan dan) u sve konferencije koje
se tiču ovog takmičenja ide detaljan izveštaj o proteklom kolu, i mečevi za
sledeće kolo. Takođe, ovako organizovano takmičenje daje odličnu podlogu
za nekakvu prognozu (ali, neka to organizuju ovi sa "sportske strane").
Što se tiče nekakvih sumnji u sudijsku reč tokom takmičenja, odmah da vas
obavestim da organizator (iako ima spremnih nekoliko robota) neće učestvovati
u takmičenju, da bi takmičenje bilo što objektivnije. Simulator generiše
izveštaj koji će se prenositi u konferencije, i organizator neće podržavati
ničijeg robota, niti će menjati izveštaje. Organizatorova reč je, ipak,
konačna, i mora joj se verovati. Ako bude nekih žalbi na borbe, organizator
će u konferenciju poslati sumnjive robote sumnjivog meča, da ostali korisnici
izvedu borbu kod sebe na svojim računarima, da bi proverili odluku. Mada,
mislim da nikakvih žalbi neće ni biti, jer niko ne zna kakav je robot
protivnik.
To je to, što se tiče nekih pravila i informacija koje vam trebaju. Sad,
na posao i spremajte robote. Očekujem dosta prijava, nemojte me razočarati.
Ako, kojim slučajem, ovo takmičenje propadne (zbog malog broja prijavljenih)
biće to dokaz da je naše društvo na SezamNet-u sastavljeno od inertnih
ljudi i bezidejnih foliranata (izvinite na rečima, ali me razuverite)!
Spremajte robote, očekujem ih u mail-u...
Organizator.
logicke.113space.ace,
Reč je o standardnom Solitaire-u:
naime, kada odaberete da se vuku po tri karte iz gornjeg špila, postoji,
ipak, mogućnost da vučete jednu po jednu kartu, i to pritiskom na tastere
Ctrl-Alt-Shift i dok držite te tastere, kliknite na špil. Karte će izlaziti
jedna po jedna! Naravno, bodovi se ne gube :).
Možda sam otkrio toplu vodu, ali nisam ranije video ovu informaciju ovde :).
logicke.114miskop,
-> #113, space.ace--> Karte ce izlaziti jedna po jedna! Naravno, bodovi se ne gube :).
--> Mozda sam otkrio toplu vodu, ali nisam ranije video ovu informaciju ovde
Pokrenes Solitaire, meni Game/Options i cekiras opciju
Draw one...Nema nista Ctrl-Alt-Shift...
logicke.115space.ace,
-> #114, miskop> Pokrenes Solitaire, meni Game/Options i cekiras opciju
> Draw one...Nema nista Ctrl-Alt-Shift...
Da, ali u Vegas modu tako možeš samo jednom da obrneš špil, dok ovako
možeš koliko god hoćeš - jednu po jednu!
logicke.116mmilosh,
Ovo šaljem i ovde ne bi li povećao verovatnoću da neko ovo pročita i hitno
odgovori jer mi je stvarno frka. :(( Uostalom, radi se o logičkim igrama
(šah).
*************************HITNO!!!HITNO!!!HITNO*******************************
je potrebno da uradim seminarski iz Osnova programiranja, tačnije do sutra!!!
Ako to propustim moraću da branim rad tek u septembru i onda ništa od izlaska
na ispit sad u ponedeljak! (ne pitajte me šta sam čekao >|))
Elem, evo kako glasi zadatak:
Polja šahovske table označiti parom čije su komponente:
- slovo iz intervala ['A','H'],
- prirodni broj iz intervala [1,8],
pri čemu prva komponenta predstavlja oznaku vertikale (gledano s leva na
desno), a druga broj horizontale (gledano odozdo nagore). Za zadate parove
(k,l) i (m,n) ispitati:
(a) da li su zadata polja iste boje;
(b) da li dama sa polja (k,l) napada polje (m,n);
(c) koji najmanji broj poteza treba da napravi konj da bi sa polja
(k,l) stigao na polje (m,n), i koji su to potezi.
Sad, ovo pod (c) je očigledno najproblematičnije pa bih molio samo za rešenje
datog dela, mada neću odbiti ni bilo šta drugo jer mi je baš frka.
Nagrada se podrazumeva :) Pivo ili šta već, gajba piva :), pola litre krvi :))
...
Naravno, radi se u Turbo Pascalu 7.0.
Grafički prikaz, čini mi se, nije neophodan. Važan mi je samo algoritam za pod
(c) ostalo ću već sam ubudžiti. :)
FRKA!!!FRKA!!!FRKA!!!
logicke.117dalex,
Opet se radi o šahu, kao logičkoj igrici...
Naime, ja se pomalo bavim istim, a najbolji program koji imam
je Chess Master 4000. Ako ima neko bolji program, učiniće mi veliku
uslugu ako ga pošalje...
Poz ljudi!
logicke.118kostja,
Ajde, da malo "mrdnem" temu sa jednim pitanjem...
Jel neko zna bolju verziju Rizika od one u
dos\fun\ dir-u (islewars)?
Mislim, bilo bi poželjno i uputsvo gde se
to može pribaviti.
logicke.119supers,
-> #118, kostja>> Jel neko zna bolju verziju Rizika od one u
>> dos\fun\ dir-u (islewars)?
Igraj Diplomatiju :)
logicke.120drejk,
-> #119, superstoooooooo supersu, reci ti njemu, diplomatija rula...
samo niko to da shvati...
logicke.121kostja,
-> #120, drejk=> toooooooo supersu, reci ti njemu, diplomatija rula...
=> samo niko to da shvati...
Dobro, de, ajde ti meni objasni pravila i način
igranja iste.
logicke.122supers,
-> #121, kostja>> => toooooooo supersu, reci ti njemu, diplomatija rula...
>> => samo niko to da shvati...
>> Dobro, de, ajde ti meni objasni pravila i način
>> igranja iste.
Svi koji ste zainteresovani za Diplomatiju posetite konferenciju IGRE.2,
dovoljno je prvih 50 poruka u temi diplomatija da pronađete pravila,
savete, mape...
Diplomatija nije ništa drugo do Risiko iz kojeg su izbačene kockice, a
ubačeno pisanje poteza kao u dopisnom šahu. Ko voli Risiko, ostaviće ga
kada nauči diplomatiju :)
logicke.123johnnya,
-> #118, kostja >> Jel neko zna bolju verziju Rizika od one u
>> dos\fun\ dir-u (islewars)?
Mislim da sam ovu verziju jednom davno skinu sa Imtel BBS-a
Virgin 1989, version 1.9 - uprkos ovome grafika je odlična
po prvi put je moguće igrati varijantu kao na tabli među prijateljima
dakle nema problema da igraju npr. 2 igrača i 3 "kompjutera",...
Imam samo par napomena:
UK short game - "domaća" verzija Rizika (sa misijama)
Files/shutdown - je jedini izlazak iz igre, ali on ujedno i
reboot-uje računar, tako da je bolje koristiti prinudno zatvaranje
prozora (ako je pokrećete iz Win-a)
Variants/supply lines - omogućava dovlačenja pojačanja iz udaljenih
teritorija, preko vaših teritorija
Play/Do or die attack - vrlo korisno, računar će automatski napadati
teritoriju sve dok je ne osvoji ili dok napadač ostane bez "tenkova"
Options/Fast dice i Automatic dice - nema dosadnih pitnja kod bacanja
kockica
Korisno je koristiti komande na tastaturi u toku igre :
N - novi napad
F - pregrupisavanje
ESC - igrač je završio krug
risk.rarlogicke.124kostja,
-> #122, supers=> Svi koji ste zainteresovani za Diplomatiju posetite konferenciju IGRE.2,
Ajde da pogledamo...
logicke.125kostja,
-> #123, johnnya=> Mislim da sam ovu verziju jednom davno skinu sa Imtel BBS-a
=>
=> Virgin 1989, version 1.9 - uprkos ovome grafika je odlična
Hvala, kod isle wars-a mi je smetalo baš što nema
podršku za dva igrača.
Inače, čuh i za neku CD verziju ove igrice... nešto
veličine 20 i kusur disketa.
logicke.126morkin,
-> #122, supers> Svi koji ste zainteresovani za Diplomatiju posetite konferenciju IGRE.2,
> dovoljno je prvih 50 poruka u temi diplomatija da pronađete pravila,
> savete, mape...
Proverite temu diplomatija u ovoj konferenciji. Nađite poruku u
koju sam ja poslao tamo i koja ima okačen fajl. U toj arhivi je sve
što je potrebno da se nauči diplomatija, uključujući i uputstvo na
srpskom.
logicke.127superhik,
-> #123, johnnya=:> Mislim da sam ovu verziju jednom davno skinu sa Imtel BBS-a
Neće nikako da mi se startuje?
Posle onog logoa mi se pojave imena autora (nekako izreckana) i
tu stane?
logicke.128kajko,
Šta mislite o jednom turniru PROGRAMA Sezamovih korisnika u IKS-OKS samo
na većoj tabli.
Ajd' da čujem mišljenja...
O pravilima i načinu igre bi smo se dogovorili.
NPR: Mogli bi da igramo na tabli 21x21 i da se ide na 5 u nizu. Potez
bi bio ogranicen na 20 sekundi, etc...
KAJKO
logicke.129raikhan,
-> #128, kajko> Sta mislite o jednom turniru PROGRAMA Sezamovih korisnika u
> IKS-OKS
Ja se slazem! Sampion sam u IKS-OKSu (imam puno vremena da vezbam
na casovima ;)
> NPR: Mogli bi da igramo na tabli 21x21 i da se ide na 5 u nizu.
> Potez bi bio ogranicen na 20 sekundi, etc...
Ja licno smatram da je najbolja verzija ona 10x10 kada X-ovi i
O-ovi padaju sa vrha i slazu se na dnu... Za one koji neznaju
kako to izgleda izgleda ovako:
. . . . . . . . . . . .
. .
. .
. .
. .
. .
. X .
. O X O .
. X O O X .
. X O X O X .
. . . . . . . . . . . .
...na primer... Cilj je spojiti 4 u bilo kom pravcu!
Ja licno galsam za gore predocenu varijantu, ali podrzavam i svaku
drugu!
RaiKhan je rekao!
logicke.130saint,
-> #129, raikhan=> RaiKhan je rekao!
Mislim da je to sasvim OK
Ali bilo bi lepo da si ti to izmislio
Ali to je sasvim OK
Saint Je Rekao
ooooooooooooooooo
ooooooooooooooooooooooo
ooooooooooooooooooooooooooooo
oooooooooooooooooooooooooooooooooo
logicke.131kajko,
-> #129, raikhan>>
>> Ja licno smatram da je najbolja verzija ona 10x10 kada X-ovi i
>> O-ovi padaju sa vrha i slazu se na dnu... Za one koji neznaju
>>
>> Ja licno galsam za gore predocenu varijantu, ali podrzavam i svaku
>> drugu!
>>
Ideja je naišla na dobar odjek, ali se diskusija preselila u
PCPROG:ALGORITMI. Biće nešto...
KAJKO
logicke.132kajko,
Izvinjavam se što remetim red, ali...
U toku je takmičenje u izradi programa za XOX.
Sve dodatne informacije naći će te u PCPROG.6:ALGORITMI od poruke
274 na dalje.
Hvala...
KAJKO
logicke.133kajko,
Imam priliku da organizujem jedan šahovski turnir.
Parovi treba da se izvlače po švajcarskom turniru.
zna li neko nešto o tome ?
KAJKO
logicke.134kajko,
-> #133, kajko>> Parovi treba da se izvlače po švajcarskom turniru.
Mislio sam po švajcarskom sistemu, i da li zna neko kako se taj
sistem pravi. Ako ima program, još bolje.
Ujedno da najavim da je u pripremi knjiga 'KO JE KO U JUGOSLOVENSKOM ŠAHU',
koja će obuhvatiti sve igrače sa prostora sadašnje Jugoslavie koji imaju
najmanje I klasu :).
Svi zainteresovani mail me. Ako bude zainteresovanih dosta, spustiću priču
ovde u conf.
KAJKO
logicke.135nenad,
-> #134, kajko> >> Parovi treba da se izvlače po švajcarskom turniru.
>
> Mislio sam po švajcarskom sistemu, i da li zna neko kako se taj
> sistem pravi. Ako ima program, još bolje.
Švajcarski sistem je zamišljen tako da omogući da ne igra svako
sa svakim, tj. da ima manje kola nego igrača. Na početku se
odredi broj kola, a parovi se određuju pre svakog kola prema
trenutnoj tabeli, tako što najbolji igraju sa najboljima i niko
ne igra dva puta sa istim protivnikom. Tako se obezbeđuje da se u
manje kola dobije što približnije rangiranje takmirača pošto se
parovi diriguju prema do tada ostvarenim rezultatima.
> Svi zainteresovani mail me. Ako bude zainteresovanih dosta, spustiću
> priču ovde u conf.
Može, ali mnogo bolje mesto je konferencija SPORT, tema šah.
logicke.136buva,
Evo je jedna zezalica , skinuta sa insomnia mailing liste :
>>>>>>>>>>>>cut<<<<<<<<<<<<<<
Subject: Brain Test
Try this one!
READ this sentence and see how you score:
FINISHED FILES ARE THE RE-
SULT OF YEARS OF SCIENTIF-
IC STUDY COMBINED WITH
THE EXPERIENCE OF YEARS.
Now count aloud the F's in that sentence. Count them ONLY ONCE; do
not go back and count them again. See below...
Answer below...
Answer below...
ANSWER:
There are six F's in the sentence. One of average intelligence finds
three of them. If you spotted four, you're above average. If you
got five, you can turn your nose at most anybody. If you caught six,
you are a genius.
There is no catch. Many people forget the OF's. The human brain
tends to
see them as "V's" instead of "F's".
>>>>>>>>>>>>cut<<<<<<<<<<<<<<
kewl eh ?:))
Sija,
logicke.137saint,
Uskoro izlazi WORMS 2
SVGA grafika
16-bit sounds
novi tereni
razliciti crvi
brojna oruzja
A sada losa vest:
Recomanded:
Pentium 100
16 mb rama
WIN 95
Graficka kartica sa 4MB Direct X 5.0 compatible
Demo mozete naci na www.worms.com
6.6 mb
Uskoro cu poslati neke slike...
logicke.138saint,
Nova grupa je otvorena
Grupa za zaludjenike za igru
WORMS
Za uclanjenje u grupu ..MAIL SAINT
Grupa je otvorena u cast 9 miliona crvica
koji su poginuli boreci se za svoju otadzbinu...
logicke.139saint,
Evo stizu privju slike worms2..
worms2.rarlogicke.141darth.vader,
-> #137, saint>> A sada losa vest:
>> Recomanded:
>> WIN 95
Jel ovo Rikomendid ili je obavezno ?
>> Graficka kartica sa 4MB Direct X 5.0 compatible
:(((((((((((((
Nije mi jasno sta ce za Wormse gr. karta sa 4 MB ?
See ya, Darth :)
logicke.142goxi,
-> #137, saint>> Recomanded:
>> Graficka kartica sa 4MB Direct X 5.0 compatible
Ma lazu...veruj mi! Tako su rekli i za Resident Evil pa nista...meni lepo radi
na 1 MB. Uostalom videcemo.
logicke.143saint,
-> #141, darth.vader=> Jel ovo Rikomendid ili je obavezno ?
Verovatno preporuceno
posto postoji i WinNT
=> Nije mi jasno sta ce za Wormse gr. karta sa 4 MB ?
Zato sto je to igra koja koristi DirectX tehnologiju...
DirectX stincks!!!
logicke.144ivan.hoe,
-> #143, saint> Zato sto je to igra koja koristi DirectX tehnologiju...
> DirectX stincks!!!
Jao ljudi odakle vam takve predrasude? Ok, ono za 4M je verovatno
glupost, osim ako novi Worms-i nisu neko 3D ludilo pa im treba i 3D
akceleracija ;) Anyway, directx je ok parče softvera, koje je
pisano da izvuče maksimum iz grafičke karte a ne suprotno. I u tome
uspeva.
logicke.145saint,
-> #144, ivan.hoe=> I u tome uspeva.
Uspeva ona to, ne kazem ja da ne uspeva , ali
meni koji imam GK Avance Logic 2302 je to nocna mora...
i samo mi usporava igru...
na PC-u slicnih karakteristika koji ima GK S3V+
igre rade 2X brze...
Sto se tice memorije:
Igre koje koriste DirectX salju sve sprajtove i tako to
u graficku ako ti je graficka jedna od losijih kao sto je
S3V+ sa 1 mega rama igra ce ti i na Pentiumu kociti...
Zato je neophodno da ima sto vise mega rama...
Zakljucak:
Bill Gates je sada naso jos jedan nacin bacanja para,
sada pored kupovanja procesora, ploce i tako toga
moramo na svakih godinu dana i novu graficku...
Zar nije tako?
logicke.146darth.vader,
-> #143, saint>> => Jel ovo Rikomendid ili je obavezno ?
>>
>> Verovatno preporuceno
>> posto postoji i WinNT
U, sad si me usrecio :((((
>> DirectX stincks!!!
Ne nego Sux ;)
See ya, Darth :)
logicke.147darth.vader,
-> #144, ivan.hoe>> Jao ljudi odakle vam takve predrasude? Ok, ono za 4M je verovatno
>> glupost, osim ako novi Worms-i nisu neko 3D ludilo pa im treba i 3D
Pa i meni je delovalo kao neka prevara, ili ljudi koji prave Worms-e
prave i te graficke kartice, pa da zarade ;))))
>> Anyway, directx je ok parce softvera, koje je
>> pisano da izvuce maksimum iz graficke karte a ne suprotno. I u tome
>> uspeva.
Pa da, ali isto tako da sto vise moze uposli procesor da jadan umire...
Mozda nije tako na (naj)novijim plocama...
See ya, Darth :)
logicke.148vitez.koja,
-> #145, saint#=> Zar nije tako?
Nije.
sk
logicke.150ivan.hoe,
-> #145, saint> Igre koje koriste DirectX salju sve sprajtove i tako to
> u graficku ako ti je graficka jedna od losijih kao sto je
> S3V+ sa 1 mega rama igra ce ti i na Pentiumu kociti...
> Zato je neophodno da ima sto vise mega rama...
Pa nije baš tako ;) DirectX će iskoristiti višak memorije, ali te
ipak neće kazniti ako je nemaš :) Ti verovatno misliš na linear
frame buffering, gde se više frejmova animacije strpa u memoriju
kartice, pa se onda njihova promena izvodi mnogo brže nego inače.
To ne znači da će ti igra ići još sporije nego obično ako imaš samo
1M. Btw, odakle ti da je S3V+ jedna od lošijih kartica? To što ti
igra koči uglavnom ide procesoru na dušu.
logicke.151ivan.hoe,
-> #147, darth.vader>Pa da, ali isto tako da sto vise moze uposli procesor da jadan
>umire... Mozda nije tako na (naj)novijim plocama...
Netačno. Skoro sve igre koje dolaze i u DOS i u Windows verziji
imaju veći frame-rate u DirectX-u. Descent2 radi bolje u visokoj
rezoluciji, MDK radi bolje, da se ne prisećam dalje. Bitno je imati
dobro napisane drajvere. Ajde, ako budete dobri zakačiću program za
overklokovanje grafičke karte, da malo osvežite mašine ;)
logicke.152saint,
-> #150, ivan.hoe
Gledaj
Ako ti imas graficku koja ne podrzava linear frame bufering
skoro nijedna ti DirectX igra nece raditi...
logicke.153saint,
-> #151, ivan.hoe
Ajde salji
ako imas ajde posalji
i neki program za zaobilazenje Frame-buferinga
logicke.154saint,
-> #146, darth.vader=> Ne nego Sux ;)
Stincks znaci smrdi
logicke.155the.edge,
-> #154, saintE, ako cemo bas tako - nije stinCk vec stink!
AcCeSS DeNiED
logicke.156ivan.hoe,
-> #152, saint> Gledaj
> Ako ti imas graficku koja ne podrzava linear frame bufering
> skoro nijedna ti DirectX igra nece raditi...
???????? Odakle ti ovakva konstatacija?? Linear Frame Buffering
NIJE hardverska stvar kartice, već postupak za čuvanje više
frejmova u memoriji kartice ako je ova ima dovoljno. To je moguće
već i sa 1M, naravno, ako imaš dobre (čitaj - nove) drajvere.
Primer: TimeShock Pinball za W95 radi sa DirectX-om, BEZ lfb-a, a
ako ima dovoljno memorije onda i sa lfb-om.
Ponavljam: DirectX<>LFB i DirectX NE zahteva LFB.
logicke.157ivan.hoe,
Pažnja:
U zipu prikačenom uz poruku nalaze se sledeće stvari:
perf_dos.exe
perf_w95.exe
programi za merenje performansi grafičke karte/procesora za DOS i
W95. Daju pouzdane rezultate, informacije o drajverima i
upozorenja/savete za poboljšanje performansi. Dolaze uz igru MDK
koja zna da koristi hardver :) i mogu se slobodno prenositi dalje.
mclk.exe
program za (softversko) overklokovanje grafičke karte. Moguće je
dobiti primetna ubrzanja, ali nemojte da preterujete s taktom ;)
Ja sam ga isprobao na kartici sa S3 ViRGE čipom, a ubrzanje je
naročito upadljivo u igrama koje koriste 3D akceleraciju sa kartice.
U svakom slučaju, DOBRO pročitajte mclk.txt :)
budzenje.ziplogicke.158darth.vader,
-> #151, ivan.hoe>> dobro napisane drajvere. Ajde, ako budete dobri zakacicu program za
>> overklokovanje graficke karte, da malo osvezite masine ;)
Pa mislim da je i vreme ;)))
Ako okacis tako nesto, smatracu DirectX za najbolje parce softvera ikad
napisano ;)))
See ya, Darth :)
logicke.159saint,
-> #156, ivan.hoe=> Ponavljam: DirectX<>LFB i DirectX NE zahteva LFB.
Ako toliko verujes u to ajde da menjamo graficke...
logicke.160ivan.hoe,
-> #159, saint> Ako toliko verujes u to ajde da menjamo graficke...
Zavisi šta imaš da ponudiš ;) Ja imam Miro Media 3D sa 2M i TV
izlazom (nemoj molim te da pomisliš da je neka zver karta, držim je
samo zbog TV izlaza :). Ako imaš nešto slično, daj da menjamo odma'
Samo nemoj više da kukaš o DirectX-u ;))
logicke.161epson,
-> #151, ivan.hoe
│ dobro napisane drajvere. Ajde, ako budete dobri zakačiću program za
│ overklokovanje grafičke karte, da malo osvežite mašine ;)
└─────────────────────────────────────────────────
MMCLK ?
logicke.162raka,
Imam jedan mali problem koji se moze resiti sa samo malo dobre
volje... Posto sam ovako lepo poceo, mogao bih i da objasnim o cemu
je rec.
Zazeleo sam da ponovo igram Pushover (onaj prvi), medjutim na nesrecu
disketa na kojoj je bio snimljen je u medjuvremenu (nije ni cudo)
ostecena. Sve se svodi na to da mi fale neki fajlovi iz
poddirektorijuma THEMES, pa je igru moguce igrati samo do 78 nivoa...
Fajlovi su mali (za danasnje pojmove), sve ukupno zipovano nije vise
od 200k, sto sa modemom 14400 traje oko 2 minuta.
Pa, eto, palo mi je na pamet da na Sezamu jos uvek postoje dobri
ljudi kojima nije tesko da odvoje 5 minuta da nekom pomognu...
Znam da scenario lici na Kasandru, ali, stvarno, jako bih voleo da mi
neko (ko je lud kao i ja, pa cuva sve zive igrice i programe tolike
godine) posalje tih 200k ovde ili na mail.
Pozdrav, raka.
logicke.163raka,
-> #162, rakaU vezi prethodne poruke (u vezi Pushover-a):
Ispostavilo se da nije disketa kriva, vec je kopija falicna.
I dalje tragam za nedostajucim fajlovima. Ako imate u direktorijumu
THEMES vise od 35 fajlova, onda je to to!
Saljite, ako boga znate... Stigao sam do 78 nivoa, a zelim do kraja.
logicke.165astronom,
Jel presao neko igru " Supi3 ", avanturu o sezamu.
Koristila bi mi mala pomoc, zaglavio sam se na jednom mestu, i ni
makac dalje. A takve stvari me uzasno nerviraju, pa bih bio veoma
zahvalan ako bi mi neko pruzio instrukcije za nastavak resavanja.
Toliko.
logicke.167astronom,
-> #165, astronom
Evo do ovde sam ja stigao ( moja snimljena pozicija, ako vredi
nesto )
doovdelogicke.168sqweaky,
Uz poruku se nalazi hextris, tetrisolika igrica. Zauzima samo
19k i mnogo je bolja i zaraznija od originala. Igra je za Windoze
3.0. Obavezno je skinite!
Ako neko ima sličnu igru ili je vidi na Internetu neka mi javi.
Imam i jedno pitanje.
Da li neko čuva prastare poruke iz konferencije igre? Potrebna mi
je Boletova (user Bole ;) poruka iz '90. Pisao je nesto o igri
Prince of Persia i uz poruku je bio fajl prince.txt.
Na Sezamu, u konferenciji igre.1, najstarija poruka je iz '93.
hextris.ziplogicke.169buva,
Treba mi adresa/e na internetu na kojoj bi mogao da nadjem
dosta logichkih igara i sl. ..
logicke.170noay,
El radio neko onaj IQ test 2(brainteasers)
ako je radio nek kaze koji iima IQ meni isoade 124..:>
a ortaku koji je radio posle mene 148..:>
znam da nije pametnii od mene...
logicke.171buva,
heh.. moram malo da se hvalim ;) , daklem .. sokoban za windows
(onaj iz dira) , kraj igre.... :) zavrshenih celih 50 nivoa
samo uchitajte buvu ;) (na ono buva2 se ne obazirite)
sij
soko.scologicke.172kostja,
-> #170, noay=> El radio neko onaj IQ test 2(brainteasers)
=> ako je radio nek kaze koji iima IQ meni isoade 124..:>
=> a ortaku koji je radio posle mene 148..:>
Test je za totalne debile.... čisto da se ne bi
preterano radovao meni je bio rezultat 142, a posle
kad sam mu shvatio fazon dotični je pucao pri pokušaju
da izračuna IQ. Valjda mu je granica na 190 i nešto.
logicke.174vasic,
Ima li neko kompletan Pushover koji ne traži da se ubaci četvrta disketa
posle 100 i nekog nivoa? Ovo što ja imam je veliko negde oko 1.3MB,
znači traži se nešto veće od toga.
logicke.175jujo,
Ima li neko klon Lines-a ali da radi pod NJinodnjzima?
yooyo:
logicke.176johnnya,
-> #175, jujo >> Ima li neko klon Lines-a ali da radi pod NJinodnjzima?
Imam delo domćeg autora (Dejan Savic, 1996) sa likovima
Slobe i Mire (Koraksove karikature) umesto kralja & pretnedera.
Upload bi bila škakljiva stvar. :)
logicke.177argos,
jel' ima neko TIM I ili II
toliko pozdrav bane
logicke.179jujo,
-> #176, johnnya# >> Ima li neko klon Lines-a ali da radi pod NJinodnjzima?
#
# Imam delo domceg autora (Dejan Savic, 1996) sa likovima
# Slobe i Mire (Koraksove karikature) umesto kralja & pretnedera.
#
# Upload bi bila skakljiva stvar. :)
Onda na mail.... zar ne (yooyo@EUnet.yu)
logicke.180johnnya,
U pitanju je igra za 2,3 ili 4 igrača (imate tablu sa poljima koja
kriju po jedno pitanje iz raznih oblasti). Cilj je "pojesti"
protivničke pione.
Sjajna zabava & provera opšteg znanja (dok ne naučite sva pitanja,
ali to će da potraje)
PS
Sve ovo pod uslovom da vam ne smeta malo hrvatskog jezika. :)
Radi i na 386/Mono VGA
sraz.ziplogicke.181vantic,
Ma saljite ono sa Slobom i Mirom , sta vas boli.Ako dodje do javnog
lincovanja imacete moju punu podrsku!
logicke.182vantic,
E , bio bi mnoooogo zahvalan onome koji bi poslao ovde igricu Color
Lines , bilo za Dos bilo za Win , nekom sigurno roditelji pikaju, a
meni se keva penje na glaviu svaki dan da joj ponovo nabacim(bio
sam izbrisao ali je to imalo katastrofalne posledice po moj
porodicni zivot) , pa ajd ne zauzimaju mnogo!
BTW , prednost ima Win verzija!
logicke.183junior,
-> #182, vantic> E , bio bi mnoooogo zahvalan onome koji bi poslao ovde igricu Color
> Lines , bilo za Dos bilo za Win , nekom sigurno roditelji pikaju, a
Pogledaj poruku broj 5.53 u ovoj konferenciji. Jedino ne znam da li
je za win ili za dos, ali trebalo bi da ugasi "hitnost" potrebe ;)
logicke.184miskop,
-> #176, johnnya>> >> Ima li neko klon Lines-a ali da radi pod NJinodnjzima?
>> Imam delo domćeg autora (Dejan Savic, 1996) sa likovima
>> Slobe i Mire (Koraksove karikature) umesto kralja & pretnedera.
Here we go... ;)
lines.zip