logicke.1zandric,
Rado bi pogledao igru "One step beyond" (Pushover II).
Kolika je?
logicke.2cdragan,
-> #1, zandric
> Rado bi pogledao igru "One step beyond" (Pushover II).
> Kolika je?
Neka od verzija koju ja imam je negde oko 1 MB ARJ-a.
logicke.3wizard,
-> #2, cdragan>> Rado bi pogledao igru "One step beyond" (Pushover II).
>> Kolika je?
>
> Neka od verzija koju ja imam je negde oko 1 MB ARJ-a.
Pushover 2?! Nemojte ljudi, pa ja prošle noći spičkah 40 nivoa oxyd-a
samo da ne ne bih počeo da ponovo igram Pushover 1. :)
Ko ima - na mail!
(za moderatora - igru sam već naručio kod distributera za Evropu, ali
pošto je naša pošta spora a i kreditne kartice ne važe pa je i
plaćanje zakomplikovano i usporeno, moram da vidim kako izgleda pre
nego što mi stigne!)
logicke.4inferno,
-> #3, wizardŮ│ ˙ Pushover 2?! Nemojte ljudi, pa ja prošle noći spičkah 40 nivoa oxyd-a
Ů│ ˙ samo da ne ne bih počeo da ponovo igram Pushover 1. :)
koliko ja znam kod oxyda ima neki problem posle (Valjda) 16-og nivoa.
danvo sam igru obrisao, jer se pominje neka knjiga koju moraš da
pazariš itd, itd.. kako si to rešio?
logicke.5cnenad,
-> #3, wizard=> Pushover 2?! Nemojte ljudi, pa ja prošle noći spičkah 40 nivoa oxyd-a
=> samo da ne ne bih počeo da ponovo igram Pushover 1. :)
Ne razmeštaš domine nego skačeš po pločicama određenim redosledom koje
zatim nestaju pa ako se zezneš nema povratka.
logicke.6velicko,
-> #3, wizard>+ ljudi, pa ja prošle noći spičkah 40 nivoa oxyd-a
Gde si našo šifre??!!??! :)
Šaljiiii, please.
velicko
logicke.7gradic,
MYST MYST MYST MYST MYST
1. Obavezno procitaj sve ocuvane knjige sa police u biblioteci.
2. Pogledaj video poruku na simulatoru u podzemnoj prostoriji kod
pristanista.Sifra je "8" (broj prekidaca, kako pise u poruci na
trevnjravnjaku).
3. Ukljuci sve prekidace na ostrvu .Nakon ovoga ce se pojaviti obrisi
svih objekata na ostrvu na mapi u biblioteci.
4. Vrati se u biblioteku i na mapi rotitaj toranj (tower) dok ne dodje
u neki od crvenih polozaja.
5. Preko ogledala otvori tajni prolaz do tornja K.Kad se popnes liftom
u toranj procitaj sifru.
6. Ponovi ovo za svaki crveni polozaj na mapi.Sivaka sifra se odnosi na
objekat ka kom je toranj okrenut.
Ove sifre ce ti pomoci da resis 4 misterije MYST ostrva i odes na 4
nova sveta (ages) koja se inace spominju u knjigama na polici.
Inace igra je tako pravljena da se sve informacije mogu naci tokom
igranja (ne postoji uputstvo uz igru koje objasnjava cilj i sl.
vec je sve na tebi).
Nadam se da je ovo dovoljno informacija da nastavis igru.
logicke.8babbage,
Ovo valjda ide ovde...jel' se neko seća Lost Vikings-a? Stigao sam
(bar mislim) do zadnjeg nivoa, šifra 4RN4, i zaglavio se. Da podsetim,
to je nivo u kome se dva puta stiže do izlaza, ali onda tomator tele-
portuje vikinge u drugi deo nivoa. Stigne se do jednog dela u kome je
jedini izlaz jedna teleport kabina, ali ona vodi u neku rupu iz koje
ne može da se izađe. HELP!
Babbage
logicke.9vvelisavljev,
-> #8, babbage> (bar mislim) do zadnjeg nivoa, šifra 4RN4, i zaglavio se. Da
podsetim,
Nije zadnji nivo. Ali se ne sećam koji je.
logicke.10cdragan,
Nema komentara na pojavu OXYD MAGNUM-a ? ;)
P.S. A nekad je bila žešća frka oko nabavke knjige sa
šiframa za običan OXYD...
logicke.11inferno,
-> #10, cdraganŮ│ ˙ Nema komentara na pojavu OXYD MAGNUM-a ? ;)
Ů│ ˙ P.S. A nekad je bila žešća frka oko nabavke knjige sa
Ů│ ˙ šiframa za običan OXYD...
Ko? Šta? Gde je ta nova verzija? :)
logicke.12vstan,
-> #10, cdragan> Nema komentara na pojavu OXYD MAGNUM-a ? ;)
> P.S. A nekad je bila zesca frka oko nabavke knjige sa
> siframa za obican OXYD...
:))
Sta ima novoga u tom Magnumu ?
logicke.13iznogud,
-> #12, vstan:: : ))
::
:: Sta ima novoga u tom Magnumu ?
1) Nema moda za dva igrača :(((
2) Mnogi nivoi koji su u 'pravom' oxyd-u bili za dva igrača, ovde su
ponovljeni, ali sa tim da ih igra samo jedan igrač sa dve kugle
3) Nema šifri ;)
logicke.14vstan,
-> #13, iznogud> 3) Nema sifri ;)
Super, da se Darone ponovo ne obogati ;)
logicke.15stevie,
Cao svim ljubieljima logickih igara!
Ja inache ne pratim mnogo ovu konferenciju ali muka me naterala.
Funkcija te muke u mojoj porodici je Ota űc - glava iste.
On je jedan od soko-ban zaludjenika a ja mu brisno istog sa harda
pre pola godine, kada se zaludjivao sa raznim fliperima. E sad ga
neshto posle ovih snegova nostalgija muchi, pa reshijo malo da se
opseti kako je to nekad "u mladosti" bilo. Obzirom da ne mogu od njega da
zhivim po ceo dan jer naglas kuka za Sokobanom, nadam se da ga josh uvek
neko chuva. Ako neko ima dotichnu igru neka mi je okachi uz poruku na mail,
jer k'o shto rekoh ne pratim bash puno o│█u konferenciju. Zahvalan,
Stevie!!!!
logicke.16byte,
-> #15, stevieHigh !:)
Mislim da u w:\fun direktorijumu imas windows verziju Sokobana :)
Pozdrav,
Byte :)
logicke.17wizard,
-> #15, stevie> Obzirom da ne mogu od njega da
> zhivim po ceo dan jer naglas kuka za Sokobanom, nadam se da ga josh uvek
> neko chuva. Ako neko ima dotichnu igru neka mi je okachi uz poruku na
> mail,
Evo ti trashman za OS/2, isti su nivoi kao i na originalu. :)
logicke.18ratman,
Ima li na Sezamu nekih programa za bridz, ili uputstava/pravila
kako se igra bridz? Ako ima nesto ranije uploadovano u vezi s tim
u nekoj conf., neka mi neko pointuje gde. Zahvaljujem,
Dejan.
logicke.19velicko,
-> #18, ratman>+ Ima li na Sezamu nekih programa za bridz, ili
>+ uputstava/pravila
Na sezamu nemaš ništa. Inače ima dobrih programa za učenje
bridža (pogledaj kataloge dilera), ali ti ipak preporučujem
da odeš u klub. Svi klubovi povremeno organizuju kurseve, a
to je sigurno najbolji način da se nauči...
logicke.20sbrk,
-> #18, ratman>> Ima li na Sezamu nekih programa za bridz, ili uputstava/pravila
>> kako se igra bridz?
Ja imam 2 bridža: Capstone Bridge i Bridge DeLuxe with Omar Sharif. Doduše imao
sam još jedan za Win, ali sam ga obrisao zato što je loš. Vidim nema te na
Sezam Ba?
BTW, poduži su: Capstone - 2 HD, Bridge DL - 2.5 HD
logicke.21nenadj,
Ima li neko BRIX 2 ili zna gde može da se nabavi?
logicke.22kostja,
-> #9, vvelisavljev>> (bar mislim) do zadnjeg nivoa, sifra 4RN4, i zaglavio se. Da
podsetim,
>> Nije zadnji nivo. Ali se ne secam koji je.
Nije zadnji nego prezadnji, kako ide sad se bas ne secam.
Samo ne znam gdi si se zaglavio nivo je veoma jednostavan, samo sto
je dosadno kad te srede na trecem delu pa sve iz pocetka.
Sifra za zavrsni je MASTER ili ti MSTR.
Usput sta bese sto se u nekom read.me fajlu spominje drugi deo?
logicke.23space.ace,
-> #22, kostja\\* Usput sta bese sto se u nekom read.me fajlu spominje drugi deo?
Kad završiš igru.
logicke.24fancy,
Evo jedne igre za 95-icu, pravo sa Internet surfinga..;)
connect4.ziplogicke.25schef,
-> #24, fancy=-> Evo jedne igre za 95-icu, pravo sa Internet surfinga..;)
Ej fan, a jel' možeš ti nama da objasniš kako se ovo igra? :>>> Možda
sam i glup :) ali ja ovo niš' ne kapiram... ;)
Srleř
logicke.27schef,
-> #25, schef E ne treba.. :))) Ukapirao sam. ;))) Za one koji još ne znaju, treba
složiti 4 kuglice dijagonalno ili vertikalno. :>
Srle
logicke.28cape,
Molimo nekog ko je stigao do kraja KGB da nam na E-mail-u ostavi
nacin na koji se stupa u kontakt sa Hollywood-om.
Ko zna razumece.
S postovanjem Peca
logicke.29johnnya,
Interesuje me da li postoji Hercules varijanta, one ruske logičke
igre COLOR LINES ( (c) 1992 GAMOS LOGICAL SERIAL, RUSSIA).
■■ Johnnya ■■
logicke.30johnnya,
Da li se neko odavde oprobao u OXYD-u ? Igra je stvarno odlična, samo
što kada se pređe prvih 10 nivoa (što i nije neki problem), da bi se
dalje igralo potrebna je neka knjižica... (plati pa klati :)
Jer postoji spisak šifri za sve nivoe ove igre ili barem savet šta da
se radi kada vam put ispreči kocka sledećeg izgleda ?
┌───┐
│072│
│ 8I│
└───┘
■■ Johnnya ■■
logicke.31vstan,
-> #30, johnnya> Da li se neko odavde oprobao u OXYD-u ? Igra je stvarno
> odlicna, samo sto kada se prede prvih 10 nivoa (sto i nije neki
> problem), da bi se dalje igralo potrebna je neka knjizica...
Knjizica postoji, samo je tako uradjena da je slaba
vajda od fotokopiranja.
logicke.32mcule,
-> #30, johnnya
Oxyd smo cepali Wizard i ja pre jedno godinu dana svaku noć preko
modema do u sitne sate :). Mnogo bre dobro bilo :), samo smo se
bili zaglavili na nekom 50-om nivou ili tu negde, i nema šanse da
ga pređemo! Posle dojadilo, ne znamo da pređemo, i batalili...
Ako nabaviš knjigu, obavezno cepaj preko modema, jedno je 10-tak
puta zanimljivije nego kad igraš sam :).
Mislim čak da i nivoi nisu isti u dvoje...
logicke.33cnenad,
Igra li neko CHIPS CHALLENGE (slično Sokobanu) za Windows ? Stao sam na
9-om nivou (NUTS & BOLTS) pri samom kraju. Kod izlaza je neka rupa, u koju
ako se nagazi, zaglavi se čovečuljak pa ga vatrica sredi. Kako ovo proći ?
logicke.34johnnya,
-> #32, mcule >> Ako nabaviš knjigu, obavezno cepaj preko modema, jedno je
>> 10-tak puta zanimljivije nego kad igraš sam :).
Akhm... da je nemaš možda ti ? Ne zovu mi se nešto englezi :)
■■ Johnnya ■■
logicke.36mcule,
Jel' ovde Džonika pitao za Oxyd?
Nema veze, evo mu odgovora:
Da bi igrao igru, treba ti knjiga koja se sastoji od stotinjak
stranica od kojih su formirane šifre po principu koordinatnog
sistema. Znači, imaš pun q*ac šifara!!! Najneugodnija igra
koju sam ikada video :(.
Što se tiče knjige, osoba koja ima trenutno tu knjigu prati ovu
conf, tako da će ti se već on javiti ukoliko želi (može, pošto
nije ni njegova ;), da ti je da na korišćenje.
Inače, igra je mrak! Ako nabaviš knjigu, obavezno zaigraj preko
modema - u dvoje. Nevidjen je ugodjaj :).
PS. A ako predješ 48. nivo preko modema, ili tu neki, javi kako
si to uspeo, pa da ja i ortak to nastavimo gde smo stali, a
care? ;)
mc
logicke.37johnnya,
-> #36, mcule >> Da bi igrao igru, treba ti knjiga koja se sastoji od
>> stotinjak stranica od kojih su formirane šifre po principu
Aaaaa, neka hvala, odustajem :((
logicke.38inferno,
-> #37, johnnyaŮ│ ˙ >> Da bi igrao igru, treba ti knjiga koja se sastoji od
Ů│ ˙ >> stotinjak stranica od kojih su formirane šifre po principu
Ů│ ˙
Ů│ ˙ Aaaaa, neka hvala, odustajem :((
Neki od nas nikad nisu odustali.. :)
logicke.39charly,
Jel ima neko poznatu igru Atomix ?!
Charly
logicke.40dr.s,
Jedna igra koja razvija memoriju...
Za Windows...
blocks.rarlogicke.41micotakis,
Hitno potrebna igra STRATEGO.
Znam da je neko sigurno još ima.
EMPIRE
logicke.42johnnya,
Koliko ovde ljudi igra COLOR LINES ?
Jer možete da kažete (iskreno) vaš najbolji rezultat.
Treba mi za ćaleta, koji je umislio da je kralj. :)
Ako se stidite, nema problema, tu je mail - diskrecija zagarantovana.
logicke.43krimer,
-> #42, johnnya> Koliko ovde ljudi igra COLOR LINES ?
> Jer mozete da kazete (iskreno) vas najbolji rezultat.
Evo, ja ponekad odigram, ali moj cale to mnogo vise praktikuje :)
Moj rekord je nebitan (oko 700), dok je njegov rekord 1570 (+-20).
Inace na mojoj verziji (koju sam dobio od devojke koja radi u SUP-u u 29.
Novembra) kralj je na 3642.
Naravucenije: Mozda murija i nije toliko glupa :))))))
Pozdrav,
Andrej
logicke.44biber,
-> #42, johnnya>> Koliko ovde ljudi igra COLOR LINES ?
>> Jer mozete da kazete (iskreno) vas najbolji rezultat.
586
Ali znam da ljudi teraju i mnogo dalje.
logicke.45lexus,
-> #42, johnnya=> Treba mi za ćaleta, koji je umislio da je kralj. :)
Ja sam išao oko 560 :)
A moja keva tačno 2448.
logicke.46zormi,
-> #43, krimer*> Koliko ovde ljudi igra COLOR LINES ?
*> Jer mozete da kazete (iskreno) vas najbolji rezultat.
*
* Evo, ja ponekad odigram, ali moj cale to mnogo vise praktikuje :)
* Moj rekord je nebitan (oko 700), dok je njegov rekord 1570 (+-20).
* Inace na mojoj verziji (koju sam dobio od devojke koja radi u SUP-u u 29.
* Novembra) kralj je na 3642.
Moja poznanica igra tu dosadnu slagalicu po 10 sati dnevno (na prinudnom
je) i posle nekoliko meseci ima isto oko 3000-4000.
Drugi poznanik koji je šahovski majstor to igra "sa razumevanjem"
(razmišlja po nekoliko minuta za svaki potez) i postigao je mislim
negde 6-7000.
logicke.47johnnya,
-> #43, krimer >> Moj rekord je nebitan (oko 700), dok je njegov rekord 1570 (+-20).
>> Inace na mojoj verziji (koju sam dobio od devojke koja radi u SUP-u u
>> 29. Novembra) kralj je na 3642.
Ko znam možda i nije, jer se high score vrlo lako može nabudžiti
samo disk-edituješ lines.res fajl, ko se iole razume, nije mu problem
(možda je neko namerno stavio 3642, da se murjaši pojedu od muke :)
Ax, da nisam rekao, ćale ima rezultat od 1728 i pošto je shvatio da
je to bilo jednom i nikad više polako je odustao od igre...
logicke.48cnenad,
-> #42, johnnya=> Koliko ovde ljudi igra COLOR LINES ?
Šta je to ? Gde ga ima ?
logicke.49meric,
-> #42, johnnya>> Koliko ovde ljudi igra COLOR LINES ?
Pitaj marca ili devila!
logicke.50mbasta,
-> #42, johnnyaDali je shareware?
Pozdrav, Mbasta.
logicke.51johnnya,
-> #50, mbasta
COLOR LINES
>> Dali je shareware?
Ne bi rekao, ali evo nabavih (na kratko) 14.400 modem pa stiže tebi
na mail (110 K), a posle svakom zainteresovanom se pretače preko
pad-a :)
PS
Igra zahteva COLOR VGA monitor :) i MIŠA !
logicke.52dr.s,
-> #42, johnnya/* Koliko ovde ljudi igra COLOR LINES ?
/* Jer mozete da kazete (iskreno) vas najbolji rezultat.
/* Treba mi za caleta, koji je umislio da je kralj. :)
Moj cale se drzi negde oko 900 do 950. Mene jednom usralo pa imao
nesto preko 1100, a inace sam video neki sa samo ruskim slovima (moja verzija
je na engleskom) i neka LENA (ili tako nesto) sibnula preko 6000.
Uzgred, ako neko nema ovu igru, mogao bik da je okacim. Nije velika,
a zarazna je k'o sida.
P.S.
Jedan moj ortak je igrao u stilu - pola sata za svaki potez, i tako dogurao
do citavih 800 i nesto po(j)ena... :>
logicke.53biber,
-> #48, cnenad>>=> Koliko ovde ljudi igra COLOR LINES ?
>>
>> Sta je to ? Gde ga ima ?
Evo ga program! Inace napravili ga braca Rusi.
colorlin.ziplogicke.54oldtimer,
-> #51, johnnya> Ne bi rekao, ali evo nabavih (na kratko) 14.400 modem pa stiže tebi
> na mail (110 K), a posle svakom zainteresovanom se pretače preko
> pad-a :)
Pretoči ako ti nije teško :)
logicke.55mbasta,
-> #54, oldtimer=> Pretoči ako ti nije teško :)
Pogledaj poruku 5.53.
Pozdrav, Mbasta.
logicke.56mcule,
TIM III
-------
Klasičan nastavak, radi pod Win. Ne dolazi na CD-u. Nikakva
posebna poboljšanja, ali ko je voleo prethodne mozgalice, i ovo
će ga sigurno oduševiti.
Odlična muzika i propratni zvukovi.
486/33, 8 mb, Win.
logicke.57mcule,
IN THE 1st DEGREE
-----------------
U ovom slučaju odbrana će pokušati obmanuti porotu nekakvim
tvrdnjama o samoodbrani, te će pokušati omalovažavati činjenicu
da je J.T. tog lepog prolećnog jutra pucao i hladnokrvno ubio
svog prijatelja i poslovnog partnera Zachery-a, pa nakon toga
svesno ranio sebe u nogu. Ništa, baš ništa ne može vratiti u
život pokojnog Barnes-a, a jedino najstroža presuda može smiriti
uznemirene duhove, osim naravno, ako Vi jednostavno niste
dorasli tome?
Na vama je da ne ostavite ni najmanji delić sumnje u očima
porote, sumnje u moguću nevinost. U ovom slučaju, gde javnost
cilja na najveći stepen demokratije, gde morate potpuno
diskriminirati optuženog, sve ostaje na vama. Nadam se da nećete
pokleknuti...
Samu igru započinjete u vašoj kancelariji, u kojoj ćete pokušati
povezati sve konce u ovom slučaju. Do rešenja slučaja možete
doći "provlačeći se" kroz četiri opcije. Witnesses, u kojoj ćete
moći da porazgovarate sa svedocima, Tapes (snimci policijskih
intervjua), Documents (uvid u razne slike, izveštaje i pisma
povezana sa ubistvom) i Go To Trial. Naravno, moraćete sastaviti
dosta ubedljivu optužbu, jer stanje je krajnje čupavo.
Igra se izvodi u FMV (full motion video) maniru, i to veoma
dobro. Na zvuk ne treba trošiti mnogo reči s obzirom da je
jedini zvuk u igri glas, pošto se cela igra svodi na razgovor.
Opšti utisak je izvrstan. Originalna ideja je ono što najviše
doprinosi kvalitetu ove igre, pa uopšte ne sumnjam da će mnogi
provesti noći i noći pokušavajući rešiti najsenzacionalnije
ubistvo u San Francisku u proteklih nekoliko godina.
486/33, 8 mb, dos, win/win95, mac os
logicke.58mbasta,
-> #54, oldtimer=> Pretoči ako ti nije teško :)
Pogledaj poruku 5.53.
Pozdrav, Mbasta.
logicke.59bjevtic,
Ej; ljudi,
kako se gasi muzika na pocetku COLOR LINES?
Vec mi nedelju dana pisti po kuci, nacisto mi izludila papagaja :)
AND IF I HEAR THAT FUCKING MUSIC AGAIN, I WILL GO CRAZY!!!!!!!!!!!!
Btw. ako neko ima neki dobar hi-score, neka mi kaze, da zezam malo
caleta (on misli da je diplomirao igru(cini mi se da sam ovde
procitao slican slucaj, pa ako se skupi dovoljan broj caleta, mozemo
da odrzimo prvenstvo)).
Unapres do groba zahvalan,
JA.
logicke.60johnnya,
-> #59, bjevtic >> kako se gasi muzika na pocetku COLOR LINES?
>> Vec mi nedelju dana pisti po kuci, nacisto mi izludila papagaja :)
A da probas da pritisnes ESC ? :))))
Samo ovde treba mala vezba, ako pritisnes kratko nista se ne desava,
ako drzis dugo ima da budes izbacen iz igre po zavrsetku muzike :)))
logicke.61mila,
-> #60, johnnya> >> kako se gasi muzika na pocetku COLOR LINES?
> A da probas da pritisnes ESC ? :))))
Ja se taman ponadao da imaš neko konstruktivno rešenje ;) Krole
logicke.62smilicic,
-> #59, bjevtic> Ej; ljudi,
> kako se gasi muzika na pocetku COLOR LINES?
Pa prosto pritisnes ESC kad pocne da svira ;)
logicke.63dr.s,
-> #59, bjevtic/* Ej; ljudi,
/* kako se gasi muzika na pocetku COLOR LINES?
/* Vec mi nedelju dana pisti po kuci, nacisto mi izludila papagaja :)
/* AND IF I HEAR THAT FUCKING MUSIC AGAIN, I WILL GO CRAZY!!!!!!!!!!!!
Igru startujes ukucavanjem LINES kao komandu. Cim pritisnes <enter>,
posle ukucavaja reci LINES, pritisni odmah i ESC-taster. Igra ce se starto-
vati tako sto ce ti se na ekranu nna tren pojaviti uvodni skrin i odmah
potom igra. Veruj da ovo funkcionise, jer i ja tako radim... :)
logicke.64sptoza,
Kako se vara u Lines (ruski)? Neko je postigao 2854 pa mi to bode
oci...
logicke.65johnnya,
-> #64, sptoza >> Kako se vara u Lines (ruski)? Neko je postigao 2854 pa mi to bode
>> oci...
Evo ti lines.res fajl u kome su svi rezultati postavljeni na 0000
(osim prvog koji je 10 poena) pa ti kreni sve iz početka.
Inače ako ti bode oči samo 2854, uđi u neki diskeditor (de iz NU)
i promeni u offset-u 14 dva bajta na 00 00
lines.reslogicke.66basrak,
-> #65, johnnya> Evo ti lines.res fajl u kome su svi rezultati postavljeni na
> 0000 (osim prvog koji je 10 poena) pa ti kreni sve iz početka.
A kako se lepo može pogledati hi-score, a da ne moraš da po broju poena izboriš
pravo na upis u isti?
logicke.67sptoza,
-> #65, johnnya
>> Inace ako ti bode oci samo 2854, udji u neki diskeditor (de iz NU)
>> i promeni u offset-u 14 dva bajta na 00 00
Kad sam uradio kako si rekao lines je pucao:
run-time error... Ali 00 0C je resilo problem.
"Postigao" sam 3072 poena, 00 0D donosi jos 256...
Hvala!
logicke.68johnnya,
-> #66, basrak >> A kako se lepo može pogledati hi-score, a da ne moraš da po broju poena
>> izboriš pravo na upis u isti?
Sada će svi programeri da se smeju, ali barem sam tako rešio problem
Potrebno je da imaš QBASIC.EXE (dolazi standardno sa Dos6.xx) i da ova
dva "programa" prebaciš u Lines dir., startuješ top.bat program koji
pokreće top.bas, a on opet gle čuda ....
top.ziplogicke.69pmar,
Z
logicke.70cnenad,
-> #65, johnnya=> Evo ti lines.res fajl u kome su svi rezultati postavljeni na 0000
Ne vidim nikakve negativne efetke da se pre ulaska u igru obriše LINES.RES
logicke.71schef,
Eh, šta ti je život. :) Uzeo ja sinoć posle izvesnog vremena da igram Free
Cells (znate onu igricu koja ide uz Win 95? ;) i opet se zagrejao pošto mi je
lepo krenulo. ;>
I danas ja počnem igru br. 4470... I krv sam propljuvao dok sam je završio
(trebalo mi je bar 7 pokušaja!). Ono što je najgore je to što igra na prvi
pogled izgleda izuzetno laka, sve ide lepo i brže nego što treba... A onda u
jednom jedinom trenutku ukapiraš da si se zaglavio. :( I pokušavao sam na
raznorazne načine, uvek isto. To je toliko neverovatno da sam prosto kipteo od
besa koliko sam se nervirao kada se zaglavim a trenutak pre toga sam imao igru
u rukama...
Čikam sve zaljubljenike u Free Cells da probaju. ;) Garantujem da će vam
trebati bar 3 pokušaja, ako ne i više. :)
Srleř
logicke.72vimm,
-> #71, schef>> Čikam sve zaljubljenike u Free Cells da probaju. ;) Garantujem da će vam
>> trebati bar 3 pokušaja, ako ne i više. :)
Rešeno od prve :), ali za 12 minuta :(
Priznajem, da nije bilo tvog upozorenja verovatno bih se i ja
zaglavljivao i resetovao partiju. Početni raspored karata je zaista
nezgodan: tri devetke jedna za drugom, trojka (herc) na vrhu, dva
popa na vrhu, duplirane sedmice i osmice itd.
Imaš li još neku interesantnu partiju za rešavanje?
Pozdrav Vladimir
logicke.73cnenad,
-> #71, schef=> Čikam sve zaljubljenike u Free Cells da probaju. ;) Garantujem da će vam
=> trebati bar 3 pokušaja, ako ne i više. :)
Iz drugog (bez varanja ;)
logicke.74schef,
-> #72, vimm=- Imaš li još neku interesantnu partiju za rešavanje?
Naravno, a mogao bih i ja da vidim neku interesantnu. :) Taman da malo
oživimo temu, a na kraju bismo mogli da napravimo i tabelu po teškoći
rešavanja. ;))))) (shalamala)
Evo ovu još nisam rešio ;) ali to je zato što sam žurio sinoć na basket.
Takođe sve što sam rekao za onu prvu važi i za ovu, samo što mi se ova čini
još i težom. :)
Ah, da broj je 4396. ;)
Srleř
logicke.75schef,
-> #73, cnenad=- Iz drugog (bez varanja ;)
A kako se to vara? ;>
Srleř
logicke.76vitez.koja,
-> #71, schef#=> I danas ja počnem igru br. 4470... I krv sam propljuvao dok sam je
#=> Čikam sve zaljubljenike u Free Cells da probaju. ;) Garantujem da
#=> će vam trebati bar 3 pokušaja, ako ne i više. :)
Pih... Iz prve :), za nekih 3-4 minuta... Fazon je samo ne juriti
da se odmah oslobode sva četiri keca - konkretno, crveni izadju odma,
jedan crni malo kasnije (tref valjda, onaj što stoji u 3. koloni), a
onaj drugi crni (pik, iz 2. kolone) tek negde pred kraj i onda stvarno
nema problema. Nikad nisu više od 2 karte gore, jedna kolona je uvek
prazna ili poluprazna i eto, ladno se izlazi...
sk
logicke.77dbambi,
-> #72, vimm=>>> Čikam sve zaljubljenike u Free Cells da probaju. ;) Garantujem da će vam
=>>> trebati bar 3 pokušaja, ako ne i više. :)
=>
=> Rešeno od prve :), ali za 12 minuta :(
Takođe iz prve, ali za mnogo manji broj minuta :)
=> Imaš li još neku interesantnu partiju za rešavanje?
Svojevremeno sam se žestoko namučio oko 11114.
Bambi
logicke.78zormi,
-> #24, fancy* Da li neko zna neki ultra tezak/dobar/naj_tezi ;) sahovski program a da
* moze da se nabavi u YU?
Najnoviji je Chessmaster 5000, izgleda raskošno ali ne znam koliko je jak.
Ima bazu od 2000 otvaranja, 27000 partija... stiže na CD-u.
logicke.79mikis,
- novo -
windows\fun\*.*
------------------
95mjong5.zip 1907k ű Morejongg v5.2: najbolja verzija Mahjongg-a (Win 95)
mjwin.zip 229k ű Mah Jongg for Windows v1.0: drevna logička igra
sphjong3.zip 1292k ű 3D Spherical Mahjongg 3.0: Mahjongg sa lopticama
tinyjong.zip 197k ű Tiny Windows Mahjongg: minijaturna verzija Mahjongg-a
windjng1.zip 484k ű Morejongg 1.0: još jedna Windows verzija Mahjongg-a
Nešto za sve ljubitelje logičkih igara: verovatno se sećate Mahjongg-a
iz '89, divne igre za DOS/VGA. Ovde je nekoliko novijih verzija, ovaj put za
Windows. MJ/Windows je, kao što mu ime kaže, Windows verzija pomenute igre
(od istog autora). Ostale je napravio izvesni Steve Moraff, zaluđenik za
Mahhjong. Naročito preporučujem Morejongg 5.2 (95mjong5.zip), sa predivnom
grafikom (slike pozadine i "domina" se, naravno, mogu menjati) i mnoštvom
opcija. Spherical Mahjongg je verzija sa lopticama umestio pločica, koje
takođe jako lepo izgledaju (renderovane u nekom 3D programu). Tiny Mahjongg
je takođe kompletna varijanta ove igre, samo spakovana u 200-tinak KB.
Najzad, Morejongg 1.0 je takođe Moraffova verzija, samo za "običan" Windows
(3.1, mada radi i na 95-ici, tj. NT-u, kao uostalom i sve ostale).
Ako ima još zaluđenika za ovu igru, javite se pa da tražimo dalje (npr.
nove setove "domina" :)
logicke.80lexus,
-> #79, mikis=> Ostale je napravio izvesni Steve Moraff,
A njegova igra je, verovatno, i Moraff's Blast i
još par nekih shareware igrica... Čovek je napredovao ;)
logicke.81mikis,
-> #80, lexus+> A njegova igra je, verovatno, i Moraff's Blast i
+> još par nekih shareware igrica... Čovek je napredovao ;)
Pored ovih jongg-ova koje sam poslao, čovek prodaje CD sa ovom igrom u
svim mogućim varijantama - sa lopticama, krofnicama..., gomilom pozadina i
domina :))
logicke.83nenad,
Evo jedne simpatične logičke igre. Reč je kineskom šahu. Igra
nije za DOS, nije za Windows, nije za OS/2 već je za - Javu. :)
ccjp02.ziplogicke.84river,
-> #83, nenad=> Evo jedne simpatične logičke igre. Reč je kineskom šahu. Igra
=> nije za DOS, nije za Windows, nije za OS/2 već je za - Javu.
=> :)
Jeli a kako to može da se startuje, mislim šta sve od softvera igra
zahteva ?
logicke.85nenad,
-> #84, river> Jeli a kako to može da se startuje, mislim šta sve od softvera igra
> zahteva ?
Zahteva Java VM. Znači da operativni sistem koji koristiš mora
podržavati Java programe. Postoje inplementacije Jave za sve
značajne i aktuelne OS-ove. Ono što tebi konkretno treba zavisi
pre svega od toga šta već imaš i koristiš.
logicke.87marco,
Pogodi Broj v1.0.0
pb.arjlogicke.88msvdzp,
Kako se prolazi Monstrum treci put u Igri "Lost Vikings - 1993"
na sifri MSTR ?
.
logicke.89nenad,
Nove datoteke:
windows\fun\*.*
------------------
gub11nox.r00 1946k ű W32: Gubble v1.1: logička igra nalik na Pacman-a #2/2
gub11nox.rar 1954k ű W32: Gubble v1.1: logička igra nalik na Pacman-a #1/2
Napomena: zahteva Windows 95 i DirectX,
logicke.90npesic,
DA LI NEKO ZNA KAKO MOGU DA UKLJUCIM WORMS-E BEZ SOUNDBLASTERA
UNAPRED HVALA !
logicke.91zerokul,
Nemozhesh da ukljuchish WORMSE bez SOUNDBLASTERA.
Ustvari mozhesh,úG ali morash da izvadish karticu iz kompjutera.
ZERO...
logicke.93emajsijuen,
Skoro je bilo diskusije o rekordima u Minesweeper-u, pa rekoh da i ja
posaljem svoje. Posto ne igram standardan Minesweeper, poslacu verziju koju
ja igram, kao i snimljene pozicije iz igre.
msweeper.arjlogicke.94buva,
Potrebna mi je adresa sitea na internetu gde bih mogao da nadjem
razne logichke igrice, mozgalice i sve u tom stilu :)
C ya,
logicke.95buva,
Vrlo zanimljiva logichka ... Crave the Goal
C ya,
crave.exelogicke.96silence,
-> #95, buva Svaka čast, buvo, 'đe me nađe sa igrom! Crave je super (nije loše za
grafit!)! Jedino je šteta što nema više nivoa - taman rešiš problem za koji
misliš da je nemoguć, pa dobiješ krila da bi 'ladno pojeo neki još teži
problem, kad... ćorak, nema dalje, ima samo ispočetka. :(
logicke.97the.edge,
Ovo je valjda prava tema za AI wars...
Ovako, igra je stvarno nesto novo i dobro - ne verujem da je iko igrao ovakav
tip igara. Ovo je mesavina igre i programiranja, predstavlja cool zabavu, i
zahteva poznavanje komandi i dobrog IQa ;)
Registracija zahteva serial number, ja sam ga trazio na hakerskom siteu,
ali nigde ga nema :(((, valjda zato sto ova igra jos nije toliko poznata...
U svakom slucaju bilo bi lepo kad bi nekako registrovali ovu igru, recimo
da svako da po dolar, posto je cena 25$, sto uopste nije puno... mada mi kakva
smo rupa od zemlje, pitanje da li uopste i mozemo reg. posto sigurno
zahteva kreditnu karticu...
AcCeSS DeNiED
logicke.98markok,
-> #97, the.edge===> Registracija zahteva serial number, ja sam ga trazio na hakerskom siteu,
Koja je adresa hakerskog sajta ? :)
C-Ya
logicke.99the.edge,
-> #98, markokhttp://hack.box.sk
AcCeSS DeNiED
logicke.100tomcat,
-> #97, the.edge>
> Ovo je valjda prava tema za AI wars...
>
> Ovako, igra je stvarno nesto novo i dobro - ne verujem da je iko igrao ovakav
> tip igara. Ovo je mesavina igre i programiranja, predstavlja cool zabavu, i
> zahteva poznavanje komandi i dobrog IQa ;)
> Registracija zahteva serial number, ja sam ga trazio na hakerskom siteu,
> ali nigde ga nema :(((, valjda zato sto ova igra jos nije toliko poznata...
> U svakom slucaju bilo bi lepo kad bi nekako registrovali ovu igru, recimo
> da svako da po dolar, posto je cena 25$, sto uopste nije puno... mada mi
kakva
> smo rupa od zemlje, pitanje da li uopste i mozemo reg. posto sigurno
> zahteva kreditnu karticu...
Ja sam jos pre mesec dana kada sam dojavio za igru dosta kontaktirao autora,
i cak sam registrovao igru. Napravio sam svoju nepobedivu bubu (TERMINATOR :) i
siguran sam da bi se moglo skupiti dovoljno ljudi da napravimo turnir.
Uz poruku ide par mojih mapa (omiljena mi je the_fire1.map) jer su one uz igru
OGROMNE i prakticno neupotrebljive. Takodje unutra je i par buba sa internet-a
mada je ubedljivo najjaca buba na koju sam naisao ona koja dolazi uz program -
ramble.
..................................
tomcat@galeb.etf.bg.ac.yu
http://galeb.etf.bg.ac.yu/~tomcat
wars.ziplogicke.101epson,
-> #99, the.edge
│ http://hack.box.sk
└─────────────────────────────────────────────────
Moram da kažem da sajt ima dosta stare krekove .
logicke.102the.edge,
-> #100, tomcat
T?>> Ja sam jos pre mesec dana kada sam dojavio za igru dosta kontaktirao
T?>> autora, i cak sam registrovao igru.Napravio sam svoju nepobedivu bubu
T?>> (TERMINATOR :)i siguran sam da bi se moglo skupiti dovoljno ljudi da
T?>> napravimo turnir.
Reci mi na koji nacin si registrovao? Nase kreditne kartice (Visa/AE) ne vaze
u svetu...
AcCeSS DeNiED
logicke.103the.edge,
-> #101, epson
T?>> Moram da kazem da sajt ima dosta stare krekove .
Vidim da su skoro sve tvoje poruke tipa "moram da kazem da...", "ja imam...",
"posedujem jos davno...", itd itd... ima toga dosta.
Kada nesto kritikujes ili hvalis, skoro nikad ne navedes razlog.
Slicna stvar je bila i kad smo pricali u pcuser konf. o registraciji DN 1.50,
a ti si u 5 poruka govorio kako si ti DN 1.50 lepo registrovao, bez problema.
Nisi naveo ni o cemu se radi, niti si hteo bilo sta dalje da kazes o tom
registratoru. Ja sam bio skino registrator sa tog "sajta koji ima dosta
stare krekove" i posle napisao o cemu se radi i pritom dobio preko 20 mailova
u kome su svi trazili taj crack, a ti si tek tada u 6-7 poruci
prokomentarisao "E ja imam bas taj!". Isto tako i sa ovim hacksiteom,
kritikujes, a ne iznosis argumente...
Oladi malo... rekoh, ako vec hoces o necemu da pricas iznesi argumente, pricaj
o tome, a ne da non stop govoris kako ti to imas/to je sr#nje/itd...
Sto se tice sajta: SVE sto sam imao shareware sam registrovao (ukljucujuci
i najnoviji NetTerm 4.20), a zadnji update sitea je bio 28/5/97 i kao sto
vidis update se vrsi bas cesto. Ja licno nemam ni jednu, jedinu primedbu.
Ako vec lupas reply, lupi na mail, da se ovde ne stvara shum.
AcCeSS DeNiED
logicke.104tomcat,
-> #102, the.edge> T?>> Ja sam jos pre mesec dana kada sam dojavio za igru dosta kontaktirao
> T?>> autora, i cak sam registrovao igru.Napravio sam svoju nepobedivu bubu
> T?>> (TERMINATOR :)i siguran sam da bi se moglo skupiti dovoljno ljudi da
> T?>> napravimo turnir.
>
> Reci mi na koji nacin si registrovao? Nase kreditne kartice (Visa/AE) ne vaze
> u svetu...
>
> AcCeSS DeNiED
Nalozio sam Johna da mi da registracioni kod.
.................................
tomcat@galeb.etf.bg.ac.yu
http://galeb.etf.bg.ac.yu/~tomcat
logicke.105the.edge,
-> #104, tomcatAko si nalozio Autora, a da nisi platio, daj i nama ;)
...ili foliras a? Prosto ne mogu da verujem da bi ti autor "dao" 25$ za dz...
AcCeSS DeNiED