modemske.1ice.t,
E, posto svi mi trosiKmo sate i sate na Sezamu nista nam ne bi falilo
za jedan turnir. U pitanju je igrica Retaliator
Pozdrav Nikola :)))
modemske.2darone,
-> #1, ice.tOdlično, ti si organizator. Otvori grupu, ubaci nas, daj nam brojeve, raspored
kada moramo da ti javimo rezultat meča, itd. Ima zainteresovanih.
modemske.3trovac,
-> #1, ice.tJos jedan zainteresovan za Retaliatora. Javite kad pocinjemo.
modemske.4crnjini,
--> VELIKI PBEM TURNIR U MACCIJAVELI: THE PRINC <--
-> From MicroProse <-
Lazi, prevare, ubitstvo pape pa smestanje drugom igracu, potkupljivanje
senatora, potpaljivaje kuce protivniku, ubijaje protivnickih kardinala /
senatora, trgovina, borba sa Piratima, and much, much more! i jos igra moze
PBEM !!!!
Prijave na mail do poedeljka/utorka na mail CRNJINI, od tada na mail
GODFATHER :)))
A.Cr.
modemske.5inferno,
-> #3, trovacŮ│ ˙ Jos jedan zainteresovan za Retaliatora. Javite kad pocinjemo.
One more pilot!
modemske.7msavkovic,
-> #3, trovac┌┌┌ Jos jedan zainteresovan za Retaliatora. Javite kad pocinjemo.
Jos jedan...
modemske.8vlador,
-> #4, crnjini> senatora, trgovina, borba sa Piratima, and much, much more! i jos igra moze
> PBEM !!!!
Je l' može malo detaljnije o tome? :)
modemske.9mboban,
-> #1, ice.t=-= E, posto svi mi trosiKmo sate i sate na Sezamu nista nam ne bi
=-= falilo za jedan turnir. U pitanju je igrica Retaliator
OK, count on me... ako nisam malo zakasnio. :)
BTW, (ako već nisi) otvori grupu (npr. PILOTS) i ubaci tu sve
zainteresovane, lakše ćemo tako da se dogovorimo.
I zar nije bolje da batalimo Retaliator i pređemo na Dogfight? :)
modemske.10inferno,
-> #9, mbobanŮ│ ˙ I zar nije bolje da batalimo Retaliator i pređemo na Dogfight? :)
tačno... :)
modemske.11ice.t,
PGrupa pilots je kreirana, pa se vi javljajte. Medjutim prvi put kreiram
grupu pa neznam da li je dovoljn samo otvoriti. Ajd' zdravo.
modemske.12mboban,
-> #11, ice.tSubject: Turnir u Retaliatoru preko modema
=-= PGrupa pilots je kreirana, pa se vi javljajte. Medjutim prvi put
=-= kreiram grupu pa neznam da li je dovoljn samo otvoriti.
Treba unutra ubaciti mlade pilote ;), vidim da ih nisi ubacio.
Probaj sa _gr all pilots <username>_
Nego, davno sam igrao Retaliator, sve komande sam pozaboravljao, pa
ako ima neko da pošalje spisak komandi sa tastature, olakšaće mi
obaranje ostalih kolega. ;)
modemske.14msavkovic,
Jel igrao neko igru virtual Pool? Cuh da je ima kod pirata i da
staje na 7 disketa. Moguce je i igranje preko modema, i u tu
svrhu je otvorena grupa vpool. Zainteresovani neka se jave na
mail. Inace igra je u 3d (moze i 2d), uradjena neverovatno
realno itd. Imam full playable verziju ( preview, ali ne SW ),
tako da ne mogu da je okacim ovde, ali je ima u grupi (150kb).
modemske.15djanjusevic,
-> #14, msavkovicDJ> Jel igrao neko igru virtual Pool? Cuh da je ima kod pirata i da
DJ> staje na 7 disketa. Moguce je i igranje preko modema, i u tu
DJ> svrhu je otvorena grupa vpool. Zainteresovani neka se jave na
DJ> mail. Inace igra je u 3d (moze i 2d), uradjena neverovatno
DJ> realno itd.
Hocu ja u grupu,imam celu verziju.98% onih disketa cine slike,koje ama bas
nicemu ne sluze.Vpool je definitivno najbolji bilijar na PC-u,ali ima ogromnu
manu-kompjuterski igraci su tol'ko slabi da ih razbija i moj sedmogodisnji
burazer.
modemske.16deimos,
-> #15, djanjusevicRE: Virtual Pool
Evo jos jedne gigantske obmane pirata. Igru snimaju na 8 disketa, a vecina
igre je skinuta sa CD-a i sadrzi slike i poddirektorijum sa EXEom koji moze da
se startuje samo sa CD-ROMa. Da tuga bude veca, CELA disketna verzija igre
staje na 147K !!! ( a ko zna koliko pakovano ) i to sve sa drajverima za razne
video karte.
Nu, ipak VP je jedan od najboljih i najrealnijih :) bilijara koje sam video
i toplo ga preporucujem svima koji vole bilijar.
.dEiMoS.
modemske.17omega,
RE: Virtual Pool
Ţ Nu, ipak VP je jedan od najboljih i najrealnijih :) bilijara koje sam video
Ţ i toplo ga preporucujem svima koji vole bilijar.
I gde ono bese moze da se pronadje?
modemske.18vvelisavljev,
Subj: Operation Overkill
Zna li neko door igru po ovom imenu? Zanima me da li neko ima
ansiterm za ovo?
modemske.19jolicm,
Pitanje:
Kako završiti onaj DOOM sa Sezama.
U zadnjem nivou kada upadnem u onaj mrak, imam testeru,pištolj, pušku,
mitraljez i bacač, i nema šanse da se ostane živ.
Ako je već nekad pisano o tome, dajte broj poruke.
modemske.20saboteur,
-> #19, jolicm>> Kako zavrsiti onaj DOOM sa Sezama.
DOOM SA SEZAMA???!?!?!?!?!?!
modemske.21msavkovic,
-> #19, jolicm┌┌┌ Kako zavrsiti onaj DOOM sa Sezama.
┌┌┌ U zadnjem nivou kada upadnem u onaj mrak, imam testeru,pistolj,
┌┌┌ pusku, mitraljez i bacac, i nema sanse da se ostane ziv.
┌┌┌ Ako je vec nekad pisano o tome, dajte broj poruke.
Ti bi u viceve, a? ;)
Naravno da moras da imas registrovanu verziju ( i to v2.0) da bi
presao ovaj nivo.
modemske.22pyc.guy,
-> #20, saboteur─── DOOM SA SEZAMA???!?!?!?!?!?!
Pa da... kucas ..log(doom;) ...;)
Pyc
modemske.23mboban,
-> #19, jolicm=-= Kako završiti onaj DOOM sa Sezama.
Kažeš DOOM sa Sezama? :)
=-= U zadnjem nivou kada upadnem u onaj mrak,
Aaaa, znam koji DOOM sa Sezama.
Ti sigurno misliš na onaj mrak na ekranu nakon što otkucaš ..log(doom;)
modemske.24pyc.guy,
-> #23, mboban─── Kazes DOOM sa Sezama? :)
A sta se toliko cudite? Pa valjda stoji shareware verzija u fun diru?
Pyc
Call Vae Victis BBS, ULTIMaTE war/board gaming & techno site
14400 bps v.42bis, nOn-stop, 011/428978
modemske.25kmilos,
Kakav Init string treba za Dog Fight... stalno okreće "tonski" iako sam
u init-u stavio X3 ?
Takođe mi treba uputstvo za povezivanje Flight Simulatora 4, tj. Kako zvati?
Miloš
modemske.26zormi,
-> #25, kmilos* Kakav Init string treba za Dog Fight... stalno okreće "tonski" iako sam
* u init-u stavio X3 ?
Nisam probao Dog Fight, ali impulsno se na modemima bira prefiksom
ATDP..., dok X3 znači da ne čeka dial tone.
modemske.27vica,
igrao bih virtual pool ako ima yainteresovaM zMMMMMMMainteresovanih i ako nisam
yakasnioKzakasnio.
modemske.28saboteur,
-> #27, vica>> igrao bih virtual pool ako ima yainteresovaM zMMMMMMMainteresovanih i ako
>> nisam
>> yakasnioKzakasnio.
Wow ,mislim da sam te razumeo ;) ,posalji mail useru Msavkovic i zamoli ga da
te uclani u grupu Vpool
Access Denied
modemske.29msavkovic,
-> #28, saboteur┌┌┌ Wow ,mislim da sam te razumeo ;) ,posalji mail useru Msavkovic i
┌┌┌ zamoli ga da te uclani u grupu Vpool
Ucinjeno! :)
modemske.30nebojsha,
Ima li neko Door-ove Trade Wars,BRE,Legend of the red dragon ili neki cool
door ???? Podrazumeva se da je spreman da ga siljne.
Nebojsha
modemske.31junior,
-> #30, nebojsha> Ima li neko Door-ove Trade Wars,BRE,Legend of the red dragon
> ili neki cool door ???? Podrazumeva se da je spreman da ga
> siljne.
Kad smo kod tog, da li bi mogao neki da se stavi na Sezam?
Hang je postao veoooooma dosadan.
modemske.32pyc.guy,
-> #31, junior─── Kad smo kod tog, da li bi mogao neki da se stavi na Sezam?
─── Hang je postao veoooooma dosadan.
Pokusavali smo da trazimo TW na sezamu pre jedno 2 godine, ali nije
upalilo. Cak je sprovedeno i glasanje (ali ne preko vote sistema, nego
preko mail-a specijalnog korisnika!). Rezultati glasanja su bili, cini
mi se, 130 za i 10 protiv... Naravno, TW nije uveden, kao sto ni vecina
predloga korisnika nikad nece biti sprovedena... Ali to je prirodno,
zar ne? :)
Pyc
P.S: zar test faza komande unarc jos traje??? ;)
modemske.33nebojsha,
Imam problem pri instalaciji TW-a. Kad ga startujem iz DOS-a radi cool,ali
kad ga povucem iz Remote Access-a,krene lepo a oda pocne da bljuje neke greske
u stilu "korisnik nepoznat,nema mesta za novog igraca..." Vratim se u DOS i
krenem po njemu i on radi ?????
Nebojsha
modemske.35ivank,
Da li neko zna sta je sve potrebno za igranje dooma preko modema i na sta to
lici na 2400.:)_)))
modemske.36djidji,
-> #35, ivankNisam ni ja nikad probao da igram DOOM preko modema, pa neznam na sta to lici,
ali ako si raspolozen za koju partiju javi mi se na MAIL . Puno pozdrava IVAN
modemske.37wizard,
-> #35, ivank> Da li neko zna sta je sve potrebno za igranje dooma preko modema i na sta
> to lici na 2400.:)_))
1. Ne može na 2400
2. Ne isplati se: kada se u cooperative modu stigne do
pretposlednjeg nivoa dočeka vas grozan bag. :( Nivo nije
predviđen za dva igrača pa nakon što se onaj glavni zeleni
postavi na mesto, drugi ostaje zarobljen na prethodnom nivou. :(
modemske.38byte,
High !:)
Moze li neko da mi napise spisak igara koje
kako/tako pristojno rade na 2400 ?
Pozdrav,
5B4y6t1e 3:7)
modemske.39iznogud,
-> #38, byte:: Moze li neko da mi napise spisak igara koje
:: kako/tako pristojno rade na 2400 ?
Ja baš nemam spisak, ali...
Oxyd (običan, ne Magnum, dakle ovaj što se može skinuti sa Sezama)
sasvim lepo radi na 2400.
PS Naravno, posle 10-tog nivoa ti trebaju šifre... ;)
modemske.40inferno,
-> #39, iznogudŮ│ ˙ PS Naravno, posle 10-tog nivoa ti trebaju sifre... ;)
i kako se to rešava? ;)
modemske.41byte,
-> #40, inferno>>i kako se to resava ? ;)
Nabave se sifre ;)
modemske.42ivan.mile,
-> #38, byte>> Moze li neko da mi napise spisak igara koje
>> kako/tako pristojno rade na 2400 ?
Double Blocks :) , ako to još uvek neko čuva.
modemske.43szarko,
Dali je neko zainteresovan da igra GLOOM (AMIGA)
preko modeme ? Ako jeste neka mi se javi na mail :))).
modemske.44cnenad,
-> #42, ivan.mile=> Double Blocks :) , ako to još uvek neko čuva.
Zar smeš da sumnjaš u to ? ;)
modemske.45ivan.mile,
-> #44, cnenad>> => Double Blocks :) , ako to još uvek neko čuva.
>>
>> Zar smeš da sumnjaš u to ? ;)
Ajde onda okači ovde ili mi baci na mail, pliz.
modemske.46djidji,
Pozdrav svima. Otvorena je nova grupa za ljubitelje formule1 ili Indycar-a. Ako
ima zainteresovanih za takvu vrstu igara preko modema neka mi se javi na MAIL,
pa da ga uclanim. U planu je za kasnije i turnir u f1gprix v1.04 (ova verzija
nema bagova za igranje preko modema). Puno pozdrava DJIDJI.
modemske.47diabola,
Da li bi neko bio ljubazan da pošalje svoj ini fajl za modem za HERETIC s
obzirom da pored podešenih isključenih kompresija igra radi jako sporo na 14400
kombinaciji CL i Prolink modema.
Ako može HINT i za F1GP pošto ista kombinacija modema sa DX2 na 80 i PENTIUM 90
kompjuterimaradi pristojno na 12,5 frejmova što je po meni malo.
Dakle šta je problem?:)
modemske.48radev,
Pa ako sva mesta nisu popunjena i ja bih se prijavio
za RETAL
Rade
modemske.49baltazar,
Molim za pomoc.Pokusavam da se povezem sacovekom za igranje doom-a ali nam
stalno puca , slicna je stfar sa jeretic-om (iste verzije su u pitanju ), molim
za savete i sugestije. Posaljite mi na privatnu postu. Hvala.Baltazar
modemske.50djidji,
Pozdrav svima! Ima li zainteresovanih za FIFU96 ili WarCraft II.
WarCraft II moze da se igra sa 1 CD-om, dovoljno je da onaj koji nema
CD ima ili disketnu verziju ili instalirano na hardu minimalnu
instalaciju.
Igra je odlicna, ako ima zainzeresovanih meka mi se jave u MAIL, pa
da se dogovorimo.
Pozdrav
Djidji - Ivan
modemske.51spazin,
-> #50, djidjizainteresovan sam za modemsku igru FIFA96
moj telefon je 011 666961 Paja
modemske.52m.goran,
ako hoće neko da igra NEED FOR SPEED ili
COMMAND & CONQUER neka mi ostavi mail ..
GOxy !
modemske.53miroslavn,
**************************************************************
Ako ima fanatika željnih da igraju DOOM 2 preko modema,
a imaju 14400 modem, DOOM 2 ver 1.9 neka mi se jave da
ih ubacim u grupu...
**************************************************************
modemske.54m.goran,
*********************************************************
ako ima zainteresovanih za modemske igra neka
mi ostavi mail ..
pogotovo (command & conquer , panzer general, warcraft
**********************************************************
modemske.55meric,
Trudim se da uspostavim vezu sa ovim sistemom na 14400 vec duze vremena, ali
bez uspeha. Inicijalizacije su dobre, modem na 28k je dobar, jedino fali to
sto sam na N.B.-u, a ta centrala je nesto zloglasna.
Ovo nema previse veze sa ovom konferencijom, ali da li je neko uspostavio sa
nekim vezu preko neke IGRE (c&c,war...) na vise od 14400, a da jedan zivi na
novom?
Koliko je to ustvari brzo u odnosu na null-modem (serijski link)?
meric
modemske.56junior,
-> #54, m.goran> pogotovo (command & conquer , panzer general, warcraft
^^^^^^^^^^^^^^
Modemska igra??
Hoćeš reći PBEM igra? :)
modemske.58ivantosic,
Grupa ljudi iz Nisa bi htela da odmeri snage sa svima onima koji su vesti u
igri Command&Conquer. Radi se o 1-1 modemskom borbama. Ukoliko ima
zaiteresovanih naknadno cu ostaviti poruku o tome sta i kako i po kojim
pravilima.
modemske.59bjevtic,
Ima li zainteresovanih za igru Links386.pro ?
Ako ima nek mi objasni kako jer ni to ne znam :)
modemske.60maher,
Ako je neko zainteresovan za igranje preko modema neka javi.U obzir
dolaze sve igre a prednost imaju npr. WARCRAFT 2, COMMAND & CONQUER
itd.
modemske.61m.goran,
****************************************************
* Hoće li neko da igra DUKE NUKEM 3D preko modema *
* protiv mene ? *
* *
* Ako ima takvog , neka mi ostavi mail *
****************************************************
modemske.62mcule,
Ko je raspoložen za neku partiju VPOOL-a?
modemske.63junior,
-> #62, mcule> Ko je raspoložen za neku partiju VPOOL-a?
Telefon imaš :) Još da se ja podsetim malo ... a mogli bi i FTF, a? :)
modemske.64vuk.,
Ima li raspolozenih za jedan neobavezni Command & Conquer?
modemske.65bjevtic,
Ukoliko je neko zainteresiran za jednu prijateljsku partijicu DOOM II,
neka mi se javi na mail. (btw, ja ne znam kako se igra doom preko
modema, ako neko zna neka javi)
Unapred do groba zahvalan,
JA.
modemske.66strider,
Ko zna kako se startuje SCORCH preko modema??????
STRiDeR!
thanks...
modemske.67mcule,
Ko je zainteresovan da predjemo descent cooperative?
Ko je zainteresovan da proba descent 2 jedan od modova?
modemske.68ne.ko,
Moze li neko da mi MAIL-ne Virtual Pool
ociscenu verziju koliko sam pratio
konferenciju mislim da je oko 147K
Zainteresovan za igru preko modema.
BTW: Najbolja igrica koju sam dosad
igrao preko modema mi je ARMORA
Nisam video da je ovde neko spominje
ili se varam....
Ako nekog interesuje.........
modemske.69bjevtic,
-> #68, ne.ko--Moze li neko da mi mailne...
Igrao sam i ja Virtual Pool, ali samo demo verziju :(
Stvarno je dobar bilijar, pa ako ga uskoro nabavim, voleo bih sa
nekim da odigram koju partiju.....
Do groba zahvalan,
JA.
modemske.70dzakic,
- new -
\dos\fun\zbtet31.zip
-----------------------------
Za ljubitelje tetrisa, u direktorijumu \dos\fun nalazi se updateovana
verzija ZBtet-a sa mogućnošću igre preko modema. Za razliku od shareware
verzije koja je do sada bila u direktorijumu, ova verzija ne zahteva
registraciju, već je poklanjamo svim korisnicima SezamNet-a. :)
Napomena: Default vrednost init-stringa menjajte samo ako budete
imali problema sa uspostavljanjem veze.
modemske.71chip,
Ko oce da igra zbtet preko modema nek se javi na mail...
Pozdrav,
ChIp
modemske.72supers,
-> #70, dzakic>> verzije koja je do sada bila u direktorijumu, ova verzija ne
>> zahteva registraciju, već je poklanjamo svim korisnicima
>> SezamNet-a. :)
Bog da čuva autore PD softvera O:)
modemske.73byte,
High :)
Jel neko uspeo da podesi Virtual pool (onaj od 150 kb) da mu pri
zvanju bira pulsno il sam samo ja tolko glup pa neumem?;)
Pozdrav,
No CaRRieR
modemske.74iaca,
-> #68, ne.ko> BTW: Najbolja igrica koju sam dosad
> igrao preko modema mi je ARMORA
> Nisam video da je ovde neko spominje
> ili se varam....
O cemu se radi u igri?
> Ako nekog interesuje.........
Mene interesuje.
Javi se.
Aca
modemske.75iaca,
-> #69, bjevtic> Igrao sam i ja Virtual Pool, ali samo demo verziju :(
Koliko zauzima taj demo, koju masinu trazi i koliko traje demo verzija?
Aca
modemske.76ne.ko,
-> #74, iaca
To je stratesko akciona igra.Aktivno se upravlja
Misem sa malim helikopterom sa kojim se boris a
vojsku saljes komandama (tenk,raketni bacac itd)
Za razliku od strateskih igara kada se susretnes
sa neprijateljskim HELYEM sve je u real modu
Ti si zvezda meca i glavni uzrok svog poraza.
Vojska koju saljes komandama i koja sama puca ti samo
pomaze da KRKNES tudji neprijatelja
Sve je jako pregledno i nema nekog skrolovalja po
nepreglednoj teritoriji.Mogu da uporedim
sa nekom trkackom igrom { LOTUS 3 } gde vidis
i sebe i neprijatelja i aktivno upravljas svojim HELYEM
I tako Blize i tako dalje nego oce li neko da mi ponudi
taj VIRTUAL POOL od 150 KB da ga probam.Zainteresovan
za megdan a naravno i za ARMORU
NE.KO
modemske.77saboteur,
-> #72, supers
T?>> Bog da cuva autore PD softvera O:)
Zbtet meni ne funkcionise najbolje...recimo kad igram sa nekim samo
je u pocetku dobro, posle kad je game over i kad se automatski ukljuci
chat uopste ne vidim sagovornika vec neko djubre, kao da on jos igra.
Posle ponovo ukljucim igru i nista...stoji njegova figura u mestu...;(
U jbte na sta sam ja spao kad igram TETRIS preko modema...
AcCeSS DeNiED
modemske.78byte,
-> #77, saboteur(:)
(:)U jbte na sta sam ja spao kad igram TETRIS preko modema...
(:)
Pa tetris je min. 1000^3 puta bolji od onih maloumnih puchachina
tipa duke nukem itd...;)
C ya
No CaRRieR
modemske.79lexus,
-> #78, byte=> Pa tetris je min. 1000^3 puta bolji od onih maloumnih puchachina
=> tipa duke nukem itd...;)
Provociraš, provociraš...
;)
modemske.80byte,
-> #79, lexus
(:)=> Pa tetris je min. 1000^3 puta bolji od onih maloumnih puchachina
(:)=> tipa duke nukem itd...;)
(:)
(:)Provociras, provociras...
(:);)
He He He ;)
Nego sad i ja imam problem sa zbtetom...:(
Naime kad udjem u Terminal u zbtetu u donjem levom choshku mi se
napishe ONLINE i odma udje u chat mode (tj nece da inicijalizuje
modem)
Onda oTkucam jedno AT&C1 i sve je uredu ... al mene zanima zashto
nece odma'
da inicijalizuje modem ?
Pozdrav,
No CaRRieR
modemske.81johnnya,
-> #78, byte >> Pa tetris je min. 1000^3 puta bolji od onih maloumnih puchachina
>> tipa duke nukem itd...;)
Kiselo je grožđe :)
modemske.82saboteur,
-> #78, byte
T?>> Pa tetris je min.1000^3 puta bolji od onih maloumnih puchachina tipa
T?>> duke nukem itd...;)
MMrrrrrrssh!;)
Duketa ne diraj!!!!
AcCeSS DeNiED
modemske.83saboteur,
-> #81, johnnya
T?>> Kiselo je grozde :)
:)))))))))))))))))))) ;))))
Ovaj khm...byte...izvini;)))
AcCeSS DeNiED
modemske.84dizel,
-> #81, johnnya* Kiselo je grožđe :)
*
Ma jok, sir se pokvario...
:)
modemske.85mcule,
-> #73, byte>> Jel neko uspeo da podesi Virtual pool (onaj od 150 kb) da
>> mu pri zvanju bira pulsno il sam samo ja tolko glup pa
>> neumem?;)
Pre broja stavi P, i fercera sve.
Npr: p131313
modemske.86zmdjokic,
Imam problema sa init sttringovima za igrenje DOOM2 preko modema sa ortakom.
Neznamo da podesimo stringove za doticnu igru. Pa ako neko zna te stringove
neka ih napise bicemo zahvalni. Inace imamo CL i UMC 14k4 modeme. Pomagajte!!!
modemske.87dselic,
-> #86, zmdjokic> Neznamo da podesimo stringove za doticnu igru. Pa ako neko zna te
> stringove neka ih napise bicemo zahvalni. Inace imamo CL i UMC 14k4
> modeme. Pomagajte!!!
Za CL stavi at\n0x3.
modemske.88dr.s,
-> #80, byte/* Onda oTkucam jedno AT&C1 i sve je uredu ... al mene zanima zashto
~~~~~
Cemu sluzi to: &c1? Ja imam u init stringu i &d2 i i u njega bledo
gledam, ali sam ih ostavio da stoje (zlu ne trebalo).
modemske.89dzakic,
-> #80, byte> Onda oTkucam jedno AT&C1 i sve je uredu ... al mene zanima zashto
> nece odma' da inicijalizuje modem ?
Neće, jer misli da je on-line pa init string ne bi ni bio prihvaćen.
Komanda modemu at&c1 kaže "normal carrier detect behaviour", dok sa
c0 modem 'vara' računar govoreći mu da je uvek online.
Samo da još malo razjasnim sinhronizaciju na početku igre. Zbtet za
modem je nastao pre 3 godine, modem sa korekcijom greške je (za nas)
tada bio luksuz, tako da igra ne zahteva, šta više, obeshrabruje
upotrebu korekcije greške od strane modema. Zašto? Korekcija greške ne
garantuje da će poslati podatak _istog tenutka_ stići primaocu, već
zaostaje u baferu i šalje se dok modem na prijemnoj strani ne potvrdi da
je sve ok. E pa to isto radi i zbtet, s tim što koristi prednost igre da
je bitno imati što bolje prikazanu situaciju kod protivnika. Ako neki
paket propadne zbog loše veze, nema potrebe ponavljati ga, već slati
novo, promenjeno stanje. Sinhronizacija je takođe veoma osetljiva na
kašnjenje usled zadržavanja znakova u modemovom baferu (1 do 4k) i
najbolje radi na 'plain' vezi i sa manjim brzinama.
Dakle, preporučuje se:
1. brzina porta (modem-računar) : 2400 - podešava se u zbtetu, F5
2. brzina veze (modem-modem) : 2400 - podešava se init stringom
i zavisi od modema do modema
3. korekcija greške, kompresija : nikakva - takođe init string
Na 1200 takođe radi lepo.
Pokazuje se da je od svega najteže postići ovo treće. Naravno, sa starim
modelima je najlakše jer je takva veza jedino i moguća :). I sad, pre
nekoliko dana, probamo nas dvojica kako ta naša igra radi danas, sa
14400 modemima. Podesili smo na obe strane ATN0 da se modemi konektuju
_isključivo_ na brzini porta (2400), i nakon više pokušaja uspeli da
pokrenemo igru tek sa AT N0 \N2, što smo i stavili u default init
string. Zašto smo imali problema sa \N0 (što bi terbalo da isključi sve
protokole), ne znam - ja sam na užasnoj centrali 450- odakle ne mogu da
zovem sezam na brzinama većim od 1200 :(. Uostalom, nismo tome ni
posvetili puno vremena.
Da još jednom ponovim osnovne smernice, za konkretna podešavanja se
morate sami snaći: ne treba ići na velike brzine, 2400 je sasvim
dovoljno; ista brzina veze i brzina porta; isključiti korekciju
greške; isključiti modemov bafer ili ga maksimalno smanjiti;
U idealnom slučaju kad se ovo postigne, dobijamo jeftin modem od
2400 gde provereno :) radi. S druge strane, uspevalo je i u drugim
situacijama tako da univerzalni savet ne postoji. Jeftinije je kupiti
takav modem za 15 dem, nego prepravljati igru da bude high speed modem
kompatibilna.
modemske.90supers,
-> #88, dr.s>> Cemu sluzi to: &c1? Ja imam u init stringu i &d2 i i u njega bledo
>> gledam, ali sam ih ostavio da stoje (zlu ne trebalo).
AT&C1&D2 je nepisani standard, nalažu modemu da se upravlja prema CD
(carrier detect) i DTR (data terminal ready) signalima. Kada se ova
"slova" postave na nulu modem ih ignoriše.
modemske.91zmdjokic,
-> #87, dselic>> Neznamo da podesimo stringove za doticnu igru. Pa ako neko zna te
>> stringove neka ih napise bicemo zahvalni. Inace imamo CL i UMC 14k4
>> modeme. Pomagajte!!!
>
> Za CL stavi at\n0x3.
Nazalost nista nismo uspeli :((((. Probali smo i ne radi.
Pozdrav!
modemske.92dselic,
-> #91, zmdjokic>> Za CL stavi at\n0x3.
>
> Nazalost nista nismo uspeli :((((. Probali smo i ne radi.
> Pozdrav!
Onda je verovatno problem u lošim vezama, a tu nema pomoći. :(
modemske.93zmdjokic,
-> #92, dselic>>> Za CL stavi at\n0x3.
>>
>> Nazalost nista nismo uspeli :((((. Probali smo i ne radi.
>> Pozdrav!
>
> Onda je verovatno problem u lošim vezama, a tu nema pomoći. :(
Ne, nije problem u losim vezama nego u init stringovima za modeme. Program
u DOOM-u koji sluzi za rad sa modemom jednostavno nece da pozove zadati broj:((
Inace veze su sjajne (da kucnem u drvo) i nema nikakvih problema vec su ti
init stringovi za modem koje mo nemozemo da podesimo. Ako ih znas posalji ih.
Pozdrav!
modemske.94byte,
-> #93, zmdjokic(:)
(:)Ne, nije problem u losim vezama nego u init stringovima za modeme.
Program
(:)u DOOM-u koji sluzi za rad sa modemom jednostavno nece da pozove
zadati broj:((
E pa ako je problem samo u tome shto doom2 nece da pozove broj jer
ne prepoznaje dialtone onda ima leka ;)
dakle ovako :
za init string napishi recimo : ATS0=0Q0E1X3&C1 \N0 (to ide u file
modem.cfg)
onda udji u DeathManager (u doom diru kucash : dm ), tu podesi
com port itd. i u CALL polje upishi : ATDP123456 (umesto 123456
upishi broj koji ocesh da zovesh ) , onda samo jedno F10 i...
ostalo je istorija ;)
C ya
No CaRRieR
modemske.95iaca,
-> #69, bjevtic> Igrao sam i ja Virtual Pool, ali samo demo verziju :(
> Stvarno je dobar bilijar, pa ako ga uskoro nabavim, voleo bih sa
> nekim da odigram koju partiju.....
Da li si uspeo da ga nabaviš? Ako jesi mogao bi da ga pošalješ.
modemske.96zmdjokic,
-> #94, byte> E pa ako je problem samo u tome shto doom2 nece da pozove broj jer
> ne prepoznaje dialtone onda ima leka ;)
> dakle ovako :
> za init string napishi recimo : ATS0=0Q0E1X3&C1 \N0 (to ide u file
> modem.cfg)
Ovo sam probao ali ne ide:(((.Uzgred, ovako izgleda moja MODEM.CFG datoteka:
ATS0=0Q0E1X3&C1 \N0 (ovo si mi ti dao)
AT Z H0
9600
> onda udji u DeathManager (u doom diru kucash : dm ), tu podesi
> com port itd.
Ova datoteka kod mene ne postoji (bar moj DOOM2 je nema), ali za podesavanje
COM-a i ostalog se
u uputstvu navodi pokretanje datoteke SERSETUP.EXE, medjutim kada je pokrenem
kompjuter ispisuje
ovakve stvari (citiram):
wrote: id165748_0
wrote: id165748_0... i tako u nedogled dok ne pritisnem <ESC> taster. Nista od
konfiguracionih
opcija. Ovo neznam zbog cega je.
> i u CALL polje upishi : ATDP123456 (umesto 123456
> upishi broj koji ocesh da zovesh ) , onda samo jedno F10 i...
> ostalo je istorija ;)
Ovo sam probao i sve otkucao (opcija Run Serial/Network Game iz datoteke
SETUP.EXE) ali i pored
tvog uputstva kako da postupim nisam mogao da nateram modem da okrene bilo
kakav broj. Ovo neznam
dali je zbog init stringa ili zbog toga sto ne mogu da setujem modem na moj
IRQ (COM port mogu da
podesim).
Nadam se da sam ti ovim iscrpnim replyem opisao moju situaciju sa DOOM-om, pa
ako imas neku ideju
baci je (ili bilo ko drugi). Napominjem da imam UMC 14.4k modem.
Pozdrav!
modemske.97byte,
-> #96, zmdjokic
Evo ti DeathManager i uradi kako sam opisao u prethodnoj poruci
i ima da leti ;)
C ya
No CaRRieR
dm.arjmodemske.99zmdjokic,
-> #97, byte>
> Evo ti DeathManager i uradi kako sam opisao u prethodnoj poruci
> i ima da leti ;)
Hvala ti na DM-u ali moj modem jos uvek nece da vrti broj. Jos uvek je
misterija zbog cega je ovo.:(((. Stvio sam onaj init string koji si mi
dao i nista, probao sa ATDPxxxxxx da pozovem broj ali modem je gluv.
Mozda nece da pozove broj zbog toga sto nisam mogao da podesim IRQ port.
COM port se da podesiti ali IRQ nikako:(((. Da li si ti uspeo da
podesis IRQ port kod sebe i ako ti nije tesko napisi mi svoj MODEM.CFG
fajl da vidim kako izgleda!
Hvala jos jednom, pozdrav!
modemske.100byte,
-> #99, zmdjokic(:)COM port se da podesiti ali IRQ nikako:(((. Da li si ti uspeo da
(:)podesis IRQ port kod sebe i ako ti nije tesko napisi mi svoj
MODEM.CFG
(:)fajl da vidim kako izgleda!
Evo...
modem.cfgmodemske.101dragosh,
Ovo je javni poziv svim ljubiteljima C&C-a za modemisanje
Ko hoce da se igrs c&c preko modema neka mi ostavi poruku na
mail...
modemske.102dragosh,
-> #101, dragosh Znam da ovo nije za konferencije, ali prinuđen sam :
Korisnik VUK koji mi je jutros oko 7 sati ostavio poruku
neka mi se ponovo javi na mail u vezi igranja
c&c-a preko modema ( da ne bude da sam promašio i temu ) jer kada
sam pokušao da pošaljem mail ispisala se sledeća poruka:
'Vuk' nije registrovani korisnik SezamNet-a
Ako neko zna o čemu se radi nek' pomaga...
Pozdrav, dr Agosh*Apsurd
modemske.103lexus,
-> #102, dragosh=> 'Vuk' nije registrovani korisnik SezamNet-a
Da nije u pitanju vuk. ili .vuk ili .vuk. ?
modemske.104daewoo,
Hi
Kako igrati WORMS preko modema?Postoje li neki data diskovi i sl.?
PS:Ako je neko Duke Nuke 3d ,neka pise (i ostavi telefon).
modemske.105vojas,
-> #104, daewoo
T?>> PS:Ako je neko Duke Nuke 3d ,neka pise (i ostavi telefon).
Eh...kad bi ja sreo Duke NukeMA, odmah bi mu zatrazio autogram i dao bi
mu novu misiju: "kill the president" ;)
AcCeSS DeNiED