razno.4velicko,
Subj: GO
Ima li neko GO za računar,
ali da je jači od NEMESIS-a i GOLIATH-a?
velicko
razno.5velicko,
Jel se neko seća PACKMAN-a za NOVELL :)
( išo je uz novell 2.xx. ).
Zanima me dali radi na 3.11, i ako radi
kako da ga izvučem sa instalacionih disketa
novella 2.xx.
velicko
razno.6dejja,
Da li postoji _Target_ Renegade za Z80 i ako postoji
jel bi mogao neko da mi ga pošalje?
razno.7apostol,
POZICIJA u PRINCE 2 MOZE DA SE HAKUJE - evo ű mog savegame-a
sa predzad. i zadnjim nivoom.
Pozdrav svima APOSTOL
˘Ę.
prinsv.ziprazno.8mazi,
<O> CONF REPLY 8.740
<O> Pa kad ste već počeli... Da li neko ima Manic Mainer za C64
<O> emulator?
Ja.
Prebacio sam bar 150 kasetnih i jedno 20 disketnih igara.
Poginuo sam dok sam to uradio.
žak sam napravio i konvertor za T64 fajlove jer u prvim verzijama
nije sve lepo radilo.
Ajd ako se još neko patio sa prebacivanjem igara za C64 nek me Mail-ne.
Nego poskidao sam i dosta introa za C64. Gomila njih radi savršeno, kao
na debeljku.
Inače, na GUS-u je muzika ISTA!!! kao na C64 (potpuno)
Ivan.
razno.9violator,
-> #8, mazi:>> Prebacio sam bar 150 kasetnih i jedno 20 disketnih igara.
Pa ajde ovde baci minera :)) Please :)
razno.10vvelisavljev,
-> #8, mazi> Ajd ako se još neko patio sa prebacivanjem igara za C64 nek me
Mail-ne.
Nisam u toku. Koji je to C64 emulator i gde se može naći?
razno.11violator,
-> #10, vvelisavljev:>> Nisam u toku. Koji je to C64 emulator i gde se može naći?
Verovatno ovaj na sezamu :)
razno.12apostol,
-> #8, maziAJDE BURAZERU - ŠALJI NEKE OD TIH IGARA!
(Ako je u pitanju emulator Mihe Peternela, brata Slovenca)
Ńo3┌đ┐PaB
razno.13apostol,
PROGLAŠAVAM NEDELJU BORBE PROTIV IGARA KOJE NEMAJU OPCIJU "EXIT TO DOS."
(kod kojih je neophodno resetovati kompjuter na dugme, pri čemu ostaje
na hardu gomila nezatvorenih i temporary fajlova, naročito ako ste igru
pozvali iz NC-a, DN-a ili Windowsa...)
Počev od praitorijskog "DIGGER"-a, koji je radio na XT-u, do najnovijih
igara čiji su stvaraoci toliko uobrazeni da misle da će čovek, kada uključi
njihovu igru, ostati uz nju čitavog zivota ű>t!!!)
Šaljite imena ovakvih igara, pa da psujemo zajedno!
Ńo3┌đ┐PaB uBaH
razno.14mboban,
-> #13, apostol=-= PROGLAŠAVAM NEDELJU BORBE PROTIV IGARA KOJE NEMAJU OPCIJU "EXIT
=-= TO DOS." (kod kojih je neophodno resetovati kompjuter na dugme,
=-= pri čemu ostaje na hardu gomila nezatvorenih i temporary fajlova,
=-= naročito ako ste igru pozvali iz NC-a, DN-a ili Windowsa...)
A šta kažeš na predlog da proglasimo mesec borbe protiv onih koji
igre pokreću iz NC-a, DN-a...? ;)
razno.18cnenad,
-> #14, mboban=>= -= PROGLAŠAVAM NEDELJU BORBE PROTIV IGARA KOJE NEMAJU OPCIJU "EXIT
=> A šta kažeš na predlog da proglasimo mesec borbe protiv onih koji
=> igre pokreću iz NC-a, DN-a...? ;)
:))))))))
Svašta, ranije me to tangiralo sa starim igrama. Kod novih, gde treba
u većini slučajeva čista mašina, jasno je da je preko potreban reset. Da li
ga radio iz igrice ili čekao da se isključi pa iz DOS-a baš me briga.
A te TMP i lost cluster-e maltene nikad u ovim situacijama nisam imao.
razno.19rebel.x,
-> #18, cnenadNORTON COMMANDER RULEZ!!
razno.20jegor,
-> #8, mazi> Prebacio sam bar 150 kasetnih i jedno 20 disketnih igara.
> Poginuo sam dok sam to uradio.
> Cak sam napravio i konvertor za T64 fajlove jer u prvim verzijama
> nije sve lepo radilo.
Ajde molim te vidi ima li na tvom spisku igre SPY VS SPY.
Mnoge neprospavane noci sam proveo uz nju i C64, pa sam se
mal' ne emotivno vezao za istu.
razno.21sbrk,
-> #8, mazi>> <O> Pa kad ste već počeli... Da li neko ima Manic Mainer za C64
>> <O> emulator?
>>
>> Ja.
>>
>> Prebacio sam bar 150 kasetnih i jedno 20 disketnih igara.
>> Poginuo sam dok sam to uradio.
Da nisi slučajno (ili namerno :) prebacio i Spellunker-a - disketna igra, čak
na jednoj disketi! za C64.
I drugo pitanje: rade li te igrice sa ovom verzijom emulatora iz Sezamovog
dir-a, mislim po pitanju brzine, ili treba neka potpunija verzija emulatora
(registrovana)?
razno.22dejja,
Drugar pita kako se koriste *.tap fajlovi
tj. koji ih program učitava?
P.S.
(darone?;)
razno.23cnenad,
-> #19, rebel.x=> NORTON COMMANDER RULEZ!!
A znam, super igra ;) imaš neke CHEAT kodove ?
razno.24apostol,
Što se tiče moje "nedelje borbe", to je zato što sam pozajmio of petjo-a
CD sa nabijenim starim igricama (540MB starih igara) od kojih 90% nema
EXIT TO DOS... a sa tolikim brojem igara mislim da je normalno da koristim DOS
NAVIGATOR!!!
Inace, ako nekog zanima moj DN.MNU i DN.EXT, nek se javi - napravio sam
strašnu komb űinaciju DN-a i 4DOS-a i više NIŠTA ne radim ručno.
Tu su konverzija YU koda u text fajlu, učitavanje YU slova, automatsko puštanje
modova pritiskom na Enter, pravljenje arhiva veličine 1.2 i 1.4M i tako
dalje...
razno.25darone,
-> #22, dejja>> Drugar pita kako se koriste *.tap fajlovi
Startuje se Z80, pa se zgazi F7, pa S, pa G pa enter, izabere se tap koji ti
treba, i onda izađeš iz menija.
Onda se kuca nešto jako komplikovano, LOAD "" i igra se učita iz tap fajla kao
sa kasete. Kasetofon nije potrebno keširati, to ima smisla samo kod Komode 64.
razno.26mboban,
-> #23, cnenad=-= => NORTON COMMANDER RULEZ!!
=-=
=-= A znam, super igra ;) imaš neke CHEAT kodove ?
Jao Norton Commander, pa to je onaj nastavak Commander Keena!
žuo sam da postoji fazon za bezbroj života - u toku igre stisneš F8,
pa onda Enter!
---
Autor ove poruke ne snosi odgovornost za razne misteriozne nestanke
podataka sa diska, ili nedajbože, pojavljivanje "nekih" .tmp fajlova O;)
razno.33hose,
AH Spectrumovci, imate li igre
ZORRO i Thunderbird ?
Pozdrav HOSE!
razno.34godfather,
Jeli jel ima neko od vas spectrumovaca ovde
BILO KOJI DIZZY ?
Neka kaze ako ima.
A.Cr.
razno.35djanjusevic,
Gde se u Beogradu mogu naci strani casopisi posveceni igrama(PC Format,PC Gamer
itd) ?
razno.37mpromet,
Zna li neko kako ide udarac za Sub-Zero (klizeći)
u Mortal Kombat-u?
U poruci koja ime sve udarce izgleda nije tačan
razno.38zdravko,
-> #37, mpromet>>Zna li neko kako ide udarac za Sub-Zero (klizeci) u Mortal Kombat-u?<<<<
Istovremeno: blok,nisko rukom,nisko nogom.
Zdravko.
razno.39mazi,
-> #21, sbrk<O> Da nisi slučajno (ili namerno :) prebacio i Spellunker-a - disketna igra,
<O> čak na jednoj disketi! za C64.
Nisam :(
<O> I drugo pitanje: rade li te igrice sa ovom verzijom emulatora iz Sezamovog
<O> dir-a, mislim po pitanju brzine, ili treba neka potpunija verzija emulatora
<O> (registrovana)?
Rade, bez problema, mislim da Emulator nema nikakvih ograničenja (ako
dobro mislim, to je 0.9b verzija)
Mada, u registrovanoj verziji mnoge stvari rade bolje, kao što je zvuk
(koji je sada savršen), emuliranje sprajtova, zatim Retrace je sada
savešen (ko je gledao introe na C64, zna o čemu pričam).
Isto tako, ispravljen je bag kod konvertovanja raw fajla u t64, sada
je lepo prenesena startna i krajnja adresa.
I isto tako bitno, podrška 1541 je sada mnogo bolja, mada TD2 i dalje
neće da radi :(
ivan.
razno.40mazi,
-> #20, jegor<O> Ajde molim te vidi ima li na tvom spisku igre SPY VS SPY.
<O> Mnoge neprospavane noci sam proveo uz nju i C64, pa sam se
<O> mal' ne emotivno vezao za istu.
Mislim da je ima u originalnom Shareware izdanju?
Bar je kod mene ima.
Al evo ide ti uz poruku
Ivan.
spyvsspy.ziprazno.41mazi,
-> #12, apostol<O> AJDE BURAZERU - ŠALJI NEKE OD TIH IGARA!
<O>
<O> (Ako je u pitanju emulator Mihe Peternela, brata Slovenca)
Emulator jes od brata slovenca.
A evo vam bolje spisak pa tražite.
Mislim da su nazivi asocijativni, pa neće biti problema.
Nego jel neko isprebacivao nešto sa Spectruma?
Ja napravio interfejs, ali mem mrzelo da se zezam sa Dekom.
Ivan.
c64lista.ziprazno.42mazi,
-> #9, violator<O> Pa ajde ovde baci minera :)) Please :)
Ok, ide.
Nego jel ga neko završio na C64?
To mi je jedna od prvih 10 igara koje sam dobio za debeljka i nikad je
nisam skroz završio. Najdalje sam stigao do 17 nivoa.
Neko mi reče da su 2-3 zadnja nivoa nešto zbrkana (bagirana?)
Ivan.
miner.ziprazno.43mazi,
Evo vam i ispravni T64 Konvertor kojeg nema u Shareware verziji.
Sredjuje nove i fiksira stare fajlove.
Ivan.
t64conv.ziprazno.44hose,
Spectrum-ovci :) da li neko ima ZORRO i THUNDERBIRD?
razno.45lost.cluster,
-> #44, hoseNema ,fali mi i zorro & thunderbird
razno.46apostol,
TRAčIM LJUDE KOJI SU RASPOLOčENI ZA FORMIRANJE
G R U P E L E V O R U K I H
Grupu bi karakterisalo:
- To da svi njeni članovi drže miša u levoj ruci;
- To da svi njeni članovi lakše pišu naopako nego "normalno";
- Da se zalažu za ukidanje termina "neki levi... (bajt i sl.)" ili
uvođenje termina "neki desni" po principu reciprociteta;
- To da svi drže i joystick u levoj ruci;
- Da se svi zalažu za dozvoljavanje vožnje kola levom stranom;
- Da se svi zalažu za "ogledalske" fontove i screen modove, kod kojih bi
tekst išao zdesna nalevo;
- Da se svi zalažu za uvođenje lenjira sa skalom "0I, e, 8, ┌, d..."
(naopako 10, 9, 8, 7, 6...)
kod kojih bi se linije vukle zdesna ulevo, suprotno konvencijama;
- Zalaganje za ukidanje levka za sipanje benzina ili uvođenje
ravnopravnog pomagala: dešnjaka za benzin (kanta se drži u levoj ruci);
- Zalaganje za ukidanje pojma "elevacija" ili uvođenje "edesnacije"
- Zalaganje za uvođenje "DESNI'S" pantalona;
- Ultimatum bugarskoj vladi da ime valute promeni iz "lev" u "desn".
UUUPS... MODERATORU: PREBACI PORUKU U VICEVE.razno!!!!!
razno.47sbrk,
Kako se ukucava POKE u spec emulator?
I da li može uopšte? Nabavio sam poke za bezbroj života za Manic Minera, pa...
razno.48iivkovic,
-> #45, lost.cluster>Spectrum-ovci :) da li neko ima ZORRO i THUNDERBIRD? (hose)
> Nema ,fali mi i zorro & thunderbird
A, jel' vam odgovara kasetna verzija (ZORRO) . Stvarno nisam stručan, a i nemam
vremena :(, pa ako neko od vas ...
P.S. Našao sam na nekoj kaseti i F1 GP, a čini mi se da je neko ovde to tražio.
razno.49ztuke,
svi oni koji imaju cd i cdigre neka mi se jave na
user radi ubacivanja u grupu i razmene istih!
tuki
razno.50hose,
-> #48, iivkovicń:) A, jel' vam odgovara kasetna verzija (ZORRO) . Stvarno nisam
ń:) stručan, a i nemam vremena :(, pa ako neko od vas ...
ń:)
ń:) P.S. Našao sam na nekoj kaseti i F1 GP, a čini mi se da je
ń:) neko ovde to tražio.
Neka se osnuje grupa,ako je već nema,pa da skidaju sa kaseta sve igre
koje mogu da nabave,na verziju za Pc.
Ja lično ,ne znam kako se to radi,a i nemam tehniku za tako nešto.
Ko je beše slao spisak Z80 i list fajlove sa spiskom igara za spectrum?
Beše li to Admiral ili ?
Pozdrav HOSE!
razno.51hose,
-> #49, ztukeń:) svi oni koji imaju cd i cdigre neka mi se jave na
ń:) user radi ubacivanja u grupu i razmene istih!
Imam i CD i neke igre,ali verovatno,nisam majstor za igre,a i ne sećam
se kako beše ono da možeš da budeš član dve ili više grupe.Šta se ono
menja u autoexec-u i kao se to reguliše?
Zna li neko?
Ako to sredimo,prijavljujem se dobrovoljno u grupu i u grupu za
Spectrum(ako ima još mesta :))
Pozdrav svima ovdena HOSE!
razno.52majstor,
Evo dobih neke WAD-ove za Doom 2, pa me zanima kako da ih "ukljucim"
u igru, posto to jos nisam nikad radio, a nemam vremena da se zafrkavam
i da sam isprobavam.
pozdrav
razno.53lost.cluster,
-> #48, iivkovicIh ,ako cemo tako ,onda sve imam i ja na kasetama:))
PozDrav
Ivan
razno.54ztuke,
Otvorena je grupa CD_IGRE!
Svi koji imate CD-ROM, CD-WORM ili CD RECORDABLE kao i
CD ploče (igre, programi, kompilacije, muzika) dođite
da se družimo :) i ispomažemo!
broj mesta ograničen, zato se prijavljujte na vreme...
CALL NOW!!!
tuki
razno.55velicko,
-> #54, ztuke>+ Svi koji imate CD-ROM, CD-WORM ili CD RECORDABLE kao i
I have CD RECORDER :), so put me IN.
velicko
razno.56sbatic,
IMA LI NEKI DOBAR žOVEK KOJI BI MI PREBACIO NEKOLIKO IGRICA ZA
H E R K U L E S. Moj klinac i ja bićemo mu zahvalni ni do groba.
razno.57mboban,
-> #51, hoseSubject: Kako ono beše...? :)
=-= a i ne sećam se kako beše ono da možeš da budeš član dve
=-= ili više grupe.Šta se ono menja u autoexec-u i kao se to reguliše?
:) Ništa ne treba da menjaš u autoexecu. GROUP READ komanda će da
ispisuje poruke iz svih grupa.
Nego ztuke, ubacuj i mene u grupu. :)
razno.58mboban,
-> #52, majstor=-= Evo dobih neke WAD-ove za Doom 2, pa me zanima kako da ih "ukljucim"
Trebalo bi sa DOOM2 -file *.wad
=-= u igru, posto to jos nisam nikad radio, a nemam vremena da se
=-= zafrkavam i da sam isprobavam.
Pa pošalji ih ovde. Sigurno će se naći neko ko ima vremena da se
zafrkava (evo ja, na primer :)
P.S. Ako budeš slao te WADove, pošalji ih u temu arkadne.
razno.59violator,
-> #58, mboban:>> P.S. Ako budeš slao te WADove, pošalji ih u temu arkadne.
Ako ih budem slao slaću ih na novi sez...
razno.60hose,
-> #57, mbobanń:) :) Ništa ne treba da menjaš u autoexecu. GROUP READ komanda
ń:) će da ispisuje poruke iz svih grupa.
HA ! Nisam još uvek za staro g(r)vožđe :)
Sve sređeno !
pozdrav HOSE!
razno.61miccko,
Za sve one koji varaju u igrama evo nove verzije 386 VGA ACTION V2.14
Dejan
act214.arjrazno.62cipelic,
Na bavio sam još jednu igru za Herkules- Tycoon -
Elem,ona navodno radi sa Simcga,ali kada se odaberu elementi rada pokaže se
samo
MicroProse-ov naslov i tu se zaglavi.
Ako neko zna kako se startuje neka mi javi,možda mu treba više od 1MB RAM-a?
Pozdrav Zdravko
razno.63hose,
Gde se dedoše ljudi sa Spectrum-grupom?
Ima li još mesta?
Može li neko ovde da okači neke igre sa CARA?
(1942,beachhead,3weeksiparadise,ghosts,miner2,lancelot)
Da li je moguće ubaciti poke? ;)
razno.64superhik,
Ej je l' može neko da mi objasni kako se koristi
onaj act214 koji je skoro ovde negde bio okačen !??
razno.65miccko,
-> #64, superhikProcitaj uputstvo, tamo ti sve pise.
razno.66superhik,
-> #65, miccko=:> Procitaj uputstvo, tamo ti sve pise.
;( Pročitao sam _skoro_ sve ali nisam baš
shvatio o kakvoj je manipulaciji adresama reč!
I šta se takvom manipulacijom postiže !?
razno.67hose,
-> #47, sbrkń:) Kako se ukucava POKE u spec emulator?
ń:)
ń:) I da li može uopšte? Nabavio sam poke za bezbroj života za
ń:) Manic Minera, pa...
VAčI isto pitanje.
Ima li ovde nekogga iz grupe SPECTRUM?
razno.68apostol,
-> #67, hoseEvo pokice za spectrum:
F9, ukljuciti MULTIFACE ON. (mozda nije F9, nego shift-F9, tako nesto)
Usred igrice pritisnuti F5.
(T)ool.
Pojavice se adresa i prompt za bajt. Adresa se menja sa SPACE, a onda
smo ukucate bajt i izaberete RETURN iz menija.
Eto to je sve. Ako ima jos pitanja obratite se APOSTOLU - NAJVECEM
SPECTRUMOVCU NA MILJAKOVCU.
razno.69violator,
Zašto u poslednje vreme niko ne igra igre koje igram i ja...
;(((( ;) Bar mi recite kako se prelazi 3. misija u dark forces-u
(kako igra super izgleda... mada 70 Mb :) )
razno.71spale,
-> #69, violator>> Zašto u poslednje vreme niko ne igra igre koje igram i ja...
>> ;(((( ;) Bar mi recite kako se prelazi 3. misija u dark forces-u
Ja sam je završio prošle nedelje. Reci je cilj treće misije, da bih znao da ti
kažem šta da radiš ;)
razno.72jeremy,
Treba mi preporuka za najbolji preferans na PC-ju.
Nabavio sam neki domaći, ali on i nije baš nešto ...Ima li nekih verzija
za Win?
razno.73iivkovic,
-> #72, jeremy> Treba mi preporuka za najbolji preferans na PC-ju.
> Nabavio sam neki domaći, ali on i nije baš nešto ...Ima li nekih verzija
> za Win?
Ma postoji neka verzija (pisali je rusi, a na engleskom) na IMTEL-u, al' ja
nemam pravo da to skinem, a i njihiv broj je vrlo lako dobiti. Možda neko zna o
čem' se radi (zormi?) ?
razno.74cipelic,
Našao sam igru Spaceward HO! za Herkules,međutim neće da je pokrene,malo mi je
čudna ona ekstenzija .NWC da li je to uopšte izvršni fajl i kako se pokreće?
Ajde mozgovi...
razno.75apostol,
-> #74, cipelic>> .NWC
NWC sigurno NIJE izvršni fajl, a sličan problem sam imao ja sa
igrom LODERUNNER (posle se valjda i pojavila verzija sa EXE fajlom,
ali imao sam druga posla)
razno.76violator,
-> #71, spale:>> Ja sam je završio prošle nedelje. Reci je cilj treće misije, da
bih
:>> znao da ti kažem šta da radiš ;)
Da izvučem nekog inžinjera i dovedem ga do svog broda :)
razno.77spale,
-> #76, violator>> Da izvučem nekog inžinjera i dovedem ga do svog broda :)
Ne, cilj ti je samo da ga nađeš, ne treba da ga dovlačiš do broda :) Dakle,
pretpostavljam da si došao do one prostorije sa prekidačem koji, u zavisnosti
od položaja, otvara jedna od četvora vrata. Mislim (ne sećam se baš tačno), da
iza prvih, drugih i trećih vrata treba da nađeš neke prekidače kojima
povećavaš nivo materijala iz kanalizacije (kako lepo rečeno ;) u prostoriji
koju vidiš kroz prozor pored tih prekidača (ovo već nije lepo rečeno, ali
valjda ćeš razumeti ;). Tako ćeš moći da uđeš u hodnik koji je ranije bio
suviše visoko.
razno.82inferno,
Kako sacuvati poziciju u "Little Big Adventure"?
Ne mogu ad verujem da takva opcija ne postoji, ali izgleda da je nemoguce
sacuvati poz...
razno.83mboban,
-> #82, inferno=-= Kako sacuvati poziciju u "Little Big Adventure"?
=-= Ne mogu ad verujem da takva opcija ne postoji, ali izgleda da je
=-= nemoguce sacuvati poz...
Moguće je. Ne sećam se tačno ali imaš u glavnom meniju valjda nešto sa
copy i delete, malo pročačkaj i to je to.
razno.84godfather,
-> #83, mboban>> Moguce je. Ne secam se tacno ali imas u glavnom meniju valjda nesto sa
>> copy i delete, malo procackaj i to je to.
Nemoguce je. Igra ti sama snimi poziciju kad god odes na drugo ostrvo i sl.
So, kad hoces da snimis poziciju, odvezi se npr. na Citadel Island i eto ga.
A.Cr.
razno.85msavkovic,
-> #84, godfather┌┌┌ Nemoguce je. Igra ti sama snimi poziciju kad god odes na drugo
┌┌┌ ostrvo i sl. So, kad hoces da snimis poziciju, odvezi se npr. na
┌┌┌ Citadel Island i eto ga.
Moduce je !
razno.86godfather,
-> #85, msavkovic>> Moduce je!
Pa dobro KKKHHHMMM pa dobro pi... ti m... jesil ti zavrsio KHHHMMM jesil ti
zavrsio ovu igru ili ja? ;) NEMOGUCE JE !!!!!!!!!!!!!
,
razno.87inferno,
-> #83, mbobanŮ│ ˙ Moguće je. Ne sećam se tačno ali imaš u glavnom meniju valjda nešto sa
Ů│ ˙ copy i delete, malo pročačkaj i to je to.
Nije to to.. :(((( Stalno me vaća u zatvor.
razno.88saboteur,
-> #87, infernoCito sam ja u Svetu Ko*jutera ,da je save opcija uzasna ,da saveira kad on oce
i restore-ira kad on oce!
razno.89mboban,
-> #84, godfatherSubject: Snimanje pozicije u Little Big Adventure
=-= Nemoguce je. Igra ti sama snimi poziciju kad god odes na drugo
=-= ostrvo i sl. So, kad hoces da snimis poziciju, odvezi se npr. na
=-= Citadel Island i eto ga.
Igru nisam igrao (ako ne računamo što sam prebio onog stražara na
početku ;), igrao je burazer i video sam da je snimio poziciju po
izlasku iz zatvora (tamo gde su stražari i prolaze oni đubretarski
kamiJoni).
Dakle, šta ti vredi što si prešao igru kad... jelda... ;)
razno.90mboban,
-> #88, saboteur=-= Cito sam ja u Svetu Ko*jutera ,da je save opcija uzasna ,da saveira
=-= kad on oce i restore-ira kad on oce!
:)) Blago tebi ako veruješ u sve ono što Cvet Kontejnera tvrdi... :)
Joj, kad se setim samo onog idiJota koji je opisivao DOOM2 i njegovog
bisera da se sa Shift-Space skače. :))
// I tek kad se setim kakve je to probleme kasnije napravilo infernu :) \\
razno.91inferno,
-> #89, mbobanŮ│ ˙ Igru nisam igrao (ako ne računamo što sam prebio onog stražara na
Ů│ ˙ početku ;), igrao je burazer i video sam da je snimio poziciju po
Ů│ ˙ izlasku iz zatvora (tamo gde su stražari i prolaze oni đubretarski
Ů│ ˙ kamiJoni).
Pa kako čoveče? :))
razno.92inferno,
-> #90, mbobanŮ│ ˙ :)) Blago tebi ako veruješ u sve ono što Cvet Kontejnera tvrdi... :)
Ů│ ˙ Joj, kad se setim samo onog idiJota koji je opisivao DOOM2 i njegovog
Ů│ ˙ bisera da se sa Shift-Space skače. :))
Ů│ ˙// I tek kad se setim kakve je to probleme kasnije napravilo infernu :)
E, jesam li ja odmah rekao da ne može da se skače? ;)
Posle je bilo reči o snimanju prstiju i deljenju ekrana.. ;)
razno.93miccko,
-> #83, mbobanAko si skinuo fajl koji je visio a zove se action, mozes da snimis poziciju kad
god hoces. To ti je mali program za varanje u igrama, u novoj verziji ima
opcija da snimis poziciju, tj snimi ti elo stanje memorije pa kad startujes
igru mozes poonvo da nastavis tamo gde si stao.Ova opcija ti radi samo ako ti
je verzija registrovana a mozes da je registrujes kod coveka koji je napravo
proram a on ti je iz Bgd.Za one koji su propustili eva go opet:
action.arjrazno.94inferno,
-> #93, micckoŮ│ ˙ Ako si skinuo fajl koji je visio a zove se action, mozes da snimis
Ů│ ˙ poziciju kad god hoces. To ti je mali program za varanje u igrama, u
Ů│ ˙ novoj verziji ima opcija da snimis poziciju, tj snimi ti elo stanje
Ů│ ˙ memorije pa kad startujes igru mozes poonvo da nastavis tamo gde si
Ů│ ˙ stao.Ova opcija ti radi samo ako ti je verzija registrovana a mozes da
Ů│ ˙ je registrujes kod coveka koji je napravo proram a on ti je iz Bgd.Za
So, da li može ovaj program da mi reši problem?
ili moram da registrujem?
razno.95rebel.x,
-> #90, mbobanNije da mi tvrdi Cvet kontejnera ,vec je to istina ,imam tu igru ,i potpuno je
tacno ono sto su rekli! Ja sam taj koji govori da SK stalno sere i laze ,ali
ovog puta su u pravu!
razno.96djanjusevic,
-> #94, infernoDJ> Ů│ ˙ memorije pa kad startujes igru mozes poonvo da nastavis tamo
DJ> Ů│ ˙ stao.Ova opcija ti radi samo ako ti je verzija registrovana a
DJ> Ů│ ˙ je registrujes kod coveka koji je napravo proram a on ti je i
DJ>
DJ> So, da li moze ovaj program da mi resi problem?
DJ> ili moram da registrujem?
Game Wizard je mnogo,mnogo bolji.Pogledaj mail na Speedy-ju.
razno.98miccko,
-> #94, infernoAko zelis da snimas pozicije morat ces da je registrujem, a sve ostalo bi
trebalo da radi kako treba !
razno.99inferno,
-> #98, micckoŮ│ ˙ Ako zelis da snimas pozicije morat ces da je registrujem, a sve ostalo
Ů│ ˙ bi trebalo da radi kako treba !
Znači da ne trošim vreme na skidanje onog fajla. :))
razno.100alazovic,
Ovih dana sam dobio emulator c64 sa par starih dobrih igara.
Ima li ih ko u vecem broju za ovaj emulator.
Pozdrav A.A.
razno.101darone,
Poslastica za one koji su igrali Elitu na Spektrumu (naravno, neće
valjda za one paćenike na Komodoru ;)
Dakle, u prikačenom fajlu su izbudžerisan elitni status i moj najviši
status koji sam uspeo da učitam sa kaseta (bio sam deadly i taman sam
hteo da se pohvalim, kad ono - samo dangerous). Zanimljivost kod tog
mog statusa je Cloaking Device (što dođe jedna od misija), i moram da
priznam da ga ni kod koga nisam video. Dakle, zgazi Y dok si u svemiru
i uživaj. Pažnja, jede energiju ne zna se ;)
Tasteri:
U stanici
1 poletanje
2 kupovina
3 prodaja
4 kupovina opreme
I galaktička karta (R - traži planetu po imenu)
O karta okolnih planeta
P inofrmacije o planeti
S gore
X dole
N levo
M desno
K cenovnik
L status
enter inventory
, ili / ili ctrl (što je zamena za symbol shift) meni za snimanje i
učitavanje statusa
U svemiru
1 pogled spreda
2 pogled zguza
3 pogled sleva
4 pogled zdesna
Q iskakanje kapsulom (ništa strašno, ja sam se uvek bojao toga)
W energy bomb (bomba energije ;)
E ECM (uništava sva torpeda u dometu radara)
T zaključavanje torpeda
F ispaljivanje torpeda (mora da bude lokovan)
U otključavanje torpeda (ako ga ulokuješ na stanicu, ne daj Bože ;)
Y cloaking device on/off
I galaktička karta (R znaš već)
O karta okolnih planeta
P info o planeti
C docking (ako imaš docking comp)
G+H galaktički hiperspejs (ako ga imaš, ofkors)
H običan hiperspejs
J turbo brzina, ako nema nikoga na radaru i ako planeta i orbitalna
stanica nisu u blizini (obavezan max speed)
K cenovnik
L status
enter inventory
A pucanje
S gore
X dole (ili obrnuto, kao u avionu)
N rotacija
M ona druga rotacija ;)
, ili / ili ctrl usporavanje
space ubrzavanje
shift pauza
Nego, hteo sam da pitam nešto, valjda će se neko setiti. Postojala je
neka caka da se hiperspejsom dođe do pola puta do planete, dakle u
dubokom svemiru, gde se odigrava žurka sa Targoidima (četiri ili osam
komada?). Zatim se tu lepo ispozdravljam sa njima, poželim im srećan
put i neka pozdrave familiju, a onda se još jednom hiperspejsujem do
planete do koje sam i hteo da odem. E, sad, pitanje glasi: da li neko
zna kako?
Potpuno da zaboravim: kako učitati ova dva statusa?
a) startuje se Z80 V2.01 (obavezno, na ostalim verzijama Elita ne
radi)
b) učitaj Elitu
c) zgazi F7
d) zgazi G (za ime tap fajla iz kojeg se učitava)
e) pronađi već negde darone.tap
f) vrati se u simulator
g) zgazi space pa zarez (ctrl)
h) 1 (load commander)
j) pa enter
k) 3 (exit)
RIGHT ON, COMMANDER!
eli_stat.ziprazno.102cnenad,
Subj. PINBALL FANTASIES DELUXE
Dakle, tkzv. CD verzija koja ide na tri diskete :(
Šta je novo ?
Mora biti pokrenut subst da bi program mislio da je pokrenut sa CD-a.
Dobijate meni u kojem birate da li želite FANTASIES ili MANIA table.
Dakle, MANIA su nove table. TARANTHULA, JAIL BREAK, JACKPOT, KICK OFF i
ružne su do zla boga, kao i zvuk i efekti u njima.
Zvuk je DRASTIžNO poboljšan, mada to zavisi i od vašeg izbora.
Moguće je izabrati rezoluciju, veću ili manju. Podrazumevana je manja
rezolucija. Kad se prebaci u veću rezoluciju skrol počne malo da koči što
se na običnom PF-u nije događalo.
Inače ovo važi za table pod MANIA, FANTASIES nisam mogao da pokrenem. Ako
uspem, javljam da li su tamo isto neka poboljšanja. Za sada samo znam da je
tamo zvuk isto bolji i da i tamo igra počinje u manjoj rezoluciji. Da li
se može vratiti na originalnu tj. višu videćemo.
U svakom slučaju ove manje rezolucije su mnogo bolje nego kao što je bio
PINBALL DREAMS I i II.
razno.103sslavoljub,
E KO GOD DA IGRA SUPI ili PAUS naka mi ostavi poruku u mail-u (SSLAVOLJUB)
bicu mu zahvalan
razno.104sslavoljub,
E POMAZITE PRIJATELJI ko mi pomogne mislim ostavi mi poruku u mail-u
ja cu mu dati strasno dobre igre a trazim od vas ono na sta
ste svi zaboravili TEKSTUALNE IGRE: na sezamu se nalazi SUPI i
nalazi se i PAUS i svi oni u vise delova (I,II,III,IV)
igre su male ali zanimljive za svaku pomoc oko igranja pri krajevima
igara (dotle sam stizao) ja cu vam dati neku dobru igru samo mi
ostavite poruku u mail-u (SSLAVOLJUB.......)
UNAPRED HVALA sinovi moji borite se za vasu otadzbinu........
razno.105paki,
-> #101, daroneRE: Elita na Spektrumu
> hteo da se pohvalim, kad ono - samo dangerous). Zanimljivost kod tog
> mog statusa je Cloaking Device (što dođe jedna od misija), i moram da
> priznam da ga ni kod koga nisam video.
Što samo pokazuje da nisi video ni jedan moj status. :)
> Nego, hteo sam da pitam nešto, valjda će se neko setiti. Postojala je
> neka caka da se hiperspejsom dođe do pola puta do planete, dakle u
> dubokom svemiru, gde se odigrava žurka sa Targoidima
Pauziraš igru pa onda za vreme pauze neki taster... ne sećam se koji,
čini mi se nešto na levoj polovini tastature.
> b) učitaj Elitu
Darone, ti si moj drug, jel' tako? Odgovori mi na mail, molim te. :)
V
razno.106knight,
-> #105, paki>> RE: Elita na Spektrumu
Letos sam je igrao na pravom, debelom, noble BBC-u (i to B ;).
Utisak: prvo se naježiš od miline a onda se igraš oko 5 minuta... ;)
razno.107darone,
-> #105, paki>> > mog statusa je Cloaking Device (što dođe jedna od misija), i moram da
>> > priznam da ga ni kod koga nisam video.
>>
>> Što samo pokazuje da nisi video ni jedan moj status. :)
Da li to imas sačuvano? BTW, igrao sam malo taj svoj dangerous status
i upecao jednu misiju (koja je žali bože vremena, jedino sto se dobije
ECM jammer).
>> > neka caka da se hiperspejsom dođe do pola puta do planete, dakle u
>> > dubokom svemiru, gde se odigrava žurka sa Targoidima
>>
>> Pauziraš igru pa onda za vreme pauze neki taster... ne sećam se koji,
>> čini mi se nešto na levoj polovini tastature.
Idem odmah da probam :)
Otkrio: shift, F, space. Mnogo su glupi ti Targoidi ;)
>> > b) učitaj Elitu
>>
>> Darone, ti si moj drug, jel' tako? Odgovori mi na mail, molim te. :)
Ih, ne znam ni što pitaš :)
razno.108ppetkovic,
Molio bih ako neko zna kako da pokrenem igru BODY COUNT prko modema
razno.109paki,
-> #107, darone>>> Što samo pokazuje da nisi video ni jedan moj status. :)
>
> Da li to imas sačuvano? BTW, igrao sam malo taj svoj dangerous status
> i upecao jednu misiju (koja je žali bože vremena, jedino sto se dobije
> ECM jammer).
Nemam ništa sačuvano. A je li to ona misija kada Targoidi zauzmu neku
stanicu pa ti treba da je uništiš? Ja ne mogu da se otmem utisku da sam
tu stanicu dva puta uništavao (davne '85-86 :)).
Inače, uzeo sam i ja sinoć da igram, ali od početka i... ne vredi.
Suviše mi je lako. Skenjao sam dva Targoida tek tako - nemajući ništa
drugo sem Pulse lasera. Fuel Scoops se ne računa. :)
V
razno.110sslavoljub,
KO MI POMOGNE OKO SUPIJA POMOCI CU I JA NJEMU
MMMZASTO SVI IGNORISU DA ODGOVORE NA OVO PITANJE
POMOZITE IGRASCU U NEVOLJI
HHH
razno.112darone,
-> #111, saboteurAjd ne lupaj sab, uostalom to jesu igre koje su ovde svojevremeno svi igrali
(to što vi klinci nemate mozga da ih rešite, druga je stvar ;))
Uz poruku sva rešenja, supi 1, 2, 3 i paus. Poslao boxi.
supi_res.arjrazno.113saboteur,
-> #112, daroneNisam je nikad ni igrao ali mi deluje u naslovu da je shh...shhhhh...hit! ;))
razno.118misa,
Da li je neko igrao Brutal:Paws of Fury? Ako jeste, i zna kako
se izvode specijalni udarci, nek me mailne.
razno.119zkis,
EL zna neko neku zakd punjenjstolja u imad dog mcree??
Pozdrav
ZKIS
razno.120guta,
-> #119, zkis>> EL zna neko neku zakd punjenjstolja u imad dog mcree??
?????? :)))))))
razno.121knight,
-> #119, zkis║> EL zna neko neku zakd punjenjstolja u imad dog mcree??
A je l' ti treba za prvi ili drugi deo?.. ;))
razno.122zkis,
Lose veze.
Dakle imali neko neke cake za oruzje u igri Mad Dog 2??
razno.123schef,
Jel' zna neko kad izlazi Mortal Kombat 3?
P.S. Jel' gledao neko film 'Mortal Kombat'? Očaj živi...
razno.124saboteur,
-> #123, schef>> P.S. jel' gledao neko film 'Mortal Kombat'? Ocaj zivi...
Axa ,djubre!