simulacije.1pyc.guy,
─── pritisni esc, pa onda listaj (strlicama). TU imas spisak svih
─── komandi u Tie FIghteru.
Da, u medjuvremenu sam provalio...:) Treba stisnuti K a ne to
sto mi ti kazes ...
Pyc
simulacije.2inferno,
-> #1, pyc.guyŮ│ ˙ Da, u medjuvremenu sam provalio...:) Treba stisnuti K a ne to
Ů│ ˙ sto mi ti kazes ...
može i ovako, trust me! ;)
simulacije.3fbojan,
Nabavio sam neki simulator helikoptera KA50 HOKUM. Jel igro neko ovo
cudo i ako jeste jel zna komande za upravljanje helikopterom.
Takodje me zanima jel za ovaj PrC postoji nesto kao THUNDERHAWK za Amigu?
Iz gore navedenog sledi da ja kao novopeceni PCijevac trazim neku simulaciju
leta koja nije komplikovana za igranje, a da na mojoj makini radi brzo.
Makina je dx2-66 sa 8Mb RAMa.
Zamima me i gde moze da se nadje ispravna verzija nove ELITE ?
STA
simulacije.4mboban,
-> #3, fbojan=-= Zamima me i gde moze da se nadje ispravna verzija nove ELITE ?
Zavisi šta podrazumevaš pod "ispravna verzija". :)
U IGRE.2 imaš patch koji uklanja dosta bagova iz starije verzije, ali
dosta bagova i ostaje. Ali to ne smeta mnogo... kad se navikneš. ;)
So, nabavi bilo koju (?) verziju Elite3, iskoristi navedeni patch,
i nećeš imati nekoh većih problema.
simulacije.5inferno,
-> #3, fbojanŮ│ ˙ Iz gore navedenog sledi da ja kao novopeceni PCijevac trazim neku
Ů│ ˙ simulaciju leta koja nije komplikovana za igranje, a da na mojoj makini
Ů│ ˙ radi brzo. Makina je dx2-66 sa 8Mb RAMa.
Probaj nesto od ovoga..
F-14 "Fleet Defender"
Strike Commander
Dogfight
X-Wing (TIE Fighter)
simulacije.6zormi,
-> #5, inferno* Probaj nesto od ovoga..
*
* F-14 "Fleet Defender"
* Strike Commander
* Dogfight
* X-Wing (TIE Fighter)
He, he... sve sam to pobrisao i trenutno se ubijam od US NAVY FIGHTERS. ;)
Izbor izmedju F-14, F/A-18, F-22, F-104, A-7 i Su-33 aviona, Ukrajina 97,
editor za izradu sopstvenih misija, stereo zvuk, radio veze, SVGA grafika,
teksture (neba, mora i zemlje), Gouraud senčenje 3D objekata, video
sekvence... i debelo uputstvo kako se u svemu tome snaći, sa terminologijom
(boggy, bandit, dry feet, call the ball...).
Naravno, CD-ROM, DX4 minimum za 640x480 rezoluciju a Pentium za 800x600,
može i na 1024x768 ali ne znam na kojoj mašini :(.
simulacije.7jegor,
-> #3, fbojan> Iz gore navedenog sledi da ja kao novopeceni PCijevac trazim neku
> simulaciju leta koja nije komplikovana za igranje, a da na mojoj makini
> radi brzo. Makina je dx2-66 sa 8Mb RAMa.
Probaj Comanche...
simulacije.8inferno,
-> #6, zormiŮ│ ˙ He, he... sve sam to pobrisao i trenutno se ubijam od US NAVY FIGHTERS.
Ů│ ˙ ;)
Ů│ ˙ Izbor izmedju F-14, F/A-18, F-22, F-104, A-7 i Su-33 aviona, Ukrajina
snif...snif.. :(((
1 CD pretpostavljam? ima li da se pazari?
simulacije.9inferno,
-> #7, jegorŮ│ ˙ Probaj Comanche...
e da..
žuo sam da ima cd verzija ovoga, ako ne cd onda neko proširena sa 100
misija ili tako nekako... ako neko ima bio bih zahvalan za mail.
simulacije.10msavkovic,
-> #9, inferno┌┌┌ Cuo sam da ima cd verzija ovoga, ako ne cd onda neko
┌┌┌ prosirena sa 100 misija ili tako nekako... ako neko ima bio
┌┌┌ bih zahvalan za mail.
Pa postoji to vec jedno 2 godine :)
20MB na disku.
simulacije.11inferno,
-> #7, jegorŮ│ ˙ Probaj Comanche...
e da..
žuo sam da ima cd verzija ovoga, ako ne cd onda neko proširena sa 100
misija ili tako nekako... ako neko ima bio bih zahvalan za mail.
simulacije.12vlador,
-> #6, zormi> Naravno, CD-ROM, DX4 minimum za 640x480 rezoluciju a Pentium
Kad spomenu CD... Na Sajmu je bila neka simulacija uličnog basketa.
Znam da kad sam video da sam pao na d... ;) Dva dana nisam ništa
progovarao osim ujednačenog "gu gu gu". ;) Interesuje me koja je
to igra i na koliko CDova ide.
simulacije.13superhik,
-> #6, zormi=:> može i na 1024x768 ali ne znam na kojoj mašini :(.
Cray-u?? :)))
simulacije.14mboban,
-> #12, vlador=-= Kad spomenu CD... Na Sajmu je bila neka simulacija uličnog basketa.
=-= Znam da kad sam video da sam pao na d... ;) Dva dana nisam ništa
=-= progovarao osim ujednačenog "gu gu gu". ;) Interesuje me koja je
=-= to igra i na koliko CDova ide.
(Scottie Pippen's?) Slam City, 4 CD-a. :)
simulacije.15zormi,
-> #9, inferno* Ů│ ˙ Probaj Comanche...
*
* e da..
* žuo sam da ima cd verzija ovoga, ako ne cd onda neko proširena sa 100
* misija ili tako nekako... ako neko ima bio bih zahvalan za mail.
Verzija na CD-u je praktično ista kao ona što ide na disketama (uz
neke menje bitne dodatke). Jedino je mnogo lakše koristiti sa CD-a.
Inače, znam Klub koji prodaje originalni CD za 20 DM. ;)
simulacije.16vlador,
-> #14, mboban> (Scottie Pippen's?) Slam City, 4 CD-a. :)
======
gu gu gu gu gu
simulacije.17violator,
Kako se proširuje farma u simfarmu?
simulacije.18cnenad,
-> #17, violator=> Kako se proširuje farma u simfarmu?
Zar ne pali da srušiš ogradu pa da praviš polje i ostalo sa strane, tj. van
bivše ograde ?
simulacije.19rebel.x,
E evo jedna moja Save-irana pozicija u SIMFARMU ako nekom treba ,igrao sam
preko 7 meseci da bi dosao ,dovde de sam dosao:))
BTW: Bavim se uzgajivanjem samo jabuka ,jer donose najvisi profit ,a od
zivotinja sve osim ovaca!
Enjoy it!:)
farm_sav.zipsimulacije.20mboban,
-> #17, violator=-= Kako se proširuje farma u simfarmu?
Nisam siguran, mislim da je ovako:
Imaš negde pogled celog terena podeljenog na parcele različite vrednosti,
verovatno kad gledaš "Land Value". Kad klikneš na neku parcelu koja nije
u tvom vlasništvu - kupuješ. Slično važi i za prodavanje zemlje.
simulacije.21rebel.x,
-> #18, cnenad>> Kako se prosiruje farma.....
To je najcesce pitanje!:)))
Kliknes na onu gore ikonu koja ima nesto na sebi kao neka zemlja ,onda ce ti se
pojaviti veliki screen i tu imas da gledas ,koliko ima vlaznosti ,pesticida
,vode...itd ,a ima i jedna ikona sa nekom kao "poljanom" e kad tu kliknes VIEW
cele farme na jednom delu ekrana ce se pretvoriti u kockice ,roze kockica znaci
da to posedujes ,plava kockica ,znaci grad ,a ovo ostalo je nicija zemlja
e ti kliknes misem na "nicju zemlju" i pisace ti BUY ti stavi YEAH ukoliko imas
love ,slicna stvar je i sa prodajom!
Uzmi onaj fajl sto sam ti dao ,pa pogledaj sta se zove farma ;))
simulacije.22rebel.x,
-> #21, rebel.x>> Uzmi onaj fajl sto sam ti dao ,pa pogledaj sta se zove farma ;))
BTW: Sve sam sam izgradio i NIJEDAN JEDINI CHEAT nisam koristio
Igrao sam od Novembra prosle god. do danas:) i dalje...ko zna sta je next
simulacije.23cnenad,
-> #18, cnenad=>=> Kako se proširuje farma u simfarmu?
=>
=> Zar ne pali da srušiš ogradu pa da praviš polje i ostalo sa strane, tj.
=> van bivše ograde ?
Poruših ogradu, ali postavljanje njive dozvoljava samo na prostoru gde je
bila ograda farme odnosno unutar nje.
Očigledno da Maxis nije čuo za 'denacionalizaciju' ;)
Izgleda da je to što je pa se ne možeš igrati 'upadanja' u komšijin atar.
simulacije.24mazi,
Evo Patch-a za CD verziju Elite III (Engleska verzija)
Malko kasnim, al ajd...
Ivan.
elite3cd.zipsimulacije.25mazi,
Jeli, zna li neko ima li šta dalje u Eliti III kad se nabavi onaj
Targoid Ship.
Sumnjivo mi zvuči ono iz novina o brodu koji je poleteo sa meseca
prema siriusu, tamo stigao, i posle bio izgubljen u svemiru, a sad
ne može da se stigne jer ide 0.5 brzine svetlosti? Jel neko proverio?
Ivan.
simulacije.26violator,
-> #19, rebel.xBTW, kada smo već kod maxisovih igara... Da li je neko igrao simtower
za win... Igra je mallo gluplja u odnosu na SC ili SF, ali ipak je
zarazna :)
simulacije.27cnenad,
-> #26, violator=> BTW, kada smo već kod maxisovih igara... Da li je neko igrao simtower
=> za win... Igra je mallo gluplja u odnosu na SC ili SF, ali ipak je
=> zarazna :)
Jok, šta je to ? Ako fino i kao što kažeš zarazno deluje, da li ti svraćaš
na one brojeve koji počinju sa 322 O:) ?
simulacije.28violator,
-> #27, cnenad:>> Jok, šta je to ? Ako fino i kao što kažeš zarazno deluje, da li
:>> ti svraćaš na one brojeve koji počinju sa 322 O:) ?
Pa više je onako, simpatično ali glupo (k'o plavuša ;)) ). A i tri
diskete je :), mada ako baš insistiraš...
simulacije.29violator,
Opet problem sa simfarmom... :) Tj. nije mi jasno zašto na nekim
mestima ne mogu ništa da zasadim. SAamo kaže can not place a field
(tako nešto) here... :( Kako to izbeći.
simulacije.30saboteur,
-> #29, violatorField ne mozes da sagradis na nekim mestima iz vise razloga!
1. kad se odma pored nalazi voda
2. kad nemas love
3. kad field prelazi granice tvog imanja (ono sto si pre pitao kako se kupuje
zemlja) ,jedini nacin je da i tu kupis zemlju
Najcesci od svih razloga je lova & granice!
Nadam se da ti ovo pomoglo!
(jel si skino save.?):))
simulacije.31violator,
-> #30, saboteur:>> Nadam se da ti ovo pomoglo!
Ne :(... čista zemlja, moje imanje, love par hiljada, vode nigde
nema i opet neće... Izgleda da neće da napravi više od (valjda) 6-7
njiva :(
simulacije.32saboteur,
-> #31, violatorOK..probacu bas sad da zasadim..jos jednu njivu....ALI TI 100% POGLEDAJ DA LI
JE TO C E L O TVOJE IMANJE bez obzira sto si vido ,pogledaj jos jednom ,jel sam
ja tu mnogo gresio :)
\
simulacije.33cnenad,
-> #28, violator=> Pa više je onako, simpatično ali glupo (k'o plavuša ;)) ). A i tri
=> diskete je :), mada ako baš insistiraš...
Greh je ne iskoristiti raspoložive resurse ;)
simulacije.34superhik,
-> #29, violator=:> mestima ne mogu ništa da zasadim. SAamo kaže can not place a
=:> field (tako nešto) here... :( Kako to izbeći.
Možda ti je kamen na putu ?
simulacije.35violator,
-> #34, superhik
Ma izgleda da ne mozes da zasadis polje odmah do drugog polja...
simulacije.36violator,
Da li je neko čuo za simulaciju aviona AirWarrior? Igra zauzima
tričavih 20Mb bez ikakvih dodataka (kojih inače već ima i verovatno
zauzimaju još toliko (zaključujem po broju disketa). Bilo bi dobro i
kada bi mi neko dao komande za tu igru. A i za F-14 bi mi komande
jako dobro došle...
UBR kakve su ove današnje simulacije letenja, pre je bilo lepo,
nabavite igru uzmete džojstik i piči... A sada vam treba kraća
letačka škola samo da biste uzleteli i sleteli... :(
simulacije.37sfilip,
-> #36, violator> UBR kakve su ove današnje simulacije letenja, pre je bilo lepo,
> nabavite igru uzmete džojstik i piči... A sada vam treba kraća
> letačka škola samo da biste uzleteli i sleteli... :(
pa tako i treba, nema čari u onim nerealnim "simulacijama" koje i nisu
simulacije nego arkade :( za nešto tipa "uzmeš džojstik i piči" uzmi ti lepo
neki x wing ili taj fajter, a nemoj tu da mi vređaš simulacije ;)
simulacije.39bpredic,
-> #37, sfilipPa tako i treba. Ne treba nam vise COMANCHA (ili kako se vec pise, nisam ga ni
igrao).
Usput, i meni bi dobro dosle komande za f14, posebno za radar, i razlicite
modove.
Ako vam je do realnih simulacija igrajte FALCON3.0.
simulacije.40dekik,
El bi neko mogo da mi napise ukratko uputstvo za igru simcity 2000 ,kako se
odredjuje pores kako se gradi .....
simulacije.41violator,
-> #40, dekik:>> El bi neko mogo da mi napise ukratko uputstvo za igru simcity
:>> 2000 ,kako se odredjuje pores kako se gradi .....
Igraj, igraj, pokapiraćeš vremenom :)
simulacije.42dekik,
-> #41, violatorDE> :>> El bi neko mogo da mi napise ukratko uputstvo za igru simcity
DE> :>> 2000 ,kako se odredjuje pores kako se gradi .....
DE>
DE> Igraj, igraj, pokapiraces vremenom :)
Bas ti hvala ,do sad nisam ukapiro ni kako kucu da sagradim......pojave se samo
neke tackice i trazi struju i ja mu dam struju i nista.....
simulacije.43supers,
-> #42, dekik>> Bas ti hvala ,do sad nisam ukapiro ni kako kucu da
>> sagradim......pojave se samo neke tackice i trazi struju i ja mu
>> dam struju i nista.....
Pretpostavljam da si sagradio električnu centralu? Naravno, treba da
sagradiš i puteve, vodovod, luku, pa će grad polako da krene - pojaviće
se kućice na mestu onih tačkica.
Što se poreza tiče, u početku ne moraš da ih diraš. Kad imaš mnogo
industrije ili mnogo rezidencijalnih zona, onda možeš da im malo
digneš porez. I ne smeš da preteraš, inače će početi iseljavanje.
Provaljuj malo, nije toliko teška igra. Desnim klikom miša dobijaš pomoć za
sve.
SC 2000, iZ legend!
simulacije.44dekik,
-> #43, supersSproveo sam ja i vodu do onih "tackica" i cekao 3 godine i nista(stalno dobijam
one novine i tu pise kao neka gradnja(mrzelo me da citam sve,cito sam samo
naslov)i opet nista ??????
Neki su mi rekli da pogresno stavljem bandere ?!?!?
Da li bandere treba da stavljam na "tackice" ili pored tackica ???
7D6e9j2a5n 3!
simulacije.45superhik,
Jel igra neko POWER DRIVE !??
Kako se prelazi 'SKILL TEST' !!!???
simulacije.46zormi,
-> #44, dekik* Sproveo sam ja i vodu do onih "tackica" i cekao 3 godine i nista(stalno
* dobijam one novine i tu pise kao neka gradnja(mrzelo me da citam sve,cito
* sam samo naslov)i opet nista ??????
Da bi uopšte počele da niču kuće treba ti voda, put i struja i to
u neposrednoj blizini (par kockica levo-desno). Pritom put mora da
bude zatvoren u sebe, voda mora da teče (pumpe i rezervoari), a
struja mora da bude uključena (pravilno prikačena centrala odgovarajuće
snage).
simulacije.47n.ceh,
-> #45, superhik-> Jel igra neko POWER DRIVE !??
-> Kako se prelazi 'SKILL TEST' !!!???
igra igra...
treba kod stop da staneš, (gle čuda), dok tip sa strane ne podigne
zastavicu. Posle toga treba da se uparkiraš unazad u izbočinu sa
desne strane (videćeš znak na zemlji), isto dok tip ne podigne
zastavicu. Kod spirale treba da prođeš između čunjeva do X, i tada
će oni (čunjevi) nestati. posle idi na exit...
simulacije.48dekik,
El zna neko kako da u simcityju 2000 pocnem da zaradjujem ??
Imam preko 1000 stanovnika i ne donose mi nesto puno para ali ja svake godine
vise izgubim nego sto dobijem (ne gradim nista za to vreme) !
Moze li mi neko reci u cemu je svar ...da li ja gresim negde ili.... ?
/
simulacije.49slavko,
-> #48, dekikPravi vise rezidentnih zona
simulacije.50n.ceh,
kako u power drive-u kupiti neka nova kola?
simulacije.51superhik,
-> #50, n.ceh=:> kako u power drive-u kupiti neka nova kola?
Verovatno kada skupiš dovoljno love...
simulacije.52dekik,
El moze neko da mi kaze kako da zumiram sliku u simtoweru ?
Kada ukljucim vidim samo neke zgrade u daljini
a kako da opremim tu zgradu.
simulacije.53dekik,
El moze neko da mi kaze zasto odjednom pocne da mi se rusi grad(odjednom
eksplodira put)?
Hvala!
7D6e9j2a5n 3!
simulacije.54cnenad,
-> #53, dekik=> El moze neko da mi kaze zasto odjednom pocne da mi se rusi grad(odjednom
=> eksplodira put)?
Tip koji održava puteve kao da je obrazovan u našim uslovima pa mu ni 100%
dodeljenog novca iz budžeta nije dosta.
Stoga, njemu ne smanjuj procenat za održavanje puteva NIKAD.
simulacije.55dekik,
-> #54, cnenad*> => El moze neko da mi kaze zasto odjednom pocne da mi se rusi grad(
*> => eksplodira put)?
*>
*> Tip koji odrzava puteve kao da je obrazovan u nasim uslovima pa mu
*> ni 100% dodeljenog novca iz budzeta nije dosta.
*>
*> Stoga, njemu ne smanjuj procenat za odrzavanje puteva NIKAD.
Hvala ti , inace pre sam mu uvek smanjivo na 5%.
:)
simulacije.57violator,
-> #52, dekik:>> El moze neko da mi kaze kako da zumiram sliku u simtoweru ?
:>> Kada ukljucim vidim samo neke zgrade u daljini
:>> a kako da opremim tu zgradu.
žitajte uputstva, bar ono malo što ima :)... Prvo izgradiš loby,
pa onda gradiš na njemu dalje... A za detalje pročitaj onaj help...
Nego, da li je neko provalio kako graditi kuće više od 30 spratova
(koliki je domet lifta)?ja izgradim dalje, ali mi se niko ne
doseljava :(
simulacije.58supers,
-> #55, dekik>> Hvala ti , inace pre sam mu uvek smanjivo na 5%.
>> :)
cccc
simulacije.59dizel,
Jel igra neko ovde Brett Hull hockey.
Baš je haos.
simulacije.60zkrstic,
-> #59, dizel>> Jel igra neko ovde Brett Hull hockey.
>> Baš je haos.
Ja se sigram sa NHL-om i on je haos. Možeš li da ih uporediš ?
simulacije.61violator,
-> #60, zkrstic:>> Ja se sigram sa NHL-om i on je haos. Možeš li da ih uporediš
:>> ?
A CD verzija? ;))) uf... :) A samo nekih 30 i kusur Mb :)
simulacije.63bjevtic,
Koja je minimalna konfiguracija za igru US NAVY FIGHTERS?
Unapred zahvalan? :)))))
simulacije.64mboban,
-> #63, bjevtic=-= Koja je minimalna konfiguracija za igru US NAVY FIGHTERS?
E, lafe, da nemaš slučajno spisak tastera za dotičnu igru? :)
A što se tiče minimalne konfiguracije, valjda je 486DX2-66 sasvim OK
za igranje u 320x200x256.
simulacije.65zkrstic,
-> #61, violator>> :>> Ja se sigram sa NHL-om i on je haos. Možeš li da ih uporediš
>> :>> ?
>>
>> A CD verzija? ;))) uf... :) A samo nekih 30 i kusur Mb :)
Šta je na CD-u ? NHL ili Bret Hull ? A i gde to ima ? O:)
Zkr
simulacije.66violator,
-> #65, zkrstic:>> Šta je na CD-u ? NHL ili Bret Hull ? A i gde to ima ? O:)
Ma NHL :)
simulacije.67bjevtic,
Ima li neko sifre za igru FLIGHT COMMANDER 2 ?
U nekom fajlu pise da ce posle nekoliko misija prestati da me pita, ali meni
svaka misija tako propadne.
Unapred zahvalan.:)
simulacije.68mazi,
Alo, Elita III?
Igra li to neko ovde?
Ajd ako znate šta dalje posle nalaženja broda targoida, pričajte.
Ivan.
simulacije.69mboban,
-> #68, mazi=-= Alo, Elita III?
=-= Igra li to neko ovde?
=-= Ajd ako znate šta dalje posle nalaženja broda targoida, pričajte.
Dobio si od Targoida onaj Thargoid War Ship?
Ovo smo već prežvakali u grupi. Ako je verovati onome što piše u .exe
fajlu, za koju godinu (ili posle izvesnog događaja) treba da zarate
udružena Federacija i Imperija protiv Alijanse i Targoida.
Sad, druga je stvar što niko nema živaca da toliko igra ovu zaista
prebagiranu verziju igre... :(
simulacije.70cnenad,
Subj. TIE FIGHTER - dodatne misije
Postoji jedna disketa sa navodno dodatnim misijama.
Kad sam je raspakovao i uporedio s fajlovima nakon instalacije igre video sam
da je većina fajlova ista, samo su datumi malo različiti. Nakon pokretanja
igre i dalje postoje 4 bitke sa po 7 misija.
Inače, fajlovi u direktorijumima MISSION i RESOURCE koji se vikaju sa
BATTLE*.* i SECRET*.* su potpuno isti. Ovih nije bilo u direktorijumu
MISSION dok ih nisam ubacio sa one dodatne diskete.
Jel' ovo neka šala :) ?
simulacije.71misa,
Da li je neko igrao TORNADO? Ako jeste, interesuje me kako
pratiti putanju (tačke B,C,D...X,Y...), jer me kompjuter
stalno navodi na tačku B. Da li se moraju postići određena
brzina i visina, ili je nešto drugo u pitanju?
simulacije.72babbage,
-> #70, cnenad
>=>> Subj. TIE FIGHTER - dodatne misije
Ja sam ovo instalirao (Dve diskete, zove se Defender Of Empire)
pre neki dan, i kada posle pokrenem TIE.EXE, zakuca maqinu...
Jel neko uspeo da ovo pokrene...?
Babbage
simulacije.73majstor,
-> #72, babbage -> >=>> Subj. TIE FIGHTER - dodatne misije
->
-> Ja sam ovo instalirao (Dve diskete, zove se Defender Of
-> Empire)
-> pre neki dan, i kada posle pokrenem TIE.EXE, zakuca maqinu...
-> Jel neko uspeo da ovo pokrene...?
I meni isto zakuca, ali ortak mi kaze da je instalirao, ali da su
misije na nemackom, pa sad ...
simulacije.74cnenad,
-> #72, babbage=> Ja sam ovo instalirao (Dve diskete, zove se Defender Of Empire)
=> pre neki dan, i kada posle pokrenem TIE.EXE, zakuca maqinu...
Kod mene je kao što rekoh bilo na jednoj disketi u arhivi zapakovano,
bez ikakvog INSTALL.EXE niti objašnjenja. :(
simulacije.75vvelisavljev,
Subj: TFX
Traže se tasteri za TFX!!!
Kako se koriste AGM122 (ako se tako zove) i slične rakete.
simulacije.76zormi,
-> #75, vvelisavljev*
* Traže se tasteri za TFX!!!
sred.() = levi/desni motor on/off G = točkovi gore/dole
cursors = upravljanje W = kočnice točkova
+ = afterburner on/off B = vazdušne kočnice
*/- = afterburner nivo Alt-B = padobran za kočenje
'/? = gas LSh-B = odbacivanje padobrana
A = autopilot on/off
F1 = pogled napred 7-0 = autopilot mode
Shift-F1 = bez instrument table Alt-L = automatsko sletanje
PgUp = cockpit gore Tab = automatsko ispravljanje
PgDn = cockpit dole
F2 = pogled levo 1-3 = izbor prikaza ekrana
F3 = pogled desno R = domet radara
F4 = pogled nazad M = mapa
F5 = pogled spolja N = izmena pogleda cilja
F6 = fixni pogled spolja I = ILS on/off
F7 = taktički pogled majm. = kuka za punjenje u letu
F8 = pogled na projektil Alt-J = odbacivanje tereta
2 x F8 = IR pogled na projektil Alt-W = vremenski izveštaj
F9 = pogled sa cilja LSh-N = IR pogled on/off
F10 = pogled pilota L = poslednja poruka
RSh-curs = okretanje glave
BckSp = izbor vazduh-zemlja oružja Ins = varalice za radar
Enter = izbor vazduh-vazduh oružja Del = mamci za projektile
C = promena cilja E = ECM on/off
Z = zaključavanje cilja S = stealth mode on/off
X = otključavanje cilja 2 x Esc = izbacivanje sedišta
Y = lasersko navodjenje
RCtrl = top P = pauza
;/. = zoomiranje T = ubrzanje vremena
Space = pucanje LAlt-V = video recorder on/off
cursors = nišanjenje LSh-Q = izlaz iz programa
simulacije.77zormi,
Kako vam se dopada MS Flight Simulator 5.1 (CD-ROM)?
Ja sam prijatno iznenadjen, pokopali su nazad Flight Unlimited. :)
simulacije.78andy,
YO!!
Nabavio sam igru COMMAND ADVENTURES:STARSHIP i ne znam šta da radim.
HHMKKHM
POMAGAJTE!!!
simulacije.79wizard,
-> #77, zormi> Kako vam se dopada MS Flight Simulator 5.1 (CD-ROM)?
>
> Ja sam prijatno iznenadjen, pokopali su nazad Flight Unlimited. :)
Koja je razlika u odnosu na disketnu verziju? I ima li neko Space
Simulator?
simulacije.80zormi,
-> #79, wizard*> Kako vam se dopada MS Flight Simulator 5.1 (CD-ROM)?
*>
*> Ja sam prijatno iznenadjen, pokopali su nazad Flight Unlimited. :)
*
* Koja je razlika u odnosu na disketnu verziju?
Ima stotinak aerodroma, detaljno Las Vegas i Centralnu Evropu...
nisam stigao još da pregledam.
* I ima li neko Space Simulator?
Da.
simulacije.81denis,
Mozda bas i ne spada ovde, ali pretpostavljam da cu ovde najbrze resiti
problem. Nabavio sam joystic quick shoot Warrior 5, ali u Flight simulatoru
nece da ga prihvati, navodno nije dobro prikljucen. To isto mi prijavljuje
i WIN 95, ali zato par igara radi i prihvata ovaj joystick. Sta moze da
bude problem. Napominjem da mi je ovo prvo iskustvo sa joysticima na PC-ju
tako da bas nista ne znam o problemima koji se javljaju. Prikljucio sam ga
na game port od vlb kontrolera, a imam i port na muzickoj kartici.
simulacije.82pyc.guy,
-> #81, denis─── tako da bas nista ne znam o problemima koji se javljaju.
─── Prikljucio sam ga na game port od vlb kontrolera, a imam i
─── port na muzickoj kartici.
Meni, recimo joystick radi u portu muzicke kartice super, ali na
kontroleru zeza... Probaj u muzicku da utaknes...
Pyc
simulacije.83jegor,
-> #82, pyc.guy> Meni, recimo joystick radi u portu muzicke kartice super, ali na
> kontroleru zeza... Probaj u muzicku da utaknes...
Zeza kad utaknes u kontroler, zato sto nisi disejblovao Joy port
na muzickoj kartici. I obrnuto.
simulacije.84pyc.guy,
-> #83, jegor─── Zeza kad utaknes u kontroler, zato sto nisi disejblovao Joy port
─── na muzickoj kartici. I obrnuto.
Mogu ti reci da nije... Bio je disejblovan na muz. kartici i nije
hteo lepo da radi na kontroleru...
Pyc
simulacije.85msavkovic,
-> #84, pyc.guy┌┌┌ Mogu ti reci da nije... Bio je disejblovan na muz. kartici i nije
┌┌┌ hteo lepo da radi na kontroleru...
Zatp sto je disable-ovan na kontroleru ;)
simulacije.86pyc.guy,
-> #85, msavkovic─── Zatp sto je disable-ovan na kontroleru ;)
E vidis, to nisam pogledao :)
Pyc
simulacije.87superhik,
Nabavio sam Dawn Patrol i zanima me sledeće:
1. kada mi broj šaržera dođe do 300 nemogu više da pucam tj. nemam municije!?
znači: kako se prebacuju okviri ili sam ograničen na 50-ak metaka
2. da li postoji neki način komuniciranja sa ostalim ljudima (tvojim)
izdavanje naređenja i tako to...?
Txanks!
simulacije.88mrbin,
Hi, igra li ko Apache Longbow? Ja ga nabavio al' nikako da ga pokrenem :(
Imam 8MB i dx4, i program se zaglavi kada treba da krene sa "akcijom", tj.
kada se izabere Take Off ili Quick Start.
Treba li neki crack, ja ga na disketama nisam dobio.
simulacije.89kolaps,
Dali neko moze da ostavi u conf spisak tastera za
igru US NAVY FIGHTERS ?
U napred zahvalan.
Dragan
simulacije.90enterprise,
Hi! :)
Dali neko ima cheat (treba mi vise love) za igru Sim Tower ?
Pozdrav, Miroslav
simulacije.91.sima,
Jel igra neko SubWar 2050. Trebaju mi objašnjenja, za kontrolnu
tablu, tamo gde se pojavljuje mapa kada se pritisne M. E pa prvo idu
podaci za putanju, a ispod piše CLRNC. Bio bi zahvalan i da neko
objasni komande.
simulacije.92nebojsha,
-> #91, .sima CLRNC je kolko se ja secam obelezeno crvenom bojom i prikazuje koliko ti je
metara ostalo da zveknes u dno.
.
s
simulacije.94todd,
Flight Simulator 5.0
Kako sipati gorivo?
simulacije.95zormi,
-> #94, todd* Flight Simulator 5.0
* Kako sipati gorivo?
Regularno: dorulaš do polja sa oznakom F (nema ga na svakom aerodromu)
i staneš u njega. Upotrebi MAP prikaz da ga nadješ po sletanju.
Trivijalno: u menijima imaš podešavanja motora pa tu upiši napunjenost
gorivom u odgovarajuće polje.
simulacije.96budim,
HELP! HELP! HELP!
OCAJNICKI potreban fajl c2.dta za Comanche (bad sektor na disketi... );
sve mogucnosti primopredaje doticnog fajla dolaze u obzir.
Kolege ovisnici, ocekujem pomoc!
MAIL ME!
HVALA!
simulacije.97kum.djole,
Zna li neko gde bih mogao da nabavim NBA Live '95,
koliko zauzima i koja memorija je potrebna..?
.
s
.
simulacije.98.sima,
-> #97, kum.djole║║ .
║║ s
║║ .
Ako koristiš SOR ili slični offline reader nije potrebno u na kraju
poruke poruke pisati . i s . To SOR uradi sam.
simulacije.99sfilip,
Kako da u Strike Commanderu prebacim na upravljanje
mišem?
Ne može da se vozi mišem, iako se miš koristi u onim menijima... help?
btw, CD verzija, ako to ima nekakve veze...
simulacije.100kum.djole,
-> #98, .sima>> Ako koristiš SOR ili slični offline reader nije potrebno u na kraju
>> poruke poruke pisati . i s . To SOR uradi sam.
E Simo, Simo.. :)))
Koristim SDW, ali poruka je pisana on line.. Stari-novi MNP modem je
crk'o pa sam ubacio matori koji me ponekad zezne za tu tačku na kraju
poruke, i to jedno S za Snimi.. :(
-
Nego, šta bi s onim NBA Live ? Jel ima neko informacije o toj igri ?
simulacije.101mboban,
-> #100, kum.djole=-= Nego, šta bi s onim NBA Live ? Jel ima neko informacije o toj igri ?
1. Možeš je nabaviti u CD-teki.
2. Zauzima nepun CD
3. Ne znam koliko memorije traži
simulacije.102inferno,
-> #99, sfilipŮ│ ˙ Kako da u Strike Commanderu prebacim na upravljanje
Ů│ ˙ mišem?
Rešenje se zove Quick Shot i košta oko 50 dem i vredi te
pare. ;)
simulacije.103budim,
Ovim putem zelim da zahvalim svima koji su odgovorili na moju
molbu za fajl c2.dta iz Comanch-a.
Fajl je stigao uz jednu poruku, i uspesno je skinut sa SEZAM-a.
Hvala svima, jos jednom!
Bojan
simulacije.104enterprise,
Hi!
Dali neko ima neki crack zxa igru LAMBURGINI AMERICAN CHELLANGHE ?