IGRE.3

06 Jul 1995 - 12 Nov 1998

Topics

  1. arkadne (2048)
  2. avanture (1153)
  3. simulacije (859)
  4. strategije (2185)
  5. logicke (184)
  6. modemske (276)
  7. frp (447)
  8. razno (1837)
  9. diplomatija (802)
  10. sezam (209)

Messages - modemske

modemske.211 darth.vader, -> #207, ddamir
>> Jeste, kako nije, mozes da setas po menijima i da izabiras razne >> opcije ;)) Dzojstik je primarni i jedini nacin kontrole. Naravno, Dosta im je i to ;)))) >> tu je i tastatura, ali kretanje: samo sa dzojstikom. Pomalo glup >> potez od strane Lucas Arts-a, ali sta je - tu je. Valjda su mislili >> da je to jedini nacin da se uzivis u voznju letelice... E da je bar samo pomalo glup... Ja sam i TIE i X presao cele iskljucivo sa misem, iako imam dzojstik... Steta u svakom slucaju... See ya, Darth :)
modemske.212 zmdjokic,
Ima li nacina da se Diablo igra na centralama sa pulsnim biranjem? Ako neko zna gde i kako se moze podesiti pulsno biranje neka napise. Zahvaljujem. Pozdrav, Djole
modemske.213 epson, -> #212, zmdjokic
│ Ima li nacina da se Diablo igra na centralama sa pulsnim biranjem? Ako neko │ zna gde i kako se moze podesiti pulsno biranje neka napise. Zahvaljujem. └───────────────────────────────────────────────── Pbrojtelefona .
modemske.214 vector, -> #212, zmdjokic
Ů│Ţ Ima li nacina da se Diablo igra na centralama sa pulsnim biranjem? Ako Ů│Ţ neko zna gde i kako se moze podesiti pulsno biranje neka napise. Ů│Ţ Zahvaljujem. Tako sto stavis 'P' ispred broja koji zoves. Na primer, ako hoces da pozoves 154-124, kao broj stavi P154124.
modemske.215 pvlada,
Nemogu iz Need for Speed 2 da pozovem nikog modemom, samo podigne slušalicu i spusti (to se ne dešava samo meni, već ima dosta njih sa istim problemom).Da li zna neko šta se dešava i kako da igram NFS2 preko modema? Čuo sam da se oslanja na podešavanja u vinowsu, pa sam svašta pokušavao, ali se ništa ne dešava :( Pozdrav Vlada
modemske.216 duka.,
E ako neko hoce Evasive Atack,Duke 3d,Mx Motors, Moze i Death Relly ako moze sherwere ver. da radi preko modema ?????????? Need For Speed Special Edition ako neko hoce
modemske.217 retaliator,
Ako neko hoce HEROES OF M.M preko modema,neka se javi na mail radi dogovora.
modemske.218 goth, -> #217, retaliator
-> Ako neko hoce HEROES OF M.M preko modema,neka se javi na mail radi -> dogovora. Da znas da ti nije losa ideja.
modemske.219 kajko,
Izvinjavam se što remetim red, ali... U toku je takmičenje u izradi programa za XOX. Sve dodatne informacije naći će te u PCPROG.6:ALGORITMI od poruke 274 na dalje. Hvala... KAJKO
modemske.220 retaliator,
ocel neko HEROESII ili Motoracer?
modemske.221 gugi,
AKO NEKO HOCE FIFA97 PREKO MODEMA NEKA SE JAVI NA MAIL.
modemske.222 xlab,
RAIKHAN ONLINE Posto je grupa WARCRAFT zamrla prinudjen sam da ovde trazim protivnike! Ko oce WAR2 nek se javi... Pozdrav
modemske.223 xlab,
RaiKhan ONLINE: Ko oce War2 nek mi se javi... Pozdrav
modemske.224 emajsijuen, -> #223, xlab
Xl>> Ko oce War2 nek mi se javi... Ti bas umes da smaras...
modemske.225 retaliator,
ko hoce red alert,nek pise.
modemske.226 sqweaky,
Je l' je moguć razgovor između protivnika u Atomic Bombermanu (preko modema, naravno ;)? Koje vam se šeme najviše sviđaju? Po meni su najbolje: antfarm.sch, asylum.sch i back.sch. E da, imam još jedno pitanjce. :) Čemu služi dodatak na kome je nacrtana ljubičasta kapljica?
modemske.227 retaliator,
Jel hoce neko RED ALERT obican ili RED ALERT AFTERMATH preko modema!? javiti na mail.
modemske.228 miloscar,
E ako neko hoce da igra Duke3d preko modema neka ostavi na mail Ili ako vas je puno da otvorimo grupu !!!!
modemske.229 emajsijuen, -> #228, miloscar
│ E ako neko hoce da igra Duke3d preko modema │ neka ostavi na mail │ Ili ako vas je puno da otvorimo grupu !!!! └─────────────────────────────── Veoma bih rado igrao, ali me graficka zeza... Nije VESA kompatibilna, a nesto mi se ne igra u 320 x 200 ;)
modemske.230 noay, -> #228, miloscar
Igro bi ja Duke3d ali ja sam vec probo sa ortakom i nije moglo ,ne moze da se promeni init string koji glasi atdp,mada sam chuo da trba da se proba da se ukuca "p" pre telefonskog broja.
modemske.231 miloscar, -> #230, noay
PA ako je rech o No Name modemo onda nema problema obajsnicu ti kad se vidimo on line p ataman da opichimo ! Ima nekih caka sa dial out stringom ...
modemske.232 vantic,
A jel moze Duke na 2400.verovatno ne moze!
modemske.233 noay, -> #232, vantic
> A jel moze Duke na 2400.verovatno ne moze! ne moze moze na 9600
modemske.234 sdanijel,
Neka neko posalje neku kratku igru za modem (ili mi da spisak igrica koje rade preko modema ) ovde u CONF, Kao na primer tetris.....
modemske.235 jujo, -> #229, emajsijuen
# Veoma bih rado igrao, ali me graficka zeza... Nije VESA kompatibilna, a # nesto mi se ne igra u 320 x 200 ;) Koju graficku imas... Ako je to s3 nadji na Sezamu file s3vbe20.zip. To je rezidentni DOS program koji ugura VESA 2.0 na tvog s3-ja. A ako nemas s3 nadji bar UniVBE 5.2 ili DisplayDoctor od Scitech-a.
modemske.236 noay, -> #229, emajsijuen
Veoma bih rado igrao, ali me graficka zeza... Nije VESA kompatibilna, a nesto mi se ne igra u 320 x 200 ;) Ja imam drajvere za vecinu gr.kartica nekih 15 -tak vrsta, pa reci koja je tvoja pa da poshaljem.
modemske.237 emajsijuen, -> #235, jujo
│ Koju graficku imas... Ako je to s3 nadji na Sezamu file s3vbe20.zip. │ To je rezidentni DOS program koji ugura VESA 2.0 na tvog s3-ja. └─────────────────────────────────────── Nije S3... Imam Diamond Viper P9000 VLB sa 2 Mb memorije. │ A ako nemas s3 nadji bar UniVBE 5.2 ili DisplayDoctor od Scitech-a. └─────────────────────────────────────── Taj DisplayDoctor, mi graficku detektuje kao Diamond Viper sa 512Kb :( Na disku imam UniVBE 5.1 i on lepo detektuje graficku, ali mi neke igre i programi (npr. alchemy, sea...) i dalje prijavljuju da mi graficka kartica nije VESA kompatibilna. :( Zamolio bih nekog ko ima pristup internetu, da skokne na www.diamond.com, jer pouzdano znam da tamo ima nesto sto mozda moze da mi resi problem. Unapred da kazem, da fajl ima oko 800Kb, pa onaj koga mrzi toliko da skida uopste i ne ide na tu adresu. Pozdrav, Vlada...
modemske.238 emajsijuen, -> #236, noay
│ Ja imam drajvere za vecinu gr.kartica nekih 15 -tak vrsta, │ pa reci koja je tvoja pa da poshaljem. └────────────────────────────────────── Diamond Viper P9000 VLB 2Mb. Puno bi mi znacili ti driveri. Thanks anyway. Pozdrav, Vlada...
modemske.239 zeks,
Ako je neko raspolozen za Red Alert nek mi javi na mail. Pozdrav Zex
modemske.240 zeks,
Gde ste ljubitelji Red Alerta ??? Javite se ... !!! Mora da ima jos neko...
modemske.241 medical,
Da li je neko raspolozen za Deadrock ?
modemske.242 pecapop,
Warcraft II Kao se startuje multiplayer mode u Warcraft-u II? Ortak i ja smo probali da igramo Warcraft-a preko modema, medjutim posto se veza uspostavi onaj koji je zvao dobija ekran sa nekim podesavanjima, a onaj koji se javlja dobije ekran na kome je dugme "cancel join conection" ili tako nesto. Posle izvesnog vremena modem se resetuje. Modemi su na 33600 i 28800, centrale nove 34.... , init stringovi po "defaultu" igre. pecapop
modemske.243 noay, -> #242, pecapop
>Ortak i ja smo probali da igramo Warcraft-a preko modema, medjutim posto se Pa jel ste pocheli igru.ja sam igro Warcraft I preko modema i sve je bilo ok.Jedino je je bilo malo usporeno....probaj da uspostavish vezu sa ortakom preko modema pa tek onda startuj igru<koristi opciju allready connected>
modemske.244 retaliator, -> #242, pecapop
obrati se na mail-ultra.boy.On je igro ,pa nek ti objasni.
modemske.245 medical,
Hoce li neko FIFA 98 ?
modemske.246 brankog,
Hoce li neko WarCraft II?
modemske.247 retaliator,
Extra povoljno!!! StarCraft (Blizzard) -30din. Age of Empires -25din. (na novim kvalitetnim cd-ima) ma wr.
modemske.249 blue,
Ajde i ja da se prijavim... Any one want to play Starcraft! ??? Darije
modemske.250 sfilip, -> #249, blue
>Any one want to play Starcraft! >??? me, me, me!
modemske.251 pecapop,
Kako se menja init string u FIFA98 RTWC? U panelu za podesavanje modema, dopusta da se init string promeni, ali ga ne pamti, i ako snimim setovanje. Sa postojecim stringovima nemoze da se radi jer svi cekaju dial tone. Pomagajte pecapop
modemske.252 poulos, -> #251, pecapop
* Kako se menja init string u FIFA98 RTWC? * U panelu za podesavanje modema, dopusta da se init string promeni, Pre par meseci u temi simulacije, giovanni je slao fajl koji sadrži init srting. Potraži malo i neće biti problema. :)
modemske.253 junior,
Uh, sad me ovi sa starsom podsetiše ..;) Jel' ima negde (kod nas ili napolju) neka dobra, aktivna partija Trade Warsa? Ako ima, šta kažete da skupimo ekipicu, osnujemo korporaciju i naučimo ih kako se igra? ;) I da kad smo već kod toga, ima li sad, nakon jedno 5-6 godina moljenja, šanse da se stavi Trade Wars na sezam? ;)
modemske.254 simce, -> #253, junior
> Jel' ima negde (kod nas ili napolju) neka dobra, aktivna partija > Trade Warsa? Ako ima, sta kazete da skupimo ekipicu, osnujemo > korporaciju i naucimo ih kako se igra? ;) Pa, sa ovim drugim se slazhem, ali mozhe li blizhi opis igre? Iskreno.. prvi put chujem za to :) > I da kad smo vec kod toga, ima li sad, nakon jedno 5-6 godina > moljenja, sanse da se stavi Trade Wars na sezam? ;) Na sezam? Mi ih molimo jedno godinu dana da okache stars! autohost ;)
modemske.255 morkin, -> #254, simce
> Na sezam? Mi ih molimo jedno godinu dana da okache stars! > autohost ;) Stvarno bi bio sevap.
modemske.256 junior, -> #254, simce
> Pa, sa ovim drugim se slazhem, ali mozhe li blizhi opis igre? > Iskreno.. prvi put chujem za to :) Eh, ekipa koja je to cepala, se već polako pokupila u inostranstvo. ;( Ništa, igrica se igrala na bbsovima, a bila je nešto nalik multiuser, textualnoj eliti ;) Zezanje je bilo najvažnije, kao i činjenica da i kad pogineš možeš da se vratiš u igru, a da ti drugovi iz korporacije pomognu, slanjem para, oružja, pa opet u osvetu mrskim neprijateljima. > Na sezam? Mi ih molimo jedno godinu dana da okache stars! > autohost ;) Ko zna, ako sad dignu Trade Wars, možda vi za 5 godina dobije i stars ;)
modemske.257 pecapop,
Da li u FIFA 98 RTWC, prilikom igranja preko modema postoji mogucnost slanja poruke ili neki drugi vid komunikacije sa protivnikom? PecaPop
modemske.258 milosavljevic, -> #257, pecapop
>> Da li u FIFA 98 RTWC, prilikom igranja preko modema postoji >> mogucnost slanja poruke ili neki drugi vid komunikacije sa >> protivnikom? Probaj sa F11, ako nije onda probaj sa svim tasterima od F9 do F12. Goran.
modemske.259 poulos, -> #257, pecapop
* mogucnost slanja poruke ili neki drugi vid komunikacije sa * protivnikom? Kada sam igrao sa ortakom, najjčešće smo koristili onaj ekran koji prikazuje rezultat i strelce (naravno, onaj koji vodi to uradi, a u glavi protivnika se čuje huk "pogledajte semafor"). Moguće je recimo pisati i poruke kada snimaš golove recimo, tako da je prozivanje omogućeno. :)
modemske.260 sane,
Ako hocje neko da igra WC98 neka mi napishe na mail.. Pa da se dogovorimo..
modemske.261 smrda,
Ko hoce starcraft preko modema,nek javi. Pozdrav, Nemanja
modemske.262 pecapop,
Sa malim zakaÜnjenjem zahvaljujem se milosavljevicu, (u pitanju je F9, nikako F11) i poulosu (ma da ga nisam baÜ najbolje shvatio), na odgovorima. BTW, poulos, jel' imaÜ baklje i za virtuelni stadijon ;))) PecaPop
modemske.263 stex,
Imam problem za koji cete verovatno da mi se smejete. Ali nema veze. Kako da igram Starse preko modema sa drugom? Molim vas sto detaljnija obavestenja. Stex
modemske.265 sfilip, -> #263, stex
>Imam problem za koji cete verovatno da mi se smejete. Ali nema veze. Kako da :))))))))))) ;) >igram Starse preko modema sa drugom? Molim vas sto detaljnija obavestenja. erm. kuku. Imaš sve u helpu. Ukratko: 1.) svi napravite rase i pošaljete ih ličnosti koju u daljem textu nazivamo Hoster. 2.) Hoster izabere opciju new game, advanced game i namesti parametre igre, ubaci rase i izabere victory conditions. Pritisne Finished. Izabere mesto gde će mu stajati fajlovi. 3.) Hoster dobija host screen i fajlove. 4.) Hoster šalje svima .xy fajl (definicija svemira) i .m? gde je ? redni broj igrača pod kojim ga je prilikom nameštanja parametara igre smestio. 5.) Igrači smeštaju .m? i .xy fajlove u direktorijum u kome će držati partiju i učitavaju svoj .m? opcijom open game (il kako već). 6.) Igrači igraju potez i izaberu Save & Submit opciju. Generiše se .x? fajl. 7.) Igrači šalju hosteru .x? fajl. 8.) Hoster prikuplja sve .x? fajlove i u host screnu (koj dobija učitavanjem .hst fajla) i pritiska opciju generate new move. 9.) Goto 4.)
modemske.266 stex, -> #265, sfilip
Znam ja sta treba da uradim ali na znam kako. Da li se ti fajlovi salju preko komunikacionih programa? Mi smo isli na to da se povezemo preko igre ali nam nije islo (kao npr. u Duke3D ili C&C). Stex
modemske.267 sfilip, -> #266, stex
>Znam ja sta treba da uradim ali na znam kako. Da li se ti fajlovi salju >preko komunikacionih programa? Mi smo isli na to da se povezemo preko igre >ali nam nisam mislio da je potrebno da toliko zalazim u detalje ali evo ;) kad su fajlovi spremni prebaciš ih u upload direktorijum svog komunikacionog programa (obično c:\tmw\ul il tako nekako), onda otkucash mail write ime.druga.skim.igrash ime.fajla (konkretno partija.m?). Kada završiš poruku (obično je prazna ili u njoj piše nešto, sima će znati šta) sezam te pita dal si preman za upload, ti kažeš da i iz svog komunikacionog programa selektuješ upload opciju (uglavnom page up dugme). ;) Ako se međutim konektuješ direktno sa ortakom onda je situacija malo uprošćena, dovoljno je da ti izabereš upload a on (ukoliko mu autodownload nije uključen) izabere download i prebacite fajl. ;) Preko igre se ne možeš povezati...
modemske.268 stex, -> #267, sfilip
Hvala za detaljan opis. Probacu da pokusam da odigram sa drugom starse mada se nase igranje bas i ne slaze. Naime on ima jedan cudan obicaj, ne skida prst sa F9. Stex .
modemske.269 kmirko, -> #268, stex
Kako si mogao tako da kazes za mene i nije istina da ne skidam prst sa tastera F9 nego mi se zuri da zavrsim ovu strtegiju pa se desava to sto se desava.
modemske.270 stex, -> #269, kmirko
>Kako si mogao tako da kazes za mene i nije istina da ne skidam prst >sa tastera F9 nego mi se zuri da zavrsim ovu strtegiju pa se desava >to sto se desava. Nije ovo napisano bez razloga. Valjda sam video kako igras. Stex
modemske.271 kmirko,
>Nije ovo napisano bez razloga. Valjda sam video kako igras. Mozda si video kako igram,ali to je bilo samo za primer. Kako uopste i smes da mi to kazes kad nisi u stanju da zapamtis PASSWORD za starse, ako si toliki ljubitelj.
modemske.272 poulos, -> #262, pecapop
* BTW, poulos, jel' imaÜ baklje i za virtuelni stadijon ;))) Kad već pitaš... :) Ima da posetim pojedine sajtove posvećen WC98, garant ima nešto sa navijačima. Ako naiđem na nešto slično, poslaću ovde. :)
modemske.273 stex, -> #271, kmirko
>Kako uopste i smes da mi to kazes kad nisi u stanju da zapamtis >PASSWORD za starse, ako si toliki ljubitelj. Pa smem da ti kazem jer sam hrabar.:) A inace sta ja imam da pamtim PASSWORD kad ga ti imas zapisanog.:) Stex
modemske.274 kmirko, -> #273, stex
>A inace sta ja imam da pamtim PASSWORD kad ga ti imas zapisanog:) Naravno sad se zna ko je ovde mozak (moj computer)
modemske.276 retaliator,
pozivam sve koji bi igrali Redalert ili aftermath preko modema da se jave na mail radi dogovora.